Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє

22.04.2020, 19:31    просмотров: 1042

 

Увага! Зміни законодавства, контакти, новини, бюджетні рахунки та інша актуальна інформація – тільки на сайті податкової: zp.tax.gov.ua

 З початку роботи нової податкової служби минуло вже понад півроку, проте досі виникають непорозуміння у журналістів та громадян, які шукають необхідні дані не на тих інформаційних ресурсах.  

Нагадуємо, що в результаті реорганізації Державної фіскальної служби  були створені Державна податкова служба та Державна митна служба. При цьому у складі ДФС залишились підрозділи податкової міліції. 

Тому інформація щодо новацій та застосування норм чинного податкового законодавства, новини та інші важливі аспекти діяльності податкової служби щоденно оприлюднюються тільки на сайті Державної податкової служби http://www.tax.gov.ua/

Податкові  новини Запорізької області, діючі бюджетні рахунки, ставки місцевих податків, реєстри, набори відкритих даних, контактну інформацію територіальних органів податкової слід шукати на субсайті Головного управління ДПС у Запорізькій області http://zp.tax.gov.ua/.

Крім того, всі електронні податкові сервіси, зокрема і електронний кабінет, також розміщені на нових вебресурсах http://www.tax.gov.ua/   та http://zp.tax.gov.ua/. 

Особливо зараз у період пандемії COVID-19 для підприємців важливо отримувати достовірну інформацію та бути на зв'язку з податковою онлайн. Користуйтесь перевіреними джерелами інформації та будьте здорові! 

 

Платники Бердянського та Приморського районів спрямували до бюджету 848 тисяч екологічного податку

За перший квартал 2020 року бердянські та приморські підприємства сплатили до бюджету 848,2 тисяч гривень екологічного податку. Як зазначила начальниця Головного управління ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року надходження зросли майже на 100 тисяч, або на 13,3 відсотка.

Із загальної суми до державної скарбниці спрямовано 474,2 тисячі, до спеціального фонду місцевих бюджетів  майже – 374 тисяч гривень.

З початку року більшу частину надходжень забезпечили платники           м. Бердянськ – 772,9 тисячі гривень, суб'єкти господарювання Бердянського району перерахували 10,8 тисячі, Приморського району – 64,5 тисячі гривень.

 

Водокористувачі Бердянського і Приморського районів сплатили майже 85 тисяч гривень

 На початок квітня 2020 року на обліку у Бердянському управлінні ГУ ДПС у Запорізькій області перебувають 57 платників збору за спеціальне використання води, які за перший квартал 2020 року перерахували до бюджетів усіх рівнів 84,8 тисячі гривень. Із цієї суми до державного бюджету направлено 46,1 тис. грн, до місцевих бюджетів сплачено 38,7 тисячі.

Як повідомила начальник Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, найбільші суми рентної плати забезпечили суб’єкти господарювання м. Бердянськ – 67,2 тисячі, платники Бердянського району – 6 тисяч та Приморського – 11,6 тисячі гривень.

Нагадаємо, що відповідно до п. 255.1 ст. 255 ПКУ, платниками рентної плати за спеціальне використання води є: первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;

суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які  використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Довідково повідомляємо, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за І квартал 2020 року – 9 травня та 19 травня 2020 року відповідно.

 

Новини законодавства

Запроваджено єдиний рахунок для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує, що 18.04.2020 набрав чинності Закон України від 13 квітня 2020 року № 559-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 559). Ухвалені Законом № 559 зміни забезпечують створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) через Електронний кабінет. Такий рахунок буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Єдиний рахунок для сплати податків та єдиного внеску має запрацювати з 01.01.2021. До цієї дати Державна казначейська служба України має подбати про його відкриття та оприлюднення реквізитів такого рахунку.

Введення єдиного рахунку для сплати податків та єдиного внеску допоможе спростити сплату податкових платежів та сприятиме зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань.

Як зазначалось вище, Закон № 559 набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування (18.04.2020), крім пункту 1 (в частині накладення арешту на кошти на єдиному рахунку, відкритому у порядку, визначеному статтею 351 ПКУ), пункту 2, пункту 3 (в частині коштів на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному статтею 351 ПКУ) розділу І Закону № 559, які набирають чинності з 01 січня 2021 року.

Закон № 559 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від  17.04.2020 № 67.

 

Внесено зміни до переліку лікарських засобів, медичних виробів та медичного обладнання, які звільнено від оподаткування ПДВ

15 квітня 2020 року  набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 08 квітня 2020 року № 271 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Постанова № 271), якою внесено зміни до постанови КМУ від 20 березня 2020 року № 224 «Про затвердження переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість» (далі – Постанова № 224).

Постановою № 271 викладено у новій редакції назву Постанови № 224, а саме: «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість».

Змін зазнав і перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість (далі – Перелік).

До приміток Переліку додано пункт 3, відповідно до якого, щоб скористатися пільгою з ПДВ та ввізного мита на медичні вироби, медичне обладнання та інші товари, повинно бути:

? подано декларацію про відповідність та нанесено на товар або на його упаковку, а також на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом, знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення;

або

? подано повідомлення Міністерства охорони здоров’я України про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів, або повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконані вимоги технічних регламентів.

Також Постановою № 271 внесено відповідні зміни щодо звільнення від мита, ввізного ПДВ та ПДВ при постачанні на території України засобів, включених до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до наступних постанов КМУ:

? від 27 серпня 2008 року № 761 «Про затвердження Технічного регламенту засобів індивідуального захисту»;

? від 02 жовтня 2013 року № 753 «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів»;

? від 02 жовтня 2013 року № 754 «Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro»;

? від 02жовтня 2013 року №755 «Про затвердження Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують».

Крім того, Постановою № 271 розширено перелік кодів УКТ ЗЕД товарів, які у зв’язку з запровадженим карантином заборонено до вивозу за межі митної території України.

Постанову № 271 опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 15.04.2020 № 72.

 

Виробництво дезінфекційних засобів: запроваджено нульову ставку акцизного податку

Тимчасово, до 31 травня 2020 року, виробники лікарських засобів, які здійснюють виробництво дезінфекційних засобів з використанням спирту етилового, акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Тимчасові новації запроваджені Законом України від 30.03.2020 року №540 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)".

Також законом тимчасово спрощено порядок виробництва дезінфекційних засобів, зокрема, надано державним підприємствам, які є виробниками спирту етилового, право використовувати вироблений ними спирт для виробництва дезінфекційних засобів без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту, за умови обладнання місць відпуску дезінфекційних засобів засобами обліку виробленої продукції та участі представників контролюючий органів у контролі за дотриманням умов денатурації спирту.

Тимчасово до 31 травня 2020 року, надано дозвіл на відвантаження спирту етилового з акцизного складу виробників спирту етилового виробникам лікарських засобів та виробникам продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, для виробництва дезінфекційних засобів, зокрема у кількості, що не перевищує об’єм наявних у розпорядженні місць зберігання спирту етилового, що внесені до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.

До отримання з акцизного складу спирту етилового, що використовується для виробництва дезінфекційних засобів, відповідно до пункту 229.1 статті 229 Податкового Кодексу України (ПКУ) виробниками лікарських засобів, на території яких діють податкові пости видається податковий вексель на суму податку, нарахованого на обсяг спирту етилового, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 ПКУ. До видачі, обігу, погашення та здійснення протесту такого векселя застосовуються норми пункту 229.1 статті 229 цього Кодексу. 

 

Зміни законодавства

До уваги платників ПДВ: застосування штрафних санкцій під час карантину

Законами України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)» та від 17.03.2020 №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)», передбачається звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, а саме:

Не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій, зокрема,  за порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ.

Отже, встановлений мораторій на застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені з 1 березня по 31 травня 2020 року, не поширюється на санкції за порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ.

Тобто, платників ПДВ не звільнено від застосування до них фінансової відповідальності:

- за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ,

- несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з ПДВ.

Крім того, встановлений мораторій на перевірки не поширюється на проведення камеральних перевірок, а також перевірок з питання бюджетного відшкодування ПДВ. 

Тобто, терміни проведення камеральної перевірки податкової декларації уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість не змінюються.

Разом з тим, до переліку штрафних санкцій не включені санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Зверніть увагу, що перебіг строків розгляду скарг в адміністративному порядку не зупиняється стосовно скарг щодо законності декларування, заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від'ємного значення з ПДВ (п. 528 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідні положення ПКУ).

 

Які ПДВ-особливості для благодійних організацій щодо діяльності для боротьби з короновірусом?

На період, що закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання  на митній території України товарів, для запобігання поширенню коронавірусної хвороби, за переліком КМУ від 20.03.2020  № 224, що здійснені громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, не включаються ними при обрахунку загальної суми, по досягненню якої особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ. 

Це правило застосовується до операцій, здійснених, починаючи з 17 березня 2020 року. 

Такі особливості тимчасово запроваджуються для громадських об’єднань та благодійних органзацій, які не зареєстровані як платники ПДВ. 

Отже, для благодійних організацій та громадських об'єднань, на період карантину, операції із імпорту та реалізації ліків, медвиробів та/або медобладнання для таких потреб та надання благодійної допомоги, здійснені з 17.03.2020 року не включаються до бази оподаткування ПДВ, що дозволить не перевищити граничну межу (1 млн. грн.) для обов’язкової реєстрації платниками ПДВ.

 

Які граничні ліміти застосовуються для платників єдиного податку?

Збільшено ліміти для перебування на спрощеній системі оподаткування:

- для першої групи - із 300 тис. грн до 1 млн. грн;

- для другої групи - із 1,5 млн. грн до 5 млн. грн;

- для третьої групи -  із 5 млн. грн до 7 млн. грн.

Зверніть увагу, що платники єдиного податку мають право за власним бажанням змінити групу платника єдиного податку (у зв’язку із збільшенням граничних обсягів доходів), шляхом подання заяви до податкового органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу (при зміні групи з ІІІ кварталу - заява  подається не пізніше 15 червня 2020 року). При цьому, у платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, у разі обрання ним першої або другої групи, анулюється реєстрація платником ПДВ (п.п. 298.1.5 ст. 298 ПКУ).

 

Зміни законодавства

Дізнайтесь про терміни застосування РРО за новими правилами 

Законом України від 17.03.2020 № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» відтерміновано запровадження нових правил використання РРО, а саме:

•до 01 серпня 2020 року перенесено застосування програмних РРО, як альтернативу класичним РРО; 

•до 01 серпня 2020 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО підприємцями - платниками єдиного податку другої - четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.

Зверніть увагу, що надання платних послуг у сфері охорони здоров'я, виключено із зазначеного переліку. 

Як наслідок, такі послуги можна буде надавати в межах зазначеного ліміту до 1 січня 2021 року.

• з 1 січня 2021 до 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО підприємцями - платниками єдиного податку 2-ї – 4-ї груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

      - реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

       - реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

       - реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

       - реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

       - роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

       - діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п.11 ст.9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

      - діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

      - діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);      

- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

•на 1 січня 2021 року перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК».

 

Зміни  законодавства: що варто знати про строки проведення камеральних перевірок в період карантину

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), який передбачає тимчасове продовження загального терміну камеральних перевірок (п. 522 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідні положення ПКУ), а саме: 

Камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з ПДВ) за звітні (податкові) періоди березень - травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з ПДВ), що були подані платниками податків протягом березня - травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Тобто, камеральна перевірка по податковій декларації за березень 2020 року, граничний строк подання якої припадає на 20 квітня 2020 року,  яка подана:

-17 квітня 2020 року (з дотриманням терміну подання) – може бути проведена до 19 червня включно;

-23 квітня 2020 року (з порушенням терміну подання) – може бути проведена до 22 червня включно.

Якщо уточнюючий розрахунок до податкової декларації подано 10 квітня 2020 року, то камеральна перевірка такого уточнюючого розрахунку може бути проведена до 9 червня включно.

Зверніть увагу, що зазначений порядок не поширюється на камеральні перевірки податкової декларації з ПДВ та уточнюючих розрахунків з ПДВ.

Терміни проведення камеральної перевірки податкової декларації уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість не змінюються.

 

Зміни  законодавства: подання скарг на рішення податкового органу в період карантину

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30.03.2020 року №540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)»  (опублікований у виданні «Голос України» від 02.04.2020 №62), який передбачає зупинення перебігу строків, в частині процедури адміністративного оскарження, щодо скарг платників податків (п. 528 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідні положення ПКУ), а саме: 

Тимчасово, на період до 31 травня 2020 року (включно), зупиняється перебіг строків, встановлених ст. 56 ПКУ (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. 

З 1 червня 2020 року перебіг строків, які зупинялися, продовжується з урахуванням часу, що минув до такого зупинення.

Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених статтею 56 ПКУ.

Отже, якщо строк подання скарги припадає на період з 2 квітня 2020 року  (дати набрання чинності Законом №540) до 31 травня 2020 року (включно), то строки для подання таких скарг призупиняються, а платник податків може подати відповідну скаргу, з урахуванням часу, що минув до такого призупинення.

Оскільки перебіг строків, які зупинялися, продовжується, то податковий орган має право прийняти відповідне рішення з 1 червня 2020 року  з урахуванням часу, що минув до такого зупинення.

Також, якщо строк прийняття рішень по скаргах, які подані у період з 2 квітня 2020 року  до 31 травня 2020 року (включно), припадає на період з 2 квітня 2020 року  до 31 травня 2020 року (включно), то прийняття таких рішень поза межами строків визначених статтею 56 ПКУ, або ненадіслання/несвоєчасне надіслання платникам податкових рішень податкового органу про продовження строків, не призводять до задоволення скарг платників податків. 

Зверніть увагу, що перебіг строків розгляду скарг в адміністративному порядку не зупиняється стосовно скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від'ємного значення з ПДВ.

 

Деклараційна кампанія – 2020

Триває кампанія декларування

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що платники податку - фізичні особи податкову декларацію про майновий стан і доходи подають у встановлені Податковим Кодексом строки (у 2020 – до 01 липня 2020 року) до контролюючого органу за своєю податковою адресою, тобто, за місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку в контролюючому органі.

Сплатити  задекларовані податкові зобов’язання потрібно  до 01 жовтня 2020 року.

З метою використання права на податкову знижку декларація подається  по 31 грудня (включно) 2020 року.

Якщо платник податку, який відповідно до чинного законодавства зобов’язаний  або має право  подати річну декларацію,  не проживає  за місцем реєстрації (прописки), то декларація подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Фізичні особи, які зняті з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, повинні подати декларацію до податкового органу за попередньою податковою адресою.

Громадяни можуть подати декларацію в електронному вигляді,  скориставшись сервісом Електронний кабінет, у якому є можливість часткового автоматичного заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, відомостей з реєстрів  про об’єкти рухомого та нерухомого майна.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою:  https://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

 Для подання декларації в електронному вигляді  потрібно отримати ключі електронного цифрового підпису, які видаються  будь-яким акредитованим центром сертифікації ключів (далі - АЦСК). Перелік АЦСК ДПС з адресами розміщено у відкритій частині Електронного кабінету, який розташовано на офіційному вебсайті ДПС.

 

 Декларування 2020

Подання декларації про майновий стан і доходи онлайн: практичні поради

З 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2019 року.

Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи повинні:

- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;

- особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

Для спрощення процедури подання декларації запроваджено сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Отже, що необхідно для подання декларацій у режимі онлайн?

Подання податкових декларацій в електронній формі у режимі онлайн здійснються через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через офіційний вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/). 

Під час процедури подання декларації здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.

Також для складання декларації необхідно також отримати довідку про отримані в 2019 році доходи (відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (ДРФО) про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків).

Ця довідка потрібна, у тому числі, і для заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Покрокова інструкція "Як фізична особа може отримати довідку про свої доходи в Електронному кабінеті платника" розміщена на сайті Головного управління ДПС у Запорізькій області у розділі "Новини" (https://zp.tax.gov.ua/), а також на сторінці ГУ ДПС у Запорізькій області у соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/tax.zaporizhzhya/).

Відеоурк «Оформлення запиту щодо отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків» можна переглянути на ютуб-каналі ДПС за посиланням: https://youtu.be/_SKY0auOjSk

Звертаємо увагу, що відповідно до змін, запроваджених Законом України від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID – 19)», громадяни мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік - до 1 липня 2020 року.

Тобто, останній день подання декларації – 30 червня 2020 року.

Податкові зобов’язання, визначені фізичними особами у таких деклараціях, мають бути сплачені до 1 жовтня 2020 року.

Фізичні особи, як заявляють право на податкову знижку, мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 31 грудня 2020 року.

 

Декларування 2020

Яким чином декларуються іноземні доходи?

З 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2019 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядку подається при отриманні, зокрема,  доходів з іноземних джерел, оскільки фізичні особи, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб.

Отже, платник, що отримує іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок та військовий збір з таких доходів.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Сума іноземних доходів вказується фізичною особою у графі 3 рядка 10.7 «доходи, отримані з джерел за межами України») розд. ІІ «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» Декларації про майновий стан і доходи. Такі іноземні доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

У графі 6 рядка 10.7 декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 18%.

У графі 7 рядка 10.7 вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, розрахована за ставкою 1,5%.

У цьому рядку 10.7 необхідно зазначити назву країни, з якої отримано іноземні доходи, та назву валюти.

Звертаємо увагу, що відповідно до змін, запроваджених Законом України від 17.03.2020 №533-IX, громадяни мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року.

Тобто, останній день подання декларації – 30 червня 2020 року.

Податкові зобов’язання, визначені фізичними особами у таких деклараціях, мають бути сплачені до 1 жовтня 2020 року.

Також нагадуємо про можливість подання декларацій в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

 

Роз’яснення законодавства

Повідомте податкову про зміну місця проживання

Нерідко трапляється, що про наявність податкового боргу та заборону здійснювати будь-які операції з власним майном, громадяни дізнаються під час спроби укласти будь-які угоди чи скористатися банківською карткою. Непоодинокими є й випадки, коли про 30-тисячний борг з ЄСВ та арешт майна громадяни дізнаються від представників виконавчої служби. Тоді ж починається пошук винуватців такої «непоінформованості» та лунають звинувачення у бік податківців.

А істина полягає в тому, що громадянам слід своєчасно повідомляти податкову службу про зміну власних облікових даних.

Із 1996 року ведеться Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів (далі – Державний реєстр). Про внесення ваших особистих даних до нього свідчить наявність реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номеру).

Відповідно до норм податкового законодавства податкове повідомлення-рішення (податкова вимога) надсилається на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи. Надіслані документи вважаються врученими платнику податків як у разі особистого отримання, так і у випадку, коли поштова служба адресата не знайшла.

Протягом життя прізвище, місце проживання та інші дані людини можуть неодноразово змінюватись. Однак допоки громадянин не проінформує про це податкову службу, податкова інформація надсилатиметься за колишньою адресою.

Тож аби нарахування податків чи виникнення податкової заборгованості не стали для вас неприємним сюрпризом, повідомляйте податкову службу про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання / місцеперебування тощо), шляхом подання заяви за формою № 5ДР. Норми п. 70.7 ст. 70 ПКУ прямо зобов’язують громадян подавати до контролюючих органів зазначені відомості протягом місяця з дня виникнення таких змін.

Після закінчення надзвичайної ситуації, пов`язаної з пандемією, та відновлення звичайного режиму роботи, чекаємо на вас у Центрах обслуговування платників Бердянського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області.

 

Як заповнити уточнюючу декларацію з плати за землю на зменшення податкового зобов’язання за березень 2020?

За період з 01 березня по 31 березня 2020 плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності не нараховується та не сплачується.  

 Для  зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень 2020 платники плати за землю (крім фізичних осіб), які подали відповідну  декларацію, мають подати уточнюючу Декларацію та відобразити в ній зменшення податкових зобов’язань.

Форма Декларації передбачає заповнення розд. І «Розрахунок суми земельного податку» у разі наявності в Декларації відмітки «Земельний податок», та розд. ІІ «Розрахунок суми орендної плати» у разі наявності в Декларації відмітки «Орендна плата».

 В уточнюючій Декларації для відображення зменшення податкового зобов’язання з земельного податку за березень 2020 показники колонок          1 – 13 розд. І «Розрахунок суми земельного податку»  мають відповідати даним раніше поданої Декларації за 2020 рік. У колонках 14 - 17 уточнюючої Декларації зазначається:

 - у колонці 14 «код пільги» – 18010593, згідно з довідником № 98/2 інших податкових пільг станом на 02.04.2020, затверджених ДПС;

- у колонці 15 «розмір пільги» – 100;

 - у колонці 16 «сума пільги» – сума податкового зобов’язання із сплати земельного податку за податковий період березень 2020 року, яка була задекларована в Декларації за 2020 рік;

  - у колонці 17 «Річна сума земельного податку (до сплати)» – різниця між показниками колонок 13 та 16 (к. 13 – к. 16).

 В уточнюючій Декларації для відображення зменшення податкового зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата за земельні ділянки) за березень 2020 показники колонок 1 – 11 розд. ІІ «Розрахунок суми орендної плати» уточнюючої Декларації мають відповідати даним раніше поданої Декларації за 2020 рік, а у колонці 12 «Річна сума орендної плати» – відображається річна сума орендної плати за земельні ділянки, зменшена на суму податкового зобов’язання із сплати орендної плати за земельні ділянки за податковий період березень 2020 року, яка була задекларована в Декларації за 2020 рік.

 При цьому, відображення коду пільги 18010593 (щодо орендної плати за земельні ділянки за березень 2020 року) в уточнюючій Декларації з позначкою «Орендна плата» не передбачено, тобто не зазначається.

 

«Єдинники», не зареєстровані платниками ПДВ, при імпорті товарів сплачують ПДВ без реєстрації

Для цілей оподаткування платником ПДВ є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Норми встановлені п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Якщо особи, не зареєстровані як платники ПДВ, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують ПДВ під час митного оформлення товарів без реєстрації як платники такого податку (п. 181.2 ст. 181 ПКУ).

Тобто, суб’єкти господарювання – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.

 

Оподаткування доходів від виграшу у лотерею

До загального місячного (річного) оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів.

Податковим агентом під час нарахування (виплати, надання) на користь платника податку доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату). Податковим агентом – оператором лотереї у строки, визначені для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума ПДФО, нарахованого за ставкою 18 відс. та 1,5 відс. військового збору, із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею. Крім цього, податкові агенти – оператори лотереї у податковому розрахунку за формою №1-ДФ, відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них ПДФО та військового збору.

Доходи остаточно оподатковуються під час їх виплат

 

Подання ліквідаційного Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області  інформує, що ліквідаційний Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт) за останній податковий (звітний) період (рік) подається до контролюючого органу за місцем реєстрації у паперовому вигляді із самостійно проставленою відміткою «Ліквідаційний» (у верхній правій частині першого аркуша). При цьому, неприбуткові підприємства, установи та організації (далі – неприбуткові організації) можуть подати доповнення до Звіту, передбачене п. 46.4 ст. 46 Податкового кодексу України, у якому пояснити мотиви проставлення відмітки «Ліквідаційний», яке може бути складене в довільній формі.

 Згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями. Формою Звіту, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 469), не передбачено проставлення відмітки про подання Звіту за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата ліквідації. Ліквідаційний Звіт за останній податковий (звітний) період (рік) подається до контролюючого органу за місцем реєстрації у паперовому вигляді із самостійно проставленою відміткою «Ліквідаційний» (у верхній правій частині першого аркуша). При цьому, неприбуткові організації можуть подати доповнення до Звіту, передбачене п. 46.4 ст. 46 ПКУ, з поясненням мотивів проставлення відмітки «Ліквідаційний», яке може бути складене в довільній формі.

 Звертаємо увагу, що на даний час можливість подання Звіту за останній податковий (звітний) період (рік) з проставленням відмітки «Ліквідаційний» засобами електронного зв’язку в електронній формі  не реалізована.

Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, встановлюється річний податковий (звітний) період, крім випадків, передбачених п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 ПКУ (п.п. 133.4.7 п. 133.4 ст. 133 ПКУ).

 Пунктом 3 ст. 13 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями визначено, що звітним періодом підприємства, що ліквідується, є період з початку звітного року до дати прийняття рішення про його ліквідацію.

 Отже, оскільки дата ліквідації може припадати на початок або середину податкового (звітного) періоду (року), то неприбуткові організації можуть подати останній (ліквідаційний) Звіт до закінчення податкового (звітного) періоду (року), але не пізніше строків встановлених п. 49.18 ст. 49 ПКУ.

 

Строк служби РРО встановлює виробник

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що строк служби реєстраторів розрахункових операцій встановлює виробник цієї продукції.

У випадку якщо виробником (постачальником) не встановлено строку служби (а це здебільшого стосується старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо 7 років з моменту введення в експлуатацію, але не більше 9 років від дати випуску, строку служби апарата.

Відповідно до п. 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року №601 із змінами і доповненнями, строк служби — строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора розрахункових операцій, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (категорія 109.11).

 

До уваги платників податків: вирішуйте питання онлайн!

Для дистанційного спілкування з податковою службою користуйтесь електронними сервісами ДПС за допомогою:

•спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення "Єдине вікно подання електронної звітності", яке розміщено на вебпорталі ДПС у розділі «Головна/ Електронна звітність/ Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/);

•інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет», вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, а також через офіційний вебпортал ДПС https://tax.gov.ua/).

У приватній частині Електронного кабінету платнику надано можливість:

- відправити до будь-якого контролюючого органу листа в електронному вигляді (меню «Листування з ДПС»);

- доступу до особистої інформації, зокрема реєстраційних та облікових даних (меню «Облікові дані»), даних інтегрованих карток (меню «Стан розрахунків з бюджетом»), переліку отриманих документів та поданої звітності платника податків (меню «Вхідні/вихідні документи»);

- переглянути стан розрахунку з бюджетом (меню «Стан розрахунків з бюджетом»);

- отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС, надіславши запит на його отримання;

- отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;

- надіслати запити на отримання інформації, заяви на реєстрацію платником окремих податків, отримати витяги з реєстрів;

- створювати та надсилати електронні документи: податкової та статистичної звітності, звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- скористатися іншими електронними сервісами та отримати корисну інформацію.

Про користування електронними сервісами податкової служби можна докладно дізнатися із відеоуроків

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/

 

До уваги: Перегляньте 6 відеоуроків від ДПС - «Як користуватися електронними сервісами»

ДПС розробила серію відеоуроків, у яких роз’яснюється як користуватися електронними сервісами. Відеоуроки будуть корисними як для платників податків, так і  для громадян.

Відеоуроки можна переглянути за наступними посиланнями:

- Відеоурок від податкової № 1

Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html

https://www.youtube.com/watch?v=YOhECvfE0Z4

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/1407838859418903/

- Відеоурок від податкової № 2

Заповнення квартальної декларації фізичними особами-платниками єдиного податку, які перебувають на ІІІ групі:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6018.html

https://www.youtube.com/watch?v=SuFkpDOosB8

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/256478902049126/

- Відеоурок від податкової № 3.

Оформлення запиту щодо отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6067.html

https://youtu.be/_SKY0auOjSk

https://www.facebook.com/TaxUkraine/videos/284290552557638/

- Відеоурок від податкової № 4.

Листування з ДПС за допомогою Електронного кабінету (як направити листи та звернення): 

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6094.html

https://youtu.be/wsGYmcOYScA

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/2619608611618098/ 

- Відеоурок від податкової №5 

Як подати звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6124.html 

https://youtu.be/P7aWuNOIwM0

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/2167705590041914/ 

- Відеоурок від податкової № 6. 

Подання заяви про надання довідки про відсутність заборгованості

https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/415252.html

https://www.youtube.com/channel/UCvdcv-7iVw7IGL0uFa_6Uaw

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області 

З доходів запоріжців до бюджетів надійшло майже 2 мільярди гривень 

Протягом першого кварталу з доходів запоріжців до бюджетів було перераховано 1 мільярд 957 мільйонів гривень ПДФО (без даних великих підприємств, які зареєстровані в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків).

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, сплачена сума у порівнянні з показниками аналогічного періоду минулого року збільшилася майже на 13 відсотків. Додатково скарбниці отримали 224 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до бюджетного розподілу до державного бюджету надійшло 503 мільйони ПДФО, до місцевих – 1 мільярд  454 мільйони гривень.

Зокрема, міський бюджет Запоріжжя отримав 634 мільйони гривень, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – майже 241 мільйон, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – близько 152 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – майже 103 мільйони, Василівського та Михайлівського районів – 86 мільйонів, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – майже 60 мільйонів, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 40 мільйонів,  Вільнянського, Новомиколаївського районів – майже 40 мільйонів гривень ПДФО тощо.

Усього в Запорізькій області налічується 51 тисяча 300 платників податку на доходи фізичних осіб, з яких 37 тисяч 400 – суб'єкти господарювання-юридичні особи, майже 14 тисяч – фізичні особи-підприємці.

 

З початку року запорізьких підприємців стало на 3,5 тисячі більше

Протягом перших трьох місяців року на Запоріжжі власний бізнес започаткували  3573 платника податків, з яких 3093 фізичних осіб-підприємців та 480 суб’єктів господарювання-юридичних осіб. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов.  Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість нових суб'єктів господарювання зросла на 826. 

Так, у березні власну справу відкрили 934 бізнесмена-початківця, з них 795 ФОПів та 139 юридичних осіб. 

Усього на податковому обліку в Запорізькій області перебувають 122724 платника, що на 1601 перевищує аналогічний показник минулого року. Серед них – 70535 приватних підприємців і 52189 компаній та організацій. 

Нагадаємо, що за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування,  тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але лише за себе. Також, починаючи з 2 квітня, для фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування збільшено ліміти отриманих доходів: для 1 групи – до 1 млн грн (було 300 тис. грн), для 2 групи – до 5 млн (було 1,5 млн грн), для 3 групи – до 7 млн грн (було 5 млн).

 

У Запорізькій області свої доходи задекларували 33 мільйонери 

Упродовж першого кварталу до податкової служби регіону вже надійшло 14 058  декларацій про доходи  громадян за 2019 рік. З них 2350 декларацій подано для отримання податкової знижки і 11 708 – із податковими зобов’язаннями.  

Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, запоріжці задекларували сукупний дохід понад 500 мільйонів гривень. І за результатами декларування вони мають сплатити 34 мільйона 400 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 5 мільйонів гривень військового збору. 

Серед цьогорічних декларантів вже є 33 мільйонери – ці громадяни відзвітували про доходи, які торік перевищили 1 мільйон гривень. Із задекларованої суми до бюджету буде сплачено 4 мільйона 500 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 377 тисяч військового збору.

Найактивніше декларували свої доходи запоріжці, які у минулому році отримували прибутки від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних ділянках площею понад 2 га. Від них надійшло 9333 декларації. На другому місці – спадкоємці (808), на третьому – мешканці регіону, які торік продавали рухоме майно (408).

Кампанія декларування продовжується у зв’язку з «карантинними» змінами у законодавстві. Тож, громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за 2019 рік до першого липня 2020 року.  Останній день подачі – 30.06.2020. Податкові зобов’язання, визначені у деклараціях, мають бути сплачені до першого жовтня 2020 року.

Щоб уникнути відвідування податкової інспекції, запоріжці можуть подати декларацію про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті. Як правильно це  зробити, можна дізнатися у відеоуроці №1, який розміщено на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html , а також  на ютуб-каналі ДПС.

 

Запорізькі підприємці та аграрії сплатили до місцевих бюджетів 362 мільйони гривень єдиного податку

З початку року представники малого і середнього бізнесу спрямували до бюджетів Запорізької області 362 мільйони гривень єдиного податку.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, порівняно з минулим роком надходження від ФОПів, підприємств та агровиробників, які обрали спрощену систему оподаткування, зросли на 22 мільйони 500 тисяч гривень. 

Зокрема, підприємці-фізичні особи сплатили майже 249 мільйонів гривень єдиного податку, що на 25 мільйонів більше, ніж торік. Від сільгосппідприємств надійшло 62 мільйони, від СГД-юридичних осіб – 51,7 мільйона, що перевищило минулорічний показник на 6 мільйонів гривень.  

До бюджету міста Запоріжжя надійшло майже 192 мільйони гривень єдиного податку, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 38 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 30,6 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – майже 16 мільйонів, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 15,5 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 13,8 мільйона тощо. 

Усього в регіоні працюють 50 тисяч приватних підприємців, 8600 суб'єктів господарювання-юридичних осіб та понад дві тисячі сільгоспвиробників, які сплачують єдиний податок. 

Нагадуємо, відповідно до Закону України від 30.03.2020 р. № 540-IX,  починаючи з 2 квітня, для фізичних осіб-підприємців на спрощеній системі оподаткування збільшено ліміти отриманих доходів: для 1 групи – до 1 млн грн (було 300 тис. грн), для 2 групи – до 5 млн (було 1,5 млн грн), для 3 групи – до 7 млн грн (було 5 млн).

 

Запоріжці сплатили 28 мільйонів гривень податку на нерухомість 

Місцеві бюджети Запорізького регіону за три місяці поточного року отримали 28 мільйонів 395 тисяч гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Петро Філімонов, порівняно з минулим роком надходження зросли на 18,4 відсотка, додатково платники поповнили скарбниці на 4 мільйона 400 тисяч гривень.

Зокрема, від юридичних осіб до місцевих бюджетів надійшло 22 мільйона податку на нерухомість, що на 1,3 мільйона більше, ніж торік. Громадяни сплатили 6 мільйонів 400 тисяч гривень, перевищення показників першого кварталу 2019 року склало 3,1 мільйона гривень.

Найбільші суми податку сплатили власники нерухомості м. Запоріжжя – 10 мільйонів (+1,3 мільйона). До бюджетів м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів спрямовано 4,8 мільйона (+1,08 мільйона), Якимівського і Приазовського районів – 3,2 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 2,4 мільйона, Запорізького району – 1,6 мільйона, майже стільки ж – Вільнянського і Новомиколаївського районів.

Нагадуємо, Законом України від 30.03.2020 №540-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу згідно з якими об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, з 1 по 31 березня 2020 року не оподатковуються. Тобто, суб’єкти господарювання звільняються від сплати податку на нерухоме майно на один місяць.

При цьому платники податку (крім фізичних осіб), що відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ вже подали декларацію, мають право надати уточнюючу податкову декларацію та відобразити в ній зміни податкового зобов’язання зі сплати податку на нерухоме майно за податковий період березень 2020 року.

 

 


Партнерские новости:


Загрузка...


Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.