Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє 24.06.2014

25.06.2014, 01:21    просмотров: 2780

 

Олександр Шлапак: «Ми повинні реформувати систему податкового законодавства та державної фінансової служби і виробити нову філософію відносин»

21 червня 2014 року у м. Києві відбувся позачерговий ІХ з’їзд Асоціації платників податків України, в роботі якого взяли участь і виступили Міністр фінансів України Олександр Шлапак, заступники Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко та Володимир Хоменко.

У своєму виступі Олександр Шлапак чітко окреслив три основні завдання, які сьогодні стоять і перед владними структурами і перед громадськістю. А саме:

- реформування системи податкового законодавства;

- реформа державної фінансової служби;

- вироблення нової філософії відносин між владою і платниками податків.

Окрім того, Міністр фінансів поінформував делегатів з’їзду про роботу дев’яти робочих груп з питань реформування податкового законодавства та наголосив на необхідності громадського контролю за процедурою відшкодування податку на додану вартість, а також звернув увагу на те, що на офіційному веб-сайті Державної казначейської служби розміщено списки підприємств, яким відшкодовано ПДВ.

Він також закликав керівників територіальних відділень Асоціації платників податків активно здійснювати громадський контроль за кадровими призначеннями до Державної фіскальної служби та формуванням Громадських рад при її територіальних органах. Оскільки, на його думку, подолати корупцію та будувати роботу з громадськістю на нових засадах можна лише спільно, за широкої участі представників АППУ та інших громадських організацій.

В свою чергу, заступник Міністра доходів і зборів України Віталій Науменко не лише оприлюднив делегатам з’їду вітальну адресу очільника Міністерства Ігоря Білоуса, але й поділився своїми думками щодо реформування фіскальної служби.

На позачерговому IX з’їзді АППУ виступив також заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко, який розповів про необхідність реформування податкової міліції та боротьби з корупцією задля відновлення довіри суспільства до інститутів влади.

Окрім того, делегати позачергового IX з’їзду Асоціації платників податків України обрали нового президента АППУ, яким став Василь Матійчик.

Зазначимо, що під час засідання було також ухвалено Стратегію розвитку АППУ на період до 2020 року та ряд інших важливих документів. Зокрема, звернення з’їзду до Президента України, Парламенту та Кабінету Міністрів України, де зокрема йшлося про необхідність збалансування інтересів держави та бізнесу, формування податкової культури та сумлінної сплати податків.

Також делегати позачергового IX з’їзду Асоціації платників податків України обрали на громадських засадах віце-президентом АППУ Міністра фінансів України Олександра Шлапака та членами Ради Асоціації:

- директора інформаційно-комунікаційного департаменту Міністерства доходів і зборів України Віктора Косарчука;

- в.о. ректора Національного університету податкової служби України, професора, Лесю Савченко.

 

Ігор Білоус: Міністерство доходів і зборів очікує кадрова чистка

Про це під час зустрічі з представниками бізнесу в Одесі зазначив перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

Він повідомив, що працювати в новостворену фіскальну службу прийдуть тільки люди, які довели свій професіоналізм та не були задіяні у протиправних діях. Саме такі кадри нам необхідні для захисту економічних інтересів держави.

При цьому, значні резерви наповнення державної скарбниці криються у тіньовій економіці.

Мова йде, перш за все, про податкові ями або схемний кредит з ПДВ.

За оцінкою Міндоходів у 2013 році обіг через податкові ями перевищив 300 мільярдів гривень, а  бюджет недоотримав від  50 до 70 мільярдів ПДВ та податку на прибуток.

Порівняно з 2013 роком, середньомісячний обсяг схемного кредиту через «податкові ями» зменшився удвічі, від приблизно 4 мільярдів до  2 мільярдів гривень.

«Як результат, з березня 2014 року щомісячно забезпечується більше 1 мільярда гривень додаткових надходжень з ПДВ», - підкреслив Ігор Білоус.

На питаннях діяльності митниць Міндоходів зупинився Перший заступник Голови Державної фіскальної служби Анатолій Макаренко.

Він зазначив, що сьогодні спостерігається тенденція по скороченню відходу вантажів з Одеського морського торговельного порту.

Завдання Південної митниці Міндоходів забезпечити цю тенденцію та максимально сприяти проходженню вантажів через порт.

«Митниця повинна працювати прозоро, просто та швидко», - підкреслив Анатолій Макаренко. 

Особлива увага учасників заходу була зосереджена на питаннях митної вартості.

За словами Анатолія Макаренка, при Міндоходів буде створена відповідна робоча група з відпрацювання цих питань до складу якої увійдуть й представники бізнесу Одеського регіону.  

 

Для платників податків з території проведення АТО подовжено термін подання звітності за травень

Для платників податків, які не змогли своєчасно подати звітність за травень у зв’язку із проведенням антитерористичної операції, продовжено граничний термін її подання до 30 червня 2014 року.

Такий лист 19 червня 2014 року до територіальних підрозділів відомства підписав Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

«Враховуючи важкі для ведення бізнесу умови в Луганській та Донецькій областях, терористичну загрозу та складну ситуацію, було прийнято рішення подовжити термін прийняття звітів від платників цих областей», - повідомив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

Податкові інспекції на Донеччині та Луганщині працюють у штатному режимі, єдина закрита податкова інспекція та непрацюючий центр обслуговування платників податків – у м. Слов’янськ.

Сьогодні, незважаючи на складну ситуацію, і Луганська, і Донецька області забезпечують податкові надходження до бюджету.  За травень поточного року Донецька область забезпечила 7,5% надходжень до зведеного бюджету, Луганська область  – 2,5%.

Довідково: Лист Міндоходів №14544/7/99-99-19-03-02-17 від 19.06.2014 

 

«Якщо будемо сумлінно бюджет наповняти, Україна наче квітка буде процвітати!»

Це цитата з однієї дитячої роботи, яка актуально прозвучала сьогодні у Міністерстві доходів та зборів України, де проходив завершувальний етап конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни».

Метою конкурсу є виховання податкової культури та формування знань і розуміння економічної грамотності у школярів.

Як зазначив заступник Міністра доходів і зборів Михайло Ноняк: «Ми маємо змогу помилуватися думкою нашого підростаючого покоління. Це наш цвіт нації. І такі чудові роботи розкривають потенціал наймолодшого покоління, які є майбутнім нашої України».

Серед 13 тисяч дитячих робіт з усіх куточків України, які були подані на конкурс, до фіналу пройшло 137. Роботи юних талантів оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли представники з різних галузей науки, культури, засобів масової інформації та громадськості.

Талановиті роботи дітей приємно вразили членів журі своїм проникливим баченням теми бюджету та викликали жваве обговорення. Дитячий погляд на тему конкурсу не залишив нікого байдужим! Для журі виявилось нелегкою задачею визначити переможців, адже серед представлених робіт були і художні, і літературні твори та навіть комп’ютерна анімація.

Серед членів журі був також присутній директор видавництва  «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович, який зазначив: «Мета цього конкурсу, щоб діти зрозуміли, що потрібно платити податки і жити чесно. Для мене дуже важлива думка дитини. Основним критерієм оцінювання було те, що в роботах діти відчувають серцем та як це відобразилось в їх конкурсних роботах».

«Ми й надалі будемо проводити такі конкурси, щоб заохотити наше молодше покоління  та надати можливість розкривати свої таланти. Мене та членів журі щиро вразили роботи юних талантів. Я би хотів, щоб ми всіляко сприяли розвитку таких дітей і я особисто докладу всіх зусиль, щоб такі конкурси і надалі відбувались» - зазначив наостанок Михайло Ноняк.

Дізнатись про результати конкурсу та переможців можна на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України в баннері «Очима дитини про бюджет країни».

 

Місія Європейської Комісії готова допомагати у реформуванні митної служби України

Про це повідомив Голова Місії Європейської Комісії з надання допомоги Україні та Республіці Молдова (Місії EUBAM) Франческо Бастальї під час зустрічі з заступником Голови Державної фіскальної служби Анатолієм Макаренком.

Голова Місії Європейської Комісії окреслив основні напрями продовження співпраці, серед яких, зокрема, допомога Україні з приведення Митної служби до стандартів Європейського Союзу, підтримка на кордонах України з Придністров`ям та взаємодія у вирішенні спірних та конфліктних питань. За словами Франческо Бастальї, Місія вже тимчасово збільшила кількість персоналу на кордоні з Придністров`ям.

„Я впевнений, що та співпраця і та робота, які ми вже налагодили, будуть розвиватися. Зрозуміло, що зараз ви працюєте у такому змінному середовищі, яке кидає певні виклики, але й надає певні можливості”, - наголосив Франческо Бастальї.

„Мої наміри - продовження співпраці з місією, але в умовах складної ситуації в Україні, наповнення цієї співпраці новим змістом. На сьогодні загрози та виклики, які стоять перед Україною, в значній мірі стосуються і тих регіонів, якими опікується Місія. Ми були б дуже вдячні Місії за надання нам більш широкого спектру інформації щодо стану справ та ситуації на кордоні”, - зазначив Анатолій Макаренко.

Фахівці митної служби висловили подяку представникам Місії за допомогу у процесі переходу української економіки до європейських стандартів, зокрема у рамках надання Євросоюзом торгових преференцій вітчизняним товарам.

Міндоходів України та Місія EUBAM домовилися й надалі продовжувати активну співпрацю в сфері боротьби з контрабандою та незаконним переміщенням зброї, тютюнових виробів, наркотичних речовин, психотропних засобів та інших прекурсорів і підакцизних товарів, в першу чергу, на придністровському сегменті українсько-молдовського кордону.

 

Податковий компроміс підтримано депутатами

Верховною Радою України прийнято за основу законопроект №4930 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на  додану вартість у разі застосування податкового компромісу».

«Це дуже важливий законопроект, адже саме бізнес озвучив прохання ініціювати механізм компромісу. І позитивним є те, що Парламент пішов назустріч підприємцям і підтримав нашу ініціативу щодо звільнення від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності бізнесу, який скористається податковим компромісом», - наголосив Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус.

За його словами, після завершення періоду дії цього компромісу такий бізнес зможе працювати відкрито, проходити аудит, залучати фінансування, нарощувати свою капіталізацію.

Нагадаємо, законопроектом про податковий компроміс передбачено звільнення платників податків від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності за умови добровільної сплати у розмірі 15% занижених ними податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за податкові періоди до 1 січня 2014 року.

 

Більше ніж на 30% зросла ефективність оперативно-службової діяльності щодо виявлення корупційних та інших правопорушень з боку працівників органів Міндоходів

Про стан боротьби з корупцією в податкових та митних органах за час виконання своїх обов’язків на посаді заступника Міністра доходів і зборів України доповів Михайло Ноняк під час прес-конференції у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

З кінця квітня та станом на 15 червня підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів України проведено 725 службових розслідування (перевірки). З початку поточного року проведено 1886 розслідувань.

За цей час:

- направлено до правоохоронних органів для прийняття рішень 227 матеріалів (з початку п.р. – 661);

- до дисциплінарної відповідальності притягнуто 210 осіб (з початку п.р. – 600);

- звільнено 6 осіб (з початку п.р. – 38);

- складено 16 адміністративних протоколів стосовно працівників органів Міндоходів (з початку п.р. – 36);

- розпочато 36 кримінальних проваджень (з початку п.р. – 184).

Заступник Міністра доходів і зборів зазначив, що лише за 2 місяці більше ніж на 30% зросла ефективність оперативно-службової діяльності щодо виявлення корупційних та інших правопорушень з боку працівників органів Міндоходів. Також значно підвищено результативність діяльності стосовно виявлення правопорушень у митній сфері.

Так, за вказаний період за результатами коригування митної вартості збільшено митних платежів на суму понад 23,5 млн. грн., за результатами коригування коду товару - на суму близько 4,6 млн. гривень.

Виявлено порушень митих правил на суму понад 10,7 млн. гривень.

Щодо загального стану протидії правопорушенням у сфері службової діяльності. На 16 червня:

- стосовно працівників органів Міндоходів – розпочато 225 кримінальних проваджень, з них 34 за хабарництво;

- податкові органи – 142 кримінальні провадження, 18 за хабарництво;

- митні органи – 60 проваджень та 11 відповідно за хабарі

- податкова міліція – 23 провадження та 5 за одержання хабарів.

До кримінальної відповідальності притягнуто 11 осіб.

Під час прес-конференції Михайло Ноняк також наголосив, що після реорганізації Міндоходів у Державну фіскальну службу питанням визначення та оцінки професійних та морально-етичних якостей співробітників буде приділятися підвищена увага в процесі призначення та перепризначення їх на посади.

Він підкреслив, що після остаточного переформування Міндоходів буде оновлено штат співробітників та проведено ретельну кадрову ревізію.

Кадровий склад органів доходів і зборів як в центрі, так і на місцях буде оновлюватись за рахунок прийняття на державну службу представників бізнесу, громадськості – тих, хто прагне взяти участь у створенні реальних сприятливих умов для бізнесу та дієвих механізмів наповнення державного бюджету.

«Наше завдання – створити професійну сервісну Службу на принципах партнерства з бізнесом, з прозорими та зрозумілими функціями відповідно до міжнародних стандартів і кращого світового досвіду», - зазначив Михайло Ноняк.

 

Володимир Хоменко: чесні аграрії можуть працювати спокійно

Заступник міністра доходів та зборів Володимир Хоменко запевнив, що побоювання аграрних підприємств щодо тиску податківців - безпідставні.

"Серед аграріїв сіють ажіотаж. Всі вірять, що ми працюємо за принципами минулої влади. Я вже багато разів заспокоював фермерів: чесним господарствам немає чого боятися. Тероризувати їх ніхто не збирається", - запевнив заступник міністра.

Сьогодні, повідомив Володимир Хоменко, слідчі підрозділи Міндоходів справді проводять розслідування в рамках кримінальних проваджень щодо двох великих агрохолдингів – ТОВ «Кернел-Трейд» та ТОВ «Комплекс Агромарс».

Кримінальні провадження щодо службових осіб ТОВ «Кернел-Трейд» розпочато у січні, лютому і травні цього року (на підставі актів перевірок, розпочатих у травні 2013 року та січні 2014-го). Підставами для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань слугували висновок Держфінмоніторингу та акти документальних перевірок, що розпочалися ще до зміни керівництва Міндоходів. У ході проведення досудового розслідування позапланові перевірки слідчими не призначались. Розслідування триває.

Щодо посадових осіб ТОВ «Комплекс Агромарс»: у листопаді-грудні 2013 року та лютому 2014 року підрозділи аудиту різних регіональних підрозділів Міндоходів проводили перевірки підприємств, що здійснювали фіктивну діяльність, або, так званих, «транзитерів». У результаті перевірок складено акти про нікчемність фінансово-господарських операцій, які направлено до відповідних підрозділів аудиту за місцем реєстрації контрагентів підприємств, по яких складено акти, у тому числі - і ТОВ «Комплекс Агромарс». З метою підтвердження проведення таких операцій у березні-квітні цього року Вишгородська ОДПІ Київської області склала акти невиїзних позапланових перевірок щодо нікчемних операцій ТОВ «Комплекс Агромарс», які послужили підставою для внесення 15.04.2014 відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань і початку досудового слідства. В ході проведення досудового розслідування позапланові перевірки слідчими не призначались, розслідування триває.

 

Міндоходів пропонує посилити контроль алкогольного ринку

Заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко пропонує зробити жорсткішими правила видачі ліцензій на торгівлю алкоголем.

Міндоходів у рамках заходів з детінізації алкогольного і тютюнового ринку пропонує позбавляти ліцензій недобросовісних торговців, котрі порушують законодавство, а також посилити відповідальність виробників та торговців алкоголем і тютюновими виробами.

Про це повідомив заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко.

«Ми провели аудит і виявили багато порушень. Ставимо питання про внесення відповідних змін до законодавства», - каже Володимир Хоменко.

За словами Володимира Хоменка, масштабні перевірки ринку алкоголю, в тому числі в рамках операції «АКЦИЗ 2014», зафіксували масові порушення у сфері торгівлі. Одне з найчастіших порушень - продаж алкоголю неповнолітнім.

Міндоходів пропонує внести зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР.

Насамперед, вважають у Міндоходів, можливість отримання ліцензій на право оптової або роздрібної торгівлі варто залишити виключно юридичним особам.

Володимир Хоменко додає: в законі варто передбачити пункт про те, що торгівлю алкоголем і тютюновими виробами дозволено здійснювати на торговельній площі не менше 50 квадратних метрів.

Водночас заступник міністра вважає за доцільне передбачити в законодавстві норму про анулювання ліцензії на торгівлю алкоголем після встановлення факту продажу продукції з підробленими акцизними марками (якщо це підтверджено експертами), за відсутності сертифікатів якості або документів, що підтверджують походження продукції.

Міндоходів протягом січня-травня анулювало 183 ліцензії на продаж міцного алкоголю  за порушення вимог ст.153 Закону № 481 в частині продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Всього СГД видано 67 117 ліцензій на право здійснення роздрібної та 29 ліцензій на право здійснення оптової торгівлі алкоголем та тютюновими виробами.

 

Ігор Білоус: Ми готові збільшити частку автоматичного відшкодування ПДВ до 70 – 90 відсотків за умови зменшення обсягів схемного кредиту

Про це Перший заступник Міністра доходів і зборів України Ігор Білоус заявив під час зустрічі з представниками Українського союзу промисловців і підприємців.

За словами Ігоря Білоуса, відпрацювання «податкових ям» та вивід грошових потоків з тіні дозволило Міндоходів з березня відновити повернення ПДВ.

«У березні ми почали його відшкодовувати та повернули 2,3 млрд. грн., у квітні вийшли на більш-менш стабільне відшкодування – 4,2 млрд. грн., у травні – 4,9 млрд. грн. Плануємо, що у червні цей показник складе 4,5 – 5 млрд. грн.», - повідомив Перший заступник Міністра.

Він також підкреслив, що майже 50% травневого ПДВ відшкодовується в автоматичному режимі, та запевнив, що фахівці Міндоходів готові переглянути критерії автоматичного відшкодування ПДВ. «Ми хочемо довести цей показник до 70 – 90%.  Але це повинно йти в унісон з ефективною боротьбою зі схемним кредитом», - наголосив Ігор Білоус.

Окрему увагу учасників зустрічі було приділено реформуванню податкової системи, зокрема у частині скорочення кількості податків та підвищення ефективності їх адміністрування.

Як зазначив Ігор Білоус, з усієї кількості існуючих податків 81% податкових надходжень складають всього 4 податки, а саме – ПДВ, ПДФО, податок на прибуток та акцизний збір.  До того ж, існують 13 податків, які наповнюють лише 3% бюджету, а їх адміністрування обходиться державі чи не дорожче, ніж те, що вони приносять.

За словами керівника Міндоходів, необхідно збалансувати податкові ставки таким чином, щоб вони стимулювали розвиток пріоритетних для економіки держави галузей, і спростити адміністрування податків.

Учасники зустрічі також висловили свої зауваження і пропозиції до  законопроекту про податковий компроміс та до концепції створення Служби фінансових розслідувань.

 

Доходи, отримані за купонами сертифікату «Військові», не оподатковуються

Міндоходів повідомляє, що при виплаті фізичній особі доходу за пред’явленим сертифікатом казначейського зобов’язання «Військові» він не підлягає оподаткуванню та не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника. Це стосується як доходу, що виплачується АТ «Ощадбанк» кожні шість місяців (сертифікат містить 4 купони), так і одноразового погашення  казначейських зобов’язань.

Також, при продажі сертифікату «Військові» на вторинному ринку,  інвестиційний прибуток, отриманий фізичною особою, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та не підлягає оподаткуванню.

Нагадаємо, громадяни з метою надання фінансової допомоги вітчизняним Збройним силам для підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави можуть придбати сертифікати казначейського зобов’язання «Військові» в ПАТ «Державний ощадний банк України».

Міністерством фінансів України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №100 «Про випуск казначейських зобов’язань «Військові», з 21 травня розпочато розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 100 млн. гривень із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 1000 гривень, відсотковою ставкою 7% річних та сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень.

 

Скасувати сертифікати ключів можна в будь-якому представництві акредитованого Центру сертифікації ключів Міндоходів

Міндоходів нагадує користувачам цифрових підписів, які отримали такі послуги на території Луганської та Донецької областей, що скасувати сформований сертифікат ключа можна у будь-якому представництві акредитованого Центру сертифікації ключів Міндоходів.

Для цього юридичні та фізичні особи повинні подати письмову заяву відповідно до встановленого Регламентом порядку. Заява фізичної особи має бути засвідчена особистим підписом, а юридичної – підписом уповноваженого представника та печаткою юридичної особи.

Якщо ж заявник не може цього зробити через втрату реєстраційних та інших документів, на підставі яких формувались сертифікати, він має право звернутися до представництв Центру із заявою про таке скасування у зв’язку з компрометацією особистих ключів. У такому випадку встановлення власника цифрового підпису здійснюється за паспортом громадянина України та копією картки платника податків (за наявності).

Оформити відповідне звернення та отримати усю необхідну консультацію можна в адміністраторів реєстрації представництв АЦСК ІДД Міндоходів, перелік яких розміщено тут.

Загалом, з початку року послугами акредитованого Центру сертифікації ключів скористалися 380,4 тис. клієнтів, кількість яких порівняно з відповідним періодом минулого року зросла в 1,6 раза. Їм безкоштовно видано 1,08 млн. цифрових підписів. 

 

Михайло Ноняк: «Пріоритет номер один – ефективне наповнення бюджету та боротьба з корупцією»

23 червня у Будинку Уряду відбувся брифінг заступника Міністра доходів і зборів України Михайла Ноняка.

Перш за все заступник Міністра наголосив, що на сьогодні Президентом України та Урядом поставлені завдання керівництву Міністерства доходів і зборів, а вже незабаром - Державної фіскальної служби, вжити всіх заходів щодо знищення корупції та усунення її наслідків.

«Пріоритетом номер один у роботі нової Служби має стати створення дієвих систем для забезпечення ефективного захисту процесу наповнення державного бюджету та ліквідація тіньових схем ухилення від сплати податків за участю корумпованих посадовців та підприємців», - підкреслив Михайло Ноняк.

У ході брифінгу він повідомив, що на сьогодні проти екс-очільника Міндоходів та осіб причетних до скоєння протиправних дій відкриті кримінальні провадження. Тривають слідчі дії, перевіряються факти, з’являються нові докази.

Встановлено, що колишніми високопосадовцями Міндоходів було організовано функціонування на території України протиправної схеми ухилення від сплати податків – так званої «Програми», до якої було залучено значну кількість підприємств, облікованих у податкових інспекціях різних регіонів. У результаті незаконної діяльності цих підприємств державному бюджету завдано збитків на суму понад 6 млрд. гривень.

Також усебічно перевіряються факти незаконного відшкодування податку на додану вартість суб’єктам господарської діяльності, надання протиправних наказів, сприяння реалізації незаконних схем ухилення від оподаткування.

На сьогодні звільнено майже всіх начальників Головних управлінь Міндоходів в областях, начальників митниць, а також більше 20 керівників департаментів у центральному апараті Міністерства (всього звільнено 161 працівника центрального апарату).

З початку цього року з територіальних органів всього звільнено понад 2 тис. осіб (з них працівників податкової сфери – 1960, митної – 245).

Загалом, за період з 15 березня по 15 червня цього року, за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки Міністерства та його територіальних органів за фактами вчинення посадовцями Міндоходів злочинів у сфері службової діяльності відкрито 88 кримінальних проваджень. За попередніми підрахунками, орієнтовна сума збитків, нанесених внаслідок цих правопорушень, становить понад 146 млн. гривень. За результатами розслідування вказаних проваджень такі збитки будуть стягнуті до бюджету.

З 24 квітня по 15 червня підрозділами внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів України проведено 725 службових розслідувань (перевірки). З початку поточного року проведено 1886 розслідувань.

На 17% зросла ефективність боротьби з контрабандою та порушенням митних правил. За два місяці заведено 2 348 справ.

Окрім того, за період з 24 квітня по 15 червня на 16% зросла сума застосованої конфіскації, у тому числі часткової, та становить - 20,2 млн. гривень. На 30% зросла сума накладених штрафів – 16,2 млн. гривень.

«Після мого призначення, з кінця квітня ми змінили від’ємну динаміку боротьби з митними правопорушеннями – на 20% зросла кількість результативних справ, за якими рішення прийняті на користь бюджету, а не на користь недобросовісних митників та підприємців. На сьогодні ми викоріняємо практику винесення вироків судів на користь корумпованих злочинців», - зазначив заступник Міністра Михайло Ноняк.

Вживаються жорсткі заходи стосовно боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, запобігання та протидії їх легалізації в органах Міндоходів. З 24 квітня по 23 червня складено 241 матеріал за ознаками кримінальних правопорушень, зареєстровано 189 кримінальних проваджень. Накладено арешт на майно на суму 231 млн. 724 тис. гривень. На 400 тис. гривень вилучено рухомого майна та відшкодовано збитків на суму 28 млн. 216 тис. гривень.

Говорячи про Державну фіскальну службу заступник Міністра доходів і зборів наголосив, що в новій структурі не буде місця для корупціонерів. Жодний чиновник, який причетний або підозрюється в участі в злочинних схемах, жодний хабарник не потрапить до нової Служби.

«Наша головна мета – це ліквідація корупції, усунення її наслідків та створення дієвої системи протидії її проявам для забезпечення наповнення державного бюджету», - резюмував він.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі міндоходівці отримали 96  запитів на інформацію

Саме стільки до органів ГУ Міндоходів області звернулися з початку поточного року запорізькі запитувачів. Проведений аналіз їхнього статусу свідчить, що із загальної кількості запитів, які надійшли до органів ГУ  Міндоходів Запорізької області в 57 випадках – це були фізичні особи, 36 – юридичні особи, 1 запит - надіслано від інших органів виконавчої влади, як розпоряднику інформації, 87 запитів - отримано поштою, 2 - факсом, 7 - електронною поштою.

За наслідками їх розгляду: по 23 запитах на інформацію було надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії з обмеженим доступом, у відповідь на 63 запити –  надано інформацію, 9 запитів надіслано належному розпоряднику інформації,  по 1 запиту – термін продовжено у зв’язку з наданням великого обсягу інформації, 1 запит знаходяться на виконані.

 

Запорізькою митницею Міндоходів викрито адміністративних правопорушень на суму 1,3 млн. гривень

За січень-травень поточного року Запорізькою митницею Міндоходів в ході проведення аналітично-пошукових заходів виявлено та зафіксовано шляхом заведення справ про порушення митних правил 125 порушень громадянами та суб’єктами ЗЕД митного законодавства України на суму 1,3 млн. гривень. 

З початку року Запорізькою митницею Міндоходів розглянуто 97 справ про порушення митних правил, за результатом яких на правопорушників накладені штрафи на суму 3,4 млн. грн. 

За 5 місяців цього року Запорізькою митницею Міндоходів направлено до судових органів 39 справ про порушення митних правил. За цей же час судові органи розглянули 44 справи та винесені постанови про конфіскацію предметів правопорушень на суму  понад 1 млн. грн. та накладені штрафи на суму 672 тис. грн. 

У травні цього року слідчі органи ГУ Міндоходів у Запорізькій області за результатами відпрацювання матеріалів, отримані від Запорізької митниці Міндоходів,  внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення 2 кримінальних правопорушень за ознаками, передбаченими ст.209, ст. 358 КК України. 

 

 До державного бюджету  від діяльності запорізьких оперативників - 20 млн. грн.

Основним завданням для оперативних і слідчих підрозділів ГУ Міндоходів області є ліквідація існуючих кримінальних схем ухилення від сплати податків, а також недопущення використання таких схем в майбутньому. Підрозділи податкової міліції області активізували роботу з ліквідації груп транзитно-конвертацій, ефективного контролю за витратами бюджетних коштів, детінізації ринку підакцизних товарів, контроль за відшкодуванням податку на додану вартість, - про це під час брифінгу для журналістів повідомив  заступник начальника управління – начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін.

Так, у поточному році розпочато 141 досудове розслідування, в т.ч. 94 – за ст.212 УК України (ухилення від сплати податків).  Результативність роботи підрозділів податкової міліції: до бюджету поступило 20 млн. гривень.

До суду направлено 22 кримінальні провадження із обвинувальним актом і 5 – для звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з повним погашенням збитків. За закінченими досудовими розслідуваннями, направленими до суду, збитки завдані державі склали 15,4 млн.  грн., з яких на сьогодні стягнуто 8,5 млн. гривень. 

Так, зокрема, оперативні співробітники ГУ Міндоходів області розпочали кримінальне провадження за ч.3 ст.212 УК України відносно посадових осіб одного з підприємств обласного центру, які при проведенні господарських операцій за оптової торгівлі будівельними матеріалами в документах фінансової звітності занизили обсяги реалізованої продукції. Як результат,  посадові особи вказаного підприємства ухилилося від сплати податків на суму 3,9  млн. гривень.

 

Оперативники Міндоходів області вилучили підакцизних товарів на суму 2,3 млн. гривень

Одне з пріоритетних завдань для підрозділів податкової міліції є виявлення схем незаконного виробництва і обігу підакцизних товарів, підвищення рівня сплати акцизного податку. У результаті проведених заходів почато 22 досудові розслідування за незаконне виготовлення і реалізацію підакцизних товарів. За 6 кримінальними провадженнями досудові розслідування закінчене, а матеріали направлені до суду із обвинувальним актом. 

Припинена діяльність 3 "підпільних" цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв і перекрито 2 канали постачання і збуту спирту, призначеного для масового виробництва лікеро-горілчаних виробів. 

Із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 4,5 млн. гривень, в т.ч.:17 тис. літрів алкогольних напоїв на суму 1,6 млн. грн., 35 тис. літрів спирту на суму 1,9 млн.  грн., 86 тис. пачок тютюнових виробів на суму 1 млн. грн., паливно-мастильних матеріалів на суму 50 тис. гривень. 

Окрім цього, в поточному році за рішенням суду конфісковано підакцизних товарів на суму 2,3 млн. гривень.

 

На Запоріжжі "Пшеничну" розливали у гаражі 

У травні поточного року оперативні співробітники ГУ Міндоходів області проводили перевірки ринку алкоголю з метою очищення від фальсифікованої алкогольної продукції. У ході перевірки були виявлені факти реалізації фальсифікованих спиртних напоїв під виглядом горілки "Пшенична" (виробник в Донецькій області). Таку горілку підроблювати найлегше, оскільки вона має низький ступінь захисту (звичайна горілчана пляшка і простій металевий ковпачок). 

Підприємці які беруть таку горілку на реалізацію спокушаються її низькою закупівельною ціною і не думають про наслідки. Так, наприклад, за реалізацію горілки з підробленою акцизною маркою підприємця чекає мінімальний штраф у розмірі 8,5 тис. грн. До того ж  за ці дії передбачена кримінальна відповідальність. 

Деякі заповзятливі громадяни, які мають дешеві закусочні і забігайлівки  купують вже готову горілку в пластикових 5 літрових ємностях і розливають на місці в порожні відкриті горілчані пляшки, які не мають дозаторів. Така горілка в більшості випадків реалізується за ціною нижче мінімально встановленої (30,10 грн. за 0,5 л. 40% горілки вроздріб). За це передбачений мінімальний штраф у розмірі 5 тис. грн.  Окрім цього, підприємців  позбавлять ліцензії.  

 З початком курортного сезону відпочиваючим слід бути обережним від вживання алкогольної продукції в сумнівних закладах, особливо на розлив, наголосив у ході брифінгу заступник начальника управління – начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олег Трохін . Купуючи алкоголь в торговій точці необхідно звернути увагу на наявність ліцензії, яка повинна знаходитися на видному місці в торговому залі. Також слід звернути увагу на акцизну марку, якщо вона старого зразка, а горілка із розряду дешевих (простий гвинтовий ковпачок) – велика вірогідність придбати фальсифікат. 

 

На Запоріжжі упереджено відшкодування ПДВ понад 30 млн. грн.

Саме на таку суму підрозділи оперативного управління спільно з підрозділами податкового контролю ГУ Міндоходів області виявили 14 фактів необґрунтованих заявок на відшкодування ПДВ з бюджету. За фактами ухилення від сплати ПДВ почато 49 кримінальних проваджень на суму ухилення від сплати податку у розмірі 60 млн. грн.

Також одним з основних завдань для підрозділів податкової міліції є ліквідація центрів "конвертацій" і "фіктивних" фірм, які використовуються для ухилення від сплати податків і виведення грошових коштів в тіньовий сектор економіки. У поточному році ліквідована діяльність "центру конвертації", загальний обіг проконвертованих грошових коштів склав 25 млн. гривень,  а також діяльність "центру мінімізації податкових зобов'язань", яким був сформований "фіктивний" податковий кредит вигодоотримувачі на загальну суму 15 млн. гривень.

З метою ефективного контролю за витратами бюджетних коштів, проведена робота серед підприємств-переможців тендерних закупівель. У результаті проведеної роботи розпочато 13 досудових розслідувань, в т.ч. 10 – за ухилення від сплати податків. 

 

Понад 280 тис. гривень до бюджетів – результат роботи запорізьких оперативників

Саме таку суму спрямували оперативні підрозділи ГУ Міндоходів у Запорізькій області  за минулий тиждень. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальних правопорушеннях. 

Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить понад 2,9 млн. гривень.  За даний період із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 91 тис. гривень.

 

Запорізьке підприємство  на тендерних операціях не сплатило до бюджету майже 3 млн. грн. ПДВ

Керівництво одного із  підприємств області, подавши заявку на участь у тендерних закупівлях, мало на меті  не лише знайти партнера, якого б    фінансувала  держава, а й добряче наваритися на цих коштах. Тим паче, що сума фігурувала  досить  солідна - 17 млн. грн. А коли ж відбувся тендер і переможці його скріпили печатками і підписами угоду, підприємство, яке мало поставити електроустаткування і змонтувати його, не поспішало виконувати домовленості. Керівництво підприємства більше турбувало те, яким чином можна проводити операції так, аби мінімізувати оподаткування. 

Упродовж 2011-2013 років посадові особи шляхом завищення валових витрат, внесення до податкової звітності операцій з придбання товарів та послуг у підприємств з ознаками "фіктивності" ухилились від сплати податку на додану вартість на суму понад 2,9 млн. гривень.

За матеріалами співробітників оперативного управління ГУ Міндоходів у Запорізькій області за розкрадання бюджетних коштів та їх легалізації розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). 

 

На Запоріжжі  підприємство намагалось  на  вогнегасниках "нагрітися" на 800 тис. грн. 

Посадові особи запорізького підприємства, яке займалося виготовленням вогнезахисних виробів, на власній практиці  перевіряли магічну силу цифр. У звітності до податкової інспекції вони справно приписували нулі, а потім чекали, як ці цифри перетворювалися у гроші із бюджету.

Оперативні працівники ГУ Міндоходів у Запорізької області при проведенні заходів, спрямованих на протидію незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету, розпочали кримінальне провадження за фактом заволодіння бюджетними коштами  в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України). Посадовим особам підприємства  інкримінується незаконне завищення  сум бюджетного відшкодування з ПДВ та отримання на розрахунковий рахунок понад 800 тис. гривень.

 

Запорізькі оперативники  вилучили підакцизних товарів на суму понад 90 тис. грн.

У м. Запоріжжі та регіоні оперативні працівники ГУ Міндоходів області встановили 8 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено 926 пляшок алкогольних напоїв на суму майже 50 тис. грн. та 3 360 пачок тютюнових виробів на суму 41,1 тис. гривень. 

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження за ст. 204 Кримінального кодексу України відносно фізичної особи підприємця, яка в продовольчому магазині незаконно зберігала з метою збуту, а також збувала незаконно виготовлені алкогольні напої.

Зазначимо, що ліцензія на алкоголь та тютюн для суб’єкта господарювання у м. Запоріжжі на 1 квартал відповідно коштує 2 тисячі гривень та 500 гривень. Для торгівлі алкоголем у сільській місцевості ліцензію можна придбати на 1 квартал за 125 гривень, на тютюн – 62,5 гривень. 

 

Акцизний податок на Запоріжжі поповнив держбюджет на 311 тисяч гривень більше, ніж торік

За 5 місяців поточного року в Запорізькій області загальна сума надходжень акцизного податку склала 3 мільйони 676 тисяч гривень. Тим самим зафіксовано зростання надходжень цього податку до державного бюджету порівняно з відповідним періодом минулого року на 9,2 відсотка.

Як підкреслив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін, існує кілька причин перевищення сплати цього податку до минулорічних показників.

По-перше, у Запорізькому регіоні майже на чверть зросли обсяги реалізації пивної продукції. По-друге, далися взнаки заходи з детінізації ринку алкогольної продукції, і, як результат, це посприяло легальним виробникам – представникам ряду торгових марок збільшити поставки якісних напоїв. Лише обсяги продажу імпортного алкоголю примножилися порівняно з аналогічним періодом 2013 року майже на 40 відсотків. Також серед причин – зростання в Україні ставок акцизного податку на 14 відсотків на спиртні напої і майже в два рази – на коньяки.

Крім того, у січні-травні поточного року до загального фонду державного бюджету надійшло майже 12 мільйонів гривень збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

 

Ліцензування продажу алкоголю і тютюну спрямувало до місцевих бюджетів Запоріжжя майже 13 мільйонів гривень

З початку року в Запорізькій області до місцевих бюджетів надійшло 12 мільйонів 760 тисяч гривень плати за ліцензії на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що відповідає рівню минулорічної сплати. Про це повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Сергій Афєндіков.

За січень-травень 2014 року підприємцям видано 3105 ліцензій та подовжено дію майже 4 тисяч. Анульовано та припинено дію 569 ліцензій. Таким чином, на сьогодні кількість "працюючих" ліцензій у регіоні склала 6700.

З метою контролю дотримання вимог законодавства у сфері торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами проведено 35 перевірок суб'єктів господарювання. За їхніми результатами фахівці встановили 52 порушення. До підприємців застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 272 тисячі гривень.

– Серед виявлених порушень кожне друге – торгівля алкогольними напоями і тютюновими виробами без ліцензії. Крім цього, ще зустрічаються факти реалізації алкоголю за цінами, що нижче ніж встановлені законодавством. Також зафіксовані випадки продажу сигарет та алкогольних напоїв особам, які не досягли 18-річчя. З початку року недбайливим підприємцям анульовано 11 ліцензій, – зауважив Сергій Афєндіков.

 

До  запорізьких місцевих бюджетів від плати за землю надійшло 192 млн. грн.

Саме на таку суму поповнили бюджет у січні-травні поточного року запорізькі платники за землю, в тому числі від юридичних осіб – 169,4 млн. грн., від фізичних  – 22,2 млн. грн. Плата за землю є одним із бюджетоформуючих платежів у наповненні місцевих бюджетів.

- На обліку в територіальних підрозділах ГУ Міндоходів у Запорізькій області  перебувають 441217 землекористувачів, в тому числі 11368 – юридичних осіб та 42984 9 – приватні підприємці та громадяни. Річні суми нарахувань плати за землю, задекларовані платниками та  які належать до сплати у поточному році, складають  майже 459 млн. грн., що більше,  ніж у 2013 році на 7,7 млн. грн., або 1,9 відсотка, - зазначає  заступник начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Ірина Ярошевська.

Як результат, у січні-травні 2014 року завдяки звіркам залучено до оподаткування 39 СГД,  де річна сума нарахувань складає 546 тис. грн.,  а загальна площа земельних ділянок – 129,2 га. 

Крім цього, проведеними територіально-дільничними обстеженнями залучено до оподаткування 42 СГД, які користуються земельними ділянками без оформлених належним чином правовстановлюючих документів на землю. Площа земельних ділянок таких суб’єктів складає 35,4 га, річна сума додаткових надходжень до місцевих бюджетів – 386,5 тис. грн.

 

Єдиний соціальний внесок

ФОП на спрощеній системі оподаткування - пенсіонери не сплачують єдиний внесок

Фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058) пенсіонер — це особа, яка отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Законом № 1058 передбачено такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія у зв’язку з втратою годувальника та пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).

Нагадуємо платникам єдиного внеску - роботодавцям  (підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, та фізичні особи-підприємці, які використовують працю найманих працівників), що 20 червня – останній день сплати єдиного внеску  за травень 2014 року.

Платники єдиного внеску, їх права та обов’язки визначено розділом ІІ Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». 

 

Щодо відображення періоду навчальних зборів і мобілізації у звітності по ЄСВ

Відповідно до п. 7 - 8 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів, затвердженої наказом Міноборони від 12.03.2007 N 80, за працівниками, призначеними на військові збори, зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Заробітна плата виплачується за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв'язку з виїздом на збори, а також заробітна плата за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітна плата виплачується у звичайні строки, встановлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов'язаний.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 N 1644 виплата середнього заробітку військовозобов'язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни.

На період мобілізації, на особливий період, але не довше ніж один рік, за працівниками також зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Таку норму запроваджено з 01.04.2014 Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації" від 27.03.2014 N 1169-VII.

Враховуючи зазначене, трудові відносини, впродовж вищезазначених строків, з такими працівниками не перериваються.

У разі якщо період мобілізації або перебування працівника на військових зборах знаходиться в межах одного місця, то середня заробітна плата, нарахована за цей час, відображається разом із заробітною платою за такий звітний місяць.

Якщо період виходить за межі одного календарного місяця, то сума середньої заробітної плати за наступний календарний місяць відображається окремим рядком.

У випадку, зазначеному у вашому листі, суму 1470.60, нараховану у звіті за березень 2014 року, необхідно відображати окремими рядками:

за березень 2014 року - нараховану суму за березень;

за квітень 2014 року - суму за квітень.

Спеціального коду типу нарахувань для відображення середньої заробітної плати у таблиці 6 додатка 4 звіту нормативно не встановлено.

Право застрахованої особи буде порушено у випадку, якщо "перехідні" суми середньої заробітної плати не будуть відображені окремими рядками для вищезазначених осіб.

 

 

Новини законодавства

Удосконалення оборонно-мобілізаційних питань

З 08.06.2014 року набрали чинності зміни, внесені до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації.

Встановлено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному КМУ.

Сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (дітям, дружинам, батькам), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, а також сума не нарахованих процентів за користування кредитом відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.

Само зайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб, а також звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку.

Закон України  від 20.05.2014 року №1275-VII

 

Підвищення акцизу на спиртні напої та тютюнові вироби.

З 1 липня поточного року підвищується акциз на:

• вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів - з 2,86 грн. до 3,58 грн. за 1 літр;

• вина ігристі, вина газовані - з 4,16 грн. до 5,20 грн. за 1 літр;

• сидр і перрі (без додання спирту) - з 0,50 грн. до 0,63 грн. за 1 літр;

• на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої за кодами 2206, 2207, 2208 згідно з УКТ ЗЕД - з 56,42 грн. до 70,53 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту;

• на тютюнову сировину та тютюнові відходи, тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції (коди згідно з УКТ ЗЕД 2401 та 2403) з 217,6 грн. до 272,00 грн. за 1 кілограм (нетто);

• сигарети без фільтра, цигарки (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10) - з 77,50 грн. до 96,88 грн. за 1000 штук.;

• сигарети з фільтром (код згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20) - з 173,20 грн. до 216,50 грн. за 1000 штук.

Мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку збільшується на сигарети без фільтра, цигарки - з 101,60 грн. до 127,00 грн. за 1000 штук, на сигарети з фільтром - з 231,7 грн. до 289,63 грн. за 1000 штук.

Відповідні зміни регламентовані Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року N 1166-VII та Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства" від 10.04. 2014 року N 1200-VII.

 

Митні питання

За минулі вихідні бориспільські митники вилучили у порушників понад півмільйона гривень

Валюта залишається найпоширенішим предметом порушення митних правил під час переміщення через митний кордон України. Відразу декілька значних партій, на загальну суму більше ніж півмільйона гривень, вилучено працівниками Київської митниці Міндоходів протягом останніх вихідних.

Так, громадянин Лівії, студент, який відлітав з України до Туреччини, намагався вивезти з України 7 000 євро та 21 150 доларів США. Іноземець обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», який передбачає, що переміщувані ним цінності не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України. Нагадаємо, що у громадянина, при цьому, може бути наявна готівка у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).

Після проходження зони спрощеного митного контролю „зелений коридор” у студента виявлено 10 000 доларів США у внутрішній кишені піджака, а 7 000 євро та 11 150 доларів США знаходились у одному з відділень портфелю.

Згідно з митним законодавством, іноземцю пропущено 13 500 доларів США, а за протоколом про порушення митних правил вилучено 7 000 євро та 7 650 доларів США.

Також 943 000 російських рублів намагався незаконно вивезти за межі України громадянин  Російської Федерації, керівник одного з російських товариств, який повертався на батьківщину. Валюту виявлено, знову ж таки, після проходження зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”. Російська валюта знаходилась у кишені куртки, яка була на пасажирові.

З виявленої суми громадянину пропущено 463 000 російських рублів, а, за протоколом про порушення митних правил, вилучено 480 000 російських рублів.

Порушником митного законодавства став і наш співвітчизник, приватний підприємець, який відлітав до Литви. Після проходження зеленого коридору” в одному з відділень сумки пасажира виявлено 20 700 доларів США та 1 800 євро.

З виявленої суми громадянину України пропущено 11 000 доларів США та 1 800 євро. За протоколом про порушення митних правил, вилучено 9 700 доларів США.

В усіх випадках валюту вилучено до винесення судом рішення у справах.

 

Строки сплати митних платежів

У разі ввезення товарів на митну територію України суми митних платежів, нараховані органом доходів і зборів, підлягають сплаті до Державного бюджету України. Такі митні платежі сплачуються платником податків до або на день подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення, крім випадків, якщо відповідно до Митного кодексу України  (далі – МКУ) товари ввозяться на митну територію України із звільненням від оподаткування митними платежами.

У разі розміщення товарів на тимчасове зберігання митні платежі мають бути сплачені не пізніше дня закінчення строку тимчасового зберігання. Якщо до закінчення зазначеного строку ці товари поміщуються у митний режим, який передбачає сплату митних платежів, митні платежі мають бути сплачені не пізніше випуску товарів відповідно до цього режиму.

У разі вивезення товарів з митної території України вивізне мито має бути сплачене не пізніше дня прийняття органом доходів і зборів митної декларації для митного оформлення, якщо інше не встановлено МКУ.

У разі зміни митного режиму платежі мають бути сплачені не пізніше дня випуску товарів у наступному митному режимі.

Строком сплати митних платежів вважається:

1) у разі використання товарів, ввезених на митну територію України з умовним звільненням від оподаткування митними платежами, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано таке звільнення, - перший день, коли особа порушила обмеження щодо користування та/або розпорядження зазначеними товарами. Якщо такий день установити неможливо, строком сплати митних платежів вважається день прийняття органом доходів і зборів митної декларації на такі товари для митного оформлення;

2) у разі порушення вимог і умов митних режимів, що відповідно до МКУ тягне за собою виникнення обов’язку із сплати митних платежів, - день вчинення такого порушення. Якщо такий день установити неможливо, строком сплати митних платежів вважається день початку дії відповідного митного режиму;

3) в інших випадках - день виникнення обов’язку із сплати митних платежів.

Строки сплати митних платежів визначаються ст. 297 Митного кодексу України.  

 

Роз’яснення податкового законодавства

Громадянам – власникам земельних ділянок

Фізичним особам, які мають земельні ділянки на території міста, терміново необхідно отримати Розрахунок  земельного податку на 2014 рік.  

Звертатися за адресою: пр. Праці, 20, 1 поверх, Центр обслуговування платників Бердянської ОДПІ, з 9 до 17 год. в робочі дні. При собі мати ідентифікаційний номер. 

 

27 червня – останній день сплати податків за травень

Бердянська ОДПІ звертає увагу платників, що останній день сплати податків і зборів за травень 2014 року –  27 червня.

 

Надаєте житло відпочиваючим – сплатіть податки

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб’єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір  в розмірі 1% від вартості проживання. 

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23. 

 

Доходи, отримані за купонами сертифікату «Військові», не оподатковуються

Міндоходів повідомляє, що при виплаті фізичній особі доходу за пред’явленим сертифікатом казначейського зобов’язання «Військові» він не підлягає оподаткуванню та не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника. Це стосується як доходу, що виплачується АТ «Ощадбанк» кожні шість місяців (сертифікат містить 4 купони), так і одноразового погашення  казначейських зобов’язань.

Також, при продажі сертифікату «Військові» на вторинному ринку,  інвестиційний прибуток, отриманий фізичною особою, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника та не підлягає оподаткуванню.

Нагадаємо, громадяни з метою надання фінансової допомоги вітчизняним Збройним силам для підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави можуть придбати сертифікати казначейського зобов’язання «Військові» в ПАТ «Державний ощадний банк України».

Міністерством фінансів України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 року №100 «Про випуск казначейських зобов’язань «Військові», з 21 травня розпочато розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 100 млн. гривень із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 1000 гривень, відсотковою ставкою 7% річних та сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень.

 

Умови придбання ОВДП "Військові"

Міністерство фінансів України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року №100 «Про випуск казначейських зобов’язань «Військові» з 21 травня 2014 року розпочинає розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 100 млн. гривень із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 1000 гривень, відсотковою ставкою 7% річних та сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень. 

Продаж казначейських зобов’язань фізичним особам буде здійснюватися в понад 2200 установах Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на всій території України за продажною вартістю, що встановлена Міністерством фінансів (наказ Міністерства фінансів «Про затвердження Порядку визначення вартості продажу казначейських зобов'язань «Військові» серії В та форми бланка сертифіката казначейського зобов'язання «Військові» серії В» від 17.04.2014 №415, зареєстрований в Міністерстві юстиції від 25.04.2014 за №450/25227). 

З метою забезпечення однакового рівня дохідності для покупців, вартість продажу казначейських зобов’язань змінюється залежно від часу їх розміщення. У перший день казначейські зобов’язання продаються за номінальною вартістю, а в наступні дні їх розміщення здійснюється за вартістю продажу, яка зростає з урахуванням накопиченого доходу, виходячи із встановленого розміру доходу за купоном (чим ближчий час купонної виплати, тим вища ціна продажу). 

Перевагами такого інструменту інвестування коштів, як казначейські зобов’язання України, для населення є: надійність, гарантована державою, доступна номінальна вартість, випуск в документарній формі на пред’явника, що значно спрощує процедуру купівлі, обігу та погашення, відсутність оподаткування доходів, отриманих за казначейськими зобов’язаннями. 

Для успішної реалізації проекту випуску казначейських зобов’язань «Військові» чітко визначається мета залучення коштів та формулюється заклик до спільноти щодо об’єднання зусиль, бажань та намірів долучитися до розбудови нової країни шляхом спрямування власних коштів на придбання державних цінних паперів, а також створення можливостей відчути причетність до вирішення загальнонаціональних проблем, об’єднання зусиль та ресурсів, надати фінансову допомогу вітчизняним Збройним Силам з метою підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави. 

 

Особливості перереєстрації платників податків в умовах дестабілізації ситуації в країні

У зв’язку з соціальною  напругою, яка склалася в державі, та призвела до дестабілізації ситуації в АР Крим, м. Севастополі, Донецькій та Луганських областях  Міндоходів звертає увагу на деякі питання перереєстрації платників.

Так, запроваджено механізм, який дозволяє платникам податків в АР Крим та м. Севастополі перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області чи міста Києва і сплачувати податки відповідно до законодавства України.

Для реєстрації зміни свого місцезнаходження/місця проживання юридична особа або фізична особа - підприємець, яка зареєстрована на території АР Крим або м. Севастополя, звертається до державного реєстратора реєстраційної служби України в областях та м. Києві.

Після отримання відповідних відомостей із Єдиного державного реєстру органи доходів і зборів здійснюють взяття на облік платників за їх новим місцезнаходженням/місцем проживання.

Що ж стосується платників податків, які зареєстровані на території Донецької та Луганської областей, діючими нормативно – правовими актами  не запроваджено особливостей перереєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) з цих територій та здійснюється  відповідно до статей  29, 45  Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

У разі неможливості подання декларації платником податків особисто або уповноваженою особою, така декларація може бути надіслана органу доходів і зборів поштою або засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Нагадаємо, податкова декларація подається за звітний період в установлені строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків в один з таких способів:

-    особисто платником або уповноваженою на це особою;

-    надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

-    засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. 

При поданні до органів Міндоходів податкової звітності в електронній формі слід керуватись Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженою наказом ДПА від 10.04.08 р. № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008  за №320/15011.

 

27 червня 2014 року – останній день сплати ПДВ за травень

Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за травень 2014 року подають до 20 червня 2014 року включно. Водночас, останнім днем сплати суми податкового зобов’язання, зазначеної у поданій податковій декларації, буде 27 червня 2014 року.

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

Якщо останній день строку сплати суми податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то сплатити необхідно раніше. Нагадуємо, що термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься.

Відповідна норма визначена п.49.18 ст.49 та п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

 

Оплатити проживання двох відряджених однією корпоративною карткою можна

Є тільки одна умова - наявність правильно оформлених підтверджуючих документів.

При оплаті витрат за проживання в готелі декількох відряджених осіб однієї корпоративною платіжною карткою оригінали документів, що підтверджують витрати на оренду житлового приміщення (квитанції (рахунки) на оплату вартості проживання в готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні), повинні містити конкретну інформацію по кожному командированому працівнику, а саме:

прізвища осіб, за проживання яких здійснена оплата;

терміни проживання в готелі зазначених осіб;

вартість найнятих ними номерів готелю;

види і вартість включених у квитанцію (рахунок) витрат.

В іншому випадку такі витрати не можна буде віднести на витрати підприємства.

(Лист Мінфіну від 08.01.2014 р. № 31-07250-06-29/19).

 

Хто і як сплачує держдивіденди в 2014 році

Господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, за підсумками  календарного року повинні були до 1 травня прийняти рішення про відрахування не менше 30 % чистого прибутку на виплату дивідендів. Сплатити до бюджету дивіденди, нараховані пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних капіталах, необхідно до 1 липня.

Базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності, в 2013 році складає:

• 50 % господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави;

• 30 % - для господарських товариств електроенергетичної галузі, щодо яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Отже, господарські товариства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, у разі отримання чистого прибутку за результатами 2013 року повинні були вжити до 1 травня 2014 року рішення щодо сплати дивідендів. Сплатити їх необхідно не пізніше 1 липня 2014 року.

Крім того, зазначені суб'єкти господарювання зобов'язані внести до/або одночасно з виплатою дивідендів авансовий внесок з податку на прибуток.

Лист Міндоходів від 29.05.2014 р. № 12519/7/99-99-15-02-02-17

 

Потрібно до електронної звітності докладати паперові носії

Якщо платник податків подає до органів доходів і зборів податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку з накладанням електронного цифрового підпису, то роздруковані оригінали на паперових носіях не додаються.

Якщо платник податків подає оригінали документів податкової звітності на паперових носіях, то за бажанням може надати копії таких документів в електронному вигляді на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках).

Платники податків, які належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Роз'яснення Міндоходів від 07.06.2014 р.

 

Допомога на лікування від благодійної організації не обкладається ПДФО

До загального оподатковуваного доходу платника податків не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника за рахунок коштів благодійної організації за наявності відповідних підтвердних документів.

Зокрема, такими документами можуть бути:

- документи, що підтверджують потребу в лікуванні та медичному обслуговуванні (наявність і характеристики хвороби, травми, отруєння, патологічного стану платника податків);

- документи про надання послуг на лікування або медичне обслуговування, ідентифікують постачальника послуг та платника податків, яким вони надаються;

- обсяги та вартість таких послуг: договори, платіжні та розрахункові документи, акти надання послуг, інші необхідні документи в залежності від необхідного лікування або медичного обслуговування, хвороби та її стану.

Відповідно, ці кошти не підлягають обкладенню ПДФО.

Роз'яснення Міндоходів від 07.06.2014 р.

 

Назва і місцезнаходження нерезидента у податковій накладній можна вказати без перекладу на українську мову

Документи, що є підставою для записів у бухгалтерському обліку і складені іноземною мовою, повинні мати впорядкований автентичний переклад на зазначену мову.

Отже, якщо в договорі з нерезидентом здійснено переклад на державну мову дані про нерезидента, зокрема його назва і місцезнаходження, то в податковій накладній такі реквізити також відзначаються державною мовою.

Якщо в угоді реквізити нерезидента вказані без перекладу на державну мову, то з метою збереження ідентичності реквізитів податкової накладної, зовнішньоекономічної операції та первинних документів, оформлених у зв'язку із здійсненням зовнішньоекономічної операції, графи "Особа (платник податку) - продавець" та "Місцезнаходження (податкова адреса) продавця" податкової накладної можуть бути заповнені без перекладу на державну мову.

 

Податкову переплату не можна зарахувати в рахунок погашення ЄСВ

ЄСВ сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Якщо у платника немає банківського рахунку, ЄСВ сплачується шляхом внесення готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.

ЄСВ не входить в систему оподаткування, а кошти, що надходять від його сплати і застосування фінансових санкцій, не можуть зараховуватися до бюджетів та використовуватися на цілі, не передбачені законодавством про ЄСВ.

Виходячи з того, що ЄСВ не входить в систему оподаткування і не належить до джерела наповнення дохідної частини державного і місцевих бюджетів, законодавчі підстави для здійснення повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань за податками і зборами в рахунок погашення боргу по сплаті ЄСВ відсутні.

 

Дострокове розірвання договору довгострокового страхування життя: що в податковому обліку

У разі дострокового розірвання договору довгострокового страхування життя роботодавець-страхувальник повинен включити до доходів суми страхових платежів, раніше віднесених до витрат. Крім цього, страхувальник повинен нарахувати пеню в розмірі 120 % облікової ставки НБУ, діючої на дату виникнення таких доходів. Важливий момент: викупна сума або її частина, повернена страхувальнику, в доходи не включається.

При цьому різниця між сумою внесених страхувальником страхових платежів і викупної сумою, що виплачується такому страхувальнику підлягає включенню страховиком до складу його доходів від страхової діяльності, підлягає оподаткуванню за ставкою 3 %.

У Податковій декларації з податку на доходи (прибуток) страховика нарахована сума податку на прибуток від страхової діяльності за ставкою 3% відображається у рядку 02 Декларації.

Дохід від діяльності з виконання договорів довгострокового страхування життя та пенсійного страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення (за ставкою 0 відсотків) відображається в рядку 22 Декларації.

Лист Міндоходів від 02.04.2014 р. № 5902/6/99-99-19-03-02-15

 

Лікарняний і відпустка для єдинників I і II груп

За загальновстановленим правилом підприємці I і II груп без найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності не передбачено.

Враховуючи вищевикладене, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів Міндоходів рекомендує подавати заяву на відпустку до його початку, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим доданням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

Важливий нюанс: якщо під час відпустки або лікарняного підприємець отримує дохід, то за такий період йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення діяльності.

 

Повідомлення про делегування філіям права на складання податкових накладних має подаватися разом з декларацією з ПДВ

Якщо платник ПДВ має філії, які не зареєстровані платниками ПДВ і самостійно здійснюють постачання товарів/послуг, а також проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то він може делегувати їм право складання податкових накладних.

Для цього він повинен надати кожній філії окремий числовий номер та письмово повідомити про це контролюючий орган за місцем його реєстрації як платника ПДВ.

Повідомлення про делегування філіям права виписки податкових накладних та ведення реєстру податкових накладних подається платниками разом з декларацією за перший звітний період року.

Надалі таке повідомлення подається разом з декларацією за той звітний період, в якому відбулися зміни в списку афілійованих осіб, незалежно від того, звітний місячний або квартальний період він застосовує.

 

 

Як податковому агенту в платіжці на сплату ПДФО заповнити реквізит "Призначення платежу"

При заповненні реквізиту "Призначення платежу" розрахункового документа в полі 3:

• друкується розділовий знак ";";

• друкується один з таких реквізитів:

а) код за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

б) реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера;

в) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів (завжди має 9 цифр).

У разі здійснення платником податків - юридичною особою сплати за відокремлений підрозділ друкується код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така оплата.

 

 

Сплачувати податки потрібно на ті коди бюджетної класифікації, на які вони нараховані Міндоходів

Міндоходів розглянуло питання щодо правомірності застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податків у випадках, коли платником такі суми сплачені на рахунки бюджетної класифікації, відмінні від тих, за якими проведено нарахування підлягають зарахуванню до бюджету коштів в інформаційній системі органів доходів і зборів.

Якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або спрямував кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, за яким повинні бути погашені податкові зобов'язання), то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а отже, не погаситься сума податкового зобов'язання платника податків.

Крім того, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, яка оформила цей документ і подала його до обслуговуючого банку.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом встановлених строків, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, визначених ст. 126 Податкового кодексу.

Лист Міндоходів від 24.01.2014 р. N 1362/6/99-99-18-09-01-15

 

Як відобразити в декларації повернення товару від неплатника ПДВ

Постачальник - платник ПДВ, при поверненні йому товарів/послуг особою, яка на дату їх придбання не була платником цього податку, має право зменшити раніше виниклі податкові зобов'язання з ПДВ за умови повернення йому у власність раніше поставлених їм товарів і надання одержувачу - неплатнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості.

У разі коригування сум податкових зобов'язань при поверненні товарів неплатником ПДВ таке коригування відображається у рядку 8.1 розділу 1 декларації з ПДВ та в додатку 1 (Д1) до декларації.

При заповненні додатка 1 (Д1) в даному випадку слід заповнювати всі колонки таблиці 1 розділу I з урахуванням особливостей заповнення реквізитів податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної.

Зокрема, при поставці товарів/послуг неплатнику ПДВ у полі "Особа (платник податку) - покупець" податкової накладної та розрахунку коригування до податкової накладної (у разі повернення товарів) робиться запис "Неплатник податку". Отже, у графі 2 таблиці 1 додатка 1 (Д1) слід також зазначити  "Неплатник податку". При цьому в графі 3 такої таблиці вказується умовний ІПН "400000000000".

 

Чи можна в податковій накладній зазначати іноземною мовою торгову марку товару та у вигляді абревіатури найменування товару?

Податкова накладна заповнюється державною мовою. При цьому у разі неможливості перекладу з іноземної мови торгової марки або найменування товару на державну мову та з метою збереження ідентифікації такого товару, в податковій накладній в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» допускається зазначати назву торгової марки та у вигляді абревіатури номенклатуру товару без перекладу на державну мову.

 

Туристичний збір

Хто є платниками туристичного збору? 

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Положеннями  Податкового кодексу України визначено, що платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк. 

Хто є податковими агентами при справлянні туристичного збору? 

Згідно з Податковим  кодексом податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням, і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку або квитанції на проживання. 

Податковими агентами є :

- адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інші заклади готельного типу, а також санаторно-курортні заклади; 

- квартирно-посередницькі організації, які направляють осіб на поселення у будинки або квартири, що належать фізичним особам 

- юридичні особи або фізичні особи - підприємці, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти туристичний збір 

Які пільги щодо сплати туристичного збору передбачені Податковим кодексом?

Згідно положень Податкового кодексу платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров’я України;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

Які документи повинна надати податковому агенту особа, з метою підтвердження того, що вона звільняється від сплати туристичного збору?

Постійне місце проживання може бути підтверджене паспортом громадянина України 

Проживання на умовах договору найму може бути підтверджене договором найму житла 

Перебування особи у відрядженні підтверджується наказом або розпорядженням підприємства про направлення працівника у відрядження . 

Особи, які належать до категорії інвалідів, дітей-інвалідів, до ветеранів війни та особи, які належать до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  підтверджують свій статус відповідним посвідченням, а особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів, документом, що засвідчує таку особу.

Наявність путівки або курсівки в санаторії та пансіонати є підставою для надання пільги по сплаті збору. 

Тобто, з метою підтвердження правомірності надання пільги податковий агент повинен мати копії відповідних документів, що підтверджують належність особи до пільгової категорії.  

 

Порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій

Яке літерне позначення ставки ПДВ відображається платниками податку на додану вартість, які застосовують ставку 7 відсотків до операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення у фіскальному касовий чеку?

Відповідно до п. 2 Розділу III Закону України від 10 квітня 2014 року № 1200-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства» з 01 квітня 2014 року до 01 червня 2014 року до платників податку на додану вартість, які застосовують ставку 7 відсотків до операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, не застосовуються вимоги нормативно-правових актів щодо відображення у касовому чеку відомостей: про код ставки податку на додану вартість за одиницею товару; загальної суми податку на додану вартість за кожною позицією (групою товарів); загальної суми коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість.

Чи відображаються розрахунки з застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо в розрахункових квитанціях? 

Відповідно до ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані: 

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст.3 Закону №265);

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п.2.ст.3 Закону №265). 

Згідно з підпунктом 5.1 пункту 5 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000 року №614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за №105/5296, (зі змінами та доповненнями) розрахункова квитанція - це розрахунковий документ, бланк якого виготовлений друкарським способом, а окремі реквізити заповнюються від руки або шляхом проштамповування при реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) або при видачі коштів покупцеві у разі повернення товару, рекомпенсації послуги, прийняття цінностей під заставу та в інших випадках. Форма N РК-1 розрахункової квитанції наведена в додатку 3 цього Положення. 

Що таке товарний чек та які обов’язкові реквізити він повинен містити?

Порядок оформлення розрахункових документів при проведенні розрахункових операцій за готівку в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі - Закон). При цьому законодавчо визначено випадки звільнення продавця від обов’язкового надання покупцю складених за встановленою формою фіскальних чеків, надрукованих реєстратором розрахункових операцій, або розрахункових квитанцій, заповнених вручну. 

В той же час пунктом 15 статті 3 Закону передбачено, що чеки, накладні та інші письмові документи, які засвідчують передачу права власності на товари (послуги) від продавця до покупця, повинні видаватись покупцю таких товарів (послуг) на його вимогу. Тобто такі документи видаються за вимогою покупця. 

Таким чином, оформлення розрахункових операцій з використанням товарних чеків у випадках, передбачених Законом, є правомірним. 

Разом з тим, якщо форма та зміст фіскального чека, розрахункової квитанції та інших розрахункових документів, надання покупцю яких є обов’язковим, визначена підпунктом 3.2 пункту 3 наказу Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 №614 ”Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі - наказ), то форма та зміст товарного чека на теперішній час законодавчо не визначена. 

Таким чином, суб’єкти господарювання можуть видавати товарні чеки довільної форми. 

Разом з тим, виходячи із змісту Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-XII ”Про захист прав споживачів”, а також визначення Законом України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” терміна розрахункові документи, до яких відносяться товарні чеки, вважаємо, що товарний чек повинен містити напис ”Товарний чек” та за змістом відповідати вимогам підпункту 3.2 пункту 3 наказу за виключенням зазначення в ньому фіскального номера реєстратора розрахункових операцій, напису ”Фіскальний чек”.

Чи дозволяється застосування спрощеної квитанції при продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів? 

Відповідно до пп 12.1 п.12 Положення про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за № 105/5296 Спрощена розрахункова квитанція - це розрахунковий документ, бланк якого виготовлений друкарським способом, а окремі реквізити заповнюються від руки або шляхом про штампування при реєстрації розрахункових операцій, якщо відповідно до чинного законодавства розрахунки проводяться без застосування реєстратора розрахункових операцій: 

 - за товари або послуги (за винятком алкогольних напоїв та тютюнових виробів), якщо загальна сума розрахунку не перевищує 10 гривень;

 - при продажу квитків тривалого користування (на декаду і більш тривалий період) на проїзд у міському або приміському пасажирському транспорті, якщо такі квитки є документами суворого обліку; 

 - при видачі коштів у разі приймання від населення вторинної сировини (крім металобрухту). 

Таким чином, при продажу суб’єктом господарювання алкогольних напоїв та тютюнових виробів спрощена розрахункова квитанція не виписується.

Які реквізити повинна містити розрахункова квитанція?

Відповідно до підпункту 5.1 пункту 5 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 1 грудня 2000 року №614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за №105/5296, (зі змінами та доповненнями) (далі – Положення) розрахункова квитанція - це розрахунковий документ, бланк якого виготовлений друкарським способом, а окремі реквізити заповнюються від руки або шляхом проштамповування при реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) або при видачі коштів покупцеві у разі повернення товару, рекомпенсації послуги, прийняття цінностей під заставу та в інших випадках. Форма №РК-1 розрахункової квитанції наведена в додатку 3 до Положення. 

Згідно з підпунктом 5.2 пункту 5 Положення розрахункова квитанція складається з двох частин - корінця та відривної частини. 

Підпунктом 5.3 пункту 5 Положення визначено, що відривна частина розрахункової квитанції повинна містити обов’язкові реквізити: 

- напис „РОЗРАХУНКОВА КВИТАНЦІЯ”, серію (чотири літери) та номер (шість цифр), нанесені при виготовленні бланка квитанції; 

- назву суб`єкта господарювання;  

- ідентифікаційний код за ЄДРПОУ юридичної особи або ідентифікаційний номер за ДРФО фізичної особи, перед яким написані (надруковані) великі літери „ІД”;  

- для суб`єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно із Законом України „Про податок на додану вартість”; перед номером написані (надруковані) великі літери „ПН”; за наявності на розрахунковій квитанції податкового номера дозволяється не вказувати ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (номер за ДРФО); 

- назви окремих реквізитів, які стосуються даних про товар (послугу), а саме: написи „Найменування товару (послуги)”, „Вартість о. в.” (вартість одиниці виміру), „ПДВ (%)”, „Вартість”; 

- рядки для записування даних про товар (послугу) або про операцію виплати: найменування товару (послуги, назви операції виплати), вартості одиниці виміру товару (суми коштів по одній операції виплати), ставки ПДВ у відсотках, вартості товару (суми коштів по здійснених операціях виплати), а в разі продажу алкогольних напоїв або тютюнових виробів - найменування товару та його вартість; 

- напис „Сума розрахунку (грн., коп.)” та загальну вартість усіх товарів (послуг), оплачених за однією розрахунковою квитанцією (загальну суму виданих коштів); 

- напис „Розрахунок провів”, рядок для підпису особи, що здійснює розрахунки; 

- дату (день, місяць, рік) проведення розрахунків. 

Згідно з підпунктом 5.4 пункту 5 Положення корінець розрахункової квитанції повинен містити обов’язкові реквізити: 

- серію та номер, які нанесені при виготовленні бланка квитанції та збігаються з серією та номером відривної частини; 

- напис „Сума розрахунку (грн., коп.), всього” та загальну суму отриманих за товар або послугу (виданих покупцеві) коштів;  

- напис „у т. ч. за ставкою ПДВ 20 %”, суму коштів, отриманих за товари чи послуги, продаж яких оподатковується ПДВ за ставкою 20 %, або суму виданих покупцеві коштів, якщо видана сума зменшує податкові зобов’язання платника ПДВ; 

- рядки для записування даних про товари (послуги), а в разі продажу алкогольних напоїв або тютюнових виробів - найменування товару та його вартість;  

- дату (день, місяць, рік) проведення розрахунків.  

Підпунктом 5.5 пункту 5 Положення визначено, що при виготовленні бланка розрахункової квитанції додатково до серії та номера можуть наноситися друкарським способом інші обов`язкові реквізити.

Які обов’язкові реквізити повинен містити фіскальний звітний чек ”Z-звіт”?

Відповідно до п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.02 № 199 ”Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування” чеки всіх звітів повинні містити такі загальні реквізити: 

- назву і адресу господарської одиниці;  

- індивідуальний номер платника, перед яким друкуються великі літери ”ПН”. У разі коли суб’єкт підприємницької діяльності не зареєстрований як платник ПДВ, замість індивідуального номера платника повинен бути надрукований ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або ідентифікаційний номер згідно з ДРФО (для фізичних осіб), а замість літер ”ПН” - літери ”ІД”;   

- фіскальний номер реєстратора, перед яким друкуються великі літери ”ФН”;  

- заводський номер реєстратора; 

- логотип виробника.

Чи дозволяється виправляти записи у розрахункових квитанціях або використовувати пошкоджені?

Пунктом 8 глави 2 розділу IIІ Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 зі змінами та доповненнями визначено, що не дозволяється використовувати розрахункові квитанції повторно, виправляти записи у квитанціях, вилучати з розрахункової книжки корінці розрахункових квитанцій, порушувати кріплення книжки. У разі пошкодження розрахункової квитанції чи здійснення помилкового запису таку квитанцію слід анулювати, для чого на корінці та відривній частині зробити помітку «Анульовано», яку засвідчити підписом особи, яка здійснює розрахунки.

Чи вважається розрахунковим документом роздрукований електронний проїзний квиток на залізничному транспорті? 

На підставі ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розрахунковим документом може вважатися проїзний документ, оформлений на відповідному бланку проїзного документа чи сформований в електронному вигляді відповідно до вимог Порядку № 331/137 та чинного законодавства, що засвідчує укладення договору між залізницею і пасажиром на проїзд й видається пасажиру після оплати ним вартості послуги. Тобто електронний проїзний (перевізний) документ може вважатися розрахунковим документом у випадку оформлення його на відповідному бланку проїзного документа.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.