Доска объявлений Бесплатка БердянскГоловне управління Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

23.05.2013, 17:14    просмотров: 3464

 

На Запоріжжі фахівці ГУ Міндоходів легалізували працю майже 2300 робітників

У Запорізькій області з початку року співробітники ГУ Міндоходів регіону провели 328 перевірок суб'єктів господарювання з питань дотримання норм трудового законодавства. Майже у 290 випадках або у 88 відсотках були встановлені порушення вимог Закону України "Про оплату праці". У результаті виявлено та офіційно працевлаштовано 2283 найманих працівники, що майже на 160 громадян більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Додаткові надходження до місцевих скарбниць склали понад 200 тисяч гривень. Окрім належного оформлення, їхні працедавці їм виплатили 2,1 мільйона гривень офіційної зарплати, з якої додаткові надходження до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб склали 600 тисяч гривень.

– Питанню детінізації сфери зайнятості населення ми приділятимемо особливу увагу поряд зі стимулюванням сумлінного ставлення до сплати податків з боку бізнесу та соціальної відповідальності роботодавців. Ми вважаємо, що більшість з них працює чесно. Натомість на тих, хто порушує законодавство, у подальшому чекає неминуче викриття, – зауважив в. о. начальника Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Анатолій Страшний.

Зокрема, наразі увага фахівців ГУ Міндоходів області поряд із контролем ринку зайнятості в усіх галузях економіки, буде прикута об'єктам курортного сезону та сфері збору врожаю, де найчастіше залучається неоформлена праця.

Крім того, відомство продовжує роботу з виявлення суб'єктів господарювання, які застосовують різні схеми для ухилення від оподаткування під час виплат заробітних плат, у результаті яких місцеві бюджети не отримують належні суми податку на доходи фізичних осіб.

Упродовж чотирьох місяців поточного року здійснено понад 100 таких перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних та фізичних осіб. Як наслідок – у ході перевірочних заходів порушникам донараховано податку на доходи фізосіб на суму майже 9 мільйонів гривень, що понад удвічі більше, ніж торік.

 

Майже 35 млн. грн. до бюджету – від підрозділів податкової міліції

Саме така сума надійшла в січні-квітні 2013 року від підрозділів УПМ ДПС у Запорізькій області.

Головний акцент у роботі податкової міліції зосереджено на заходах з виявлення правопорушень у сфері оподаткування. Слідчі податкової міліції Запорізької області внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 133 інформації про кримінальні правопорушення, 52 з яких – за ухилення від сплати податків. За закінченими провадженнями у поточному році досудовим розслідуванням до бюджету стягнуто 5,7 млн. грн. з суми заподіяного збитку , що складає майже 18 млн. грн.

За участю підрозділів податкової міліції області виявлено 13 фактів необґрунтованої заяви до відшкодування ПДВ з бюджету на суму 1,7 млн. гривень. 

Співробітники податкової міліції із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей на суму понад 18,6 млн. грн., з них лікеро-горілчаних виробів – на 3,2 млн. грн., тютюнових виробів – на 537 тис. грн., спирту – на 207 тис. грн. 

Припинена діяльність 8 "підпільних" цехів, у тому числі 4 – з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. За незаконне виготовлення, зберігання, збут і транспортування з метою збуту підакцизних товарів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 17 інформацій про кримінальні правопорушення, відповідальність за якими передбачена ст.204 УК України. 

Олег Трохін, начальник штабу УПМ ДПС у Запорізькій області

 

 

Запорізькі митники сприяють захисту прав інтелектуальної власності

Нещодавно на території регіону було призупинено митне оформлення товарів за підозрою у контрафактності у 2 випадках. Це товари з нанесеними торгівельними марками "BOSCH", "SAMSUNG". У минулому році фахівці Запорізької митниці за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності призупинили митне оформлення у 12 випадках.

Зокрема, зазначені товари було марковано товарними знаками "HENNESSY", "MOET&CHANDON BRUT IMPERIAL", "VEUVE CLICQUOT PONSARDIN", "Hankey Bannister", "OLMECA", "BOSCH", "SAMSUNG". В одному з цих випадків об’єктом права інтелектуальної власності був спосіб пакування овочів.

Усього за перший квартал 2013 року кількість товарів, які оформлювались в Запорізькій митниці та які потенційно можуть містити об'єкти права інтелектуальної власності, склала майже 11 тисяч товарів.

У першому кварталі поточного року до Митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності Держмитслужби України включено 109 об'єктів права. Всього до Митного реєстру внесено 753 об'єкти права інтелектуальної власності.

 

Запорізькі митники виявили контрабанди майже на 7,5 мільйона гривень

За чотири місяці поточного року співробітниками Запорізької митниці було виявлено 94 випадки порушень митних правил на суму 7 мільйонів 480 тисяч гривень.

З початку року співробітниками служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Запорізької митниці було складено 67 протоколів про порушення митних правил на загальну суму 7 мільйонів 460 тисяч гривень, було затримано товарів на суму 690 тисяч гривень. 

За словами заступника начальника служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Запорізької митниці Олега Наконечного, у квітні одним із підприємств було завезено з Нідерландів на митну територію України товар – ніобій у кількості 1 тисяча кілограмів. 

- У документах було подано інвойс, в якому сума зазначеного товару становила 46 тисяч доларів. При вивченні більш досконало пакету документів, які було подано до митного оформлення, було виявлено інвойс, в якому сума зазначеного товару становила 46 тисяч євро. Тобто, було виявлено так званий подвійний пакет документів. Це могло б призвести до несплати до державного бюджету понад 22 тисячі гривень платежів, говорить Олег Наконечний.

За даним фактом митницею було складено протоколи про порушення митних правил, даний товар було затримано, в справах ведеться провадження.

 

Від ліцензування місцеві бюджети отримали понад 10 мільйонів гривень

За січень-квітень 2013 року надходження до місцевих бюджетів Запорізької області від ліцензування роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном склали 120 відсотків від планових показників та майже на 500 тисяч більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Як зазначив голова комісії з проведення реорганізації Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Запорізькій області Сергій Афєндіков, протягом чотирьох місяців поточного року підприємцям видано 2322 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Із них: 1161 – на продаж алкоголю та стільки ж – тютюнових виробів. У порівнянні з минулорічним періодом кількість виданих ліцензій зросла майже на 3%.

За результатами перевірок суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів застосовано штрафних санкцій на загальну суму понад 787 тисяч гривень.

– Під час перевірочних заходів фахівці Регіонального управління Департаменту значну увагу приділяють питанню дотримання підприємцями заборони продажу алкоголю і сигарет дітям і підліткам. Лише з початку року було виявлено 26 таких випадків. Стосовно порушників застосовано фінансових санкцій на суму 177 тисяч гривень та анульовано 22 ліцензії, – підкреслив Сергій Афєндіков.

Із анульованих ліцензій за порушення вимог щодо заборони продажу цих товарів особам, які не досягли 18 років, 6 – на продаж алкогольних напоїв та 16 – тютюнових виробів.

 

Майже 8 тисяч запорізьких платників ПДВ звітують "електронкою"

 З початку 2013 року кількість запорізьких платників податків, які звітують до податкових органів у безпаперовій формі з використанням глобальної мережі Інтернет, постійно зростає. Традиційно високий рівень демонструють платники ПДВ. Електронну форму звітування використовують 7876 платників, а це 98 відсотків від загальної кількості платників ПДВ області. 

Зростає кількість платників електронного звітування з інших податків. Із 21 до 38 відсотків зросла за квартал кількість платників податків, що звітують по Е-mail за спрощеною системою оподаткування по юридичних особах та до 41 відсотка – по фізичних особах-підприємцях. З податку за використання водних ресурсів звітують по Інтернету 1624 платники, а це 75% юридичних та 531 (40 відсотків) фізична особа, із земельного податку – 2453 платники-юридичні особи, а це 25 відсотків та 290 (6 відсотків) фізичних осіб.

Крім того, у регіоні з кожним місяцем зростає кількість підприємств, які активно застосовують електронне декларування товарів. Порівняно з квітнем 2012 року в 10,5 разу зросла кількість декларацій, які оформлювались в електронному вигляді. У квітні 2013 року з 7069 митних декларацій 88% (6207 митних декларацій) були оформлені в електронному вигляді.

 

На користь Міндоходів регіону вирішено понад 96 відсотків судових справ

У Запорізькій області станом на початок травня 2013 року в судах усіх інстанцій знаходилося понад 4200 судових справ, де стороною виступало ГУ Міндоходів області, на загальну суму 1 мільярд 614 мільйонів гривень. Із розглянутих 1600 справ 96,3 відсотка вирішено на користь держави на суму майже 200 мільйонів гривень.

За позовами платників податків на їхню користь вирішено 53 справи на суму 22,4 мільйона гривень або 31 відсоток із загальної кількості справ, що розглядалися. За позовами ГУ Міндоходів на користь держави винесено 1467 судових рішень на суму понад 147 мільйонів гривень або майже 100 відсотків із розглянутих справ.

Як відзначають фахівці ГУ Міндоходів регіону, істотна частина судових справ стосується визнання недійсними податкових повідомлень-рішень. За січень-квітень таких справ розглянуто майже 150, з яких майже 67% на суму 48 мільйонів гривень вирішено на користь Міндоходів регіону.

Щодо митних спорів, то за чотири місяці 2013 року було отримано 44 позови про оскарження рішень, прийнятих у зв'язку із здійсненням митної справи. 

Із загальної кількості розглянутих 53 справ, питома вага справ про оскарження рішень про визначення митної вартості складає 58%, про оскарження податкових повідомлень-рішень – 21%, про оскарження класифікаційних рішень – 4%, інші справи з питань митного контролю та оформлення – 17%.

 

На Запоріжжі до он-лайн системи звітування вже підключено понад 1600 РРО

У Запорізькій області 3602 суб'єкти господарювання використовують майже 8 тисяч реєстраторів розрахункових операцій. Більшість з них – це суб'єкти малого і середнього бізнесу. На сьогоднішній день у регіоні підключені до системи зберігання інформації 1618 РРО, які оснащені Інтернет-модемом з контрольною стрічкою в електронній формі та нові апарати.

При цьому РРО з електронною касовою стрічкою застосовується як в містах, так і "глибинках". 

Для комфортнішого ведення господарської діяльності впродовж останнього часу фахівці Міндоходів регіону планомірно, але рішуче переходить на електронне спілкування з платниками. Вже сьогодні більше 500 тисяч підприємств і підприємців подають звітність в електронному вигляді. І ця робота продовжується.

 

Запорізькі платники сплатили за землю понад 135 млн. грн.

Така сума надійшла до місцевих бюджетів усіх рівнів від платників плати за землю з юридичних осіб, які зареєстровані в ГУ Міндоходів у Запорізькій області. У порівнянні з  відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на  6,8 млн. грн. або 5,3%. З метою забезпечення повноти та своєчасності надходжень плати за землю, упередження втрат місцевих бюджетів усіх рівнів, фахівці ГУ  Міндоходів у Запорізькій області співпрацюють з органами місцевого самоврядування, підрозділами Держземагентства.

 Слід зазначити, що на теперішній час існує певна кількість договорів оренди, в яких встановлена  річна сума орендної плати за землю не відповідає вимогам чинного законодавства, тобто вона є нижчою трикратного розміру земельного податку. У результаті, втрати місцевих бюджетів від таких договорів становлять понад 8,8 млн. грн. З метою приведення сум орендної плати, визначеної у таких договорах, до законодавчо встановленої норми, податкові органи направляють пропозиції до органів місцевого самоврядування та прокуратури щодо зміни розміру орендної плати через судові органи. Так, з початку 2013 року за 3 договорами оренди рішеннями судових органів змінено розмір орендної плати за землю, як наслідок річні додаткові надходження складають 25,5 тис. грн. 

Разом з тим, аби зменшити податковий борг, ГУ Міндоходів у Запорізькій області  направляє до рад відповідного рівня звернення по суб’єктах господарювання–боржниках щодо вилучення земельних ділянок та перерозподілу їх між платоспроможними платниками. Протягом січня-квітня 2013 року у 2 землекористувачів - боржників вилучено земельні ділянки загальною площею 5,5 га.

 

На Запоріжжі кількість планових перевірок зменшена на третину

Підрозділи податкового контролю Головного управління Міндоходів у Запорізькій області за чотири місяці поточного року провели 854 документальні перевірки, з яких 86 планові, а це на 30% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року та 768 позапланових комплексних документальних перевірок.

За результатами перевірок  до бюджету сплачено  понад 51 млн. грн.,  що на 33 відсотки  більше у порівнянні з аналогічним  періодом минулого року.

Протягом січня-квітня  розглянуто 134 матеріали, надані підрозділами податкової міліції та іншими правоохоронними органами, у тому числі 102 постанови слідчих. За результатами  розгляду цих матеріалів  проведено 77 позапланових перевірок. У їх ході встановлено факти порушень вимог діючого податкового законодавства на загальну суму 35,4 млн. грн. (за аналогічний період 2012 року – 8,5млн. грн.)  

Виявлено порушення, де фігурують операції з підприємствами, що мали ознаки фіктивності. Так, при проведенні перевірки одного з підприємств Запорізької області, яке виробляє  продукти борошномельно-круп'яної промисловості та оптову торгівлю продуктами харчування, встановлено, що платником у податковій звітності були відображені фінансово-господарські операції із суб’єктами господарювання - постачальниками, які мали ознаки фіктивності. Також, не було підтверджено походження товарно-матеріальних цінностей та фактів їх перевезення. Всього, за результатами перевірки нараховано податків на загальну суму 6,7 млн. грн. 

 

На "Пульс" Міндоходів звернулось понад 60 запоріжців

З початку року до антикорупційного проекту «Пульс» від регіону надійшов 61 запит. Із них, половина - від юридичних осіб, майже півтора десятка від фізичних осіб - підприємців, понад десять запитів від громадян, решта - анонімні звернення. На всі запити оперативно надано відповіді без порушення термінів розгляду. 

Адже, довіра у спілкуванні з платниками податків – головне призначення «гарячої телефонної лінії» «Пульс», яка працює за принципом зворотного зв’язку. Унікальність сервісу полягає у тому, що кожна людина, яка обслуговується в ГУ Міндоходів у Запорізькій області та Запорізькій митниці Міндоходів має можливість не тільки скористатися даною послугою, але й залишити свої координати та обов’язково в оперативному порядку отримати інформацію про вжиті заходи. 

Нагадаємо номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу «Пульс»: (044) 284-00-07.


Партнерские новости:


Загрузка...

Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.