Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба ДФС повідомляє 04.12.2014

4.12.2014, 09:52    просмотров: 2355

 

У ДФС розпочато перевірку відповідно до Закону України «Про очищення влади»

У ДФС відповідно до наказу від 14.11.2014 №270 «Про початок проведення перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» розпочато перевірку щодо посадових і службових осіб апарату ДФС, керівників територіальних органів ДФС, їх перших заступників та заступників.

Перевірка у вказаних органах розпочинається поетапно – 24 листопада, 1 та 8 грудня поточного року.

Особи, які підлягають перевірці, повинні протягом 10 днів від дня початку перевірки подати до Департаменту персоналу заяви про застосування або незастосування до них заборони, визначеною частиною 3 або частиною 4 статті 1 Закону України «Про очищення влади» (далі – Закон), про згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей щодо них.

Не подання особою у встановлений строк заяви або подання заяви з повідомленням про те, що до неї застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону, є підставою для її звільнення з посади у строки, встановленні чинним законодавством.

У разі зазначення особою у заяві про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені Законом, відповідальний структурний підрозділ буде перевіряти таку інформацію, вивчаючи відомості, наявні в особовій справі та трудовій книжці такої особи, а також надіславши відповідні запити до органів, що проводять перевірку відповідно до Закону (до Мін’юсту, МВС, ДФС, СБУ, Генеральної прокуратури України та ДСА).

День направлення таких запитів вважається днем початку перевірки особою, про що направляється повідомлення до Мін’юсту, яке розміщується на його офіційному сайті. У цей же день інформація про початок проходження перевірки особою розміщується на офіційному веб-порталі ДФС України.

За результатами опрацювання відомостей та відповідей, що надійдуть  від вказаних органів, готується довідка про результати перевірки, яка направляється до Мін’юсту та розміщується на офіційному веб-порталі ДФС.

У разі встановлення недостовірності відомостей, зазначених у пунктах 1 та/або 2 частини п'ятої статті 5 Закону, керівник ДФС приймає рішення про звільнення особи, про що негайно повідомляє Мін’юст.

Уся інформація про проходження перевірки особою: повідомлення про початок перевірки, копія її заяви та декларації, а також результати перевірки оприлюднюватимуться на веб-порталі ДФС України у вкладці «Про очищення влади» розділу «Робота з персоналом» рубрики «Про службу».

 

Щодо працевлаштування працівників територіальних органів ДФС, які знаходились у зоні проведення АТО

Працівники територіальних органів ДФС, які раніше були розміщені на тимчасово неконтрольованій території, з питань працевлаштування можуть звернутись до будь-якого обраного ними територіального органу ДФС на території, підконтрольній владі України.

Для сприяння працевлаштування зазначених співробітників та надання їм можливої допомоги у вирішенні соціально-побутових проблем надано відповідне доручення керівникам усіх територіальних органів ДФС.

Обов’язкові документи, які потрібно надати для працевлаштування, – заява та трудова книжна. Інші необхідні документи працівникам з тимчасово неконтрольованих територій допоможуть зібрати при працевлаштуванні фахівці підрозділів персоналу обраних територіальних органів ДФС.

Нагадаємо, що відповідно до наказу ДФС України від 07.11.2014 №256 «Про переміщення та закінчення простою» територіальні органи ДФС, що знаходяться на тимчасово неконтрольованій території,  переміщуються у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі. Всі працівники  ГУ ДФС  у Донецькій та Луганській областях, а також підпорядкованих територіальних органів, обов’язково будуть повідомлені про переміщення та попереджені про зміну умов праці.

 

З початку року ДФС надано платникам майже 3 млн. адмінпослуг

Протягом січня-жовтня 2014 року Центрами обслуговування платників (ЦОП) Державної фіскальної служби України було надано майже 3 млн. адміністративних послуг.

Центрами надається комплекс послуг, зокрема, 103 (67 податкових та 36 митних) адміністративні послуги, а також консультативні та інформаційні. До функцій ЦОПів також належать функції прийняття податкової звітності та видачі ключів електронного цифрового підпису.

Найбільше платники податків цікавились послугами з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку 2014 року було надано понад 1,4 млн. таких послуг.

Не менш популярними залишаються послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Цих послуг протягом січня – жовтня 2014 року ЦОПами було надано 240 тис. та 161,6 тис. відповідно.

Станом на початок листопада поточного року обслуговування платників на території України здійснюється у 538 ЦОП.

 

Оперативні підрозділи ДФС упередили незаконне відшкодування 1,3 млрд. грн. ПДВ

Протягом січня – жовтня поточного року за участі територіальних оперативних підрозділів Державної фіскальної служби України розпочато 193 досудових розслідування за фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ на суму 1,3 млрд. грн.

Крім того, виявлено ознаки правопорушень та розпочато 141 досудове розслідування щодо неправомірного використання пільг при оподаткуванні цим податком на загальну суму 465 млн. грн.

У сфері зовнішньоекономічної діяльності, а саме при проведенні експортно – імпортних операцій, за виявленими фактами порушень розпочато 433 досудових розслідування. Загальна сума порушень складає 1,3 млрд. грн.

 

ДФС працевлаштовано 137 працівників територіальних органів із зони АТО

В органах ДФС на території, підконтрольній владі України (станом на 24.11.2014), працевлаштовано 137 працівників з територіальних органів ДФС із зони АТО. З них з головних управлінь та податкових інспекцій Луганської області – 44 працівника, Донецької – 51 працівник.

З Луганської та Східної митниць до митниць інших регіонів переведено 42 працівника: 27 – зі Східної та 15 – з Луганської.

Також виявили бажання з урахуванням фінансових та побутових можливостей продовжити службу в митних органах інших регіонів ще 96 працівників зазначених митниць (72 – Східної та 24 – Луганської).

Крім того, до ДФС надійшли звернення від двох працівників Головного управління Міндоходів у Донецькій області з питань їх працевлаштування в митницях, розташованих на підконтрольній Україні території, та дев’ять звернень з питань надання інформації щодо працевлаштування або звільнення працівників органів Міндоходів у Донецькій та Луганській областях.

Нагадуємо, що працівники територіальних органів ДФС, які раніше були розміщені на тимчасово неконтрольованій території, з питань працевлаштування можуть звернутися до обраного ними органу ДФС на території, підконтрольній владі України. Для працевлаштування необхідно обов’язково надати заяву та трудову книжку. Інші необхідні документи працівникам допоможуть зібрати фахівці підрозділів персоналу обраних територіальних органів ДФС.

 

Протягом січня – жовтня 2014 року митницями ДФС зафіксовано порушення митних правил на суму понад 479 млн. гривень

Протягом січня - жовтня поточного року митницями ДФС України порушено 12,7 тис. справ про порушення митних правил на загальну суму понад 479 млн. гривень. З них у 7 тис. справ вилучено предмети порушень на суму понад 312 млн. гривень.

За цей період на митних постах України зафіксовано майже 6,5 тис. випадків переміщення через митний кордон товарів, валюти та транспортних засобів з порушенням митного законодавства.

Серед них – 5,8 тис. випадків переміщення продовольчих та промислових товарів на загальну суму понад 208 млн. гривень, 463 – незаконного переміщення валюти на суму понад 70 млн. гривень та 193 випадки порушення митного законодавства при переміщені транспортних засобів на суму майже 29 млн. гривень.

Зокрема, у жовтні поточного року до зони діяльності митного поста „Ягодин” прибув автомобіль марки „SCANIA” з вантажем неагломерованого деревного вугілля під керуванням іноземця. Під час огляду транспортного засобу, який прямував з України до Польщі, у мішках з вугіллям були виявлені цигарки різних найменувань без марок акцизного збору у кількості майже 65 тис. пачок. Загальна вартість знахідки становила майже 570 тис. грн.

А в автомобілі „Mercedes - Benz” серед особистих речей нашого співвітчизника, який прямував з Білорусі до України, у пункті пропуску „Городище” Рівненської митниці ДФС було виявлено 320 тис. дол. США.

За вказаними фактами було складено протоколи, а усі виявлені матеріальні цінності тимчасово вилучено.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє

Щомісяця запорізькі платники перераховують 16 мільйонів гривень військового збору

З початку адміністрування військового збору від платників Запорізької області надійшов майже 59 мільйонів гривень. Зокрема, за листопад запоріжці спрямували на потреби Української армії 16,4 мільйона гривень. Про це повідомив начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Олексій Кавилін.

– У цілому щомісячний внесок від запоріжців у вигляді військового збору складає щонайменше 16 мільйонів гривень. Найбільшими платниками цього платежу є підприємства та установи бюджетної сфери, а також представники атомної енергетики, добувної, металургійної промисловості і залізничної галузі. У регіоні спостерігаються стабільні надходження податку на підтримку армії. Це не тільки дає змогу прогнозувати сплату цього збору на найближчу перспективу, а й бути упевненими, що у цей непростий для країни час сплачені кошти підуть на зміцнення оборони держави, – зазначив Олексій Кавилін.

Нагадаємо, військовим збором, ставка якого складає 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею та ін.

 

На Запоріжжі оперативники вилучили 3 тис. безакцизних цигарок

Оперативні працівники ГУ ДФС у Запорізькій області на території м. Запоріжжя встановили 2 факти реалізації тютюнових виробів без наявності відповідних дозвільних документів (ст. 56 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Із незаконного обігу вилучено понад 3 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 37 тис. гривень.

Всього за результатами роботи співробітників підрозділів податкової міліції області за минулий тиждень до бюджетів усіх рівнів мобілізовано понад 2,3 млн. гривень.

 

Запорізькі оперативники вилучили товарно-матеріальних цінностей майже на 66 тис. гривень

 Минулого тижня оперативні співробітники у м. Мелітополі в одному з кафе встановили факт реалізації алкогольних напоїв без наявності дозвільних документів. Власник закладу не мав свідоцтва про державну реєстрацію та ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольною продукцією.

Також аналогічне порушення встановлено в іншому торговельному закладі обласного центру (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Алкогольні напої на загальну суму 28,8 тис. гривень були вилучені.

Всього за минулий тиждень із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 65,8 тис. гривень. 

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Семінар для платників податків в Києві

Державна фіскальна служба України разом з редакцією журналу «Вісник» – 11 грудня 2014 року в Києві проводить Всеукраїнський семінар-форум для платників податків, при участі провідних фахівців центрального апарату ДФС України.

Участь у семінарі безкоштовна для передплатників журналу «Вісник» на 2015 рік (за наявності копії платіжного документа про передплату на період від 3-х місяців 2015 року).

Вартість семінару для непередплатників журналу – 360 грн. з ПДВ.

Обов’язкова попередня реєстрація до 09.12.2014р. за тел.(044) 501-06-43, 501-06-44.

Подробиці – на сайті VISNUK.com.ua.

 

Звернення громадян знаходяться на постійному контролі фахівців Бердянської ОДПІ

Звернення громадян мають важливе значення у забезпеченні постійного зв’язку з громадськістю, вирішенні проблем окремої людини і суспільства в цілому.

Одним із головних пріоритетів для фахівців Бердянської ОДПІ є виявлення основних причин, що породжують звернення громадян, та своєчасне вирішення найбільш гострих, суспільно значущих проблем, які потребують негайного реагування.

Як повідомила в.о.начальника Бердянської ОДПІ Олена Круц, за 11 місяців до Бердянської ОДПІ надійшло 30 письмових звернень громадян. Громадяни найактивніше інформують органи ДФС про ухилення від сплати податків несумлінних суб’єктів господарювання, порушують питання щодо сплати податку на доходи фізичних осіб.

Також в Бердянській ОДПІ відповідно до графіка здійснюється особистий прийом громадян. Так, за 11 місяців поточного року посадовими особами для вирішення злободенних питань було проведено 65 прийомів, на яких громадяни зверталися з питань плати за землю, податку на доходи фізичних осіб, відмови в отриманні реєстраційних номерів облікових карток платників податків тощо.

Усі звернення, які надійшли до Бердянської ОДПІ розглянуті, опрацьовані та у відповідні терміни на них надані відповіді згідно з чинним законодавством.

 

Бердянські платники сплатили до бюджету міста та району понад 200 мільйонів гривень 

За січень-листопад 2014 року платники податків і зборів Бердянська та Бердянського району сплатили до місцевих бюджетів 200,8 мільйонів гривень. Найбільше надійшло податку на доходи фізичних осіб – 131,5 мільйонів гривень. Від плати за землю надходження склали 35,5 мільйонів гривень. Платники на спрощуній системі оподаткування спрямували до місцевих бюджетів майже 22 мільйони гривень єдиного податку, повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

З початку року платники сплатили 279,5 мільйонів гривень єдиного соціального внеску.

 

Запрошуємо на інформаційний семінар

10 грудня 2014 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Електронне адміністрування ПДВ з 01 січня 2015 року. Останні зміни до Податкового кодексу. Актуальні питання щодо застосування положень Податкового кодексу та адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, актова зала.

 

Новації законодавства

З 1 грудня 2014 року діє нова форма податкової декларації з ПДВ

Бердянська ОДПІ нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 року №966 оновлено форму податкової декларації з податку на додану вартість та порядок її заповнення.

Наказ набув чинності 1 грудня 2014 року, а отже, вперше звітувати за новою формою необхідно за грудень 2014 року (для платників, у яких звітний період - місяць) або за І квартал 2015 року (для квартальних платників).

Нова редакція звітності враховує попередні законодавчі новації у порядку справляння податку на додану вартість – у форму декларації додано окремі рядки, у яких вказуються обсяги постачання та придбання товарів за ставкою 7%.

Також у декларації ПДВ з’явилися рядки, у яких має бути відображено коригування податкових зобов’язань або податкового кредиту згідно із статтею 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України.

Ще одним суттєвим нововведенням є те, що платники, які подають податкову звітність в електронному вигляді, до додатка 8 мають подавати скановані копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, або скановані копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

 

Роз’яснення податкового законодавства

15 грудня – останній день подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2015 року

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з I кварталу 2015 року необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. 

Останній днем подання такої заяви - 15 грудня 2014 року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

19 грудня 2014 року - останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2015 року.

 

19 грудня – останній день сплати єдиного податку платниками І та ІІ групи

Останній день сплати авансового внеску з єдиного податку за вересень платниками, віднесеними до першої та другої груп – 19 грудня 2014 року.

 

До кінця року ще можна скористатися податковою знижкою за 2013 рік

Бердянська ОДПІ нагадує, що громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб можуть встигнути скористатися можливістю отримати з бюджету повернення певної суми податку на доходи фізичних осіб, сплаченого з їх заробітної плати протягом 2013 року, тобто скористатися податковою знижкою.

Такою знижкою можуть скористатися  не абсолютно всі, хто одержував зарплату та сплачував з неї податок, а лише ті, хто ротягом 2013 року понеслі наведені у п.166.3 Податкового кодексу витрати, зокрема сплачували проценти за іпотечним кредитом, придбавали доступне житло, займались благодійництвом, сплачували за навчання своє або своїх дітей, страхували себе та свою родину тощо.

Отже, платник податку, який бажає скористатися у 2014 році правом на податкову знижку за підсумками 2013 року, має подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси до кінця поточного року.

 

Перерахунок податку на доходи фізичних осіб за 2014 рік!

Бердянська ОДПІ нагадує про необхідність проведення перерахунку суми доходів, нарахованих платнику податків у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги за наслідками податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року (пп.169.4.2 Податкового кодексу).

Отже, річний перерахунок доходів працівників та утриманих з них сум податку на доходи фізичних осіб за 2014 рік слід провести під час нарахування заробітної плати за грудень 2014 року. Результати перерахунку необхідно відобразити у формі №1-ДФ за 4 квартал 2014 року.

 

Механізм перереєстрації місцезнаходження юридичних та фізичних осіб-підприємців з території проведення АТО

З метою забезпечення сплати податків платниками у разі зміни місцезнаходження/місця проживання з території Луганської та Донецької областей (територій, де здійснюється антитерористична операція) на інші території України запроваджено механізм, який дозволяє перереєструвати бізнес із зони АТО в інші регіони України.

Для реєстрації зміни свого місцезнаходження/місця проживання юридична особа або фізична особа – підприємець, яка зареєстрована на території проведення АТО, звертається до державного реєстратора реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві.

Після отримання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про зміну місцезнаходження/місця проживання відповідні контролюючі органи в інших областях або місті Києві здійснюють взяття на облік платників.

Після взяття на облік платники сплачують податки, збори, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подають податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші зобов’язання платників на контрольованих територіях України.

Зазначений механізм нормативно врегульований:

статтею 4 Закону України від 02 вересня 2014 року № 1669-VII “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”;

наказом Міністерства юстиції України від 05.11.2014 № 1849/5 “Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.11.2014 за № 1408/26185, який набрав чинності 19.11.2014;

наказом Міністерства фінансів України від 17.11.2014 № 1127 “Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1453/26230, який набрав чинності 19.11.2014.

 

Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова накладна

Згідно з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:

- у паперовому вигляді;

- в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов’язковим.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);

ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

и) вид цивільно-правового договору;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.19).

 

Коли виникає право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту?

Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв’язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Відповідна норма визначена ст. 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 101.16).

 

Дії платника ПДВ у разі відмови з боку продавця товарів чи послуг надати податкову накладну

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення чи порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації з ПДВ за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

Також, до заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Відповідна норма визначена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

 

На яку дату продавцем товарів/послуг складається податкова накладна?

Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Один примірник видається покупцю, а другий залишається у продавця. У разі складання податкової накладної у паперовому вигляді покупцю видається оригінал, а копія залишається у продавця.

Відповідна норма визначена п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями. Також, з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.19).

 

Платникам ПДВ! Перевірте своїх контрагентів

У зв'язку з анулюванням з 1 червня ПДВ-реєстрації кримських платників, які станом на 31 травня знаходилися і перебували на обліку у Криму, рекомендується всім платникам ПДВ перевірити своїх контрагентів.

Відновлення реєстрації кримських платників ПДВ проводиться після їх евакуації на іншу територію України або після завершення тимчасової окупації, шляхом реєстрації платником ПДВ у встановленому порядку.

 

Зміна класу професійного ризику

Якщо платник ЄСВ не згоден з установленим класом професійного ризику, то протягом 10 робочих днів після отримання виписки з Єдиного держреєстру такий платник може узгодити його з ФСС від НС.

Фонд, в разі необхідності, приймає рішення про віднесення до нового класу професійного ризику виробництва та не пізніше наступного робочого дня направляє ГФСУ повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва.

Крім того, у разі зміни виду економічної діяльності підприємства ФСС від НС змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року.

У разі отримання від ГФСУ інформації про внесення змін до відомостей про страхувальника щодо зміни основного виду економічної діяльності, ФСС від НС може провести перевірку достовірності поданих страхувальником відомостей.

Лист ГФСУ від 28.10.2014 р. № 8668/7/99-99-11-17

 

Реалізуєте коктейлі - сплатіть збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Виручка від реалізації коктейлів оподатковується збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. В даному випадку об'єктом оподаткування збором є виручка - товарооборот, одержаний на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.

 

Платники запитували

Хто є податковим агентом при виплаті пенсії понад 10 тисяч гривень в місяць?

Податковим агентом при виплаті фізичній особі пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 10 тисяч гривень на місяць, є органи Пенсійного фонду України.

Куди звертатися для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами?

Так, ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються Головними управліннями ГФСУ за місцем торгівлі суб'єкта господарювання, а у поїздах, на морських або річкових суднах - за місцем формування поїзда (приписки судна).

Ліцензія видається на підставі заяви та відповідних документів, поданих в Головне управління ДФСУ або в ЦОП за місцем провадження суб'єктом господарювання торговельної діяльності.

Ліцензія або рішення про відмову у її видачі надаються заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня отримання документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови.

Чи оподатковується ПДФО благодійна допомога у грошовій (негрошовій) формі, надана роботодавцем мобилизованному працівнику?

Не обкладається ПДФО благодійна допомога у грошовій (негрошовій) формі, надана роботодавцем мобилизованному працівнику - учаснику бойових дій за умови дотримання норм пп. 170.7.8 Податкового кодексу. При цьому контроль за цільовим використанням коштів допомоги одержувачами (учасниками бойових дій) покладається на благодійника-роботодавця.

Крім того, не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує в 2014 році - 1710 грн.

Якщо нецільова благодійна допомога, надана роботодавцем мобилизованному працівнику, перевищує граничну суму доходу (у 2014 році - 1710 грн.), то сума такого перевищення підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Чи має право платник податку зарахувати суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, в рахунок сплати податкових зобов'язань з інших податків і зборів (обов'язкових платежів)?

При наявності певних умов платник податку може прийняти рішення про зарахування бюджетного відшкодування в повному обсязі або його частини у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів.

Зазначене рішення відображається у декларації з ПДВ, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на отримання бюджетного відшкодування. Платник податків зберігає право на одержання бюджетного відшкодування грошовими коштами у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Таким чином, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, може використовувати зазначені суми податку тільки у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, які виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів.

 

Як буде проводитися інвентаризація активів і зобов'язань в 2015 році?

Наказом № 879 Мінфін затвердив Положення про інвентаризацію активів і зобов'язань, яка набирає чинності з 1 січня 2015 року. Документ буде застосовуватися на підприємствах незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності (крім банків), а також представництвами іноземних суб'єктів госпдіяльності.

Проведення інвентаризації забезпечується власником або керівником підприємства, який створює необхідні умови, визначає об'єкти, періодичність і терміни проведення інвентаризації. При інвентаризації активів і зобов'язань перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан, відповідність критеріям визнання та оцінка.

Суцільний інвентаризацією охоплюються всі види зобов'язань та всі активи підприємства незалежно від їх місцезнаходження, в тому числі предмети, передані в оренду, лізинг або перебувають на реконструкції, модернізації, консервації, у ремонті, запасі або резерві, незалежно від технічного стану. Також інвентаризації підлягають активи і зобов'язання, які обліковуються на позабалансових рахунках (не відображених в активах і пасивах).

У Положенні наводяться умови обов'язкового проведення інвентаризації, наприклад, перед складанням річної фінансової звітності. Перелік таких умов не є вичерпним.

Окремий розділ документа присвячений організації та основних правил проведення інвентаризації. Так, для проведення інвентаризації розпорядчим документом керівника створюється інвентаризаційна комісія із представників апарату управління підприємства, бухгалтерської служби та досвідчених працівників підприємства, які знають об'єкт інвентаризації, ціни та первинний облік. Інвентаризаційну комісію очолює керівник підприємства.

За результатами інвентаризації комісія робить висновки і оформляє їх у протоколі, який передається керівнику підприємства. Керівник затверджує протокол протягом 5 робочих днів після завершення інвентаризації. Результати інвентаризації на підставі затвердженого протоколу відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності того звітного періоду, в якому закінчена інвентаризація.

У документі передбачено порядок проведення інвентаризації: основних засобів, нематеріальних активів, незавершених капітальних інвестицій, запасів, біологічних активів, готівки, грошових коштів і їх еквівалентів, бланків документів суворої звітності, дебіторської та кредиторської заборгованості, витрат та доходів майбутніх періодів, забезпечень та резервів.

 

Сума орендної плати за нерухоме (рухоме) майно не обкладається військовим збором

У відповідності зі ст. 759 Цивільного кодексу за договором оренди наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Договір оренди є цивільно-правовим і фізособа отримує від нього певний дохід.

Об'єкт оподаткування військовим збором - дохід, який нараховується платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму на підставі укладених трудових і цивільно-правових договорів.

Отже, сума доходу, нарахованого у вигляді орендної плати, що сплачується суб'єктом господарювання фізичній особі за договором оренди нерухомого (рухомого) майна не оподатковується військовим збором

 

Оподаткування доходів громадян

Чи звільняється від оподаткування податком на доходи сума, яка сплачується (перераховується)  роботодавцями за навчання працівників? 

Положеннями пп.165.1.21 статті 165 Податкового кодексу України (далі ПКУ) визначено, що  не включається до складу загального оподатковуваного доходу сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем.  У цьому році ця сума становить 1710 грн.  за кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи. При цьому обов’язковою умовою є  укладення  з фізичною особою  письмового  договору (контракту) про взяті зобов'язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу і отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки. 

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, та підлягає оподаткуванню у загальному порядку. 

Громадянин продає сільськогосподарську продукцію, яку  виростив на власній земельній ділянці. Чи звільняється від оподаткування податком на доходи, дохід, отриманий громадянином від продажу   такої продукції?

Згідно з положеннями пп.165.1.24 статті 165 Податкового кодексу України  до складу загального оподатковуваного доходу не включаються  доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов'язана падати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Чи потрібно громадянину  отримувати нову довідку за формою № 3-ДФ, у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32, якщо інформація зазначена у довідці не змінюється та термін дії її не закінчився?

Підпунктом 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва та особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари з обмеженнями зазначеними в абзацах другому та третьому цього підпункту.

Власник сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) при її продажу подає податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в  абзацах другому та третьому підпункту 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3-ДФ затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32 (далі – наказ № 32), у зв’язку з набранням якого втратив чинність наказ ДПА України № 975 від 21.12.2010 «Про затвердження Порядку видачі довідки про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку та її форми» (далі – Порядок № 975).

Відповідно до норм Порядку № 32 термін дії довідки не змінився. Довідка видається строком на п’ять років (п. 5 Порядку № 32).

У разі зміни інформації, зазначеної у довідці, власник сільськогосподарської продукції письмово інформує сільську, селищну, міську раду, яка протягом п’яти робочих днів видає йому нову довідку з урахуванням відповідних змін. При цьому попередня довідка анулюється (п.4 Порядку видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3-ДФ затверджений наказом № 32).

Статтею 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. 

Враховуючи зазначене вище, платнику податків не потрібно отримувати нову довідку за формою № 3-ДФ, у зв’язку з набранням чинності наказу № 32, якщо інформація зазначена у довідці не змінюється та термін дії її не закінчився.

У якому  розмірі звільняється від  оподаткування  сума стипендії, яка виплачується студентам за рахунок бюджетних коштів?

Положеннями пп.165.1.26 статті 165 Податкового кодексу України  визначено, що  не включається до складу загального оподатковуваного доходу сума  стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу. У цьому році ця сума становить 1710 грн.  Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками, визначеними пунктом 167.1 статті 167 цього Кодекс. 

Чи оподатковується податком на доходи сума поворотної фінансової допомоги, яка була повернута фізичній особі юридичною особою?

Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Згідно із пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому або основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Враховуючи вищевикладене, сума поворотної фінансової допомоги, яка була повернута фізичній особі юридичною особою вчасно, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Чи оподатковується податком на доходи сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов’язків?

  Згідно з пп.«а» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

При цьому, положеннями Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року із змінами та доповненнями передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд, а саме: у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість;   у зв’язку з службовими відрядженнями.

 До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов’язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно із р.IV ПКУ.

  Згідно з п.1 ст.759 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV із змінами та доповненнями за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Таким чином, компенсація, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання ним під час здійснення службових обов’язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, може здійснюватися за рішенням керівника підприємства та буде вважатися додатковим благом найманого працівника.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст.167 ПКУ (пп.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ).

Враховуючи вищевикладене, сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов’язків, є додатковим благом такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі пп.«а» та пп.«г» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ.

Чи оподатковується податком на доходи сума матеріальної та моральної шкоди, отримана фізичною особою?

Відповідно до пп.164.2.14 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України  (далі - ПКУ) дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, крім:

а) сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю;

б) відсотків, отриманих від боржника внаслідок прострочення виконання ним договірного зобов’язання;

в) пені, що сплачується на користь платника податку за рахунок бюджету (цільового страхового фонду) внаслідок несвоєчасного повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або інших сум бюджетного відшкодування;

г) суми втрат, заподіяних платнику податку актами, визнаними неконституційними, або незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, що відшкодовуються державою в порядку, встановленому законом; 

ґ) виплати з державного бюджету, пов’язані з виконанням рішень закордонних юрисдикційних органів, у тому числі Європейського суду з прав людини, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України.

Дія цього підпункту не поширюється на оподаткування сум страхових виплат, страхових відшкодувань і викупних сум за договорами страхування.

Чи включається до  оподатковуваного доходу громадянина сума ненарахованих процентів за користування кредитом відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»?

Відповідно до п. 15 ст. 14 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

 Згідно з п.п. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 ПКУ передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума ненарахованих процентів за користування кредитом відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Який порядок перерахування податку на доходи до бюджету фізичними особами?

Фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету: 

а) у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах; 

б) у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

в) в інших випадках - за її податковою адресою.

 

Оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців

В якому порядку  ведеться книга   обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість?

Відповідно до підпункту 296.1.1 пункту 296.1 статті 296 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фізичні особи - підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої і другої груп, а також платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість (далі - платник податку), ведуть книгу обліку доходів (далі - Книга), у якій щоденно, за підсумками робочого дня, відображають отримані доходи.  Форма Книги затверджена  наказом Міністерства фінансів України  від 15.12.2011р.  № 1637.

Прошнурована та пронумерована Книга безоплатно реєструється в органі державної податкової служби за основним місцем обліку платників податку.

Записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або пастою кулькових ручок. У разі внесення виправлень новий запис засвідчується підписом платника податку.

У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. У разі необхідності реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у платника податку.

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).

Платник податку заносить до Книги відомості в такому порядку:

У графі 1 зазначається дата запису.

У графах 2 - 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу:

У графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.

У графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати.

У графі 4 зазначається скоригована сума доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги на суму повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати та розраховується як різниця граф 2 і 3.

У графі 5 вказується вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

У графі 6 відображається сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

У графі 7 відображається загальна сума доходу як сума граф 4, 5 і 6.

У графах 8 і 9 відображаються відповідно вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15 % відповідно до підпунктів 2 - 4 пункту 293.4 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу.

Дані Книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після виконання останнього запису.

Який порядок визначення доходів  фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку?

Згідно з положеннями  статті 292 Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку  фізичної особи – підприємця є  дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку третьої та п'ятої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої та шостої груп за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої та п'ятої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої та шостої груп датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

У разі здійснення торгівлі товарами або послугами з використанням торговельних автоматів чи іншого подібного обладнання, що не передбачає наявності реєстратора розрахункових операцій, датою отримання доходу вважається дата вилучення з таких торговельних апаратів та/або подібного обладнання грошової виручки.

 

Єдиний соціальний внесок

Який розмір ЄВ застосовують роботодавці при нарахуванні ФО доходу (винагороди) за цивільно-правовими договорами? 

Роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичній особі на суму винагороди (доходу) за цивільно-правовими договорами у розмірі 34,7 відс. (для підприємств суднобудівної промисловості - у розмірі 33,2 відсотка) та утримують із суми винагороди ЄВ у розмірі 2,6 відсотка.

Який розмір ЄВ застосовують роботодавці – ЮО при нарахуванні заробітної плати (доходу) працюючим інвалідам? 

Роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої працюючим інвалідам заробітної плати у розмірі 8,41 відсотка та утримують із зазначених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 3,6 відсотка.

Який розмір ЄВ застосовують підприємства та організації громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці?

Підприємства та організації громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати працюючим інвалідам у розмірі 5,5 відсотка та утримують із зазначених сум єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 3,6 відсотка.

Який розмір ЄВ застосовують бюджетні підприємства, установи та організації, які нараховують заробітну плату (дохід) найманим працівникам? 

Бюджетні установи нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам за видами виплат у розмірі 36,3 відсотка та утримують із зазначених сум єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 3,6 відсотка. При цьому, із заробітної плати працівників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування утримується у розмірі 6,1 відсотка.

Який розмір ЄВ застосовують товариства інвалідів УТОГ та УТОС? 

Товариства УТОГ та УТОС в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати у розмірі 5,3 відсотка та утримують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування із заробітної плати найманих працівників-інвалідів – у розмірі 2,85 відсотка. 

Який термін сплати ЄВ підприємствами, установами та організаціями, іншими ЮО, які використовують працю найманих працівників? 

Підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю найманих працівників, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому, під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.