Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

24.09.2013, 12:23    просмотров: 2003

 

Відкрито нові рахунки для сплати єдиного внеску

Міністерство доходів і зборів України повідомляє, що з метою реалізації норм Закону України від 04.07.2013 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» 19 вересня, було відкрито нові рахунки в органах Державної казначейської служби для зарахування єдиного внеску. 
Номера рахунків розміщено на веб-порталі Міндоходів у розділі «Реєстри».
Відкриті рахунки заблоковані, про введення їх в дію буде повідомлено додатково.
З остаточного вирішення усіх питань щодо рахунків, на які буде перераховуватися єдиний внесок, платникам слід звертатися до органу доходів і зборів за місцем взяття їх на облік як платників єдиного внеску.
Нагадаємо, що у вересні всі процедури щодо прийняття та оброблення звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та обліку сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників здійснює Пенсійний фонд, тому саме на його адресу потрібно надсилати звіти про суми нарахованого соцвнеску.Олександр Клименко та Дмитро Табачник презентували шкільний курс з «Основ податкових знань»

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко разом з Міністром освіти та науки Дмитром Табачником в київській школі № 214 презентували спеціальний курс та підручник «Основи податкових знань» для учнів дев’ятих класів загальноосвітніх шкіл.
Це спільний проект Міністерства доходів і зборів України та Міністерства освіти і науки України, спрямований на формування податкової культури підростаючого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків та підвищення рівня добровільної сплати податків.
«Сьогодні ми закладаємо фундамент для змін, які будуть відчутні не тут і зараз, а через десятиріччя. Ми робимо велику інвестицію у майбутнє України. Допомагаємо дітям зрозуміти, як правильно будувати стосунки із державою, використовувати свої права та виконувати обов’язки. Тим самим ми будуємо успішну країну, що є частиною європейської спільноти», - підкреслив Олександр Клименко.
Він нагадав, що ідея викладання такого курсу виникла ще десять років тому. «Ця ідея стала реальністю завдяки нашій спільній роботі. Вважаю це успішним прикладом ефективної синергії зусиль двох міністерств заради майбутнього України», - зазначив Міністр.
Зі свого боку Міністр освіти та науки Дмитро Табачник підкреслив, що мета цього проекту – змінити суспільний погляд на податки. «Ми взялися за непросту роботу, поставили собі за мету, щоб теми підручнику були написані простою мовою для учнів та їх батьків, були легкі для засвоєння. Підручник дає змогу зрозуміти, що держава будується спільними зусиллями, що наскільки ви будете успішними – настільки буде успішною і держава», - підкреслив Міністр.
Спецкурс «Основи податкових знань» викладатиметься в якості факультативу в усіх загальноосвітніх школах України. Школярі вивчатимуть історію виникнення і розвитку податків у світі та в Україні, від Київської Русі до сьогодення. Діти зможуть дізнатися, які є види податків і зборів, які з них сплачує їх родина, як їх обчислювати та сплачувати. Підручник містить багато практичних завдань. Наприклад, діти зможуть самостійно обчислити суму ПДВ, що сплачується при покупці товару, чи прорахувати суму видатків і доходів державного бюджету, що дасть їм розуміння про принципи формування головного кошторису країни.
Міністр Клименко запевнив, що обидва відомства продовжують роботу над тим, щоби створити комплексну систему податкової освіти для українських школярів. В наступні два роки аналогічні дисципліни почнуть викладати також в 10-х та 11-х класах. Зі свого боку Міністр Табачник підкреслив необхідність податкової освіти і для учнів початкових класів.Покупки в «дьюті фрі» перестануть бути анонімними

Купити товари у «дьюті фрі» відтепер можна буде лише за наявності посадкового талона на літак чи поїзд. Для того, щоб правила торгівлі в магазинах «дьюті фрі» відповідали вимогам Митного Кодексу, Міністерством доходів і зборів України було розроблено проект постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Правил продажу товарів безмитної торгівлі».
Так, проектом передбачено обов’язкове внесення до касового або товарного чеку відомостей про особу покупця, а також , при необхідності, подання пасажирами додаткових документів при купівлі товарів: посадкового талона для повітряного транспорту, проїзного чи посадочного талона при переміщені залізницями.
У такий спосіб запропоновані зміни дозволять однозначно ідентифікувати особу покупця, який здійснив покупку в такому магазині та проконтролювати факт вивозу придбаного товару з території України. З іншого боку, це забезпечить контроль за дотриманням магазинами безмитної торгівлі правил продажу.
За даними аналітиків Міндоходів, останнім часом все частіше товари, придбані в магазинах безмитної торгівлі, так званих «дьюті фрі», залишаються на території України з подальшим споживанням або реалізацією, що є порушенням митного законодавства нашої країни та завдає шкоди державному бюджету.
Обов’язкове внесення до касового або товарного чеку відомостей про особу покупця у магазинах «дьюті фрі» є звичайною практикою, яка діє в переважній більшості країн світу та Європи.З початку року в Єдиному реєстрі зареєстровано близько 40 мільйонів податкових накладних

За 8 місяців поточного року реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі здійснили вже більше 122 тисяч платників. Вони зареєстрували майже 40 млн. податкових накладних на загальну суму майже 385 млрд. гривень. Понад 4 млн. документів з них – це накладні із сумами ПДВ понад 10 тис. гривень.
Міністерство доходів і зборів України повідомляє, що реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі є автоматичним процесом та здійснюється через відповідний алгоритм комп’ютерної програми, що виключає вплив на цей процес людського фактору з боку співробітників Міністерства.
Переважною причиною, за якою може не прийматися звітність, є технічні помилки при внесенні інформації: незаповнені обов’язкові реквізити, відсутність підписів відповідних посадових осіб, печатки, невідповідність формату електронного документу тощо.
У разі виникнення будь-яких технічних питань чи складностей із реєстрацією накладних у реєстрі фахівці Міністерства завжди готові надати необхідну допомогу чи консультацію як особисто, так і за телефоном гарячої лінії 0-800-501-007.
Міністерство доходів і зборів звертає увагу, що в разі, якщо платник вважає, що відмова у реєстрації податкової накладної є невмотивованою, він може звернутися з цього питання на сервіс «Пульс» за телефоном (044)284-00-07. Усі звернення на «Пульс» розглядаються максимально оперативно - протягом трьох днів. З початку року більше 95% звернень було вирішено, заявників поінформовано про результати. По іншим ще не настав термін.
Нагадаємо, обов’язкова реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі платниками ПДВ – продавцями, запроваджена з 1 січня 2011 року, дозволила значно спростити адміністрування податку на додану вартість та, внаслідок цього, вдосконалити процедуру відшкодування цього податку.
Обмін виключно електронними версіями документів позбавляє підприємства від зайвої «паперової» бюрократії. Крім того, реєстрація накладної в Єдиному реєстрі (ЄРПН) є своєрідним захистом платника від нечесних контрагентів.
За допомогою сервісу платники можуть отримати довідку про обсяги податкового кредиту, сформованого за рахунок податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі.Україна має намір приєднатися до Глобального форуму ОЕСР

Україна має намір вступити до Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей. Повноваження щодо підписання відповідного листа до Голови Секретаріату Глобального форуму надав Міністру доходів і зборів України Олександру Клименку Президент України Віктор Янукович у відповідному розпорядженні.
«Приєднання нашої країни до Глобального форуму сприятиме підвищенню прозорості української податкової системи як для інвесторів, так і для країн-партнерів. Світові держави сьогодні активно працюють над налагодженням обміну інформації щодо фінансових потоків, тіньових схем ухилення від оподаткування. І Україна в цьому сенсі в глобальному тренді. В комплексі із законом про трансфертне ціноутворенням цей крок дозволить нам перекрити схеми із мінімізації податкових зобов’язань через виведення прибутків до офшорів та низькоподаткових юрисдикцій», - підкреслив Олександр Клименко.
Нагадаємо, можливість набуття членства України у Глобальному форумі обговорювалася під час зустрічі Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка із Комісаром ЄС з питань оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдасом Шеметою у Брюсселі у червні 2013 року.
Глобальний форум – це багатостороння структура, створена рішенням Ради Організації економічного співробітництва та розвитку у 2009 році. Форум нараховує 120 учасників, серед яких всі країни G20, країни-члени ОЕСР, міжнародні фінансові центри та країни, що розвиваються.
Ця організація уповноважена країнами G20 сприяти ефективному дотриманню міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, об’єднанню міжнародних зусиль для боротьби з ухиленням або несплатою податків, незаконними фінансовими потоками. Форум здійснює колегіальний огляд («Peer Review»), у межах якого оцінюється процес реалізації кожною з країн-членів міжнародних стандартів з прозорості та обміну інформацією. Крім того, Глобальний форум забезпечує технічне сприяння при імплементації таких стандартів.Власники ліцензій сплатили до бюджету півмільярда гривень за право торгувати  алкоголем та тютюном

З початку року 514 млн. грн. сплатили до бюджету власники ліцензій на торгівлю алкоголем та тютюновими виробами. Більшу частку цих платежів складають внески власників дозволів на роздрібний продаж цієї продукції (420 млн. грн.).


За несплату акцизу в поточному році анульовано 54 оптові ліцензії, ще 60 – призупинено. За аналогічні порушення законодавства анульовані більше 17 тисяч роздрібних ліцензій, призупинено – 13,3 тисячі.
Загальна сума штрафів за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім в цьому році склала трохи більше 1 млн. грн.
Всього в Україні протягом 2013 року вироблено 9,9 млн. дал етилового спирту. Дві третини цих обсягів займає ректифікований спирт. При цьому на тлі скорочення виробництва та споживання лікеро-горілчаної та тютюнової продукції сплата акцизного податку зросла від рівня минулого року на 1,6 млрд. грн. – до 17 млрд. грн.
Як відзначають у Міндоходів, нова система сплати акцизного податку сприяла детінізації ринку підакцизних товарів та виведенню у легальну площину значної частини продукції.
Нагадаємо, з 1 вересня 2013 року запроваджено марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів із посиленим захистом від підробки, що дозволить посилити державний контроль за обігом алкоголю та тютюнових виробів, а також захистити життя та здоров’я громадян.Сервіси Міністерства доходів і зборів

Долучайтеся до користувачів електронного підпису

Не секрет, що подання звітності в електронному вигляді дозволяє скоротити до мінімуму персональне спілкування платників податків з працівниками органів Міндоходів, зекономити робочий час платників, а також їх кошти на придбання бланків звітних документів, автоматизувати прийняття та обробку податкової звітності, скоротити терміни на проведення перевірок тощо. 
Запрошуємо підприємців та керівників підприємств, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами.
У місті Бердянськ отримати безкоштовний цифровий підпис можна у Пункті реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів. Ці ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати у режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt".
Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63.

Працює лінія Міністерства доходів "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 
Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

Діяльність Бердянської ОДПІ

Бердянські підприємці обирають спрощену систему оподаткування

Протягом 2013 року в Бердянську 4328 підприємця застосовують спрощену систему оподаткування, що на 1146 СПД-фізичних осіб – платників єдиного податку більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найпопулярнішою серед них є II група, за якою працюють 3118 підприємців, у I групі – 571, у III групі – 639.

З початку року на спрощеній системі перебуває 637 підприємств Бердянська, що на 76 юридичних осіб більше ніж торік. Четверту групу обрали 630 підприємств, шосту групу – 7 підприємств. 
Щомісяця бердянські підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, переконуються у її зручності. Передусім, для більшості визначених груп – це простий спосіб ведення бізнесу, можливість співпрацювати із суб'єктами господарювання, які застосовують інші системи оподаткування. Також серед переваг – розширено кількість найманих працівників та збільшено граничний обсяг валових доходів. Крім того, стимулює бізнес й дистанційна взаємодія із органами Міндоходів, перш за все, електронне звітування та інші сервісні послуги в он-лайн режимі, перелік яких постійно розширює Міністерство доходів і зборів України.

Єдиний соціальний внесок

Щодо адміністрування єдиного соціального внеску

Міністерство доходів і зборів України нагадує, що 20 вересня є останнім днем подання звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які необхідно подавати до Пенсійного фонду України.
Для забезпечення своєчасних пенсійних виплат за вересень Міндоходів та Пенсійний фонд домовилися про подовження виконання останнім функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.
Відповідний лист розміщено на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/listi/62812.html.
Відповідно до листа, всі процедури щодо прийняття та оброблення звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та обліку сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників у вересні здійснює Пенсійний фонд, тому саме на його адресу потрібно надсилати звіти про суми нарахованого соцвнеску.
Таким чином Пенсійний фонд у вересні місяці здійснює адміністрування єдиного внеску, а зібрані на казначейському рахунку кошти розподіляються, відповідно до чинного законодавства, між Пенсійним фондом, фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності, фонду соціального страхування на випадок безробіття та фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Нагадуємо, що функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на Міндоходів покладено Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 „Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади”.

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

За фактами правопорушень 75 запорізьких міндоходівців притягнуто до відповідальності
Управління внутрішньої безпеки Міндоходів у Запорізькій області проводить комплекс заходів, спрямованих на виявлення, попередження та запобігання злочинів, а також корупційних проявів у сфері службової діяльності співробітників територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області.
Проведено 117 службових перевірок за виявленими фактами правопорушень з ознаками складу злочинів, скоєних працівниками територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області. До правоохоронних органів області направлено 33 матеріали для вжиття відповідних рішень.
За результатами проведених службових перевірок 61 співробітнику територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області винесені офіційні застереження про недопущення протиправної поведінки, 75 співробітників притягнуто до відповідальності, у тому числі 10 звільнено. Розпочато 20 кримінальних проваджень відносно працівників територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області.
Цьогорік 6 співробітникам територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області пред’явлено підозру та направлено звернення до суду з обвинувальним актом.
З метою недопущення посадових злочинів, корупційних дій та інших порушень чинного законодавства з боку співробітників територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області управлінням внутрішньої безпеки проведено 710 профілактичних заходів, у тому числі прочитано 433 лекції та виступи в колективах, підготовлено 277 публікацій в засобах масової інформації.

Оперативні співробітники ГУ Міндоходів поповнили бюджет на 698 тис. гривень

За минулий тиждень завдяки повсякденній роботі оперативних співробітників ГУ Міндоходів у Запорізькій області до бюджетів всіх рівнів надійшло 698 тисяч гривень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 5 кримінальних правопорушеннях, з яких 2 – за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Сума збитків за кримінальними правопорушеннями становить понад 7 млн. гривень. Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 149 тис. грн., з них алкогольних напоїв на суму 117 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 32 тис. гривень.

Запорізькі оперативники перекрили шлях понад 640 пляшкам фальсифікату

Оперативні співробітники ГУ Міндоходів у Запорізької області припинили діяльність "підпільного" цеху з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв. Цей факт був внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що кваліфікується за ч.3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення підакцизних товарів).
Із незаконного обігу оперативники вилучили 643 пляшки фальсифікованих алкогольних напоїв, понад 900 літрів спирту, 330 літрів водно-спиртової суміші, готової до розливу та подальшого збуту. Також оперативники конфіскували обладнання, що слугувало для виготовлення та розливу алкогольних напоїв. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 85 тис. гривень.

Понад 331 млн. грн. до бюджетів – від плати за землю

Саме така сума надійшла до місцевих бюджетів усіх рівнів за вісім місяців поточного року від юридичних та фізичних осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 16,5 млн. грн., – зазначила заступник начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Ірина Ярошевська. – Виконання розпису доходів місцевих бюджетів, затверджених сесіями місцевих рад, забезпечено на 106 відсотків, додаткові надходження склали 18,4 млн. грн.
Працівники ГУ Міндоходів області провели звірки із суб’єктами інформаційного обміну задля своєчасного отримання інформації, необхідної для обчислення і справляння плати за землю. У результаті проведених заходів залучено до оподаткування 50 СГД, де річна сума нарахувань складає 679 тис. грн., загальна площа земельних ділянок – 593,1 га.
До сьогодні існує значна кількість договорів оренди, в яких встановлена річна сума орендної плати за землю не відповідає вимогам чинного законодавства. Втрати місцевих бюджетів від таких договорів становлять 9,5 млн. гривень.
З метою приведення сум орендної плати, визначеної у таких договорах, до законодавчо встановленої норми органи ГУ Міндоходів області направляють пропозиції до органів місцевого самоврядування та прокуратури щодо зміни розміру орендної плати через судові органи. З початку року по 5 договорах оренди рішеннями судових органів змінений розмір орендної плати за землю, річні додаткові надходження складають 185,8 тис. грн.
З метою зменшення податкового боргу органи ГУ Міндоходів області до рад відповідного рівня направляють звернення по суб’єктах господарювання – боржниках щодо вилучення земельних ділянок та перерозподілу їх між платоспроможними платниками. Протягом 8 місяців 2013 року у 6 землекористувачів – боржників вилучено земельні ділянки загальною площею майже 50 гектарів.

Запорізькі водокористувачі спрямували до бюджету майже 115 млн. грн.

Протягом восьми місяців 2013 року до Зведеного бюджету 3450 платників збору за спеціальне використання води спрямували 114,9 млн. грн., у тому числі до Державного бюджету – 57,5 млн. грн.
Як трактує ст. 323 Податкового кодексу України, водокористувачі - це суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Протягом 2013 року за результатами проведених звірок по збору за спеціальне водокористування залучено до оподаткування 26 платників.

На Запоріжжі екологічний податок поповнив бюджет на 95 мільйонів гривень

В області зареєстровано 2493 платники екологічного податку, які за вісім місяців поточного року спрямували саме таку суму до бюджетів всіх рівнів. А це на 36,5 млн. грн. або на 63 відсотки більше надходжень відповідного періоду 2012 року.
З цієї суми 53 відсотки спрямовано до спеціального фонду Державного бюджету та 47 відсотків - до спеціальних фондів місцевих бюджетів. Слід також зауважити, що 33 відсотки з надходжень спецфонду Держбюджету витрачаються на оздоровлення навколишнього середовища – екологічну модернізацію підприємств.
Протягом 8 місяців 2013 року за результатами проведених звіроr залучено до оподаткування 6 платників екологічного податку, по яких сума донарахованих штрафних санкцій склала 3,5 тис. грн.

Запорізькі платники отримали майже 215 мільйонів гривень ПДВ

За січень-серпень 2013 року запорізьким платникам відшкодовано 214,9 мільйона гривень, що на 93,3 мільйона гривень або майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Як зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, практика своєчасного та повного відшкодування цього податку стала для Запорізького регіону нормою.
– З початку року запорізьким платникам повернено ПДВ як у звичайний спосіб, так й в автоматичному режимі вдвічі більше, ніж торік. Цього року ПДВ-"автоматом" проводилося по 12-м підприємствам регіону на суму понад 95 мільйонів гривень, що на 2 платники та на 50 мільйонів гривень перевищує минулорічні показники. Стійка тенденція щодо повернення цього податку на розрахункові рахунки підприємств не тільки позитивно відображається на роботі самих суб'єктів господарювання, а й на загальний стан економічного та інвестиційного клімату регіону. Адже з кожним місяцем більшає кількість платників податків, які чітко дотримуються встановлених законодавством критеріїв для відшкодування, – наголосила Людмила Балацька.
Водночас у Запорізькій області триває контроль за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ. З початку поточного року упереджено незаконно задекларованих сум податку на додану вартість на суму майже 16 мільйонів гривень.
Нагадаємо, протягом січня-серпня 2013 року до загального фонду Державного бюджету запорізькі підприємства сплатили понад 566 мільйонів гривень податку на додану вартість.

Роз’яснення податкового законодавства

Щодо нарахування та сплати авансових внесків при виплаті дивідендів
Сплачені протягом 2013 року авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів, а також невраховані у зменшення податку суми авансових внесків при виплаті дивідендів за попередній рік зменшують суму податкових зобов’язань платника, що підлягають сплаті, у декларації за 2013 рік. Відповідно, суми авансових внесків з податку на прибуток, що будуть сплачуватись щомісячно починаючи з березня 2014 року по лютий 2015 включно розраховуються у декларації за 2013 рік у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за 2013 рік зменшеної на суми сплачених у такому році авансових внесків при виплаті дивідендів, а також неврахованих у зменшення податку сум авансових внесків при виплаті дивідендів за попередній рік.
Лист Міндоходів від 12.09.2013 року №17802/7/99-99-19-03-0217.

Переукладання договору про подання звітності в електронному вигляді у разі реорганізації підприємства

У разі реорганізації підприємства посадові особи юридичної особи – правонаступника повинні отримати нові сертифікати відкритих ключів та укласти договір про подання звітності в електронному вигляді.
Так, сертифікат відкритого ключа – це документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.
Серитифікат ключа містить унікальний реєстраційний номер сертифіката, основні дані (реквізити) підписувача – власника особистого ключа.
Текст примірного договору про визнання електронних документів визначено у додатку 1 до Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (затверджена наказом ДПА України від 10.04.2008 р. №233 «Про подання електронної податкової звітності»).
Зокрема, платник заповнює необхідні реквізити, передбачені примірним договором (назва підприємства, код за ЄДРПОУ), та надає до органу доходів і зборів за місцем реєстрації підписані, скріплені печаткою два примірники договору та посилені сертифікати відкритих ключів на електронному носії.

Особливості реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Взяттю на облік або реєстрації в органах Міндоходів підлягають всі платники податків. Фізичні особи – платники податків реєструються у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).
Реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі здійснюється з метою єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, що є основним джерелом наповнення Державного бюджету України. Обов’язковість сплати податків кожним та контроль за такою сплатою є умовою економічної стабільності держави та забезпечення соціальних видатків.
Облік платників податків у Державному реєстрі ведеться за податковими номерами.
Податковим кодексом України збережено право фізичних осіб – платників податків відмовитись від прийняття реєстраційного номера облікової картки з релігійних переконань, удосконалено альтернативну форму обліку таких платників податків.
Облік фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та надали до територіального органу доходів і зборів Повідомлення, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків. У паспортах зазначених осіб територіальними органами доходів і зборів ставиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Загальні положення щодо обліку платників податків регулюються ст.63 Податкового кодексу України, а формування та ведення Державного реєстру – ст.70 цього Кодексу.

Як заповнювати Декларацію з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами

Міністерством доходів і зборів України розроблено зразки заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.
Ознайомитися зі зразками заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами платники податку можуть за електронною адресою: http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62807.html
Нагадаємо, що 20 серпня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України №288 від 19.07.2013 «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення», зареєстрований Міністерством юстиції України 09 серпня 2013 року за №1372/23904.

Податок на додану вартість.

Протягом якого часу платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування до неї у Єдиному реєстрі податкових накладних?
Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Чи необхідно постачальнику виписувати розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної на дату відвантаження товарів/надання послуг (отримання передоплати), якщо повернення товарів/послуг покупцем (коштів покупцю) здійснено у тому самому звітному періоді?
Відповідно до п.201.4 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова накладна складається в момент виникнення податкових зобов’язань продавця.
Пунктом 192.1 ст.192 ПКУ визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Згідно з п. 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 № 1379, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної.
Таким чином, у разі зміни податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням ним покупцю коштів за товари/послуги або повернення товарів/послуг покупцем розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної виписується в день повернення незалежно від того, чи здійснювалася така операція у тому самому звітному періоді, в якому відбулося постачання товарів (отримання коштів) та було виписано податкову накладну, чи в іншому періоді.
Чи можливо з Єдиного реєстру податкових накладних вилучити податкову накладну та/або розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до неї, якщо вони не підлягають реєстрації в такому реєстрі, але помилково зареєстровані платником податку?
Відповідно до п. 11 підр. 2 р. ХХ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:
понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року;
понад 500 тисяч гривень - з 1 квітня 2011 року;
понад 100 тисяч гривень - з 1 липня 2011 року;
понад 10 тисяч гривень - з 1 січня 2012 року.
Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, (далі – Порядок №1246) визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних платників податку на додану вартість - продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платникам такого податку - покупцям товарів (послуг) податковій накладній та розрахунку коригування з відомостями, які містяться у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Подання податкової накладної та/або розрахунку коригування Державній податковій службі в електронній формі здійснюється відповідно до Порядку підготовки і подання податкових документів в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого Державною податковою службою (п.1 Порядку №1246).
Чинним законодавством не передбачено можливості вилучення з Єдиного реєстру податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, у тому числі, якщо вони не підлягають реєстрації в такому реєстрі, але помилково зареєстровані платником податку.
В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду покупець повинен врахувати коригування податкового кредиту на підставі виписаного та підписаного розрахунку коригування до податкової накладної?
Відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;
б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.
Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;
б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.
Результат перерахунку податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику (п.192.3 ст.192 ПКУ).
Згідно із формою розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок), затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної», покупець при його отриманні має засвідчити факт такого отримання, а саме вказати на примірнику розрахунку продавця дату отримання розрахунку та поставити підпис.
Таким чином, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача одночасно підлягають відповідному коригуванню в деклараціях з ПДВ того звітного податкового періоду, на який припадає дата отримання отримувачем розрахунку.
При цьому, у випадках, коли продавцем при поверненні йому частини товару (чи при поверненні ним частини оплати за товар) з будь-яких причин не надано покупцю розрахунок коригування, то покупець – платник податку на додану вартість повинен самостійно здійснити коригування сум податкового кредиту за результатами податкового періоду, протягом якого відбулося повернення ним товарів (отриманих за них коштів) незалежно від факту отримання розрахунку коригування.
Протягом якого терміну платник ПДВ має можливість на проведення коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту?
Відповідно до п.192.1 ст.192 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Враховуючи те, що відповідно до п.102.5 ст.102 гл.9 р.ІІ ПКУ заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування, то у разі, якщо зміна суми компенсації вартості товарів/послуг чи повернення товарів, відбувається після сплину 1095 днів з періоду, в якому були визначені податкові зобов’язання з ПДВ, платник - продавець таких товарів/послуг не може відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ, визначені 1095 і більше днів тому.
Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі зміни кількості або вартості товарів/послуг?
Згідно із п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071, визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Відповідно до встановленої форми розрахунку коригування продавець - платник ПДВ при його заповненні зазначає:
в графі 1 – дату коригування;
в графі 2 - причину коригування (наприклад, повернення товарів);
в графі 3 - номенклатуру товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується;
в графі 4 - код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України);
в графі 5 - одиниці виміру (грн, шт., кг, м, см, м куб., см куб., л тощо);
у випадку коригування кількості товарів/послуг заповнюються графи 6 та 7, а саме у графі 6 указується кількість (об’єм, обсяг) товарів/послуг, щодо яких проводиться зміна поставки (зі знаком «-» при зменшенні кількості, зі знаком «+» при збільшенні), а у графі 7 – загальна ціна товарів/ послуг, щодо яких проводиться зміна поставки;
у випадку коригування вартості товарів/послуг заповнюються графи 8 та 9, а саме: у графі 9 вказується фактична кількість постачання товарів/послуг, а у графі 8 - сума різниці між ціною домовленості без податку на додану вартість та фактичною ціною без податку на додану вартість, за якою здійснено постачання.
У графах 10 – 12 вказуються обсяги без урахування ПДВ, що підлягають коригуванню. При цьому, залежно від того як оподатковувалась ПДВ операція з поставки товарів/послуга за основною ставкою, за ставкою 0% чи звільнялася від оподаткування ПДВ) продавцем заповнюється одна з цих граф розрахунку коригування, а інші дві графи залишаються незаповненими.
При заповнення графи 10 в останньому рядку по цій графі вказується сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту.
Який порядок виправлення помилок, допущених у розрахунку коригування до податкової накладної (додаток 2)?
Відповідно до п.201.4 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця.
Згідно з п.201.6 ст.201 ПКУ податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню (п.192.1 ст.192 ПКУ).
Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071, визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст.192 ПКУ постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування до податкової накладної) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Враховуючи те, що податкова накладна є розрахунковим документом, яка підтверджує факт придбання товарів (послуг) та є підставою для нарахування податкового кредиту, а у разі здійснення коригування сум ПДВ, відповідно до 192.1 ст.192 ПКУ, розрахунок коригування до податкової накладної (додаток 2) є невід’ємною частиною такої податкової накладної, то виправлення помилок у такому розрахунку коригування (додатку 2) не допускається.
Чи реєструється в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування до податкової накладної, що виписана при одночасному постачанні підакцизних/імпортованих товарів з не підакцизними/вітчизняними товарами, якщо такий розрахунок виписується у разі зміни суми компенсації вартості не підакцизних/вітчизняних товарів?
Відповідно до п.11 підр.2 р.ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.
Якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що підлягає реєстрації, до Єдиного реєстру податкових накладних в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку.
Згідно з п.3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, розрахунок коригування податкової накладної, відомості якої не внесено до Єдиного реєстру податкових накладних, реєструється після реєстрації такої накладної незалежно від дати її складення.
Враховуючи викладене, оскільки податкова накладна, що виписана при одночасному постачанні підакцизних/імпортованих товарів з не підакцизними/вітчизняними товарами, підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, то розрахунок коригування, який виписується до неї у разі зміни суми компенсації вартості не підакцизних/вітчизняних товарів, також підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Які будуть наслідки для платника податку, якщо він повинен був, але не зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування до неї?
Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
Чи має право продавець зменшити податкові зобов’язання, якщо покупець відмовляється підписувати розрахунок коригування та відкоригувати свій податковий кредит?
Відповідно до п.192.1 ст.192 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;
б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.
Враховуючи наведене, при здійсненні перерахунку у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача повинні бути відкориговані одночасно.
Тобто, якщо покупець відмовляється підписувати розрахунок коригування та відкоригувати свій податковий кредит, то законодавчі підстави для коригування податкових зобов’язань у постачальника відсутні.
При цьому, ст.188 гл.20 р.IV Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV із змінами та доповненнями визначено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Як заповнюється додаток 2 розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі повернення продавцем попередньої оплати покупцю – платнику ПДВ?
Згідно із п.192.1 ст.192 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за №1333/20071, визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до ст.192 ПКУ постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Порядок складання, реєстрації, зберігання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.
Номер розрахунку коригування присвоюється відповідно до його номера в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.
Відповідно до встановленої форми розрахунку коригування продавцем - платником ПДВ при поверненні попередньої оплати покупцю – платнику ПДВ в додатку 2:
в графі 1 зазначається дата коригування;
в графі 2 – причина коригування (наприклад: повернення попередньої оплати);
в графі 3 – номенклатура товарів/послуг, вартість чи кількість яких коригується;
в графі 4 – код товару згідно з УКТ ЗЕД;
в графі 5 «Одиниця виміру» може бути зазначено: грн., шт., кг, м, см, м. куб., см куб., л. тощо;
в графі 6 «Коригування кількості зміна кількості, об’єму, обсягу (-) (+)» вказується кількість (об’єм, обсяг) непоставлених товарів/послуг зі знаком «-»;
в графі 7 «Коригування кількості, ціна постачання товарів/послуг» зазначається загальна вартість товарів/послуг, попередня оплата за які повертається покупцю;
Графа 8 «Коригування вартості, зміна ціни (-) (+)» та графа 9 «Коригування вартості, кількість постачання товарів/послуг» залишаються незаповненими;
Залежно від того як оподатковувалась ПДВ така операція (за основною ставкою, за ставкою 0% чи звільнялася від оподаткування ПДВ) продавцем заповнюється одна відповідна графа розрахунку коригування – 10, 11 або 12, а інші дві графи залишаються незаповненими;
При цьому, у разі якщо продавцем заповнювалась графа 10 розрахунку коригування, то в останньому рядку по цій графі вказується сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту.
Чи необхідно платнику ПДВ вносити до Єдиного реєстру податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників, виписаний до податкової накладної у разі зміни номенклатури товарів/послуг?
Відповідно до п.192.1 ст.192 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Зміна номенклатури товарів також є зміною суми компенсації їх вартості, оскільки один вид товарів кількісно або вартісно зменшується, а інший - на відповідну кількість або суму збільшується.
Тобто, оскільки у разі зміни номенклатури постачання товарів фактично відбувається повернення одних товарів та отримання інших, продавець в обов’язковому порядку повинен виписати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, до якої згідно з договором вносяться зміни, на товари, кількість (вартість) яких зменшується, та виписати іншу податкову накладну на товари, які постачаються на їх заміну.
Згідно із п.3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі – Реєстр), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що підлягає реєстрації, до Реєстру в обов’язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку.
У разі коли продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що не підлягає реєстрації, у зв’язку з чим загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) досягає обсягу, визначеного п.11 підр.2 р.XX ПКУ, до Реєстру в обов’язковому порядку вносяться відомості, що містяться у такому розрахунку.
Розрахунок коригування податкової накладної, відомості якої не внесено до Реєстру, реєструється після реєстрації такої накладної незалежно від дати її складення.
Враховуючи наведене, якщо сума ПДВ, вказана в податковій накладній, відповідає сумі ПДВ, зазначеній в п.11 підр.2 р.XX ПКУ, то при виписуванні розрахунку коригування у разі заміни номенклатури постачання товарів/послуг такий розрахунок підлягає реєстрації в Реєстрі лише після реєстрації в ньому накладної, до якої він виписується. Крім того, виписана на нові товари/послуги податкова накладна, сума ПДВ в якій перевищує суму ПДВ, визначену п.11 підр.2 р.XX ПКУ, також підлягає реєстрації в Реєстрі.
Чи необхідно виписувати розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, якщо повернення товарів (коштів) здійснено у тому самому звітному періоді до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної?
Відповідно до п.201.4 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.
Згідно з п.15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.11 №1379, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.11 за №1333/20071, у разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв’язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна, виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (один раз на п’ять днів; один раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов’язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.
Отже, враховуючи те, що зведена податкова накладна виписується за підсумками визначеної у договорі періодичності оплати поставленої продукції та не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця, то у разі, якщо до моменту виписування продавцем зведеної податкової накладної відбулась зміна податкових зобов’язань продавця у зв’язку з поверненням покупцю коштів за непоставлені товари (послуги) або повернення покупцем товарів, суми ПДВ в зведеній податковій накладній таким продавцем зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі поставлених покупцю товарів (послуг). При цьому розрахунок коригування до такої податкової накладної не виписується.
Щодо ПДВ і продажу медичного спирту"
Розглядаючи нюанси оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів Міндоходів листом від 14.06.2013 N 4911/6/99-99-19-04-02-15 нагадало, що відповідно до пп. 197.1.27 п. 197.1 ст.197 Податкового кодексу від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також операції з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабміном.
Звільнення від оподаткування ПДВ, передбачене п. 197.1 ст. 197 Кодексу, не поширюється на операції з підакцизними товарами, зазначеними в розд. VI Кодексу.
Операції з постачання лікарського засобу "спирт етиловий 96 %" оподатковуються ПДВ за основною ставкою.

Услуги по организации зарубежных конференций не облагаются НДС

Миндоходов в письме от 12.06.2013 г. № 4726/6/99-99-19-04-02-15 указало, что согласно пункту 180.2 ст. 180 Налогового кодекса лицом, ответственным за начисление и уплату НДС в бюджет при поставке услуг нерезидентами, в том числе их постоянными представительствами, не зарегистрированными как плательщики налога, если место поставки услуг расположено на таможенной территории Украины, является получатель услуг.
Подпунктом "б" пункта 185.1 статьи 185 НК определено, что объектом обложения НДС являются операции плательщиков налога по поставке товаров/услуг, место поставки которых расположено на таможенной территории Украины, согласно ст. 186 НК.
Согласно подпункту 186.2.3 пункта 186.2 ст. 186 НК для услуг в сфере культуры, искусства, образования, науки, спорта, развлечений или других подобных услуг, включая услуги организаторов деятельности в указанных сферах и услуги, которые предоставляются для устройства платных выставок, конференций, учебных семинаров и других подобных мероприятий, местом поставки таких услуг является место фактического их предоставления.
Таким образом, Миндоходов разъяснило, что в случае если поставка услуг для устройства платных выставок, конференций, учебных семинаров и других подобных мероприятий, осуществляется за пределами таможенной территории Украины, такие услуги не подпадают под объект налогообложения и у лица, которое их получает, не возникает обязанность по начислению и уплате НДС по таким операциям.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.