Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 16.05.2015

16.05.2015, 18:30    просмотров: 3335

 

Не відкладайте на останній день сплату податків!

Бердянська ОДПІ нагадує, що термін сплати податків і зборів за І квартал  –  20 травня 2015 року.

 

Підсумки Кампанії декларування доходів 

Закінчилася деклараційна кампанія 2015 року. Начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц повідомила, що більше 2 тисяч бердянців подали декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік, задекларовано дохід на загальну суму 75,2 млн. гривень. 

З початку року 2120 бердянців подали декларації про майновий стан і доходи. Найбільше надійшло декларацій від громадян, які мають у власності земельні паї та самостійно вирощують та реалізують сільськогосподарську продукцію – 705 декларацій. Ними задекларовано 3,4 млн.грн. доходу. Протягом деклараційної кампанії 422 декларації подали громадяни, які отримали доходи від надання нерухомого майна в оренду, 315 громадян подали декларації та задекларували доходи від отримання спадщини, 147 громадян задекларували доходи від продажу нерухомого майна.

 

Понад 95 млн. грн. єдиного соціального внеску надійшло від бердянських платників 

З початку 2015 року бердянські платники сплатили 95,9 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. З них 87,1 млн.грн. сплатили платники міста, 8,8 млн.грн. сплатили платники Бердянського району. Наразі, у квітні 2015 року надійшло 26 мільйонів гривень єдиного соцвнеску, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

 

Вилучено тютюнових виробів на суму 24 тис.грн.

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації тютюнових виробів без наявності будь-яких дозвільних документів в населеному пункті Бердянського району. Незаконну діяльність здійснювала громадянка М. В результаті перевірки вилучено тютюнові виробів на суму 24 тис.грн.

 

Робота Бердянської ОДПІ зі зверненнями громадян за січень-квітень 2015 рік

Протягом січня-квітня 2015 року до Бердянської ОДПІ надійшло 19 письмових звернень громадян, що на 13 звернень більше, ніж за відповідний період 2014 року, з них розглянуто 17 звернень, 2 знаходиться на розгляді, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

 З 19-ти звернень, які надійшли протягом січня-квітня до інспекції, в трьох випадках громадяни з’ясовували процедуру відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податку. В чотирьох випадках заявники повідомляли про можливі порушення податкового законодавства.

Вся інформація, викладена у зверненнях, ретельно відпрацьовується фахівцями та надаються відповіді в терміни передбачені законодавством. 

Особистий прийом громадян керівним складом і посадовими особами Бердянської ОДПІ здійснюється згідно графіку. З початку року керівним складом та посадовими особами Бердянської ОДПІ здійснено 19 особистих прийомів. Основні питання порушені громадянами на особистих прийомах стосувалися роз’яснення законодавства відносно плати за землю, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, реєстрації платників та  відмови від від реєстраційного номера облікової картки платника податку. 

 

Протягом січня-квітня у Центрі обслуговування платників надано понад 3500 адмінпослуг

З початку 2015 року Бердянською ОДПІ було надано 3594 адміністративних послуг у Центрі обслуговування платників податків. Зокрема, видано 1760 карток платників податків, надано 422 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, зареєстровано 250 книг обліку розрахункових операцій та 124  книги обліку доходів і витрат, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Для відвідувачів Центру створені всі умови для комфортного отримання адміністративних послуг. Спеціалісти Центру приділяють увагу кожному платнику. На стендах розміщена необхідна інформація щодо реєстрації платників податків, заповнення та подачі податкової звітності юридичними та фізичними особами, обчислення та сплати податків до бюджету, графіки особистого прийому громадян посадовими особами Бердянської ОДПІ та інша корисна інформація.

 

Новини законодавства

Списана банком заборгованість за фінансовим кредитом в іноземній валюті не обкладається ПДФО з 1 січня 2015 року

07.05.2015 р., набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо кредитних зобов’язань» від 09.04.2015 р. № 321-VIII.

Ним, зокрема, передбачено звільнення від обкладення ПДФО суми боргу, прощеного кредитором, у розмірі різниці між основною сумою валютного кредиту, визначеною за офіційним курсом НБУ на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом НБУ станом на 1 січня 2014 року.

Не оподатковується також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощеними (анульованими) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до спливу строку позовної давності.

Зазначені вище норми застосовуються до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 1 січня 2014 року, та операцій із прощення (анулювання) кредитором боржникові заборгованості за кредитом в інвалюті, що здійснювалися, починаючи з 1 січня 2015 року.

 

Новий звіт з ЄСВ вперше подається за травень 2015 року

30 квітня 2015 року набув чинності «Порядок формування та подання страхувальниками звіту шодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затверджений наказом МФУ від 14.04.2015 № 435, який встановлює порядок, строки подання зазначеного звіту до фіскальних органів та його форму. 

Звіт до фіскальних органів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік у фіскальних органах.

При цьому, звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за квітень 2015 року ( у травні 2015 року) подається за формами звітності, затвердженими наказом Міндоходів України від 09.09.13 №454 (тобто за «старими» формами).

Звітність відповідно до Порядку №435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 (звіти за травень 2015 року).

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 30.04.2015 №15939/7/99-99-17-03-01-17.

 

Затверджена нова декларація про максимальні роздрібні ціни на  підакцизні товари

30 квітня 2015 року набув чинності Наказ МФУ «Про затвердження форми Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), Порядку складання та подання Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію)» від 25.03.2015 р. № 359, яким  затверджена нова декларація про максимальні роздрібні ціни на  підакцизні товари (продукцію) (наказ опубліковано в Офіційному віснику України від 30.04.15 №32).

Декларація до  органу фіскальної служби подається виробником або імпортером підакцизних товарів. 

У декларації повинні міститися відомості про встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на всі підакцизні товари (продукцію), що вироблені або імпортуються до України, і дата, з якою встановлюються максимальні роздрібні ціни.

У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться в декларації, поданій виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції), виробник або імпортер повинен подати нову декларацію.  

При цьому, зміна будь-яких відомостей, що містяться в декларації, може здійснюватися не частіше двох разів на місяць.

 

Роз’яснення податкового законодавства

З 1 липня 2015 року підприємці - платники єдиного податку 3-ї групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій

Фізичні особи - платники єдиного податку третьої груп при готівкових розрахунках мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) тільки якщо діяльність здійснюється на ринках або дрібнороздрібний продаж товарів відбувається через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках фізичні особи - платники єдиного податку третьої групи зобов'язані застосовувати РРО. 

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку другої та третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у своїй господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з дати початку застосування РРО та до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок щодо дотримання порядку застосування РРО.

 

Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності з 01.01.2015

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема встановлено граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) для всіх категорій земельних ділянок.

Так, відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;

- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Тобто норми ст. 288 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.

При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого п. 288.5 ст. 288 ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

 

Порядок сплати ПДВ до бюждету з 01.01.2015 року

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), які набрали чинності 01.01.2015, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):

- до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;

- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.

Згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.

Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки.

За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

 

Як оподатковуються ПДФО доходи, нараховані на користь ФО у вигляді дивідендів

Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Під терміном «пасивні доходи» для цілей цього розділу слід розуміти, зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу).

Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм п. 170.5 ст. 170 ПКУ.

Пасивні доходи, у тому числі нараховані у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нараховані резидентами-платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) оподатковуються за ставкою 5 відсотків.

Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб ( у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати, та оподатковуються за ставками 15 та 20 відсотків.

У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 відсотків та/або 20 відсотків.

 

Чи можна застосовувати понижуючий коефіцієнт до ставки ЄСВ під час нарахування й виплати авансу

У разі якщо платником за звiтний мiсяць виконано умови застосування понижуючого коефіцієнта, застосування коефіцієнта до ставки ЄСВ під час нарахування й виплати заробітної плати за першу половину звітного місяця буде правомірним. Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру ЄСВ у звітному місяці не виконано, то, відповідно, застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним. 

У разі несплати, неповної сплати або несвоєчасної сплати суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), передбачено застосування штрафу до платника ЄСВ у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. Розрахунок зазначеної штрафної санкції здійснюється за даними акта перевірки.

Відповідні висновки наведені в листі ДФС від 28.04.2015 р. № 15273/7/99-99-17-03-01-17.

 

За яких умов ФОП можуть бути платником єдиного податку

Відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 гривень. (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

Разом з цим, п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:

суб’єкти господарювання (фізичні особи - підприємці), які здійснюють:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України ”Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ;

7) діяльність з управління підприємствами;

8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

11) фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;

12) фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

13) страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

14) фізичні особи - нерезиденти;

15) суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

 

Як заповнюється звіт по ЄСВ при отриманні компенсації середнього заробітку мобілізованих

З березня 2015 року за умови подання звітів підприємствам надається компенсація середнього заробітку мобілізованих працівників, яка звільняється від сплати ЄСВ. Такий дохід відображається у таблиці 1 звіту з ЄСВ тільки в рядку 1.1 з перенесенням до рядка 1.

У таблиці 6 звіту з ЄСВ інформація про таких осіб відображається з обов'язковим зазначенням реквізитів:

11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;

15 «Кількість календарних днів перебування в трудових/ЦП відношеннях на протязі звітного місяця»;

17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (всього з початку звітного місяця)».

Реквізити 18 та 19 в таблиці 6 звіту не заповнюються.

Якщо ж підприємство не отримує компенсацію з бюджету, то на такий середній заробіток нараховується ЄСВ, тобто, форма № Д4 заповнюється в загальному порядку.

 

Розмір держдивідендів залишили на колишньому рівні

Кабмін постановою від 22.04.2015 р. № 241 затвердив базовий норматив держдивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності в 2014 році в розмірі 50 %.

Нагадаємо, щорічний базовий норматив стосується господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, оскільки їх обов'язок спрямовувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів державі закріплена в п. 5 ст. 11 Закону про управління об'єктами державної власності.

Як ми вже повідомляли раніше, Мінекономрозвитку пропонувало підвищити розмір держдивідендів до 80 %.

Крім того, розрахунок обсягу чистого прибутку за 2014 рік для визначення частини чистого прибутку (доходу), що відраховується до держбюджету, здійснюється за оновленим порядком.

 

Повернення товару закінчення 1095 днів: як відкоригувати податковий кредит та зобов'язання

Державна фіскальна служба відповіла на питання, чи необхідно платнику ПДВ – покупцю коригувати податковий кредит при поверненні продавцю товарів, з моменту придбання яких минуло більше 1095 днів.

Якщо зміна суми компенсації вартості товарів/послуг чи повернення товарів відбувається після спливу 1095 днів з періоду, в якому були визначені податкові зобов'язання з ПДВ, платник податку-постачальник і платник податку-покупець не може відкоригувати податкові зобов'язання і податковий кредит, визначені 1095 і більше днів тому.

Тому при поверненні покупцем таких товарів операція визнається операцією з постачання, за якою повинні бути нараховані податкові зобов'язання. Така поставка відображається в податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, у якому відбулось повернення товарів продавцю. Податкове зобов'язання продавець не зменшує.

У разі подальшого використання таких товарів в оподатковуваних операціях, платник податку – отримувач товарів буде мати право на податковий кредит.

 

Відображення від'ємного значення в деклараціях з ПДВ

Державна фіскальна служба відповіла на питання, як в податковій декларації з ПДВ 0121-0123/0130 за лютий / I квартал 2015 року враховується сума від'ємного значення ПДВ, заявлена в рядках 20.2, 24 декларації з ПДВ за січень 2015 року / IV квартал 2014 року.

Податківці нагадали, що сума від'ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 22.1 + рядок 23.3), відображається в рядку 24 і переноситься в рядок 20.1 наступного звітного (податкового) періоду.

У деклараціях 0121-0123/0130 до рядка 24 переноситься значення рядка 22.

У деклараціях 0121-0123/0130 за перший звітний період 2015 року (лютий / I квартал 2015 року) в рядок 20.1 переноситься значення рядка 24 декларації за січень 2015 року / IV квартал 2014 року.

При цьому рядок 23 в деклараціях 0121-0123/0130 не заповнюється.

Отже, сума від'ємного значення ПДВ, задекларована в рядку 20.2 та 24 декларації 0121-0123/0130 за січень 2015 року / IV квартал 2014 року, переноситься в рядок 20.1 декларації за лютий / I квартал 2015 року.

 

Коригування податкових зобов'язань при зміні номенклатури товарів

Державна фіскальна служба відповіла на питання, як відкоригувати податкові зобов'язання, нараховані за ставкою 20 %, у разі зміни номенклатури товарів/послуг, якщо фактично поставлені товари/послуги звільнені від ПДВ або оподатковуються за нульовою ставкою.

Постачальник, який при поставці звільнених від ПДВ товарів/послуг нараховував ПДВ із застосуванням основної ставки 20 %, для виправлення помилки має скласти розрахунок коригування. У ньому зі знаком «-» постачальник коригує обсяг операції, до якої застосовувалася основна ставка (такий розрахунок коригування є підставою для зменшення податкових зобов'язань продавця і податкового кредиту покупця), і виписує другий розрахунок коригування до цієї ж податкової накладної, в якому обсяг поставки вказується із застосуванням режиму звільнення від оподаткування.

 

Що є базою оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі тютюнових виробів

Відповідно до пп. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) максимальні роздрібні ціни – ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому ПКУ. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Підпунктом 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Таким чином, базою оподаткування акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюнових виробів є вартість (з податком на додану вартість) таких тютюнових виробів. Слід зазначити, що роздрібна ціна тютюнових виробів не може бути більшою за максимальну роздрібну ціну таких тютюнових виробів, збільшену на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 

Оподаткування поворотної фінансової допомоги у юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи

Доходом платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи - є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Разом з тим, до складу доходу не включається суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання.

Якщо ж термін користування такою фінансовою допомогою перевищить 12 місяців, то за підсумками звітного періоду, в якому закінчується 12-місячний термін, необхідно суму такої допомоги включити до бази оподаткування єдиним податком.

Вказана норма передбачена п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України.

Якщо підприємцю - платнику єдиного податку потрібен витяг з реєстру платників 

єдиного податку

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку 

Державний фіскальний орган веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Отже підприємець – платник єдиного податку для отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, повинен звернутися із запитом про отримання такого витягу до фіскального органу за місцем своєї податкової адреси.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі

Зазначений порядок визначений ст. 299 Податкового кодексу України.

Коли сплачується рентна плата за використання води

Суб'єкти господарювання, які використовують воду для господарсько-питних потреб, є платниками рентної плати за спеціальне використання води .

Не сплачують рентну плату тільки ті водокористувачі, зокрема, юридичні особи, фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку, що використовують воду  для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб. А саме: використовують воду в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані. 

Водокористувач, який має дозвіл на спеціальне водокористування та використовує воду, у т. ч. і для господарських потреб, є платником рентної плати.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України  від 03.03.2015 р. № 4466/6/99-99-15-04-01-15.

 

Як оподатковуються податком на доходи, нараховані на користь фізичної особи у вигляді дивідендів

Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Під терміном «пасивні доходи» для цілей цього розділу слід розуміти, зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу).

Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм

 п. 170.5 ст. 170 ПКУ.

Пасивні доходи, у тому числі нараховані у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нараховані резидентами-платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) оподатковуються за ставкою 5 відсотків.

Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати, та оподатковуються за ставками 15 та 20 відсотків.

 

У звітності по ЄСВ нові категорії, типи рядки й графи

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (далі ? Порядок № 435) набрав чинності 30 квітня 2015 року. Але він застосовуватиметься тільки починаючи зі звітності за травень 2015.року, про що повідомила ДФС у листі від  30.04.2015 р. № 15939/7/99-99-17-03-01-17.

У формах звітності тепер передбачена можливість для відображення донараховного ЄСВ (при визначенні бази нарахування єдиного внеску не нижче ніж розмір мінзарплати) та понижуючого коефіцієнта по ЄСВ.

Так у заголовній частині таблиці 1 Форми № Д4 передбачено нові реквізити, введення яких пов’язане з застосування понижуючого коефіцієнта такі як:

•застосування коефіцієнта (за наявності);

•розмір коефіцієнта (за наявності);

•середня заробітна плата за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта);

•середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік (при застосуванні коефіцієнта).

У таблиці 1 Форми № Д4 також виділено окремі рядки для додаткової бази нарахування (із розрахунку мінзарплати) та відображення донарахування (зменшення) сум нарахованого єдиного внеску за минулі періоди, пов’язані з визначенням додаткової бази нарахування  та застосування понижуючого коефіцієнта по ЄСВ.

 Також введено нові категорії застрахованих осіб:

• «47» ? для  сум нарахованої середньої заробітної плати працівників (на яку нараховується (утримується) ЄСВ), який призначений, зокрема, для відображення середнього заробітку мобілізованих працівників, який не підлягає компенсації з держбюджету;

•«48» ? для виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на які не нараховується ЄСВ і не утримується;

•«49» ? застосовується, якщо сума зарплати, нарахована у розмірі меншому за мінзарплату, працівникам, яким на період антитерористичної операції (з урахуванням часу на повернення) надано відпустку без збереження зарплати, згідно з нормами Закону України від 15.01.2015 р. № 121- VIII.  

Скоротився й Довідник кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства, наведений у додатку 3 до Порядку № 435.

 

Щодо порядку виписки податкових накладних постачальниками електроенергії

Починаючи з 1 січня 2015 року, відповідно до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), платники податку, які постачають електричну енергію, складають податкові накладні щодекадно на суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за таку електричну енергію на їх поточні рахунки протягом відповідної декади. В останній день місяця такі платники податку складають податкові накладні / розрахунки коригування за результатами остаточного розрахунку зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом такого місяця.

Отже, платник податку, який постачає електричну енергію, не повинен складати окремі податкові накладні на кожне надходження коштів за електричну енергію.

Так, наприклад, у разі надходження на поточний рахунок платника податку, який постачає електричну енергію, коштів від споживача в рахунок оплати за електричну енергію 5-го, 7-го та 10-го числа місяця такий платник податку складає одну податкову накладну 10-го числа, в якій враховуються всі суми коштів, отримані 5-го, 7-го та 10-го числа такого місяця.

При цьому в графі 2 податкової накладної "Дата виникнення податкового зобов'язання (постачання (оплати 2))" зазначається дата виписки податкової накладної, тобто 10-те число звітного місяця.

В останній день місяця платник податку, який постачає електричну енергію, складає податкову накладну, в якій враховує суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за електричну енергію на поточний рахунок протягом третьої декади місяця, та додатково враховує остаточний розрахунок зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом всього місяця.

Якщо в місяці 31 (28) календарний день, то за третю декаду місяця податкова накладна складається 31-го (28-го) числа такого місяця. У такій податковій накладній платник податку враховує суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за електричну енергію на поточний рахунок протягом третьої декади місяця (за 11 (8) календарних днів), та додатково враховує остаточний розрахунок зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом всього місяця. Окрема податкова накладна за третю декаду місяця, в якому 31 календарний день, 30-го числа такого місяця не складається..

Лист ДФСУ від 23.02.2015,  № 3706/6/99-99-19-03-02-1

 

Про статус неприбутковості громадського об'єднання

Згідно з положеннями ст. 1 Закону України від 22 березня 2012 року N 4572-VI "Про громадські об'єднання", із змінами та доповненнями (далі - Закон N 4572), громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів.

За організаційно-правовою формою громадське об'єднання утворюється як громадська організація або громадська спілка.

Якщо засновниками та членами (учасниками) громадського об'єднання є фізичні особи, то таке громадське об'єднання вважається громадською організацією. У разі коли засновниками громадського об'єднання є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи, то таке громадське об'єднання є громадською спілкою.

Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Одним із принципів діяльності громадських об'єднань є відсутність майнового інтересу, яка передбачає, що члени (учасники) громадського об'єднання не мають права на частку майна громадського об'єднання та не відповідають за його зобов'язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об'єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об'єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи) (п. 6 ст. 3 Закону N 4572).

Громадське об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи, підлягає реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", з урахуванням особливостей, установлених цим Законом.

Відповідно до вимог п. 3 ст. 10 Закону N 4572 у загальній назві громадського об'єднання зазначається його організаційно-правова форма ("громадська організація", "громадська спілка"). Крім того, згідно з п. 1 ст. 17 Закону N 4572 громадські об'єднання обліковуються в Реєстрі громадських об'єднань, який веде уповноважений орган з питань реєстрації.

Отже, якщо непідприємницька організація є громадським об'єднанням, утвореним з урахуванням вимог Закону N 4572, така організація може скористатися правом для отримання статусу неприбуткової організації відповідно до положень пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу за умови, що метою її діяльності не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

До внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 р. N 37, громадські організації, які станом на 31.12.2014 р. внесені до Реєстру та відповідають умовам, визначеним пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Кодексу (метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій), продовжують використовувати статус неприбутковості та не є платниками податку на прибуток. 

Лист ДФСУ від 12.03.2015 р. N 5146/6/99-99-19-02-02-15).

 

Щодо обкладення податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів

Згідно з пп. "в" п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, застосовується ставка податку на додану вартість у розмірі 7 %.

Таким чином, для застосування ставки податку на додану вартість у розмірі 7 % до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів такі препарати мають бути:

дозволені для виробництва і застосування в Україні;

внесені до Державного реєстру лікарських засобів.

У разі якщо під час здійснення операцій з постачання на митній території України та/або ввезення на митну територію України лікарських засобів не дотримано хоча б однієї із зазначених умов, тобто такі ліки не дозволені для виробництва і застосування в Україні або їх не внесено до Державного реєстру лікарських засобів, операції з постачання таких препаратів та їх ввезення на митну територію України оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

Лист ДФСУ від 30.03.2015 р. N 6490/6/99-99-19-03-0275).

 

Як скласти податкову накладну за щоденними підсумками операцій

Операції з постачання товарів (у тому числі підакцизних та імпортованих) в податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій у разі поставки за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), відображаються наступним чином:

– окремим рядком показники з постачання підакцизних та імпортованих товарів за кодами УКТ ЗЕД;

– окремим рядком показники щодо загальної суми вартості поставлених товарів, за винятком обсягів поставки підакцизних та імпортованих товарів, при цьому в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної зазначається «Товари/послуги в асортименті»;

– графи 5.1, 5.2, 6 і 7 не заповнюються.

У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій у разі постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), обсяг операцій за касовими чеками, роздрукованим протягом дня, та суми ПДВ, визначені за такими операціями, зазначаються загальною сумою. Ця сума повинна відповідати виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті.

Отже, у графах 8, 9 і 10 відображається загальний обсяг поставки (база оподаткування) товарів/послуг в залежності від ставки оподаткування.

У графі 13 вказується загальна сума коштів, що підлягає сплаті.

При заповненні рядка «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної за щоденними підсумками операцій:

– у полі «вид договору» вказується вид договору, на підставі якого платник ПДВ здійснює операції з постачання, наприклад: «Договір купівлі-продажу», «Договір виконання робіт», «Договір надання послуг» тощо;

– поля «від» і «№» цивільно-правового договору не заповнюються;

– в полі «форма проведених розрахунків» вказується готівка, оплата з поточного рахунку, чек тощо.

 

Законодавство щодо виробництва та обігу алкогольних напоїв

Відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року набувають чинності зміни внесені до Податкового Кодексу України та Закону України від 19.12.1995 №481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі ЗУ №481) в частині оподаткування при виробництві та обігу пива, а саме:  пиво включається до складу алкогольних напоїв.

1) Відповідно до абз.3 статті 2 ЗУ №481 виробництво алкогольних напоїв здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.   

Статтею 8 ЗУ №481 визначено, що суб'єкти господарювання, виробничі цехи, дільниці, лабораторії та інші структурні підрозділи, які здійснюють виробництво і контроль за виробництвом алкогольних напоїв підлягають обов'язковій атестації на відповідність вимогам, що встановлені чинними законодавчими актами України щодо забезпечення життя та здоров'я людей, охорони навколишнього природного середовища, повного технологічного циклу виробництва коньяку, алкогольних напоїв за коньячною технологією і тютюнових виробів, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам.

Ліцензія на право виробництва алкогольних напоїв видається після проведення атестації суб'єкта господарювання, яка є чинною протягом терміну дії зазначеної ліцензії.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта підприємницької діяльності, до якої додаються: 

- копії засновницьких документів та документів, що підтверджують державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності; 

- дозвіл про допуск підприємства до виробництва продукції, виданий відповідним органом державного пожежного нагляду; 

- дозвіл на початок роботи підприємства, виданий територіальним управлінням Державного комітету України по нагляду за охороною праці; 

- довідка відповідного органу державної санітарно-епідемічної служби про санітарно-технічний стан виробництва і безпеки праці; 

- атестат виробництва, виданий органами центрального органу виконавчої влади, уповноваженого відповідно до законодавства; 

- документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію; 

- свідоцтва на знаки для товарів і послуг; або рішення про прийняття заявок на реєстрацію знаків для товарів і послуг; або дозволи власників знаків для товарів і послуг (якщо такі знаки зареєстровані після набрання чинності Законом № 481/95-ВР); довідки органу ДПС України про взяття заявника на облік як платника податків та про внесення місць зберігання спирту до Єдиного державного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр) (для виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового та алкогольних напоїв). 

Зазначені документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Заява про видачу ліцензії та наведені документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України, рекомендованим листом (відповідно до розпорядження КМ України від 14 вересня 2011р. N870-р та наказу ДФС України від 13.01.2015 №7 - Департамент контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДФС України). У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла. Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 30 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів

2) Відповідно до абз.5 статті 2 ЗУ № 481  виробництво алкогольних напоїв здійснюється за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання спирту. 

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання спирту, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків. 

До заяви додаються документ, що підтверджує право користування цим приміщенням, та довідка про відповідність місця зберігання спирту вимогам, встановленим центральним органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДФС України за формою, затвердженою Наказом ДПА України від 28.05.2002,  № 251 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру".

3) Відповідно до статті 15 ЗУ №481  оптова та/або  роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.  При цьому встановлено річну плату за ліцензії на право:

-оптової торгівлі у розмірі  500,0 тис.грн.;

-роздрібної торгівлі - на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі – 8,0 тис.грн., а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 0,5 тис.грн. 

При цьому, відповідно до ст.1 ЗУ №481  місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів;

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво або імпорт алкогольних напоїв здійснюють поставку цієї продукції суб'єктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю.

4)  Зберігання алкогольних напоїв здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. 

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі.

Для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головних управлінь ДФС України за місцезнаходженням місця зберігання за формою, затвердженою Наказом ДПА України від 28.05.2002,  № 251 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру"

 

Єдиний соціальний внесок

Чи потрібно подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ СГ, який не має найманих працівників?

Якщо юридичні особи та фізичні особи – підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту), Звіт до фіскальних органів ними не подається.   

При цьому, фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подавати звіт за себе незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

У яких випадках подається таблиця 5 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ?

Відповідно до п. 8 розд. ІV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі Порядок № 435), таблиця 5 «Відомості про трудові відносини осіб» додатка 4 до Порядку № 435 призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб та подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду:

було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) із застрахованою особою;

було укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце;

особі надано відпустку по догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку;

особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

У разі коли за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правового договору), надання відповідної відпустки, таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку не формується та не надається до фіскального органу.

Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір, а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5 додатка 4: перший запис із зазначенням дати припинення трудових відносин; другий - із зазначенням дати початку трудових відносин.

У разі коли особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата початку відпустки.

У разі коли у особи закінчилась відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку або відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, у звітному місяці зазначається дата закінчення відпустки.

Яким чином страхувальнику у звіті щодо сум нарахованого ЄВ після закінчення терміну його подання, виправити помилки, що стосуються грошових показників?

 Відповідно до п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до цього Порядку.

Графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 12.

Коди типу нарахувань 2 – 9 зазначаються лише у випадках донарахування або зменшення суми єдиного та страхового внесків застрахованій особі.

Якщо донараховують або зменшують суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 2 та 3:

2 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму ЄВ;

3 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму ЄВ.

Якщо донараховують або зменшують суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року, на суму заробітної плати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань 6 – 9, зокрема:

6 - сума заробітної плати (доходу), нарахована в попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року;

7 - сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 01 січня 2011 року.

Чи передбачена відповідальність при самостійному виправлені у звіті щодо сум нарахованого ЄВ помилок, які не впливають на суму нарахованої заробітної плати /доходу та суму ЄВ?

До страхувальників, які самостійно виявили недостовірну інформацію у реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, та надали індивідуальні відомості про застраховану особу з позначками «додаткова» або «скасовуюча» та «початкова» до системи персоніфікованого обліку за попередні звітні періоди, фінансові та адміністративні санкції не застосовуються.

 

Платники запитували

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО компенсація працівникам вартості пально-мастильних матеріалів, витрачених в межах господарської діяльності СГ, у разі використання працівниками власних транспортних засобів?

Якщо підприємство відшкодовує витрати, понесені працівниками підприємства на придбання пально-мастильних матеріалів для транспортних засобів, використовуючи їх у господарській діяльності, сума вищезазначеного відшкодування підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо.

 

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО участь у семінарі (конференції, навчанні) найманого працівника, якщо семінар (конференція, навчання) проводиться за профілем діяльності ЮОи у т.ч. за кордоном? 

Кошти сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2015 році – 1710 грн. за кожний місяці навчання, за умови дотримання інших норм, визначених у п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Кодексу та витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника, не включається до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника). У разі порушення умов та в частині перевищення суми, визначених п.п. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Кодексу кошти, сплачені роботодавцем за навчання фізичної особи прирівнюється до додаткового блага та оподатковується за ставками 15 (20) відс.

Щодо участі працівника у семінарах та конференціях. У разі якщо запрошеною стороною семінару (конференції) та за умовами договору отримувач інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник, то сума сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Водночас, якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, то сума, сплачена юридичною особою (роботодавцем) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником у вигляді додаткового благо, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковується за ставками 15 (20) відс. 

 

Який порядок заповнення гр. 3а та гр. 3 податкового розрахунку за ф. 1ДФ, а саме без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску та військового збору (у періоді його справляння) чи з вирахуванням, якщо заробітна плата виплачується систематично? 

У графі 3а нарахований дохід відображається повністю, без вирахування із суми доходу сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та єдиного внеску (далі – ЄВ) та військового збору (у періоді його справляння), які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи.

У графі 3 податкового розрахунку за ф. 1 ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку у відповідності із нарахованим доходом, а саме - без вирахування із суми нарахованого доходу сум ПДФО та ЄВ та військового збору (у періоді його справляння), які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи.

 

Який порядок заповнення податкового розрахунку за ф. 1ДФ при виплаті доходу на користь фізичної особи у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу «153» та чи необхідно заповнювати гр. 3а та гр. 3, або лише гр. 3? 

При виплаті доходу на користь фізичної особи у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу «153» в податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається сума нарахованого доходу у графі 3а, сума виплаченого доходу - у графі 3, а у графі 4а (нарахований податок на доходи фізичних осіб) та графі 4 (перерахований податок на доходи фізичних осіб) проставляються нулі.

 

Чи відображається у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. 1ДФ, сума поворотної фінансової допомоги, яка надається фізичною особою юридичній особі або повертається юридичною особою фізичній особі? 

Так, відображається. 

У разі отримання поворотної фінансової допомоги фізичною особою від юридичної особи, у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається уся сума отриманої допомоги.

Якщо поворотну фінансову допомогу отримує юридична особа від фізичної особи та відповідно до термінів, які зазначаються у договорі позики, юридична особа повертає частину отриманої допомоги фізичній особі, то у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається лише частина повернутої допомоги.

 

За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума доходу, нарахована на користь фізичних осіб - зовнішніх сумісників, оформлених за трудовою угодою?

Доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) зазначаються за ознакою доходу «101», як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору відображаються за ознакою доходу «102».

 

Чи потрібно подавати податковий розрахунок за ф. 1ДФ та заповнювати графу 7 «Дата звільнення з роботи», у разі, якщо у кварталі звільнення працівнику не нараховувався та не виплачувався дохід? 

У разі відсутності нарахування та виплати доходу в кварталі, в якому відбулося звільнення працівника податковий розрахунок за ф. 1ДФ не подається та графа 7 «Дата звільнення з роботи» такого розрахунку не заповнюється.

 

Як у податковому розрахунку за ф. 1ДФ заповнюються графи 3, 3а та 4, 4а рядків «Військовий збір» та «Оподаткування процентів», якщо дохід нараховано в одному місяці, а виплачено в іншому (наприклад, за березень у квітні)? 

Якщо дохід нараховано в одному місяці, а виплачено в іншому (наприклад, за березень у квітні), то графи 3, 3а та 4, 4а рядків «Військовий збір» та «Оподаткування процентів» розділу II податкового розрахунку за ф.1ДФ заповнюються аналогічно відповідним графам розділу I такого розрахунку.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

На Запоріжжі суб’єкти ЗЕД сплатили понад 1,6 млрд. грн. митних платежів 

З початку поточного року Запорізькою митницею ДФС перераховано понад 1,6 млрд. грн. до Державного бюджету сплачених суб’єктами ЗЕД. Левову частку платежів склала сплата  податку на додану вартість - понад 1,4 млрд. грн., мита - майже 199 млн. грн., акцизного податку - 1,1 млн. грн. Цьогорічні показники бюджетних надходжень у порівнянні з минулим роком збільшилися на 640 мільйонів грн. Лише у квітні  поточного року до бюджету сплачено більше  448 мільйонів грн., що на 159 мільйонів перевищує минулорічні надходження., -  зазначив начальник Запорізької митниці ДФС  Олексій Мужев  у ході прес-конференції для представників ЗМІ. 

Стабільно високими залишаються об’єми зовнішньоекономічних операцій. Запорізькою митницею ДФС оформлено таких операцій на суму 1,1 млрд. дол. США. З них експортних операцій на суму 766 млн. дол. США, імпортних - 357 млн. дол. США.

Загальна вага вантажів, переміщення яких оформлене запорізькими митниками складає понад  3млн. тонн.

Не залишається без уваги і правоохоронна робота. За чотири місяці цього року фахівцями Запорізької митниці зафіксовано 136 фактів порушень митного законодавства на суму близько 16 мільйонів грн., накладено штрафів на суму понад 3,5 млн. грн. – повідомив Олексій Мужев. 

 

Запорізькою митницею ДФС оформлено майже 14 тис. митних декларацій

Саме таку кількість митних декларацій оформлено Запорізькою митницею ДФС, зокрема  у режимі експорту 9,7 тис. шт. імпорту – майже 4 тис. шт. 

Незмінно високим залишається відсоток митних декларацій, поданих в електронному вигляді: за одиничними виключеннями забезпечено 100-процентне електронне декларування. Минулого року таких декларацій було оформлено 96%, - зазначив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев.

Це дозволяє проводити оформлення митних декларацій  в середньому  за 1 годину 16 хвилин (минулого періоду -  1 година 28 хвилин). 

Кількість митних оглядів, проведених митницею за чотири місяці 2015 року зменшилося порівняно з аналогічним періодом минулого року удвічі.

 

До підрозділів ДФС  області надійшло  понад 200 письмових звернень від запоріжців

З початку поточного року до підрозділів ДФС у Запорізькій області надійшло 216 письмових звернень. З них: 215 заяв, 1 скарга, пропозицій не надходило. 

За результатами проведеного аналізу звернень,  встановлено, що у 62 випадках запоріжці інформували  органи влади про ухилення від сплати податків, у 54 випадках  щодо проведення контрольно-перевірочної роботи, у 58 випадках заявники звертались до територіальних органів з метою отримання податкової консультації індивідуального характеру, у відповідності до вимог ст.52 Податкового кодексу України.

Всього протягом чотирьох місяців поточного року розглянуто 186 звернень.

З них 31 вирішено позитивно, 141 роз’яснено, 13 надіслано за належністю, 1 визнано анонімним. Залишаються на виконанні - 30 звернень, термін яких, ще не настав. 

За січень - квітень цього року до територіальних органів ДФС у Запорізькій області надійшло 13 колективних звернень громадян. 

Повторних звернень до органів ДФС у Запорізькій області не надходило.

 

На Запоріжжі проведено 282 особистих прийомів громадян

За чотири місяці поточного року посадовими особами ДФС у Запорізькій області проведено 282 особистих прийомів громадян, у тому числі 121 виїзних.  

Найбільш актуальними на особистих прийомах були питання щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб - 97 звернень,  оподаткування доходів підприємницької діяльності – 46 звернень, сплати ЄСВ –  21 звернення,  плати за землю – 25 звернень. 

Найчастіше  на особистих прийомах до посадових осіб підрозділів ДФС у Запорізькій області звертались СПД-фізичні особи, робітники підприємств та селяни, пенсіонери.

Податківці нагадують, що з графіком прийому громадян посадовими особами ДФС у Запорізькій області всі бажаючі можуть ознайомитися на  суб-сайті ГУ ДФС у Запорізькій області.

 

До органів ДФС у Запорізькій області надійшло 45 запитів на інформацію

Із загальної кількості запитів, надійшло  26 – від юридичних осіб, 7 запитів від фізичних осіб, 7 - від інших органів виконавчої влади, як належному розпоряднику інформації, від представників засобів масової інформації надійшло 3 запита,  2 – від об'єднань громадян без статусу юридичної особи. 

Отримано поштою 38 запита, 7 - електронною поштою. 

За наслідками розгляду  надано відповідь на 24 запити, по 19  було надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом,   2 знаходяться на виконанні.

 

Слідчими управління фінансових розслідувань області розпочато 90 кримінальних проваджень

Саме стільки кримінальних проваджень розпочали фахівці слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Запорізькій області з початку поточного року, з них -  41 кримінальне провадження закінчено.

До суду направлено 12 з обвинувальним актом та 4 клопотань про звільнення осіб від кримінальної відповідальності, - зазначив начальник слідчого управління фінансових розслідувань  ГУ ДФС у Запорізькій області  Артем  Радзівіло.

У зв’язку із досягненням податкового компромісу - 15 проваджень закрито. Відшкодовано збитків на суму  понад  5 млн. грн., накладено арешт на майно на суму понад 8 млн. гривень.

Суб’єктами господарювання, відносно яких закриті кримінальні провадження, у зв’язку із досягненням податкового компромісу, сплачено до бюджету 5 відсотків від суми заниженого податкового зобов’язання, що склало майже 2,7 млн. гривень.

 

Понад 7 млн. грн. відшкодовано державі завдяки роботі запорізьких оперативників

За чотири місяці цього року по закінчених кримінальних провадженнях, розпочатих за матеріалами оперативних співробітників, відшкодовано 7,3 млн. грн. З них -  4,6 млн. грн. по кримінальним провадженням, направленим до суду для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням у повному обсязі завданих державі збитків, 2,1 млн. грн. завдяки застосуванню процедури податкового компромісу  та 686 тис. грн. по кримінальним провадженням, направленим до суду з обвинувальним актом, - зазначив начальник оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області  Ігор Волков.

Всього з початку поточного року за матеріалами оперативних співробітників ГУ ДФС у Запорізькій області обліковано 48 кримінальних проваджень.

З них 30 – за ухилення від сплати податків (ст. 212  КК України), 7 – за незаконне виготовлення та зберігання підакцизних товарів (ст. 204 КК України), 1 – за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209 КК України), 10 – за іншими статтями.

 

Одне із Запорізьких підприємств не сплатило в державну казну 5 млн. гривень

За матеріалами співробітників оперативних підрозділів ГУ ДФС області  розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) у відношенні службових осіб одного з підприємств Запорізької області.

 Посадовці здійснювали торгівлю різноманітним промисловим обладнанням та товарами, і кожен раз «забували» сплачувати орендну плату за користування земельною ділянкою. Таким чином ухилились від сплати податків у  сумі понад 5 млн. гривень.

Всього за минулий тиждень співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості по 2 кримінальних правопорушеннях, у т.ч. 1 –  за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

 

Запорізькі оперативники вилучили товарно-матеріальних цінностей на  130 тис. гривень

В одному з торгівельних павільйонів Запорізької області співробітники податкової міліції встановили факт реалізації алкогольних напоїв без відповідних дозвільних документів (ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами"). 

 Із незаконного обігу вилучено алкогольні напої на суму понад 60 тис. гривень.

Всього за минулий тиждень співробітники оперативних підрозділів ГУ ДФС у Запорізькій області із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму 130 тис. гривень.

 

Прес-служба ДФС повідомляє

З початку 2015 року власниками електронного підпису від ДФС стали майже 106 тис. осіб

Протягом січня – квітня поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалися 105 966 клієнтів, яким безкоштовно видано 305 104 посилених сертифікатів відкритих ключів.

Зокрема, 32 421 юридична особа отримала 143 603  ключі. Ще 161 501 екземпляр електронного підпису видано фізичним особам. За вказаний період послугами Центру скористалось 73 545 таких платників.

Всього з початку діяльності  Акредитований центр сертифікації ключів ДФС обслуговує 3 млн. 512 тис. 820 посилених сертифікатів відкритих ключів.

Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.

Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

 

З початку року сплачено 55,7 млрд. грн. єдиного внеску

Протягом перших чотирьох місяців поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 55,7 млрд. грн. Зокрема, у квітні сплачено 15,6 млрд. гривень.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”. 

 

Податкова міліція у зоні АТО затримала колону вантажівок з контрабандним товаром

Учора ввечері, в районі м. Золоте Попаснянського району Луганської області, поряд з лінією розмежування вогню співробітниками підрозділу податкової міліції в районі проведення АТО «Фантом», за погодженням з керівництвом проведення Антитерористичної операції, у взаємодії зі співробітниками СБУ, МВС, прикордонної служби та Збройних сил України затримано колону з понад 150 вантажних автомобілів (зареєстровані в Дніпропетровській, Луганській, Донецькій та Харківській областях), які планували проїхати на неконтрольовану територію поза контрольними пунктами в’їзду/виїзду.

Під час перевірки документів, по правоохоронцям із «зеленки» було відкрито вогонь з автоматичної зброї. Ймовірно, таким чином бойовики намагалися створити коридор для безперешкодного проїзду автівок.

Серед правоохоронців поранених немає. Наразі проводиться поглиблений огляд 71 транспортного засобу з товарами продуктової та підакцизної групи, а також товарами народного споживання, які доставлено у безпечне від обстрілів місце. Здійснюються заходи щодо встановлення його походження, а також встановлюється коло осіб, причетних до здійснення вказаної злочинної операції.

 

З початку року на «Пульс» надійшло майже 2,5 тис звернень від громадян

У січні – квітні 2015 року на антикорупційний сервіс ДФС «Пульс» надійшло 2 451 звернення від платників податків та громадян. Традиційно більшість звернень – 1 991, стосувалось податкової тематики, інші 460 – митної.

Найбільше питань суб’єктів господарювання та громадян стосувались проблем, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних – 924 звернення. Стосовно організації роботи ДФС та її територіальних органів на «Пульс» протягом зазначеного періоду надійшло 760 звернень.

Серед інших питань у розрізі податкової тематики 108 звернень стосувалось перевірок суб`єктів господарювання, 97 звернень – реєстрації платником ПДВ та 64 – роботи ЦОП.

У той же час, серед митних питань, більшість звернень стосувалась затримки митного оформлення товарів – 301 звернення. З приводу черг на митних постах та пунктах і порушення митних правил звернулися 63 та 19 осіб відповідно.

Безпосередньо корупційних дій посадових осіб Державної фіскальної служби у січні – квітні 2015 року стосувалось 59 звернень.

Станом на 1 травня 2015 року завершено розгляд 2 221 звернення.

 

Протягом січня-квітня поточного року до зведеного бюджету зібрано 172,9 млрд. гривень

За оперативними даними у січні-квітні 2015 року до зведеного бюджету зібрано 172,9 млрд. грн., що на 43,7 млрд. грн., або на 33,9 відс. перевищує відповідний період минулого року. До державного бюджету забезпечено 144,1 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 28,8 млрд. гривень.

Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 144,1 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 110,5 відс., додатково забезпечено 13,7 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію Україні товарів – 107,5 відс. (+2,9 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 119 відс. (+5,4 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 110,3 відс. (+1,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 103,5 відс. (+0,4 млрд. грн.), ввізного мита – 108,4 відс. (+0,7 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 283,2 відс. (+0,5 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – 107,4 відс. (+0,1 млрд. грн.), рентної плати за користування радіочастотним ресурсом – 275,3 відс. (+0,4 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-квітні 2015 року приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 54,2 відс. (+14,5 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (робіт, послуг) – на 26,5 відс. (+7,1 млрд. грн.), ввізного мита – у 3,2 раза (+6,7 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – у 8 разів (+6 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 41 відс. (+3,1 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,9 раза (+0,5 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – на 43,2 відс. (+0,4 млрд. грн.), рентної плати за користування радіочастотним ресурсом – у 2,2 раза (+0,4 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 5,3 відс. (+0,3 млрд. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 16,5 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 55,7 млрд. гривень.

 

За час проведення операції «Акциз – 2015» працівниками ДФС з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 52 млн. грн.

За час проведення операції «Акциз – 2015» оперативними підрозділами Державної фіскальної служби з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 52 млн. грн. Зокрема, спирту – на 6,1 млн. грн., лікеро – горілчаних виробів – на 8,1 млн. грн., тютюнових виробів – на 37 млн. грн. та паливно – мастильних матеріалів – на 750,1 тис. грн. У Єдиному реєстрі зареєстровано 38 кримінальних проваджень за ст.. 204 ККУ (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Так, у Волинській області у зоні митного контролю митного поста «Ягодин» під час огляду вантажного автомобіля  марки «Mercedes-Benz», який транзитом прямував територією України з Молдови до Польщі, оперативниками ДФС виявлено 520 тис. пачок цигарок іноземного виробництва без марок акцизного податку. Загальна вартість знахідки становила 6,2 млн. грн. На підакцизний товар накладено арешт.

Факт незаконного перевезення підакцизної продукції встановлено й на Луганщині. Під час обшуку вантажного автомобіля «MAN» виявлено та вилучено 5,6 тис. пляшок лікеро-горілчаних виробів іноземного та вітчизняного виробництв і 6,5 тис. пачок цигарок вітчизняного виробництва на суму близько 1,1 млн. грн. Продукція була прихована за безалкогольними напоями та продуктами харчування.

Крім того, оперативниками ГУ ДФС у Луганській області спільно з фахівцями відділу оперативного сектору «А» АТО Головного управління по роботі на окремих територіях у рамках кримінального провадження проведено огляд складського приміщення у селищі Станиця Луганська.

Під час огляду виявлено та вилучено 12,7 тис. пляшок лікеро-горілчаних виробів без належно оформлених документів, загальною орієнтовною вартістю 596 тис. грн.

Нагадаємо, що спецоперація з припинення незаконного виробництва та розповсюдження підакцизної продукції «Акциз – 2015» стартувала 10 квітня 2015 року. ДФС звертається до усіх громадян з проханням повідомляти про виявлені факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів на сервіс «Пульс» за тел.: (044) 284 00 07.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.