Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє

9.09.2020, 17:32    просмотров: 1652

 

1 вересня закінчився термін подання заяв на списання заборгованості з єдиного внеску

Пунктом 915 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) передбачено процедуру списання за заявою платника та у порядку, визначеному Законом №2464, несплачених станом на 03.06.2020 року з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, сум недоїмки, нарахованих платникам єдиного внеску, які перебувають на загальній системі оподаткування, за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом України від 13.05.2020 року №592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон №592).

Списанню підлягають також штрафи і пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом №592 заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та відповідної звітності з ЄСВ.

Станом на 01.09.2020 року за підсумком розгляду заяв, що надійшли до Бердянського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області, 169 платників відповідають критеріям, визначеним пунктом 915 Закону №2464, та мають право на списання податкової заборгованості з ЄСВ. Загальна сума заборгованості з ЄСВ, що підлягає списанню, складає 1,3 млн гривень.

 

Декларування – 2020: Сплата задекларованих податкових зобов’язань закінчується 30 вересня 2020 року

Бердянське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області звертає увагу громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, що граничний термін сплати податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб і з військового збору, цьогоріч, спливає 30 вересня 2020 року.

Нагадуємо, що цей термін встановлено Законом України від 17 березня 2020 року №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Відповідно до  п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу:

- у разі затримки сплати до 30  календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- у разі затримки більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Крім того, п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ передбачено, що після спливу встановлених Кодексу строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У разі самостійного нарахування суми грошового зобов’язання платником податків нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ.

Платники податку – фізична особа, який подав декларацію, зобов’язаний визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, за кодами бюджетної класифікації:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування». 

Платники податку – фізичні особи, які відповідно до розділу IV ПКУ зобов’язані сплатити податок, але звільнені від подання декларації (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо) сплачують по коду платежу:

«11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

«11011000» – «військовий збір».

Довідково. Інформація про реквізити нових рахунків для сплати податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщені на субсайті Територіальних органів ДПС у Запорізькій області вебпорталу ДПС України в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://zp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

 

Новини законодавства

До уваги платників податків! Змінено порядок обміну електронними документами з контролюючими органами

1 вересня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261 «Про внесення змін до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.07.2020 за № 723/35006 (далі – Наказ № 261).

Відповідно до вимог Наказу № 261 приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір) відбуватиметься після прийняття в контролюючому органі першого будь-якого електронного документа, надісланого у встановленому форматі (стандарті) з дотриманням вимог законодавства.

Фізичні особи, які не є самозайнятими особами, автоматично вважаються суб’єктами електронного документообігу та мають право подавати електронні документи до контролюючих органів виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Договори, що на день набрання чинності цим наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених пунктом 5 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Наказом № 261.

Підстави припинення дії Договору:

отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) кваліфікованого сертифіката відкритого ключа керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про зміну керівника платника податків;

отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи;

наявність в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

 

Новації Закону 466: Зміни щодо обліку платників податків

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено ряд змін до Податкового кодексу України в частині обліку платників податків. А саме:

- змінюються критерії належності плавника податків до великих платників.

Пунктом 14.1.24 статті 14 ПКУ встановлено, що великий платник податків це юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, крім митних платежів, за такий самий період перевищує еквівалент 1,5 мільйона євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період. Тобто, сплата виключно податкових платежів – 1,5 млн ЄВРО (було 1 млн - податкові та митні платежі);

- встановлюється порядок обліку в контролюючих органах нерезидентів (іноземних юридичних компаній, організацій). Взяття їх на облік  в контролюючих органах здійснюється після акредитації ( реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу, або придбання ним нерухомого майна або отримання майнових прав на таке майно в Україні, або до відкриття рахунків в банках України. У разі акредитації на території України відокремленого підрозділу, одночасно із взяттям на облік нерезидента здійснюється взяття на облік і його відокремленого підрозділу;

- скорочено строк подання заяви про  добровільну реєстрацію платником податку на додану вартість. Тепер її треба буде подавати не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого особа бажає зареєструватись платником ПДВ (до цього було 20 к. д.). І подавати таку заяву буде треба лише в електронному вигляді!; 

- забезпечено облік фізичних осіб підприємців з ознакою провадження «незалежної професійної діяльності».

 

Новації в анулюванні реєстрації платника ПДВ

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено ряд змін до Податкового кодексу України.

Зокрема, п. 184.2 ст. 184 ПКУ доповнено абзацом другим, відповідно якого, особам, зареєстрованим платником ПДВ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) або якщо до реєстру платників єдиного податку внесено запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, анулювання реєстрації проводиться контролюючим органом автоматично на підставі відповідних відомостей, отриманих згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» або за даними реєстру платників єдиного податку.

Зауважимо, що анулювання реєстрації платника ПДВ здійснюється на дату, зокрема державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності ФОП.

 

Податкові новації до уваги платників ПДВ!

Законом України від 16.01.2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»  внесено зміни в порядок сплати ПДВ, які набрали чинності з 23.05.2020 року, а саме:

- базою оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України є договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації, оформленій відповідно до вимог Митного кодексу України (п. 189.17 ст. 189 ПКУ);

- операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД) та насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД) оподатковуються за нульовою ставкою, що дає експортерам право на відшкодування ПДВ   (виключено п. 63 з підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, згідно якого тимчасово звільнялися від оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку);

- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ, реєстрація в ЄРПН повинна здійснюватись - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

- платники ПДВ, які застосовують касовий метод податкового обліку, суми податку, зазначені в ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН, та не включені до податкового кредиту протягом періоду 1095 календарних днів з дати їх складення у зв'язку з відсутністю фактів списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг, мають право на включення таких сум до податкового кредиту у звітному податковому періоді, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій, але не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати такого списання, надання інших видів компенсацій (п. 198.6 ст. 198 ПКУ);

- звітним (податковим) періодом є один календарний місяць (п. 202.1 ст. 202 ПКУ). Отже, починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно;

- порушення граничного строку реєстрації ПН/РК в ЄРПН тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень, при реєстрації: 

• ПН/РК, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ;

• ПН/РК, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;

• ПН/РК, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених підпунктами "а" - "г" п. 198.5 , та РК, складеного до такої ПН;

• ПН/РК, складеної відповідно до ст. 199 ПКУ, та РК, складеного до такої ПН;

• ПН/РК, складеної відповідно до абз. одинадцятого п. 201.4 ст. 201 ПКУ.

- відсутність реєстрації ПН/РК в ЄРПН у вищезазначених випадках, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 5% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3400 грн. (п. 1201.1 ст. 1201 ПКУ):

- за операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до п.п. 14.1.266 ст. 14 ПКУ (п. 187.1 ст. 187 ПКУ);

- якщо при ввезенні товарів на митну територію України платником ПДВ сплачено суму податку до бюджету і така сплата підтверджується митними деклараціями, у тому числі тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, платник має право на включення такої суми податку до податкового кредиту звітного періоду, в якому відбулося оформлення відповідної митної декларації (п. 198.6 ст. 198 ПКУ);

-  у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6) п. 180.1 ст. 180 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних (було за 20 календарних днів) (п. 183.3 ст. 183 ПКУ);

- у разі зміни ставки єдиного податку відповідно до п.п. "б" 4 пункту 293.8 ст. ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (було за 15 календарних днів до початку календарного кварталу) (п. 183.4 ст. 183 ПКУ);

- заява про реєстрацію особи як платника ПДВ подається до контролюючого органу засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" (п. 183.7 ст. 183 ПКУ).

 

Зменшено штрафні санкції за ПДВ-порушення

08.08.2020 набрав чинності Закон України від 14.07.2020 № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців» (опублікований 07.08.2020 в газеті «Голос України»  № 138), яким  вдвічі зменшено розмір штрафів за нереєстрацію та несвоєчасну реєстрацію ПН та РК.

Так, за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН за операціями, що:

• звільняються від оподаткування ПДВ;

• оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою;

• складені за операціями, визначеними п.п. «а» - «г» п. 198.5 ПКУ (компенсувальні податкові зобов’язання);

• складені відповідно до ст. 199 ПКУ (компенсувальні податкові зобов’язання);

• складені відповідно до абз. 11 п. 201.4 ПКУ (на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання)

штрафи, нараховані протягом періоду з 01.01.2017 до дати набрання чинності Законом №466 від 16.01.2020 (тобто 23 травня 2020р.) (було до 31.12.2019р.), строк сплати грошових зобов'язань за якими не настав або грошові зобов'язання за якими неузгоджені (відповідні податкові повідомлення-рішення знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов'язання за ними не сплачено) станом на 23.05.2020  застосовуються в розмірі 1% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 510 грн (було 2%, але не більше 1020 грн);

Штрафи, застосовані через відсутність реєстрації протягом граничного строку ПН та/або РК до них за цими ж операціями при тих же умовах застосовуються в розмірі 2,5% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1700 грн (було 5%, але не більше 3400 грн).

 

Затверджено новий Державний реєстр РРО 

ДПС України наказом від 31.07.2020 № 385 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. 

Оновлений Реєстр РРО містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена. 

Кількість дозволених до первинної реєстрації РРО складає 347 моделей (раніше було 179). 

У зв’язку з початком роботи програмних РРО з 01.08.2020 року, у розділі «РРО, дозволені до первинної реєстрації» додано підрозділ «Новітні моделі програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій», таких моделей програмних РРО у Реєстрі РРО - 8.

З новим Реєстром РРО можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням:

https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/74687.html?fbclid=IwAR2-ALY1uTKPuV39ZKN_xcB-aedAmarV0iePkgmBGpyahnARZ2TS7HpS1Ls. 

 

Роз’яснення законодавства

Звітність з рентної плати: як правильно скласти додаток 1? 

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області звертає увагу платників, що при заповненні податкової звітності з  рентної плати за користування надрами необхідно дотримуватися порядку її заповнення. 

У п.252.1 ст 252 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зазначено перелік платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927, із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2017 №545).

Невід'ємною частиною податкової декларації з рентної плати є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов'язання за відповідним видом об'єкта оподаткування. За відсутності у платника відповідного виду об'єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов'язання для такого об'єкта оподаткування, до Податкової декларації не додається.

Найбільш поширеними методологічними помилками при заповненні розрахунків з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (додаток 1 до податкової декларації з рентної плати), є:

у рядку 4 «Категорія запасів корисної копалини, використаних для виробництва товарної продукції гірничого підприємства» необхідно зазначати назву та код категорії запасів корисної копалини, що видобуто, відповідно до додатка 12 до Податкової декларації. Окремий розрахунок складається платником для кожної категорії запасів корисної копалини, що визначають об’єкт оподаткування, з яких платником видобуто такі корисні копалини, а також для кожного виду корисних копалин, назва яких зазначається платником у рядку 8.3 цього розрахунку.

у рядку 5.1 «Ділянка надр, з якої видобуто корисну копалину код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр за КОАТУУ» - зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини;

у рядках 5.2 – 5.4 – зазначається інформація за спеціальним дозволом (область, район та назва ділянки надр);

у рядку 6 «Дозвільний документ: найменування органу, яким видано дозвіл» - платники рентної плати повинні зазначати дозвіл на спеціальне водокористування, який видається Державним агентство водних ресурсів України та/або спеціальний дозвіл на користування надрами, який видається Державною службою геології та надр України. 

рядку 6.1 «спеціальний дозвіл на користування надрами» та відповідно рядки 6.1.1 - 6.1.3 заповнюються надрокористувачами, діяльність яких здійснюється на підставі спеціального дозволу на користування надрами, виданого Держгеонадрами.

При визначенні виду користування ділянкою надр обов’язково всі платники  повинні проставляти позначку «Х»  в рядку 6.1.5 «видобування корисних копалин» або в рядку 6.1.6 «геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка»

рядок 6.2 «дозвіл на спеціальне водокористування» та відповідно рядки 6.2.1- 6.2.2 заповнюється первинними водокористувачами, діяльність яких здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

Рядок 7 «Державна експертиза запасів корисних копалин ділянки надр:» та відповідно рядки 7.1 - 7.3 заповнюються надрокористувачами, діяльність яких здійснюється на підставі спеціального дозволу на користування надрами, виданого Держгеонадрами.

Рядок 7.4 «коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства» - коефіцієнт визначається згідно з пунктом 252.16 статті 252 розділу ІХ Кодексу та зазначається з точністю до чотирьох десяткових знаків.

Розділ 8 (рядки 8.1.-8.5):

рядок 8.1. «назва корисної копалини за спеціальним дозволом» - вид корисної копалини зазначається відповідно до спеціального дозволу. У разі зазначення у спеціальному дозволі декількох видів корисних копалин платник складає окремий розрахунок за кожним із видів корисних копалин, за яким визначається зобов’язання у такому розрахунку;

рядок 8.2. «назва корисної копалини та її код» - назва та код корисної копалини зазначаються згідно з додатком 13 до Податкової декларації, що  сформований відповідно до розділу V Класифікатора корисних копалин ДК 008:2007, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 12 грудня 2007 року № 357;

рядок 8.3. «назва товарної продукції гірничого підприємства та її код» - назва та код корисної копалини зазначаються платником відповідно до додатка 14 до Податкової декларації з урахуванням визначеної у пункті 252.20 статті 252 розділу ІХ Кодексу ставки, за якою обчислюються податкові зобов’язання у цьому розрахунку;

рядок 8.4. «назва регламентуючого документа для товарної продукції гірничого підприємства» - регламентуючі документи з питань стандартизації для відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини);

рядок 8.5. «назва товарної продукції гірничого підприємства (марка, сорт тощо) згідно з документом, що регламентує властивості продукції»

Інші рядки у декларації та Додатках 1 до неї заповнюються з урахуванням приміток. У разі подання декларації та додатків до неї на паперових носіях за відсутності значення рядок прокреслюється, а у разі подання декларації засобами електронного зв’язку – не заповнюється. Вартісні показники Додатка 1 зазначаються у гривнях з копійками.

 

Помилка у податковій накладній у коді УКТ ЗЕД: що з податковим кредитом?

Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкової накладної (далі – ПН) регулюються статтями 187, 198 і 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) і регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015  № 1307 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267) із змінами.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти ПН в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін. При цьому ПН, складена та зареєстрована в ЄРПН платником ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту (пункти 201.1 і 201.10 ст.201 ПКУ).

Відповідно до п.п. «і» п. 201.1 ст. 201 ПКУ у ПН зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити, як зокрема, код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Пунктом 198.6 ст. 198 ПКУ визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких ПН чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ.

Помилки у реквізитах, визначених п. 201.1 ст. 201 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (п. 201.10 ст. 201 ПКУ).

Отже, ПН, що містить помилки у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, не дає змоги у повній мірі ідентифікувати здійснену операцію, тобто не може бути підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.

Згідно з п. 192.1 ст. 192 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Розрахунок коригування до ПН складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Для виправлення помилок, допущених в обов’язкових реквізитах ПН, розрахунок коригування складається на дату виявлення помилки.

Враховуючи вищевикладене, якщо при складанні ПН допущено помилку у коді товару згідно з УКТ ЗЕД, така помилка може бути виправлена шляхом складання постачальником товару розрахунку коригування до такої ПН на дату виявлення помилки та реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН.

 

Що таке «офлайн-режим» для застосування Програмного РРО?

На період відсутності зв'язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу. 

 

Що є об’єктом та базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи?

Бердянське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області нагадує, що відповідно до п. 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ   зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 01 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ для справляння плати за землю (п. 292 прим. 1.2 ст. 292 прим. 1 ПКУ).

У разі якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена, базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в Автономній Республіці Крим або області.

Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 01 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ для справляння плати за землю.

Відповідно до п. 289.2 ст. 289 ПКУ центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок на 01 січня поточного року.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок.

При цьому п. 5 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ визначено, що індекс споживчих цін за 2015 та 2017 – 2023 роки, що використовується для визначення величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) для цілей оподаткування єдиним податком четвертої групи, застосовується із значенням 100 відсотків.

Звертаємо увагу, що оскільки нормативна грошова оцінка земель є базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи, то її зміна впливає на розрахунок суми податкових зобов’язань на поточний рік.

Для отримання інформації щодо нормативної оцінки земельних ділянок необхідно звертатися до територіальних підрозділів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) за місцем розташування земельних ділянок.

 

Сплата земельного податку у відповідності до Закону №466-ІХ

Бердянське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 № 466-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", внесено зміни до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ щодо сплати платниками єдиного податку окремих податків та зборів.

Так, платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема:

- податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Норма набрала чинності з 01 липня 2020 року.

Отже, для платників єдиного податку першої - третьої груп з 01 липня 2020 року не діє звільнення від сплати земельного податку за ділянки, які надаються в оренду (найм, позичку), а також за ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомості, що надаються в оренду (найм, позичку).

Тобто, у разі надання нерухомого майна в оренду платниками єдиного податку 1 – 3 груп з 01 липня 2020 року необхідно сплачувати земельний податок.

 

Наказ Міністерства фінансів України № 241: з якого періоду податкові агенти застосовують нові ознаки доходів?

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – ф. № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок).

Звертаємо увагу, що 01.07.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.05.2020 № 241 «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» (далі – Наказ № 241), яким внесено зміни до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, згідно з якими нові ознаки доходів діють з 01.07.2020.

Наказ № 241 опубліковано в офіційному виданні «Офіційний вісник України» від 26.06.2020 № 49.

Отже, ознаки доходів, які внесені наказом № 241 до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, застосовуються податковим агентами при поданні податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, починаючи з ІІІ кварталу 2020 року.

 

Застосування РРО підприємцями - єдинниками

Підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг), зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО  та/або програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів:

                                     до 01 січня 2021 року у разі:

- перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1 млн. грн.;

 

- здійснення реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення;    

                                            з 01 січня 2021 року 

-  реалізації товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізації лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізації ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібної торгівлі вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

- здійснення діяльності ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

- здійснення діяльності туристичних агентств, туристичних операторів;

- здійснення діяльності готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

- реалізації текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

                                                 З 01 квітня 2021 року 

РРО та/або програмні РРО повинні застосовувати усі фізичні особи – підприємці, крім ФОП  – платників єдиного податку першої групи.

 

Податкова застава: за яких умов і коли виникає?  

Право податкової застави виникає (п. 89.1 ст. 89 ПКУ):

•у разі несплати у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов’язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, – з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;

•у разі несплати у строки, встановлені ПКУ, суми грошового зобов’язання, самостійно визначеної контролюючим органом, – з дня виникнення податкового боргу;

•у випадку, визначеному в п. 100.11 ст. 100 ПКУ, – з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань.

Право податкової застави поширюється (п. 89.2 ст. 89 ПКУ):

- на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків (крім випадків, передбачених п. 89.5 ст. 89 ПКУ),

- а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.).

Право податкової застави не поширюється:

- на майно, визначене п.п. 87.3.7 ст. 87 ПКУ (тобто на майно, що не може бути предметом застави, відповідно до Закону України «Про заставу»), 

- на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, 

- на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов’язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов’язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.

 

Реєстрація програмних РРО: що необхідно знати

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі.

Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись програмний РРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 ПКУ.

Реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Інструкція щодо заповнення та подання заяви про реєстрацію програмного РРО за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602) через Електронний кабінет розміщена за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Форми ПРРО>Інструкції щодо заповнення та подання форми № 1-ПРРО через Електронний кабінет.

Після включення програмного РРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій він може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для програмного РРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом МФУ від 06.06.2017 № 557 (у редакції від 01.06.2020 № 261).

Інструкція щодо заповнення Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) за формою J/F1391801 розміщена на банері «Програмні РРО» за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Форми ПРРО>Інструкції щодо заповнення форм.

Реєстрація касира в розділі «Програмний РРО» Електронного кабінету здійснюється шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F 1391801), що розміщена за посиланнями: 

- Головна>Електронна звітність>Платникам податків про електронну звітність>Інформаційно-аналітичне забезпечення>Реєстр форм електронних документів/Реєстр форм електронних документів (перелік сервісних запитів для юридичних осіб)/j1391801;

- Головна>Електронна звітність>Платникам податків про електронну звітність>Інформаційно-аналітичне забезпечення>Реєстр форм електронних документів/Реєстр форм електронних документiв (перелік сервісних запитів для фізичних осіб)/f1391801.

 

Плати за спеціальне використання води житлово-комунальними підприємствами

Житлово-комунальні підприємства – суб’єкти господарювання, які безпосередньо виробляють, створюють та/або надають житлово-комунальні послуги (застосовується до розд. IX «Рентна плата» ПКУ) (п.п. 14.1.59 ст. 14 ПКУ).

Платниками рентної плати за спеціальне використання води є первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (п. 255.1 ст. 255 ПКУ).

Житлово-комунальні підприємства застосовують до ставок рентної плати коефіцієнт 0,3 (п. 255.7 ст. 255 ПКУ).

Отже, житлово-комунальні підприємства - суб’єкти господарювання, які безпосередньо виробляють, створюють та/або надають житлово-комунальні послуги, застосовують до ставок рентної плати за спеціальне використання води коефіцієнт 0,3.

 

Платникам ПДВ: зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН

Прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН головних управлінь ДПС.

У разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН платник податку має право подати в електронній формі копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Перелік таких документів може включати:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Ці письмові пояснення та копії документів можна подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН/РК.

Платник ПДВ має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох ПН/РК, якщо їх складено на одного отримувача - платника ПДВ за одним і тим самим договором або якщо в таких ПН/РК відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

Подані платником ПДВ письмові пояснення та копії документів,  комісія регіонального рівня розглядає протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання та приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН та надсилає його платнику податку.

Зазначений порядок визначений  п. 2, п. 4, п. 6, п. 8  «Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого наказом МФУ від 12.12.2019 № 520.

 

Законодавство щодо ЄСВ

Суб’єкти господарювання, які не мають найманих працівників, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску за працівників не подають

Бердянське управління Головного управління ДПС у Запорізькій області звертає увагу, що відповідно до п. 11 розділу ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями, якщо юридична особа або фізична особа – підприємець не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників до контролюючих органів ними не подається.

 

Єдиний внесок: термін сплати підприємцями – платниками єдиного податку за себе

Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний податок (абз. третій част. восьмої ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Отже, граничний термін сплати єдиного внеску за себе підприємцями – платниками єдиного податку – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 12 розділу ІV «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом МФУ від 20.04.2015 № 449).

Тобто, якщо останній строк сплати єдиного внеску припадає на вихідний (святковий) день, то останнім днем сплати вважається перший робочий день, що настає за таким вихідним (святковим) днем.

 

Головне управління ДПС у Запорізькій області 

Шахраї лякають бізнес податковими перевірками

Запорізькі підприємці знову опинилися під прицілом аферистів, які вимагають гроші за "вирішення питань" з податковою. Зловмисники телефонують ніби-то від імені начальника ГУ ДПС у Запорізькій області Романа Афонова та просять передзвонити на номер (095) 630 89 86, щоб уникнути податкових перевірок. 

Податкова служба закликає ні в якому разі не йти на контакт з шахраями та повідомляти про такі випадки в правоохоронні органи. 

Будьте пильними! 

 

Роман Афонов привітав запорізьких підприємців зі святом

Напередодні Дня підприємця України в Запорізькій облдержадміністрації відбулося урочисте спільне засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва та регіональної ради підприємців. 

Кращі представники бізнес-спільноти регіону приймали привітання від керівництва органів обласної влади, Запорізького обласного союзу промисловців, підприємців (роботодавців) "Потенціал", Торгово-промислової плати. 

Голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін наголосив, що представники малого і середнього бізнесу забезпечують більше половини надходжень до бюджету, лише за перше півріччя їхній внесок до скарбниць склав 55 процентів. Суб'єкти господарювання створили у регіоні 220 тисяч робочих місць. Керівник регіону підкреслив, що на сьогодні для підтримки підприємництва запроваджені державні програми, які допоможуть працювати, вирішувати поточні проблеми, зокрема, із доступністю фінансових ресурсів тощо. 

Від імені депутатського корпусу регіону підприємців відзначив заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков. 

Зі святом представників бізнесу привітав начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов. Він наголосив, що незважаючи на непрості економічні умови, малий і середній бізнес в регіоні продовжує розвиватися, реалізовувати свої проекти. У свою чергу, податкова служба буде максимально сприяти підприємницькому середовищу. Також Роман Афонов побажав підприємцям креативних ідей, миру і здоров'я. 

За сумлінне виконання податкових зобов'язань перед державою, високу податкову культуру та укріплення позитивного іміджу українського підприємництва подяками Головного управління ДПС у Запорізькій області нагороджені Євген Овсянікер – керівник ТОВ "ПЛУТОН ІС", Олексій Сніговий – директор ТОВ "ОРФЕЙ-ЗАПОРІЖЖЯ" та Ірина Водяницька – очільниця ТОВ "АЛЕКСАНДР-АГРО 2".

Також за активну підтримку і об’єднання запорізької бізнес-спільноти та укріплення позитивного іміджу українського підприємництва була відзначена громадська організація "Бізнес-союз" Порада".

 

Запоріжці сплатили до місцевих бюджетів шість мільярдів

За вісім місяців до місцевих бюджетів регіону надійшло 6 мільярдів 221 мільйон 700 тисяч гривень податків і зборів (без показників великих платників, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДПС). Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, порівняно з аналогічним періодом минулого року запоріжці сплатили майже на 156 мільйонів гривень більше.

 

Основну частину надходжень місцевих скарбниць сформував податок на доходи фізичних осіб. У січні-серпні було сплачено близько 4 мільярдів гривень ПДФО, що на 214 мільйонів або на 5,7 відсотка більше, ніж торік.

Представники малого і середнього бізнесу направили майже 941 мільйон гривень єдиного податку, збільшивши рівень надходжень до 2019 року на 65,7 мільйона або на 7,5 відсотка. Так, СПД-фізичні особи поповнили бюджети на 682,4 мільйона, СГД-юридичні особи – на 127 мільйонів, агровиробники – на 131,5 мільйона.

З початку року громади отримали 706 мільйонів гривень плати за землю. Зокрема, від юридичних осіб надійшло 514 мільйонів, від фізичних осіб – 192 мільйони.

Крім того, запорізькі компанії і установи перерахували до бюджетів 140 мільйонів рентної плати за використання природних ресурсів, 83,9 мільйона гривень податку на прибуток, 116,7 мільйона гривень акцизного податку з реалізації підакцизних товарів, понад 89 мільйонів гривень екологічного податку тощо.

 

Військовий збір: запоріжці сплатили до бюджету 422 мільйони

За вісім місяців запорізькі платники податків спрямували до державного бюджету 422 мільйони 170 тисяч гривень військового збору (не враховуючи показники великих підприємств, які обліковуються в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДПС). Сплачена сума майже на 18 мільйонів або на 4,4 відсотка перевищила минулорічну. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

 

Лише у серпні компанії і підприємці регіону направили до держскарбниці 57,4 мільйона, що на 3,6 мільйона більше, ніж торік.

У січні-липні лідерами зі сплати збору стали суб'єкти господарювання і жителі м. Запоріжжя, які забезпечили до бюджету понад 213 мільйонів. З доходів платників м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів надійшло 64 мільйони, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 36,9 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 29,2 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 14,7 мільйона, Вільнянського та Новомиколаївського районів – 12,5 мільйона, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 12,3 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – майже 12 мільйонів тощо.

Усього на Запоріжжі нараховується 56 тисяч платників військового збору, у тому числі 15,8 тисячі юридичних осіб та 40,2 тисячі фізичних осіб, які є роботодавцями та відповідальні за утримання та перерахування податків та зборів з доходів найманих працівників.

Ставка збору становить 1,5 відсотка. Його платниками є фізичні особи-резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.

 

Запорізькі підприємці і компанії сплатили до бюджетів 11 мільярдів

За вісім місяців запорізькі платники податків спрямували до бюджетів усіх рівнів 11 мільярдів 446 мільйонів гривень, що на 406 мільйонів 400 тисяч більше, ніж за аналогічний період минулого року (без даних великих підприємств, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДПС).

 

За інформацією начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Романа Афонова, до державного бюджету надійшло 5 мільярдів 224 мільйони гривень, це на 250 мільйонів більше, ніж було сплачено у січні-серпні 2019 року.

Так, компанії і підприємці регіону з початку року перерахували до держскарбниці 2 мільярди 485 мільйонів гривень податку на додану вартість, перевищивши минулорічні показники на 277 мільйонів або на 12,5 відсотка.

З доходів запоріжців бюджет отримав 1 мільярд 330,6 мільйона гривень. Порівняно з аналогічним періодом попереднього року показники надходжень податку на доходи фізичних осіб зросли на 71,4 мільйона або майже на 6 відсотків.

Від роботодавців і мешканців області надійшло 422,2 мільйона гривень військового збору, що майже на 18 мільйонів або на 4,4 відсотка більше, ніж торік.

Крім того, запорізькі підприємства у січні-серпні сплатили 244,6 мільйона гривень рентної плати за використання природних ресурсів, 104,6 мільйона гривень екологічного податку тощо.

 

У колективах податкової служби проведено 55 антикорупційних заходів

З початку року фахівці відділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Запорізькій області провели три службові перевірки щодо причетності посадових осіб податкової служби регіону до вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією. У результаті викладена інформація знайшла своє підтвердження.

 

Також за цей час розглянуто шість повідомлень стосовно можливого недотримання норм антикорупційного законодавства працівниками органів ДПС області.

Для запобігання корупційних діянь та інших правопорушень в колективах податкової служби проведено 13 тематичних лекцій. Крім того, організовано роз'яснювальну роботу з 42 кандидатами, які претендували на зайняття вакантних посад категорії "Б" та "В" у ГУ ДПС у Запорізькій області, щодо необхідності дотримання вимог Закону України "Про запобігання корупції" та з метою виявлення обставин, що можуть перешкоджати їх призначенню.

Також фахівці відділу з питань запобігання та виявлення корупції проводять індивідуальні консультації працівників податкової, під час яких роз'яснюють положення антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, про факти недотримання співробітниками ДПС регіону правил етичної поведінки можна дистанційно повідомляти на електронну адресу zp01.corruption@tax.gov.ua (крім звернень громадян та запитів на отримання публічної інформації) або за телефонами: (061) 219-05-21 та 219-05-74.

 

Запоріжці спрямували на пенсійне і соціальне забезпечення 5,6 мільярда

У січні-серпні запорізькі платники податків спрямували до пенсійного і соціальних фондів 5 мільярдів 636 мільйонів гривень єдиного внеску (без даних великих підприємств, які зареєстровані в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДПС). 

 

Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, сплачена сума на 250 мільйонів перевищила надходження аналогічного періоду 2019 року.

Найбільшими платникам єдиного внеску стали компанії і підприємці обласного центру, які забезпечили 2 мільярди 924 мільйони. Від суб'єктів господарювання м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів надійшло 872 мільйони, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 521,6 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 382,5 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 157 мільйонів, Василівського та Михайлівського районів – 154 мільйони, Вільнянського та Новомиколаївського районів – 149,5 мільйона, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 145 мільйонів тощо.

Всього у Запорізькій області зареєстровано 174174 платника єдиного внеску, серед яких 51755 юридичних осіб та 122419 фізичних осіб, що разом на 3077 більше, ніж минулого року.

Нагадаємо, згідно із Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 25.08.2020 №822-ІХ з 1 вересня розмір мінімальної заробітної плати підвищено до 5 тисяч гривень. Відповідно,  це зростання впливає на мінімальний розмір єдиного внеску, ставка якого складає 22 відсотки.

 

На Запоріжжі підпільно "замішували" сотні кілограмів тютюну для кальянів

Слідчі та оперативні співробітники ГУ ДФС у Запорізькій області у взаємодії з працівниками оперативно-розшукового підрозділу Державної прикордонної служби України під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області під час розслідування кримінального провадження виявили "підпільний" цех з незаконного виготовлення тютюнових виробів (сумішей для кальянів).

Встановлено, що мешканець м. Запоріжжя організував і протягом 2020 року здійснював кустарне виготовлення тютюнових сумішей, які реалізовував шляхом введення в оману споживачів з використанням створених акаунтів у месенджерах "Viber", "WatsApp" тощо. Також через два спеціалізовані магазини разом з незаконно виготовленою продукцією реалізовувалися тютюнові суміші імпортного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка.

Під час оглядів за місцями виробництва та збуту тютюнової продукції вилучено кустарно виготовлені тютюнові суміші у кількості 203 кг, суміші для кальянів без марок акцизного податку України, ввезені на митну територію України поза митним контролем у кількості 851 кг, обладнання, сировину для виготовлення і пакування тютюнової суміші загальною вартістю 3 мільйони 260 тисяч гривень, чорнові записи щодо незаконного збуту.

Розслідування триває, вживаються заходи щодо встановлення кола осіб, причетних до незаконного обігу підакцизних товарів. Планується призначити експертизу вилучених речовин.

 


Партнерские новости:


Загрузка...


Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.