Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

28.04.2014, 20:30    просмотров: 1594

До закінчення кампанії декларування залишилися лічені дні

Міністерство доходів і зборів України нагадує, що до закінчення кампанії декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року, залишилося кілька днів. Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.

Громадянин зобов’язаний подати до 1 травня 2014 року податкову декларацію,  якщо протягом звітного 2013 року отримував зокрема:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

-  доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і, при цьому, загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.);

- іноземні доходи;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

-  дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

-  дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);

-  дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу).

Також фізичні особи - платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2013 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV Кодексу не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. У такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Нагадуємо, що для реалізації права на податкову знижку за наслідками 2013 року, громадяни подають декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2014 року включно.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

До бюджету повернуто 1,3 млрд. грн. збитків, нанесених державі порушеннями у сфері державних закупівель

Протягом першого кварталу 2014 року оперативні підрозділи Міністерства доходів і зборів виявили 155 кримінальних правопорушень, з яких 34 – відносно службовців замовників державних закупівель, 123 – відносно переможців тендерів по цих закупівлях та 18 – відносно постачальників переможців.

У галузевому розрізі як і раніше більшість порушень зафіксовано при закупівлі паливно-мастильних матеріалів. На другому місці – купівля залізничного устаткування та запасних частин для залізниці та  дорожнє будівництво, на третьому – закупівля та поставка медичних комплектуючих та обладнання.

За виявленими кримінальними правопорушеннями державі нанесено збитків на суму понад 0,8 млрд. грн., відшкодовано до держбюджету 1,3 млрд. грн. У сфері боротьби з легалізацією злочинних доходів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 24 кримінальних правопорушення.

 

За три місяці Міндоходів виявило майже 12 тис. нелегальних найманців

Протягом січня-березня 2014 року фахівцями Міндоходів виявлено майже 12 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету майже 7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 8 млн. грн. єдиного внеску.

До державної реєстрації також залучено 5 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. Бюджет отримав додаткових 2 млн. грн.

Як зазначають аналітики відомства, під час перевірок порушення податкового законодавства під час виплати зарплатні та інших доходів фізичних особам фіксується в 9 випадках з 10. За виявленими фактами порушень за три місяці поточного року до бюджету донараховано майже 39 млн. грн. податку та штрафних  санкцій. 

Крім того, за результатами спільних заходів Міндоходів та органів місцевої влади понад 15 тис. підприємців, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього бюджет отримав додаткових 26 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб.

Загалом, у І кварталі поточного року до бюджету надійшло понад 16 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 203,4 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року.

 

Деклараційна кампанія-2014: Найбільше мільйонерів у Києві

З початку року декларації з отриманим минулорічним доходом у понад 1 млн. грн. подали 1703 громадянина. Загальна сума задекларованого ними доходу складає 8 млрд. грн. Найбільше мільйонерів нараховується у Києві – 761 громадянин, якими задекларовано 3,9 млрд. гривень.

Загалом, за статистикою Міндоходів, декларації про майновий стан і доходи, отримані у минулому році, подали 350,4 тис. громадян України. Вони задекларували дохід на суму 22,4 млрд. грн., що на 1,7 млрд. грн. перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Як і раніше найбільшу суму задекларованого доходу наші громадяни отримали від заробітної плати – 8,2 млрд. грн. Успадкування або отримання в дарування майна принесло декларантам 4,8 млрд. грн., здавання в найм нерухомості – 555,1 млн. грн. Від продажу нерухомого або рухомого майна було отримано 2,4 млрд. грн. доходу, від операцій з інвестиційними активами – 599,8 млн. гривень.

Із загальної суми задекларованих доходів до бюджету буде сплачено 472,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 21,3 відс. перевищує відповідний показник минулого року.

Правом на отримання податкової знижки скористалися 83,1 тис. осіб, яким буде повернуто 105,5 млн. грн.

Нагадуємо, що до завершення деклараційної кампанії залишилося 8 днів. Останній день подання декларацій – 30 квітня 2014 року. Просимо громадян вчасно задекларувати свої доходи.

 

За продаж підліткам алкоголю та тютюну анульовано 88 ліцензій

Протягом січня-березня 2014 року за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів було анульовано 88 ліцензій, які давали право роздрібної торгівлі цими товарами.

Окрім втрачених ліцензій порушникам також доведеться сплатити майже 600 тис. грн. штрафних санкцій.

Порівняно з відповідним періодом минулого року фахівці Міндоходів фіксують зниження таких порушень більш ніж вдвічі, що свідчить про зростання сумлінності роздрібних торговців.

«Легальні виробники тютюнових виробів завжди виступають за невідворотність покарання за продаж сигарет неповнолітнім. Необхідно також посилити контроль за продажем сигарет у невизначених для цього місцях, оскільки неповнолітні мають неконтрольований доступ до тютюнових виробів, у тому числі до контрабандних та контрафактних», - зазначив заступник генерального директора Асоціації «Укртютюн» Григорій Синиця.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.

Крім того, втратити ліцензію можна також за продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях, несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення, а також за заявою суб’єкта господарювання.

 

Володимир Хоменко: Ми не допустимо будь-яких корупційних дій від працівників Міндоходів

Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час зустрічі з мітингувальниками, які протестували проти призначення окремих осіб на керівні посади в територіальних органах Міндоходів.

Він запевнив, що ретельно будуть перевірені всі заяви про протиправні та корупційні дії, які нададуть учасники зустрічі та протягом місяця буде поінформовано про конкретні результати цих перевірок.

«Ніяких домовленостей про злочинні схеми з податковою міліцією не буде! Моя принципова позиція ¬– безкомпромісність у питаннях призначень на посади, ліквідація будь-яких корупційних проявів та недопущення протиправних дій у подальшому», -  наголосив Володимир Хоменко.

За словами заступника Міністра, в головних управліннях 19 областей та у м. Києві вже призначено нових очільників оперативних та слідчих підрозділів.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо створення Служби фінансових розслідувань, Володимир Хоменко, повідомив, що наразі, всі документи для створення цієї служби вже готові, та наступного тижня будуть подані на розгляд Уряду.

Передбачається що, це буде орган центральної виконавчої влади зі спеціальним статусом, який відповідатиме за боротьбу з економічними та фінансовими злочинами та звітуватиме перед Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України.

 

Володимир Хоменко: 15 травня – термін повної детінізації ринку підакцизних товарів

На цьому наголосив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко в ході зустрічі з особовим складом фахівців управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у м. Києві.

«На сьогодні зламати всі злочинні схеми досить важко, проте потрібно повірити в себе, повірити керівництву і спільними зусиллями йти до визначеної мети», – зауважив Володимир Петрович. 

За словами заступника Міністра всі дії фахівців підрозділів фінансових розслідувань з виконання головних завдань Міністерства доходів і зборів, яке наразі трансформується, мають бути виважені та скоординовані. Саме тому, надзвичайно гостро стоїть питання про якісну активну роботу за напрямами детінізації ринку підакцизних товарів, ефективного контролю за витратами бюджетних коштів, ліквідації транзитно-конвертаційних груп, питань контролю за поверненням податку на додану вартість, контролю за експортно-імпортними операціями ризикових суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності, системного відпрацювання фінансово-промислових груп та банківських установ.

Володимир Хоменко підкреслив, що Міністерством визначено термін з повної детінізації ринку підакцизних товарів – це 15 травня поточного року. До цього часу керівники в регіонах мають навести повний лад на ринку обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У цьому ж зацікавлені й виробники вказаної продукції, які працюють «прозоро». «В залежності від регіону, тіньовий оборот підакцизних товарів донедавна сягав 30, 40 та навіть 50 відсотків. Якщо легальний виробник займе вказаний сегмент, ми вирішимо питання з розширення виробництва, створення робочих місць та додаткової сплати акцизного податку», – наголосив Володимир Хоменко. Не менш відчутним джерелом відтоку державних коштів є незаконне відшкодування ПДВ. За словами заступника Міністра у минулому році по місту Києву заявлено до відшкодування майже 8 мільярдів гривень, з яких 2 мільярди гривень ПДВ було незаконно повернуто одному зі столичних підприємств. Тобто, питання до роботи податкової міліції є більш ніж значні.

Що стосується «податкових ям» та транзитно-конвертаційних груп, то цей напрям також не новий. «Є всі назви підприємств, є певні ланцюги зв’язків…Це не щось таке віртуальне, а конкретні юридичні особи, що завдають збитків державі», – зазначив Володимир Хоменко.

Підсумовуючи Володимир Петрович запевнив у зміні підходів до оцінки діяльності слідчо-оперативних підрозділів Міндоходів. Оцінювання буде побудовано таким чином – не кількість відкритих кримінальних проваджень й заведених оперативно-розшукових справ, а якісні показники, як засіб досягнення результату щодо погашення завданих державі збитків. «Питання не стоїть щоб людину «затягнути» в тюрму. Однак є організатори-злочинці, які мають сидіти в тюрмі. Тобто, до цього питання потрібно підходити виважено», – підкреслив заступник Міністра.   

 

Володимир Хоменко: буду вимагати суворого додержання норм законів і розслідувати всі випадки корупційних дій

24 квітня 2014 року відбулася зустріч заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка з особовим складом Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

На початку зустрічі заступник Міністра наголосив, що «тіньові» схеми та домовленості, між представниками бізнесу та представниками органів Міндоходів, які були в недалекому минулому, у подальшому - не мають право на життя. Для подальшої цивілізованої роботи бізнесу, на рівні Міністерства підготовлено пропозиції про внесення змін до чинного законодавства України та інших правових документів.  “Ці зміни  “розчистять” “кримінальні” схеми “конвертування” грошових коштів. А ті, хто займається злочинними схемами, або ухиляється від сплати податку – будуть відповідати по Закону» - підкреслив Володимир Хоменко.

Зокрема, він відмітив, що лише за останній час задокументовано та викрито протиправну діяльність міжрегіонального «конвертаційного» центру, який діяв на території Дніпропетровської та Київської областей і встиг за два роки «конвертувати» майже 1,5 мільярди гривень.

Заступник Міністра доходів і зборів України попередив весь особовий склад Міндоходів у Дніпропетровській області про те, що керівництво міністерства буде вимагати суворого додержання норм законів і розслідувати всі випадки корупційних дій.

Під час зустрічі Володимир Хоменко представив колективу в.о. заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області полковника податкової міліції Сергія Пенькова.

Сергій Пеньков із 1995 року перебуває на службі у податковій міліції України.

 

Cпівробітники Управління фінансових розслідувань Міндоходів знешкодили міжрегіональний конвертаційний центр

Було викрито протиправну діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру», який діяв на території Дніпропетровської області та м. Києва.

Встановлено, що мешканці Дніпропетровську організували діяльність „конвертаційного центру” з використанням суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, які зареєстровані на території м. Києва.

Варто відзначити, що злочинна схема була розроблена з чітким урахуванням методів діяльності правоохоронних та контролюючих органів, через що була досить досконалою.

У період із 2012 року по 2014 роки підприємствами, які входили до складу „конвертаційного центру” незаконно сформовано податковий кредит із ПДВ реально діючим підприємствам Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Харківської, Кіровоградської, Вінницької, Донецької, Львівської областей та м. Києва на загальну суму 248 млн. гривень.

За два роки шахраї встигли проконвертувати близько 1,5 млрд. гривень.

Під час обшуків в офісах конвертаційного центру податківці вилучили печатки 29 підприємств з  ознаками «фіктивності», 259 тис. грн., 52 тис. доларів та 5 тис. євро, а також «чорнову бухгалтерію» та інші докази злочинної діяльності.

Слідство триває. 

 

У першому кварталі 2014 року на „Пульс” Міндоходів зателефонували понад 1,9 тис. осіб

У січні – березні 2014 року на антикорупційний сервіс Міністерства доходів і зборів „Пульс” зателефонували 1 933 заявники, що у 2 рази більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Традиційно питання з податкової тематики залишаються найбільш актуальними. За перший квартал поточного року з цього приводу на „Пульс” надійшло 1 582 дзвінка, в той час як митної тематики стосувалось лише 351 звернення.

Серед „податкових” звернень на першому місці залишаються питання, що стосуються подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 672 звернення, або 34,8 відс.

Питання з організації роботи органів Міндоходів у першому кварталі становили 29,2 відс. усіх звернень, Центрів  обслуговування платників – 5,6 відс. Затримка митного оформлення товарів цікавила 11,6 відс. заявників.

З приводу корупційних дій за три місяці поточного року на сервіс „Пульс” надійшло 5,2 відс. звернень.

Станом на 1 квітня 90 відс. звернень були опрацьовані, а заявники сповіщені про результати розгляду.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс „Пульс” приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері можна за телефоном(044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.  

 

 ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

На Запоріжжі меншає кількість анульованих ліцензій за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім

З початку року в м. Запоріжжі та області анульовано 5 ліцензій на право роздрібної торгівлі за продаж підакцизної групи товарів особам, які не досягли 18 років. За цей же період минулого року 18 підприємців позбулися права на реалізацію алкоголем і тютюном, що свідчить про підвищення сумлінності з боку представників торгівлі.

За продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім відповідно до чинного законодавства карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу складає 6800 гривень.

Нагадаємо, усього з початку року за виявлені порушення співробітниками Міндоходів анульовано 192 ліцензії на право роздрібної торгівлі, з яких 101 – на продаж алкогольної продукції, 91 – тютюнових виробів.

Запорізьким платникам видано 1427 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Від сплати за ліцензії до бюджету надійшло 7,1 млн. гривень. 

Ліцензії можна отримати як у ГУ Міндоходів, так і у ЦОПах районних інспекцій за місцем торгівлі.

 

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс Міндоходів збільшив можливості пошуку інформації

У загальнодоступному інформаційно-довідковому інтернет-ресурсі Міндоходів (скорочено "ЗІР"), покращилися умови пошуку інформації з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску та використання електронного цифрового підпису.

Ресурс "ЗІР" дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів. У перспективі планується запровадження інтерактивних посилань на взаємопов'язані документи.

Також функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання "Форми зворотного зв'язку", розміщеної в рубриці "Про ресурс".

Скористатися послугою можна за електронною адресою: http://zir.minrd.gov.ua або через веб-портал Міндоходів (вкладинка "Інформаційно-довідковий ресурс").

Нагадуємо, ресурс "ЗІР" було створено на заміну пошукового ресурсу "База знань".

 

Надра збагатили бюджет на 6,5 млн. грн.

Саме таку суму сплатили до бюджету 658 платників, які зареєстровані у територіальних органах ГУ Міндоходів у Запорізькій області.

 За перший квартал поточного року Державний бюджет отримав від підприємств, які користуються надрами, 1 млн. грн., до місцевих бюджетів вони сплатили 5,5 млн. грн.

З 01.04.2014 року діють нові ставки плати за користування надрами, які не містять мінімальних розмірів податкового зобов'язання на одиницю видобутих корисних копалин. Нові ставки вказані у відсотках та здійснено укрупнення груп і позицій. 

 

Страхували фінансові ризики заради майже півмільйонної мінімізації сплати податків

Керівництво одного із підприємств Запорізької області, яке займалося оптовою торгівлею, аби мінімізувати сплату податків до бюджету, вирішило вдатися до однієї зі схем, яку віднайшли у сфері страхування. Це встановили аудитори Головного управління Міндоходів у Запорізькій області під час проведення перевірки. У її ході було встановлено, що витрати підприємства безпідставно завищено на суму, що перевищує 2 млн. грн. Це дозволило керівництву підприємства не доплатити до бюджету понад 433 тисячі гривень податку на прибуток.

Перевіряючі встановили, що завищення витрат виникло за рахунок неправомірного включення до складу витрат підприємства страхування фінансових ризиків. Підприємство при настанні страхового випадку, коли контрагенти страхувальника не належно виконували умови комерційних контрактів, своєчасно не розраховувалися за придбаний товар, не поспішало використовувати своє право, передбачене договором страхування. Службові особи не докладали зусиль задля того, аби їх партнери справно розрахувалися у встановлені строки. Тож, як свідчить аналіз, укладання угод добровільного страхування фінансових ризиків передбачало лише формування витрат підприємства з метою мінімізації сплати податків, а не захисту майнових інтересів страхувальника у випадку настання страхових випадків. 

 

Майже 46 млн. грн. запорізькі підприємства компенсували за забруднення

 Протягом першого кварталу поточного року до зведеного бюджету вони сплатили 45,6 млн. грн. екологічного податку, в тому числі до Державного бюджету – 29,6 млн. грн., до місцевих бюджетів – 16 млн. грн. 

З екологічного податку в територіальних органах ГУ Міндоходів у Запорізькій області зареєстровано 2499 платників, які забруднюють навколишнє середовище. 

Протягом трьох місяців за результатами проведених звірок переліків суб’єктів господарювання, яким надані спеціальні дозволи на викиди, спеціальне водокористування та розміщення відходів, що діють у 2013 році, отриманих від Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, з переліком платників, які подали декларації по екологічному податку, залучено до оподаткування 7 платників екологічного податку.

 

Новини законодавства

Облігації внутрішньої позики як спосіб відшкодування ПДВ

Згідно норм ст. 24 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» платники ПДВ, у яких суми, задекларовані до відшкодування до 1 січня 2014 року, підтверджені за наслідками перевірок та не відшкодовані, можуть отримати відшкодування ПДВ шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики.

Термін обігу облігацій - 5 років.

 

Відмінено податок за утилізацію та акциз за переобладнання транспортних засобів

З 18 квітня 2014 року набули чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, якими скасовано екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.

Зазначені зміни передбачені Законом України від 08.04.2014 №1191-УІІ.

 

Зміни в оподаткуванні

З 19.04.2014 р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства (крім норми щодо звільнення від ПДВ операцій з ввезення природного газу ПАТ «НАК «Нафтогаз України», яка діятиме з 01.09.2014 р.).

Змінами встановлено, що для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Нацбанком України, що діє на 0.00 год. дня подання митної декларації, а у разі якщо митна декларація не подається, — дня визначення податкових зобов’язань.

Ставка ПДВ у розмірі 7% застосовується не тільки до операцій з постачання на митній території України лікарських засобів і медичних виробів, а й при їх ввезенні на митну територію України. З 01.04.2014 р. до 01.06.2014 р. до платників ПДВ, які застосовують ставку ПДВ 7%, не застосовуються вимоги щодо відображення у касовому чеку відомостей: про код ставки ПДВ за одиницею товару; загальну суму ПДВ за кожною позицією (групою товарів); загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням ПДВ.

На період з 01.04.2014 р. до 01.07.2014 р. призупинено дію норми щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ або на депозитний (ощадний) сертифікат. Установлено, що норми щодо оподаткування цим податком дивідендів набирають чинності з 01.01.2015 р.

Закон України від 10.04.2014 р. № 1200-VII

 

Збільшено облікову ставку

Правлінням Нацбанку України встановлено з 15.04.2014 р.:

облікову ставку в розмірі 9,5% річних (нагадуємо, що розмір облікової ставки останній раз змінювався 13.08.2013 р., коли його було встановлено на рівні 6,5% річних);

процентну ставку за кредитами рефінансування, які надаються відповідно до механізму оперативного підтримання ліквідності банків на рівні подвійної облікової ставки Нацбанку України (до змін вона встановлювалася на рівні потрійної облікової ставки Нацбанку України).

Постанова від 14.04.2014 р. № 212

 

Єдиний соціальний внесок

Звітність з єдиного внеску подається до Бердянської ОДПІ

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше здійснюється до органів доходів і зборів. Звітність в електронному вигляді потрібно надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua. 

Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації. Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця. 

Розрахункові рахунки не змінювалися. Отримувачем платежу з ЄСВ є - Бердянська ОДПІ (код – 38699859). 

 

Декларування доходів громадян

30 квітня – останній день подачі Декларації про майновий стан і доходи

Бердянська ОДПІ нагадує, що до завершення деклараційної кампанії 2014 року залишилося зовсім мало часу. Останній день подачі декларації про майновий стан і доходи громадянами – 30 квітня 2014 року. Сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в річній податковій декларації, потрібно до 1 серпня 2014 року.

Шановні мешканці Бердянська та Бердянського району! Не зволікайте з подачею декларацій і вже найближчим часом завітайте до податкової інспекції та задекларуйте свої доходи. 

 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Триває подача звітності за І квартал!

Термін подання податкової звітності за 1 квартал 2014 року – не пізніше 12 травня 2014 року, термін сплати податків та зборів за 1 квартал - не пізніше 20 травня 2014 року!   

 

Оновлена форма № 1ДФ надається за І квартал 2014 року

З 1 квітня 2014 року набрав чинності наказ Міндоходів від 21 січня 2014 року №49, яким  затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

Звертаємо увагу, якщо протягом звітного періоду податковий агент не нараховував/не виплачував доходи фізичним особам, не перераховував ПДФО до бюджету, то за цей звітний період податковий агент не подає Податковий розрахунок за формою №1ДФ.

 

Якщо Ви звітуєте в електронному вигляді, то паперові носії додавати не потрібно

Якщо платник податків подає до органів доходів і зборів податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку з накладанням електронного цифрового підпису, то роздруковані оригінали на паперових носіях не додаються.

Якщо платник податків подає оригінали документів податкової звітності на паперових носіях, то, за бажанням, може надати копії таких документів в електронному вигляді на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках).

Нагадаємо, податкова декларація подається до органу доходів і зборів за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом, в один із таких способів:

- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації);

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Порядок подання податкової звітності до контролюючих органів передбачений ст. 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року

№ 2755-VI із змінами та доповненнями.

Інструкція з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку затверджена наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011.

 

Оподаткування сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника за рахунок благодійної організації

До розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника за рахунок коштів благодійної організації за наявності відповідних підтвердних документів.

Зокрема, такими підтвердними документами можуть бути:

- документи, що підтверджують потребу фізичної особи – платника податку в лікуванні та медичному обслуговуванні (наявність та характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податку);

- документи про надання послуг на лікування або медичне обслуговування, що ідентифікують постачальника послуг та платника податку, якому вони надаються;

- обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші необхідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Відповідно дані кошти не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Більш детально зазначене питання висвітлено в Узагальнюючій податковій консультації  щодо окремих питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб сум допомоги на лікування та медичне обслуговування платника податку за кордоном за рахунок благодійної організації, затвердженій наказом Міндоходів України від 10.04.2014 №235.

 

Сплата податкового зобов’язання може здійснюватися за рахунок переплат

Сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може здійснюватися також за рахунок наявної переплати з такого платежу. Для цього платнику податків не потрібно подавати відповідну заяву.

Тобто, якщо на день проведення нарахування грошових зобов’язань у платника обліковуються надміру сплачені суми з відповідного платежу, то такі нараховані грошові зобов’язання автоматично погашаються за рахунок наявної переплати.

Нагадуємо, що джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків визначені ст.87 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.

Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане питання у категорії 135.04). Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб - портал Міндоходів (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

 

Як платникам Криму та Севастополя перереєструватися для сплати податків відповідно до законодавства України

В умовах дестабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим та місті  Севастополі  запроваджено новий механізм, який дозволяє перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області чи міста Києва і сплачувати податки відповідно до законодавства України.

Для зміни свого місцезнаходження або місця проживання юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, звертаються до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та місті Києві. У свою чергу органи доходів і зборів після отримання відомостей з Єдиного державного реєстру щодо внесених змін беруть на облік таких платників.

Ті ж платники податків, які здійснюють перереєстрацію, однак не включаються до Єдиного державного реєстру, подають відповідну заяву до органів доходів і зборів обраного регіону, на підставі якої і буде здійснено їх облік.

Всі суб’єкти господарювання, які вже перебували в стані переходу з податкових інспекцій Автономної Республіці Крим або міста Севастополя до податкових інспекцій в областях або міста Києва, вважаються взятими на облік.

Юридичні особи або самозайняті особи, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя та основними місцями обліку і сплати податків яких є податкові інспекції в областях або місті Києві в таких інспекціях взяті на облік як страхувальники – платники єдиного внеску.

В усіх чотирьох випадках після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов'язки платників в областях та місті Києві.

Для забезпечення реалізації прав фізичних осіб, місцем проживання (реєстрації) яких є АР Крим та місто Севастополь, на одержання  адміністративних послуг, а також реалізації права громадян України на присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації, Міндоходів забезпечило прийом (видачу) документів для (про) реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків незалежно від місця проживання (реєстрації) або місця отримання доходів у будь-якому територіальному органі доходів і зборів.

 

Контрольовані операції

Який термін подачі Звіту про контрольовані операції?

Відповідно до п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Форма звіту (уточнюючого звіту) про контрольовані операції встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Зокрема, наказом Міністерства фінансів України від 11.11.2013 № 669, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за № 2190/24722, затверджено форми та Порядок складання Звіту про контрольовані операції.

Як визначається звичайна ціна?

Відповідно до пп.14.1.71 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) звичайна ціна – це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

У разі якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, встановлена відповідно до правил такого регулювання. Це положення не поширюється на випадки, коли встановлюється мінімальна ціна продажу або індикативна ціна. У такому разі звичайна ціна операції визначається відповідно до ст.39 ПКУ, але не може бути меншою за мінімальну або індикативну ціну.

Якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування за умови, що неможливо застосувати методи, зазначені у пп.39.3.1 п.39.3 ст.39 ПКУ.

Під час проведення аукціону (публічних торгів) звичайною вважається ціна, яка склалася за результатами такого аукціону (публічних торгів), обов’язковість проведення якого передбачено законом.

Якщо постачання товарів (робіт, послуг) здійснюється на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту, звичайною ціною є ціна, яка відповідає рівню ринкових цін на момент укладення такого контракту.

Якщо продаж (відчуження) товарів, у тому числі майна, переданого у заставу позичальником з метою забезпечення вимог кредитора, здійснюється у примусовому порядку згідно із законодавством, звичайною ціною є ціна, сформована під час такого продажу. 

Які методи використовуються для визначення ціни у контрольованих операціях?

Методи визначення ціни у контрольованих операціях встановлені п.39.3 ст.39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до пп.39.3.1 п.39.3 ст.39 ПКУ визначення ціни з метою оподаткування доходів (прибутку, виручки) платників податків, що є сторонами контрольованої операції, здійснюється за одним із зазначених методів:

порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу);

ціни перепродажу;

«витрати плюс»;

чистого прибутку;

розподілення прибутку.

Під час вибору методу, що використовується для визначення ціни в контрольованій операції, повинні враховуватися повнота і достовірність вихідних даних, а також обґрунтованість коригування, що здійснюється з метою забезпечення зіставності умов проведення контрольованої та зіставних операцій.

Допускається використання комбінації двох і більше методів, передбачених пп.39.3.1 п.39.3 ст.39 ПКУ.

Платник податку використовує будь-який метод, який він обґрунтовано вважає найбільш прийнятним, однак у разі, коли існує можливість застосування і методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу), і будь-якого іншого методу, застосовується метод порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу).

Методику визначення ціни страхового тарифу затверджує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, виходячи з положень ст.39 ПКУ.

Методику визначення ціни банківських послуг затверджує Національний банк України та центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виходячи з положень ст.39 ПКУ.

 

Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності

Де на веб-сайті Міндоходів можна ознайомитись з переліком товарів, стосовно яких органами доходів і зборів прийняті рішення щодо їх класифікації згідно з УКТЗЕД?

Ознайомитись з Переліком товарів, стосовно яких органами доходів і зборів прийняті рішення щодо їх класифікації згідно з УКТЗЕД можна на сайті Міністерства доходів і зборів України (http://minrd.gov.ua), натиснувши на головній сторінці банер «Митне оформлення» / Суб’єктам ЗЕД / Класифікація товарів / Перелік товарів, стосовно яких органами доходів і зборів прийняті рішення щодо їх класифікації згідно з УКТЗЕД.

Яка структура та механізм застосування УКТ ЗЕД?

Згідно із ч. 1 ст. 67 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі - МКУ) українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України.

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів (ч. 2 ст. 67 МКУ).

Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев’ятий та десятий знаки цифрового коду (ч. 3 ст. 67 МКУ).

При цьому відповідно до ч. 4 ст. 67 МКУ структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Яким чином та хто визначає код товару згідно УКТ ЗЕД?

Відповідно до ст. 69 Митного кодексу України від 13.03.2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ):

товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД;

органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД;

на вимогу посадової особи органу доходів і зборів декларант або уповноважена ним особа зобов’язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них;

у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари;

рішення органів доходів і зборів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов’язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням органу доходів і зборів щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення у порядку, встановленому главою 4 МКУ;

висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.

 

Ліміт залишку готівки в касі

Які СГ мають право не встановлювати ліміт залишку готівки в касі?

Відповідно до п.2.7 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за №40/10320 із змінами і доповненнями, банкам і підприємцям ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) не встановлюються. 

Який мінімальний ліміт каси може використовувати в роботі новостворене підприємство торгівлі?

Згідно із п. 5.2 ст. 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637, підприємства, що розпочинають свою діяльність, а також підприємства, діяльність яких була пов’язана виключно з безготівковими розрахунками та які відповідно до встановленого законодавством України порядку отримують право на здійснення додаткового виду діяльності, що передбачає здійснення готівкових розрахунків, на перші три місяці їх роботи ліміт каси встановлюють згідно з прогнозними розрахунками. Установлений з урахуванням прогнозних розрахунків ліміт каси у двотижневий строк після закінчення перших трьох місяців їх роботи переглядається за фактичними показниками діяльності відповідно до вимог цього Положення.

Тобто, обмежень щодо мінімального ліміту каси для новостворених підприємств законодавством не передбачено.

Який порядок розрахунку ліміту каси?

Відповідно до абзацу третього п.5.2 глави 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637 (далі Положення), установлення ліміту каси проводиться підприємствами самостійно на підставі розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі (додаток 8), що підписується головним (старшим) бухгалтером та керівником підприємства (або уповноваженою ним особою). До розрахунку приймається строк здавання підприємством готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках, визначений відповідним договором банківського рахунку. Для кожного підприємства та його відокремленого підрозділу складається окремий розрахунок встановлення ліміту залишку готівки в касі. 

Установлений ліміт каси затверджується внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства. Для відокремлених підрозділів ліміт каси встановлюється і доводиться до їх відома відповідними внутрішніми наказами (розпорядженнями) підприємства - юридичної особи.

Підприємства, що розпочинають свою діяльність, а також підприємства, діяльність яких була пов’язана виключно з безготівковими розрахунками та які відповідно до встановленого законодавством України порядку отримують право на здійснення додаткового виду діяльності, що передбачає здійснення готівкових розрахунків, на перші три місяці їх роботи ліміт каси встановлюють згідно з прогнозними розрахунками. 

Установлений з урахуванням прогнозних розрахунків ліміт каси у двотижневий строк після закінчення перших трьох місяців їх роботи переглядається за фактичними показниками діяльності. 

Згідно з п.5.3 глави 5 Положення ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси, за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи.

 

Торговий патент

Порядок сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності платниками збору

Платники збору, які:

а) провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі) - збір сплачують за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг;

б) здійснюють торгівлю валютними цінностями - за місцезнаходженням пункту обміну іноземної валюти;

в) здійснюють діяльність у сфері розваг - за місцезнаходженням пункту надання послуг у сфері розваг;

г) здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу - за місцем реєстрації таких платників;

ґ) здійснюють торгівлю на ярмарках, виставках-продажах та інших короткотермінових заходах, пов’язаних з демонстрацією та продажем товарів, - за місцем провадження такої діяльності.

В який термін видається торговий патент?

Відповідно до п.п.267.4.3 п.267.4 ст.267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI торговий патент видається особисто фізичній особі - підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.