Доска объявлений Бесплатка БердянскНалоговая инспекция информтрует

2.04.2013, 14:56    просмотров: 1952

Надходження від діяльності малого підприємництва зросли в 1,6 раз

Зменшення кількості податків і зборів, спрощення всіх процедур, забезпечення рівних конкурентних умов для бізнесу, поліпшення ділового клімату – це кроки реформування податкової системи, які сьогодні втілюються в життя. Їхні позитивні результати, насамперед, відчув малий і середній бізнес. Про це свідчить рівень добровільної сплати податків і позитивна динаміка розвитку суб'єктів  малого підприємництва в регіоні. За останні роки  спостерігається значне зростання надходжень до бюджетів від цієї категорії  платежів. Так, всього від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 2010 рік по Запорізькій області надійшло 818,9 млн. грн., за 2011 рік – 1101,5 млн. грн., за 2012 рік – 1327,6 млн. грн.

Серед податків, які формують дохідну частину місцевих бюджетів, найбільший приріст зафіксовано у сплаті єдиного податку. Тільки за січень 2013 року  кількість платників єдиного податку в регіоні зросла майже на 2 тисячі порівняно з минулорічними показниками. В області від цієї категорії платників податків, за два місяці поточного року надійшло понад 43 мільйони гривень, що на  26 млн. грн. або практично у 2,5 разу перевищує рівень минулого року. Цей факт, насамперед, свідчить про те, що спрощена система оподаткування позитивно вплинула  на зростання кількості платників "спрощенців".

  Прес-служба ДПС у Запорізькій області

 

Діяльність  Бердянської ОДПІ

Власниками безкоштовних цифрових підписів стали понад 1000 користувачів

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. За три місяці діяльності Пункту власниками електронних ключів стали 1061 клієнт. Їм безкоштовно видано 1506 посилених сертифікатів відкритих ключів. За цифровим підписом до податкової звернулося 437 юридичних та фізичних осіб - платників податків Бердянська. 

Отримати власний цифровий підпис може будь-який громадянин. Цьогорічна Кампанія декларування доходів передбачає можливість заповнити декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді. Форма декларації з додатками та детальна інструкція щодо її заповнення розміщені у спеціальному банері на веб-порталі ДПСУ (http://sts.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2013). Останній день подання електронної декларації – 30 квітня 2013 року.

На сьогодні понад 340 громадян отримали електронний цифровий підпис та направили декларації про майновий стан і доходи до Бердянської ОДПІ. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів. Громадянин, що мешкає в Бердянську, але має реєстрацію в іншому місті, також має право отримати електронний ключ в бердянському Пункті реєстрації користувачів. 

Крім того, з 6 лютого почали видаватися ключі для митних операцій - посадовим особам митних органів, митним брокерам та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності. 

Популярність цієї послуги експерти Міндоходів пов’язують із зручним сервісом електронного звітування, яке набуває все більшої популярності серед платників ПДВ, податку на прибуток та акцизного податку. 

 

Декларування через всесвітню мережу Інтернет

28 березня відбувся брифінг начальника Бердянської ОДПІ Алли Горбатюк. Одне з питань, які висвітлювалися під час брифінгу  - Кампанія декларування доходів громадян-2012. 

Незважаючи на те, що кампанія декларування доходів громадян проводиться кожного року, проте вже традиційно кожного разу вона має свої відмінності. Зокрема, цього року яскравим нововведенням податкової служби є запровадження сервісу «Заповнення декларації про майновий стан і доходи».

«В зручний для платника час, на роботі або вдома, за своїм комп’ютером або ноутбуком громадянин може заповнити декларацію в електронному вигляді, а потім відправити її до податкової інспекції. Для цього платнику необхідно мати тільки електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно безпосередньо в податковій», - зауважила Алла Володимирівна.

Свої новації в проведенні кампанії декларування зробила і Бердянська ОДПІ. Увага податківців зосередилась на всесвітній мережі, оскільки Інтернет  в наш час  - найбільш поширений метод зв’язку і донесення різноманітної інформації до її потенціальних споживачів. Так, 21 березня начальником Бердянської ОДПІ Аллою Горбатюк була проведена інтернет-конференція в рамках інформаційного порталу «Деловой Бердянск» (delovoy.zp.ua). Всі бажаючі могли задати свої запитання, на які  отримали відповіді в режимі он-лайн. А 29 березня сумісно з газетою «Бердянск деловой» заступником начальника Анжелікою В’южаніною проведено пряму телефонну лінію. Оскільки цей захід було анонсовано через  одну з найпопулярніших газет регіону, мешканці Бердянська активно прийняли участь в цьому заході та отримали відповіді на свої запитання щодо декларування доходів та сплати податку на нерухоме майно.

Нагадати про обов’язковість декларування своїх доходів в цьому році бердянські податківці вирішили через соціальну мережу «Однокласники». Створений у мережі профіль носить ім’я - «Декларуй - Україну Будуй!». На сторінці розміщено логотип кампанії декларування та інформація, яка буде корисна платнику під час заповнення і подання декларації. Вибравши через пошукову систему мешканців Бердянська та Бердянського району податківці розсилають звернення до платників податків з закликом задекларувати доходи та вчасно надати декларацію. Особлива увага приділяється тим профілям, які створюються для отримання доходу від надання якогось виду діяльності або послуги, наприклад «Робота на дому», «Будівельні роботи», «Інтернет-магазин», «Одяг недорого», «Стрижка гарячими ножицями» та інші.

Результат таких нестандартних інформаційних заходів – реально подані декларації. На теперішній час до Бердянської ОДПІ подано 1162 декларації від громадян, задекларовано більше 22 мільйонів гривень доходу, підлягає сплаті до бюджету 1321,1 тисяч гривень. Найбільша кількість декларацій - 402 декларації надійшла від громадян, які  мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію, 352 громадянина задекларували доходи від надання нерухомого майна в оренду. Подали 159 декларацій громадяни, які отримали спадщину в 2012 році, 106 декларацій надійшло від громадян, які отримали дохід від продажу автомобілів.        

Продовжуючи проведення кампанії декларування, Бердянська податкова інспекція закликає всіх громадян завітати до податкової або надіслати декларації в електронному вигляді!  

 

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

09 квітня 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо декларування доходів, отриманих протягом 2012 року, щодо сплати                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України, щодо роботи оновленого сервісу «Пульс».

 

Запрошуємо на інформаційний семінар!

10 квітня 2013 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Декларування доходів громадян, отриманих протягом 2012 року. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України. Актуальні питання Податкового Кодексу України» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

 

До уваги власників земельних ділянок  - фізичних осіб!

Громадяни, які є власниками земельних ділянок на території м. Бердянськ та Бердянського району, які не зареєструвались платниками податку на землю в Бердянській ОДПІ, необхідно звернутися  в термін до 01 травня 2013 року до податкової інспекції (м. Бердянськ, пр. Праці, 20 каб. 206). 

При собі мати копії наступних документів: паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру, Державний акт на землю (або техпаспорт на земельну ділянку), документ, які підтверджує пільгову категорію (пенсійне посвідчення, посвідчення інваліда 1-2 гр, тощо). 

 

До уваги садівничих та гаражних кооперативів або товариств!

В зв’язку з набранням чинності Наказу Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37 „Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організації, садівничим та гаражним кооперативам або товариствам необхідно надати заяви до Бердянської ОДПІ з метою зміни ознаки  неприбутковості  0011 на  ознаку неприбутковості 0018.

Для  кооперативів (товариств),  які вносились  до  Реєстру  НУО з жовтня  2003 р. до заяви необхідно додати оригінал рішення про внесення до Реєстру з ознакою 0011 .

Для  кооперативів  (товариств), які  вносились  до  Реєстру НУО  до жовтня  2003 р. рішення про внесення до Реєстру з ознакою 0011 не надавалось, тому необхідно вказати лише дату внесення до Реєстру. 

Звертатися  до каб. 201, 205 Бердянської ОДПІ. Тел. 3-86-85. 

 

Назустріч новим технологіям

28 березня 2013 року в Бердянській ОДПІ відбулося зсідання за «круглим столом» з платниками податків за участю сервісних організацій. До відома присутніх доведено вимоги Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією Національного банку України.

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Користуйтеся сервісом Міндоходів -  "Пульс"

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Запрошуємо отримати власний електронний підпис!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Спрощена система оподаткування

Спрощенці І та ІІ груп мають право на щорічну «податкову відпустку»

 Платники, які застосовують спрощену систему оподаткування, першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. 

 Нарахування таких внесків здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви платника щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності. 

 Водночас, платники-спрощенці зазначених груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. При цьому платник повинен мати підтверджену копію листка (листків) непрацездатності. Така інформація подається за заявою у довільній формі. 

 Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Однак, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до органу ДПС заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного. 

 Нагадуємо, що порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені ст. 295 Податкового кодексу України.

 

Чи можуть платники єдиного податку другої групи отримувати оплату за свої послуги електронними коштами?

 Нагадаємо, що розрахунки з платниками єдиного податку можуть здійснюватися готівковими коштами або безготівковими на розрахунковий рахунок підприємця. Електронні кошти (Яндекс Кошти, Webmoney та ін.) ні до тих, ні до інших не відносяться. Тому платники, які застосовують спрощену систему не мають права приймати оплату за свої послуги чи проданий товар електронними коштами. 

 Відповідна норма передбачена п.291.6  ст.291 р. ХІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. 

 Водночас, варіант розрахунків електронними коштами можливий, якщо 

 підприємець укладе договір з банком про отримання банком електронних коштів від клієнтів такого підприємця і переведення їх на розрахунковий рахунок підприємця у вигляді безготівкових коштів. 

 Крім того, якщо інтернет-магазин – платник єдиного податку, відправляє свій товар в інше місто поштовою службою і доручає їй отримати кошти від свого покупця готівкою, а потім перерахувати магазину на розрахунковий рахунок – така форма оплати також можлива.

 

«Спрощенці», яким анульовано свідоцтво платника ПДВ, зобов’язані змінити ставки єдиного податку

 Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, та при цьому є платниками ПДВ, сплачують єдиний податок  за ставками 3 (для платників єдиного податку четвертої групи) та 5 відсотків (для платників єдиного податку шостої групи).    

 У разі анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість, суб’єкт господарювання зобов`язаний  перейти на сплату єдиного податку за ставками  5 та 7 відсотків відповідно. 

 Для цього необхідно подати відповідну заяву до органу податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, наступного за кварталом, у якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ. 

 У випадку, якщо платник самостійно не подав заяву та відповідно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками 5 та 7 відсотків, свідоцтво платника єдиного податку анулюється за рішенням органу державної податкової служби на підставі акта перевірки . 

 Нагадуємо, що заява подається за вибором платника податків в один із таких способів: 

 - особисто платником або уповноваженою на це особою; 

 - надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; 

 - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. 

 Порядок обрання, переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від її застосування визначені ст. 298 Податкового кодексу України.

 

Декларування доходів

Надайте декларацію про майновий стан і доходи вчасно!

Якщо громадянин протягом року отримував доходи не від податкових агентів, зокрема у вигляді вартості успадкованого майна, подарунків, неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди; доходи, отримані при наданні нерухомого або рухомого майна в оренду, а також іноземні доходи, то він зобов’язаний подати до податкової інспекції Декларацію про майновий стан і доходи.

Для зручності обслуговування громадян і підприємців ДПС України у 2013 році запроваджено сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для користування цією послугою платнику необхідно мати тільки електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. Отримати безкоштовний електронний підпис можні в Бердянській ОДПІ (каб.219, тел. 3-86-83).  

Останній день подачі декларації – 30 квітня 2013 року.

 

Продав транспорт – задекларуй доходи!

Бердянська ОДПІ нагадує, якщо в 2012 році фізична особа здійснила продаж (обмін) будь-якого  автотранспорту, іншого рухомого майна необхідно подати Декларацію про майновий стан та доходи за 2012 рік. Звільняються від подання декларації про доходи тільки громадяни, які сплатили податок на доходи фізичних осіб при нотаріальному посвідченні договору. 

Декларації подаються за адресою: Бердянська ОДПІ (м. Бердянськ, пр. Праці, 20, каб. 226). 

Тел. 3-84-67. 

Термін подання Декларації -  30 квітня 2013 року.   

 

Податок на нерухоме майно

Про особливості застосування пільги до об'єкта житлової нерухомості

Згідно з пунктом 265.4 статті 265 Кодексу передбачаються пільги зі сплати податку на нерухоме майно у вигляді зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи: для квартири - на 120 м і для житлового будинку - на 250 м.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Якщо фізична особа - платник податків виявить бажання застосувати пільгу до іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності, вона має надати до 01 липня поточного року письмове звернення (заяву) до податкового органу за місцем реєстрації.

Таке звернення (заяву) можна подати особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Лист ДПСУ від 11.03.2013 р. N 3724/6/17-3216

 

Роз’яснення податкового законодавства

Податкова звітність  - один раз на рік!

Починаючи з 2013 року,  платники податку на прибуток підприємств, неприбуткові організації та ФОП - платники єдиного податку (2 група) подають податкову звітність (Декларація про прибуток підприємства, Звіт про використання коштів неприбуткової організації, Податкова декларація платника єдиного податку відповідно) один раз на рік, тобто за результатами 2013 року.     

 

Податок на доходи фізичних осіб сплачується до бюджету єдиним платіжним документом

Податковий агент, який нараховує та виплачує будь-який оподатковуваний дохід платнику податку, зобов’язаний із суми такого доходу утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб. 

 Податок сплачується (перераховується) до бюджету єдиним платіжним документом під час виплати оподатковуваного доходу. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише разом з розрахунковим документом на перерахування відповідного податку до бюджету. 

 Окремі види оподатковуваних доходів не підлягають оподаткуванню у момент нарахування чи виплати, але не звільняються від оподаткування загалом. У такому випадку платник податку зобов’язаний самостійно включити суму цих доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.  Декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним. Фізична особа зобов’язана до 1 серпня сплатити до бюджету суму податкового зобов’язання, зазначену в податковій декларації. 

 У разі надання платнику оподатковуваного доходу у не грошовій формі чи виплати готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання). 

 Якщо податковим агентом оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується (не надається) платнику, то податок, який підлягає утриманню з нарахованого доходу, перераховується до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду. 

 Нагадаємо, порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб визначає ст.168 ПКУ.

 

У разі зміни прізвища фізичної особи-підприємця подайте до органу ДПС заяву

  Якщо фізична особа-підприємець, яка застосовує спрощену систему оподаткування, змінила своє прізвище, ім’я, по батькові або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) до виданого їй Свідоцтва платника єдиного податку вносяться зміни. Для цього такій особі необхідно подати до органу ДПС за місцем реєстрації відповідну заяву. Заява подається протягом місяця з дня виникнення змін. Орган ДПС вносить зміни до раніше виданого свідоцтва в день подання платником єдиного податку заяви. 

 У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності платники єдиного податку першої і другої груп подають заяву не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. А платники єдиного податку третьої і п’ятої груп заяву подають разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися зміни. 

 За бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено та отримано нове при наявності у такого платника обставин, визначених у п.299.12 ст.299 ПКУ. Зокрема, у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків), податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності. 

 До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається органу державної податкової служби у день отримання нового свідоцтва (п.299.13 ст.299 ПКУ).

 

Визначення суми податкового кредиту при ремонті авто за рахунок страхових виплат

  Якщо автомобіль, який використовується в оподатковуваній діяльності, відремонтовано за рахунок страхових виплат, то сума ПДВ, до складу податкового кредиту власника автомобіля не відноситься. При цьому, якщо ремонт автомобіля здійснений частково за рахунок коштів страхувальника у вигляді франшизи, то платник податку має право віднести до податкового кредиту суму ПДВ, пропорційну частці цієї франшизи. 

 Франшиза - це частина збитків, що не відшкодовується страховиком згідно з договором страхування. 

 Нагадаємо, що податковий кредит – сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов’язання звітного періоду. 

 Порядок визначення податкового кредиту передбачено ст. 198 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

 

Про особливості адміністрування збору за спеціальне використання води у 2013 році

При обчисленні податкових зобов’язань по збору за спеціальне використання води за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012 році, а починаючи з 04.01.2013 – нові, відповідно до Закону України від 20 листопада 2012 року № 5503-VI.        У зв’язку зі зміною ставок протягом звітного періоду в податковій декларації збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар’єрної, шахтної, дренажної води за І квартал 2013 року дані відображаються двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках: «з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно» та «з 04.01.2013 по 31.03.2013 включно».         Граничним терміном подання Податкових декларацій збору за IV квартал 2012 року є 11 лютого 2013 року, а останнім днем сплати збору - 19 лютого 2013 року; за I квартал п. р., відповідно, - 10 травня 2013 року та 20 травня 2013 року; за II квартал п. р. - 9 серпня 2013 року та 19 серпня 2013 року; за III квартал п. р. - 11 листопада 2013 року та 19 листопада 2013 року; за IV квартал 2013 року - 10 лютого 2014 року та 19 лютого 2014 року.

Лист ДПСУ від 28.01.2013 р. № 1947/7/15-2117

 

Про обчислення та сплату екологічного податку у 2013 році

Платники екологічного податку за I квартал 2013 р. подають до органів податкової служби два додатки, тобто починаючи з 1 січня по 3 січня ц. р. включно за ставками екологічного податку, які діяли з 1 січня по 3 січня ц. р., а з 4 січня по 31 березня ц. р. включно згідно Закону N 5503. Відповідно при обчисленні податкових зобов'язань по екологічному податку за II, III та IV квартали ц. р. застосовуються ставки податку, встановлені Законом N 5503.

При цьому згідно з п. 2 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу за податковими зобов'язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2013 р. до 31 грудня 2013 р. включно, ставки податку становлять 75 відсотків від ставок, передбачених статтями 243 - 246 Кодексу (у 2012 році становили 50 відсотків).

Згідно зі ст. 250 Кодексу базовий податковий (звітний) період по екологічному податку дорівнює календарному кварталу.

Порядок подання Податкової декларації екологічного податку та сплати податкових зобов'язань у 2013 році не змінився.

До Податкової декларації екологічного податку додаються сім додатків, які є її невід'ємною частиною. У разі відсутності у платника відповідних об'єктів оподаткування відповідні додатки не додаються, а рядки Податкової декларації прокреслюються.

Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до вимог Кодексу.

Лист ДПСУ від 14.02.2013 р. № 3688/7/15-2117

 

Запровадження РРО з електронною стрічкою

Платники податків запитували на семінарі 27.03.2013 року

Платник єдиного податку веде книгу обліку доходів і витрат. Чи повинен такий платник відповідно до норми щодо запровадження контрольної стрічки застосовувати РРО?

Законом про РРО передбачено, що подавати звітність в електронному вигляді зобов’язані тільки ті суб’єкти господарювання, які при проведенні розрахункових операцій застосовують РРО. 

Чи обов’язкове подання звіту за формою № 3ВР-1 до податкового органу після установки модему на старі РРО?

Нормами законодавства змінено порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях один раз на місяць передбачено подання звітності на базі технології, розробленої Нацбанком України, дротовими або бездротовими каналами зв’язку. 

Для тих категорій платників, які відповідно до абзаців другого та третього п. 7 ст. 3 Закону про РРО не зобов’язані передавати звітну інформацію з РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку, залишається обов’язковим подання звітності на паперових носіях за формою № 3ВР-1 один раз на місяць до 15 числа місяця, наступного за звітним. 

Чи зобов’язана фізична особа — підприємець — платник єдиного податку застосовувати розрахункові книжки при готівкових розрахунках?

Статтею 9 Закону про РРО визначено випадки незастосування РРО та розрахункових книжок. 

Так, п. 6 цієї статті передбачено, що при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, РРО та розрахункові книжки не застосовуються. 

Чи зобов’язані продавці на ринках встановлювати РРО, що створюють контрольну стрічку? Чи буде розширено перелік товарів, продаж яких здійснюється тільки через такі РРО?

Вимоги щодо подання звітності про застосування РРО, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді, стосуються лише тих суб’єктів господарювання, які відповідно до законодавства зобов’язані застосовувати РРО при проведенні розрахунків. Сфери застосування РРО не змінюються. 

Чи обов‘язково потрібно купувати новий касовий апарат?

Суб‘єкти господарювання можуть подавати звітну інформацію в електронній формі до серверу податкової служби як шляхом придбання нової касової техніки, так і шляхом приєднання до вже існуючої техніки відповідних модемів для передачі даних.

 

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України»,  на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.