Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

15.01.2014, 18:18    просмотров: 3648

 

Міндоходів посилило захист електронної звітності

Акредитований центр сертифікації ключів ІДД Міндоходів з 1 січня 2014 року переходить на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. Як стверджують фахівці Центру, такий формат криптографічних повідомлень підвищить захист та безпеку подачі звітності в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації.

Система цифрового підпису припускає, що кожен користувач має свій таємний ключ, який використовується для формування підпису (шифрування інформації), а також відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, що призначений для розшифрування ЕЦП і одержання інформації, яка знаходитиметься у звіті.

Таким чином, з 01.01.2014 року для шифрування та розшифрування інформації, яку використовують фахівці та клієнти Міндоходів, потрібно два окремих Сертифіката, що унеможливить підробку ключів та посилить захист інформації від несанкціонованої модифікації сторонніми особами.

Зазначені нововведення передбачені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 року №739 «Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 року за №108/22640.

Усі посилені сертифікати, які сформовані до дати набрання чинності даного наказу, будуть обслуговуватись до закінчення їх строку чинності. Тобто, сертифікати, отримані до 01.01.2014 року, дійсні та будуть діяти з моменту їх отримання  2 роки.

У зв’язку з нововведеннями АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів http://acskidd.gov.ua.

Додатково повідомляємо, що використання нових реєстраційних документів для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності є обов’язковим з 01.01.2014 року. Всі інші суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи, можуть використовувати старі форми реєстраційних документів до завершення перехідного періоду (з 01.01.2014 до 13.01.2014 включно).

Довідково: Для самостійної генерації ключів необхідно використовувати оновлену настанову користувача на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД Міндоходів, яку можна переглянути тут http://www.acskidd.gov.ua/download/manual/EU13OManual.pdf.

 

Затверджено Концепцію міжнародної діяльності Міндоходів

Міністерством доходів і зборів України затверджено Концепцію міжнародної діяльності на 2013-2018 роки.

Відповідно до Концепції, міжнародна діяльність Міндоходів спрямовуватиметься на впровадження у роботу відомства загальновизнаних норм та стандартів у податковій та митній сферах, що, у свою чергу, забезпечать економічну, фінансову та інвестиційну конкурентноздатність держави, створять сприятливі умови для ведення бізнесу та здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Також передбачається всебічна активізація співробітництва у рамках діяльності відповідних міжнародних організацій та об’єднань, які визначають стандарти і рекомендації, а також гармонізують форми і методи роботи у податковій та митній сферах. Активнішою стане і взаємодія з дипломатичними установами та представництвами міжнародних організацій в Україні, насамперед з питань обміну інформацією, надання технічної та консультативної допомоги.

У документі також визначено низку конкретних заходів для подальшого розвитку співробітництва з такими впливовими міжнародними організаціями як Організація економічного співробітництва і розвитку, Глобальний форум ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей, Внутрішньоєвропейська організація податкових адміністрацій, Всесвітня митна організація.

За словами аналітиків Міністерства, реалізація Концепції суттєво поглибить міжнародне співробітництво Міндоходів, забезпечить впровадження загальноприйнятих міжнародних норм у практичну діяльність органів доходів і зборів України, зміцнить міжнародний імідж Міндоходів і держави в цілому.

 

Розширено перелік країн, з якими Міндоходів обмінюватиметься податковою інформацією

Україна як член Секретаріату Глобального форуму з прозорості та обміну податковою інформацією отримала можливість для здійснення взаємної податкової співпраці з рядом офшорних юрисдикцій. Великобританія, Нідерланди та Данія поширили дію Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах Ради Європи та ОЕСР на ряд своїх територій, обмін інформацією з якими раніше був неможливий. 

До цього переліку увійшли Ангілья, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гібралтар, Острів Мен (Великобританія), Аруба, Кюрасао, Сінт-Мартен (Нідерланди), Фарерські острови та Гренландія (Данія). Крім того, на Монсеррат та острови Тьоркс і Кайкос таке поширення вже діє.

Аналітики Міндоходів розширення дії Конвенції вважають кроком до нових податкових взаємовідносин з цими країнами, оскільки до цього часу багаторічні переговори щодо укладення угод про обмін податковою інформацією були безрезультатними. Відтепер же України, як сторона  Конвенції про взаємну адміністративну допомогу, матиме законні підстави для здійснення податкового обміну з цими офшорними юрисдикціями, а це, у свою чергу, надасть можливість ефективніше запобігати схемам ухилення від оподаткування.

Зазначена багатостороння Конвенція пропонує широкий вибір форм взаємної податкової співпраці, серед яких – обмін інформацією по запиту, спонтанний обмін інформацією, проведення податкових перевірок за кордоном, здійснення одночасних податкових перевірок, надання допомоги в стягненні податків та податкової заборгованості.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Майже 69 млн. гривень до бюджетів – результат роботи запорізьких оперативних підрозділів за минулий рік

Таким є підсумок роботи запорізьких оперативників Головного управління Міндоходів у Запорізькій області. В січні–грудні 2013 року за матеріалами співробітників оперативних підрозділів розпочато 132 досудових розслідування, у тому числі 84 – за ухилення від сплати податків. Загальна сума збитків за кримінальними правопорушеннями, направленими до суду, склала 42 млн. гривень, з яких 10,4 млн. гривень стягнуто до бюджету.

Співробітники оперативних підрозділів ліквідували діяльність 3 "конвертаційних" центрів, до складу яких входили 10 фіктивних суб’єктів господарювання, а також діяльність центру з прискореної процедури банкрутства. 

У результаті проведених заходів протягом 2013 року за участю співробітників оперативних підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області виявлено 22 факти необґрунтованих заяв на відшкодування з бюджету ПДВ на загальну суму майже 23 млн. гривень. За фактами незаконних заяв на відшкодування з бюджету податку на додану вартість розпочато 6 кримінальних проваджень.

 

На Запоріжжі припинено діяльність 15 "підпільних" цехів

З них 9 – з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. Завдяки проведених у минулому році заходів, припинена діяльність із незаконного виробництва підроблених марок акцизного податку, а також діяльність каналів постачання на територію Запорізької області контрабандних тютюнових виробів та спирту. 

За незаконне виготовлення, зберігання, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів за матеріалами оперативних співробітників області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 29 інформацій за ст. 204 КК України. 

По результатам роботи, проведеної протягом 2013 року, співробітники оперативних підрозділів Головного управління Міндоходів у Запорізькій області із незаконного обігу вилучили товарно–матеріальних цінностей на суму 26,4 млн. грн., з яких лікеро-горілчаних виробів на суму 5,1 млн. гривень, тютюнових виробів на суму 3,3 млн. грн., спирту на суму 863 тис. гривень. 

 

Запорізькі оперативники повернули державі 4,5 млн. гривень розкрадених бюджетних коштів 

У напрямку протидії розкраданню бюджетних коштів та їх легалізації до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 23 кримінальних правопорушеннях відносно посадових осіб підприємств, які фінансуються з державного бюджету або здійснюють постачання товарно-матеріальних цінностей (виконання послуг) за державні кошти, з яких 18 – за ст.212 КК України (ухилення від сплати податків), 4 – за ст.209 КК України (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), 1 – за ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживань службовим становищем). За матеріалами кримінальних проваджень до бюджету відшкодовано 4,5 млн. гривень.

 

На Запоріжжі понад 2 млн. гривень відшкодовано у сфері надання незаконних електронних послуг

Оперативниками ГУ Міндоходів, проводились заходи, спрямовані на руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань у суб’єктів господарювання, які надають послуги із реалізації електронних ваучерів операторів мобільного зв’язку та Інтернет провайдерів. 

За відпрацюванням підприємств, які здійснюють діяльність за допомогою мережі Інтернет (Інтернет - магазини) та використовують у своїй діяльності небанківські платіжні системи (електронні гроші) протягом 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 9 матеріалів. За цими  матеріалами відшкодовано державі  2,1 млн. гривень.

 

Запорізькі фахівці Міндоходів провели 509 зустрічей задля попередження корупційних діянь

Саме стільки бесід та лекцій на антикорупційну тематику провели фахівці управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Інформування населення про виявлені факти корупційних діянь, підвищення рівня дотримання законності в органах Міндоходів, забезпечення захисту та безпеки працівників ГУ Міндоходів Запорізької області та Запорізької митниці Міндоходів - це один із головних напрямків роботи.

Одним із існуючих профілактичних заходів є перевірка кандидатів на посади в органи Міндоходів області. З початку року проведено 339 таких перевірок, внаслідок чого відносно 8 осіб прийнято рішення про відмову у призначенні.

Також протягом минулого року фахівці управління провели 191 службову перевірку. За їхніми результатами внесено 117 подань щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку працівників. До органів Міндоходів за допущені порушення до 94 співробітників застосовані заходи дисциплінарного впливу, в тому числі 10 осіб звільнено. Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними 107 працівникам винесено офіційні застереження. 

 

Єдиний соціальний внесок

Граничні терміни подання звітності з єдиного соціального внеску

Бердянська ОДПІ нагадує, що звіт щодо сум нарахованого  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  (далі – єдиний внесок) до органів доходів і зборів подається страхувальниками щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Тому останнім днем подання звітності з єдиного внеску за грудень 2013 року є  20 січня 2014 року.

Фізичні особи – підприємці (в тому числі ті, котрі обрали спрощену систему оподаткування), які не використовують працю найманих працівників, формують та  подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Тобто, останній день подання фізичними особами – підприємцями звіту з єдиного внеску за 2013 рік є 10 лютого 2014 року.

Звітність з єдиного внеску подається до органів доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску.

Форми та строки подання звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску передбачено наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. №454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 р. за №1628/24160).

 

Звітуємо з єдиного соціального внеску через Інтернет

Для зручного та комфортного надання звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування страхувальниками передбачена можливість надання звітності в електронному вигляді. 

Звітність в електронному вигляді дозволяє платникам дистанційно, без додаткових витрат звітувати зі сплати єдиного внеску. Для електронного звітування платникам потрібно відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в Бердянській ОДПІ, каб.219, тел. 3-86-63.   

Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

 

Декларування доходів громадян

Випадки, в яких не подається декларація по майновий стан і доходи

 Відповідно до п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України  обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно з ІV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 цього Кодексу;

- зазначені у пунктах 167.2 - 167.4 статті 167 Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами цього розділу;

- зазначені у підпункті "є" пункту 176.1 статті 176 цього Кодексу від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

 

Відповідальність фізичної особи за заниження податкового зобов’язання

Яку відповідальність фізичної особи передбачено за заниження податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у річній декларації про майновий стан і доходи, виявлене контролюючим органом?

Пунктом 123.1 ст. 123 Податкового кодексу встановлено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання на підставах згідно з підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 – 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію, дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобов’язань або рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків,  то це тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 % суми визначеного податкового зобов'язання; при повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку – накладення на платника штрафу у розмірі 50 % суми нарахованого податкового зобов'язання.

Крім того, згідно з пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня, визначена пп. 129.1.1 п. 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) з розрахунку 120 % річних облікової ставки Нацбанку України, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу).

Разом з тим, у разі виправлення помилок платником податку шляхом подання нової звітної декларації про майновий стан і доходи до закінчення граничного терміну подання відповідальність за заниження податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб не застосовується.

 

Успадкування грошових заощаджень колишнього СРСР

Якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується (за нульовою ставкою). 

 До об’єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою, зокрема належать: 

 1.) грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР), 

 2.) грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося. 

 Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою в результаті прийняття нею у спадщину, визначено ст.174 Податкового кодексу України. 

 

Аліменти від батька іноземця оподатковуються

Якщо у 2013 році Ви отримували аліменти від нерезидента, то повинні сплатити податок з доходів фізичних осіб. Цей дохід оподатковується, як іноземний, з джерел за межами України. 

 У такому випадку необхідно до 1 травня 2014 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та сплатити податок до бюджету за ставками 15% або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів. 

Ставка 17 відсотків застосовується, якщо сума доходів, отриманих у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. На 1 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становила 1147 гривень, тому сума іноземного доходу, яка перевищує 11470 гривень оподатковується за ставкою 17 відсотків. У випадках, якщо сума аліментів від іноземця становить менше 11470 грн. – 15 відсотків. 

 Оподаткування суми аліментів регламентовано пп.165.1.14 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України. Ставки податку вказані відповідно п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

 

Здаєте власне майно в оренду – не забудьте сплатити податок

 У разі, якщо громадянин у 2013 році здавав свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізичних осіб він повинен сплачувати щоквартально, а декларацію подати до 1 травня 2014 року. 

 Дохід від здачі в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% та/або 17%.  

 Ставка 15% застосовується, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2013 р. – 11470 грн.);  17% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір. 

 Слід зауважити, якщо фізична особа – орендар не є суб’єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду). 

 Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду. Тобто, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до органу Міндоходів за податковою адресою платника податку. 

 

Бердянська ОДПІ

Отримуйте безоплатні електронні ключі!

Бердянська ОДПІ запрошує платників отримати електронний цифровий підпис.

Пункт реєстрації користувачів Центру сертифікації ключів ІДД Міндоходів у Бердянській ОДПІ (каб. 219) працює щоденно, в будні дні – з  9-00 до 19-30,  обідня перерва з 13-00 до 13-45.

 

Податок на нерухомість вперше сплачуватиметься громадянами в 2014 році

Нещодавно в Бердянській ОДПІ відбулася нарада з питань запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. На засідання були запрошені представники Управління праці та соціального захисту населення, Реєстраційної служби, державні нотаріуси. 

Законом України від 04.07.2013 р. №403 було внесено зміни до статті 265 «Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України. Не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість. Власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, в поточному 2014 році повинні сплатити податок за 2013 рік.   

Метою наради було вирішення ряду питань, що виникають під час формування реєстру платників податку на нерухоме майно. 

«Оскільки в 2014 році податок на нерухоме майно сплачуватиметься фізичними особами  вперше, ми активно працюємо над наповненням Реєстру платників цього податку. Отже, спільними зусиллями представників служб, які мають безпосереднє відношення до даних, на основі яких формується Реєстр платників, ми маємо створити базу для нарахування цього податку, який поповнюватиме місцеві бюджети» - зауважила начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк.  

Зокрема, з управліннями праці та соціального захисту населення було обговорено питання щодо отримання відомостей про об'єкти житлової нерухомості, які є будівлями дитячих будинків сімейного типу; належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей; належать дітям - сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками) для врахування при наданні пільг зі сплати податку на нерухомість. Адже відповідно до Податкового кодексу об’єкти нерухомості, які належать зазначеній категорії громадян, не є об'єктом оподаткування.

Крім того, необхідно сплачувати податок громадянам, які мають у власності об’єкти житлової нерухомості, що використовуються ними з метою одержання доходів (здаються в оренду, використовуються у підприємницькій діяльності). Отже, реєстраційній службі та нотаріусам було запропоновано щоквартально надавати інформацію щодо державної реєстрації укладених договорів оренди об’єктів нерухомого майна. 

Нагадуємо, власники житлової нерухомості - платники податку на нерухоме майно, в тому числі власники  житла, яке здається в оренду,  які не пройшло звірку в 2013 році, можуть звернутися до податкової інспекції для звірки відомостей на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості.  

 

В Бердянській податковій інспекції завжди раді щедрувальникам

Кожного року 14 січня двері Бердянської податкової інспекції розпахнуті для щедрівників. Старий Новий рік завершує низку новорічних свят. Характерною прикметою цього новорічного свята в Україні є щедрування — давній народний звичай обходів хат із побажанням щастя членам сім'ї й розквіту господарства.

Цього року «господиня» - начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк зустрічала усіх гостей біля ялинки. Розпочалися привітання з самих маленьких друзів податківців - вихованців ДНЗ №37 «Пізнайко». Кожного року «пізнайчата» готують маленьку виставу, співають та танцюють. На цих маленьких артистів не можна дивитись без щирої посмішки.

Прийшли пощедрувати «На щастя! На здоров’я! На новий рік!» до податкової інспекції і вихованці Бердянської школи-інтернат. Виступи цих дітей залишають багато вражень та проникають до серця кожного дорослого.  Дорослі не скупилися на подарунки, діти отримали багато фруктів та  солодощів.

Також привітати податківців зі святами та заспівати свої щедрівки прийшли і студенти машинобудівного коледжу. 

 

Відсутність ліцензії коштувала більше 11 тисяч гривень

Співробітниками головного оперативного відділу Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів у Запорізькій області встановлено 2 факти реалізації тютюнових виробів без наявності дозвільних документів (ліцензії на даний вид діяльності) в центральній частині м. Бердянська. В результаті перевірки вилучено тютюнових виробів на суму понад 11 тисяч гривень.

 

Новини законодавства

Нова декларація про майновий стан і доходи

Наказом Міністерства доходів і зборів від 11.12.2013 року №793 затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкція її заповнення. 

Наказ вступив в силу з 31.12.2013 року.

 

У 2014 році базова ставка податку на прибуток – 18%

Ставка податку на прибуток в 2014 році становить 18 %, в 2015 году – 17 %, в 2016 році - 16 %.

Для суб’єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування п.15 підрозділу 10 р.XX ПКУ, ставка податку на прибуток не змінилася. Як і торік, вона становить 5%.

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків" від 19.12.2013 N 713-VII

 

Ставка 20% із ПДВ подовжена ще на рік

Ставка податку на додану вартість в 2014 році залишиться  – 20 %. З 1 січня 2015 року знизиться до 17 %.

З 01.01.2014 року передбачено звільнення від оподаткування операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових культур товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 згідно з УКТ ЗЕД, крім постачання та вивезення в митному режимі експорту таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у сільськогосподарських підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з ПДВ.

Зазначена пільга не застосовується до операцій з постачання зернових культур товарної позиції 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків" від 19.12.2013 N 713-VII

 

Змінилися ставки окремих податків

Президент підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків", яким, зокрема, передбачається:

1. Зупинення на 2014 рік дії підпункту "в" підпункту 229.1.1 пункту 229.1 статті 229 цього Кодексу в частині справляння акцизного податку за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового денатурованого (спирту технічного), який реалізується суб'єктам господарювання з метою його використання як сировини для виробництва продуктів органічного синтезу, які не містять у своєму складі більш як 0,1 відсотка залишкового етанолу.

У 2014 році з товарів (продукції), зазначених у цьому пункті, акцизний податок справляється за ставкою, визначеною у статті 215 Податкового кодексу України для товарів (продукції) за кодом 2207 згідно з УКТ ЗЕД.

2. Суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, зобов'язані використовувати у виробництві коньяку спирт коньячний власного виробництва або спирт коньячний, викурений в Україні з виноматеріалів, вироблених з вітчизняної сировини, у перерахунку на абсолютний алкоголь, не менше:

10 відсотків - з 1 квітня 2013 року до 31 грудня 2013 року;

0 відсотків - з 1 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року;

5 відсотків - з 1 січня 2015 року. 

3. Збільшення ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої.

Закон набирає чинності з 1 січня 2014 року, крім положення щодо збільшення ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, яке набирає чинності з 1 числа третього місяця, що настає за місяцем, в якому опубліковано цей Закон.

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків" від 19.12.2013 N 713-VII

 

Витрати приватного нотаріуса

З метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства Міндоходів наказом від 30.12.2013 №884 затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо витрат приватного нотаріуса, в якій, зокрема, зазначено, що при визначенні сукупного чистого доходу приватних нотаріусів, крім витрат, перелічених у наказі ДПС України від 24.12.2012 №1185, можуть також враховуватись витрати на:

комунальні витрати (електро-, газо-, тепло-, водопостачання) на утримання робочого місця приватного нотаріуса, у разі якщо це нежитлове приміщення є власністю приватного нотаріуса;

сплату щомісячних членських внесків нотаріусами на забезпечення нотаріального самоврядування, відповідно до ст. 16 Закону "Про нотаріат".

Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо витрат приватного нотаріуса" від 30.12.2013 N 884

 

Перелік витрат фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого

До витрат фізичної особи, яка здійснює незалежну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), можуть бути віднесені документально підтверджені витрати, зокрема:

орендна плата за користування орендованим приміщенням, або оплата за комунальні послуги, у разі використання власного нежитлового приміщення, де знаходиться контора (офіс) арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), у тому числі його поточний ремонт, обладнання пандусу для під'їзду інвалідів;

витрати на технічне забезпечення діяльності робочого місця такої особи та його обслуговування (охоронна та пожежна сигналізація, вогнестійкий сейф, інформаційна вивіска, металеві двері або металеві ролети);

витрати на ремонт та технічне обслуговування обладнання (комп'ютерів, у тому числі їх програмного забезпечення, принтерів, сканерів, ксероксів, факсів, телефонів тощо);

витрати на виготовлення печаток, а також їх заміну;

втирати на відкриття рахунків у банках та їх розрахунково-касове обслуговування;

втирати на оплату праці та обов'язкові нарахування на фонд оплати праці помічників (найманих працівників);

витрати на проходження підвищення кваліфікації. Придбання та передплата нормативної літератури (книг, журналів, дисків, програм тощо);

витрати на користування електронною базою законодавства;

витрати на підключення та користування мережею Інтернет;

витрати на придбання канцелярського приладдя;

сплата такими особами єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

витрати на страхування професійних ризиків арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) за шкоду, заподіяну внаслідок неумисних дій або помилки під час здійснення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

витрати на поштові та кур'єрські послуги, необхідні для виконання діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

витрати на послуги телекомунікаційного зв'язку для ведення податкового обліку та подання податкової та іншої звітності.

 Наказ  Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо переліку витрат фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)" від 30.12.2013 № 877

 

Адвокатам дозволили враховувати транспортні витрати при наданні безоплатної правової допомоги

Міністерство доходів і зборів визначило, що адвокати, які включали до доходу отримане з бюджету відшкодування розходів, пов’язаних з наданням безоплатної вторинної правової допомоги, мають право враховувати, крім витрат, передбачених наказом №1185, додаткові витрати, пов’язані з наданням згаданої допомоги, зокрема:

– витрати на проїзд транспортом загального користування (крім авіаційного) – залізничний, морський, річковий, автомобільний, а також міський електротранспорт, у тому числі метрополітен; 

– витрати на паливно-мастильні матеріали у разі використання власного транспортного засобу (нічний час, відсутність транспортного сполучення) для прибуття у визначений час до місця конфіденційного побачення із затриманою особою.

Документами, що підтверджують використання згаданого транспорту загального користування, можуть бути відповідні проїзні квитки та/або квитанції (чеки) про сплату вартості проїзду.

У випадку використання власного транспортного засобу підтвердними документами можуть бути копія реєстраційного документа на транспортний засіб (якщо в реєстраційному документі вказаний інший власник, додатковим підтвердним документом може бути документ, що підтверджує право користування цим транспортним засобом, зокрема, копія довіреності на право користування транспортним засобом, договору оренди транспортного засобу або іншого відповідного документа), копія посвідчення водія, квитанція (чек) на придбання паливно-мастильних матеріалів на загальну суму, не меншу ніж та, що підлягає відшкодуванню.

Наказ Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 року №885 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо переліку витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу»

 

Роз’яснення податкового законодавства

Платникам податку на прибуток

Міністерством доходів і зборів розроблено Проект форми податкової декларації з податку на прибуток підприємства, який розміщено на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України, та який на поточний час проходить процедуру узгодження з відповідними відомствами. 

З метою уникнення можливих протиріч між платниками податків та органами Міндоходів при звітуванні з податку на прибуток за 2013 рік згідно форми декларації, що діє на поточну дату, пропонуємо платникам податку утриматись від подання звітності за діючими зразками до офіційного затвердження та оприлюднення оновленої форми.

 

До уваги платників податків!

Відповідно до вимог наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників» з 01 листопада 2013 року було запроваджено пакетне приймання звітності в електронному вигляді паралельно з існуючою технологією, про що учасників Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу було проінформовано 14 жовтня 2013 року:

http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/normativne-zabezpechennya/61833.html

Доопрацьоване відповідним чином безкоштовне програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності, податкових накладних та реєстру податкових накладних в електронному вигляді станом на 25.11.2013 (версія 1.30.27) розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» - «Програмне забезпечення».

Повідомляємо, що з 27.11.2013 приймання звітності в електронному вигляді буде здійснюватись тільки за зміненими форматами відповідно до вимог наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників».

 

Платникам збору за спеціальне використання води

Бердянська ОДПІ нагадує, що до 10 лютого (включно) 2014 року суб’єкти господарювання - водокористувачі повинні надати податкову декларацію збору за спеціальне використання води за 4 квартали 2013 року.

Для цього платникам податку необхідно правильно обчислити об’єми використаної води. 

Розподіл води за IV квартал:

Дніпровська вода  - 95%; Скважина - 5%.

 

Останній день подання декларації підприємцями на загальній системі - 10 лютого!

Бердянська ОДПІ нагадує, що фізичні особи – підприємці за підсумками 2013 року надають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового)  року, тобто 10 лютого 2014 року включно.

 

Граничні терміни подання декларацій платниками єдиного податку

За результатами роботи 2013 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп, заповнюють та подають декларацію платника єдиного податку протягом   60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. 

Тобто, останній день подання податкової декларації платниками єдиного податку першої та другої груп -  3 березня 2014 року.

Платники єдиного податку третьої - шостої груп подають податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для квартального податкового періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. 

Останній день подання декларації за ІV квартал 2013 року такими платниками – 10 лютого 2014 року.

Порядок складення та подання звітності платниками єдиного податку регулюється ст. 296 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями).

 

Відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, у 2014 році

З 2014 року встановлено відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів Міндоходів відповідної звітності. А саме, звітності пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку (у разі обов’язковості її подання).

За неподання такої інформації встановлено штраф розміром десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень).

Дана норма передбачена Законом України «Про внесення змін до розділу II Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України" щодо відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності» від 21 червня 2013 року № 357-VII.

 

Щодо застосування РРО

Чи необхідно суб’єктам господарювання, які подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1 та роздруковувати фіскальні звітні чеки? 

Суб’єкти господарювання, які подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, не зобов’язані подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1.

При цьому, такі суб’єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.

 

Чи має право СГ у разі тимчасового припинення діяльності (вихідні, святкові дні, ремонт ГО, санітарний день) не подавати інформацію про обсяг розрахункових операцій та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків по дротових або бездротових каналах зв’язку? 

Відповідно до абз. другого п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.

Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті (абз. третій п. 7 ст. 3 Закону).

Пунктом 13 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 передбачено, що у разі закриття торговельного об’єкта для проведення санітарних заходів, ремонту, технічного переобладнання та проведення інших робіт суб’єкт господарювання повинен розмістити поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття.

Враховуючи викладене вище, якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається.

 

Чи застосовуються до суб’єкта господарювання штрафні (фінансові) санкції за неподання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку ? 

Відповідно до п. 9 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку, в разі обов’язковості її подання.

 

Щодо заповнення форми 1-ДФ

Чи підлягають оподаткуванню ПДФО дитячі новорічні подарунки, придбані за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та за якою ознакою доходу вони відображаються в податковому розрахунку ф. 1-ДФ? 

Пунктом 6 ст.34 Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» із змінами і доповненнями (далі – Закон) встановлено, що за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг як, зокрема, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків.

Дитячі новорічні подарунки придбаваються за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування, в порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ст. 48 Закону). 

Підпунктом 165.1.1 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020, вартість подарунку відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «128».

 

Чи необхідно податковому агенту подавати податковий розрахунок по ПДФО, якщо він не має найманих осіб і дохід у звітному кварталі на користь ФО не нараховувався і не виплачувався? 

Законом України від 7 квітня 2011 року №3221-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України”, який набрав чинності з 20 квітня 2011 року, внесено зміни до підпункту „б” пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України, відповідно до якого податкові агенти подають податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку (ф.1ДФ) лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду.

 

Яким чином відображається у податковому розрахунку за ф. 1-ДФ доходи, які виплачуються самозайнятим особам (в межах обраних видів діяльності), якщо дохід нараховано та виплачено податковим агентом в різних кварталах? 

Відповідно до п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020 (далі – Порядок):

у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;

у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;

у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством; 

у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

     Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку, визначено, що дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «157».

     Згідно із п. 177.8 ст. 177 та п.178.5 ст. 178 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних у межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

     Пунктом 178.5 ст.178 ПКУ встановлено, що під час виплати суб’єктами господарювання - податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов’язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Таким чином, якщо дохід, який виплачується самозайнятій особі, отримується від операцій, здійснюваних в межах обраних ними видів діяльності, то в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ заповнюються графи 3 та 3а.

При цьому, графа 3 «Сума виплаченого доходу» заповнюється у разі фактичної виплати доходу самозайнятій особі. Наприклад, якщо нарахування доходу було здійснено у лютому місяці (І квартал), а виплату здійснено у квітні місяці (ІІ квартал), то нарахована сума буде відображатись в графі 3а «Сума нарахованого доходу» за І квартал, а виплачена сума буде відображатися в графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. № 1ДФ за ІІ квартал.

Графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» в даному випадку не заповнюються, а в них проставляється нуль.

 

Який порядок заповнення податкового розрахунку за ф. 1-ДФ при виплаті доходу на користь ФО у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу ”153” та чи необхідно заповнювати гр.3а та гр.3, або лише гр.3? 

При виплаті доходу на користь фізичної особи у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу ”153” в податковому розрахунку за ф.№1ДФ відображається сума нарахованого доходу у графі 3а, сума виплаченого доходу - у графі 3, а у графі 4а (нарахований податок на доходи фізичних осіб) та графі 4 (перерахований податок на доходи фізичних осіб) проставляється нуль. 

 

Чи відображається працедавцем в Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. 1-ДФ сума допомоги по вагітності та пологах? 

Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, компенсацій (включаючи суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1020, сума допомоги по вагітності та пологах відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальні виплати з відповідних бюджетів.

 

Як правильно відобразити у податковому розрахунку за ф. 1-ДФ суму виплаченої заробітної плати, якщо в одному з місяців кварталу працівник не мав права на отримання ПСП? 

У разі якщо в одному з місяців кварталу працівник не мав права на отримання податкової соціальної пільги, то в податковому розрахунку за ф. №1ДФ заповнюють лише один рядок, в якому зазначають відповідну ознаку пільги.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.