Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 22.09.2015

22.09.2015, 18:15    просмотров: 2934

 

Мінімальну зарплату та прожитковий мінімум підвищено з 1 вересня

20 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 17.09.2015 р. № 704-VІІІ.

Даним Законом підвищено соціальні стандарти з 1 вересня 2015 року, зокрема мінімальна зарплата складає 1378 гривень, прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1378 гривень.

Бердянська ОДПІ звертає увагу, що розмір податкової соціальної пільги (609 грн.) та граничний розмір заробітної плати, до якої може застосовуватися пільга (1710 грн.), до кінця року не змінюються.

Для фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування розмір єдиного соціального внеску за себе за вересень 2015 року складає 1378?34,7% = 478,17 грн. Розмір єдиного податку до кінця року не змінюється.

 

 

З 15 вересня 2015 року діять нові рахунки для сплати єдиного соціального внеску

Бердянська ОДПІ повідомляє, що з 15 вересня 2015 року вступили в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.

З рахунками можна ознайомитися на стендах в Бердянській податковій інспекції та в на сайті Бердянської міської ради – www.bmr.gov.ua Розділ: Бізнес/ Податкова інспекція/ Розрахункові рахунки.

Громадянам – платникам земельного податку!

Бердянська ОДПІ повідомляє, що 01 вересня закінчився термін сплати земельного податку за 2015 рік. Щоб уникнути виникнення заборгованості власникам земельних ділянок потрібно терміново сплатити земельний податок. 

Для звірки та отримання платіжних повідомлень про сплату земельного податку (у разі їх відсутності) просимо звертатися до Бердянської ОДПІ каб.218. 

 

Легалізовано працю 690 бердянців 

З початку року за результатами проведеної роботи щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати заробітної плати в «конвертах» виявлено 692 неоформлених найманих працівників. В результаті проведеної роботи легалізовано працю 690 найманих працівників. Сума виплаченого їм доходу складає - 1038 тис. грн. Додатково сплачено до бюджету податку на доходи фізичних осіб - 155,8 тис. грн. та єдиного соціального внеску – 370,2 тис. грн., - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Погоджуючись працювати на умовах отримання тіньової заробітної плати, працівники самі залишають себе без соціальних гарантій: страхового стажу для призначення пенсій, сплати в повному обсязі листка непрацездатності, виплат по соціальному страхуванню, виплат, пов’язаних зі скороченням штатів, тощо. 

 

Бердянські платники активно вивчають електронне адміністрування ПДВ

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість фахівці Бердянської ОДПІ доводять до платників на семінарах та практикумах. Бердянські податківці організовують їх як у приміщенні інспекції, так й на базі Бердянського міськвиконкому та Бердянської райдержадміністрації.

Питання електронного адміністрування ПДВ на сьогодні стосуються майже півтисячі бердянських платників цього податку. Лише з початку року вони сплатили понад 40 мільйонів гривень ПДВ, що на 5 мільйонів гривень або на 14 відсотків більше, ніж торік. Тому податківці приділяють представникам бізнесу максимум уваги – надають фахові консультації та проводять роз'яснювальні заходи.

Не забувають і про майбутніх платників податків. Фахівці інспекції постійно беруть участь у семінарах, які організовуються Центрами зайнятості міста та району для тих, хто тільки планує відкрити свій бізнес. Знання, отримані на таких зустрічах, допомагають слухачам у написанні власних бізнес-проектів.

– Один з напрямів нашої роботи – це проведення роз'яснювальних кампаній. Присутність на семінарах для багатьох бухгалтерів є вже доброю давньою традицією. Нове у податковому законодавстві, зміни щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску, питання практичного застосування норм законодавства – про все це можна дізнатися від бердянських податківців. На платників та податківців чекає наступний етап податкової реформи, завданням якої є зменшити податкове навантаження на законослухняних громадян та чесний бізнес, та водночас повернути у податкове поле тих, хто ухиляється від сплати чи мінімізує податки. А проведення якісної роз’яснювальної роботи допоможе у здійсненні добровільної та чесної сплати податків, – наголосила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

 

Виявлено незаконний обмін валют

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено факт здійснення громадянином операцій з обміну валюти без наявності будь-яких дозвільних документів на вказаний вид господарської діяльності. В результаті перевірки вилучено грошові кошти на суму близько 40 тис. гривень.

  

Вилучено алкогольних напоїв на суму понад 19 тисяч гривень

Співробітники оперативного управління Бердянської ОДПІ продовжують контроль за обігом підакцизних товарів. Минулого тижня встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності свідоцтва про реєстрацію ФОП та відповідної ліцензії. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 19,3 тис. гривень.         

 

Виявлено розкрадання державних коштів у сумі 300 тисяч гривень

Співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено факт розтрати бюджетних коштів службовими особами ТОВ «А», які вчинили розтрату бюджетних коштів на загальну суму близько 300 тис. гривень.

За даними матеріалами слідче управління внесло відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками складу злочину, передбаченого ч.4 ст.191  КК України.

 

Новини законодавства

Мінюстом зареєстровані  накази Мінфіну.

На сайті Мінюсту  обнародувана інформація про реєстрацію  наказів Мінфіну:

«Про затвердження форми Податкової декларації по рентній платі» від 17.08.2015 р. № 719;

«Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку» від 17.08.2015 р. № 715.

 

Мінфін затвердив порядок повідомлення банком податкової про відкриття чи закриття рахунку

  Мінфін затвердив Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів (наказ Мінфіну від 18.08.2015 р. № 721).

Так, Національний банк України, банки та інші фінансові установи (далі - фінансові установи) у день відкриття/закриття рахунка платника податків подають відомості про це в електронному вигляді з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису з посиленими сертифікатами відкритих ключів засобами електронної пошти мережі Інтернет (далі - засоби телекомунікаційного зв’язку) на адресу Інформаційного порталу Державної фіскальної служби України.

У разі неможливості подання з технічних причин Повідомлення в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку таке Повідомлення може бути надано або надіслано поштою з повідомленням про вручення в паперовому вигляді у день відкриття/закриття рахунка до контролюючого органу, в якому платник податків обліковується як платник податків і зборів. У такому разі Повідомлення надається або надсилається разом із супровідним листом, в якому зазначається причина неможливості подання Повідомлення в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку.

У разі ліквідації банку повідомлення про закриття рахунків платників податків подає голова ліквідаційної комісії або ліквідатор чи уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку (далі - ліквідатор банку).

Якщо ліквідатор банку не має можливості відправлення/приймання електронних Повідомлень засобами телекомунікаційного зв’язку, то повідомлення про закриття рахунків платників податків подається ліквідатором у паперовому вигляді у день закриття рахунка особисто або надсилається поштою з повідомленням про вручення на адресу відповідного контролюючого органу.

Контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання Повідомлення в електронному вигляді зобов’язаний надіслати до фінансової установи засобами телекомунікаційного зв’язку електронне повідомлення-відповідь щодо взяття рахунка на облік у контролюючому органі (далі - Повідомлення-відповідь). У разі відмови у взятті рахунка на облік Повідомлення-відповідь повинно містити підставу для відмови.

Якщо контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня, не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік, такий рахунок вважається взятим на облік у контролюючому органі за мовчазною згодою – у час та дату отримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення.

Наказ набирає чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування.

Також зазначимо, що дія цього Порядку не поширюється на депозитарні установи при відкритті ними рахунків у цінних паперах власникам для обліку прав на належні цим власникам дематеріалізовані цінні папери відповідно до договорів з емітентами цих цінних паперів про відкриття/обслуговування рахунків у цінних паперах власників.

 

Роз’яснення податкового законодавства

Про цільове використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

Державною фіскальною службою України розглянуто питання щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках при застосуванні спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.

У зазначеному листі, зокрема, йдеться про те, що кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Податкового кодексу України із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

Лист ДФС від 11.09.2015 №33835/7/99-99-19-03-01-17  

 

Про зміни до порядку обліку нерезидентів

Серед інших змін, Закон України від 17 липня 2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон № 655) доповнює пункт 64.5 ст. 64 Податкового кодексу України нормою, відповідно до якої нерезидент береться на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням відповідного об'єкта у разі отримання іноземною компанією або організацією майнових прав на нерухомість або землю в Україні, які підлягають оподаткуванню, якщо спосіб та цілі отримання цього майна не потребують створення такою компанією (організацією) відокремленого підрозділу або постійного представництва нерезидента в Україні.

Такий нерезидент береться на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням відповідного об'єкта після подання визначеного переліку документів:

заяви за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

копії витягу з торговельного, банківського або судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, що супроводжується нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;

нотаріально засвідченої копії правовстановлювальних документів, якими підтверджується право власності на нерухомість або право власності чи користування земельною ділянкою, виданих та зареєстрованих на ім'я нерезидента уповноваженими органами України;

дані про представника платника податку.

Нагадуємо, що Закон №655 набрав чинності з 01.09.2015.

 

Про зміни в порядку нарахування пені та штрафних (фінансових) санкцій

Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон № 655), який набрав чинності з 01.09.2015, були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, стосовно порядку нарахування пені при самостійному виявлені платником податку помилок та щодо штрафних (фінансових) санкцій.

Так, завдяки доповненню ст. 129 Кодексу пунктом 129.9, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом. 

Закон № 655, шляхом доповнення підрозділу 10 розділу XX „Перехідні положення” Кодексу пунктом 35, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, скасовує платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік складав менше 20 млн. грн., штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені цим Кодексом. Нараховані штрафні (фінансові) санкції скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов'язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зазначена норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору. При цьому у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов'язання не підлягає подальшому оскарженню.

 

Про зміни в наданні податкових консультацій

Законом України від 17 липня 2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків” (далі – Закон № 655), який набрав чинності з 01.09.2015, були внесені зміни, зокрема, до статей 52 та 53 Податкового кодексу України щодо надання податкових консультацій платникам податків.

Зміни полягають у тому, що консультації, крім узагальнюючих, надаються:

в усній формі – контролюючими органами;

у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (тобто Державною фіскальною службою України). 

Консультації у письмовій чи електронній формі підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який їх надав, протягом 10 календарних днів після дня надання таких консультацій без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань проводить Міністерство фінансів України та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на його офіційному веб-сайті, протягом 5 календарних днів.

Крім того, нововведення, внесені Законом №655, надають право платнику податків оскаржити до суду як надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладену в письмовій або електронній формі, так і наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

 

"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

З 1 вересня 2015 року пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не оподатковуються податком на доходи незалежно від їх розміру

1 вересня 2015 року набув чинності Закон України  «Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб».

Названим Законом внесені зміни до положень Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій та щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році 3654 грн.).

Зокрема, зазначена норма Податкового кодексу, починаючи з 1 вересня цього року не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

 

Новий електронний сервіс ДФС щодо отримання інформації чи зареєстрований конкретний РРО

Державна фіскальна служба України запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС.  

Тобто за отриманим фіскальним чеком можливо перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

Суб’єкт господарювання може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

 

Отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків можна у електронному вигляді

Державна фіскальна служба України запровадила новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків має можливість сформувати запит в електронному вигляді.

Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

 

Використання сільськогосподарськими підприємствами в системі електронного адміністрування електронних рахунків

Відповідно до п. 2001.2 ст. 2001  Кодексу з урахуванням змін, унесених Законом № 643, платникам податку — сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування згідно зі ст. 209 Кодексу (далі — сільськогосподарське підприємство), у системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі — основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі — додаткові електронні рахунки).

Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний і додатковий.

Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків із бюджетом.

На основний електронний рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунка кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

Із основного електронного рахунка кошти перераховуються до бюджету в порядку, передбаченому п. 200.2 ст. 200 р. V Кодексу. Згідно із цим порядком, ДФС на підставі поданих платниками декларацій із податку на додану вартість (форма декларації 0110) автоматично формує реєстр і не пізніше ніж за 3 робочі дні до спливу граничного строку для самостійної сплати податкових зобов’язань надсилає його Державній казначейській службі  України (далі — Казначейство). Відповідно до отриманого реєстру, Казначейство здійснює перерахування коштів до бюджету з основного електронного рахунка в рахунок погашення податкових зобов’язань сільськогосподарського підприємства перед бюджетом.

Окрім того, із основного електронного рахунка за заявою платника перераховуються:

•до бюджету — суми податкового боргу за несільськогосподарською діяльністю;

•на поточний рахунок платника — кошти, що перевищують суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.

На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунка в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій із постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

Із додаткового електронного рахунка кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, у якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Реквізити спеціального рахунка сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати в податковій звітності із податку на додану вартість.

До настання граничних строків, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, із якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, у якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121–0123).

Приклад 1

Сільськогосподарським підприємством перераховано кошти на додатковий електронний рахунок (і з додаткового рахунка перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок):

•14.08.2015 р. — у обсязі 5000 грн;

•18.08.2015 р. — 7000 грн;

•25.08.2015 р. — 3000 грн;

•28.08.2015 р. — 5000 грн.

У декларації 0121 за липень 2015 року, поданій 20.08.2015 р., сільськогосподарським підприємством задекларовано податкових зобов’язань із ПДВ на суму 20000 гривень.

Таким чином, станом на 30.08.2015 р. (граничний строк сплати податкових зобов’язань із ПДВ по декларації за липень 2015 року)  сума податку в обсязі 20000 грн, задекларована до сплати в декларації 0121 за липень 2015 року, уважається погашеною.

Якщо сільськогосподарським підприємством до граничної дати, установленої для сплати податку, було перераховано на додатковий електронний рахунок (і з додаткового рахунка перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок) суму коштів, більшу ніж задекларовано в деклараціях 0121–0123 за наслідками звітного періоду, зайво перерахована на додатковий електронний рахунок сума коштів уважається переплатою. Така переплата поверненню зі спеціального рахунка на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства не підлягає та зараховується в рахунок погашення податкових зобов’язань наступних звітних періодів.

Приклад 2

Сільськогосподарським підприємством у серпні 2015 року перераховано кошти на додатковий електронний рахунок (і з додаткового рахунка перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок) в обсязі 22000  гривень.

У декларації 0121 за липень 2015 року, поданій 20.08.2015 р., сільськогосподарським підприємством задекларовано податкових зобов’язань із ПДВ на суму 20000 гривень.

Станом на 30.08.2015 р. сума податку в обсязі 20000 грн, задекларована до сплати в декларації 0121 за липень 2015 року, уважається погашеною, а зайво перерахована на додатковий електронний рахунок сума в обсязі 2000 грн уважається переплатою.

У декларації 0121 за серпень 2015 року, поданій 18.09.2015 р., сільськогосподарським підприємством задекларовано податкових зобов’язань із ПДВ на суму 10000 гривень.

24.09.2015 р. сільськогосподарським підприємством перераховано кошти на додатковий електронний рахунок (і з додаткового рахунка перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок) в обсязі 8000 грн.

Станом на 30.09.2015 р. сума податку в обсязі 10000 грн, задекларована до сплати в декларації 0121 за серпень 2015 року, уважається погашено  (із урахуванням переплати 2000 грн).

Якщо сільськогосподарським підприємством до граничної дати, установленої для сплати податку, було перераховано на додатковий електронний рахунок (і з додаткового рахунка перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок) меншу суму коштів, ніж задекларовано в деклараціях 0121–0123 за наслідками звітного періоду (з урахуванням коштів, зайво перерахованих на додатковий електронний рахунок за наслідками попередніх звітних періодів), до завершення строку, установленого Кодексом для самостійної сплати узгоджених податкових зобов'язань, сільськогосподарське підприємство зобов’язане на додатковий електронний рахунок перерахувати з поточного рахунка суму, якої недостатньо для перерахування на його спеціальний рахунок за наслідками відповідного звітного періоду (суму коштів, яка дорівнює різниці між раніше перерахованими сумами коштів і сумою податкового зобов’язання).

 

Затверджено нову декларацію з екологічного податку

Наказом від 17.08.2015 р. № 715 Мінфін затвердив нову форму податкової декларації з екологічного податку. Документ складається із власне форми декларації та 9 додатків до неї.

Нова форма декларації з екологічного податку набуває чинності з дня  офіційного опублікуванн

 

Перерахунок єдиного внеску у зв’язку з отриманням компенсаційних виплат із бюджету

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП затверджено Порядок № 105, який визначає механізм виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті за програмою 2501350 «Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

Пунктом 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців і найманих працівників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом про оплату праці.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, яка включає, зокрема, додаткову заробітку плату.

Додаткова заробітна плата — це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, яка включає доплати, надбавки, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов’язані із виконанням виробничих завдань і функцій.

Доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді сум середнього заробітку та компенсаційних виплат із бюджету в межах середнього заробітку, установлених ст. 119 КЗпП, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

Відповідно до п. 9 р. IV Порядку № 435, таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до зазначеногоПорядку.

Якщо роботодавець нараховує мобілізованим працівникам середній заробіток і не подає звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету (наприклад, через проблеми із засвідченням звітів військкоматами) і, відповідно, не отримує такі компенсації, сума середнього заробітку, що виплачується за рахунок коштів роботодавця, у складі заробітної плати є базою нарахування й утримання єдиного внеску. У такому випадку сума нарахованого мобілізованому працівнику середнього заробітку в звітному місяці у складі заробітної плати відображається в таблиці 1 та 6 додатку 4 до Порядку № 435 за такий місяць. Зазначеним Порядком у такому разі передбачено код категорії застрахованих осіб «47» для працівників — громадян України, іноземців (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України) та осіб без громадянства, які працюють, зокрема, на підприємствах, в установах та організаціях, у інших юридичних осіб, зазначених в абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством. Для зазначених осіб базою нарахування єдиного внеску є сума нарахованої середньої заробітної плати.

При нарахуванні мобілізованим працівникам середнього заробітку, що компенсується з бюджету, таким особам присвоюється код категорії «48». Зазначений код категорії застрахованих осіб застосовується при відображенні в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Водночас нарахування й утримання із таких виплат не здійснюються.

У разі нарахування роботодавцем середнього заробітку працівникам, призваним на службу за призивом під час мобілізації, на особливий період, та отримання в подальшому компенсаційних виплат із бюджету відповідно до Порядку № 105 такий роботодавець має право здійснити перерахунок єдиного внеску, нарахованого на суми середнього заробітку.

Відповідно до п. 5 р. V Порядку № 435, якщо страхувальником здійснюється донарахування (зменшення) єдиного внеску у зв’язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх періодах, окрім донарахування (зменшення) унаслідок збільшення (зменшення) класу професійного ризику виробництва, застосовуються коди типу нарахувань (2 або 3), передбачені п. 9 р. IV цього Порядку.

 

Затверджено нову Квитанцію для сплати фізособами земельного податку в селах

На зміну наказу Міндоходів „Про затвердження форми Квитанції про прийняття податків і зборів” від 27.12.2013 р. № 856 Мінфіном було затверджено нову форму Квитанції наказом від 17.08.2015 р. № 714.

Нагадаємо! Форма Квитанції використовується для сплати податків і зборів через каси сільських (селищних) рад відповідно пп. 287.5 ПКУ.

 

Електронні сервіси ДФС України для платників податків у системі електронного адміністрування ПДВ

Електронні сервіси ДФС України для платників податків у системі електронного адміністрування ПДВ — це сервіси, які надають можливість платникам податків отримувати інформацію із системи електронного адміністрування податку на додану вартість. 

Нині платникам податків пропонується 10 електронних сервісів ДФС України, які надають можливість платникам податків отримати інформацію стосовно:

•відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних;

•реквізитів рахунка та відомостей про стан рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ, на яку він має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;

•суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;

•виданих податкових накладних і розрахунках коригування, зареєстрованих із порушенням граничного строку реєстрації за запитуваний період;

•операцій із системи електронного адміністрування ПДВ та інші.

Повну інформацію щодо переліку зазначених сервісів ДФС України та кодів форм, за якими платники податків можуть отримати інформацію з системи електронного адміністрування ПДВ, розміщена на офіційному порталі ДФС України за електронною адресою: www.sfs.gov.ua.

 

З вересня 2015 року застосовується нова форма декларації збору у вигляді цільової надбавки на природний газ

Нова форма декларації збору у вигляді цільової надбавки на природний газ, затверджена наказом Мінфіну від 05.08.2015 р. № 654, згідно п. 46.6 НКУ, уперше застосовується, починаючи зі звіту за  вересень 2015 року.

За серпень 2015 року платники звітують за формою Податкової декларації збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ, затвердженою наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1017. 

Лист ДФСУ від 07.09.2015 р. № 33074/7/99-99-15-04-01-17

 

Операції  з постачання на митній території України лікарських засобів ДФС оподатковуються за ставкою ПДВ 7 %

Операції з постачання на митній території України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, оподатковуються за ставкою ПДВ 7 %. При цьому база оподаткування ПДВ для таких операцій визначається виходячи з договірної(контрактної) вартості лікарського засобу(крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), розрахованої з урахуванням загальнодержавних податків і зборів(у тому числі додаткового імпортного збору) та встановлених постачальницько-збутових і граничних торговельних(роздрібних) надбавок. 

Лист ДФСУ від 03.07.2015 N 13835/6/99-99-19-03-02-15

 

Платники запитували

Як неприбуткова установа (організація), що втратила рішення про внесення її до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може отримати копію (дублікат) такого рішення?

Відповідно до п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає вимогам, встановленим у п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ, зокрема внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 Згідно з п. 34 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ до затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 № 37 (далі – Положення № 37).

Відповідно до п. 4 розд. ІІ Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 № 37 (далі – Положення), за результатами розгляду заяви, установчих документів контролюючим територіальним органом нижчого рівня за місцезнаходженням неприбуткової установи та організації приймається рішення про внесення, повторне внесення неприбуткової установи або організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ.

Рішення за формою згідно з додатком 2 до Положення готується у двох примірниках - перший надається неприбутковій установі або організації, а другий залишається в контролюючому територіальному органі нижчого рівня.

Отже, якщо неприбуткова установа (організація) втратила рішення про внесення її до Реєстру неприбуткових установ та організацій, то копія (дублікат) такого рішення видається контролюючим органом за місцезнаходженням установи (організації) на її звернення в письмовому вигляді.

 

Чи може суб’єкт господарювання, у якого діюча ліцензія на роздрібну торгівлю, повернути постачальнику, раніше придбані у нього алкогольні напої (тютюнові вироби), якщо можливість повернення передбачена (або не передбачена) договором, та чи потрібна для такої операції ліцензія на оптову торгівлю?

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом сирцем-плодовим, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481).

Законом № 481 встановлено обов’язкові вимоги при здійсненні реалізації алкогольних напоїв. Питання повернення продукції постачальникові цим законом не регулюється.

Статтями 236 та 268 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами і доповненнями (далі – ГКУ) визначено порядок повернення продукції постачальнику. Відповідно до ст. 265 ГКУ умови поставки та повернення товарів регулюються договором поставки, укладеним між постачальником та покупцем.

 

За яких обставин може бути застосовано адміністративний арешт майна платника податків? 

Відповідно до п. 94.1 ст. 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків (далі – арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків, визначених законом.

Згідно з п. 94.2 ст. 94 ПКУ арешт майна може бути застосовано, якщо з’ясовується одна з таких обставин:

платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі; 

фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;

платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу; 

відсутні дозволи (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, торгові патенти, а також у разі відсутності реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку, крім випадків, визначених законодавством;

відсутня реєстрація особи як платника податків у контролюючому органі, якщо така реєстрація є обов’язковою відповідно до ПКУ, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам; 

платник податків відмовляється від проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі; 

платник податків не допускає податкового керуючого до складення акта опису майна, яке передається в податкову заставу.

 

Яким чином у системі електронного адміністрування ПДВ враховується показник суми перевищення формули, передбаченої для розрахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/ розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідно до п. 200 прим. 1. 3 ст. 200 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) показник сума перевищення є складовою формули, за якою обраховується сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі понадаткових накладних (далі – ЄРПН) (далі – реєстраційна сума). 

Сума перевищення – загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між: 

сумами податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно із ст. 192 ПКУ, задекларованими платником у податкових деклараціях з податку з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, 

та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРПН. 

Показник сума перевищення розраховується ДФС автоматично після прийняття звітності від платника податку, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника. 

Таким чином, якщо платник податку своєчасно не зареєстрував в ЄРПН податкові накладні та відповідно реєстраційна сума не була зменшена на суму податку, зазначену в таких податкових накладних, то після подання звітності з ПДВ, в якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, визначені у податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН, реєстраційна сума платника зменшується на суму ПДВ, зазначену у таких податкових накладних. 

Реєстрація в ЄРПН податкових накладних, що не були зареєстровані своєчасно (реєструються з порушенням термінів реєстрації), здійснюється виключно в межах реєстраційної суми, яка визначається згідно з п. 200 прим. 1. 3 ст. 200 прим. 1 ПКУ. 

Якщо така реєстраційна сума є меншою, ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок: 

отриманих податкових накладних та розрахунків коригування (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН; 

сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів; 

поповнення рахунка платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок). 

Після реєстрації в ЄРПН податкових накладних, які не були зареєстровані своєчасно, в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника суми перевищення та реєстраційної суми (сума накладних) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких податкових накладних. 

В результаті такого перерахунку на суму ПДВ, зазначену у зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, зменшується показник сума перевищення, а показник сума накладних (реєстраційна сума) збільшується на таку ж суму.

 

ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ

Які умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок?

  Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПКУ, та за умови пред’явлення або надіслання у випадках, визначених ПКУ, таких документів:

направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу;

копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб’єкта (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об’єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені ПКУ, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника та скріплення печаткою контролюючого органу;

службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред’явлення або ненадіслання у випадках, визначених ПКУ, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред’явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених п. 81.1 ст. 81 ПКУ, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п’ятому п. 81.1 ст. 81 ПКУ, не дозволяється. 

При пред’явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

Згідно з п. 81.2 ст. 81 ПКУ у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови.

Пунктом 81.3 ст. 81 ПКУ встановлено, що під час проведення перевірок посадові (службові) особи органів державної служби повинні діяти у межах повноважень, визначених ПКУ.

Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи - платники податків під час перевірки, що проводиться контролюючими органами, зобов’язані виконувати вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт (довідку) про проведення перевірки та мають право надати заперечення на цей акт (довідку).

При проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу не мають права вимагати у платника податків отримувати витяг із відповідного реєстру про взяття такого платника податків на облік відповідно до вимог ПКУ.

 

Який порядок оформлення результатів документальної невиїзної перевірки?

Відповідно до п. 86.1 ст. 86 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. 

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені ПКУ, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов’язаний його підписати.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого ПКУ (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов’язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені ПКУ.

Згідно із п. 86.4 ст. 86 ПКУ акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів). 

 Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його законним представникам або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення. У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) перевірки посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки не звільняє такого платника податків від обов’язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов’язання. Заперечення по акту перевірки розглядаються у порядку і строки, передбачені п. 86.7 ст. 86 ПКУ. Податкове повідомлення-рішення приймається у порядку і строки, передбачені п. 86.8 ст. 86 ПКУ.

Відповідно до п. 86.7 ст. 86 ПКУ у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

У разі якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, контролюючий орган зобов’язаний повідомити такого платника податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше ніж за два робочих дні до дня їх розгляду.

 

Як оформлюються результати документальної планової перевірки? 

Відповідно до п. 86.1 ст. 86 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені ПКУ, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов’язаний його підписати.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого ПКУ (з урахуванням його продовження). 

У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов’язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені ПКУ.

Згідно з п. 86.3 ст. 86 ПКУ акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено ст.ст. 77, 78 ПКУ, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів). 

У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) посадовими особами контролюючого органу складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Один примірник акта або довідки про результати виїзної планової чи позапланової документальної перевірки у день його підписання або відмови від підписання вручається або надсилається платнику податків чи його законному представнику. 

Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки або отримання його примірника не звільняє платника податків від обов’язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов’язання. 

У разі відмови платника податків або його законних представників від отримання примірника акта або довідки про результати перевірки або неможливості його вручення та підписання у зв’язку з відсутністю платника податків або його законних представників за місцезнаходженням такий акт або довідка надсилається платнику податків у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. У зазначених у цьому абзаці випадках контролюючим органом складається відповідний акт.

Пунктом 86.7 ст. 86 ПКУ встановлено, що у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

У разі якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, контролюючий орган зобов’язаний повідомити такого платника податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше ніж за два робочих дні до дня їх розгляду. 

 

Як здійснюється подання та розгляд заперечень до акта перевірки (документальної планової або позапланової, виїзної або невиїзної, фактичної), у разі незгоди із висновками, фактами, даними, викладеними в акті перевірки? 

Відповідно до п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв’язку з необхідністю з’ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

У разі якщо платник податку виявив бажання взяти участь у розгляді його заперечень до акта перевірки, контролюючий орган зобов’язаний повідомити такого платника податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше ніж за два робочих дні до дня їх розгляду. 

Участь керівника відповідного контролюючого органу (або уповноваженого ним представника) у розгляді заперечень платника податків до акта перевірки є обов’язковою. Такі заперечення є невід’ємною частиною акта (довідки) перевірки. 

Рішення про визначення грошових зобов’язань приймається керівником контролюючого органу (або його заступником) з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення. 

Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків або воно вважається відкликаним відповідно до ст. 60 ПКУ.

 

Щодо застосування групи основних засобів для здійснених поліпшень орендованих основних засобів

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України у редакції, чинній з 01.01.2015 р. (далі - Кодекс), об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III Кодексу.

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, визначаються відповідно до вимог ст. 138 Кодексу.

Розрахунок амортизації основних засобів для визначення об'єкта оподаткування здійснюється у порядку, встановленому п. 138.3 ст. 138 Кодексу (далі - податкова амортизація).

Згідно з пп. 138.3.1 п. 138.3 ст. 138 Кодексу розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності з урахуванням обмежень, встановлених пп. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, підпунктами 138.3.2 - 138.3.4 п. 138.3 ст. 138 Кодексу. При такому розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, крім "виробничого" методу.

Водночас Кодексом не передбачено особливостей податкового обліку витрат орендаря на поліпшення орендованих основних засобів.

Облік основних засобів в бухгалтерському обліку банків визначається Інструкцією з бухгалтерського обліку основних засобів і нематеріальних активів банків України, яка затверджена постановою Національного банку України від 20.12.2005 р. N 480 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.01.2006 р. за N 40/11914 (далі - Інструкція).

Порядок обліку операцій з поліпшення орендованих основних засобів в бухгалтерському обліку банків визначається відповідно до п. 3.8 глави 3 розділу VIII Інструкції. Так, витрати лізингоодержувача на поліпшення об'єкта оперативного лізингу (оренди) (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводять до збільшення майбутніх економічних вигід, які первісно очікувалися від його використання, відображаються лізингоодержувачем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів.

Таким чином, вартість поліпшення орендованих основних засобів для цілей розрахунку податкової амортизації зараховується як новий об'єкт 9-ї групи "інші основні засоби" з мінімально допустимим строком корисного використання 12 років, визначеної у пп. 138.3.3 п. 138.3 ст. 138 Кодексу.

 

ОБЧИСЛЕННЯ ТА СПЛАТА ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ, ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ

Нещодавно Державною фіскальною службою України спільно із журналом «Вісник. Право знати все про податки і збори» було проведено «гарячу» телефонну лінію на тему «ОБЧИСЛЕННЯ ТА СПЛАТА ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ, ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ». На запитання платників відповідав заступник директора департаменту - начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Сергій НАУМОВ.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Візитна картка для працівника — додаткове благо

1. Чи вважаються додатковим благом візитні картки, зроблені роботодавцем для працівників підприємства, на яких зазначено логотип та реквізити цього підприємства, а також особисті дані конкретного працівника?

Додаткові блага — це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV Податкового кодексу України  (далі — Податковий кодекс)).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу включається дохід, отриманий таким платником як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 цього Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Статтею 1 Закону України від 03.07.2004 р. №  270/96-ВР «Про рекламу», який встановлює засади рекламної діяльності в Україні та регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами, визначено, що реклама — це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Якщо додаткові блага надаються не у грошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу (пп. 164.2.17 п. 164.2 цієї статті).

Візитні картки, виготовлені для працівників, на яких зазначено логотип та реквізити підприємства, а також особисті дані конкретного працівника, є додатковим благом, отриманим платником податків від роботодавця, отже, їх вартість включається до загального оподатковуваного місячного доходу, з якого утримується податок за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу, тобто 15 (20)%.

Відображення у звітності компенсації середнього заробітку мобілізованого

2. Підприємством у зв’язку з отриманням компенсації середнього заробітку працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, проведено перерахунок за попередні періоди податку на доходи фізичних осіб та військового збору. У якому періоді відображається результат перерахунку: коли отримано компенсацію чи нараховано заробіток?

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування незалежно від того, має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги чи ні (пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу).

У разі повернення коштів з державного бюджету в межах компенсації середнього заробітку працівника, призваного на військову службу під час мобілізації, на особливий період, роботодавець проводить перерахунок щодо повернення податку і зазначає результати перерахунку у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) у періоді, в якому було проведено таке повернення, з від’ємним значенням.

Заповнення форми № 1ДФ стосовно найманих працівників, які додатково працюють за договорами цивільно-правового характеру

3. У якій графі податкового розрахунку (форма № 1ДФ) зазначається кількість працівників, які є штатними працівниками підприємства та додатково виконують роботу за договорами цивільно-правового характеру?

Відповідно до п. 3.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4, в реквізитах податкового розрахунку, що заповнюються: навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами); навпроти напису «Працювало за цивільно-правовими договорами» — кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді.

Таким чином, кількість працівників, які є штатними працівниками підприємства та додатково виконують роботу за договорами цивільно-правового характеру, зазначається у графі «Працювало за цивільно-правовими договорами» податкового розрахунку (форма № 1ДФ).

Підприємство продає рухоме майно своєму працівнику: податкові наслідки

4. Чи виникає об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб при продажу рухомого майна юридичною особою працівнику підприємства?

Дохід з джерелом його походження з України — це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, зокрема дохід від продажу рухомого та нерухомого майна.

При цьому пп. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу передбачено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172, 173 цього Кодексу. Порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів рухомого майна встановлено ст. 173 Кодексу.

Крім того, пп. «е» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу визначено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Якщо продаж рухомого майна здійснюється юридичною особою фізичній особі за звичайними цінами, то об’єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи не виникає, оскільки фізична особа фактично несе витрати на придбання майна.

Водночас якщо при продажу рухомого майна юридичною особою надається індивідуальна знижка фізичній особі, в такому випадку у фізичної особи виникає дохід у розмірі такої знижки.

Оподаткування військовим збором орендної плати

5. Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума орендної плати, що виплачується за договором оренди нерухомого (рухомого) майна?

Відповідно до статей 759 та 762 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, за користування якого з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Згідно з пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 цього Кодексу.

Так, п. 163.1 цієї статті передбачено, що об’єктом оподаткування резидента, зокрема, є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) доходу платника податку включаються, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Податкового кодексу (пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу), та дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу (пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу.

Таким чином, сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Дохід від продажу нерухомого майна: оподатковувати військовим збором чи ні

6. Чи оподатковується військовим збором дохід, отриманий фізичною особою — резидентом від продажу нерухомого майна?

Платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу, зокрема фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу.

Оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи — резидента, до якого включається частина доходу від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 172 Податкового кодексу, то сума такого доходу оподатковується збором за ставкою 1,5%.

Водночас не є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою — резидентом від операцій з продажу нерухомого майна відповідно до п. 172.1 вищезазначеної статті.

Спадщину (подарунок) отримано членом сім’ї першого ступеня споріднення

7. Чи є об’єктом оподаткування військовим збором дохід у вигляді спадщини (подарунка) фізичної особи — резидента (спадкоємця/обдарованого), який є членом сім’ї першого ступеня споріднення, отриманий від фізичної особи — резидента (спадкодавця/дарувальника)?

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід згідно з п. 163.1 цієї статті.

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV Податкового кодексу (пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу).

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 Податкового кодексу.

За нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (пп. «а» пп. 174.2.1 п. 174.2 вищезазначеної статті).

Відповідно до пп. 1.7 п. 16? підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Отже, дохід платника податку — фізичної особи — резидента (спадкоємця/обдарованого), який є членом сім’ї першого ступеня споріднення, отриманий від фізичної особи — резидента (спадкодавця/дарувальника) у вигляді спадщини (подарунка), звільняється від оподаткування військовим збором.

Грошове забезпечення військовослужбовців військовим збором не оподатковується

8. Чи підлягає оподаткуванню військовим збором грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, які приймають безпосередню участь в антитерористичній операції?

Фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні, є згідно з пп. 1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу платником військового збору.

Відповідно до абзацу другого пп. 1.7 цього пункту тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління держохорони України, Держслужби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.

Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, які приймають безпосередню участь в антитерористичній операції, на підставі абзацу другого пп. 1.7 п. 16? підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Допомога по вагітності та пологах не є об’єктом оподаткування

9. Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума допомоги по вагітності та пологах?

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено підпунктами 164.2.1 — 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу. До цього переліку включаються також інші доходи, крім зазначених у ст. 165 наведеного Кодексу, що передбачені пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу.

Згідно з пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Слід також зазначити, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Оскільки сума допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то вона не підлягає оподаткуванню військовим збором.

Фізичною особою отримано дохід у вигляді списаної заборгованості

10. Чи оподатковується військовим збором сума заборгованості фізичної особи — резидента, списаної після закінчення терміну позовної давності?

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, а згідно з п. 163.1 цієї статті — загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом II цього Кодексу, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу. Фізична особа самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації (пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу.

Так, пп. 168.1.3 п. 168.1 цієї статті передбачено, що якщо згідно з нормами розділу IV Податкового кодексу окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але вони не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Отже, фізична особа у разі отримання доходу у вигляді суми заборгованості, списаної після закінчення терміну позовної давності, з урахуванням пп. 164.2.7 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу включає його до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відображає у річній податковій декларації та самостійно сплачує військовий збір за ставкою 1,5%.

Дивіденди є об’єктом оподаткування

11. Чи підлягають оподаткуванню військовим збором дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб?

Відповідно до пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу).

Під терміном «пасивні доходи» слід розуміти, зокрема, такі доходи, як дивіденди (пп. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Податкового кодексу).

Враховуючи зазначене, оскільки дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб — резидентів (нерезидентів), включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.

 

Прес-служба ДФС повідомляє

Оновлення ДФС України розпочато

Міністерство фінансів України затвердило новий штатний розпис Державної фіскальної служби України.

Веденням в дію нового штатного розпису буде забезпечено реалізацію доручення Прем’єр-міністра України, наданого на засіданні Уряду 16 вересня цього року щодо оновлення складу ДФС.

В новій структурі змінено більшість структурних підрозділів, штатний розпис передбачає виконання завдань та рішень Уряду та Міністра фінансів України, а також задовольняє вимоги Міжнародного валютного фонду щодо скорочення на 20% штатної чисельності апарату ДФС.

Заповнення штату ДФС буде здійснюватись на основі принципів відповідності, фаховості та прозорості. Кандидатам на посади, які мають корупційні ризики буде запропоновано пройти перевірку на поліграфі.

Наступним кроком оновлення системи органів державної фіскальної служби України буде переформатування її територіальних органів.

Як повідомлялось раніше, першим етапом побудови нової системи передбачається скоротити майже вдвічі кількість Державних податкових інспекцій. На сьогодні проект урядового рішення про скорочення ДПІ знаходиться на погодженні в Міністерстві юстиції України.

 

Центрами обслуговування платників надано понад 2 млн. адмінпослуг

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надається 92 адміністративні слуги (56 податкових та 36 митних). Протягом січня – серпня 2015 року Центрами надано 2,3 млн. таких послуг. Зокрема, у серпні – понад 292 тис. послуг.

Серед них, найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За вказаний період було надано понад 1 млн. таких карток, з яких майже 133,5 тис. – у серпні.

Також не менш запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. З початку поточного року ЦОПами надано понад 242 тис. таких послуг. У серпні було зареєстровано понад 30,3 тис. книг.

Третю «сходинку рейтингу» посіла така послуга, як видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, за вісім місяців 2015 року Центрами обслуговування платників було надано майже 234 тис. зазначених довідок, з них – 34 тис. – надано у серпні.

 

Роман Насіров взяв участь у засіданні Громадської ради при ДФС України

Під час заходу, який відбувся сьогодні, 17 вересня 2015 р,  Голова ДФС розповів про основні напрями реформування відомства. „Ми вже почали ці важкі зміни. Передусім ми змінили функціональну структуру як центрального апарату, так і спланували таку зміну по областях”, - зазначив Роман Насіров. Очікується, що новий штатний розпис найближчим часом буде затверджено Міністерством фінансів України.

В рамках інституційної реформи ДФС планується, зокрема, перевести всіх аудиторів з районних інспекцій Києва в єдиний офіс аудиту з тим, щоб більше не було можливості ані маніпулювати, ані домовлятися, ані навіть здійснювати тиск на платників податків. А згодом цей пілотний проект на базі м. Києва пошириться і на інші великі міста, такі як Одеса, Харків, Львів, Дніпропетровськ.

Крім того, планується суттєво зменшити кількість інспекцій - з 311 до 161. „Це робиться для оптимізації процесів як адміністрування податків, так і обслуговування платників, - уточнив Голова ДФС. - Ми прагнемо забрати корупційні елементи,  коли, в деяких випадках, начальник інспекції міг сам створити схему і контролювати її роботу». Також на сьогодні вже змінено понад 600 керівників органів ДФС різного рівня.

Щодо податкової реформи взагалі Роман Насіров наголосив, що Державна фіскальна служба пропонує окремі зміни, які полегшать адміністрування платежів і сприятимуть усуненню можливостей для зловживань з боку  всіх учасників податкових відносин у державі.

Велика увага на засіданні Громадської ради приділялася ПДВ – особливостям роботи системи електронного оподаткування (СЕА) ПДВ та відшкодування податку. За словами Романа Насірова, запровадження СЕА було вимушеним заходом у відповідь на махінації з боку платників, які в середньому на місяць намагалися зареєструвати приблизно 3 млрд. грн. схемного кредиту. Зараз СЕА працює в повноцінному режимі, щомісяця в ній реєструється понад 20 млн. податкових накладних, а в перспективі працівники ДФС обіцяють суттєво скоротити кількість зустрічних і позапланових перевірок. „Якщо є скарги на роботу системи, надавайте. Будуть конкретні факти, буде реакція”, - закликав громадськість керівник відомства.

Щодо відшкодування податку, ДФС ініціює збільшення бюджетного розпису на 12 млрд. грн. на ці цілі. У 2015 р.  передбачено виділити на відшкодування 58 млрд. грн. (або 4,8 млрд. грн. у перерахунку на місяць), а щомісячна заявка на відшкодування сягає 7,5 млрд. грн.

Митний блок питань, яких накопичилося чимало, на наступному тижні буде більш детально обговорений з членами профільного комітету Громадської ради. „Загалом нашу з вами роботу потрібно вдосконалювати – не тільки зустрічатися формально, а намагатися вибудовувати конструктивний діалог і знаходити ефективні рішення, які можна втілити в життя”, - зазначив Голова ДФС.

 

У ДФС привітали переможців дитячого конкурсу «Майбутнє країни – у мріях дитини»

Дипломами та призами відзначили сьогодні, 17 вересня, в ДФС переможців та лауреатів конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини». Представники ДФС, члени журі та партнери конкурсу урочисто привітали школярів та закликали їх до подальших творчих перемог.

«Конкурс проводиться вже більше десяти років. Він змінював назву та формат, але ідея його залишається незмінною – побачити, як діти виражають свої емоції та почуття, як бачать майбутнє. А оскільки вони і є наше майбутнє – ми маємо змогу уявити, як ми житимемо надалі, як змінюватиметься суспільство, як сплачуватимуться податки та на які потреби вони будуть витрачатися», –  зазначив Голова ДФС Роман Насіров.

Він підкреслив, що особливо важливо, щоб ці податки витрачалися на дітей, на їх навчання та творчий розвиток.

Переможців конкурсу було обрано за трьома напрямами: художні твори, комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація) та літературні твори. Ними стали 18 конкурсантів з 15 регіонів України. Саме їхнім роботам професійне журі поставило найвищі оцінки.

Загалом, цього року у конкурсі взяла участь рекордна кількість учасників – 11 728 учнів загальноосвітніх навчальних закладів з усієї України.

Враховуючи таку тенденцію, Роман Насіров висловив сподівання, що наступного року кількість конкурсантів збільшиться.

Нагадаємо, що конкурс стартував на початку року і проводився у три етапи: І  етап – районний рівень; ІІ етап – регіональний рівень; ІІІ етап – Всеукраїнський рівень.

Переможців конкурсу обирало компетентне журі, до складу якого увійшли представники ДФС, відомі художники, мистецтвознавці, діячі культури, керівники провідних засобів масової інформації, закладів мистецтва та великих підприємств, представники громадських організацій. Зокрема, директор дитячого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович, ректор Київської дитячої академії мистецтв Михайло Чемберджі, директор видавничого будинку «Самміт-книга» Ігор Степурін, президент компанії МТІ Володимир Цой, директор з розвитку бізнесу «Інтел» в Україні та країнах СНД Олена Корнієнко.   

 

Основні етапи реформування Державної фіскальної служби

На сьогоднішній день вже більше ніж півтора місяці проходить реструктуризація Державної фіскальної служби України. План реструктуризації передбачає декілька етапів.

В серпні Міністерством фінансів була затверджена нова структура центрального апарату ДФС, сформована згідно з рекомендаціями МВФ. Документом передбачено переформатування структури фіскальної служби відповідно до функціональних напрямів, що оптимізує, підвищить ефективність роботи ДФС та дозволить скоротити штат.

Другий етап реформування стосується кадрового складу ДФС - це затвердження штатного розпису, який наразі перебуває на підписі у Міністерстві фінансів. Після його затвердження (очікується наступного тижня), ДФС розпочне реалізацію проекту щодо повного оновлення кадрового складу центрального апарату. Кожна штатна одиниця повинна буде пройти тестування для переходу до нової структури. Якщо за результатами тестування працівники не відповідатимуть вимогам, на вакантні посади буде проводитись відбір серед претендентів зовні.

Що стосується заміни кадрового складу територіальних органів ДФС, то наразі в Міністерстві фінансів знаходиться постанова, після підписання якої повинна розпочатися реструктуризації територіальних органів ДФС. Згідно цього нормативного акту кількість державних податкових інспекцій зменшується з 311 до 161, що значно знижує бюрократичні перешкоди в обслуговуванні платників податків. На наступному етапі планується ще більше скорочення територіальних одиниць для повного усунення навантаження на платників податків та перехід до сервісного характеру взаємодії з платниками. 

 

Щодо формування єдиного підходу митного оформлення товарів

Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про тимчасові заходи щодо формування орієнтовних показників митної вартості товарів, що використовуються у системі управління ризиками при митному оформленні товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (випуску для вільного обігу)».

Проект документу був розроблений Міністерством фінансів та Державною фіскальною службою на доручення Прем`єр-міністра України щодо формування єдиного підходу при розмитненні імпортованих товарів. Це необхідно для створення рівних умов для всіх суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності та єдиного підходу при визначенні митної вартості на всій території України.

Постанова запроваджує систему єдиних орієнтовних показників митної вартості товарів, які будуть використовуватися в системі аналізу ризиків, що дозволить виявляти спроби маніпуляцій з митною вартістю. 

Нагадаємо, що з жовтня 2015 року Державна фіскальна служба України на своєму веб-порталі буде оприлюднювати інформацію про середньорозрахункову вартість товарів, митницю, де оформлювався товар, країну його походження та відправлення, вид транспорту, яким зазначений товар прибув до України. Інформація буде оприлюднюватись за звітний місяць. 

 

Тривають перевірки роботи службовців на митницях ДФС

Підрозділами внутрішнього аудиту та контролю проведено перевірки 8 митниць ДФС (Вінницької, Волинської, Житомирської, Запорізької, Полтавської, Рівненської, Сумської та Харківської) з окремих питань організації їх роботи, зокрема і за згаданих напрямків.

Значні недоліки та порушення при організації митного контролю й митного оформлення товарів, транспортних засобів, боротьби з контрабандою та протидії митним правопорушенням були викриті майже на кожній митниці.

Численні випадки ввезення транспортних засобів на митну територію в режимі «транзит» з метою уникнення сплати митних платежів та користування ними на території України.

За результатами перевірок прийнято рішення щодо звільнення ряду керівників та заступників Вінницької, Волинської, Запорізької, Полтавської, Рівненської та Сумської митниць ДФС, начальників окремих митних постів.

Матеріали перевірки та відібрані пояснення посадових осіб передані до відповідних підрозділів для з’ясування ознак правопорушень, в тому числі і їх корупційної складової.

Робота по очищенню служби триває. 

 

На Харківщині податковою міліцією вилучено велику суму готівки

Співробітниками податкової міліції Харківської області у ході розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків припинено незаконну діяльність підприємства.

Як з’ясувалося, посадовці проводили валютно-обмінні операції, однак у податковій звітності їх не відображали.  

На підставі постанови суду проведено 2 обшуки в офісних приміщеннях, що використовувалися для проведення незаконної діяльності.

За результатами проведених заходів вилучено 1,6 млн. гривень, 334 тис. доларів США, 27 тис. Євро, 2 570 фунтів стерлінгів, 1,6 млн. російських рублів, 3 жорсткі диски та документи з чорновими розрахунками отриманих доходів від проведення валютно-обмінних операцій.

Слідчі дії зі становлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, тривають.

 

Податкова міліція вилучила 27 тонн спирту, який транспортувався незаконно

Працівниками податкової міліції Черкаської області у рамках операції «Акциз-2015» припинено факт незаконного переміщення спирту.

На автошляху «Київ-Черкаси» зупинено та оглянуто вантажний автомобіль з напівпричепом, який згідно наданих супровідних документів перевозив 20 тонн миючого засобу по догляду за склом та дзеркалами транспортних засобів. При проведенні огляду виявлено 2 саморобні ємності об’ємом 12 та 15 м3 заповнені рідиною з характерним запахом спирту.

За результатами проведених заходів вилучено вантажний автомобіль з напівпричепом та 27 тонн спирту на загальну орієнтовану вартість понад 4 млн. гривень.

За фактом незаконного транспортування підакцизних товарів в ЄРДР зареєстроване кримінальне провадження. Поводяться подальші слідчі дії.

 

З початку 2015 року ДФС зафіксовано майже 1,9 тис. випадків порушення прав інтелектуальної власності

Протягом восьми місяців поточного року ДФС зафіксовано 1 895 випадків призупинення митного оформлення за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

Про всі виявлені факти своєчасно повідомлено представників правовласників для оперативного прийняття відповідного рішення щодо їх інтелектуальної власності.

Крім того, у зазначений період митницями порушено 19 справ про порушення митних правил за фактом ввезення на митну територію України товарів  з порушенням прав інтелектуальної власності. Загальна вартість ввезених з порушеннями товарів складає понад 2 млн. грн. 

Для сприяння захисту правовласників під час  зовнішньоекономічної діяльності  Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Загалом, станом на 31 серпня 2015 року до митного реєстру за заявами правовласників внесено 2 728 об’єктів. З них – 299 об`єктів внесено у поточному році.

 

Податковою міліцією вилучено зернових культур на 18,5 млн. грн., призначених для незаконного експорту

Співробітниками податкової міліції м. Києва у рамках проведення операції «Рубіж-2015» та у ході розслідування кримінальних проваджень за ч.2 ст.205, ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України викрито злочинну діяльність групи осіб. Для прикриття незаконної діяльності та ухилення від сплати податків порушники зареєстрували підприємство, реквізити та розрахункові рахунки якого використовували для експорту зернових культур. 

За результатами слідчо-оперативних заходів на території морського торгівельного порту «Южний» у зерносховищах було виявлено підготовлену до відправки за межі митної території України 3,3 тис. тонни пшениці. Крім цього, у м. Миколаєві та м. Одесі на території зерносховищ виявлено 2,8 тис. тонни пшениці та 120 тонн насіння ріпаку відповідно.

Зазначену продукцію визначено речовим доказом та на неї накладено арешт. Загальна вартість арештованого товару складає 18,5 млн. гривень.

Слідчі дії зі становлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, тривають.

 

Податковою міліцією викрито факт несплати 57 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі.

Упродовж 2014-2015 років посадовці підприємства оформили взаємовідносини з купівлі-продажу тютюнової продукції та її зберігання із підприємствами, що мають ознаки ризиковості.

Зазначені дії призвели до ухилення від сплати податків у сумі 57 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

 

Протягом січня – серпня 2015 року ДФС видано майже 488,5 тис. електронних ключів

З початку 2015 року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС видано майже 488,5 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали фізичні особи –  майже 245,4 тис. ключів. Юридичним особам видано понад 243 тис. сертифікатів.

Послугами Центру за вісім місяців поточного року скористались майже 167 тис. клієнтів. У тому числі понад 112 тис. фізичних та понад 54,8 тис. юридичних осіб.

На сьогодні Центр обслуговує майже 3,7 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Надання зазначеної послуги сприяє розвитку електронних сервісів фіскальної служби. Адже за допомогою ключів електронного цифрового підпису, виданих Центром, платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду.

Нагадаємо, що отримати посилений сертифікат можна в представництві акредитованого Центру сертифікації ключів ДФС.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Запорізькі податківці допомогли офіційно працевлаштуватися майже 8 тисячам робітників

За вісім місяців поточного року фахівці фіскальної служби у Запорізькій області виявили майже 8 тисяч осіб, які працювали без належного працевлаштування.

Завдяки роботі податківців, їх офіційно працевлаштували та виплатили понад 7 мільйонів гривень легалізованої зарплатні. До бюджетів додатково донараховано майже 13 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та 3,5 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

– На сьогодні боротьба із зарплатнею у "конвертах" – один із важливих ресурсів наповнення бюджетів. Тому значною мірою зростання надходжень пов'язане з легалізацією доходів населення, боротьбою із "тіньовою" економікою та підвищенням рівня заробітних плат, що виплачуються. Також завдяки змінам до законодавства у роботодавців значно підвищено ступінь відповідальності за використання найманих працівників, – зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Зазначимо, що з початку цього року в Запорізькій області здійснено понад 60 перевірок суб’єктів господарювання – фізичних осіб з питань належного оформлення трудових відносин.

Найпоширеніші випадки застосування нелегальної праці та факти "конвертних" розрахунків у таких сферах, як сільське господарство, торгівля та надання різноманітних послуг.

Так, днями працівники фіскальної служби на території Запоріжжя виявили перукарню, в якій працювали одразу 8 осіб без належного працевлаштування. Хоча згідно з інформацією, яку надавав власник закладу, офіційно тут працювала лише одна людина. У зв'язку з такими "розбіжностями" порушники додатково перерахували майже 14 тисяч гривень податків та штрафних санкцій.

 

Запорізькі підприємці перерахували майже 27 мільйонів гривень до місцевих бюджетів за ліцензії на алкоголь та тютюнові вироби

До місцевих бюджетів від плати за ліцензії надійшло майже 26,5 мільйона гривень, що перевищує рівень надходжень попереднього року на 33 відсотки або на 6,6 мільйона гривень.

Найбільші надходження за січень-серпень поточного року – від підприємців та підприємств м. Запоріжжя, які забезпечили 14,8 мільйона гривень, на другому місці – торговці підакцизними товарами м. Бердянська, сплативши 3,5 мільйона гривень, на третьому місці – мелітопольські платники із сумою оплати за ліцензії понад 3 мільйони гривень. Також до п'ятірки лідерів з отримання ліцензій увійшли платники Пологівської ОДПІ та м. Енергодара, перерахувавши до місцевих скарбниць щонайменше по 1,5 мільйона гривень.

Станом на початок вересня по Запорізькій області усього видано понад 8 тисяч ліцензій на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Тільки у серпні платники отримали майже півтисячі таких ліцензій, з них: 233 – на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, 56 – на роздрібну торгівлю пивом та 204 ліцензій на роздрібний продаж сигарет. Окрім цього, продовжено дію майже тисячі ліцензій, дію ще 11 – призупинено та майже 60 дозволів анульовано.

За останні 8 місяців фахівці фіскальної служби області провели 67 перевірок та виявили 76 порушень, за які на підприємців накладені фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму майже 870 тисяч гривень.

 

Запорізькі податківці провели майже 600 профілактичних заходів, аби не допустити корупції

З початку поточного року у колективах територіальних органів фіскальної служби області фахівці управління власної безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області провели 593 лекції на антикорупційну тематику. Ця робота – один із комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють здійсненню корупційних діянь серед податківців.

Також одним із заходів профілактики корупції на службі є перевірка кандидатів на посади до ДФС області. З початку року їх проведено 256, за результатами 108 з яких керівникам територіальних органів ДФС у Запорізькій області направлено 24 подання щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. 38 співробітникам винесені офіційні застереження.

Матеріали 43 перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області. Складено 3 адміністративних протоколи про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та розпочато 15 кримінальних проваджень, 5 з яких – за отримання неправомірної винагороди.

Нагадаємо, про факти корупційних чи протиправних дій з боку співробітників територіальних органів Державної фіскальної служби у Запорізькій області необхідно повідомляти до управління власної безпеки Головного управління ДФС у Запорізькій області за номером: (061) 213-54-58 або на електронну адресу: uvb.dfs.zp@i.ua

 

Запорізьке підприємство продавало промислове обладнання неіснуючим клієнтам

Службові особи одного з запорізьких підприємств здійснювали оптову торгівлю різноманітним промисловим обладнанням та запчастинами до нього.

Кожен раз, коли посадовці подавали податкову звітність до інспекції, вони вносили господарські операції з "фіктивними" суб’єктами господарювання. Таким чином їм вдалося ухилились від сплати податків на суму 1,7 млн. гривень. За цим фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків).

 Усього за минулий тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 3 кримінальним правопорушенням за ухилення від сплати податків, у т.ч. 1 – за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України).

Крім цього, минулого тижня співробітники оперативних підрозділів викрили 2 "підпільні" цехи з незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв. Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 630 тис. гривень.

 

Запорізьким платникам надано понад 95 тисяч адмінпослуг

З початку року фахівці територіальних органів ДФС Запорізької області надали 95,6 тисячі адміністративних послуг, що на 4,1 тисячі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тільки за серпень платники отримали 12,7 тисячі послуг, що на 2,8 тисячі більше, ніж за серпень попереднього року. Найбільшим попитом користуються видача довідок, отримання індивідуального податкового номеру, реєстрація касової техніки та інші.

Більшість послуг представники бізнесу та громадяни отримали у Центрах обслуговування платників – понад 91 тисячу. На сьогодні в Запорізькій області працюють 27 ЦОПів на базі територіальних органів ГУ ДФС у Запорізькій області.

Поряд із сервісним обслуговуванням на місцях платники користуються електронними сервісами за допомогою веб-порталу ДФС України у відповідних розділах. І їхній перелік постійно зростає. Наприклад, нагадаємо, з 1 вересня впроваджено новий електронний сервіс "Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису".

 

З початку року запоріжці отримали понад 24 тисячі ключів цифрового підпису

У Запорізькому регіоні з початку року в Акредитованому центрі сертифікації ключів цифрового підпису та його відділеннях запорізькі платники отримали 24,2 тисячі ключів електронного цифрового підпису. Тільки за минулий місяць їх видано півтори тисячі та за два тижні вересня цього року 276 запоріжців вже отримали 870 сертифікатів.

Найактивніше послугами Центру користуються підприємці – фізичні особи та громадяни області.

– Запорізькі платники активно переходять на електронну звітність, і про це свідчать цьогорічні показники звітності. Так, протягом поточного року до ДФС області надійшло понад 117 тисяч звітів, з них понад 55 тисяч – в електронному вигляді, що становить понад 47% від усіх звітів, – наголошує начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

У Запорізькій області бізнес та громадськість користуються можливістю безкоштовно отримувати посилені сертифікати електронного цифрового підпису в 5 відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.