Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

10.09.2013, 22:45    просмотров: 1726

З початку року на «Пульс» зателефонували понад 3,4 тис. громадян

Антикорупційний сервіс Міндоходів за вісім місяців поточного року опрацював звернення понад 3,4 тис. громадян. З питаннями щодо податкової тематики звернулися майже 3 тис. заявників, митною справою цікавилося 496 платників.

Як і раніше, у переважній більшості наші громадяни  використовують „Пульс” для з’ясування питань щодо організації роботи органів Міндоходів. Цієї тематики стосувалися майже 1,4 тис. звернень.

Особливостями реєстрації платником ПДВ цікавилися 174 громадян, з приводу перевірок суб’єктів господарювання звернулися 170 платників.

Про проблеми, які виникли при поданні звітності та реєстрації податкових накладних, повідомили 942 заявника, а про затримку митного оформлення товарів – 269. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 142 звернення, або 4% від загальної кількості звернень.

95 відсотків усіх звернень вже опрацьовано та поінформовано про результати заявників.

Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

Україна налаштована реалізувати увесь потенціал поглибленої співпраці з ЄС

Реалізація митних та податкових реформ, передбачених Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом, сьогодні є серед основних пріоритетів у діяльності Міністерства доходів і зборів України. Про це Міністр Олександр Клименко повідомив  під час зустрічі з Головою Всесвітньої федерації палат Міжнародної торгової палати, Президентом ТПП Словаччини Петером Мігоком.

„Ми налаштовані реалізувати увесь потенціал поглибленої співпраці з ЄС. Міністерство працює над удосконаленням та спрощенням податкового та митного законодавства, адаптацією його до принципів і директив ЄС та норм ВТО”, – підкреслив  Олександр Клименко.

Серед пріоритетів порядку денного у митному співробітництві з ЄС Міністр назвав створення безперешкодних умов для ведення міжнародної торгівлі, зокрема запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора. Значну увагу Міністерство також  приділяє побудові ефективної системи аналізу ризиків для боротьби з правопорушеннями, розвитку митної інфраструктури, відкриттю нових пунктів пропуску на кордоні з ЄС.

Петер Мігок зі свого боку підтримав євроінтеграційні наміри України та  відзначив ефективну діяльність Міністерства доходів і зборів України у сфері адміністрування податкових платежів і митних зборів. Разом з тим голова  Всесвітньої федерації палат закликав до посилення заходів щодо протидії тіньової економіки, оскільки саме вона безпосередньо  впливає на конкурентоспроможність держави.

„Податки повинні платити усі, оскільки ті, хто не платить   - руйнують бізнес чесних підприємців. Ми готові допомогти Україні у створенні ефективної системи, яка б сприяла залученню коштів до державної казни. У свою чергу, така прозора система якнайкраще б стимулювала іноземних інвесторів вкладати в Україну та, що найголовніше, діяльність вітчизняних підприємств”, – зазначив Петер Мігок.

Особлива увага під час зустрічі була приділена питанню сертифікації походження товарів. За словами Олександра Клименка, всі зміни, які прийматимуться у цій системі, повинні бути орієнтовані, перш за все, на інтереси платників податків. Міндоходів готове до співпраці з учасниками ринку та Торгово-промисловою палатою України у питанні спрощення процедури видачі таких сертифікатів. 

 

Опитування щодо діючого інструментарію надання пропозицій

Шановні платники податків!

Міністерство доходів і зборів України розпочало он-лайн опитування щодо діючих інструментів надання пропозицій по удосконаленню податкового законодавства та їх недоліків. Анкета із відповідними питаннями розміщена на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України у розділі http://minrd.gov.ua/opros2/Опитування.

Пропонуємо долучитися до процесу удосконалення інструментарію надання пропозицій, що потребують законодавчого врегулювання, шляхом прийняття участі у зазначеному опитуванні.

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Електронна звітність – безкоштовний сервіс для платників!

Кожен платник податків має можливість подавати звітність за допомогою Інтернет. Для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). 

Безкоштовно надає послуги з видачі ЕЦП у м. Бердянськ Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів. Також тут можна отримати ключі для митних операцій – посадовим особам митних органів, митним брокерам і суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати у режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt". 

Запрошуємо підприємців та керівників підприємств, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами. 

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. 

 

 

Новини законодавства

До уваги платників податків! Документи, які набрали чинності з 01.09.2013:

Постанова Національного банку від 06.06.2013 № 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою"

Закон України від 04.07.2013 № 422-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм"

Закон України від 04.07.2013 № 408-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення"

 

Одобрена концепция программы развития промышленности до 2020 года

Кабмин распоряжением от 17.07.2013 г. № 603-р одобрил Концепцию Общегосударственной целевой экономической программы развития промышленности на период до 2020 года. Целью Программы является комплексное решение проблемных вопросов функционирования промышленного сектора экономики Украины путем: 

- разработки организационно-экономического механизма; 

- привлечения ресурсов для реализации заданий структурно-технологической модернизации отечественной промышленности в направлении увеличения части высокотехнологичных видов деятельности в объемах производства и экспорта; 

- удовлетворения потребностей внутреннего рынка в продукции собственного производства; 

- роста занятости и повышения благодаря этому благосостоянию населения. 

Конкретные меры, включая нормативно-правовое обеспечение, защиту внутреннего рынка и отечественного производства, направленные на решение проблемных вопросов развития отдельных видов экономической деятельности, будут приведены в проекте Программы. 

 

КМУ предлагает продлить предельный срок представления годовой финотчетности

Кабмин разработал проект постановления, согласно которому предлагается продлить срок представления годовой финансовой отчетности, в том числе составленной по МСФО, до 28 февраля года, следующего за отчетным. До внесения изменений отчетность подается до 9 февраля.

Согласно проекту кредитные союзы и предприятия, осуществляющие хозяйственную деятельность по управлению активами (группа 64.3 КВЕД ДК 009:2010), должны перейти на составление отчетности по МСФО с 1 января 2015 года. А для предприятий, осуществляющих деятельность в сфере финансовых услуг и страхования (раздел 66 КВЕД ДК 009:2010), дата такого перехода не изменилась.

Институты совместного инвестирования будут составлять финансовую отчетность с учетом особенностей, установленных в соответствии с Законом Украины «Об институтах совместного инвестирования».

Кроме того, внесен ряд изменений в Стратегию применения международных стандартов финансовой отчетности в Украине от 24.10.2007 г. № 911-р.

Проект постановления опубликован на сайте Минфина для обсуждения, направления замечаний и предложений.

 

В Украине подорожали сигареты и алкоголь

С 1 сентября в Украине вступили в силу новые акцизные марки на алкогольные напитки и табачные изделия.

3 июля Кабмин принял постановление об акцизных марках нового образца, а также повысил их стоимость в 2,6 раза.

Новые марки отличаются графическим дизайном и цветовой гаммой. Каждая марка имеет графический защитный элемент, который содержит информацию в закодированном виде, пишут Вести.

Из-за усиления защиты новых образцов акцизных марок их стоимость выросла: на алкогольные напитки — до 0,27 гривны за 1 шт., табачные изделия — 0,142 гривны за 1 шт. Таким образом, обоснованным является увеличение стоимости одной бутылки напитка на 0,167 гривны, одной пачки табачных изделий — на 0,087 гривны, рассказали в Министерстве доходов.

 

Заказчиков строительства объектов на Евробаскет-2015 хотят освободить от земельного налога

На период строительства ряда объектов в рамках подготовки к Евробаскету-2015 документы на земельные участки (свидетельство на право постоянного пользования земельным участком) оформляются на заказчика строительства - государственное или коммунальное предприятие, у которого возникает налоговое обязательство по уплате земельного налога. В связи с тем, что налог на землю начисляется по каждому земельному участку с момента получения государственного акта на право постоянного пользования земельным участком и отсутствием финансирования, у предприятия возникает задолженность перед местными бюджетами по уплате налога и необходимость уплаты штрафных санкций. 

В связи в этим Кабмин проектом № 3124 предлагает дополнить Раздел 6 раздела ХХ «Переходные положения» Налогового кодекса пунктом 6 согласно которому освобождаются от уплаты земельного налога государственные и коммунальные предприятия, которые являются заказчиками строительства за счет государственных средств объектов, определенных Кабинетом Министров Украины для подготовки и проведения финального турнира чемпионата Европы 2015 по баскетболу, за земельные участки, выделенные под строительство таких объектов, на период их строительства. 

 

15 % от операций с офшорами хотят отправить в Пенсионный фонд

Проектом № 3125 предлагается внести изменения в Налоговый кодекс и установить новый общегосударственный сбор - сбор с операций с нерезидентами, имеющими офшорный статус. Согласно проекту плательщиками сбора являются субъекты хозяйствования (кроме бюджетных учреждений), осуществляющие оплату товаров (работ, услуг) или осуществляющие другие платежи в пользу (на счет) нерезидентов, имеющих офшорный статус, осуществляют расчеты через таких нерезидентов или через их банковские счета (в том числе на счета нерезидента , которые ведутся в национальной валюте), независимо от того, осуществляется ли такая оплата (в денежной или иной форме) непосредственно или через других резидентов или нерезидентов . 

Ставка сбора составляет 15 % от суммы платежа, выплачиваемой в пользу (на счет) нерезидента, имеющего офшорный статус. 

Сбор уплачивается (перечисляется) в бюджет при перечислении средств в пользу (на счет) нерезидентов, имеющих офшорный статус. Банки и другие финансовые учреждения принимают платежные документы на перечисление средств только при условии одновременного представления расчетного документа на перечисление этого сбора в бюджет. Если плательщик сбора неправильно определил в расчетном документе сумму денежного обязательства по уплате этого сбора в бюджет, банки и другие финучреждения не имеют права принимать платежные документы на перечисление средств до момента, когда плательщик сбора предоставит расчетный документ с правильно исчисленной суммой сбора. 

Кроме того, проектом определяются критерии по каким государство (территория) могут быть отнесены к перечню офшорных зон, а именно, если они отвечают хотя бы одному критерию: 

- нулевой уровень налогообложения; 

- ограниченный доступ к налоговой информации; 

- наличие особых режимов или льгот для нерезидентов. 

Также определено, что для целей налогообложения к нерезидентам, которые имеют офшорный статус, относятся нерезиденты, зарегистрированные на территории Республики Кипр. Депутаты считают, что существующий перечень офшорных зон не содержит ряд государств, в которых введены существенные налоговые преференции или нулевой уровень налогообложения. 

Проектом предлагается расширить и детализировать перечень расходов, которые не учитываются при определении налогооблагаемой прибыли предприятия. Так, в состав расходов не включаются в полном объеме расходы, понесенные ( начисленные) в отчетном периоде в связи с приобретением у нерезидента, имеющего оффшорный статус, консультационных, инженерных, юридических (в том числе адвокатских), бухгалтерских, агентских , брокерских, комиссионных, доверительных, аудиторских, актуарных услуг, услуг по разработке, поставке и тестированию программного обеспечения, обработке данных и предоставлению консультаций по вопросам информатизации, предоставлению информации и других услуг в сфере информатизации, в том числе с использованием компьютерных систем. 

Отметим, депутаты также зарегистрировали еще один проект № 3126 согласно которому сбор с операций с нерезидентами, имеющих оффшорный статус, в полном объеме направляется на компенсацию дефицита средств Пенсионного фонда Украины для финансирования выплаты пенсий в солидарной системе общеобязательного государственного пенсионного страхования в связи с перечислением страховых взносов в накопительную систему общеобязательного государственного пенсионного, а также на обеспечение повышения размера пенсий в связи с индексацией и перерасчетом пенсий. Предполагается, что оба закона, в случае их одобрения, вступят в силу с 1 января 2014 г.

 

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

У Запорізькій області відзначили представників бізнесу

У Запорізькому обласному музично-драматичному театрі ім. В.Г.Магара відбулися урочистості, присвячені Дню підприємця. Привітати майже півтори сотні суб'єктів підприємництва зібралися керівники органів обласної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Із вітальними промовами до керівників запорізьких підприємств та малого і середнього бізнесу звернулися голова Запорізької обласної ради Віктор Межейко, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Петро Гончарук, міський голова м. Запоріжжя Олександр Сін, в.о.начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Сергій Давидков, представники обласних громадських організацій.

Було відзначено, що запорізькі підприємці сьогодні активно розвивають приватний сектор економіки, забезпечують робочими місцями населення, реалізують нові бізнес-проекти, забезпечуючи надійну основу для добробуту громадян. Проявляючи ділову ініціативу і наполегливість, підприємці сприяють реалізації розпочатих в Україні реформ, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції, розширенню асортименту товарів і послуг. Підприємці регіону – це енергійні, цілеспрямовані люди. Вміння грамотно, ефективно вести свій бізнес, втілювати у життя нові ідеї і проекти – це талант і одночасно велика праця, гідна пошани і підтримки.

За сумлінну сплату податків, значний внесок у розвиток підприємництва в регіоні та з нагоди Дня підприємця, були вручені Подяки Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Державному підприємству "Бердянський морський торговельний порт" та бердянському підприємцю Олександру Серединському.

 

Запорізькі декларанти поповнили місцеві бюджети майже на 40 мільйонів гривень

У Запорізькій області від кампанії з декларування доходів громадян за січень-серпень 2013 року надійшло 38 мільйонів 600 тисяч гривень, що майже на 5,5 мільйона гривень більше, ніж за минулорічну. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Сергій Давидков.

– До 1 серпня поточного року всі запоріжці, які задекларували свої доходи за 2012 рік і повинні були сплатити податкові зобов'язання, зробили це без затримок, у визначені терміни. Всього цього року понад 49 тисяч мешканців Запорізького регіону задекларували свої доходи, що на 3100 декларацій більше, ніж торік. Більша частина із них – із податковими зобов'язаннями – з початку року надійшло 41,5 тисячі звітів. Запоріжці не тільки щороку сумлінно виконують свій конституційний обов'язок, але й позитивно сприймають нововведення, які їм пропонують органи Міндоходів. Приміром, у регіоні кожна десята декларація надіслана за допомогою мережі Інтернет. Адже сьогодні для звітування у цей зручний спосіб необхідно лише отримати електронний цифровий підпис та відповідне програмне забезпечення. Саме тому Міністерством доходів і зборів України був запроваджений сервіс "Заповнення декларації про майновий стан і доходи". Міндоходів й надалі буде діяти, щоб процес сплати податків був комфортним і простим та не вимагав додаткового часу, – зазначив Сергій Давидков.

У розрізі отриманих доходів найбільше сплатили податку на доходи фізичних осіб громадяни, які реалізовували сільськогосподарську продукцію – до місцевих скарбниць надійшло понад 17 мільйонів гривень. Всього таких декларацій подано майже 30 тисяч або 72,2% від загального числа декларантів. Загальна сума задекларованого доходу становить більше 114 мільйонів гривень.

На другому – доходи, отримані від продажу корпоративних прав. Цього року таких декларацій надійшло 329 із задекларованими доходами на загальну суму майже 61 мільйон гривень. Громадяни вже сплатили 4,4 мільйона гривень. Понад 2,5 мільйона гривень податку на доходи сплачено від продажу рухомого майна за поданими 2,9 тисячі деклараціями на суму майже 153 мільйона гривень.

На сьогодні за результатами опрацьованих декларацій та проведених перерахунків 7,7 тисячі громадянам, які скористалися правом на податкову знижку, повернено майже 6,8 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Питому вагу займають декларації на податкову знижку за навчання – 6,7 тисячі, майже 500 – за іпотечним кредитуванням і за договорами довгострокового страхування життя.

 

На "Пульс" звернулося 103 запорізьких платника 

Саме стільки  Міністерством доходів і зборів України отримано на  кінець  серпня поточного року  телефонних дзвінків від  платників податків Запорізького регіону, які звернулись на сервіс «Пульс». З них  97 питань вже вирішені, надані  відповіді,  про що  заявникам повідомлено, а 6 знаходяться  на  відпрацюванні.

В ГУ Міндоходів у Запорізькій області нагадують: цей сервіс розрахований на протидію корупції у відомствах, а також на ліквідацію перешкод, які заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунення труднощів у спілкуванні з посадовими особами.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс приймає звернення представників бізнесу не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення. "Пульс" – це "гаряча телефонна лінія", що працює за принципом зворотнього зв'язку. Оператори не тільки приймуть звернення, але і повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Працівники Міндоходів  Запоріжжя  викрили у курортній зоні порушень на 5,4  млн. грн.

Цю цифру озвучив під час прес-конференції для журналістів заступник начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Павло Верпета, інформуючи про  попередні підсумки  курортного сезону на узбережжі Азовського моря. Фахівці ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели 412 перевірок, у більшості з яких встановлені порушення податкового законодавства. До державної реєстрації притягнуто 486 громадян, які здавали житло відпочиваючим в найм, легалізовано працю 336 найманих робітників. На сьогодні за наслідками проведених заходів до бюджету  сплачено  2,1 млн. грн.

Так, зокрема, в Бердянську проведена перевірка підприємця щодо  дотримання вимог податкового законодавства з плати за землю. Було встановлено, що суб'єкт  господарювання займається  готельним бізнесом, що свідчить про комерційне використання земельної ділянки. Згідно  із  законодавством, до таких земельних ділянок застосовується  коефіцієнт функціонального використання 2,5 (як для землі комерційного призначення). Проте, підприємцем застосовано коефіцієнт 0,5, як для землі загального призначення. За результатами перевірки йому донараховано сплатити до бюджету  майже 110 тис. грн.

При перевірці підприємця, який надавав приватні готельні послуги на березі Азовського моря, було виявлено 8 найманих робітників. З адміністратором, 2 кухарями, 3 прибиральницями і 2 охоронцями трудові договори не укладалися, виплата заробітної плати проводилася “в конвертах”, без утримання відповідних податків і зборів. У результаті перевірки підприємцю донараховано 22,5 тис. грн. податку на доходи  фізичних осіб і штрафних санкцій.

 

На Запоріжжі  легалізували працю  майже 4,7  тисячі громадян 

У січні-липні 2013 році фахівцями ГУ Міндоходів у Запорізькій області проведено 538 перевірок з питання дотримання трудового законодавства, в 473 випадках або в 88 відсотках перевірених встановлені порушення Закону України "Про оплату праці». 

Як результат, виявлено і добровільно зареєстровано 4632 громадянина, які працювали без належного оформлення у працедавців. Легалізовано 4,6 млн. грн. заробітної плати. Додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати працевлаштованих громадян складають 760 тис. грн. щомісяця.

За наслідками проведених перевірок виявлено 257 працівників, яким виплачувалася зарплата в "конвертах". Додаткові надходження до бюджету склали 424 тис. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.

Про це йшлося під час прес-конференції, яку провів для  журналістів заступник начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Павло Верпета. Він акцентував увагу на резервах у роботі  ГУ Міндоходів у  Запорізькій області з наповнення бюджетів - детінізації найманої праці та  легалізації зарплат.  

 

Понад 1,6 млн. грн. спрямували до бюджетів запорізькі оперативники

За минулий тиждень у результаті повсякденної роботи оперативні співробітники ГУ Міндоходів області до бюджетів всіх рівнів забезпечили 1 млн. 637 тис. гривень.

 До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості по 2 кримінальних правопорушеннях, з яких 1 – за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. 

Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 2 млн. 600 тис. гривень. Із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на 91 тис. грн. у тому числі алкогольних напоїв на 51 тис. грн. та тютюнових виробів на 32 тис. гривень.

 

Понад 2,6 мільйона гривень з державної кишені

Одне із запорізьких підприємств при проведенні фінансово-господарської діяльності з оптової торгівлі металоконструкціями шляхом внесення до податкової звітності неправдивих відомостей про безтоварні операції ухилилось від сплати податків на суму понад 2 млн. 600 тис. гривень. 

За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), відносно службових осіб одного з підприємств м. Запоріжжя. 

 

На Запоріжжі вилучено підакцизних товарів майже на 66 тис. гривень

 За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області, в одному з торговельних павільйонів та кафе Запоріжжя встановлено факт реалізації тютюнових виробів, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка України, та алкогольної продукції без наявності свідоцтва про державну реєстрацію та ліцензії на даний вид діяльності.

 В результаті вилучено 1751 пачку тютюнових виробів та алкогольної продукції на загальну суму  34,1 тис. гривень. 

Аналогічні порушення виявили співробітники оперативного управляння ГУ Міндоходів Запорізької області у містах Бердянську та Токмаку. В одному з магазинів та торговельному павільйоні встановлено факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності будь-яких дозвільних документів: свідоцтва про державну реєстрацію та ліцензії на даний вид діяльності. Як результат, вилучено алкогольні напої та 1225 пачок тютюнових виробів на загальну суму 31,6 тис. гривень.

 

Понад 40 тисяч електронних ключів дали право запоріжцям відкрити для себе он-лайн звітність

За час роботи Акредитованого центру сертифікації ключів цифрового підпису у м. Запоріжжі та чотирьох його відділень, платники отримали понад 40,3 тис. безкоштовних електронних ключів. 

– Найактивнішими користувачами послуг Центру залишаються підприємці – фізичні особи та громадяни області. До Центру звернулися 17,8 тис. таких платників податків, решта – юридичні особи. Всього власниками безкоштовних електронних ключів стали 21,3 тис. платників податків. Загалом щомісяця платникам видають щонайменше 3,7 тисячі безкоштовних електронних підписів, – наголосив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Сергій Давидков.

На сьогоднішній день така послуга стає дедалі популярнішою серед платників податків, адже цей сервіс є максимально доступним і комфортним для всіх користувачів. Для зручності громадян фахівці Центру виїжджали до віддалених районів області. Цього року вони побували у Пологівському, Новомиколаївському, Вільнянському та Оріхівському районах області, де додатково надавали послуги з видачі електронних ключів. 

Одна із найпоширеніших послуг серед платників податків також дає можливість підприємцеві оформляти митні декларації, відправляти податкову звітність до Пенсійного фонду і органів статистики через мережу Інтернет, використовуючи цифровий підпис.

 

Транзитний "Бумер" переховувався в країні майже рік

Порушення встановлених строків транзитних перевезень виявили фахівці Запорізької митниці Міндоходів.

Співробітники спецзагону дорожньо-патрульної служби при МВС України на автотрасі Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта зупинили транспортний засіб "BMW 318" під керуванням громадянина України К. Матеріали про зазначений факт було передано Мелітопольським МВ ГУ МВС України в Запорізькій області до Запорізької митниці Міндоходів.

У ході проведення митної перевірки фахівці Запорізької митниці Міндоходів  встановили, що зазначений транспортний засіб громадянин К. в режимі "транзиту" ввіз на митну територію України у жовтні 2012 року.

Відповідно до ст. 95 Митного кодексу України встановлені строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту. Для автомобільного транспорту цей термін обмежується 10 добами.

Стосовно власника "BMW" було заведено справу про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ч.3 ст. 470 Митного кодексу України, за фактом перевищення ним строку транзитного перевезення.

 

На Запоріжжі майже 90% митних декларацій оформляють в електронному вигляді

 За період з січня по серпень 2013 року Запорізькою митницею Міндоходів було оформлено 48 776 декларацій, з них 89% в електронному вигляді. Як зазначив в.о. начальника Запорізької митниці Міндоходів Михайло Бізіля, у 2012 році митні декларації в електронному вигляді становили лише 10 відсотків від всього обсягу поданих документів.

Позитивна тенденція на Запорізькій митниці Міндоходів намітилася з початку року. Кількість електронних митних декларацій збільшилась на 79 відсотків. Середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 47 хвилин, а імпортної – 1 годину 32 хвилини.

Електронне декларування сприяє прискоренню товарообігу, скороченню затрат часу і фінансових витрат підприємців на здійснення митних процедур. 

На підставі електронних митних декларацій здійснюють такі операції, як підтвердження фактичного ввезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів, зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами. 

 

Працівниками Запорізької митниці Міндоходів викрито порушень митного законодавства на 76 тис. гривень

 Саме на таку суму їх виявлено за серпень поточного року. В рамках захисту економічних інтересів України Запорізькою митницею Міндоходів було заведено 44 справи про порушення митних правил.

 Зокрема, найпоширенішими є випадки порушення строків транзитних перевезень автомобільним транспортом  (11 випадків) і користування транспортними засобами, митне оформлення яких не закінчено (16 випадків). 

 Також Запорізькою митницею Міндоходів спільно з Головним управлінням Міндоходів у Запорізькій області було виявлено 5 порушень за фактом зберігання та реалізації тютюнових виробів іноземного виробництва, які були ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Загальна сума цих порушень склала майже 63 тис. гривень. 

 Упродовж серпня 2013 року українськими судами були прийняті рішення про конфіскацію безпосередніх предметів митних правопорушень на суму понад 526 тис. гривень. Саме такою є й сума  накладених штрафів. 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Бажаєте перейти на спрощену систему оподаткування?

Бердянська ОДПІ нагадує суб’єктам господарювання, які бажають з 4 кварталу застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, 13 вересня 2013 року – останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

 

Хто не є платником екологічного податку за транспортні засоби

Перелік об’єктів оподаткування екологічним податком з 1 вересня ц.р. доповнено новим – за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (далі – екологічний податок за транспортні засоби).

Крім того, визначено перелік осіб, які звільняються від сплати екологічного податку.

Зокрема, особи, які придбавають на території України транспортні засоби, що в установленому порядку були вперше зареєстровані та/або перереєстровані до 1 вересня 2013 року, у власників транспортних засобів,

не є платниками податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Тобто, у разі, якщо особою придбано транспортний засіб після

1 вересня 2013 року у особи, яка придбала цей транспортний засіб та в установленому порядку зареєструвала його в Україні до 1 вересня 2013 року, то екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів не сплачується.

Водночас, платниками екологічного податку за транспортні засоби є особи, які:

- ввозять на митну територію України транспортні засоби та/або кузови до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту;

- здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України;

- придбавають транспортні засоби в осіб, які не є платниками цього податку згідно з підпунктом 240.6.1 Кодексу, а саме, у осіб які ввезли на митну територію України транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародним організаціям, які користуються привілеями та імунітетом згідно із загальновизнаними принципами та нормами міжнародного права, а також працівникам таких представництв, установ, організацій та членам їх сімей.

 

Суму узгодженого грошового зобов’язання можна сплатити шляхом пред’явлення для сплати фінансового казначейського векселя

Платник податку може сплачувати суми будь-яких узгоджених грошових зобов’язань, що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред'явлення для сплати  фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного у векселі).

Позитивну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, він доплачуватиме коштами.   

Від’ємну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, на підставі поданої ним відповідної заяви, він матиме право за бажанням  або отримати коштами, або отримати нові фінансові казначейські векселі.

При цьому, дата пред’явлення векселя до сплати може бути перенесена на будь-яку іншу дату, що настає за датою пред’явлення такого векселя до сплати, у межах календарного року, на який припадає дата сплати за векселем.

Право на бюджетне відшкодування суми ПДВ шляхом отримання фінансового казначейського векселя регламентовано Законом України від 04.07.2013р. №407-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів».

Порядок видачі, обігу, обліку та сплати за фінансовими казначейськими векселями затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

Порядок оподаткування доходів від продажу нерухомості

Доходи, одержані громадянами від продажу об’єктів нерухомості, підлягають оподаткуванню за ставкою 5%. У разі, коли продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості.

Якщо угода купівлі-продажу укладається між фізичними особами, податок на доходи від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору. Сума податку визначається та самостійно сплачується продавцем через банківські установи за місцем нотаріального посвідчення такої угоди. Тобто податок сплачується за місцем розташування робочого місця приватного нотаріуса або державної нотаріальної контори. Якщо ж покупець об’єкта нерухомості – юридична особа чи фізособа-підприємець така особа виконує обов’язки податкового агента – утримує та перераховує податок з доходу платника від такого продажу.  

Дохід фізичної особи від продажу нерухомості не оподатковується у разі одночасного виконання трьох умов:

-   продається житловий будинок, квартира або їхня частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення;

-   продаж одного з перелічених об’єктів відбувається вперше у звітному календарному році;

-   відчужуваний об’єкт перебуває у власності платника понад три роки.

Водночас, умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Якщо вказані умови дотримані, то сплачувати податок продавець не повинен.

Нагадаємо, з метою оподаткування доходів фізичних осіб під продажем нерухомого майна розуміється будь-який перехід права власності на нього, крім успадкування та дарування.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено ст. 172 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями).

 

Відтепер відшкодування ПДВ можна отримати у вигляді фінансового казначейського векселя

До 1 січня 2014 року платник податку може за власним бажанням отримати бюджетне відшкодування податку на додану вартість у вигляді фінансового казначейського векселя.

Так, видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів із бюджетного рахунку на рахунок платника.

Про обрання способу відшкодування ПДВ з бюджету шляхом видачі векселів платник має зазначити у поданій ним заяві. Тобто, платники зможуть самостійно визначати, в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима чи векселями.

Зазначимо, що сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету шляхом видачі фінансових казначейських векселів, поділяється на рівні частини. На кожну таку частину видається окремий фінансовий казначейський вексель із строком платежу один, два, три, чотири та п'ять років.

Платник податку має право сплачувати суми будь-яких узгоджених грошових зобов’язань, що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред'явлення для сплати  фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного у векселі).

Відповідна норма передбачена Законом України від 04.07.2013р. №407-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів» (набрав чинності з 03.08.2013 р.).

Нагадуємо, що ведення реєстру векселів здійснюється Державною казначейською службою України.

 

Зміни у сплаті податку на нерухоме майно

З 04.08.2013 р. не оподатковуються податком на нерухоме майно:

- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних, прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей. Але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника;

- об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими згідно із законом, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками). Але не більше одного такого об’єкта на дитину.

У разі наявності у платника податку - фізичної особи більше одного об’єкта оподаткування, у тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, у тому числі їх часток), база оподаткування обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об’єктів.

Крім цього, переглянуто розміри житлової нерухомості, щодо якої застосовуватимуться пільги. Так, база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи-платника податку, зменшується:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 м2 ;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 250 м2;

Законом України від 04.07.2013 р. №403 внесено зміни до діючої редакції ст. 265 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та доповнено нормою, що передбачає надання пільги власникам, які володіють різними видами об’єктів житлової нерухомості (у разі одночасного перебування у власності платника квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), шляхом зменшення бази оподаткування на 370 м2.

Водночас пільги щодо сплати податку на нерухоме майно не поширюються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізінг, використовуються у підприємницькій діяльності).

 

Налоговые накладные, выписанные в день аннулирования свидетельства, считаются действительными

Миндоходов разъяснило некоторые нюансы относительно права на налоговый кредит (письмо от 02.07.2013 г. № 10030/7/99-99-19-04-02-17).

Налогоплательщик утрачивает право на выписку налоговых накладных со дня аннулирования свидетельства о регистрации.

Таким днем является последний день регистрации плательщиком НДС, то есть налоговые накладные, выписанные в день аннулирования свидетельства, считаются действительными.

Декларація з ПДВ з прочерками – реєстр податкових накладних обов’язково

 

Платник податку зобов’язаний до податкової декларації з ПДВ, яка подається до контролюючого органу з прочерками, додавати копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за відповідний звітний період.

 

Уведомлено, как выдается справка об уплате налога за утилизацию снятых с эксплуатации ТС

Государственная налоговая служба в разъяснении от 20.08.2013 г. уведомила, что в соответствии с пп. 250.14.2 п. 250.14 ст. 250 Налогового кодекса в случае пропуска транспортного средства (кузова) или партии транспортных средств (кузовов) на таможенную территорию Украины контролирующий орган: 

- проверяет правильность исчисления и полноту уплаты лицом, которое ввозит на таможенную территорию Украины транспортное средство (кузов) или партию транспортных средств (кузовов), налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств; 

- проставляет в таможенной декларации на транспортное средство (кузов) или в таможенной декларации на партию транспортных средств (кузовов) отметку об уплате налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств; 

- оформляет и выдает на каждое транспортное средство лицу, которое ввозит на таможенную территорию Украины такое транспортное средство, справку об уплате или об освобождении от уплаты налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств для дальнейшей передачи таким лицом владельцу транспортного средства; 

- подает реестр выданных справок об уплате налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств МВД до 10 числа месяца, наступающего за календарным месяцем. 

Напомним, что с 1 сентября 2013 г. вступит в силу Закон «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины об уплате экологического налога за утилизацию снятых с эксплуатации ТС» от 04.07.2013 г. № 422-VII, согласно которому размер такого налога для конкретного ТС рассчитывается с учетом базовых ставок и корректирующих коэффициентов, привязанных к объему двигателя, и в зависимости от того, новое ТС или подержанное.

 

Щодо податкового боргу

У який спосіб можна отримати розстрочення податкового боргу та які документи для цього потрібні?

Розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти. 

Платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення/відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення/відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання. 

Рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу приймається територіальним органом Міндоходів у межах одного бюджетного року. Також платник податків має право звернутися до суду із заявою про отримання розстрочки (відстрочки) грошових зобов’язань. 

Підставою для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним доказів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань або податкового боргу, або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків. 

Що таке податкова вимога та в яких випадках вона має бути надіслана? 

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, у відповідності до ст. 59 Податкового кодексу України, територіальний орган Міндоходів надсилає йому податкову вимогу, коли загальна сума податкового боргу перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, територіальний орган Міндоходів надсилає податкову вимогу такому платнику податків.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. 

Які заходи щодо стягнення коштів та продажу майна боржників передбачені Податковим кодексом?

Територіальний орган Міндоходів здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. 

Стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання або вручення такому платнику податкової вимоги. 

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання територіальним органам Міндоходів, у розмірі суми податкового боргу або його частини. 

Територіальний орган Міндоходів звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення територіального органу Міндоходів підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. 

В яких випадках виникає право податкової застави, та яке майно не може бути використане як джерело погашення податкового боргу? 

Право податкової застави виникає у разі: 

- несплати у строки, встановлені Податковим Кодексом України, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; 

- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу. 

Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім окремих випадків, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. 

 

Приватним підприємцям

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку другої групи здійснює діяльність в декількох місцях та має найманих працівників. Чи потрібно реєструвати додаткові книги обліку доходів?

Відповідно до пп.296.1.1 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Форми Книги обліку доходів (далі – Книга) та порядок її ведення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11р № 1637 (далі – наказ №1637). До того ж нормами Податкового кодексу України та Наказу №1637 не передбачено ведення Книги окремо найманими працівниками фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку.

У разі використання найманих працівників фізичної особи – підприємці в графі 2 Книги, за підсумками робочого дня, зазначають суму , яку отримали наймані працівники протягом робочого дня.

Таким чином, підприємець – єдинник заводить одну Книгу, яку заповнює самостійно та зберігає безпосередньо у себе.

 

Приватний підприємець на загальній системі планує займатися торгівлею тютюновими  виробами. Який порядок  придбання торгового патенту?

Нормою п.267.4 ст.267 ПКУ передбачено порядок придбання торгового патенту, а саме:

 Для отримання торгового патенту суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби за місцем сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності  заявку на придбання торгового патенту, яка повинна містити такі відомості: 

а) найменування суб'єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) та прізвище, ім'я, по батькові суб'єкта господарювання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи); 

б) юридична адреса (місцезнаходження) суб'єкта господарювання, а у разі якщо патент придбається для відокремленого підрозділу, - місцезнаходження такого відокремленого підрозділу згідно з документом, що засвідчує право власності (оренди); 

в) вид підприємницької діяльності, для провадження якої придбається торговий патент; 

г) вид торгового патенту; 

ґ) найменування документа про повну або часткову сплату збору; 

д) назва та фактична адреса (місцезнаходження) пункту продажу товарів, пункту з надання платних послуг, пункту обміну іноземної валюти, грального місця, позначення "виїзна торгівля"; 

е) назва, дата, номер документа, що засвідчує право власності (оренди); 

є) період, на який придбається торговий патент. 

Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до цієї статті. Встановлення будь-яких додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється. 

Відомості, наведені в поданій суб'єктом господарювання заявці, звіряються з оригіналами або нотаріально посвідченими копіями документів, на підставі яких заповнена така заявка. 

Звірка відомостей, наведених в поданій суб'єктом господарювання заявці, здійснюється в момент подання такої заявки. Оригінали або нотаріально посвідчені копії документів, пред'явлені суб'єктом господарювання на звірку, в органі державної податкової служби не залишаються. 

У разі невідповідності відомостей, наведених у поданій суб'єктом господарювання заявці, документам, на підставі яких заповнена така заявка, або невнесення до заявки усіх необхідних відомостей, орган державної податкової служби має право відмовити у видачі торгового патенту суб'єкту господарювання. 

Торговий патент видається особисто фізичній особі - підприємцю під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата.

 

Фізична особа-підприємець придбав товари, при постачанні яких були понесені витрати на перевезення. Але товари виявились неякісними й були повернуті продавцю. Чи потрібно в даному випадку коригувати суму ПДВ в складі податкового кредиту на послуги по перевезенню придбаного та повернутого товару, якщо такі послуги не були включені до складу його вартості?

Відповідно до п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України (далі - ПК України) датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (п.198.3 ст.198 ПК України).

При відображенні в податковому обліку по ПДВ операцій по поверненню товарів (послуг) слід користуватися п. 192.1. ст.192 ПК України, а саме якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

В даній ситуації неякісні товари були повернуті продавцю, тому витрати на їх перевезення не можуть враховуватися в складі господарської діяльності, й при їх поверненні постачальнику підприємець згідно п.198.5 ст.198 ПК України  втрачає право на нарахування податкового кредиту.

Таким чином, податковий кредит, сформований за рахунок ПДВ, нарахованого (сплаченого) на вартість послуг по перевезенню поверненого товару, зменшується шляхом визнання умовного продажу й нарахування податкових зобов’язань на вартість послуг, при отриманні яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту.

 

На підприємстві працює працівник, який є зареєстрованим приватним  підприємцем. Чи можливо застосувати до нарахованої йому заробітної плати  податкову соціальну пільгу?

Згідно з положеннями пп.169.2.3 статті 169  Податкового кодексу України податкова соціальна пільга не може бути застосована до: 

- доходів платника податку, інших ніж заробітна плата; 

- заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; 

- доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності. 

Таким чином податкова соціальна пільга до  заробітної плати фізичної особи – підприємця застосовується на загальних підставах, в порядку визначеному статтею 169 Податкового кодексу України.

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Хто є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Згідно п.265.1 ст.265 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості. 

 Визначення платників податку в разі перебування об'єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб: 

а) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку; 

б) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом; 

в) якщо об'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Які об’єкти житлової нерухомості не є об'єктом оподаткування?

Відповідно до пп 265.2.2. п.265.2 ст..265 Податкового кодексу України не є об’єктами оподаткування:

а) об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності); 

б) об'єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки; 

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу; 

г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку; 

ґ) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю, опікуна, піклувальника;

д) гуртожитки; 

е) об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об'єкта на дитину.

Які пільги передбачені діючим законодавством зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Пунктом 265.4. ст.265 Податкового кодексу України визначено повний перелік пільг із сплати податку, а саме:

  1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку (у разі наявності у платника податку - фізичної особи більше одного об'єкта оподаткування, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків), база оподаткування обчислюється виходячи з сумарної житлової площі таких об'єктів  та зменшується: 

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; 

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів; 

в) для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Пільги із сплати податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

2. Міські, селищні та сільські ради можуть встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до абзацу першого цього підпункту.

Як розраховується сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб?

Відповідно до п. 265.5. ст.265 Податкового кодексу України ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування й становлять:

а) не більше 1 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

в) 1 відсоток - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

г) 2,7 відсотка - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.

Які ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлені діючим законодавством для юридичних осіб?

Згідно пп.265.5.3.п.265.5 ст.265 Податкового кодексу України ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:

а) 1 відсоток - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Хто проводить обчислення суми податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб?

Нормою п.265.7 ст.265 Податкового кодексу України передбачено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи із бази оподаткування, зменшеної відповідно для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;  для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів, та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного виду, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об'єктів, зменшеної відповідно для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;  для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів, та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об'єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об'єктів, зменшеної відповідно для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів, та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2 і 3 цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги житлової площі кожного з об'єктів житлової нерухомості.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Який порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб?

Відповідно до пп.265.9.1. п.265.9 ст.265 Податкового кодексу України податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. 

Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

В які строки платники повинні сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? 

Згідно п.265.10 ст.265 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується: 

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; 

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Чи застосовуються штрафні санкції та пеня до фізичної особи за несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? 

Відповідно до п.126.1 cт.126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: 

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; 

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. 

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ).

Пеня, визначена пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.129.4 ст.129 ПКУ).

Відповідно до вимог Податкового кодексу України громадянин вже сплатив суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованої за 2013 рік? Що буде з цим платежем? 

Відповідно до вимог податкового законодавства громадяни, які вже сплатили податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  на підставі повідомлень, отриманих від територіальних органів Міндоходів мають право або повернути сплачені кошти, або зарахувати їх в рахунок сплати податку в 2014 році. Для цього необхідно подати відповідну заяву в територіальні органи Міндоходів.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.