Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 28.01.2016

28.01.2016, 15:43    просмотров: 2346

 

До уваги платників плати за землю!

Для заповнення Декларації із плати за землю  використовується  коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель станом на 1.01.2016 р.  - 1,433.   З питань заповнення звітності юр.особам звертатися - каб. 326, т.3-84-23, ФОП – каб. 218. 

 

Увага, семінар!

З метою роз’яснення суб’єктам господарювання змін до податкового законодавства у зв’язку з прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», 12 лютого 2016 року у м. Києві відбудеться Всеукраїнський семінар - форум для платників податків. Тема семінару: «Офіційно про податкові новації - 2016». Місце проведення семінару: конгрес-хол ДФС України (м. Київ, Львівська площа, 8). Початок форуму об 11 годині (реєстрація з 10.00). 

Консультації з питань проведення семінару-форуму за тел. 224-60-59, моб.тел. 050-146-32-51.

 

Терміни подання звітності та сплати податків за 4 квартал 2015 року!

Термін подання податкової звітності за 4 кв. 2015 року – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати податків та зборів за 4 кв. - не пізніше 19 лютого 2016 року!   

 

Терміни подання звітності та сплати податків та зборів підприємцями!

Для платників єдиного податку 1 та 2 групи ( які весь рік знаходилися на єдиному податку 1 або 2 групи) термін подання податкової декларації за 2014 рік – не пізніше 29 лютого  2015 року.

Платникам єдиного податку 3 групи  термін подання податкової декларації за 4 кв. 2015 року – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати єдиного податку за 4 кваіфяртал – не пізніше 19 лютого 2016 року.    

Приватним підприємцям на загальній системі  термін подання податкової декларації за 2015 рік – не пізніше 09 лютого 2016 року, термін сплати податку на доході фізичних осіб  та військогво збору за даними декларації – не пізніше 19 лютого 2016 року!  

 

Єдиний соціальний внесок: звітність та сплата підприємцями

 Термін подання звітності з єдиного внеску за 2015 рік  -  09 лютого 2016 року. 

ФОП - на єдиному податку подають Звіт за формою згідно таблиці 2 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу протягом всього року.

ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, Звіт подають за формою згідно таблиці 1 додатку 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». 

Термін сплати єдиного внеску з доходу ФОП на загальній системі за себе при остаточному розрахунку за 2015 рік - не пізніше 09 лютого 2016 року.    

 

Юридичним особам  - платника податку на прибуток підприємств та неприбутковим організаціям!

Термін подання декларації про прибуток підприємств (для платників із річним податковим періодом)  та Звіту про використання коштів неприбуткових організацій за  2015 рік  -  29 лютого   2016 року. Термін сплати податку на прибуток підприємств  за 2015 рік -  10 березня 2016 року. 

Нагадуємо! Платники податку на прибуток подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

 

 

За 2015 рік від реалізації безхазяйного майна надійшло понад 144 тис. гривень 

Як повідомила начальник Бердянської ОД ПІ Олена Каруц, за 2015 рік від реалізації майна, що перейшло у власність держави, безхазяйного майна до бюджетів сплачено понад 144,1 тис. гривень, зокрема, до держбюджету перераховано 31,6 тис. гривень та до місцевих бюджетів – 112,5 тисяч гривень. 

 

Бердянська ОДПІ роз’яснює новації законодавства  

Новий 2016 рік платники податків зустріли оновленим Податковим кодексом та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування».

У зв’язку з тим, що  Закон України № 909, який вніс зміни та доповнення у дані законодавчі акти було оприлюднено 31 грудня, вже з перших робочих днів січня фахівці Бердянської ОДПІ почали активно вивчати новації законодавства та проводити роз’яснювальна роботу серед платників. 

13 січня було проведено інформаційний семінар для керівників та бухгалтерів підприємств та  фізичних осіб – підприємців. Інформація щодо податкових новацій дуже зацікавила платників, як і в минулому році не всі бажаючі змогли розміститися у великій актовій залі інспекції. Тому було проведено два семінари поспіль для того, щоб усі охочі могли скористатися можливістю почути про зміни законодавства. 

Також спільно із Бердянської райдержадміністрацією було організовано тематичний семінар для сільськогосподарських товаровиробників. Адже саме цю категорію платників новації податкового законодавства торкнулися найбільше – змінилися ставки єдиного податку для 4 групи та багато змін зазнав спеціальний режим оподаткування сільгоспвиробників податком на додану вартість. 

Оскільки  зміни в Податковий кодекс внесено відносно місцевих податків, Бердянська міська рада та всі сільські ради Бердянського району прийматимуть протягом січня зміни до своїх рішень щодо місцевих податків. На всі питання щодо адміністрування цих та інших податків та зборів під час  нарад в міськвиконкомі та райдержадміністрації  відповідали  начальник інспекції Олена Круц та заступники Оксана Сагайдюк та  Сергій Черновалюк. 

На часі роз’яснення змін до Податкового кодексу стосовно акцизного податку для  суб’єктів господарювання, які реалізують паливо. Оскільки частина таких платників вперше будуть сплачувати акцизний податок та надавати звітність з цього податку,  а з 01 березня вводиться система електронного  адміністрування акцизного податку, такі роз’яснення будуть дуже необхідні та корисні особам, що реалізують паливо. 

 

Податкова міліція Бердянська припинила незаконну торгівлю алкоголем

За останній тиждень співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено два факти реалізації алкогольних напоїв без державної реєстрації підприємницької діяльності та будь-яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 32,8 тис. гривень та 34,5 тис. гривень, - повідомив начальник оперативного управління Артем Кавун.        

 

Новини законодавства

З 1 січня 2016 року платники єдиного внеску  під час  виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), зобов'язані сплачувати авансові платежі   єдиного  внеску у розмірі  1/5  суми коштів для виплати

Порядком  прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати визначено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів  про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Водночас, Законом  України  "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році"    внесені зміни до  Закону  України   "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зокрема,    для роботодавців  та інших платників, єдиний внесок   встановлений  у розмірі 22 відсотки до  бази нарахування.

Враховуючи, що на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску,  Державною фіскальною службою надіслано листа  до Національного банку України  щодо   контролю  банками сплати єдиного  внеску,  яка  має становити 1/5  суми коштів для виплати заробітної плати.

Зазначений порядок роз’яснений листом ДФС України від 15.01.2016р. №1259 /7/99-99-17-03-01-17.

 

Роз’яснення законодавства

Про сплату авансових внесків з ПДФО підприємцями на загальній системі  

Підпункт 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), викладено в такій редакції: авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж на четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від'ємне значення, то авансовий платіж за такий період фізичною особою - підприємцем не сплачується (пп. 2 п. 35 Закону).

Таким чином, для фізичних осіб - підприємців під час заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у додатку Ф4 "Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою" не виникає обов'язку розрахунку квартальних авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб, тобто, платниками податків не заповнюється рядок 6 розділу II додатка Ф4.

Отже, до внесення змін у п. 12 розділу IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 N 859, рекомендувати платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.

Звертаємо увагу, що доходи, отримані самозайнятими особами після 1 січня 2016 року, оподатковуються за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу, у розмірі 18 відсотків.

(Лист ДФС від 12.01.2016 р. N 594/7/99-99-17-02-02-17). 

 

Про нарахування ЕСВ на перехідні лікарняні та відпускні

Єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за періоди 2015 року, нарахованих у січні 2016 року обчислюється виходячи із сум єдиного внеску, що діє на день нарахування  заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок у розмірі 22 відсотки.

Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.   

 

Як подавати декларацію з плати за землю в 2016 році

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року і подають в податкову інспекцію за місцезнаходженням земельної ділянки декларацію на поточний рік.

Декларація подається з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним. У такому випадку оносвобождается від обов'язку подавати річну декларацію не пізніше 20 лютого поточного року.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним.

Наказом від 16.06.2015 р № 560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та / або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

 

Як розрахувати суму плати за землю під час заповнення звітності 

 Щодо розрахунку суми плати за землю для цілей заповнення Податкової декларації з плати за землю.

Так, сума земельного податку/орендної плати розраховується множенням нормативно-грошової оцінки земельної ділянки на її площу й на ставку податку/розмір орендної плати (%):

•для земельного податку (р. І основної частини декларації): кол. 12 = кол. 8 х кол. 9 (або кол. 10) х кол. 11;

•для орендної плати (р. І основної частини декларації): кол. 11 = кол. 8 х кол. 9 х кол. 10.

 

Ппід час заповнення цих граф 9 розділів І «Розрахунок суми земельного податку» та ІІ «Розрахунок суми орендної плати» позначити нормативно-грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки. При цьому нормативно-грошову оцінку (НГО) слід визначати в гривнях за гектар, оскільки форма декларації визначає одиницею виміру для площі земельної ділянки гектар».

 

Звітність з рентної плати та екологічного податку - за новими формами

За IV квартал 2015 платники екоподатку та рентної плати звітують за новими формами декларації.

Нагадаємо, що нові форми звітності затверджені наказом Мінфіну від 17.08.2015 р № 715 "Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку".

Рентна звітність оновлена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р № 719.

Звітний період для екоподатку та рентної плати дорівнює календарному кварталу, тобто декларації необхідно подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду.

 

Про особливості звітування з єдиного податку спрощенцями-сільгоспвиробниками

ДФСУ в листі від 20.11.2015 р. № 24765/6/99-99-15-03-02-15 роз’яснила деякі особливості звітування платниками єдиного податку групи 4. Зокрема: 

1) якщо в сільськогосподарського товаровиробника у власності та/або користуванні, у т.ч. на умовах оренди, є земельна(і) ділянка(и), що розташована(і) в межах території одного органу місцевого самоврядування, та місцезнаходження земельної ділянки збігається з місцезнаходженням платника, то такий сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) і загальну, і звітну податкову декларацію платника єдиного податку групи 4;

1.2) за земельні ділянки, що розташовані в межах одного району, але за різними кодами КОАТУУ, сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) загальну податкову декларацію платника єдиного податку групи 4, а звітні декларації подає до контролюючого органу у відповідному районі, по кожному КОАТУУ — окрему декларацію;

2.3) у разі зміни протягом поточного року площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у зв'язку з набуттям (втратою) на них права власності чи користування платник єдиного податку групи 4 зобов'язаний протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним податковим кварталом, у якому виникли такі зміни, подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням уточнюючу загальну податкову декларацію разом із додатком«Відомості про наявність земельних ділянок», а також підтверджуючими документами щодо земельних ділянок та їх нормативної грошової оцінки, а до контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки, на яку набуто (втрачено) право власності або користування, —уточнюючу звітну податкову декларацію з аналогічними документами.

При заповнення додатку «Відомості про наявність земельних ділянок»:

•під час заповнення додатка 1 до декларації потрібно врахувати, що за договорами оренди, які зареєстровані в сільській раді до 01.01.2013 р., повинні бути заповнені колонки 3 та 4 (№ документа, дата укладання договору). Якщо договори оренди укладені після 01.01.2013 р., вони повинні пройти державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України відповідно до ст. 182 ЦКУ та ст. 4 Закону України від 01.07.2004 р. № 1952-IV;

•за наявності державного акта на право власності на земельну ділянку її власнику необхідно перевірити, чи зареєстрована вона в Державному земельному кадастрі. Для цього необхідно звернутися до територіального органу Держземагентства. Якщо інформація в Державному земельному кадастрі про земельну ділянку відсутня, необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити технічну документацію з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). На підставі розробленої документації земельна ділянка реєструється в Державному земельному кадастрі. Відповідно до п. 2921.3 ст. 2921Кодексу, підставою для нарахування єдиного податку платникам групи 4 є дані Державного земельного кадастру та/або дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Якщо договір оренди укладено до 01.01.2013 р., колонка 8 додатка 1 до декларації (кадастровий номер земельної ділянки) може не заповнюватись;

•інформацію про коди регіонів України розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства регіонального розвитку будівництв та житлово-комунального господарства України в рубриці «Регіональний розвиток» (категорія «Адміністративно-територіальний устрій України» підкатегорія «Адміністративно-територіальний устрій України станом на 01.01.2015 р.»).

 

Про порядок декларування акцизного податку

Серед новацій, внесених Законом N 909 до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).

Відповідно до п. 1 розділу II Закону N 909 норми (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Отже, для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, - осіб, які реалізують пальне, - першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.

Таким чином, зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період - березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України.

Повідомляємо, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені на веб-порталах ДФС та Міністерства фінансів України.

До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи - суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та відповідно до пп. 212.1.1, 212.1.2, 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. N 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 р. за N 105/26550.

(Лист ДФС від 21.01.2016 р. N 1903/7/99-99-19-03-03-17). 

 

Які товари належать до підакцизних товарів?

Відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями до підакцизних товарів належать: 

спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; 

пальне;

автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

електрична енергія.

 

Про сплату пені та штрафних санкцій платниками єдиного внеску

В зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суми пені та штрафів, передбачених нормами Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення.

Таким чином, термін сплати по рішеннях, винесених територіальним органом ДФС до 31.12.15 включно, становитиме 10 робочих днів, винесених з 01.01.2016 – 10 календарних днів.

Лист Державної фіскальної служби України з зазначеного питання від 15.01.2016 №1261/7/99-99-17-03-01-17 розміщено за адресою http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66076.html.

 

При одержанні  протягом звітного року заробітної плати, фізична особа – підприємець має право на застосування податкової знижки на загальних підставах

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку у вигляді  заробітної плати. 

Заробітна плата для цілей  Податкового кодексу –  це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються  громадянину  у зв'язку з відносинами трудового найму. 

Таким чином, фізична особа – підприємець не має права на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності, оскільки такі доходи не є заробітною платою.

Водночас при одержанні  протягом звітного року заробітної плати, фізична особа – підприємець має право на застосування податкової знижки  в межах отриманої заробітної плати на загальних підставах.

 

Нові правила подання декларації з податку на прибуток підприємств

Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", внесено зміни в оподаткуванні податком на прибуток, які набули чинності з 1 січня 2016 року.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком (п. 137.4 ст. 137 ПКУ). 

Водночас для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:

- платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

- виробників сільськогосподарської продукції;

- платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн. грн (п. 137.5 ст. 137 ПКУ).

Подання декларації за відповідні звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя, три квартали та рік здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу (пп. 49.18.2 та, п. 49.19 ст. 49 ПКУ).

Декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.3 , п. 49.19 ст. 49 ПКУ).

Таким чином, за результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:

протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал;

протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.

 

Деклараційна кампанія доходів громадян – 2016

Податкова знижка для громадян  без реєстраційного номера 

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також  резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті.

Громадяни,  які є резидентами України та  через свої релігійні переконання відмовилися   від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,  офіційно повідомили  про це  орган державної податкової служби і мають про це відмітку у паспорті, мають  право на застосування  податкової знижки  на загальних підставах.

                                                                

Сума коштів, сплачена  нерезиденту України,  не включається  до податкової знижки

Податковим  кодексом України встановлено, що   податкова знижка для фізичних осіб  -  це  документально підтверджена сума  витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг)  у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу, одержаного  у вигляді заробітної плати.  

У разі сплати громадянином  плати  за навчання   закладу освіти   іншої країни, тобто   нерезиденту України,    така сума не включається до податкової  знижки.

 

Для застосування права на податкову знижку додатки до декларації не надаються  

З 1 січня 2016 року  громадяни декларують, отримані у звітному році доходи за формою  декларації про майновий стан і доходи,   затвердженою наказом Міністерства фінансів України  від 02.10.2015р.   № 859.

Декларація складається з восьми розділів  та чотирьох додатків,  які подаються на одно-, двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).

 Якщо громадянин  бажає скористатися правом на податкову знижку, то сума податку, на яку мають зменшитися податкові зобов'язання у зв'язку з використанням такого права, розраховується лише в розділі III нової форми декларації без заповнення додатка, як це було раніше у минулих роках. При цьому у декларації не зазначаються  реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат і загальна сума фактично здійснених витрат протягом звітного податкового року. 

Нагадаємо, громадяни, які  бажають скористатися правом  на нарахування податкової знижки  мають право надавати   річну  податкову  декларацію   протягом  всього поточного року - включно  по 31 грудня 2016 року. 

 

Доходи, які   перевищують   146160  грн.,  необхідно  задекларувати  

Для громадян, які у   минулому році  отримували доходи у вигляді  заробітної плати та  за цивільно-правовими договорами від двох  або більше податкових агентів  і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищили  120  розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року – у 2015 році  146160  грн.,  Податковим кодексом України передбачено обов’язкове подання  річної декларації. 

Тобто, якщо  загальна  сума  доходів у вигляді заробітної плати та за цивільно – правовими договорами, отриманих   від декількох  податкових агентів у 2015 році  перевищує 146160 грн., громадянин    зобов’язаний   подати річну податкову декларацію. Якщо   загальна річна сума   доходів, отриманих від податкових агентів у минулому   році у вигляді заробітної плати та   за цивільно – правовими не  перевищить зазначений показник,  та  відсутні  інші підстави для надання річної податкової декларації,  декларація   не подається.   

                                                         

Іноземні доходи підлягають обов’язковому декларуванню 

Сума іноземних доходів  включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію та сплатити з одержаних доходів податок на доходи та військовий збір. 

За підсумками 2015 року сума іноземного доходу  оподатковується податком  за ставкою   15%. Якщо загальна сума отриманих  у звітному  місяці доходів,  перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року (у 2015 році 12180  грн.), ставка податку становить 20%. Військовий збір  розраховується фізичними особами  самостійно  за ставкою  1,5% об’єкта оподаткування.

Доходи, одержані в іноземній валюті  перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів. 

У податковій декларації про  майновий стан і доходи громадяни відображають  суму  отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом   року податку, та визначають  податкове  зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Сума податку на доходи та військового збору,  зазначена  у   податковій декларації за минулий 2015 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2016   року.

 

Додатки  до річної податкової декларації  подаються виключно за наявності доходів,   які передбачені  у цих додатках

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи  затверджена наказом Міністерства фінансів України  від 02.10.2015р.   № 859 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи". 

Декларація складається з восьми розділів, що подаються на одному двосторонньому аркуші формату А4, та чотирьох додатків до декларації (далі - додатки), які подаються на одно-, двосторонніх аркушах формату А4 та містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Додатки є складовою частиною декларації і без декларації не є дійсними. Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

У декларації та додатках зазначаються всі передбачені в них відомості (показники), крім випадків, прямо визначених у декларації та/або додатках. Якщо будь-який рядок декларації та/або додатка не заповнюється через відсутність інформації (операції, суми), то такий рядок прокреслюється, крім випадків, прямо визначених у декларації та/або додатках.

Показники у розділах II - V декларації, додатках проставляються у гривнях з копійками.

Декларація та додатки заповнюються таким чином, щоб забезпечити вільне читання тексту (цифр) та збереження цих записів протягом установленого терміну зберігання звітності (друкованим способом, чорнильними або кульковими ручками синього або чорного кольору). Заповнення олівцем не дозволяється.

Достовірність даних декларації та додатків підтверджується власноручним підписом фізичної особи - платника податку або особи, уповноваженої на заповнення декларації.

 

У  річній  податковій декларації зазначаються відомості про нерухоме майно, що перебуває у власності громадянина  на кінець звітного  року

Відповідно до  положень Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, у розділі VII декларації "Відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм)"  зазначаються відомості про нерухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об'єкта нерухомого майна.

Кожній категорії об'єктів нерухомого майна призначається окремий номер: 1 - земельні ділянки; 2 - житлові будинки; 3 - квартири; 4 - садовий (дачний) будинок; 5 - гараж; 6 - водойми; 7 - інше нерухоме майно;

Кожний об'єкт нерухомого майна відображається платником податку окремо із зазначенням у відповідних  графах   номера категорії об'єктів,  місцезнаходження (країна, адреса),  року набуття права власності,  загальної площі (значення вказується в квадратних метрах),  значення власної частки в загальній площі (значення вказується як десятковий дріб),  відмітки про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм). 

 

Кожний об'єкт рухомого майна відображається громадянином у річній податковій  декларації окремо із заповненням відповідних граф

Відповідно до  положень Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи  у  розділі VIII декларації "Відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яке надається в оренду (суборенду)"   зазначаються відомості про рухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року.

Кожній категорії об'єктів рухомого майна призначається окремий номер: 1 - автомобілі легкові; 2 - автомобілі вантажні (спеціальні); 3 - водні транспортні засоби; 4 - повітряні судна; 5 - мотоцикли (мопеди); 6 - інші транспортні засоби. 

Кожний об'єкт рухомого майна відображається платником податку окремо із зазначенням у графі: 2 - номера категорії об'єктів; 3 - марки, моделі, характеристики рухомого майна; 4 - року випуску; 5 - відмітки про надання майна в оренду (суборенду). 

 

Платники запитували

Чи оподатковуються акцизним податком операції з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів), якщо такі товари розповсюджуються безоплатно (під час проведення рекламних заходів, презентацій тощо) без проведення розрахункової операції?

Відповідно до п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Об’єктом оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).

При цьому під реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зокрема, розуміють продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, незалежно від форми розрахунків (абзац третій п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згідно з п.п. 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПКУ.

Пунктом 216.9 ст. 216 ПКУ встановлено, що датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), для безготівкових розрахунків - дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а у разі реалізації товарів фізичними особами - підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар.

Згідно з абзацом четвертим ст. 2 Закону № 265 розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Отже, якщо суб’єкт господарювання безоплатно розповсюджує підакцизні товари (алкогольні напої, тютюнові вироби) під час проведення рекламних заходів, презентацій тощо без проведення розрахункової операції, то база оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів відсутня 

і, відповідно, податкове зобов’язання з акцизного податку не нараховується.

 

Які ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої (в т.ч. слабоалкогольні напої та пиво) діють з 01.01.2016?

Ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої та пиво встановлені п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), застосовуються з 01.01.2016 року, крім ставок акцизного податку на алкогольні напої, які підлягають маркуванню марками акцизного податку, та ставок на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00).

Ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, визначені Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909) набирають чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності Законом № 909, тобто з 1 березня 2016 року.

Згідно з п.1 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00), застосовуються такі ставки акцизного податку:

63,50 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту - з 1 січня до 31 березня 2016 року;

89,94 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту - з 1 квітня 2016 року;

ставка, визначена п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 ПКУ - з 1 січня 2017 року.

 

Яка відповідальність передбачена за порушення правил сплати (перерахування) податків?

Відповідно до п. 126.1 cт. 126 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755 із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Cлід зазначити, що при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ (п.п. «а» п.п. 129.1.1 п. 129.1 

ст. 129 ПКУ).

Пеня, визначена п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Згідно зі ст. 163 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями (далі – КУпАП) неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою ст. 163 прим. 2 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Запоріжці перерахували майже 13 мільярдів гривень до бюджетів та соцфондів

За 12 місяців минулого року запорізькі платники (без показників підприємств, які обслуговуються в Спеціалізованій ДПІ м. Запоріжжя) сплатили майже 13 мільярдів гривень податків, зборів та ЄСВ. Як зазначив у ході прес-конференції начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, разом це на 2,2 мільярда гривень більше, ніж надійшло за 2014 рік.

- Одним із бюджетоформуючих податків є податок на прибуток. У 2015 році запорізькі підприємці сплатили понад півмільярда гривень до бюджетів усіх рівнів. Значні надходження також були здійснені на утримання військових – понад 277 мільйонів гривень, а це на 39 мільйонів гривень більше від очікуваних показників. Слід наголосити на тому, що більшість надходжень забезпечили сумлінні підприємства та приватні підприємці. Хочу висловити їм велику подяку, - підкреслив Олексій Кавилін.

До місцевих бюджетів запорізькі платники податків спрямували майже 3,8 мільярда гривень, що на один мільярд гривень більше, ніж 2014 року. 

Керівник запорізької фіскальної служби підкреслив, що таке збільшення доходів бюджетів громад пов’язано, передусім, із бюджетною та податковою децентралізацією.

Щомісячно минулого року до місцевих бюджетів надходило понад 320 мільйонів гривень. Це на 90 мільйонів гривень більше, ніж помісячна сплата у 2014 році.

Як відзначив Олексій Кавилін, традиційно лідером з надходжень є податок на доходи фізичних осіб. З початку року сплачено 2,5 мільярда гривень. Рівень 2014 року перевищено більш ніж на 400 мільйонів гривень. Щомісячно на Запоріжжі надходить 170 мільйонів гривень ПДФО. Це на 32 мільйони гривень більше, ніж попереднього року. До держбюджету у 2015 році перераховано 685 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, тобто чверть із загальної суми надходжень.

Від плати за землю до місцевих бюджетів надійшло майже 611 мільйонів гривень. У порівнянні з показниками 2014 року сплачено на 114 мільйонів гривень або на 23% більше.

Підприємці малого та середнього бізнесу Запоріжжя сплатили майже півмільярда гривень єдиного податку. Ця сума перевищує надходження 2014 року на 173 мільйони гривень або на 63%.

 

Запорізькому бізнесу відшкодовано ПДВ вдвічі більше, ніж у 2014 році 

Одним із лідерів надходжень до бюджетів у 2015 році є податок на додану вартість (без показників підприємств, які обслуговуються в Спеціалізованій ДПІ м. Запоріжжя). Начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін під час прес-конференції наголосив, що минулого року підприємці перерахували 1,1 мільярда гривень ПДВ, що на 40% або на 316 мільйонів гривень більше, ніж у 2014 році.

– За січень-грудень 2015 року запорізькому бізнесу відшкодовано 456 мільйонів гривень, що майже на 240 мільйонів гривень або вдвічі більше за аналогічний період 2014 року. В автоматичному режимі проведено відшкодування на суму 143 мільйони гривень, що на 82 мільйони гривень або майже в 2,5 разу більше, ніж у 2014-му, - зазначив Олексій Кавилін.

Окрім цього, упереджено незаконних заявок до відшкодування з держбюджету на суму понад 16 мільйонів гривень.

 

Кількість податкових перевірок на Запоріжжі скорочено на третину

У 2015 році фахівцями Головного управління ДФС області проведено 609 документальних перевірок юридичних осіб. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін під час прес-конференції.

 - Така кількість перевірок на третину менша, ніж у 2014 році. Середньомісячна кількість перевірок минулого року становить 51, у той час як у попередньому році їх було 76. За результатами перевірок 2015 року до бюджетів усіх рівнів додатково донараховано 81 мільйон гривень, - зазначив Олексій Кавилін.

За актами перевірок забезпечено надходження до держбюджету у сумі 77 мільйонів гривень.

 

Запорізькі податківці допомогли офіційно працевлаштуватись 12,3 тисячам працівників

Фахівці органів ДФС Запорізької області виявили 12,3 тисячі осіб, які працювали без офіційного оформлення. Про це розповів на прес-конференції начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін. 

Як правило, найчастіше неоформлені працівники зустрічаються у таких сферах діяльності, як сільське господарство, торгівля, надання послуг, громадське харчування та інші. Завдяки роботі податківців вони офіційно працевлаштовані та отримали понад 13 мільйонів гривень зарплати.

У ході детінізації ринку праці регіону додатково нараховано 2 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб та 4,7 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

 

Податкові зміни-2016: детінізація ринку праці завдяки зниженню ставок

З початку року вступили в дію зміни до Податкового кодексу України. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, основні зміни до Податкового кодексу України сприятимуть детінізації економіки.

- Передусім, необхідно наголосити, що у чинній редакції прийнятих змін збереглася переважна більшість ініціатив, за які виступав український бізнес. Я назву тільки основні. Найвідчутніші зміни, перш за все, для роботодавців. Це єдиний соціальний внесок. Для платників єдиного внеску істотно знижено ставку – до 22% до бази нарахування. Раніше ставка коливалась від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику, - підкреслив Олексій Кавилін.

Крім того, відмінено справляння внеску з доходів працівників. Збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Змінилась і єдина ставка ПДФО – 18% замість колишніх 15 і 20%. 15% сплачуватимуть пенсіонери, пенсія яких перевищують 4134 гривні.

Окрім цього, запоріжці, які отримують річну зарплату понад 165,3 тисячі гривень від двох або більше роботодавців не подаватимуть декларації за 2016 рік.

Олексій Кавилін наголосив, що цього року для платників єдиного податку 1 та 2 груп все залишається без змін. Вони стосуються тільки "спрощенців" 3 групи.

Зокрема, обсяг річного доходу платників цієї групи протягом року не має перевищувати 5 мільйонів гривень проти тогорічних 20 мільйонів гривень. Ставки єдиного податку: 3% замість 2% від доходу – у разі сплати податку на додану вартість; 5% замість 4% – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку. Для платників 4 групи – представників агросектора змінено ставки єдиного податку залежно від виду земель від 0,16% до 5,4% нормативно-грошової оцінки 1 гектара землі. Минулого року ці цифри дорівнювали 0,09% – 1,35%.

Начальник фіскальної служби підкреслив, що базова ставка податку на прибуток залишиться на рівні минулого року – 18%. Щомісячну авансову сплату теж відмінено. Але запроваджено щоквартальне декларування. Для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий період.

Також залишені розміри діючих ставок податку на додану вартість. Це 0% – для експорту, 7% – для лікарських засобів та 20%.

Особливу увагу журналістів привернули зміни у сплаті транспортного податку. Оподаткуванню підлягатимуть тільки ті легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати. У 2016 році це – понад 1 мільйон гривень. Ставка податку залишається на рівні минулого року – 25 тисяч гривень.

З 2016 року ставки податку на нерухомість встановлюються за рішеннями місцевих рад на рівні до 3% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр. Оподатковуватимуться об'єкти житлової нерухомості, площа яких понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 квадратних метрів для житлових будинків за ставкою 25 тисяч гривень на рік за кожен об’єкт.

Передбачено збільшення ставок на акцизну продукцію, а саме: на пальне – на 13%, на спирт, спиртові дистиляти та спиртні напої – на 50%, на пиво та на вина, крім вин виноградних натуральних – вдвічі, на інші зброджені напої, сидр і перрі – на 50%, на слабоалкогольні напої – втричі; на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів – на 40% специфічна ставка.

Крім цього, у поточному році впроваджується система електронного адміністрування реалізації пального. Вводиться акцизна накладна як обов'язковий електронний документ. Складатиметься вона при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. З 1 березня 2016 року діятиме перехідний період для цього нововведення, а з 1 квітня 2016 року акцизні накладні функціонуватимуть повноцінно.

 

Запорізькі оперативники викрили 6 злочинів, серед яких – "паперову" аферу на 3 млн. грн.

За минулий тиждень співробітники оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Запорізькій області викрили 6 злочинів, відомості по яким внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Усі вони належать до категорії тяжких, у т.ч. 2 – за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), 2 – за фактами незаконного виготовлення та зберігання підакцизних товарів, що становлять загрозу для життя та здоров’я людей (ч. 3 ст. 204 КК України), 2 – за фактами спроб заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України).

Так, за матеріалами співробітників оперативних підрозділів розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) у відношенні посадових осіб одного з підприємств Запорізької області. Його службові особи шляхом внесення до податкової звітності фінансових операцій, які відбувались лише на "папері", ухилились від сплати податків на загальну суму понад 3 млн. гривень.

Крім цього, за тиждень роботи запорізькі оперативники ДФС із незаконного обігу вилучили товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 200 тис. гривень.

 

З початку року запорізькі експортери отримали майже 80 сертифікатів EUR.1 до країн ЄС

З 1 січня поточного року Запорізькою митницею ДФС експортерам видано 79 сертифікатів форми EUR.1 на товари, що поставляються до країн Європейського Союзу. 

Як повідомив в.о. начальника Запорізької митниці ДФС Богдан Шило, найбільше сертифікатів видано у такі країни, як: Австрія, Литва, Німеччина. 

Сертифікат EUR.1 підтверджує статус преференційного походження товару і застосовується для безмитного експорту продукції в країни ЄС. Він посилює відповідальність експортера за достовірність інформації, яка потрібна для визначення українського походження товару.

Цей документ заповнюється на митниці ДФС безкоштовно на кожну партію товарів у разі, якщо його необхідно пред'явити як доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді про асоціацію, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита.

 

Прес-служба ДФС повідомляє

«Рубіж – 2016»: У Києві вилучено промислових товарів на суму 7,3 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції м. Києва в рамках проведення операції «Рубіж-2016» та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, проведено обшуки в складському та офісному приміщеннях комерційного підприємства, яке здійснює діяльність в сфері оптової торгівлі промисловими товарами

За результатами обшуків вилучено понад 7,7 тис. шт. сталевих радіаторів та 13 твердопаливних котлів загальною  орієнтовною вартістю 7,3 млн. грн.,а  також фінансово-бухгалтерську документацію підприємства.

Тривають слідчі дії.

 

Викрито столичний «конвертцентр» з обігом понад 200 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції м. Києва в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.212 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру», організованого групою осіб.

З метою ухилення від сплати податків до бюджету дані особи створили та придбали ряд суб’єктів господарської діяльності.

Обіг проконвертованих коштів через розрахункові рахунки, відкриті в відділеннях комерційних банків, протягом 2015 року склав понад 200 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету складають понад 33 млн. грн.

За результатами обшуків проведених в офісних приміщеннях, за адресами проживання фігурантів та в їх автомобілях вилучено 160 тис. грн. готівкою, 25 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв’язку та  документацію, які свідчать про протиправну діяльність. Також на поточних рахунках фіктивних суб’єктів господарської діяльності заарештовано кошти у сумі 160 тис. грн.

Триває слідство.

 

АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС користуються понад 1 млн. платників податків

З початку 2015 року Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» Державної фіскальної служби користуються понад 1 млн. платників податків.

Одним з найпопулярніших електронних сервісів ДФС є надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю. З початку 2015 року Інформаційним порталом ДФС опрацьовано майже 42 мільйони таких запитів.

Не менш запитуваною є послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі. Протягом 2015 року було укладено понад 621 тис. договорів з платниками податків.

Також користувачів цікавить інформація з реєстру платників ПДВ щодо наявності платників у зазначеному реєстрі. Протягом минулого року було опрацьовано понад 50 тис. запитів з цієї теми.

Крім функцій приймання податкової звітності платників податків та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, Портал також забезпечує інші електронні сервіси для платників податків.

Так, з початку 2015 року АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС опрацьовано майже 315 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.

З метою інформування платників податків щодо наявних податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фіскальною службою розроблено автоматизоване програмне забезпечення по формуванню електронних повідомлень – «Податковий асистент».

Також для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС, яким з початку 2015 року надано майже 182,4 тис. відповідей з питань подання електронної податкової звітності та реєстрації  податкових накладних.

Крім того, службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Відтепер фізична особа-платник податків для отримання з держреєстру відомостей щодо отриманих нею доходів та утриманих податків має сформувати електронний запит, завізувати його за допомогою електронного цифрового підпису та відправити на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, яка містить запитувану ним інформацію.   

Зі столичних складів вилучено каву та каво-машини відомих брендів загальною орієнтовною вартістю 130 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205 КК України, проведено обшуки в офісних та складських приміщеннях комерційного підприємства та за місцем проживання фігуранта провадження.

За результатами обшуків вилучено каву відомих торгівельних марок в асортименті та каво-машини загальною орієнтовною вартістю 130 млн. грн.,  52 тис. доларів США та 35 тис. грн. готівкою, комп’ютерну техніку і фінансово-бухгалтерську документацію.

Тривають слідчі дії.

 

У 2015 році ДФС виявлено понад 102 тис. нелегальних найманих працівників

Протягом 2015 року ДФС було виявлено понад 102 тис. найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. До бюджету ними додатково сплачено близько 20 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та понад 45 млн. грн. єдиного внеску.

Ще понад 41 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації, офіційно зареєструвалися підприємцями та сплатили до бюджету близько 21 млн. грн. податків.

Крім того, завдяки спільним заходам ДФС та органів місцевої влади, у поточному році рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили майже 19 тис. суб’єктів господарювання. Бюджет додатково отримав 32,5 млн. грн.

Загалом, у 2015 році під час перевірок суб`єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства встановлено у 58 відс. від перевірених. До бюджету донараховано близько 627 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.

Припинено діяльність конвертаційного центру, через який проконвертовано понад 33 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Київської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.ч.2 ст.ст.28 і 205 КК України припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території м. Києва, Київської та інших областей України.

Загальний обсяг незаконно проконвертованих коштів для підприємств реального сектору економіки протягом 2015 року склав понад 33 млн. гривень.

На підставі ухвали суду проведено обшуки за місцями розташування конвертаційного центру, в автомобілях та за місцями проживання фігурантів, під час яких вилучено 111 тис. гривень готівкою, 10 печаток, 8 ноутбуків, 6 електронних носіїв інформації, жорсткий диск, планшет, 7 мобільних телефонів, пакет з подрібненою сухою речовиною зеленого кольору та документація, що свідчить про незаконну діяльність.

Слідчі дії тривають.

 

ДФС на Волині викрито розкрадання 3,1 млн. грн. державних коштів

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Волинській області викрито факт завищення вартості послуг з переробки давальницької сировини (природного газу) у готову продукцію (теплову енергію), реалізованих по угодах державних закупівель – для державного комунального підприємства.

Встановлено, що одним з товариств з обмеженою відповідальністю, засновником якого є іноземна компанія, при формуванні вартості зазначених послуг реальну вартість послуг було завищено на суму 3,1 млн. грн.

Виявлено, що активи, одержані від державного підприємства для виконання угод, у тому числі сума, на яку завищена вартість послуг, були перераховані службовими особами ТОВ на користь інших підприємств, що може свідчити про легалізацію зазначеної суми.

За даними фактами до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191 та ч.1 ст.209 ККУ.

Здійснюється кримінальне провадження.

 

Роман Насіров зустрівся з Генеральним директором Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова Тудором Баліцькі

Розбудова спільних пунктів пропуску на українсько-молдовському кордоні та посилення інформаційного обміну між митними органами двох країн стали основними темами робочої зустрічі Голови ДФС Романа Насірова та Генерального директора Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова Тудором Баліцькі, яка відбулася 25 січня поточного року в ДФС.

«Впровадження ефективного спільного митного  контролю безумовно сприятиме спрощенню митних процедур на українсько-молдовському кордоні та підвищенню рівня комфорту при його перетині. Також удосконалюються й механізми попередження та боротьби з незаконним переміщенням товарів, посилена інформаційна складова співпраці митних органів двох країн», - підкреслив Роман Насіров.

Запровадження спільного митного контролю передбачено на 7 пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні. На сьогодні спільний контроль діє на пунктах пропуску «Рені – Джюрджюлешть», «Кельменці – Ларга», «Мамалига – Крива», «Россошани – Брічень» та здійснюється реконструкція ще кількох пунктів пропуску як на території України, так і на території Республіки Молдова.

Учасники зустрічі також обговорили питання покращення міжвідомчого співробітництва щодо обміну інформацією про сумнівні поставки підакцизних товарів, попередження та боротьби з транскордонними злочинами, проведення спільних операцій у правоохоронній сфері.

У цей же день Роман Насіров та Тудор Баліцькі взяли участь у неформальній зустрічі з місією EUBAM (Місії Європейського Союзу з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Республіці Молдова), яка проводилась під егідою голови представництва ЄС в Україні Яна Томбінські.

 

Роман Насіров: У 2016 році продовжиться робота над податковими змінами та реформуванням ДФС

У 2016 році ДФС продовжить працювати над удосконаленням процедур адміністрування податків та впровадженням податкових змін, ухвалених наприкінці минулого року. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 26 січня 2016 року.

За його словами, одним з найважливіших кроків, покликаних покращити умови ведення бізнесу - уніфікація та зниження ставки єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до 22%, а також скасування внеску, що утримувався у діапазоні 2-6,1% із заробітної плати працівників.

«Лише за попередніми підрахунками новації дозволять роботодавцям заощадити у поточному році близько 100 млрд. грн. Таке зниження навантаження на фонд оплати праці надасть можливість власникам підприємств підвищити своїм працівникам заробітну плату, та, відповідно, вчасно сплачувати податки до бюджету», – наголосив Роман Насіров.

Важливі зміни також очікують і платників, які перебувають на ІІІ групі спрощеної системи оподаткування. Для них знижено поріг річного обсягу доходу до 5 млн. грн. Однак, якщо у 2015 році вони отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили 20 млн. грн., в них залишається право застосовувати спрощену систему. Водночас, якщо у поточному році ці доходи перевищать 5 млн. грн., то платнику доведеться з першого числа місяця наступного за звітним перейти на сплату інших податків і зборів.

Голова ДФС також повідомив про прийняту на цей рік непряму форму державної підтримки аграрного сектору за рахунок спеціального режиму оподаткування ПДВ сільгосппідприємств. В залежності від виду товарів, які поставляє виробник, обсяг підтримки складатиме від 15% до 80% ПДВ, які спрямовуються на спеціальний рахунок платника.

«Програмне забезпечення у системі електронного адміністрування ПДВ було доопрацьовано та відкрито три додаткових рахунки. Станом на 26 січня Державна казначейська служба перерахувала 22,5 млн. грн., які надійшли на нові електронні ПДВ-рахунки сільгоспвиробників. Надалі ця процедура здійснюється автоматично», – зазначив Роман Насіров.

Ще однією важливою для платників новацією стало встановлення порядку відшкодування ПДВ. Відтепер узгоджені суми відшкодованого податку повертатимуться відповідно до порядку черговості внесення до реєстру заяв про повернення. Це, впевнений Роман Насіров, унеможливить спекуляції щодо послідовності виплат.

Для отримання бюджетного відшкодування запроваджено два реєстри: перший – для експортерів (частка експорту у річному обороті становить не менше 40%), другий ¬– для решти компаній. При цьому право на отримання ПДВ отримали всі платники.

Сьогодні фахівці ДФС працюють над розробкою нової системи електронного адміністрування акцизного податку при здійсненні операцій з реалізації пального. Планується, що у березні ця система запрацює у тестовому режимі, а вже з 1 квітня – у звичайному.

«Звісно, що Верховна Рада ухвалила лише часткові зміни до Податкового кодексу. Робота над податковою реформою триватиме і у поточному році, як і продовжуватиметься реформування ДФС», – зазначив Роман Насіров та висловив сподівання на підтримку бізнесу та сумлінну сплату податків.

Загалом, за словами Голови ДФС, завдяки сумлінним платникам податків, а також системній боротьбі з тіньовим бізнесом та контрабандою, 2015 рік був завершений з перевиконанням показників по надходженням.

Так, до загального фонду держбюджету надійшло 486,9 млрд. грн. Місцеві бюджети отримали 99,4 млрд. грн., приріст платежів – на 12,6 млрд. грн. Надходження єдиного внеску, навіть при застосуванні понижуючих коефіцієнтів до діючої ставки, склали 185,7 млрд. грн.

Завдяки перевиконанню планів по надходженням та покращенню адміністрування податків платникам додатково відшкодовано 10,3 млрд. грн. ПДВ. Загалом у 2015 році платники отримали 68,4 млрд. грн. бюджетного відшкодування.

Економічний ефект від діяльності підрозділів фінансових розслідувань ДФС у 2015 році, за словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, склав 46 млрд. грн. З них 2,9 млрд. грн. – відшкодування збитків по кримінальних провадженнях та вилучення з незаконного обігу підакцизних товарів. Крім того, в рамках кримінальних проваджень на 2,9 млрд. грн. було накладено арешт на майно та кошти.

Серед пріоритетних напрямів діяльності податкової міліції Сергій Білан визначив – боротьбу з тіньовою економікою, конкретний економічний ефект від правоохоронної діяльності та не перешкоджання платникам податків, які працюють у правовому полі, здійснювати господарську діяльність.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.