Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє

8.02.2018, 11:02    просмотров: 634

Бердянська ОДПІ запрошує на інформаційний семінар

Бердянська ОДПІ запрошує 09 лютого  2018 року об 11-00 платників податків юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців на інформаційний семінар на тему: «Зміни до Податкового кодексу України. Зміни в адмініструванні єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Декларування доходів громадян за підсумками 2017 року». 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ,раці, 20, актова зала.

 

У Бердянській міській раді - про зміни у справлянні податків та про кампанію декларування – 2018

Начальник Бердянського управління Державної фіскальної служби Оксана Федорова 6 лютого взяла участь у засіданні розширеної апаратної наради у Бердянському міськвиконкомі з керівниками структурних підрозділів міськвиконкому, керівниками комунальних підприємств та бюджетних установ міста, керівниками територіальних органів інших державних служб.

На початку засідання керівник Бердянського управління ознайомила присутніх зі звітними показниками надходжень у 2017 році податків і зборів до місцевого бюджету та основними змінами в оподаткуванні, які вплинуть на збільшення наповнення бюджету міста Бердянська. 

Як відзначила посадовець, зміни податкового законодавства, які набрали чинності у минулому році позитивно вплинули на наповненні місцевого бюджету. Взагалі за 2017 рік місцевий бюджет Бердянська отримав 451,2 мільйонів гривень. Найбільшу вагу в надходженнях до місцевого бюджету має податок на доходи фізичних осіб, за 2017 рік бюджет міста отримав цей податок у розмірі 313,4 мільйонів гривень.

Одним з основних факторів, що впливають на зміну величини податку на доходи фізичних осіб та місцевих податків є підвищення мінімальної зарплати. Бюджетом на 2018 рік прийнято мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 грн. (вона збільшилась на 523 грн., або на 16,3 % (була в 2017 році - 3200 грн.), та прожитковий мінімум прийнято у розмірі 1762 грн.

Внаслідок цих законодавчих змін, очікувані надходження у 2018 році плануються з темпом зростання 114 % в сумі 357,3 мільйонів гривень, тобто к попередньому періоду очікується збільшення сплати ПДФО на 43,9 мільйона гривень.

Завершаючи доповідь щодо звітних показників надходжень з інших податків і зборів за 2017 рік, що є джерелами наповнення місцевого бюджету, та підсумовуючи очікувані надходження до бюджету Бердянська у 2018 році, начальник Бердянського управління Оксана Федорова зазначила, що з врахуванням змін прийнятих Бюджетом 2018 та змін до Податкового кодексу України, бюджет міста отримає на 53.1 мільйона гривень більше минулорічних надходжень, ця сума буде складати 504.3 мільйона гривень з темпом росту  111,8 відсотків. 

Окремим питанням, на якому акцентувала увагу присутніх Оксана Федорова, стало питання про початок кампанії декларування доходів громадян та підведення підсумків деклараційної кампанії минулого року.

За підсумками минулорічної кампанії бердянцями було задекларовано дохід у сумі 76,7 мільйонів гривень, самостійно нараховано та сплачено до бюджету 4,2 мільйона гривень  податку на доходи фізичних осіб та 800 тисяч гривень військового збору. Найбільшу вагу надходжень забезпечено бердянцями, які обов’язково мали прозвітувати перед державою про свої статки. Це доходи отримані за договорами спадщини чи дарування на суму 17,6 мільйонів гривень, доходи від продажу нерухомого чи рухомого майна на суму 10,4 мільйонів гривень, доходи від здавання в найм майна на суму 2,4 мільйона гривень.

З початку цьогорічної «Кампанії декларування –2018» 274 мешканця Бердянська вже задекларували дохід у сумі 16,3 мільйонів гривень, з якого нараховано податок на доходи фізичних осіб у сумі 1 мільйон гривень та військовий збір у сумі 200 тисяч гривень.

 Керівник Бердянського управління звернула увагу присутніх на особливості деклараційної кампанії нашого міста, зокрема, подача декларацій громадянами, які надають житло відпочиваючим у літній період та нагадала про те, що до 1 травня 2018 року  всі громадяни, незалежно від віку та кількості надання місць для відпочинку, повинні задекларувати доходи від надання житла в найм та сплатити до 1 серпня 2018 року податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5 % від отриманого доходу. Також, до категорії осіб, які щорічно повинні декларувати свої доходи, відносяться репетитори (надання приватних уроків), спортсмени (від участі в змаганнях), особи, які надають послуги на розважальних закладах (ведучі, фотографи, оператори на весіллях, музиканти в кафе) та які надають послуги з ремонтних робіт житла. Крім того, присутніх проінформовано про те, у який спосіб можна подати декларацію до податкового органу, у який термін та які документи потрібно надати, щоб скористатися правом на податкову знижку.

Наприкінці свого виступу начальник Бердянського управління Оксана Федорова закликала бердянців активно долучатися до деклараційної кампанії та наголосила, що добровільне декларування доходів свідчить про високу податкову культуру громадян та їх свідоме виконання конституційного обов’язку, адже податок на доходи фізичних осіб, який сплачується від отриманих доходів є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. Завдяки цьому наше місто отримує фінансові ресурси для розвитку інфраструктури та реалізації соціальних та інших програм.

 

Надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб за результатами січня перевищили 32 мільйона гривень

За січень поточного року платниками Бердянського, Приморського районів та міста Бердянська сплачено 32 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Як відзначила начальник Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Оксана Федорова, це на 5,5 мільйонів гривень більше, ніж торік.

Згідно з бюджетним розподілом найбільші суми отримали місцеві бюджети – 24 мільйона гривень, до державного бюджету надійшло 8  мільйонів.

Більшу частину податку забезпечили підприємці і підприємства міста – майже 24,7 мільйонів гривень, Бердянський район – більше ніж 3,1 мільйона та Приморський – майже 4,2 мільйона. 

 

У січні 2018 року до державного бюджету мобілізовано понад 44 мільйона гривень

Бердянською ОДПІ у січні 2018 року до державного бюджету мобілізовано 44,1 мільйона гривень. Як зазначила виконуюча обов’язки начальника Бердянської ОДПІ Анастасія Сергієнко, одним із основних джерел наповнення державної казни залишається ПДВ, якого за перший місяць року вже надійшло майже 25,4 мільйона гривень. Також основними джерелами поповнення державного бюджету є:  податок на доходи фізичних осіб – надходження за січень склали понад 8 мільйонів гривень; військовий збір – 2,3 мільйона гривень; податок на прибуток – 7,7 мільйонів гривень; рентна плата – 48,1 тисяча гривень; екологічний податок – 73,4 тисячі гривень.

Завдяки сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань, темп зростання платежів зафіксовано за всіма бюджетоутворюючими податками.

 

У січні 2018 року Центри обслуговування платників Бердянської ОДПІ та Приморського відділення надали 1681 адміністративну послугу 

Аналізуючи кількісні показники та зміст наданих адміністративних послуг, виконуюча обов’язки начальника Бердянської ОДПІ Анастасія Сергієнко відзначила, що основну частку, а саме 45% складає послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України (старого зразка у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За цей період цією послугою скористались 756 платників податків. 

Друге місце, це 34,3% займає послуга з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Протягом січня поточного року було видано 576 довідок про суми виплачених доходів та утриманих податків. 

Третє місце, або 6,6% займає послуга з реєстрації книги обліку розрахункових операцій, таких книг протягом січня поточного року зареєстровано у кількості 111 штук. 

Четверте місце, або 3,3% займає послуга з реєстрації розрахункових книжок, яких за відповідний період було зареєстровано у кількості 56 штук.

П’яте місце - це трохи більше 2%, займає послуга з реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат. За цей період підприємці - платники єдиного податку зареєстрували 35 книжок. Видано довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету 35 платникам, або теж трохи більше 2%. 

Послуга з видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) посіла шосте місце. Протягом січня 2018 року цю довідку отримали 34 платника, або 2%.

Крім цього, протягом січня 2018 року було зареєстровано 29 платників єдиного податку, або 1,7%; надано витягів з реєстру платників єдиного податку 20 платникам, або 1,2%; здійснено реєстрацію реєстратора розрахункових операцій 16 платникам, або 1,0%; надано послугу з перереєстрації підприємств, установ (організацій) в Реєстрі неприбуткових установ та організацій 5 суб’єктам господарювання, або 0,3 %; 3 підприємства, або 0,2% були включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій; 3 платникам податків, або 0,2% була видана довідка підтвердження статусу податкового резидента 2 платникам, або 0,1% крім платників, що обрали спрощену систему оподаткування, здійснено реєстрацію книг обліку доходів і витрат.

Бердянська ОДПІ нагадує, що з повним переліком адміністративних послуг, які надаються Центрами обслуговування платників Бердянської ОДПІ та Приморського відділення можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДФС у Запорізькій області за посиланням: http://zp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda, а також на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників.

 

Новини законодавства

Наказом Мінфіну затверджено три узагальнюючих податкових консультації 

Наказом Мінфіну України затверджено три узагальнюючі податкові консультації щодо оподаткування банківського сектору податком на прибуток підприємств та податком на доходи фізичних осіб: 

- стосовно визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування (щодо застосування положення підпункту 1 підпункту 139.3.3 пункту 139.3 статті 139 Податкового кодексу України у редакції, що діяла до 1 січня 2018 року); зокрема, консультація визначає, що для визначення ліміту, перевищення розміру резерву над яким збільшує фінансовий результат до оподаткування, має використовуватись сукупна балансова вартість активів, знецінення яких визнається шляхом формування резерву відповідно до положень міжнародних стандартів фінансової звітності, незалежно від факту формування резерву за такими активами. 

- стосовно визнання банками заборгованості безнадійною (щодо застосування положень підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України); зокрема, консультація визначає, що безнадійною заборгованістю для цілей оподаткування визнається списана заборгованість за фінансовим активом, що включає як заборгованість за основним боргом, так і заборгованість за нарахованими доходами. 

- стосовно списання банком кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку (щодо застосування положень підпункту «д» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України); зокрема, консультація визначає, що списання банком у бухгалтерському обліку кредиту, виданого банком боржнику, як фінансового активу банку, не є прощенням боргу, та сума такої списаної банком заборгованості не включається до оподатковуваного доходу боржника для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб. 

 

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо змін в оподаткуванні податком на прибуток підприємств

Державна фіскальна служба України у листі від 31.01.2018 №2834/7/99-99-15-02-01-17 «Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2018 році»надала роз’яснення про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, які набули чинності 1 січня 2018 року.

Зокрема,  у листі повідомлено, що для податкової декларації з податку на прибуток підприємств за звітний рік визначено єдиний строк її подання – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного податкового року, незалежно від базового звітного періоду складання декларації – квартал або рік. Відповідно граничним строком подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік  є 1 березня 2018 року.

Слід зазначити, що зміна строку подання річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств впливає також на строк подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу).

Так, п.3 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138, визначено, що розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств. Враховуючи викладене вище, граничним строком подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу) за звітний 2017 рік є 1 березня 2018 року.

Також для платників єдиного податку відмінено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску при виплаті дивідендів. Уточнено порядок застосування міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходів, отриманих із джерел в Україні.

 Уточнено умови включення  релігійних  організацій до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. Для релігійних організацій, внесених до Реєстру на  день  набрання чинності  Законом  України  від 17 липня 2015 року  № 652-VІІІ, єдиною  умовою  для   їх перенесення до нового Реєстру є дотримання вимог ст. 133 Податкового кодексу щодо утворення та реєстрації в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Змінені правила розрахунку банками та небанківськими фінансовими установами резервів, які з метою оподаткування визнаватимуться за активами згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності.

Підрозділ 4 розділу XX Кодексу доповнено новими положеннями, які передбачають зменшення податку на прибуток на суму акцизного податку, сплаченого за дизельне пальне, що використане дизельними локомотивами та самоскидами вантажопідйомністю понад 75 тонн.

Детальніше про ці та інші зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств в вищевказаному листі Державної фіскальної служби України.

 

Набрав чинності Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів 

Постановою КМУ від 17 січня 2018 року N21 затверджено Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - постанова N 21). 

Зокрема, у п. 1 Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, затвердженого постановою N 21 (далі - Порядок), зазначено, що він визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку відповідно до пп. 229.4.1 п. 229.4, пп. 229.5.1 п. 229.5, пп. 229.6.1 п. 229.6, пп. 229.7.1 п. 229.7 ст. 229 Кодексу. 

Крім цього, постановою N 21 приведені у відповідність до норм чинного законодавства назви центральних органів виконавчої влади. 

Відповідно до пп. 15 та 16 постанови N 21 у разі нецільового використання нафтопродуктів та/або речовин векселедавець є платником акцизного податку з обсягу продукції, використаної не за призначенням (підпункти 212.1.7, 212.1.8 п. 212.1 ст. 212 Кодексу), та несе відповідальність, передбачену пп. 229.4.16 п. 229.4, пп. 229.5.18 п. 229.5, пп. 229.6.14 п. 229.6, пп. 229.7.16 п. 229.7 ст. 229 Кодексу. 

Починаючи з 23.01.2018, податкові векселі, авальовані банком, що видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, оформлюються на підставі Порядку. 

Звертаємо увагу, що до приведення у відповідність до положень постанови N 21 наказів Міністерства фінансів України від 07.08.2012 N 899, від 27.03.2013 N 430 контролюючі органи і платники податків користуються порядками роботи податкових постів та застосовують форми довідок і журналів, що затверджені цими наказами. 

Роз’яснення з цього приводу надано листом Державної фіскальної служби України від 26.01.2018 р. N 2497/7/99-99-15-03-03-17 «Про набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року N 21». 

 

Пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб змінено

Бердянська ОДПІ повідомляє, що з 01.01.2018 порядок надання пільг щодо сплати земельного податку для фізичних осіб змінено.

Так відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються:

• інваліди першої і другої груп;

• фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

• пенсіонери (за віком);

• ветерани війни та особи, на яких поширюються дія Закону України № 3551;

• фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Пунктом 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України установлено, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

• для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га;

• для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 га, в селищах — не більш як 0,15 га, в містах — не більш як 0,10 га;

• для індивідуального дачного будівництва - не більш як  0,10 га;

• для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га;

• для ведення садівництва — не більш як 0,12 га.

Відповідно до оновленої редакції абзацу першого п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України звільнення від сплати податку за земельні ділянки для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на всі земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Таким чином, з 01.01.2018 скасовано обмеження застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичним особам.

 

Які особи звільняються від сплати єдиного внеску з 01 січня 2018 року?

Бердянська ОДПІ інформує, що з 01 січня 2018 року набрали, зокрема, чинності зміни до Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон N 2464-VI), внесені Законом України від 03 жовтня 2017 року N 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» щодо звільнення від сплати єдиного внеску осіб, які отримують пенсію або соціальну допомогу.

Так, згідно із внесеними змінами з 01.01.2018 особи, зазначені у пунктах 4 та 51 частини першої статті 4 Закону N 2464-VI, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України від 09 липня 2003 року N 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон N 1058-IV), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм частини четвертої статті 4 Закону N2464-VI Пенсійний фонд України листом від 05.12.2017 N 38450/03-13 надав перелік осіб, які звільняються з 01.01.2018 від сплати єдиного внеску.

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону N 1058-IV, а саме досягнення віку за наявності страхового стажу тривалістю, зазначеної у частинах першій - п'ятій статті 26 Закону N 1058-IV.

Крім цього, законодавством передбачено призначення пенсій за віком раніше встановленого статтею 26 Закону N 1058-IV віку. Це пенсії за віком на пільгових умовах, дострокові пенсії за віком та пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку.

Отже, звільняються від сплати єдиного внеску фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:

отримують пенсію за віком (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою статті 114, пунктом 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону N 1058-IV));

отримують дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частиною п’ятою статті 115, пунктом 72 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону N 1058-IV));

отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі на пільгових умовах (передбачені статтею 55 Закону України від 28 лютого 1991 року N 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));

є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;

досягли віку, встановленого статтею 26 Закону N 1058-IV, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).

Зазначена пільга не поширюватиметься на осіб, які:

отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону N 1058-IV;

отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону N 1058-IV.

Водночас звертаємо увагу на те, що дія частини четвертої статті 4 Закону N 2464-VI не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Роз’яснення з цього приводу надано листом Державної фіскальної служби України від 19.01.2018 р. N 1644/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення».

 

Дані про нормативну грошову оцінку землі оприлюднюються на суб-сайті Державної фіскальної служби України

Відповідно до оновленої редакції пп.12.3.3 п.12.3 статті 12 Податкового кодексу України Законом України від 07 грудня 2017 року N2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон № 2245- VIII), який набрав чинності 01 січня 2018 року, орган місцевого самоврядування у 10-денний строк з дня затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель повинен направити в електронній формі до органу ДФС інформацію про нормативну грошову оцінку земель.

Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про нормативну грошову оцінку земель. В свою чергу, Державна фіскальна служба України (далі – ДФСУ) не пізніше 15 липня поточного року повинна оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про проведену нормативну грошову оцінку земель.

Щодо 2018 року, то до 01 лютого 2018 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, повинен направити в електронній формі інформацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, яка проведена станом на зазначену дату, до ДФСУ. ДФСУ має оприлюднити таку інформацію на своєму офіційному веб-сайті (sfs.gov.ua).

Таким чином, власники землі зможуть дізнатися про її вартість з інформації, оприлюдненої на суб-сайті ДФСУ.

 

На офіційному порталі ДФС України оприлюднено оновлений довідник типів об’єктів оподаткування для подання форми №20-ОПП

Державна фіскальна служба України оприлюднила оновлений станом на 25 січня 2017 року довідник Типів об’єктів оподаткування, який необхідний для заповнення форми №20-ОПП.

Звертаємо увагу, що відповідно до Порядку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Нагадуємо також, що 08 грудня набрав чинності наказ Мінфіну від 06.10.2017 р. №839, яким підкориговано порядок подання та заповнення форми №20-ОПП.

 

При визначенні бази оподаткування земельним податком за 2018 рік коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується із значенням 1

З 1 січня 2018 року набрав чинності (крім окремих норм) Закон України від 07.12.2017 р. №2246 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році».

Цим Законом, зокрема, підр. 6 розд. XX Податкового кодексу доповнено пунктом 9, згідно з яким індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків. 

Тобто, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2017 рік, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення становить 1.

Отже, при визначенні бази оподаткування земельним податком за 2018 рік коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки застосовується із значенням 1. 

 

З 01.01.2018 року платники єдиного податку сплачують податок з доходів нерезидента 

З 01.01.2018 року набрав чинності (крім окремих норм) Закон України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким зокрема, передбачена норма щодо оподаткування платником єдиного податку доходу з джерелом походження з України, який виплачується на користь нерезидента.

Так, платник єдиного податку, який здійснює на користь нерезидента - юридичної особи або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва на території України) будь-які виплати з доходів із джерелом їх походження з України, отриманим таким нерезидентом, здійснює нарахування та сплату податку з доходів нерезидента в порядку, розмірі та у строки, встановлені розділом III Податкового кодексу.

П.п. 141.4.2. ст. 141 розділу III Податкового кодексу визначено, що резидент, який здійснює на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, утримує податок з таких доходів, зазначених у п.п 141.4.1, за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, зазначених у п.п. 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Отже, з 01 січня 2018 року у разі виплати нерезиденту доходу, отриманого від провадження господарської діяльності з джерелом походження з України, платник єдиного податку під час такої виплати повинен утримати податок з доходів нерезидента. 

Податок з доходів нерезидента сплачується до бюджету під час такої виплати за  рахунок нерезидента.

Зазначена норма передбачена п.п. 141.4.2. ст. 141; п. 297.5 ст. 295 Податкового кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». 

 

Порядок сплати  екологічного податку у 2018 році 

Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" внесені зміни, зокрема, щодо сплати екологічного податку

Так, змінами, які набрали чинності з 1 січня 2018 року, викладені у нових розмірах і порівняно з діючими у 2017 році збільшені на 11,2 відсотка ставки екологічного податку.

Збільшені ставки застосовуються при обрахуванні податкових зобов'язань за об'єкти оподаткування, що виникли з 1 січня 2018 року.

Платники екологічного податку складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом МФУ від 17.08.15 №715, та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу:

- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;

- за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Екологічний податок сплачується  протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

Так, граничні терміни подання податкових декларацій та сплати податкових зобов'язань з екологічного податку за:

- I квартал 2018 р. - 10 травня та 18 травня 2018 року відповідно;

- II квартал 2018 р. - 9 серпня та 17 серпня 2018 року відповідно;

- III квартал 2018 р. - 9 листопада та 19 листопада 2018 року відповідно;

- IV квартал 2018 р.-  11 лютого та 19 лютого 2019 року відповідно.

Платники екологічного податку перераховують суми податку, що справляється за викиди, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів, одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, які забезпечують розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному Бюджетним кодексом України (із змінами, внесеними Законом України від 07.12.17 №2233-VIIІ "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України":

- 45 відсотків - до загального фонду державного бюджету (крім Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк) (далі - Податок, що справляється за утворення радіоактивних відходів);

- 55 відсотків - до спеціального фонду місцевих бюджетів (крім Податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів), у тому числі:

- до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, - 25 відсотків;

- обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 30 відсотків;

- бюджетів міст Києва та Севастополя - 55 відсотків.

Податок, що справляється за утворення радіоактивних відходів, на підставі ст. 10 та п. 6 ст. 11 Закону України від 07.12.17 № 2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік", зараховується по 50 відсотків до загального фонду державного бюджету та спеціального фонду державного бюджету. За рішенням платника податку сума Податку може сплачуватися щомісяця в розмірі однієї третьої частини планового обсягу за квартал із перерахунком за результатами базового податкового (звітного) періоду.

Якщо платник Податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник Податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. 

В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

Зазначений порядок сплати екологічного податку роз’яснено листом ДФС України від 05.01.2018  № 466/7/99-99-12-03-04-17. 

 

Розмір податкової соціальної пільги у 2018 році, якщо платник податку  утримує двох і більше дітей до 18 років

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ст. 169 Податкового кодексу, у розрахунку на кожну таку дитину.

 У 2018 році така податкова соціальна пільга складає 881 грн. у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

У 2018 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 2470 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1762 грн. х 1,4).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (тобто суми, що дає право на застосування податкової соціальної пільги) та відповідної кількості дітей (у 2018 році 2470 грн. х кількість дітей до 18 років).

Наприклад, якщо у сім’ї двоє дітей до 18 років, то один із батьків може скористатись податковою соціальною пільгою у розмірі 1762 гривні, якщо його заробітна плата не перевищує 4 940 гривень.   

Для отримання податкової соціальної пільги роботодавцю необхідно надати  заяву про застосування пільги, до якої додаються відповідні підтвердні документи.

Перелік таких документів та порядок їх подання визначено постановою КМУ від 29.12. 2010 №1227. 

Зазначена норма визначена п.п. 169.1.2; п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу України.

 

Декларування доходів громадян -2017 

Декларування доходів: способи подання декларації про майновий стан і доходи

Відповідно до п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

¨ особисто або уповноваженою на це особою;

 ¨ надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

 ¨ засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової декларації в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Нагадуємо, що податкова декларація громадянами подається до 01 травня року, що настає за звітним. Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2018 (включно).

 Податкова декларація з 1 січня 2018 року подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

 

Декларування: які ставки ПДФО застосовувати до доходів у 2017 році

Бердянська ОДПІ повідомляє, що станом натепер застосовуються до доходів, отриманих у 2017 році, такі ставки ПДФО:

• 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у формі: заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, крім випадків, визначених у п.п. 167.2–167.5 Податкового кодексу України (далі - ПКУ);

• 18% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної в пп. 164.2.19 ПКУ;

• 18% — для пасивних доходів, крім зазначених у пп.пп. 167.5.2 та 167.5.4 ПКУ;

• 9% — для доходів у вигляді дивідендів по акціях і/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток;

• 5% бази оподаткування у випадках, прямо визначених р. IV ПКУ;

• 5% — для доходів у вигляді дивідендів по акціях і корпоративних правах, нарахованих резидентами — платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);

• 0% бази оподаткування у випадках, прямо визначених ПКУ.

Ставка військового збору (далі - ВЗ)становить 1,5% від об’єкта обкладення збором за доходами, визначеними ст. 163 ПКУ. Своєю чергою, пп. 1.7 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ звільнено від обкладення ВЗ доходи, які згідно з р. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у ст. 165 ПКУ.

 

Чи можна продовжити граничні строки подання податкових декларацій

Бердянська ОДПІ повідомляє: механізм реалізації законодавчо встановленого права платника податків на продовження граничних строків у встановлених Податковим кодексом України (далі - ПКУ) випадках, регулюється Порядком застосування норм пунктів 102.6 — 102.7 ст. 102 глави 9 розділу II ПКУ, затвердженого наказом Мінфіну України від 20.10.2017 р. № 861 (далі — Порядок).

У розділі ІІ Порядку наведено встановлений пунктами 102.6 — 102.7 ст. 102 ПКУ перелік обставин, за яких граничні строки підлягають продовженню, та види їх документального підтвердження.

За наявності таких обставин платник податку — фізична особа або посадова особа юридичної особи (за умови, що протягом відповідних граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність) може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) або за місцем адміністрування (обліку) надміру сплачених грошових зобов’язань з письмовою заявою про продовження граничних строків.

Порядком передбачено, що заява подається у довільній формі, але при цьому визначено низку обов’язкових вимог щодо її змісту та порядку подання, які наведено у розділі ІІІ Порядку. До заяви додаються документи, які підтверджують настання відповідних обставин.

Порядок та строки розгляду контролюючим органом заяви платника податків про продовження граничних строків викладено у розділі IV Порядку. Звертаємо увагу, що протягом строку продовження граничних строків подання податкової декларації до платника податку не застосовуються штрафні санкції, встановлені ст. 120 ПКУ.

 

Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня Бердянська ОДПІ інформує.

З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були витрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.

До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.

Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.

Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна кампанія – 2018» за посиланням: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

 

Право батьків на податкову знижку за витратами на навчання працюючого студента

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким внесено зміни, зокрема до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ, відповідно до якого платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п.166.1 ст. 166 ПКУ).

При цьому, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

При цьому п. 166.4 ст. 166 ПКУ визначено обмеження щодо застосування податкової знижки, зокрема загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Отже, з метою використання права на податкову знижку за витратами понесеними у 2017 році на користь закладу освіти батько (матір) працюючого студента може включити до податкової знижки на навчання з урахуванням п. 166.4 ст. 166 ПКУ лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 103.06.03).

 

Чи має право на податкову знижку фізична особа, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту?

Фахівці  Бердянської ОДПІ повідомляють, що Згідно з пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, як частина суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ.

Так, платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року (п. 175.1 ст. 175 ПКУ). Тобто, повернення податку на доходи фізичних осіб може здійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника податку у звітному році.

Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку.

При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

 

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із прощеного фізичній особі іпотечного кредиту можна сплачувати в розстрочку

 Згідно з нормами статті 164 Податкового кодексу України, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати у розрахунку на рік є додатковим благом та підлягає оподаткуванню. 

Із 2017 року фізичним особам – платникам податку на доходи фізичних осіб за кредитом, отриманим на придбання житла (іпотечний кредит), встановлено право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованої на суму боргу, прощеного кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.

Платник податку самостійно розраховує суми розстрочення таких податкових зобов’язань, та сплачує рівними частинами кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня і до 20 січня).

Для оформлення розстрочки платник разом із декларацією подає до контролюючого органу письмову заяву довільної форми. В заяві вказуються дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту й/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та стисле пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.

 

При отриманні в 2017 році доходу за межами України, необхідно подати річну декларацію про майновий стан і доходи 

З 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів фізичних осіб.

Фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб.

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.

Доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. 

Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. 

Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Податкова декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним.

Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір сплачуються фізичною особою самостійно не пізніше 31 липня 2018 року.

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено ст. 13, п. 162.1.1 ст. 162,  п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України.

 

З 01 січня 2018 року стартувала деклараційна кампанія – 2018 

З 01 січня 2018 року стартувала деклараційна кампанія, згідно якої громадяни зобов’язані задекларувати доходи, отримані в 2017 році, якщо такі доходи отримані від не податкових агентів; від операцій з продажу (обміну), дарування, прийняття у спадщину, за якими не був сплачений податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, відповідно до норм Податкового кодексу.

Громадяни зобов’язані включити суму отриманих доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 01 травня 2018 року річну податкову Декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного 2017 року.

За оподатковуваними податком на доходи фізичних осіб доходами, громадянам необхідно нарахувати податок за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5% і сплатити їх суму до бюджету до 01 серпня 2018 року . 

Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556).

 

Якщо за навчання студента сплатили не члени його сім’ї першого ступеня споріднення, право на податкову знижку відсутнє 

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Отже, якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (брат, сестра, дід, баба та інші особи), то право на податкову знижку щодо таких сумм відсутнє.

Зазначена норма передбачена п.п. 14.1.263 ст. 14; п.п.166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу України. 

 

Як оподатковуються в 2018 році подарунки

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Зазначена норма застосовується тільки у разі надання подарунків у натуральній формі. 

Законом України "Про державний бюджет на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246 V-ІІІ, з 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 3 723 гривні.

Отже, якщо в 2018 році вартість подарунка, який надається юридичною особою фізичній особі, не перевищує 930,75 грн. (3723 грн. х 25%), то його вартість не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

У Податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість подарунків, які не оподатковуються податком на доходи, відображається за ознакою доходу «160».

Якщо вартість подарунка перевищує у 2018 році 930,75 грн., то сума такого перевищення оподатковується за ставкою 18%, як додаткове благо з урахуванням коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 Податкового кодексу, та відображається у податковому розрахунку за  формою № 1ДФ за ознакою доходу "126".

Крім того, сума перевищення оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.

Зазначена норма визначена пп.165.1.39 ст. 165 Податкового кодексу України.

 

У разі отримання спадщини від фізичної особи, що не є членом сім’ї першого та другого ступеня споріднення подається декларація про майновий стан і доходи 

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.  

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від  ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу.

Так, об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Водночас, вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого другого ступеня споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим зброром за ставкою 1,5%.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку (збору) до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Отже, якщо будь-який об'єкт спадщини успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого другого ступеня споріднення, то необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, в якій зазначити суму отриманого доходу; податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5%, та військовий збір за ставкою 1,5%. 

Податкова декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним.

Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556).

Зазначена норма передбачена пп. 14.1.263  ст. 14, пп. 164.2.10  ст. 164, пп. 174.2.1 "а",  пп. 174.2.2, п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України.

 

Роз’яснення законодавства

Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для підприємців на загальній системі оподаткування - 9 лютого п.р.

Згідно норм Податкового кодексу фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування  за результатами календарного року подає податкову декларацію про майновий стан і доходи.  

В цій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності також зазначаються інші доходи з джерел їх походження з України (дохід від надання майна в лізинг, оренду (субо¬ренду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадко¬ваного чи отриманого у дарунок майна і т.д.) та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

 Декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати: підприємці, які протягом звітного року отримували дохід ви¬ключно від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування; які провадили незалежну професійну діяльність та одночасно здійснювали підприємницьку діяльність на загальній системі оподатку¬вання; підприємці, які протягом 2017 року здійснили перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну та навпаки.

 

Розміри ставок податку на додану вартість

Відповідно до п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями, ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах:

а) 20 відсотків;

б) 0 відсотків;

в) 7 відсотків по операціях з: постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;

постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.08).

 

До 20 лютого не забудьте подати декларацію з транспортного податку за новою формою

Бердянська ОДПІ нагадує, що відповідно до п.п.267.6.4 п.267.6 ст.267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Слід нагадати, що з 01 січня 2018 року діє оновлена форма Податкової декларації з транспортного податку, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. №415. Зокрема, декларацію доповнено наступними показниками:

- Міжнародний ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN-код);

- тип пального.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Транспортний податок юридичні особи повинні сплачувати авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації (п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ).

 

19 лютого 2018 року – граничний термін подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне, від земельної ділянки (далі – Декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України).

Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року N 408, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2015 р. за N 479/26924.

 

Що необхідно знати суб’єктам господарювання про річну декларацію з податку на прибуток

Бердянська ОДПІ інформує, що з 1 січня 2018 року встановлений єдиний термін подання річної податкової декларації для всіх платників податку на прибуток, які звітують раз в рік, та які звітують поквартально - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто 1 березня 2018 року.

Відповідні зміни внесені до пп. 49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України Законом України від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” (далі – Закон №2245).

Квартальні платники податку на прибуток сплачують податок на прибуток як по річній декларації, з граничним терміном сплати 10 березня 2018 року!

 

Штрафні санкції за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг застосовуються

Головне управління ДФС у Львівській області інформує, що відповідно до пп. 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом - платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 30.6 ст. 30 ПКУ).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1233 (далі – Порядок N 1233).

Порядок N 1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (п. 1 Порядку N 1233).

Пунктом 3 Порядку N 1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб'єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Згідно з п. 111.1 ст. 111 ПКУ за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності:

фінансова;

адміністративна;

кримінальна.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація (розрахунок, звіт) не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Оскільки ПКУ передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ.

Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 N 1204, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за N 124/28254 (далі – Порядок N 1204).

Згідно з Порядком N 1204 контролюючий орган за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг складає та направляє платнику податків податкове повідомлення-рішення за формою «ПС», встановленою у додатку 11 до цього Порядку.

Штрафні санкції за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг сплачуються за кодом бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» згідно з Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 N 11 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами).

Роз’яснення про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг надано Державною фіскальною службою України в листі від 17.01.2018 р. N 1390/7/99-99-12-02-04-17 «Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг».

 

Щодо внесення релігійних організацій в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в редакції, чинній до 01 січня 2018 року, було передбачено, що тимчасово, до 01.01.2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) невідповідність їх установчих документів вимогам, встановлених у пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Для релігійних організацій умовою для перенесення зі старого Реєстру до нового Реєстру є дотримання вимог абзацу другого пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу, а саме, утворення та реєстрація мають здійснювались у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність такої неприбуткової організації.

Відповідно до ст. 7 Закону України від 23 квітня 1991 року № 987-XII ,,Про свободу совісті та релігійні організації”, із змінами та доповненнями, релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, а також об’єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об’єднання представляються своїми центрами (управліннями).

Статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу, надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичної особи.

Згідно зі ст. 25 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV ,,Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” (із змінами та доповненнями, далі – Закон № 755-IV) порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає, зокрема, формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів юридичної особи.

Враховуючи наведене вище, для релігійних організацій, які відповідають вимогам абзацу другого пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу, є юридичними особами та включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перенесення до нового Реєстру здійснюється контролюючими органами із присвоєнням нової ознаки неприбутковості з 01.01.2018 року.

 

За яких підстав анулюється ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі: 

- заяви суб'єкта господарювання; 

- рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання; 

- несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії; 

- рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб'єктом господарювання марок акцизного податку (стосовно імпортерів); 

- рішення суду про встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного податку; 

- рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом господарювання алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем; 

- порушення вимог статті 153 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років або у не визначених для цього місцях. 

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання. 

Нагадаємо, що основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, визначені Законом України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

 

Завчасно повідомте фіскальний орган про відсутність об'єкта обчислення екологічного податку 

Якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. 

В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати декларації відповідно до вимог Податкового кодексу.

Оскільки базовий податковий (звітний) період щодо екологічного податку дорівнює календарному кварталу, граничним терміном подання повідомлення про відсутність об'єкта обчислення екологічного податку є 10 травня 2018 року.

Зазначена норма передбачена п. 250.1 та п. 250.9 ст. 250 Податкового кодексу України.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

У фіскальній службі Запорізької області відбулося робоче засідання колегії

31 січня у фіскальній службі області пройшло робоче засідання колегії, присвячене результатам діяльності у минулому році та основним напрямам роботи у 2018 році. Обговорення проходило під головуванням в. о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Юліани Козаченко за участю керівного складу служби регіону.

На початку роботи колегії Юліана Козаченко наголосила на стабільно високому рівні добровільної сплати податків у області – він становить 97,6%. Усього у минулому році запорізькі платники направили до держбюджету 5,5 мільярда гривень, що на 30 відсотків перевищує рівень надходжень 2016 року. До місцевих скарбниць області надійшло 7 мільярдів 163 мільйони гривень, доходи запорізьких громад збільшились на 1,3 мільярда або на 22 відсотки. 

Окремо йшлося про скорочення податкової заборгованості. Було зазначено, що на Запоріжжі станом на 1 січня поточного року загальна сума податкового боргу становить майже 972 мільйони. Серед боржників є запорізькі державні та комунальні підприємства, які не сплатили до бюджетів майже 100 мільйонів гривень. 

Під час колегії Юліана Козаченко відзначила пріоритетні напрями роботи фіскальної служби регіону у поточному році, серед яких удосконалення сервісних функцій, залучення платників до користування он-лайн ресурсами, передусім, "Електронним кабінетом", підвищення якості контролюючих, адміністративних та інформаційних послуг. Крім того, серед пріоритетів діяльності органів ДФС – адміністрування ПДВ та недопущення формування схемного податкового кредиту. Також фіскальна служба області братиме активну участь у заходах "Врожай-2018" та "Курорт-2018", від яких очікується значний економічний ефект.

– У 2018 році перед фіскальною службою Запорізької області стоять досить амбітні завдання. З якими, я переконана, ми зможемо впоратися. Адже маємо для цього усі необхідні ресурси, над розвитком яких слід працювати кожному з нас кожного дня, – наголосила Юліана Козаченко.

Також учасники колегії розглянули підсумки контрольно-перевірочної роботи, організацію діяльності з погашення податкового боргу та питання запобігання корупційним й іншим правопорушенням в територіальних органах ДФС у Запорізькій області.

 

У новому році запоріжці почали активно отримувати електронні ключі

 У січні 2018 року безкоштовні ключі електронного цифрового підпису отримали понад 2,1 тисячі запорізьких платників податків. Спеціалісти фіскальної служби видали їм 5,8 тисячі посилених сертифікатів ЕЦП. Це, відповідно, на 400 нових користувачів та 900 ключів більше, ніж за минулий місяць. 

Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, щоденно клієнтами запорізьких пунктів Акредитованого центру сертифікації ключів стають, у середньому, понад 100 відвідувачів, серед яких і представники бізнесу, і громадяни, і держслужбовці.

При цьому керівник фіскальної служби області відзначила, що за допомогою електронних ключів, отриманих у фіскальній службі, можна подавати он-лайн звітність до контролюючих органів, у тому числі, декларації про майновий стан і доходи, а також до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, органів статистики тощо.

Окрім звітування, запорізькі платники активно користуються оновленим сервісом ДФС Електронний кабінет, який у цілодобовому режимі надає доступ до десятків реєстрів, систем електронного адміністрування, реєстраційних та облікових даних. Ці та інші послуги пропонує приватна частина Електронного кабінету, вхід до якої здійснюється із використанням посилених сертифікатів ЕЦП. 

Нагадаємо, на Запоріжжі можна безкоштовно отримати електронні ключі за наступними адресами: м. Запоріжжя, вул. Паркова, буд. 4а, 1-й пов., тел.: (061) 219-06-27, м. Бердянськ, просп. Праці, буд. 20, каб. 219, тел.: (06153) 38663, м. Мелітополь, вул. Героїв України, буд. 31, каб. 103, тел.: (0619) 422920. 

Сайт Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС: http://acskidd.gov.ua.

 

У Запоріжжі відзначили співробітників фіскальної служби – учасників АТО

 У фіскальній службі Запорізької області відбулися урочисті збори, присвячені третій річниці утворення спецпідрозділу ДФС "Фантом". У заході взяли участь голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, а також керівний склад податкової міліції та працівники служби. 

У вітальній промові Юліана Козаченко від імені колективу подякувала добровольцям за професіоналізм, мужність, готовність до будь-яких випробувань та здатність вирішувати найскладніші завдання. А також побажала і надалі з честю виконувати свій обов’язок, покладений державою, та гідно відповідати викликам часу. 

Під час урочистостей губернатор та голова Запорізької обласної ради нагородили почесними грамотами офіцерів податкової міліції за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України у зоні проведення антитерористичної операції. 

"Фантом" був створений наприкінці січня 2015 року для врегулювання складної ситуації з переміщенням товарів з неконтрольованої території. 

Співробітники податкової міліції Запорізької області у складі підрозділу "Фантом" на добровільних засадах несуть службу у зоні проведення АТО. Працюють вони за двома напрямами: на офіційних переходах, пунктах пропуску, де контролюють вантажошляхи, автомобільні та залізничні переїзди, а також патрулюють лінію розмежування у складі мобільних груп.

 

Юліана Козаченко: "Місцеві скарбниці Запоріжжя у січні отримали майже 600 мільйонів"

Запорізькі платники у січні 2018 року забезпечили до місцевих бюджетів понад 590 мільйонів гривень податків (без даних підприємств, які обліковуються в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС). Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, яка відзначила, що порівняно з минулим роком рівень сплати зріс на 21 відсоток або на 102 мільйони. 

Як підкреслила керівник фіскальної служби області, понад 92 відсотки надходжень сформували три основних платежі: податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за мелю. 

Зокрема, податку на доходи фізичних осіб сплачено майже 340 мільйонів. Це на 80,3 мільйона або на 31 відсоток більше, ніж у січні минулого року. При цьому близько половини загальної суми забезпечили платники м. Запоріжжя, збільшивши відрахування на 45,5 мільйона. 

Малі та середні підприємці поповнили бюджет на 123 мільйони гривень єдиного податку. Зростання показників до рівня минулого року склало 35 відсотків або 32 мільйони. 

Від плати за землю скарбниці громад отримали 80 мільйонів, що на 13 мільйонів або на 19 відсотків більше, ніж торік. Більшу частину плати перерахували суб'єкти господарювання – юридичні особи – майже 72 мільйони, від фізичних осіб надійшло 8 мільйонів.

 

Юліана Козаченко: "За перший місяць року запорізькі платники поповнили держбюджет на півмільярда"

У січні поточного року податкові надходження до державної казни склали 519 мільйонів гривень (без показників великих підприємств, які обліковуються в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, запорізький бізнес забезпечив до бюджету на 28 відсотків більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Додатково скарбниця отримала 113,6 мільйона. 

Юліана Козаченко відзначила, що майже 63 відсотки загальної суми сформував податок на додану вартість. У січні запорізькі платники перерахували 326,5 мільйона гривень, що на 59 мільйонів перевищує рівень сплати у січні 2017 року. При цьому керівник фіскальної служби області підкреслила, що одним з пріоритетів діяльності органів ДФС у поточному році є адміністрування ПДВ та недопущення формування схемного податкового кредиту. 

Значну долю у надходженнях займає податок на доходи фізичних осіб – близько 22 відсотків. Суб'єкти господарювання спрямували з початку року понад 113 мільйонів, збільшивши відрахування порівняно з минулорічними на 31 відсоток або на 26,7 мільйона. 

Від підприємств регіону надійшло 33,7 мільйона гривень податку на прибуток, що на 19,4 мільйона більше, ніж торік. 

На фінансування Збройних Сил запоріжці направили майже 35 мільйонів гривень військового збору, перевищивши показники січня 2017 року на 8,5 мільйона або на 32 відсотки.

 

У Запорізькому аеропорту затримано незаконну партію тютюну

Співробітники Запорізької митниці ДФС попередили чергову спробу незаконного переміщення  підакцизних товарів через митний кордон України.

У міжнародному аеропорту м. Запоріжжя, відлітаючи авіарейсом "Запоріжжя–Сабіха", громадянин Єгипту для проходження митного контролю обрав спрощений порядок, не заповнюючи митну декларацію. Після того, як він перетнув "білу смугу", що позначає закінчення "зеленого коридору", у нього було виявлено 147 пачок тютюну, без марок акцизного податку. Тютюнова продукція знаходилась у валізах з особистими речами без ознак приховування.

Таким чином пасажир порушив митні правила, визначені статтею 484 Митного кодексу України. Відповідно до статті 376 п.2 Податкового кодексу України йому було повернуто дозволену для перевезення норму.

Зазначимо, згідно зі статтею 227 Податкового кодексу, при ввезенні на митну територію України маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка. У разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється. 

 

Митні надходження на Запоріжжі зросли на 15 відсотків

У січні до державного бюджету надійшов майже 791 мільйон гривень митних платежів. Надходження від запорізьких суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності зросли порівняно з минулорічними показниками на 15 відсотків, додатково сплачено 105 мільйонів гривень.

Митні платежі, що сплачуються при ввезенні на митну територію України товарів промисловими підприємствами для використання у виробництві, у січні займали понад 87 відсотків від загальних надходжень. Суб'єкти господарювання невиробничих галузей спрямували з імпорту 12,7 відсотка.

Серед груп товарів, на які припадає найбільша частка перерахованих платежів до бюджету, традиційно лідирують машини, устаткування та транспорт – 63%, метали та вироби з них – 10відсотків, продовольчі та сільгосптовари – 6%, мінеральні продукти – 5 відсотків, продукція хімічної промисловості – 3 відсотки.

 

ДФС України 

Понад 246,4 тис. автомобілів з іноземною реєстрацію знаходяться на території України незаконно 

Протягом 2017 року в Україну було ввезено  понад 958,5 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них понад 209,6 тис. авто ввезено у режимі «транзиту» та майже 748,9 тис. автомобілів – у режимі «тимчасового ввезення». 

Станом на 31 січня 2018 року на території України загалом перебуває майже 425,4 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них з порушенням терміну – понад 246,4 тис. автомобілів. 

Так, з ввезених в режимі «транзиту» 100,9 тис. авто, які фактично перебувають на митній території України, понад 82,2 тис. ¬– з порушенням терміну. 

Із  324,5 тис. транспортних засобів, ввезених в режимі «тимчасового ввезення»,  понад 164,2 тис. –  перебувають на митній території України з порушенням терміну. 

ТОП-5 країн-членів ЄС, з яких були завезені транспортні засоби  (станом на 31.01.2018): 

- Польща – 110,7 тис. авто 

- Литва – 51,7 тис. 

-  Німеччина – 19,8 тис. 

- Болгарія – 14,1 тис. 

- Чехія –13,1 тис. 

Загалом, упродовж 2017 року митницями ДФС у відношенні громадян за ст. 470 Митного кодексу України (порушення термінів транзиту) складено 18 394 протоколи, за якими застосовано 109,3 млн. грн. штрафів За ст.481 Митного кодексу України (порушення термінів тимчасового ввезення) – 4 360 протоколів із сумою штрафів на 56,3 млн. гривень. 

Нагадаємо, що порядок тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України визначено статтею 380 МК України.  

Відповідальність за перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування встановлено ст. 481 МК України. 

Крім цього, у випадках перевищення встановлених ст. 95 МК України строків транзитних перевезень автомобілів, митницями розглядається питання щодо складання у відношенні особи, яка ввезла автомобіль, протоколу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 470 МК України.  

 

Електронні сервіси ДФС

До уваги громадян!

Бердянська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2018 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. Для заповнення зазначеної декларації необхідна довідка  про доходи за 2017 рік, отримати яку можна, одержавши ключ електронного цифрового підпису в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів,  наприклад АЦСК  Державної фіскальної служби України (у м. Бердянськ, проспект Праці, буд. 20, каб. 219), через сервіс АЦСК АТ «Ощадбанк», АЦСК АТ «Приватбанк», АЦСК ПАТ «УкрСиббанк» для клієнтів цих банків. Всього діє 23 таких центри, перелік за посиланням www://czo.gov.ua

За допомогою  ключа електронного підпису необхідно через Електронний кабінет платника, який розміщений на офіційному веб – порталі ДФС України (sfs.gov.ua) направити запит щодо суми виплачених доходів та утриманих податків і отримати таку довідку.

 

Порядок заповнення платниками податків заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів

Згідно п.1 розділу ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827 (далі – Наказ №557) юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу суб’єкта електронного документообігу з дати укладення Договору про визнання електронних документів (далі - Договір), шляхом приєднання до нього на підставі Заяви про приєднання до Договору, яка направляється протягом операційного дня у визначеному форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку до контролюючого органу за основним місцем обліку платника.

Усі реквізити Заяви про приєднання до Договору обов’язкові для заповнення (п.2 розділу ІІІ Наказ №557).

При заповненні реквізитів Заяви про приєднання до Договору, зазначається:

- дата та номер Заяви про приєднання до Договору;

- дата та номер Договору – реквізити Договору, який оприлюднено відповідно п.3 Наказу №557;

- код за ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта, найменування (або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) для фізичних осіб) платника;

- в особі - прізвище, ім’я та по батькові (далі – ПІБ) керівника (для фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) – його ПІБ);

При заповненні реквізитів Заяви про приєднання до Договору, зокрема зазначається:

- що діє на підставі:

для юридичних осіб – вид установчого документу (статут підприємства або інший установчий документ), відомості про яких включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) (із зазначенням дати внесення);

для фізичних осіб – підприємців – зареєстрований як фізична особа – підприємець, про що містяться відомості в ЄДР (із зазначенням дати внесення);

для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – закон, на підставі якого особа здійснює незалежну професійну діяльність, про що внесено запис до відповідного реєстру (із зазначенням дати);

- код за ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу - код за ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу, Договір якого визначений Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим Наказом №557, та розміщений на субсайті офіційного веб-порталу ДФС;

- за адресою – адреса субсайтів офіційного веб-порталу ДФС, за якою оприлюднено Договір про визнання електронних документів;

- е-mail Автора - поштова скринька платника, яка використовується платником для листування з контролюючими органами та повідомляється шляхом внесення адреси електронної пошти до облікових даних автора.

Слід зазначити, що фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням ЕЦП.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135.05).

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.