Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє

22.03.2018, 10:10    просмотров: 908

Бердянщина декларує доходи

На Бердянщині триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих  у  2017  році. І забезпечення сталого, ефективного перебігу кампанії декларування є і залишатиметься чи не головною турботою податкових органів державної фіскальної служби Запорізької області. Щоб спростити для мешканців сіл подання декларації про доходи податківці проводять виїзні зустрічі з селянами. 

Проводить такі зустрічі і Бердянське управління Головного управління ДФС у Запорізькій області. На зустрічах селянам роз’яснюють, що громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах відповідно до Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції. Ставка податку на доходи фізичних осіб складає 18 відсотків. Також з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) сплачується військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Днями виїзні зустрічі відбувалися у Бердянському районі у Новотроїцькій, Дмитрівській, Андрівській сільських радах та в Андріївській селищній раді, під час яких фахівці відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Бердянського управління Олександр Прошутінський – начальник відділу та Сергій Наконечник - головний державний інспектор роз’яснили порядок заповнення декларації про майновий стан і доходи та надали практичну допомогу селянам у заповненні декларацій. 

Мешканці Бердянського району, які скористалися такою нагодою, подали до фіскальної служби 114 декларацій. Загальна сума задекларованих доходів отриманих селянами торік, склала майже 1,1 мільйона гривень. Здебільшого це доходи отримані від  продажу сільськогосподарської продукції під час самостійного обробітку паїв. Від задекларованих доходів на поточну дату бюджети отримають 197,5 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 16,5 тисяч гривень військового збору. 

Такі виїзні зустрічі являються одним з форматів партнерських взаємовідносин між платниками податків та територіальними податковими органами, і як виявляється на практиці, співпраця у такий спосіб в рамках Деклараційної кампанії, є вкрай затребуваною та необхідною, насамперед для мешканців села.

Податківці Бердянського управління висловлюють вдячність громадянам, які вже задекларували свої доходи за 2017 рік та нагадують тим, хто ще не подав річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, що деклараційна кампанія триває до 2 травня 2018 року.

 

До бюджетів Бердянщини  надійшло  більше 12 мільйонів гривень плати за землю

Як повідомила начальник Бердянського управління ГУ ДФС Запорізькій області Оксана Федорова, за два місяці поточного року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів Бердянська, Приморського та Бердянського районів надійшло 12,2 млн. грн. плати за землю. Зокрема, від власників землі та землекористувачів - юридичних осіб до бюджету надійшло 9,9 млн. грн.,  фізичні особи перерахували до казни  2,3 млн. грн.

Нагадаємо, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Суб’єкти господарювання самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платники земельного податку подають податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Фізичним особам нарахування сум податку проводиться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, які надсилають платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку.

 

Декларування доходів громадян -2017 

Нові позиції декларації про майновий стан і доходи: особливості заповнення

Бердянська ОДПІ звертає увагу на те, що з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Слід зазначити, що в оновленій Декларації з’явились нові позиції, які мають особливості заповнення.

Так, у рядку 8 Декларації у колонці «Особа, яка припинила підприємницьку діяльність протягом звітного року датою» передбачено внесення відомостей до категорії платників осіб, які припинили підприємницьку діяльність протягом звітного (податкового) року, шляхом зазначення позначки «V» та визначення дати прийняття рішення про припинення. Такі Декларації є ліквідаційними для даної категорії платників податків. Позначку «V» повинні зазначати лише особи, які прийняли рішення про припинення у звітному (податковому) році, тобто дата прийняття такого рішення повинна бути у межах з 01.01.2017 по 31.12.2017.

Розділ III додатка Ф2 Декларації доповнено рядком «Сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно нарахована платником податку протягом звітного (податкового) року за результатами останнього базового (звітного) періоду, у т.ч. у разі припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця протягом звітного (податкового) року». Цей рядок заповнюється особою, якою протягом звітного (податкового) року було припинено підприємницьку діяльність та в цьому ж році знову набуто статусу фізичної особи – підприємця. Такі платники податків за звітний (податковий) рік відображають загальну суму отриманих доходів за весь звітний рік (з 01.01.2017 по 31.12.2017).

Додаток Ф2 Декларації доповнено окремим розділом II, в якому відображається інформація щодо амортизаційних відрахувань. Амортизаційні відрахування відображаються окремо для кожної з груп 1 – 4 основних фондів, загальна сума відображається у розділі І додатку Ф2 Декларації в даних документально понесених витрат.

Розділ II Декларації доповнено рядком 10.9.1 «Дохід у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит)), в якому відображається дохід та податкові зобов’язання, які розстрочуються платником податків відповідно до абзаців 2 та 3 п.п.«д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Розстрочення податкових зобов’язань здійснюється при умові одночасного подання до контролюючого органу разом із Декларацією письмової заяви довільної форми, що має містити:

- фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту та/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора;

- коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання;

- розрахунок сум розстрочення таких зобов’язань з визначенням строків та сум, які підлягають погашенню;

- дату та підпис платника податків.

Відомості щодо подання такої заяви обов’язково повинні бути зазначені у розділі Декларації «Доповнення до податкової декларації (подається відповідно до п.п.«д» 164.2.17 п.164.2 ст.164 розділу IV ПКУ)».

 

Право платника на податкову знижку визначено Податковим кодексом України

Бердянська ОДПІ нагадує, що порядок застосування податкової знижки визначений ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Так, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Платник ПДФО має право включити до податкової знижки з метою зменшення свого оподатковуваного доходу за наслідками звітного року фактично здійснені ним витрати. Перелік витрат, за якими застосовується податкова знижка, визначено у п.166.3 ст.166 ПКУ.

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО в звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого у вигляді заробітної плати.

Для реалізації права на податкову знижку платнику ПДФО необхідно заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – Деклараця) по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Розрахунок суми ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО у зв’язку з використанням права на податкову знижку відображається платником податків у розділі V Декларації.

У рядку 13 Декларації вказуються позначкою «Х» документально підтверджені категорії витрат, що включаються до податкової знижки відповідно до ст.166 ПКУ.

 

Алгоритм розрахунку податкової знижки за навчання

Бердянська ОДПІ нагадує, що право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року зберігається за платником до кінця податкового року, наступного за звітним.

Тобто, для реалізації права на податкову знижку за 2017 рік, платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи) податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2018 року.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не використає своє право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься – п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ.

Наведемо алгоритм нарахування податкової знижки на суму коштів, сплачених за навчання платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення: 

-         На підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки.

-         Визначається база оподаткування шляхом віднімання від загального річного оподатковуваного доходу сум застосованих податкових соціальних пільг та сум витрат, які дозволено включити до податкової знижки (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг, утриманого податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця).

Бердянська ОДПІ звертає увагу, що платнику податку повертається не сума витрат, понесена платником податку як сплата за навчання, а податок на доходи фізичних осіб внаслідок зменшення бази оподаткування: сума загального річного оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді заробітної плати зменшується на суму витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Отже, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата ПДФО, то сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації до фіскального органу.

Приклад розрахунку:

Батько поніс у 2017 році витрати на навчання сина (чи іншого члена сім’ї першого ступеня споріднення) у розмірі 20000 грн.

За 2017 рік батько отримав 150 000 грн. заробітної плати, з якої утримано 27000 грн. податку на доходи фізичних осіб(18% від отриманого доходу). Податкова соціальна пільга до заробітної плати батька не застосовувалася.

Розраховуємо суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню внаслідок застосування платником права на податкову знижку:

1.Визначаємо базу оподаткування, з урахуванням витрат на навчання:

 150000 – 20000 = 130000 грн.

1.Визначаємо суму податку на доходи фізичних осіб із цієї бази:

130000 х 18% = 23400 грн.

1.Визначаємо суму ПДФО, яка підлягає поверненню (шляхом різниці між фактично утриманим податком та податком, який слід утримати внаслідок застосування податкової знижки): 27000 – 23400 = 3600 грн. 

Таким чином, сума ПДФО, яка підлягає поверненню внаслідок застосування платником права на податкову знижку, складає 3600 грн.

 Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо.

 Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів

Нагадаємо, що підставою для отримання податкової знижки є декларація, яка подається до органів ДФС за місцем проживання (реєстрації) по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

 

Фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку

Бердянська ОДПІ повідомляє, що відповідно до підпунктів 170.11.1 та 170.11.2 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п.167.1 ст.167 ПКУ, крім доходів, визначених п.п.167.5.4 п.167.5 ст.167 ПКУ, які оподатковуються за ставкою, визначеною п.п.167.5.4 п.167.5 ст.167 ПКУ.

У разі, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Згідно з п.13.3 ст.13 ПКУ доходи, отримані фізичною особою – резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Пунктом 13.4 ст.13 ПКУ встановлено, що суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими ПКУ.

Відповідно до п 13.5 ст 13 ПКУ для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Отже, фізична особа – резидент, яка отримала іноземний дохід та сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

 

Громадяни, які отримали у 2017 році доходи від надання в оренду земельного паю, зобов’язані подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок

Бердянська ОДПІ повідомляє, що  до загальномісячного або річного доходу платника податку включається дохід від надання майна у лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння або користування).

Згідно із пп.170.1.1 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податковим агентом платника податку-орендодавця щодо його доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельного паю є орендар.

Податковий агент зобов'язаний утримувати податок із суми таких доходів використовуючи ставки податку та збору, визначені ст.167 та п.161 підрозд.10 розд.ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ). У 2018 році ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відс., а військового збору – 1,5 відсотка.

Громадяни, які отримали у 2017 році доходи від надання в оренду земельного паю орендарю (суб’єкту господарювання-фізичній особі), повинні подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

Тобто, власник земельного паю-орендодавець повинен самостійно нараховувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого сільського господарства, земельні частки (паї), виділені у натурі, сукупний розмір яких перевищує 2 га, повинні декларувати доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції. Такі доходи, також, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором – за ставкою 1,5 відсотка.

Декларацію за 2017 рік орендодавцям, які надають в оренду паї фізичним особам або отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, необхідно подати до 1 травня 2018 року.

Також, Декларацію можна подати за допомогою електронного сервісу «Декларація про майновий стан» у відкритій частині електронного кабінету платника, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України, за посиланням: http://cabinet.sfs.gov.ua/

 

Роз’яснення законодавства

Розрахунки за відвантажені ТМЦ, роботи/ послуги платниками єдиного податку третьої групи здійснюються виключно в грошовій формі

Бердянська ОДПІ нагадує, що пунктом  291.6 статті 291 ПКУ встановлено для  платників єдиного податку третьої групи спосіб розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Бартерна (товарообмінна) операція – це господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору  - це визначає  п.п. 14.1.10 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

 Отже, юридичні особи - платники - єдиного податку третьої групи не мають права здійснювати бартерні операції, в тому числі погашати заборгованість за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) іншим способом ніж грошовий.

У разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж грошовий (бартерні операції, взаємозалік заборгованості), такий  платник  єдиного податку зобов’язаний перейти на  сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

 

При видачі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами контролюється застосування РРО

Бердянська ОДПІ повідомляє, що ДФС України листом від 19.02.2018 № 358/99-99-01-01-18 роз’яснив порядок видачі ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами та застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», згідно з якими пиво віднесено до алкогольних напоїв.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 N 1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000р. №1336», пункт перший Переліку викладено в новій редакції.

Відповідно до нової редакції пункту першого здійснення роздрібної торгівлі пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, не передбачено.

Детальніше про це йдеться у листі Регуляторно-правового Департаменту ДФС України від 19.02.2018 № 358/99-99-01-01-18.

 

Відповідальність за перевищення граничної суми готівкових розрахунків

Відповідно до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;

2) з фізичними особами - у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в п. 6 розділу II Положення №148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно (п. 7 розділу ІІ Положення №148).

Розміри фінансових санкцій за порушення касової дисципліни встановлено Указом Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (далі – Указ №436).

При цьому Указом №436 не передбачено фінансову відповідальність за недотримання вимог п. п. 6 та 7 Положення №148 в частині перевищення граничної суми готівкових розрахунків.

Разом з тим, ст. 163 прим. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КпАП) передбачено, що порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів - тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, за перевищення граничної суми готівкових розрахунків до фізичної особи – підприємця та посадових осіб юридичної особи, які приймають готівку, чинним законодавством передбачено лише адміністративний штраф у розмірах, визначених ст. 163 прим. 15 КпАП.

При цьому, відповідальність до фізичних осіб за перевищення граничних сум розрахунків готівкою чинним законодавством не передбачено.

 

Щоб не проґавити зміни

Бердянська ОДПІ нагадує розмір прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на 2018 рік.

 

Повторне включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових вимагає відображення у звітності

Відповідно до ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) прирівнюється до податкової декларації та складається з урахуванням вимог статтей 48, 49 ПКУ.

Інформація про дату та номер рішення про включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) (рядок 7 вступної частини Звіту), а також ознака неприбутковості організації (рядок 8 вступної частини Звіту) є обов’язковими реквізитами форми Звіту (п. 48.4 ст. 48 ПКУ). За відсутності такої інформації Звіт втрачає визначений ПКУ статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п. 48.2 ст. 48 ПКУ).

При цьому у рядках 7 та 8 вступної частини Звіту зазначаються дата та номер останнього рішення контролюючого органу про включення, повторне включення неприбуткової організації до Реєстру та присвоєння або зміну ознаки неприбутковості організації.

Відповідні роз’яснення надані листом ДФС України від 19.07.2017 №19001/7/99-99-15-02-01-17.

 

Як отримати податковий номер для дитини

Бердянська ОДПІ нагадує, що фізособа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Держреєстру фізосіб - платників податків, зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізособи - платника податків за формою №1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Держреєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народ¬ження, місце проживання, громадянство).

Облікові картки №1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Громадяни України документи для проведення реєстрації у Держреєстрі подають до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, - до будь-якого контролюючого органу.

Реєстрація фізособи у Держреєстрі здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання до контролюючого органу облікової картки №1ДР.

У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій обліковій картці №1ДР щодо внесення прізвища, імені, по батькові, дати чи місця народження, місця проживання тощо фізичній особі може бути відмовлено у реєстрації (у разі неможливості виправлення недостовірних даних або помилок у встановлений строк) або продовжено строк реєстрації до 10 робочих днів.

За зверненням фізособи, її представника контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі (картка платника податків), відповідно до порядку, визначеного наказом МФУ від 29.09.2017 №822 «Про затвердження положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків».

Документ, що засвідчує реєстрацію у Держреєстрі малолітньої особи, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника), протягом трьох робочих днів з дня звернення до контро¬люючого органу за місцем проживання фізичної особи та може бути продов¬жено до п’яти робочих днів у разі звернення до іншого контролюючого органу.

Статтею 21 Закону України від 20.11.2012 р. № 5492 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначено, що кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. До паспорта громадянина України вноситься інформація, зокрема, про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Держреєстру фізосіб - платників податків.

Тому рекомендуємо отримати реєстраційний номер платника податків до настання дитиною 14-річного віку.

 

Реорганізація шляхом злиття (приєднання): у правонаступника відсутні підстави для коригування податкових зобов’язань з ПДВ

Бердянська ОДПІ звертає увагу, що пунктами 3, 6 ст.4 розділу І Закону України від 15.05.2003 №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями визначено, що у разі злиття юридичних осіб здійснюється державна реєстрація новоутвореної юридичної особи та державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.

Припинення вважається завершеним з дати державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття. У разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.

Якщо товари повертаються не юридичною особою – отримувачем таких товарів, а її правонаступником – новим суб’єктом господарювання та новим платником ПДВ, то підстави для коригування податкових зобов’язань з ПДВ у постачальника відсутні.

Але, операція з повернення товарів правонаступником для цілей оподаткування ПДВ розглядається як операція з постачання товарів, яка відповідно до п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями є об’єктом оподаткування ПДВ. Тобто, за результатами здійснення такої операції особа, яка повертає товар (правонаступник) зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

 

До уваги пенсіонерів - власників земельних ділянок

Бердянська ОДПІ повідомляє, що фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, в разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв).

При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

 

Фіскальний звітний чек: відповідальність за не роздрукування (не зберігання)

Бердянська ОДПІ нагадує, що за не зберігання первинних документів до платників податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ. Таке не зберігання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.

Крім того, не роздрукування (не зберігання) фіскального звітного чеку тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб’єкта господарювання відповідно до ст. 155 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Термін для зберігання файлів із поданою звітністю

Згідно з п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.

Відповідно до п. 44.4 ст. 44 ПКУ, якщо документи, визначені у п. 44.1 ст. 44 ПКУ, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше строків, передбачених п. 44.3 ст. 44 ПКУ.

Відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» cтрок зберігання електронних документів на електронних носіях інформації повинен бути не меншим від строку, встановленого законодавством для відповідних документів на папері.

Отже, архів файлів, про подання звітності контролюючим органам в електронному вигляді (в тому числі якщо перевірка не проводилась 3 роки) повинен зберігатися у платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності.

Суборенда земельної ділянки: хто є платником орендної плати за землю?

Бердянська ОДПІ звертає увагу, що відповідно до п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно з п.п.14.1.136 п.14.1 ст.14 ПКУ орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі – орендна плата).

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п.288.1 ст.288 ПКУ).

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування – земельна ділянка, надана в оренду (підпункти 288.2, 288.3 ст.288 ПКУ).

Згідно зі ст.8 Закону України від 06.10.1998 №161-XIV «Про оренду землі» із змінами та доповненнями орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця. Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду.

Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому.

Відповідно до п.288.6 ст.288 ПКУ плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

Оскільки плата за землю справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (іншої форми не передбачено), а платником орендної плати є орендар земельної ділянки, то юридична особа, що орендує земельну ділянку та уклала договір суборенди на цю земельну ділянку, сплачує орендну плату за зазначену земельну ділянку та подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю.

 

Постачання товарів без ввезення з-за кордону: як підтвердити виконання нерезидентом зобов’язань?

Бердянська ОДПІ інформує, що відповідно до п.3.6 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24.03.1999 №136 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.05.1999 за №338/3631, зі змінами і доповненнями (далі – Інструкція) банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту товару без його ввезення на територію України виключно за наявності однієї з таких умов:

? зарахування виручки, одержаної від нерезидента, на рахунок резидента в уповноваженому банку в разі продажу нерезиденту товару за межами України;

? подання документів, що підтверджують використання резидентом товару за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором.

Слід зауважити, що здійснення контролю за експортною операцією, за якою продукція, що була придбана резидентом за імпортним договором без її ввезення на митну територію України та перепродається нерезиденту, покладається на той банк, через який проводилась оплата зазначеного імпортного договору. Контроль за такою експортною операцією банк здійснює відповідно до вимог Інструкції.

 

Платники єдиного податку при виплаті дивідендів у 2018 році за результатами діяльності 2016 - 2017 р.р., не сплачують  авансові внески з податку на прибуток

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток (крім випадків, передбачених п.п. 57.1 1.3 ст. 57 Податкового  кодексу).

Обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку на прибуток за ставкою 18% покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, чи у вигляді застосування іншої ставки податку (п.п. 57.1. 12  ст. 57 Податкового кодексу у редакції, що діє з 01.01.2018). 

Отже, починаючи з 01.01.2018, для платників єдиного податку відмінено обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску при виплаті дивідендів. 

Тобто, при виплаті дивідендів у 2018 році за результатами фінансово-господарської діяльності за 2016, 2017 роки, платники єдиного податку у 2018 році не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Зазначена норма передбачена п 57.1. 1 ст. 57 Податкового  кодексу України та роз’яснена ІПК ДФС України від 07.02.2018 р. N 517/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

 

Ведення обліку товарних запасів підприємцем на загальній системі оподаткування не передбачено

Об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб для підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.

Фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат. 

Форма та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 N 481.

Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат не передбачено ведення залишку товарних запасів фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування.

Законом України від 16.07.1999 №996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", передбачено, що бухгалтерський облік (яким визначено поняття "запаси") є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством.

Тобто, дія Закону №996 не поширюється на суб'єктів господарювання - фізичних осіб - підприємців.

Отже, нормами чинного законодавства обов'язок щодо ведення обліку товарних запасів фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування не передбачений.

Зазначена норма передбачена  ст. 177 Податкового кодексу України та роз’яснена в ІПК ДФС України від 06.02.2018 р. N 506/О/99-99-13-01-02-14/ІПК.

 

Умови застосування ставки ПДВ 7% при постачанні на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів та медичних виробів

З 01.01.2018 ставку ПДВ у розмірі 7% встановлено на операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (ДРЛЗ), а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення (ДРМТВМП) або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

Операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7% за умови, що такі лікарські засоби:

- дозволені для виробництва і застосування в Україні;

- внесено до ДРЛЗ.

Операції з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України медичних виробів підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7% за умови, що такі медичні вироби:

- дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;

- внесено до ДРМТВМП або відповідають вимогам відповідних технічних  регламентів, що підтверджується документом про відповідність.

Якщо при здійсненні операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів/медичних виробів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, операції з їх постачання оподатковуються ПДВ за ставкою 20%.

У разі якщо медичні вироби були ввезені на митну територію України та/або придбані на митній території України до 01.01.2018 з нарахуванням ПДВ за ставкою 20%, то починаючи із зазначеної дати та за умови їх відповідності зазначеним вище вимогам, операції з постачання на митній території України підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 7%. 

При цьому коригування сум ПДВ, включених до складу податкового кредиту з ПДВ на підставі митної декларації, оформленої за операцією із ввезення медичних виробів на митну територію України, та/або податкової накладної, складеної і зареєстрованої в ЄРПН за операцією з постачання медичних виробів на митній території України, що до 01.01.2018 оподатковувалися податком за ставкою 20% не передбачено.

Зазначена норма визначена п.п 193.1 "в" ст. 193 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 05.02.2018 №3375/7/99-99-15-03-02-17.

 

Як неприбутковій організації відобразити у Звіті отриману (надану) безповоротну фінансову допомогу

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п.133.4 ст. 133 Податкового Кодексу, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.

Форма такого Звіту затверджена наказом МФУ від 17.06.16 №553 (у редакції наказу від 28.04.2017 №469).

Для відображення у Звіті отриманих грошових коштів у вигляді безповоротної фінансової допомоги передбачено рядок 1.6 «Надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги, добровільних пожертвувань, милосердя тощо».

Формою Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  не передбачено детальне відображення та/або окремого рядка для суми отриманої нецільової фінансової безповоротної допомоги.

Суми наданої благодійної допомоги та фінансової нецільової безповоротної допомоги іншій неприбутковій організації, відображаються у рядку 2.4 «Безповоротна фінансова допомога, добровільні пожертвування, милосердя тощо» Звіту та у рядку 2.4.1 «благодійна допомога», який є складовою рядка 2.4 Звіту.

Зазначений порядок роз’яснено ІПК ДФС від 09.02.2018 р. № 530/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

 

Не оподатковується ПДВ безоплатне постачання лікарських засобів та медичних виробів 

Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України, зокрема:

- лікарських засобів та медичних виробів відповідно до п.п. 193.1 "в"  ст. 193 Податкового кодексу, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, в обсягах, визначених КМУ;

- лікарських засобів та медичних виробів без державної реєстрації та дозвільних документів щодо можливості ввезення на митну територію України, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров'я, за переліком та в обсягах, встановлених КМУ.

Крім того від оподаткування ПДВ також звільняється безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації.

Під безоплатним постачанням слід розуміти постачання товарів/послуг благодійним організаціям та набувачам благодійної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації. У разі недотримання умов, визначених цим підпунктом, такі операції оподатковуються на загальних підставах.

Зазначена норма передбачена п. 197.1.15 ст. 197 та п. 32 підрозд. 2 розділу XX Податкового кодексу. 

 

Оформлення податкової накладної, якщо база оподаткування ПДВ перевищує фактичну ціну постачання 

У разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання), постачальник складає дві податкові накладні: 

 - одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, 

- іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною, 

У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, у верхній лівій частині у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини «15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання». 

Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. 

При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Зазначена норма передбачена п. 15 «Порядку  заповнення податкової накладної», затвердженої наказом МФУ від 31.12.15  № 1307. 

 

Затверджено Порядок надання розстрочення сплати ПДВ при імпорті обладнання 

Тимчасово, до 1 січня 2020 року, надано право на розстрочення сплати ПДВ при імпорті обладнання, що класифікується за визначеними товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД, яке ввозиться для власного виробництва (п. 65 підрозділу 2 р. ХХ Податкового кодексу).

Порядок надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов'язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України, затверджено постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 85.

Постанова набирає чинності з дня опублікування – 21.02.2018 (опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» 21.02.2018 N 36).

Для отримання розстрочення сплати ПДВ до митниці ДФС подається заява за формою згідно з додатком 1 до Порядку №85.

До заяви, крім документів, передбачених ст. 335 Митного кодексу України,  додаються такі документи:

- бізнес-проект, бізнес-план або інший документ, у якому зазначено технологічний процес з економічними розрахунками та очікувані результати діяльності;

- наявні висновки державних органів, експертних установ, організацій, державні стандарти і стандарти підприємства, технічні умови, технічна документація, документи, що підтверджують наявність виробничих потужностей, приміщень.

Рішення про надання розстрочення приймається митницею ДФС протягом десяти робочих днів з дати надходження заяви.

Якщо на дату надходження заяви до митниці ДФС сума ПДВ, заявлена до розстрочення, становить понад 1 млн. гривень, рішення приймається за погодженням з Головою ДФС протягом 25 робочих днів з дати надходження заяви.

Рішення приймається за результатами розгляду заяви та перевірки:

- відповідності обладнання, зазначеного у заяві, визначеній платником податку товарній підкатегорії згідно з УКТЗЕД та передбачення такої товарної підкатегорії п. 65 підр. 2 розд. XX Податкового кодексу України;

- підтвердження зазначеної у заяві вартості обладнання;

- підтвердження того, що обладнання не походить з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаної державою-агресором стосовно України згідно із законодавством, або не ввозиться з території такої держави-окупанта (держави-агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом;

- відповідність коду згідно з КВЕД, зазначеного у заяві, відповідному коду, зазначеному в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

- відсутності у платника податку заборгованості із сплати платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та відсутності діючих спеціальних санкцій, застосованих до нього відповідно до ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";

- підтвердження наявності виробничих потужностей або приміщень чи умов для обліку і зберігання товарів, готової продукції.

Розстрочені суми ПДВ сплачуються щомісяця у строк, встановлений у рішенні, з поданням додаткової митної декларації, в якій зазначаються відомості про митну вартість обладнання, визначену на дату поміщення такого обладнання у митний режим імпорту.

Платник податку має право достроково сплатити розстрочену суму податку. 

Протягом усього періоду користування розстроченням, щомісяця не пізніше наступного робочого дня за днем сплати частини розстроченої суми, необхідно подавати до головного управління ДФС в області, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС звіт про цільове використання обладнання, ввезеного на митну територію України для власного виробництва на території України, за формою згідно з додатком 4 до Порядку №85.

 

Підприємства, які мають пільги щодо сплати земельного податку, не звільняються від обов’язку подання податкової декларації 

Юридичні особи - платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають фіскальному органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. 

Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. 

Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) затверджена наказом МФУ від 16.06.2015 №560 з урахуванням змін, внесених наказом МФУ від 23.01.2017 року N 9. 

При цьому, нормами Податкового кодексу не передбачено звільнення від обов’язку подання податкової декларації за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється через застосування податкових пільг.

Отже, підприємства, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають  оподаткуванню, не звільняються від обов’язку подання податкових декларацій за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється  через застосування податкових пільг.

 

Оприлюднено проект наказу МФУ щодо змін до форми податкової декларації з ПДВ

Проект наказу МФУ „Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21” розроблено відповідно до  змін, внесених Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII. 

Відповідно до змін, внесених Законом №2245 до п. 51 підр. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України від 24.06.04 № 1877, подають податкову декларацію з ПДВ з додатком, у якому зазначають обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 161.3 ст. 161 Закону № 1877, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний податковий період, зареєстрованих у ЄРПН.

Форми декларації з ПДВ, затверджені наказом МФУ від 28.01.2016 №21 (зі змінами  від 23.02.17 №276) не дають можливості реалізувати норми, що діють з 01.01.2018.

Отже виникає необхідність у внесенні змін до форм податкової звітності з ПДВ.

Проект наказу МФУ розміщено на  офіційному веб-порталі ДФС: http://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2018-rik/72839.html.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника:

- поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;

- електронну – m.temruk@sfs.gov.ua

 

Електронні сервіси ДФС 

Інформація про платників ПДВ

Бердянська ОДПІ повідомляє, що у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС (https://cabinet.sfs.gov.ua), платники податків мають доступ, зокрема, до сервісу «Дані реєстру платників ПДВ».

Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Для перевірки даних про реєстрацію платником ПДВ достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням/ПІБ платника податків.

 

Щодо подання звітності засобами Електронного кабінету

Для подання звітності засобами Електронного кабінету користувачу необхідно в приватній частині (особистому кабінеті) вибрати режим «Введення звітності», який надає користувачу можливість створити, редагувати, підписати та надіслати звітність до контролюючих органів. 

У режимі «Введення звітності» в панелі навігації необхідно обрати відповідний фільтр, а саме: Рік, Період та Тип форми. 

За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів за відповідний звітний період. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами - роком та місяцем.

Звертаємо увагу, що вибраний період «Рік 2017 період грудень» означає, що для перегляду і створення доступні форми щомісячної звітності за грудень 2017 року, квартальної за 4-й квартал 2017 року і річної за 2017 рік. 

Із запропонованого переліку форм, необхідно вибрати саме ту форму звітності, яка безпосередньо відповідає необхідному звітному періоду.

У разі виникнення питань з приводу користування Електронним кабінетом, можливо звернутися до ДФС за телефоном: 0-800-501-007.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

У Запорізькій області вже п'ять офіційних мільйонерів

З початку кампанії декларування доходів громадян п'ять жителів Запорізької області задекларували доходи у розмірі понад один мільйон гривень. Загальна сума отриманих ними прибутків склала майже 41 мільйон гривень, з яких до бюджету надійде 2,4 мільйона податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Про це повідомила в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.

Найбільші прибутки отримав мешканець Пологівського району, що задекларував спадщину у розмірі 31,8 мільйона, з якої буде сплачено 1,6 мільйона гривень податку на доходи фізосіб та 476,4 тисячі військового збору.

Четверо інших громадян – мешканці обласного центру, які відзвітували про 9 мільйонів гривень від продажу нерухомого майна, отримання іноземних доходів, спадщини, подарунків, заробітної плати тощо. На даний час із загальної суми вони вже перерахували до бюджетів понад 266 тисяч гривень податків.

Нагадаємо, у 2018 році податкова декларація про майновий стан і доходи подається за оновленою формою. Її можна отримати безкоштовно у Центрах обслуговування платників фіскальної служби Запорізької області або самостійно роздрукувати з сайту ДФС. Крім того, у громадян є можливість задекларувати доходи за 2017 рік он-лайн за допомогою електронного ключа. Цей сервіс надає Електронний кабінет (https://cabinet.sfs.gov.uа). Більше інформації – на сайті Головного управління ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/informatsiyni-povidomlennya/.

 

Юліана Козаченко: "Запорізькі платники забезпечили майже мільярд гривень податку на доходи фізичних осіб"

Надходження податку на доходи фізичних осіб м. Запоріжжя та області у січні-лютому склали 957 мільйонів гривень (без даних великих платників податків, які обслуговуються в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС).

Як повідомила в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, це на 217 мільйонів або на 29 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Лише у попередньому місяці платники забезпечили півмільярда гривень ПДФО, що перевищує сплату у лютому 2017 року на 107 мільйонів.

Із загальної суми податку, перерахованого за два місяці, 717,5 мільйона надійшло до місцевих бюджетів, 239 мільйонів – до державного.

Керівник фіскальної служби регіону наголосила, що значні податкові відрахування зафіксовані від підприємств-виробників електроенергії, добувної промисловості, залізничного транспорту, організацій та установ оборони, охорони громадського порядку, безпеки, освіти та державного управління.

 

Юліана Козаченко: "Мешканці Запорізької області задекларували майже 320 мільйонів гривень"

Запоріжці активно декларують свої доходи – з початку року вони подали до фіскальної служби 8600 декларацій, що на 5,7 відсотка випереджає темпи минулого року. Згідно з наданими даними, загальна сума, яку вони отримали торік, склала майже 320 мільйонів гривень. 

За результатами декларування бюджети отримають 15,8 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, що перевищує минулорічні надходження на 2,1 мільйона, а також 2,3 мільйона гривень військового збору. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.

Загалом за три місяці кампанії найбільша кількість декларацій надійшла від громадян, які реалізовували власну сільськогосподарську продукцію – 5,5 тисячі звітів. Про отримання спадщини подано 535 декларацій, 356 – від здавання в оренду нерухомого майна, 164 – від продажу транспорту та нерухомості.

Керівник фіскальної служби області підкреслила, що кампанія декларування завершується 2 травня та закликала тих громадян, які ще не подали декларацію, вже найближчим часом задекларувати доходи.

Нагадаємо, обов'язково необхідно декларувати:

– іноземні доходи;

– доходи у вигляді спадщини та подарунків;

– від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;

– від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

– основну суму боргу за кредитом платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;

– від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності (крім підприємців – фізичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування);

– від продажу власної сільськогосподарської продукції;

– інші доходи, які не були оподатковані протягом року.

Декларацію можна подати трьома способами: особисто або уповноваженою на це особою до Центрів обслуговування платників податкових інспекцій (за місцем реєстрації), поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або в режимі он-лайн в Електронному кабінеті за допомогою ключа електронного цифрового підпису (https://cabinet.sfs.gov.uа).

 

Запорізькі митники завадили незаконному ввезенню психотропного препарату

Прилетівши рейсом "Стамбул – Запоріжжя", громадянин України для проходження митного контролю обрав "зелений коридор", що означає, що у пасажирів відсутні заборонені або обмеженні до перевезення предмети або товари.

Однак після перетину "білої смуги", що позначає закінчення "зеленого коридору", у його багажу було виявлено дві упаковки медичного препарату "Lexotanil" (по 6 блістерів – 118 пігулок, по 3 мг кожна). Оскільки цей препарат містить психотропну речовину "бромазепам" (у кількості  0,364 гр.), для його переміщення необхідно мати довідку медичного закладу. Адже дана речовина віднесена до списку 2  таблиці ІІІ Постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000р. № 770. 

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України.

Стосовно громадянина складено протокол, препарат тимчасово вилучено.

 

Запорізьким освітянам розповіли про оподаткування неприбуткових організацій та особливості цьогорічної кампанії "Декларування"

У Будинку профспілок пройшов податковий семінар для представників профспілкових організацій працівників освіти і науки Запорізької області. Спеціалісти фіскальної служби звернули увагу слухачів на особливості оподаткування неприбуткових організацій, якими є профспілки. 

Зокрема, щоб не втратити статус неприбутковості і відповідні податкові пільги, організації повинні чітко дотримуватись напрямків використання і розподілу отриманих доходів. Так, отримані доходи повинні використовуватись тільки для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової профспілкової організації; реалізації мети та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. 

Крім того, слухачам семінару нагадали про особливості звітування до фіскальних органів. Для неприбуткових профспілкових організацій передбачена особливість подання звіту, вони звітують лише у разі порушень вимог неприбутковості. Тобто професійні спілки, їх об'єднання та організації, які відповідають вимогам неприбутковості, можуть не подавати профільну та фінансову звітність. 

Також фахівці ГУ ДФС у Запорізькій області розповіли про оподаткування виплат профспілкових організацій. З урахуванням встановленого в 2018 році розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо сума виплат чи відшкодувань члену профспілки не перевищує 2470 грн., то вона не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. 

Сума нецільової благодійної допомоги, що надається профспілковою організацією фізичній особі у розмірі, який у 2018 році не перевищує 2470 грн., також не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором. 

Разом з тим, лектори-податківці нагадали запорізьким освітянам про необхідність задекларувати доходи, з яких не були утримані податки у 2017 році. Деталі деклараційної кампанії були викладені у додаткових матеріалах, які отримав кожен учасник семінару.

 

Про "Єдине вікно" і не тільки… дізнались студенти на Запорізькій митниці

Новітні інформаційні технології фіскальної служби, які відкривають додаткові можливості для бізнесу, а також особливості їх практичного застосовування цікавлять не тільки бізнесменів та представників підприємств, а і майбутніх платників податків. Тож, сьогодні гостями запорізьких митників були студенти, які нині опановують професії економіста, бухгалтера, юриста, митника та податківця. За участю в. о. заступника начальника Запорізької митниці ДФС Артема Ченцова та співробітників митниці для них було проведено екскурсію на двох митних постах.

Із особливостями роботи працівників служби знайомив начальник митного посту "Запоріжжя-центральний" Олександр Бєлінський. Він зазначив, що фахівці підрозділу здійснюють митне оформлення зовнішньоекономічних операцій, зокрема, поставок товарів для різних сфер виробництва і торгівлі.

Студенти активно цікавились роботою системи "єдиного вікна", яка дозволяє в режимі он-лайн проводити усі види державного контролю під час експортних та імпортних операцій. Саме за допомогою цього дистанційного механізму на Запорізькій митниці лише у минулому місяці було оформлено понад 84 відсотки митних декларацій. Загалом, сьогодні суб'єкти ЗЕД в електронний спосіб подають до митних органів майже сто відсотків документів.

Під час екскурсії молодь дізналася про запроваджені електронні сервіси у діяльності співробітників митниці.

Пізнавальним та насиченим став візит студентів до запорізького міжнародного аеропорту. Начальник митного поста "Запоріжжя-аеропорт" Денис Грищенко докладно розповів про особливості митного контролю громадян, які прибувають до нашого міста або відлітають рейсами міжнародних авіасполучень.

Фахівці кінологічної служби відділу митного оформлення разом із помічником – службовою собакою Вікі організували тренування з виявлення у багажі пасажирів заборонених до перевезення речей, зокрема, наркотиків та зброї. Деякі зі студентів навіть мали можливість на собі випробувати роль потенційного порушника. У ході експерименту спанієль Вікі швидко знайшла у речах «контрабанду».

Крім того, ручна поклажа громадян проходить обов'язкову перевірку через скануючий апарат. Демонструючи його дію, митники показали процес виявлення в одному з чемоданів автоматичної зброї.

Наприкінці екскурсії працівники митниці розповіли про інші види митного контролю та оформлення, основні функції спеціалістів, а також запросили майбутніх фахівців до роботи у лавах фіскальної служби.

 

Запорізькі митники виявили 60 порушень митних правил

Співробітники Запорізької митниці ДФС за два місяці поточного року викрили адміністративних правопорушень на суму близько 7 мільйонів гривень. Це майже вдвічі більше, ніж торік.

За порушення митних правил стосовно суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та громадян заведено 60 справ. Із розглянутих 52 матеріалів щодо порушників накладені штрафи на суму понад 4 мільйони, що на 2,4 мільйона більше, ніж у січні-лютому 2017 року.

Крім того, фахівці митниці проводять роботу з недопущення потрапляння на споживчий ринок контрафактної продукції. За два місяці зафіксовано 21 випадок призупинення митного оформлення через можливе порушення прав власників торгових марок. Після отримання листів від осіб, уповноважених представляти інтереси власників прав на знаки для товарів і послуг та промислових зразків, митне оформлення було завершено.

Лише у лютому у номенклатурі товарів, які потенційно можуть містити об'єкти права інтелектуальної власності, були сільськогосподарська техніка та запасні частини до неї, підшипники, з'єднувачі, електроприлади, універсальні та діелектричні рукавички.

До митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності включено 27 нових позицій. Нагадаємо, у цьому реєстрі містяться об'єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення та сорти рослин.

 

ДФС України 

Щодня Контакт-центр ДФС надає відповіді на понад 3 тис. запитань платників податків

Протягом січня-лютого 2018 року Контакт-центром ДФС надано 183,3 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 178,1 тис. надано у телефонному режимі, 4,7 тис. – електронною поштою і факсом, 0,5 тис. – із використанням автовідповідача.

Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 5,3 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 34 консультації у письмовій формі з використанням Бази знань.

Протягом січня-лютого 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 663 запитань-відповідей та внесено 425 їх нових редакцій.

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося 560,2 тис. клієнтів.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції.

 

ДФС: Новий механізм СМКОР в десятки разів зменшить кількість блокувань податкових накладних

Новації, які запропоновані ДФС для реалізації в системі блокування податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК), в десятки разів зменшать кількість зупинених документів. Про це повідомив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем Микола Чмерук під час засідання Громадської ради при ДФС.

Він зазначив, що запропонований ДФС підхід до побудови нової системи блокування податкових накладних значно відрізняється від тієї моделі, яка працювала минулого року. Так, раніше податкова накладна проходила два етапи, перший з яких був «відсікаючий», коли ПН відповідала критеріям та реєструвалася. Якщо накладна не проходила цей етап, вона перевірялась на «пересорт» (проведення сумнівних операцій, за результатами яких може бути сформований фіктивний податковий кредит).

Нова система аналізу ПН/РК має чотири етапи:

– відсікаючий;

– контроль наявності ознак ризиковості платника податку;

– моніторинг відповідності показникам, яким визначається позитивна податкова історія платника;

– перевірка ризиковості здійснення операцій, тобто контроль наявного «пересорту».

«Ми вважаємо, що ця конструкція буде суттєво зменшувати кількість податкових накладних, які будуть зупинятися. Вже проведені попередні розрахунки та тестування роботи даної системи, які підтвердили, що кількість податкових накладних, які були зупинені у минулому році, при застосуванні критеріїв нової системи зменшиться в десятки разів», - підкреслив Микола Чмерук.

Так, до «відсікаючих» ознак, за якими податкова накладна не буде проходити перевірку на критерії ризиковості платника чи ризиковості операцій, віднесені:

- операції з постачання товарів (послуг) кінцевому споживачу та/або які звільнені від оподаткування;

- обсяг постачання менше 500 тис.грн. та якщо керівник є директором менше ніж у 3-х платників ПДВ;

- податкове навантаження більше 3%.

«Після цього податкова накладна перевіряється, чи виписана вона платником податків, який визначений як ризиковий. Критерії ризикового платника податків ми намагалися виписати так, щоб вони однозначно вказували на платника, який займається «пересортом». Власне, це – платник податків, зареєстрований на викрадені, втрачені документи, зареєстровані на підставних осіб тощо», - зазначив Микола Чмерук.

Далі, якщо платник податків не внесений до переліку ризикових платників, він перевіряється на наявність позитивної історії. Показники, за якими визначається позитивна податкова історія, за словами посадовця, виписані достатньо широко, завдяки чому кількість податкових накладних, яка не буде зупинятися у зв’язку з впровадженням нової системи значно збільшиться. Серед таких показників, зокрема, загальна сума сплати ЄСВ та податків і зборів становить більше 5 млн. грн, наявність власних (орендованих) земельних ділянок більше 200 га або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності площею не менше 0,5 га, торгівля однаковими товарами.

І лише у разі невідповідності всім вищезазначеним критеріям буде робитися перевірка ризиковості  здійснення операції.

Ще однією новацією, за словами Миколи Чмерука, стане запровадження дворівневої системи прийняття рішень.

«Якщо у минулому році рішення приймалися лише комісією центрального апарату, то сьогодні в регіонах вже створені комісії, які будуть приймати рішення по заблокованим накладним. Центральний апарат буде мати можливість переглядати рішення регіональних податкових органів лише по тих платниках, обсяг операцій по яких перевищує 30 млн. грн., але знову ж таки всі рішення будуть формуватися в регіонах», - підкреслив посадовець.

Таблиці платників податків також будуть прийматися регіональними органами.  Всі таблиці, які були прийняті в минулому році, будуть актуальними та  використовуватимуться і при реалізації нової системи.

«Ще одна новизна даної системи – це безумовність прийняття рішення після п’яти днів, тобто якщо протягом п’яти днів не прийнято жодного рішення, то така податкова накладна буде автоматично зареєстрована», - зазначив Микола Чмерук.

Нагадаємо, що Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (далі – Закон) внесено зміни в порядок роботи системи блокування податкових накладних, а саме виключено п. 74.2 ст. 74 Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в  Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок).

На виконання п. 10 Порядку Державною фіскальною службою України розроблено проекти критеріїв ризиковості платника податків, ризиковості здійснення операцій, показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків.

Критерії ризиковості здійснення операцій, показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника податків

http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn/331089.html

Критерії ризиковості платника податків

http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn/331088.html

 

Мирослав Продан: Ми маємо прозору систему відшкодування ПДВ

На сьогодні в Україні платники податків не мають проблем з відшкодуванням податку на додану вартість. Цей процес є автоматизованим, відкритим та прозорим. Про це в.о. Голови ДФС Мирослав Продан заявив під час презентації результатів роботи ДФС у 2017 році на черговому засіданні Громадської ради при ДФС.

За його словами, український формат повернення ПДВ з бюджету є одним з найпрозоріших у світі.

«Я вивчав досвід багатьох країн, їх фінансові системи, процеси, які відбуваються в податкових органах. Можу сказати, що більш прозорішого формату відшкодування ПДВ, який сьогодні існує в Україні, я не зустрічав в жодній з країн, у тому числі європейській. Процес відшкодування стабілізувався, що дає змогу нашим платникам, оперативно отримуючи відшкодований податок, своєчасно поповнювати свої обігові кошти», – підкреслив Мирослав Продан.

Він також відзначив, що протягом останнього часу під час зустрічі з бізнесом, громадськими організаціями, різноманітними бізнес-асоціаціями не було жодних нарікань на роботу системи з відшкодування ПДВ.

Загалом у 2017 році платникам було повернуто 120,1 млрд. грн.. ПДВ.

Врегулювання своєчасності повернення податку на додану вартість є одним з позитивів 2017 року поруч зі зростанням надходжень до бюджету за рахунок перекриття схем з мінімізації податків, ліквідації каналів незаконного переміщення товарів та водночас підвищення до 95% добровільності сплати податків.

Серед інших важливих напрямів роботи фахівців ДФС у минулому році Мирослав Продан відзначив розвиток сервісів для платників податків, зокрема, удосконалення роботи Електронного кабінету платника.

За його словами, ДФС було оновлене серверне обладнання для забезпечення можливості впровадження нових функцій Електронного кабінету, в якому кожні два місяці додавалися нові сервіси.

«Сьогодні ми працюємо над розробкою не менш цікавих і важливих для роботи бізнесу сервісів, які, зокрема, дозволять формувати проект декларації за рахунок даних з інформаційних ресурсів ДФС», – підкреслив очільник ДФС.

Загалом у минулому році ДФС надано понад 5 млн. адміністративних послуг. За 2017 рік прийнято та оброблено понад 320 млн. електронних документів. В середньому за добу приймається та обробляється більше 1 млн. документів в електронному вигляді.

«Жоден орган виконавчої влади не має такої розгалуженої мережі і немає таких потужних обсягів, як сьогодні є в ДФС. Для прикладу, за 1 секунду обробляється 50 електронних документів, можете уявити в якій кількості це відбувається протягом бюджетного року. Тому ми сьогодні робимо все можливе, щоб не було жодних збоїв при роботі сервісів, зокрема, прийняття звітності», – наголосив Мирослав Продан.

 


Партнерские новости:


Загрузка...


Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.