Доска объявлений Бесплатка БердянскПодаткова інспекція повідомляє

27.02.2013, 01:04    просмотров: 4528

Податківці чекають на конкурсні роботи

Бердянська ОДПІ повідомляє про початок проведення І туру Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей». Конкурс проводиться серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій: І  категорія: 9 - 11 років; ІІ категорія: 12 - 15 років. 

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової тематики:  художні твори, твори декоративно - прикладного мистецтва, літературні твори. 

На конкурс приймаються тільки індивідуальні творчі роботи. 

Чекаємо на Ваші роботи до 1 квітня за адресою: Бердянська ОДПІ, пр. Праці, 20, каб.317, 308.

 

Платникам податку на додану вартість

Наказом Мінфіну України від 17.12.2012 року №1340 затверджено форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних і порядок його ведення.

Наказ набере чинності з 01 березня 2013 року. Наказ розміщено на сайті «Вісника» (www.visnuk.com.ua).

 

Відновлено дію КВЕД ДК 009:2005

З метою забезпечення заміни всіма суб’єктами господарювання старих кодів економічної діяльності на нові, наказом від 07.02.2013 року №113 дію ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» відновлено на період до 31.12.2013 року.

Лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 12.02.2013 року №3411-15/5072-03.

 

Довідка за формою № 4-ОПП

Взяття на облік фізичних осіб, які не є підприємцями та ведуть незалежну професійну діяльність, здійснюється за місцем постійного проживання. Після взяття на облік таким особам видається (направляється) довідка за формою № 4-ОПП, у якій перед прізвищем, ім’ям та по батькові обов’язково зазначається вид професійної діяльності, наприклад «приватний нотаріус», «адвокат».

Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та здійснює при цьому незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в органах ДПС як фізична особа — підприємець. У такому разі фізична особа подає до органу ДПС заяву за формою № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копію документа, що підтверджує її право на ведення незалежної професійної діяльності. У довідці за формою № 4-ОПП перед прізвищем, ім’ям та по батькові такої особи зазначається «фізична особа — підприємець» та вид професійної діяльності, наприклад «фізична особа — підприємець, адвокат».

Лист ДПС України  від 17.01.2013 року № 1004/7/18-3117.

 

Змінили місце проживання – повідомте податкову

Якщо у Вас змінилися дані, які вносяться до Облікової картки (форми № 1ДР) або Повідомлення (форми № 1П – для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті), про це необхідно повідомити орган державної податкової служби. Наприклад, прізвище, ім’я, місце проживання тощо. 

 Відомості надаються протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР або за формою № 5ДРП (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків). 

 Увага! Внесення змін до Державного реєстру здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання Заяви до органу державної податкової служби за місцем проживання фізичної особи. У разі звернення до органу державної податкової служби за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до десяти робочих днів.

 

Новини законодавства відтепер можна отримувати на власну електронну скриньку

Міністерство доходів і зборів України пропонує громадянам безкоштовно отримувати інформацію про зміни в податковому законодавстві. Так, для цього необхідно направити електронний лист на електронну адресу idd@sts.gov.ua з атрибутами: поле ТЕМА – 6011. 

У відомстві переконані, що такий сервіс буде корисний, в першу чергу, тим громадянам, які не мають часу займатися самостійним пошуком змін у законодавстві або ж відвідувати спеціалізовані заходи роз’яснювального характеру, які проводяться податковою службою. 

Крім того, якщо платник податків бажає отримати консультацію стосовно конкретних моментів законодавства, йому слід надіслати своє запитання на електронну адресу idd@sts.gov.ua. З метою прискорення надання відповіді, переконливо просимо Вас чітко формулювати запитання та ОБОВ’ЯЗКОВО зазначати в полі «Тема» ідентифікатор групи податків. 

Якщо Ви маєте декілька запитань за різними напрямами, прохання надсилати запитання окремими електронними листами з відповідними ідентифікаторами групи: 

Прес-служба ДПС України

 

Податківці візьмуть на облік обладнання для виробництва алкоголю та тютюну

У парламенті зареєстровано, розроблений за ініціативою Міндоходів, урядовий законопроект, яким пропонується запровадити державну реєстрацію обладнання, що використовується для виробництва підакцизних товарів – спирту, алкогольних напоїв, тютюну тощо. 

 Це, на думку фахівців міністерства, дозволить ефективно контролювати обіг таких товарів та не допустити появи на ринку «фальсифікату», а також унеможливить приховування інформації про справжні обсяги виробництва. 

 Дані про все наявне обладнання на українських підприємствах будуть внесені до відповідного Єдиного державного реєстру. Реєстрація засобів виробництва буде безкоштовною. 

 Разом з тим, за використання незареєстрованих виробничих потужностей накладатимуться штрафи у розмірі 150 тис. грн. 

 Крім того, пропонується залишити право імпорту сигаретних фільтрів та сигаретного паперу тільки компаніям, що мають ліцензію на випуск тютюнових виробів. За ввезення цих товарів в обхід офіційних виробників також штрафуватимуть. 

 Фахівці Міндоходів очікують, що запровадження зазначених заходів значно знизить ризики випуску необлікованої продукції офіційними виробниками підакцизних товарів, що суттєво посилить ефективність контролю за продажем алкоголю та тютюну в Україні.

Прес-служба ДПС України

 

«Єдинникам» необхідно зберігати первинні документи

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку зобов’язані  зберігати первинні документи, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів і витрат та складалася податкова декларація платника ЄП – ФОП. До таких документів належить зокрема, виписка з банку, квитанція, чек або документ довільної форми про готівкову оплату товарів, робіт або послуг, якщо вони отримувалися у громадян або у фізичних осіб – підприємців. Також слід зберігати й інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності за іншими податками та зборами – у разі їх сплати. 

Первинні документи зберігаються не менше 1095 днів з дня подання податкової декларації платника ЄП – ФОП або іншої податкової звітності, для складання якої вони використовуються. 

За не збереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 1020 гривень. 

Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності регламентовано статтею 44 Податкового Кодексу України. Відповідальність за порушення строків зберігання документів встановлено ст.121 ПК.

 

Кількість видів діяльності, що зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку, не обмежується

У свідоцтві платника єдиного податку зазначаються всі обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види діяльності. При цьому, кількість вказаних видів діяльності не обмежується. 

 Нагадуємо, що свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який вирішив обрати або перейти на спрощену систему оподаткування. Для цього платник подає відповідну заяву до органу ДПС за місцем своєї реєстрації. У заяві зазначаються обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, які надалі зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку. 

 Водночас, у свідоцтві платника єдиного податку, що видається платникам третьої або п’ятої груп, види господарської діяльності не зазначаються. 

 Порядок видачі, отримання та анулювання свідоцтва платника єдиного податку регулюється ст. 299 Податкового кодексу України.

 

При складанні податкової звітності факсиміле не використовується

До обов’язкових реквізитів податкової звітності  належать зокрема підписи платника податку або уповноваженої особи, які засвідчені печаткою. 

Податкова декларація повинна бути підписана: 

-  фізичною особою - платником податків або його законним представником;  

-  особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації згідно із договором про спільну діяльність або угодою про розподіл продукції; 

-  керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. 

У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку податкова декларація підписується таким керівником. 

Якщо податкова декларація подається податковими агентами – юридичними особами, її підписує керівник агента та особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації. Якщо податковим агентом є платник податків – фізична особа, декларація підписується лише таким платником податків. 

Підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність електронного цифрового підпису платника податку в електронному документі. 

 

Дохід, отриманий від здачі брухту, не оподатковується

Сума доходу, отримана платником податку за здану ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, використані акумулятори електричні свинцево-кислотні, залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю з 1 січня 2013 року не включаються до загального місячного або річного оподатковуваного доходу. Тому отримана сума не оподатковується. 

Незмінною залишається норма Податкового кодексу, якою передбачено, що дохід, отриманий від продажу брухту дорогоцінних металів Нацбанку України,  також не оподатковується. 

Пунктом 165.1 ст. 165 Податкового кодексу наведено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. 

 Враховуючи викладене, платник податків не має права застосовувати факсиміле при підписанні податкових декларацій та розрахунків, а податкова звітність, складена з порушеннями, не вважається податковою декларацією. 

Складання податкової декларації регламентовано статтею 48 ПК України.

 

Дохід фізичної особи – нерезидента оподатковується за правилами, визначеними для резидентів

 Фізичні особи-нерезиденти, які отримали в Україні винагороду за договором цивільно-правового характеру,  повинні сплатити податок на доходи фізичних осіб. Такий дохід оподатковується за ставками 15%  та/або 17%. 

 Відповідні доходи нерезидентів оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів. 

 Оподаткуванню підлягає сума винагороди, за мінусом єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ст.164 ПКУ). 

 За ставкою податку 15 відсотків оподатковуються доходи, нараховані у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. 

 Якщо загальна сума таких доходів без урахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків. 

 Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами визначено  п.170.10 ст.170 розд. IV Податкового кодексу України.

 

Бердянська податкова інспекція запрошує громадян задекларувати доходи, отримані в 2012 році.

Якщо громадянин протягом року отримував доходи не від податкових агентів, зокрема у вигляді вартості успадкованого майна, подарунків, неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди; доходи, отримані при наданні нерухомого або рухомого майна в оренду, а також іноземні доходи, то він зобов’язаний подати до податкової інспекції Декларацію про майновий стан і доходи.

Останній день подачі декларації – 30 квітня 2013 року.

Для зручності обслуговування платників податків Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляді. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. На офіційному веб-порталі податкової служби (www.sts.gov.ua) існує спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення декларації та додатків до неї.

Подати Декларацію про доходи також  можна через Інтернет. Для цього необхідно отримати безкоштовний електронний підпис в каб. 219 Бердянської ОДПІ. Тел. 3-86-83.  

 

А Ви вже маєте електронний підпис?

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

«Пульс податкової» - зв’язок між платниками податків та податківцями!

На гарячу телефонну лінію «Пульс податкової» можуть зателефонувати як підприємства, так і пересічні громадяни. Протягом робочого дня податківці зв’язуються з заявниками у телефонному режимі, а в разі потреби – проводять з ними особисті зустрічі з метою вирішення питань, які перешкоджають комфортному веденню бізнесу.

Звертайтесь на «Пульс податкової» за номером телефону: (044) 284-00-07.

 

Є проблеми з роботодавцем? Дзвоніть!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Податкова міліція повідомляє:

Порушено кримінальні справи за ухилення від сплати податків

З початку року слідчим відділом Бердянської ОДПІ внесено 5 кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з яких 3 справи за ухилення від сплати податків. Сума завданих збитків державі складає понад 9,6 млн.грн. А також  2 кримінальних правопорушення за незаконне виготовлення та збут  алкогольних напоїв з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей.

З незаконного обігу вилучено товару на 700 тисяч гривень

В ході проведення профілактичної операції «Акциз» співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ проведено роботу по виявленню та вилученню з незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей, фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, боротьбу з їх незаконним виготовленням.

З початку року за даними фактами проведених перевірок донараховано 132 тис.грн. та застосовано штрафних  санкцій на суму 101 тис.грн. Викрито 1 факт підпільного виробництва фальсифікованих алкогольних  напоїв.

В результаті боротьби з незаконним обігом товарів вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 700 тисяч гривен, а саме лікеро-горілчані напої, тютюнові вироби, спирт, паливно-мастильні матеріали. Складено 4 адміністративних протоколів за правопорушення з незаконним обігом підакцизних товарів. До РУ САТ ДПС України передано 5 матеріалів для застосування штрафних фінансових санкцій та анулювання ліцензій.

Вилучено парфумів на суму понад 30 тисяч гривень 

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації парфумерних виробів без відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності в магазині «А». В ході перевірки у ФОП Ш. вилучено парфумерних виробів на суму понад 30 тисяч гривень.  

Виявлено стихійну торгівлю

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлені факти реалізації верхнього чоловічого та жіночого одягу (куртки, пальто) та джинсового одягу в нагорній частині м. Бердянська без відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності та в місцях не відведених для торгівлі. За даними фактами незаконної діяльності вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 25 тисяч гривень.

 

Декларування доходів

Подання декларації іноземцем

Згідно з пп. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Податкового кодексу за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи.

 

Оподаткування доходів від продажу нерухомості

Доходи, одержані від продажу об’єктів нерухомості, обкладають податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. У разі, коли продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості. 

Якщо угода купівлі-продажу відбувається між фізичними особами, податок на доходи від продажу нерухомого майна сплачує продавець до нотаріального посвідчення такого договору. Якщо ж покупець нерухомості – юрособа чи фізособа-підприємець, саме вони, виконуючи обов’язки податкового агента, утримують та перераховують податок.   

У випадку, якщо судом ухвалено рішення про зміну власника нерухомості та перехід права власності на таке майно, колишній власник повинен відобразити доход від такого відчуження у Декларації та самостійно сплатити податок. 

Доход фізичної особи від продажу нерухомості не обкладають податком у разі одночасного виконання трьох умов: 

1. продається житловий будинок, квартира або їхня частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі), а також земельна ділянка, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлених ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення; 

2. продаж одного з перелічених об’єктів відбувається вперше у звітному календарному році; 

3. вказана нерухомість перебуває у власності платника понад три роки. Водночас, якщо об’єкт нерухомості перейшов у спадок, виконання цієї умови не потрібне. 

Якщо вказані умови дотримані, то сплачувати податок та, відповідно,  подавати податкову декларацію про майновий стан  і доходи продавець не повинен. 

Нагадуємо, що порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено ст. 172 Податкового кодексу України.

 

Хто звільняється від подання декларації про майновий стан і доходи.

Податковим законодавством визначені випадки, в яких особи можуть не подавати декларацію про майновий стан і доходи, зокрема, якщо станом на кінець звітного податкового року особи: 

- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави; 

- перебувають у розшуку; 

- перебувають на строковій військовій службі. 

Також, не подають декларацію особи, які станом на останній день строку подання декларації перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав. 

Крім того, від подання декларації про майновий стан і доходи звільняються особи у разі отримання доходів:      

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; 

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України (наприклад, пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170, пп. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169, пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164, пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164); 

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок; 

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою; 

- від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує у 2012 році 128760 грн. 

Звертаємо увагу, що доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, визначені ст.165 Податкового кодексу України. 

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначено ст.179 Податкового кодексу України.

 

Платники податків  запитують 

 Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до органу ДПС щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання?

Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу органу державної податкової служби, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення);тощо. 

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкового органу копії зазначених документів.

 

Чи включається до складу податкової знижки за навчання сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо дані семестри складають один навчальний рік?

 Сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

 

Чи має право на податкову знижку батько (матір) студента, який(-а) фактично здійснював(-ла) оплату за навчання, якщо студент працював і отримував заробітну плату?

Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на її утриманні. 

Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.

 

Чи має право на податкову знижку один з батьків, що сплачує кошти за навчання дитини, якій більше 23 років та яка не працює, якщо в квитанціях зазначені дані дитини?

Один із батьків (платник податку) має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних платнику податків коштів (у т. ч. заробітної плати). При цьому, фактичні витрати на сплату вартості навчання несе платник податку - батько або мати дитини, яка навчається. 

Тобто, квитанції, в яких зазначено П. І. Б. дитини платника податку, є документами, що підтверджують фактично понесені витрати платника податку (батька або матері) у зв’язку зі сплатою вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти дитини, яка не одержує заробітної плати та дають йому право на отримання податкової знижки з передбачених пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу підстав. 

Водночас, якщо дитині, що навчається і не працює, у звітному році, за який один з батьків реалізовує право на податкову знижку, виповнюється 24 роки, то право на податкову знижку за такий рік у батьків не втрачається.

 

Чи включаються до сум податкової знижки витрати за навчання на військовій кафедрі навчального закладу, що оплачуються згідно окремого договору?

Навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом, тому включення таких витрат до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.  

 

Чи має право на податкову знижку ФО за своє навчання та навчання членів сім’ї першого ступеня споріднення?

Для використати права на компенсацію вартості навчання непрацюючого члена сім’ї першого ступеня споріднення (дружини) чоловік може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

 

Який граничний розмір суми сплати за навчання, має право включити фізична особа до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу, якщо навчаються кілька непрацюючих членів сім’ї першого ступеня споріднення?

Фізична особа має право включити до податкової знижки суму сплати за навчання, що не перевищує розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

 

Чи має право скористатися податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено П.І.Б. дитини) та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, яка не має самостійних джерел доходу?

Скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи.

При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

 

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо освіта отримується в декількох навчальних закладах (у т.ч. за кордоном)?

Платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, за умови виконання всіх умов передбачених Податковим кодексом України, має право скористатися податковою знижкою на навчання. Платники податків які навчаються за кордоном права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти не мають.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.