Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 10.02.2016

10.02.2016, 20:24    просмотров: 1211

 

Оновлений «Електронний кабінет платника» розпочав свою роботу у тестовому режимі

09.02.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Розпочав роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

 Оновлений сервіс  працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету. Протягом цього часу платники можуть взяти активну участь у його тестуванні, а також надіслати пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу на електронну адресуinfozvit@sfs.gov.ua.

Звертаємо увагу, що функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.

Відтепер модернізований сервіс включає дві функціональні частини:

- відкрита (загальнодоступна);

- приватна (особистий кабінет).

 Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Через відкриту частину платник має можливість:

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

- ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;

- скористатися іншою корисною інформацією.

Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:

- скористатися індивідуальним податковим календарем;

- переглянути та перевірити свої облікові дані;

- створити запит для отримання інформації;

- подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість,  заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,  заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;

- направити листа до органу ДФС;

- переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).

Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.

Наразі ДФС активно працює над вдосконаленням роботи нового сервісу через розширення спектру послуг, які надаються через кабінет.

 

 

До уваги платників податків!

Бердянська ОДПІ повідомляє, що з 08 лютого змінюються деякі коди платежів.По надходженням від викидів забруднюючих речовин:

код 19010101 змінюється на 19010100,

код 19010201 змінюється на 19010200,

код 19010301 змінюється на 19010300.

Код 14010100 з ПДВ змінюється на 14060100.

При цьому  РОЗРАХУНКОВІ РАХУНКИ  ПЛАТЕЖІВ НЕ ЗМІНЮЮТЬСЯ!!!

Додатково відкриваються  нові рахунки з ПДВ для сільськогосподарських підприємств.

Інформація на стенді 3 поверху.

 

Податковою міліцією відшкодовано збитків по кримінальних правопорушеннях на суму 780 тис.

За словами начальника оперативного управління Бердянської ОДПІ Артема Кавуна протягом січня 2016 року, з метою збільшення надходження коштів до бюджету з несплачених податків тіньового сектору економіки за матеріалами оперативних співробітників Бердянської ОДПІ до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 2 кримінальним правопорушенням, з яких 1 – за ч.3 ст.212 КК України та 1 за ч.3 ст.204 КК України. Відшкодовано збитків по кримінальних правопорушеннях на загальну суму 780 тис. гривень. До суду з обвинувальним актом направлено 1 досудове розслідування.

 

З незаконному обігу вилучено товарів на суму понад 260 тис. грн.

З початку  2016 року в результаті посилення роботи з протидії підакцизних товарів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено  відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч.3 ст.204 КК України, з незаконного обігу вилучено ТМЦ на загальну суму 263 тис. грн., з них: лікеро-горілчаних виробів – на 104,5 тис. грн., тютюнових виробів – на 22,4 тис. грн.,  паливо-мастильних матеріалів на загальну суму 136 тис. грн, - повідомив начальник оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун.

 

Податкові міліціонери Бердянська знову припинили незаконну торгівлю алкоголем

Як повідомив начальник оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун, співробітниками  оперативного управління Бердянської ОДПІ встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності державної реєстрації підприємницької діяльності та будь-яких дозвільних документів. В результаті перевірки вилучено алкогольні напої на суму 37,2 тис. гривень.    

 

З незаконного обігу вилучено паливно – мастильних матеріалів на суму понад 580 тис. 

Оперативним управлінням Бердянської ОДПІ з метою очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції, збільшення надходжень акцизного податку до державного бюджету, активізації заходів із протидії незаконному обігу підакцизних товарів, в результаті проведення комплексу організаційно-практичних заходів у рамках операції «Акциз-2016» встановлено декілька фактів діяльності автозаправних станцій, у м. Бердянськ та довколишніх сіл міста, без наявності відповідних документів. Так, з незаконного обігу вилучено паливно – мастильних матеріалів на суму понад 580 тис. гривень.

На теперішній час складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП, матеріали перевірки направлено до Бердянського міськрайонного суду для розгляду,  - повідомив начальник оперативного управління Бердянської ОДПІ Артем Кавун.

 

 

Новини законодавства

Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою

Платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.

Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".

Нагадаємо, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.

 

 

Роз’яснення законодавства

Про сплату пені та штрафних санкцій платниками єдиного внеску

З 1 січня 2016 року   суми пені та штрафів, передбачених нормами Закону України  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення. 

Таким чином, термін сплати по рішеннях, винесених територіальним органом Державної фіскальної служби  до 31 грудня  2015 року  включно, становитиме 10 робочих днів, винесених з  1 січня 2016 року - 10 календарних днів. 

Порядок сплати платником єдиного внеску суми пені та штрафів в зв’язку із змінами термінів сплати,  роз’яснений листом ДФС України від 15.01.2016р. №1261/7/99-99-17-03-01-17 .

 

Порядок оподаткування перехідних сум  (лікарняних, відпускних)  єдиним внеском 

З 1 січня 2016 року  для роботодавців, фізичних осіб – підприємців,  осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та інших платників, єдиний внесок   встановлений  у розмірі 22 відсотки до  бази нарахування. Зазначені зміни внесені до Закону України   "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Положеннями названого Закону визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку  нараховується єдиний внесок.

Враховуючи викладене, єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за період 2015 року, нарахованих платником у січні 2016 року,  обчислюється  виходячи з розміру єдиного внеску, що діє на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу),  тобто за ставкою 22 відсотки.

Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку  не підлягають.

Порядок оподаткування перехідних сум (лікарняних, відпускних)  роз’яснений листом ДФС України від 22.01.2016р. №2014/7/99-99-17-03-01-17.

Щодо змін в адмініструванні акцизного податку

Щодо подання декларації та сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу

Відповідно до пп. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платником акцизного податку є особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Абзацом третім пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу із змінами, внесеними Законом N 909, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форм розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Для платників, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, крім товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу, тобто пального, ставка акцизного податку та порядок нарахування податкових зобов'язань залишились незмінними - 5 відсотків вартості (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів), що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу.

Для платників акцизного податку - суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, адвалорну ставку акцизного податку (5 відс.) змінено на специфічну ставку - 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Норма набрала чинності з 1 січня 2016 року відповідно до Закону N 909.

Також внесено зміни до статті 217 Кодексу щодо порядку обчислення податку з товарів, вироблених на митній території України, а також реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі. Так, згідно з абзацом другим пункту 217.3 ст. 217 Кодексу податок з товарів (продукції), реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу. Тобто для розрахунку акцизного податку з роздрібної торгівлі пальним у першому кварталі 2016 року необхідно застосовувати курс євро, встановлений НБУ на 20 грудня 2015 року. За даними НБУ на 20.12.2015 1 є = 25,462988 грн., відповідно для першого кварталу 2016 року ставка акцизного податку у гривнях за один літр реалізованого (відпущеного) пального дорівнюватиме - 0,042 євро х 25,462988 грн.

Отже, для платників акцизного податку, що здійснюють роздрібну торгівлю пальним, змінився порядок нарахування та відповідно декларування акцизного податку. Враховуючи, що зазначені норми набрали чинності з 1 січня 2016 року, а базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю (п. 223.1 ст. 223 Кодексу), обов'язок задекларувати та сплатити податкове зобов'язання за новими правилами виникає у платників починаючи з січня 2016 року. Відтак, не пізніше 22 лютого поточного року платники акцизного податку - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію пального, повинні подати декларацію акцизного податку, в якій відобразити податкові зобов'язання, розраховані відповідно до обсягів реалізованого (відпущеного) пального за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) пального.

Оскільки відповідні зміни до декларації акцизного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 N 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", знаходяться в стадії затвердження, відповідно до пункту 46.4 ст. 46 Кодексу платник має право разом з податковою декларацією подати доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, де відобразити розрахунок податкових зобов'язань шляхом описання, яким чином обчислено суми податкових зобов'язань.

В той же час з метою однакового підходу до обчислення податкового зобов'язання з роздрібного продажу пального (до запровадження нових форм звітності) рекомендуємо використовувати наступну формулу розрахунку за кожним видом товару:

ПЗ = Vл х (0,042є х Кє), де

ПЗ - податкове зобов'язання з роздрібного продажу пального, що підлягає сплаті до бюджету,

Vл - об'єм реалізованого (відпущеного) пального у літрах,

0,042є - ставка акцизного податку, встановлена п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Кодексу,

Кє - офіційний курс гривні до іноземної валюти (євро), встановлений Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

Відомості щодо такого розрахунку рекомендуємо відобразити у рядках додатка 9 "Зразок доповнення до декларації відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу II Кодексу" до декларації акцизного податку.

Разом з цим, відомості про суми податкового зобов'язання по кожному рядку виду товару (палива) обов'язково повинні бути перенесені до відповідних рядків додатка 6 до декларації.

Звертаємо увагу, що перенесення сум податкового зобов'язання до рядків додатка 6 до декларації та до розділу Ґ декларації повинно відбуватися з відповідним округленням до гривні без копійок за загальновстановленими правилами.

Отже, платник акцизного податку, що здійснює роздрібну торгівлю пальним, повинен буде заповнити розділ Ґ декларації та подати у її складі:

додаток 6 (додатки 6) до декларації, в якому (яких) заповнити заголовну частину, зокрема, зазначивши у полі "Код КОАТУУ" обов'язковий реквізит - код органу місцевого самоврядування за Класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України, що відповідає адміністративно-територіальній одиниці (одиницям), на якій (яких) здійснюється роздрібна торгівля пальним, та лише графу 7 "Сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету" і підсумковий рядок "Усього";

додаток 9 до декларації, в якому відобразити відомості щодо розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі пального.

Приклад заповнення вказаних додатків та розділу Ґ декларації акцизного податку додаються.

Щодо оподаткування пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари

Згідно із Законом N 909 статтю 217 Кодексу доповнено пунктом 217.6, яким передбачено, що для пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Сума податку щодо сировини, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на дату реалізації пального. У разі якщо така сума перевищує суму податку з пального, виробленого з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується.

Норми цього пункту застосовуються під час функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, визначеної статтею 232 цього Кодексу.

Відповідно до п. 1 розділу II Закону N 909 норми про запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Таким чином, вищенаведені правила починають застосовуватися з 1 березня 2016 року.

Тимчасово, до 29 лютого 2016 року (включно), до запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального, на підставі п. п. 2), 3) підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу передбачено наступний механізм для розрахунку акцизного податку при виробництві пального з використанням підакцизної сировини, з якої сплачено акцизний податок.

Так, для пального, у виробництві якого як сировина використані інші оподатковувані підакцизні товари, для зменшення суми податку до сплати за рахунок віднімання суми податку, сплаченого з такої сировини, платник податку має отримати від виробника або імпортера підакцизної сировини довідку про обсяг поставленої підакцизної сировини. Така довідка може бути складена в довільній формі, але обов'язково відображати дані про:

• найменування покупця (отримувача) підакцизної сировини;

• відповідні суми сплаченого акцизного податку;

• перелік податкових накладних з податку на додану вартість, оформлених на постачання такої сировини.

Довідка повинна бути підтверджена контролюючим органом за місцезнаходженням виробника або імпортера. Підтвердження відбувається протягом одного робочого дня після отримання від виробника або імпортера відповідної довідки.

(Лист  ДФC від 03.02.2016 року  № 3495/7/99-99-19-03-03-17).  

 

Про звітність з ЕСВ

На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 N 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за N 460/26905 (далі - Порядок N 435), у тому числі форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (додаток 4 до Порядку N 435) (далі - Звіт), де будуть враховані всі зміни, що відбулися з 1 січня 2016 року.

До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органу доходів і зборів як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4 до Порядку N 435, що діяла з 01.05.2015, із заповненням всіх обов'язкових реквізитів.

Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки в таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу.

Суми нарахованого єдиного внеску необхідно відображати у рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою (22 відс.), крім:

підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів - 8,41 відсотка;

підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС - 5,3 відсотка;

підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону N 2464) для працюючих інвалідів - 5,5 відсотка.

Оскільки починаючи зі звітного періоду січня 2016 року утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, цей показник не зазначається при заповненні Звіту (рядки 5, 5.1 - 5.6 у таблиці 1 Звіту). Також не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок (рядки 4, 4.1 - 4.4 таблиці 1 Звіту). Відповідно у таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит 20 "Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)".

(Лист ДФС від 28.01.2016 року № 2844/7/99-99-17-03-01-17 "Про надання роз'яснення). 

 

Щодо термінів коригування в податковій декларації з податку на додану вартість податкових зобов'язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування.

Згідно з підпунктом 192.1.2 пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.

Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Тобто, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

постачальник має право зменшити податкові зобов'язання на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН отримувачем протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов'язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН;

покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за податковий період, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг:

постачальник повинен збільшити податкові зобов'язання в податковій декларації з ПДВ за податковий період, на який припадає дата складення розрахунку коригування;

покупець має право збільшити податковий кредит на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ за той звітний (податковий) період, в якому його складено, або за будь-який наступний звітний (податковий) період, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН, або будь-якого наступного звітного (податкового) періоду, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.

Якщо розрахунок коригування не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів або взагалі не складений на таку операцію, то:

у разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг податковий кредит покупця не може бути збільшений, але постачальник не звільняється від обов'язку збільшення суми податкових зобов'язань за відповідний звітний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг;

у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов'язання постачальника не можуть бути зменшені, але покупець зобов'язаний зменшити податковий кредит за відповідний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг.

(Лист ДФС від 22.01.2016 року № 2052/7/99-99-19-03-02-17). 

 

З 2016 року для фізичних осіб - платників єдиного податку 3-ї групи річний обсяг доходу не може перевищувати 5 млн. гривень

Як визначено Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", який набрав чинності з 01 січня 2016 року, фізичні особи - підприємці можуть застосовувати спрощену систему оподаткування як платники єдиного податку третьої групи при граничному обсязі доходу за рік від здійснення підприємницької діяльності, що не перевищує 5 млн. гривень (раніше 20 млн. грн.).

Тобто, якщо підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування (3-я група) протягом 2016 року отримають доходи більше 5 млн. грн., вони зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення.

При цьому, підприємці - платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.

   Зазначена норма визначена п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.

 

З 2016 року для підприємців - платників єдиного податку третьої групи змінено ставки єдиного податку

Як визначено Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", який набрав чинності з 01 січня 2016 року, для фізичних осіб - підприємців платників єдиного податку третьої групи змінено відсоткові ставки єдиного податку, і встановлені у розмірі: 

- 3 % доходу - у разі сплати ПДВ;

- 5 % доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Крім того, для застосування спрощеної системи оподаткування, протягом календарного року граничний обсяг доходу не може перевищувати 5 млн грн.

З доходів, отриманих протягом 2015 року підприємці - платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок за ставками, що застосовувались до 01.01.2016 р  (2 % доходу - у разі сплати ПДВ, 4 % доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку).

Зазначені норми передбачена п.  291.4 ст. 291 та п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України, з урахуванням змін внесених Законом №909.

 

Подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік

13 серпня 2015 року набув чинності Закон України від 17.07.15 №652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", яким внесено зміни, зокрема до статті 133 ПКУ та визначено умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств.

До затвердження нового Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом Міндоходів від 27.01.2014 №85. 

Крім того, до затвердження Кабінетом Міністрів України нового «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій» включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру для цілей подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості необхідно керуватися наказом Мінфіну від 24.01.13 №37 "Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій".

Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік необхідно надати не пізніше 29 лютого 2016 року. 

Зазначений порядок визначений листом ДФС України від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17.

 

Податок на прибуток зменшується на суму нарахованого податку на нерухоме майно

Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості (п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України).

Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", внесено зміни в оподаткуванні податком на прибуток, які набули чинності з 1 січня 2016 року.

Так, новим п. 137.6 ст. 137 визначено, що якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток  наступних податкових (звітних) періодів.

 

Розміри ставок  та обсяг граничного доходу для юридичних осіб - платників єдиного податку 3-ї групи в 2016 році змінилися

Як визначено Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", який набрав чинності з 01 січня 2016 року, для юридичних осіб -  платників єдиного податку розміри ставок становлять:

- 3 % доходу – у разі сплати ПДВ;

- 5 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Пунктом 293.5 ст. 293 ПКУ визначено, що ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі зазначених ставок:

- до суми перевищення обсягу доходу 20 млн. грн;

- до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);

- до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Крім того, для застосування спрощеної системи оподаткування, протягом календарного року граничний обсяг доходу не може перевищувати 5 млн грн.

Зазначена норма передбачена п. 291.4 ст. 291 та п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом №909.

 

Підприємство не може застосовувати єдиний податок, якщо у статутному капіталі частка інших юридичних осіб – не платників єдиного податку, перевищує 25 %

До третьої групи платників єдиного податку належать юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн. гривень.

При цьому, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи, зокрема суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 %.

Тобто, платниками єдиного податку не можуть бути підприємства, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать іншим підприємствам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 %.

Крім того, суб’єкт господарювання, у якого статутний фонд не сформовано і який має одного або декілька засновників – юридичних осіб, що не є платниками єдиного податку, та/або неприбуткові організації, не може застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Зазначена норма передбачена  п.п. 291.5.5  ст. 291 Податкового кодексу України.

 

Податок на прибуток сплачується головним підприємством за його місцезнаходженням з урахуванням показників філій

З 01.01.2015 року після внесення змін до пп.133.1.1 ст. 133 Податкового Кодексу Законом України від 28.12.14 №71-VIII, відокремлені підрозділи юридичної особи не є платниками податку на прибуток, оскільки не визначаються як юридичні особи.

Отже, починаючи з податкових звітних періодів 2015 року, головне підприємство (юридична особа), яке має у складі відокремлені структурні підрозділи, визначає податкове зобов'язання з податку на прибуток у податковій декларації в цілому по платнику податку - юридичній особі з урахуванням показників діяльності структурних підрозділів. 

Податок на прибуток сплачується головним підприємством за його місцезнаходженням.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 22.01.2016 р. N 1194/6/99-95-42-03-15.

 

Акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів до бази оподаткування ПДВ не включається

База оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це  продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції пального, незалежно від форми розрахунків.

Таким чином, сума акцизного податку, нарахована при реалізації суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, до бази оподаткування ПДВ не включається.

Зазначена норма визначена пп.14.1.212 ст.14 та п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України і роз’яснена листом ДФС України.від 22.01.2016 р. N 1195/6/99-95-42-01-16-01.

 

У 2016 році податкова соціальна пільга застосовується у разі якщо місячна заробітна плата не перевищує 1930 грн.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень ( пп. 169.4.1 ст. 169 Податкового Кодексу України). 

Законом України від 25.12.15 N 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік" на 1 січня 2016 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1378 грн.

 Отже розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2016 році, становить 1930 грн. на місяць (1378 грн. х 1,4).

У разі перевищення місячної заробітної плати понад установлений розмір (у 2016 році - 1930 грн.), податкова соціальна пільга не застосовується.

 

У 2016 році державні підприємства сплачують до державного бюджету 75% чистого прибутку

Частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, за наявності фінансових ресурсів у підприємства, у розмірі 75%. 

Зазначена норма визначена Постановою КМ України від 30.12.15  №1156 "Про внесення змін до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями" (опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» №2 від 06.01.2016 р.).

 

Щодо терміну подання декларації з податку на прибуток за 2015 рік

Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у редакції, що діяла до 01.01.2016, податковим (звітним) періодом є календарний рік з урахуванням положень, визначених п. 57.1 ст. 57 ПКУ.

            Пунктом 57.1 ст. 57 ПКУ у редакції, що діяла до 01.01.2016, було встановлено, що платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію з податку на прибуток (далі - декларація) за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

            Платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески: за підсумками першого кварталу - з червня - грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року; за півріччя - з вересня - грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року; за три квартали - з грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року. Податкові зобов’язання визначаються на підставі поданих декларацій.

            Декларація, в тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків, за базовий звітний (податковий) рік подаються до 01 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

            Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни до п. 57.1 ст. 57 ПКУ, у тому числі вилучено норму щодо подання декларації з податку на прибуток за базовий звітний (податковий) рік до 01 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

            Поряд з цим п. 137.4 ст. 137 ПКУ у редакції, що діє з 01.01.2016, встановлено, що податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Згідно з п. 49.18 ст. 49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

            календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя)

(п.п. 49.18.2 п. 49.18. ст. 49 ПКУ);

            календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 п. 49.18. ст. 49 ПКУ - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

            Податкова декларація за 2015 рік подається платниками, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, до 09 лютого 2016 року.

Про зміну в 2016 році ставок екологічного податку

В зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» Державна фіскальна служба України в листі від 29.01.2016 №2938/7/99-99-15-04-02-17 роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо індексації ставок екологічного податку для визначення податкових зобов’язань, що виникли з 1 січня 2016 року.

Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році, за:

1) викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені п. 243.1-243.3 ст. 243 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), на 26,71 відс., а за викиди двоокису вуглецю (п. 243.4 ст. 243 Кодексу) – на 26,92 відс. (п. 59 розд. І Закону);

2) скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (п. 245.1-245.2 ст. 245 Кодексу) – на 26,72 відс. (п. 60 розд. І Закону);

3) розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (п. 246.1-246.2 ст. 246 Кодексу) – на 25,81-26,81 відс. (п. 61 розд. І Закону);

4) утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (п. 247.1 ст. 247 Кодексу) – на 26,7 відс. (п. 62 розд. І Закону);

5) тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п. 248.1 ст. 248 Кодексу) – на 26,7 відс. (п. 63 розд. І Закону).

За податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС з 1 січня 2016 року ставки податку становлять 100 відс. від ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 цього Кодексу (абз. четвертий п. 2 підрозд. 5 розд. XX Кодексу).

Щодо позначення коду водного об’єкта

Державна фіскальна служба України надала методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів додатку 5 (Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води) до Податкової декларації з рентної плати, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (реєстр Мінюсту від 03.09.2015 №1051/27496).

Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі) та використовують воду для потреб рибництва.

Більш детальне роз’яснення щодо позначення коду водного об’єкта надано у листі ДФС України від 27.01.2016 № 2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» та розміщено на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66201.html).

 

Податковий розрахунок за формою 1ДФ подається окремо за кожний квартал

Порядок подання податкового розрахунку за формою 1 ДФ  затверджений  наказом Міністерства фінансів України  від 13.01.2015р.  № 4 "Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку".

Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається. Якщо останній день строку подання податкового розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Податковий розрахунок подається до контролюючих органів за місцезнаходженням податкового агента - юридичної особи або її відокремлених підрозділів чи до контролюючого органу за податковою адресою фізичної особи - податкового агента.

 

Способи надання Податкового розрахунку за формою 1ДФ  податковими агентами

Податковий розрахунок подається податковими агентами в один із таких способів:

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством;

- на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

- на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не перевищує десяти.

Податковий розрахунок готується у двох примірниках. Один примірник подається до контролюючого органу. Другий - з підписом особи, відповідальної за приймання розрахунку, штампом та проставленим номером порції, отриманим при обов'язковій реєстрації розрахунку в контролюючому органі, повертається податковому агенту.

Податковий розрахунок подається податковими агентами із штатною чисельністю працівників до 1000 осіб єдиним документом на всіх, хто працює, з обов'язковим заповненням їхніх податкових номерів або серії та номера паспорта (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) однією порцією. Якщо штатна чисельність працівників є більшою ніж 1000 осіб, можливе подання податкового розрахунку кількома порціями, кожна з яких є окремим податковим розрахунком зі своїм номером порції. Строк подання останньої порції не повинен перевищувати встановленого строку подання податкового розрахунку. Аркуші окремого податкового розрахунку зшиваються.

 

Порядок проведення коригувань Податкового розрахунку за формою 1ДФ

Коригування поданого і прийнятого податкових розрахунків проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

У разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок.

Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Коригування показників розділу I: для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати "1" - на виключення рядка.  Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати "0" - на введення рядка.

Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абзацу другого цього пункту та ввести правильну інформацію відповідно до абзацу третього цього пункту, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується "1" - рядок на виключення, а в другому - "0" - рядок на введення.

Коригування показників розділу II Податкового розрахунку проводиться у такому порядку:

 - підрозділ "Оподаткування процентів": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Оподаткування процентів - виключення**" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Оподаткування процентів" відобразити правильну інформацію;

- підрозділ "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею - виключення***" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Оподаткування виграшів (призів) у лотерею" відобразити правильну інформацію;

- підрозділ "Військовий збір": для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку "Військовий збір - виключення****" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Військовий збір" відобразити правильну інформацію.

 

Порядок підписання Податкового розрахунку за формою 1ДФ податковими агентами

Податковий розрахунок на останній сторінці завіряється:

- для юридичної особи - підписами керівника юридичної особи і головного бухгалтера та засвідчується печаткою (за наявності);

- для фізичної особи - податкового агента - підписом особи, яка подає податковий розрахунок, та засвідчується печаткою (за наявності).

У полі "Дата подання" проставляється дата подання податкового розрахунку податковим агентом.

 

Порядок заповнення граф «Дата прийняття   на роботу» та «Дата прийняття   на роботу»

Графа 6 «Дата прийняття   на роботу» заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які приймались на роботу у звітному періоді.  Графа 7 заповнюється тільки на тих фізичних осіб, які були звільнені у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнені до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді. Для тих фізичних осіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графи 6 та 7 не заповнюються. У разі неодноразового прийняття фізичної особи на роботу і її звільнення з роботи у звітному кварталі про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи особи зустрічається у звітному кварталі.

У графі 6 "Дата прийняття на роботу" проставляється дата (число, порядковий номер місяця, рік) прийняття фізичної особи на роботу, наприклад, якщо дата прийняття - 19 серпня 2014 року, то у графі 6 потрібно вказати "19.08.2014".

У графі 7 "Дата звільнення з роботи" проставляється дата звільнення фізичної особи з роботи за вищенаведеним  зразком.

 

При заповненні  ознак доходів і  ознак податкових соціальних пільг слід ураховувати можливі варіанти їх поєднування

При заповненні Податкового  розрахунку  за формою 1ДФ  застосовуються  такі ознаки податкових пільг. 

- по пп. 169.1.1.  Податкового кодексу України  - для будь-якого платника податку  (50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць) встановленого законом на 1 січня  звітного податкового року) - 01; 

- по пп. 169.1.2.  Податкового кодексу України  - для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, - у розрахунку на кожну таку дитину   (50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць) встановленого законом на 1 січня  звітного податкового року) - 04; 

- по пп. 169.1.3. Податкового кодексу України   (150% суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 ПКУ) – 02; 

- по пп.. 169.1.4.  Податкового кодексу України –  (200% суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 ПКУ) – 03.

При заповненні довідника ознак доходів і довідника ознак податкових соціальних пільг слід ураховувати можливі варіанти їх поєднування, наведені в таблиці.

 

Ознака доходу            Ознака податкової соціальної пільги

       101                              01, 02, 03, 04

 

 

Деклараційна кампанія доходів громадян – 2016

Терміни надання річної податкової декларації

Громадяни надають декларацію за звітний податковий рік  до 1 травня наступного за звітним року.  В такий же термін надають  річну декларацію  особи,  які здійснюють незалежну  професійну діяльність – це приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі.

Фізичні особи – підприємці, які здійснювали у звітному році підприємницьку діяльність за «загальною» системою оподаткування надають податкову декларацію за звітний рік  не пізніше 9  лютого наступного року.

Громадяни,  які бажають скористатися правом  на нарахування податкової знижки  надають  річну  податкову  декларацію  включно  по 31 грудня  наступного за звітним року. 

 

До  форми річної податкової декларації  внесені показники щодо нарахування  та сплати військового збору

Нова декларація, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України  від 02.10.2015року  №859,  об’єднує звітність  з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.  Слід зазначити,  що фізичні особи, які отримували у 2015 році  доходи не від податкових агентів та іноземні доходи, повинні визначити податкові зобов’язання  з податку на доходи та  з  військового збору.  Саме  цим обумовлено внесення змін до   річної податкової декларації. Тобто до її форми внесені показники щодо нарахування  та сплати військового збору. 

Також для зручності  заповнення декларації, кількість додатків  зменшено із семи до   чотирьох.

  Зокрема у декларації  передбачені такі додатки

- Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів;

- Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами;

- Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з іноземних доходів; 

- Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою. 

 

Фізична особа - платник податку подає декларацію за звітний податковий період до контролюючого органу за своєю податковою адресою

 Декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів на вибір платника податку:

-  особисто платником податку або уповноваженою на це особою;

-  надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

-  засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. 

 

Річна податкова декларація   надається громадянами 

у разі отримання ними протягом минулого року доходів не від податкових агентів та доходів,  з яких   не утримувався податок

Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядку  надається громадянами у разі отримання ними протягом минулого року доходів не від податкових агентів та доходів з яких   не утримувався податок, зокрема, це:

-іноземні доходи;

-доходи у  вигляді спадщини та подарунків;

-доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна (будинків, квартир, автомобілів, тощо); 

-доходи  від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.

Якщо такі доходи, були отримані у звітному році,  громадяни зобов’язані  їх задекларувати, та сплатити податок на доходи  і військовий збір.

Також   обов’язок з подання декларації виникає у громадян, які у минулому році отримували  заробітну плату та доходи  за цивільно – правовими договорами від двох або більше податкових агентів  і при  цьому загальна річна сума таких  доходів перевищила  сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року. За   2015 рік  ця сума становить  146160  гривень за рік.   

 

Сума податку на доходи та військового збору  з доходів, зазначених у декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня наступного за звітним року

У податковій декларації про  майновий стан і доходи громадяни відображають  суму  отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом   року податку, та визначають  податкове  зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Військовий збір  розраховується фізичними особами  самостійно  за ставкою  1,5 відсотки об’єкта оподаткування.

Сума податку на доходи та військового збору,  зазначена  у   податковій декларації за минулий 2015 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня наступного  року.

В такий же термін сплачують податок на доходи та військовий збір  приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі та інші  особи,  які здійснюють незалежну  професійну діяльність.

 

Застосування права на податкову знижку  при  сплаті  пожертвувань та  благодійних внесків   

Положеннями Податкового кодексу України визначено, що платник податку - резидент має право включити до податкової знижки  суму коштів або вартість майна, перерахованих  у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми  загального оподатковуваного доходу такого звітного року. При цьому,   неприбуткові організації – отримувачі  благодійних внесків,  мають відповідати умовам, визначеним  Податковим кодексом України для неприбуткових організацій.

Нагадаємо, громадяни, які  бажають скористатися правом  на нарахування податкової знижки,  мають право надавати   річну  податкову  декларацію за звітний 2015 рік    протягом  всього поточного року - включно  по 31 грудня 2016 року. 

                                                                                        

Декларування доходів, отриманих громадянами  від надання послуг репетиторства   

   Як визначено положеннями Податкового кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір. 

Тобто, громадяни, які отримували у минулому році  доходи не від податкових агентів, зокрема,  від надання послуг репетиторства іншим громадянам,   зобов’язані  до 1 травня року, що настає за  звітним,  надати  податкову декларацію в якій відобразити  суму  отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного  року податку та податкового зобов'язання.  Сума податкового зобов'язання з податку на доходи та військового збору, зазначена  в   податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

 

                                                                                                    

Застосування права на податкову знижку  при  сплаті  процентів за  іпотечним житловим кредитом  

Положеннями Податкового кодексу України визначено, що платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.  При цьому,   основною умовою   застосування податкової знижки, є визначення  громадянином  придбаного житла як основного місця  проживання  згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. 

Якщо громадянин  не зареєстрував своє місце проживання у придбаній квартирі (будинку), відповідно він не має права включити до податкової знижки  суму процентів за користування іпотечним житловим кредитом. 

Таким правом  громадянин  зможе скористатися з року, в якому житловий будинок (квартира, кімната)  буде визначений  ним  як  основне місце  проживання згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

 

Доходи від успадкування чи отримання в дарунок майна відображаються у річній податковій декларації

Громадяни, які отримали у минулому році доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав,   зобов'язані  включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір.

Зауважимо, що починаючи з 1 січня 2016 року доходи, отримані громадянами внаслідок успадкування чи утримання в дарунок майна,  відображаються   тільки у декларації без заповнення окремих додатків.  Зокрема,  інформація щодо зазначених доходів,  відомості щодо   утриманого (сплаченого) податку/збору та визначені податкові зобов'язання  відображаються у  рядку 10.5  декларації форма якої  затверджена наказом Міністерства фінансів України від   02.10.2015р.  № 859.

Нагадаємо, податкова декларація про майновий стан і доходи надається   до 1 травня року, що настає за  звітним.   Сума податкового зобов'язання з податку на  доходи та військового збору, зазначена  в   податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

 

У минулому році  громадянин  придбав квартиру за рахунок  іпотечного кредиту, отриманого у банківській установі.  На даний час  у придбаній квартирі громадянин не зареєстрував своє місце проживання.  Чи має право громадянин застосувати податкову знижку по сумах сплачених процентів за користування кредитом? 

Відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 та п. 175.1 ст. 175  Податкового кодексу України (далі ПКУ)  платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Це право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. Крім того, відповідно до пп. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ  фізична особа - резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов'язані зі сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. Згідно із п. 175.4 ст. 175 Кодексу право на включення до податкової знижки суми, розрахованої відповідно до ст. 175, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років, починаючи з року, в якому: об'єкт житлової іпотеки придбавається; збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання. У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

Враховуючи наведене, право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом настає з року, в якому житловий будинок (квартира, кімната) визначений платником податку як основне місце його проживання згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

 

Чи має право скористатися податковою знижкою за іпотечним кредитуванням один із членів подружжя за вибором, коли об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності?

Право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той член подружжя, який є позичальником такого кредиту. 

Згідно з пп.166.3.1 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом,  що визначається відповідно до ст.175 ПКУ.

Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року (п.175.1ст.175ПКУ).

 Зокрема, п.175.2 ст.175 ПКУ визначено, що у разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку - позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого відповідно до п.175.3 цієї статті.

       Отже, право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той член подружжя, який є позичальником такого кредиту.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Перші результати кампанії декларування доходів: запоріжці задекларували майже 68 мільйонів гривень

За перший місяць проведення кампанії "Декларування 2016" громадяни м. Запоріжжя та області задекларували 67,9 мільйона гривень отриманих 2015 року доходів. Аналізуючи перші підсумки, начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін зазначив, що загалом запоріжці вже подали 2400 декларацій, що майже на 300 більше, ніж у січні 2015 року. Із них 1,8 тисячі – із податковими зобов'язаннями на суму 2,8 мільйона гривень, 600 декларацій – з метою отримання податкової знижки.

Серед новацій кампанії – це визначення громадянами зобов'язань не тільки з податку на доходи фізичних осіб, але й з військового збору. Так, у січні ця сума склала 700 тисяч гривень.

Активніше декларують свої доходи громадяни, які реалізують сільгосппродукцію – вони подали понад 1 тисячу декларацію, в яких вказали отримані доходи на 913 тисяч гривень. Також серед основних декларантів – спадкоємці, нерезиденти та інші. Загальна сума, яка вже сплачена до бюджету – понад 1 мільйон 370 тисяч гривень, у тому числі податку на доходи надійшло понад 1,1 мільйона гривень, військового збору – 246 тисяч гривень.

– Серед основних особливостей декларування доходів у 2016 році – це нова, спрощена форма декларації. Її можна подати до фіскальної служби за місцем реєстрації традиційно трьома зручними для себе способами: особисто до податкової інспекції, відправити поштою або за допомогою мережі інтернет. Для цього на сайті фіскальної служби створено відповідний банер. До речі, довідку про отримані доходи і сплачені податки громадяни також можуть отримати он-лайн, використовуючи відповідний сервіс на сайті ДФС та маючи ключ електронного цифрового підпису. Наша мета – зробити процес обслуговування, зокрема, прийому декларацій, максимально комфортним для платника, – наголосив Олексій Кавилін. 

Крім того, всі Центри обслуговування при податкових інспекціях та відділеннях на час проведення кампанії переведені у посилений режим роботи та за подовженим графіком по буднях, фахівці служби працюють й по суботах.

Детальну інформацію про кампанію "Декларування 2016" можна дізнатися на суб-сайті Головного управління ДФС у Запорізькій області: http://zp.sfs.gov.ua.

 

Запорізькі платники в електронному вигляді подали майже 60% звітів

Завдяки комплексу заходів з електронізації податкових сервісів та звітності у січні 2016 року фіскальна служба Запорізької області за допомогою мережі Інтернет прийняла 35 тисяч податкових звітів або 59% від загальної кількості. Зокрема, засобами е-mail запорізькі платники подали 100% звітів з податку на додану вартість, 67% декларацій з податку на прибуток підприємств. Усього платники направили майже 60 тисяч декларацій.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, у січні 2016 року органи ДФС досягнули мети – максимально електронізовано процес адміністрування податків, зборів і єдиного соціального внеску. Цьому сприяв й сервісний потенціал для платників – у регіоні громадянам і бізнесу надано можливість безкоштовно отримувати послуги електронного цифрового підпису, а також розширення функціональних можливостей ключів ЕЦП. 

Значну частину звітів запорізькі платники відправили завдяки он-лайн сервісу ДФС "Електронний кабінет платника". Він забезпечує подачу декларацій в режимі реального часу з використанням електронного цифрового підпису і перегляд поданої або сформованої податкової звітності, а також відображення інформації щодо стану розрахунків з бюджетом платника, зокрема, щодо інформації про заборгованість зі сплати податків і зборів. Нагадаємо, функціонал "Електронного кабінету платника" доступний платникам на веб-порталі ДФС України.

 

У січні запорізьким підприємствам відшкодовано 45 мільйонів гривень ПДВ

У січні 2016 року на розрахункові рахунки платників регіону відшкодовано понад 45 мільйонів гривень податку на додану вартість, що на 37 мільйонів гривень або у 5,6 разу більше за аналогічний період 2015 року. Більшу половину з цієї суми платники отримали на розрахункові рахунки в автоматичному режимі – 26,3 мільйона гривень, що на 87 відсотків більше в порівнянні з січнем минулого року.

- Зростання показників у січні цього року пов'язано з відшкодуванням податку на додану вартість двом підприємствам агропромислового сектора. Крім того, співробітники фіскальної служби Запорізької області протидіють незаконним заявкам на відшкодування податку. Лише з початку року упереджено неправомірно задекларованих до бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість в розмірі 9,3 мільйона гривень, - наголосив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Всього у січні 2016 року платники податків області задекларували до бюджетного відшкодування на розрахункові рахунки 49 мільйонів гривень ПДВ.

 

За перший місяць 2016 року страхувальники Запорізького регіону сплатили понад 300 мільйонів гривень

У січні цього року суб’єкти господарювання Запорізької області спрямували на 304,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску, що перевищує очікувані надходження на 40,6 мільйона гривень. 

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, лідируючі позиції у сплаті ЄСВ займають бюджетні організації – перераховано 95 мільйонів гривень внеску, що становить майже третину від усієї кількості. Також до бюджетоформуючих страхувальників належать підприємства атомної енергетики, машинобудування та електроенергетики, які традиційно сплачують значні суми соцвнеску.

- З початку року набули чинності зміни до податкового законодавства, зокрема, це стосується адміністрування єдиного соціального внеску – його ставка зменшилась до 22% до бази нарахування. Раніше вона коливалась від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику. Тому в січні ми прослідковуємо незначне зниження рівня надходжень порівняно із січневими показниками 2015 року. Проте послаблення податкового навантаження на фонд оплати праці покликано, передусім, стимулювати роботодавця та спонукати до реального виведення заробітних плат із тіні, а отже, позитивно позначитися на бюджетних надходженнях, - підкреслив Олексій Кавилін.

 

Запорізькі підприємці перерахували до місцевої казни 33,6 мільйона гривень акцизного податку

За січень цього року до місцевих бюджетів області надійшло 33,6 мільйона гривень акцизного податку та 3,2 мільйона гривень плати за ліцензії на право здійснення оптової та роздрібної торгівлі. Про це повідомив під час брифінгу начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Запорізькій області Михайло Буймістер.

Зокрема, сплата акцизного податку підприємствами – виробниками та імпортерами у січні 2016 року склала понад 900 тисяч гривень, що перевищує рівень січневих надходжень 2015 року на 550 тисяч гривень.

Посадовець наголосив також на контролі у сфері обігу підакцизних товарів. Фахівці органів ДФС області проводять перевірки на предмет дотримання платниками законодавства в сфері виробництва та продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Так, минулого року спеціалісти встановили порушення у 93 випадках. Серед них: 30 випадків продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, що не досягли 18 років, 23 факти здійснення безліцензійної діяльності, 18 випадків порушення мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої. За їхніми результатами на платників накладені штрафи у розмірі понад мільйона гривень.

Крім того, із незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв та тютюнових виробів всього на суму 11,4 мільйона гривень, з них: 425 дал спирту, 82 тисячі пляшок або 5 тисяч дал лікеро-горілчаних напоїв та 407 тисяч пачок тютюнових виробів. Вилучені підакцизні товари знаходиться на зберіганні в податковій міліції області.

Також начальник відділу акцентував увагу на змінах у законодавстві, що стосуються акцизного податку.

Як відомо, прийняті зміни до Податкового кодексу стосуються усіх категорій платників акцизного податку, що знаходяться на обліку в Запорізькій області.

- Основне – це зміна ставок акцизного податку: вдвічі збільшено для виробників пива, в 1,4 разу для виробників тютюнових виробів та для різних груп алкогольних напоїв – від 1,4 разу до 3 разів. Слабоалкогольні напої виділено в окрему групу підакцизних товарів та змінено ставки. Для підприємців, що продають паливо, змінено ставку акцизного податку з 5% від вартості проданого товару на 0,042 євро за 1 літр реалізованого палива. Для виробників розширено групу підакцизних нафтопродуктів за рахунок різних речовин. І з початку березня запроваджується система електронного адміністрування реалізації палива та вводиться акцизна накладна, як обов'язковий електронний документ, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального, - зазначив Михайло Буймістер.

Отже, для продажу палива суб’єктам господарювання необхідно стати на облік в податкових інспекціях за місцем реєстрації як платники акцизного податку,  складати у день реалізації в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної під категорії згідно з УКТЗЕД, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом наступних 15 календарних днів та щомісячно подавати декларацію з акцизного податку.

За попередніми оцінками у м. Запоріжжі та області під дію цієї норми підпадає біля 300 суб’єктів господарювання.

Наприкінці брифінгу Михайло Буймістер зазначив, що прийняті зміни, перш за все, допоможуть усунути певні схеми ухилення від оподаткування, зробити прозорішим ринок підакцизних товарів, а також збільшити бюджетні надходження.

 

Понад 78% запитувачів до фіскальної служби області – фізичні особи

З початку року до органів ГУ ДФС у Запорізькій області надійшло 23 запити на інформацію.

Як свідчить аналіз статусу запитувачів, із загальної кількості 18 разів за публічною інформацією зверталися фізичні особи, 2 – юридичні, 1 – від об’єднань громадян, 2 – від інших органів виконавчої влади, як належному розпоряднику інформації.

За результатами розгляду по 22 зверненнях було надано роз’яснення, що запитувана інформація належить до категорії з обмеженим доступом, 1 запит надіслано належному розпоряднику інформації.

 

На Запоріжжі у січні до бюджетів усіх рівнів спрямовано понад півмільярда гривень

З початку року запорізькі платники податків та зборів перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 506 мільйонів гривень (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі). Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, майже 206 мільйонів гривень від цієї суми – це надходження до державного бюджету, що на 57 мільйонів гривень або на 38% перевищує сплату за аналогічний період минулого року.

Найвагоміші суми перерахували платники ДПІ у Орджонікідзевському районі Запоріжжя – 33,6 мільйона гривень, у Заводському районі до держскарбниці спрямовано 24 мільйони гривень та майже 21 мільйон гривень сплатили представники бізнесу Жовтневого району.

– Левову частку надходжень до держбюджету перераховано від сплати податку на додану вартість – 113 мільйонів гривень, що на 46 мільйонів гривень або на 70% більше, ніж за аналогічний період минулого року, – наголосив Олексій Кавилін.

Податку на доходи фізичних осіб до держскарбниці надійшло 56,3 мільйона гривень, ПДФО із доходу у вигляді процентів – 4,6 мільйона гривень та майже 20 мільйонів гривень запоріжці спрямували на потреби армії. Податку на прибуток підприємства сплатили 7,7 мільйона гривень, що на 5 відсотків більше за очікувані показники.

 

До місцевої казни Запоріжжя надійшло понад 300 мільйонів гривень

За січень поточного року платники податків м. Запоріжжя та області спрямували майже 301 мільйон гривень (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі), що на 118 мільйонів гривень або на 65% більше, ніж торік. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

– Традиційно, найвагоміші надходження від податку на доходи фізичних осіб. За січень його надійшло 169 мільйонів гривень. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено на 55 мільйонів гривень. У розрізі районів найбільші суми до місцевого бюджету надійшли від платників Мелітопольської ОДПІ – понад 39 мільйонів гривень, представники бізнесу Орджонікідзевського району спрямували 34 мільйони гривень, суб’єкти господарювання Енергодарської ОДПІ поповнили місцеву скарбницю майже на 34 мільйони гривень, – зазначив Олексій Кавилін.

Від плати за землю перераховано 44,2 мільйона гривень. У порівнянні з січнем 2015 року сума сплаченого податку зросла на 8,2 мільйона гривень. 

Від суб'єктів малого і середнього підприємництва надходження з єдиного податку складають 42 мільйони гривень, а це на 17,8 мільйона гривень або на 74% більше, ніж за січень минулого року. 

Майже 34 мільйони гривень надійшло акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (у тому числі транспортний податок) до місцевої казни спрямовано понад 5 мільйонів гривень.

 

У ДФС України привітали "Фантом" з річницею створення

У Державній фіскальній службі України відзначили першу річницю створення спеціального підрозділу податкової міліції ДФС "Фантом", який діє на території проведення антитерористичної операції. Офіцерів податкової міліції привітали Голова ДФС Роман Насіров, Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан, керівники та представники Адміністрації Президента, Міністерства фінансів України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України та інших силових підрозділів і відомств, органів влади та волонтери.

В урочистих заходах також взяли участь співробітники податкової міліції Запорізької області, які протягом 2015 року на добровільних засадах виконували завдання у зоні проведення АТО. 

Слід зазначити, що у "Фантомі" служать спеціально підготовлені офіцери – добровольці, справжні фахівці своєї справи, які здатні приймати зважені рішення, ефективно протидіяти злочинності та захистити наших громадян.

Ризикуючи своїм життям, вони разом зі своїми колегами з інших правоохоронних органів у складі зведених мобільних груп контролюють лінію розмежування. Завдяки їх роботі на ринки України не потрапила значна кількість контрабандних та фальсифікованих товарів.

Створили "Фантом" наприкінці січня минулого року для врегулювання складної ситуації з переміщенням товарів з неконтрольованої території. За цей час відбулось чотири ротації працівників цього спецпідрозділу, в лавах якого загалом служить 521 офіцер податкової міліції.

 

Запорізькі оперативники викрили зловмисників, які намагалися ухилитися від сплати 3 млн. грн. податків

На Запоріжжі співробітники оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Запорізькій області виявили підприємство, яке шляхом незаконного формування податкового кредиту з ПДВ за рахунок операцій з "фіктивними" суб’єктами господарювання ухилилось від сплати податків на загальну суму понад 3 мільйони гривень. У відношенні посадових осіб розпочато кримінальне провадження.

За іншим провадженням за фактом умисного ухилення від сплати єдиного соціального внеску порушники заявили про намір компенсувати втрати бюджету. Отже до суду було направлено провадження для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням збитків. За результатами проведених заходів державі відшкодовано 780 тисяч гривень.

Усього минулого тижня співробітниками оперативних підрозділів викрито два злочини за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України). 

Окрім цього, із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 243 тисячі гривень.

Так, під час проведення заходів у рамках операції "Акциз – 2016" на одній з автозаправок області встановлено факт торгівлі паливно-мастильними матеріалами без наявності необхідних дозвільних документів. У порушників вилучено понад 8 тисяч літрів паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 136 тисяч гривень.

Відомості за розпочатими провадженнями внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Прес-служба ДФС повідомля

Оновленим сервісом ДФС «Електронний кабінет платника» вже користуються 2,5 тис. осіб

10.02.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Станом на 10 лютого 2016 року оновленим сервісом Державної фіскальної служби України «Електронний кабінет платника» вже користуються 2,5 тис. платників податків.

Переглянути відеоінструкцію з користування цим сервісом можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланнямhttp://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html.

Нагадаємо, що модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» розпочав роботу у тестовому режимі 9 лютого 2016 року.

ДФС розслідує факти ухилення від сплати податків підприємствами у сфері виробництва підакцизної продукції

03.02.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Слідчими фінансових розслідувань регіональних підрозділів ДФС Черкаської області та Центрального офісу з обслуговування великих платників розпочато розслідування у кримінальних провадженнях за фактом несплати 240 млн. грн. податків службовими особами одного з великих підприємств Черкащини, яке здійснює свою діяльність у галузі виробництва та обігу алкогольних напоїв.

Перевіряючи інформацію, яка надійшла до фіскальної служби, щодо використання зазначеними особами схем ухилення від оподаткування, у тому числі здійснення нетипових для основного виду діяльності операцій з придбання та подальшого експорту соняшникової олії, встановлено факт заниження підприємством у 2014-2015 роках податкового зобов’язання.

На сьогодні за рішенням суду призначено позапланову документальну перевірку підприємства, під час якої буде визначено достовірність ведення податкового обліку.

Досудове слідство у кримінальному провадженні триває.

Для пошуку найближчого місця оформлення сертифікатів EUR.1 можна скористатися інтерактивною картою

04.02.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

З початку 2016 року митницями ДФС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом безкоштовно видано 5095 сертифікатів з перевезення товару EUR.1.

Місцями видачі сертифікатів визначено 162 митних пости та відділи (сектори) митного оформлення, які максимально наближені до потенційних експортерів/виробників.

Для зручного пошуку найближчого місця оформлення сертифікатів з перевезення товарів EUR.1 можна скористатисяінтерактивною картою з місцями видачі сертифікатів.

 

Податкова міліція Центрального офісу вилучила контрафактне пальне на суму понад 7 млн. грн.

10.02.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу у рамках проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.204 КК України за фактом реалізації фальсифікованих пально-мастильних матеріалів на підставі ухвал суду проведено 13 обшуків на території нафтобаз та АЗС, які належать підприємству – фігуранту провадження та розташовані у Київській, Житомирській, Вінницькій, Тернопільській, Чернігівській та Закарпатській областях.

В ході обшуків вилучено 165,1 тис. літрів дизельного палива та 227,1 тис. літрів бензину марки А-92 загальною вартістю понад 7 млн. грн.

Слідчо-оперативні заходи тривають.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.