Доска объявлений Бесплатка БердянскМіністерство доходів і зборів повідомляє

20.05.2013, 22:12    просмотров: 4127

 

У мережі з’явилося офіційне Інтернет - представництво Міндоходів

Розпочав роботу офіційний сайт Міністерства доходів і зборів. Відтепер вся інформація про роботу відомства оприлюднюватиметься на Інтернет-майданчику, розміщеному за адресою minrd.gov.ua.

Звертаємо увагу платників податків та інших користувачів офіційних веб-ресурсів Міністерства, що сайти Державної податкової та митної служб більше не оновлюватимуться. 

Новий сайт має низку переваг: зручна навігація та панель керування, оптимізовані алгоритми пошуку необхідної інформації, мультимедійна галерея, підписання на новини, інтеграція з соціальними мережами тощо. 

На сайті також розміщено діюче податкове і митне законодавство, нормативно-правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відвідувачі зможуть завантажити електронні форми всіх документів та отримати рекомендації фахівців щодо оформлення звітності. 

Для зручності користувачів законодавство та нормативна документація представлені за категоріями платників – "Фізичним особам", "Юридичним особам", "Самозайнятим особам", "Великим платникам". Крім того, додано календар, що інформує про дату подання звітності та сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). 

Банер „Митне оформлення” надасть корисну інформацію громадянам та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, що перетинають кордон України. 

Для якісного обслуговування платників на сайті Міндоходів функціонують чимало електронних сервісів: "Реєстр платників ПДВ", "Митна статистика", "Дізнайся більше про свого бізнес партнера", "Електронна митниця", "Акредитований центр сертифікації ключів", "Пульс", "Анульовані свідоцтва платників ПДВ", "Адреси масової реєстрації", "Електронна звітність", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "База знань", "Декларування он-лайн". 

Сайт містить також повну інформацію про становлення та діяльність Міністерства доходів і зборів України, структуру та напрями його роботи, відомості про керівництво. 

Найближчим часом офіційний сайт Міндоходів об’єднає в собі 28 веб-сторінок територіальних органів відомства.

Прес-служба Міндоходів

 

Зареєструватися платником податків в Україні стане простіше, - Міністр О.Клименко

Спрощення процедур реєстрації та обліку платників податку на додану вартість та єдиного податку дозволить полегшити умови ведення бізнесу в Україні. Про це повідомив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко після того, як відповідний законопроект був підтриманий на засіданні Кабінету Міністрів України. 

У розробленому фахівцями Міндоходів проекті закону, зокрема, передбачається відмова від практики видачі платникам цих податків свідоцтва про реєстрацію та заміна його на виписку з відповідних реєстрів. Відразу після реєстрації дані про платника податків будуть оприлюднені на офіційному веб-порталі Міністерства. 

«Законопроектом передбачено низку процедур, які дозволяють підприємцям отримати відкритий і, найголовніше, безкоштовний доступ до державних реєстрів. Це черговий крок у межах нашої діяльності щодо спрощення адміністрування податків і зборів, у першу чергу, для представників малого та середнього бізнесу», - підкреслив Міністр. 

У законопроекті також передбачене звільнення платників податків від обов'язку повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних, якщо такі зміни внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. 

Крім того, скоротиться строк повідомлення банками про відкриття рахунків платників податків, а також повідомлення органами Міндоходів про взяття таких рахунків на облік з трьох днів до одного. 

«Я впевнений, що цей законопроект буде підтриманий у парламенті, оскільки він містить абсолютно прогресивні норми, які дозволять підприємцям зекономити час і ресурси при спілкуванні з державними органами та, в цілому, зроблять умови ведення бізнесу в Україні простішими та легшими», - зазначив Олександр Клименко. 

Проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків” розроблено Міністерством доходів і зборів України на виконання Національного плану дій на 2013 рік, а також Плану заходів щодо підвищення показників України у рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації Doing Business.

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Виявлена діяльність без дозвільних документів

 Співробітниками відділу податкової міліції Бердянської ОДПІ встановлено факт виготовлення комплектуючих частин для зернооброблювальної техніки без наявності дозвільних документів в м. Оріхів. В результаті перевірки у громадянина І. вилучено заготовки комплектуючих частин та обладнання для їх виготовлення на суму понад 15 тисяч гривень.

 

Ваша соціальна захищеність залежить саме від Вас!

Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога по всій Україні для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати, у розмірі меншому від мінімального, - порушення соціальних гарантій громадян України. Кожен громадянин має право отримувати за свою роботу гідну заробітну плату, а з часом і пенсію.

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

28 травня 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе заступник начальника Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби В’южаніна А.М.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Анжеліка Михайлівна відповість на запитання платників податків щодо роботи сервісного центру обслуговування платників податків, щодо сплати  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України, щодо легалізації найманої праці.

 

Увага, біржові торги!

Щоденно об 11-00 год. (крім вихідних та святкових днів) на Запорізькій товарній біржі «Гілея» за адресою: м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 41 проводяться біржові торги з продажу безхазяйного майна, що перейшло у власність держави, яке виставляє на торги брокерська контора БК №79 - ТОВ фірма «Онікс», а саме:

Лот №1 – Лот №3 - промислові запаси - коркові відходи силікомарганцю з показниками якості: складова частина металевої фази – 12,5 %; хімічний склад: марганець – 33,8 %, кремній – 29,9%, фосфор – 0,037%, сірка – 0,66%. Виробник та дата виробництва – невідомі. Кожен з Лотів №1 - №3 вагою у кількості 100,00 тон (залишок коносаментної партії без переважування).

Стартова ціна кожного з Лотів №1 - №3 складає 49760,00 грн., з ПДВ.

Майно зберігається насипом з 2005 року на відкритому майданчику ДП «Бердянський морський торговельний порт».

Ознайомлення щоденно (крім вихідних та святкових днів), зателефонувавши попередньо за тел.: (061)220-01-27, 65-01-11.

Прийом заявок на реєстрацію участі у біржових торгах проводиться щоденно за адресою: м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, 41 на ЗТБ «Гілея» та закінчується за годину до початку торгів. 

Витрати, пов’язані із зберіганням, зважуванням, відвантаженням та вивозом майна покладаються на переможця (покупця)біржових торгів.

Довідки за телефонами: (061)220-01-27, 65-01-11, (095)364-56-77.

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Працює лінія Міністерства доходів "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Один електронний підпис для звітності до податкової, Пенсійного фонду та статистики!

Повідомляємо, що відтепер безкоштовний ключ електронного цифрового підпису, виданий Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів, дає змогу звітувати в режимі он-лайн до Пенсійного фонду України та органів державної статистики використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit» (https://zvit.ifin.ua/).

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті www.rada.berdyansk.net, розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Податковий календар

30 травня: 

- Останній день сплати авансових внесків з податку на прибуток за травень 2013 року.

- Останній день сплати збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію за квітень 2013 року.

- Останній день сплати ПДВ за квітень 2013 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

- Останній день сплати акцизного податку за квітень 2013 року.

- Останній день сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за квітень 2013 року.

 

Про подання податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2012 №1404, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.01.2013 за N 172/22704, затверджено нову форму податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

Оприлюднення нової форми податкової звітності по збору відбулося у першому кварталі 2013 року, а тому за новою формою платники повинні складати податковий розрахунок по збору починаючи з другого кварталу 2013 року. 

Лист Міндоходів від 30.04.2013 р. N2850/7/99-99-15-04-01-17

 

Туристичний збір може справлятися податковими агентами

Туристичний збір може справлятися податковими агентами, відповідно до рішення сільської, селищної та міської ради, а саме: 

 ~ адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами; 

 ~ квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; 

 ~ юридичними особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою. 

 Такі податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання. 

 Вказане питання регулюється ст. 268 р. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

 

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями дає право на реалізацію таких товарів тільки кінцевим споживачам

Суб’єкт господарювання, який торгує алкогольними напоями на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі, повинен реалізовувати такі напої лише громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. 

 У разі якщо алкогольні напої були придбані суб’єктом господарювання який має таку саму ліцензію, як і продавець, то ці напої повинні бути використані особисто і не підлягають подальшій реалізації. 

 Якщо, все ж таки, продавець реалізував алкогольні напої іншому суб’єкту господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі, і при цьому оформив документи, як при відвантаженні алкогольних напоїв для подальшої реалізації (оформлено видаткові накладні, податкові накладні, а також товарно-транспортної накладні), то до нього будуть застосовані штрафні санкції (200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень). У даному випадку здійснюється оптова торгівля алкогольними напоями, тому необхідно мати відповідну ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями. 

 Дане питання регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями.

 

Підприємці на загальній системі оподаткування, які торгують на ринках, повинні придбати торговий патент

Фізичні особи - підприємці, які здійснюють торговельну діяльність у пунктах продажу товарів на території ринку повинні придбавати торговий патент. 

 Під пунктами продажу товарів слід розуміти: 

 магазин, інша торговельна точка, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині, і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину; 

 кіоск, палатка, інша мала архітектурна форма, яка розташована в окремому приміщенні, але не має вбудованого торговельного залу для покупців; 

 автомагазин, розвозка, інший вид пересувної торговельної мережі; 

 лоток, прилавок, інший вид торговельної точки у відведеному для торговельної діяльності місці, крім лотків і прилавків, що надаються в оренду суб’єктам господарювання - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності; 

 стаціонарна, малогабаритна і пересувна автозаправна станція, заправний пункт, який здійснює торгівлю нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом; 

 фабрика-кухня, фабрика-заготівельня, їдальня, ресторан, кафе, закусочна, бар, буфет, відкритий літній майданчик, кіоск, інший пункт ресторанного господарства; 

 оптова база, склад-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток. 

 Водночас, не повинні придбавати торговий патент фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність з лотків і прилавків, що надаються їм в оренду та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі ринків усіх форм власності.   Пункти продажу товарів визначено п. 14.1.211 ст. 14 розділу І ПКУ.

 

Облік платників податків

В якому випадку довідка ф. №4-ОПП підлягає заміні?

Відповідно до пп.9.4 п.9 р.IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок), у разі внесення змін у дані, що вказуються у довідці за ф. №4-ОПП (найменування (прізвище, ім’я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання) платника податків, керівника, органу ДПС, в якому платник податків перебуває на обліку тощо), довідка за ф. №4-ОПП підлягає заміні в органі ДПС.

 Для отримання нової довідки платник податків подає до органу державної податкової служби за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Орган державної податкової служби протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику податків нову довідку.

У такому самому порядку видається дублікат довідки замість зіпсованої чи втраченої або копія довідки. У разі втрати довідки нова довідка видається за заявою платника податків, у якій надані пояснення і викладені обставини втрати довідки, або до якої додані документи, що підтверджують факт втрати довідки.

Про видачу кожної довідки за ф. №4-ОПП робиться запис у журналі за ф. №14-ОПП, а відповідний запит зберігається у реєстраційній частині облікової справи платника податків.

Яким чином іноземцю можна отримати реєстраційний номер облікової картки фізичної особи – платника податку?

 Відповідно до п.1 р.VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147, фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка фізичної особи – платника податків (далі – Облікова картка) та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному органу ДПС Облікову картку за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.

 Фізичні особи - іноземці та особи без громадянства подають Облікову картку до органів державної податкової служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (п.2 р.VII Положення).

 Згідно з п.3 р.VII Положення для заповнення Облікової картки використовуються дані документа, що посвідчує особу.

 Облікова картка може бути подана через законного представника чи уповноважену особу за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на проведення реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі.

 Відповідно до п.4 р.VII Положення для реєстрації іноземців та осіб без громадянства додатково подається засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад на українську мову документа, що посвідчує особу іноземця чи особи без громадянства.

 Якщо довірена особа є іноземцем або особою без громадянства, то до документа, що посвідчує її особу, додатково подається засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад українською мовою такого документа.

 Реєстрація іноземців та осіб без громадянства здійснюється після виконання вимог Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 150 (п.6 р.VII Положення).

 Реєстрація фізичної особи у Державному реєстрі здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання до органу ДПС Облікової картки (п.8. р.VII Положення). У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій Обліковій картці може бути відмовлено у реєстрації або продовжено строк реєстрації.

 За бажанням особи документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, може бути виданий законному представнику чи уповноваженій особі за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії 

(з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на видачу такого документа (п.11 р.VII Положення).

 Для видачі документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі іноземців та осіб без громадянства, додатково подається засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад українською мовою документа, що посвідчує особу іноземця чи особи без громадянства.

 Якщо при видачі документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, встановлено порушення чи неточності при формуванні реєстраційного номера Облікової картки, які не можна усунути, можлива його зміна. При цьому громадянин отримує документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, зі зміненим реєстраційним номером (п.13 р.VII Положення).

 Фізична особа може подати до органу державної податкової служби заяву в довільній формі щодо отримання довідки про зміну реєстраційного номера Облікової картки, яка надається протягом п’яти робочих днів з дня подання заяви за формою, наведеною в додатку 5 до Положення.

 Відповідно до п.1 р.ІХ Положення фізичні особи зобов’язані подавати органам ДПС відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки, протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР, наведеною в додатку 11 до Положення.

 Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу громадянина, та інших документів, які подаються у разі зміни таких даних (п.3 р.ІХ Положення).

 Якщо зазначені документи видані не українською мовою, необхідно подати засвідчені в установленому законодавством порядку переклади документів українською мовою (п.3 р.ХІ Положення).

Яким чином можна отримати реєстраційний номер облікової картки фізичній особі віком до 16 років або неповнолітній особі, яка ще не отримала паспорта?

 Відповідно до ст.70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п.1 р.VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147 (далі – Положення), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка фізичної особи - платника податків (далі – Облікова картка) та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному органу ДПС Облікову картку за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.

 Для заповнення Облікової картки використовуються дані документа, що посвідчує особу

(п.3 р.VII Положення).

 У разі якщо фізична особа не досягла шістнадцяти років, або фізична особа є неповнолітньою і ще не отримала паспорта, документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (п.5 р.VII Положення).

 За зверненням фізичної особи, її законного представника або уповноваженої особи орган ДПС видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. У такому документі зазначається реєстраційний номер Облікової картки.

Як обліковується в органах ДПС фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, якщо ця фізична особа вже зареєстрована як фізична особа-підприємець?

 Згідно з п.4 ст.17 Закону України від 15 травня 2003 року «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» №755-IV (далі – Закон) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР) щодо фізичної особи – підприємця містяться відомості про види діяльності. Порядок внесення змін до відомостей, що містяться в ЄДР, визначено ст.45 Закону. Відповідно до п.6.9 р.VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.11 №1588, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за №1562/20300 (далі – Порядок) взяття на облік фізичних осіб, які не є підприємцями та здійснюють незалежну професійну діяльність, умовою ведення якої згідно із законом є державна реєстрація такої діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності (далі - фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність), здійснюється за місцем постійного проживання у порядку, встановленому цим Порядком для фізичних осіб - підприємців.

 Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в органах державної податкової служби як фізична особа - підприємець.

Яким чином до паспорта громадянина України можуть бути внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податника податків?

Відповідно до п.12 р.VІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147 (далі – Положення), органом ДПС за місцем проживання фізичної особи або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування на прохання фізичної особи до паспорта громадянина України можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, що вноситься до паспорта громадянина України з Державного реєстру.

 Чи необхідно адвокату, який має свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, ставати на облік в органах ДПС самозайнятою особою, у випадку, коли він не проводить самостійно адвокатську діяльність, а перебуває у трудових відносинах з юридичною особою?

Згідно із пп.14.1.226 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності. 

 Незалежна професійна діяльність - це, зокрема, діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

 Відповідно до п.1.3 р.I Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.11 №1588, взяттю на облік або реєстрації в органах ДПС підлягають усі платники податків.

 Взяття на облік в органах ДПС юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору.

 Отже, якщо адвокат вступив у трудові відносини з суб’єктами господарювання в межах своєї професійної діяльності, він позбавляється статусу самозайнятої особи і не підлягає взяттю на облік в органі ДПС.

 У разі якщо адвокат провадить незалежну професійну діяльність він повинен стати на облік в органі ДПС як самозайнята особа.

Чи може орган ДПС надавати безоплатні послуги щодо заповнення декларації про майно, доходи і витрати і зобов’язання фінансового характеру?

 Порядок подання фізичною особою річної декларації про майновий стан і доходи (далі - податкова декларація) встановлено ст.179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

 Зокрема, згідно із п.179.11 ст.179 ПКУ фізичні особи, які декларують майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», подають податкову декларацію виключно у випадках, передбачених цим розділом.

Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) – це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим ПКУ) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (п.46.1 ст.46 ПКУ). 

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи відповідно до якої необхідно відображати отримані доходи за звітній податковий рік, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1395 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за № 1532/20270, із змінами та доповненнями.

Відповідно до п.179.10 ст.179 ПКУ платник податку до 1 березня року, що настає за звітним періодом, має право звернутися з запитом до відповідного органу ДПС з проханням надати роз’яснення щодо заповнення річної податкової декларації, а орган ДПС зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням. 

 Отже, орган ДПС з урахуванням вимог п.179.10 ст.179 ПКУ зобов’язаний надати безоплатні послуги щодо роз’яснення по заповненню річної податкової декларації за зверненнями фізичних осіб, у тому числі, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у разі подання ними податкової декларації виключно у випадках, передбачених р.IV ПКУ. 

Чи може фізична особа-підприємець на єдиному податку отримати довідку про доходи, у т.ч. за будь-який інший ніж квартальний (річний) податковий період?

Відповідно до п.294.1 ст.294 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.

 Підпунктом 296.8 ст.296 ПКУ визначено, що платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до органу державної податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

 

Придбання торгових патентів приватними підприємцями

 Приватний підприємець надає побутові послуги, що підлягають патентуванню з оплатою виключно у безготівковій формі. Чи необхідно придбавати торговий патент?

 Відповідно до підпункту. 267.1.1 статті 267 ПКУ, платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому порядку торгові патенти та провадять діяльність з надання платних побутових послуг, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

 Згідно із підпунктом 14.1.151 статті 14 ПКУ платні послуги – це діяльність, пов’язана з наданням побутових послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівку, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи платіжні картки. Перелік платних послуг, для надання яких необхідно придбавати торговий патент, визначається Кабінетом Міністрів України.

 Отже, незалежно від того яким чином ведуться розрахунки за надані побутові платні послуги в безготівковій чи готівковій формі, приватному підприємцю необхідно придбавати торговий патент.

 Яка передбачена відповідальність за здійснення діяльності без отримання відповідних торгових патентів?

 Відповідно до пункту 125.1 статті 125 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) суб’єкти господарювання, що проводять торговельну діяльність, здійснюють торгівлю готівковими валютними цінностями, діяльність у сфері розваг та надають платні послуги:

 - за здійснення діяльності, без отримання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого підпунктами 267.6.4 - 267.6.6 пункту 267.6 статті 267 цього Кодексу (крім діяльності у сфері розваг), - сплачують штраф у подвійному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше подвійного його розміру за один місяць;

 - за здійснення реалізації товарів, без отримання пільгового торгового патенту або з порушенням порядку його отримання та використання, сплачують штраф у п’ятикратному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше п’ятикратного його розміру за рік;

 - за здійснення торговельної діяльності без придбання короткотермінового патенту або з порушенням порядку його отримання та використання, сплачують штраф у подвійному розмірі збору за весь строк такої діяльності;

 - за здійснення діяльності у сфері розваг, без отримання відповідного торгового патенту або з порушенням порядку його використання, сплачують штраф у восьмикратному розмірі збору за весь період здійснення такої діяльності, але не менше восьмикратного його розміру за один квартал.

 Передача торгового патенту іншому суб’єкту господарювання або іншому відокремленому підрозділу такого суб’єкта не дозволяється (підпункт 267.6.5 статті 267 ПКУ). 

 В який термін приватний підприємець повідомляє органи ДПС про припинення діяльності, яка підлягає патентуванню?

 Відповідно до підпункту 267.7.5 статті 267 ПКУ суб’єкт господарювання, що припинив діяльність, яка відповідно до цього Кодексу підлягає патентуванню, до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомляє про це відповідному органу державної податкової служби. При цьому торговий патент підлягає поверненню органу державної податкової служби, який його видав, а суб’єкту господарювання повертається надмірно сплачена сума збору.

 Таким чином, останнім днем подання суб’єктом підприємницької діяльності письмового повідомлення про припинення такої діяльності є 14 число місяця, що передує звітному та повертає торговий патент по завершенню звітного місяця.

 Чи необхідно придбавати торговий патент приватному підприємцю, який проводить торговельну діяльність на території ринку з автомагазину?

Відповідно до підпункту 267.1.2 ”в” статті 267 Податкового кодексу (далі – ПКУ) не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг суб’єкти господарювання фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність у межах ринків усіх форм власності. 

 При цьому, відповідно до підпункту 14.1.211 статті 14 ПКУ під пунктами продажу товарів слід розуміти:

-магазин, інша торговельна точка, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині, і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;

-кіоск, палатка, інша мала архітектурна форма, яка розташована в окремому приміщенні, але не має вбудованого торговельного залу для покупців;

-автомагазин, розвозка, інший вид пересувної торговельної мережі;

 -лоток, прилавок, інший вид торговельної точки у відведеному для торговельної діяльності місці, крім лотків і прилавків, що надаються в оренду суб’єктам господарювання - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі - ринків усіх форм власності;

-стаціонарна, малогабаритна і пересувна автозаправна станція, заправний пункт, який здійснює торгівлю нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом;

 -фабрика-кухня, фабрика-заготівельня, їдальня, ресторан, кафе, закусочна, бар, буфет, відкритий літній майданчик, кіоск, інший пункт ресторанного господарства;

 - оптова база, склад-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток. 

 Враховуючи зазначене, не повинні придбавати торговий патент фізичні особи - підприємці, які провадять торговельну діяльність з лотків і прилавків, що надаються в оренду суб’єктам господарювання - фізичним особам та розташовані в межах спеціалізованих підприємств сфери торгівлі ринків усіх форм власності

Фізичні особи - підприємці, які здійснюють торговельну діяльність на території ринку шляхом виїзної торгівлі, зокрема з автомагазину повинні придбавати торговий патент.

 

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями 

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) фізичні особи - підприємці визначені платниками єдиного внеску.

Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 та частини 11 статті 8 Закону єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7 % суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Враховуючи викладене, зазначені особи сплачують єдиний внесок з сум доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, незалежно від виду такої діяльності.

Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначено статтею 9 Закону (в редакції Закону від 18.09.2012 р. N 5292-VI) та розділом IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. N 21-5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. за N 994/18289 (далі - Інструкція).

Відповідно до підпункту 4.5.2 пункту 4.5 розділу IV Інструкції фізичні особи - підприємці, які знаходяться на загальній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року, на підставі даних річної податкової декларації.

 Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичною особою - підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування та одночасно є найманим працівником на підприємстві

Працівники - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) є застрахованими особами, а підприємства, установи та організації, враховуючи положення абзацу другого пункту 1 частини першої та частину третю статті 4 Закону, - страхувальниками та платниками єдиного внеску, на яких покладено обов'язок щодо нарахування та сплати єдиного внеску за найманих працівників.

Поряд з цим фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, відповідно до підпункту 4 частини першої статті 4 Закону визначені платниками єдиного внеску та згідно з підпунктом 3 частини першої статті 7 і частиною одинадцятою статті 8 Закону нараховують єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка на суми, самостійно визначені, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, фізична особа - підприємець, яка одночасно є найманим працівником на підприємстві, в установі або організації, сплачує єдиний внесок на загальних підставах.

Законом не передбачено звільнення фізичних осіб - підприємців, які одночасно є найманими працівниками, від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Оскільки фізичні особи - платники єдиного податку у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов'язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зазначений період.

 

Спрощена система оподаткування 

На даний час Податковим кодексом України для фізичних осіб – підприємців встановлено чотири групи платників єдиного податку. Це перша, друга, третя та п’ята групи.

За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Кодексом для обраної ним групи, платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку. 

Для переходу на сплату єдиного податку за іншою групою необхідно надати заяву до органу державної податкової служби за місцем реєстрації. Така заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. 

Які звітні періоди встановлені для платників єдиного податку?

Звітним періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Звітним періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.

Які доходи включаються до складу доходу фізичної особи – підприємця платника єдиного податку? 

До складу доходу фізичної особи – підприємця платника єдиного податку включається дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Чи звільняється фізична особа – підприємець платник єдиного податку від сплати земельного податку? 

Платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, із сплати земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності.

Фізична особа – підприємець є платником єдиного податку другої групи. Чи має право приватний підприємець надавати послуги юридичним особам – платникам податку на прибуток?

Згідно з положеннями Податкового кодексу України до другої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виробництво або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: 

-не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; 

-обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн..

Тобто фізична особа – підприємець, який є платником єдиного податку другої групи, має права надавати послуги лише платникам єдиного податку або населенню.

Чи застосовують фізичні особи – підприємці платники єдиного податку реєстратори розрахункових операцій?

Згідно ст.296 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої - третьої груп не застосовують реєстратори розрахункових операцій.


Партнерские новости:


Загрузка...

Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.