Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба ДФС повідомляє 28.11.2014

28.11.2014, 12:40    просмотров: 1895

 

Електронні ключі від ДФС отримали 563,9 тис. фізичних та юридичних осіб

Протягом січня-жовтня 2014 року клієнтами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС України, стали 563,9 тис. осіб. Їм безкоштовно видано майже 1,7 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість клієнтів Центру зросла на 5,4 відс. За 10 місяців 2013 року клієнтами Центру стали 534,8 тис. осіб.

Як і раніше, переважну більшість клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів складають фізичні особи. За вказаний період майже 396 тис. таких платників отримали 890,3 тис. цифрових підписів.

Серед юридичних осіб власниками електронних ключів стали 168 тис. клієнтів, яким видано 766 тис. посилених сертифікатів.

Всього з початку діяльності Центр обслуговує 3 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Нагадаємо, що отримати посилений сертифікат можна в представництві акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС. Електронні ключі, видані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду.

 

Ігор Білоус: «Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу»

 «Завдяки реформуванню єдиного соціального внеску майже 25 млрд. гривень на рік залишатиметься у бізнесу. Реформа ЄСВ спрямована на детінізацію та боротьбу з зарплатою у конвертах. Ставку єдиного соціального внеску буде зменшено. В коаліційній угоді передбачено зниження до 18%. Ми пропонуємо комбіновану ставку з мінімальною та відсотковим компонентом, який складатиме 15%. На сьогодні, середній показник ставки за цим внеском в країні 41%», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

Голова Державної фіскальної служби зазначив, що головний принцип реформ  повинен відповідати реальному стану речей в країні.

«Нашій державі потрібно збалансувати витрати з дохідною частиною, визначити місце в економіці, де ми зараз перебуваємо. Реформи, які зараз пропонуються, спрямовані на те, щоб зробити прозорішу та легшу систему адміністрування податків. Це лише перший крок, що відповідає реальному часу, і його слід проводити швидко. На сьогодні у нас вже немає часу чекати, це треба робити негайно»,– наголосив Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України.

 

Ігор Білоус: «Через махінації з ПДВ з кишені кожного українця шахраї поцупили понад 1500 грн.»

 «Через махінації з ПДВ у 2013 році з Державного бюджету було вкрадено 70 млрд. грн., тобто з кишені кожного українця шахраї поцупили понад 1500 грн. Цю ситуацію треба кардинально виправляти. На сьогоднішній день, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» з 1 січня 2015 року вводиться система електронного адміністрування ПДВ, яку ніхто не скасовував. Ми будемо проводити велику роз’яснювальну роботу з приводу різних питань введення електронного адміністрування, адже це складний податок, що вимагає складного обговорення», - про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час прямого ефіру на радіо «Голос столиці».

Ігор Білоус зазначив, що Державна фіскальна служба займається імплементацією нової системи адміністрування ПДВ.

«Реформу адміністрування ПДВ буде реалізовано. ПДВ це системоутворюючий податок у Європейському Союзі, як, до речі, і в нас. Зараз у нас ставка податку на додану вартість одна з найменших серед країн Європи. Проблема не у самому податку, а в його адмініструванні. Протягом останнього півроку ми виявляли злочині схеми навколо цього податку, які вказують на крадіжки десятків мільярдів гривень щороку. Щоб побороти ці схеми і саму можливість ухилення від сплати податку  ПДВ за допомогою фіктивного кредиту, ми запропонували, як системне рішення, впровадження електронного адміністрування ПДВ», – наголосив Ігор Білоус.

«Цей закон сприятиме наведенню дисципліни в платіжних відносинах в країні в цілому. Треба наголосити, що основні правила адміністрування ПДВ, до яких звикли платники, це все у новому законі зберігається. Треба буде лише забезпечити сплату ПДВ, а це призведе до нових грошових стосунків, а саме – пришвидшення розрахунків між контрагентами та розрахунків з постачальниками»,– підкреслив Ігор Білоус, Голова Державної фіскальної служби України.

 

Оперативними підрозділами ДФС виявлено 493 факти розкрадання бюджетних коштів

Протягом січня – жовтня поточного року оперативними підрозділами Державної фіскальної служби України виявлено 493 кримінальних правопорушення у сфері державних закупівель. Серед них більшість, а саме 320 – стосується переможців державних тендерів. В інших випадках законодавство порушували службові особи замовників держзакупівель та постачальники переможців. Таких фактів у поточному році виявлено 98 та 45 відповідно.

За результатами перевірок встановлено, що за 10 місяців 2014 року державі завдано збитків на суму 3,4 млрд. грн., з яких до держбюджету вже відшкодовано 1,5 млрд. грн.

Крім того, до ЄДРДР внесено 55 кримінальних правопорушення стосовно легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Сума виявленого легалізованого доходу – 1,3 млрд. грн.

 

Органи ДФС переміщуються з тимчасово неконтрольованих територій

Територіальні органи ДФС, що знаходяться на тимчасово неконтрольованій території, переміщуються у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

Відповідно до наказу ДФС України від 07.11.2014 №256 «Про переміщення та закінчення простою» роботу всіх структурних підрозділів територіальних органів, що переміщено, буде налагоджено за новими адресами.

Функціональні обов’язки з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку у територіальних органах, що переміщуються, покладаються у межах компетенції на територіальні органи ДФС відповідно до додатку до наказу.

Всі працівники ГУ ДФС у Донецькій та Луганській областях, а також підпорядкованих територіальних органів, обов’язково будуть повідомлені про переміщення та попереджені про зміну істотних умов праці.

 

За 10 місяців поточного року в Єдиному реєстрі зареєстровано 43,1 млн. податкових накладних

Протягом січня-жовтня поточного року реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі здійснили 128,7 тис. платників. Вони зареєстрували 43,1 млн. податкових накладних з сумою ПДВ майже 470 млрд. гривень.

Із загальної кількості зареєстрованих документів понад 5 млн. – це накладні із сумами ПДВ понад 10 тис. грн.

Реєстрація накладної в Єдиному реєстрі є своєрідним захистом платника від нечесних контрагентів. Так, за 10 місяців поточного року ДФС  України за запитами як продавців, так і покупців надано майже 2,5 млн. виписок з Єдиного реєстру.

Нагадаємо, що обов’язкова реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі платниками ПДВ – продавцями  запроваджена з 1 січня 2011 року.

Для зручності платників реєстрація вводилася поетапно: спочатку реєструвалися документи, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становила понад 1 мільйон гривень; з 1 квітня 2011 року  -  понад 500 тисяч гривень; з 1 липня 2011 року - понад 100 тисяч гривень та з 1 січня 2012 року  - понад 10 тисяч гривень.

 

З початку поточного року ДФС виявила понад 82 тис. нелегальних найманців

Протягом січня-жовтня 2014 року фахівцями Державної фіскальної служби виявлено понад 82 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету понад 17 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та близько 32 млн. грн. єдиного внеску.

Крім того, до державної реєстрації залучено понад 26 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. До бюджету додатково сплачено 10,7 млн. грн. податків.

За даними фахівців ДФС, з початку 2014 року під час перевірок порушення податкового законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів фізичним особам зафіксовано в 61 відс. від перевірених. За виявленими фактами порушень бюджету донараховано майже 385 млн. грн. податку на доходи фізосіб та штрафних санкцій.

Крім того, за результатами спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 46 тис. підприємців, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього бюджет отримав додаткових 85 млн. гривень.

Загалом, з початку 2014 року до бюджету надійшло понад 58 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє

Компетенція та правила оформлення адміністративних правопорушень податковими органами

Органи державної влади, їх посадові особи відповідно до приписів частини другої статті 19 Конституції зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження, підстави та спосіб дій органів державної податкової служби та їх посадових осіб, права, обов'язки та відповідальність платників податків визначені Податковим кодексом України.

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються, зокрема, такий вид відповідальність, як адміністративна. 

Згідно з п.п. 20.1.41 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право складати стосовно платників податків-фізичних осіб та посадових осіб платників податків-юридичних осіб протоколи про адміністративні правопорушення та виносити постанови у справах про адміністративні правопорушення у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини першої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи державної податкової служби мають складати протоколи за адміністративні правопорушення визначені статтями 51 , 155, 162, 162, 163 - 163, 163, 164, 164, 164, 166, 166, 177 Кодексу.

Згідно зі статтею 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення питання щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил регулюються Митним кодексом України.

Відповідно до статті 234-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи доходів і зборів розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку приймання готівки для подальшого її переказу (стаття 163), порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (стаття 163), ухиленням від подання декларації про доходи (стаття 164), порушенням законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (стаття 165), порушенням порядку припинення юридичної особи (частини третя-шоста статті 166), перешкоджанням уповноваженим особам органів доходів і зборів у проведенні перевірок (стаття 188).

Від імені податкових органів розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники податкових органів та їх заступники.

Важливо звернути увагу на приписи частини другої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою визначено, що у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання органів, зазначених у статтях 222-244 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи цих органів.

При складанні протоколів необхідно дотримуватися приписів статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. 

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі. 

 

Від роботи запорізьких оперативників до бюджету – 100 тис. гривень

Саме така сума коштів за минулий тиждень надійшла до бюджетів усіх рівнів за результатами роботи співробітників оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по  8 кримінальних правопорушеннях, в т.ч. 4 – за ст.212 КК України (ухилення від сплати податків), 3 – за ст.204 КК України (незаконне виготовлення та збут фальсифікованих підакцизних товарів).

 

Два запорізьких  підприємства в гонитві за надприбутками  не сплатили державі 6 млн. гривень

Одразу два підприємства обласного центру, що здійснювали оптову торгівлю електроустаткуванням спокусились на умови фіктивних фірм, аби ухилитись від плат до бюджету. 

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області, що перевіряли підприємства встановили у ланцюгу «контрагентів». А отже й підприємства які надавали безтоварні операції. Завдяки послугам фіктивних фірм, що «допомагали» їм вести фінансово-господарську діяльність без держвиплат, посадовим особам вдалося ухилились від сплати податків на загальну суму понад 6 млн. гривень.

За ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах стосовно посадових осіб підприємств розпочато 2  кримінальних провадження за ч.3 ст.212 КК України. Тож рано чи пізно, посадовцям все ж таки доведеться розрахуватись з державою.

 

На Запоріжжі оперативники виявили фірму, що приховувала від держави 3 млн. гривень

Службові особи одного з підприємств Запорізької області займались оптовою торгівлю продуктами харчування. 

У податковій звітності, що подавали до інспекції посадовці занижували обсяги проданих товарів, що дозволило їм ухилитись від сплати податку на додану вартість у сумі понад 3 млн. гривень.

Наразі, співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області розпочали кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах). 

 

Запорізькі оперативники вилучили «безліцензійний» товар на 142 тис. гривень

Саме на таку суму коштів минулого тижня співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області у результаті проведених заходів вилучили із незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей. У тому числі 92 тис. грн. алкогольних напоїв та 50 тис. грн. тютюнових виробів.

Так, оперативні співробітники на території м. Запоріжжя та області  встановили 7 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). 

За такі порушення горе-підприємці повинні будуть сплатити штраф від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а їх товар конфісковано з полиць магазинів.

Майже 428 мільйонів гривень на користь держави виграли запорізькі податкові юристи

Всього станом на 01.11.2014 року на розгляді в судах всіх інстанцій знаходилось 3612 справ, де стороною виступали органи ДФС, на загальну суму 1895,3 млн. грн. По 1661 справі уже винесені судові рішення, зокрема на користь органів ДФС в звітному періоді вирішено 1248 судових справ на суму майже 428 млн. грн. 

Протягом звітного періоду за позовами органів ДФС до платників податків судами розглядалось 1467 справ і майже 98 відсотків з них на суму понад 181 млн. вирішено на користь держави.

Згідно з Податковим кодексом України, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, платник має право оскаржити рішення податкової інспекції в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше про порядок оскарження рішень контролюючих органів зазначено у статті 56 Податкового кодексу України.

 

Запорізькі сільгоспники сплатили до бюджету понад 6 млн. грн.

Сільгосппідприємства та фермерські господарства області, які працюють за фіксованим сільгоспподатком, а їх на обліку у територіальних відділеннях перебуває 2379 платників, до бюджету сплатили понад 6 млн. грн.

Річні ж суми нарахувань ФСП, задекларовані платниками та належні до сплати у поточному році складають 7,1 млн. грн. Площа земельних ділянок, яка є об’єктом оподаткування ФСП, відповідно до поданих декларацій, становить 1204,5 тис. га.

При звірці площ земельних ділянок, які є за даними державного земельного кадастру з тими площами, які подало у звітності одне із підприємств області, встановлено розбіжності, які сягають майже тисячі гектарів ріллі. Річна площа нарахувань складає 6,6 тис. грн. Після перевірки підприємство залучено до оподаткування та надало податкову звітність зі збільшенням податкових зобов’язань.

 

Найбільші надходження від плати за землю забезпечують міста Запоріжжя та Енергодар

У Запорізькій області серед основних бюджетоформуючих територій по платі за землю це – м. Запоріжжя, яке забезпечує майже 43 відсотки від загальної суми надходжень. На другому місці – м. Енергодар, на яке припадає приблизно 13 відсотків, 6,4 відсотки – за м. Бердянськом, по 4 відсотки спрямовують Якимівський, Василівський райони та м. Мелітополь. Про це зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін під час прес-конференції, присвяченої надходженням плати за землю та актуальним аспектам адміністрування цього платежу.

Усього з початку року запорізькі платники спрямували понад 419 мільйонів гривень плати за землю. Цей показник майже на 11 мільйонів гривень або на 2,6 відсотка більше, ніж за січень-жовтень минулого року. 

– На сьогодні одним з джерел наповнення місцевих бюджетів є надходження саме від плати за землю. Це другий за обсягами після податку на доходи фізичних осіб платіж. Він складає близько 16-ти відсотків доходів місцевих бюджетів і щороку ці надходження зростають. Цього року щомісячно місцевий бюджет отримує майже 42 мільйони гривень, що на 25 відсотків більше, ніж, наприклад, п'ять років тому, – відзначив Олексій Кавилін.

Серед основних чинників зростання він назвав укладення додаткових угод до діючих договорів оренди, проведення нової грошової оцінки земель ряду населених пунктів Запорізької області, а також залучення до оподаткування потенційних платників плати за землю. Ці та інші методи дозволили місцевим бюджетам отримати близько 11 мільйонів гривень більше від запланованих органами місцевого самоврядування.

Серед галузей, на які доводиться найбільша частина надходжень плати за землю, це торгівля. Вона займає 17 відсотків у загальній сумі надходжень. Майже 14 відсотків – це сплата підприємствами електроенергетики. Надходження від підприємств сільського господарства займають 11 відсотків. Від металургії і підприємств транспорту і зв'язку – по 5 відсотків. Від добувної промисловості – 4 відсотки.

Відповідаючи на запитання журналістів, Олексій Кавилін наголосив, Податковим кодексом України передбачено надання пільг зі сплати цього платежу. На сьогодні ними користуються 2,5 тисячі юридичних осіб і близько 240 тисяч громадян. Тільки за цей рік їм надано пільг на загальну суму 88 мільйонів гривень. Зокрема, це установи та організації народної освіти, дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади, установи і організації, які повністю фінансуються за рахунок бюджету, платники фіксованого сільськогосподарського податку. Крім того, пільги розповсюджуються на землі дорожнього господарства автодоріг, національні природні парки тощо.

Керівник фіскальної служби області підкреслив, що наразі проводиться постійний контроль над повнотою сплати цього платежу.

На завершення свого виступу Олексій Кавилін подякував усім платникам, які сумлінно і своєчасно сплачують цей платіж до бюджету, а також дав відповіді на запитання журналістів.

 

За виявленими "конвертами" бюджети Запоріжжя отримали додатково 6,7 млн. грн.

З початку року фахівці органів ГУ Державної фіскальної служби у Запорізькій області виявили понад 11 тисяч громадян, які працювали без належного оформлення. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Легалізовано майже 13 мільйонів гривень заробітної плати. А додаткові надходження до бюджету склали 6,7 мільйона гривень. У тому числі податку на доходи фізичних осіб – у сумі понад 2 мільйони гривень і єдиного соціального внеску – 4,6 мільйона гривень.

– Наше завдання – звести до мінімуму неоформлену працю, легалізувавши роботу і заробітну плату в регіоні. Це – наш спільний пріоритет з бізнесом і громадськістю. Крім того, реформування податкової системи повинно суттєво скоротити податкове навантаження на зарплату, підвищити відповідальність працедавців, а також впровадити контроль над витратами громадян, – наголосив Олексій Кавилін.

Він також відзначив, що серед основних пріоритетів – підвищення розміру зарплат на запорізьких підприємствах та у підприємців, зокрема, її виплата у розмірах, не нижче за мінімальний. Завдяки спільній роботі з органами місцевої влади, прокуратури лише з початку року рівень заробітних плат вже підвищено на 4800 підприємствах області. Додатково до бюджетів надійшло 3 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб і майже 9 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

– Кожне таке підприємство розглядаємо окремо. Нас обурюють такі випадки, коли, наприклад, на одному з підприємств міста Запоріжжя працюють 230 осіб, а середньомісячна зарплата на виробництві, основна сфера діяльності якого – виготовлення спеціального устаткування, в межах 500 гривен. Або, приміром, одна зі служб з доставки вантажів. Кількість працівників – удвічі більше. Проте і там середня зарплата невелика – 900 гривень на місяць. І це враховуючи специфіку роботи у цій сфері. Виникає питання – невже працівників влаштовує така зарплата? Можливо, такі підприємства використовують метод "сірої зарплати", це коли частину заробітку виплачують працівнику легально, іншу суму – в "конверті". Всі ці випадки не залишаються поза нашою увагою, – підкреслив Олексій Кавилін.

За його словами, усі повинні розуміти – від того, скільки надійде коштів до місцевої казни, залежать соцвиплати, пенсії, виконання соціальних функцій місцевих громад і багато іншого. Крім того, кожен громадянин повинен працювати легально, отримувати вчасно заробітну плату і мати соціальний захист від держави.

 

Фахівці Запорізької митниці виявили 277 фактів митних порушень

Один з пріоритетів роботи Запорізької митниці Міндоходів наряду з фіскальною функцією наповнення державного бюджету України є правоохоронна діяльність. 

За десять місяців поточного року фахівці Запорізької митниці виявили та зафіксували 277 фактів порушень митного законодавства на загальну суму 16,4 млн. грн. 

Працівники Запорізької митниці направили 51 запит до митних адміністрацій іноземних країн. За результатами відпрацювання відповідей митних органів Німеччини, Польщі, Нідерландів та Естонії було заведено 33 справи про порушення митних правил на суму 1,9 млн. грн. 

У порушників вилучено предмети правопорушень на суму 14,2 млн. грн. Найбільше їх зафіксовано за фактами незаконного володіння громадянами транспортними засобами, недекларування громадянами медпрепаратів, які містять наркотичні та психотропні речовини, а також ухилення від сплати обов’язкових митних платежів. 

Наприклад, цього року одне з приватних підприємств Запорізької області на підставі зовнішньоекономічного контракту, укладеного з Естонською компанією заявило до Запорізької митниці Міндоходів в режимі експорту та вивезло до Німеччини товар – феросиліцій вагою 198 тонн, вартістю 670 тис. грн., на який відповідно до митного тарифу вивізне мито відсутнє. 

В ході проведення фахівцями митниці митної перевірки були отримані документи від митних органів Естонії, відповідно до яких було встановлено, що фактично до Німеччини було вивезено іншій товар, а саме – відходи (брухту) легованої сталі, на який встановлено експортне мито (15% від вартості товару). Загальна сума несплачених митних платежів склала 90 тис. грн..

Працівники Запорізької митниці Міндоходів завели у відношенні керівника зазначеного підприємства 8 справ про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст. 485 Митного кодексу України. Санкція цієї статті передбачає накладення на правопорушника штраф у розмірі 300% несплаченої суми митних платежів.

 

На Запоріжжі майже 100% митних декларацій оформляється "електронкою"

У жовтні поточного року Запорізькою митницею Міндоходів оформлено в електронному вигляді 99,8 відсотків митних декларацій. Всього з початку року фахівці митниці Міндоходів оформили більше 52,5 тисяч митних декларацій, 99 відсотків з них – в електронному вигляді. Серед загальної кількості декларацій більшість складають експортні – 33 тис. шт. Імпортних декларацій в електронному вигляді оформлено майже 18,8 тис. шт., транзитних – 278 шт. За аналогічний період 2013 року митні декларації в електронному вигляді становили лише 90 відсотків від усього обсягу.

Розвиток системи електронного декларування товарів в Запорізькому регіоні має позитивні тенденції. Порівняно з аналогічним періодом 2013 року цей показник зріс майже на 10 відсотків. При цьому середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 48 хвилин, а при імпорті – 1 годину 29 хвилин.

Запорізькі митники працюють над удосконаленням системи електронного декларування як інструменту для підвищення ефективності процедур митного контролю.

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Всі адміністративні послуги можна отримати у  Центрі обслуговування платників 

У Центрі обслуговування платників Бердянської ОДПІ зосереджено всі необхідні послуги – реєстрація,  надання адміністративних послуг, прийняття податкової звітності, інформаційні послуги тощо. В Центрі фахівці податкової інспекції надають індивідуальні податкові консультації. Також, для платників податків обладнані технікою робочі місця з доступом до мережі Інтернет, де можна  відправити податкову звітність. 

З початку року Центром обслуговування платників надано 6654 адміністративні послуги. Як відзначила начальник інспекції Олена Круц, найбільшою популярністю користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. З початку року було надано 4825 таких послуг. 

У Центрі обслуговування платників зареєстровано підприємцям 476 книг обліку доходів і витрат та 263 книги обліку розрахункових операцій. Видано 283 довідки про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів платникам податків, які припиняють підприємницьку діяльність, та 404 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів.

 

Легалізація ринку підакцизних товарів

За інформацією в.о. начальника ОУ Бердянської ОДПІ Артема Кавуна, на території обслуговування протягом листопада встановлено 5 фактів реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності будь яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучені підакцизні товари на суму понад 43 тисяч гривень та складені протоколи про адміністративне правопорушення.

 

Новації законодавства

Податок на додану вартість

Законом України від 31 липня 2014 року N 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" внесено ряд змін до Податкового кодексу, які стосуються податку на додану вартість та  суттєво змінюють його адміністрування. 

Які визначальні  зміни відбудуться для  платників податків на додану вартість з 1 січня 2015 року?

Статтею 49 Податкового кодексу України встановлено, що податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Отже, починаючи з 1 січня 2015 року усі платники ПДВ звітуватимуть виключно в електронній формі. 

При цьому подання декларацій в паперовій формі з 1 січня 2015 року не передбачено.

Які  особи будуть підлягати обов’язковій реєстрації платником ПДВ в 2015 році ?

Починаючи з 1 січня 2015 року обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягають особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів або послуг, що підлягають оподаткуванню, нарахована або сплачена такій особі протягом 12 календарних місяців перевищує 1 мільйон грн. без ПДВ. 

Які зміни відбудуться з 1 січня 2015 року при складанні податкових накладних? 

З 1 січня 2015 року скасовано паперові форми податкових накладних. Платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, складену в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі. 

Чи всі податкові накладні складені після 01 січня 2015 року підлягають реєстрації  в Єдиному реєстрі податкових накладних?

З 1 січня 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягатимуть всі податкові накладні незалежно від розміру суми податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Що є умовою реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі в 2015 році?

Умовою реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі в 2015 році є наявність коштів на електронному рахунку платника в сумі, визначеній пунктом 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.

Чи є  зміни в податковій звітності з податку на додану вартість?

Так. Наказом Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року за N 966 затверджені: 

нова форма податкової декларації з податку на додану вартість та 

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Тобто, платникам податку на додану вартість потрібно подавати звітність за грудень 2014 року за новою формою декларації.

З якого періоду господарської діяльності платникам податку слід виписувати податкові накладні за новою формою ? 

Складати податкові накладні за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року за N 957 платникам податку потрібно вже з 1 грудня 2014 року.

Чи змінився порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних? 

Платники податку на додану вартість зобов’язані вже з 1 грудня 2014 року вести реєстр виданих та отриманих податкових накладних за новим порядком, який затверджений  Наказом Міністерства фінансів України 22 вересня 2014 року за N 958. 

 

Затверджено новий порядок реєстрації платників ПДВ

Мінфін виклав у новій редакції Положення про реєстрацію платників ПДВ. Відповідний наказ № 1130 затверджено Мінфіном 14 листопада. Документ набув чинності 19 листопада.

Положення визначає порядок:

- реєстрації платників ПДВ;

- анулювання реєстрації платників ПДВ;

- ведення Реєстру платників ПДВ;

- присвоєння індивідуального податкового номера платника ПДВ;

- оприлюднення даних з Реєстру платників ПДВ;

- перереєстрації платників ПДВ;

-ведення документації при реєстрації/анулюванні реєстрації платників ПДВ;

-формування та надання витягів та довідок з Реєстру платників ПДВ.

Крім того, у Положенні визначені форми заяв про реєстрацію, документи про анулювання реєстрації платників ПДВ та ін.

Також встановлено, що:

- не підлягають обов'язковій перереєстрації платники ПДВ, внесених до Реєстру до набрання чинності наказу;

- з 1 червня 2014 року вважати анульованою реєстрацію платників ПДВ, які станом на 31 травня 2014 року знаходилися в Криму;

- відновлення реєстрації кримських платників ПДВ проводиться після їх евакуації на іншу територію України або після завершення тимчасової окупації через реєстрацію платником ПДВ у встановленому порядку.

 

Змінено Порядок обліку платників податків

Мінфін затвердив зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Наказ від 14.11.2014 року № 1127 набув чинності 19 листопада.

Відповідно до змін, до 19 грудня кримські платники податків мають бути переведені на обслуговування до Геничеської ОДПІ. Це не стосується великих платників податків.

Крім того, в цей же період кримські відокремлені підрозділи, головні компанії яких знаходяться на материковій частині України, переводяться на обслуговування в органи ДФСУ за основним місцем обліку головної компанії.

Платники податків, які знаходяться в Криму, обліковуються за ознакою «суб'єкт вільної економічної зони «Крим»».

Для обліку платників податків, які переміщуються із зони АТО або тимчасово неконтрольованої території, податківці повинні отримати відомості від держреєстратора про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків або заяви за ф. № 1-ОПП або № 5-ОПП з позначкою «Зміни». При цьому має враховуватися таке:

1)обробка інформації з Єдиного держреєстру або прийом заяв та документів від платників податків, а також взяття їх на облік здійснюються органами ГФСУ не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідних відомостей чи документів;

2)платники податків, які до набрання чинності наказу перемістилися із зони АТО або неконтрольованої території, але не були взяті на облік як платники податків за новим місцезнаходженням/місцем проживання, беруться на облік протягом двох днів після набрання чинності цього наказу.

 

Мінфін затвердив порядок визначення права на отримання автоматичного бюджетного відшкодування

Для отримання автоматичного бюджетного відшкодування платник ПДВ повинен відповідати критеріям, визначеним у Податковому кодексі.

Критерії оцінки платника, відповідність яким дає йому право на отримання автоматичного відшкодування, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації. У документі детально розписані дані, на підставі яких формуються критерії, та порядок їх розрахунку.

Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям здійснюється в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подання звітності.

Якщо платник ПДВ не відповідає встановленим критеріям, територіальний орган ДФСУ надсилає такому платнику протягом 17 календарних днів після граничного терміну подання звітності відповідне письмове повідомлення.

Наказ Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1128 набуде чинності 1 січня 2015 року.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Товари (в тому числі валютні цінності) на які встановлені обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України

 Перелік товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012  № 436 (зі змінами), а саме:

1) перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;

2) перелік товарів, зовнішньоекономічні операції з якими підлягають ліцензуванню;

3) перелік лісоматеріалів та пиломатеріалів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;

4) перелік товарів, які є об'єктами застосування заходів нагляду або регіонального нагляду за імпортом в Україну;

5) перелік культурних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;

6) перелік дослідних сортів рослин, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;

7) перелік товарів, які підлягають обов'язковій сертифікації під час переміщення через митний кордон України;

8) перелік продуктів лову та харчової продукції з них українського походження, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;

9) перелік товарів військового призначення та подвійного використання, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;

10) перелік валютних цінностей, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України;

11) перелік товарів, на які встановлено обмеження під час проведення зовнішньоекономічних операцій з реекспорту;

12) перелік товарів, які під час переміщення через митний кордон України підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів.

Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами ДФС на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам ДФС передбачено законами України.

Обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню затверджені постановою Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» відповідно до з яким фізична  особа  має право ввозити в Україну та вивозити за межі України  готівку  в  сумі,  що  не  перевищує  в  еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.

 

Щодо звітності про використання РРО

Відповідно до абзацу 1 пункту 7 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР « Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон) «Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку».

Тобто,  суб’єкти господарювання, які у своїй діяльності використовують РРО та повинні подавати до органів ДФС  по дротових та бездротових каналах зв’язку звітність про використання РРО, не подають звіт про використання РРО (КОРО) за формою 3ВР-1.

 

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів.

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).

 

Випадки, у яких потрібно обов’язково реєструватися платником ПДВ

Особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ у разі:

- якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн., крім особи, яка є платником єдиного податку;

- проведення нею операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 300 тис. грн., а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

 У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 300 тис. грн..

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.01.02).

 

Працюючий на підприємстві пенсіонер не звільняється від сплати ЄВ

Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464).

Згідно п. 2 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками ЄВ.

Платники ЄВ зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати ЄВ (п.1 частина 2 ст. 6 Закону № 2464).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 301.04.01).

 

Порядок подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1-ДФ

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 № 49.

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Для вилучення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати ”1” - на виключення рядка.

Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати ”0” - на введення рядка.

Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно вилучити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на вилучення, а в другому – «0» - рядок на введення.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 103.25).

 

Порядок та терміни подання звіту про рух валютних цінностей за рахунком, відкритим за межами України на підставі ліцензії НБУ та відповідальність за його неподання

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" здійснення операції з відкриття рахунків в іноземних банках вимагає отримання резидентом України індивідуальної ліцензії.

Порядок видачі індивідуальної ліцензії регулюється Положенням про порядок та умови видачі Національним банком України резидентам індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 року N 485.

Зокрема, згідно з п. 6.3 гл. 6 Положення N 485 власник ліцензії не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом (першим звітним місяцем є місяць видачі ліцензії), зобов'язаний подавати управлінню Національного банку України та контролюючому органу, у якому власник ліцензії зареєстрований як платник податків, щомісячний, а фізична особа, яка не є підприємцем, - піврічний звіт про рух валютних цінностей за рахунком (рахунками). Разом із звітом подається розшифровка за проведеними за рахунком (рахунками) операціями з відображенням відповідних статей зарахування і списання (крім фізичної особи, яка не є підприємцем) та копії банківських виписок за рахунком (рахунками).

При цьому розміщення власником ліцензії валютних цінностей на рахунку та/або проведення через цей рахунок інших операцій без отримання ліцензії, та/або порушення вимог цього Положення тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України та цього Положення.

Зокрема, відповідно постанови Правління Національного банку України від 8 лютого 2000 року N 49 "Про затвердження Положення про валютний контроль" несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком звітності про валютні операції тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

При виплаті доходу нерезиденту єдинники повинні здати прибуткову декларацію

ДФСУ в листі від 13.10.2014 р.№ 7984/6/99-99-19-02-02-15 повернулася до позиції щодо виплати доходу нерезиденту. Так, на думку податківців, юрособа-єдинник за підсумками податкового періоду, в якому здійснені такі виплати (календарний квартал, півріччя, три квартали, рік), подає в контролюючі органи за своїм місцезнаходженням декларацію з податку на прибуток із заповненими рядками 17 - 19 та додатком ПН до декларації.

Наводиться приклад відображення в декларації з податку на прибуток доходу нерезидента, виплаченого юрособами на єдиному податку.

Так, якщо дохід виплачений нерезиденту за календарний квартал, то прибуткова декларація з заповненими рядками 17 - 19 та додатком ПН подається наростаючим підсумком за податкові (звітні) періоди такого року - календарний квартал, півріччя, три квартали та рік.

 

Електронна звітність

До уваги платників податків та розробників програмного забезпечення!

Повідомляємо, що тестове середовище Єдиного вікна подання електронної звітності наразі доступне для використання за адресою e-mail test_swined@sfs.gov.ua та засобами WEB-сервісу обміну документами та квитанціями (протокол SOAP) за адресою:

http://109.237.89.107/WebSrvGate/gate.asmx

 

Єдина адреса

Згідно до наказу Адміністрації державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 №739 "Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 за №108/22640:

Підписання повідомлень ДФС (квитанцій, інформаційних розсилок, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для накладання електронного цифрового підпису:

Міндоходів Отримано (2014).cer

Зашифрування повідомлень на ДФС (звітність, договори, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для шифрування:

Міндоходів Отримано (2014)KEP.cer

Наразі діюче програмне забезпечення і засоби ЕЦП для  платників податків, що видане АЦСК ІДД Міндоходів та іншими АЦСК, може використовувати для зашифрування документів сертифікат MINRD_otr.cer.

Єдина адреса Інформаційного порталу ДФС України – залишається незмінною: zvit@sta.gov.ua.

 

Увага!

Повідомляємо, що з 01.12.2014:

підписання повідомлень ДФС (квитанцій, інформаційних розсилок, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для накладання електронного цифрового підпису:

ДФС ОТРИМАНО_1.cer

зашифрування повідомлень на ДФС  (звітність, договори, тощо) здійснюється окремим сертифікатом, призначеним для шифрування:

ДФС ОТРИМАНО_2.cer 

 

Інструкція подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"

КРОК ПЕРШИЙ: Необхідно мати комп’ютер з операційною системою Windows: версії від  Windows  XP SP 3 до Windows 8 та доступ до мережі Інтернет.

КРОК ДРУГИЙ: Зайти на інформаційний ресурс www.acskidd.gov.ua Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (далі – АЦСК ІДД Міндоходів) та ознайомитись з розділом «Реєстрація користувачів». Підготувати за поданим зразком пакет документів та взяти необхідну кількість електронних носіїв (флеш-накопичувачів або диски CD-R), з якими особисто з’явитися до АЦСК ІДД Міндоходів з метою отримання послуг електронного цифрового підпису. Надають їх безкоштовно. 

КРОК ТРЕТІЙ: Щоб розпочати подачу податкової звітності в електронній формі, слід укласти з територіальним органом ДФС договір «Про визнання електронних документів». Це можна зробити в електронній формі. Достатньо лише завантажити інсталяційний пакет «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"», яке знаходиться на офіційному веб-порталі http://sfs.gov.ua у розділі «Електронна звітність» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/)

 

Перш ніж розпочати роботи по встановленню та користуванню програмним забезпеченням, слід уважно ознайомитись з Інструкцією по встановленню програмного забезпечення та Порядком роботи з ним.

У разі виникнення питань стосовно інсталяції та користування програмним забезпеченням, платник може звернутись за допомогою до відповідальних осіб, які надають консультації з зазначених питань в розрізі територіальних органів (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/dopomoga-koristuvacham/):  

 

КРОК ЧЕТВЕРТИЙ:  Після встановлення та «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"» слід сформувати Договір «Про визнання електронних документів» в електронному вигляді та підписати, використовуючи власний ключ та посилений сертифікат, сформований АЦСК ІДД Міндоходів. Після того, як угода з територіальним органом ДФС буде підписана, можна відправляти свою звітність в електронному вигляді.

КРОК П’ЯТИЙ:  Для формування та подання платниками податкової звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку Міністерством доходів і зборів розроблено та надано у використання «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/) та програмне забезпечення «Системи формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності» (ОПЗ). Останній програмний засіб надає змогу формувати, але  не підписувати сформовану звітність електронним цифровим підписом. (розміщено на офіційному веб-порталі http://sfs.gov.ua у розділі «Електронна звітність» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/programne-zabezpechennya-/): 

  

Перед встановленням уважно ознайомитись з Інструкцією по встановленню програмного забезпечення та Порядком роботи з ним.

При виникнення питань стосовно інсталяції та користування програмним забезпеченням, платник може звернутись за допомогою до відповідальних осіб, які надають консультації, у разі потреби, практичну допомогу з зазначених питань, та відповідають за приймання звітності в електронному вигляді в розрізі територіальних органів  (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/dopomoga-koristuvacham/):

Для підписання сформованої звітності електронним цифровим підписом слід використовувати програмне забезпечення «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до "Єдиного вікна подання електронної звітності"» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/), використовуючи власний ключ та посилений сертифікат, сформований АЦСК ІДД Міндоходів. Сформовану та зашифровану звітність в електронному вигляді слід надсилати на єдину адресу інформаційного порталу Державної фіскальної служби України zvit@sta.gov.ua.

Державно фіскальна служба забезпечує приймання електронних звітів, створених у затвердженому форматі та підписаних за допомогою надійних засобів електронного цифрового підпису, без огляду на те, за допомогою якого саме програмного продукту було створено такий звіт. Платники податків самостійно визначаються із вибором програмного забезпечення по формуванню та подачі звітності в електронному вигляді. Можливо використання власних програмних продуктів або провідних розробників бухгалтерських програм.

 

 

Платники податків запитували

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до ВВ вартість комуальних послуг, сплачених за приміщення, яке він орендує?

Витрати на комунальні послуги, використані в орендованому приміщенні, включаються до валових витрат фізичної особи – підприємця (орендаря) на підставі рахунків орендодавця, у яких наведений розрахунок вартості спожитих орендарем комунальних послуг, обчислений пропорційно площі, що займає такий орендар в орендованому приміщенні. 

Зазначені розрахунки проводяться орендодавцем згідно з умовами відповідних договорів щодо відшкодування вартості комунальних послуг та мають бути узгоджені з орендарем.

Як здійснюється перереєстрація суб’єкта господарювання в контролюючих органах у разі зміни адміністративного району?

Відповідно до норм  Податкового кодексу України, у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється фіскальний орган, в якому на обліку перебуває такий платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку та взяття на облік такого платника податків.

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному фіскальному органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

Як здійснюється подання податкової звітності і сплата податків під час  перереєстрації юридичної особи у разі зміни місцезнаходження? 

Відповідно до Бюджетного кодексу України, у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів та обов’язкових платежів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

У такому випадку юридичні особи - платники податків до закінчення року обліковуються в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що вони є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що вони є платниками податків з наступного року.

Який порядок заповнення заяви за формою №1-ОПП, якщо юридична особа надала недостовірні дані? 

Якщо в заяві за формою № 1-ОПП:

- не зазначені обов’язкові реквізити, 

-надані недостовірні або неповні дані, 

-її не скріплено печаткою платника податків (для новостворених за наявності), 

-не підписано відповідальною особою платника податку чи особою, яка має документально підтверджене повноваження  щодо підпису такої заяви,

- документи подані не у повному обсязі або не пред’явлені оригінали відповідних документів, 

то не пізніше наступного робочого дня від дня отримання заяви фіскальний орган повертає документи платнику податків для виправлення (із зазначенням підстав неприйняття документів).

Платник податків зобов’язаний протягом 5 календарних днів, що настають за днем отримання повернутих документів, подати виправлені документи для взяття на облік у контролюючому органі.

Чи необхідно юридичній особі повідомляти контролюючі органи за неосновним місцем обліку про внесення змін до облікових даних? 

Згідно з  Порядком обліку платників податків і зборів, якщо відповідно до законодавства у платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій, розрахунків та  звітів, та/або нарахування, утримання або сплати податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному фіскальному органі.

У разі виникнення змін у даних   платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

За яких умов здійснюється зняття з обліку платника податку за неосновним місцем обліку? 

Згідно Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням контролюючі органи за основним місцем обліку. 

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є: майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Зняття з обліку платника податків за неосновним місцем обліку здійснюється у разі відсутності у нього об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, у зв’язку з якими такий платник податків був взятий на облік за неосновним місцем обліку за умови:

- надходження  відповідних підтвердних документів; 

- або у зв’язку із закінченням бюджетного періоду за умови сплати податків, зборів до бюджету на підставі службових документів контролюючого органу.

Інформація про зняття з обліку за неосновним місцем обліку вноситься до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.

Як іноземцю та особі без громадянства отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків в разі його втрати чи зіпсування?

За зверненням платника податків, його представника або уповноваженої особи контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Для отримання документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі у разі його втрати  або зіпсування, іноземцю необхідно звернутися до територіальних органів Державної фіскальної служби України в областях або місті Києві, а іноземці та особи без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання або посвідку на тимчасове проживання в Україні, можуть реєструватись як платники податків у контролюючих органах у районах, містах,  що відповідають місцю проживання в Україні, зазначеному в посвідці.

Також,  документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, може бути виданий  представнику чи уповноваженій особі за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя,  а також нотаріально засвідченої довіреності на видачу такого документа та її копії.

Для видачі втраченого або зіпсованого документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, іноземці та особи без громадянства подають засвідчений  переклад українською мовою документа, що посвідчує особу іноземця чи особу без громадянства, та копію такого перекладу.

Чи повинна самозайнята особа, яка прийняла рішення про припинення підприємницької діяльності, закривати рахунки, відкриті для власних потреб фізичної особи? 

Після проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця така фізична особа повинна закрити усі рахунки, відкриті для зарахування коштів на вимогу суб’єктів господарювання. Це не застосовується до рахунків фізичних осіб - підприємців, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб.

Отже, фізична особа, яка знімається з обліку в органах державної фіскальної служби, повинна закрити усі рахунки, відкриті в установах банків на вимогу суб’єктів господарювання.

 Власні рахунки, які відкриті в установах банків на вимогу фізичних осіб, можуть залишатися відкритими.

Яким чином громадянин, який зареєстрований в Автономній Республіці Крим, може отримати реєстраційний номер облікової картки фізичної особи – платника податків, в разі його втрати?

Для забезпечення реалізації прав фізичних осіб, що проживають або зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь, на одержання адміністративних послуг, зокрема, на присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або взяття на облік за серією та номером паспорта  територіальні органи фіскальної служби забезпечують прийом зазначеної категорії громадян у будь-якому контролюючому органі.

Отже громадяни, місцем проживання (реєстрації) яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, з метою отримання реєстраційного номера облікової картки фізичної особи – платника податків можуть звернутися до будь-якого територіального органу фіскальної служби.

Якщо фізична особа через свої релігійні переконання відмовляється  від реєстраційного номера облікової картки платника податків, яким чином здійснюється її облік?

Фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто або через  представника чи уповноважену особу подати відповідному органу фіскальної служби Повідомлення за формою № 1П, яке є заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред’явити паспорт громадянина України.

У разі необхідності особа, крім паспорта громадянина України, пред’являє:

- свідоцтво про народження та, якщо змінювалося прізвище, ім’я чи по батькові, 

-свідоцтво про шлюб (за наявності), 

-свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності),

- свідоцтво про зміну імені (за наявності).

Взяття на облік фізичних осіб в окремому реєстрі Державного реєстру здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання Повідомлення до органу фіскальної служби..

За зверненням фізичної особи, яка подала Повідомлення для обліку її в окремому реєстрі Державного реєстру, орган фіскальної служби після отримання інформації з Державного реєстру про взяття такої особи на облік за прізвищем, ім’ям, по батькові, серією і номером паспорта вносить до паспорта громадянина України такої особи  на сьому, восьму або дев’яту сторінки  відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.  


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.