Доска объявлений Бесплатка Бердянск



Новації законодавства 31.12.2014

31.12.2014, 01:51    просмотров: 6280

 

Починаючи з 1 січня застосовується нова форма податкової накладної

Починаючи з 1 січня 2015 р. платники ПДВ муситимуть застосовувати форму податкової накладної  в редакції наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957» від 14.11.2014 р. № 1129.

Попередня редакція форми податкової накладної застосовувалася платниками податків протягом грудня 2014 р. згідно із наказом Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 22.09.2014 р. № 957.

 

Мінімальна заробітна плата в 2015 році

Верховна Рада України в Законі України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» встановила, що у 2015 році мінімальна зарплата становитиме:

у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень.

 

До уваги суб’єктів господарювання, які використовують РРО

Бердянська ОДПІ звертає увагу, що з 01 січня 2015 року всі cуб'єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій зобов’язані подавати до органів фіскальної служби по дротових або бездротових каналах зв'язкуелектронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам'яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам'яті модемів, які до них приєднані.

Тобто з 01.01.2015 року щоденно в електронному вигляді необхідно подавати не лише Z - звіт, а і кожен фіскальний звітний чек РРО.

Зазначені зміни передбачені пунктом 7 статті 3 Закону України від06.07.1995 №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями).

 

Основні положення податкової реформи

1. Вводиться мораторій на проведення перевірок малого і середнього бізнесу протягом двох років.

2. Підвищується ставку податку для пасивних доходів - процентів, роялті та інвестиційних доходів з 15 до 20%.

3. Для дивідендів, виплачених суб'єктами підприємницької діяльності, які є платниками податку на прибуток, ставка 5%. Для суб'єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на прибуток - ставка 20%.

4. Не оподатковується податком на нерухоме майно до 60 квадратних метрів для квартири і до 120 квадратних метрів для дому.

5. Залишається також запропоноване Урядом збільшення фінансового результату платника податку на прибуток на 30% вартості товарів за окремими операціями з вилученням норми про обмеження віднесення на витрати товарів, робіт і послуг, придбаних у суб'єктів спрощеної системи оподаткування.

6. Закон також передбачає дію запропонованих Урядом норм щодо безспірного стягнення коштів з рахунків і готівки за самостійно задекларованими платником податкових зобов'язаннь виключно на перше півріччя поточного року, якщо сума податку перевищує 5000000 гривень і якщо немає узгоджених податкових зобов'язань з боку держави по відношенню до цього платника податку.

7. Зберегти пільговий режим оподаткування для освіти та медицини.

8. Передбачити тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого по 1 липня 2015 року. Державна фіскальна служба щомісяця на своєму сайті публікує список боржників та суми боргу за всіма податками всіх суб'єктів підприємницької діяльності.

9. Запроваджено податок на розкішні автомобілі - як дизельні, так і бензинові машини з об'ємом двигуна більше 3000 кубічних сантиметрів, в віці до п'яти років.

10. Закон передбачає встановлення ставки акцизного податку з роздрібних продажів пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива в розмірі 5% від обсягу реалізації.

11. Закон передбачає обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій з 1 липня 2015 року - фізичними особами-підприємцями, крім тих, хто здійснює діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, з 1 січня 2016 року - фізичними особами-підприємцями, крім тих, хто здійснює діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі з 1 січня 2016 року.

 

Податковий компроміс

Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу"

Законодавчим  актом для реалізації режиму податкового компромісу платникам податків надано певні преференції, а саме: зобов'язань, відсутність юридичної відповідальності (фінансової, адміністративної та кримінальної) за зазначені правопорушення, звільнення від податкових перевірок за уточнені та перевірені податкові періоди у наступних звітних періодах тощо.

Законом доповнено розділ XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим підрозділом 92, що врегульовує механізм уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток та податку на додану вартість під час застосування процедури податкового компромісу, і яким передбачено:

•подання платниками податків за добровільним рішенням уточнених розрахунків податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року;

•сплату платником податків при застосуванні процедури податкового компромісу 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань; тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними;

•чітку процедуру досягнення податкового компромісу загальною тривалістю до 70 календарних днів. При цьому, загальний термін можливості прийняття рішення платником податків про застосування процедури податкового компромісу складає 90 календарних днів з дня набрання чинності цим законом;

•заявницький характер процедури податкового компромісу щодо розміру сплати, видів податків та термінів застосування щодо неузгоджених сум податкових зобов'язань, які знаходяться у процедурах судового та/або адміністративного оскарження та іншими податковими повідомленнями-рішеннями, податкові зобов'язання за якими не узгоджені;

•поширення процедури податкового компромісу на випадки, коли у платника податків розпочата документальна податкова перевірка або складено акт на наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків за своїм рішенням може подати уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість.

Законом також внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу і Кримінального процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства щодо звільнення платників податків від адміністративної та кримінальної відповідальності, а також встановлено можливість застосування процедури примирення сторін в рамках адміністративного судочинства при застосуванні податкового компромісу.

Законопроект зареєстровано за №1071-д.

 

Прес-служба ДФС повідомляє

Україна та ГУАМ зміцнюють співробітництво у митній сфері

Питання розвитку взаємодії у митній сфері обговорили заступник Голови ДФС України Анатолій Макаренко та Генеральний секретар Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ Валерій Чечелашвілі під час робочої зустрічі 26 грудня.

«Це перша зустріч керівництва митних органів України та Генерального секретаря ГУАМ, і вона, безумовно, має започаткувати новий етап в наших відносинах», – підкреслив Анатолій Макаренко.

Генеральний секретар ГУАМ Валерій Чечелашвілі подякував Державній фіскальній службі за успішну організацію та проведення 21-го засідання Керівного комітету Проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню ГУАМ, під час якого митники та прикордонники України, Азербайджану, Грузії та Молдови розглянули широке коло питань, спрямованих на розвиток торгівельно-економічних відносин між країнами об’єднання.

Учасники зустрічі висловили спільну думку щодо зростання ролі ГУАМ в інтеграційних процесах в регіоні, особливо у світлі останніх подій в Україні, а головування України в ГУАМ у 2015 році забезпечить збереження цієї тенденції.

Генеральний секретар ГУАМ підтримав ініціативу Державної фіскальної служби, що ГУАМ має стати площадкою для співпраці України, Грузії та Молдови з питань реалізації Угоди про асоціацію з ЄС, яка була підписана цими країнами нещодавно.

 Довідково:

 Організація за демократію і економічний розвиток – ГУАМ – регіональна організація, створена в 1997 році Азербайджаном, Грузією, Молдовою та Україною (з 1999 по 2005 роки в ГУАМ входив Узбекистан).

До складу Керівного комітету Проекту із сприяння торгівлі і транспортуванню входять представники митних та прикордонних служб держав-учасниць ГУАМ.

 

У ДФС обговорили особливості здійснення волонтерської діяльності в Україні

Актуальні  питання щодо здійснення волонтерської допомоги в Україні обговорили сьогодні представники ДФС України та волонтери під час Всеукраїнського семінару-форуму «Волонтерська діяльність в Україні», який відбувся в ДФС у режимі відеоселектору з усіма регіонами України.

Під час заходу фахівці ДФС роз’яснили порядок включення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції, особливості подання звітності та сплату податків волонтерами

Так, зокрема, відповідно до діючого законодавства платники податків, які здійснюють волонтерську діяльність, звільняються від оподаткування. Основними умовами такого звільнення є включення до Реєстру волонтерів АТО та цільове використання отриманої благодійної допомоги на користь окремих категорій громадян.  

Право на отримання неоподатковуваної благодійної допомоги мають учасники бойових дій АТО, масових акцій громадського протесту, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження (під час акцій, які тривали з 21 листопада по 28 лютого 2014 року та 2 травня 2014 року в Одесі), члени їх сімей, фізичні особи, які мешкають або мешкали на території проведення АТО або в Автономній Республіці Крим та були вимушені залишити такі місця проживання.

Благодійні кошти, які акумульовані волонтерами на рахунках та передані на цільове використання, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Враховуючи це, волонтери не повинні декларувати такі отримані доходи в податковій декларації про майновий стан і доходи, а отже – і подавати таку декларацію. 

Водночас, за словами фахівців Служби, якщо до ДФС будуть надходити скарги щодо неправомірного використання благодійних коштів, діяльність відповідних волонтерів буде перевірятися.

Підтвердженням факту понесення витрат волонтером при придбанні матеріальних цінностей та послуг у юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців є наявність первинних документів, до яких, зокрема, (але не виключно) відноситься договір, платіжне доручення, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, накладна, акт прийому-передачі тощо.  

Факт придбання  матеріальних цінностей у фізичних осіб повинен бути зафіксований у письмовому вигляді та підписаний сторонами, який підтверджує  факт придбання товару та понесені грошові витрати волонтера.

Надання допомоги отримувачу благодійної допомоги може здійснюватися як безпосередньо фізичним особам, так і через уповноважені органи. Підтвердженням факту надання такої допомоги фізичним особам є документ складений у письмовому вигляді, зокрема, але не виключно, акт прийому-передачі.

Під час семінару фахівці ДФС також наголошували, що до Реєстру волонтерів антитерористичної операції включаються лише фізичні особи за заявницьким принципом. У заяві мають бути зазначені категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером, та дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО. При цьому дата початку такої діяльності не може бути раніше 21 листопада 2013  року та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності.

Крім того, учасників семінару поінформували про правила митного оформлення та пропуску товарів. Так, зокрема, для оперативного проведення митного контролю гуманітарних вантажів, які надходять в Україну, на митницях ДФС організовано роботу «гарячої лінії». Фахівці митниць у цілодобовому режимі надають консультації волонтерам щодо митного оформлення товарів. 

 

Особливості оскарження рішень органів ДФС у митній справі

Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності органів Державної фіскальної служби, їх посадових осіб та інших працівників і відповідальність за них визначені у главі 4 Митного кодексу України. Ці правила застосовуються у всіх випадках оскарження, окрім

-   оскарження постанов по справах про порушення митних правил,

- випадків, коли законом встановлено інший порядок оскарження зазначених рішень, дій чи бездіяльності,

- оскарження податкових повідомлень-рішень органів ДФС, яке здійснюється у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Відповідно до Митного кодексу України вимоги до форми та змісту скарг громадян, строки їх подання, порядок і строки їх розгляду, а також відповідальність за протиправні дії, пов’язані з поданням та розглядом скарг, визначаються Законом України „Про звернення громадян”. Якщо інше не передбачено законом, скарги підприємств подаються і розглядаються у такому самому порядку і в ті самі строки, що й скарги громадян.

Так, скарга на рішення, що оскаржувалось, може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року з моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядаються.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.

Податкові повідомлення рішення органів ДФС з митних платежів, винесені територіальними органами, оскаржуються безпосередньо до ДФС України.

Доводи стосовно незгоди з рішеннями органу ДФС щодо правильності визначення заявлених у митних деклараціях кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, їх митної вартості та країни походження, підстав для звільнення від оподаткування викладаються підприємством під час апеляційного оскарження податкових повідомлень-рішень про визначення суми грошового зобов’язання, винесених за результатами документальної перевірки, у порядку, передбаченому статтею 56 Кодексу.

 

З початку впровадження військового збору до держбюджету надійшло майже 1,9 млрд. гривень

У листопаді 2014 року платники податків мобілізували до державного бюджету 527,4 млн. грн. військового збору.

Загалом, за статистикою ДФС України, з початку запровадження військового збору до бюджету надійшло майже 1,9 млрд. гривень.

Нагадуємо, що військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

 

Економічний ефект у 2014 році від перекриття злочинних схем складає близько 14,6 млрд. гривень

Найоб’єктивнішим критерієм оцінки – є реальні результати роботи діяльності підрозділів податкової міліції. Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко під час прес-конференції 23 грудня.

«З метою вирішення проблем у сферах підприємницької діяльності та зменшення необґрунтованого тиску на платників податків, перше, що я зробив, коли прийшов на посаду, це відновив системний та постійний діалог з бізнесом. По-друге, було змінено керівництво підрозділів податкової міліції, яке працювало за часів минулої влади. По-третє, за рахунок зміни критеріїв оцінки власної роботи, ми сконцентрували увагу на виявленні резонансних кримінальних правопорушень», - наголосив Володимир Хоменко.

Загалом у 2014 році у боротьбі з тіньовою економікою досягнуто таких результатів:

- упереджено втрат бюджету від використання схемного податкового кредиту фіктивними підприємствами на суму - 4,1 млрд. грн..;

- встановлено фактів розкрадання ПДВ - 2 млрд. грн.;

- відшкодовано збитків у кримінальних провадженнях - 662,8 млн. грн.;

- вилучено підакцизної продукції з тіньового обігу більше ніж на 0,5 млрд. грн.;

заблоковано обіг цінних паперів підприємств групи С. Курченка - 5 млрд. грн.;

- упереджено формування незаконного ПДВ - 823 млн. грн.;

- стягнуто до бюджету з вигодонабувачів «конвертаційних центрів» - 351,2 млн. грн.;

- накладено арешт на майно - 1,3 млрд. грн.

У цілому загальний економічний ефект від проведених податковою міліцією заходів щодо перекриття злочинних схем складає близько 14,6 млрд. гривень.

Зокрема, Володимир Хоменко зазначив, що проведена комплексна робота щодо ліквідації, так званих, «площадок» та «податкових ям», які під прикриттям колишньої влади надавали незаконні послуги з ухилення від оподаткування.

Так, припинено діяльність 6 конвертаційних «площадок», якими протягом 2013 року та у першому кварталі цього року за рахунок незаконного сформованого податкового кредиту бюджет недоотримав близько 51,2 млрд. гривень.

З початку року ліквідовано 47 «конвертаційних» центрів. До державної казни вже надійшло майже півмільярда гривень.

«За результатами контрольно-перевірочної роботи завдані державі збитки відшкодовуються вигодонабувачами», - зауважив Перший заступник ДФС України.

Окрім того, завдяки запровадженню автоматизованої системи інформації щодо виявлених фіктивних підприємств зібрана вся доказова база щодо діяльності 856 «податкових ям» Очікувані надходження у наступному році можуть скласти біля 1,6 млрд. гривень.

«Ця електронна база допоможе чесним платникам податків розібратися «хто є хто» і захистити себе від діяльності з фіктивними підприємствами», - підкреслив Володимир Хоменко.

Говорячи про тіньовий ринок підакцизних товарів, Перший заступник Голови Державної фіскальної служби зазначив, що цей ринок завжди був кримінальним.

За оцінкам фахівців, тіньовий ринок виготовлення алкоголю на початок року складав майже 50%, це майже 20-25 мільйонів декалітрів фальшованої горілки на ринку.

Так, протягом 2014 році з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму майже 500 млн. гривень:

 - лікеро-горілчаних виробів – 203 млн. грн.;

- спирту – 57 млн. грн.;

- тютюнових виробів – 111 млн. грн.;

- паливно-мастильних матеріалів – 97 млн. гривень.

Викрито 106 підпільних виробництв підакцизних товарів.

«Завдяки ефективним заходам нелегальний ринок алкоголю було зменшено в 5 разів, до 10%», - підкреслив Володимир Хоменко.

У результаті, у 2014 році офіційними виробниками збільшено виробництво до 28 млн. декалітрів алкоголю. Також до державного бюджету надійшло акцизного податку на 794 млн. грн. більше, ніж у 2013 році. Це при тому, що акцизний податок не надходить від виробників алкоголю, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях АР Крим і частково Донецької та Луганської областей.

«Нашими пріоритетними завданнями з детінізації економіки завжди залишатимуться недопущення розкрадання коштів державного бюджету, виявлення злочинних схем, забезпечення максимального відшкодування збитків, завданих державі, та притягнення злочинців до відповідальності», - підсумував Перший заступник Голови ДФС України Володимир Хоменко.

 

На новорічні свята Центри обслуговування платників податків працюватимуть 2, 3 та з 8 по 10 січня

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності 2, 3 а також з 8 по 10 січня 2015 року Центри обслуговування платників працюватимуть у черговому режимі – з 9.00 до 16.00.

У зв`язку із святкуванням Нового року та Різдва Христова 1 та 7 січня 2015 року будуть вихідними днями.

Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, у святкові дні працюватимуть у звичайному режимі.

Митні пости митниць Державної фіскальної служби працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися в оперативних чергових.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7.

Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” - (044) 284-00-07. 

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє

Погашення заборгованості – за результатом діалогу з фіскальною службою

Більшість запорізьких платників демонструють сумлінність у сплаті податків та зборів. Проте, на жаль, різні обставини можуть завадити деяким суб'єктам господарювання виконувати свій громадянський обов'язок. Саме розглядом таких причин займається обласна робоча група з координації дій місцевих органів виконавчої влади з питань погашення податкових та інших надходжень до державного та місцевого бюджетів, у тому числі заборгованостей з єдиного соціального внеску та заробітної плати.

Під час чергового засідання за участю першого заступника голови Запорізької облдержадміністрації Григорія Самардака, першого заступника начальника ГУ ДФС у Запорізькій області Олени Фоменко члени робочої групи вивчали ситуацію на шести запорізьких підприємствах різних форм власності, загальний борг яких перед державою складає 5,6 млн. грн. Крім того, заборгованість з ЄСВ у них становить 6,5 млн. грн. та по заробітній платі – майже 11 млн. грн. 

Як зазначила Олена Фоменко, такий захід є дієвим методом боротьби з податковою заборгованістю, адже ряд фахівців – членів робочої групи разом з платниками з'ясовують обставини виникнення боргів, заходи, які вживалися, а також перспективи та можливість кожного розплатитися по заборгованості перед державою. Для цього розробляють комплекс заходів щодо погашення боргу індивідуально для кожного підприємства. Ефективність цього методу підтверджує одне із підприємств області, яке сплатило всі заборговані кошти у розмірі 115 тис. грн. буквально напередодні засідання. 

За результатами засідання робоча група ухвалила ряд рішень, більшість з яких стосувалися розгляду питання щодо можливості максимального використання потужностей підприємств – боржників та надання планів-графіків погашення податкових боргів протягом першого півріччя наступного року.

Усього з початку року запорізькі платники сплатили податкової заборгованості більш ніж на 200 мільйонів гривень, що майже на 6 мільйонів гривень більше, ніж торік.

 

Запорізька митниця не дозволяє боржникам виїжджати за кордон

Нещодавно Кам’янсько-Дніпровський райсуд Запорізької області виніс ухвалу про тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України мешканця міста, який не сплатив штрафи, накладені на нього Запорізькою митницею ДФС на загальну суму понад 1 млн. грн. 

Також органами виконавчої служби підготовлено 2 подання до суду із вимогою застосування до 2-х громадян обмеження в праві виїзду за межі України у зв’язку із невиконанням ними 23 постанов Запорізької митниці ДФС про накладення штрафів на загальну суму 2,4 млн. грн. 

Нагадаємо, що за порушення громадянами митних правил Митним кодексом України передбачена адміністративна відповідальність, в тому числі у вигляді накладення штрафів. 

Згідно з Митним кодексом України штраф, накладений митним органом, повинен бути сплачений правопорушником у 15 денний термін з дня вручення або надіслання йому відповідно постанови. У разі якщо правопорушник не сплатить штраф, митні органи надсилають таку постанову до органів виконавчої служби для її примусового виконання. 

Органи виконавчої служби у разі якщо правопорушник неодноразово не сплачує штрафи, мають право звернутися до суду з вимогою про обмеження такого громадянина в праві виїзду за межі України. 

 

Запорізькі митники виявили "помилку" у митній декларації яка коштувала підприємцю 194 тис. гривень

У грудні поточного року одне з приватних підприємств м. Запоріжжя на підставі зовнішньоекономічного контракту, укладеного з Російською компанією, ввезло на митну територію України в режимі імпорт-товар "бій вуглеграфітової продукції" загальною вагою 58,1 тис. кг та вартістю 194 тис. грн. 

У ході проведення митного контролю було видано рішення, згідно з яким товар повинен декларуватись, як "вироби зі штучного графіту". 

Отже запорізьке підприємство не задекларувало за встановленою формою точні та достовірні відомості про товар.

 Запорізькою митницею ДФС у відношенні посадової особи підприємства заведено справу про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України.

Санкція цієї статті передбачає конфіскацію в дохід держави предметів правопорушення та накладення на правопорушника штрафу у розмірі 100% їх вартості. Співробітники Запорізької митниці ДФС предмети правопорушення вилучили. 

 

Запорізькі податківці отримали 214 запитів на інформацію

Протягом цього року до органів ДФС у Запорізькій області надійшло 214 запитів на інформацію. Із загальної кількості запитів, які надійшли, у 108 випадках – фізичні особи, решта – юридичні особи.

 Від представників засобів масової інформації отримано 3 запити, 9 запитів надіслано від інших органів виконавчої влади, як розпоряднику інформації, 198 запитів отримано поштою, 3 - факсом, 13 - електронною поштою. 

За наслідками розгляду запитів по 61 запиту на інформацію було надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом, у відповідь на 119 запитів надано інформацію, 29 надіслано належному розпоряднику інформації, 5 знаходиться на виконанні.

Нагадаємо, право на доступ до публічної інформації гарантується обов’язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом. Надання права доступу до публічної інформації є забезпечення прозорості та відкритості суб’єктів владних повноважень.

 

Запорізька митниця ДФС пропонує "компроміс" у справі про порушення митних правил

 Цього року правопорушники двічі укладали Мирові угоди з Запорізькою митницею. Як результат виконання цих умов - до Держбюджету сплачено майже 9 тисяч гривень.

З прийняттям нової редакції Митного кодексу України було введено нове для митного законодавства поняття - "компроміс у справі про порушення митних правил". Компроміс полягає в укладенні Мирової угоди між митницею та правопорушником. 

Суть Мирової угоди полягає в тому, що митний орган закриває провадження в заведеній справі про порушення митних правил, а правопорушник, в свою чергу, зобов’язується сплатити у 30-ти денний термін суму коштів, яка дорівнює сумі штрафу за відповідне порушення митних правил та задекларувати в митний режим "відмови на користь держави" предмети правопорушень, якщо такі є.

Особа, яка виконала Мирову угоду вважається такою, що не притягувалась до відповідальності за порушення митних правил. Але у разі невиконання правопорушником умов Мирової угоди митниця поновлює провадження в справі. 

 

Запорізькі оперативники вилучили підакцизної продукції на 60 тис. гривень

Минулого тижня оперативні працівники ГУ ДФС у Запорізькій області в одному з магазинів Мелітопольського району встановили факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без будь-яких дозвільних документів. У підприємця не знайшлось дозволу, ліцензії, свідоцтва державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності та інших документів передбачених діючим законодавством України (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). 

Також в одному з кафе Мелітопольського району оперативні співробітники встановили факти реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі. 

У результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено алкогольні вироби на загальну суму понад 60 тис. гривень.

Всього за минулий тиждень співробітники підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області направили до бюджетів всіх рівнів 150 тис. гривень

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Бердянськими платниками сплачено понад 5 мільйонів гривень військового збору

- З моменту введення до податкового законодавства військового збору бердянськими платниками сплачено на потреби армії до Державного бюджету 5,1 млн. грн. Зокрема, за листопад до бюджету надійшло 1,1 млн. грн. військового збору, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Варто зазначити, що військовий збір у розмірі 1,5 відсотка утримується з доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, а також із виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.

Нарахування, утримання та перерахування військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу України для податку на доходи фізичних осіб.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Як здійснюється перереєстрація платника ПДВ

У разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера чи найменування (прізвища, імені та по батькові), або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, платник ПДВ подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». Така заява подається протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ.

У реєстраційній заяві платник ПДВ зазначає дані станом на дату заповнення заяви, у тому числі критерії, за якими станом на дату заповнення заяви особа відповідає статусу платника ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями.

Перереєстрація платника ПДВ здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені для реєстрації платників ПДВ, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 5 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація».

До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

 З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.01.02). 

 

Як виправити помилку у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

  Виправлення помилки в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється методом ”сторно” за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки. Це визначено п. 1 розд. І Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 958, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.10.2014 за № 1228/26005 (далі – Порядок).

Коригування помилкових записів у Реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів.

Пунктом 2 розд. V Порядку визначено, що при виправленні помилки методом ”сторно” до Реєстру одночасно вносяться два записи: помилковий запис зі знаком ”-” та правильний запис зі знаком ”+”.

Метод ”сторно” здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки в тому звітному періоді, у якому вона виявлена. При здійсненні такого зворотного запису платником податку:

- у графі 1 розділів I та/або II Реєстру зазначається порядковий номер запису;

- графах 2 - 6 розділу I та/або графах 2 - 7 розділу II Реєстру дублюються реквізити документа, кількісні показники якого сторнуються;

- у відповідних графах 7 - 16 розділу I та/або графах 9 - 21 розділу II Реєстру кількісні показники зазначаються з відповідним знаком ”+” чи ”-”.

При цьому, якщо виправлення помилки потребує подання платником податку уточнюючого розрахунку, то до виду документа додається літера ”У” (наприклад: ПНПУ). Крім того, запис щодо включення показників такого документа до уточнюючого розрахунку робиться окремим рядком у рядку

”З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період” Реєстру.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.21).

 

Порядок реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги

Отримувачем гуманітарної допомоги можуть бути:

1) підприємства громадських організацій інвалідів, ветеранів війни та праці, а також підприємства, установи та організації, що утримуються за рахунок бюджетів, та уповноважені ними державні установи;

2) благодійні організації,  створені у  порядку,  визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації";

3) громадські   організації  інвалідів,  ветеранів  війни  та праці,  Товариство  Червоного Хреста України та  його   обласні організації,   творчі  спілки, а також  громадські  організації, створені для здійснення  передбаченої  їх  статутними  документами екологічної,   оздоровчої,  аматорської,  спортивної,  культурної, освітньої та наукової діяльності;

4) релігійні організації, зареєстровані у порядку, передбаченому  Законом  України "Про свободу совісті та релігійні організації";

5) реабілітаційні  установи для інвалідів та дітей-інвалідів, які   мають  відповідну  ліцензію  на  здійснення  реабілітаційних послуг,  незалежно від відомчого  підпорядкування,  типу  і  форм власності.

Реєстрація отримувачів гуманітарної допомоги проводиться шляхом включення їх до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги (далі - Реєстр).

Реєстр веде Міністерство соціальної політики. Для реєстрації юридична особа подає Мінсоцполітики:

1) заяву;

2) орієнтовний перелік набувачів гуманітарної допомоги - юридичних осіб та/або інформацію про орієнтовну кількість населення, що потребує допомоги;

3) документи, необхідні для визнання вантажів, коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою:

- заяву про визнання вантажу гуманітарною допомогою;

- письмову пропозицію донора про надання гуманітарної допомоги;

- план розподілу вантажу набувачам;

- інформацію міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій щодо доцільності визнання вантажів, коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою (за наявності);

4) нотаріально засвідчену копію установчих документів.

Порядок реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги затверджений Постановою кабінету міністрів України від 30.01.2013 №39.

 

Товари, помилково ввезені на митну територію України

Товари можуть вважатися помилково ввезеними на митну територію України, якщо орган фіскальної служби переконається в тому, що ввезення цих товарів не є результатом умисних дій.

Помилкове ввезення товарів не може вважатися порушенням митних правил. Помилково ввезені на митну територію України товари вивозяться за межі цієї території на підставі товаросупровідних документів, якщо такі товари не пропущені на митну територію України (ч. 3 ст. 190 Митного Кодексу України, далі - МКУ).

Помилково ввезені на митну територію України товари, які були пропущені на митну територію України і які зберігають статус іноземних товарів, вивозяться за межі цієї території у митному режимі реекспорту на підставі товаросупровідних документів, згідно з якими ці товари були ввезені (ч.4 ст.190 МКУ).

Помилково ввезеними на митну територію України не можуть вважатися товари, умови та підстави ввезення яких були змінені після перетинання ними митного кордону України (ч. 2 ст. 190 МКУ).

Переміщення і пропуск товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України регулюється розділом VI Митного кодексу України  від 13 березня 2012 року № 4495 – VI зі змінами та доповненнями.

 

Декларування доходів громадян

Який термін надання Податкової декларації про майновий стан і доходи у цьому році?

Строки подання декларації про майновий стан і доходи встановлені Податковим кодексом України. Зокрема, фізичні особи – платники податку на доходи фізичних осіб надають декларацію за звітний податковий рік  до 1 травня року, що настає за звітним.  В такий же термін подають декларацію фізичні особи, які здійснюють незалежну  професійну діяльність, наприклад, приватні нотаріуси, адвокати.

Фізичні особи – підприємці, які здійснювали у звітному році підприємницьку діяльність за «загальною» системою оподаткування надають податкову декларацію про майновий стан і доходи протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року.

Слід також зазначити, що платники податку на доходи, які бажають скористатися правом  на нарахування податкової знижки,  мають право надати податкову декларацію про майновий стан і доходи  включно  по 31 грудня  наступного за звітним податкового року. 

Чи необхідно надавати річну декларацію громадянам які у минулому році  отримували  заробітну плату та інші доходи від декількох підприємств?   

Обов’язкове подання декларації передбачено для громадян, які отримували у минулому  році доходи не від податкових агентів та доходи, з яких протягом минулого року податок не утримувався. Це іноземні доходи, доходи у вигляді спадщини та подарунків, доходи від операцій з продажу (обміну) нерухомого та рухомого майна  та інші.

Також обов’язкове подання річної декларації передбачено  для громадян, які у минулому році  отримували доходи у вигляді  заробітної плати та  за цивільно-правовими договорами від двох  або більше податкових агентів  і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищили  120  розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року – у 2014 році  -146160  грн. 

Тобто, якщо  загальна  сума  доходів у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами, отриманих від декількох податкових агентів у 2014 році перевищує 146160 грн., громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Якщо загальна річна сума   доходів, отриманих від податкових агентів у минулому році у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими не перевищить зазначений показник, та відсутні інші підстави для надання річної податкової декларації, декларація не подається.   

Чи можливо надати Податкову річну декларацію  поштою?

Річна податкова  декларація подається до органу державної фіскальної  служби в один із таких способів на вибір громадянина:

-  особисто громадянином  або уповноваженою на це особою;

-  надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

Також декларацію  можливо надати  засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Чи необхідно  надавати  річну податкову декларацію громадянину, який при оформленні спадщини сплатив податок на доходи?

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна  громадяни  мають  зазначити у річній податковій декларації.  Проте,   не декларують зазначений дохід  спадкоємці - нерезиденти, які  сплатили  податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємці, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою.   Також  не декларують вартість спадщини  спадкоємці  - резиденти України, які сплатили податок при нотаріальному  оформленні  спадщини. 

Тобто  спадкоємці, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, не зобов’язані декларувати отриманий дохід за відсутності інших підстав для подання декларації. 

Чи необхідно громадянам декларувати доходи, отримані за кордоном, наприклад, за роботу на підприємствах інших країни?

Так. Положеннями  Податкового кодексу  визначено,   що сума іноземних доходів  включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію та сплатити з одержаних доходів податок. Сума іноземного доходу  оподатковується за ставкою   15 відсотків бази оподаткування. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів,  перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році 12180 грн.), ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення. 

Доходи, одержані в іноземній валюті  перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів. 

За якою ставкою оподатковуються дивіденди, отримані громадянином України від  іноземного підприємства?

У разі отримання  громадянином України іноземного доходу, в тому числі дивідендів, громадянин зобов’язаний  надати річну податкову декларацію до 1 травня поточного року та сплатити   податок на доходи із суми задекларованого податкового зобов’язання.  Суми доходу у вигляді дивідендів з іноземним джерелом їх виплат оподатковуються за ставкою 5 відсотків. Сума податкового зобов'язання, зазначена  в   податковій декларації, сплачується  до 1 серпня року, що настає за звітним.

Громадянин України виїжджає за кордон на постійне місце проживання.  Чи необхідно такому громадянину надавати декларацію про майновий стан і доходи?

Так, громадянину необхідно надати  податкову  декларацію. Платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до територіального органу Державної фіскальної служби  податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. 

Орган Державної фіскальної служби протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов'язань. Зазначена довідка  подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. 

Який порядок декларування доходів, отриманих громадянами від надання послуг, наприклад, на розважальних заходах (весіллях, днях народження, тощо)?

Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного доходу та подати податкову декларацію, а також сплатити податок з таких доходів. 

Тому громадяни, які отримували у минулому  році  доходи не від податкових агентів,   зобов’язані  до 1 травня наступного року надати податкову декларацію, в якій відобразити  суму  отриманого доходу та розрахувати податок на доходи. Сума податкового зобов'язання, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

Минулого року громадянином продані акції на суму 1000 грн. Чи необхідно декларувати зазначений дохід за підсумками року?

Якщо сума доходу  від продажу  інвестиційних активів, зокрема акцій, у 2014 році не перевищує 1710 грн. на рік, такий дохід податком на доходи не оподатковується. Зазначена норма передбачена   Податковим  кодексом  України. 

Тобто, якщо громадянином протягом минулого року продані акції на суму, яка не перевищує 1710 грн. на рік, та відсутні  інші підстави для надання річної податкової декларації,  декларація громадянином не подається. 

Чи необхідно надавати річну податкову декларацію приватному підприємцю, який протягом минулого року здійснював діяльність за спрощеною системою оподаткування та отримав також інші доходи? Також у минулому році ним отримані інші доходи, які підлягають оподаткуванню за підсумками року. В який термін  необхідно надати податкову декларацію та сплатити податок з отриманих доходів?

Податкова  декларація платника єдиного податку - фізичної особи – підприємця містить  показники доходів, отриманих від здійснення діяльності за спрощеною системою оподаткування.  Якщо протягом року підприємець – платник єдиного податку  отримував  інші доходи, наприклад, іноземні доходи, доходи у вигляді спадщини та подарунків, доходи від операцій з продажу (обміну) нерухомого  та рухомого майна,  такі доходи необхідно задекларувати  у загальному порядку.

Тобто приватний підприємець, який протягом всього звітного року  здійснював діяльність за спрощеною системою оподаткування та отримував інші доходи, зобов’язаний надати річну податкову  декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня наступного року. Суму  податкового зобов'язання, розраховану в податковій декларації, необхідно сплатити до 1 серпня наступного року.  

У минулі роки деякі категорії громадян надавали декларацію з метою повернення сум податку, наприклад, при сплаті за навчання дітей у вищих навчальних закладах. Чи можливо скористатися цією нормою у цьому році?

Так, зазначена норма передбачена Податковим кодексом України. Як і раніше,  громадяни,  які  у минулому році отримували заробітну плату та  понесли певні витрати, перелік яких визначений Кодексом, мають право  на нарахування податкової знижки. Для цього їм  необхідно  надати податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця податкового року, наступного за звітним, в якій відобразити понесені витрати та розрахувати суму податку до повернення. 

Зокрема, за підсумками 2014 року громадянин  має право включити до податкової знижки частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, суму коштів або вартість майна, переданих  у вигляді  благодійних внесків неприбутковим організаціям.  

Як і раніше до податкової знижки громадяни можуть включити суму сплачену за своє навчання та навчання члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. 

До складу податкової знижки також включаються страхові платежі та пенсійні внески, сплачені громадянином  страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення. При цьому до податкової знижки включаються суми страхових внесків, сплачені за власними договорами страхування  та договорами страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення.

До податкової знижки включається сума сплачена громадянином на переобладнання власного транспортного засобу з використанням у вигляді моторного палива біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива, а також суми, сплачені  на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. 

Як і раніше до складу податкової знижки громадянин має право включити вартість  державних послуг та державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини та деякі інші  витрати.

 

Cпрощена система оподаткування

Як здійснюється обрання або перехід на спрощену систему оподаткування фізичною особою - підприємцем?

Відповідно до п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обрання або перехід на спрощену систему оподаткування здійснюється відповідно до п.п. 298.1.1 - 298.1.4 ст. 298 ПКУ.

Згідно з п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

1)особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3)засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

4)державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Підпунктом 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності».

При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

Чи існують обмеження щодо кількості видів діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку?

На підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування. Тобто ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців першої та другої груп щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку. 

За яких умов фізична особа – підприємець можуть бути платниками єдиного податку першої групи?

Згідно з пп.1 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень.

 За яких умов фізична особа – підприємець можуть бути платниками єдиного податку другої групи?

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

За яких умов фізична особа – підприємець можуть бути платниками єдиного податку третьої групи?

Згідно з пп. 3 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; 

обсяг доходу не перевищує 3000000 гривень.

З якої дати фізична особа – підприємець будуть вважатися платниками єдиного податку, якщо заяву про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування подано до 25 січня 2012 року?

Відповідно до пп. «г» п. 5 ст. 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (далі – Закон № 4014) суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» або фіксованого податку відповідно до розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян», а також фізичні особи – підприємці, які були платниками інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм Закону № 4014 і відповідають вимогам ст. 291 ПКУ, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

Яким чином у заяві щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування зазначати місце провадження господарської діяльності, якщо така діяльність здійснюється у кількох місцях?

Відповідно до пп. 4 п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями у заяві зазначається місце провадження господарської діяльності.

Якщо фізична особа - підприємець - платник спрощеної системи оподаткування має декілька місць здійснення господарської діяльності, то відповідно у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування платник зазначає всі місця провадження господарської діяльності.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.

Чи вважається порушенням умов перебування на другій групі платника єдиного податку фізична особа – підприємець, яка надала послуги іншій фізичній особі (працівнику Юридичної особи), що перебувала у відряджені?

Якщо фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку другої групи були надані послуги працівнику юридичної особи під час відрядження і вартість наданих послуг оплачується під час відрядження особисто працівником юридичної особи, то порушення умов перебування у другій групі платника єдиного податку не виникає.

Однак, якщо оплата вартості послуг надходить на рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку другої групи від юридичної особи, яка не є платником єдиного податку, за найманого працівника, що перебуває у відрядженні, то порушуються умови перебування фізичної особи – підприємця на другій групі платника єдиного податку.

У платника єдиного податку другої групи збільшилася кількість найманих працівників більш як на 10 осіб. Чи має право такий платник перейти до третьої групи у зв’язку зі збільшенням чисельності?

Підпунктом 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу передбачено, що за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

З урахуванням положень цього Кодексу однією з умов перебування платника єдиного податку в другій групі є неперевищення граничної кількості найманих осіб для даної групи.

Так, згідно з пп. 6 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Кодексу у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, такий платник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення.

Таким чином, за наведеною у запитанні ситуацією платник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом.

Які дії фізична особа – підприємець - платника єдиного податку у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника єдиного податку відповідної групи?

Відповідно до п.293.8 ст.293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки, встановлені п.293.3-293.5 с.293 ПКУ, застосовується з урахуванням таких особливостей:

1)платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п.291.4 ст.291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої або п’ятої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

2)Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

Чи має право фізична особа – підприємець, - платник єдиного податку першої або другої групи надавати побутові послуги населенню з виготовлення ювелірних виробів із власного матеріалу за індивідуальним замовленням та з ремонту ювелірних виробів?

Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку першої або другої групи має право надавати побутові послуги населенню з виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням як із власного матеріалу так і із матеріалу замовника, та надавати послуги з ремонту ювелірних виробів.

За яких умов фізична особа – підприємець - платник єдиного податку має право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році?

Відповідно до п.292.16 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.

При цьому якщо протягом календарного року платники першої - третьої груп використали право на застосування іншої ставки єдиного податку у зв’язку з перевищенням обсягу доходу, встановленого для відповідної групи, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році такі платники мають за умови неперевищення ними протягом календарного року обсягу доходу, встановленого пп.5 п.291.4 ст.291 ПКУ (для п’ятої групи).

Чи продовжується термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої та п’ятої групи для новостворених фізичних осіб – підприємців, якщо 10-ий день з дня державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день?

Якщо 10-ий день з дня державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день, то термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої та п’ятої групи для новостворених фізичних осіб – підприємців не продовжується.

Які фізичні особи – підприємці відносяться до платників єдиного податку п’ятої групи?

Відповідно пп.5 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями до платників єдиного податку, які відносяться до п’ятої групи, належать фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена;

обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.

Які дії фізичної особи – підприємці платника єдиного податку у разі порушення умов перебування на спрощеній системі оподаткування?

Якщо фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) щодо перебування на спрощеній системі оподаткування, то такі платники зобов’язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснене одне із порушень, перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Окрім того, вказані фізичні особи – підприємці в податковій декларації платника єдиного податку додатково повинні відобразити окремо доходи, отримані від здійснення операцій, які не дають права на застосовування спрощеної системи оподаткування, та застосувати до них ставку єдиного податку в розмірі 15 відсотків.


Партнерские новости:



Loading...



Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.