Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє

1.02.2018, 10:11    просмотров: 391

Податківці Бердянської ОДПІ закликають громадян міста долучитися до кампанії по декларуванню доходів у 2018 році

Щороку в Україні проходить кампанія по декларуванню доходів громадян, особливістю якої є всіляке сприяння податкових органів налагодженню партнерських відносин з платниками та створення належних  умов для подання декларацій громадянами.

. Виконуюча обов’язки начальника Бердянської ОДПІ Анастасія Сергієнко, звертаючись до мешканців міста Бердянська, Бердянського та Приморського районів, нагадала, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року.

Вона зазначила, що громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2017 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного 2017 року, а також нарахувати і сплатити до 1 серпня 2018 року податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з таких доходів.

Крім того, звернула увагу, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні - доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи).

До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;

- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто 9600 грн. за 2017 рік (3200 грн. х 12 міс. х 25% = 9600 грн.); - інвестиційного доходу;- іноземного доходу;- в інших, передбачених ПКУ випадках.

  Граничні строки подання податкової декларації для громадян, які зобов’язані згідно з Податкового кодексу України подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним; - для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).

  Обов’язок фізичної особи-платника податку на доходи фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

   від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

  від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 Виконуюча обов’язки начальника Бердянської ОДПІ Анастасія Сергієнко закликала бердянців та приморчан активно долучатися до  деклараційної кампанії і завітати до Центрів обслуговування Бердянської ОДПІ та Приморського відділення, де кваліфіковані спеціалісти  у разі потреби нададуть допомогу у заповненні декларації. При цьому, керівник інспекції звернула увагу декларантів на більш поширені можливості електронних сервісів фіскальної служби. Відтепер, починаючи з 2018 року, для зручності декларантів фіскальна служба передбачила можливість подання звіту в "Електронному кабінеті платника податків". 

Вхід до оновленого сервісу здійснюється на офіційному веб-порталі ДФС за вкладкою "Електронний кабінет" або за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua. 

Докладну інформацію про користування "Електронним кабінетом" можна переглянути у розділі "Допомога" (https://cabinet.sfs.gov.ua/help/). Також на сайті ДФС є приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, які розміщені за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/poryadok-deklaruvannya-dohodiv-gromadya/prikladi-zapovnennya-/ (Головна>ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН>Порядок декларування доходів громадян>Приклади) 

Для входу в особистий електронний кабінет платника та подання звіту он-лайн необхідно мати ключ електронного цифрового підпису, який можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України (http://acskidd.gov.ua/) або в банківських установах та організаціях.

Зазвичай, процедура отримання ключа ЕЦП для фізичних осіб займає від 10 до 30 хвилин.

Мешканці міста Бердянська, Бердянського та Приморського районів можуть скористатися послугами з видачі електронних ключів у пункті реєстрації користувачів за адресою:  м. Бердянськ, проспект Праці, буд. 20, каб. 219, тел.: (06153) 38663.

 

Місцеві бюджети Бердянщини отримали майже 7 мільйонів гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

За підсумками 2017 року від власників нерухомості міста Бердянська та Бердянського і Приморського районів місцеві бюджети отримали 6,9 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Як зазначила виконуюча обов’язки начальника Бердянської ОДПІ Анастасія Сергієнко, переважна частина цієї суми, а це 6,1 мільйона гривень, сплачена суб’єктами господарювання – юридичними особами,  від фізичних осіб надійшло 0,8 мільйона гривень.

Надходження податку на нерухоме майно у порівнянні з минулим роком зросли в 3,5 рази, що в грошовому еквіваленті становить 4,9 мільйона гривень.

Керівник інспекції підкреслила, що податок на нерухоме майно – це кошти, котрі залишаються у розпорядженні місцевих громад та спрямовуються на фінансування їх нагальних потреб.

 

Надходження ПДВ від бердянських платників та приморчан склали 224,4 мільйона гривень

У 2017 році сплата податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів від бердянських платників та приморчан зросла на 53,2 відсотка. Як повідомила начальник Бердянського управління Оксана Федорова, це на 77,9 мільйонів більше, ніж у 2016 році. В абсолютній сумі до державного бюджету перераховано 166,2 мільйона гривень податку на додану вартість.

Станом на 01.01.2018 платники Бердянщини отримали на розрахункові рахунки 58,2 мільйона гривень бюджетного відшкодування ПДВ, проти 8,2 мільйона гривень у 2016 році.

Керівник Бердянського управління підкреслила, що процес повернення бюджетних коштів платникам став максимально прозорим за рахунок запровадження з 1 квітня 2017 року Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ. Електронний реєстр автоматичного відшкодування ПДВ забезпечує ефективний моніторинг адміністрування ПДВ та унеможливлює корупційні ризики при відшкодуванні податку на додану вартість.

 

Зарплата в «конвертах» - позбавлення соціальних гарантій

Легалізація трудових відносин, сплата податків і єдиного соціального внеску – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні та гарантоване майбутнє завтра.

Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави.

Тіньова зарплата є однією із найбільших проблем сучасної економіки України. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників.

Фахівцями Бердянського управління протягом 2017 року проводилась робота в напрямку детінізації заробітної плати, зокрема, з питань виплати найманим працівникам заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімуму, про це повідомила начальник Бердянського управління Оксана Федорова.

Так, завдяки вжитим контрольно – перевірочним заходам легалізовано працю 78 неоформлених найманих працівників. Додатково до бюджету надійшло податку на доходи з фізичних осіб  14,0 тис. грн., єдиного соціального внеску 16,7 тис. грн. та військового збору  1,2 тис. грн.

В ході спільних заходів з місцевими органами самоврядування 138 суб’єктів господарювання підвищили рівень заробітної влади та додатково до бюджету надійшло 265,2 тис. грн.  ПДФО,  323,7 тис. грн. ЄСВ.,  22,1 тис. грн. військового збору.

Під час зустрічей підприємцям роз’яснюють дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати, своєчасної та повної сплати податків і зборів (ПДФО, акцизного податку, плати за землю, орендної плати, єдиного податку), легального використання найманої робочої сили.

В результаті вжитих заходів 387 суб’єктів господарювання-юридичні  особи підвищили рівень заробітної плати. Додатково до бюджету надійшло ПДФО – 552,5 тис. грн., ЄСВ – 719,8 тис. грн., військового збору  - 46,0 тис. грн.

За рахунок підвищення 145 фізичними особами  - приватними підприємцями рівня заробітної плати, до бюджету додатково надійшло ПДФО  - 29,8 тис. грн., ЄСВ – 36,4 тис. грн., військового збору –   2,5 тис. грн.

Податківці закликають роботодавців і власників підприємств усіх форм власності виявити соціально відповідальне ставлення до працівників, направивши вивільнені кошти на підвищення зарплат.

«Адже гідна заробітна плата – це запорука спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника», - наголосила Оксана Федорова

 

Новини законодавства

Платники транспортного податку – юридичні особи звітують за новою формою

Бердянська ОДПІ нагадує, що у 2018 році платники транспортного податку  подають звітність до контролюючого органу  за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів  України від 27.06.2017 №595.

Нову форму декларації доповнено рядком 8 «Код органу місцевого самоврядування за місцем реєстрації транспортного засобу за КОАТУУ» та колонкою 2 «Міжнародний ідентифікаційний номер  транспортного засобу (VIN  - код)».

Нагадаємо, відповідно до вимог статті 267 Податкового кодексу  України платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому  органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

 

ДФС України надала роз’яснення щодо рентної плати за спеціальне використання води

Державна фіскальна служба України у листі  від 19.01.2018 №1579/7/99-99-12-03-04-17надала роз’яснення щодо адміністрування у 2018 році рентної плати за спеціальне використання води.

Зокрема, у листі зазначено, що Законом України   від 07 грудня 2017 року № 2245-VIIІ внесені зміни до статті 255 Податкового кодексу України (далі –  Кодекс) та збільшено на 16,8 відсотків порівняно із діючими у 2017 році ставки рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентна плата)), які застосовуються при обчисленні податкових зобов’язань за результатами господарської діяльності у 2018 році.

Платники Рентної плати складають податкові декларації за формою, затвердженого наказом Мінфіну від 17.08.2015 № 719 та обчислюють суму Рентної плати наростаючим підсумком з початку року. Податкові декларації з Рентної плати подаються платниками контролюючим органам до закінчення визначеного розділом ІІ Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, за місцем податкової реєстрації (підпункт 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 Кодексу).

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з Рентної плати вважаються за:

 ІV квартал 2017 року: 9 лютого 2018 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2018 року;

 I квартал ц.р.: 10 травня та 18 травня 2018 року відповідно;

 ІІ квартал ц.р.: 9 серпня та 17 серпня 2018 року відповідно;

 ІІІ квартал ц.р.: 9 листопада та 19 листопада  2018 року відповідно;

 ІV квартал ц.р.: 11 лютого та 19 лютого 2019 року відповідно.

 

Зміни з 2018 року. Платники податку на прибуток фінансовий результат до оподаткування збільшують на вартість путівок, які не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб

З 01.01.2018 набрав чинності (крім окремих норм) Закон України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким зокрема, передбачена нова різниця при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

Так, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років роботодавцем, який є платником податку на прибуток, якщо така компенсація відповідно до податкового кодексу не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи - платника податку на доходи фізичних осіб.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його членів сім'ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік та за умови, якщо вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року.

Тобто, з 01.01.2018 року платники податку на прибуток, які враховують різниці при визначенні об’єкта оподаткування з податку на прибуток, фінансовий результат до оподаткування збільшують на суму повної або часткової компенсації один раз на календарний рік вартості путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України, якщо вони не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Зазначена норма передбачена п.п. 140.5.10 ст. 140, п.п. 165.1.35 ст.165 Податкового кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». 

 

Затверджено нове Положення про ведення касових операцій 

Національним банком України Постановою від 29 грудня 2017 року № 148 затверджено у новій редакції «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». 

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування (опублікована в офіційному інтернет-представництві НБУ 04.01.2018).

Постановою №148 визначено, що з метою удосконалення та приведення у відповідність до вимог нормативно-правових актів України втратили чинність, зокрема:

- постанова Правління НБУ "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" від 15 грудня 2004 року № 637;

 - постанова Правління НБУ від 06 червня 2013 року № 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою".

При цьому граничні суми розрахунків готівкою, визначені п. 6. та п. 7 Постанови №148 залишилися незмінними, а саме:

Суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою - у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень уключно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень уключно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Кількість суб'єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень уключно.

Платежі на суму, яка перевищує 50000 гривень, здійснюються шляхом:

1) переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок;

2) унесення та/або переказу коштів на поточні рахунки (у тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Обмеження  не стосуються:

1) розрахунків суб'єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами;

2) добровільних пожертвувань та благодійної допомоги;

3) використання готівки, виданої на відрядження.

Відповідно до п. 12 Постанови №148, установа/підприємство зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку]. 

Пунктом 44 Постанови №148, передбачено, що керівник установи/підприємства для здійснення функцій касира може прийняти рішення щодо виконання таких функцій працівником іншої/іншого установи/підприємства, залученого на підставі укладеної угоди на надання послуги з надання персоналу, у якій обов'язково зазначається вимога про повну матеріальну відповідальність такого працівника.

Як визначено п. 50 Постанови №148, установа, підприємство, небанківська фінансова установа з урахуванням особливостей роботи зобов'язані розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси установи, підприємства, небанківської фінансової установи та їх відокремлених підрозділів. .

Ліміт каси встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси за рішенням керівника установи, підприємства, небанківської фінансової установи або уповноваженої ним особи.

Установа, підприємство, небанківська фінансова установа затверджує внутрішніми документами установлений ліміт каси. 

Крім того, Постановою № 148  затверджено форми документів:

- Відомість на виплату готівки;

- Видатковий касовий ордер;

- Журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів;

-  Касова книга;

- Книга обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки;

- Акт про результати інвентаризації наявних коштів, що зберігаються;

- Акт про перевірку дотримання порядку ведення операцій з готівкою.

 

Оприлюднено новий довідник Типів об’єктів оподаткування

На офіційному сайті ДФС України  оприлюднено оновлений довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року), який використовується для заповнення форми 20-ОПП.

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. 

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 10 до  «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 №1588) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Довідник Типів об’єктів оподаткування (станом на 22.12.2017 року) розміщено на офіційному веб-порталі ДФС: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.htm.

 

Декларування доходів громадян -2017 

З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів

Мешканцям Бердянська, Бердянського та Приморського районів, які в минулому році отримали доходи, з яких не було сплачено податки, варто подбати про подання річної податкової декларації. Нагадаємо, що цього року громадяни звітують про доходи за минулий рік за новою формою декларації. Заповнити і подати декларацію можна до 1 травня 2018 року в податковій інспекції за місцем реєстрації.

Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать: доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався; доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо); спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення; доходи від продажу інвестиційних активів; іноземні доходи.

Щоб виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію громадянам треба звернутися в Центр обслуговування платників, Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.

 

Оновлена декларація про майновий стан і доходи вже в дії

Бердянська ОДПІ нагадує, що декларування доходів, отриманих у 2017 році громадянами, розпочато.

Відповідно до п.179.9 ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

У 2018 році громадяни подають податкову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (зі змінами, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 та від 06.06.2017 №556), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.

Податкова декларація є уніфікованою та єдиною для всіх встановлених розділом ІV ПКУ випадків її подання.

При поданні податкової декларації слід враховувати те, що:

- розрахунки окремих видів доходів (витрат) мають міститися в додатках до податкової декларації, що заповнюються виключно платниками податку за наявності таких доходів (витрат);

- податкова декларація та додатки до неї мають складатися з використанням загальновживаної термінології, а також відповідати інструкції щодо їх заповнення;

- податкова декларація та додатки до неї мають ідентифікувати платника податку та містити інформацію, необхідну для визначення суми його податкових зобов’язань або суми податку, що підлягає поверненню у разі використання платником податку права на податкову знижку.

Бланки податкових декларацій безоплатно надаються контролюючими органами платникам податку на їх запит, а також є загальнодоступними для населення.

Слід зазначити, що на офіційному веб-порталі ДФС України за допомогою електронного сервісу «Декларування громадян» за посиланням

 http://sfs.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan та у рубриці «Електронні форми документів» за посиланням http://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/podatok-na-dohodi-fizichnih-osib/  розміщено у вільному доступі бланк податкової декларації.

Платник податку має право звернутися до відповідного контролюючого органу з проханням надати консультативну допомогу з питань щодо заповнення його річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

 

Доходи від надання майна в оренду необхідно задекларувати

Якщо громадяни надають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, то отримані доходи необхідно задекларувати.

Відповідно до статті 164 Податкового кодексу, доходи, отримані  від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець.

Також, оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Нагадаємо, декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до ДПІ за місцем своєї податкової адреси.

На допомогу громадянам на офіційному порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) функціонує банер «Деклараційна кампанія-2018», в якому розміщено копії нормативно-правових актів, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форму річної податкової декларації і зразок її заповнення, порядок подання декларації для отримання податкової знижки тощо.

 

Якщо за навчання студента сплатили не члени його сім’ї першого ступеня споріднення, право на податкову знижку відсутнє

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (брат, сестра, дід, баба та інші особи), то право на податкову знижку щодо таких сум відсутнє.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.263 ст. 14; п.п.166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

 

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами за місцем податкової адреси 

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів фізичних осіб.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається  громадянами, які  протягом 2017 року отримували оподатковувані податком на доходи фізичних осіб доходи,  за місцем своєї податкової адреси. 

За вибором платника податку податкова декларація про майновий стан і доходи подається  в один із таких способів: 

- особисто або уповноваженою на це особою; 

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. 

У разі надсилання податкової декларації поштою, таке відправлення повинно здійснюватись не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

При поданні декларації в електронній формі, таке подання здійснюється не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. 

Податкова декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним.

Для громадян, які мають право на податкову знижку граничний строк подання податкової декларації – по 31 грудня 2018 (включно).

Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556).

Зазначена норма передбачена п. 49.5, п.п. 49.18.4 ст. 49, п.п. 166.1.2 ст. 166, п. 179.1 ст. 179  Податкового кодексу України. 

 

Термін подання громадянами декларації про майновий стан і доходи 

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів фізичних осіб.

Податкова декларація про майновий стан і доходи для громадян, які згідно з Податковим кодексом зобов’язані подавати податкову декларацію, подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним.

Для громадян, які мають право на податкову знижку граничний строк подання податкової декларації – до 31 грудня 2018 (включно).

Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556).

Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядку подається у разі  отримання:

- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як суб’єкти господарювання та самозайняті особи). Зокрема, доходів від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо; 

 - інвестиційного доходу (доходу  від продажу цінних паперів та корпоративних прав);

- іноземного доходу; 

- нецільової благодійної допомоги, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує граничний розмір, установлений п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (у 2017 році така сума становила 2240 грн).

- доходів від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. Зокрема, доходів у вигляді  основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року; 

- в інших передбачених Податковим кодексом  випадках. 

Разом з тим, податкова декларація не подається, якщо громадянин отримував доходи: 

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; 

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом; 

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб; 

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок на доходи фізичних осіб. 

Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.4 ст. 49, п.п. 166.1.2 ст. 166, п. 179.1 ст. 179  Податкового кодексу України. 

 

Коли громадянам необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи за отриманою нецільовою благодійною допомогою

Не включається до оподатковуваного доходу, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами-юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2017 році така неоподатковувана сума становила 2240 грн).

При цьому підприємство зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності за формою 1ДФ.

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абз. першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (у 2017 році така сума становила 2240 грн).

Тобто, якщо у 2017 році загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги перевищувала 2240 грн., то необхідно подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми.

Перевищення допомоги над вказаним розміром (у 2017 році - 2240 грн.) підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Податкова декларація про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним.

Наказом МФУ від 06.06.2017 № 556 внесено зміни до податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, які набирають чинності з 31 грудня 2017 року. 

Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за оновленою формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556).

Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.4 ст. 49 та п.п. 170.7.3 ст. 170 Податкового кодексу України. 

 

Роз’яснення законодавства

Заповнення податкового розрахунку за ф. 1ДФ нотаріусом за операцією купівлі-продажу майна між фізичними особами

Порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого/рухомого майна регулюється ст.ст. 172 - 173 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до ст. 173 ПКУ нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про посвідчені договори купівлі-продажу (міни) нерухомого майна (за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та/або рухомого майна, про вартість кожного договору та про суму сплаченого податку на доходи фізичних осіб у порядку, встановленому розд. ІV ПКУ для податкового розрахунку.

У разі продажу (обміну) об’єкта рухомого майна за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи – підприємця або укладення та оформлення договорів відчуження транспортних засобів у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, такий посередник або відповідний орган виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладання договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна (абзац другий п. 173.3 ст.173 ПКУ).

При цьому, фізичною особою – платником податку визначається сума податку на доходи фізичних осіб та самостійно сплачується до бюджету через банківські установи (п. 172.5 ст. 172 та п. 173.4 ст. 173 ПКУ).

Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (ф. 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок № 4).

Оскільки за операцією купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна між фізичними особами нотаріус/юридична особа – посередник виконує функції податкового агента лише в частині надання інформації контролюючим органам і не зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету з доходу платника податку, отриманого від продажу відповідного об’єкта, то у податковому розрахунку за ф. 1ДФ заповнюються такі графи:

графа 1 – порядковий номер кожного рядка, що заповнюється;

графа 2 – податковий номер або серія та номер паспорта;

графа 3а – сума доходу платника податку, отриманого від продажу нерухомого/рухомого майна;

графа 4а – сума податку, що підлягає сплаті до бюджету;

графа 4 – сума фактично перерахованого податку;

графа 5 – код ознаки доходу.

Відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб, наведеного у додатку до Порядку № 4, суми доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна згідно з положеннями ст. 172 ПКУ відображаються під ознакою доходу «104», суми доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна згідно з положеннями ст. 173 – під ознакою доходу «105».

Крім цього, нотаріусам необхідно відображати у податковому розрахунку за ф. 1ДФ військовий збір щодо посвідчених ними договорів з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна між фізичними особами, а також виданих свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування. При цьому в рядку «Військовий збір» розд. 2 податкового розрахунку за ф. 1ДФ проставляються загальні суми виплаченого доходу та фактично утриманого (перерахованого) військового збору.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 103.25).

 

Платник податків може самостійно виправити помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 ПКУ:

-  або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до ст. 39 ПКУ у строк не пізніше 01 жовтня року, наступного за звітним;

- або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Згідно з п. 50.2 ст. 50 ПКУ платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.

Пунктом 120.2 ст. 120 ПКУ визначено, що невиконання платником податків вимог, передбачених абзацами третім – п’ятим п. 50.1 ст. 50 ПКУ, щодо умов самостійного внесення змін до податкової звітності – тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 відсотків від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати). Пеня нараховується відповідно до ст. 129 ПКУ. При цьому у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена ст. 129 ПКУ не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 102).

 

Відокремлені підрозділи, які не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами касову книгу не ведуть

Установи/підприємства відображають у касовій книзі усі надходження і видачу готівки у національній валюті.

Кожна/кожне установа/підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу.

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, страхові агенти, брокери, розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи - підприємці касової книги не ведуть.

Отже, якщо відокремлені підрозділи готівкові розрахунки здійснюють з використанням РРО або РК та ведуть КОРО і не приймають (видають) готівку за касовими ордерами, то застосовування касової книги не передбачено.

Зазначена норма передбачена п. 39 Постанови Правління НБУ від 29.12.2017  № 148 "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні".

 

Як у 2018 році звітувати підприємцям на загальній системі оподаткування з урахуванням змін в оподаткуванні 

Об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб на загальній системі оподаткування  є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між виручкою у грошовій та негрошовій формі і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого підприємця. 

З 01.01.2017 року при визначенні об'єкта оподаткування до доходу не включаються суми акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

З 01.01.2017 р.  до витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, включаються не тільки суми ЄСВ у розмірах і порядку, встановлених законом, а також:

- суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності (крім ПДВ у платників податку на додану вартість та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); 

- платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності, 

- одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю.

З 01.01.2017 року до складу витрат не включаються: - витрати на придбання, самостійне виготовлення основних засобів та витрати на придбання нематеріальних активів, які підлягають амортизації; - документально не підтверджені витрати; - витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності. 

При цьому підприємці отримали право за власним бажанням включати до складу витрат, амортизаційні відрахування за витратами на придбання основних засобів та нематеріальних активів та витратами на самостійне виготовлення основних засобів.

Разом з тим, не підлягають амортизації об'єкти житлової нерухомості та легкові і вантажні автомобілі.

Ремонт, реконструкція, модернізація та інші поліпшення основних засобів, а також ліквідація основних засобів (у частині залишкової вартості) не підлягають амортизації, а повністю включаються до складу витрат звітного періоду. 

Розрахунок амортизації здійснюється із застосуванням прямолінійного методу, за яким річна сума амортизації визначається діленням первісної вартості об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів та нематеріальних активів.

Податкова декларація подається підприємцями на загальній системі оподаткування за календарний рік, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Наказом МФУ від 06.06.2017 №556 внесено зміни до податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Наказ №556 року набирає чинності з 31 грудня 2017 року. 

Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 N 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 N 821 та від 06.06.2017 N 556).

Зазначена норма передбачена ст. 177 Податкового  кодексу України.

 

Річний перерахунок податку на доходи фізичних осіб за 2017 рік

Роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати. 

Тобто, за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року, роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.

Отже, під час нарахування заробітної плати за грудень 2017 року, для визначення правильності оподаткування роботодавцю необхідно здійснити перерахунок сум нарахованих доходів у вигляді заробітної плати, утриманого податку на доходи фізичних осіб та сум наданої податкової соціальної пільги за 2017 рік.

При здійсненні такого перерахунку граничний розмір доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги  у 2017 році становить 2240 грн.

Результат річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податків у вигляді заробітної плати, а також сум наданої податкової соціальної пільги у 2017 році відображаються роботодавцем у Податковому розрахунку за  ф. № 1 ДФ  за ІV квартал  2017 року. 

Зазначена норма передбачена п.п. 169.4.2.а) та  п.п. 169.4.4 ст. 169 Податкового кодексу України.

 

Підприємці на загальній системі оподаткування суму сплаченого єдиного внеску за 2017 рік включають до витрат 2018 року

Об'єктом оподаткування доходів, отриманих підприємцем на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця. До витрат, зокрема, належать суми податків, зборів, які пов'язані з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім ПДВ для фізичної-особи — підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов'язані з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.

Фізичні особи - підприємці зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік на підставі даних річної податкової декларації, до 10 лютого наступного року.

Фізична особа - підприємець, без використання праці найманих працівників, формує та подає звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сама за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Оскільки,  підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний внесок  за звітний рік до 10 лютого наступного року після подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, то сума сплаченого єдиного внеску за звітний 2017 рік включається до складу витрат 2018 року.

Зазначена норма передбачена п. 177.2, п.п. 177.4.3 ст. 177 Податкового кодексу України,  ст. 9 Закону України від 08.07.10 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п. 2 розд. III «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом МФУ від 14.04.2015 № 435.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

 

Юліана Козаченко: "Від власників нерухомості на Запоріжжі надійшло 75,5 мільйона гривень"

Річні надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, склали майже 75,5 мільйона гривень. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, це на 31,5 мільйона більше, ніж у 2016 році. 

У територіальному розрізі значні відрахування забезпечили платники м. Запоріжжя – близько 30,5 мільйона, Мелітопольщини та Приазов'я – понад 15 мільйонів, Бердянського, Приморського районів – майже 7 мільйонів, Якимівського та Веселівського районів – 6,6 мільйона, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів – 6,5 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 2,7 мільйона, Оріхівського та Гуляйпільського районів – понад 2,1 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 1,8 мільйона тощо. 

Керівник фіскальної служби зазначила, що минулого року податок на нерухомість сплачували більш ніж 4,1 тисячі юридичних осіб, які спрямували до місцевих бюджетів 57,7 мільйона, перевищивши сплату попереднього року на 21,5 мільйона. 

Громадяни поповнили скарбниці на 17,7 мільйона, це на 10 мільйонів більше, ніж у 2016 році. Усього торік у регіоні нараховувалось 19,7 тисячі осіб – власників нерухомості, яким фіскальна служба надіслала податкові повідомлення-рішення про сплату податку.

 

Керівники Запорізької облдержадміністрації та Запорізької митниці провели зустріч з журналістами

Пріоритети роботи митниці у 2018 році стали основною темою під час сьогоднішньої зустрічі голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля та начальника Запорізької митниці ДФС Олексія Мужева із представниками мас-медіа.

На початку спілкування з журналістами очільник облдержадміністрації представив новопризначеного начальника Запорізької митниці ДФС, наголосивши, що Олексій Мужев має значний досвід роботи як у податкових, так й митних органах.

Костянтин Бриль побажав новому керівнику відомства успішного виконання поставлених завдань, у тому числі, з наповнення державного бюджету.

За словами голови облдержадміністрації, на сьогодні важливим є налагодження діалогу з бізнесом, залучення підприємств до митного оформлення у зоні діяльності Запорізької митниці. У результаті стимулювання і підтримки суб'єктів господарювання повинні зрости надходження платежів до бюджету, необхідних для реалізації у регіоні програм, передусім, з розвитку інфраструктури.

Як відзначив Олексій Мужев, серед пріоритетних напрямів діяльності митниці на поточний рік є сприяння учасникам зовнішньоекономічної діяльності м. Запоріжжя та Запорізької області, забезпечення митних находжень, прискорення проведення митних формальностей, реалізація системи "Єдине вікно", посилення механізмів управління ризиками та контролю.

Наприкінці зустрічі керівник митниці відповів на запитання журналістів та запросив присутніх на робочу нараду керівництва Запорізької митниці ДФС з найбільшими платниками податків та представниками контролюючих органів.

 

Юліана Козаченко: "У результаті роботи з погашення податкового боргу до бюджетів залучено понад 180 мільйонів"

У результаті заходів щодо погашення податкового боргу минулого року бюджети отримали більш ніж 180 мільйонів гривень. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, із загальної суми до державного бюджету надійшло 120 мільйонів, до місцевих – 60 мільйонів. 

Керівник фіскальної служби підкреслила, що значну частину коштів забезпечено у вересні та грудні, відповідно, 79 та 26 мільйонів. 

Від погашення заборгованості з єдиного соціального внеску до соціальних фондів надійшло понад 58 мільйонів. 

Минулого року ряд підприємств, які мали недоїмку перед бюджетом, скористалися процедурою розстрочення податкового боргу та сплатили 13,3 мільйона. 

Завдяки стягненню з банківських рахунків боржників та вилученню готівки до бюджетів залучено 10,3 мільйона. Від реалізації заставного майна надійшло 6 мільйонів, 5,7 мільйона – від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, за судовими рішеннями сплачено боргу на суму 2,6 мільйона. 

Зазначимо, механізм погашення податкової заборгованості регулює 9 глава Податкового кодексу України, зокрема, стаття 100 регламентує процедуру розстрочки грошових зобов'язань або податкового боргу.

 

Запорізька митниця готова до запровадження системи "Єдиного вікна"

З 1 лютого в усіх пунктах митного оформлення запроваджується принцип "єдиного вікна" під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю. Це передбачено відповідною Постановою Кабінету Міністрів.

Для ефективної реалізації завдань, визначених урядом, керівники Запорізької митниці ДФС провели робочу нараду з найбільшими платниками податків та представниками контролюючих органів, задіяних у системі обміну інформацією. 

Під час зустрічі перший заступник начальника Запорізької митниці ДФС Антон Жучков наголосив, що використання інформаційної системи "єдине вікно" спрямовано на поліпшення ведення зовнішньоекономічної діяльності, дозволяє значно спростити та скоротити відповідні види контролю при здійсненні митного оформлення товарів. "Єдине вікно" є однією з найефективніших у світі електронних систем обміну даними на митниці під час експортно-імпортних операцій чи транзиту. Нарешті ця світова практика буде впроваджуватися в Україні в повному обсязі. 

Антон Жучков також зазначив, що минулого року показник оформлення за принципом "єдиного вікна" становив понад 30 відсотків від загальної кількості декларації. І вже у січні 2018 року він зріс до 37 відсотків. Крім того, посадовець підкреслив, що з лютого всі 11 митних пунктів на території регіону готові до здійснення митних процедур у "єдиному вікні". 

У ході наради учасники розглянули основні новації в електронній системі, які вже запущені у дію, та вивчили механізми подальшої співпраці відомств для злагодженої роботи під час оформлення товарів. 

 

Юліана Козаченко взяла участь у сесії Запорізької обласної ради

У Запоріжжі відбулася дев'ятнадцята позачергова сесія Запорізької обласної ради сьомого скликання. У її роботі взяли участь народні депутати, керівництво Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, Головного управління ДФС у Запорізькій області, Запорізької митниці ДФС, інших органів виконавчої влади, правоохоронних структур. 

На початку сесії були вручені відзнаки громадянам, які мають вагомі здобутки перед Запорізькою областю. Також присутні заслухали очільників правоохоронних органів про підсумки діяльності силових відомств. 

Як повідомив у своїй доповіді прокурор Запорізької області Валерій Романов, за участю співробітників прокуратури та фіскальної служби у регіоні припинено діяльність транзитно-конвертаційних центрів, два з яких – міжрегіональні. Минулого року за закінченими кримінальними провадженнями стосовно ухилення від оподаткування до бюджету відшкодовано майже 9 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж загальнодержавний показник. 

Після виступів депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, більшість серед яких – кадрові, а також щодо власності територіальних громад, про передачу майна тощо. 

Під час сесії внесені зміни і доповнення до рішення обласної ради "Про обласний бюджет на 2018 рік". 

Як відзначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у цьому році бюджетна децентралізація, зростання показників економіки та заходи з її детінізації повинні забезпечити додаткові надходження до бюджетів Запорізької області. Таким чином місцеві громади отримуватимуть фінансові ресурси для розвитку інфраструктури та реалізації соціальних та інших програм.

 

Юліана Козаченко: "У запоріжців є можливість задекларувати отримані у 2017 році доходи он-лайн"

Подальше удосконалення електронних сервісів фіскальної служби розширює їх можливості. Відтепер задекларувати свої доходи мешканці Запорізької області можуть не виходячи з дому.

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, з 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році. Запоріжці можуть подати декларацію, як традиційно – у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації або надіславши поштою, так і он-лайн. Адже, починаючи з 2018 року, для зручності декларантів фіскальна служба передбачила можливість подання звіту в "Електронному кабінеті платника податків". 

Вхід до оновленого сервісу здійснюється на офіційному веб-порталі ДФС за вкладкою "Електронний кабінет" або за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua. 

Докладну інформацію про користування "Електронним кабінетом" можна переглянути у розділі "Допомога" (https://cabinet.sfs.gov.ua/help/). Також на сайті ДФС є приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, які розміщені за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/poryadok-deklaruvannya-dohodiv-gromadya/prikladi-zapovnennya-/ (Головна>ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ГРОМАДЯН>Порядок декларування доходів громадян>Приклади) 

Керівник фіскальної служби області підкреслила, що для подання звіту он-лайн необхідно мати ключ електронного цифрового підпису. Процедура його отримання максимально проста та швидка. Наприклад, середній час оформлення ЕЦП займає, у середньому, не більше 10-15 хвилин. 

Лише минулого року фіскальна служба видала запоріжцям 59 тисяч посилених сертифікатів цифрового підпису. 

Платники Запорізької області можуть скористатися послугами з видачі електронних ключів у пунктах реєстрації користувачів за адресами: 

- м. Запоріжжя, вул. Паркова, буд. 4а, 1-й пов., тел.: (061) 219-06-27;

- м. Бердянськ, просп. Праці, буд. 20, каб. 219, тел.: (06153) 38663;

- м. Мелітополь, вул. Героїв України, буд. 31, каб. 103, тел.: (0619) 422920. 

Докладна інформація про механізм видачі посилених сертифікатів розміщена на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС України: http://acskidd.gov.ua/. На цьому ресурсі також містяться дані про програмне забезпечення для звітності та інша корисна інформація.

 

Запорізьким депутатам та керівництву обласної влади офіційно представили начальника Запорізької митниці Олексія Мужева

Під час позачергової сесії облради голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак офіційно представив нового начальника Запорізької митниці ДФС Олексія Мужева. 

Очільник обласної ради зазначив, що у зв'язку із поновленням на посаді Олексія Мужева призначено керівником відомства. 

Григорій Самардак звернувся від себе особисто та від імені депутатського корпусу: 

– Бажаємо вам, шановний Олексію Олександровичу, плідної та ефективної роботи на благо Запорізького краю! 

 

Надходження від підприємств, які використовують водні ресурси та надра, зросли на 40 мільйонів

 Від рентної плати за воду та надра бюджети отримали минулого року майже півмільярда гривень (без показників великих підприємств, які зареєстровані в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, яка відзначила, що надходження порівняно з 2016 роком зросли на 40 мільйонів. 

Зокрема, підприємства-водокористувачі сплатили 223,7 мільйона гривень рентної плати, це на 23,7 мільйона, більше ніж у попередньому році. Відповідно до бюджетного розподілу суму порівну зараховано до державної та місцевих скарбниць. 

Питому вагу платежу забезпечили суб'єкти господарювання м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського району – майже 178 мільйонів та м. Запоріжжя – 36 мільйонів. Усього в регіоні минулого року нараховувалось близько 3 тисяч платників ренти за спецвикористання води. 

За користування надрами підприємства сплатили 266,7 мільйона, що на 16,3 мільйона більше, ніж у 2016 році. 

Найбільші суми спрямували платники Василівського району – понад 235 мільйонів, м. Запоріжжя – більш ніж 8 мільйонів, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 7,2 мільйона, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів – 7,1 мільйона тощо. 

У 2017 році у Запорізькій області перебувало на обліку 525 підприємств, що видобувають корисні копалини.

 

Запорізькі митники попередили спробу нелегального вивезення скрипки Аматі

У неділю, 28 січня, у Запорізькому аеропорту митники попередили спробу нелегального вивезення громадянином Туреччини скрипки, яка ймовірно була виготовлена у відомій італійській майстерні родини Аматі.

Слід зазначити, що пасажир рейсу "Запоріжжя-Стамбул" самостійно обрав для проходження митного контролю "зелений коридор", де оформлення здійснюється у спрощеному порядку (без заповнення митної декларації). Після перетину "білої смуги", яка позначає закінчення "зеленого коридору" у чоловіка було виявлено скрипку. Раритетний музичний інструмент знаходився у ручній поклажі без ознак приховування. Проте у іноземця не було жодних дозвільних документів на даний предмет, як і експертних висновків мистецтвознавця. 

Зазначимо, що переміщення через митний кордон України подібних предметів обмежено відповідно ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за № 258. 

Тому скрипку тимчасово вилучили.

 

Юліана Козаченко: "Запорізькі комунальні підприємства збільшили сплату податків майже на 10 мільйонів"

Підприємства комунальної форми власності минулого року перерахували до місцевих бюджетів 82,3 мільйона гривень податку на прибуток. Як відзначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, рівень сплати порівняно з 2016 роком зріс на 13,6 відсотка, додатково скарбниці отримали понад 9,8 мільйона. 

Питому вагу у сплаті податку займають підприємства м. Запоріжжя, які забезпечили майже 57,5 мільйона, суб'єкти господарювання Мелітопольщини та Приазов'я поповнили бюджет на 8,5 мільйона, Бердянського та Приморського районів – на 5,5 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – більш ніж на два мільйони. 

Як свідчить статистика, минулого року в усіх районах регіону підвищилася динаміка нарахувань платежу. При цьому керівник фіскальної служби підкреслила, що надходження податку на прибуток комунальних підприємств повністю зараховується до місцевих бюджетів. 

Нагадаємо, у цьому році податкова декларація з податку на прибуток (річна), яка розраховується з наростаючим підсумком, подається у 60-ти денний термін. 

Докладна інформація про податок на прибуток підприємств розміщена на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/.

 

Юліана Козаченко: "З доходів запоріжців до бюджетів сплачено майже 5,6 мільярда гривень"

Надходження до бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб за 2017 рік склали 5 мільярдів 597,6 мільйона гривень (без показників великих підприємств, які обслуговуються в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, сплачена сума на 1,4 мільярда або на 35 відсотків перевищує дані 2016 року. 

Керівник фіскальної служби області зазначила, що більшу частину ПДФО отримали місцеві бюджети. Запорізькі платники спрямували до скарбниць громад майже 4,2 мільярда, що на 1,1 мільярда більше, ніж за попередній рік. 

Серед основних чинників зростання Юліана Козаченко назвала підвищення рівня мінімальних заробітних плат, а також розширення бази оподаткування, зокрема, у рамках заходів з легалізації трудових відносин та повноти сплати роботодавцями податків і зборів при виплаті доходів. Водночас більша частина надходжень забезпечена завдяки сумлінним платникам. 

Лідерами з наповнення бюджетів є підприємства, організації та установи таких галузей економіки, як енергетика, добувна промисловість, транспорт, сфера охорони громадського порядку та безпеки, оборони, а також освіта, державне управління та інші. 

Найбільше податку на доходи фізосіб до місцевих бюджетів надійшло від суб'єктів господарювання м. Запоріжжя – понад 1,9 мільярда, Мелітопольщини та Приазов'я – 459 мільйонів, м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – майже 457 мільйонів, Бердянського та Приморського районів – 342 мільйони, Василівського та Михайлівського районів – 238 мільйонів, Вільнянського, платники Запорізького та Новомиколаївського районів перерахували 215 мільйонів, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 203,6 мільйона, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 141 мільйон, Токмацького та Чернігівського районів – 124 мільйони, Якимівського та Веселівського районів – 93 мільйони.

 

У Запоріжжі відбувся круглий стіл з питань митного оформлення товарів

У Запорізькій облдержадміністрації за участю керівників фіскальної служби області пройшов круглий стіл з представниками бюджетоформуючих підприємств області з проблемних питань розмитнення товарів і сировини. 

Під час заходу було наголошено, що у 2017 році на Запорізькій митниці здійснювали оформлення товарів 1611 суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які сплатили 6 мільярдів гривень митних платежів. При цьому 344 підприємства, зареєстровані у Запорізькій області, сплатили 2,6 мільярда гривень податків у інших областях, адже з різних причин митне оформлення здійснювали на інших митницях. 

Начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев повідомив, що він приступив до виконання обов’язків та сподівається на партнерську співпрацю між митницею та бізнесом, яка має позитивно вплинути на ситуацію щодо митного оформлення товарів у запорізькому регіоні. Сумлінним та законослухняним експортерам та імпортерам, що здійснюють достовірне декларування, має бути забезпечено швидке проходження митних формальностей в мінімально дозволених обсягах. Також він закликав керівників підприємств до чесного відкритого діалогу задля поліпшення бізнес-клімату у регіоні. Адже від сплати мита залежить також й розвиток інфраструктури – у рамках всеукраїнського експерименту перевиконання щомісячних показників надходжень митних платежів спрямовується на реконструкцію і будівництво автомобільних доріг області. 

У ході зустрічі представники великих підприємств окреслили коло нагальних питань, які потребують вирішення за участю органів влади, зокрема, у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.