Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

12.11.2013, 12:18    просмотров: 2437

Міндоходів проводить Всеукраїнську акцію „Права та обов’язки”

Сьогодні Міністерство доходів і зборів України проводить Всеукраїнську акцію «Права та обов’язки». Метою заходу є підвищення рівня обізнаності громадян щодо їхніх прав, гарантованих законодавством.

Всі платники, які завітали сьогодні до Центрів обслуговування платників в усіх регіонах України, отримали брошуру „Права та обов’язки платника податків та контролюючих органів”, розроблену фахівцями Міністерства.

Брошура містить декілька розділів, в яких розміщено основні витяги із законодавства. Платники можуть прочитати як про свої права і обов’язки, так і посадових осіб контролюючих органів.

За словами фахівців Міністерства, завдяки такій тематичній брошурі платники зможуть відстоювати свої права при спілкуванні з працівниками органів доходів та зборів, особливо у випадках можливих корупційних проявів. Зокрема, у брошурі зазначено телефон антикорупційного сервісу Міндоходів „Пульс”, за яким платники можуть поскаржитися на протиправні дії працівників відомства.

Загалом з початку року фахівцями Міндоходів підготовлено та розповсюджено серед платників податків 2,2 тис. брошур з роз’ясненнями основних законодавчих норм щодо справляння податків, зборів, митних платежів та єдиного соціального внеску.

 

Власники житлової нерухомості можуть провести звірку своїх даних

До кінця 2013 року власники нерухомого майна за бажанням можуть провести звірку кількості своїх об’єктів нерухомості та розмірів їх житлової площі.

За словами фахівців Міндоходів, сьогодні триває формування реєстру платників податку на нерухоме майно та взяття їх на облік. Тому така звірка допоможе уникнути непорозумінь при нарахуванні суми податку у наступному році.

Регіональні підрозділи Міндоходів, у свою чергу, вже направили запрошення прийти на звірку тим громадянам, які, за даними реєстру, є платниками податку на нерухомість.

Оскільки, відповідно до норм чинного законодавства, податок на нерухомість за поточний рік сплачуватиметься у 2014 році, громадяни вже з квітня почнуть отримувати квитанції із нарахованими до сплати сумами. Сплатити податок потрібно буде протягом двох місяців. Для уникнення ажіотажу, черг та зайвого напруження фахівці Міндоходів пропонують власникам нерухомості завчасно, а саме до 31 грудні 2013 року, звірити свої дані. 

Для цього їм потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на це майно. Якщо ж громадянин не провів таку звірку, податок буде нараховуватися відповідно до тієї інформації, яка наявна в Міндоходів.

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року вступила в силу норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладатиметься податком. Оподатковуватимуться будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. Податок за 2013 рік власники нерухомості сплачуватимуть у 2014 році. 

 

Міжнародний форум керівників податкових і митних органів розпочав роботу у Стамбулі

Сьогодні у Стамбулі розпочав роботу міжнародний форум з питань боротьби з порушеннями податкового законодавства та корупцією, участь у якому беруть керівники податкових і митних органів різних країн світу. Українську делегацію очолює начальник Головного управління внутрішньої безпеки Міндоходів Олександр Стетюха.

Під час форуму учасники обмінюються думками щодо стратегічних, організаційних та оперативних аспектів впровадження єдиного урядового підходу до подолання серйозних фінансових правопорушень як на національному, так і на міжнародному рівнях, обговорюються основні питання про податкові та інші злочини, розглядаються способи співпраці щодо боротьби з незаконними фінансовими потоками, відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом.

 

Міндоходів визначило правила отримання підприємствами статусу уповноваженого економічного оператора

Відповідний проект наказу „Про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора”, розроблений фахівцями Міністерства, розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

Отриманий статус надасть підприємствам право користуватися спеціальним спрощеннями, визначеними Митним кодексом України. Так, зокрема, підприємства матимуть змогу автоматично надавати митницям заявлену митну вартість при мінімумі документів, розміщувати без участі митниці на складах товар, вивантажувати його та знімати пломби тощо.

Для отримання статусу уповноваженого економічного оператора підприємство повинно не менше трьох років здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, відповідати визначеним вимогам, зокрема, щодо звітності, платоспроможності та стандартів безпеки.

За словами фахівців Міндоходів, розроблений наказ сприятиме впровадженню європейських стандартів у регулювання діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Тим самим національні стандарти митних процедур наблизяться до європейських, а це в свою чергу дозволить спростити митний контроль у країнах ЄС тим українським підприємствам, які працюють прозоро та мають бездоганну репутацію.

З проектом наказу можна ознайомитись на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/115484.html.

Зауваження та пропозиції щодо змісту регуляторного акту потрібно подавати у письмовій та електронній формі до 15 листопада 2013 року за адресами:

Міністерство доходів і зборів України, 04655 МПС, м. Київ – 53, Львівська площа буд. 8, e-mail: dms_vsmp@ukr.net;

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11;

Обговорення проекту проводиться у рубриці «Консультації з громадськістю» на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада» (http://civic.kmu.gov.ua/consult_mvc_kmu/consult/poll/projects).

 

Електронний ключ від Міндоходів діятиме 2 роки

З 1 листопада 2013 року для клієнтів акредитованого центру сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів від Міндоходів формуються на два роки.

Таку можливість Центр сертифікації ключів, який діє при Міністерстві, отримав після проходження процедури акредитації. Було сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, що дало змогу подовжити термін дії цифрових підписів.

Як зазначають фахівці Міндоходів, така новація не лише зекономить час платникам податків на придбання ключів, а й сприятиме якнайбільшому їх залученню до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

У Міністерстві також відзначають, що на сьогодні проходить процес обговорення проекту, згідно з яким термін дії електронного ключа для фізичних осіб збільшиться до 3 років. Такі зміни запропоновані фахівцями відомства в проекті постанови Кабінету Міністрів України щодо Порядку акредитації центру сертифікації ключів. Крім того, до 6 років може подовжитися і термін дії сертифікату акредитованого центру.

Завантажити актуальні технологічні сертифікати АЦСК ІДД Міндоходів можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

 

 

Єдиний соціальний внесок

20 листопада – останній день надання звітності з єдиного соціального внеску 

Звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування страхувальниками м. Бердянськ та Бердянського району надаються до Бердянської ОДПІ. Звітність приймається в Центрі обслуговування платників податків (пр. Праці , 20, 1 поверх.). 

Для електронного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та отримати цифровий підпис, який безкоштовно можна оформити в Бердянській ОДПІ, каб.219, тел. 3-86-63. 

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

 

При сплаті єдиного соціального внеску перевірте правильність рахунків!

У зв’язку з чисельними фактами неправильного перерахування сум сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) на нові рахунки, які діють з 01 жовтня 2013 року; Бердянська ОДПІ ще раз нагадує, що діють нові рахунки для сплати ЄСВ окремо для платників м. Бердянськ та окремо для платників Бердянського району. 

Перелік нових рахунків знаходиться на сайті Бердянської міської Ради - www.rada.berdyansk.net/«Бізнес»/«Бердянська податкова інспекція»/«Розрахункові рахунки»/Файли:

- Нові рахунки ЄСВ м. Бердянськ;

- Нові рахунки ЄСВ Бердянський район;

- Заповнення «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати ЄСВ. 

Звертайте увагу на правильність заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

Поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: 

*    101     код за ЄДРПОУ     сплата єдиного внеску     ;     ;      ; 

1      2                3                               4                   5     6     7 

1 – службовий код ("*"); 

2 – код виду сплати ("101" – Сплата суми єдиного внеску); 

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату; 

4 – друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу; 

5 – не заповнюється; 

6 – не заповнюється; 

7 – не заповнюється. 

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

До кінця 2013 року власники нерухомого майна за бажанням можуть провести звірку кількості своїх об’єктів нерухомості та розмірів їх житлової площі

Відповідно до норм чинного законодавства, податок на нерухомість за поточний рік сплачуватиметься у 2014 році, громадяни вже з квітня почнуть отримувати квитанції із нарахованими до сплати сумами. Сплатити податок потрібно буде протягом двох місяців. Для уникнення ажіотажу, черг та зайвого напруження фахівці Міндоходів пропонують власникам нерухомості завчасно, а саме до 31 грудня 2013 року, звірити свої дані. 

Для цього їм потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації з оригіналами документів про право власності на це майно. Якщо ж громадянин не провів таку звірку, податок буде нараховуватися відповідно до тієї інформації, яка наявна в Міндоходів.

Мешканці Бердянська та Бердянського району з питань звірки можуть звертатися до Бердянської податкової інспекції за адресою пр. Праці, 20 каб. 226. 

 

Отримати ліцензії можна у Центрі обслуговування платників податків

Бердянська ОДПІ повідомляє, що суб’єкти господарювання, які займаються продажем алкогольних та тютюнових виробів, мають можливість отримання адміністративних послуг у сфері ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в Центрі обслуговування платників податків. 

ЦОПП знаходиться за адресою: пр. Праці, 20, 1 поверх.

 

В Бердянську підтримали акцію «Права та обов’язки»

7 листопада Міністерство доходів і зборів України провело Всеукраїнську акцію «Права та обов’язки». Метою заходу є підвищення рівня обізнаності громадян щодо їхніх прав, гарантованих законодавством.

Цього дня кожний відвідувач Центра обслуговування платників податків міста Бердянськ отримав брошуру „Права та обов’язки платника податків та контролюючих органів”, розроблену фахівцями Міністерства.

Брошура містить декілька розділів, в яких розміщено основні витяги із законодавства. Платники можуть дізнатися не тільки про свої права і обов’язки, а й посадових осіб контролюючих органів.

Проте на цьому робота щодо підвищення економічної грамотності населення не закінчується, розповсюдження брошур буде продовжуватись на круглих столах, семінарах та інших тематичних заходах.

 

Новини законодавства

Вступив в дію порядок звірки інформації про об’єкти нерухомості

Порядок визначає механізм проведення звірки кількості об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб - платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та розмірів житлової площі таких об'єктів і передачі інформації за результатами вказаної звірки від підрозділу доходів і зборів з фізичних осіб органу доходів і зборів за місцем проживання (реєстрації) платника податку до підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб органів доходів і зборів за місцезнаходженням об'єктів житлової нерухомості.

Проведення звірки з фізичними особами - власниками об'єктів житлової нерухомості здійснюється на підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості, про житлову площу таких об'єктів та за наявності документів, що посвідчують особу власника.

Фізичні особи - власники об'єктів житлової нерухомості можуть здійснювати таку звірку до 31 грудня 2013 року (включно).

Наказ Міндоходів від 26.09.2013 року №508

 

БЕЗМИТНА ТОРГІВЛЯ

З 23.10.2013 р. набрали чинності зміни, внесені до Митного кодексу України, згідно з якими особливості здійснення митного контролю товарів, що постачаються магазинами безмитної торгівлі, поширено також на залізничні транспортні засоби комерційного призначення, які виконують міжнародні рейси, для реалізації пасажирам цих рейсів.

Зазначено, що постачання товарів магазинами безмитної торгівлі на залізничні транспортні засоби здійснюється за умови, що такі транспортні засоби не робитимуть під час здійснення рейсу зупинок на залізничних станціях, розташованих на митній території України.

Постачання товарів магазинами безмитної торгівлі на борт повітряного транспортного засобу комерційного призначення, що виконуватиме міжнародний рейс з іншого пункту пропуску через державний кордон України, ніж той, де розташовано магазин безмитної торгівлі, здійснюється під контролем посадових осіб органу доходів і зборів за місцем розташування магазину безмитної торгівлі у контейнерах під митним забезпеченням та/або забезпеченням утримувача магазину безмитної торгівлі.

Закон України від 19.09.2013 р. № 588-VII

 

ДОВІДКА ПРО ВІДСУТНІСТЬ ВАЛЮТНИХ ЦІННОСТЕЙ ТА МАЙНА

Міндоходів України та Нацбанком України з метою зменшення кількості дозвільних документів відкликано та скасовано спільний лист від 09.01.98 р. № 13-226/53-188, яким передбачався порядок реєстрації органами ДПС виданих суб’єктами господарювання довідок про відсутність у них за межами України валютних цінностей та майна, які були підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями або здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

Лист від 28.10.2013 р. № 22-394/7/99-99-22-03-01-17, № 28-311/19777

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі "спрощенці" поповнили місцевий бюджет на 190 млн. грн. єдиного податку

За січень-жовтень поточного року надходження з єдиного податку в Запорізькому регіоні перевищили 190 мільйонів гривень, що на 52,8 мільйона гривень або на 38,5 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, у жовтні 2013 року малий та середній бізнес спрямував до місцевої скарбниці майже 22 мільйона гривень єдиного податку, забезпечивши зростання надходжень порівняно з минулорічними майже на 3,5 мільйона гривень або на 19 відсотків.

– Створення комфортних умов роботи для малого і середнього бізнесу та ефективність застосування системи єдиного податку із місяця в місяць демонструють свою результативність – сьогодні в регіоні майже 52 тисячі підприємців обрали спрощену систему оподаткування. У подальшій роботі органи доходів і зборів регіону продовжуватимуть орієнтуватися на спрощення процедур адміністрування податків і митних платежів, зниження документообігу, впровадження електронних сервісів. Зокрема, запорізькі платники активно користуються можливістю онлайн-сервісів, триває безкоштовна видача електронних ключів. У регіоні працює розгалужена система з 27 сервісних центрів, у яких надається широкий перелік послуг з високими стандартами обслуговування, – наголосила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

У спрощеній системі оподаткування найбільше представників ІІ групи – майже 25 тисяч, які, починаючи з цього року, звітують лише раз на рік, а не щоквартально. У І групі працюють 9,6 тисячі платників. ІІІ групу представляють 9,4 тисячі, IV-ту – майже 7,9 тисячі суб'єктів підприємництва. У п'ятій групі, де з цього року знижено ставки оподаткування з 10% та 7% до 7% та 5%, відповідно, здійснюють підприємницьку діяльність п'ять підприємців, у шостій – сто платників єдиного податку.

 

Запорізькі митники виявили підміну турецького прокату на 303 тис. грн.

На митну територію України від турецького підприємства "S" для запорізького ТОВ "Н." надійшов вантаж - контейнер з металопрокатом. Працівники митниці ознайомилися з поданою митною декларацією та необхідним пакетом документів для проведення митних формальностей стосовно заявленого товару. Саме на формальний огляд, певно, розраховував менеджер фірми - постачальника товару, заповнюючи документи. Він не сподівався, що товар будуть перевіряти та звіряти з відповідністю вмісту контейнера за документами. А там і справді було "помилок" не на одну тисячу…

Згідно з контрактом та специфікацією, турецьке підприємство мало поставити запорізькому підприємству прокат плоский з корозостійкої (нержавіючої) сталі без подальшого оброблення холоднокатаної марки AISI 304, AISI 430, AISI 321. Та під час огляду та звірки митники встановили, що замість зазначених марок турки поставили зовсім інший прокат - AISI 304 L.

І тут би списати цю "неточність" на технічну помилку, зайво дописану літеру, яка начебто "погоди великої не зробила". Але це лише на перший погляд дилетанта, але не працівників митниці. Насправді ж, криється цілковита підміна заявленого товару, який між собою різниться у межах міцності, пружності, а головне - у вартості товару. Літера L позначає прокат вищого ґатунку, а отже, він є дорожчим. 

Коментуючи цей факт, начальник Запорізької митниці Міндоходів Михайло Бізіля наголосив, що наданий інвойс містить неправдиві дані щодо марки сталі. За даним фактом Запорізькою митницею Міндоходів стосовно громадянина Туреччини С. порушено справу про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. В ній йдеться про переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю. Поставлений на митницю товар - прокат плоский вартістю 303,4 тис. грн. вилучено.

 

Понад півмільйона гривень до бюджетів – від оперативних підрозділів

Саме стільки за минулий тиждень мобілізували до бюджетів співробітники Головного управління Міндоходів області. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 4 кримінальних правопорушеннях, з яких 1 – за ухилення від сплати податків. Сума збитків за вказаними кримінальними провадженнями становить понад 800 тис. гривень. Із незаконного обігу вилучено товарів "підакцизної" групи на суму 26 тис. гривень. 

 

Запорізьке підприємство викривленням звітності ухилилося від сплати 800 тис. грн. податків

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків), відносно службових осіб одного з підприємств м. Запоріжжя. Під час вирощування та торгівлі сільськогосподарськими культурами, шляхом перекручування даних бухгалтерської та податкової звітності, керівництво підприємства ухилилось від сплати податку на прибуток, податку на додану вартість та податку на землю на загальну суму понад 800 тис. гривень.

 

Контрабандних цигарок на 17 тис. грн. вилучено з полиць павільйону

Оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області в одному з торговельних павільйонів обласного центру встановили факт зберігання та реалізації тютюнових виробів, на яких відсутні марки акцизного податку України встановленого зразка. Вилучено 1672 пачки тютюнових виробів на загальну суму 17,2 тис. гривень.

 

До бюджетів Запорізької області надійшло майже 22 млн. грн. від плати за ліцензії

Саме таку суму сплатили запорізькі платники податків за десять місяців поточного року за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

 З початку року платники податків сплатили до бюджету 2 ,7 млн. грн. акцизного податку з вироблених в Україні товарів, що перевищує надходження відповідного періоду минулого року більш ніж на мільйон гривень. За 10 місяців поточного року збільшилися також надходження акцизного податку з ввезених товарів, а саме надійшло 5,2 млн. грн., що більше надходжень відповідного періоду минулого року в 2,4 разу.

З початку року видано 5921 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі: 3044 – алкогольними напоями, 2877 – тютюновими виробами, анульовано 1565 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, у тому числі 58 – за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. 

 

За порушення правил торгівлі підакцизними товарами сплачено понад 520 тис. грн. 

Саме таку суму застосовано фінансових санкцій за результатами виявлених 83 порушень. З початку 2013 року спеціалісти відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели 70 перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну та/або оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. З початку року в ході перевірок, які проводили міндоходівці спільно з працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей, було встановлено 21 порушення, коли алкогольні вироби і цигарки реалізовували неповнолітнім.

- При видачі ліцензії на право роздрібної чи оптової торгівлі підакцизною групою товарів ми обов'язково попереджаємо власників торговельних закладів про заборону продажу неповнолітнім особам цигарок і спиртних напоїв, - розповідає начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Запорізькій області Сергій Афєндіков. – А ті в свою чергу повинні застерегти продавців, реалізаторів цих товарів про те, яким може бути фінал проданої пачки цигарок чи пляшки слабоалкогольного напою неповнолітнім. У разі, коли юнак чи дівчина переконують продавця у тому, що вони досягли повноліття, а він у цьому сумнівається, є досить вагомий аргумент: паспорт, який дозволить розв'язати конфліктну ситуацію.

Ціна, коли продавець ігнорує правила реалізації, досить висока. Власник торгового закладу має сплатити за порушення ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (зі змінами та доповненнями) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 6800 гривень. 

Крім тог, санкція цієї статті передбачає ще одне покарання - анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими або алкогольними виробами.

Не менш важливий аргумент: громадянська позиція кожного, кому не байдужа доля підростаючого покоління.

 

Третина звернень до органів Міндоходів стосувалась порушень податкового законодавства

До підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області надійшло 771 письмове звернення громадян, що на 240 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року, з них: 769 заяв, дві скарги. Пропозицій не надходило.

Результати проведеного аналізу свідчать про те, що заявники зверталися до органів ГУ Міндоходів у Запорізькій області у 238 випадках з метою інформування органу влади про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації. У 154 зверненнях - за отриманням податкової консультації індивідуального характеру у відповідності до вимог ст.52 Податкового кодексу України.

З проведення контрольно-перевірочної роботи надіслано 119 звернень. Всього протягом 10 місяців поточного року розглянуто 719 звернень, з них: 180 – вирішено позитивно, 482 – роз’яснено, 1 – направлено до правоохоронних органів, 24 – визнано анонімними, 28 – надіслано за належністю, 4 звернення повернуто авторам (відповідно до ст. 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян»).Знаходяться на виконанні 52 звернення громадян. До підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області надійшло 26 колективних звернень, що складає 3,4% від загальної кількості. Повторних звернень до органів Міндоходів у Запорізькій області не надходило. 

 

Запорізькі міндоходівці отримали 208 запитів на інформацію

Протягом цього року до органів Міндоходів у Запорізькій області надійшло 208 запитів на інформацію. Проведений аналіз статусу запитувачів свідчить, що із загальної кількості запитів, які надійшли до органів Міндоходів Запорізької області, в 122 випадках це були фізичні особи, 71 – юридичні особи, 8 запитів отримано від інших органів виконавчої влади, як належному розпоряднику інформації та 7 запитів – від представників масової інформації. 196 запитів отримано поштою, 12 – електронною поштою.

За наслідками розгляду: по 62 запитах на інформацію було надано роз’яснення, що інформація, яка цікавить, належить до категорії з обмеженим доступом, у відповідь на 134 запити надано інформацію, 12 запитів надіслано належному розпоряднику інформації, 3 запити знаходяться на виконанні.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Вчасно сплатіть податки

Бердянська ОДПІ нагадує. Термін сплати податків та зборів за 3 квартал 2013 року – 19 листопада.

 

Документи, які подаються для реєстрації РРО

Для реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) суб’єкт господарювання подає до органу доходів і зборів:

- заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;

- копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

- копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

- копію договору суб'єкта господарювання з Центру сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

При цьому, заява про реєстрацію РРО може бути поданою в паперовому або в електронному вигляді.

Нагадуємо, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

 Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417.

 

Для переходу на сплату єдиного податку подайте відповідну заяву

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього йому необхідно подати заяву до територіального органу Міндоходів не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Це відбувається за умови, якщо протягом календарного року, який передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, платником дотримано вимоги щодо обсягу доходу протягом календарного року та середньооблікової кількості працівників (пп. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України).

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності регулюється розділом XIV Податкового кодексу України.

 

Платники податків запитували на семінарі

Які документи повинна надавати ФОП платник ЄП на вимогу покупців за надані послуги (при продажі товарів) та яка передбачена відповідальність у разі невидачі відповідних документів?

Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Разом з тим, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо)при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» (далі – Закон № 1023). Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Таким чином, фізична особа – підприємець - платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця.

У разі, невидачі на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом № 1023.

 

До якого податкового органу необхідно звертатись ФО – власнику декількох об’єктів житлової нерухомості, розміщених в різних населених пунктах, для проведення звірки даних ?

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

розміру житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку; 

розміру ставки податку; 

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

 

Чи необхідно ФОП після 18.10.2013 реєструвати нову форму Книги обліку доходів та витрат і переносити до неї дані із Книги, що велась до дати її реєстрації?

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій щоденно на підставі первинних документів здійснюються записи про операції, що відбулися у звітному (податковому) періоді.

Наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481, який набрав чинності з 18.10.2013, затверджено форму та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга 481) фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування, яким передбачено 9 граф Книги 481, що підлягають заповненню.

Разом з тим, наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1025, який діяв до 18.10.2013, було затверджено форму Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга 1025), в якій фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування заповнювали 12 граф.

Таким чином, порядки ведення Книг обліку доходів і витрат суттєво відрізняються один від одного, тому дані з Книги 1025 не переносяться до Книги 481.

Міндоходів рекомендує фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування продовжувати ведення Книги 1025 до кінця 2013 року, а з 01.01.2014 року зареєструвати та вести Книгу 481.

 У разі реєстрації в 2013 році Книги 481 фізична особа – підприємець при заповненні та поданні податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний період повинна врахувати показники Книги 1025, що велась нею протягом звітного року до дати реєстрації нової Книги.

 

Податок на прибуток підприємств

Яким чином відображається придбання комп’ютерної програми, якщо передбачено термін її використання 1 рік? 

 Як визначено пунктом 144.1 статті 144 ПКУ амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів та довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності.

 Підпунктом 145.1.1 статті 145 ПКУ визначені групи нематеріальних активів і встановлені строки дії права користування відповідно до правовстановлюючого документа. Зокрема, авторське право та суміжні з ним права (право на літературні, художні, музичні твори, комп’ютерні програми, програми для електронно-обчислювальних машин, компіляції даних (бази даних), фонограми, відеограми, передачі (програми) організацій мовлення тощо) крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті, відносяться до групи 5. 

 Нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється із застосуванням методів, визначених у підпункті 145.1.5 статті 145 ПКУ і для об’єктів нематеріальних активів групи 5 встановлений правовстановлюючими документами строк амортизації має бути не менш як 2 роки.

Підпунктом 145.1.2 статті 145 ПКУ визначено, що нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється наказом по підприємству при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше ніж визначено в пункті 145.1 і призупиняється на період його виводу з експлуатації (для реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та інших причин) на підставі документів, які свідчать про виведення таких основних засобів з експлуатації.

 Таким чином, комп’ютерна програма визнається нематеріальним активом і належить до 5 групи нематеріальних активів, при цьому правовстановлюючими документами строк дії права користування комп’ютерною програмою має бути встановлений не менше як 2 роки.

 

Як оподатковується сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку від нерезидента?

Згідно з підпунктом 135.5.4 статті 135 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) інші доходи включають, зокрема, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, крім випадків, коли операції з надання/отримання безповоротної фінансової допомоги проводяться між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи;

Як визначено пунктом 137.10 статті 137 ПКУ суми безповоротної фінансової допомоги вважаються доходами за датою надходження коштів на банківський рахунок чи в касу платника податку, якщо інше не передбачено цим розділом.

Таким чином, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді від нерезидента включаються до складу доходів, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування.

Отримана в іноземній валюті безповоротна фінансова допомога, для визначення суми доходу, перераховуються в національну валюту за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату надходження коштів на банківський рахунок платника податку

 

Яким чином комісіонер відображає операції проведені згідно з договорами комісії?

Як визначено підпунктом 14.1.202 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довірчого управління, оперативного лізингу (оренди), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.

 Підпунктом 135.4.1 статті 135 ПКУ передбачено, що винагороди комісіонера (повіреного, агента тощо) включаються в дохід від операційної діяльності, який згідно з п.135.4 цієї статті визнається в розмірі договірної (контрактної) вартості, але не менше суми отриманої в будь-якій формі компенсації.

Дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг (пункт 137.1 статті 137 ПКУ).

 Кошти або вартість майна, що надходять комісіонеру (повіреному, агенту тощо) в межах договорів комісії, доручення, консигнації та інших аналогічних цивільно-правових договорів не враховуються у складі доходу на підставі підпункту 136.1.19 статті 136 ПКУ.

Платежі платника податку в сумі вартості товару на користь комітента, принципала тощо за договорами комісії, агентськими договорами та іншими аналогічними договорами, перераховані платником на виконання цих договорів не враховуються у складі витрат відповідно до підпункту 139.1.2 статті 139 ПКУ.

Як визначено підпунктами 153.4.1 та 153.4.2 статті 153 ПКУ 

 - не включаються в дохід і не підлягають оподаткуванню, зокрема, кошти або майно, залучені платником податку на підставі договору концесії, комісії, доручення, а також згідно з іншими цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачу права власності на такі кошти або майно;

- не включаються до витрат кошти або майно, надані платником податку на підставі, зокрема, договорів концесії, комісії, консигнації або згідно з іншими цивільно-правовими договорами, що не передбачають передачі права власності на таке майно іншій особі.

 

Працівник підприємства виходить на пенсію. Чи включається до складу витрат виплата одноразової допомоги такому працівнику? 

Відповідно до пункту 142.1 статті 142 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін, (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами р. IV ПКУ).

Пунктом 165.1 статті 165 розділу ІУ ПКУ встановлено вичерпний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. При цьому, винятки, передбачені підпунктом 165.1.1 статті 165 ПКУ, не поширюються, зокрема на виплату грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку).

 Тобто, грошова (вихідна) допомога при виході на пенсію (у відставку) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах. 

Отже, одноразова грошова допомога, яка виплачується відповідно до колективного договору працівникам, які виходять на пенсію, включається до складу витрат платника податку.

 

Яким чином відображається перерахунок доходів та витрат якщо після продажу товарів підприємство їх повернуло продавцю?

Відповідно до пункту 140.2 статті 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі якщо після продажу товарів, виконання робіт, надання послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, в тому числі перерахунок у випадках повернення проданих товарів чи права власності на такі товари (результати робіт, послуг) продавцю, платник податку - продавець та платник податку - покупець здійснюють відповідний перерахунок доходів або витрат (балансової вартості основних засобів) у звітному періоді, в якому сталася така зміна суми компенсації.

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом МФУ від 28.09.11 №1213, за звітний податковий період, в якому відбулось повернення сум попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг, платник податку – продавець відображає коригування доходів у рядку 03.26 «Перерахунок доходів у разі зміни суми компенсації вартості товарів (робіт, послуг) (+, -)» додатка ІД до Декларації.

 Платник податку – покупець при заповненні, за звітний податковий період, в якому відбулось повернення сум попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг, коригування витрат відображає у рядку 06.4.25 «Перерахунок витрат у разі зміни суми компенсації вартості товарів (робіт, послуг) (+, -)» додатка ІВ до Декларації.

 

Товариство вирішило продати нематеріальний актив, отриманий на безоплатній основі. Яким чином оподатковується така операція?

Відповідно до пункту 146.13 статті 146 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку. 

Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження безоплатно отриманих основних засобів або нематеріальних активів над вартістю таких основних засобів або нематеріальних активів, що була включена до складу доходів у зв’язку з отриманням, включається до доходів платника податку, а сума перевищення вартості, що була включена до складу доходів у зв’язку з безоплатним отриманням над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку. 

 Як визначено пунктом 146.14 статті 146 ПКУ дохід від продажу або іншого відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об’єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об’єкта (активу) 

 Таким чином, у разі продажу нематеріального активу сума перевищення доходів від такого продажу над балансовою вартістю об’єкта нематеріального активу включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами - до витрат платника податку. При цьому, дохід від продажу матеріального активу визначається згідно з договором про продаж, але не нижче звичайної ціни такого активу.

 

Якщо виявлено помилки в декларації за 2012 рік, що спричинило заниження суму авансових внесків на 2013-2014 роки, чи можливо відкоригувати сплачені авансові внески?

Якщо виявлено помилки за попередній звітний (податковий) рік, що призвели до збільшення задекларованих податкових зобов’язань з податку на прибуток та відповідно сум авансових внесків, то підприємство має право подати уточнюючу річну податкову декларацію з податку на прибуток підприємства, та зазначити в ній виправлені збільшені показники загальної суми нарахованого до сплати податку на прибуток та суми авансових внесків, що підлягають сплаті щомісяця, у рядках 33 та 34 частини «Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток» Декларації 

У разі збільшення суми авансових внесків з податку на прибуток в уточнюючій річній Декларації платник податку зобов’язаний визначити суму недоплати авансових внесків, штраф відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за кожен звітний період, термін сплати авансових внесків за яким настав на дату подання уточнюючої річної Декларації, та пеню відповідно до підпункту 129.1.2 статті 129 ПКУ. 

 Суми збільшення податкового зобов’язання з податку на прибуток (у тому числі авансових внесків) за податковий період, який уточнюється, відображаються у рядку 23 частини «Самостійне виправлення помилок» Декларації, пені та штрафу – у рядках 25 та 27.

 Разом із уточнюючою річною Декларацією підприємство має надати до податкового органу пояснення проведених виправлень.

 

Для фізичних осіб-приватних підприємців

 Чи звільняється від сплати авансового внеску на період відпустки приватний підприємець – платник єдиного податку 2-ї групи без найманих працівників, якщо тривалість відпустки 2 тижні?

 Відповідно до пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

 Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (пункт 295.5 статті 295 ПКУ).

 Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (підпункт 298.3.2 статті 298 ПКУ).

 Отже якщо тривалість відпуски є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.

 

 Як визначається дохід фізичної особи - платника єдиного податку 3-ї групи від продажу іноземної валюти, отриманої при здійсненні операцій з експорт у товарів?

 Відповідно до пп. 1 пункту 292.1 статті 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

 Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (пункт 292.5 статті 292 ПКУ).

 Згідно з п.4 Положення (стандарта) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом МФУ 10.08.2000 №193, курсова різниця - це різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах. Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів. 

 Відповідно до п.8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції (в межах її обсягу) та на дату балансу. Курсові різниці від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті та інших монетарних статей про операційну діяльність відображаються у складі інших операційних доходів (витрат).

 Враховуючи вищенаведене, дохід, отриманий від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг), виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу. 

 При визначенні доходу враховується сума позитивної курсової різниці від продажу такої іноземної валюти. У разі утворення від’ємної курсової різниці від продажу валюти її величина не зменшує базу оподаткування єдиним податком для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку 3-ї групи.

 

 Чи необхідно нараховувати податкові зобов’язання зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства на залишок алкогольних напоїв, що залишились у власності після припинення підприємницької діяльності?

 Об’єктом оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства є виручка – товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі ( пункт 16 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).

 Згідно зі статтею 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) роздрібна торгівля – це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування. 

 При цьому оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (стаття 15 Закону № 481).

 Продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (підпункт 14.1.201 статті 14 ПКУ).

 Отже, алкогольні напої, що залишились у власності фізичної особи після припинення підприємницької діяльності, не можуть реалізовуватись (передаватись) іншим особам (як фізичним особам, так і суб’єктам господарювання), але можуть бути використані їх власником для власного споживання. 

 При цьому підстави для нарахування податкових зобов’язань зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства на вартість алкогольних напоїв, призначених для власного споживання, відсутні.

 

 Які платники єдиного податку можуть бути платниками ПДВ?

 Відповідно до пункту 183.1 статті 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву. 

 Підпунктом 14.1.139 статті 14 ПКУ визначено, що особа для цілей Розділу V ПКУ - будь-яка із зазначених нижче осіб:

 а) юридична особа, створена відповідно до закону у будь-якій організаційно-правовій формі, у тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, яка, зокрема є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість;

 б) фізична особа - підприємець, яка зокрема є платником єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість.

 При цьому ставка єдиного податку у розмірі 3 або 5% доходу встановлена для третьої і четвертої груп та п’ятої і шостої груп платників єдиного податку, у разі сплати ними ПДВ згідно з ПКУ (пункт 293.3 статті 293 ПКУ).

 Отже, платниками ПДВ можуть бути платники єдиного податку третьої і четвертої та п’ятої і шостої групи за умови застосування ставки єдиного податку у розмірі 3 або 5% відповідно.

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Як розраховується сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб?

Відповідно до п. 265.5. ст.265 Податкового кодексу України ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування й становлять:

а) не більше 1 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7 відсотка - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

в) 1 відсоток - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

г) 2,7 відсотка - для різних видів об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.

 

Які ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлені діючим законодавством для юридичних осіб?

Згідно пп.265.5.3.п.265.5 ст.265 Податкового кодексу України ставки податку для юридичних осіб встановлюються в таких розмірах:

а) 1 відсоток - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

 

Хто проводить обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб?

Нормою п.265.7 ст.265 Податкового кодексу України передбачено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється виходячи із бази оподаткування, зменшеної відповідно для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів, та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об'єкта житлової нерухомості одного виду, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об'єктів, зменшеної відповідно для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів, та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об'єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної житлової площі таких об'єктів, зменшеної відповідно для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів, та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2 і 3 цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги житлової площі кожного з об'єктів житлової нерухомості.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

 

Який порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб?

Відповідно до пп.265.9.1. п.265.9 ст.265 Податкового кодексу України податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. 

Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

 

В які строки платники повинні сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? 

Згідно п.265.10 ст.265 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується: 

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; 

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Чи застосовуються штрафні санкції та пеня до фізичної особи за несвоєчасну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? 

Відповідно до п.126.1 cт.126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: 

 при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; 

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. 

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ).

Пеня, визначена пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.129.4 ст.129 ПКУ).


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.