Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

16.09.2013, 20:13    просмотров: 3286

Міндоходів видає тимчасові довідки щодо сплати утилізаційного збору

Міністерство доходів і зборів України своїм листом від 13 вересня 2013 року рекомендує митницям Міндоходів видавати тимчасові довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за транспортні засоби.

Форма довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та форма довідки про звільнення від сплати цього податку встановлюється Кабінетом Міністрів України та є документами суворої звітності. Міністерством розроблено та оприлюднено на офіційному Веб-порталі проект рішення Уряду про затвердження форм довідок: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/110392.html

Разом з тим, зважаючи на тривалість строку виготовлення бланків суворої звітності та з метою недопущення затримок в реєстрації транспортних засобів і напруги серед осіб, які ввезли їх на митну територію України, Міністерство рекомендує митницям Міндоходів видавати тимчасові довідки за формою, оприлюдненою на офіційному сайті із застосуванням в якості номера довідки номера митної декларації, а також інформувати вказаних осіб, що довідки будуть замінені в місячний термін після оприлюднення Міністерством інформації про початок обміну.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2013 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 04.07.2013 №422-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм”.

Також Податковим кодексом встановлено, що у разі пропуску транспортного засобу (кузов) або партії транспортних засобів (кузови) на митну територію України контролюючий орган оформлює та видає на кожний транспортний засіб особі, яка ввозить на митну територію України такий транспортний засіб, довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі її майбутньому власнику транспортного засобу.

 

Міндоходів України та Податкова і митна адміністрація Нідерландів підписали Меморандум про взаєморозуміння

Вчора у м. Гаазі (Королівство Нідерланди) було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо технічного співробітництва у 2013-2015 роках між Міністерством доходів і зборів України та Податковою і митною адміністрацією Міністерства фінансів Королівства Нідерланди.

Метою Меморандуму є посилення співробітництва між податковими органами України та Королівства Нідерланди у сфері обміну досвідом з різних питань адміністрування податків, надання технічної та консультативної допомоги, організація спільних навчань та інших заходів.

Під час підписання Меморандуму було затверджено і спільний робочий план на 2013 рік. У рамках виконання цього плану до кінця поточного року відбудеться низка спільних семінарів, під час яких сторони обміняються досвідом щодо боротьби з податковою злочинністю, управління ризиками дотримання податкових зобов’язань, наданням податкових послуг, тощо.

Таким чином підписання Меморандуму сприятиме більш тісному та плідному співробітництву й обміну досвідом Міндоходів з Податковою та митною адміністрацією Нідерландів з метою розвитку Міністерства як сучасної європейської служби доходів.

 

Близько 56% спрощенців в Україні обирають другу групу

Майже 1 млн. 255 тис. фізичних осіб-підприємців в Україні обрали спрощену систему оподаткування. У порівнянні з минулим роком їх кількість зросла на 58 тис. осіб.

Фахівці Міндоходів зазначають, що хоча зростання з першого погляду є незначним, але є стабільнім. З кожним місяцем кількість фізичних осіб, які працюють за спрощеною системою впевнено зростає.

Так, першу групу обрали 271 тис. осіб (21,5 % від загальної кількості); другу - 698 тис. осіб (55,6%); третю групу - 286 тис. осіб (22,8%), п’яту групу - 263 особи (0,02%).

З початку введення спрощеної системи оподаткування постійно проводиться аналіз практики її застосування, аналізуються звернення від платників податків, на підставі яких формуються пропозиції щодо удосконалення норм Податкового кодексу.

Одним з таких позитивних зрушень є запровадження для платників спрощеної системи оподаткування, які обрали другу групу, замість податкового звітного періоду – календарний квартал – календарний рік, враховуючи, що платники другої групи складають найбільший відсоток платників спрощеної системи оподаткування.

Нагадаємо, що до другої групи належать фізичні особи-підприємці, обсяг доходів яких не перевищує 1 млн. грн. та мають право наймати одночасно не більше 10 працівників.

З метою підвищення рівня адміністрування та поліпшення ефективності роботи в другій половині поточного року в Міндоходів планується ряд інноваційних впроваджень, яки сприятимуть оптимізації процесів:

- введення електронної книги обліку доходів і витрат. Тобто платники при отриманні електронного ключа матимуть можливість в електронному форматі вести книгу  та автоматично заповнювати на підставі  даних книги податкову звітність, яку можна направляти в он-лайн режимі до податкового органу;

- можливість подання заяви платниками про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді.

Завдяки ініціативам, які втілює Міндоходів спостерігається  позитивна динаміка щодо кількості підприємців-спрощенців та стабільного росту бюджетних надходжень.

Так, місцеві бюджети за 8 місяців 2013 року отримали 3,3 млрд. грн., що на 1,06 млрд. грн. більше ніж у минулому році.

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Бердянська ОДПІ закликає до зручного подання звітності!

Кожен платник податків має можливість подавати податкову, митну, статистичну звітність, звітність з єдиного соціального внеску за допомогою мережі Інтернет. Для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП). 

У місті Бердянськ отримати безкоштовний цифровий підпис можна у Пункті реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів. Також тут можна отримати ключі для митних операцій – посадовим особам митних органів, митним брокерам і суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, ці ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати у режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt". 

Запрошуємо підприємців та керівників підприємств, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами. 

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. 

 

Працює лінія Міністерства доходів "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Визначені кращі спортсмени серед працівників ГУ Міндоходів

Цими днями відбулися фінальні змагання дев’ятої Спартакіади серед працівників ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Цього року змагання відбувалися на стадіоні спортивного комплексу «Мотор Січ» у Запоріжжі і зібрали понад 500 учасників з усіх інспекцій ГУ Міндоходів.

Найбільш видовищними і безкомпромісними були ігри на футбольному полі. Після напружених півфіналів та фіналів кубок переможця над своїми головами підняли футболісти Бердянської ОДПІ, як і кілька років поспіль до цього. Легка атлетика включала у себе крос і стрибки в довжину. Тут перемогу здобули фахівці обласного апарату, а в індивідуальному заліку кращими бігунами і стрибунами були визначені працівники Бердянської ОДПІ. 

Далі настала черга помірятися силою м’язів. У спір вступили найсильніші працівники – міндоходівці, які змагалися у перетягуванні канату. В результаті перше місце також посіла команда Бердянської ОДПІ. Не менш емоційними та цікавими стали волейбольні ігри, змагання у гирьовому спорті, дартс, настільний теніс, шахи. В кожному виді спорту поступово визначалися кращі.

У підсумку команда Бердянської ОДПІ посіла третє місце в загальнокомандному заліку, Пологівська ОДПІ – друге місце. Перше переможне місце виборола збірна команда ГУ Міндоходів у Запорізькій області.

Вітаємо переможців! 

 

На семінарі було презентовано оновлений «Вісник»

В Бердянській податковій інспекцій пройшов черговий семінар для платників податків. Звичайно, головною темою були зміни у Податковому кодексі. По-перше, це трансфертне ціноутворення. На правила у визначенні звичайних цін та практиці нагляду за контрольованими операціями покладається чимало надій. Очікується, що такий механізм створить умови для зростання надходжень податкових платежів до бюджету, зокрема шляхом попередження мінімізації цих платежів окремими суб’єктами господарювання.

По-друге, утилізаційний збір. Щороку списання колісних автотранспортних засобів в Україні становить понад 100 тисяч одиниць. Змінами до Податкового кодексу розширено базу оподаткування екологічним податком та запроваджено справляння податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів. По-третє, казначейські фінансові векселі. Платникам податків за їх згодою видаватимуть такі векселі в рахунок бюджетного відшкодування ПДВ.

Під час проведення семінару було презентовано оновлений випуск офіційного видання Міндоходів. З вересня журнал отримав нову назву - «Вісник Міністерства доходів і зборів України». Сьогодні у журналі можна знайти необхідну податкову та митну інформацію, та все про адміністрування єдиного соціального внеску. 

Видання, яке є добрим помічником як фахівцям Міндоходів, так і бухгалтерам підприємств йде шляхом розвитку та зростання. Свіжі ідеї і тренди податкової та митної політики, цікаві професійні проекти, нагальні теми, щомісячні додатки, електронізація журналу – нові напрями розвитку журналу. Доречі, «Вісник» щорічно проводить конкурси серед своїх передплатників. Цього року одним з переможців конкурсу "Вісник" читай – влітку відпочивай!" виявилося підприємство Бердянського району Агрофірма «Росія плюс», яке отримало подарунок - спальний мішок.

 

Податкова служба і бізнес відкриті для діалогу

Нещодавно відбулася зустріч начальника Бердянської ОДПІ Алли Горбатюк з представниками малого та середнього бізнесу у курортній сфері та сфері послуг.

Під час зустрічі Алла Горбатюк наголосила, що злиття митного та податкового аудиту – це оплот майбутніх, нових взаємин між бізнесом та владою. Сьогодні створено єдиний сервісний простір з уніфікованими механізмами та стандартами для зручності як платників податків, так і громадян. Користуватися одним ключем електронного цифрового підпису для подання звітності до податкових та митних органів, Пенсійного фонду, управління статистики – це позитивно для розвитку бізнесу.

Запровадження в Україні електронної звітності з РРО відповідає світовим тенденціям у розвинутих країнах. Для підприємців ця система забезпечить зменшення кількості перевірок, а часу для провадження РРО на сьогодні достатньо. 01 січня 2014 року – останній строк, до якого касові розрахунки в Україні мають перейти на систему дистанційного автоматичного звітування.

На контролі Бердянської податкової інспекції постійно знаходяться питання щодо дотримання  роботодавцями гарантій в оплаті праці, легалізації заробітної плати, погашення заборгованості з її виплати та своєчасна сплата податків і зборів, ведеться робота з виявлення громадян, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин.

За вісім місяців 2013 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 100,6 мільйонів гривень. Зокрема, з податку на прибуток надійшло 43,7 млн.грн., що більше минулорічних надходжень на 5,2 мільйонів гривень. Темп росту складає 113,5%. До місцевих бюджетів з початку року надійшло 137,1 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 7,1 мільйонів гривень. Темп росту – 105,5%. Це означає, що впроваджені реформи знаходять баланс між стабільним наповненням бюджету та стимулюванням підприємницької діяльності.

 

Бердянськими оперативниками вилучено алкоголю та тютюну на 27 тисяч гривень

Оперативними співробітниками ГУ Міндоходів у Запорізькій області в ході відпрацювання СГД, які здійснюють незаконну діяльність, встановлено 3 факти реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності  відповідних ліцензій та інших дозвільних документів на даний вид діяльності. 

 В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на загальну суму 25 тис.грн. та тютюнових виробів на загальну суму 2 тис.грн.

 

Завдали державі шкоди у розмірі більше 3 мільйонів гривень

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області за матеріалами оперативного управління Бердянської ОДПІ внесено кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження відносно посадових осіб ТОВ «О». Підприємство здійснювало фінансово-господарську діяльність з продажу сільськогосподарських машин та устаткування. Проте з метою ухилення від сплати податків керівники підприємства проводили безтоварні операції з підприємствами, що мають ознаки «фіктивності», які фактично не відбувались, чим занизили податкові зобов’язання з податку на прибуток та необґрунтовано зависили податковий кредит з ПДВ. Ухилення від сплати податків склало більше 3 мільйонів гривень.

 

 

Єдиний соціальний внесок

Адміністрування єдиного соціального внеску у вересні здійснюватиме Пенсійний фонд

Для забезпечення своєчасних пенсійних виплат за вересень Міндоходів та Пенсійний фонд України домовилися про подовження виконання останнім функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Всі процедури щодо прийняття та оброблення звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та обліку сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників у вересні здійснюватиме Пенсійний фонд. Саме на його адресу потрібно до 20 вересня 2013 року надсилати звіти про суми нарахованого соцвнеску. 

Нагадуємо, що функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на Міндоходів покладено Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 „Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади”.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Майже 600  запорізьких суб’єктів господарювання отримали свідоцтва  платника ПДВ

Саме стільки юридичних та фізичних осіб стали платниками податку на додану вартість. Цьому слугувало спрощення процедури реєстрації,  скорочення обсягів необхідних документів і термінів видачі свідоцтв, щомісяця зростає кількість нових платників податку. 

За вісім місяців поточного року у Запорізькому регіоні кількість платників ПДВ становить понад 9,6 тис. Це позначилося й на надходженнях до Держбюджету. Так, зокрема,  за 8 місяців поточного року запорізький бізнес поповнив державну скарбницю податком на додану вартість на суму  понад 340 млн. гривень. 

У регіоні спостерігається тенденція зростання платників податку на додану вартість. У середньому за місяць отримують нові свідоцтва понад 80 запорізьких таких платників. 

 

«Неміров» на кофейній гущі розливав на Запоріжжі «чудо-автомат»

Кмітливості та підприємливості деяких ділків можна лише дивуватися: до яких тільки “ноу-хау” не додумуються. Нещодавно оперативники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в  центрі Мелітополя  по вулиці Богдана Хмельницького  виявили автомат для розливу кави й чаю, що був заправлений горілкою. Цю інформацію озвучив на прес-конференції заступник начальника управління - начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін. 

Принцип роботи автомату за аналогією з кофейним.  Опускаючи купюри до автомату, він наливав  горілку за вибором. «Зігрівали» мелітопольців горілкою «Неміров особлива» та «Неміров з перцем». За 4 грн. – наливав автомат 50 грам, а за 7,5 грн. - «соточку». Бажаючих  на таку «новинку» було чимало. Господар, певно, ледь встигав виймати гроші й заправляти «чудо-автомат» знову. Такий собі бізнес без ліцензії на право торгівлі підакцизною групою товарів і реєстраційно – розрахункового апарату. До того ж, автомат не цікавився чи досяг покупець повноліття.

Відповідальність за вказане правопорушення передбачене ст. 156 КУпАП (порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами). Наразі, матеріали  за даним фактом були направлені до Мелітопольського міського відділу ГУМВС України в Запорізькій області для подальшого розгляду і ухвалення рішення.

 

Азовський “ужинок”: 2 млн. грн. спрямовано до бюджету

Саме на таку суму у результаті заходів, проведених оперативниками ГУ Міндоходів області, на території курортної зони із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 2 млн. грн. У тому числі алкогольних напоїв на суму 293 тис. грн., спирту на  50 тис. грн., тютюнових виробів - на суму 1 млн. 277 тис. гривень. Про це проінформував на прес-конференції заступник начальника управління-начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін.

Головна мета цих заходів – забезпечити контроль за повнотою сплати належних платежів до бюджету суб'єктами господарської діяльності, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, надання послуг, а також недопущення реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв, небезпечних для життя і здоров'я людей. 

Найбільш поширеними порушеннями є ведення господарської діяльності без державної реєстрації, а також реалізація алкогольних напоїв і тютюнових виробів без відповідних ліцензій.

Як приклад, у  рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів) оперативні співробітники в м. Бердянську виявили "підпільний" цех з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв. У результаті обшуку вилучено товарно-матеріальні цінності на суму 171 тис. гривень, в т.ч.: більше тонни спирту, 1 тонни фальсифікованих алкогольних напоїв, устаткування для виготовлення і розливу алкогольних напоїв. Матеріали досудового розслідування відносно організатора "підпільного" цеху із обвинувальним актом направлені до суду.

Також у Бердянську в магазині продовольчих товарів виявлено факт реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності дозвільних документів. У результаті вилучено товари підакцизної групи на 22 тис. гривень.

Аналогічні порушення виявлені в магазині, розташованому в селищі Кирилівка. Там вилучено алкогольні напої і тютюнові вироби на 14,7 тис. гривень. Підприємець, що здійснював реалізацію вказаних товарів, притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами".

 

Запорозькі продавці  підакцизної продукції сплатили 48 млн. грн. податків

За вісім місяців поточного року продавці алкоголю та тютюну області  сплатили до бюджету 6,4 млн. грн. акцизного податку, 22,8 млн. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва, хмелярства та 19 млн. грн. за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

- Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження  до бюджетів зросли на 3,5 млн. грн., а акцизного податку – удвічі.

 Сьогодні на теренах Запорізької області працюють 10 платників акцизного податку та 2,6 тис. платників, які здійснюють діяльність з продажу підакцизної продукції, - зазначила  заступник  начальника  ГУ Міндоходів у Запорізькій області  Ірина Ярошевська.  

Нагадаємо, що з 1 вересня поточного року  виробники та продавці користуються акцизними марками нового зразка. Дана новація забезпечить більш дієву систему боротьби з фальсифікатом і підробками підакцизної продукції та захисту населення від споживання неякісної продукції.

 

На Запоріжжі кількість "спрощенців" зросла на півтисячі

Сьогодні в Запорізькій області майже 54 тисячі суб'єктів підприємництва застосовують спрощену систему оподаткування, що практично на 560 СПД більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Кількість СПД-фізичних осіб – платників єдиного податку становить майже 46 тисяч. Найпопулярнішою серед них є II група, за якою працюють 26,7 тисячі підприємців, у I групі – 10,3 тисячі, у III групі – 8,9 тисячі. П'яту групу обрали троє представників малого бізнесу.

Щодо юридичних осіб, то у регіоні "спрощенку" застосовують 7963 суб'єкти підприємництва, що на 7,7% більше, ніж в аналогічному періоді 2012 року. З них перебувають у IV групі 7,8 тисячі СПД, у VI групі – 99.

– Щомісяця запорізькі підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, переконуються у її зручності. Передусім, для більшості визначених груп – це простий спосіб ведення бізнесу, можливість співпрацювати із суб'єктами господарювання, які застосовують інші системи оподаткування. Також серед переваг – розширено кількість найманих працівників та збільшено граничний обсяг валових доходів. Крім того, стимулює бізнес й дистанційна взаємодія із органами Міндоходів, перш за все, електронне звітування та інші сервісні послуги в он-лайн режимі, перелік яких постійно розширює Міністерство доходів і зборів України, – відзначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

Також значно зросли й надходження від "спрощенців". За 7 місяців поточного року від суб'єктів малого і середнього підприємництва надійшло 130,3 мільйона гривень єдиного податку, що складає 117,6 відсотка від запланованих показників та на 43,6 мільйона гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого 2012 року. Лише у липні 2013 року запорізький малий та середній бізнес сплатив 21,5 мільйона гривень єдиного податку, це на 3,6 мільйона гривень або на 20 відсотків більше, ніж у липні 2012 року.

 

За користування надрами запорізькі платники сплатили майже 112 млн. грн.

Саме таку суму сплатили 638 платників податків протягом семи місяців до Зведеного бюджету за користування надрами. У тому числі до Державного бюджету надійшло 51,7 млн. грн., до місцевих бюджетів – 59,8 млн. грн. 

Корисні копалини, які видобувають у Запорізькій області – це залізна руда багата для металургії, щебінь і граніти у кар'єрах, підземні води, каолін, вогнетривна глина та інші. 

З метою встановлення повного обліку платників плати за користування надрами органи ГУ Міндоходів у Запорізькій області проводять звірки з Державною службою геології та надр України щодо кількості суб’єктів підприємницької діяльності, яким в установленому порядку видано спецдозволи на користування надрами та кількості СГД, які здійснюють видобуток підземної води відповідно до дозволів на спеціальне водокористування. 

 За результатами проведених звірок встановлено, що 6 надрокористувачів отримали ці дозволи, але не звітували до органів ГУ Міндоходів області, не сплачували плату за користування надрами. До цих платників застосовані штрафні санкцій, сума за якими склала 5 тис. грн.

 

Майже 600 тисяч гривень – від туристичного податку на Запоріжжі

В органах ГУ Міндоходів Запорізької області зареєстровано 535 СГД, які сплачують туристичний податок, збір за місця для паркування транспортних засобів. Протягом 7 місяців 2013 року до місцевих бюджетів надійшло 756 тис. грн. місцевих податків і зборів. Надходження туристичного податку складають майже 600 тис. грн., що більше надходжень відповідного періоду минулого року на 17 відсотків.

Запоріжжя з його історичними цінностями завжди приваблювали туристів. До того ж, узбережжя Азовського моря з його курортними зонами щоліта гостинно приймає тисячі відпочиваючих. Розвивається готельний і туристичний бізнес, зростають й надходження до місцевих бюджетів.

У січні-липні поточного року найбільші надходження туристичного податку у м. Бердянськ – 187 тис. грн., а це проти відповідного періоду минулого року на 67 тис. грн. більше. По Приморському району – 142 тис. грн., що на 38 тис. грн.. більше січня-липня 2012 року, по Якимівському району – 102,4 тис. грн.

У місті Запоріжжі туристичний податок становить майже 130 тис. грн., що перевищує надходження відповідного періоду минулого року на 24 тис. грн.

 

Від плати за землю запорізькі місцеві бюджеті отримали 279 млн. грн.

Саме стільки сплатили юридичні і фізичні особи Запорізької області за сім місяців поточного року. Якщо порівнювати надходження з минулим роком, то вони зросли практично на 16 млн. грн. або 6 відсотків.

Досить суттєвим резервом наповнення місцевих бюджетів є залучення до оподаткування всіх суб'єктів господарської діяльності – користувачів землею. Дієва співпраця, обмін інформацією, регулярні звірки з сільськими і селищними радами, територіальними органами Держземагентства, районними відділами Фонду державного майна України по Запорізькій області звірки дають можливість мати повну картину стосовно того, як використовується земля і як за неї розраховуються. Як результат таких заходів, цього року до оподаткування залучено 45 суб'єктів господарської діяльності, які користувалися майже 368 гектарами і не сплачували за землю. Їм нарахована сума річних проплат у розмірі 642 тис. грн.

Також органи ГУ Міндоходів області проводять роботу щодо виявлення договорів оренди, в яких річна сума орендної плати за землю не відповідає вимогам чинного законодавства (нижче трикратного розміру земельного податку). З метою приведення сум орендної плати до законодавчо встановленої норми, направляються пропозиції до органів місцевого самоврядування та прокуратури, аби через судові органи змінити розмір орендної плати. Вже цьогорік по 4 договорах оренди рішеннями судових органів змінено розмір плати за землю, додаткові надходження складають понад 105 тис. грн. 

 

Запорізькі оперативники виявили "конвертаційний" центр з обігом коштів у 30 млн. грн.

У серпні поточного року співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів області виявили "конвертаційний" центр, в діяльності якого використовувалася так звана "поворотна схема". Загальний обіг грошових коштів центру за період 2010-2012 років склав понад 30 млн. гривень. 

Наявні грошові кошти передавалися підприємствам-вигодонабувачам від суб'єктів господарювання реального сектору економіки, що мають значний обсяг неврахованої готівки грошових коштів. Підприємства-вигодонабувачі (замовники) перераховували безготівкові грошові кошти на поточні розрахункові рахунки "фіктивних" суб'єктів господарювання, за якими передавався також пакет документів для формування незаконного кредиту з ПДВ. Надалі, шляхом оформлення безтоварних операцій, грошові кошти перераховувалися на рахунки підприємств реального сектору економіки.

У винагороду, організатори центру "конвертації" отримували грошові кошти від 6,5 до 9,5% від загальної суми, перерахованої замовниками на поточні рахунки "фіктивних" суб'єктів господарювання.

У ході обшуків вилучені печатки фіктивних суб'єктів господарювання і комп'ютерна техніка. При проведенні аналізу діяльності "конвертаційного" центру встановлений ряд підприємств-вигодонабувачів, які користувалися його послугами.

 

Запорізькі оперативники перекрили шлях контрабандному алкоголю і тютюну на суму понад 650 тис. грн.

У серпні поточного року оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 УК України перекрили канал постачання і збуту на території Запорізької області алкогольних напоїв контрабандного походження. В результаті проведених обшуків виявлені і вилучені товарно-матеріальні цінності на суму 584 тис. гривень, в т.ч. більше тисячі пляшок алкогольних напоїв імпортного виробництва без марок акцизного податку України ("Grey Goose", "Білуга", "Hennessy VSOP", "Courvose", "Chivas Regal 18", "Bacardi", "Black Label", "Glenhddich", "Jack Daniels", "Martell", "Absolut", "Finlandia" та інші), а також марки акцизного податку України для маркування алкогольних напоїв імпортного виробництва із ознаками підробки.

Окрім цього, запорізькі оперативники ГУ Міндоходів області в одному з торгових павільйонів обласного центру встановили факт реалізації імпортних тютюнових виробів, ввезених контрабандним шляхом. У результаті із незаконного обігу вилучено більше 7 тисяч пачок цигарок на суму 74 тис. гривень. 

 

На Запоріжжі фальсифіковані моторні масла розливали під брендовою маркою "ТНК"

За сім місяців поточного року запорізькі оперативники ГУ Міндоходів області припинили діяльність 12 "підпільних" цехів. Так, зокрема, в рамках кримінального провадження за фактом ухилення від сплати податків, на території складських приміщень обласного центру виявили факт незаконного виробництва фальсифікованого моторного масла. 

Під торговою маркою "ТНК" розливали масла невідомого походження. Придбання сировини і реалізація незаконно виготовленої продукції проводилося за готівку, грошові кошти без відображення в бухгалтерському і податковому обліку. Для формування податкового кредиту використовувалися суб'єкти господарювання з ознаками фіктивності.

У результаті проведених обшуків виявлено та вилучено товарно-матеріальні цінності на 785 тис. гривень, в тому числі моторне масло невідомого походження об'ємом 39 тис. літрів, а також паливно-пастильна продукція розлита у залізні бочки і пластикові каністри з логотипом "ТНК" об'ємом 37 тис. літрів, присадки в кількості більше 2 тис. літрів, етикетки з логотипом "ТНК" в кількості 510 штук, комп'ютерна техніка і бухгалтерські документи.

 

Більш ніж на третину поменшало звернень від запорізьких платників

Працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області проаналізували стан роботи щодо розгляду звернень громадян за 8 місяців поточного року. 

За цей період до підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області надійшло 625 письмових звернень громадян, що на 180 звернень менше, ніж за відповідний період минулого року, з них: 623 заяв та дві скарги. Пропозицій не надходило.

 Результатами проведеного аналізу свідчать, що заявники зверталися до органів ГУ Міндоходів у Запорізькій області за отриманням податкової консультації індивідуального характеру, у відповідності до вимог ст.52 Податкового кодексу України, а це – 142 звернення. 

– 182 звернення – з інформування про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, 

–93 звернення – з проведення контрольно-перевірочної роботи.

Всього протягом 8 місяців цього року розглянуто 571 звернення, з них: 152 - вирішено позитивно, 371 - дано роз’яснено, 18 - визнано анонімним, 25 - надіслано за належністю, 1 - направлено до правоохоронних органів, 4 – звернення - повернуто авторам (відповідно до статей 5 і 7 Закону України "Про звернення громадян").

З 571 розглянутого звернення, 12 було направлено за дорученням на розгляд до регіональних органів Міндоходів Запорізької області. Знаходяться на виконанні 54 звернення громадян.

Всього за 8 місяців поточного року до підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області надійшло 26 колективних звернень, що складає 4,2% від загальної кількості. Повторних звернень до органів ГУ Міндоходів у Запорізькій області не надходило. 

 

Крапки над "і" розставлені на особистих прийомах громадян в органах Міндоходів області

За 8 місяців 2013 року посадові особи підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели 1027 особистих прийомів громадян. Найбільше на особистих прийомах до посадових осіб підрозділів Міндоходів у Запорізькій області звертались СПД-фізичні особи та СПД - юридичні особи відповідно 25,8% та 27,9% від загальної кількості усних звернень. 

Актуальними на особистих прийомах були питання:

– оподаткування податку на доходи фізичних осіб – 260 звернень; 

- оподаткування доходів підприємницької діяльності (єдиний податок, загальна система оподаткування) – 105 звернень;

- РРО та КОРРО – 104 звернень; 

– плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) – 68 звернень.

За 8 місяців цього року посадові особи підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели 498 виїзних особистих прийомів громадян. 

 

Запорізькі оперативники поповнили бюджет на 439 тис. гривень

За минулий тиждень завдяки повсякденній роботі оперативних співробітників ГУ Міндоходів області до бюджетів всіх рівнів надійшло 439 тисяч гривень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальних правопорушеннях, з яких 3 – за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. 

Сума збитків за кримінальними правопорушеннями становить понад 10 млн. гривень. Із незаконного обігу вилучено  підакцизної групи товарів на суму 53 тис. гривень. 

 

Металургійну  сировину відвантажували на папері, бюджет недоотримав ПДВ 2,4 млн. грн.

 Одне з підприємств  міста,  при проведенні фінансово–господарської діяльності  з виробництва чавуну, сталі та феросплавів, шляхом відображення в податковій звітності підприємства операцій з фіктивними суб’єктами господарювання, ухилилось від сплати податку на додану вартість на суму 2,4 млн.  гривень.

За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).

 

Реалізували "п'яте колесо до воза",  завищили податковий кредит на  2,8 млн. грн.

За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) відносно фізичної особи – підприємця. Під час реалізації запчастин сільськогосподарської техніки. Він  завищив податковий кредит, ухилився від сплати податку на додану вартість на суму понад 2,8 млн. гривень.

 

На Запоріжжі із незаконного обігу вилучено  цигарок та горілки на суму понад 47 тис. гривень

За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області в одному з кафе міста встановлено факт реалізації алкогольної продукції та тютюнових виробів без наявності свідоцтва про державну реєстрацію та ліцензії на роздрібну торгівлю. Всього  із незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв та 1647 пачок тютюнових виробів на суму понад 32 тис. гривень.

 В одному з кафе міста встановлено факт реалізації тютюнових виробів без дозвільних документів. Із незаконного обігу вилучено 1882 пачки  цигарок  на  15 тис. гривень.

 Аналогічне порушення виявили співробітники оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області  у Мелітополі та Михайлівському районі. 

 

Новини законодавства

Щодо проведення розрахунків у безготівковій формі за договорами купівлі-продажу

У зв’язку з набранням чинності з 01.09.2013 р. постановою правління Нацбанку України «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 р. № 210, зареєстрованою в Мін’юсті України 02.07.2013 р. за № 1109/23641, Нацбанк України надав роз’яснення стосовно дотримання фізичними особами вимог законодавства щодо проведення розрахунків у безготівковій формі за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню, на суму більше 150000 гривень.

Якщо сума договору купівлі-продажу, що укладається між фізичними особами, перевищує 150 000 грн., то нотаріус має здійснювати посвідчення такого договору після того, як переконається, що сторонами дотримано вимогу про проведення розрахунків у безготівковій формі.

У безготівковій формі мають здійснюватися платежі на загальну суму договору незалежно від розміру кожного платежу.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки за договором купівлі-продажу на суму, що перевищує 150 000 грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, унесення та/або перерахування коштів на поточний рахунок отримувача (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Лист Нацбанку України від 29.08.2013 р. № 18-111/10879 Про роз'яснення стосовно дотримання фізичними особами вимог законодавства щодо проведення розрахунків у безготівковій формі за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню, на суму більше 150000 гривень

 

Щодо уточнення розрахунків збору за забруднення 

Міністерство доходів і зборів повідомило, що за податками та зборами, які справлялись до 01.01.2011 року, але не визначені Податковим кодексом, уточнююча та неподана вчасно основна податкова звітність складається за формами, які діяли до набуття чинності Кодексом, та подається до органів державної податкової служби на паперових носіях.

З метою уточнення податкових зобов’язань по збору за забруднення навколишнього природного середовища, платник має право подати уточнюючий розрахунок збору за формою, затвердженою Наказом  ДПАУ від 17.03.2005 року №111.

Лист Міндоходів від 06.09.2013 року №17152/7/99-99-15-04-01-17 «Щодо подання уточнених розрахунків по збору за забруднення навколишнього природного середовища»

 

Планируется установить возможность одновременных проверок различными контролирующими органами

На сайте Миндоходов обнародован проект постановления КМУ, согласно которому проверки субъектов хозяйствования могут осуществляться различными контролирующими органами одновременно. Это возможно в том случае, когда контролирующие органы и органы государственного финансового контроля запланировали проведение проверки одного и того же предприятия в отчетном периоде.

При этом проектом устанавливается, что планы проверок согласовываются до 20 числа последнего месяца текущего квартала с соответствующим органом Миндоходов.

Не позднее чем за десять дней до начала проведения плановой проверки территориальные органы Миндоходов информируют субъекта хозяйствования и органы государственного контроля о дате ее начала. 

В случае невозможности по обоснованным причинам одновременного проведения органами государственного финансового контроля проверки, она проводится по согласию предприятия в согласованные с ним сроки при условии, что это не препятствует осуществлению хозяйственной деятельности. 

 

Вступили в силу Правила предоставления услуг в морских портах

3 сентября 2013 года вступил в силу приказ Мининфраструктуры от 05.06.2013 г. № 348, которым утверждены Правила предоставления услуг в морских портах Украины.

Правила регулируют отношения, связанные с предоставлением услуг в морских портах и на подходах к ним по погрузочно-разгрузочным работам, обслуживанию судов, пассажиров и транспортных средств, а также с оказанием других услуг, обычно предоставляемых в морских портах в части, касающейся обязательств по международным договорам Украины согласно ст. 19 Закона "О морских портах Украины", и устанавливают требования к выполнению технологических процессов с учетом особенностей работы в морских портах.

Правила являются обязательными для выполнения портовыми операторами, операторами терминала, грузоотправителями, грузополучателями, судовладельцами, грузовладельцами, перевозчиками, их представителями и другими лицами, которые пользуются услугами, предусмотренными законодательством, и предоставляют их в морских портах Украины.

В частности, документом определены:

- правила предоставления услуг по погрузочно-разгрузочным работам в морском порту;

- порядок завоза грузов в морской порт;

- требования к грузам, предъявляемым к погрузочно-разгрузочным работам в морском порту;

- технологические процессы перемещения, оформления и обработки грузов, багажа, транспортных средств и обслуживания пассажиров в морских портах;

- технологические процессы грузовых операций в морском порту;

- порядок вывоза грузов из морского порта;

- особенности предоставления услуг по обслуживанию судов и др.

 

В первом чтении принят проект о внесении изменений в Таможенный тариф Украины

5 сентября 2013 года Верховная Рада приняла за основу проект Закона (№ 2105а) о внесении изменений в Таможенный тариф Украины, утвержденный Законом "О Таможенном тарифе Украины". В прошедший вторник данный проект был направлен на повторное первое чтение.

Проект разработан с целью приведения законодательной базы страны в соответствие с положениями Международной конвенции о Гармонизированной системе описания и кодирования товаров, к которой присоединилась Украина, путем создания Таможенного тарифа, в основу которого положена новая версия Украинской классификации товаров внешнеэкономической деятельности, построенная на основе Гармонизированной системы описания и кодирования товаров 2012 года (ГС-2012) и Комбинированной номенклатуры ЕС и на выполнение тарифных обязательств, достигнутых в переговорном процессе по вступлению Украины в ВТО, которые зафиксированы в Протоколе о вступлении Украины в ВТО на 2013 год.

Проектом предусматривается уменьшение льготных ставок ввозной пошлины на некоторые готовые или консервированные ракообразные, моллюски и прочие водные беспозвоночные - с 20 до 15 %; приготовленные или консервированные фрукты, орехи и другие съедобные части растений без добавления спирта и сахара - с 15 до 10 %; моторные транспортные средства, оборудованные для временного проживания людей - с 6 до 5 % , новые автомобили легковые с рабочим объемом цилиндров двигателя более 3000 см3 - с 6 до 5 % ; лодки, катера моторные, морские - с 8 до 7,5 %.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Бажаєте перейти на загальну систему оподаткування?

Бердянська ОДПІ нагадує суб’єктам господарювання, які бажають з 4 кварталу відмовитися від  спрощеної системи оподаткування та перейти на загальну систему, 20 вересня 2013 року – останній день подання заяви про відмову від прощеної системи оподаткування.

 

Строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності

Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які провадять торговельну діяльність у пунктах продажу товарів; надають платні побутові послуги; здійснюють торгівлю валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти та діяльність у сфері розваг, зобов’язані сплачувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

З метою здійснення такої діяльності суб’єкт господарювання повинен придбати торговий патент. Для цього необхідно подати до територіального органу Міндоходів за місцем сплати збору заявку на придбання патенту.В залежності від виду діяльності, Податковим кодексом України встановлено різні строки сплати збору:

- за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями – щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;

- за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту сплата збору здійснюється не пізніше як за один календарний день до початку провадження такої діяльності;

- за здійснення діяльності у сфері розваг – щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

Під час придбання торгового патенту суб’єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії. Платники збору можуть здійснити сплату збору авансовим внеском до кінця календарного року.

Суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями Податкового кодексу.

У разі невнесення  суб’єктом господарювання збору у встановлений строк, дія патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення.

Порядок придбання торгового патенту та строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності визначені ст. 267 розд. XII ПКУ.

 

Як заповнювати Декларацію з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами

Міністерством доходів і зборів України розроблено зразки заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.

Ознайомитися зі зразками заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативамиплатники податку можуть за електронною адресою: http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62807.html

Нагадаємо, що 20 серпня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України №288 від 19.07.2013 «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення», зареєстрований Міністерством юстиції України 09 серпня 2013 року за №1372/23904.

 

Подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування

Платники єдиного податку, за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ними групи, можуть самостійно перейти на сплату єдиного  податку, встановленого для  інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до  початку наступного кварталу.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єктам  господарювання - фізичним особам необхідно подати заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу.  

Відповідна норма визначена ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Реєстрація платником ПДВ здійснюється протягом 5 днів

Реєстрація платником ПДВ здійснюється за добровільним рішенням або за обов’язковою реєстрацією. В обох випадках платник повинен подати реєстраційну заяву за ф.№1-ПДВ. Така заява подається до органу Міндоходів за місцезнаходженням платника. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації платником ПДВ орган Міндоходів на 5-й робочий день видає Свідоцтво платника ПДВ. Свідоцтво видається фізичній особі-підприємцю або безпосередньо керівнику юридичної особи або представнику таких суб’єктів господарювання.

У разі неотримання свідоцтва платника ПДВ у другій половині 5-го робочого дня, воно направляється поштою за місцезнаходженням суб’єкта господарювання рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Що стосується строків подання реєстраційної заяви за ф.№1-ПДВ, то є певні відмінності для обов’язкової та добровільної реєстрації.

Зокрема, для обов’язкової реєстрації реєстраційна заява за ф.№1-ПДВ подається не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій (перевищення 300 000 грн.). Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до Реєстру платників податку на додану вартість та зазначається у Свідоцтві, є дата, що відповідає даті здійснення запису в зазначеному Реєстрі про таку реєстрацію.

Для добровільної реєстрації реєстраційна заява за ф.№1-ПДВ подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платником ПДВ та матимуть право на податковий кредит та виписку податкових накладних. Датою реєстрації особи платником ПДВ, яка вноситься до Реєстру платників податку на додану вартість та зазначається у Свідоцтві, є дата першого дня місяця наступного за місяцем, в якому подано реєстраційну заяву.

Реєстрація платників ПДВ чітко регламентована і здійснюється на підставі ст.183 Податкового кодексу України та вимогами Положення про реєстрацію платників податків на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 07.11.2011 № 1394 (із змінами та доповненнями).

 

Готівкові розрахунки

Підприємству була повернута фінансова допомога. Чи можна виплатити заробітну плату з такої готівки?

Відповідно до пункту 2.9 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», готівкова виручка  підприємств, у тому числі готівка, одержана з банку, використовуються ними для забезпечення потреб, які виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов’язковими платежами). 

 Тобто, обмежень щодо джерел надходження готівки, яку підприємства використовують на виплату зарплати нормативними документами не передбачено

Чи має право підприємство розрахуватись готівкою протягом дня з декількома суб’єктами господарювання  по 10 тис. грн. з кожним?

Відповідно до пункту 2.3 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства з іншим підприємством або підприємцем протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлена в розмірі 10 тисяч грн. 

Кількість підприємств або підприємців, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня  не обмежується.

Отже, обмеження щодо кількості підприємств або підприємців з якими дозволено здійснювати розрахунки в готівковій формі до 10 тисяч грн. не передбачені, тобто підприємство може проводити готівкові розрахунки протягом дня з декілька підприємствами або підприємцями по 10 тис. грн., за умови, що це різні підприємства або підприємці.

Зверніть увагу, що відповідно до Постанови НБУ від 06.06.13 №210 з 1 вересня 2013 року для громадян відносно готівкових розрахунків з підприємствами встановлено ліміт на день - не більше 150 тисяч гривень. 

Такий же ліміт встановлено для розрахунків між громадянами за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню.

Яка передбачена відповідальність якщо підприємство не здійснило оприбуткування  готівки у касі?

Відповідно до статті 1 Указу Президента України „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки до суб’єктів підприємницької діяльності, застосовуються фінансові санкції у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми

Чи передбачені штрафні санкції у випадку нецільового використання коштів?

Згідно із пунктом 2.9 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», готівкова виручка підприємств використовуються ними для забезпечення потреб, які виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами.

Пунктом 1 Указу Президента України ”Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”, передбачена відповідальність за використання суб’єктами господарювання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначення у вигляді штрафу у розмірі витраченої  готівки. 

Нецільовим використанням готівкових коштів є їх витрачання на цілі, не пов’язані із веденням господарської діяльності

Які визначені терміни видачі готівкових коштів під звіт?

Відповідно до пункту 2.11 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових  коштів під звіт.

 Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих питань , то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження. 

Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею  за раніше отриманими під звіт сумами.

Які передбачені терміни зберігання готівки, яка одержана в банку для виплат заробітної плати а також пенсій, стипендій, дивідендів?

Відповідно до пункту 2.10 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів, понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. 

Для проведення цих виплат працівникам віддалених відокремлених підрозділів підприємств залізничного транспорту та морських портів готівка може зберігатися в їх касах понад установлений ліміт каси протягом п’яти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку.

Готівка, що одержана в банку на інші виплати, має видаватися підприємством своїм працівникам у той самий день. 

Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених вище строків, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту). 

Підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат заробітної плати та здійснюються за рахунок виручки, понад установлений йому ліміт каси протягом трьох робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, що зазначена в переданих до каси відомостях на виплату грошей.

Якщо у підприємства наявна податкова заборгованість чи можливо здійснити виплату заробітної плати з виручки від реалізації продукції ?

Відповідно до підпункту 87.3.8 статті 87  Податкового кодексу України не можуть бути використані як джерело погашення податкового боргу платника податків, зокрема, є власні кошти юридичної особи, що використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою. 

Згідно із пунктом 2.9 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», готівкова виручка  підприємств використовуються ними для забезпечення потреб, які виникають у процесі їх функціонування.

Пунктом 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» передбачена відповідальність за використання суб’єктами господарювання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначення у вигляді штрафу у розмірі витраченої готівки. 

 Нецільовим використанням готівкових коштів є їх витрачання на цілі, не пов’язані із веденням господарської діяльності.

 Отже, при здійсненні виплат на оплату праці за рахунок виручки від реалізації продукції за наявності податкової заборгованості до суб’єктів господарювання штрафні санкції не застосовуються.

 

Патентування підприємницької діяльності 

Скільки необхідно придбати торгових патентів, якщо в одному пункті продажу здійснюється  роздрібна та оптова торгівля за готівку?

Відповідно до підпункту 14.1.246 статті 14 Податкового Кодексу України (далі –ПКУ) торговельна діяльність - це  роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.

 Підпунктом 267.3.2 статті 267 ПКУ встановлено різні ставки збору за провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом на автозаправних станціях, заправних пунктах та за провадження іншої торговельної діяльності.

Отже, у разі здійснення в одному пункті продажу роздрібної та оптової торгівлі, діяльності у торговельно-виробничій сфері, (крім торгівлі нафтопродуктами), придбавається один торговий патент.

Підприємство здійснює продаж шкільного приладдя і має торговий патент на магазин. Якщо підприємство буде брати участь у «шкільному базарі» чи необхідно придбавати окремий торговий патент?

Так, придбавати торговий патент для здійснення торгівлі на «шкільному базарі» необхідно, оскільки це буде інший пункт продажу товарів. Для ярмарок, виставок-продаж та інших короткотермінових заходів, пов’язаних із демонстрацією та продажем товарів суб’єкт господарювання придбаває короткотерміновий торговий патент.

 Оплатити його необхідно не пізніше як за один календарний день до початку такої діяльності. Термін дії короткотермінового патенту від одного до п’ятнадцяти календарних днів. 

Якщо суб’єкт господарювання здійснює торгівлю на території міста з автомагазину де необхідно придбавати торговий патент? 

Згідно з Порядком придбання торгового патенту для провадження видів діяльності, що підлягають патентуванню, суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби відповідну заявку на придбання торгового патенту.

У разі здійснення торговельної діяльності через пересувну торговельну мережу  торговий патент придбавається за місцем реєстрації таких суб’єктів господарювання.

Отже суб’єкт господарювання, що здійснює торгівлю на території міста з автомагазину з метою придбання торгового патенту подає реєстрації заяву до органу державної податкової служби за місцем реєстрації.

Чи необхідно придбавати торговий патент якщо торгівля здійснюється у безготівковій формі через установу банку?

Як визначено пунктом 267.1 статті 267 ПКУ торговий патент придбавають  суб’єкти господарювання: юридичні особи їх відокремлені підрозділи та фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у пунктах продажу товарів.

Торговельна діяльність - це роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій  сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток (пп.14.1.246 статті 14 ПКУ).

Отже, при здійсненні торгівельної діяльності у разі проведення розрахунків тільки у безготівковій формі через установу банку суб’єкти господарювання торгові патенти не придбавають.

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування надає побутові послуги, що підлягають патентуванню виключно у безготівковій формі. Чи необхідно придбавати торговий патент у такому випадку?

Згідно із підпунктом 267.1.1 статті 267 ПКУ торговий патент повинні придбавати суб’єкти господарювання які провадять, зокрема, діяльність з надання платних побутових послуг, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Платні послуги – це діяльність, пов’язана з наданням побутових послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи платіжні картки (підпункт 14.1.151 статті 14 ПКУ). 

 Отже, незалежно від того яким чином ведуться розрахунки за надані побутові платні послуги, що визначені Кабінетом Міністрів України як патентовані, в безготівковій чи готівковій формі, необхідно придбавати торговий патент.

Скільки необхідно придбавати торгових патентів уразі, якщо суб’єкт  господарювання в одному приміщенні здійснює  торгівлю за готівку і надає побутові послуги?  

Відповідно до підпункту 267.1.1 статті 267 ПКУ  платниками збору є юридичні особи їх відокремлені підрозділи та фізичні особи – підприємці, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять торговельну діяльність у пунктах продажу товарів та діяльність з надання платних побутових послуг, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Отже, у разі здійснення діяльності в одному окремому приміщенні, будівлі або в їх частинах двох чи більше видів діяльності, що підлягають патентуванню, зокрема, роздрібної торгівлі і одного виду побутових послуг, необхідно придбати два торгових патенти – на торгівельну діяльність і на діяльність з надання побутових послуг.

У разі якщо суб’єкт господарювання в одному приміщенні здійснює декілька видів побутових послуг ним придбавається один торговий патент. 

 

Податок на прибуток підприємств

У зв’язку зі звільнення працівник підприємства повертає спецодяг, вартість якого була включена до складу витрат. Чи необхідно зменшувати витрати у такому випадку?

Відповідно до підпункту 140.1.1 статті 140 Податкового кодексу України витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, спеціальним (форменим) одягом, мийними та знешкоджувальними засобами, засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов’язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, що встановлюється КМУ, та/або галузевими нормами безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту враховуються при визначенні об’єкта оподаткування у складі інших витрат.  

Згідно з пунктом 4.1 «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту», затвердженого наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.08 №53, засоби індивідуального захисту видаються працівникам безплатно, є власністю підприємства, обліковуються як інвентар і підлягають обов’язковому поверненню при: звільненні з підприємства, переведенні на тому ж підприємстві на іншу роботу або інше робоче місце, зміні виду робіт, уведенні нових технологій, уведенні нових або заміні наявних знарядь праці та в інших випадках, коли використання виданих засобів індивідуального захисту  не є необхідним, а також по закінченні строків їх використання замість одержуваних нових засобів індивідуального захисту.

 Видача працівникам і повернення ними засобів індивідуального захисту  має обліковуватися в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (п.4.10 Положення №53).

 Отже, оскільки засоби індивідуального захисту є власністю платника податку і облік руху таких засобів в податковому обліку не відображається, то у разі повернення працівниками цих засобів, витрати підприємства на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, обмундируванням, що віднесені до складу витрат на підставі підпункту 140.1.1 статті 140 ПКУ, не підлягають зменшенню незалежно від термінів повернення та стану придатності для подальшого використання таких засобів індивідуального захисту. 

Чи враховуються у складі витрат витрати за договорами про перевезення товарів (надання автотранспортних послуг), у разі відсутності товарно-транспортної накладної?

Відповідно до пункту 1 Постанови КМУ від 25.02.09 №207 для водія юридичної або фізичної особи – підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, в наявності серед інших документів має бути товарно-транспортна накладна. 

Відповідно до «Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», затверджених наказом Мінтрансу України від 14.10.97 №363 (зі змінами та доповненнями), товарно-транспортна накладна – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи. 

Перелік витрат, що формують собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, наведено у пункті 138.8 статті  138 ПКУ, до них, зокрема, належить вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Згідно з пунктом 138.2 статті 138 ПКУ витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу. Витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку, до складу витрат не включаються (підпункт 139.1.9  статті 139 ПКУ).

Отже, підприємство, що сплатило за послуги з перевезення вантажу, для врахування вартості таких послуг у складі витрат при обчисленні податку на прибуток повинно мати належним чином оформлену первинну транспортну документацію, у тому числі товарно-транспортну накладну, що підтверджує одержання послуг з перевезення вантажів.

Як в податковому обліку відображаються витрати на технічне обслуговування основних засобів?

Відповідно до пункту 14 П(С) БО 7 «Основні засоби», затвердженого наказом МФУ від 27.04.2000 №92 первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних з поліпшенням об’єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкта. Первісна (переоцінена) вартість основних засобів може бути збільшена на суму витрат, пов’язаних з поліпшенням та ремонтом об’єкта, визначену у порядку, встановленому  податковим законодавством. 

Згідно з пунктом 15 ПСБО 7 витрати, що здійснюються для підтримання об’єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат. 

Податковий облік витрат, що здійснюються для підтримання об’єкта основних засобів в робочому стані, залежить від напрямку використання таких основних засобів, а саме: 

- включається до собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, якщо основний засіб використовується в операційній діяльності (пункт 138.8 статті 138 ПКУ);

- включається   до складу інших витрат (пункт 138.10 статті 138 ПКУ). 

Таким чином, якщо технічна документація з експлуатації об’єкту основних засобів передбачає проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування тощо, для підтримання об’єкта в робочому стані, в результаті якого платник податку одержує первісно визначену суму майбутніх економічних вигод від його використання, то такі витрати включаються до складу витрат.

Якщо підприємство здійснює ремонт малоцінних необоротних матеріальних активів. Як відображати таку операцію в податковому обліку ?

Відповідно до підпункту 14.1.138  статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) основні засоби – це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний  цикл, якщо він довший за рік).

Отже, до малоцінних необоротних матеріальних активів належать необоротні матеріальні активи,  вартість яких менше 2500 гривень.

Таким чином, оскільки малоцінні необоротні матеріальні активи не є основними засобами, то витрати на їх ремонт (поліпшення) відносяться до складу витрат.

Якщо юридична особа-платник податку на прибуток здійснила ліквідацію  будівлі складу і отримало при розбирання матеріали, яким чином оприбуткування таких матеріалів вплине на податковий облік?

Відповідно до підпункту 146.16 статті 146 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у разі ліквідації основних засобів за рішенням платника податку або в разі якщо з незалежних від платника податку обставин основні засоби (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних засобів внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, платник податку у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, збільшує витрати на суму вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об’єкта основних засобів.

Оскільки у випадку ліквідації основних засобів підприємство отримує товарно-матеріальні цінності, які можуть бути використані у господарській діяльності, а також реалізовані, тому відповідно до підпункту 135.5.15 статті 135 ПКУ у звітному періоді визнання таких ТМЦ активами їх вартість включається до складу доходу. 

У разі реалізації ТМЦ, отриманих в результаті ліквідації основних засобів, їх вартість, за якою вони раніше визнавались активом, включається до складу витрат відповідно до пункту 138.8 статті 138 ПКУ як прямі матеріальні витрати. Одночасно за датою переходу покупцеві права власності на такі ТМЦ до складу доходу включається вартість таких ТМЦ, за якою вони продаються (підпункт 135.4.1  статті 135, пункт 137.1 статті 137 ПКУ).

В який період включається до складу витрат судові витрати та сума судового збору при зверненні підприємством до суду з позовом на покупця ?

Згідно з підпунктом 138.10.2 е)  статті 138 Податкового кодексу України до складу інших витрат включаються адміністративні витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством, в тому числі  витрати на врегулювання спорів у судах.

Статтею 44 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов’язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов’язаних  з розглядом справи. 

Статтею 7 Закону України «Про судовий збір»  від 08.07.11 №3674-VI (зі змінами та доповненням)  встановлено, що за ухвалою суду сплачена сума судового збору може бути повернута.

Отже, суми судового збору включаються до складу витрат платника податку – позивача за умови наявності належним чином оформлених документів, що підтверджують зв’язок таких витрат з господарською діяльністю.

При поверненні платнику податку - позивачу сум судового збору, така сума враховується у складі доходу, за умови, що вона була включена до складу витрат такого платника податку.    Сплачена сума судового збору, що не віднесена до складу витрат платника податку - позивача, при поверненні не включається до складу доходу платника податку - позивача.

При цьому, у разі якщо господарський суд прийняв рішення про задоволення вимог позивача і сплату судових витрат поклав на відповідача, відповідач зобов’язаний виконати рішення суду і відшкодувати позивачу судові витрати. При цьому відшкодовані за рішенням суду судові витрати не включаються до складу витрат відповідача та враховуються у складі доходу платника податку - позивача. Якщо позов платника податку не задоволено, судові витрати залишаються у складі витрат позивача.

Які наслідки в податковому обліку має операція внесення до статутного фонду підприємства товарно-матеріальних цінностей до дати державної реєстрації такої інвестиції?

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.03 №755-IV  (зі змінами та доповненнями)  зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов’язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим  Законом.

В Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, такі відомості щодо юридичної особи як дані про розмір статутного капіталу (статутного або складеного капіталу), у тому числі частки кожного із засновників (учасників), а також розмір сплаченого статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) на дату проведення державної реєстрації та дата закінчення його формування.

Згідно з підпунктом 135.5.4 статті 135 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) вартість товарів, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоду, як інші доходи враховуються у складі доходів.

Отже, якщо збільшення статутного капіталу не зареєстровано в Єдиному державному реєстрі, то вартість товарно-матеріальні цінностей, визначена на рівні не нижче звичайних цін вважатимуться безоплатно отриманими) та відповідно включаються до доходів такого платника.

Яким чином оподатковується операція повернення засновнику його внеску основними засобами у разі його виходу із числа засновників? 

Згідно з підпунктами 146.17.1 та 146.17.2 статті 146 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) для цілей цього розділу: 

до продажу або іншого відчуження основних засобів та нематеріальних активів прирівнюються операції із внесення таких основних засобів та нематеріальних активів до статутного фонду іншої особи;

 до придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів та нематеріальних активів у разі внесення основних засобів та нематеріальних активів до статутного фонду (капіталу) платника податку.

У разі продажу основного засобу сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку (п.146.13  статті 146 ПКУ).

Відповідно до пункту146.8 статті 146 ПКУ первісною вартістю основних засобів, що включені до статутного капіталу підприємства, визнається їх вартість, погоджена засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни.

Отже, операція з повернення засновнику внеску у вигляді основних фондів, у разі його виходу з числа засновників, є операцією зворотного продажу таких основних фондів і відображається відповідно до пункту 146.13 статті 146 ПКУ.

 

Фізичним особам-приватним підприємцям

У який термін підприємець-податковий агент повинен перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб у разі нарахування оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку?

Відповідно до підпункту 168.1.5 статті 168 Податкового кодексу України, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

Хто є податковим агентом при продажу фізичною особою  об’єкта рухомого приватному підприємцю?

Відповідно до пункту 173.3 статті 173 Податкового кодексу України у разі якщо стороною договору купівлі – продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі визначені р.IV ПКУ функції податкового агента. 

При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до пунктів 173.1 або 173.2 статті 173 ПКУ з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві

Чи застосовується  податкова соціальна пільга до заробітної плати фізичної особи, яка зареєстрована приватним підприємцем? 

Згідно з підпунктом 169.2.1 статті 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати (підпункт 4.1.48 ст.14 ПКУ) тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Підпунктом 169.2.3 статті 169 ПКУ наведено кінцевий перелік доходів фізичних осіб, до яких податкова соціальна пільга не може бути застосована. 

Так, до цього переліку відносяться доходи, інші ніж заробітна плата; заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету та доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Отже, нормами Податкового кодексу не заборонено надання податкової соціальної пільги для фізичних осіб – підприємців за умови виконання вимог ст.169 цього Кодексу.

Як оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід від надання в оренду рухомого майна приватному підприємцю?

Відповідно до підпункту 14.1.54  статті 14 Податкового кодексу України далі - ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України -це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, доходи у вигляді доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих в Україні портів.  

Згідно підпункту 14.1.180 статті 14 ПКУ податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений р.IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст.18  ПКУ.

Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець – орендар при виплаті доходу фізичній особі – орендодавцю зобов’язана нарахувати, утримати та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 ПКУ (15 % та /або 17%) та відобразити дану виплату у податковому розрахунку за ф. № 1-ДФ за ознакою доходу «102».


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.