Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба ДФС повідомляє

24.07.2014, 16:53    просмотров: 1134

 

Європол підтримав ідею створення Служби фінрозслідувань

Реформа є ідеальною можливістю для посилення верховенства права, - про це у своєму листі до Першого заступника голови ДФС Володимира Хоменка написав директор Европола Роб Вайнрайт.

"Європол вітає намір об’єднати всі компетентні органи протидії економічним злочинам в одну потужну і єдину Службу фінансових розслідувань", - йдеться у листі.

"Я із задоволенням повідомляю Вам, що моя організація залишається цілком прихильною у підтримці української влади щодо надання технічної допомоги та сприяння розбудові потенціалу правоохоронного сектору", - пише Роб Вайнрайт.

Він зазначає, що угода між Україною та Європолом про стратегічну співпрацю передбачає відповідні основи, ресурси, що дозволяють відповідати на конкретні запити, що входять до повноважень організації. 

"Ми також вважаємо, що реформа є ідеальною можливістю для впровадження процедурних та структурних гарантій для громадян України і посилення верховенства права", - заявляє керівник Європолу.

Вайнрайт зазначає, що така реформа української правоохоронної системи наблизить її до європейської:

"Це сприятиме закріпленню надзвичайно важливих принципів у правовій системі, таких як принцип законності, рівності перед законом, права на захист, виключення притягнення до кримінальної відповідальності за один і той самий злочин, які є невід’ємними частинами так званої “EU Acquis” (нормативно-правова база ЄС) і, власне кажучи, єдиними реальними засобами для дієвого зменшення будь-якого підґрунтя виникнення корупційних дій та недотримання законодавства з основною цінністю, якою є доброчесність".

Директор Європолу підтримав пропозицію Володимира Хоменка щодо створення консультаційної робочої групи:

"Я призначив співробітника підрозділу фінансової розвідки, який братиме участь у заходах від імені організації та ділитиметься передовими практиками та досвідом, що є в країнах-членах Європейського союзу".

Для подальшої співпраці Вайнрайт запросив українську делегацію до участі у Другому форумі керівників органів податкових розслідувань Організації економічного співробітництва та розвитку, який прийматиме Європол у Гаазі. А також - взяти участь у Третій конференції з питань боротьби з тяжкими і організованими податковими злочинами, що організовуватиметься Європолом та Фінансовою Гвардією Італії.

 

Співробітники фіскальної служби взяли участь у акції з прибирання Майдану Незалежності

20 липня 2014 року о 10.00 за участю представників Державної фіскальної служби відбулася акція з прибирання Майдану Незалежності під назвою «Толока на Майдані».

Організаторами заходу виступили Інформаційно-комунікаційний департамент Державної фіскальної служби України спільно із «Радою Сотників Майдану», Міжнародною благодійною організацією «Українська ліга благодійників» та «Українською Асоціацією Заготівельників та Переробників вторинної сировини».

В акції також взяли участь представники спортивних, воєнно-патріотичних, екологічних громадських організацій, студенти, волонтери, активісти та мешканці міста.

Зазначимо, що основною метою акції став благоустрій центральної площі міста Києва - прибирання Майдану Незалежності в рамках загальної просвітницької акції «Зробимо Україну чистою від сміття та корупції». 

 

Державна фіскальна служба підтримує дітей, які постраждали внаслідок бойових дій на території Східної України.

19 липня 2014 року в Національному музеї народної архітектури та побуту у Пирогові відбулося закриття другого заїзду у літньому таборі «РОДОВІД січ», де відпочивають діти, які постраждали внаслідок бойових на сході України, проживають у зоні бойових дій, а також діти із сімей військових, які беруть участь у АТО.

Варто зазначити, що у оздоровчому таборі «РОДОВІД січ» створено унікальну інфраструктуру, яка дозволяє не лише оздоровлювати постраждалих дітей, а й виховувати їх у дусі патріотизму та поваги до Батьківщини. Окрім того, діти мають змогу вивчати історію Незалежної України та брати участь у розвиваючих іграх та гуртках.

На святковий концерт, організований для дітей «РОДОВІД січі», завітали народні депутати України, представники громадськості, а також директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Міністерства доходів і зборів України Віктор Косарчук та представник громадської антикорупційної комісії, голова правління Міжнародної благодійної організації «Українська ліга благодійників» Микола Іванов, які передали дітям вітання та подарунки від керівництва Державної фіскальної служби України.

 

ДФС та АППУ готові до оновленої та взаємовигідної співпраці

Державна фіскальна служба зацікавлена у співпраці з громадськими організаціями щодо ефективного проведення податково-митних реформ. Про це заявив Голова ДФС Ігор Білоус сьогодні, 18 липня, під час зустрічі з керівниками Асоціації платників податків України.

«Сьогодні перед нами стоїть надважливе завдання – наповнення Державного бюджету. А в нинішніх умовах це означає - забезпечити усім необхідним армію та правоохоронні органи для успішного проведення Антитерористичної операції, а, головне, зберегти соціальний мир та спокій, регулярно виплачуючи пенсії, зарплати лікарям, вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери, а також інші соціальні виплати. Для ефективної роботи ДФС ми посилили боротьбу з корупцією, ми проведемо податкову та митну реформи, відбудуться зміни в роботі самого відомства. І нас не зупинить те, що все це ми будемо роботи в умовах війни на сході країни, де терористи фактично знищують бізнес. Ми маємо спільну мету з Асоціацією платників податків - врятувати економіку і зберегти країну», – сказав Ігор Білоус.

Він, зокрема, зазначив, що фахівці служби вже розробили альтернативний варіант електронного адміністрування ПДВ, який унеможливить махінації з цим податком. Цю систему вже погодила технічна місія МВФ і наразі триває її опрацювання з Нацбанком. На черзі – зниження ставок єдиного внеску на державне загальнообов’язкове страхування.

«У нас два пріоритети – податок на додану вартість та єдиний соціальний внесок. За все одночасно взятися неможливо. Ми повинні робити радикальні реформи, але при цьому відчувати потреби бізнесу. Не можна одразу ж побудувати швейцарську систему оподаткування, адже ми одразу втратимо половину платників податків. Бізнес сьогодні на межі виживання – і ми маємо тонко відчувати цей перехідний період», – наголосив Ігор Білоус.

У свою чергу очільники АППУ запевнили керівництво ДФС у зацікавленості у якнайшвидшому проведенні таких реформ та запевнили про свою готовність до співпраці у цьому напрямі.

«Ми очікуємо того ж, що й усе наше суспільство – реформ. Асоціація готова та буде допомагати у реформуванні податкової та митної систем. Для цього ми задіємо всі наші відділення у регіонах, залучимо наших кращих фахівців, які мають досвід роботи у цій сфері», – сказав Президент АППУ Василь Матійчик.

Учасники зустрічі також обговорили процедуру проведення податкових перевірок, заходи у рамках протидії корупції в податкових та митних органах, запровадження принципу «єдиного вікна» для подачі звітності та удосконалення сервісів для платників податків.

«Дуже важливим завданням є удосконалення електронних сервісів. Ми маємо мінімізувати спілкування податківців з бізнесом і це стане реальною протидією корупції. Перебудувати ментальність наших громадян дуже складно, але без цього ефективність боротьби з корупційними проявами значно знижується. Електронне спілкування фактично усуває податківця від таких неправомірних ризиків»,– підкреслив Ігор Білоус.

 

До бюджету сплачено 3,5 млрд. грн. єдиного податку

У І півріччі поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 3,5 млрд. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла на 13 відс. У 2013 році до бюджету надійшло понад 3,1 млрд. гривень.

Левова частка суми сплачена підприємцями – фізичними особами. Від приватних підприємців бюджет отримав майже 2,6 млрд. гривень єдиного податку. Від діяльності спрощенців - юридичних осіб до бюджету надійшло 955,2 млн. грн.

Загалом, за статистикою відомства, на сьогодні на спрощеній системі оподаткування працюють 1,2 млн. платників податків.

Нагадаємо, що підприємці мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді. До того ж за власним рішенням протягом року «спрощенці» мають змогу змінювати групу або ставку податку. 

 

У І півріччі надходження єдиного внеску склали 91 млрд. гривень

Протягом січня-червня 2014 року органами доходів і зборів зібрано 91 млрд. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Індикативні показники виконано на 103,3 відсотка.

Надходження єдиного внеску продовжують перевищувати минулорічні показники. Зокрема, протягом зазначеного періоду без урахування АР Крим та м. Севастополь надходження з єдиного внеску склали 89,5 млрд. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року цьогорічна сума надходжень зросла на 1,8 млрд. гривень.

Нагадаємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавчо визначених пропорцій та перераховується за призначенням на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Арсеній Яценюк на нараді в ДФС: "В Україні треба змінити відношення до платника податку"

У вівторок, 15 липня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів нараду в Державній фіскальній службі України.

У нараді взяли участь Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко, заступник Голови ДФС Анатолій Макаренко, директор Департаменту податкового та митного аудиту Наталія Рубан. На прямому зв’язку були керівники всіх регіональних підрозділів ДФС.

Звертаючись до присутніх на нараді Арсеній Яценюк підкреслив, що сьогодні всі повинні усвідомити, що «це не та Україна, яка була навіть півроку тому, а відповідно це не та податкова служба, яка була протягом останніх 10 років». 

Арсеній Яценюк також підкреслив, що Україні оголосили війну, про «яку в підручниках не прочитаєш - такого не було раніше». «Хтось зараз почав називати це гібридною війною, хтось – прихованою. Але вбивають наших військовослужбовців, терористи вбивають мирних громадян і вбивають країну. Вбивають тільки тому, що ми з вами сказали: ми – вільні люди і вільна держава, ми хочемо рухатись до Європи».

«У Путіна було і є чітке завдання – знищити Україну, відновити свій вплив на пострадянському просторі. Йому не вдалося зреалізувати цей план так, як вони хотіли. Вони прорахувалися по Донецьку, Луганську, Одесі, Харкову, Миколаєву, Херсону. Він (президент РФ Володимир Путін) прорахувався. Аплодисментів російським триколорам не було», - сказав Арсеній Яценюк.

Проте це, за словами Глави Уряду, «не означає, що російський президент зупинився»: «Тепер їхній план з політичної дестабілізації, сепаратистської ідеології змінився на соціальну і економічну дестабілізацію. Ті самі, які брали участь в мітингах за Новоросію, вже починають розказувати про пенсії й зарплати. Це ті самі особи - агентура ФСБ, яка була сюди заслана десятки років тому».

Він підкреслив, що Уряду разом із ДФС необхідно шукати «відповідь на питання, як людям дати їжу і роботу». В той час як президент Росії «буде робити все, щоб закривати ринки, розкачувати ситуацію, в тому числі й через корупцію ДФС».

«Нам потрібно фінансувати армію і оборону. Нам потрібно, щоб українці знали, що ми здатні захистити свою державу. А ще знали, що Податкова адміністрація, Податкова служба і нова Державна фіскальна служба не залишилася анклавом корупції», - підкреслив він.

Глава Уряду віддав низку розпоряджень ДФС. Зокрема, щодо розробки Кодексу економічного зростання. Він наголосив на необхідності зменшення кількості податків, збільшення бази оподаткування і спрощення системи оподаткування: «В Україні треба змінити систему оподаткування і відношення до платника податку» . 

Арсеній Яценюк також доручив створити службу фінансових розслідувань. «Ліквідація податкової міліції і нова якість у фінансових розслідуваннях», - поставив завдання Прем’єр-міністр.

Крім того, Глава Уряду наголосив на необхідності переходу «на якісно нову форму перевірок» - безвиїзні перевірки, із застосуванням ІТ-технологій, через бази даних, які є в ДФС.

Арсеній Яценюк доручив також невідкладно ввести спеціальні рахунки ПДВ та наголосив, що робитиме все для того, аби було у парламенті було ухвалено рішення про «податковий компроміс».

Прем’єр-міністр повідомив, що ці доручення мають бути виконані до вересня 2014 року. «У вас часу до 1 вересня. І то це надто багато», - підкреслив Арсеній Яценюк.

«Йдеться не про долю Державної фіскальної служби, а про долю країни. Люди хочуть реальних дій. Зробіть це. Заставте своїх працівників виконувати те, на що їх призначали», - звернувся Глава Уряду до представників ДФС.

 

Ігор Білоус: Ми будемо створювати ефективну систему протидії корупції

У процесі створення нового органу виконавчої влади – Державної фіскальної служби буде розроблено ефективну систему протидії корупції у відомстві. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус 15 липня під час другого засідання Антикорупційного форуму. Цей майданчик для відкритого і відвертого спілкування був ініційований Головою Служби безпеки України Валентином Наливайченком. Нинішня сесія проходила у Митному департаменті ДФC, оскільки саме питання митниці були ключовими.

«Перший і найважливіший крок – це створення умов для усвідомлення того факту, що боротьба з корупцією є завданням всього колективу і, водночас, сферою персональної відповідальності кожного окремого співробітника і керівника», – наголосив Ігор Білоус.

За його словами, у відомстві буде проведено атестацію особового складу, тестування на предмет знання вимог податкового, митного та антикорупційного законодавства. Для прозорості процедур призначення працівників на керівні посади, у тому числі у територіальні органи, керівник відомства планує залучити спеціально створену для цього Раду з питань добору керівних кадрів.

«Кадрові призначення повинні бути чітко обґрунтованими. Обов’язкові вимоги до кандидатів на керівні посади – це необхідна освіта, достатній фаховий досвід, позитивні результати на попередніх місцях роботи. А головне, – ці особи повинні бути порядними, високоморальними і не заплямованими причетністю до різних корупційних справ», – наголосив Голова ДФС.

У новоствореному відомстві багатьом кандидатам на посади також пропонуватимуть пройти перевірку на поліграфі. Ця система має запрацювати вже найближчим часом. Крім того, буде створено і ефективну систему внутрішнього контролю, спрямованого насамперед на виявлення корупційних ризиків і недопущення корупційних правопорушень з боку службових осіб органів фіскальної служби.

На сьогодні, за словами Голови Державної фіскальної служби, підвищеної уваги заслуговує питання протидії корупції у митній сфері, де типовими злочинами залишаються хабарництво та зловживання повноваженнями. Як свідчить аналіз, у співставленні до загальної кількості працівників податкового та митного напрямку діяльності фіскальної служби, рівень правопорушень у сфері службової діяльності серед митників на чверть вищий, ніж серед податківців, а щодо корупційних злочинів – у два рази.

Суттєвим кроком до зменшення таких корупційних ризиків на кордоні Ігор Білоус вважає мінімізацію прямого контакту підприємців з посадовими особами митниці в процесі декларування товарів за рахунок використання інформаційно-комунікаційних технологій у митній сфері.

Крім того, допомогою у боротьбі з корупційними проявами будуть соціологічні дослідження серед платників податків та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. За рахунок таких опитувань визначатимуться основні корупційно-вразливі напрями у діяльності фіскальної служби, а також здійснюватимуться практичних заходи щодо протидії корупції.

«Сьогодні цілком зрозуміло, що зниження рівня корупції у митній сфері можливе лише за умов здійснення комплексних системних заходів правового, економічного та профілактичного характеру, широкого залучення громадськості та удосконалення взаємодії з усіма державними органами, що працюють на кордоні», – наголосив Ігор Білоус.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Місцеві бюджети Запорізького регіону отримали майже 15 млн. гривень від плати за ліцензії 

Саме таку суму надходжень плати за ліцензії на право роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями зафіксували співробітники ГУ Міндоходів у Запорізькій області за перше півріччя 2014 року. 

- З початку року платникам видано 3 705 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, призупинено 339 та анульовано 384 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, - повідомив в. о. начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Також за січень-червень поточного року до державного бюджету надійшло понад 5 млн. грн. акцизного податку, що перевищує надходження за відповідний період минулого року на 7 відсотків. 

У першому півріччі проведено 47 перевірок суб’єктів господарювання, що вроздріб або оптовими партіями торгують алкогольними напоями та тютюновими виробами. За їх результатами встановлено 62 порушення та застосовано фінансових санкцій на суму майже 300 тис. грн.

 Так, при проведенні перевірки підприємця Л. в м. Запоріжжя було встановлено, що він продавав алкогольні напої за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін. Сума штрафних санкцій склала 5 тис. грн.

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області нагадує підприємцям та суб’єктам господарської діяльності, що ліцензії можна отримати як у ГУ Міндоходів області, так і у Центрах обслуговування платників за місцем торгівлі.

 

До місцевих бюджетів запорізький бізнес перерахував майже 1,5 млрд. гривень 

Про це зазначив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін на засіданні Громадської ради, говорячи про підсумки роботи відомства у 1-му півріччі поточного року. Зокрема, це перевищує рівень відповідного періоду минулого року майже на 60 мільйонів гривень або на 4 відсотки. за участю, 

До загального фонду державного бюджету від запорізьких платників за 6 місяців поточного року надійшло майже 793 мільйони гривень (без урахування великих платників Спеціалізованої інспекції), що більше, ніж за аналогічний період минулого року майже на 70 мільйонів гривень або на 10 відсотків. 

У ході засідання увагу присутніх було зосереджено на перспективах роботи органів ГУ Міндоходів області, Запорізької митниці Міндоходів в умовах реформування Міндоходів України і створення Державної фіскальної служби та розглянуто питання, які стосувалися змін до Податкового кодексу України під час мобілізації військовозобов'язаних.

На засіданні громадської ради також говорили про реформування органів Міндоходів у Державну фіскальну службу і основні пріоритети цієї реорганізації. Перший і головний стосується, безумовно, наповнення бюджетів. Важливим напрямом є розширення діалогу з платниками, зменшення тиску на бізнес. Так само серед пріоритетів – скорочення перевірок. 

 Інформуючи присутніх про підсумки роботи за перше півріччя, в. о начальника Запорізької митниці Міндоходів Володимир Стеценко наголосив, що бюджет отримав 1 мільярд 456 мільйонів гривень, що на 63 мільйони гривень більше від показників 6 місяців 2013 року. Покращується і сервісне обслуговування митних процедур, процес оформлення митних вантажів. 

Обговорюючи підсумки роботи, члени Громадської ради акцентували увагу на питаннях з якими їм доводиться стикатися. Зокрема, мова йшла про відшкодування податку на додану вартість для транспортників, які займаються міжнародними перевезеннями, питання плати за землю, сплати єдиного соціального внеску бюджетними установами, організаціями та інше.

Члени Громадської ради обговорили та надали пропозиції стосовно механізму звільнення від оподаткування доходів військовозобов'язаних, надання звітності з окремих податків та зборів.

За результатами засідання Громадської ради було прийнято відповідне рішення.

 

Понад 2,5 млрд. грн. ЄСВ – внесок запорізьких платників

 Така сума єдиного соціального внеску на загальнодержавне обов'язкове страхування надійшла за перше півріччя поточного року від платників області. Про це повідомив журналістам в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін.

З жовтня 2013 року адміністрування єдиного соціального внеску покладене на органи Міндоходів. За січень-червень 2014 року запоріжцями сплачено 2 мільярди 563 мільйони гривень єдиного соціального внеску, що на 92 мільйони гривень або майже 104 відсотки більше від запланованого. 

Темп зростання надходжень першого півріччя до аналогічного періоду минулого року збільшений на 102 відсотки або 55 мільйонів гривень.

 У травні і червні поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування збільшилися на 108 відсотків, додатково отримано 38 млн. грн. і більше 37 млн. грн. відповідно. 

Середньомісячна сплата ЄСВ збільшилася на 9 мільйонів гривень – з 418 мільйонів гривень до 427 мільйонів гривень.

Зростання надходжень єдиного соціального внеску пов'язане із виплатами відпускних освітянам, виплатами зарплат від кількох великих підприємств, які відновили свою роботу в обласному центрі, великого столичного підприємства, яке стало на облік у м. Запоріжжі, від погашення заборгованості та іншого.

 

У Запоріжжі викрили "конвертаційний центр" з оборудками на 20 млн. грн.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань спільно з оперативним управлінням ГУ Міндоходів у Запорізькій області ліквідовано "конвертаційний центр", який надавав послуги 113 підприємствам реального сектора економіки. У "конвертаційному центрі " на замовлення підприємств формували незаконний податковий кредит задля того аби зменшити податкові зобов'язання і збільшити бюджетне відшкодування податку на додану вартість. За час існування цього кримінального центру підприємства провели віртуальних операцій на 20 млн. грн. та переводили безготівкові кошти у готівку. 

З метою прикриття незаконної діяльності, учасники "конвертаційного центру" зареєстрували 9 суб’єктів господарської діяльності (юридичних осіб), які нібито постачали продукцію (надавали послуги) підприємствам реального сектора економіки. Насправді ні послуг, ні товарів ніхто не надавав і не поставляв. Через фіктивні фірми йшло лише паперове оформлення так званих "операцій", з рахунків знімалися кошти і за певний відсоток їх переводили у готівку.

За вказаними фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове слідство.

- Протягом січня-червня 2014 року слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочато 171 кримінальне провадження, з яких 36 проваджень за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), 158 кримінальних проваджень закінчено, - коментує підсумки роботи за перше півріччя в.о. заступника начальника-начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області Ярослав Яворський. – Із закінчених кримінальних проваджень до суду направлено 25 з обвинувальним актом та 8 клопотань про звільнення осіб від кримінальної відповідальності.

У закінчених кримінальних провадженнях відшкодовано збитків на суму понад 9 млн. грн., накладено арешт на майно на суму 1,8 млн. гривень. 

 

У звітності запорізького підприємства – "цифри зі стелі", у бюджеті – несплата 3,3 млн. грн.

Це з'ясувалося в ході перевірки, яку провели оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області.

Податкова звітність одного із підприємств м. Запоріжжя базувалась не на реальних цифрах проведених фінансово-господарських операцій, а була з елементами "містичних операцій". Суть її полягала в тому, що за документами фігурували операції з області фантастики, яких в реальному житті не відбувалося. І така собі "фантазія" господарників вилилася бюджету у солідні недоплати.

За фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України) слідчі управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочали кримінальне провадження відносно посадових осіб підприємства. При здійсненні торгівлі різноманітними товарами господарського призначення посадовці, шляхом внесення до податкової звітності недостовірних даних ухилились від сплати податків на суму понад 3 млн. гривень. Ведеться слідство.

 

На Запоріжжі виявили безтоварних операцій на 2,5 млн. грн.

За фактом ухилення від сплати податків у великих розмірах (ч.2 ст.212 КК України) слідчі ГУ Міндоходів у Запорізькій області розпочали досудове розслідування відносно посадових осіб одного з товариств з обмеженою відповідальністю. Вони шляхом відображення безтоварних операцій у фінансовій звітності підприємства при реалізації товарів народного споживання ухилились від сплати податків на суму 2,5 млн. гривень.

"Товар-гроші-товар" – цю одвічну марксистську тезу спробували перефразувати в запорізькому товаристі з обмеженою відповідальністю на зразок: "гроші – липовий папірець – великі гроші". І від гучних фраз перейшли до справ: відвантажували товар лише за документами, а держава за кожною такою оборудкою втрачала кошти.

Наразі ведеться слідство.

 

Запорізькі оперативники перекрили постачання фальсифікату в курортну зону

Факт незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв зафіксували оперативні співробітники Головного управління Міндоходів у Запорізькій області. Незаконне виготовлення, зберігання та реалізацію підакцизних товарів (в рамках кримінального провадження за ч.3 ст.204 КК України) виявили оперативні співробітники на узбережжі Азовського моря. У результаті обшуків вилучено спирт та вже готові для реалізації фальсифіковані алкогольні напої. Таким чином, було перекрито шлях їх постачання та реалізації для відпочивальників курортної зони.

 Всього за минулий тиждень із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 104 тис. грн., у тому числі: алкогольних напоїв на суму 57 тис. грн., спирту на суму 12 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 35 тис. гривень.

 

Фахівці Запорізької митниці Міндоходів викрили адмінпорушень на 1,4 млн. грн.

У ході проведення аналітично-пошукових заходів Запорізькою митницею Міндоходів за січень-червень 2014 року виявлено та заведено 147 справ про порушення митних правил і митного законодавства України громадянами та суб’єктами ЗЕД на суму 1,4 млн. грн.

За перше півріччя направлено до судових органів 39 справ про порушення митних правил. За цей же час судовими органами розглянуто 44 справи (у т.ч. були розглянуті справи, направлені до 2014 року) та винесені постанови про конфіскацію предметів правопорушень на суму 1,04 млн. грн. та накладені штрафи на суму 672 тис. грн. 

Запорізькою митницею Міндоходів розглянуто 113 справ про порушення митних правил, за результатом яких на правопорушників накладені штрафи на суму 5,1 млн. грн. 

Крім того, слідчими органами ГУ Міндоходів у Запорізькій області за результатами відпрацювання двох матеріалів, отриманих від Запорізької митниці Міндоходів, відкрито 3 кримінальні провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 209 КК України, ч.2 ст. 212 КК України та ч.3 ст. 358 КК України.

 

Понад 1,4 мільярда гривень з початку року забезпечила Запорізька митниця до бюджету

Таким є показник надходжень до Державного бюджету за перше півріччя 2014 року на Запорізькій митниці Міндоходів.

Як зазначив в.о. начальника Запорізької митниці Міндоходів Володимир Стеценко, до загального фонду Держбюджету надійшло понад 1 млрд. 453 млн. грн. митних платежів, до спеціального фонду понад – 2,6 млн. грн.

При цьому додатково спрямовано 88,5 млн. гривень. Ці кошти вдалося отримати за рахунок контролю митної вартості товарів – 83,3 млн. грн., класифікаційної роботи – 3,3 млн. грн., контролю за визначенням країни походження – 1,9 млн. грн. Також від реалізації конфіскованого майна перераховано понад 30 тис. гривень. 

Лише за останній місяць завдяки роботі фахівців митниці скарбниця поповнилась на понад 232 млн. гривень. У тому числі додаткові надходження склали майже 16,3 млн. грн. Зокрема, за рахунок контролю митної вартості товарів – 14,2 млн. грн., класифікаційної роботи – 1,6 млн. грн., контролю за визначенням країни походження – 442 тис. гривень.

Нагадаємо, що митні платежі сплачуються безпосередньо власником товарів, що переміщуються, або організацією, що здійснює митне оформлення на підставі договору та має відповідну ліцензію. Митні платежі повинні бути внесені до або одночасно з подачею вантажної митної декларації на розрахунковий рахунок митного органу.

 

 

На Запорізькій митниці електронне декларування зросло на 8 відсотків

Таким є показник розвитку системи електронного декларування товарів у Запорізькому регіоні порівняно з аналогічним періодом 2013 року. 

Лише у червні 2014 року Запорізькою митницею Міндоходів оформлено в електронному вигляді 99,2 відсотка митних декларацій. 

При цьому середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 49 хвилин, а при імпорті – 1 годину 30 хвилин.

Як відзначають фахівці Запорізької митниці, сьогоднішні пріоритети спрямовані на мінімізацію документообігу, прозорість та зручність митних процедур, запровадження новітніх технологій, а також зменшення часу на здійснення митних формальностей.

 

Запорізька митниця Міндоходів надала понад 200 адмінпослуг

У сфері державної митної справи протягом І півріччя 2014 року найбільшим попитом у суб’єктів господарювання Запорізької області користувалася послуга з видачі свідоцтв про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення товарів під митними печатками та пломбами. За січень-червень 2014 року така послуга була надана 198 разів, що складає 98% від загальної кількості адміністративних послуг, наданих митницею у вказаний період.

Серед інших адміністративних послуг, які надавались Запорізькою митницею Міндоходів – надання, анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання та переоформлення дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу.

Нагадаємо, перелік адміністративних послуг, які надаються Запорізькою митницею Міндоходів, та детальна інформація щодо отримання цих послуг розміщена на суб-сайті територіальних органів Міндоходів у Запорізькій області: http://zp.minrd.gov.ua у розділі "Діяльність" – "Адміністративні послуги".

 

Запорізькі міндоходівці виявили порушень на 41 мільйон гривень

Такими є результати контрольно-перевірочних заходів ГУ Міндоходів у Запорізькій області за перше півріччя. Із цієї суми донарахованих узгоджених податкових зобов'язань, які повинні сплатити порушники законодавства, вже надійшло до бюджету майже 39 мільйонів гривень або 94 відсотки. Як зазначив заступник начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Павло Верпета, завдяки зміні концепції підходу до перевірочних заходів у регіоні значно скорочено їхню кількість. Усього з початку року проведено 473 перевірки, що на 745 менше, ніж за аналогічний період минулого року.

– Нинішня діяльність підрозділів податкового та митного аудиту спрямована, перш за все, на виявлення ризикових підприємств там, де є загроза порушення законодавства. Наш пріоритет – зменшення тиску на бізнес, створення комфортних умов для його діяльності. Водночас тим, хто свідомо не дотримується вимог закону, ухиляється від сплати податків, співпрацює з "податковими ямами" та інше, доведеться відповідати за свої дії, – наголосив Павло Верпета.

Сьогодні особлива увага приділяється тим сферам, де можливі факти ухилення від оподаткування у великих розмірах. Наприклад, нещодавно фахівці Міндоходів викрили чергове підприємство, яке намагалося "зекономити" на податках за допомогою фіктивної фірми. Було встановлено, що одне із запорізьких підприємств займалось установкою та монтажем систем сигналізації. Турбуючись про безпеку своїх клієнтів, вони не піклувалися про власну фінансову. Адже при проведенні перевірки у рамках кримінально-процесуального законодавства міндоходівці виявили, що підприємство відображувало в обліку операції з надання послуг за договором субпідряду іншій фірмі, щоправда, лише на "папері" – партнер мав ознаки фіктивності. Таким чином, загальна сума донарахованих податків склала 1,3 мільйона гривень.

Інше підприємство "А", яке здійснювало оптовий продаж металоконструкцій, відносило до складу своїх витрат ще один вид діяльності – торцовку, порізку та сортування. Насправді, як з'ясували перевіряючі, цю роботу підприємство виконувало лише в актах. У результаті встановленого порушення підприємству донараховано понад 200 тисяч гривень податку на прибуток.

 

 

На одному із запорізьких причалів виявлено контрабандний катер

Днями запорізькі митники Міндоходів отримали інформацію від міліціонерів лінійного відділення порту "Запоріжжя" ГУМВС України в Запорізькій області про те, що на одному з човнових причалів м. Запоріжжя знаходиться катер спортивної моделі "1800 FS Astro", на який відсутня інформація про власника судна та його митного оформлення. Відомо лише те, що відповідальним за його зберігання був громадянин "А".

Фахівці оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Запорізької митниці Міндоходів розіслали запити до інших митниць Міндоходів аби дізнатися, чи був факт офіційного пропуску на митну територію України та здійснення митного оформлення вказаного транспортного засобу. Як з'ясувалося, спортивний човен потрапив в нашу країну нелегально, поза митним контролем, без виконання митних формальностей та сплати митних платежів.

За даним фактом Запорізькою митницею Міндоходів у відношенні громадянина "А", заведено справу про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст. 484 Митного кодексу України. Це порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків від вартості незаконно ввезеного транспортного засобу або його конфіскацію. На теперішній час судно вилучено.

 

Оператори "Пульсу" прийняли 78 звернень запорізьких платників

Саме стільки громадян звернулось за перше півріччя 2014 року до антикорупційного проекту – сервісу "Пульс" Міністерства доходів і зборів України у Запорізькій області. З них 76 звернень закрито у зв'язку з вирішенням питань, які в них піднімалися, та заявникам про це повідомлено. 2 звернення нині перебувають на розгляді.

Що стосується тематики звернень на антикорупційний проект – сервіс "Пульс", то більше половини з них, а саме - 41 звернення стосується питань щодо подання звітності та реєстрації податкових накладних. У 21 зверненні йшлося про роботу органів Міндоходів.

"Пульс" – це "гаряча телефонна лінія", що працює за принципом зворотного зв'язку. Оператори не тільки приймають звернення, але і повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Запорізькі платники туристичного збору поповнили місцеві бюджети на 317 тисяч гривень

Саме такий показник по сплаті туристичного збору зафіксовано у Запорізькій області за січень-червень 2014 року. Найбільша сума за перше півріччя надійшла від платників м. Запоріжжя – 118,7 тис. грн., на другому місці за рівнем надходжень м. Бердянськ та Бердянський район – 87,6 тис. грн., платники Якимівського району перерахували до місцевого бюджету майже 49 тис. грн., дещо менше надійшло в Приморському районі, а в м. Мелітополь сума туристичного збору склала 11,7 тис. грн. У регіоні очікують на збільшення надходжень від приазовських районів області після завершення курортного сезону.

Також до місцевих бюджетів за 6 місяців поточного року надійшло 43,7 тис. грн. збору за місця для паркування транспортних засобів.

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

До уваги плтників Донецької та Луганської областей!

З 08 липня 2014 р. платники Донецької обл. обслуговуються у Маріупольскій ОДПІ (тел. (629) 337560), платники Луганської обл. в ДПІ у Жовтневому р-ні м. Луганська (тел. (642) 412541). 

Платники Донецької та Луганської обл. мають можливість надати податкову звітність та звітність ЕСВ у Бердянській податковій інспекції за адресою пр. Праці, 20. 

З питань сплати податків, подання звітності, отримання ідентифікаційного номеру суб’єкти господарювання та громадяни Донецької та Луганської обл. можуть отримувати консультації в Бердянській податковій інспекції за адресою пр. Праці, 20. каб. 308, 317. 

 

При здійсненні торгівлі , громадського харчування та послуг – придбавайте дозвільні документи

Бердянсьтка ОДПІ нагадує, при здійсненні діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг потрібно безумовно виконувати вимоги Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Податковго кодексу, Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», якими передбачено, обов’язковість придбання придбання дозвільних документів - ліцензій, патентів, РРО, використання РРО при розрахунках з споживачами та передачі відповідної звітності, офіційного працевлаштування найманих працівників! 

 У разі невиконання вимог зазначених нормативних актів, до таких платників будуть застосовуватися штрафні та фінансові санкції.

 

Подання звітності в електронному вигляді – вибір доступний кожному

В Бердянській ОДПІ працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам.

Ключі електронного цифрового підпису, видані Акредитованим центром Міндоходів, дають змогу звітувати не лише до органів доходів і зборів, а й до інших контролюючих органів, зокрема до органів статистики. Такі ключі використовуються для роботи в «Електронному кабінеті платника податків».

Для отримання ключів звертайтеся за адресою: м. Бердянськ, пр.Праці, 20 каб. 219. Тел 3-86-63. 

 

Новини законодавства

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

До Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій включено 105 моделей касових апаратів.

Це касові апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.

Платники можуть обрати найбільш оптимальну для себе нову модель техніки або модернізувати ту, яка вже використовується у роботі, приєднавши до неї відповідний модем.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html.

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 08.07.14 №398. 

 

Митні питання 

Ігор Білоус: „Українська митниця надійно захищає і захищатиме економічний суверенітет України!”

Про це Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус заявив під час урочистого відкриття відділу митного оформлення №3 митного посту „Східний” Київської міжрегіональної митниці ДФС України.

„І цей пункт – ще одна цеглина у зміцненні нашого митного кордону. Це ще один крок на зустріч бізнесу, створення оптимальних умов для роботи усіх експортерів та імпортерів. Хочу подякувати всім, хто доклав зусиль задля зведення цього сучасного об’єкту”, - сказав Ігор Білоус.

Новий митний термінал займає площу 54 тис. кв. м., є одним з найбільших у Європі та оснащений за останнім словом техніки. Зокрема, встановлені на в`їзді сканери дозволяють автоматично фіксувати та ідентифікувати номери прибуваючих вантажівок та вносити їх до єдиної бази. Також за допомогою відео - спостереження інспектор має змогу постійно спостерігати за процесом митного оформлення. Таким чином, за словами Голови фіскальної служби, робота митниці повністю автоматизована, що дозволяє уникнути так званого „людського фактору” та корупційних дій.

„Ми будемо постійно зміцнювати нашу митницю. Робити ми будемо це не лише завдяки сучасному технічному оснащенню, а і за допомогою жорсткої боротьби з корупцією, як усередині відомства, так і навколо. Завдяки спільним зусиллям з СБУ, Генпрокуратурою та МВС ми це зробимо. На митниці будуть працювати лише спеціалісти, які відповідають головним критеріям: професійність, порядність, відданість своїй справі та державі. Наша мета – ніякої контрабанди! Ні чорної, ні сірої, ні синьої контрабанди, ні будь-якого іншого кольору не буде”, - наголосив Ігор Білоус.

Також під час екскурсії новим логістичним центром керівництво ДФС презентувало поки що єдині в Україні митні склади з автоматичним регулюванням температури від + 2 до – 25 градусів за Цельсієм, що дозволяє зберегти усі якісні характеристики вантажів під час зберігання та митного оформлення.

Крім зазначеного, у новому комплексі діє система „єдиного офісу”. Тобто усі необхідні для проходження митного контролю служби (ветеринарна, фіто – санітарна тощо) знаходяться у одному приміщенні, що зменшує час проходження контролю та безперечно покращує якість сервісу.

На завершення Голова Державної фіскальної служби подякував усім працівникам митниць, які допомагають державі своєю наполегливою працею, особливо у такі складні для країни часи.

„Користуючись нагодою, хотів би подякувати митникам, які працюють на східному кордоні нашої держави. Їхня мужність є прикладом відданості та патріотизму, які заслуговують на повагу! І хочу сьогодні сказати усім, хто думає проскочити крізь митницю, що ми цілодобово, з дня у день, контролюємо ввірену нам ділянку. Хочу ще раз усіх привітати з відкриттям цього нового пункту і наголосити: Для мене і для очолюваної мною Державної фіскальної служби „Жити по-новому” – це жити чесно, справедливо, за Законом! Жити по-новому – це жити краще, ніж ми жили!”, - підкреслив Ігор Білоус.

 

Відомості, що підлягають внесенню до митної декларації

Відповідно до ч. 8 ст. 257 Митного кодексу України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів:

1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення;

2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), а в разі якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) укладено на підставі посередницького договору, - також про іншу, крім сторони зовнішньоекономічного договору (контракту), сторону такого посередницького договору;

3) відомості про найменування країн відправлення та призначення;

4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери;

5) відомості про товари:

а) найменування;

б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар;

в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах);

г) код товару згідно з УКТ ЗЕД;

ґ) найменування країни походження товарів (за наявності);

д) опис упаковки (кількість, вид);

е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру;

є) фактурна вартість товарів;

з) відомості про уповноважені банки декларанта;

и) статистична вартість товарів;

6) відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про застосування заходів гарантування їх сплати:

а) ставки митних платежів;

б) застосування пільг зі сплати митних платежів;

в) суми митних платежів;

г) офіційний курс валюти України до іноземної валюти, у якій складені рахунки, визначений відповідно до ст. 3 прим. Митного кодексу України;

ґ) спосіб і особливості нарахування та сплати митних платежів;

д) спосіб забезпечення сплати митних платежів (у разі застосування заходів гарантування їх сплати);

7) відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), та його основні умови;

8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України;

9) відомості про документи, передбачені ч. 3 ст. 335 Митного кодексу України;

10) довідковий номер декларації (за бажанням декларанта).

Органам доходів і зборів забороняється вимагати внесення до митної декларації інших відомостей, ніж зазначені у ст. 257 Митного кодексу України.

 

 

Єдиний соціальний внесок

Єдиний внесок нараховується на витрати, понесені на оренду житла працівнику

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується на витрати, понесені підприємством у зв’язку з оплатою орендованого житла найманим працівникам.

Ці виплати (оплата квартири та найманого житла, гуртожитку, товарів, продуктових замовлень, абонементів до групи здоров’я, передплати на газети та журнали, протезування, суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством) належать до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат та мають індивідуальний характер.

Нагадаємо, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Ця норма передбачена ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачене Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5.

 

 

Єдиний внесок!

Для створення сприятливих умов для подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в електронному вигляді, Міністерством доходів і зборів України розміщено інформацію про безкоштовні програмні забезпечення (on-line сервіси), які можливо використовувати при формуванні та підписанні звітності безкоштовними ключами, виданими АЦСК ІДД Міністерства доходів і зборів:

1Програмне забезпечення для формування, підписання та подання звітності «M.E.Doc»http://me-doc.com.ua

2АРМ «Єдиний внесок» (тільки для формування звітності).

Підписання звітності сформованої засобами АРМу «Єдиний внесок» можливо в ПО «M.E.Doc»http://www.pfu.gov.ua    http://me-doc.com.ua

3Програмне забезпечення для формування та подання звітності «iFin Zvit»http://zvit.ifin.ua

 

Правильно заповнюйте звітність з ЕСВ! 

Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування повинен містити такі обов'язкові реквізити:

тип документа (початкова, скасовуюча, призначення пенсії, додаткова);

звітний період, за який подається звіт;

повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) страхувальника згідно із Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інші категорії страхувальників, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців";

для юридичних осіб зазначається код за ЄДРПОУ;

для фізичних осіб зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів та мають відмітку у паспорті) (далі - реєстраційний номер облікової картки);

код основного виду економічної діяльності, відповідно до якого встановлено клас професійного ризику;

клас професійного ризику виробництва;

місцезнаходження (місце проживання) страхувальника;

код органу доходів і зборів, до якого подається звіт;

дата подання звіту;

ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб страхувальника;

середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період (за наявності);

кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати (за наявності);

штатна чисельність працівників (за наявності);

підписи страхувальника - фізичної особи та/або посадових осіб страхувальника, засвідчені печаткою страхувальника (за наявності).

 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Випадки, у яких майно платника звільняється з податкової застави

Підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є документ, що засвідчує закінчення будь-якої з наступних подій:

- отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу в установленому законодавством порядку;

- визнання податкового боргу безнадійним;

- набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства;

- отримання платником податків рішення відповідного органу про скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов’язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження.

Відповідна норма передбачена пп. 93.1-93.2 ст. 93 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Також з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане питання у категорії 134.03).

Який термін розгляду договору «Про визнання електронних документів»?

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів Міндоходів – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів Міндоходів.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал Міндоходів, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).

Для здійснення розрахунків в іноземній валюті потрібна індивідуальна ліцензія НБУ

Використання іноземної валюти на території України як засобу платежу між резидентами можливе лише за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку України.

Зауважимо, що валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов’язань, якщо інше не передбачено валютним законодавством України.

Порядок видачі ліцензії визначений Положенням про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу, що затверджене постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 р. № 483.

Для здійснення розрахунків в іноземній валюті потрібна індивідуальна ліцензія НБУ

Використання іноземної валюти на території України як засобу платежу між резидентами можливе лише за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку України.

Зауважимо, що валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов’язань, якщо інше не передбачено валютним законодавством України.

Порядок видачі ліцензії визначений Положенням про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу, що затверджене постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 р. № 483.

 

На яку дату продавцем товарів/послуг складається податкова накладна?

Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.

Відповідна норма визначена п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане питання у категорії 101.19).

Терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

При здійсненні експортних операцій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках. Таке зарахування здійснюється у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується. У разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності – з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку також потребують імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується.

Дані норми передбачені статтею 1 Закону України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 185).

Разом з тим, Національний банк України має право запроваджувати інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені Законом. Так, постановою Правлінням Національного банку України, встановлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені Законом № 185, здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Зазначені зміни передбачено Законом України від 6 листопада 2012 року № 5480-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок» до Закону № 185 та постановою Правління Національного банку України від 12 травня 2014 року № 270 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті», яка набрала чинності 20 травня 2014 та діє до 20 серпня 2014 року.

 

Путевки от предприятия облагаются НДС

Миндоходов в письме от 26.05.2014 г. № 9358/6/99-99-19-03-02-15 напоминает порядок обложения НДС путевок на санаторно-курортное лечение работникам предприятий и членам их семей.

Путевки за счет соцстраха не облагаются НДС и в налоговом учете предприятия не отражаются ни в момент получения путевок, ни в момент выдачи их работникам.

А вот путевки за счет предприятия под обложение НДС подпадают. Так, в момент приобретения путевки у предприятия возникает право на налоговый кредит по НДС, а при ее поставке работнику начисляется налоговое обязательство, исходя из договорной стоимости путевки (п. 188.1, п. 198.3 НКУ).

Однако из любого правила есть исключение. Освобождаются от налогообложения НДС в соответствии с пп. 197.1.6 НКУ путевки на санаторно-курортное лечение, оздоровление и отдых на территории Украины для детей до 18 лет, инвалидов, детей-инвалидов.

 

Порядок отражения в декларации возвратной финпомощи от неплательщика налога на прибыль

Миндоходов в разъяснении от 09.07.2014 г. разъясняет, что для плательщиков налога на прибыль, для которых базовым налоговым (отчетным) периодом является календарный год, сумма полученной от неплательщиков налога на прибыль возвратной финпомощи, которая остается невозвращенной на конец отчетного года, включается в состав доходов.

Если в будущих отчетных налоговых периодах налогоплательщик возвращает такую финансовую помощь, он увеличивает сумму расходов на сумму возвращенной финпомощи по результатам того отчетного налогового периода, в котором состоялся такой возврат.

Например, если налогоплательщик, для которого базовым (отчетным) периодом является календарный год, получил 10.03.2013 г. сумму возвратной финансовой помощи от неплательщика налога на прибыль и вернул ее 16.01.2014 г., то он должен включить в состав доходов в декларации за 2013 год сумму возвратной финансовой помощи, оставшейся невозвращенной по состоянию на 01.01.2014 г.

При этом в декларации за I квартал или за 2014 год в целом – в зависимости от того, какой базовый (отчетный) период будет использовать плательщик в 2014 году – сумма возвращенной финпомощи будет включаться в состав расходов.

Этот, а также другие вопросы по налоговому учету возвратной финансовой помощи рассмотрены в Обобщающей налоговой консультации, утвержденной приказом от 01.07.2014 г. № 367.

 

Расхождения подписей в налоговой накладной и в ЕРНН лишают покупателя права на налоговый кредит

Миндоходов в письме от 15.05.2014 г. № 8629/6/99-99-03-02-15 напоминает, что с учетом установленных правил регистрации налоговых накладных, электронная цифровая подпись, которая налагается на налоговую накладную при ее регистрации в Едином реестре налоговых накладных, и подпись, которой скрепляется эта налоговая накладная при ее выдаче покупателю, не могут принадлежать разным лицам. Наличие такого расхождения является одним из нарушений требований ст. 201 НКУ касательно оформления налоговой накладной.

Выявление расхождений данных налоговой накладной и Единого реестра налоговых накладных, согласно п. 201.10 НКУ, является основанием для проведения налоговиками документальной внеплановой выездной проверки продавца и в соответствующих случаях покупателя товаров/услуг.

Нарушение требований к заполнению налоговой накладной, установленных ст. 201 НКУ, лишает покупателя права на налоговый кредит (п. 198.6 НКУ).

 

Отчет о контролируемых операциях впервые – за 2013 год

Миндоходов в разъяснении от 08.07.2014 г. разъясняет, что первым отчетным периодом для представления отчета о контролируемых операциях является 2013 год. Отчитаться плательщики должны до 1 октября 2014 года.

В отчете отражаются контролируемые операции, которые были осуществлены с 1 сентября по 31 декабря 2013 года. Но объем контролируемых операций рассчитывается исходя из стоимостных показателей всех операций отдельно с каждым контрагентом в целом за календарный год.

 

Физлиц регистрируют независимо от места их проживания

Миндоходов в своем письме от 16.06.2014 г. № 13876/7/99-99-18-02-02-17 разъяснило, что для получения идентификационного номера или уведомлений физлицами, которые по своим религиозным убеждениям отказываются от принятия идентификационного номера, а также для получения документов из Госреестра, внесения данных в паспорт граждан Украины об идентификационном номере или о его отсутствии и пр. можно обратиться в любое территориальное отделение Миндоходов - независимо от регистрации места жительства (пребывания) физлица или отсутствия такой регистрации.

 

Довідка про доходи для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть отримати довідку про доходи. Для цього зазначені особи повинні подати відповідний запит до органу доходів і зборів за місцем своєї податкової адреси. Така довідка видається не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Довідка формується на підставі поданої податкової декларації такої фізичної особи.

Оскільки звітним періодом для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, є рік, то довідку про доходи таких суб’єктів господарювання орган доходів і зборів надає за період, що дорівнює звітному року.

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регулюється положеннями ст. 178 Податкового кодексу України.

 

Обсяг для повторної реєстрації платника ПДВ

Платник податку, реєстрацію платника ПДВ якого анульовано за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу, з метою повторної обов’язкової реєстрації платником ПДВ для визначення обсягу оподатковуваних операцій, визначених в п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України (300000 гривень), повинен враховувати обсяги операцій з постачання товарів/послуг, які здійснені ним протягом останніх 12 календарних місяців, до яких, в тому числі, включаються і місяці попередніх реєстрацій.

Якщо платник податку, реєстрацію платника ПДВ якого анульовано за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу, провадить оподатковувані операції, обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців сукупно не перевищує 300000 гривень (без урахування ПДВ) або обсяги оподатковуваних операцій відсутні, вважає за доцільне добровільно повторно зареєструватися платником ПДВ, то реєстрація такого платника здійснюється за його заявою.

При цьому добровільна реєстрація платником ПДВ не потребує визначення періоду для вирахування обсягу операцій з постачання товарів/послуг.

 

Коли свідоцтво платника єдиного податку повертати Міндоходів

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», яким передбачено новий порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку.

Зокрема, реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема у разі подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву.

Свідоцтво платника єдиного податку підлягає поверненню у разі:

- подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів;

- анулювання органом доходів і зборів реєстрації платника єдиного податку;

- отримання витягу з реєстру платників єдиного податку.

 

Терміни та процедура повернення громадянам грошової застави, у разі вивезення товарів за межі митної території України в установлені строки

Пропуск через митний кордон України товарів (крім транспортних засобів особистого користування), сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують критерії, встановлені ч. 1 ст. 374 Митного кодексу України, що ввозяться громадянами на митну територію України тимчасово або з метою транзиту, здійснюється в порядку, передбаченому для підприємств, під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення (транзит).

У разі вивезення товарів за межі митної території України в установлені строки грошова застава повертається громадянам.

Відповідно до п. 8 ст. 379 Митного кодексу України у разі порушення встановлених строків зворотного вивезення за межі митної території України або транзиту товарів, за винятком випадків, якщо таке порушення сталося внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідними документами, внесена грошова застава використовується в порядку, визначеному ст. 313 Митного кодексу України.

Разом з тим, у разі втрати чи повного зіпсування товарів, ввезених на митну територію України тимчасово або з метою транзиту, внаслідок аварії чи дії обставин непереборної сили та відповідного документального підтвердження такої втрати чи повного зіпсування митний режим тимчасового ввезення (транзиту) щодо таких товарів припиняється, а внесена грошова застава повертається власнику зазначених товарів, його спадкоємцю або уповноваженій ними особі.

При виконанні зобов’язання, забезпеченого грошовою заставою, сплачені кошти підлягають поверненню особі, яка внесла цю заставу, або уповноваженій нею особі не пізніше трьох банківських днів. Даний порядок встановлений п. 4 ст. 313 Митного кодексу України.

Згідно із ч. 5 ст. 313 Митного кодексу України, повернення грошової застави може здійснюватися у будь-якому органі доходів і зборів.

При не виконанні зобов’язання, забезпеченого грошовою заставою, сума митних платежів, що підлягає сплаті, перераховується до державного бюджету із сум грошової застави. Такий порядок регулюється п. 8 ст. 313 Митного кодексу України.

При цьому відповідно до п. 7 ст. 313 Митного кодексу України кошти, внесені як грошова застава, що перебувають на рахунку органу доходів і зборів без розпорядження про їх використання протягом 1095 днів з дня їх внесення, у 30-денний строк підлягають поверненню особі, яка вносила ці кошти, або уповноваженій нею особі, а у разі неможливості такого повернення підлягають перерахуванню до державного бюджету.

 

Коригування без розрахунку

У Податковому кодексі України зазначено, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.

Згідно із Порядком заповнення податкової накладної, у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань постачальник товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Відповідно до встановленої форми розрахунку покупець при його отриманні має засвідчити факт такого отримання, а саме зазначити на примірнику розрахунку продавця дату отримання розрахунку та засвідчити підписом.

Враховуючи те, що податковий кредит визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, що придбаваються з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, то у випадку повернення покупцем-платником ПДВ товарів/послуг постачальнику, або при поверненні постачальником покупцю суми попередньої оплати товарів/послуг, такий покупець-платник ПДВ має здійснити коригування сум сформованого за такими товарами/послугами податкового кредиту. Таке коригування здійснюють за результатами податкового періоду, протягом якого відбулось повернення ним товарів або повернення йому від постачальника сум попередньої оплати товарів/послуг, оскільки придбання товарів/послуг фактично не відбулось. Коригування проведемо незалежно від факту отримання розрахунку.

Нагадаємо, що Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10.

 

Кількісні та вартісні показники податкової накладної

Відповідно до п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10 (далі – Порядок), усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Водночас пунктом 14 Порядку передбачено, що графа 7 податкової накладної заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Таким чином вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством). При цьому Порядком не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, а також правила округлення як вартісних, так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Отже, для скорочення розрахованих як вартісних показників до другого знаку після коми, так і кількісних показників, до необхідної кількості знаків після коми, застосовується правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знаку на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п’ять).

При цьому, необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графах 8-12 податкової накладної.

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається вірним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

 

Про пільги звітуємо до кінця року

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 (далі – Порядок №1233).

Зазначений Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.

Так, суб’єкт господарювання веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі - звіт), який подається за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. Якщо суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.

Форма Звіту про суми податкових пільг визначена додатком до Порядку №1233.

Враховуючи те, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців наростаючим підсумком з початку року, то платник податків за місцем своєї реєстрації повинен подавати такий звіт до кінця звітного року. Якщо з початку звітного року платник податків не користувався пільгами, то звіт про суми податкових пільг ним не подається.

 

Возмещение НДС государственными облигациями: Госказначейство обновило свой Справочник

В связи с решением Правительства погашать бюджетное возмещение по НДС путем оформления облигаций внутреннего госзайма, внесена новая строка в Справочник соответствия символов отчетности коду классификации доходов бюджета.

Соответствующее изменение внесено приказом Госказначейства от 08.07.2014 г. № 182.

 

Земельные участки, на которых расположены рекламные средства, являются объектом обложения платой за землю

Согласно п. 289.1 Налогового кодекса Украины для определения размера земельного налога и арендной платы за землю используется нормативно-денежная оценка этих земельных участков.

Соответственно, земельные участки, на которых расположены рекламные средства (биг-борды, бек-лайты и т. п.), размещение которых согласовано с органом местного самоуправления, но правоустанавливающие документы на такие участки отсутствуют, являются объектом обложения платой за землю согласно нормам раздела XIII Налогового кодекса с учетом данных Государственного земельного кадастра.

Для правильного определения денежных обязательств таким плательщикам необходимо обратиться в соответствующий территориальный орган Госземагентства для получения извлечения из технической документации по нормативной денежной оценке земельных участков, на которых расположены упомянутые рекламные средства.

 

Прекратить предпринимательскую деятельность частным предпринимателям стало проще и быстрей

Миндоходов в письме от № 16051/7/99-99-18-02-01-17 напомнило, что с 08.07.2014 г. вступил в силу Закон № 1258-VII, которым упрощена процедура государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности ФЛП по заявительному принципу.

В частности, государственная регистрация прекращения предпринимательской деятельности ФЛП проводится государственным регистратором не позднее следующего рабочего дня с даты получения от предпринимателя регистрационной карточки на проведение государственной регистрации прекращения предпринимательской деятельности или судебного решения о прекращении предпринимательской деятельности физическим лицом - предпринимателем без справок органа доходов и сборов об отсутствии задолженности по уплате налогов, сборов и об отсутствии задолженности по уплате единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование.

После получения сведений от госрегистратора о прекращении предпринимательской деятельности орган доходов и сборов проводит проверку соблюдения норм Налогового кодекса и Закона по ЕСВ, после чего частный предприниматель снимается с учета в налоговой инспекции. 

 

У разі втрати повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску можна отримати дублікат

У випадку втрати або зіпсуття (зношення) повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Повідомлення) такий платник має право на отримання дублікату документа.

Для цього необхідно подати відповідну заяву. Заява подається до органу доходів і зборів за місцезнаходженням чи місцем проживання платника та складається у довільній формі.

Водночас, взяття на облік юридичних осіб (їх відокремлених підрозділів) та фізичних осіб – підприємців як платників єдиного внеску підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – Єдиний державний реєстр).

У разі втрати або зіпсуття (зношення) виписки з Єдиного державного реєстру платники можуть звернутися із заявою до державного реєстратора та повторно отримати документ.

При цьому на Повідомленні та виписці з Єдиного державного реєстру, які видаються замість втрачених (зіпсованих, пошкоджених тощо), слово «Дублікат» не зазначається.

Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 458.

 

Платники запитують 

Чи необхідно розраховувати курсові різниці, якщо підприємство повністю перерахувало нерезиденту вартість імпортованого основного засобу до його фактичного отримання і оприбуткування?

Відповідно до підпункту 153.1.3 статті 153 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. 

Згідно пункту 6 П(С)БУ 21 "Вплив змін валютних курсів" затвердженого наказом МФУ від 10.08.2000 № 193 (зі змінами та доповненнями), у разі здійснення авансових платежів в іноземній валюті постачальникові частинами та одержання частинами від постачальника немонетарних активів (робіт, послуг) вартість одержаних активів (робіт, послуг) визнається за сумою авансових платежів із застосуванням валютних курсів, виходячи з послідовності здійснення авансових платежів. 

Як визначено пунктами 7 та 8 П(С) БО 21, курсові різниці визначають лише за монетарними статтями балансу в інвалюті. Відповідно, немонетарні статті не перераховують, тобто за ними курсові різниці не виникають 

 Отже, якщо підприємство здійснює авансові платежі в рахунок поставки імпортованого основного засобу, то заборгованість, що утворилась визначається як немонетарна стаття балансу, що не передбачає визначення курсових різниць ні на дату балансу, ні на дату здійснення господарської операції.

 

 Підприємство за договором безоплатної позички отримало основний засіб. Чи відображаються у податковому обліку фактично проведені ремонти такого об’єкта, якщо договором передбачено їх проведення?

 Відповідно до статті 827 Цивільного кодексу України за договором позички одна сторона (позичкодавць) безоплатно передає або зобов’язується передати другій стороні (користувачі) річ для користування протягом встановленого строку. 

 Користування річчю вважається безоплатним, якщо сторони прямо домовилися про це або якщо це випливає із суті відносин між ними.

 Як визначено пунктами 146.1, 146.12 статті 146 ПКУ, вартість будь-яких ремонтів/поліпшень орендованих основних засобів (за умовами якщо згідно договору оперативної оренди орендатору дозволяється (визначається як обов’язок) здійснювати ремонт об’єкта оренди), що не перевищує встановлений ліміт, відносяться до складу витрат. Вартість ремонтів орендованих основних засобів, що перевищує встановлений ліміт в податковому обліку амортизується як окремий об’єкт амортизації.

 Отже, відображення у податковому обліку всіх видів поліпшень основних фондів здійснюється тільки за договорами оперативної оренди (лізингу) та за умови якщо такий договір передбачає здійснення орендарем ремонтних робіт.

 Таким чином вартість ремонтів за договорами позички окремого індивідуально визначеного майна у податковому обліку не відображається.

 

Яким чином оподатковується операція повернення засновнику його внеску основними засобами у разі його виходу із числа засновників? 

Згідно з підпунктамим 146.17.1 та 146.17.2 статті 146 ПКУ для цілей цього розділу: 

до продажу або іншого відчуження основних засобів та нематеріальних активів прирівнюються операції із внесення таких основних засобів та нематеріальних активів до статутного фонду іншої особи;

 до придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів та нематеріальних активів у разі внесення основних засобів та нематеріальних активів до статутного фонду (капіталу) платника податку.

У разі продажу основного засобу сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів та нематеріальних активів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження включається до витрат платника податку (п.146.13 статті 146 ПКУ).

Відповідно до пункту146.8 статті 146 ПКУ первісною вартістю основних засобів, що включені до статутного капіталу підприємства, визнається їх вартість, погоджена засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни.

 Отже, операція з повернення засновнику внеску у вигляді основних фондів, у разі його виходу з числа засновників, є операцією зворотного продажу таких основних фондів і відображається відповідно до пункту 146.13 статті 146 ПКУ.

 

Підприємство придбало основний засіб, але у зв’язку з відсутністю коштів не здійснило його оплату. З якого періоду починає здійснюватись амортизація?

Відповідно до пункту 146.1 статті 146 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об’єктом, що входить до складу окремої групи основних засобів, у тому числі вартість ремонту та поліпшення об’єктів основних засобів, отриманих безоплатно або наданих в оперативний лізинг (оренду) або отриманих в концесію чи створених (збудованих) концесіонером відповідно до Закону України ”Про особливості передачі в оренду чи концесію об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності”, як окремий об’єкт амортизації.

Амортизація об’єкта основних засобів нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, установленого платником податку, але не менше мінімально допустимого строку, встановленого пунктом 145.1 статті 145 цього Кодексу, помісячно, починаючи з місяця, що наступає за місяцем введення об’єкта основних засобів в експлуатацію і зупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та інших видів поліпшення та консервації (пункт 146.2 статті 146 ПКУ).

Отже, амортизація об’єкта основних засобів, у тому числі неоплаченого, нараховується починаючи з місяця, що наступає за місяцем введення об’єкта основних засобів в експлуатацію

 

 Підприємство має безнадійну заборгованість за якою у бухгалтерському обліку створено резерв сумнівних боргів. Чи включається до складу витрат така безнадійна заборгованість? 

 Відповідно до абз. «г» пп.138.10.6 ст.138 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) у складі інших витрат звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов’язаних безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, враховуються, зокрема витрати на створення резерву сумнівної заборгованості визнаються витратами з метою оподаткування в сумі безнадійної дебіторської заборгованості з урахуванням пп.14.1.11 п.14.1 ст.14 ПКУ, яким надано визначення безнадійної заборгованості. 

 Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Мінфіну України від 08.10.99 №237, заборгованість, стосовно якої існує невпевненість щодо її погашення боржником, визнається підприємством сумнівним боргом.

 Порядок розрахунку і створення резерву сумнівних боргів викладено в п. 8 і 9 П(С)БО 10, приклад визначення величини резерву сумнівних боргів наведено в додатку до цього Положення. 

 Отже, платник податку на прибуток має право враховувати у складі витрат витрати на створення резерву сумнівної заборгованості, який розрахований у порядку, визначеному у Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», в сумі безнадійної дебіторської заборгованості з урахуванням визначення безнадійної заборгованості, наведеного у пп.14.1.11 ст.14 ПКУ. 

 

 Чи можливо здійснити взаємозалік неповерненої суми поворотної фінансової допомоги та дебітоської заборгованості, яка виникла внаслідок відвантаження позикодавцю товарів?

 Відповідно до ст. 601 Цивільного кодексу України зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги. 

 У випадку якщо за домовленістю сторін буде проведено зарахування однорідних вимог, а саме залік неповерненої суми поворотної фінансової допомоги та дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок відвантаження позикодавцю товарів (робіт, послуг), то на дату такого заліку поворотна фінансова допомога вважається поверненою, а відвантажені товари (роботи, послуги) оплаченими.

 При цьому, якщо сума поворотної фінансової допомоги була отримана у особи, яка не є платником цього податку (у тому числі нерезидентів), або особи, яка згідно із Податковим кодексом України має пільги з цього податку, та відображалась у складі доходу платника податку – позичальника, то на дату проведення заліку такий платник податку може віднести суму поворотної фінансової допомоги до складу витрат згідно з абз. 2 пп.135.5.5 ст.135 Податкового кодексу України.

 

 Підприємство придбало нематеріальний актив. З якого періоду необхідно нараховувати амортизацію на такий нематеріальний актив?

 Відповідно до підпункту 145.1.1 статті 145 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування амортизації нематеріальних активів здійснюється із застосуванням методів, визначених у підпункті 145.1.5 статті 145 ПКУ. Облік вартості, яка амортизується, нематеріальних активів ведеться за кожним з об’єктів, що входить до складу окремої групи. 

 Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених р. II ПКУ (пункт 138.2 статті 138 ПКУ).

 Згідно з пунктом 29 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи», затвердженого наказом МФУ від 18.10.1999 №242, нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому нематеріальний актив уведено в господарський оборот. Суму нарахованої амортизації підприємства/установи відображають збільшенням суми витрат підприємства/установи і накопиченої амортизації нематеріальних активів.

 Пунктом 146.3 статті 146 ПКУ визначено, що амортизаційні відрахування розрахункового кварталу за кожним об’єктом визначаються як сума амортизаційних відрахувань за три місяці розрахункового кварталу, обчислених із застосуванням обраного платником податку методу нарахування амортизації.

 Отже, нарахування амортизації об’єкта нематеріальних активів починається з місяця, наступного за місяцем введення його в господарський оборот, тобто за місяцем, в якому визнано цей об’єкт активом (зараховано на баланс).

 

Підприємство зменшує розмір статутного фонду, внаслідок приведення чистих активів до розміру зареєстрованого розміру статутного капіталу, чи виникає дохід в такому випадку?

Відповідно до статті 39 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09. 1991 №1576 (зі змінами і доповненнями), зменшення статутного (складеного) капіталу здійснюється шляхом зменшення номінальної вартості акцій або зменшення кількості акцій шляхом викупу частини акцій у їх власників з метою анулювання цих акцій. 

 Згідно з пунктом 137.16 статті 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, якщо інше не передбачено нормами розділу ІІІ ПКУ. 

 Доходи – це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами (підпункт 14.1.56 статті 14 ПКУ).

 Відповідно до пункту 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом МФУ від 29.11.99 №290, дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Отже, оскільки при зменшенні зареєстрованого статутного капіталу дохід не виникає, здійснення такої операції не призводить до збільшення доходу за правилами податкового обліку.

 

 Які суб’єкти господарювання є платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності?

 Згідно з п.п.267.1.1 ст.267 розділу ХІІ Податкового кодексу України платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності:

 а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів;

 б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;

 в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;

 г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

 

 Чи необхідно придбавати торговий патент при наданні побутових послуг, що підлягають патентуванню, у разі проведення розрахунків у безготівковій формі?

 Відповідно до пп. 267.1.1 ст. 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять діяльність з надання платних побутових послуг, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

 Згідно із пп. 14.1.151 ст. 14 розділу І ПКУ платні послуги для цілей розділу XII ПКУ – це діяльність, пов’язана з наданням побутових послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи платіжні картки. Перелік платних послуг, для надання яких необхідно придбавати торговий патент, визначається Кабінетом Міністрів України.

 Враховуючи вищевикладене, незалежно від того яким чином ведуться розрахунки за надані побутові платні послуги в безготівковій чи готівковій формі, необхідно придбавати торговий патент.

 

 Чи необхідно придбавати торговий патент при провадженні торговельної діяльності (громадське харчування) у разі проведення розрахунків у безготівковій формі? 

 Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності встановлено статтею 267 розділу ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

 Згідно з п.п. 267.1.1 ст.267 ПКУ платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять, зокрема, торговельну діяльність у пунктах продажу товарів.

 При цьому, п.п.14.1.246 ст.14 ПКУ зазначено, що торговельна діяльність для цілей розділу XII цього Кодексу - це роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.

 Таким чином, при провадженні торгівельної діяльності (громадське харчування) у разі здійснення розрахунків тільки у безготівковій формі через установу банку суб’єкти господарювання торгові патенти не придбавають.

 

 Приватний підприємець змінив вид діяльності, який порядок внесення змін до торгового патенту?

 Відповідно до пункту 2 «Порядку заповнення торгового патенту», затвердженого наказом Міндоходів України від 30.12.13 № 867, заповнення реквізитів торгового патенту на провадження торговельної діяльності, діяльності з надання платних побутових послуг, торгівлі валютними цінностями, діяльності у сфері розваг проводиться на підставі оформленої відповідно до пп. 267.4.1 статті 267 Податкового кодексу України заявки на придбання торгового патенту.

 Пунктом 6 Порядку №867 визначено, що на підставі письмової заяви суб’єкта господарювання до торгового патенту вносяться відповідні записи, завірені підписом керівника органу доходів і зборів, а у разі його відсутності - заступником керівника органу доходів і зборів та печаткою органу доходів і зборів.

 Таким чином, внесення змін до торгового патенту у разі зміни відомостей щодо виду діяльності здійснюється на підставі письмової заяви суб’єкта господарювання.

 

 Яким чином анулюється торговий патент, якщо приватний підприємець не сплатив збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності у встановлені строки?

 Підпунктом 267.7.4 ст. 267 ПКУ визначено, що у разі невнесення суб’єктом господарювання збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності у встановлений цією статтею строк, дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення. 

 Анульований торговий патент платник податків зобов’язаний повернути контролюючому органу.

 У разі виявлення фактів порушення платником податків законодавства, зокрема, щодо наявності патентів та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, проводиться фактична перевірка (п.п. 80.2.1 ст. 80 ПКУ).

 Згідно з п. 86.1 ст. 86 ПКУ результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

 Тобто, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок несплати суб’єктом господарювання збору у встановлений строк, анулювання торгового патенту проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акту перевірки, з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення. 

 Якщо суб’єкт господарювання, у якого анульовано торговий патент, продовжує здійснювати діяльність, передбачену статтею 267 ПКУ, вважається, що така діяльність здійснюється без отримання відповідних торгових патентів.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.