Доска объявлений Бесплатка БердянскДіяльність Бердянської ОДПІ

13.05.2013, 21:01    просмотров: 2889

Вилучено 12 розважальних атракціонів

Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт надання в прокат розважальних пересувних атракціонів без наявності дозвільних документів на Приморській площі. Незаконну діяльність здійснював ФОП М. В результаті перевірки вилучено розважальні пересувні атракціони у кількості 12 одиниць на загальну суму 44 тис.грн. 

 

 За ухилення від сплати податків – кримінальна відповідальність

Слідчим відділом Бердянської ОДПІ внесено кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно посадових осіб ПП «Б» - підприємства переможця державних закупівель. При здійсненні фінансово-господарської діяльності керівники підприємства придбавали товарно-матеріальні цінності у суб’єктів господарювання з ознаками «фіктивності». Неправомірні дії посадових осіб та порушення законодавства привело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. За даним фактом розпочато кримінальне провадження з метою встановлення винних осіб та відшкодування завданих державі збитків.

 

Добросовісний працівник – соціально захищений працівник!

Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога по всій Україні для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати, у розмірі меншому від мінімального, - порушення соціальних гарантій громадян України. Кожен громадянин має право отримувати за свою роботу гідну заробітну плату, а з часом і пенсію.

Нині, саме у сфері виплати заробітної плати відбувається найбільше ухилень від оподаткування та порушень законодавства. Серед них – заборгованість, зарплата «в конверті» або її виплата у розмірі, що не відповідає мінімальному розміру.

 З початку року Бердянською ОДПІ виявлено 352 неоформлених найманих працівника, які працювали без укладання трудових угод з працедавцями та без сплати податку. Працевлаштовано 321 особу, додатково сплачено до бюджету податку на доходи фізичних осіб у сумі 605,9 тисяч гривень. Також протягом 2013 року до державної реєстрації в якості фізичних осіб – підприємців залучено 89 громадян. Додатково до бюджету сплачено 12,5 тисяч гривень.

Пам’ятайте, що Ваша соціальна захищеність залежить саме від Вас! По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Визначені сумлінні платники податків Бердянська та Бердянського району

Нещодавно у Запорізькій обласній раді відбулось нагородження переможців першого туру Всеукраїнського рейтингу "Сумлінні платники податків 2012". 

Цього року домінантами у різних галузях економіки були 125 претендентів. Конкурсна комісія оцінювала претендентів за такими критеріями, як сума і рівень сплачених податків, податкова культура, кількість працівників на підприємстві, заробітна плата і реалізовані соціальні програми та проекти. 

Переможцем в номінації «Сумлінний платник податків у сфері транспорту та зв’язку» стало державне підприємство «Бердянський морський торговельний порт». Переможцем в номінації «Сумлінний платник податків у аграрному секторі» визначено приватне сільськогосподарське підприємство «Агрофірма «Росія».

 

Мобілізація коштів до бюджетів всіх рівнів

За січень - квітень 2013 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 51,3 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 12,9% або на 5,9 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 64,2 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 10,5% або на 6,1 мільйонів гривень.

 

Звернення до Бердянської ОДПІ

Протягом січня-березня 2013 року до Бердянської ОДПІ надійшло 22 письмових звернень громадян, що на 17 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року.

З метою оперативного реагування на інформацію заявників проводиться аналіз звернень. В своїх зверненнях громадяни повідомляють про порушення законодавства підприємцями та про надання неякісних послуг суб’єктами господарювання. Звертаються також платники податків за роз’ясненнями податкового законодавства, зокрема щодо порядку нарахування земельного податку, щодо сплати податків від здачі житла в оренду, щодо оподаткування операції дарування та інше. Усі звернення розглядаються своєчасно та об’єктивно.

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-квітня 2013 року проведено 41 особистий прийом, в тому числі 18 – виїзних прийомів.

 

Податківці розглянули запити на інформацію

З початку року до Бердянської ОДПІ надійшло 7 запитів на інформацію. Проведений аналіз статусу запитувачів свідчить, що від підприємців надійшло 4 запити, від адвокатів – 2, від фізичних осіб – 1 запит.

За наслідками їх розгляду: по 2 запитам було надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом; на 5 запитів – надана публічна інформація.

Нагадаємо, що порядок доступу до інформації та порядок оформлення запитів на публічну інформацію викладено у Законі України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 року № 2939-VI.

 

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

14 травня 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо роботи сервісного центру обслуговування платників податків, щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України.

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Працює лінія Міністерства доходів "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Один електронний підпис для звітності до податкової, Пенсійного фонду та статистики !

Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а також Приморська, Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті www.rada.berdyansk.net, розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

Програмне забезпечення «iFin Zvit», яке забезпечує платникам податків можливість підписання та відправки електронної звітності до органів ДПС, Пенсійного Фонду України та органів державної статистики України, можна завантажити з сайту www.acskidd.gov.ua.

 

Новини податкового законодавства

Введення нових акцизних марок переноситься на 01.08.2013 року 

Кабмін постановою від 29.04.2013 року №321 вніс зміни до своєї постанови від 13.03.2013 року №188 "Деякі питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме відстрочив запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва на 1 серпня 2013 року. 

 

Затверджено новий реєстр РРО

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.04.2013 року №82 затверджено новий Державний реєстр розрахункових операцій, який включає інформацію, зокрема, про назву моделі, модифікації, версії внутрішнього програмного забезпечення, виробника, строк первинної реєстрації в органах ДПС.

Наказ №82 вступив в силу з 26.04.2013 року.

 

Податок на додану вартість

ДПС України повідомила, що сума ПДВ, зазначена у податковій накладній, яку зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних у місяці, наступному за місяцем її виписування (але не пізніше ніж протягом 15 календарних днів з моменту їх виписування), відображається у складі податкового кредиту платника податку — покупця товарів/послуг у звітному періоді виписування такої податкової накладної.

Лист від 11.03.2013 р. № 5788/7/15-3317-23

 

Звітність по операціям з цінними паперами

Міністерство доходів і зборів України на заміну додатків до раніше надісланого листа від 24.04.2013 N 2174/7/99-99-19-04-03-17 надіслало проект нової форми Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами для її подання до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

Форму податкової Декларації рекомендується подавати платникам податків, що належать до великих та середніх підприємств, в паперовому вигляді, а додатки до неї - в електронному вигляді (формат xls).

Лист Міндоходів від 27.04.2013 р. N 2549/7/99-99-22-01-02-17

 

 

Податок на нерухоме майно

Не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

1. Фізичні особи, які мають у власності лише одну квартиру, житлова площа якої не перевищує 120 кв.м.

2. Фізичні особи, які мають у власності лише один житловий будинок, житлова площа якого не перевищує 250 кв.м.

3. Фізичні особи, які мають у власності одну квартиру, житлова площа якої не перевищує 120 кв.м. та один садовий (дачний) будинок.

4. Фізичні особи, які мають у власності один житловий будинок, житлова площа якого не перевищує 250 кв.м. та один садовий (дачний) будинок.

5. Багатодітні сім’ї та прийомні сім’ї, у яких виховується троє та більше дітей, які мають у власності лише одну квартиру, незалежно від її площі.

6. Багатодітні сім’ї та прийомні сім’ї, у яких виховується троє та більше дітей, які мають у власності лише один будинок, незалежно від його площі.

7. Фізичні особи, які мають частку однієї квартири, яка перебуває у спільній частковій власності кількох осіб (або у спільній сумісній власності кількох осіб і поділена між ними в натурі), якщо ака частка не перевищує 120 кв. м.

8. Фізичні особи, які мають частку одного житлового будинку, який перебуває у спільній частковій власності кількох осіб (або у спільній сумісній власності кількох осіб і подаленій між ними в натурі), якщо така частка не перевищує 250 кв.м.

9. Фізичні особи, які мають у власності житловий будинок або квартиру, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, незалежно від кількості об’єктів житлової нерухомості та їх площі.

 

Роз’яснення податкового законодавства

До уваги платників податків!

Бердянська ОДПІ повідомляє, що останній день сплати податкових зобов’язань за І квартал 2013 року – 20 травня 2013 року.

 

При складані податкової або митної звітності правильно вказуйте назву органу

Шляхом реорганізації територіальних органів Державної податкової та Державної митної служб утворилися відповідні органи Міністерства доходів і зборів України. А це, в свою чергу, призвело до зміни їх назви. 

Тому, звертаємо увагу, що при складані податкової або митної звітності необхідно правильно вказувати назву органу, до якого звітуєте. 

Перелік територіальних органів Міндоходів, які утворилися затверджено Постановою КМ України від 20 березня 2013 р. № 229.

 

Сума коштів, сплачена за періоди навчання наступного року, не включається до податкової знижки

Окремі громадяни мають право на податкову знижку, тобто можуть повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого протягом 2012 року із заробітної плати. 

 До податкової знижки можна включити, зокрема, суму коштів, сплачених протягом звітного податкового року платником податку на користь закладу освіти за навчання платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. 

 Платник податку у звітному році сплатив ВУЗу суму коштів за навчальний рік. Водночас, частина семестрів у рамках такого навчального року припадає на один календарний рік, а частина – на наступний. У такому випадку сума коштів сплачена за періоди навчання наступного календарного року, не включається до податкової знижки за звітний рік. 

Нагадаємо, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України. 

 Підстави для нарахування податкової знижки зазначаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. 

 Перелік витрат, що включаються до податкової знижки, а також порядок нарахування податкової знижки визначені у ст.166 ПКУ.

 

Податкова накладна складається у двох примірниках

 Платник податку зобов'язаний надати покупцю на його вимогу підписану уповноваженою особою та скріплену печаткою податкову накладну. 

 Податкова накладна складається у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. 

 Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів або послуг вважається дата, яка припадає на податковий місяць, протягом якого відбувається будь-яка з подій: 

дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника як оплата товарів або послуг. У випадку готівкового розрахунку - дата оприбуткування коштів у касі платника або дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; 

дата відвантаження товарів. У випадку експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України. Для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. 

 Виключними підставами для складання зведених податкових накладних є: 

 безперервний або ритмічний характер постачання; 

 постійні зв’язки постачальника з покупцем; 

 обов’язкове підтвердження фактичних обсягів постачання товарів або послуг реєстром товаротранспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів або послуг. 

 Складання податкової накладної регулюється статтею 201 Розділу V Податкового кодексу України.

 

Платники податків запитували на семінарі 

В який термін підприємець у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності повинен закрити в установах банку рахунки, відкриті для господарської діяльності: до початку проведення перевірки чи до надання територіальним органом Міндоходів України довідки за формою № 22-ОПП?

Відповідно до п. 11.5 розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588 (далі — Порядок № 1588), після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків та сплину законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов'язань такого платника податків, у разі відсутності заперечень територіального органу Міндоходів України щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків, визначених пп. 11.9.1 п. 11.9 цього розділу, та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків перед бюджетом щодо сплати платежів, територіальний орган Міндоходів України складає довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП. Згідно з пп. 11.9.1 п. 11.9 розділу ХІ Порядку № 1588 причиною заперечень територіального органу Міндоходів України щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків може бути відсутність повідомлень від фінансових установ про закриття всіх рахунків такої фізичної особи — підприємця, які на дату завершення документальної перевірки цієї особи не було закрито.

Таким чином, якщо фізична особа — підприємець приймає рішення про припинення підприємницької діяльності, то вона повинна закрити в установах банку рахунки, відкриті для здійснення господарської діяльності, до початку проведення документальної перевірки.

 

Чи необхідно застосовувати РРО при здійсненні розрахунків через платіжний термінал (із застосуванням платіжних карток), та які обов’язкові реквізити при цьому повинен містити фіскальний касовий чек, і чи вважається сліп (квитанція) розрахунковим документом? 

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням платіжних карток(з використанням платіжного терміналу поєднаного з РРО) суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних документів, крім суб’єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги.

 У разі застосування при проведенні розрахунків з використанням платіжної картки платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити: 

 - реквізити платіжної картки(допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ПК»; 

 - напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням платіжних карток без виконання процедур авторизації; 

 - підпис касира та підпис держателя платіжної картки (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ПК».

 Сліп у розумінні Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не є розрахунковим документом.

 

Яким чином заповнюється КОРО, яка зареєстрована на РРО, при здійсненні безготівкових розрахунків з використанням POST – терміналу? 

Суб’єкти господарювання у графах 5 - 8 р.2 книги обліку розрахункових операцій (далі - книга), зареєстрованої на реєстратор розрахункових операцій, може вводити додаткові графи для зазначення сум розрахунків, які отримані (видані) з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Крім того, у р.2 книги або в книзі за формою, визначеною додатком 3 до Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, можна виконувати додаткові записи, де підсумовуються дані за розрахунками за день чи за місяць.

 

Також отримати відповіді з питань оподаткування Ви маєте можливість на сторінках офіційного видання ДПС України «Вісник податкової служби України», на веб-сайті ДПС України (www.sts.gov.ua, Єдина база податкових знань). 


Партнерские новости:


Загрузка...

Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.