Доска объявлений Бесплатка БердянскДіяльність Бердянської ОДПІ

27.05.2013, 18:48    просмотров: 2299

В 2013 році кількість судових справ скоротилася 

Практика досудового вирішення податкових спорів дозволила скоротити кількість справ за участю Бердянської ОДПІ. Так, протягом січня-квітня 2013 року на розгляді у судах перебувало 317 справ на загальну суму понад 90,5 млн. гривень. За аналогічний період минулого року кількість судових справ складала 530 на суму 212,3 млн.грн.

З усіх категорій справ, розглянутих у 2013 році, на користь Бердянської ОДПІ вирішено 115 справ, загальна сума яких – 17,3 млн. гривень. 

Результативність правової роботи аналітики Міністерства доходів і зборів пов’язують з новими підходами у роботі та високим рівнем юридичного супроводження справ, що дозволяє доводити до суду лише ті спори, за якими не досягнуто компромісу з платниками.

 

Ваша соціальна захищеність залежить саме від Вас!

Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога по всій Україні для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати, у розмірі меншому від мінімального, - порушення соціальних гарантій громадян України. 

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Плануєте приймати відпочиваючих? Інформація для Вас!

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб’єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір в розмірі 1% від вартості проживання. 

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23. 

 

Розвиток улюблених курортів за рахунок туристичного збору

Два роки тому в Україні запровадили туристичний збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Відповідне рішення про сплату туристичного збору було прийнято і в Бердянську.

Начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк: «Гості Бердянська, які отримують послуги з тимчасового проживання в готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках, інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах є платниками туристичного збору, який справляється під час надання послуг та його сума зазначається у рахунку (квитанції) на проживання. Проте не варто робити проблему зі сплати туристичного збору, адже його ставка становить лише 1% вартості ночівлі без ПДВ. Тобто плата невелика і необтяжлива. Водночас для місцевого бюджету ці надходження дуже потрібні».

Кожного року Бердянською ОДПІ проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з метою збільшення кількості платників туристичного збору (податкових агентів) та збільшення сум туристичного збору, які надходять до міського бюджету.

Так, за 2012 рік від санаторно-курортних та оздоровчих установ, а також фізичних осіб – підприємців, оздоровчі об’єкти та об’єкти відпочинку яких знаходяться на території Бердянська, до міського бюджету надійшло 418077 грн. туристичного збору. Заплановані фінансовим управлінням показники по туристичному збору виконані на 191%. При завданні 219 тис. грн. в міській бюджет надійшло 418077 тис. грн., додаткової надходження - 199077грн. 

Всього в Бердянську зареєстровано 272 СГ – платника туристичного збору, в тому числі – 70 юридичних осіб, 202 ФОП. З початку 2013 року вже надійшло 30030 гривень туристичного збору. Бюджетонаповнюючими підприємствами зі сплати туристичного збору є: ПрАТ «Приазовкурорт», ІП «Артурс Бердянськ Курорт», Б/О «Шахтер», ТОВ «ТК Радуга». 

Нагадаємо, що платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Бердянська та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Проте, податковим законодавством України передбачено перелік осіб, які не є платниками туристичного збору. Це, зокрема, діти віком до 18 років, ветерани війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інваліди, діти-інваліди та особи, що їх супроводжують, відряджені особи, особи, які прибули за путівками на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів. 

Сплачуйте туристичний збір та приймайте участь у благоустрої та розвитку своїх улюблених городів-курортів!

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Працює лінія Міністерства доходів "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Один електронний підпис для звітності до податкової, Пенсійного фонду та статистики !

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. З початку діяльності Пункту власниками електронних ключів стали 2079 клієнтів. Їм безкоштовно видано 2757 посилених сертифікатів відкритих ключів. 

Популярність сервісу обумовлена ще й тим, що він постійно вдосконалюється. Нині тут можна отримати ключі для митних операцій – посадовим особам митних органів, митним брокерам і суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати у режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt". 

Запрошуємо підприємців та керівників підприємств, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами. 

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті www.rada.berdyansk.net, розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Бажаєте перейти на спрощену систему оподаткування?

Бердянська ОДПІ нагадує суб’єктам господарювання, які бажають з ІІI кварталу застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, 14 червня 2013 року – останній день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування.

 

Особливості нарахування та сплати екологічного податку

Базовий період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу. 

У разі, якщо платник податку не планує протягом звітного року здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів та утворення радіоактивних відходів, то йому необхідно повідомити відповідний територіальний орган Міндоходів України. 

 Для цього потрібно подати заяву за місцем розташування джерел забруднення про відсутність об’єкта обчислення екологічного податку. Заява складається у довільній формі не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року. 

 Нагадуємо, що питання нарахування та сплати екологічного податку регулюються Розділом VII Податкового кодексу України.

 

Громадяни після досягнення пенсійного віку звільняються від сплати земельного податку

 Громадяни – власники земельних ділянок, які вийшли на пенсію не за віком (пенсія призначена за вислугу років, по інвалідності тощо), після досягнення пенсійного віку мають право на користування пільгою щодо сплати земельного податку. Пільга громадянам по земельному податку надається за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності. 

 Для отримання пільги громадянин має подати до територіального органу Міндоходів за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують його право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, тощо). 

 Нагадаємо, від сплати земельного податку звільняються: пенсіонери (за віком); інваліди першої і другої групи; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років. 

 Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на 

одну земельну ділянку за кожним видом використання

 у межах граничних норм: 

 для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; 

 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах не більш як 0,25 гектара, в селищах – 0,15 гектара; в містах – 0,10 гектара; 

 для будівництва індивідуальних гаражів – не більше як 0,01 гектара; 

 для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара; 

 для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари. 

 Водночас, право на пільгу щодо сплати земельного податку мають ті фізичні особи, право власності яких на земельні ділянки посвідчено належними документами та даними державного земельного кадастру. 

 Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначено ст.281 розд. ХШ Податкового кодексу України.

 

Грошові перекази із-за кордону оподатковуються

Грошові перекази отримані громадянином України на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України розглядаються, як іноземні доходи. Тому, такі доходи підлягають оподаткуванню за результатами подання річної податкової декларації та за ставками 15 або 17 відсотків. 

 Нагадуємо, якщо місячний дохід перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка 17% встановлюється до суми такого перевищення (мінімальна з/п у січені-листопаді 2013 року становить 1147 гривень). 

 При цьому, під час отримання доходів, одержаних у вигляді валютних цінностей або інших активів, такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент отримання таких доходів. 

 Оподаткування доходів отриманих з джерел за межами України регулюється п.170.11 ст.170 ПКУ.

 

Філія підприємства не може самостійно перейти на сплату єдиного податку

Юридична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. При переході на сплату єдиного податку такий суб’єкт господарювання подає до відповідного територіального органу Міндоходів України заяву. При цьому, у такій заяві зазначається інформація щодо усіх філій юридичної особи. Перелік філій, у свою чергу, зазначається у свідоцтві платника єдиного податку. 

 У разі, якщо юридична особа не може бути платником єдиного податку, то, відповідно, її представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи не можуть бути платниками єдиного податку. 

 Нагадаємо, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами, вони наділяються майном особи, що її створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. 

 Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначений Розділом XIV Податкового кодексу України.

 

Чи можна виправити арифметичні помилки, допущені в податковій накладній?

Арифметичні помилки, допущені в податковій накладній виправленню не підлягають. Податкова накладна з помилками, включаючи і арифметичні не розцінюється як документ і не може бути підставою для формування податкового кредиту. 

 Внесення змін або коригування показників податкової накладної здійснюється у випадку коригування податкових зобов’язань платника відповідно до ст.192 Податкового кодексу України. А саме, якщо після постачання товарів чи послуг змінюється сума компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів чи послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів чи послуг. 

 Також, звертаємо увагу, що у разі порушення продавцем порядку заповнення податкової накладної або порядку її реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів чи послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на постачальника. Ця заява є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви потрібно додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів чи послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів чи послуг. 

 Порядок заповнення податкової накладної визначений ст.201 Податкового кодексу України та наказом Міністерства фінансів України

 від 01.11.11 №1379 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

 

Розрахунок суми збору за першу реєстрацію ТЗ подається в десятиденний термін

Після першої реєстрації в Україні транспортних засобів юридичним особам необхідно в десятиденний строк подати розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається до відповідного територіального органу Міндоходів України за місцезнаходженням юридичної особи та за місцем реєстрації транспортного засобу. Форма, за якою необхідно подавати звітність, затверджена наказом Мінфіну України від 21.12.2012 № 1405 «Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів». 

 Слід звернути увагу на те, що до розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив реєстрацію ТЗ. 

 Водночас, від сплати збору за першу реєстрацію звільняються транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів. 

 До переліку включаються також легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 см3, придбані за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам. У разі зміни власника транспортних засобів з вищезазначених організацій на будь-якого іншого, їх нові власники зобов’язані сплатити збір у порядку та на умовах, передбачених Розділом VII Податкового кодексу України. 

 

У який термін необхідно сплатити податкове зобов’язання, якщо несвоєчасно подано звітність?

Платник податків і зборів зобов’язаний подавати податкову звітність у встановлений законодавством строк. Якщо платник подав звітність з порушенням цих строків, але до закінчення граничного терміну сплати (останнього дня сплати) податкового зобов’язання, то суму зазначену у такій декларації, він повинен сплатити не пізніше останнього дня сплати. 

Нагадаємо, термін сплати настає протягом 10 календарних днів за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. 

Якщо платник подає звітність з порушенням строків її подання та після граничного терміну сплати, суму податкового зобов’язання він повинен сплатити до того, як подасть цю звітність, оскільки граничний термін сплати вже минув. 

Також, нагадаємо, податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається своєчасно не сплаченим. 

Питання строку сплати податку та збору та строку сплати податкового зобов’язання визначено статтями 31 та 57 Податкового кодексу України.

 

Повідомляйте про об’єкти оподаткування

Платники податків незалежно від обраної ними системи оподаткування мають повідомляти про всі об’єкти оподаткування пов’язані з його діяльністю. А саме, протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта необхідно повідомити про нього до органу Міндоходів, за встановленою формою. 

 Форма звітності №20-ОПП «ПОВІДОМЛЕННЯ про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів». 

 Неподання у строки повідомлення про об’єкти оподаткування тягне за собою накладення штрафу: 

на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень; 

на юридичних осіб - 510 гривень. 

 У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу: 

на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень; 

на юридичних осіб - 1020 гривень. 

Відповідальність за порушення встановленого порядку регламентована ст.117 ПКУ.

 

Первинні документи на товари для подальшої реалізації повинні зберігатися не менш ніж 1095 днів

Фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, повинні мати первинні документи, що підтверджують придбання товарів для реалізації. До таких документів, зокрема, відноситься: накладна на товар та виписка з банку, квитанції про оплату, чек або інший документ, що підтверджує оплату товарів, робіт, послуг. На основі таких документів заповнюються Книги обліку доходів та витрат та складається податкова звітність. 

 При цьому, первинні документи повинні зберігатися не менше трьох років з дня подання підприємцем податкової декларації платника єдиного податку. 

 Це питання врегульовано ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

 

Платники податків запитували на семінарі

Чи повинні податкові агенти подавати податкову декларацію туристичного збору?

Податкова декларація туристичного збору податковими агентами за звітний період подається незалежно від наявності або відсутності протягом такого звітного періоду нарахувань цього збору або надання/не надання ними послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею).

Чи передбачена сплата туристичного збору податковим агентом при зарахуванні при зарахуванні попередньої оплати?

Оскільки податкові агенти справляють туристичний збір під час надання послуг проживання (ночівлі) та факт надання таких послуг підтверджується відповідними документами на проживання (заповнені анкети, реєстрація тощо), то з коштів, отриманих у вигляді передоплати за проживання (бронювання місця для проживання), туристичний збір не справляється.

 Чи необхідно суб’єкту господарювання, що здійснює розрахунки через РРО, відображати в касовому чеку суму сплаченого туристичного збору? 

Сума сплаченого туристичного збору відображається окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання та не передбачено його відображення у касовому чеку.

 Чи включається ПДВ до бази справляння туристичного збору?

Базою справляння туристичного збору є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в визначених місцях за вирахуванням податку на додану вартість.

Чи може ФОП - платник єдиного податку протягом звітного року змінити групу платників ЄП, в тому числі перейти з третьої групи на другу та з другої на першу?

Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку може протягом звітного року змінити групу платників єдиного податку, в тому числі перейти з третьої групи на другу та з другої на першу, за умови дотримання їм вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.