Доска объявлений Бесплатка БердянскНалоговая инспекция информирует

19.03.2013, 11:24    просмотров: 2019

Запрошуємо всіх бажаючих отримати електронний підпис!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Для запорізьких податківців  проведено  135 профілактичних бесід 

З метою підвищення рівня дотримання законності в органах ДПС, забезпечення захисту та безпеки працівників податкової служби, фахівці відділу  внутрішньої безпеки при ДПС у Запорізькій області УВБ ДПС України провели 135 бесід та лекцій на антикорупційну тематику. 

Крім того, протягом січня-лютого 2013 року фахівці відділу здійснили 43 перевірки кандидатів на посади в органи ДПС, внаслідок чого відносно 3 осіб прийнято рішення про відмову у призначенні.

За два місяці поточного року співробітники відділу провели 30 службових перевірок, за результатами яких внесли керівникам ОДПС у Запорізькій області 27 подань стосовно вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. За припущені порушення до 14 працівників застосовані заходи дисциплінарного впливу, в тому числі 1 особу звільнено. Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними 15 співробітникам винесені офіційні застереження.      

За матеріалами відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Запорізькій області УВБ ДПС України   

 

 

Відтепер запорізькі клієнти податкової та митниці можуть користуватися оновленим сервісом «Пульс»

У результаті ребрендингу інтерактивної "гарячої лінії" "Пульс податкової" Міністерство доходів та зборів України запровадило новий сервіс – "Пульс", який прийматиме звернення від клієнтів податкової та митної служб.

Нагадаємо, цей сервіс розрахований на протидію корупції у відомствах, а також на ліквідацію перешкод, які заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунення труднощів у спілкуванні з посадовими особами.

"Пульс" – це "гаряча телефонна лінія", що працює за принципом зворотного зв'язку. Оператори не тільки приймуть звернення, але і повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.

Вже понад рік всеукраїнська "гаряча лінія" зарекомендувала себе не тільки як ефективний сервіс, а й як повноцінний консультаційний центр, а відтепер не тільки з податкових, а й з митних питань. Лише торік 102 платники Запорізького регіону скористалися можливістю звернутися на "Пульс податкової" і вирішити свої питання.

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

Прес-служба ДПС у Запорізькій області

 

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

26 березня 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби В’южаніна А.М.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Анжеліка Михайлівна відповість на запитання платників податків щодо декларування доходів, отриманих протягом 2012 року, щодо сплати                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України, щодо необхідності дотримання вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати.

 

Не погоджуйтесь отримувати заробітну плату в «конверті»!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Відділ податкової міліції

Запрошуємо на роботу до податкової міліції Бердянської ОДПІ

Відділ податкової міліції Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби оголошує прийом кандидатів на роботу в органах податкової міліції з вищою юридичною освітою та які пройшли строкову військову службу у Збройних Силах України. 

За детальною інформацією звертатися до відділу податкової міліції за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, 20, каб. 406 або за  тел. 3-84-45.

 

Податкові міліціонери виявили електротехніку невідомого походження

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації електротехніки іноземного виробництва (зварювальні апарати, стабілізатори напруги, мотопомпи) без відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності та документів, які підтверджують місце походження вищевказаної техніки. Діяльність здійснював ФОП Р. В результаті перевірки контрабандну техніку вилучено.  

 

Новини законодавства

Оновлено Державний реєстр РРО

Наказом ДПС України від 05.03.2013 року № 51 затверджено новий Державний реєстр реєстраторів  розрахункових   операцій.

Ознайомитися з Державним реєстром можна на веб-порталі ДПС України  www.sts.gov.ua. 

 

Реєстрація неприбуткових установ та організацій

Для включення до Реєстру неприбуткових установ або організацій платнику податків необхідно подати до територіального органу ДПС за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою 1-РН, а також копії установчих документів. 

Органи ДПС можуть здійснювати перевірку відомостей, що містяться в поданих документах. 

За результатами перевірки та на підставі поданої заяви орган ДПС включає неприбуткову установу або організацію до Реєстру та присвоює їй відповідну ознаку неприбутковості. 

За результатами розгляду заяви, установчих документів територіальним органом ДПС нижчого рівня за місцезнаходженням неприбуткової установи та організації приймається рішення про: 

 -  внесення, повторне внесення неприбуткової установи або організації до Реєстру; 

 -  відмову у внесенні неприбуткової установи або організації до Реєстру; 

 -  присвоєння неприбутковій установі або організації іншої ознаки неприбутковості. 

Рішення за затвердженою формою готується у двох примірниках - перший надається неприбутковій установі або організації, а другий залишається в територіальному органі ДПС нижчого рівня. 

Форма реєстраційної заяви платника податку 1-РН та Форма рішення про внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій визначена Положенням про Реєстр неприбуткових установ та організацій, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 № 37 (набрав чинності з 12.03.2013).

 

Роз’яснення податкового законодавства

Податковий календар

29 березня 2013 року останній день сплати:

- ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю,

- акцизного податку за лютий,

- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за лютий,

- плати за землю за лютий,

- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу, за лютий,

- збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий,

- фіксованого сільськогосподарського податку за лютий,

- авансових внесків з податку на прибуток за березень.

 

Бердянська ОДПІ нагадує!

Якщо платники податків бажають перейти з єдиного податку на загальну систему з ІІ кварталу 2013 року, то 21 березня 2013 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування. 

 

Забудовники – власники житлових об’єктів повинні сплачувати податок на нерухомість

 Якщо на початок податкового періоду забудовники мають право власності на побудовані ними об’єкти, вони повинні сплатити податок на нерухомість. 

 Таке зобов’язання визначено податковим законодавством, згідно з яким платниками цього податку є особи, фізичні та юридичні, які мають у своїй власності нерухоме майно. 

 Податок нараховується на житлову площу нерухомості. При цьому, якщо протягом календарного року власник продає своє майно іншій особі, він сплачує податок лише за період з 1 січня до початку того місяця, в якому він втратив право власності. За інший період сплачує вже новий власник. 

 Нагадаємо, що не оподатковуються об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад; нерухомість, що розташована у зоні відчуження або безумовного відселення; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на платника податку; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.

Прес-служба ДПС України

 

Чи звільняються від оподаткування послуги у сфері інформатизації?

Тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання програмної продукції. 

Водночас, постачання послуг з проектування, видання, програмування, тестування, інсталяції, впровадження, обслуговування програмних та програмно-технічних засобів не відноситься до визначення програмної продукції. 

Нагадаємо, що відповідно до діючої норми Податкового кодексу України програмною продукцією є: 

 - результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної, навчальної  комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів чи онлайн-сервісів; 

 - криптографічні засоби захисту інформації. 

Таким чином, звільнення від оподаткування податком на додану вартість не поширюється на операції з постачання послуг у сфері інформатизації. 

Відповідна норма передбачена пп.26.1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (зміни внесені Законом України від 05 липня 2012 року № 5091-VI «Про внесення змін до р.XX «Перехідні положення» ПКУ щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції»).

 

Здаєте в оренду власне нерухоме майно – зазначте це у заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування

 Якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку надає власне нерухоме майно в оренду, то у заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування в графі «Місце провадження господарської діяльності» зазначає усі адреси розташування такого нерухомого майна. 

 У разі зміни місця провадження господарської діяльності відповідна заява про це подається платниками єдиного податку І та ІІ груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась така зміна. Платники ІІІ-VI груп заяву подають разом із податковою декларацією за період, у якому відбулася зміна місця провадження господарської діяльності. 

 Нагадуємо, що відповідно до ст. 298 Податкового кодексу України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву. У заяві зазначається, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

 

Якою мовою заповнюється податкова накладна

При виписуванні податкової накладної платники податків заповнюють її державною мовою. Відповідно до Конституції України Державною мовою в Україні є українська мова. 

Законом України „Про засади державної мовної політики” (частиною шостою) встановлено, що регіональна мова або мова меншини (мови) використовуються на відповідній території України в роботі місцевих органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, що визначаються Законом. 

Однак слід враховувати, що вимоги стосовно заповнення податкової накладної стосуються не лише одного певного регіону, а території України в цілому. У зв’язку з викладеним податкові накладні повинні заповнюватися державною мовою. 

Водночас, у разі неможливого перекладу торгової марки або найменування товару та з метою збереження ідентифікації такого товару, в податковій накладній в графі 3 „Постачання товарів/послуг” допускається зазначати назву торгової марки та, у вигляді абревіатури, номенклатуру товару без перекладу на державну мову. 

Крім того, при здійсненні постачання різних товарів потрібно враховувати їх назви та класифікацію згідно з УКТ ЗЕД. Так, наприклад, при постачанні друкованої продукції назвою товару буде «Книжка», «Брошура» або «Журнал», а не назва друкованого твору чи ім’я його автора. 

Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379.

 

Декларування доходів

Сума річного податкового зобов’язання може бути зменшена на суму податків, сплачених за кордоном

Якщо громадянин України тимчасово працює за кордоном та отримує будь-які іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, сума таких доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу отримувача. Громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного податкового року та сплатити податок на доходи фізичних осіб. Такі доходи оподатковуються за ставками  15 та/або 17%. 

 Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном.  Сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. 

 Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати  довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти такий податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні (ст.13 Податкового кодексу України). 

 Якщо у платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого за межами України доходу та суми сплаченого ним податку в іноземній державі, такий платник зобов’язаний подати до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податку несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами. 

 Водночас, не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку: 

 а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно; 

 б) поштові податки; 

 в) податки на реалізацію (продаж); 

 г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав. 

 Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України (п. 170.11 ст. 170 розд. IV ПКУ).

 

Надсилаєте декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді – дотримуйтеся граничних строків її подання

Якщо платник податку вирішив подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді, зробити це йому необхідно не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає граничний термін її подання. Тобто 30 квітня 2013 року. 

 Для зручності обслуговування громадян і підприємців ДПС України у 2013 році запроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платнику необхідно мати тільки електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. Отримати безкоштовний електронний підпис можні в Бердянській ОДПІ (каб.219, тел. 3-86-83).  

 Форма декларації з додатками та детальна інструкція щодо її заповнення розміщені у спеціальному банері на офіційному веб-порталі ДПС України за адресою http://sts.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2013.  

 Нагадаємо, що декларація про майновий стан і доходи за 2012 рік заповнюється особисто платником податку або його уповноваженою особою та подається органу державної податкової служби за місцем реєстрації (місцем проживання).

 

Підстави для нарахування податкової знижки відображаються платником податку у річній податковій декларації

Громадяни, які мають право на податкову знижку та бажають його реалізувати, можуть повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого протягом 2012 року із заробітної плати. 

Для цього їм необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). Разом із декларацією подаються документи для підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки. У 2013 році платники податку таку податкову декларацію можуть подати упродовж всього року. 

Нагадаємо, що витрати, які включаються до податкової знижки, умови та підстави для її нарахування визначені у ст.166 Податкового кодексу України. Водночас у 2013 році не надаватиметься податкова знижка на суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення за наслідками 2012 року. Така знижка буде застосовуватися лише після прийняття закону про обов’язкове  медичне страхування (п.1 Прикінцевих положень ПКУ). 

Підстави для нарахування податкової знижки та конкретні суми відображаються платником податку у річній податковій декларації. При цьому, разом з декларацією заповнюється додаток 6 до декларації (перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки). Суму податку до повернення платник розраховує самостійно.

 

Платники податків запитували на семінарі 

Чи потрібно підприємцю — платнику єдиного податку при прийнятті рішення про припинення господарської діяльності подавати заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування та з якого періоду він не сплачує єдиний податок? 

 Відповідно до пп. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) для відмови від застосування спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу ДПС заяву. 

 До заяви включаються, зокрема, відомості про дату припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності. 

 У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому до органу ДПС подано заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу). 

 У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу ДПС подано заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності (п. 295.8 ст. 295 Податкового кодексу). 

 Таким чином, підприємець не сплачує єдиний податок з періоду, наступного за періодом, у якому подано до органу ДПС заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з державною реєстрацією припинення господарської діяльності. Тобто єдиний податок не сплачується підприємцями: першої та другої груп — з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому подано таку заяву; третьої та п’ятої груп — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подану таку заяву. 

Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві підприємця — платника єдиного податку? 

Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до органу ДПС заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування. 

У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (пп. 5 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу). 

У свідоцтві платника єдиного податку зазначаються обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (пп. 5 п. 299.11 ст. 299 Податкового кодексу). 

Отже, на підставі поданої підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у свідоцтві платника єдиного податку, виданому такому підприємцю першої або другої групи, мають бути зазначено всі обрані ним види діяльності за умови, що вони дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. При цьому Податковим кодексом не обмежується кількість видів діяльності, які можуть бути зазначені у свідоцтві платника єдиного податку зазначених груп. 

Проте у свідоцтві платника єдиного податку, що видається платникам третьої або п’ятої груп, види господарської діяльності згідно з нормами Податкового кодексу не зазначаються. 

Чи має право підприємець — платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, приймати замовлення від юридичних осіб, які застосовують загальну систему оподаткування, на обслуговування свят, банкетів та інші спеціальні замовлення? 

Підпунктом 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу передбачено, що до платників єдиного податку другої групи належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: 

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; 

обсяг доходу не перевищує 1 000 000 грн. 

Пунктом 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції від 24.07.2002 р. № 219, визначено, що заклад ресторанного господарства — це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає й організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів. 

Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням РРО або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. 

Таким чином, підприємець — платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від юридичних осіб, які застосовують загальну або спрощену системи оподаткування, на обслуговування свят, банкетів та інші спеціальні замовлення, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів. 

Чи може підприємець здійснювати діяльність щодо надання послуг з проведення ігор на більярді, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу), в тому числі прокат інвентарю (стіл, киї та ін.) та чи може такий підприємець бути платником єдиного податку? 

Відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), зокрема, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор. 

Статтею 1 Закону України від 15.05.2009 р. № 1334-VI «Про заборону грального бізнесу в Україні» визначено, що азартна гра — це будь-яка гра, обов’язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості. 

До азартних ігор не належать, зокрема, гра в більярд, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу). 

Відповідно до пп. 5 п. 299.11 ст. 299 Податкового кодексу у свідоцтві платника єдиного податку зазначаються, зокрема, обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010. 

Проведення ігор на більярді, участь в яких не передбачає одержання їх учасниками грошових або майнових призів (виграшів), є господарською діяльністю у сфері розваг (пп. 14.1.46 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу). Цей вид діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 відповідає класу 93.29 «Організування інших видів відпочинку та розваг». 

Отже, підприємець, який здійснює діяльність щодо надання послуг з проведення ігор на більярді, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу), в тому числі прокат інвентарю (стіл, киї та ін.), може бути платником єдиного податку другої, третьої або п’ятої групи. 

Чи передбачено внесення змін органом ДПС до свідоцтва платника єдиного податку щодо ставки податку, якщо підприємець — платник єдиного податку першої або другої групи змінив податкову адресу, пов’язану зі зміною адміністративного району? 

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. 

У заяві зазначаються обов’язкові відомості, зокрема обрані суб’єктом господарювання ставка єдиного податку або її зміна. 

До раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником заяви органом ДПС вносяться зміни щодо податкової адреси суб’єкта господарювання. 

За бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених у п. 299.12 ст. 299 Податкового кодексу, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному цією статтею. 

Отже, у разі якщо підприємець — платник єдиного податку першої або другої групи змінив податкову адресу, пов’язану зі зміною адміністративного району, що призвело до зміни ставки єдиного податку, то така особа подає до органу ДПС не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася зміна податкової адреси, заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, в якій зазначає новообрану ставку єдиного податку у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, з урахуванням пунктів 293.6 та 293.7 ст. 293 Податкового кодексу. На підставі поданої заяви орган ДПС вносить відповідні зміни до свідоцтва платника єдиного податку або за бажанням платника видає нове свідоцтво платника єдиного податку, в якому зазначається новообрана ставка платника єдиного податку.

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 

 

 

Платники податків запитували на «гарячій лінії» 

З чого потрібно починати, аби підключити РРО, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді? 

У суб’єктів господарювання існує два шляхи виконання вимог законодавства: 

перший — придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми; 

другий — доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передання звітної інформації. 

З цих питань суб’єктам господарювання рекомендуємо звертатися до центрів сервісного обслуговування (далі — ЦСО). 

Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що до 01.01.2013р. виконання вимог, установлених абзацами другим і третім п. 7 ст. 3 цього Закону (передання звітів в електронному вигляді), здійснюється суб’єктами господарювання на добровільних засадах. Чи застосовуються з 01.01.2013 р. штрафні санкції у разі неподання зазначених звітів в електронному вигляді? 

Відповідальність за неподання до органів ДПС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку у разі обов’язковості її подання передбачено починаючи з 01.07.2013 р. 

Користувачам РРО слід звернутися до ЦСО для придбання РРО нового покоління або установки відповідних модемів на наявні РРО з метою виконання вимог законодавства у термін до 01.07.2013 р. 

З 01.07.2013 р. набирає чинності п. 9 ст. 17 Закону про РРО, нормами якого передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за неподання до органів ДПС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку в разі обов’язковості її подання застосовуватимуться фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.). 

Яка користь для суб’єктів господарювання від запровадження контрольної стрічки в електронній формі? 

Основною метою прийняття зазначених норм є створення комфортніших умов для суб’єктів господарювання. Зокрема, передання інформації в електронному вигляді органам ДПС надає можливість платникам податків заощадити свій час, зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкувати паперову контрольну стрічку і зберігати її протягом трьох років. Крім того, використання контрольної стрічки призведе до значного зменшення кількості перевірок платників податку. 

Яка саме інформація подаватиметься до податкових органів в електронному вигляді? 

Пунктом 7 ст. 3 Закону про РРО передбачено, що: 

суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані; 

суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті. 

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.