Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 12.02.2015

12.02.2015, 02:02    просмотров: 4765

 

Нові рахунки для сплати податків та зборів діють 

Бердянська ОДПІ звертає увагу, що з 09.02.2015 року діять нові рахунки для сплати платежів (крім ЄСВ, військового збору, ПДВ, екологічного податку, туристичного збору, податку на  нерухомість (житлова, юрособи).

Звертаємо увагу, Збір за спеціальне використання води та Плата за користування надрами за 4 квартал 2014 року сплачується на старі рахунки.

Повний перелік  нових розрахункових рахунків також знаходиться: 

-на сайті Бердянської міської Ради - www.bmr.gov.ua/  Бізнес / Податкова інспекція / Розрахункові рахунки,

-перелік рахунків можна записати на флешку ( 3 поверх, каб. 311).  

 

Про  надання звітності з  акцизного податку з роздрібного продажу

Бердянська ОДПІ повідомляє, що реєстрація контролюючими органами платників акцизного податку буде здійснюватися  автоматично при поданні платниками декларації з акцизного податку до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Перша подача декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не пізніше 20 лютого 2015 року. 

Форма декларації з акцизного податку затверджена наказом Мінфіну від 23.01.2015 року №14.

Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.

 

Звітність для платників 4 групи  (сільськогосподарські товаровиробники)

19 лютого 2015 року – термін подання Податкової декларації з єдиного податку на 2015 рік та розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2014 рік для набуття і підтвердження статусу платника податку 4 групи.

На сьогодні залишаються чинними податкова декларація з фіксованого сільськогосподарського податку, затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 864, і розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва, затверджений наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 р. № 772.

 

Податок на майно для юридичних осіб

Бердянська ОДПІ повідомляє, що юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно станом на 1 січня 2015 року і до 20 лютого подають податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з додатком щодо відомостей про наявні об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, з розбивкою річної суми податку рівними частками поквартально.

19 лютого 2015 року – термін надання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2015 рік.

Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

З питаннями щодо обчислення та сплати податку на нерухоме майно звертатися за тел. 3-84-67 або до Бердянської ОДПІ за адресою: пр. Праці 20, каб. 209, 226. 

 

Звітність за землю для юридичних осіб та ФОП

20 лютого 2015 року – термін наданя податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на  2015 рік

 

Юридичним особам  - платника податку на прибуток підприємств та неприбутковим організаціям!

Термін подання декларації про прибуток підприємств та Звіту про використання коштів неприбуткових організацій за  2014 рік  -  02 березня  2015 року. Термін сплати податку на прибуток підприємств  за 2014 рік -  11 березня 2015 року. 

Нагадуємо! Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

 

Запрошуємо взяти участь у конкурсі дитячої творчості

Бердянська ОДПІ повідомляє про початок першого етапу дитячого конкурсу «Майбутнє країни – у мріях дитини».

У Конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій:

Iкатегорія: станом на 1 січня року, що триває, виповнилося 9-11 років;

IIкатегорія: станом на 1 січня року, що триває, виповнилося 12-15 років.

Конкурс проводиться за напрямами дитячої творчої: художні твори; комп'ютерна графіка (комп'ютерна анімація); літературні твори.

Тематика конкурсу: сплата податків, зборів, платежів - економічна функція у житті країни.

Роботи надавати до Бердянської ОДПІ за адресою: м.Бердянськ, пр.Праці, 20, каб. 317, 308.

 

Щодо повідомлення податкової інспекції про працівників 

Бердянська ОДПІ повідомляє, до прийняття відповідного порядку повідомлення про прийняття працівника на роботу (Постанови КМУ), заповнення таблиці 5 додатка 4 Звіту про суми нарахованої заробітної плати (Звіт з єдиного соціального внеску), вважається «повідомленням», яке подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до податкової інспекції за основним місцем обліку платника з зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками.

При цьому окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 Звіту з ЄСВ не подається.

Нагадуємо, що термін надання звіту за січень – не пізніше 20 лютого 2015 року.

 

Бердянські платники податків оцінили переваги звітування через Інтернет

Одна із найпоширеніших послуг серед платників податків – це електронна звітність, яка дає можливість підприємцям та суб’єктам господарювання-юрособам звітувати до органів фіскальної служби, статистики та ін., оформляти митні декларації через мережу Інтернет, використовуючи власний цифровий підпис. В Бердянську вже третій рік працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів. 

З початку діяльності Пункту власниками електронних ключів стали більше 14,7 тисяч користувачів. Їм безкоштовно видано понад 31,8 тисяч посилених сертифікатів відкритих ключів. Зокрема, протягом 2014 року 7574 користувачів отримали 21547 сертифікатів, - повідомила в.о.начальника Бердянської ОДПІ Олена Круц.

За допомогою власного електронного ключа можна скористатися одним із сервісів на веб-порталі ДФС України - "Електронний кабінет платника". В "Електронному кабінеті" можна переглядати сформовану та вже подану податкову звітність, стан розрахунків з бюджетом, у тому числі про заборгованість зі сплати податків і зборів. У разі необхідності завжди на допомогу прийде підказка "Податковий календар" та інформація із довідників.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. 

Запрошуємо платників, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами. 

 

Понад 300 млн. грн. єдиного соціального внеску надійшло від бердянських платників 

За 2014 рік бердянські платники сплатили 308,2 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Наразі, у січні 2015 року вже надійшло 21,5 мільйонів гривень єдиного соцвнеску, - повідомила в.о.начальника Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

 

Оперативники виявили «підпільний» цех з виготовлення алкоголю

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ під час проведення слідчо-оперативних дій в одному з гаражів гаражного кооперативу, розташованому в нагорній частині міста, виявлено "підпільний" цех з незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, з метою їх подальшої реалізації, діяльність якого організував громадянин М. 

За результатами обшуків виявлено та вилучено понад 500 літрів спирту в пластикових ємностях різного об'єму, 989 скляних пляшок горілки ємністю 0,5 л з етикетками горілки "Всеградська", "Пшенична", "Пшенична мрія" обклеєні акцизними марками з ознаками підробки, 40 літрів рідини коричневого кольору (коньяк) в пластикових ємностях об'ємом по 5 л, спиртометри, обладнання для виготовлення та розливу алкогольних напоїв.

Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму понад 100 тисяч гривень. У теперішній час проводяться додаткові слідчо-оперативні заходи по встановленню постачальників сировини для незаконного виробництва спиртних напоїв, а також місць збуту фальсифікованої алкогольної продукції.

 

Виявлено незаконне завищення сум бюджетного відшкодування

За матеріалами оперативного управління Бердянської ОДПІ до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, а саме по факту замаху на заволодіння бюджетними коштами службовими особами ТОВ «Л.», які мали на меті отримати бюджетне відшкодування з ПДВ, але не мали на це законних підстав. В звітності з ПДВ посадові особи підприємства завищили суму бюджетного відшкодування податку на додану  вартість у сумі 170 тис.грн.

Крім того, бердянські оперативники виявили, що службові особи ТОВ "С." протягом 2010-2013р.р. при взаємовідносинах з підприємствами з ознаками «фіктивності»   умисно завищили податковий кредит з податку на додану вартість. В результаті чого ухилились від сплати ПДВ на суму 3 млн. грн. За матеріалами слідства внесено відомості про вчинення  кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Бердянськими оперативниками вилучено 5 тон бензину

Cпівробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ  встановлено факт реалізації паливно - мастильних матеріалів без наявності відповідних дозвільних документів на АЗС, що розташована в нагорній частині м. Бердянська. В результаті перевірки вилучено бензин А-92 у кількості понад 5 тон на суму 90 тисяч гривень.  

 

Новації законодавства

Увага! Нові форми звітності з ПДВ

Міністерством фінансів України  видано наказ від 23.01.2015 № 13 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за № 102/26547 (далі – наказ №13), яким внесено зміни, зокрема, до форми податкової декларації з податку на додану вартість, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року № 966, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2014 року за №1267/2604 (далі – наказ № 966).

Наказ № 13 набрав чинності з дня офіційного опублікування – з 30 січня 2015 року (опубліковано в Офіційному віснику України, 2015, №  6).

Враховуючи зазначене, з  01 березня 2015 року, починаючи за звітні періоди лютий 2015 року та І квартал 2015 року,  податкові декларації з ПДВ та уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок,  подаватимуться за формами у редакції  наказу №13.

Звітність з ПДВ за звітні (податкові) періоди ІV квартал 2014 року та січень 2015 року, повинна подаватись за формами, затвердженими наказом № 966 (без урахування змін, внесених наказом № 13).

 

До уваги платників податку на додану вартість!

Рахунки платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються у Державній казначейській службі України, МФО 899998.

Телефон для отримання роз'яснень стосовно відкриття рахунків платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ  0-800-501-007 (напрямок 5).

Для  забезпечення інформування платників ПДВ щодо реквізитів рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ, Державна фіскальна служба України формує та направляє платнику податку електронне повідомлення про відкриття та  реквізити ПДВ-рахунку за формою J(F)1490801. Сформоване повідомлення направляється на електронну адресу платника податку, яка наявна в базах даних ДФС на час формування такого повідомлення.

 

Електронні рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" (далі - Закон N 71).

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Законом N 71, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджується поетапно (пункт 35 підрозділу 2 розділу XX Кодексу):

з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі - рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до пункту 7 Прикінцевих положень Закону N 71) - у тестовому режимі;

з 1 липня 2015 року - на постійній основі.

Тепер про електронні рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ.

Електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку.

Для кожного платника податку Казначейством відкрито один електронний рахунок.

Відкриття та обслуговування електронних рахунків Казначейством здійснюється на безоплатній основі. Інформація про рух коштів на електронних рахунках платникам податку надається ДФС України за відповідним запитом платника на безоплатній основі без обмеження кількості запитів та у часі.

Датою початку використання електронного рахунку є 01.02.2015 для суб'єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ до 01.02.2015, а для суб'єктів господарювання, які будуть зареєстровані як платники ПДВ у будь-який період після 01.02.2015, - дата їх реєстрації платниками податку.

Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.

З 1 липня 2015 року (або з дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України про скорочення перехідного періоду) на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 Кодексу та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.

Поповнення електронного рахунку платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.

Кошти з електронного рахунку платника ПДВ перераховуються Казначейством в автоматичному режимі до бюджету та/або на рахунок, відкритий у банку та/або органі Казначейства сільськогосподарськими підприємствами - суб'єктами спеціального режиму оподаткування, визначений статтею 209 Кодексу (далі - спецрежим), для акумулювання сум податку, що нараховуються на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг), у порядку, передбаченому статтею 209 Кодексу (далі - спеціальні рахунки). Таке перерахування коштів здійснюється на підставі реєстрів платників ПДВ, який автоматично формується ДФС та надсилається Казначейству.

З цим та іншими роз'ясненнями про систему електронного адміністрування ПДВ можна ознайомитися у листі ДФС України від 19.01.2015 N 1403/7/99-99-19-03-01-17, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у банері "Податкові зміни 2015".

 

Декларування доходів громадян

Терміни подання громадянами податкової декларації

Платники податку, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію  подають її до 1 травня 2015 року.

У 2015 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2014 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.

Платники податків, які знаходяться на тимчасово неконтрольованій території можуть подати декларації до територіальних органів ДФС, які відповідно до  наказу ДФС України від 07.11.2014 №256 «Про переміщення та закінчення простою» переміщені у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

Перелік територіальних органів, у яких змінено юридичні адреси та на які покладено виконання функціональних обов’язків розміщені веб – порталі ДФС України.

 

Сервіс “Декларування он-лайн»

Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до податкового органу або друку.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Сплачуємо ПДВ за січень на старі рахунки 

Сплата податку на додану вартість до бюджету по деклараціям за січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки.

За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І квартал 2015 року, перерахування сум податку до бюджету здійснюється з казначейських рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

Порядок обчислення та сплати транспортного податку

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» (далі – Закон 71), який набрав чинності з 01 січня 2015 року, запроваджено транспортний податок.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію,  з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Сплачується податок юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Порядок сплати ПДВ до бюджету з 01.01.2015 року

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), які набрали чинності з 1 січня 2015 року, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):

 - з 1 січня до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;

 - з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників. У реєстрі зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.

Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки.

За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 101.08) та у листі ДФС України від 19.01.2015

№ 1403/7/99-99-19-03-01-17 про систему електронного адміністрування ПДВ, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України у банері «Податкові зміни 2015».

 

Як оподатковується вартість власності, що отримана в подарунок членами сім’ї першого ступеня споріднення

Відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно із правилами, встановленими Розділом IV ПКУ для оподаткування спадщини.

Вартість власності, що успадковується (отримується в подарунок) членами сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковується занульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (пп. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 р. IV ПКУ).

Нагадаємо,  членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 р. І ПКУ).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 103.23, 103.01). 

 

Про зміни у законодавстві щодо спрощеної системи оподаткування

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” прийнято зміни щодо спрощеної системи оподаткування.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено:

- оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох, із збереженням чинного максимального розміру доходу, який дозволяє перебувати на спрощеній системі оподаткування, зокрема, фізичні особи – підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Разом з тим зазначимо, що платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, відповідно до норм глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи;

- для платників 1 групи збільшено обсяг доходу до 300 000 грн. та ставка до 10 відс. розміру мінімальної заробітної плати;

- для платників 2 групи збільшено обсяг доходу до 1500 000 грн. та ставка до 20 відс. розміру мінімальної заробітної плати;

- до платників третьої групи належать фізичні особи – підприємці та юридичні особи-суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форм, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000гривень. При цьому, фізичні особи-підприємці не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах не обмежена. Ставка становить 2  відс. доходу - у разі сплати ПДВ та 4 відс. доходу  - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку;

- запроваджено обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців: платників третьої групи – з 1 липня 2015 року, платників другої групи - з 1 січня 2016 року. Зокрема, платники єдиного податку – фізичні особи підприємці другої та третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (п.п. 296.10 ст. 296 Кодексу).

 

Про новий 5%-вий акцизний податок необхідно прозвітуватися до 20 лютого поточного року

Із 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок із роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти й інше паливо) й одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам й іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування, такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо.

Акцизний податок за ставкою 5% сплачується, починаючи із 1 січня 2015 року, незалежно від наявності прийнятих місцевими радами рішень, оскільки ПКУ передбачено єдину ставку (5%).

Декларації з акцизного податку подаються до контролюючих органів, які територіально обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Тобто кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Перше подання декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не пізніше 20 лютого 2015 року. 

Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.

Податок сплачується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. 

Указані новації внесені до ПКУ Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р № 71-VIII.

 

Ведення реєстру податкових накладних

Кабмін постановою від 30.01.2015 №20 вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, якими, зокрема, передбачено, що реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг) та залишаються у їх постачальника (продавця); складені під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України; складені в межах виконання угод про розподіл продукції; складені за операціями з постачання товарів (послуг), які звільнені від оподаткування) незалежно від суми ПДВ, зазначеної в одній податковій накладній та/або розрахунку коригування.

У разі надання нерезидентом послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, податкова накладна складається та реєструється зареєстрованим на території України платником податку - отримувачем (покупцем) таких послуг.

Розрахунок коригування, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до податкової накладної, яка видана їх отримувачу (покупцю) - платникові податку, підлягає реєстрації:

постачальником (продавцем), якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь такого постачальника (продавця) або коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суми компенсації;

отримувачем (покупцем), якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця).

Розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації таким платником податку.

Розрахунок коригування до податкової накладної, складеної до 1 лютого 2015 р. та відомості якої не підлягали внесенню до Реєстру у зв'язку з недосягненням суми, визначеної п. 11 підрозд. 2 розд. XX "Перехідні положення" Податкового кодексу, підлягає реєстрації після реєстрації такої накладної.

Для цього постачальник (продавець) товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Кодексу) та розрахунок коригування до неї. 

Постанова КМ від 30.01.2015 року №20 "Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" набрала чинності 1 лютого 2015 року.

 

Про єдиний внесок

Державна фіскальна служба України у зв'язку з набранням чинності 01 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року N 77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" (далі - Закон N 77), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464), повідомляє таке.

На виконання вимог частини другої статті 24 Закону N 2464 наказом Міндоходів від 09.09.2013 N 453 затверджено Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за N 1602/24134 (далі - Порядок).

Пунктом 2 Порядку передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону N 2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).

Прикінцевими положеннями Закону N 77 передбачено використання платником єдиного внеску права на зниження навантаження на фонд оплати праці, що сприятиме легалізації фонду оплати праці шляхом застосування понижуючого коефіцієнта. При заповненні додатка 1 до Порядку платник єдиного внеску за умови застосування понижуючого коефіцієнта не може використати алгоритм заповнення додатка 1 до Порядку, оскільки при застосуванні такого коефіцієнта суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, будуть менше ніж 1/3 суми нарахованої заробітної плати.

У зв'язку з тим, що на сьогодні значна кількість платників єдиного внеску має бажання застосовувати понижуючий коефіцієнт, просимо до моменту приведення Порядку у відповідність до законодавства при прийманні від платників єдиного внеску грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону N 2464 нараховується єдиний внесок, не перевіряти 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Разом з цим повідомляємо, що відповідно до частини другої статті 24 Закону N 2464 банки приймають від платників єдиного внеску платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум.

 Лист  ДФС України від 29.01.2015  № 1787/5/99-99-17-03-01-16 "Про єдиний внесок"

 

Особливості надання звіту з податку на прибуток в електронному вигляді

Державна фіскальна служба України повідомляє про особливості подання в електронній формі наведених нижче податкових декларацій, розрахунків, звітів (далі – Податкових декларацій) для звітування з податку на прибуток за 2014 рік в електронній формі з урахуванням двох граничних строків подання:

1. Податкова декларація з податку на прибуток банку (код форми J0100311, наказ Міндоходів від 06.02.2014 № 121);

2. Податкова декларація з податку на доходи (прибуток) страховика (код форми J0100413, наказ Міндоходів від 27.01.2014 № 84);

3. Податкова декларація про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи (код форми J0101207, наказ Міндоходів від 16.12.2013 №810);

4. Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій (код форми J0101909, наказ Міндоходів від 27.01.2014 №85);

5. Розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства (код форми J0101707, наказ Мінфіну від 28.01.2013 №39);

6. Розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складення відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності (код форми J0100607, наказ Мінфіну від 25.06.2013 № 610);

7. Розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється органом державної податкової служби (код форми J0100806, наказ Мінфіну від 25.06.2013 № 610).

Відповідно до існуючої функціональності системи приймання і обробки звітності та доопрацьованих електронних форматів і схем контролю електронних документів Податкових декларацій кодів форм J0100311, J0100413, J0101207, J0101909, всі платники податку незалежно від типу базового податкового (звітного) періоду квартал чи рік повинні заповнити позначку, передбачену для типу періоду квартал. Платники податку, що звітують за 2014 або попередній рік з базовим податковим (звітним) періодом рік, повинні заповнити обидві позначки „Рік”. Таке саме заповнення має виконуватись при поданні у складі зазначених Податкових декларацій додатків СБ. При цьому, для інших додатків доопрацювання електронних форматів не виконувалось із-за відсутності такої потреби для обробки Податкових декларацій. Тобто всі платники податку заповнюють для інших додатків тільки одну позначку „Рік”, передбачену для типу базового податкового (звітного) періоду квартал, яка застосовувалась завжди при звітуванні з податку на прибуток.

Програмне забезпечення, що використовують платники податків для підготовки звітності в електронній формі, повинно надати можливість здійснити описаний підхід до заповнення Податкових декларацій відповідно до зазначених схем контролю електронних документів, розроблених у відповідності до наказу Міндоходів від 29.11.2013 № 729.

Для Податкових декларацій кодів форм J0101707, J0100607 J0100806 електронні формати не доопрацьовувались, оскільки форми затверджені відповідними наказами містять тільки одну позначку „Рік” і тип базового податкового (звітного) періоду квартал чи рік для платника податку буде визначатись на підставі подання чи неподання такої форми звітності за І квартал, І півріччя та Три квартали 2014 року.

Податківці також звертають увагу платників податку, які звітують за 2014 рік з базовим податковим (звітним) періодом квартал, що при поданні зазначених Податкових декларацій у квитанціях № 2 буде зазначатись граничний строк подання, передбачений для основного базового податкового (звітного) періоду рік, а саме 02.03.2015 року. При цьому, такі платники податку, незважаючи на реалізацію програмного забезпечення та відсутність для поданої ними звітності автоматизованого контролю достовірності типу документу під час формування квитанцій № 2, повинні виконувати вимоги чинного законодавства і подавати звітні та звітні нові Податкові декларації у граничні строки подання для базового податкового (звітного) періоду квартал, а саме по 09.02.2015 року. Уточнюючі Податкові декларації в електронній формі такі платники податку зможуть подати після 02.03.2015 року.

 

Про звітність з податку на прибуток підприємств, сплату авансових внесків з цього податку у 2015 році та інші актуальні питання

Загальні положення

28 грудня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України за N 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який опубліковано в газеті "Голос України" (31.12.2014 N 254) та положення якого у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2015 (далі - Закон N 71-VIII).

Законом N 71-VIII викладено розділ III "Податок на прибуток підприємств" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в новій редакції та передбачено розрахунок об'єкта оподаткування податком на прибуток на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.

У зв'язку з цим права контролюючого органу доповнено правом проводити перевірку правильності ведення бухгалтерського обліку відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та правом на проведення перевірки правильності та повноти визначення доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування згідно з бухгалтерським обліком відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

При цьому, для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу. Рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування на різниці приймається зазначеними платниками самостійно.

Подання податкової звітності

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Закону N 71-VIII податкова декларація, у тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків, за базовий звітний (податковий) рік подається до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Разом з тим, п. 22 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу передбачено, що норма п. 57.1 ст. 57 Кодексу у частині граничного терміну подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств застосовується починаючи із подання декларації з цього податку за звітний рік, в якому набирає чинності редакція розділу III Кодексу, викладена в Законі N 71-VIII.

Враховуючи наведені положення Закону N 71-VIII та вимоги ст. 49 Кодексу, подання податкових декларацій з податку на прибуток за 2014 рік здійснюється за діючими формами таким чином:

для базового звітного (податкового) періоду - календарного року - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, - до 2 березня 2015 року;

для базового звітного (податкового) періоду - календарного кварталу - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, - до 09 лютого 2015 року.

Звертаємо увагу, що платники податків, які станом на 31.12.2014 перебували на консолідованій сплаті податку на прибуток, подання консолідованої податкової декларації з податку на прибуток та розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за звітний період - 2014 рік здійснюють, як і у минулому році, відповідно, за місцем реєстрації юридичної особи та відокремлених підрозділів.

Нарахування та сплата щомісячних авансових внесків

Сплата авансових внесків протягом 2015 - 2016 років буде здійснюватись з урахуванням таких особливостей: у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року платники зобов'язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. При цьому сума щомісячних авансових внесків за березень - травень 2016 року обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік (п. 9 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу).

Тобто сплата щомісячних авансових внесків у січні - лютому 2015 року провадиться у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток за 2013 рік, у березні 2015 року - травні 2016 року у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 рік.

Звертаємо увагу, що сплата щомісячних авансових внесків у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року здійснюється платниками податків з річним доходом, який враховується при визначенні об'єкта оподаткування, що перевищує десять мільйонів гривень.

Відповідно до змін, внесених Законом N 71-VIII, п. 57.1 ст. 57 Кодексу встановлено, що сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась незарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку.

Таким чином, сума неврахованого у зменшення нарахованої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток залишку авансових внесків при виплаті дивідендів, що відображається у рядку 13.5.2 додатка ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток за 2014 рік, буде врахована у зменшення нарахованої суми податку на прибуток у декларації з податку на прибуток за 2015 рік при визначенні щомісячних авансових внесків, що підлягатимуть сплаті в наступний дванадцятимісячний період.

Особливості нарахування та сплати щомісячних авансових внесків при консолідованій сплаті податку на прибуток

Оскільки нова редакція розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не містить положень щодо консолідованої сплати податку на прибуток та не визначає відокремлені підрозділи юридичної особи окремими платниками цього податку у Розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2014 рік, визначення щомісячних авансових внесків, що підлягатимуть сплаті у березні 2015 року - травні 2016 року, не провадиться. Загальна сума таких авансових внесків визначається в цілому по платнику податку - юридичній особі в податковій декларації з податку на прибуток, що подається такою особою за 2014 рік.

При цьому, платниками податку, які станом на 31.12.2014 перебували на консолідованій сплаті податку на прибуток, сплата щомісячних авансових внесків провадиться таким чином:

у січні - лютому 2015 року, як і у минулому році, - за місцем реєстрації головного підприємства (юридичної особи) та його відокремлених підрозділів у сумі, що розрахована відповідно у консолідованій податковій декларації з податку на прибуток та Розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) період - 2013 рік;

починаючи з березня 2015 року - тільки за місцем реєстрації головного підприємства (юридичної особи) у сумі, що розрахована у податковій декларації за звітний (податковий) період - 2014 рік.

Особливості нарахування та сплати щомісячних авансових внесків по спільній діяльності без створення юридичної особи

Оскільки нова редакція розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу не містить положень щодо окремого обліку і подання декларації з податку на прибуток по спільній діяльності без створення юридичної особи у податковій декларації про результати спільної діяльності без створення юридичної особи за 2014 рік, визначення щомісячних авансових внесків, що підлягатимуть сплаті у березні 2015 року - травні 2016 року, не провадиться. При цьому щомісячні авансові внески, що визначені у податкові декларації про результати спільної діяльності без створення юридичної особи за 2013 рік підлягають сплаті у тому числі у січні - лютому 2015 року та можуть бути зараховані у зменшення податкових зобов'язань з податку на прибуток у податковій декларації про результати спільної діяльності без створення юридичної особи за 2014 звітний рік.

Справляння авансових внесків при виплаті дивідендів

Законом N 71-VIII особливості справляння авансових внесків при виплаті дивідендів викладено в п. 57.1 1 ст. 57 Кодексу.

Відповідно до підпункту 57.1 1.2 п. 57.1 1 ст. 57 Кодексу авансовий внесок при виплаті дивідендів розраховується не з усієї суми дивідендів, а із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди. Зазначене правило застосовується лише у випадку, якщо грошові зобов'язання за відповідний рік погашені.

Звертаємо увагу, що ця норма застосовується починаючи з виплат дивідендів у 2015 році за підсумками попередніх років.

Якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об'єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди (пп. 57.1 1.2 п. 57.1 1 ст. 57 Кодексу).

У разі якщо у звітному році, за рішенням власників, розподіляється нерозподілений прибуток одразу за декілька попередніх років, то, з метою визначення суми дивідендів на яку нараховується авансовий внесок, нерозподілений прибуток, який припадає на кожен з цих років за даними фінансової звітності, порівнюється з об'єктом оподаткування податком на прибуток за відповідний рік.

Згідно з підпунктом 57.1 1.2 п. 57.1 1 ст. 57 Кодексу у разі наявності непогашеного грошового зобов'язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Грошовим зобов'язанням в даному випадку є сума податкових зобов'язань з податку на прибуток, що самостійно нараховані платником у податковій декларації за звітний рік за підсумками якого виплачуються дивіденди.

Слід враховувати, що з метою розрахунку суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, необхідне одночасне дотримання двох умов: подана декларація з податку на прибуток за такий рік та повністю погашені податкові зобов'язання, самостійно нараховані платником у такій декларації. В іншому випадку авансовий внесок з податку на прибуток нараховується на всю суму дивідендів.

Законом України від 21.09.2006 N 185-V "Про управління об'єктами державної власності" (стаття 11 1) визначено обов'язок державних унітарних підприємств та їх об'єднань спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що таке спрямування за своїм економічним змістом відповідає визначеному пп. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Кодексу поняттю дивідендів, то при спрямуванні до Державного бюджету України частини чистого прибутку (доходу) державні унітарні підприємства та їх об'єднання нараховують на таку частину та вносять до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у порядку, визначеному п. 57.1 1 ст. 57 Кодексу.

Оподаткування букмекерської діяльності, діяльності з випуску та проведення лотерей, азартних ігор (у тому числі казино)

Відповідно до п. 136.4 ст. 136 Кодексу під час провадження букмекерської діяльності, діяльності з випуску та проведення лотерей, азартних ігор (у тому числі казино) одночасно із ставкою податку на прибуток у розмірі 18 відсотків ставка податку на дохід встановлюється у розмірі:

10 відсотків від доходу, отриманого від діяльності з випуску та проведення лотерей, азартних ігор з використанням гральних автоматів;

18 відсотків від доходу, отриманого від букмекерської діяльності, азартних ігор (у тому числі казино), крім доходу, отриманого від азартних ігор з використанням гральних автоматів, зменшеного на суму виплачених виплат гравцю.

При цьому платники податку на дохід, отриманий від букмекерської діяльності, азартних ігор (у тому числі казино), щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на дохід у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду. Сума щомісячних авансових внесків обчислюється за зазначеними вище ставками від суми фактично отриманого доходу протягом місячного податкового періоду, без подання податкової декларації.

Таким чином, платники податку, які провадять букмекерську діяльність, діяльність з випуску та проведення лотерей, азартних ігор (у тому числі казино), крім щомісячного авансового внеску у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, у січні - грудні відповідного звітного року сплачують авансовий внесок з податку на дохід, отриманий від такої діяльності.

Такий авансовий внесок сплачується до 30 числа календарного місяця, в якому отримано дохід від вищезазначеної діяльності, з якого сплачується авансовий внесок. Якщо 30 число припадає на вихідний або святковий день або у лютому місяці - не пізніше останнього банківського дня відповідного місяця.

 

Про податок на додану вартість

Починаючи з 1 січня 2015 року при постачанні товарів/послуг на митній території України податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 N 957, із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 N 1129 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року N 957" (далі - Порядок N 957).

Порядком N 957 передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї складатимуться і надаватимуться виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Для розпізнавання електронною системою ідентичності зазначених платниками податків показників, вказаних у графі 5 податкової накладної, додатка до податкової накладної та розрахунку коригування, у вказаних графах передбачено зазначення коду одиниці виміру об'єкта операції відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі - КСПОВО).

Разом з цим зазначаємо, що згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Таким чином, у разі якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку, то у графах 5.1 та 5.2 податкової накладної зазначаються одиниці виміру (умовне позначення і код) згідно з КСПОВО.

У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається "послуга", а графа 5.2 не заповнюється.

Щодо порядку заповнення графи 6 податкової накладної "кількість (об'єм, обсяг)" при постачанні послуг, повідомляємо таке.

У разі складення податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається "1".

У разі складення податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число "0,5".

У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість. Графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Лист ДФС від 28.01.2015 р. N 2394/7/99-99-19-03-02-17

 

Прес-служба ДФС повідомляє

У січні українці подали 18 тис. декларацій про майновий стан і доходи

Протягом січня 2015 року  громадянами України подано більше 18 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість звітуючих зменшилась на 15%. У переважній більшості причиною такого скорочення стала тимчасова окупація АР Крим та ситуація, яка склалася у Луганській та Донецькій областях.

Так, порівняно з січнем 2014 року кількість поданих громадянами декларацій по Донецькій області зменшилась майже  на 70% (у 2014 році подано – 2184 декларації, в 2015 – 676), по Луганській області  – майже на 75% (в 2014 році подано – 1435 декларацій, в 2015 – 386). У Криму у січні минулого року було подано 1140 декларацій.

 Разом з тим, підвищився рівень декларування доходів громадян у Кіровоградській, Львівській, Закарпатській та Харківських областях.

Найбільша кількість громадян подали декларації у м. Києві, Дніпропетровській та Харківській областях.

За даними декларацій, громадянами України задекларовано доходів на загальну суму 1,5 млрд. грн., що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 23%, або на 288,5 млн. грн. До сплати визначено 38,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 15%, або 4,9 млн. грн. більше,  ніж за аналогічний період минулого року.

Правом на отримання податкової знижки скористались майже 5 тис. осіб, задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, складає 8,6 млн. грн.

Нагадаємо, що кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2014 року, розпочалася з 1 січня поточного року. Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, – 30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року. 

 

За останню декаду число учасників податкового компромісу подвоїлось, – Ігор Білоус

 «Закон щодо податкового компромісу є доцільним і надзвичайно своєчасним, що засвідчує зростаюча активність участі бізнесу у процедурі, передбаченій законодавчим актом. З часу набуття ним чинності минуло 24 дні, причому за останню декаду число бажаючих досягти компромісу подвоїлось», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус на зустрічі з журналістами.

За його словами, станом на ранок 9 лютого відповідно до процедури застосування податкового компромісу 305 платників податків подали до органів Державної фіскальної служби заяви та уточнюючі розрахунки. Цими документами податкові зобов’язання платників збільшено на 1557,6 млн. грн, у тому числі, з податку на прибуток підприємств – на 800,5 млн. гривень, з податку на додану вартість – на 757,1 млн. грн.

Відповідно до поданих розрахунків, сплаті підлягає 77,9 млн. грн. Із них на сьогодні до державного бюджету вже сплачено 5,7 млн. грн.

При цьому переважна більшість платників, які вже звернулися із заявами до органів ДФС, 265 із 305, висловили бажання досягти податкового компромісу щодо неузгоджених сум зобов’язань, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях за результатами раніше проведених документальних перевірок, у тому числі сум, щодо яких триває процедура судового або адміністративного оскарження.

У ДФС переконані, що ця категорія платників стане чисельною групою потенційних учасників податкового компромісу. Так, на сьогодні 17 тисяч платників мають ризики, пов’язані з участю у схемах з ухилення від оподаткування. Сума несплаченого податку на додану вартість за позивними заявами до платників за останні три роки сягнула 100 млрд. гривень. Приблизно таку ж суму складають недоплати з податку на прибуток підприємств.

«Участь у податковому компромісі передусім вигідна платникам, відносно яких відкрито кримінальне провадження. Досягнення ними компромісу означатиме закриття кримінальних справ та їхнє вилучення з Єдиного реєстру досудових розслідувань,– пояснив Ігор Білоус. – І оскільки дії платників буде декриміналізовано, виключається й відкриття справ щодо підробки ними податкових декларацій, яких остерігається чимало бізнесменів».

Отже, платники податків, вважає глава ДФС, мають унікальну можливість до 16 квітня поточного року (останнього дня терміну, відведеного законом для подання платниками податків відповідної заяви в органи ДФС) уточнити оскаржувані суми та взяти участь у процедурі податкового компромісу.

«Ми централізували роботу із застосування податкового компромісу, щоб запобігти можливим розбіжностям у тлумаченні норм законодавства в територіальних фіскальних органах та унеможливити корупційні прояви в окремих регіонах, – підкреслив очільник Державної фіскальної служби. – Ми також готові залучити представників громадських інститутів до роботи в комісії з питань податкового компромісу, що діє в центральному офісі, з метою підвищення довіри бізнесу до самої процедури. Прагнемо зробити весь процес прозорим і зрозумілим, тому орієнтуємо наш інформаційно-сервісний центр на роз’яснення будь-яких питань щодо податкового компромісу».

 

Власниками цифрових підписів від ДФС у січні стали 36,8 тис. осіб

Протягом січня поточного року до Акредитованого центру сертифікації ключів при ДФС для отримання цифрових підписів звернулися 36,8 тис. клієнтів. Їм видано 100 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Найактивнішими користувачами послуг Центру є фізичні особи, кількість яких за січень поточного року сягнула 27,7 тис. Вони отримали 62 тис. електронних підписів.

За цей період 9,1 тис. юридичних осіб стали власниками 38 тис. електронних ключів.

Нагадаємо, що Акредитований центр сертифікації ключів при ДФС, який  функціонує вже протягом трьох років, надає безкоштовні послуги електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам.

Відсутність обмежень щодо сфери використання посилених сертифікатів дозволяє клієнтам використовувати їх як для подання звітності в електронному вигляді, так і для організації електронного документообігу.

Акредитованим центром сертифікації ключів оптимізовано процедури отримання та обслуговування посилених сертифікатів, подовжено строк їх дії до двох років та збільшено (до 92) кількість представництв, у яких можна отримати цифрові підписи.

Окрім того, з метою забезпечення доступу до електронних сервісів ДФС платникам податків (юридичним особам), які зареєстровані на території Донецької та Луганської областей, установчі документи яких втрачено,  ініційовано та запроваджено спрощений порядок ідентифікації та реєстрації таких осіб.

Загалом, протягом 2012-2014 років послуги електронного цифрового підпису в Акредитованому центрі сертифікації ключів ІДД ДФС отримали більш ніж 1,5 млн. клієнтів, яким сформовано понад 3,2 млн. посилених сертифікатів.

У межах послуг засвідчення наявності електронного документа (електронних даних) на певний момент часу, за запитами клієнтів сформовано 15,5 млн. позначок часу.

За весь період функціонування Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС економія коштів клієнтів за рахунок використання безкоштовних послуг ЕЦП орієнтовно склала майже 1,2 млрд. грн. (з розрахунку середньої вартості аналогічних послуг в комерційних центрах 373 грн. за один посилений сертифікат).

 

Ігор Білоус зустрівся з представниками Інвестиційної ради

 «Сьогодні основною проблемою є стабілізація та відродження економіки. Над цим завданням потрібно активно працювати у рамках прийнятих новацій у податковій сфері. У нас є небагато часу, щоб підкоригувати прийняті закони, оптимізувати їх та зробити кращими. І це ми повинні робити разом з бізнесом у конструктивному діалозі», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус 6 лютого під засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності.

Керівник ДФС, зокрема, зазначив, що термін для внесення законодавчих змін – перший та початок другого кварталу і закликав представників бізнес-спільноти до активної роботи у цьому напрямі.

Оскільки законодавчі зміни вносилися і опрацьовувалися в непростих умовах, деякі норми мають певні неузгодженості, для відпрацювання та врегулювання яких фіскальною службою розроблено низку пропозицій.

Так, зокрема, пропонується переглянути критерії для застосування знижених ставок єдиного внеску для того, щоб більш широке коло роботодавців могли ними скористатися. Крім того, опрацьовується норма щодо рентних платежів з метою її приведення до більшої відповідності міжнародному досвіду оподаткування видобувних підприємств.

Представникам бізнесу також нагадали про можливість скористатися механізмом податкового компромісу, який надає можливість сплатити лише 5 відс. від суми податків, які не були сплачені раніше. При цьому 95 відс. цієї суми вважаються погашеними, а отже – штрафні санкції не нараховуватимуться. Скористатися податковим компромісом можна до 17 квітня 2015 року.

Крім того, з 1 січня запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі. Протягом І півріччя реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі здійснюватиметься без будь-яких обмежень. Також, не застосовуватимуться будь-які штрафи у випадку, якщо платник зареєструє податкову накладну протягом 30 календарних днів (15 днів – встановлений термін та ще 15 – порушення терміну). Такий перехідний період триватиме до 1 липня.

Окрім законотворчої роботи, серед основних цілей ДФС на поточний рік Голова ДФС України Ігор Білоус також визначив функціональну реформу відомства, яка передбачає перехід до дворівневої структури, скорочення кількості департаментів та збільшення автоматизації.  Фахівці ДФС вже працюють над концепцією майбутніх змін з урахуванням міжнародного досвіду. 

 

Анатолій Макаренко та представники ЄБА обговорили зміни у митному законодавстві

Зміни у митному законодавстві, імпортні мита та заходи, необхідні для спрощення митних процедур, обговорили під час робочої зустрічі заступник Голови ДФС України Анатолій Макаренко та представники Європейської Бізнес Асоціації.

Так, зокрема, Анатолій Макаренко поінформував присутніх про спрощення документальної процедури акредитації в митних органах. Тепер для того, щоб стати на облік у митних органах ДФС  буде достатньо лише заяви керівника підприємства. Така процедура набуде чинності після проходження відповідного процедурного процесу у Міністерстві юстиції.

Учасники зустрічі також розглянули питання щодо боротьби з контрабандою. За словами заступника Голови ДФС, потрібен комплексний підхід для боротьби з цим явищем, оскільки боротися з нею лише на кордоні – неефективно.

«Боротьбу з контрабандою потрібно здійснювати всередині держави, переслідуючи контрабандистів за допомогою закону і економічних методів. Проводити спільні заходи з СБУ та МВС, які мають відповідні підрозділи. Держава зобов’язана демонструвати суспільству реальні дії і результат, публічно притягувати до відповідальності», – підкреслив Анатолій Макаренко.

Особливу увагу присутніх викликало питання щодо ситуації з ведення бізнесу на сході країни. Так, у рамках прийнятого РНБО комплексу заходів для мінімізації фінансування сепаратизму, було проаналізовано діяльність та складено список підприємств, які працюють на території зони АТО. Бізнес-діяльність у зоні проведення антитерористичної організації регламентується виключно командуванням зони АТО і для того, щоб її провадити на цій території, платник повинен зареєструватися у зазначеному списку. 

 

Рентні платежі можуть бути переглянутими з метою приведення до більшої відповідності до міжнародного досвіду оподаткування видобувних підприємств

 «По рентним платежам зафіксовано на постійній основі ті розміри підвищених ставок, які були прийняті протягом минулого року, але це питання є досить дискусійним і в подальшому передбачено перегляд підходів до оподаткування операцій з видобутку корисних копалин з метою його удосконалення», - повідомила директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування Державної фіскальної служби України Неля Привалова під засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності 6 лютого.

Вона також нагадала присутнім, що відповідно до положень Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи”  змінилися ставки рентної плати за користування надрами для видобування окремих груп корисних копалин.

Ставки плати за користування надрами для видобування нафти, конденсату, газу природного, залізної руди визначені пунктом 252.20 статті 252 ПКУ, встановлено у таких же розмірах, що діли тимчасово, до 1 січня 2015 року, відповідно до положень підрозділу 91 „Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин”, яким доповнено розділ XX „Перехідні положення” ПКУ згідно із Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”.

Для нафти та конденсату видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 тис. метрів, ставку установлено у розмірі 45%, а понад 5 тис. метрів – 21% від вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Для газу природного, що реалізується не для формування ресурсу природного газу для потреб населення, а для інших потреб, та видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 тис. метрів – 55%, а понад 5 тис.метрів – 28% від вартості товарної продукції гірничого підприємства.

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу (згідно з п. 257.1 ст. 257 ПКУ).

«Рентні платежі обговорюються для того, щоб бути переглянутими і приведеними до більшої відповідності до міжнародного досвіду оподаткування видобувних підприємств», - додала Неля Привалова.

 

ДФС та УСПП підписали Меморандум про партнерство та співробітництво

 «Сьогодні нам потрібно повернутися до конструктивного діалогу. І не гаслами, лозунгами чи деклараціями, а реальними діями продовжити ті реформи, які вже розпочаті. Вони не ідеальні, їх потрібно підкориговувати і поглиблювати. І співпраця, яку ми сьогодні починаємо між ДФС та членами УСПП, буде спрямована на досягнення таких результатів вже протягом найближчих місяців», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 5 лютого, під час церемонії підписання Меморандуму про партнерство та співробітництво між ВГО «Український союз промисловців і підприємців» та Державною фіскальною службою України. 

Меморандум, зокрема, передбачає створення постійно діючої Узгоджувальної комісії щодо розгляду проблемних питань. Дана комісія, у межах правового поля, прийматиме узгоджені рішення щодо питань, які виникають у процесі адміністрування податків, зборів, платежів, розглядатиме та надаватиме пропозиції до проектів нормативно-правових актів, спрямованих на поліпшення справляння податків.

«Меморандум, який сьогодні підписується, за свою мету ставить постійно діючий діалог, який дасть можливість, включаючи ситуацію, яку сьогодні ми долаємо в країні, формувати умови розвитку економіки, бізнесу, підприємництва та промисловості України. Крім того, він є невід’ємною складовою наших спільних зусиль по підвищенню довіри суспільства до власної держави, до влади. Без довіри не можна реалізувати жодну серйозну структурну реформу і це вимагає постійних комунікацій і зворотного зв’язку», – зазначив президент УСПП Анатолій Кінах.

Відповідно до документу, ДФС та УСПП напрацьовуватимуть  узгоджені пропозиції щодо удосконалення фіскальної системи України, проводитимуть боротьбу з „тіньовою” економікою та зловживаннями при адмініструванні податку на додану вартість, формуватимуть належні умови для суб’єктів господарювання для переміщення товарів через митний кордон (митного контролю та митного оформлення), прозорості та правомірності визначення митної вартості товарів, працюватимуть у напрямі спрощення порядку адміністрування податків і митних платежів з урахуванням міжнародного досвіду тощо.

Крім того, сторони домовилися проводити спільну роботу над вдосконаленням податкового та митного законодавства і практики його застосування, співпрацювати з регіональними відділеннями УСПП як на центральному, так і на регіональному рівнях щодо спільного вирішення проблемних питань тощо.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє

Понад півтори тисячі запоріжців вже задекларували свої доходи

За перший місяць кампанії декларування доходів громадян на Запоріжжі подано понад 1580 декларацій. Запоріжці задекларували минулорічні доходи на суму понад 98 мільйонів гривень. Майже 600 громадян направили декларації з метою отримання податкової знижки.

Аналізуючи перші результати, начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін відзначив, що громадяни не тільки активно цікавляться нормами законодавства, зокрема, оподаткуванням доходів фізичних осіб, а й сучасними процесами звітування.

Із загальної кількості декларацій, яку отримала фіскальна служба області за січень поточного року, 12 відсотків декларанти направили нам електронною поштою. Тобто, не відвідуючи зайвий раз податкову інспекцію та економлячи власний час і ресурси. У  свою чергу, Центри обслуговування платників, де громадяни можуть заповнити декларації, працюють у посиленому режимі. Триває консультаційна робота, організовано зручний для клієнтів графік роботи, – підкреслив Олексій Кавилін.

Нагадаємо, для дистанційного звітування громадянам необхідно мати спеціальне програмне забезпечення і електронний ключ цифрового підпису. Цей он-лайн сервіс функціонує на веб-порталі Державної фіскальної служби України.

Посилені сертифікати електронного цифрового підпису на Запоріжжі можна безкоштовно і оперативно отримати в будь-якому з п'яти відділень АЦСК у м. Запоріжжі та області. Лише за січень 2015 року ключі ЕЦП видано понад 1,6 тисячі фізичних осіб.

Детальну інформацію про кампанію "Декларування 2015", роботу запорізьких ЦОПів та відділень АЦСК можна дізнатися на суб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua.

 

Всі податкові зміни – в одному банері

Відтепер платникам податків, аби дізнатися про всі новації Податкової реформи, достатньо лише натиснути кнопку банера на сайтах фіскальної служби. Новації законодавства та реформування податкової системи розміщені у відповідній рубриці "Податкові зміни 2015" на веб-порталі Державної фіскальної служби України або на суб-сайтах територіальних органах Головних управлінь ДФС в областях.

Для зручного пошуку інформації та економії часу користувачів компетентні та корисні матеріали систематизовані і розташовані в окремих підрозділах. Наприклад, до уваги платників пропонуються необхідні кроки податкових змін для економічного зростання. Окремо розміщена інформація для органів місцевого самоврядування щодо місцевих податків та зборів. Для бухгалтерів, приміром, стане у нагоді розділ "Гармонізація бухгалтерського та податкового обліку і визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток підприємств за правилами бухгалтерського обліку".

Крім того, у відповідних рубриках докладно наведені всі аспекти електронного адміністрування ПДВ, форм звітності та розробки нового програмного забезпечення, а також податкові зміни для фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, застосування спрощеної системи оподаткування, адміністрування та нарахування єдиного соціального внеску, податку на прибуток, акцизного податку, механізми трансфертного ціноутворення, погашення податкового боргу, змін ставок рентної плати, обмеження щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, впровадження податкового компромісу та багато іншого.

Банер "Податкові зміни 2015" розташовано на головних сторінках веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua/), ГУ ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua) або за прямим посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015. 

 

Від роботи запорізьких оперативників до бюджету – 3,7 млн. гривень

За результатами роботи співробітників підрозділів податкової міліції області саме така сума надійшла за минулий тиждень до бюджетів всіх рівнів.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 2 кримінальних правопорушеннях, у т.ч. 1 – за ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків) та 1 – за ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). 

 

Запорізьке підприємство замість торгівлі металами відправляло постачальникам "повітря" 

Одне з підприємств обласного центру здійснювало оптову торгівлю металами та металевими рудами. Його посадові особи, аби "нагрітися" на державних коштах, документально оформлювали неіснуючі фінансово–господарські взаємовідносин з різними підприємствами. 

Безтоварні операції, де фігурували мільйонні закупки, дали можливість шахраям не сплатити до бюджету 2,9 млн. грн. ПДВ. 

Наразі розпочато кримінальне провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України). 

 

На Запоріжжі підприємство намагалося приховати від держави понад 3 млн. гривень 

Одне з підприємств Запорізької області здійснювало господарську діяльність з виробництва та реалізації нерафінованих олій та жирів, з бюджетом розраховувалось лише частково. 

З метою мінімізації податкових зобов’язань та виведення коштів у тіньовий обіг керівництво підприємства застосувало схеми ухилення від оподаткування. Так, посадові особи незаконно завищували валові витрати. Таким чином, ухилились від сплати податків на загальну суму понад 3 млн. гривень.

Наразі розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), зазначає начальник оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Ігор Волков.

 

На Запоріжжі оперативники виявили незаконний продаж газу на 96 тис. грн.

В одному із селищ Запорізької області оперативні співробітники під час відпрацювання суб'єктів господарювання, які здійснюють торгівлю паливо-мастильними матеріалами, встановили факт реалізації скрапленого газу. 

У власника при собі не було дозволу на початок роботи та види робіт підприємства, діяльність якого пов’язана з використанням машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки та касового апарату (ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення).

 Із незаконного обігу вилучено скраплений газ на суму 96 тис. гривень. 

 

За безліцензійну торгівлю алкоголем власники позбулися товару на 21 тис. гривень

За минулий тиждень на території м. Запоріжжя оперативні співробітники ГУ ДФС області встановили 4 факти реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідних дозвільних документів (ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 21 тис. гривень.

 

У Запорізькій області працюють понад 260 підприємців із зони АТО і Криму

На сьогоднішній день кількість кримських, донецьких і луганських платників податків, які покинули окуповані території і перереєстрували свій бізнес у Запорізькій області, склала 262. І ця цифра постійно зростає – лише у січні 2015 року податкові інспекції прийняли і зареєстрували ще 36 платників.

Більша частина – понад 55 відсотків – це переселенці з Донецької області, на другому місці платники із АР Крим – понад 34 відсотки, решта – підприємці Луганської області – 10 відсотків.

Половину із загальної кількості платників взяли на облік Мелітопольська, Бердянська ОДПІ та ДПІ в Орджонікідзевському районі. Крім цих інспекцій, представники зі сходу та півдня нашої країни переважно обслуговуються в ДПІ у Жовтневому, Заводському, Шевченківському, Запорізькому та інших районах м. Запоріжжя та області.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, сьогодні органи фіскальної служби регіону приділяють належну увагу тим підприємцям, які вимушено покинули свої території та намагаються розвивати свій бізнес на Запоріжжі.

– Ми проводимо належну консультативну і роз'яснювальну роботу, намагаємося вивчати проблеми підприємців, всебічно сприяти їм. Перш за все, це стосується обслуговування. Зокрема, суб'єкти господарювання із тимчасово окупованих областей і АРК Крим можуть отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису за спрощеною процедурою. Завдання фіскальної служби – створити рівні умови надання послуг для бізнесу. Наша взаємодія повинна бути простою та зрозумілою, а діалог – мати конструктивізм для розвитку, як із запорізькими, так й іншими платниками, – наголосив Олексій Кавилін.

 

З початку адміністрування військового збору запоріжці перерахували понад 92 млн. грн.

Лише за січень поточного року нарахування цього збору склали майже 16 млн. грн. (без показників підприємств, що зареєстровані в Спеціалізованій ДПІ з обслуговування ВПП у м. Запоріжжі). 

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, з моменту впровадження цього платежу з серпня минулого року по січень 2015 року середньомісячний показник внеску запоріжців склав понад 15 млн. грн. 

З початку поточного року військовим збором обкладаються зарплата та інші платежі, які входять до фонду оплати праці, а також виграші в лотерею тощо. Ставка оподаткування залишилась на рівні 1,5% об’єкта оподаткування.

Нагадаємо відповідно до п. 162.1 ПКУ, платниками податку є: фізична особа — резидент, яка отримує доходи, як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи в Україні; податковий агент.

Відповідні зміни до ПКУ внесено Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 р. 

 

За січень запорізькі платники перерахували до бюджетів майже 346 мільйонів гривень

 За перший місяць 2015 року від запорізьких підприємців (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі) до державного бюджету надійшло майже 123 мільйони гривень, що на 9,2 мільйона гривень або на 8% перевищує сплату за січень минулого року. 

Найбільше платники забезпечили сплату до держбюджету податку на додану вартість – майже 70 мільйонів гривень. Податок на прибуток поповнив державну скарбницю на суму 25 мільйонів гривень. Військового збору надійшло 15 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів платники спрямували майже 223 мільйони гривень, що на 9,5 мільйона гривень або на 4,5% більше, ніж торік. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб сплачено майже 157 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 10,5 мільйона гривень або на 7 %. Плати за землю надійшло 36 мільйонів гривень.

Від суб'єктів малого і середнього підприємництва надходження з єдиного податку складають 23,6 мільйона гривень, а це на 2,6 мільйона гривень або на 12,6% більше, ніж за січень минулого року.

-Позитивні показники надходжень до бюджетів усіх рівнів засвідчують сумлінне ставлення запорізьких платників до сплати податків та зборів, навіть у такий економічно тяжкий для нашої держави час. Фахівці ГУ ДФС у Запорізькій області проводять активну роз’яснювальну роботу щодо змін у податковому законодавстві. І спільними зусиллями з бізнесом ми зможемо ефективно впроваджувати переваги податкової реформи для поліпшення економічної ситуації в нашому регіоні, - зазначив начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін. 

 

Олексій Кавилін: "Наше завдання – разом із бізнесом впроваджувати Податкову реформу"

На цьому наголосив начальник ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін під час зустрічі з підприємцями в ДПІ у Жовтневому районі. Також він підкреслив, що надзвичайно важливо зберігати партнерські стосунки між бізнесом та державою.

-Ми часто проводимо такі зустрічі, щоб знати ті конкретні проблеми, з якими стикається запорізький бізнес. У наш час підприємці є інвесторами держави, і для них слід завжди створювати сприятливі умови, адже вони не лише наповнюють бюджети, а й забезпечують нові робочі місця. Наша спільна задача – викорінити негативні явища економічних відносин, зокрема, корупцію, - зазначив Олексій Кавилін.

У ході зустрічі обговорювалися норми Податкової реформи, зокрема, бізнес цікавили питання щодо податку на майно, зміни в адмініструванні ЄСВ та ПДВ, проведення перевірок. 

Також Олексій Кавилін розповів підприємцям про особливості впровадження механізму податкового компромісу. Ця тема викликала жваве обговорення, адже податковий компроміс значно полегшує роботу бізнесу, який зможе відкрито працювати, проводити аудит і залучати фінансування для розвитку своєї підприємницької діяльності. Підприємці позитивно оцінюють впровадження такого механізму.

-Податковий компроміс – це крок назустріч платникам, тому що в попередні роки вони були загнані в якісь рамки, вимушені операції. Я думаю, що це дає можливість почати взаємовідносини між бізнесом та державою з чистого аркуша, - зазначає керівник одного з підприємств м. Запоріжжя Олександр Чанчиков.

По закінченню зустрічі Олексій Кавилін відвідав Центр обслуговування платників Жовтневого району та поспілкувався з його працівниками та відвідувачами.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Є запитання щодо податкових змін – напишіть нам листа!

Новації законодавства та реформування податкової системи викликали багато актуальних запитань серед запорізьких платників податків і громадськості.

Тому органи фіскальної служби регіону проводять активну роз’яснювальну роботу. Постійні виступи в електронних та друкованих ЗМІ, організовані семінари, зустрічі, виїзні засідання, "круглі столи", прес-конференції, наради та збори – далеко не повний перелік цієї кампанії.

Розуміючи, що не кожний платник може взяти особисту участь у тому чи іншому заході з метою дізнатися конкретну відповідь на запитання, що його турбує, ми пішли далі – і запровадили додатковий вид нашої співпраці. Тож, відтепер платники податків можуть надіслати свої запитання на нашу електронну скриньку.

Фахівці Головного управління ДФС у Запорізькій області будуть їх аналізувати, систематизувати та надаватимуть відповіді у форматі відеороз'яснення.

Відповідні відео будуть розміщені на суб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua), на каналі Youtube (https://www.youtube.com/channel/UCM9GDhiRJWMQZ-FcjLqsH8) та на сторінці ГУ ДФС у Запорізькій області у Facebook.

Адреса електронної скриньки для надсилання запитань: dfsua.zp@gmail.com.

Крім того, нагадуємо, що на головних сторінках веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua/), ГУ ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua) створено банер "Податкові зміни 2015", за допомогою якого можна дізнатися про всі новації Податкової реформи.

 

Запоріжці майже стовідсотково віддають перевагу процедурі електронного митного декларування 

У січні поточного року Запорізькою митницею ДФС оформлено в електронному вигляді 99,6 відсотка митних декларацій. Всього у січні фахівці митниці ДФС оформили 3,3 тис. митних декларацій. 

Серед загальної кількості декларацій більшість складають експортні – 2,3 тис. шт. Імпортних декларацій в електронному вигляді оформлено понад 1 тис. шт., транзитних – 4 шт. 

Як підкреслив начальник Запорізької митниці Олексій Мужев, розвиток системи електронного декларування товарів в Запорізькому регіоні має позитивні тенденції. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цей показник зріс майже на 2 відсотки. При цьому середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті становить 41 хвилину, а при імпорті – 1 годину 27 хвилин.

Кожному суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності, який перебуває на обліку в органах ДФС, доступна процедура електронного декларування. Системна робота щодо врегулювання питань оформлення електронних декларацій фіскальними органами позитивно позначилися на переході підприємств від паперової форми декларування до електронної.

Митна декларація та інші документи, подання яких органам доходів і зборів передбачено Митним кодексом, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.

Нагадаємо, отримати сертифікати електронного цифрового підпису можна безкоштовно в будь-якому відділенні Акредитованого центру сертифікації ключів.

 

Запорізька митниця продовжує видачу сертифікатів на товари українського походження

Протягом січня поточного року фахівці Запорізької митниці ДФС видали 26 преференційних сертифікатів про походження товарів форми EUR.1. Активними отримувачами Запорізького регіону даних сертифікатів є три бюжетоформуючих підприємства, які експортують товари власного виробництва до країн Європейської асоціації вільної торгівлі, (з них: до Швейцарії – 5, Норвегії – 8), та  до Чорногорії – 13.

Нагадуємо, що з 1 червня 2014 року запорізькі митники здійснюють видачу сертифікатів на товари українського походження, що експортуються до Чорногорії та держав – членів Європейської асоціації вільної торгівлі. Зокрема, зона вільної торгівлі забезпечує країнам-членам режим вільної торгівлі товарами та послугами, а також гарантує вільний рух капіталів та фізичних осіб.

Сертифікат видається безоплатно, протягом трьох робочих днів з дня, наступного після реєстрації заяви у митниці. Засвідчення сертифікатів здійснюється виключно доведеними зразками печаток посадових осіб митниці. Термін дії сертифіката – 4 місяці з дати його видачі.

 

Запорізькі підприємці готують касову техніку до акцизного податку

Технічні можливості відображення акцизного податку у фіскальному чеку РРО стали темою обговорення за "круглим столом"  керівництва ГУ ДФС у Запорізькій області з представниками сервісних центрів, які обслуговують РРО.

Як відомо, з 1 січня суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам, такі підакцизні товари, як пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти, біодизель, скраплений газ тощо, повинні сплачувати акцизний податок за ставкою 5 відсотків.

У ході засідання заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області Руслан Гришко обговорив з представниками сервісних підприємств технічні моменти реалізації новацій.

Учасники "круглого столу" розглянули проблемні питання сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій та окреслили оптимальні шляхи їх вирішення. Пропозиції щодо оптимізації будуть надіслані до ДФС України.

 

Протидія хабарництву починається з лекцій на антикорупційну тематику

        Протягом січня цього року управлінням внутрішньої безпеки області здійснено комплекс заходів, спрямованих на усунення корупційних діянь та інших правопорушень працівниками ДФС під час службової діяльності. 

Одним із дієвих заходів є перевірка кандидатів на посади до ДФС області. З початку року  34 кандидати пройшли даны перевірки.

З метою запобігання вчинення посадовими особами ДФС корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, фахівці управління  в колективах проводять лекції на антикорупційну тематику. Таких бесід з початку  року проведено понад 50, зазначив в.о. начальника управління внутрішньої безпеки Олег Стадніченко. 

Співробітники управління внутрішньої безпеки області  провели 10 службових перевірок, результат 6 з яких направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно з чиним законодавством. Правоохоронними органами за вказаними матеріалами розпочато 1 кримінальне провадження та  складено 1 адміністративний протокол про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». 

За результатами  службових перевірок фахівцями управління внутрішньої безпеки  направлено керівникам територіальних органів області 7 подань щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними, 7 співробітникам винесені офіційні застереження.      


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.