Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє

27.06.2018, 13:35    просмотров: 672

 

Бердянці та Приморчанє поповнили бюджети на  майже 6,6 мільйона гривень

Декларанти Бердянського та Приморського районів, котрі відзвітувалися про отримані у 2017 році доходи,  сплатили до бюджетів  майже 6 мільйонів гривень податку на дохожи фізичних осіб  та 587 тисяч гривень військового збору.

«Це кошти, що вже надійшли до держбюджету та місцевих бюджетів завдяки відповідальній позиції наших декларантів та якісному їх обслуговуванню з боку фахівців Бердянського управління Головного управління ДФС у Запорізькій області. Саме практика добровільного декларування доходів – один з важливих елементів податкової культури цивілізованого суспільства», - зазначила начальник Бердянського управління Оксана Федорова.

Загалом за підсумками деклараційної кампанії бердянці та приморчанє визначили до сплати 17,5 мільйона гривень ПДФО та 1,9 військового збору.

Граничний термін виконання податкових зобов’язань декларантами  перед бюджетами – 31 липня.

Однак, враховуючи що з 1 липня діятимуть нові бюджетні рахунки, громадянам, котрі сплачуватимуть податки у липні, треба обов’язково уточнити реквізити рахунків, на які спрямовувати суми податкових зобов’язань, - наголошують фахівці Бердянського управління..

Нагадаємо, що повний перелік бюджетних рахунків розміщено на субсайті Головного управління ДФС у Запорізькій області за посиланням: http://zp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 

Нерухомість Бердянщини поповнила місцеві бюджети на 4,2 мільйони гривень

За січень – травень 2018 року власники нерухомості Бердянського та Приморського районів перерахували до місцевих бюджетів 4,2 млн.грн., що на 78,6%, або на 1,9 млн.грн. більше надходжень аналогічного періоду 2017 року.

«Безперечними лідерами у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними сплачено 3,8 млн грн., що на 72,8%, або 1,6 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року. Фізичними особами сплачено майже 0,2 млн.грн, в порівнянні з минулим роком надходження зросли майже у 4 рази», - повідомила начальник Бердянського управління Оксана Федорова. 

Нагадуємо, що платники - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян – фізичних осіб повідомляють фахівці фіскальної служби за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак, зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня. 

 

Місцеві бюджети Бердянщини отримали  понад  89 тисяч гривень туристичного збору

За словами начальника Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Оксани Федорової, це на 42,4 тис. грн., або на  90,5 відс. більше, ніж у січні-травні 2017 року.

Так, протягом п’ятьох місяців  2018 року відпочивальники морського узбережжя Приморського району сплатили понад 2,8 тис. гривень. А прихильники відпочинку у закладах Бердянського курорту залишили місцевим бюджетам майже 86,4 тис. грн. туристичного збору.

Нагадаємо, що туристичний збір – це місцевий податок, кошти якого поповнюють місцеву скарбницю. Його ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1% до вартості усього періоду проживання.

Платниками такого збору є: адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортні заклади; квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам, та укладають договір про оренду майна; юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації, сплачується щоквартально, у визначений термін за місцезнаходженням об’єкта.

 

День державного службовця у Приморському відділенні Бердянської ОДПІ

У день професійного свята держслужбовців – 23 червня,  подаківців Приморського відділення Бердянської ОДПІ особисто привітав Голова Приморської районної державної адміністрації Сергій Бєлічев. Зі словами щирої подяки за важливу та відповідальну працю, яку  виконують працівники податкової служби, звернувся керівник райдержадміністрації до колективу Приморського відділення, який очолює Круц Олена Миколаївна, та урочисто нагородив грамотою за сумлінну працю і відповідальне ставлення до виконання посадових обов’язків.

 

Новини законодавства

З 1 липня 2018 року запроваджуються нові акцизні марки для тютюнових виробів

Бердянська ОДПІ повідомляє, що 13.04.2018 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 257 «Деякі питання маркування тютюнових виробів» (далі – Постанова № 257), якою затверджені нові зразки марок акцизного податку для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок).

Відповідно до Постанови № 257 марки акцизного податку нового зразка для тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва (крім сигарет з фільтром та без фільтра, цигарок) запроваджуються з 01 липня 2018 року.

Довідково: Постанова № 257 опублікована в «Урядовому кур’єрі» від 13.04.2018 № 71.

 

Зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄСВ

Бердянська ОДПІ повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2018 № 459 (далі – Постанова №459), яка набрала чинності 13.06.2018, внесено зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок).

Постановою № 459 Порядок приведено у відповідність до вимог Закону України від 03.10.2017 № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Змінами передбачено, зокрема, передання повноважень щодо компенсування роботодавцям за рахунок коштів Державного бюджету України фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нове робоче місце особи від Пенсійного фонду України до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Постанову № 459 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 13.06.2018 № 110.

 

Електронні сервіси ДФС 

Якими електронними сервісами ДФС уже можуть скористатися платники ПДВ

Платники ПДВ мають змогу скористатися новими сервісами в Е-кабінеті під час реєстрації ПН/РК ДФС повідомляє, що розширює можливості Електронного кабінету платника.

Так, в Електронному кабінеті є можливість подати письмові пояснення та копії документів до декількох ПН/РК, якщо вони складені на одного отримувача за одним і тим самим договором або якщо в таких ПН відображені однотипні операції. Однотипними операціями є операції з однаковими кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Для уникнення помилок при складанні РК до ПН платники можуть скористатися сервісом, який дозволяє переглянути повну інформацію щодо ПН з урахуванням всіх зареєстрованих до неї РК кількісних і вартісних показників.

Доступ до інформації надано в приватній частині (особистий кабінет) Електронного кабінету у розділі «ЄРПН». За заданими параметрами пошуку ПН відображається остаточний розрахунок з урахуванням всіх наступних зареєстрованих до неї РК.

Можна здійснити перегляд розрахункових показників навантаження та суми ПДВ, зазначені платником податку в ПН/РК, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді.

 

Роз’яснення законодавства

До уваги платників ПДВ щодо роботи Єдиного реєстру податкових накладних!

ДФС відповідно до пункту 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 та з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2018 році» від 11.01.2018 № 1-р, інформує про роботу Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН) у червні 2018 року.

23 червня (субота) та 30 червня (субота) 2018 року вважаються операційними днями, протягом яких здійснюватиметься прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування для реєстрації в  ЄРПН. Операційний день триває з 8-ї до 20-ї год.Підтвердженням про прийняття податкової накладної до ЄРПН є квитанція, дата та час зафіксовані у квитанції є датою та часом надання податкової накладної в електронному вигляді до ДФС.

28 червня (четвер), 29 червня (п’ятниця) та 1 липня (неділя) 2018 року є святковими та вихідними днями, які не вважаються операційними днями та  протягом яких ЄРПН не функціонуватиме.

Беручи до уваги граничні терміни для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН, визначені Податковим кодексом України, без застосування штрафних санкцій, рекомендуємо завчасно надсилати податкові накладні, розрахунки коригування для реєстрації в такому реєстрі з урахуванням вихідних, святкових та неробочих днів у червні 2018 року, а також тривалості операційного дня.

 

Старі зразки касових документів використовуються до 30 червня 2018 року

Бердянська ОДПІ нагадує, що постановою Правління Національного банку України від 24.05.2018 № 54 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (далі – Постанова № 54), яка набула чинності 01.06.2018, внесено зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України 29.12.2017 № 148.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на те, що право використовувати у своїй діяльності форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордера, видаткового касового ордера, журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки та акта про результати інвентаризації наявних коштів, установлені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004  № 637 зі змінами і доповненнями, зберігається до 30 червня 2018 року (включно)

 

Податок на доходи, зазначений у декларації про майновий стан і доходи громадяни зобов’язані сплатити до 1 серпня 2018 року

Бердянська ОДПІ нагадує, що відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 126.1 ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (пп. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 п. 129.1 ст 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

 

Платник податків має право «поскаржитися»

Податковий кодекс України містить норму, яка дозволяє платникам проводити процедуру оскарження в адміністративному порядку.

Подаються такі скарги протягом 10 календарних днів, які настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу.

При цьому скарга має подаватися до контролюючого органу вищого рівня, тобто до ДФС України. Така скарга розглядається і по ній приймається рішення, яке в подальшому, за необхідності, може бути оскаржене в судовому порядку.

Терміни звернення до органу суду встановлено статтею 102 Подакового кодексу України та становлять 1095 днів. Слід пам‘ятати, що рішення суду в подальшому не може оскаржуватися в адміністративному порядку. Також звертаємо увагу, що, відповідно до статті 56 Подакового кодексу, не підлягають оскарженню (ні адміністративному, ні судовому) грошові зобов‘язання, визначені платником самостійно.

 

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов’язання платника податків

Бердянська ОДПІ звертає увагу платників на наступне.

Згідно з п. 56.17 ст. 56 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями процедура адміністративного оскарження закінчується:

? днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк;

? днем отримання платником податків рішення відповідного контролюючого органу про повне задоволення скарги;

? днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері митної справи;

? днем звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань що оскаржувались.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов’язання платника податків.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок: з якого періоду застосовується нове рішення місцевої ради?

Бердянська ОДПІ, що відповідно до ст. 270 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Базою оподаткування земельним податком, є зокрема, нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ ПКУ (пп. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 ПКУ).

Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (п. 271.2  ст. 271 ПКУ).

Тобто, якщо рішення органів місцевого самоврядування щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, прийнято та офіційно оприлюднено відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня поточного року, то норми такого рішення застосовуються з 01 січня наступного бюджетного року (з початку планового періоду).

У разі оприлюднення рішення органів місцевого самоврядування щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, після 15 липня поточного року, то норми такого рішення застосовуються з 01 січня бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

 

Деякі особливості сплати екологічного податку для спеціалізованих підприємств

Бердянська ОДПІ повідомляє, що відповідно пп. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) розміщення відходів – постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів.

Згідно з пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 ПКУ платниками екологічного податку (далі – податок) є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється, зокрема, розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання).

Не є платниками податку за розміщення відходів суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ст. 240 ПКУ).

У випадку, якщо спеціалізоване підприємство здійснює збирання відходів та тимчасово розміщує ці відходи на власних (орендованих) полігонах з їх наступною утилізацією, то таке підприємство не є платником екологічного податку.

 

Об’єкт нерухомості – за межами України: оподаткування ПДВ у повіреного та виконавця з надання нерезиденту – довірителю будівельно-монтажних робіт

Бердянська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пп. «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників ПДВ з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з пп. 186.2.2 п. 186.2 ст. 186 ПКУ місцем постачання послуг для послуг, які пов’язані з нерухомим майном, а саме: послуг агентств нерухомості, послуг з підготовки та проведення будівельних робіт, інших послуг за місцезнаходженням нерухомого майна, у тому числі що будується, є фактичне місцезнаходження нерухомого майна, у тому числі що будується.

Отже, у разі якщо об’єкт нерухомості, у тому числі що будується, розташований за межами митної території України, то операції з надання нерезиденту – довірителю будівельно-монтажних робіт на таких об’єктах, як у повіреного так і у виконавця, не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Водночас, винагорода, отримана повіреним в межах договору доручення з нерезидентом, за яким повірений надає свої послуги, відповідно до п. 186.4 ст. 186 ПКУ є об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

 

Юридична особа повертає ФОП суму попередньої оплати при розірванні договору: відображення операції у розрахунку за формою № 1ДФ

Бердянська ОДПІ нагадує, що відповідно до пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 та пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку на доходи фізичних осіб (далі – податок), а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

При цьому, у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в податковому розрахунку такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, в тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) та осіб, що провадять незалежну професійну діяльність).

Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – форма № 1ДФ) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.

Отже, у разі повернення ФОП суми попередньої оплати при розірванні договору, яка була відображена суб’єктом господарювання у розрахунку за формою № 1ДФ за попередній квартал, суб’єкт господарювання зазначає таку суму повернення з від’ємним значенням у складі податкового розрахунку за формою № 1ДФ за будь-який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення коштів.

 

До складу інших доходів платника податку на прибуток включається безнадійна кредиторська заборгованість

Бердянська ОДПІ повідомляє наступне. Кредиторська заборгованість підприємства – це сума його боргу іншим особам, які стосовно цього підприємства називаються кредиторами.

Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про кредиторську заборгованість та її розкриття у фінансовій звітності визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов’язання», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 № 20, зареєстрованим у Міністерстві юстиції україни 11.02.2000 за № 85/4306, зі змінами і доповненнями (далі – П(С)БО 11).

Відповідно до п. 5 П(С)БО 11, якщо на дату балансу раніше визнане зобов’язання не підлягає погашенню, та його сума включається до складу доходу звітного періоду.

Згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291 зі змінами, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 21.12.1999 за № 893/4186, така заборгованість у бухгалтерському обліку списується на субрахунок 717 «Дохід від списання кредиторської заборгованості».

Згідно з пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) (у редакції, що діяла до 31.12.2014) при визначенні об’єкта оподаткування у складі інших доходів враховуються суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку на прибуток підприємств у звітному податковому періоді, та суми безнадійної кредиторської заборгованості.

Відповідно до діючих норм податкового законодавства на теперішній час об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, визначений шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Враховуючи вищевикладене, вартість списаної кредиторської заборгованості включається до складу фінансового результату (збільшує такий результат), визначеного у фінансовій звітності, та включається до об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

 

Чи є благодійна організація платником податку на нерухомість?

Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі податок на нерухомість), є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Перелік об’єктів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування податком на нерухомість, визначено пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ. Особливостей для благодійних організацій щодо сплати податку на нерухомість нормами ПКУ не встановлено.

Отже, якщо благодійна організація згідно з інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно має у власності об’єкти нерухомості, що використовуються такою організацією згідно із статутом, то така організація відповідно до норм ПКУ є платником податку на нерухомість.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Юліана Козаченко: "Запорізькі землекористувачі поповнили місцеві бюджети більш ніж на 400 мільйонів гривень"

За користування та оренду земель платники Запорізького регіону спрямували до місцевих бюджетів 401,2 мільйона гривень. Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко зазначила, що сплачена сума на 1,7 мільйона перевищує рівень аналогічного періоду минулого року.

Найбільші доходи від плати за землю отримали бюджети м. Запоріжжя – понад 184 мільйони, м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 55,4 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – 34,5 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – майже 32 мільйони.

Як повідомила Юліана Козаченко, близько 90 відсотків надходжень забезпечили платники-юридичні особи – 359 мільйонів, фізичні особи перерахували більше 42 мільйонів.

У Запорізькій області на обліку перебувають понад дев'ять тисяч суб'єктів господарювання-юридичних осіб, 5,2 тисячі з яких є платниками земельного податку, 3,9 тисячі – орендної плати. У поточному році вони задекларували до сплати 917 мільйонів, що на 2,4 мільйона більше, ніж за минулий рік.

Нагадаємо, податок сплачується за земельні ділянки, частки або паї, які перебувають у власності або користуванні. Для певних категорій платників передбачено звільнення від оподаткування та пільги.

 

В ефірі "Радіо Запоріжжя": Оподаткування нерухомості та зміна бюджетних рахунків

Сплата податку на нерухомість у 2018 році, зміна бюджетних рахунків з другого липня – про це розповідали радіослухачам фахівці фіскальної служби Запорізької області в ефірі програми "Актуальне інтерв'ю" на "Радіо Запоріжжя". 

Податківці детально розтлумачили особливості оподаткування нерухомого майна, ставки та пільги. Зокрема, вони відзначили, що податок необхідно сплачувати тільки за ту площу, яка перевищує пільгову. Для фізичних осіб передбачені такі пільги: 

– для квартир (незалежно від їх кількості) – 60 квадратних метрів;

– для житлових будинків – 120 квадратних метрів;

– для різних типів об'єктів житлової нерухомості – 180 квадратних метрів. 

Ставка податку не перевищує 1,5 відсотка від мінімальної зарплати за квадратний метр, але кожна місцева рада може встановлювати різні ставки. 

Податок сплачується протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. 

Для звірки даних, у тому числі, щодо об'єктів та площі нерухомості, права на пільги, ставок та нарахованих сум податку власники майна можуть звернутися до фіскальної служби того району, в якому розташована квартира чи будинок. 

Крім того, спеціалісти служби звернули увагу платників податків Запорізької області на зміну реквізитів рахунків для зарахування податків і зборів до державного і місцевих бюджетів. Було підкреслено, що з другого липня 2018 року вводяться в дію нові бюджетні рахунки для сплати податків і зборів, ознайомитись з якими можна на сайті фіскальної служби Запорізької області.

 

Громадянин Туреччини "забув" задекларувати 30 тисяч доларів

Запорізькі митники виявили незадекларовану валюту у пасажира рейсу "Стамбул – Запоріжжя", який прибув до нашого міста 19 червня. Під час проходження митного контролю у його дорожній валізі без ознак приховування було виявлено 30 тисяч доларів США.

При цьому, під час попереднього опитування громадянин Туреччини повідомив, що не переміщує товари або предмети, які потребують письмового декларування. Також двічі заявив про відсутність у нього іноземної валюти. Проте знахідка запорізьких митників свідчила про інше. 

Таким чином, іноземець порушив вимоги постанови Національного Банку України №148 від 27.05.08 "Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України", адже фізичні особи – нерезиденти мають право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування в повному обсязі. А пасажир не заявив про дану валюту ані письмово, ані усно. 

Еквівалент 10 000 євро – 11 613 доларів США за курсом НБУ від 19 червня – повернуто іноземцю.

 

За право торгувати підакцизними товарами підприємці Запорізької області сплатили 15 мільйонів

З початку року до місцевих бюджетів Запорізького регіону надійшло понад 15 мільйонів гривень плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, лише за попередній місяць скарбниці отримали майже три мільйони гривень цього платежу. 

У розрізі територій за п'ять місяців до міського бюджету м. Запоріжжя сплачено понад 8 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 2,3 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – більш ніж 1,7 мільйона, м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 851 тисячу тощо. 

Усього в регіоні станом на 1 червня понад 3,1 тисячі суб'єктів господарювання продають уроздріб підакцизні товари. Для цього вони придбали майже 8,3 тисячі ліцензій, у тому числі 3,8 тисячі – на право торгівлі алкогольними напоями, 3,6 тисячі – для реалізації тютюнових виробів та більш ніж 800 дозволів – для продажу пива. 

З реєстром виданих ліцензій можна ознайомитись на сайті фіскальної служби Запорізької області: http://zp.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

 

Результати митного експерименту: Президент відкрив відремонтовану ділянку дороги Запоріжжя – Дніпро

У рамках робочої поїздки до Запорізької області Президент України Петро Порошенко відкрив рух на відремонтованій частині траси державного значення Н-08 "Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь". Участь в урочистому заході взяли керівники обласної влади, народні депутати, представники підприємства, яке виконувало ремонтні роботи, та громадськість.

Глава держави відзначив, що фінансування будівництва забезпечено за рахунок коштів дорожнього фонду та митного експерименту, запровадженого у 2015 році. Президент підкреслив, що розвиток автомобільної дороги державного значення дозволить значно підвищити рівень транспортного сполучення, а також соціально-економічного зростання регіону.

У ході зустрічі з будівельниками начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев звернув увагу Президента України Петра Порошенка, що у Запорізькому регіоні з початку року зафіксовано збільшення товарообігу – за п'ять місяців він склав 1 мільярд 585 мільйонів доларів США, що на 29 відсотків перевищує дані аналогічного періоду 2017 року. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності спрямували майже 3,3 мільярда гривень митних платежів, що на 809 мільйонів більше, ніж торік.

У рамках митного експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування з початку року перераховано 243 мільйони гривень, що майже дорівнює сумі за весь 2017 рік.

 

За використання радіочастот запорізькі підприємства сплатили до бюджету 422 тисячі

 У січні-травні 2018 року за використання радіочастотного ресурсу підприємства регіону спрямували до державного бюджету 422,2 тисячі гривень. 

Понад половину надходжень забезпечили платники м. Запоріжжя – 235 тисяч гривень, суб'єкти господарювання м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів перерахували до скарбниці 86 тисяч, м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 38 тисяч, Василівського та Михайлівського районів – 25,5 тисячі, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – 25,4 тисячі. 

Усього у Запорізькій області зареєстровано 119 платників рентної платі за користування радіочастотним ресурсом України. Вони здійснюють свою діяльність на підставі відповідних ліцензій або мають дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. 

Ставки рентної плати встановлені за 1 МГц смуги радіочастот та залежать від виду радіозв'язку та діапазону частот.

 

Юліана Козаченко: "Місцеві бюджети Запорізької області отримали майже 1,9 мільярда гривень податку на доходи фізосіб"

Від оподаткування доходів запоріжців до місцевих бюджетів Запорізького регіону надійшло майже 1,9 мільярда гривень (без показників великих підприємств, які зареєстровані в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). 

Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко підкреслила, що порівняно з минулорічним періодом вони зросли на 25 відсотків. Скарбниці отримали додатковий ресурс у 376 мільйонів. 

Близько 400 мільйонів сплачено у травні, що перевищує показник попереднього року на 80 мільйонів або на 25 відсотків. 

Як повідомила Юліана Козаченко, сьогодні податок на доходи фізичних осіб формує понад 60 відсотків місцевих бюджетів. Збільшення нарахувань і сплати пов'язано, насамперед, з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати та розширенням бази оподаткування за результатами заходів з детінізації на ринку праці. 

Найбільші відрахування забезпечили підприємства добувної промисловості, виробництва електроенергії, залізничного транспорту, а також установи та організації сфери охорони громадського порядку, безпеки, освіти.

 

Юліана Козаченко: "Підприємства добувної галузі та водокористувачі Запорізької області сплатили 247 мільйонів гривень ренти"

Надходження рентної плати за використання надр та води у регіоні за п'ять місяців поточного року склали 247 мільйонів. 

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, за спецвикористання водних ресурсів підприємства перерахували майже 121 мільйон, у тому числі 66,4 мільйона – до державного та 54,3 мільйона – до місцевих бюджетів. Порівняно з відповідним періодом минулого року рівень сплати зріс на 35 відсотків або на 31,6 мільйона. 

Найбільші суми забезпечили платники м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – близько 80 мільйонів, м. Запоріжжя – 25,6 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – понад 816 тисяч. 

Усього на території області зареєстровано понад 900 підприємств, які є первинними водокористувачами (суб'єкти господарювання, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору з водних об'єктів). 

Крім того, в регіоні майже 600 суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють видобуток корисних копалин або користуються надрами в інших виробничих цілях. З початку року вони спрямували до бюджетів 126 мільйонів гривень ренти, зокрема, до державного бюджету – 91 мільйон, до місцевих – 35 мільйонів.

 

Власникам кафе та ресторанів: як уникнути порушення податкового законодавства?

Організація ресторанного бізнесу, інших закладів громадського харчування – справа особливо відповідальна. Вона чітко регулюється нормами законодавства, у тому числі податкового. 

Продаж підакцизної продукції, торгівля через касовий апарат, облік товарних запасів, оформлення найманої праці – ці та інші аспекти діяльності потребують особливої уваги власників кафе, барів і ресторанів з огляду вимог дотримання законів. 

Недбайливе ставлення до виконання законодавчо прийнятих правил не звільняє від відповідальності. Аби уникнути порушень або не допустити повторних, розглянемо основні норми. 

 

За перше порушення порядку використання РРО – штраф 1 гривня, за наступні – 100 відсотків вартості товарів

Деякі підприємці нехтують правилами застосування реєстраторів розрахункових операцій. Останнім часом в ході перевірок було виявлено чимало випадків подібних порушень серед запорізьких закладів громадського харчування. 

Однак, бізнесмени мають знати наступне: якщо за результатами фактичної перевірки співробітники фіскальної служби виявлять порушення у розрахункових операціях (п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"), до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції, а саме: 

– за правопорушення, вчинене вперше, – штраф одна гривня; 

– за кожне наступне (виявлене в ході повторних перевірок) – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (послуг). 

Крім того, порушення порядку проведення розрахунків відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення адміністративного штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 34 до 85 грн. і на посадових осіб – від 85 до170 грн. 

Якщо протягом року особа, яка здійснює розрахункові операції, повторно допустила такі самі порушення, на неї накладається штраф від 85 до170 грн., а на посадових осіб – від 170 до 340 грн. 

 

Алкоголь на розлив – лише у закладах громадського харчування!

Згідно з чинним законодавством роздрібною торгівлею алкогольними напоями вважається діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування. 

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється лише суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів. 

Визначення терміну "підприємство громадського харчування" наведено у Правилах роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 року (Правила №219). При цьому, згідно з наказом Міністерства економіки України від 09.10.2006 року №309, у назві та тексті Правил №219 слова "громадське харчування" замінено словами "ресторанне господарство". 

Суб’єкти господарської діяльності у сфері ресторанного господарства при облаштуванні закладу згідно з обраним типом (класом) повинні мати необхідні виробничі, торговельні та побутові приміщення, а також обладнання для приготування та продажу продукції. Вимоги, що пред’являються до виробничих, торговельних та побутових приміщень закладів (підприємств) ресторанного господарства, обладнання, інвентарю, переліку послуг, технологічних режимів виробництва продукції, встановлюються законодавством України. 

Відкриття закладу узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку. 

Отже, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право тільки підприємство ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус суб’єкта господарювання громадського харчування, суб’єкта господарювання з універсальним асортиментом товарів за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та зареєстрованими видами економічної діяльності за кодами класифікації КВЕД-2010 – 56.10 – 56.30. 

За порушення цих вимог (крім торгівлі безалкогольним пивом) застосовується штрафна санкція в розмірі 6800 грн.

 


Партнерские новости:


Загрузка...


Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.