Доска объявлений Бесплатка БердянскПодаткова інспекція повідомляє

19.02.2013, 03:39    просмотров: 4515

Бердянські податківці показали свою роботу підшефним школярам!

Учні старших класів бердянської школи-інтернат зацікавилися роботою своїх шефів – податківців. І вирішили завітати до них не на свята, а у звичайний день, щоб подивитися на роботу податкової інспекції зсередини.

Податківці провели екскурсію для дітей, показали роботу Центру обслуговування платників податків, ознайомили з роботою окремих відділів та фахівців на робочих місцях у кабінетах. 

Звичайно дуже цікавим для школярів було відвідування кабінету начальника  Бердянської ОДПІ. Алла Горбатюк відклала свої нагальні справи та привітно зустріла своїх юних гостей та поділилася своїм досвідом роботи у податковій службі.

Крім того, фахівці сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю розповіли учням історію податків та особливості їх сплати.

За словами вихованців школи-інтернат, екскурсія виявилася цікавою та  пізнавальною, а деякі діти в майбутньому захотіли опанувати професію податківця.

 

Нововведення 2013 року - податок на нерухомість 

З 1 січня 2013 року вступила в силу норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладатиметься податком. Оподатковуватимуться будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. 

У багатьох громадян виникає занепокоєння щодо необхідності сплати податку на нерухомість. Фахівці податкової запевняють, що переважна більшість українців від введення нового податку не зазнає додаткових фінансових витрат. Адже для фізичних осіб Податковим кодексом передбачено ряд пільг. Так, не оподатковуватимуться квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно. 

Всі ці нововведення бердянські податківці розтлумачують платникам податків через засоби масової інформації, на семінарах, під час проведення «гарячих ліній» та індивідуальних консультацій.

Крім того, нещодавно саме питанню справляння податку на нерухомість було присвячене засідання «круглого столу» за участю представників мерії, Бердянської ОДПІ, Реєстраційної служби, підприємства з технічної інвентаризації, житлосервісів Аналогічне засідання пройшло і в райдержадміністрації з головами сільських рад.  Були обговорені шляхи отримання необхідної інформації для правильного та своєчасного обчислення податку фахівцями податкової служби.

 

Податківці чекають на конкурсні роботи

Бердянська ОДПІ повідомляє про початок проведення І туру Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей». Конкурс проводиться серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій: 

І  категорія:   9 - 11 років;

ІІ  категорія: 12 - 15 років. 

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової тематики:

1. Художні твори;

2. Твори декоративно - прикладного мистецтва;

3. Літературні твори. 

На конкурс приймаються тільки індивідуальні творчі роботи. 

Роботи, надіслані на конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані органами ДПС для передачі у дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади, виставки тощо.

Чекаємо на Ваші роботи до 1 квітня за адресою: Бердянська ОДПІ, пр. Праці, 20, каб.317, 308.

 

Податкова міліція повідомляє:

Вилучено фальсифікованих дисків на суму 25 тисяч гривень

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлені факти реалізації DVD-дисків без контрольних марок та відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності в центральній частині м.Бердянська. В ході перевірок вилучені DVD-диски на суму понад 25 тисяч гривень. 

 

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

26 лютого 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо декларування доходів, отриманих протягом 2012 року, щодо сплати                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо роботи зі зверненнями громадян та  отримання публічної інформації.

 

Підприємствам - покупцям транспортних засобів

Мінфін України наказом від 21.12.2012 року №1405 затвердив нову форму Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів.

Нагадаємо, що юридичні особи повинні подавати цей розрахунок у 10-денний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів відповідному органу ДПС за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспорту.

 

Для підтвердження статусу платника ФСП подайте документи до органу ДПС до 20 лютого 

Платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній звітний рік дорівнює або перевищує 75 відсотків. 

Фіксований сільськогосподарський податок – це податок, який справляється з одиниці земельної площі у відсотках її нормативної грошової оцінки та сплата якого замінює сплату окремих податків та зборів (пп. 14.1.256 ПКУ). Так, платники ФСП не сплачують: 

 а) податок на прибуток підприємств; 

 б) земельний податок (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва); 

 в) збір за спеціальне використання води; 

 г) збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (у частині провадження торговельної діяльності). 

 Сільськогосподарські товаровиробники для набуття та підтвердження статусу платника податку щороку, до 20 лютого, подають: 

 - загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ). Подається органу ДПС за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку); 

 - звітну податкову декларацію з податку на поточний рік. Така декларація подається окремо щодо кожної земельної ділянки органу державної податкової служби за місцем розташування такої ділянки; 

 - розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - органам ДПС за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок; 

- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок також подається органам податкової служби за своїм місцезнаходженням (та/або за місцем розташування земельних ділянок). У такій відомості зазначається інформація про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю). 

 При розрахунку річної суми податку враховуються дані станом на 1 січня поточного року. 

 Довідка про набуття або підтвердження статусу платника податку видається органом ДПС протягом 10 робочих днів з дати подання суб’єктом господарювання декларації або заяви за місцезнаходженням такого платника (місцем перебування на податковому обліку). 

 Нагадуємо, що порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку та подання податкової декларації з ФСП врегульовано нормами ст. 301-309 гл. 2 Розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України.

 

Коли не визнається податкова звітність  

 Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, а саме: 

 - тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); 

 - звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; 

 - звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); 

 - повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; 

 - код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; 

 - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); 

 - місцезнаходження (місце проживання) платника податків; 

 - найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; 

 - дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); 

 - ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; 

 - підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності). 

 У окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити: 

 - відмітка про звітування за спеціальним режимом; 

 - код виду економічної діяльності (КВЕД); 

 - код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; 

 - індивідуальний податковий номер та номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період. 

Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають. 

 У разі подання платником податків податкової декларації, заповненої з порушенням вищезазначених вимог, орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови. 

 Таке повідомлення направляється податковим органом протягом: 

 - у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання; 

 - у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання. 

 Порядок складення податкової звітності та подання податкової декларації до органів державної податкової служби встановлено у статтях 48 та 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI, із змінами та доповненнями.

 

Все для зручного декларування доходів!

 З початком деклараційної кампанії громадяни можуть отримати консультацію контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС щодня з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хв. (крім суботи та неділі) за номером: 0-800-501-007, та з'ясувати усі незрозумілі питання стосовно порядку заповнення та подання декларації.

Інформацію про порядок декларування доходів можна отримати й на офіційному веб-порталі ДПС України та субсайтах регіональних органів ДПС, де створено окремий розділ під назвою „Декларування громадянами майнового стану і доходів”. Тут розміщено всі необхідні нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації та коментарі з питань декларування доходів. 

 

Сервісні новації стимулюватимуть зростання малого бізнесу на 20%

 Новації у спрощеній системі оподаткування, за попередніми оцінками аналітиків Міндоходів, стимулюватимуть зростання кількості індивідуальних підприємців у 2013 році щонайменше на 20%. Такою ж була минулорічна динаміка збільшення чисельності «спрощенців».

 Протягом 2012 року чисельність індивідуальних підприємців зросла з 1,05 млн. осіб до майже 1,3 млн. Податкові нововведення забезпечать подальшу активізацію малого бізнесу, впевнені в міністерстві.

 Нагадаємо, в цьому році ставки єдиного податку для платників 5-ої групи зменшені з 10 та 7% до 7 та 5% відповідно. Платники 2-ої групи подаватимуть звітність раз на рік, а не щоквартально.

 Крім того, запрацювали нові сервіси для всіх «спрощенців». Так, заяви про перехід на спрощену систему приймаються відтепер в електронному вигляді. Також дозволено протягом звітного року змінювати групу та ставку податку.

 У стадії розробки ще один інноваційний сервіс – планується, що незабаром книгу обліку доходів підприємці зможуть вести також в електронному вигляді. При цьому буде додано функцію автоматичного формування звіту на підставі даних книги.

 Поки що прогнози виправдовуються: підприємці не тільки зросли у кількості, а й значно збільшили сплату єдиного податку до місцевих бюджетів. Зокрема, в січні 2013 року ця категорія платників спрямувала до скарбниці 456,4 млн. грн. – вдвічі більше, ніж на початку минулого року.

Прес-служба ДПС України

 

Втратили свідоцтво платника єдиного податку – подайте до органу ДПС відповідну заяву

У разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку фізична особа-підприємець може отримати дублікат даного свідоцтва. Для цього  необхідно подати до органу ДПС за місцем своєї реєстрації відповідну заяву, що складається у довільній формі. Свідоцтво видається протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви. 

 Нагадуємо, що бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку.  Свідоцтво видається безстроково органом ДПС виключно суб’єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам. 

 Анульоване свідоцтво платника єдиного податку підлягає поверненню до органу державної податкової служби, який його видав, протягом 10 днів з дня анулювання. 

 Порядок видачі, отримання та анулювання свідоцтва платника єдиного податку регулюється положеннями ст. 299 Податкового кодексу України. 

 

Податкову декларацію з плати за землю необхідно подати не пізніше 20 лютого 2013 року 

  Юридичні особи-платники плати за землю щороку самостійно обчислюють суму податку. Податкову декларацію такі особи подають до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше 20 лютого. Річна сума податку у ній розбивається рівними частинами на 12 місяців. При розрахунку річної суми податку враховуються дані станом на 1 січня поточного року. Слід зазначити, що подання такої декларації звільняє від подання щомісячних декларацій.   

 Водночас, платник може обрати варіант подання звітної податкової декларації з плати за землю щомісяця. У такому разі декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.     

 Новостворений платник податку при поданні першої декларації додатково подає ще й довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. У подальшому таку довідку слід подавати у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. 

 Нагадуємо, що порядок обчислення плати за землю регулюється положеннями  ст. 286 Податкового кодексу України. Питання індексації нормативної грошової оцінки земель роз’яснено у листі ДПС України  від 16.01.2013 № 906/7/17-3217. 

 

Пільгу з податку на нерухомість можна застосувати лише до одного з об’єктів

Фізична особа - платник податку може скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно. А саме – зменшити базу оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності: для квартири - на 120 м2, для житлового будинку - на 250 м2. 

 У Міндоходів наголошують, що таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якому фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або ж за вибором платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності. 

 Якщо ж платник податків виявить бажання застосувати пільгу до іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності, йому потрібно надати до 1 липня 2013 року письмове звернення (заяву) до податкового органу за місцем реєстрації. 

 За наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування база оподаткування визначається окремо за кожним з таких об’єктів. 

 Нагадаємо, що ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в таких розмірах за 1 кв. метр житлової площі об'єкта житлової нерухомості: 

 - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року; 

 - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м2, ставка податку становить 2,7 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. 

 Відповідно до статті 8 Закону України від 06 грудня 2012 року „Про Державний бюджет України на 2013 рік” встановлений розмір мінімальної зарплати станом на 01 січня 2013 року в розмірі – 1147 гривень.

Прес-служба ДПС України

 

Декларування доходів громадян - це загально європейський тренд

Свідоме декларування своїх доходів та сплата податків українцями - вірний шлях до побудови європейського суспільства.

Для зручності обслуговування платників податків Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляді. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. На офіційному веб-порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) існує спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та додатків до неї.

Бердянська податкова інспекція запрошує громадян задекларувати доходи, отримані в 2012 році.

Подати Декларацію про доходи також  можна через Інтернет. Для цього необхідно отримати безкоштовний електронний підпис в каб. 219 Бердянської ОДПІ. Тел. 3-86-83.  Мати власний електронний підпис – це потреба сьогодення!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

«Пульс податкової» - унікальний сервіс зворотного зв’язку між платниками податків та податківцями!

На гарячу телефонну лінію «Пульс податкової» можуть зателефонувати як підприємства, так і пересічні громадяни. Протягом робочого дня податківці зв’язуються з заявниками у телефонному режимі, а в разі потреби – проводять з ними особисті зустрічі з метою вирішення питань, які перешкоджають комфортному веденню бізнесу.

Звертайтесь на «Пульс податкової» за номером телефону: (044) 284-00-07.

 

Користувачам реєстраторів розрахункових операцій

З 01 січня 2013 року відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) суб’єктам господарювання необхідно подавати до податкових органів звітність про використання реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку за технологією Національного банку України.

Існує два способи для виконання вимог законодавства: шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або шляхом доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних.

Нагадаємо, що Державною податковою службою України вже оновлено Державний реєстр РРО (наказ ДПС України від 21.12.2012 року №1159), а Міністерством фінансів України затверджено Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних та Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв'язку до органів державної податкової служби (наказ Мінфіну від 08.10.2012 року № 1057).

Не зволікайте! Відповідальність за неподання звітності в електронному вигляді, настає з 1 липня 2013 року. Тому найближчим часом Вам необхідно звернутися до Центру сервісного обслуговування для доопрацювання Ваших моделей реєстраторів розрахункових операцій або придбання РРО нового покоління.

Якщо на теперішній час Ви не маєте можливості подати по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, то зобов’язані щомісячно подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1 (але не пізніше 01.07.2013 р).

 

З 1 січня 2014 року дозволена реєстрація тільки оновлених касових апаратів

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 № 6 внесено зміни до пункту 21 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою КМУ від 18 лютого 2002 року №199.

Крім того, пунктом 6 Закону України від 06.12.2012 року № 5518-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів" внесено зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». А саме, з 1 липня 2014 року суб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Зазначені вимоги стосуються також і суб'єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій з приєднаними до них зовнішніми модемами.

Крім того, з 01 січня 2014 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Необхідно зазначити, що зміни, які внесені Законом №5518 та набувають чинності відповідно з 01 січня 2014 року та 01 липня 2014 року, не змінюють до вказаних термінів діючі на сьогодні норми щодо обов'язкового надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку за технологією Національного банку України.

Лист ДПСУ від 31.01.2013 р. № 2427/7/22-1317/111Декларування доходів

Успадкування грошових заощаджень колишнього СРСР

Якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується (за нульовою ставкою). 

 До об’єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою, зокрема належать: 

 1.) грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР), 

 2.) грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося. 

 Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою в результаті прийняття нею у спадщину, визначено ст.174 Податкового кодексу України. 

 

Аліменти від батька іноземця оподатковуються

Якщо у 2012 році Ви отримували аліменти від нерезидента, то повинні сплатити податок з доходів фізичних осіб. Цей дохід оподатковується, як іноземний, з джерел за межами України. 

 У такому випадку необхідно до 1 травня 2013 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та сплатити податок до бюджету за ставками 15% або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів. 

Ставка 17 відсотків застосовується, якщо сума доходів, отриманих у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. На 1 січня 2012 року мінімальна заробітна плата становила 1073 гривні, тому сума іноземного доходу. яка перевищує 10730 гривень оподатковується за ставкою 17 відсотків. У випадках, якщо сума аліментів від іноземця становить менше 10730 грн. – 15 відсотків. 

 Оподаткування суми аліментів регламентовано пп.165.1.14 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України. Ставки податку вказані відповідно п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

 

Здаєте власне майно в оренду – не забудьте сплатити податок

 У разі, якщо громадянин у 2013 році планує здавати свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 1 травня 2014 року. 

 Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%.  

 Ставка 15% застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2013 р. – 11470 грн.); 

 17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір. 

 Слід зауважити, якщо фізична особа – орендар не є суб’єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду). 

 Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду. Тобто, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до органу ДПС за податковою адресою платника податку. 

 Водночас нагадуємо, Кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2012 року, триває. Термін подачі податкової декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік – до 1 травня 2013 року.

 

Платники податків запитували на семінарі 

Який розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб з 01.01.2013 року?

 Відповідно до пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу, тобто не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

 Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць встановлено з 01.01.2013 р. в розмірі 1147 грн.

 Отже, в 2013 році не підлягає оподаткуванню сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, сукупно за звітний податковий рік у розмірі, що не перевищує 1610 грн. (1147 грн. х 1,4).

 При цьому слід зазначити, що положення пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені пп. 165.1.47 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу. 

Чи повинно фермерське господарство — платник ФСП сплачувати земельний податок за земельні ділянки під спорудами? 

Згідно з пп.«б» п.307.1 ст.307 Податкового кодексу платники ФСП не є платниками земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва). 

 Відповідно до ст.22 Земельного кодексу України від 25.10.2001р. №2768-III землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей. 

 До земель сільськогосподарського призначення належать, зокрема, несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім віднесених до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо). 

 Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування сільськогосподарським підприємствам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. 

 Отже, сільгосппідприємство — платник ФСП не сплачуватиме земельний податок лише за земельні ділянки під виробничою інфраструктурою, які є землями сільськогосподарського призначення і надані для товарного сільгоспвиробництва. При цьому підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. 

 Водночас якщо платник ФСП надає в оренду окремі будівлі, споруди або їх частини, то земельний податок за земельні ділянки під такими будівлями, спорудами (їх частинами) сплачується на загальних підставах. 

Чи включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва такі надходження коштів на поточний рахунок платника податку, як відсотки по депозиту, поворотна (безповоротна) фінансова допомога? 

Загальна сума доходу підприємства визначається відповідно до вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 29.11.99 р. № 290 (далі — ПБО 15). Згідно з п. 7 ПБО 15 визнані доходи класифікуються в бухгалтерському обліку за такими групами: дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); інші операційні доходи; фінансові доходи; інші доходи; надзвичайні доходи. 

 Для визначення загальної суми доходу сільгосптоваровиробника підсумовують кредитові обороти за субрахунками 791 «Результат операційної діяльності», 792 «Результат фінансових операцій», 793 «Результат іншої звичайної діяльності», 794 «Результат надзвичайних подій» (рядок 2 Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, затвердженого наказом Мінаграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 р. № 772). 

 Відповідно до п. 5 ПБО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. 

 Визначення фінансової допомоги наведено у пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податкового кодексу). Так, поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення. 

Отже, відсотки по депозиту та безповоротна фінансова допомога включаються до загальної суми доходу при визначенні частки сільгосптоваровиробництва, оскільки відповідають умовам визначення доходу. Поворотна фінансова допомога не включається до загальної суми доходу при визначенні частки сільгосптоваровиробництва, оскільки не відбувається збільшення суми власного капіталу, за умови, що її повернуто у встановлений термін. 

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 


Платники податків запитували на «гарячій лінії» 

Неповнолітня дитина отримала у спадщину від бабусі нерухоме майно (квартиру). Чи є об’єктом оподаткування зазначений дохід та чи потрібно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, оскільки дитина є неповнолітньою? 

 Відповідно до пп. «а» п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від видів та сум отриманих доходів, зокрема, якщо вони є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Водночас згідно з п. 179.6 цієї статті обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені платника податку покладається на опікуна або піклувальника щодо доходів, отриманих неповнолітньою особою.

 При цьому п. 99.2 ст. 99 Податкового кодексу передбачено, що грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

 Розмір ставки податку, що застосовується до відповідного об’єкта спадщини, залежить від родинних стосунків членів сім’ї фізичної особи і спадкодавця.

 Відповідно до пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, зокрема вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

 Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

 Згідно з пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу, тобто 5%.

 Таким чином, батьки (усиновителі) або опікуни (піклувальники) у разі отримання неповнолітньою дитиною спадщини повинні подати податкову декларацію від імені неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5%.

Яку передбачено відповідальність фізичної особи за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи?

 Відповідно до ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 51 до 136 грн.

 Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 85 до 136 грн.

Фізична особа отримує дохід від здачі квартири в оренду. Податок на доходи сплачує щоквартально. Чи потрібно при цьому щоквартально подавати податкову декларацію або достатньо подати її один раз на рік за підсумками минулого року? 

 Відповідно до пп. 170.1.5. п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець.

 При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Тобто, податкову декларацію потрібно подавати один раз за результатами звітного року до 1 травня.

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 
 

Реалізуйте своє право на звернення

Кожен громадянин України має право звернутися до органів податкової служби зі своїм зверненням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

Відповідно до норма Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання. 

Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу. 

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. 

За січень поточного року працівниками Бердянської ОДПІ розглянуто 6 письмових звернень громадян. Надіслати своє звернення Ви маєте можливість за адресою: пр.Праці, 20, Бердянська ОДПІ.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

 

Податкова служба гарантує доступ до відкритої публічної інформації

Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Поштова адреса Бердянської ОДПІ – 71118, м. Бердянськ, пр. Праці, 20, Телефон (факс) – 3-84-07, електронна пошта – DPI0822@zp.ukrnet.net.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.