Доска объявлений Бесплатка БердянскНалоговая инспекция информирует

27.03.2013, 00:33    просмотров: 2248

Платникам податку на прибуток!

Бердянська ОДПІ нагадує, що 29 березня 2013 року - останній день сплати авансових внесків з податку на прибуток за березень.

Також нагадуємо, що платники податку на прибуток підприємств, неприбуткові організації, починаючи з 201 3 року подають звітність з податку на прибуток один раз на рік.  

 

Податкова міліція повідомляє

Торгуєте алкоголем – подбайте про ліцензію

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації громадянином Б. алкогольних напоїв без відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності в магазині, розташованому в Приморському районі. 

Алкогольні напої вилучено, матеріали направлені для вирішення питання про адміністративне правопорушення.  

Виявлено підпільний цех

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ виявлено та зафіксовано «підпільний» цех, де громадянин Ш. незаконно виготовляв та зберігав з метою подальшої реалізації фальсифіковані алкогольні напої. За результатами перевірки вилучено спирт, який знаходився у пластикових ємностях, фальсифіковані алкогольні напої,  порожні  пляшки,  ковпачки для закупорювання, лійка, шланг, мірні стакани, спиртометр,  пристрій для закорковування пляшок. 

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Міндоходів: інвестори можуть убезпечити себе від ризикових операцій

Новий сервіс Міністерства доходів і зборів допоможе підприємствам з іноземними інвестиціями уникнути ризикових ситуацій через невірне тлумачення податкового законодавства. Інвестори не тільки отримають компетентний висновок щодо запланованої господарської операції, але й зможуть перевірити добросовісність своїх контрагентів. 

Щоб отримати правову оцінку свого інвестпроекту підприємству потрібно надіслати звернення до Міндоходів або Окружної державної податкової служби – Центрального офісу з обслуговування платників податків. Звернення можна надсилати як в паперовому, так і в електронному вигляді, в якому вказати назву підприємства, його місцезнаходження, копії документів, що підтверджують статус підприємства з іноземними інвестиціями, та викласти обставини про господарську операцію, яка вже проводиться або запланована. Крім того, слід вказати і реквізити контрагентів, про яких підприємство бажає отримати інформацію. 

Протягом 30 календарних днів фахівці Міндоходів аналізуватимуть звернення та нададуть мотивований висновок щодо відповідності господарської операції податковому законодавству. Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому всі виявлені помилки підприємці матимуть змогу виправити самостійно до офіційного оформлення операції. 

Скористатися сервісом має змогу будь-яке підприємство з іноземними інвестиціями. 

Новий сервіс, зазначають аналітики Міністерства, допоможе інвесторам уникнути порушень податкового законодавства та, відповідно, зайвих фінансових витрат на сплату штрафних санкцій та пені. 

Прес-служба Міндоходів

 

Оновлений сервіс «Пульс»

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Отримай власний електронний підпис!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Спрощена система оподаткування

Платники єдиного податку другої групи звітуватимуть раз на рік

  Нагадаємо, що податкову декларацію за 4 квартал 2012 року платники єдиного податку другої групи подали у строк, встановлений для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду. 

 Водночас, за І квартал 2013 року таку декларацію подавати не потрібно. Оскільки, за результатами роботи 2013 року платники єдиного податку другої групи повинні будуть заповнювати та подавати декларацію не раз на квартал, а раз на рік. А саме, декларація за 2013 рік буде подаватися у 2014 році протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. 

 Враховуючи, що з усіх зареєстрованих в Україні платників єдиного податку до другої групи відноситься 60% фізичних осіб-підприємців, це означає, що велика кількість людей буде зобов’язана приходити та звітувати в 4 рази менше, ніж в минулому році. 

    Відповідна норма передбачена Законом України від 20 листопада 2012 року №5503-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів”, який набрав чинності з 4 січня 2013 року.

 

Орендодавці житлових приміщень загальною площею понад 100 кв. м. не можуть бути платниками єдиного податку

Фізичні особи - підприємці, які надають в  оренду: 

 – земельні  ділянки, загальна  площа  яких перевищує 0,2 гектара; 

 – житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів; 

 – нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів не можуть бути платниками єдиного податку. 

 Відповідно до Цивільного кодексу України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Це положення стосується  й використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування. 

  Водночас, фізична особа, якій належить нерухоме майно (житлового або нежитлового призначення), загальна площа якого не перевищує вищезазначені норми, не має права надавати в оренду одну частину нерухомого майна як фізична особа - не суб’єкт господарювання, а іншу частину - як ФОП на спрощеній системі оподаткування.   

 Нагадуємо, що умови перебування платників податків на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності передбачені розділом XIV Податкового кодексу України.

 

ФОП платники ЄП, які здійснюють перевезення пасажирів не зобов’язані застосовувати РК та КОРО

Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при наданні послуг фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок. 

 Таким чином, фізичні особи – підприємці платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів (будь-яким видом транспорту) не зобов’язані застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій. 

 Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при наданні послуг зобов’язані надавати покупцю цих послуг за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця. Тобто, на вимогу пасажирів, такі особи зобов’язані видавати квиток на проїзд, затвердженої форми. 

 Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом України «Про захист прав споживачів», але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування. 

 Випадки, у яких не застосовуються реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки відображено в ст.9 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями. 

 Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 №503 затверджені Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.

 

Декларування доходів

Надайте декларацію про майновий стан і доходи вчасно!

Якщо громадянин протягом року отримував доходи не від податкових агентів, зокрема у вигляді вартості успадкованого майна, подарунків, неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди; доходи, отримані при наданні нерухомого або рухомого майна в оренду, а також іноземні доходи, то він зобов’язаний подати до податкової інспекції Декларацію про майновий стан і доходи.

Для зручності обслуговування громадян і підприємців ДПС України у 2013 році запроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платнику необхідно мати тільки електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. Отримати безкоштовний електронний підпис можні в Бердянській ОДПІ (каб.219, тел. 3-86-83).  

Останній день подачі декларації – 30 квітня 2013 року.

 

Здаючи квартиру в оренду – задекларуйте свій доход

  Якщо фізична особа-орендар нерухомого майна не є суб'єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету є орендодавець. 

 При цьому  такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного періоду. А саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. 

 Крім того, у разі нотаріального посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості, нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір органу державної податкової служби за податковою адресою платника податку – орендодавця. 

 Нагадуємо, що особливості нарахування (виплати) та оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду визначені ст. 170 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI.

 

Отримання податкової знижки за проценти іпотечного житлового кредиту

Якщо платник податків протягом звітного року сплачував проценти за користування іпотечним житловим кредитом, наданим у національній або іноземній валюті, він може включити частину суми цих процентів до податкової знижки. 

 Таке право виникає, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок або квартира. Але необхідно враховувати, що таке житло є  основним місцем проживання особи, про що, зазначено в її  паспорті. 

 Фізична особа має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво або придбання доступного житла. Крім того, до податкової знижки можуть бути включені витрати на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на зазначені цілі, та процентів за ним. 

 Право на включення суми до податкової знижки, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому: 

 об’єкт житлової іпотеки придбавається; 

 збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання. 

 У разі, якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту. 

 Нагадуємо, податкова знижка - це сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року. 

 Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки визначено ст.175 Податкового кодексу України.

 

Умовою для повернення помилково сплачених сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви

Якщо платник податку помилково або надміру сплатив кошти до бюджету, він може повернути сплачену суму податкового зобов’язання. Також за рахунок цих коштів платник може погасити грошове зобов’язання (податковий борг) з інших платежів. 

 Для повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання, платнику податків необхідно  подати відповідну заяву. Заява складається у довільній формі та подається платником до органу ДПС за місцем реєстрації протягом 1095 днів від дня виникнення такої переплати. В заяві платник податків обов’язково зазначає напрям перерахування коштів, що повертаються, наприклад на поточний рахунок платника податку в банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника  рахунку в банку. 

 Водночас, заява не подається для повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб. Суми ПДФО розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку. 

 За платежами, належними державному бюджету, орган державної податкової служби готує висновок про повернення сум коштів з відповідного бюджету. Висновок подається для виконання відповідному територіальному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку протягом п’яти робочих днів здійснюється повернення помилково сплачених грошових зобов’язань платникам податків. 

 Нагадаємо, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику податків відповідно до ст.43 Податкового кодексу України та ст.301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. 

 У разі наявності у платника податкового боргу, повернення помилково або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (п.43.2 ст.43 ПКУ).

 

Податок на нерухоме майно

Податкова чекає фізичних осіб для звірки даних щодо площі житлової нерухомості

Платники можуть звернутися до органів державної податкової служби для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (пп.265.7.3 Кодексу).

Орган державної податкової служби проводить перерахунок суми податку і надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику відповідно до цього пункту.

Примітка: На відміну від фізичних осіб юридичні особи самостійно обчислюють суму даного податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають податковим органам за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію.

 

Сплата податку на нерухомість-за місцем розташування об’єкта

 Сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за місцем розташування об'єкта оподаткування і зараховується до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені  Кодексом, через установи банків та поштові відділення (п. 57.5 Кодексу).

У разі коли зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

 

Податок на нерухоме майно сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення

  Таке повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим), якщо його вручено особисто платнику (чи її законному представнику), надіслано на адресу за місцем проживання або на останню відому адресу з повідомленням про вручення. 

 У разі, коли платнику неможливо фактично вручити повідомлення-рішення через його відсутність за місцезнаходженням, відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або з інших причин, документ вважається врученим. Датою такого вручення є день, вказаний поштовою службою в повідомленні із зазначенням причин невручення.    

 Водночас, юридичні особи сплачують податок авансовими внесками  щокварталу, до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Авансові внески відображаються в річній податковій декларації. 

 Нагадуємо, що з 1 січня 2013 року в Україні введений податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який сплачують як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Прес-служба Міндоходів

 

Роз’яснення податкового законодавства

Податковий борг можна виплатити в розстрочку

  Для розстрочення або відстрочення податкового боргу платнику податків необхідно написати заяву, затвердженої форми. Така заява подається до органу державної податкової служби за місцем обліку платника податків. У заяві зазначаються суми податків, зборів, штрафних санкцій, пені, сплату яких платник податків просить розстрочити або відстрочити. Окремо необхідно зазначити строк розстрочення або відстрочення та періоди сплати. При цьому, окремо вказуються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув. 

 До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з: 

– переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин; 

– аналізу фінансового стану; 

– графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум; 

– розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення. 

 Протягом 30 календарних днів з дати подання заяви керівник органу податкової служби приймає рішення щодо розстрочення або відстрочення податкових зобов’язань. 

 На наступний робочий день з дня прийняття рішення орган державної податкової служби укладає з цим платником податків відповідний договір про розстрочення або відстрочення податкового боргу. Строк дії договору починається з дати його підписання. 

 Розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податку регламентовано ст.100 Податкового кодексу України. 

 Форма заяви щодо надання розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податку затверджена наказом Міністерства фінансів України 30.11.2012 N 1261.

 

Рієлтери зобов’язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом договори з оренди нерухомості до органу ДПС

  Суб'єкти господарювання - рієлтери, зобов'язані надавати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості. Така інформація надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку. 

 Податкові агенти податковий розрахунок подають за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу. Тобто, такий розрахунок подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України). 

 Так, за І квартал 2013 року така інформація рієлтерами надсилається органу ДПС до 10 травня включно. 

 Нагадаємо, інформація про укладені рієлтерами договори подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2012  №1248.

 

Запровадження РРО з електронною стрічкою

Більше 6 тисяч касових апаратів вже працюють з електронною стрічкою

 До Системи зберігання і збору даних від реєстраторів розрахункових операцій підключено більше 6 тисяч одиниць касової техніки. Ці касові апарати вже формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери податкової служби. 

 За словами експертів Міністерства доходів  і зборів, Система працює у безперебійному режимі, скарги та зауваження від платників не надходили. 

 На сьогодні у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій знаходиться 5 моделей касової техніки. Незабаром також будуть включені ще 11 моделей, які відповідають сучасними вимогам. Тому вже найближчим часом користувачі найбільш популярних моделей матимуть можливість для їх дообладнання. З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі ДПСУ (http://sts.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/53992.html). 

 Нагадаємо, що законодавчі норми, які впроваджують дистанційний моніторинг касових операцій, набрали чинності з 1 січня поточного року. Підприємці мають можливість або обладнати вже існуючі касові апарати відповідними модемами для передачі даних, або придбати нову техніку. 

 Фахівці Міністерства наголошують, що для відповідного оснащення своєї касової техніки бізнес має час до 1 липня 2013 року. На час цього адаптаційного періоду штрафи за відсутність електронної стрічки не передбачені.

Прес-служба Мін доходів

 

Платники податків запитували

З чого потрібно починати, аби підключити РРО, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді?

У суб’єктів господарювання існує два шляхи виконання вимог законодавства:

перший — придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми; 

другий — доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передання звітної інформації. 

З цих питань суб’єктам господарювання рекомендуємо звертатися до центрів сервісного обслуговування (далі — ЦСО). 

Яка користь для суб’єктів господарювання від запровадження контрольної стрічки в електронній формі?

Основною метою прийняття зазначених норм є створення комфортніших умов для суб’єктів господарювання. Зокрема, передання інформації в електронному вигляді органам ДПС надає можливість платникам податків заощадити свій час, зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкувати паперову контрольну стрічку і зберігати її протягом трьох років. Крім того, використання контрольної стрічки призведе до значного зменшення кількості перевірок платників податку. 

Яка саме інформація подаватиметься до податкових органів в електронному вигляді?

Пунктом 7 ст. 3 Закону про РРО передбачено, що: 

суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані; 

суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті. 

Чи спростить ведення бізнесу суб‘єктів господарювання запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі? 

Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року суб'єкти господарювання повинні в обов'язковому порядку подавати в податкову службу інформацію про обсяг розрахункових операцій, проведених у готівковій або безготівковій формі, за дротовими або бездротовими каналами зв'язку.

Для цього вводиться так звана "електронна стрічка" - електронна звітність за допомогою касової техніки. Завдяки їй передача звітності буде відбуватися в автоматичному режимі.

Електронна контрольна стрічка реєстраторів розрахункових операцій (РРО, касові апарати) є електронною копією розрахункових документів, вона зберігається в пам'яті касового апарата або модему, приєднаного до нього. Один раз на добу дані електронної стрічки будуть передаватися на загальний сервер обробки даних у ДПС України. Це має на меті не тільки спростити процес подання звітності, але і позбавити підприємців необхідності купувати і зберігати протягом 3-х років паперову контрольну стрічку. Також нововведення дозволить звести нанівець розбіжності між первинною документацією і поданими даними звітності.

 

Діяльність  Бердянської ОДПІ

Вимагайте від свого роботодавця офіційного оформлення!

З початку року Бердянською ОДПІ виявлено 10 найманих працівників, які працювали без укладання трудових угод з працедавцями та без сплати податку. Додатково сплачено до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 2,3 тисячі гривень. Виявлені наймані працівники працевлаштовані.

Виявлено та залучено  до державної реєстрації 2 громадянина, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. Додатково сплачено до бюджету 2,4 тисяч гривень.

Не погоджуйтесь працювати без офіційного оформлення. По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Спостерігається позитивна динаміка збільшення рівня заробітної плати

Фахівцями Бердянської ОДПІ постійно проводиться робота щодо зменшення кількості підприємств, на яких заробітна плата працівників виплачується в розмірах менше мінімального рівня.

До Бердянської ОДПІ за підсумками IV кварталу 2012 року 62 підприємства надали податковий розрахунок по формі №1-ДФ, в якому відображено нарахування заробітної плати менше мінімального рівня, встановленого законодавством, що становить 6,2% від загальної кількості суб’єктів господарювання, які подали податкову звітність по формі №1-ДФ (1002). В порівнянні з III кварталом 2012 року кількість таких підприємств зменшена на 19 (за III квартал 2012 року – 81 підприємство).

З 81 суб’єкта господарювання, які за результатами III кварталу 2012 року нарахували середньомісячну заробітну плату в розмірах менших за мінімальну, збільшили рівень середньої заробітної плати 59 юридичних осіб, або 72,8%.

За результатами вжитих на протязі 2012 року Бердянською ОДПІ заходів щодо збільшення розмірів заробітної плати додатково надійшло ПДФО  в сумі 858,2 тис. грн., в тому числі 678,9 тис. грн. по юридичним особам та 179,3 тис. грн. по фізичним особам. Розмір середньої заробітної плати по суб’єктам господарювання юридичним особам збільшився з 1822 грн. (середня заробітна плата за I квартал 2012 року) до 2186 грн. (середня заробітна плата за IV квартал 2012 року) або на 20,0%.

 

Надходження до бюджетів від фізичних осіб 

За січень–лютий 2013 року Бердянською ОДПІ забезпечено виконання індикативних показників зі збору платежів до державного та місцевих бюджетів на 101,6%, а саме:

• податок на доходи фізичних осіб: фактично надійшло – 20442,9 тис. грн. В порівнянні до аналогічного періоду минулого року надійшло на 755,8 тис. грн. більше. Темп росту надходжень склав 103,8%;

• збір за першу реєстрацію транспортних засобів: фактично надійшло 123,4 тис. грн. В порівнянні до відповідного періоду 2012 року надійшло збору на 57,7 тис. грн. більше. Темп росту надходжень склав 187,9%;

 • єдиний податок з фізичних осіб - підприємців: фактично надійшло 2362,3 тис. грн. В порівнянні до аналогічного періоду 2012 року надійшло на 1554,0 тис. грн. більше. Темп росту надходжень становить 292,3%;

• ПДВ з фізичних осіб – підприємців: фактично надійшло 632,5 тис. грн. В порівнянні до аналогічного періоду минулого року надійшло на 86,5 тис. грн. більше. Темп росту надходжень склав 115,8%.

 

Надходження екологічних платежів 

За два місяці 2013 року до бюджету сплачено 250,37 тисяч гривень екологічного податку. Це на третину перевищує минулорічний показник надходжень цього податку. 

Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Розподіл цих коштів здійснює Держказначейство відповідно до законодавства. 

У поточному році екоподаток зараховується у таких пропорціях: до спеціального фонду державного бюджету – 53% та до спеціального фонду місцевих бюджетів – 47%. При цьому 33 відсотки з надходжень спецфонду держбюджету спрямовуються на фінансування виключно цільових проектів екологічної модернізації підприємств.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.