Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба ДФС повідомляє 09.09.2014

9.09.2014, 19:23    просмотров: 2247

 

Ігор Білоус: Податковий компроміс буде знову внесений на голосування до Верховної ради України

 «Податковий компроміс буде знову внесений на голосування до Верховної ради України. На сьогодні вже більшість фракцій ВРУ готові підтримати закон про компроміс», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру передачі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу" було прийнято Парламентом за основу 19 червня 2014 р. та підготовлено до другого читання. Але 2 серпня 2014 р. на пленарному засіданні Верховної Ради України законопроект було відхилено та знято з розгляду.

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що законодавча ініціатива щодо податкового компромісу була одним із перших важливих кроків до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою, спрямованою на виведення з «тіні» економіки, на її реанімацію.

«За підрахунками спеціалістів ДФС України надходження від реалізації цієї ініціативи Уряду мали б скласти майже 5 млрд. гривень», – наголосив Ігор Білоус.

Суть «податкового компромісу» полягає у добровільному декларуванні недоплачених податків з податку на додану вартість та податку на прибуток. За таких умов платник звільняється від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності, сплативши лише 10% від задекларованої суми. Інша частка (90%) вважається погашеною, при цьому штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.

Інститут податкових правовідносин як податковий компроміс широко використовується в міжнародній практиці. Свого часу подібна практика суттєво допомогла Ірландії й Італії вивести з «тіні» частину бізнесу, відновити партнерські відносини з платниками податків та одночасно значно поповнити бюджет. Зниження ставки податку на певний період та звільнення платників від відповідальності застосовується також у США, Німеччині, Великобританії та в інших країнах.

 

Ігор Білоус: Головний вектор детінізації економіки – це удар по зарплатах у конвертах

 «Ми пропонуємо суттєве скорочення розміру єдиного соціального внеску. Ми усвідомлюємо, що зменшаться надходження від ЄСВ. Втім, головний вектор детінізації економіки – це удар по зарплатах у конвертах. Зрештою, сподіваємося на ефект від детінізації зарплат та на створенні нами мотивації до їхнього зростання. Невдовзі це має привести до збільшення платежів та до компенсації втрат від зниження ставок ЄСВ», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на 5 каналі.

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що щомісячний обсяг ринку тіньових  зарплат в Україні складає 20 млрд. грн.

«Головні принципи податкового реформування: скорочується кількість податків, знижуються ставки, спрощується процедура адміністрування. В результаті, долаємо корупцію, мотивуємо легалізацію та зростання зарплат, виводимо з «тіні» ПДВ. Замість стимулювання корупції, як це було раніше - стимулюємо нові робочі місця та високі зарплати», – наголосив Ігор Білоус.

 

Системна робота по детінізації економіки дає свої результати

 «Оперативні дані за серпень ц.р. засвідчують тенденцію зростання надходжень: діалог з підприємцями, боротьба з ухиленням від оподаткування та вже запропоновані законодавчі зміни - дають результати. Останнього місяця літа зібрані ДФС платежі приблизно на чверть перевищили торішні» - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прес-конференції, яка відбулася в прес-центрі КМУ 08 вересня 2014 р.

Водночас у серпні 2014 р. до загального фонду держбюджету за оперативними даними надійшло 26,8 млрд. грн., що на 6 млрд. грн., або на 26,5% більше, ніж у серпні минулого року. До зведеного бюджету забезпечено 35,8 млрд. грн. платежів, у т.ч. до державного бюджету – 27,8 млрд. грн., що на 4,9 млрд. грн. або на 21,3% більше показників минулого року.

За словами Ігоря Білоуса, таких результатів вдалося досягти завдяки системній роботі по виведенню економіки з «тіні», запобіганню ухиленню від сплати податків, зборів та митних платежів.

«Оцінити результати нашої роботи допоможе, зокрема, «показник детінізації» - частка надходжень ПДВ у валовому внутрішньому продукті країни. У першому півріччі досягнуто найвищого значення цього показника за останні 10 років – 9,79%. Для порівняння, 2012 року «показник детінізації» становив 9,72%, 2013 року – 8,75%. Разом з тим, збільшення питомої ваги надходжень ПДВ у ВВП на 1,04%  – це додаткові 6,8 млрд. грн. у бюджеті країни» - наголосив Голова ДФС.

Він також зауважив, що з початку поточного року оперативними підрозділами ДФС України припинено протиправну діяльність 38 конверт-центрів, якими було проконвертовано майже 5 млрд. грн. За результатами документальних перевірок підприємств реального сектору економіки, які користувалися послугами «конвертів», до бюджету стягнуто 341,7 млн. гривень.

Митними органами, в свою чергу, перекрито незаконні схеми ввезення в Україну нафтопродуктів. Їхня легалізація на ринку України від початку березня ц.р. вже дала позитивний ефект у сумі 7,6 млрд грн. додаткових митних платежів.

В результаті налагодження ефективного контролю за правильністю й достовірністю декларування товарів, що переміщуються через кордон контейнерами, у серпні досягнуто рекордних цього року значень таких показників як податкове навантаження на один контейнер з товарами, а також митна вартість кілограму продукції, що переміщується контейнерами.

Також усунуто схему ухилення від оподаткування товарів шляхом ввезення на митну територію України розукомплектованих легкових автомобілів, через яку лише цього року бюджет втратив від зменшення обсягів імпорту легкових автівок більш як 3 млрд. грн.

«Сьогодні, коли країна фактично воює, варто пам’ятати, органи ДФС забезпечують платежі до державного й місцевих бюджетів з метою підтримки національної економіки, забезпечення соціальної сфери, захисту країни та підвищення її обороноздатності» - наголосив Ігор Білоус.

 

ДФС України: для безперешкодної діяльності продавцям підакцизних товарів необхідно своєчасно отримувати ліцензії

ДФС України повідомляє, що ліцензію на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим Державному підприємству „Укрспирт” видано терміном дії з 2 вересня 2010 року до 2 вересня 2015 року.

Чергову річну плату за ліцензію на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим у розмірі 500 тис. гривень ДП „Укрспирт” сплачено у серпні 2014 року. Про це Державною фіскальною службою України 29.08.2014 внесено відмітку до зазначеної ліцензії.

Державне підприємство „Укрспирт” довіреністю від  04.09.2014 № 155 уповноважило свого представника на отримання ліцензії на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим з відміткою про внесення чергової річної плати. Того ж дня представником підприємства було отримано зазначену ліцензію.

Державна фіскальна служба України нагадує суб’єктам господарювання, як здійснюють оптову  та роздрібну торгівлю спиртом, алкогольними напоями та горілчаними виробами, про необхідність своєчасного отримання відповідних ліцензій на право здійснення господарської діяльності.

Довідково. Ліцензія на право здійснення оптової торгівлі спиртом етиловим видається відповідно до статті 14 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в органах ДФС України.

 

У Державній фіскальній службі України розпочала роботу Ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради

Ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при ДФС України провела своє перше засідання.

До складу даної групи, відповідно до наказу ДФС України від 28.08.2014 № 90, увійшли 24 представники громадських організацій, керівники та фахівці ДФС.

«Реформування Міндоходів у Державну фіскальну службу - шлях до створення нового формату відносин між громадськістю та посадовцями, а утворення Ініціативної групи – це перший крок до створення Громадської ради нового формату. Робота цього дорадчого органу повинна сприяти прискоренню впровадження реформ у податковій та митній сферах, а також забезпечити дієвий громадський контроль за діяльністю всіх підрозділів нашої служби. Крім того, така співпраця стане запорукою конструктивного діалогу між бізнесом та державою», – зазначив член групи, директор Інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС України Віктор Косарчук.

Учасники засідання обговорили «Положення про Ініціативну групу» та обрали Голову Ініціативної групи, яким став член ВГО «Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів» Дмитро Олексієнко, а також його заступників та секретаря, затвердили документи, необхідні для подачі інститутами громадянського суспільства на участь в установчих зборах Громадської ради, а саме:

- Форму заяви від інститутів громадянського суспільства на участь в установчих зборах Громадської ради;

- Форму додатків до заяви ІГС;

- Порядок прийняття документів від ІГС тощо.

Під час засідання члени Ініціативної групи обговорили формат заяви від інститутів громадянського суспільства на участь в установчих зборах та додатків до неї, порядок прийняття документів,  а також план своєї подальшої роботи.

 «На сьогодні наше головне завдання – створити дієву Громадську раду, яка забезпечуватиме баланс інтересів між фіскальною службою та громадськими організаціями і бізнесом. До її складу ми повинні залучити кращих фахівців та професіоналів, людей, які дійсно зацікавлені у реформуванні податкової системи», – підкреслив новообраний Голова Ініціативної групи Дмитро Олексієнко.

З детальною інформацією про діяльність Ініціативної групи, її персональним складом, зразками документів та рекомендаціями щодо їх оформлення можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/pro-sfs-ukraini/gromadska-rada/initsiativna-grupa/. 

 

Столичні кіношники недоплатили державі 7 млн. гривень

Фахівці ДФС виявили київську компанію, що займається виробництвом кіно, відеофільмів і телепрограм,  яка продавала продукцію державному фонду через фіктивну фірму.

Ця компанія у 2013 році перемогла в тендері на поставку послуг у сфері радіомовлення і телебачення, замовником яких був Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

З’ясувалось, що компанія-постачальник уклала угоду з фіктивним підприємством, унаслідок чого недоплатила державі ПДВ та податку на прибуток на суму 7 млн. 100 тис. гривень.

За фактом порушення податкового законодавства відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України.

 

ДФС України вирішує податкові проблеми платників Сходу

Державна фіскальна служба України спільно з іншими центральними органами виконавчої влади працює над розробкою заходів, які дадуть змогу платникам податків Донецької та Луганської областей уникнути загрози недотримання вимог діючого законодавства, зокрема, при виконанні податкових зобов’язань.

«Ми розуміємо важкі умови, в яких сьогодні доводиться працювати платникам зі Сходу країни. Саме тому робимо все від нас залежне для полегшення процесу  звітування та сплати податків. Крім того, платники з територій, які знаходяться у стані збройного конфлікту, тимчасово обслуговуються в інших податкових інспекціях цих областей. Для платників зі Сходу на веб-порталі відомства створено спеціальний банер, в якому міститься корисна інформація, яка  постійно оновлюється», – зазначив директор Інформаційно-комунікаційного департаменту ДФС України Віктор Косарчук під час прес-конференції, яка відбулась 4 вересня в Національній спілці журналістів України.

Окрім того, він зазначив, що відповідно до Податкового кодексу України платники можуть відкласти строк подання декларацій і сплати податків, а у разі потреби – й списати податковий борг як безнадійний. Таке право законодавчо визначено у разі виникнення обставин непереборної сили, до яких, зокрема, належать, загроза війни та терористичні акти.

Протягом всього часу застосування  продовжених граничних строків податківці не будуть застосовувати штрафних санкцій за неподання декларацій.

Крім того, платники податків, які зареєстровані у Донецькій та Луганській областях, мають можливість скористатися дистанційним способом подання декларацій до податкових органів, який вже довів свою ефективність. Для такого способу звітування платникам потрібно отримати електронний ключ цифрового  підпису, який безкоштовно видається у пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів ДФС, та завантажити з веб-порталу ДФС відповідне спеціалізоване програмне забезпечення. Крім того, подати звітність можна і за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника податків».

«До цього часу ніхто з нас не працював у військових умовах. Сьогодні ми повинні оперативно знаходити оптимальні рішення для збереження життя та здоров’я не тільки наших співробітників, а й людей, які працюють у цих регіонах, надати можливість підприємцям зберегти свій бізнес та допомогти налагодити діяльність в інших регіонах України», – наголосив Віктор Косарчук.

З детальною інформацією щодо особливостей застосування податкового та митного законодавства, податкових процедур для платників Сходу, роботи податкових інспекцій можна ознайомитися на веб-порталі ДФС України у розділі Головна >БАНЕР > Інформація для Сходу України.

 

Працівники ДФС зібрали та передали допомогу для українських військових, які відправляються в зону АТО

Працівники центрального апарату Державної фіскальної служби України зібрали допомогу для військових, які відправляються в зону АТО. Допомогу передали 2 вересня 2014 року у 90-й окремий батальйон у складі 95-ої Житомирської окремої аеромобільної бригади за участю керівників та фахівців ДФС, а також представників ГО «Всеукраїнська організація сприяння Збройним Силам України» ім. Гетьмана Сагайдачного.

Благодійна акція «ДФС в підтримку Сходу» була започаткована з ініціативи Голови ДФС України Ігоря Білоуса. За час її проведення фахівці фіскальної служби та ветерани податкової служби зібрали не лише теплі речі, одяг, продукти, медикаменти, а й методичну літературу з вогневої та тактичної підготовки.

«Сьогодні підтримка військових та воїнів-добровольців, які захищають Україну від агресора є основним завданням кожного патріота України. Тому ми не лише наповнюємо бюджет чи співпрацюємо з громадськістю, але й надаємо посильну допомогу тим, хто зі зброєю в руках захищає наш суверенітет на сході України», - зазначив під час передачі допомоги директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Державної фіскальної служби України Віктор Косарчук.

«Ми дякуємо всім працівникам Державної фіскальної служби. Для нас це не просто одяг, продукти та медикаменти, – сказав начальник 90-го окремого батальйону, підполковник Т., - це значно більше, бо свідчить про всенародну підтримку та мобілізацію всього суспільства для допомоги армії, яка обов’язково переможе!»

Варто зауважити, що Державна фіскальна служба України не лише продовжує благодійну акцію «ДФС в підтримку Сходу», але й створює батальйон для участі у воєнних діях на сході України.

Також додамо, що 2 вересня 2014 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні та в цілому законопроект № 4514а "Про внесення змін до статті 7 закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", відповідно до якого "особи, які перебувають на державній або іншій публічній службі та особи, які діють від імені осіб, які перебувають на державній або іншій публічній службі" можуть здійснювати публічний збір благодійних пожертв на функціонування Збройних сил України у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

 

Ігор Білоус: Середньомісячні очікування надходжень військового збору до бюджету – понад 500 млн. грн.

 «За серпень 2014 року до бюджету надійшло 287,1 млн. грн. військового збору.Середньомісячні надходження військового збору до бюджету з вересня очікуються в обсягах понад 500 млн. гривень», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

Нарахування військового збору до Державного бюджету запроваджено Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» та було розпочато з 3 серпня 2014 року.

«Враховуючи, що збір запроваджений вперше, а заробітна плата за серпень по багатьох підприємствах сплачується у перших числах наступного за звітним місяцем, тому частково сплата збору за серпень буде проведена у вересні із заробітної плати за серпень», – наголосив Ігор Білоус.

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що наразі фіскальна служба повністю контролює ситуацію зі збору податків у державі.

 

Ігор Білоус: Розхитування економічної стабільності в Україні сьогодні – це злочин

 «Розхитування економічної стабільності в Україні сьогодні – це злочин. Економіка Держави – це другий фронт. Незважаючи на те, що минула влада вивезла з країни все, що можна було вивезти, криміналізувала економіку та зруйнувала Збройні Сили, ми втримали і тримаємо ситуацію під контролем», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що у нинішній складній ситуації позиція ДФС відкрита, прозора та конструктивна. Тому що лише за таких умов вдасться зберегти функціонування державних інститутів, створити стимули для відродження економіки та обороноздатності країни.

«Нині певні сили докладають максимум зусиль, щоб зруйнувати національну економіку. Це роблять і ті, хто бомбить українські підприємства та затоплює шахти на Сході Держави, і ті, хто робить усе, аби загальмувати та зупинити наші реформи. Ми оголосили війну корупції і будемо вести її до повної перемоги. Для нас головний резерв наповнення бюджету – це гроші, виведені з тіні, та відродження бізнесу, пограбованого та знищеного попередньою владою», – наголосив Ігор Білоус.

 

Ігор Білоус: За кошти, залучені від введення в дію «податкового компромісу», можна було фактично забезпечити новою військовою технікою українську армію

 «У разі ухвалення Верховною Радою «податкового компромісу» можна було забезпечити новою військовою технікою українську армію в зоні проведення антитерористичної операції. Проте, народні депутати не проголосували за включення до порядку денного закону про податковий компроміс, який вже декілька місяців опрацьовується у парламенті», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус зазначив: «За підрахунками спеціалістів ДФС України надходження від реалізації цієї ініціативи Уряду мали скласти близько 5 млрд. гривень. За ці гроші можна було фактично забезпечити новою військовою технікою українські сили АТО. За 5 млрд. грн. можна придбати 100 танків. За 5 млрд. грн. можна купити 15 військових літаків, за ці гроші армія могла отримати 300 нових БТР, але депутати, які не голосували за внесення цього законопроекту до порядку денного, мабуть вважають, що ця техніка не потрібна нашій армії».

Суть «податкового компромісу» полягає у добровільній акції декларування недоплачених платежів до бюджету, що є певним компромісом між державою та платниками податків, результатом якого є взаєморозуміння та як результат надходження коштів до бюджету і детінізація економіки.

Основні положення законопроекту передбачають звільнення платника податків від відповідальності за умови добровільного декларування недоплачених податків з податку на додану вартість та податку на прибуток і сплати лише 10%  від задекларованої суми. Інша частина (90%) вважається погашеною, при цьому штрафи та пеня до платника податків не застосовуються.

 

Понад 84 відс. оформлених за 7 місяців поточного року митних декларацій – електронні

З початку року митницями Державної фіскальної служби оформлено 1 757 тис. митних декларацій, з яких 1 480,7 тис. – в електронній формі.

Серед загальної кількості електронних митних декларацій, оформлених протягом 7 місяців, більшість складають імпортні – 460,3 тис. шт. Експортних декларацій електронкою оформлено за цей період 422,8 тис. шт., транзитних – 83,8 тис. шт., інших – 513,8 тис. шт.

Крім того, з травня 2013 року митниці Державної фіскальної служби запровадили оформлення товарів за електронними попередніми митними деклараціями типа „ЕА”. За січень – липень 2014 року було оформлено 19,9 тис. таких митних декларацій.

Нагадаємо, що електронні попередні митні декларації типу „ЕА” використовуються для випуску у вільний обіг товарів, що ввозяться в Україну одразу після перетину ними державного кордону без пред`явлення цих товарів внутрішній митниці.

При оформленні таких товарів використовується автоматизована система, за допомогою якої митні процедури та взаємодії з декларантами максимально автоматизовані.

Автоматизація здійснення митних процедур мінімізує так званий „людський фактор” а також прискорює та спрощує процес проходження митного контролю й оформлення.

Електронна попередня декларація  типу „ЕА” дозволяє випуск у вільний обіг товарів, окрім підакцизних, поштових, а також тих товарів, умови ввезення яких відмінні від вищезазначених режимів, або товарів, ввезення яких відбувалося частинами (у т.ч. у зв`язку з переміщенням у декількох транспортних засобах чи контейнерах).

 

Як реалізуються повноваження ДФС в Криму та на сході України

На період простою у роботі територіальних органів, які знаходяться в зоні АТО, змінено місце обслуговування платників податків.

Інформація стосовно зміни місць обслуговування платників постійно оновлюється та оприлюднюється на сайті Державної фіскальної служби в розділі Головна > БАНЕР >Інформація для Сходу України.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу України та з врахуванням змін місця обслуговування платники мають змогу подати звітність:

- особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі відсутності у окремих платників податків можливості подавати у граничний строк податкові декларації платники мають можливість звернутись до податкового органу з заявою про продовження граничних строків подання податкової декларації.

Звертаємо увагу, що послуги електронного цифрового підпису можна отримати в представництвах АЦСК ІДД ДФС, розташованих в будь-яких населених пунктах України.

 

Кількість звернень до Інформаційно-довідкового ресурсу ДФС перевищила один мільйон

Як повідомляє Державна фіскальна служба України з початку 2014 року платники податків та працівники органів ДФС більше мільйона разів скористались електронним сервісом відомства „Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс” („ЗІР”). Більшість з користувачів – це суб`єкти господарювання та громадяни.

Однак зручність ресурсу оцінили не тільки платники податків, а й самі податківці. За сім місяців поточного року ЗІРом скористались близько 27 тисяч співробітників.

З метою оцінки зручності сервісу та якості його функціонування на офіційному порталі ДФС протягом липня було проведено опитування користувачів. Більшість, а саме 99,2% респондентів відповіли, що інформація, яка розміщується на ресурсі, є корисною для них. Загалом проголосувало 3 045 осіб.

На сьогодні ЗІР об’єднує в собі понад 12 тисяч запитань - відповідей з „Бази знань”, 586 нормативних та інформаційних документів та 380 витягів з письмових консультацій, підготовлених Інформаційно-довідковим департаментом Державної фіскальної служби на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.

Нагадаємо, що Загальнодоступний інформаційно – довідковий сервіс запрацював у тестовому режимі з 1 січня 2014 року у рамках побудови Електронного уряду.

Інформація в ЗІР систематизована по тематиках: оподаткування, митна справа, єдиний внесок, електронний цифровий підпис. Ресурс надає можливість працівникам органів доходів і зборів здійснювати зворотній зв`язок з платниками податків та покращувати якість своєї роботи завдяки використанню єдиного джерела інформації.

В свою чергу, зовнішні користувачі ЗІР забезпечені інформаційно – довідковим ресурсом, який постійно оновлюється.

Скористатись Загальнодоступним інформаційно – довідковим ресурсом можна на офіційному порталі Міністерства доходів і зборів України за посиланням:  „Інформаційно – довідковий ресурс”, або за електронною адресою: http://zir.minrd.gov.ua.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Запорізькі підприємці сплатили понад 180 мільйонів гривень єдиного податку

Цей показник сплати єдиного податку від підприємців-"спрощенців" за 8 місяців поточного року майже на 24 мільйони гривень або на 15 відсотків перевищує торішній рівень. Про це повідомила під час розширеного засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва заступник начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олена Фоменко.

– За останні роки певним стимулом для підприємців стала спрощена система оподаткування. Це не тільки зручні правила ведення малого і середнього бізнесу, але і стабільні надходження до місцевих бюджетів. Сьогодні державою проводиться реформування податкової системи. Серед її ключових пріоритетів – зменшення числа податків і зборів, спрощення правил ведення бізнесу, подачі звітності, скорочення кількості перевірок і інше. Нам дуже приємно, що в процесі реформування активну участь бере громадськість і бізнес запорізького регіону, – відзначила Олена Фоменко.

Вона наголосила, що діалог із представниками запорізького бізнесу буде й надалі розвиватися. Перш, за все, йдеться про проведення спільних заходів з громадськістю та малим і середнім бізнесом саме роз'яснювального та консультативного характеру.

 

Запорізькі оперативники виявили махінації з будматеріалами на 3 млн. грн.

Керівництво одного із запорізьких підприємств, яке торгувало будівельними матеріалами, мало цікавила ситуація на ринку збуту товарів, коливання курсу валют. Справа в тім, що здебільшого, фінансово-господарська діяльність велася у площині ілюзованій, де товар, затрати на його придбання, завантаження, доставка і розвантаження, велися виключно на папері і не більше. Саме через фіктивне партнерство та використання кримінальних схем підприємство не доплатило бюджету понад 3 млн. грн.

 За фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах згідно із ст.212 Кримінального кодексу України розпочато кримінальне провадження. 

Всього за минулий тиждень слідчими підрозділами ГУ Міндоходів у Запорізькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 5 кримінальних правопорушеннях, у т. ч. 4 – за ухилення від сплати податків, сума збитків якими становить понад 5 млн. гривень.

  

Запорізькі міндоходівці на безтоварних операціях викрили прихований від держбюджету мільйон

У ході перевірки, яку провели співробітники органів ГУ Міндоходів області на одному з підприємств запорізького регіону, було встановлено, що під час проведення фінансово-господарських операцій серед ланок постачальників "засвітилися" фіктивні фірми. Саме завдяки їм, у ланцюгу операцій, службові особи підприємства і спробували закуповувати віртуальне постачання товарів промислового призначення. Завдяки горизонтальному моніторингу міндоходівцям вдалося визначити коло підприємств, де товар проходив лише за документами, а не мав реальних дій. За допомогою «лжепоставок» державі не сплачено понад 1 млн. грн.

 Нині розпочато кримінальне провадження за ст.212 Кримінального кодексу України за фактом ухилення від сплати податків. 

 

На Запоріжжі вилучено підакцизних товарів на суму понад 100 тис. грн.

За минулий тиждень із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 102 тис. гривень. Так, на території м. Запоріжжя та області оперативні працівники встановили 8 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст.156 КУпАП порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами). 

У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв на суму 83,2 тис. грн. та тютюнових виробів на суму 18,8 тис. гривень.

  

Понад 3,2 мільярда гривень сумлінно сплатили запорізькі платники

Таким є внесок до бюджетів усіх рівнів платників податків і зборів Запорізької області за 8 місяців поточного року (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі).

Зокрема, надходження до державного бюджету перевищили 1 мільярд 112 мільйонів гривень, що на 58,3 мільйона гривень або на 5,5 відсотка перевищує сплату за аналогічний період минулого року. На цьому наголосив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін.

За січень-серпень 2014 року державна скарбниця найбільше отримала від платників податків на додану вартість – майже 516 мільйонів гривень, а це практично на 20,5 мільйона гривень або на 4,1 відсотка більше, ніж за вісім місяців 2013 року.

Податку на прибуток від запорізьких підприємств забезпечено на суму 354 мільйони гривень. Це на 41,2 мільйона гривень або на 13,2 відсотка більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

Левову частину від загальних надходжень займає сплата до місцевих бюджетів. Запорізькі платники сплатили 2 мільярди 102 мільйони гривень, що на 76,1 мільйона гривень або на 3,8 відсотка перевищує рівень минулого року.

Традиційним формувачем місцевих скарбниць є податок на доходи фізичних осіб – з початку року надійшло майже 1,4 мільярда гривень податку. Порівняно з минулорічною сплатою спостерігається зростання на 65 мільйонів гривень або на 5 відсотків.

Від плати за землю надходження склали понад 335 мільйонів гривень, що на 5,3 мільйона гривень більше, ніж торік.

Малі та середні підприємці сплатили 180 мільйонів гривень єдиного податку. Це майже на 24 мільйони гривень або на 15 відсотків більше, ніж за вісім місяців минулого року.

– За час обговорення Концепції реформування податкової системи від платників податків прозвучало чимало ініціатив та підтримки щодо скорочення кількості податків і зборів, пропозицій стосовно створення легкості і зручності в адмініструванні і сплаті податків, надання звітності тощо. Усі вони будуть розглянуті під час створення остаточного документа від Уряду країни та внесення відповідних змін до законодавства. Адже один із основних пріоритетів Державної фіскальної служби України – стабілізація фінансової ситуації в країні, підвищення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування та стимулювання економічних процесів, зокрема, у Запорізькому регіоні, – підкреслив Олексій Кавилін.

 

Власниками посилених сертифікатів ключів цифрового підпису стали понад 26 тисяч запоріжців

Саме стільки запорізьких платників отримали безкоштовні сертифікати відкритих ключів електронного цифрового підпису з початку поточного року. 

- За цей період фахівцями Акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ГУ Міндоходів у Запорізькій області та його відділень було видано понад 75 тис. безкоштовних посилених сертифікатів електронних ключів цифрового підпису. За серпень поточного року 2082 платники податків отримали 6852 посилених електронних ключів. Так, тільки у серпні 2014 року юридичні та фізичні особи Запорізької області надали понад 24 тисячі податкових звітів з використанням ключів електронного цифрового підпису. З них 80%, або понад 19 тисяч документів надійшло до податкової по E-mail – зазначає в.о. начальника ГУ Міндоходів у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Електронна звітність – одна із найпоширеніших послуг серед платників податків. Це дає можливість підприємцям та суб’єктам господарювання оформляти митні декларації, відправляти податкову звітність через мережу Інтернет, використовуючи власний цифровий підпис.

На сьогоднішній день така послуга стає дедалі популярнішою серед платників податків, адже цей сервіс є максимально доступним і комфортним для всіх користувачів. 

 

На Запоріжжя ввозять паливно-мастильні матеріали, а експортують прокат і сталь

Понад 1,4 мільярда гривень з початку 2014 року забезпечила Запорізька митниця до бюджету. Електронне декларування товарів на Запорізькій митниці зросло на 8 відсотків. Запорізькою митницею Міндоходів оформлено в електронному вигляді 99,2 відсотка митних декларацій. При цьому, середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 49 хвилин, а при імпорті – 1 годину 30 хвилин. 

Виходячи з товарообігу, то найбільше імпортують до нас в регіон такі товарні групи, як вугілля кам’яне, нафту та нафтопродукти, жири та олії тваринного і рослинного походження. Найбільші підприємства міста Запоріжжя, що здійснюють митне оформлення на Запорізькій митниці Міндоходів це: ВАТ "Запоріжсталь", ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь", ім. А.М. Кузьміна", ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат", ПАТ "Запоріжкокс", ПАТ "Запорізький завод феросплавів". 

Експортують суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності власну продукцію: прокат плоский гарячої та холодної прокатки, гнутий профіль, прутки з легованої сталі, сталь сортову, вогнетривку цеглу, силікати, бензол, тощо. Основними країнами, куди здійснюється експорт, є Росія, Туреччина, Польща, Болгарія, Білорусь, Ірак, Ізраїль, Греція.

Основу імпорту складають чорні метали, прутки, бруски нікелеві, машини сільськогосподарські, тощо.

 

Фахівцями Запорізької митниці викрито адміністративних правопорушень на суму 3,4 млн. грн.

- За 8 місяців Запорізькою митницею Міндоходів в ході проведення аналітично-пошукових заходів виявлено та зафіксовано шляхом заведення справ про порушення митних правил 218 порушень громадянами та суб’єктами ЗЕД митного законодавства України на суму 3,36 млн. грн., вилучено безпосередніх предметів правопорушень на суму 1,8 млн. грн., - про це зазначив в.о. заступника начальника Запорізької митниці Міндоходів – начальник оперативного УБК та МП Владислав Виноградов. 

Судовими органами розглянуто 60 справ про порушення митних правил та винесені постанови про конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 1 млн. грн. та накладені штрафні санкції на суму 676 тис. грн.

Розглянуто 146 справ про порушення митних правил, за результатами яких правопорушників оштрафовано майже на 5,8 млн. грн.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Запорізькій області за результатами відпрацювання матеріалів, отриманих від Запорізької митниці Міндоходів, відкрито 4 кримінальні провадження, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками, передбаченими ч.1 ст. 209 КК України, ч.1 ст. 212 КК України, ч.2 ст. 212 КК України та ч.3 ст. 358 КК України.

 

Торгівля  з порушеннями в курортній зоні  обійшлася запорізькому підприємцю в 30 тис. грн.

Таку суму штрафних (фінансових) санкцій  донарахували  фахівці органів  Міндоходів  області  під час проведення  фактичної перевірки  одного із торговельних  закладів на Азовському  узбережжі.

Як правило, на відпочинок  та оздоровлення  курортники їдуть  не з порожніми  гаманцями, і  не шкодують  грошей задля   того, аби час, проведений на узбережжі Азовського моря,  був пам'ятним і змістовним.  На це й розраховують деякі підприємці,   які займаються обслуговуванням  гостей  та численних відпочивальників  у Приазов'ї.

При перевірці магазину, розташованого в  селищі Кирилівка, неподалік  від курортної місцевості,  працівники Головного управління  Міндоходів у Запорізькій області  встановили, що власник торговельного закладу  не поспішав обліковувати весь товар, який потравляв на реалізацію. Товарні запаси, які  були в  магазині,  і ті, які числились за накладними, мали великі розбіжності – на  12,3 тис. грн.  Перевіряючі  також встановили,  що не весь товар, який  реалізовується покупцям, проходить через касовий апарат, а лише вибірково, зафіксовано  порушення ведення  реєстрації розрахункових операцій. Окрім цього,  встановлено порушення мінімальних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.   

-  В ході  операції "Курорт", яку проводили міндоходівці на узбережжі Азовського моря, практично в кожному з виявлених  торговельних об'єктів   встановлювали порушення податкового законодавства, - розповідає заступник начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Віктор Башук. - У більшості суб'єктів господарської діяльності відсутні первинні документи  на товарні запаси, книги обліку  доходів і витрат. Підприємці  не весь товар реалізовують  з проведенням через РРО, не оприбутковують готівкові кошти у повній сумі їх надходжень, не зберігають Z - звіти РРО. Як не дивно, але більшість  власників торговельних закладів сподівалася на те, що у курортній зоні можна вести  підприємницьку діяльність, не звертаючи  увагу на  податкове законодавство.  

За період курортного сезону працівники ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели 48 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на узбережжі Азовського моря. Донараховано майже  300 тис. грн. штрафних  санкцій. Частина цих сум вже  надійшла до бюджету.

 

Допомога учасникам АТО – від запорізьких ветеранів податкової служби

Ветерани податкової служби у Запорізькій області не просто співчувають тим, хто бере участь у зоні АТО, жителям Донбасу, які страждають від воєнних дій, а й прагнуть надати посильну допомогу. Вони зібрали понад 2,5 тисячі гривень, з яких частково витратили на придбання індивідуальних речей для воїнів та частину коштів перерахували на розрахунковий рахунок  благодійної спілки, які в подальшому будуть використані на потреби учасників бойових дій. Також вони зібрали теплий одяг для наших військовослужбовців. У родинах ветеранів проживають біженці з Донбасу.

Сьогодні в області, як і у всій Україні, не може бути байдужих людей, переконані ветерани податкової служби. Кожен має взяти посильну участь у тому, аби чимось допомогти нашим мужнім хлопцям, постраждалим у зоні АТО. Тільки разом  ми -  сила, тільки разом ми зможемо все здолати і перемогти.

 

Запорізькі митники викрили схему  транзитних перевезень на 390 тис. грн.

Нею з липня 2012  по червень 2013 років скористався громадянин Р., який ввіз із Республіки Польща на митну територію України дев’ять легкових автомобілів марки «Honda Civic» в митному режимі «транзит».  

«Транзит» - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-

якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Статтею 95 Митного Кодексу України встановлені строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту. Згідно з її вимогами, громадянин Р. повинен був вивезти зазначені транспортні засоби за межі України в термін 10 діб з часу їх ввезення на митну територію України.

У ході перевірки фахівці Запорізької митниці Міндоходів встановили, що громадянином Р. дані вимоги та обмеження було порушено, а також не здійснено митне оформлення зазначених транспортних засобів в митному режимі, відмінному від режиму «транзит». 

Таким чином, громадянин Р. незаконно використовував транспортні засоби марки «Honda Civic», стосовно яких надавались пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги. Загальна сума несплачених митних платежів (мито, акциз, ПДВ) склала 390 тис. грн. 

За даним фактом Запорізькою митницею Міндоходів стосовно громадянина Р. заведено 9 справ про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України. Санкцією цієї статті передбачено накладення на правопорушника адмінстягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів. 

 

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

В Бердянській ОДПІ призначено нового начальника

Наказом Державної фіскальної служби України №367-о від 03.09.2014 року начальником Бердянської ОДПІ призначено Круц Олену Миколаївну.

 

Бердянські міндоходівці  вилучили підакцизних товарів на суму понад 37 тисяч гривень

Як повідомив  в.о. заступника начальника оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун,  співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ з початку вересня поточного року на території обслуговування встановлено 3 факти реалізації алкогольних та тютюнових  виробів без наявності свідоцтва про реєстрацію фізичної особи-підприємця та будь-яких дозвільних документів.  За результатами перевірок вилучені підакцизні товари на суму понад 37 тис.грн., за вищевказаними фактами складені протоколи про адміністративне правопорушення. 

 

Понад 200 млн. грн. єдиного соціального внеску надійшло від бердянських платників 

За вісім місяців поточного року бердянські платники сплатили 202,3 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зокрема у серпні надійшло 25,7 мільйонів гривень єдиного соцвнеску, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Найбільше коштів від сплати ЄСВ у січні-серпні поточного року надійшло від підприємств та організацій – 175 мільйонів гривень. Значною є сплата єдиного внеску фізичними особами-підприємцями та самозайнятими особами – 27,3 мільйона гривень. 

Таких результатів надходжень ЄСВ вдалося досягти завдяки постійній цілеспрямованій роботі з роботодавцями щодо бази, об’єкту та термінів сплати внеску. Крім цього, проводиться роз’яснювальна робота щодо переваг добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для платників в органах ГУ Міндоходів створені умови для зручного звітування з ЄСВ.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

 

Щодо роботи Бердянської ОДПІ зі зверненнями громадян

Протягом січня-серпня 2014 року до Бердянської ОДПІ надійшло 14 письмових звернень громадян,  з них: 14 заяв (100%), скарг та пропозицій не надходило. 

За результатами проведеного аналізу звернень, отриманих протягом цього року встановлено, що звернення стосуються інформування органів влади про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації, отримання податкової консультації індивідуального характеру, у відповідності до вимог ст. 52 Податкового кодексу України та інше.

З початку року до Бердянської ОДПІ колективних та повторних звернень не надходило.  

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-серпня 2014 року на особистих прийомах побував 51 громадянин. Основні питання порушені громадянами на особистих прийомах стосувалися роз’яснення законодавства відносно плати за землю, сплати податку на доходи фізичних осіб, реєстрації платників, застосування реєстраторів розрахункових операцій. 

 

При здійсненні торгівлі , громадського харчування та послуг – придбавайте дозвільні документи

Бердянська ОДПІ нагадує, при здійсненні діяльності у сфері  торгівлі,  громадського харчування та послуг потрібно безумовно виконувати вимоги Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Податкового кодексу, Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», якими передбачено, обов’язковість придбання дозвільних документів  - ліцензій, патентів, РРО, використання РРО при розрахунках з споживачами та передачі відповідної звітності, офіційного працевлаштування найманих працівників! 

 У разі невиконання вимог зазначених нормативних актів, до таких платників будуть застосовуватися штрафні та фінансові санкції.

 

Запрошуємо на інформаційний семінар

17 вересня 2014 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Останні зміни до Податкового кодексу. Актуальні питання щодо застосування положень Податкового кодексу та адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала.

 

Військовий збір

До 1 січня 2015 року встановлено військовий збір

З 03 серпня 2014 року встановлено військовий збір тимчасово, до 1 січня 2015 року.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Розрахункові рахунки для зарахування військового збору: 

ГОРОД БЕРДЯНСК

Банк получателя: ГУДКСУ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ;

Получатель: Державний бюджет, м. Бердянськ; 11011000

Код получателя: 38042560;

Р/с: 31115063700011

Код платежа:  11011000

МФО: 813015

 

БЕРДЯНСКИЙ РАЙОН

Банк получателя: ГУДКСУ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ;

Получатель: Державний бюджет, Бердянський р-н; 11011000

Код получателя: 38042560;

Р/с: 31117063700031

Код платежа:  11011000

МФО: 813015

 

Які доходи за цивільно-правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором

Згідно з п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу для цілей Розділу IV Кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Вступаючи у трудові відносини з підприємствами, працівники укладають трудові договори. 

Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Виконання робіт, надання послуг фізичною особою може здійснюватися як на підставі трудового договору , так і на інших юридичних підставах, зокрема на підставі цивільно-правового договору. 

Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Тобто, під об’єктом оподаткування військовим збором розуміється дохід, який нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами. Результатом цивільно – правового договору є факт виконання робіт (надання послуг).

За цивільно-правовими договорами (договором підряду/договором про надання послуг) оплачується виконана робота/надана послуга, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами приймання – передачі).

Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (частина перша ст. 901 ЦКУ).

Отже, для цілей оподаткування військовий збором факт оплати у межах цивільно-правового договору (договору підряду/договору про надання послуг) кваліфікується як об’єкт оподаткування.

Таким чином оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

 

Особливості перерахування військового збору для відокремленого підрозділу

Юридична особа перераховує військовий збір, як за себе так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

Ставка становить 1,5 відсотка до доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Зазначимо, що військовий збір введено тимчасово, до 1 січня 2015 року (Закон України від 31 липня 2014 року № 1621-VII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

 

Оподаткування військовим збором після 03.08.2014

Суми доходів, що нараховані після 03.08.2014 за періоди до 03.08.2014, підлягають оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

При цьому ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Зазначена норма визначена п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

 

Новини законодавства

З 1 серпня запроваджено оподаткування депозитів

З 1 серпня 2014 року розпочалось оподаткування процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Зауважимо, що ставка податку становить 15%. Утім, обов'язок із нарахування та його сплати до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу, яка нараховує такий дохід. При цьому незалежно від суми, яка розміщена на депозиті, нараховані проценти підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою.

Законом №1588 передбачено і звітування за даним видом податку. Банки, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку за формою N 1ДФ будуть відображати загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. Разом із тим, інформацію про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу (платника податку), якій нараховані такі доходи, у податковому розрахунку не зазначатимуть.

Оскільки Закон №1588 набрав чинності з 1 серпня, то проценти, нараховані за липень, оподаткуванню не підлягають та у звіті за липень не відображаються.

 

Скорочено процедуру припинення ФОП-ів

Набув чинності з 08.07.2014 р. Закон України від 13.05.2014 р. N 1258-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом".

Основні зміни передбачають таке:

- держреєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП-у проводить держреєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати отримання від такої фізособи реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, без довідок органу доходів і зборів (22-ОПП та 3-ЄСВ),

- вилучено положення про проведення спрощеної процедури держреєстрації припинення підприємницької діяльності,

- щодо тих підприємців, які до 08.07.2014 року подали заяву про припинення підприємницької діяльності, держреєстратор не пізніше місяця з дня набрання чинності Закону України від 13.05.2014 р. N 1258-VII зобов'язаний заповнити реєстраційну картку на проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП-у та внести до ЄДР запис про проведення держреєстрації припинення.

Платника єдиного внеску (фізична особа - підприємець) знімають з обліку після проведення перевірки (у разі її проведення) та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску.

До реєстру страхувальників вносять відповідні записи із зазначенням дати та причини зняття з обліку платника єдиного внеску після підписання обхідного листа керівником органу доходів і зборів та закриття карток особових рахунків.

На офіційному веб-порталі Міндоходів функціонує сервіс "Реєстр страхувальників", який дає змогу отримати дані з реєстру страхувальників, зокрема і про зняття з обліку.

З огляду на вищевказані зміни в законодавстві з 08.07.2014 року органи доходів і зборів щодо фізосіб-підприємців не формують та не направляють держреєстраторам і фізособам такі документи-повідомлення: за формою 24-ОПП, 23-ОПП, 25-ОПП, 26-ОПП, 27-ОПП, 5-ЄСВ, 6-ЄСВ; довідки: про відсутність заборгованості за формою 22-ОПП, про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за формою 3-ЄСВ, рішення про відмову видачі довідки про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за формою 4-ЄСВ.

Зазначене стосується лише фізосіб - підприємців. Порядок зняття з обліку юридичних осіб, їхніх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, залишився незмінним.

 

Єдиний соціальний внесок

22 вересня – термін подання звітності та сплати єдиного внеску роботодавцями за серпень

Термін надання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів роботодавцями за квітень (форма № Д4 (місячна) – 22 вересня 2014 року.

Останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за серпень – 22 вересня 2014 року.

 

Роз’яснення податкового законодавства

15 вересня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з ІV кварталу

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з IV кварталу 2014 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. Останнім днем подання такої заяви буде 15 вересня 2014 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

19 вересня 2014 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2014 року.

 

19 вересня – останній день сплати єдиного податку платниками І та ІІ групи

Останній день сплати авансового внеску з єдиного податку за вересень платниками, віднесеними до першої та другої груп – 19 вересня 2014 року.

 

За якими ставками нараховуються митні платежі при незаконному переміщенні товарів на територію України

У разі незаконного ввезення товарів на митну територію України або вивезення їх з цієї території суми належних до сплати митних платежів нараховуються за ставками, встановленими на день переміщення цих товарів через митний кордон України, а якщо такий день встановити неможливо, - на день виявлення факту такого ввезення (вивезення).

У разі втрати, недоставки чи видачі без дозволу органів доходів і зборів товарів, що перебувають під митним контролем та переміщуються транзитом або знаходяться на тимчасовому зберіганні, митні платежі нараховуються за ставками, встановленими на день прийняття цих товарів для перевезення або розміщення їх на тимчасове зберігання

Якщо визначити суму належних до сплати митних платежів неможливо внаслідок ненадання органу доходів і зборів точних відомостей про характер товарів, їх назву, кількість, країну походження і митну вартість, сума таких  платежів визначається виходячи з найбільшої величини ставок митних платежів, кількості чи вартості товарів, що можуть бути визначені на підставі наявних відомостей

При нецільовому використанні товарів, щодо яких було надано умовне звільнення від оподаткування, а також порушення умов митних режимів, поміщення в які передбачає умовне звільнення від оподаткування, застосовуються ставки митних платежів, що діють на день прийняття органом доходів і зборів митної декларації для митного оформлення.

Відповідна норма визначена ст. 296 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями.

 

Чи звільняються від подання податкової звітності суб’єкти господарювання у зв’язку з мобілізацією до Збройних сил України

За громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб –підприємців (частина третя статті 39 Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу”).

З  8 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 20 травня 2014 року № 1275-VІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації” (далі – Закон № 1275). Згідно із зазначеним Законом № 1275 тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) або єдиного податку, а також єдиного внеску (далі – ЄСВ) за себе на весь період такої служби.

Мобілізовані підприємці чи самозайняті особи, що використовують у своїй господарській діяльності працю найманих працівників, які продовжують працювати по найму під час мобілізації такого підприємця, зобов’язані  уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання ПДФО і ЄСВ з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.

Обов'язок зі сплати ПДФО та ЄСВ за найманих працівників повинен здійснити демобілізований підприємець чи самозайнята особа протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних та фінансових санкцій.

Для отримання зазначених пільг демобілізований підприємець чи самозайнята особа зобов’язані протягом 10 днів після демобілізації надати органу Міндоходів за місцем податкової реєстрації такі документи:

заяву про надання пільги в довільній формі;

копію військового квитка або копію іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Крім того зазначаємо, що Законом № 1275 внесено зміни до законодавчих актів, згідно з якими за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Вказані вище норми Закону № 1275 застосовується з першого дня мобілізації і протягом всього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року №303 «Про часткову мобілізацію».

 

Про оподаткування медичних виробів

При здійсненні з 02 липня 2014 року митного оформлення медичних виробів, які ввозяться на митну територію України і на які є свідоцтво про їх державну реєстрацію, податок на додану вартість, нараховується за ставкою 7 відсотків. При цьому відсутність декларації про відповідність та/або заяви про медичні вироби особливого призначення за умови наявності діючого свідоцтва про державну реєстрацію медичних виробів не може бути підставою для відмови у застосуванні ставки податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків.

Лист Державної фіскальної служби України від 19ю08ю2014 року №2316/7/99-99-19-03-02-17

 

Право на податковий кредит втрачається після закінчення терміну позовної давності щодо оплати товарів

Товари, отримані платником податку на додану вартість та не оплачені протягом терміну позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, так як відсутній факт їх придбання (оплати).

Платник податку має право включити до складу податкового кредиту суму податку, яка нарахована (сплачена) ним у зв'язку з придбанням товарів (п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу). Після закінчення терміну позовної давності щодо оплати товарів відносно суми податку на додану вартість, яка входила до складу вартості таких товарів, платник податку втрачає право на податковий кредит.

У звітному періоді, в якому минув термін позовної давності щодо оплати таких товарів чи послуг, платник податку зобов'язаний зняти нараховану суму податку на додану вартість та відобразити цю суму в рядку 16.1 розділу II податкової декларації з податку на додану вартість.

 

Податкова вимога: строки надсилання та відомості, які вона повинна містити

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити наступні відомості:

- факт виникнення грошового зобов'язання та право податкової застави;

- розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;

- обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;

- попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;

- можливі дату та час проведення публічних торгів з продажу активів.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає податкову вимогу такому платнику податків.

Дана норма передбачена ст. 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями. 

 

При експорті підакцизних товарів вартістю менше 150 євро акцизний податок не нараховується

Митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа для декларування товарів, які переміщуються через митний кордон України декларантами (крім громадян), заповнюється на товари, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 150 євро.

Зазначена норма не застосовується до товарів, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Товари, на які не заповнюється ТД та які не можуть декларуватись за іншим документам, декларуються шляхом подання до контролюючого органу письмової заяви. Така заява може подаватися в паперовому або електронному вигляді.

Товари, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях і митна вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 150 євро, декларуються шляхом подання наступних документів:

- митної декларації CN 23;

- митної декларації CN 22;

- письмової заяви за встановленою формою.

Таким чином, у разі вивезення (експорту) підакцизних товарів декларантами (крім громадян), сумарна фактурна вартість яких не перевищує 150 євро, акцизний податок не нараховується, а декларування здійснюється на підставі вищевказаних документів, які є підтвердженням експорту цих товарів.

 

При списанні кредиторської заборгованості за отриманою передоплатою продавець може зменшити податкові зобов'язання з ПДВ

Якщо продавцем на дату отримання авансового платежу від покупця були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та в подальшому виникли обставини, у зв'язку з якими кредиторська заборгованість за отриманим авансом списується, то об'єкт оподаткування в даному випадку відсутня.

Отже, у зазначеній ситуації постачальник-виконавець має право зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.

У разі зміни податкових зобов'язань продавця у зв'язку з поверненням покупцю коштів або повернення товарів покупцем, розрахунок коригування виписується у день повернення незалежно від періоду, в якому здійснена поставка і складена податкова накладна.

Якщо на дату повернення товарів сума оплати за них зараховується в рахунок оплати іншого товару/послуги, тобто ці кошти набувають статус передоплати за інший товар/послугу, то постачальник на цю дату повинен виписати окрему податкову накладну на інші товари/послуги і, відповідно, нарахувати податкові зобов'язання.

(Лист Міндоходів від 23.06.2014 р. № 11237/6/99-99-19-03-02-15).

 

Військовий збір

Хто є платниками військового збору?

Відповідно до пп. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ. 

А саме:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент.

Нагадаємо, з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів", яким, зокрема, встановлено військовий збір.

З якої суми доходів утримується військовий збір?

Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України, за ставкою (ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування), визначеною пп. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України.

 До якого числа встановлено військовий збір?

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів" (далі - ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір. Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування .

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи, нараховані до 03.08.2014 року?

Оскільки Закон України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" набрав чинності з 03.08.2014 р. і податковий агент зобов'язаний при нарахуванні доходів (визначених у пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Кодексу) утримати військовий збір, то нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню військовим збором.

Нагадаємо, об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Чи сплачують фізособи - підприємці військовий збір з доходів, отриманих від підприємницької діяльності?

Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони знаходяться, не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх підприємницької діяльності.

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи:

- у формі заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за трудовими відносинами;

- у формі інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податків згідно із цивільно-правовими договорами;

- у формі виграшу в державній і недержавній грошовій лотереї, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.

Нагадуємо, з 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів" (далі - ПКУ), яким, зокрема, встановлено військовий збір. 

Які особи відповідальні за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету?

Відповідно до Податкового кодексу України відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 Податкового кодексу України, а саме:

1. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

2. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є :

- податковий агент - для оподаткованих доходів з джерела їх походження в Україні;

- платник податку - для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

 

Електронна звітність та облік платників податків

Чи можуть платники податків подавати звітність засобами електронного зв’язку в електронній формі та листуватись з контролюючими органами через посередників? 

Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: 

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; 

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Згідно з Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженою наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 (далі – Інструкція), платник податку може надіслати до контролюючого органу засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з контролюючим органом укладено договір про визнання електронних документів, а також контролюючому органу надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.

Слід зазначити, що отримати посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства платник податків може в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів.

Згідно з п. 42.4 ст. 42 ПКУ з платниками податків, які подають звітність в електронній формі, листування з контролюючими органами може здійснюватися засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

На яку дату подається податкова декларація при ліквідації суб’єкта господарювання, у тому числі якщо ліквідація припадає на середину звітного періоду?

Відповідно до п.1 ст. 33 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» зі змінами та доповненнями (далі – Закон) юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державного органу, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема у разі прийняття фізичною особою - підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності (п. 1 ст. 46 Закону).

Згідно з п. 97.1 ст. 97 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) під ліквідацією платника податків розуміється ліквідація платника податків як юридичної особи або державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи чи реєстрація у відповідному уповноваженому органі припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи (якщо така реєстрація була умовою ведення незалежної професійної діяльності), внаслідок якої відбувається закриття їх рахунків та/або втрата їх статусу як платника податків відповідно до законодавства.

Підпунктом 16.1.10 п. 16.1 ст. 16 ПКУ визначено, що платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов’язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації).

Якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого звітного податкового періоду), останнім податковим періодом вважається період, на який припадає дата такої ліквідації (п.п. 152.9.3 п. 152.9 ст. 152 ПКУ).

Відповідно до п. 7 ст. 111 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку. До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає контролюючим органам звітність за останній звітний період.

Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає ліквідаційний баланс, забезпечує його затвердження учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, та забезпечує подання контролюючим органам (п.11 ст. 111 ЦКУ).

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, після завершення розрахунків з кредиторами, до зняття з реєстрації в контролюючому органі та скасування реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, такий суб’єкт господарювання, в особі ліквідатора, є платником тих податків та зборів, щодо яких виникає об’єкт оподаткування. При цьому ліквідатор повинен подати податкову декларацію до контролюючого органу за основним місцем обліку або за неосновним місцем обліку за звітний період, на який припадає дата такої ліквідації (у тому числі якщо ліквідація припадає на середину звітного періоду).

Чи потрібно подавати податкову звітність фізичній особі підприємцю у разі отримання ним довідки за ф. № 22-ОПП, але не поданої до державного реєстратора? 

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця регулюється ст. 46, 47 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» зі змінами та доповненнями (далі - Закон).

Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (п. 3 ст. 46 Закону).

Згідно з п. 11 ст. 47 Закону для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа не раніше закінчення строку пред’явлення вимог кредиторів, зазначеного у заяві про припинення підприємницької діяльності, подає державному реєстраторові особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу такі документи:

- довідку відповідного органу доходів і зборів про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів;

- довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування.

Відповідно до п. 11.24 п. 11 р. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462) (далі – Порядок), довідка за формою № 22-ОПП є дійсною протягом двох місяців від дня їх реєстрації у контролюючому органі. 

Після завершення строку дії довідки за формою № 22-ОПП повторна довідка видається контролюючим органом протягом місяця від дня отримання звернення платника податків про заміну довідки у такому самому порядку, як і попередня довідка. 

У разі звернення платника податків щодо видачі повторної довідки за рішенням керівника контролюючого органу може бути призначена документальна позапланова перевірка за період, що пройшов від дати закінчення попередньої перевірки.

Враховуючи зазначене, якщо отримана довідка за ф. № 22-ОПП не подана платником податку до державного реєстратора, то такий платник податку вважається не знятим з обліку та зобов’язаний згідно з п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі - ПКУ) за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

До проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, така особа не втрачає статусу платника податків, не знята з обліку в контролюючому органі та зобов’язана дотримуватися вимог податкового законодавства відповідно до положень ПКУ.

Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в картках платників податків більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?

Згідно з п. 43.3 ст. 3 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених ПКУ, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати (п. 102.5 ст. 102 ПКУ). 

Відповідно до п. 11 р. IV Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 765, контролюючий орган вирішує питання щодо списання помилково та/або надміру сплачених сум податків, зборів, що обліковуються в інтегрованій картці платника більше 1095 днів без руху (відсутні зменшення та нарахування зобов’язань або нарахування, які мають нульове значення, та сплата), за умови відсутності заяви платника про їх повернення згідно із законодавством.

При цьому надміру сплачені грошові зобов’язання - це  суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату (п.п. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

 

Податок на додану вартість.

Як заповнюються графи 5 і 6 податкової накладної у разі постачання послуг, у т.ч. у разі часткового постачання послуг або часткової передоплати вартості послуг?

У разі складення податкової накладної на повне постачання послуги, або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) в повному обсязі, у графі 5 податкової накладної зазначається одиниця виміру «послуга», а в графі 6 зазначається «1».

У разі складення податкової накладної на часткове постачання послуги, або на суму попередньої оплати частини вартості послуги, у графі 5 податкової накладної зазначається слово «послуга», а в графі 6 - відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати половини договірної вартості послуги, у графі 6 вказується число «0,5».

Чи допускається виправлення помилок, допущених у розрахунку коригування до податкової накладної?

Враховуючи те, що податкова накладна є розрахунковим документом, яка підтверджує факт придбання товарів (послуг) та є підставою для нарахування податкового кредиту, а у разі здійснення коригування сум ПДВ, відповідно до 192.1 ст. 192 ПКУ, розрахунок коригування до податкової накладної є невід’ємною частиною такої податкової накладної, то виправлення помилок у розрахунку коригування не допускається.

Скільки податкових накладних за щоденними підсумками операцій повинен виписати платник податку у разі наявності декількох касових апаратів у структурних підрозділах (філіях), яким не делеговано право виписки податкових накладних?

Враховуючи те, що платник ПДВ, до складу якого входять філії та/або структурні підрозділи, не делегував їм право виписки податкових накладних, та при цьому, такі філії та/або структурні підрозділи здійснюють операції з використанням касових апаратів, то податкова накладна повинна виписуватися за щоденними підсумками операцій до кожного касового апарата окремо. При цьому, такі податкові накладні виписуються від імені платника податку (головного підприємства).

Який порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної?

Згідно із п. 201.2 ст. 201 Податкового кодексу України форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Відповідно до п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10 (далі – Порядок), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962, усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Водночас пунктом 14 Порядку передбачено, що графа 7 податкової накладної заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Таким чином вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством). При цьому Порядком не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, а також правила округлення як вартісних так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Враховуючи зазначене, для скорочення розрахованих як вартісних показників до другого знаку після коми так і кількісних показників до необхідної кількості знаків після коми, застосовується правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знаку на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п’ять).

При цьому, необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графах 8-12 податкової накладної.

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається вірним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

Чи можливо складати податкову накладну на декількох сторінках, якщо не можна розмістити всю номенклатуру товарів/послуг на одній сторінці, та чи потрібно скріплювати печаткою кожну сторінку такої податкової накладної?

Оскільки до розділу І податкової накладної вносяться дані в розрізі номенклатури поставки товарів/послуг, і кількість рядків у розділі І податкової накладної не регламентована, то платник податку залежно від виробничої необхідності може виготовляти і використовувати бланки податкових накладних з необхідною кількістю рядків.

Якщо через значну кількість рядків розділу І податкова накладна оформлена на декількох сторінках, то уповноважена особа підписує та скріплює печаткою останню сторінку такої податкової накладної.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.