Доска объявлений Бесплатка БердянскНалоговая инспекция информирует

9.04.2013, 10:20    просмотров: 1882

Міністерство доходів і зборів повідомляє

Функції та повноваження Міндоходів набули законної сили

  Міністерство доходів і зборів України розпочало здійснення усіх покладених на відомство функцій та повноважень. Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №166-р «Питання Міністерства доходів і зборів» опубліковано 3 квітня 2013 року в газеті «Урядовий кур’єр». 

Згідно з Розпорядженням, Міндоходів здійснює покладені на Міністерство Указом Президента України від 18 березня 2013 року №141 «Про Міністерство доходів і зборів України» функції і повноваження Державної податкової служби та Державної митної служби. 

 Здійснення основної діяльності ДПС України та Держмитслужбою України припиняється.

Прес-служба Міндоходів

 

При Міндоходів створено Інвестиційну раду

При Міністерстві доходів і зборів України утворено Раду з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності. Таке рішення сьогодні було ухвалено на першій установчій колегії Міністерства. 

Рада працюватиме як консультативно-дорадчий орган. До ії складу увійдуть міністр доходів та зборів, його заступники, представники українського бізнесу, зарубіжних інвесторів, громадських організацій, галузевих об’єднань, а також міжнародних фінансових та консалтингових організацій. Загалом планується, що Рада налічуватиме 50 членів. 

Всі залучені експерти разом готуватимуть спільні рекомендації щодо подальшого розвитку податкової та митної політики в Україні, спрямовані на покращення інвестиційного клімату – від організаційних змін в роботі Міністерства та його територіальних органів до законодавчих новацій. Перше засідання Ради буде проведене протягом наступного місяця. 

Окрім того, під час колегії були затверджені місія, бачення та принципи роботи Міністерства доходів і зборів України. 

Місія Міністерства полягає в тому, щоб адмініструвати податки, збори, митні платежі та єдиний соціальний внесок, надавати послуги громадянам і бізнесу та, як наслідок, забезпечувати наповнення доходної частини бюджету, створювати умови для розвитку підприємництва та міжнародної торгівлі. 

Місія та бачення покладені в основу системної концепції роботи Міністерства, що на даний момент розробляється фахівцями відомства за участі консультантів міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers. При розробці місії та бачення були враховані очікування бізнесу та інвесторів від роботи нового Міністерства, найбільш прогресивні приклади роботи аналогічних відомств у міжнародній практиці, а також синергія досвіду податкової та митної служб, що інтегрувалися у Міністерство.

Прес-служба Міндоходів

 

«Міндоходів наполягає на прийнятті закону про трансфертне ціноутворення зі збереженням принципово важливих положень», - О. Клименко

Міністерство доходів і зборів наполягає на якомога швидшому прийнятті проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення, покликаного припинити практику уникнення оподаткування за допомогою офшорних схем. 

Про це сьогодні під час зустрічі з громадськістю та підприємницькими колами заявив міністр доходів і зборів Олександр Клименко. 

«Запровадження механізму трансфертного ціноутворення, який активно використовується у світовій практиці, підвищить інвестиційну привабливість України. Ми близькі до того, аби вперше зробити реальний крок до прозорої національної економіки та цивілізованого ведення бізнесу», – зазначив міністр. 

Олександр Клименко зауважив, що фахівці Міндоходів готові конструктивно співпрацювати з представниками комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики та розглянути усі запропоновані депутатами пропозиції, які не суперечать самій сутності цього законопроекту. 

«Деякі пропозиції депутатів, які не суперечать інтересам держави, Міністерство доходів і зборів готове підтримати. Наприклад, застосування звичайних цін в якості бази оподаткування ПДВ лише до контрольованих операцій з 2013 року. Ми також готові піти назустріч бізнесу і погодитися з тим, що до звіту не будуть додаватися первинні документи та їх копії. Але вони можуть бути затребувані за запитом податкової служби або у разі проведення перевірки. Разом з тим деякі норми цього законопроекту для нас принципові, і ми будемо на них наполягати», – підкреслив Олександр Клименко. 

Зокрема, Міністерство категорично незгодне з пропозиціями окремих депутатів обмежити контроль за трансфертним ціноутворенням операціями тільки з тими країнами, що мають статус офшорних юрисдикцій. За словами міністра, це може викривити саму сутність законопроекту, оскільки під контроль не підпадатимуть території з низькими ставками оподаткування, які формально не мають статусу офшорів, але часто використовуються бізнесом для ухилення від оподаткування. Зокрема, мова йде про такі території як Кіпр та кантон Цуг у Швейцарії. 

За підрахунками фахівців Міндоходів, у разі прийняття закону про трансфертне ціноутворення і його правильної імплементації державний бюджет може отримати додатково близько 20 млрд. грн в найближчі три роки.

Прес-служба Міндоходів

 

Міндоходів скоротить кількість перевірок за рахунок електронного аудиту

Суттєвого скорочення податкових перевірок платники податків можуть очікувати вже у поточному році. Зокрема, зменшити фіскальний тиск на бізнес планується за допомогою запровадження системи електронних дистанційних перевірок, а також через об’єднання податкового та митного аудиту. На думку фахівців відомства, завдяки запровадженню цих інновацій бізнес матиме змогу приділяти час та увагу своїй основній діяльності, а не спілкуванню з податківцями та митниками. 

Поки відповідна ініціатива міністерства сьогодні обговорюється із підприємницькими колами, кількість запланованих на ІІ квартал 2013 року документальних перевірок вже скорочується на 15% (до 1,4 тис. суб’єктів господарювання) у порівнянні з першим кварталом поточного року. 

Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість скоротилася на третину (тоді перевірялися 2 тис. підприємств). Нагадаємо, загалом у 2012 році плановими перевірками були охоплені майже 8 тис. підприємств. 

Ознайомитися з проектом наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття органом ДПС про проведення такої перевірки» можна на порталі www.sts.gov.ua за адресою http://www.sts.gov.ua/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/91303.html.

Прес-служба Міндоходів

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Банкрут приховував свою діяльність

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ під час відпрацювання підприємств – банкрутів встановлено, що ФОП С. умисно приховував документи, які відображують господарську та фінансову діяльність в період провадження у справі про банкрутство. За вказане правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Матеріали направлені до Бердянського міжрайонного суду.

 

Не забувайте придбавати ліцензію

Працівниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації тютюнових виробів без відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності в центральній частині м. Бердянська громадянкою К. За вищевказаним фактом тютюнові вироби вилучені та складено протокол про адміністративне правопорушення. 

 

Мобілізація коштів до бюджетів всіх рівнів

За І квартал 2013 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 39,3 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 7,3% або на 2,7 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 47,6 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 10,8% або на 4,6 мільйонів гривень.

 

Звернення до Бердянської ОДПІ

Протягом січня-березня 2013 року до Бердянської ОДПІ надійшло 18 письмових звернень громадян, що на 11 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року. З загальної кількості звернень 17 звернень – індивідуальні, 1 звернення – колективне.

В своїх зверненнях громадяни повідомляють про порушення законодавства підприємцями та про надання неякісних послуг суб’єктами господарювання. Звертаються також платники податків за роз’ясненнями податкового законодавства, зокрема щодо порядку нарахування земельного податку, щодо сплати податків від здачі житла в оренду, щодо оподаткування операції дарування та інше.

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-березня 2013 року проведено 31 особистий прийом, в тому числі 13 – виїзних прийомів.

 

До уваги власників земельних ділянок – фізичних осіб!

Громадяни, які є власниками земельних ділянок на території м. Бердянськ та Бердянського району, які не зареєструвались платниками податку на землю в Бердянській ОДПІ, необхідно звернутися в термін до 01 травня 2013 року до податкової інспекції (м. Бердянськ, пр. Праці, 20 каб. 206). 

При собі мати копії наступних документів: паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру, Державний акт на землю (або техпаспорт на земельну ділянку), документ, які підтверджує пільгову категорію (пенсійне посвідчення, посвідчення інваліда 1-2 гр, тощо). 

 

До уваги садівничих та гаражних кооперативів або товариств!

В зв’язку з набранням чинності Наказу Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організації, садівничим та гаражним кооперативам або товариствам необхідно надати заяви до Бердянської ОДПІ з метою зміни ознаки неприбутковості 0011 на ознаку неприбутковості 0018.

Для кооперативів (товариств), які вносились до Реєстру НУО з жовтня 2003 р. до заяви необхідно додати оригінал рішення про внесення до Реєстру з ознакою 0011 .

Для кооперативів (товариств), які вносились до Реєстру НУО до жовтня 2003 р. рішення про внесення до Реєстру з ознакою 0011 не надавалось, тому необхідно вказати лише дату внесення до Реєстру. 

Звертатися до каб. 201, 205 Бердянської ОДПІ. Тел. 3-86-85. 

 

Є проблеми з роботодавцем? Дзвоніть!

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Користуйтеся сервісом Міндоходів – «Пульс»

Оновлений «Пульс» надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.

 

Запрошуємо отримати власний електронний підпис!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті www.rada.berdyansk.net, розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Декларування доходів

До завершення деклараційної кампанії залишилося трохи менше місяця

Міністерство доходів і зборів України нагадує громадянам про необхідність задекларувати свої доходи, отримані протягом 2012 року. Часу для подання декларації про майновий стан та доходи залишилося трохи менше місяця – до 1 травня 2013 року. 

Декларацію потрібно подати до податкової інспекції за місцем реєстрації платника. Для зручності громадян з цього року запроваджено новий сервіс, який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді. Для цього платнику достатньо мати ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно. 

Громадяни також можуть скористатися послугами пошти, але варто пам’ятати, що декларацію поштовим відправленням слід надсилати не пізніше 20 квітня 2013 року. 

У разі виникнення будь-яких запитань щодо декларування платники податків можуть звернутися за роз’ясненням безпосередньо до податкових інспекцій та сервісних центрів, які на період кампанії декларування працюють у посиленому режимі, або зателефонувати до кол-центру Міндоходів за номером 0800-501-00-7. 

Всю інформацію про порядок декларування доходів можна отримати на веб-порталі ДПСУ та субсайтах регіональних органів ДПС у розділі «Декларування громадянами майнового стану і доходів».

Прес-служба Мін доходів

 

Не зволікай! Задекларуй доходи до 1 травня!

З початку року до Бердянської ОДПІ подано 1213 декларацій від громадян, задекларовано 23,3 мільйонів гривень доходу, підлягає сплаті до бюджету 1358,1 тисяч гривень. Найбільша кількість декларацій - 429 декларації надійшла від громадян, які мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію, 352 громадянина задекларували доходи від надання нерухомого майна в оренду. Подали 168 декларацій громадяни, які отримали спадщину в 2012 році, 118 декларацій надійшло від громадян, які отримали дохід від продажу автомобілів.        

Продовжуючи проведення кампанії декларування, Бердянська податкова інспекція закликає всіх громадян завітати до податкової або надіслати декларації в електронному вигляді!  

 

Для отримання податкової знижки правильно укладайте договір іпотечного житлового кредитування

Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки. До такої знижки включаються фактично здійснені платником протягом звітного податкового року витрати, зокрема, в частині суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом. 

 Витрати повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, наприклад, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). 

 Договори платника податку, який бажає отримати податкову знижку за проценти іпотечного житлового кредиту, повинні відповідати, таким умовам: 

– у кредитному договорі слід зазначити, що метою його надання є придбання (будівництво) житла, яке кредитор приймає у заставу; 

– до кредитного договору обов’язково слід укласти договір іпотеки (застави) нерухомості, що придбавається чи будується; 

– договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим. 

Для отримання такої податкової знижки платнику разом із декларацією необхідно надати до органу державної податкової служби наступні документи: 

– кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки; 

– відповідні платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів);  

– паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит; 

– реєстраційний номер облікової картки платника податку; 

– довідку з місця роботи про нарахування (виплати) доходу у вигляді заробітної плати, утриманого податку та єдиного соціального внесу тощо. 

 З метою отримання податкової знижки декларація подається до 31.12.2013 р. У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

 Нагадуємо, що перелік витрат платника, дозволених до включення до податкової знижки, визначено ст. 166 Податкового кодексу України.

 

Податок на нерухоме майно

29 квітня 2013 року – останній день сплати авансового внеску  з податку на нерухомість для юридичних осіб

Юридичні особи-платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу ДПС за місцезнаходженням об’єкта нерухомості декларацію. У такій декларації річна сума податку розбивається рівними частками поквартально. 

Щодо новоствореної або нововведеної нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на неї. 

Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. Таким чином, останнім днем сплати авансового внеску за І квартал поточного року є 29 квітня 2013 року. 

Нагадуємо, що порядок обчислення та сплати сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено ст. 265 Податкового кодексу України.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Податкова звітність – один раз на рік!

Починаючи з 2013 року, платники податку на прибуток підприємств, неприбуткові організації та ФОП – платники єдиного податку (2 група) подають податкову звітність (Декларація про прибуток підприємства, Звіт про використання коштів неприбуткової організації, Податкова декларація платника єдиного податку відповідно) один раз на рік, тобто за результатами 2013 року.     

 

Платникам збору за спеціальне використання води!

Податкова декларація по збору за спеціальне використання води за 1 квартал 2013 року надається до 10 травня 2013 року включно.

Обсяги води за І квартал розподіляються: 

Дніпровська вода – 95%, підземні води (скважина) – 5%. 

При обчисленні податкових зобов’язань по збору за спеціальне використання води за період з 01.01.2013 по 03.01.2013 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2012 році, а починаючи з 04.01.2013 – нові, відповідно до Закону України від 20 листопада 2012 року № 5503-VI.

Нові ставки: Дніпр – 0,3123 грн/куб.м., Скважина – 0,4763 грн/куб.м.

 

Затверджено довідники пільг

Міністерством доходів і зборів України затверджено Довідник №65/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник №65/2 інших податкових пільг. 

У довідниках надано перелік пільг з податку на прибуток, з оподаткування неприбуткових установ і організацій, плати за землю, податку на додану вартість, державного мита тощо, а також початок та кінець дії пільг. 

Ознайомитися з довідниками можна за адресою http://www.sts.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html.

 

Списання безнадійного податкового боргу

 Для списання безнадійного податкового боргу платнику податків необхідно звернутися до органу ДПС за місцем обліку з письмовою заявою, у якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню. 

 До заяви обов’язково додаються документи, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним. 

 Нагадаємо, що під терміном «безнадійний» податковий борг слід розуміти: 

– податковий борг платника податків, визнаного в установленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв’язку з недостатністю майна банкрута; 

– податковий борг фізичної особи, яка: 

– визнана у судовому порядку недієздатною, безвісно відсутньою або оголошена померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення; 

– померла, у разі недостатності майна, на яке може бути звернуто стягнення; 

– понад 720 днів перебуває у розшуку; 

– податковий борг платника податків, стосовно якого минув строк давності; 

– податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин); 

– податковий борг платника податків, державна реєстрація якого припинена на підставі рішення суду, у зв’язку з чим до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено відповідний запис. 

 Крім того, безнадійним вважається борг, що залишився непогашеним після ліквідації платника податків, не пов’язаної з банкрутством. Порядок списання такого податкового боргу визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1231. 

 Списання безнадійного податкового боргу платників податків регламентовано Порядком, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.12.2012 № 1329.

 

При поданні звітності враховуються критерії розподілу платників податків на великі, середні, малі

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. 

 Нагадаємо, суб’єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб’єктів малого підприємництва, у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва. 

 Суб’єктами мікропідприємництва є фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи – підприємці або юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України. 

 Суб’єктами малого підприємництва є суб’єкти господарювання, у яких середня кількість працівників за календарний рік не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України. 

 Суб’єктами великого підприємництва є юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за календарний рік перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України. 

 Інші суб’єкти господарювання належать до суб’єктів середнього підприємництва. 

 Подання податкової декларації до органів ДПС регламентовано ст.49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями. 

 Критерії розподілу суб’єктів господарювання визначено ч. третьою ст.55 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV із змінами та доповненнями.

 

Фізична особа, яка отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю не може бути платником єдиного податку

Адвокатська діяльність – це незалежна професійна діяльність адвоката із захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. 

Фізичні особи, які бажають провадити незалежну професійну діяльність, зокрема адвокатську, зобов’язані стати на облік в органах ДПС за місцем постійного проживання як самозайняті особи. Такі особи подають відповідну заяву до органу ДПС. Після чого мають отримати довідку про взяття на облік. 

Нагадаємо, незалежна професійна діяльність – це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності. Також це діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб. 

Пунктом 291.3 ст.291 Податкового кодексу України визначено, що обрати спрощену систему оподаткування може юридична особа чи фізична особа – підприємець. 

Виходячи з викладеного фізична особа, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, не може бути підприємцем у межах такої адвокатської діяльності та обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. 

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, визначає стаття 178 ПКУ, а застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також сплати єдиного податку регулює гл.1 розд. ХІV ПКУ.

 

Які обов’язкові реквізити повинен містити фіскальний чек

 Фіскальний касовий чек на товари або послуги – це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари або надані послуги. 

 Фіскальний чек повинен містити обов’язкові реквізити: 

– назву господарської одиниці; 

– адресу господарської одиниці; 

– для суб’єктів господарювання, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ; перед номером друкуються великі літери «ПН»; 

– для СГ, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків за Державним реєстром фізичних осіб, перед яким друкуються великі літери «ІД»; 

– найменування товару або послуги; 

– вартість товару або послуги; 

– кількість товару або послуги; 

– літерне позначення ставки ПДВ; 

– форма оплати; 

– загальна вартість придбаних товарів або послуг, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО»; 

– для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком – літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ, на початку рядка – великі літери «ПДВ»; 

– порядковий номер фіскального чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; 

– фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН»; 

– напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та логотип виробника. 

 Форма фіскального касового чеку затверджена наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614 із змінами та доповненнями.

 

Сума поворотної фінансової допомоги платнику податків не оподатковується

  У випадку отримання фізичною особою-платником податків поворотної фінансової допомоги, основна сума допомоги до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається. Це стосується і ситуації, коли таку допомогу платник надає іншим особам. 

 Водночас, якщо платник не в змозі повернути суму наданої допомоги у визначений у договорі термін, він повинен сплатити податок за ставками 15% або 17% (у випадку перевищення десятикратного розміру мінімальної заробітної плати) із суми такої допомоги. 

 Нагадуємо, що поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення. 

 Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб, визначено ст. 165 Податкового кодексу України

 

Сума матеріальних збитків, відшкодована громадянину за пошкоджений автомобіль, обкладається податком на доходи

  Якщо підприємство добровільно відшкодовує фізичній особі матеріальні збитки за пошкоджений автомобіль, така сума відшкодування підлягає оподаткуванню на загальних підставах. 

 У цьому випадку таке підприємство виступає податковим агентом, утримує податок із суми такого доходу. Податок на доходи фізичних осіб утримується за ставкою 15 (17)% залежно від суми нарахованого (виплаченого) доходу. Якщо оподатковуваний дохід платника податку в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2013 р. – 11470 грн), до суми перевищення застосовується ставка 17 відсотків. 

 Таким чином, суми матеріальних збитків, які суб’єкт господарювання добровільно відшкодовує громадянину внаслідок заподіяння шкоди його майну, обкладаються податком на доходи фізичних осіб. 

 Водночас, це не стосується випадків, коли за рішенням суду суми компенсації спрямовуються на відшкодування збитків, завданих фізичній особі внаслідок заподіяної їй матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю (абз. «а» п.п. 164.2.14 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України). 

 Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом ІV ПКУ.

Податковий календар:

30 квітня 2013 року – останній день сплати податкових зобов’язань з фіксованого сільськогосподарського податку за березень 2013 року.

30 квітня 2013 року – останній день сплати ПДВ за березень 2013 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

 

Платники податків запитували на гарячій лінії 

Який порядок оподаткування подарованого батьком автомобіля?

Ставка оподаткування доходів, отриманих платником податку, встановлюється в залежності від об’єкта подарованого платнику податку та ступеня споріднення із дарувальником. 

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення є її батьки, чоловік або дружина, діти (у тому числі усиновлені). Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються таким, що мають другий ступень споріднення. 

Дохід у вигляді вартості подарованого автомобіля від батька, який є членом сім’ї першого ступеня споріднення, включається до складу загального річного оподатковуваного доходу та підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. 

При цьому, слід зазначити, що спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковується за нульовою ставкою, звільнено від подання податкової декларації.

Громадянка отримала від діда у спадщину квартиру будинок. Як оподатковуються зазначена спадщина та чи необхідно подавати декларацію?

Громадянка відноситься до другого ступеня споріднення із спадкодавцем, а тому дохід у вигляді вартості успадкованої квартири зобов’язана включити до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня року, наступного за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем своєї податкової адреси (місце постійного або переважного проживання платника податку) та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

Який порядок декларування майна, отриманого неповнолітньою дитиною у спадщину від померлого дядька, та чи необхідно сплачувати податок з вартості отриманої спадщини?

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від видів та сум отриманих доходів, зокрема, якщо вони є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Зобов’язання щодо заповнення та подання декларації від імені платника податку покладаються на опікуна щодо доходів, отриманих неповнолітньою особою. 

Розмір ставки, який застосовується до відповідного об’єкта спадщини, залежить від родинних стосунків членів сім’ї фізичної особи спадкодавця. При отриманні будь-якого об’єкта спадщини спадкоємцями, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, вартість об’єктів спадщини оподатковується за ставкою 5% податку на доходи фізичних осіб. 

Таким чином, у разі отримання неповнолітньою дитиною будь-якого об’єкта спадщини від дядька, який не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, декларацію про майновий стан і доходи повинні надавати опікуни (піклувальники).

Громадянин, який є інвалідом І групи, отримав у спадщину корпоративні права. Чи поширюється пільга з оподаткування на такі доходи?

Оподаткування доходів, одержаних у вигляді подарунків, регламентується статтею 174 Кодексу.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).

Відповідно до Кодексу за нульовою ставкою оподаткування об’єкти у вигляді рухомого та нерухомого майна, коштів при отриманні спадщини особою, яка є інвалідом І групи.

Тобто виходячи із положень Кодексу, дохід у вигляді вартості успадкованого корпоративного права оподатковується на загальних підставах, з відповідним включенням його вартості до складу загального річного оподатковуваного доходу та необхідністю подання до І травня року, наступного за звітним, річної податкової декларації про майновий стан і доходи до податкового органу. 

Чи включається до складу знижки сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо вони складають один навчальний рік?

Сума коштів, сплачена у звітному році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

Чи мають право батьки на знижку, якщо студент отримував доходи за цивільно-правовим договором?

Якщо студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договорів цивільно-правового характеру, які не є трудовими, то члени його сім’ї першого ступеня споріднення мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання такого студента.      

  

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України», на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.