Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

8.04.2014, 22:01    просмотров: 1755

Міндоходів ініціює спрощення процедури обчислення та сплати єдиного внеску

Міністерство доходів і зборів України ініціює уніфікацію звітності зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по фізичних особах-підприємцях.

Це пропонується здійснити шляхом об`єднання в одну таблиць 1, 2, 3 Додатку 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відомством розроблено проект макету об`єднаної звітності „Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску”, який розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів.

На думку фахівців Міністерства, об`єднання трьох таблиць в одну посприяє спрощенню умов ведення бізнесу та підвищить ефективність реалізації податкової реформи.

Ознайомитись з макетом можна на головній сторінці офіційного веб-порталу Міндоходів у розділі „Діяльність” (Діяльність > Взаємодія з громадськістю > Консультації з громадськістю > Громадське обговорення).

Також на головній сторінці порталу можна висловити свою думку стосовно спрощення звітності, взявши участь в опитуванні у розділі „Опитування”.

 

Ігор Білоус: Платникам відшкодовано 3 млрд. грн. податку на додану вартість

Міністерство доходів і зборів відновило відшкодування податку на додану вартість. Платникам вже повернули 3 млрд. грн. бюджетної компенсації. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За його словами, у березні сума відшкодування склала 2,3 млрд. гривень, а зараз вже перевищує 3 млрд.

„Ми врегулювали ситуацію з відшкодуванням податку на додану вартість експортерам. У лютому цей процес було призупинено через масштабні махінації. Наші фахівці вже проаналізували подані на відшкодування заявки. У переліку претендентів на відшкодування немає жодної „податкової ями”, – наголосив Ігор Білоус.

Загалом, у березні до загального фонду державного бюджету було зібрано 17,4 млрд. грн., що трохи перевищує показник відповідного періоду минулого року. Таких результатів вдалося досягти за рахунок стабілізаційних кроків та заходів з детінізації економіки.

Керівник відомства також окреслив пріоритетні напрями у роботі Міндоходів на найближчий час. Так, фахівці Міністерства вже працюють над змінами підходів щодо адміністрування податків і зборів, яке має стати більш ефективним. Змінено й критерії формування плану відбору суб’єктів господарювання до перевірок. На думку Ігоря Білоуса, потрібно взагалі скасувати перевірки мікробізнесу, оскільки вони не є результативними.

Потребує реформування і податкове законодавство. Над розробкою окремих норм та положень вже працює новостворена робоча група.

„Моя позиція – реформування податкової системи має відбуватися не революційно, а еволюційно. Зміни здійснюватимуться поступово з урахуванням комфортних для бізнесу темпів та перехідних періодів. Більше того, ці зміни ми хочемо робити у постійному діалозі з бізнесом”, – підкреслив Ігор Білоус. 

 

Ігор Білоус: Незважаючи на кризову ситуацію, в березні до загального фонду державного бюджету зібрано 17,4 млрд. гривень

За оперативними даними, Міндоходів у березні 2014 року зібрало до загального фонду державного бюджету 17,4 млрд. грн. – це на рівні 2013 року, незважаючи на кризову ситуацію в країні. Про це заявив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус під час 10-ї Щорічної Інвестиційної конференції.

За його словами, на 14 березня ризик виконання планових призначень був на рівні 9 млрд. грн., проте за рахунок проведених стабілізаційних заходів відставання скоротилось удвічі.

„Ми виконали першочергове завдання, поставлене Урядом – надходження до бюджету стабілізовано. Загальний фонд державного бюджету отримав 17,4 млрд. грн., що є на рівні минулорічних показників. І це – незважаючи на значно складніші економічні умови порівняно з минулим, 2013 роком – політичну нестабільність та військову інтервенцію в Криму. В майбутньому ми плануємо не зменшувати темпи, а досягти показників, затверджених законом про бюджет. Це наша стратегічна ціль на сьогодні”, – наголосив Ігор Білоус.

Як вже повідомлялося, Міндоходів оголосило тотальну боротьбу з розкраданням ПДВ, нелегальним обігом підакцизних товарів, кримінальними схемами та конвертаційними майданчиками, які використовувались для виведення коштів з бюджету. Виведені кошти з тіньового сектору економіки стали додатковим резервом надходжень до бюджету.

Крім того, за результатами декларування лютого, було визначено оперативний перелік ризикових платників. Саме з цими підприємствами працюватимуть фахівці Міністерства для уточнення розрахунків податкових зобов’язань з ПДВ та запобіганню ухиленню від оподаткування.  

 

Змінено порядок оподаткування пасивних доходів

Верховною Радою України прийнято Закон України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, яким змінено порядок оподаткування пасивних доходів – дивідендів, процентів, роялті та інвестиційних доходів.

Відповідно до Закону, до загального річного доходу платника включатиметься дохід, отриманий у вигляді дивідендів, виграшів, призів та процентів, окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік сімнадцять прожиткових мінімумів для працездатної особи. Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.

„Оподаткування пасивних доходів, отриманих фізичними особами протягом звітного місяця, здійснюватиме податковий агент за ставкою 15 відсотків. У свою чергу отримувач таких доходів повинен буде здійснити річний перерахунок”, – пояснив  начальник Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міндоходів Сергій Наумов.

Оподатковуватимуться пасивні доходи за ставками 15%, 20% та 25% в залежності від їх загальної суми під час проведення річного перерахунку, результати якого зазначаються громадянами в податковій декларації.

Так, якщо отриманий дохід не перевищив 204 прожиткових мінімуми (а у 2014 році – це 248 472 грн.), ставка податку складатиме 15%.

Якщо сума доходу сягає від 204 до 396 прожиткових мінімумів (від 248 472 грн. до 482 328 грн.), до суми перевищення застосовуватиметься вже 20%.

У разі отримання пасивного доходу понад 396 прожиткових мінімумів ставка, за якою оподатковуватиметься сума перевищення, становить 25%.

Під час річного перерахунку нарахований до сплати податок зменшується на суму, яка вже була утримана податковими агентами. Отриману позитивну різницю податку платник повинен включити до річної податкової декларації.

Прийнятим Законом також запроваджується оподаткування пенсій або щомісячного грошового утримання, які виплачуються з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо вони перевищують 10 тис. гривень. До суми перевищення застосовуватимуться ставки 15% або 17%.

Зазначені норми Закони набирають чинності з 1 липня 2014 року. При цьому порядок нарахування та оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, доходів від підприємницької діяльності, в т.ч. платників єдиного податку, цим Законом не змінюється.  

 

Отримані минулорічні доходи вже задекларували понад 213 тис. громадян

За три місяці цьогорічної деклараційної кампанії 213,2 тис. громадян вже подали свої декларації про майновий стан та доходи. Вони задекларували майже 12 млрд. грн. отриманого у минулому році доходу. З цих коштів до бюджету буде сплачено 267,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 30 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Найбільша сума задекларованого доходу 4,3 млрд. грн. була отримана громадянами від заробітної плати. Доходи від успадкованого або отриманого у подарунок майна склали 3,1 млрд. грн., від здавання у найм нерухомості – 262,5 млн. грн. На продажі нерухомого або рухомого майна громадяни заробили 1 млрд. грн., на операціях з інвестиційними активами – 262,7 млн. грн.

Дохід у розмірі понад 1 млн. грн. задекларували 664 громадянина на загальну суму 3,5 млрд. гривень.

Правом на отримання податкової знижки скористалися 59,6 тис. осіб. Їм буде повернуто 78,4 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість таких осіб зросла на 13 відс.

Нагадаємо, що деклараційна кампанія триває до 1 травня. Просимо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи. 

 

Володимир Хоменко: Боротьба з економічними правопорушеннями дозволить вивести з „тіні” мільярди гривень

Ефективна боротьба з економічними правопорушеннями разом із запровадженням відповідного механізму декларування видатків дозволить вивести із тіньового сектору мільярди гривень. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України 1 квітня 2014 року.

Для запобігання ухиленню від оподаткуванням Міністерством доходів і зборів України визначено нові підходи. Ліквідація економічної злочинності здійснюватиметься за рахунок не лише виявлення та розслідування таких правопорушень, а запровадження європейських механізмів знешкодження тіньового збагачення.

Також буде посилено контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарів через запровадження механізму електронного лазерного маркування підакцизних товарів. Таке маркування надасть можливість контролювати товарообіг підакцизних товарів на всій території України, мінімізувати виготовлення контрафакту та сприятиме заощадженню мільярдів гривень на рік.

„В Україні обсяг видатків передбачений для виготовлення марок акцизного збору становить близько 1 млрд. грн. на рік. При застосуванні електронної марки витрати скоротяться наполовину”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Особливу увагу співробітники оперативних підрозділів приділятимуть і фактам незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість. Вже протягом останніх 20 днів березня співробітниками оперативних підрозділів Міністерства доходів і зборів України виявлено та проводиться відпрацювання 160 комерційних структур, якими сформовано податковий кредит підприємствам реального сектору економіки на загальну суму понад 13,5 млрд. гривень. Здійснюється досудове розслідування щодо 45 суб’єктів господарювання, за якими обліковується 4,6 млрд. грн. невідшкодованих сум податку на додану вартість.

Змінилася й оцінка оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства. Всю роботу спрямовано, в першу чергу, на відшкодування завданих збитків державі. Крім того, керівництво Міндоходів звернулося до Генеральної Прокуратури України з проханням закрити кримінальні провадження, які незаконно вносилися до єдиного реєстру для здійснення тиску на певні комерційні структури.

„Уже сьогодні прокуратурою закрито 393 таких кримінальних проваджень, у яких відсутній склад злочину. Проводяться службові перевірки за фактами незаконного внесення інформації до єдиного реєстру. Винні будуть притягнуті до дисциплінарної та кримінальної відповідальності”, – підкреслив Володимир Хоменко. 

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Антикорупційна профілактика в запорізьких органах Міндоходів: з початку року – майже 300 заходів

З метою запобігання вчинення посадовими особами Міндоходів та його територіальних органів корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, проведено 292 антикорупційні заходи, серед яких – тематичні бесіди та лекції.

Як наголосив начальник управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області Володимир Сухачов, основне завдання співробітників підрозділів внутрішньої безпеки – попередити прояви корупції та службові правопорушення. Для цього важливим інструментом є комплекс заходів, який сприяє усуненню причин і умов для подальшого унеможливлення вчинення корупційних діянь або порушень з боку працівників Міндоходів.

Одним із механізмів у цьому процесі є перевірка кандидатів на посади до Міндоходів. З початку року проведено понад 100 перевірок кандидатів, у результаті одній особі відмовлено у призначенні.

Крім того, співробітники управління у січні-березні цього року провели 35 службових перевірок, внаслідок яких за вчиненні порушення до 38 співробітників застосовані заходи дисциплінарного впливу.

Нагадаємо, у випадку проявів корупції, неправомірних дій або бездіяльності співробітників Міндоходів, громадяни можуть повідомляти за телефоном всеукраїнської "гарячої лінії" "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Близько 800 послуг на день надають запорізькі ЦОПи

З початку року запорізькі платники отримали понад 30 тисяч адміністративних послуг.

Найчастіше платники звертаються з приводу видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (майже половина із загальної кількості), видачі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, реєстрації розрахункових документів та видачі інших видів довідок.

Лише за березень поточного року представникам бізнесу та громадянам надано 10,6 тисячі послуг.

Центри обслуговування платників, яких у Запорізькій області та м. Запоріжжі працює 27, функціонують для того, щоб клієнти могли оперативно отримати ефективну допомогу з питань податкового та митного законодавства. Адже у них створено всі умови для комфортної та продуктивної співпраці з платниками.

Співробітники Центрів обслуговування платників роблять усе можливе, щоб за максимально короткий час надати якісні послуги, аби підприємці більше часу приділяли веденню бізнесу, а не на виконання адміністративних процедур.

 

Запорізькі оперативники попередили незаконне відшкодування ПДВ з бюджету більш ніж на 30 млн. гривень

Спільно з підрозділами податкового контролю співробітники оперативних підрозділів ГУ Міндоходів у Запорізькій області виявили 12 фактів необґрунтованих заявок на відшкодування ПДВ з бюджету на суму 31 млн. гривень. За фактами ухилення від сплати ПДВ розпочато 31 кримінальне провадження, сума за якими становить 35 млн. гривень.

Про це під час прес-конференції повідомив заступник начальника управління – начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін.

Він зазначив, що одним із пріоритетних напрямів діяльності оперативних і слідчих підрозділів є недопущення використання злочинних махінацій з податком на додану вартість.

-  Першочерговим завданням для оперативних та слідчих підрозділів органів доходів і зборів є ліквідація існуючих кримінальних схем ухилення від сплати податків, а також недопущення використання таких схем в майбутньому. Пріоритетом у діяльності є не кількість кримінальних виробництв, а своєчасне стягнення завданих державі збитків та створення умов для ведення чесного бізнесу, – відмітив Олег Трохін.

 За І квартал 2014 оперативними підрозділами ГУ Міндоходів області розпочато 83 досудових розслідування, в т.ч. 59 – за ухилення від сплати податків.

До суду направлено 18 кримінальних проваджень, серед яких 13 – з обвинувальним актом і 4 – для звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з повним погашенням збитку.

Сума збитків за закінченим досудовим розслідуванням становить 9 млн. грн., з яких стягнуто 6 млн. гривень.

 

У Запоріжжі виявлено "конвертаційний центр", який "прокрутив" 25 млн. гривень

Цей факт озвучив заступник начальника управління – начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін у ході прес-конференції.

У березні поточного року припинено діяльність "конвертаційного центру", організатори якого шляхом проведення безтоварних операцій та надання підприємствам реального сектора економіки послуг з незаконного формування податкового кредиту та валових витрат, переводили безготівкові грошові кошти у готівку.

Загальний обіг проконвертованих грошових коштів за період 2011 – 2013 років діяльності склав понад 25 млн. гривень.

За надання незаконних послуг організатори "конвертаційного" центру отримували винагороду від 8 до 10% від загальної суми, перерахованої замовниками на рахунки "фіктивних" суб'єктів господарювання.

За словами Олега Трохіна, учасники "конвертаційного" центру для прикриття незаконної діяльності використовували реквізити підприємства, що здійснювало реалізацію будівельних матеріалів.

У ході обшуків вилучено 5 печаток фіктивних суб'єктів господарювання, комп'ютерна техніка, бухгалтерські документи та чорнові записи. З метою відшкодування завданих державі збитків вилучено товарно-матеріальні цінності на суму 686 тис. гривень (будівельні матеріали, лакофарбова продукція, металовироби).

Основними користувачами послуг "конвертаційного" центру були підприємства м. Запоріжжя.

За фактом ухилення від сплати податків підприємствами, які отримували вигоду від діяльності "конвертаційного" центру, розпочато 2 кримінальних провадження за ст. 212 КК України.

-  Одним з основних завдань для оперативних і слідчих підрозділів є ліквідація "конвертаційних" центрів та "фіктивних" фірм, які використовуються для ухилення від сплати податків і виведення коштів у тіньовий сектор економіки, – зазначив Олег Трохін.

 

У Мелітопольському "підпільному цеху" вилучено підакцизні товари майже на мільйон гривень

Як повідомив заступник начальника управління – начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін на прес-конференції, у березні поточного року оперативними співробітниками ГУ Міндоходів перекритий канал постачання і збуту на територію Запорізької області спирту, призначеного для виготовлення сурогатного алкоголю. За оперативною інформацією спирт завозився з Вінницької області. Під час реалізації матеріалів у Мелітопольському районі виявлено масове "підпільне" виробництво спиртних напоїв (коньяку), які реалізовувалися не тільки в м. Мелітополі та Мелітопольському районі, а й в Херсонській області.

Діяльність цеху організував місцевий житель. У результаті проведених обшуків виявлено та вилучено понад 15 тонн спирту, 190 літрів концентрату і 300 літрів приготованого фальсифікованого коньяку, близько 5 тис. флакончиків з харчовим ароматизатором "Коньяк", а також обладнання для розливу спирту та алкогольних напоїв. Всього за результатами обшуку з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 974 тис. гривень.

У І кварталі поточного року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 3 млн. 500 тис. грн., в т.ч. 35 тис. літрів спирту на суму 2 млн. 100 тис. гривень. Завдяки цьому попереджено виготовлення і реалізація близько 170 тис. пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв та заподіяння збитків державному бюджету у вигляді ненадходження акцизного податку в сумі 1 млн. 700 тис. гривень.

За незаконне виготовлення та реалізацію підакцизних товарів розпочато 15 досудових розслідувань. За 3 кримінальними провадженнями досудове розслідування закінчено, а матеріали направлені до суду з обвинувальним актом.

З початку року завдяки проведеним заходам, спрямованим на недопущення поширення фальсифікованої та недоброякісної продукції, на території Запорізької області припинено діяльність 3 "підпільних" цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв і перекрито 2 канали поставки та збуту спирту, призначеного для масового виробництва лікеро-горілчаних виробів.

 

На Запоріжжі інтернет-магазин незаконно "заробив" 15 млн. гривень

Співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області припинено незаконну діяльність з продажу електронної техніки через мережу Інтернет.

Діяльність інтернет-магазину організував однин із приватних підприємців Запорізької області, який через створені ним сайти реалізовував електронні вироби виробництва Китаю, зокрема, мобільні телефони, планшети та іншу електроніку.

Протягом 2010 – 2013 років незаконним шляхом було реалізовано товарів на суму, що перевищує 15 млн. грн. При цьому він не подавав податкову звітність до органів доходів і зборів про результати підприємницької діяльності.

Підсумком протиправної діяльності стало ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 3 млн. гривень. За даним фактом матеріали внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У рамках кримінального провадження вилучені смартфони "Lenovo", "Zopp ", "JiaYu", "Jiake", "THL", "IOcean", "Star", планшетні комп'ютери, аксесуари, банківські картки для проведення безготівкових розрахунків з покупцями, товарно-транспортні накладні, які підтверджують відправку товарів, а також комп'ютерна техніка.

 

Запорізькі платники збільшили сплату ЄСВ до 1 мільярда 200 мільйонів гривень

У Запорізькій області за січень-березень 2014 року платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перерахували до бюджету понад 1,2 мільярда гривень, що на 6,3 мільйона гривень перевищує сплату за аналогічний період минулого року (з урахуванням міграції платників).

Як відзначають фахівці Головного управління Міндоходів у Запорізькій області, від своєчасних надходжень єдиного соціального внеску залежить соціальна сфера. Перш за все, це виплата пенсій, страхових виплат, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, допомога по безробіттю.

З початку року середньомісячна сплата єдиного соціального внеску зросла щонайменше на 11 мільйонів гривень – з 389 мільйонів гривень до 400 мільйонів гривень.

Крім того, спостерігається динаміка щодо зростання кількості поданих звітів. Так, якщо у січні 2014 року звітність з ЄСВ подали 24,5 тисячі суб'єктів господарювання, то у лютому платники вже надали понад 27 тисяч звітів, і у березні цей показник зріс до 28,8 тисячі звітів, більшість з яких, а це 22,7 тисячі – засобами електронної пошти.

Нагадаємо, звітність з єдиного соціального внеску можна подати наступними способами: електронною поштою з використанням ключів електронного цифрового підпису; на паперових носіях, завірених підписом керівника і одночасною подачею звіту в електронному вигляді на електронних носіях; на паперових носіях, якщо кількість застрахованих осіб менше 5 осіб.

Для електронного звітування на допомогу платникові на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України працює сервіс – "Електронний кабінет платника податків". Завдяки ньому платники можуть формувати податкову звітність, продивлятися вже сформовану та користуватися іншими корисними функціями.

 

Бердянська ОДПІ

Бердянці задекларували більше 33 мільйонів гривень

Бердянці сьогодні, 8 квітня, стали учасниками Всеукраїнської тематичної акції «День відкритого декларування». Усім громадянам, які завітали до Центру обслуговування платників, фахівці Бердянської ОДПІ розповідали про порядок декларування доходів громадян, отриманих в 2013 році, та розповсюджували брошури «Декларування доходів громадян».

Запрошені декларанти мали змогу на місці отримати кваліфіковану консультацію та допомогу фахівців щодо заповнення Податкової декларації про майновий стан і доходи. Цього дня більше 30 платників заповнили та подали свої декларації.

З початку року до Бердянської ОДПІ вже подано 1383 декларації про майновий стан і доходи та задекларовано 33011,5 тисяч гривень доходу. Завдяки проведенню виїздів по прийманню декларації до сільських рад значно збільшилася кількість поданих декларацій громадянами, які мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію, – 493 декларації. На сьогодні 389 декларацій подали громадяни, які отримали доходи від надання нерухомого майна в оренду, 196 громадян подали декларації та задекларували доходи від отримання спадщини.

Два бердянця цього року задекларували доходи більше 1 мільйона гривень. Один громадянин отримав біля 3 мільйонів гривень інвестиційного прибутку, а інший задекларував майже 2 мільйони гривень від надання майна в оренду.

Бердянські фахівці Міндоходів під час акції нагадали громадянам, що метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а і повернення певної суми податку, яку платник сплатив зі своєї заробітної плати упродовж минулого року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, прописані у Податковому кодексі, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом тощо.

На сьогодні 69 громадян подали декларації на повернення податку на суму 86,9 тисяч гривень.

Нагадаємо, що кампанія декларування доходів, отриманих протягом минулого року триватиме до 1 травня. Проте для отримання права на податкову знижку чинне законодавство дозволяє громадянам надавати декларацію про свої доходи за минулий рік  протягом усього року. 

 

Бердянські оперативники виявили незаконний продаж товарів

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ ГУ Міндоходів області встановлені факти реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності дозвільних документів, а саме торгового патенту на право здійснення торгівельної діяльності в магазинах розташованих в центральній та нагорній частині м. Бердянська. В результаті перевірки вилучено алкогольних напоїв на суму 11 тис.грн. та тютюнових виробів на суму 9 тис. грн.

 

Звернення до Бердянської ОДПІ

Протягом січня-березня 2014 року до Бердянської ОДПІ надійшло 6 письмових звернень громадян. Усі звернення індивідуальні, протягом двох місяців колективних звернень не надходило.

З метою оперативного реагування на інформацію заявників проводиться аналіз звернень. В зверненнях громадяни повідомляють про порушення законодавства підприємцями, яке веде до ухилення від оподаткування. Деякі громадяни у своїх зверненнях виражають бажання щодо відмови в отриманні реєстраційних номерів облікових карток платників податків. Звертаються також платники податків за роз’ясненнями податкового законодавства, зокрема щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-березня 2014 року на особистих прийомах побувало 24 громадянина.

 

Новини законодавства

Нове з 1 квітня 2014 року

 Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII набирає чинності поетапно. Основна його частина набирає чинності 1 квітня 2014 року.

Збільшення ставок податків і зборів. 

Збільшені деякі ставки таких податків і зборів: 

– акцизний податок; 

– збір за першу реєстрацію транспортного засобу;

– екологічний податок;

– плата за користування надрами; 

– плата за землю; 

– збір за користування радіочастотним ресурсом України; 

збір за спеціальне використання води.

Податок на прибуток. Ставка податку на прибуток зафіксована на рівні 18 %. 

ПДВ.  Ставка ПДВ зафіксована на рівні 20 %.

Введено оподаткування по ставці 7 % для операцій по постачанню лікарських засобів і виробів медичного призначення (імпорт і постачання виробником). Відновлені особливості оподаткування діяльності підприємств, пов'язаної з реалізацією зернових і технічних культур. Зменшений неоподатковуваний імпорт товарів, переміщуваних в міжнародних поштових відправленнях, з 300 до 150 євро.

Акцизний податок. Збільшені ставки акцизного податку на нафтопродукти, зріджений газ, речовини, використовувані як компоненти для моторних палив, а також на автомобілі і інші моторні транспортні засоби.

Збір за покупку іноземної валюти. Введено пенсійний збір по ставці 0,5 % при здійсненні операцій по покупці юридичними і фізичними особами безготівкової або готівкової іноземної валюти.

Плата за надра.  Здійснено повний перехід до процентних ставок плати за користування надрами і змінено підхід до класифікації корисних копалини в розрізі ставок. Розширено коло платників, що здійснюють господарську діяльність з видобутку підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування.

До платників відносяться також землевласники і землекористувачі (громадяни України, іноземці і особи без громадянства), які добувають прісні підземні води із застосуванням електричних пристроїв в об'ємі більше 13 кубічних метрів на людину в місяць в межах наданих їм земельних ділянок, розмір яких перевищує безкоштовні норми.

Плата за землю.  Розмір орендної плати за державні і комунальні землі, незалежно від категорії земель не може бути менше 3 % від нормативної грошової оцінки.

Податок на нерухомість.  База оподаткування податку на нерухомість визначається виходячи із загальної площі об'єкту житлової нерухомості, замість жилої.

 

Антикризовий Закон № 1166: зміни в частині ПДВ

Ставка 20 % – назавжди. У відповідності до п. 10 розд. І Закону №1166 вводиться на постійній основі застосування основної ставки ПДВ на рівні 20 %. Нагадаємо, що спочатку зниження ставки до 17% планувалося з 01.01.2014 р., а потім було перенесене на 01.01.2015 р.

Для ліків і виробів медичного призначення – спеціальна ставка 7%. Для операцій по постачанню лікарських засобів, дозволених для виробництва і вживання в Україні, внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними установами), а також по постачанню виробів медичного призначення по переліку, затвердженому Кабміном, дія пільги з ПДВ скасована. Раніше дана пільга була встановлена пп. 197.1.27 ПКУ.

З 01.04.2014 року вищезазначені операції обкладаються по ставці 7%. Варто відзначити, що 7-процентною ставкою слід обкладати ліки і вироби медичного призначення на всіх етапах постачання.

«Зернова» пільга. Зміни торкнулися і обкладення ПДВ операцій по постачанню зернових і технічних культур товарних позицій 1001 – 1008, 1205 і 1206 00 по УКТ ЗЕД. Дія нинішнього пільгового пункту 197.21 ПКУ припиняється до 1 жовтня 2014 року. Замість нього вводиться п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ (п. 36 Закону № 1166).

Відповідно до нових норм до 1 жовтня 2014 року право на нульову ставку ПДВ при експорті зернових і технічних культур зберігається лише для сільськогосподарських підприємств, і лише при експорті зерна, самостійно вирощеного на землях, які знаходяться в їх власності або постійному користуванні. Перепродавці зернових і технічних культур повністю втратили право на нульову ставку при експорті, і тепер такі операції звільнені від оподаткування.

Що ж до постачання зернових і технічних культур на митній території України, то тут все залишається без змін. Такі операції звільняються від оподаткування, за винятком постачання виробниками і першими покупцями.

Переміщення товарів через кордон.  Митна вартість не оподатковуваних ПДВ товарів при ввезенні на митну територію України, вивозі за межі митної території України, незалежно від вибраного митного режиму товарів, збільшена з еквіваленту 100 євро до 150 євро.

В той же час, не оподатковуваний ПДВ імпорт товарів (сумарна фактурна вартість), переміщуваних в несупроводжуваному багажі, міжнародних поштових відправленнях і експресі-відправленнях, зменшується з 300 до 150 євро (п. 10 Закону № 1166).

 

Запроваджено пенсійний збір при купівлі іноземної валюти

З 01.04.2014 року юридичні та фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% від суми операцій з такої купівлі.

Зазначена зміна передбачена Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII.

 

Змінено базу оподаткування податком на нерухоме майно

З 01.04.2014 року база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки визначається виходячи із загальної площі об'єкту нерухомості, а не його житлової площі.

Зазначена зміна передбачена Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII.

Разом з тим пільги, згідно яких зменшується база оподаткування для фізичних осіб залишилися незмінними. Так, для фізичних осіб податок на нерухоме майно розраховується виходячи із сумарної загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у їх власності, зменшеної на 120 кв. метрів для квартир, 250 кв. м для житлових будинків та 370 кв.м., якщо у власності знаходяться квартири та житлові будинки.

Пільга не надаватиметься якщо об'єкти використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.

 

Щодо нарахувань авансових внесків для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку І і ІІ груп, що не здійснювали господарську діяльність, на період мобілізації

Відповідно до п. 295.1 ст.295 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) - поточного місяця.

Платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

Тобто вказана категорія платників єдиного податку на законних підставах може скористатись правом на тимчасову відпустку та при цьому використати можливість не сплачувати єдиний податок на період відпустки.

Разом з тим, відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303/2014 «Про часткову мобілізацію», який затверджений Законом України від 17 березня 2014 року № 1126-VII (далі - Указ), у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та відповідно до пунктів 1,17, 20 частини першої статті 106, статті 112 Конституції України на території України оголошено часткову мобілізацію.

На підставі Указу місцеві органи виконавчої влади за участі органів місцевого самоврядування забезпечують своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу на збірні пункти та у військові частини. Згідно з Указом мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності Указом.

Враховуючи зазначене та з метою врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесків для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність, на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись ст.101 ПКУ, матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але при цьому вказана категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з - військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах.

Лист Міністерства доходів і зборів України від 24.03.2014 року №6701/7/99-99-17

 

Єдиний соціальний внесок

Звітність з єдиного внеску подається до Бердянської ОДПІ

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше здійснюється до органів доходів і зборів. Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua

Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації. Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця.

Розрахункові рахунки не змінювалися. Отримувачем платежу з ЄСВ є - Бердянська ОДПІ (код – 38699859).

 

Декларування доходів громадян

Платником податку на доходи фізичних осіб при наданні нерухомості в оренду є орендодавець

Дохід від надання майна в лізінг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. У разі, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного кварталу. При цьому, сума отриманого доходу, сума сплаченого  протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації  про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація).

У разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця.  При цьому, нотаріус несе відповідальність, передбачену законом, за порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації.

Таким чином, у разі якщо фізична особа – орендодавець у 2013 році здавала квартиру в оренду фізичній особі – орендарю, яка не є суб’єктом господарювання, то податок на доходи фізичних осіб орендодавець мав сплачувати щокварталу протягом 2013 року. При цьому податкову декларацію такий платник повинен подати до 01.05.2014 року.

Дохід від надання в оренду нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15 (17)%.

Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.

 

Для реалізації права громадян на застосування податкової знижки необхідно подати декларацію

Громадяни — платники податку на доходи фізичних осіб, які мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, для її отримання, повинні заповнити та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Декларація подається до податкової інспекції за місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку. 05

Крім декларації, на вимогу контролюючого органу, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку. А також підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Для цього, особи, які відповідно до положень Податкового кодексу України мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих податкових соціальних пільг та суму утриманого податку (пп. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі. В довідці, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково зазначається наступна інформація:

сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

розмір та сума податкової соціальної пільги;

сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;

сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, умови та порядок нарахування податкової знижки, а також перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки визначені у ст. 166 ПКУ. Для реалізації права платника на податкову знижку за наслідками 2013 року, декларація громадянами подається по 31 грудня 2014 року включно.

 

Право на застосування податкової знижки у разі переобладнання громадянином транспортного засобу з використанням біопалива

Згідно з пп. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема, витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку у зв'язку з переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.

При цьому процедуру переобладнання транспортних засобів, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлено Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою КМУ від 21.07.10 №607, згідно з яким після переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження (заяві про проведення оцінювання). За результатами такого оцінювання видається сертифікат відповідності для переобладнаних автобусів та акт технічної експертизи або сертифікат відповідності для інших транспортних засобів, що переобладнані.

Таким чином, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива), для отримання податкової знижки повинна подати документи, що підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

 

Митні питання

Ввезення товарів у митному режимі імпорту

Імпорт - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари після сплати всіх митних платежів, встановлених законами України на імпорт цих товарів, та виконання усіх необхідних митних формальностей випускаються для вільного обігу на митній території України.

Для поміщення товарів у митний режим імпорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна:

1) подати органу доходів і зборів, що здійснює випуск товарів, документи на такі товари;

2) сплатити митні платежі, якими відповідно до законів України обкладаються товари під час ввезення на митну територію України в режимі імпорту;

3) виконати встановлені відповідно до закону вимоги щодо заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Якщо іноземні товари після ввезення їх на митну територію України були пошкоджені або втрачені внаслідок аварії чи дії обставин непереборної сили або внаслідок протиправних дій третіх осіб, що підтверджується документально, за рішенням декларанта вони можуть бути заявлені органу доходів і зборів у митний режим імпорту в пошкодженому стані чи у фактичній кількості. Це відбувається з додержанням щодо таких товарів  заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.  

У разі втрати товарів після ввезення їх на митну територію України внаслідок протиправних дій третіх осіб митні платежі, встановлені на імпорт таких товарів, підлягають сплаті в повному обсязі у порядку, встановленому Митним кодексом України.

За рішенням декларанта або уповноваженої ним особи допускається поміщення пошкоджених товарів в інші митні режими.

Товари, поміщені у митний режим імпорту, набувають статусу українських товарів.

Умови поміщення товарів у митний режим імпорту визначено ст. 75 Митного кодексу України.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Звітуємо за  І квартал 2014 року!

Термін подання податкової звітності за 1 квартал 2014 року – не пізніше 12 травня 2014 року, термін сплати податків та зборів за 1 квартал - не пізніше 20 травня 2014 року!  

 

За І квартал надається нова форма Податкового розрахунку № 1ДФ

З 1 квітня 2014 року набрав чинності наказ Міндоходів від 21 січня 2014 року N 49, яким  затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

Податковий розрахунок ф. 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Податковий розрахунок за календарний рік не подається.

Перший раз Податковий розрахунок за формою, затвердженою наказом № 49, подається за звітний період - I квартал 2014 року.

У разі подання уточнених Податкових розрахунків ф. 1ДФ за звітні періоди з 01.01.2011 року по 31.12.2013 доходи відображаються за ознаками, які діяли в редакції наказу №1020.

 

Платникам збору за спеціальне використання води

Бердянська ОДПІ нагадує, що до 10 травня (включно) 2014 року суб’єкти господарювання - водокористувачі повинні надати податкову декларацію збору за спеціальне використання води за 1 квартали 2014 року.

Для цього платникам податку необхідно правильно обчислити об’єми використаної води.

Розподіл води за I квартал:

Дніпровська вода  - 95%; Скважина - 5%.

 

Подання розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво.

Такі платники подають щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, розрахунок суми збору. Він подається до органу доходів і зборів за місцем перебування платника на податковому обліку.

Звертаємо увагу, що розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності у платника об’єкта оподаткування.

Тобто, суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.

Терміни подання звітності та сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства визначені у п. 2 Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 зі змінами і доповненнями.

 

Про особливості обчислення екологічного податку у 2014 році

За податковими зобов'язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2014 року, ставки Податку становлять 100 відсотків від ставок, передбачених статтями 243 - 246 Кодексу.

Декларування податкових зобов'язань з Податку для визначених статтею 242 Кодексу об'єктів оподаткування, здійснюється за формою податкової декларації, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010 №1010 "Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за N 26/18764 (далі - Декларація). Невід'ємною частиною Декларації є сім додатків. У разі відсутності у платника Податку деяких видів об'єктів оподаткування додатки, у яких обчислюються податкові зобов'язання за такими об'єктами, до звітної Декларації не додаються, а у відповідних рядках Декларації зазначається відсутність податкових зобов'язань шляхом їх прокреслювання.

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов'язань з Податку вважаються за:

- I квартал 2014 року: 12 травня, а останнім днем сплати податку - 20 травня 2014 року;

- II квартал: 11 серпня та 19 серпня 2014 року відповідно;

- III квартал: 10 листопада та 19 листопада 2014 року відповідно;

- IV квартал: 9 лютого та 19 лютого 2015 року відповідно.

Платник Податку, який з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник Податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати Декларації відповідно до вимог Кодексу.

Лист Міндоходів від 28.01.2014 р. № 2028/7/99-99-15-04-01-17

 

Порядок подання запиту про отримання витягу з реєстру платників ПДВ

Запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ за формою № 1-ЗВР подається особисто платником ПДВ або уповноваженою на це особою або надсилається поштою до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника податків. Форма такого запиту затверджена наказом Міндоходів України від 16.01.2014 р. № 26 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість».

У запиті зазначаються критерії пошуку відомостей у реєстрі платників ПДВ (індивідуальний податковий номер платника ПДВ або податковий номер платника податків), а також спосіб отримання витягу з реєстру (поштою або безпосередньо в органі доходів і зборів).

Витяг з реєстру платників ПДВ за формою №2 – ВР формується за відповідним критерієм пошуку та містить відомості з реєстру, які є актуальними на дату формування витягу.

У витязі зазначають:

- найменування або прізвище, ім’я та по батькові платника;

- індивідуальний податковий номер платника ПДВ;

- дату податкової реєстрації;

- строк дії  реєстрації платника ПДВ;

- дату реєстрації суб’єктом спеціального режиму оподаткування;

- перелік видів діяльності сільськогосподарського підприємства, на які поширюється дія спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства;

- дату внесення запису про види діяльності.

Витяг надається безоплатно протягом двох робочих днів від дати надходження запиту.

Нагадуємо, що з 1 січня 2014 року набрали чинності закони, якими внесено зміни до порядку реєстрації осіб як платників податків, у тому числі, скасовано свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ та надано право отримати витяг з реєстру платників ПДВ в органах доходів і зборів. Це такі закони України:

- від 05.09.2013 № 441-VII «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків»;

- від 05.09.2013 № 443-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків»;

- від 24.10.2013 № 657-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

 

Виплата вихідної допомоги у зв’язку із звільненням працівника: чи застосовується ПСП

Фізична особа, яка отримує дохід у вигляді вихідної допомоги у зв’язку із звільненням, в тому числі при виході на пенсію, має право на податкову соціальну пільгу. Водночас, повинна зберігатись умова, що розмір місячного оподатковуваного доходу працівника, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, не перевищує встановленого граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1218 грн. х 1,4).

Відповідно до пп.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Нагадаємо, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (абзац перший пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ).

Перелік податкових соціальних пільг з податку на доходи фізичних осіб визначено п.169.1 ст.169 ПКУ.

 

Про обкладення ПДВ лікарських засобів і виробів медпризначення

Щодо порядку митного оформлення та оподаткування товарів, що надходять у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

Відносини, пов'язані із справлянням митних платежів, регулюються Митним та Податковим кодексами України, іншими законами України з питань оподаткування.

Крім того, згідно зі статтею 270 Митного кодексу України правила оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, іншими (крім мита) митними платежами встановлюються Податковим кодексом України з урахуванням особливостей, що визначаються цим Кодексом.

Особливості оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, визначені статтею 234 Митного кодексу України.

Так, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) протягом однієї доби у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 300 євро, не є об'єктом оподаткування митними платежами.

У разі перевищення еквівалента 300 євро сумарної фактурної вартості товарів такі товари оподатковуються митом відповідно до Митного кодексу України та податком на додану вартість відповідно до Податкового кодексу України.

Так, згідно статті 277 Митного кодексу України об'єктами оподаткування митом, зокрема, є товари, митна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, що ввозяться на митну територію України або вивозяться за межі митної території України підприємствами (крім випадків, передбачених статтею 234 цього Кодексу), та товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України громадянами, в обсягах, які підлягають оподаткуванню митними платежами відповідно до розділу XII цього Кодексу.

Податковим кодексом України визначено (підпункт 196.1.17 статті 196), що об'єктом оподаткування податком на додану вартість є товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, що ввозяться на митну територію у несупроводжуваному багажі, пересилаються на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях та на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

Крім того, статтею 191 Податкового кодексу України встановлено особливості визначення бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, та для товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі.

Зокрема, відповідно до підпункту 191.1.1 статті 191 у разі ввезення на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), базою оподаткування є їх сумарна фактурна вартість, визначена відповідно до статей 234 та 374 Митного кодексу України.

Таким чином, у разі надходження товарів (за винятком підакцизних) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) протягом однієї доби у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 300 євро, митні платежі не сплачуються.

У разі якщо сумарна фактурна вартість товарів перевищує еквівалент 300 євро, їх оподаткування здійснюється таким чином:

для підприємств:

мито - за ставками, визначеними Митним тарифом України (Закон України від 19 вересня 2013 року N 584-VII);

податок на додану вартість - за ставкою 20 відс. відповідно до Податкового кодексу України.

для громадян:

мито - 10 відс. частини їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 300 євро та не перевищує 10000 євро;

податок на додану вартість - за ставкою 20 відс. відповідно до Податкового кодексу України.

Щодо порядку митного оформлення та оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України суб'єктами господарювання незалежно від обраного митного режиму

З урахуванням статті 277 Митного кодексу України об'єктами оподаткування митом є товари, що ввозяться на митну територію України, митна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро.

При цьому підпунктом 196.1.16 статті 196 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на додану вартість при ввезенні на митну територію України незалежно від обраного митного режиму визначено товар, митна вартість якого перевищує еквівалент 150 євро.

Таким чином, митне оформлення товарів, митна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, але не перевищує 150 євро, здійснюється за умови письмового декларування у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450 "Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій" та оподатковуються митом за ставками, визначеними Митним тарифом України. При цьому податок на додану вартість не справляється.

Митне оформлення товарів, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, здійснюється за умови письмового декларування у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 450 "Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій" та оподатковуються митом за ставками, визначеними Митним тарифом України, та податком на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України.

Щодо оподаткування лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення

Законом передбачається скасування пільг зі сплати податку на додану вартість при ввезенні на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення, що визначались окремим переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 року N 867 "Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість".

Запроваджена ставка податку на додану вартість у розмірі 7 відс. (пункт "в" статті 193.1 Податкового кодексу України) застосовується по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2011 року N 867 "Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість".

Таким чином, оподаткування податком на додану вартість вказаної категорії товарів при ввезенні їх на митну територію України здійснюється на загальних підставах за ставкою 20 відс. відповідно до пункту "а" статті 193.1 Податкового кодексу України. При цьому, у графі 36 "Преференція" митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа код звільнення не зазначається, у графі 47 "Нарахування платежів" використовується відповідний код способу розрахунку згідно з Класифікатором способів розрахунку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 року N 1011 "Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій".

Лист Мін доходів від 04.04.2014 р. № 7822/7/99-99-19-05-01-17

 

Якщо змінилися данні про платника ПДВ

У разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові), та/або місцезнаходження (місця  проживання) платника ПДВ, такий платник ПДВ протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли відбулися такі зміни  подає до контролюючого органу, в якому

перебуває на обліку додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» .

Перереєстрація платника ПДВ здійснюється шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної  заяви з позначкою «Перереєстрація».

За бажанням та згідно із заявою платника ПДВ датою перереєстрації може бути встановлено день до закінчення строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація». При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є бажана дата перереєстрації платником ПДВ.

До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи (і такі зміни не пов’язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення), а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім’я, по батькові).

 

Платники податків запитували

На підприємстві буде проводитись планова документальна податкова перевірка. В разі якщо перевіряючими буде виявлено помилки при заповненні декількох звітів за формою № 1ДФ, то який штраф буде застосовано за п. 119.2 ПКУ: щодо кожного звіту окремо чи всього 510 грн. незалежно від кількості звітів, в яких виявляться помилки?

Положеннями п. 119.2 ПКУ передбачено, що неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 грн.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 грн.

Тобто вищенаведеною нормою визначено перелік можливих порушень, за які передбачено відповідальність у вигляді штрафу, а також визначено розмір штрафу.

Вважаємо, що зазначений розмір штрафу застосовується разово за всі порушення у заповнених звітах за формою № 1ДФ, виявлені протягом однієї податкової перевірки. Такий висновок напрошується, насамперед, через те, що в наведеному пункті Кодексу не зазначено про застосування штрафу в сумі 510 грн. за кожний випадок порушення, а тому цей штраф слід вважати встановленим за всі виявлені порушення під час перевірки.

В такому разі незалежно від кількості виявлених порушень при заповненні форми № 1ДФ, а також незалежно від кількості форм № 1ДФ, у яких такі порушення будуть виявлені, за наслідками однієї перевірки буде застосовано один штраф у розмірі 510 грн.

Щодо штрафу у розмірі 1020 грн., то він застосовується в разі якщо протягом року вже було застосовано штраф за таке саме порушення.

Для визначення повторності правопорушення застосовується Узагальнююча податкова консультація з окремих питань застосування штрафних санкцій за порушення норм Податкового кодексу України, затверджена наказом ДПСУ від 06.07.2012 р. № 592, де роз’яснено, що відлік 365 днів (для високосного року – 366 днів) починається з дати винесення органом державної податкової служби податкового повідомлення-рішення.

Отже, якщо протягом цього строку штраф за п. 119.2 ПКУ не застосовувався, то порушення в такому випадку не вважатиметься повторним.

Юридична особа з другого кварталу 2014 року переходить на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку. Коли слід подавати декларацію з податку на прибуток та сплачувати податок: за наслідками першого кварталу чи всього року?

Положеннями п. 152.9 ПКУ для цілей податку на прибуток встановлено такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому базовим податковим (звітним) періодом є календарний квартал або календарний рік для платників податків, визначених у п. 57.1 ПКУ.

Відповідно до п. 297.1 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

З урахуванням цього, в разі переходу з другого кварталу 2014 року на спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку така юридична особа перестає бути платником податку на прибуток.

Оскільки фактично має місце припинення існування платника податку на прибуток, то за останній звітний період слід подати податкову декларацію. Таким звітним періодом є перший квартал 2014 року.

Тобто в наведеному випадку декларацію з податку на прибуток слід подати за перший квартал 2014 року, а не за наслідками всього року.

Згідно з пп. 49.18.2 ПКУ податкову декларацію з податку на прибуток за перший квартал 2014 року слід подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

В разі виникнення податку на прибуток до сплати, його слід перерахувати протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації (п. 57.1 ПКУ).

За яким кодом бюджетної класифікації сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 «Про бюджетну класифікацію» зі змінами і доповненнями затверджено наступну Класифікацію доходів бюджету по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

18010100 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами»;

18010200 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами».

Який порядок нарахування фізичним особам - громадянам  належних до сплати суми земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?

Порядок обчислення плати за землю визначено статтями 286, 288 Податкового кодексу України.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, орендної плати за земельну ділянку – договір оренди такої земельної ділянки.

Отже, нарахування громадянам сум земельного податку та орендної плати  за земельні ділянки державної та комунальної власності проводиться органами Міндоходів, які видають до 1 липня поточного року податкові повідомлення – рішення про внесення земельного податку або орендної плати за землю, а сплата зазначених у податкових повідомленнях – рішеннях сум здійснюється громадянами протягом 60 днів з дня їх вручення.

Водночас слід зауважити, що громадяни, які мають підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинні подати до органів Міндоходів документи, що посвідчують їх право на пільгу.

Як юридична особа – власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує земельний податок?

Ст. 270 ПКУ визначено, що об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), що перебувають у власності.   

Згідно з п. 287.8 ст. 287 ПКУ власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Відповідно до п. 286.6 ст. 286 ПКУ за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

• у рівних частинах – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

• пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;

• пропорційно належній частці кожної особи – якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності й поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташовано будівлю, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.

Отже, власник нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

 

Електронна звітність

Які послуги надає Акредитований центр сертифікації ключів інформаційно – довідковий департамент?

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно – довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП):

реєстрація заявників;

надання у користування надійних засобів ЕЦП;

допомога при генерації відкритих та особистих ключів;

обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів);

надання послуг фіксування часу;

консультативні послуги за зверненнями підписувачів.

Чи можливо здійснити процедуру реєстрації в АЦСК ІДД через мережу Інтернет без особистої присутності в центрі сертифікації?

Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису через мережу Інтернет не можлива. Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженого Головою Державної податкової служби України 07.05.2012, передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації. Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту http://www.acskidd.gov.ua/ у рубриці Реєстрація користувачів.

Яким чином укласти договір «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді?

Для укладення договору «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді використовуються безкоштовні онлайн сервіси надані компаніями-учасниками Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, які доступні за посиланням http://acskidd.gov.ua/program_obespech інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів.

Який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів Міндоходів – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів Міндоходів.

Чи можна змінити назву особистого ключа або сертифіката?

Особистий ключ електронного цифрового підпису має жорстко визначену назву – «Key-6.dat», яка зміні не підлягає. Зміна назви особистого ключа призведе до неможливості його використання.

Назва сертифіката може бути змінена за бажанням клієнта, за виключенням розширення файлу – «*.cer».

 

Декларування доходів

Чи необхідно з 01.01.2013 подавати річну декларацію про майновий стан і доходи ФО, яка у звітному році отримала дохід від продажу рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) іншій ФО не частіше одного разу на рік?

Якщо фізичною особою, починаючи з 01 січня 2013 року, реалізовано один з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, за умови нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, то така фізична особа повинна подати податкову декларацію за відповідний звітний рік - до 1 травня року, що настає за звітним.

 

Чи необхідно ФО подавати річну декларацію у разі отримання доходів протягом звітного року від декількох податкових агентів у вигляді заробітної плати, грошової винагороди та роялті, загальна річна сума яких перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного податкового року ?

Відповідно до пп.«є» п.176.1 ст.176 Кодексу зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені ПКУ для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. При цьому, дохід отриманий у вигляді роялті не має бути відображеним.

 

Чи необхідно ФО відображати у декларації про майновий стан і доходи суму інвестиційного збитку, яка виникла від здійснення у звітному календарному році операцій з інвестиційними активами?

Сума інвестиційного збитку, яка виникла у платника податку за підсумками звітного календарного року від операцій з інвестиційними активами, відображається в податковій декларації про майновий стан і доходи, але враховується при обчисленні загального фінансового результату з інвестиційними активами наступних років до повного її погашення.

 

Чи включається до річної податкової декларації про майновий стан і доходи з метою оподаткування ПДФО сума поворотної фінансової допомоги, що надається ФО ЮО - нерезидентом на термін більше одного року?

Сума коштів, надана юридичною особою - нерезидентом фізичній особі за договором позики, яку фізична особа (позичальник) повинна повернути позикодавцеві у визначений договором термін, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і не відображається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та відображається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

 

Чи відображаються ФО доходи, отримані у вигляді спадщини (подарунку), що оподатковуються за нульовою ставкою в річній податковій декларації про майновий стан і доходи?

Фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Кодексом оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

Чи має право платник податку на податкову знижку у разі  навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів?

Суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст.166 Податкового кодексу України, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

 

Чи має право ФО – резидент на отримання податкової знижки в частині суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений?     

Фізична особа може включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом лише при дотриманні умов, передбачених п.175.1 ст. 175 Податкового кодексу України.

Житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання.      Якщо протягом звітного року об’єкт іпотеки був відчужений, то фізична особа не має права включати до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом.

 

Яким умовам повинні відповідати договори на отримання кредиту для придбання (будівництво) житла для отримання платником податку права на включення суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом до податкової знижки?

Право на податкову знижку щодо сплачених за іпотечним кредитом процентів мають платники податку, в яких договори на отримання кредиту на придбання (будівництво) житла відповідають одночасно наступним умовам:

у кредитному договорі має бути зазначено, що його видано на придбання (будівництво) житла, яке приймається кредитором у заставу;

до кредитного договору в обов’язковому порядку має бути укладений договір іпотеки (застави) нерухомого майна, що придбавається чи будується, який є невід’ємним доповненням до такого кредитного договору;

договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим;
кредит має бути отриманий від банку;

договір про іпотечний кредит укладено на термін не менше, ніж на 5 років.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.