Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 17.03.2016

17.03.2016, 11:56    просмотров: 1157

 

До уваги громадян – власників об’єктів нерухомості міста та району!

Бердянська податкова інспекція повідомляє, згідно норм Податкового кодексу України в 2016 році вперше фізичними особами  (у т.ч. фізичними особами-підприємцями) буде сплачуватися податок на нерухоме майно за 2015 рік за об’єкти нежитлової нерухомості. 

З метою правильного нарахування податку необхідно надати до Бердянської ОДПІ наступні документи: технічних паспорт на будівлю, паспорт та довідку про ІНН власника такої нежитлової нерухомості. 

Крім того, громадяни, які використовують житлову нерухомість з метою одержання  доходів ( надання житла в оренду, найм, використання житла для ведення підприємницької діяльності,   також є платниками податку на нерухоме майно. Для звірки документів та правильності нарахування податку необхідно надати технічних паспорт на житло,  паспорт до довідку про ІНН власника житлової нерухомості.  

Документи для звірки надавати до каб.209, каб.218, каб.226 Бердянської ОДПІ. Термін надання документів до 01 червня 2015 року.      

 

Майже  600 бердянців вже задекларувли доходи за 2015 рік

З початку року 597 бердянців подали декларації про майновий стан і доходи, та задекларували дохід на загальну суму 13,8 млн. гривень. Це на 930,3 тис. грн.більше, ніж за аналогічний період минулого року, -  повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

Основні випадки декларування – подання декларацій  громадяни, які отримали доходи від надання нерухомого майна в оренду - 311, подання декларації про доходи від отримання спадщини – 121. Також громадяни  декларують іноземні доходи, доходи від продажу та оренди майна, доходи від реалізації  сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних паях, інші доходи, з яких протягом року податок не було сплачено. 

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно, становить 1,3 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 15,4 тис. грн. Також громадянами задекларовано до сплати 206,4 тис. грн. військового збору.

З початку року 25 осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню – 39,8 тис. грн., що на 14 тис. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Бердянська ОДПІ запрошує громадян задекларувати доходи, отримані протягом 2015 року, а також скористатися правом на податкову знижку.

 

Від бердянських платників надійшло понад 41 млн. грн. єдиного соціального внеску 

З початку 2015 року бердянські платники сплатили 41579,8 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Зокрема, у березні  надійшло 7602,6 тисяч гривень єдиного соцвнеску, - повідомила начальник Бердянської ОДПІ Олена Круц.

 

У Мелітополі припинено діяльність двох підпільних цехів з незаконного виготовлення алкоголю

Як повідомив перший заступник начальника Бердянської ОДПІ Артем Кавун,   оперативним управлінням Бердянської ОДПІ по кримінальному провадженню за ч.3 ст.204 КК України, проведено комплекс оперативно-розшукових заходів з документування незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, що становлять небезпеку для життя та здоров’я людини при їх вживанні. 

Так, співробітниками оперативного управління Бердянської ОДПІ спільно зі співробітниками оперативного управління  ГУ ДФС у Запорізькій області та управлінням внутрішньої безпеки в Запорізькій області ДВБ НП України під час проведення обшуків виявлено 2 «підпільних» цехи з незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, таких марок, як «Немирів», «Хлібний дар», «Мороша», «Первак», «Медов», «Пшенична», методом змішування спирту з водою.

В ході проведених обшуків виявлено та вилучено з незаконного обігу наступні ТМЦ:

-955 літрів спирту;

-1287 скляних пляшок горілки різного об’єму;

-138 пластикових каністр ємністю 5л., заповнених спиртовмістною рідиною прозорого та коричневого кольору; 

-1286 марок акцизного податку України;

-11 пляшок з барвником-ароматизатором «Коньяк»;

-Мірні стакани, шланги, лійки, спиртоміри, клей-олівець.

Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму 345,2 тис. гривень. Вилучені ТМЦ знаходяться на зберіганні в СУ ФР Мелітопольської ОДПІ.

Робота Бердянської ОДПІ зі зверненнями громадян 

За січень-лютий 2016 року до Бердянської ОДПІ надійшло 9 письмових звернення громадян. Тематика звернень  - повідомлення про можливі порушення податкового законодавства та питання  відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податку.

Особистий прийом громадян керівним складом Бердянської ОДПІ здійснюється згідно графіку. За два місяці на особистих прийомах побувало 3 громадян. Питання, які порушувалися -  роз’яснення законодавства відносно плати за землю, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, реєстрації платників та  відмови від реєстраційного номера облікової картки платника податку, повідомила начальник Бердянської ОД ПІ Олена Круц. 

 

Протягом січня-лютого у Центрі обслуговування платників надано близько 1100  адмінпослуг

 За словами начальника Бердянської ОДПІ Олени Круц, з початку  року Центром обслуговування платників податків (ЦОПП) Бердянської ОДПІ було надано 1131 адміністративних послуг. Зокрема, видано 878 карток платників податків, видано 1181 довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, зареєстровано 50 книг обліку розрахункових операцій та 35  книги обліку доходів і витрат.

 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами 

Бердянської ОДПІ 

Круц Олена Миколаївна – начальник Бердянської ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожен другий вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Мелкумов Едуард Юрійович – перший заступник начальника Бердянської ОДПІ Головного управління ДФС у Запорізькій області – кожен четвертий понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Відділ матеріального забезпечення та розвитку  інфраструктури – кожен перший вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Сектор фінансування,бухгалтерського обліку та звітності –  кожну четверту середу місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Сектор по роботі з персоналом – кожен перший четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. 

Відділ ІТ - кожен третій четвер місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. 

Відділ організації роботи - кожен другий понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Юридичний сектор – кожну четверту п’ятницю місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Відділ погашення боргу – кожен перший понеділок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління  податків і зборів з фізичних осіб - кожен третій вівторок місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління податків і зборів з юридичних осіб – кожний другий четвер місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Відділ обслуговування платників – кожну першу середу місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління аудиту – кожну другу середу місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

 

Прийом громадян здійснюється в громадській приймальні – кабінет № 302 Бердянської ОДПІ, розташованого за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, 20.  

Запис на прийом здійснюється за телефоном (06153) 3-84-06 або особисто в кабінеті № 302  Бердянської ОДПІ.

 Запис припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, в інших випадках - за п'ять робочих днів до дати особистого прийому.

 

На офіційному веб-порталі ДФС України діє сервіс «Реєстр платників єдиного податку»

Суб’єктам господарювання, які мають господарські відносини з фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, необхідно на дату виплати доходів таким платникам пересвідчитись в наявності відомостей про них в реєстрі платників єдиного податку, оприлюдненому на офіційному веб-порталі ДФС України.

            На офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) створений банер «Реєстр платників єдиного податку», який знаходиться на головній сторінці веб-порталу.

Для перевірки відомостей, що містяться в реєстрі платників єдиного податку, достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням (ПІБ) платника податків.

 

Новини законодавства

Оновлена нормативку по КОРО

Мінфін наказом від 21.01.2016 р. № 13 виклав в новій редакції:

Положення про форму та зміст розрахункових документів;

Порядок подання звітності, пов'язаної з використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок);

форму Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1);

Інструкцію щодо заповнення Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1.

Нагадаємо, звітність, пов'язана з використанням КОРО та РК, подається у складі Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) і Довідки про використані розрахункові книжки.

Форма № ЗВР-1 з нами подається по суб'єктами господарювання всіх КОРО, зареєстрованим на господарську одиницю, які ведуться разом з РК.

Довідка про використані РК подається тільки в тому випадку, якщо в звітному місяці закінчується термін використання РК.

Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, 11.03.2016 р.

 

Проект нової форми Звіту про суми податкових пільг

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщений проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233». 

 

Проектом постанови передбачено приведення у відповідність до вимог ст. 34 та п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України положень Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг у частині визначення податкових (звітних) періодів, а також до вимог ст. 45, п. 48.3, п. 48.5 ст. 48,  п. 63.6 ст. 63 Кодексу – реквізитів форми звіту про суми податкових пільг.

Нова форми Звіту про суми податкових пільг, надає можливість суб’єктам господарювання уточнювати показники сум податків та зборів, що не сплачені до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, а також подавати Звіт за основним та/або неосновним місцем обліку у контролюючих органах відповідно до порядку сплати податків і зборів, встановленого Бюджетним та Податковим кодексами України.

 

Проект Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Діяльність» розміщений доопрацьований проект наказу МФУ «Про затвердження Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації».

Проект форми Звіту про використання доходів (прибутків) передбачає:

- уніфікацію форми Звіту – згруповані всі види доходів, які мають просту та логічну структуру без виділення доходів за окремими ознаками неприбутковості, що спрощує заповнення Звіту;

- відображення податкового зобов’язання з податку на прибуток у разі нецільового використання отриманих коштів, а також отримання доходу із джерел, інших, ніж передбачені установчими документами;

У проекті форми Звіту передбачено нове поле для місячного податкового (звітного) періоду, яке заповнюється у разі недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених пунктом 133.4 Податкового кодексу для розрахунку податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств;

Розділ 2 проекту форми Звіту «Отримано гуманітарну допомогу за звітний (податковий) рік» додатку ГД доповнено даними митної декларації, за якою було ввезено товар на митну територію України (дата, номер, номер товару).

 

Роз’яснення законодавства

Як накладається ЕЦП на акцизні накладні

При складанні акцизних накладних / розрахунків коригування реалізатор палива накладає ЕЦП в загальновстановленому порядку, а саме:

першим - ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера) або керівника або уповноваженої особи;

другим - ЕЦП, яка являяется аналогом відбитка печатки платника акцизного податку (за наявності).

Що стосується реалізатора палива - фізособи-підприємця, то першою накладається ЕЦП керівника ФОП або уповноваженої особи, другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки платника акцизного податку (за наявності).

Платник акцизного податку-реалізатор палива на складений розрахунок коригування накладає ЕЦП відповідно до абз.1-2 п. 4 Порядку ведення Еран, затвердженого постановою Кабміну від 24.02.2016 р № 114. А потім надсилає такий розрахунок платнику акцизного податку - одержувачу палива для накладення їм власної електронного цифрового підпису.

Уповноважена особа має право накласти ЕЦП на акцизну накладну / розрахунок коригування тільки після того, як платник акцизного податку отримає для нього засіб електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів та подасть до територіального органу УКРІНФОРМ за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи.

 

Скасовано штрафні санкції при сплаті платником без оскарження донарахованих сум податку

Для забезпечення виконання умов Коаліційної угоди щодо створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку малого бізнесу наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення.

Це дозволить сумлінним платникам податків, які не допускають систематичних порушень податкового законодавства, уникнути необхідності витрачати час на проведення процедур оскарження результатів перевірок та спрямувати вивільнені від сплати штрафних (фінансових) санкцій кошти на інвестування в розвиток власної господарської діяльності.

Так, порядок вирішує актуальні питання при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, що застосовані до платників податків з річними обсягами доходів до 20 млн. грн. та які без оскарження сплатили донараховані податкові зобов’язання у терміни, визначені Податковим кодексом України. 

Ця норма дії до 31 грудня 2016 року та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Штрафні санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

Платник податків, який прийняв рішення про неоскарження суми податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом, сплачує суму такого податкового зобов’язання у строки, визначені Податковим кодексом.

При цьому платіжні документи на сплату визначених податкових зобов’язань необхідно заповнювати з наведенням роз’яснювальної інформації про призначення платежу. Зокрема, це може бути дата та номер акта перевірки та податкового повідомлення-рішення, відповідно до якого визначено суму такого податкового зобов’язання.

Для спрощення процедури, передбаченої порядком, платникам рекомендується письмово повідомити про своє рішення скористатись правом на скасування штрафних санкцій контролюючий орган, який склав відповідне податкове повідомлення-рішення. Разом з таким повідомленням також доцільно надати копії платіжних документів, згідно з якими здійснено сплату податкового зобов’язання.

Рішення про скасування штрафних (фінансових) санкцій приймається протягом 10 календарних днів з дня  сплати такого податкового зобов’язання. Контролюючий орган не пізніше п’яти робочих днів з дня, що настає за днем скасування, повідомляє платника податків про таке рішення.

Разом з тим, якщо платник податків розпочне процедуру оскарження податкового повідомлення-рішення, штрафні (фінансові) санкції по якому були скасовані, контролюючий орган відкликає своє рішення про їх скасування.

До питання подання платниками ПДВ податкових декларацій з ПДВ за звітні податкові періоди, протягом яких такими платниками податку господарська діяльність не проводилася

Якщо платником податку на додану вартість господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в податковій декларації з податку на додану вартість (далі – Декларація) звітного (податкового) періоду, то Декларація за такий звітний (податковий) період подається.

У разі якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то Декларація за такий звітний (податковий) період не подається.

Так, згідно із п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас, абзацом другим п. 40.1 ст. 40 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо іншими розділами цього Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Так, відповідно до п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 цього Кодексу, така сума:

 а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу –

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Підпунктом 5 п. 5 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок), визначено, що сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 податкової декларації з податку на додану вартість), відображається у рядку 21 Декларації та переноситься до рядка 16.1 Декларації наступного звітного (податкового) періоду.

Пунктом 9 розділу ІІІ Порядку передбачено, що Декларація подається платником за звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Податкового кодексу України. 

Оподаткування доходів у формі заробітної плати

Згідно з п.п. 164.2.1 ст. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до загального місячного  (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

Однак, слід зауважити, що з 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині скасування утримання єдиного внеску з найманих працівників.

Крім того, Законом № 909 до ПКУ внесено зміни в частині встановлення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 % зокрема, для доходів у вигляді заробітної плати (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

Враховуючи викладене, оскільки Законом № 909 з 01 січня 2016 року скасовано утримання єдиного внеску з заробітної плати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги за  її наявності, передбачених п. 164.6 ст. 164 ПКУ, але без зменшення на суму єдиного внеску. При цьому, доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставкою 18%.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 103 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»  офіційного веб-порталу ДФС України. 

Щодо порядку заповнення додатка 2 до Податкової декларації з податку на додану вартість "Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)"

Державна фіскальна служба України у зв'язку із численними зверненнями платників податків щодо порядку заповнення додатка 2 до Податкової декларації з податку на додану вартість "Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)" (далі - Додаток 2) повідомляє.

Відповідно до статті 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податковий кредит звітного періоду складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

У разі якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов'язання, у платника формується від'ємне значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду, яке відповідно до пункту 200.4 статті 200 Кодексу може бути зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається у Додатку 2, порядок заповнення і подання якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість".

Отже, для відображення сум ПДВ, за рахунок яких сформовано від'ємне значення звітного (податкового) періоду, у колонці 2 Додатка 2 слід зазначати індивідуальний податковий номер постачальника, у якого придбано товари/послуги, за рахунок яких сформовано від'ємне значення ПДВ.

(Лист ДФС від 22.02.2016 р. N 6111/7/99-99-19-03-02-17).

 

Про порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ

Для ведення податкового обліку за окремими видами сільськогосподарських операцій у складі податкової декларації з ПДВ із позначками "0121" - "0123", "0130" передбачено додаток 10 (ДС10).

З метою застосування пункту 209.2 і підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 Кодексу, пунктом 209.19 статті 209 Кодексу визначено терміни "зернові культури", "технічні культури" та "продукція тваринництва" в такому значенні:

зернові культури - зернові культури товарних позицій 1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД;

технічні культури - технічні культури товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД;

продукція тваринництва - продукція товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД.

Щодо визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД повідомляємо, що згідно з пунктом 1 статті 11 Закону України від 02 грудня 1997 року N 671/97-ВР "Про торгово-промислові палати в Україні" (далі - Закон N 671) торгово-промислові палати мають право, зокрема:

проводити на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість;

засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.

При цьому методичні та експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов'язковими для застосування на усій території України (пункт 2 статті 11 Закону N 671).

Крім того, відповідно до Закону України від 25 лютого 1994 року N 4038-XII "Про судову експертизу" (далі - Закон N 4038) державні спеціалізовані установи (науково-дослідні інститути судових експертиз), визначені у статті 7 Закону N 4038, на замовлення заявника можуть проводити експертні дослідження і обстеження, у тому числі товарознавчу експертизу.

Поряок проведення такої експертизи та документи, що підтверджують результати її проведення, визначено в Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженій наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 N 53/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.11.98 за N 705/3145.

Враховуючи викладене, у разі необхідності визначення відповідності власновиробленої сільськогосподарської продукції відповідному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД для правильного відображення обсягів постачання таких товарів у податковій декларації з ПДВ та її додатках платник податку - суб'єкт спеціального режиму оподаткування має можливість отримати висновок від Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

При цьому у разі, якщо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування здійснюються операції з вивезення власновиробленої сільськогосподарської продукції за межі митної території України у митному режимі експорту, то, враховуючи статтю 69 Митного кодексу України, така продукція підлягає митному оформленню та класифікується митними органами ДФС шляхом визначення кодів відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Рішення митних органів ДФС щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають виключно інформаційний або довідковий характер.

(Лист  ДФС від 04.03.2016 року  № 7892/7/99-99-19-03-02-1).7 

 

Суб’єкт господарювання може перейти на єдиний податок один раз протягом календарного року

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків  може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до фіскального органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. 

Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування  один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в  п. 291.4 ст.291 Податкового кодексу, щодо обмеження кількості найманих осіб, обсягу доходу та здійснення певних видів діяльності.

 До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання  заяви.

Зазначені норми визначені п.298.1.4 ст.298 Податкового кодексу України. 

 

З 2016 року проценти на суму депозитного банківського рахунку оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, пасивні доходи.

Термін "пасивні доходи" означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок. 

 

До 2016року ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становила 20%.  

З 1 січня 2016 року ставка податку на доходи фізичних осіб для пасивних доходів встановлена в розмірі 18%.

Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.

Отже, дохід платника податку у вигляді процентів, нарахованих на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та з 01.01.2016 оподатковується за ставкою 18%.

 Зазначена норма визначена пп. 164.2.8 ст. 164, пп.167.5.3 ст. 167, пп. 170.4.1 ст. 170 Податкового кодексу України. 

 

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу юридичній особі вантажного автомобіля

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи від операцій з майном.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5% бази оподаткування.      

Дохід від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об'єкта, визначеної згідно із законом.  

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є  юридична особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі функції податкового агента.    

Крім того, дохід від продажу вантажного автомобіля, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.  

Отже, у разі продажу фізичною особою вантажного автомобіля підприємству, така юридична особа зобов’язана при нарахуванні (виплаті) доходу  виконати функції податкового агента, зокрема, нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Зазначений порядок визначений ст. 163, п. 167.2 ст. 167, п.173.1, п. 173.3 ст. 173,  пп. 1.2 п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України та роз’яснено листом ДФС України від 02.03.16 № 2267/С/99-99-17-03-03-14.  

 

Якщо перевищено обсяг оподатковуваних операцій понад 1 млн. грн.  необхідно зареєструватись платником ПДВ

Під обов'язкову реєстрацію як платник ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).

Для здійснення такої реєстрації особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто зазначеного вище обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ.

У разі якщо останній день строку подання Заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.

Якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала своєчасно Заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ то фіскальний орган зобов’язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов’язання з ПДВ без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосувати штраф у розмірі 25% (50% – при повторному порушенні) суми такого зобов’язання.

Зазначена норма передбачена п. 181.1 ст. 181, п. 183.1, 183.6 ст. 183, п. 183.10 ст. 183, п.123.1  ст. 123  Податкового кодексу України 

 

Відсутність факту реєстрації продавцем податкової накладної в  ЄРПН не дає права покупцю на формування податкового кредиту

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відсутність факту реєстрації продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

При цьому, виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення фіскальними органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця.

Крім того, у разі порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної покупець має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг.

Таке право зберігається протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому  порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. 

Протягом 15 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою фіскальний орган зобов’язаний провести документальну позапланову перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.

Зазначена норма передбачена п. 201.10 ст. 201  Податкового кодексу України.

 

Податок на нерухоме майно враховується у зменшення податку на прибуток

Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Тобто платник податку на прибуток, який подає податкову декларацію за податковий (звітний) період - календарний квартал, півріччя, три квартали, рік, має право врахувати у зменшення податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету за результатами такого звітного періоду, суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованого за такий звітний період.

При цьому, якщо у звітному періоді не отримано прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Нагадаємо, що юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації

Зазначена норма визначена п.137.6 ст. 137, пп. 266.7.5 та 266.10.1 ст. 266 Податкового кодексу України.

 

Заповнення поля 2 і 3 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств у разі самостійного виправлення помилок

Самостійне виправлення помилок здійснюється шляхом уточнення показників Декларації у складі звітної (звітної нової) Декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП до Декларації або в уточнюючій Декларації.

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом МФУ від 20.10.2015 № 897. 

У разі уточнення показників у складі звітної (звітної нової) Декларації з податку на прибуток підприємств поле 2 «Звітний (податковий) період» та поле 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» заповнюються одночасно. 

При цьому у полі 2 зазначається звітний (податковий) період, за який подається Декларація, а у полі 3 - звітний (податковий) період, який уточнюється.

У разі подання уточнюючої Декларації у полі 2 «Звітний (податковий) період» та у полі 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» відображається звітний (податковий) період, що уточнюється.

 

База оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Для фізичних осіб база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості (в тому числі їх часток), які перебувають у їх власності, обчислюється фіскальним органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.  

Для юридичних осіб база оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

З метою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, типи об’єктів нерухомості визначаються відповідно до п.п 14.1.129 (об’єкти житлової нерухомості) та 14.1.129 -1 (об’єкти нежитлової нерухомості) ст. 14 Податкового кодексу України на підставі оригіналів документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти.

Зазначена норма визначена п.п. 266.2.1, п.п. 266.3.2 та 266.3.3 ст. 266 Податкового кодексу України. 

 

Фізична особа додатково сплачує 25 тис. грн. за об’єкт житлової  нерухомості, якщо його загальна площа перевищує 300 кв.м. - для квартири та 500 кв.м.  - для будинку

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. 

Для фізичних осіб обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості, виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної на суму пільг та відповідної ставки, встановленої за рішенням сільської, селищної, міської ради, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. 

При цьому фізична особа - власник об’єкта нерухомості загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартири) та/або 500 кв.м. (для будинку), до обчисленої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, додатково сплачує 25000 гривень на рік за кожний такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Зазначена норма визначена п.п. 266.3.1, 266.5.1 ст. 266, п.п. 266.7.1 «ґ» ст. 266 Податкового кодексу України 

 

Об’єкт оподаткування транспортним податком

Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою КМУ, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

КМУ постановою від 18.02.16 № 66 затвердив Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів.

Середньоринкова вартість легкових автомобілів розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку. 

Постанова КМУ № 66 набрала чинності19 лютого 2016 року.

Зазначена норма передбачена п.п. 267.2.1, 267.3.1 ст. 267 Податкового кодексу України. 

 

Відповідальність за порушення правил сплати податків

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом визначених строків, такий платник податків притягується до штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового  боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Крім того після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

При цьому неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків, зборів, платежів, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (при повторному порушенні протягом року - від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Зазначена норма передбачна п. 126.1 cт. 126,  п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України та  ст. 163 прим. 2 КУпАП.

 

Деклараційна кампанія доходів громадян – 2016

Нові можливості при декларуванні доходів громадян

В рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців ДФС доопрацювала оновлений сервіс «Електронний кабінет платника» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі – відомості про доходи).

Сервіс доопрацьовано з використанням сучасних Web-технологій з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді. 

Нагадуємо, що з 01.09.2015 у штатному режимі працює електронний сервіс щодо отримання відомостей про доходи засобами спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД). Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. 

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи  засобами «Електронного кабінету платника» можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення. 

Також повідомляємо, що засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» найближчим часом буде надана можливість підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб.  

Кому необхідно звітувати до податкової щодо отриманих доходів  в 2015 році

Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядку  надається громадянами у разі отримання ними протягом минулого року доходів не від податкових агентів та доходів з яких   не утримувався податок, зокрема, це:

-іноземні доходи;

-доходи у  вигляді спадщини та подарунків;

-доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна (будинків, квартир, автомобілів, тощо); 

-доходи  від продажу цінних паперів та корпоративних прав;

- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.

Якщо такі доходи, були отримані у звітному році,  громадяни зобов’язані  їх задекларувати, та сплатити податок на доходи  і військовий збір.

Також   обов’язок з подання декларації виникає у громадян, які у минулому році отримували  заробітну плату та доходи  за цивільно – правовими договорами від двох або більше податкових агентів  і при  цьому загальна річна сума таких  доходів перевищила  сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного  року. За   2015 рік  ця сума становить  146160  гривень за рік.   

 

Отримати консультацію по заповненню декларації та безкоштовний бланк податкової декларації про майновий стан і доходи можна в кабінеті 226 Бердянської податкової інспекції. Довідки за тел. 3-84-67.

 

Якщо здійснюється викладацька діяльність, яка визначається як незалежна професійна діяльність, то до 1 травня  необхідно подати декларацію

Незалежна  професійна діяльність - це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб. 

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року  у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, тобто до 1 травня  наступного за звітним року. 

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в податковій декларації. 

У податковій декларації про майновий стан і доходи такі платники  відображають  суму  отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають  податкове  зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Сума податку на доходи та військового збору,  зазначена  у   податковій декларації за минулий 2015 рік, сплачується особами, які провадять незалежну професійну діяльність,  до 1 серпня наступного  року.

 

 

За якою податковою адресою повинна подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати ПДФО ФО, якщо вона зареєстрована (прописана) в одному місці, а дохід отримує в іншому?

     Платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними).

 

За якою податковою адресою необхідно подавати ФО річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо на момент подання декларації ФО знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою?

     Якщо фізична особа, яка знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

 

Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи ФО, яка отримала доходи від операцій продажу (обмін) майна, дарування протягом звітного року та при нотаріального посвідчення договорів був сплачений ПДФО?

     Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.

 

Чи відображаються ФО доходи, отримані у вигляді спадщини (подарунку), що оподатковуються за нульовою ставкою в річній податковій декларації про майновий стан і доходи?

     Фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Кодексом оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

 

Який термін подання річної декларації та термін сплати ПДФО ФОП ЄП, який отримав доходи як ФО?

     Відповідно до п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізичних осіб.

     Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених р. IV ПКУ (пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ).     Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).

Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи спадкоємцям (обдарованим) - резидентам, які сплатили ПДФО до нотаріального оформлення об’єктів спадщини (подарунку)?ВідповідьКоротка:

     Фізичні особи – платники податку, які одержали дохід лише у вигляді об’єктів спадщини (подарунку) та сплатили податок на доходи з фізичних осіб до їх нотаріального оформлення, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

 

Чи включається до річної податкової декларації про майновий стан і доходи з метою оподаткування ПДФО сума поворотної фінансової допомоги, що надається ФО ЮО - нерезидентом на термін більше одного року?

Сума коштів, надана юридичною особою - нерезидентом фізичній особі за договором позики, яку фізична особа (позичальник) повинна повернути позикодавцеві у визначений договором термін, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і не відображається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. 

     Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та відображається у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

 

Чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи ФО, яка у звітному році отримала дохід від продажу рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) іншій ФО не частіше одного разу на рік?

     Якщо фізичною особою реалізовано один з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, за умови нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, то така фізична особа повинна подати податкову декларацію за відповідний звітний рік - до 1 травня року, що настає за звітним.

 

Який порядок подання ФО (в т.ч. нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду ЮО, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану?

     Фізична особа (в т. ч. нерезидент),яка здійснюватиме внесок в статутний фонд юридичної особи, подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку як платник податків, декларацію про майновий стан і доходи. За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію у десятиденний строк видає довідку про її подання для підтвердження свого майнового стану.

 

Чи потрібно ФО подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом року було отримано доходи у вигляді процентів по депозиту від двох та більше податкових агентів?

     Якщо фізична особа протягом звітного податкового року отримувала лише доходи у вигляді процентів по на вкладний (депозитний) рахунок, які нараховувалися податковими агентами, незалежно від їх кількості, то у такої особи не виникає обов’язку щодо подання податкової декларації оскільки вказані доходи оподатковуються податковими агентами під час їх нарахування.

 

У яких випадках ФО звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи?

     Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

     а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

     є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

,     перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

     перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

     перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

     б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.

     Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

     від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

     виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ;

     від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розд. IV ПКУ; 

     у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розд. IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ;

     зазначені у п. 167.2 ст. 167 ПКУ, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами розд. IV ПКУ.

 

Яку заробітну плату (нараховану чи виплачену) потрібно зазначати ФО в розд. ІІ податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного року нарахована податковим агентом заробітна плата виплачена не в повному обсязі?

     При заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у розд. II «Доходи, отримані протягом звітного (податкового) року» фізична особа зазначає суму нарахованої заробітної плати згідно відомостей, отриманих від податкового агента.

 

Яким чином та в яких випадках заповнюються розд. VII та VIIІ декларації про майновий стан і доходи щодо відомостей про нерухоме та рухоме майно, в тому числі, що здається в оренду (суборенду)?

     Розділи VII та VIIІ декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) заповнюються фізичними особи - декларантами у випадку, якщо вони

     - мають власне рухоме/ нерухоме майно;

     - здають в оренду рухоме/нерухоме майно, житловий найм;

     - здають в суборенду (піднайм) рухоме/нерухоме орендоване (наймане) майно, маючи на нього майнові права. 

     При цьому у разі отримання доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) заповнюються графа 7 розд. VII та/або графа 5 розд. VIIІ Декларації, в яких вказується позначка (х) та, відповідно, у гр. 3 рядка 10.3 розд. II Декларації вказується загальна річна сума такого отриманого доходу.

 

Платники запитували

Чи повинен орендар нарахувати ПДВ на витрати, що понесені ним у зв’язку з поліпшенням орендованого приміщення, при поверненні цього приміщення орендодавцю?

     Якщо витрати на поліпшення об’єкта оренди проведено за згодою орендодавця та не компенсовано орендарю, то при поверненні об’єкта оренди вартість поліпшення вважається безоплатно наданою та підлягає оподаткуванню податком на додану вартість за основною ставкою, виходячи з ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

 

Як сформувати податковий кредит покупцю, який реєструється як платник податку з іншого дня ніж перший день календарного місяця, за податковою накладною, виписаною постачальником на вартість послуг, які були отримані протягом календарного місяця, у якому здійснено реєстрацію покупця платником ПДВ?

     Особа, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, має право включити до складу податкового кредиту сплачену (нараховану) суму ПДВ лише по тих операціях, перша подія по яких (оплата послуг або дата отримання податкової накладної) відбулася після її реєстрації платником ПДВ, та за умови використання придбаних послуг в оподаткованих операціях в межах господарської діяльності.

     Особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першу податкову декларацію з ПДВ необхідно подати за наслідками першого повного календарного місяця, яка включає дані за період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем цього першого повного календарного місяця.

 

Чи потрібно в податковій накладній зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД при здійсненні операцій з постачання імпортованих та вітчизняних товарів в наборі (комплекті)?

     У випадку складання податкової накладної при постачанні імпортованих та/або вітчизняних товарів в наборі (комплекті) в графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця» такої податкової накладної необхідно зазначити номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту), та у графі 4 «Код товару згідно з УКТ ЗЕД» вказати код УКТ ЗЕД по тих товарних позиціях, які ввезені на митну територію України.

 

Чи додаються відповідні додатки до уточнюючого розрахунка у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації?

     Виправлення помилок проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунка податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, до якого у разі заповнення даних у відповідних рядках додаються відповідні додатки з відміткою «уточнюючий». Зазначені додатки містять вартісні показники, які відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунка. У разі, якщо колонка 6 уточнюючого розрахунка у відповідних рядках, до яких повинні додаватися додатки, не заповнена, то відповідно додатки до таких рядків уточнюючого розрахунка платником податку не додаються.

 

Чи вказується реєстраційна сума в службовому полі у рядку 19.1 податкової декларації з ПДВ, якщо відсутні показники для заповнення рядка 19 такої декларації?

     Якщо в податкової декларації з ПДВ не заповнений рядок 19, тобто відсутня сума від’ємного значення поточного звітного (податкового) періоду та від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, то і реєстраційна сума в службовому полі у рядку 19.1 такої декларації не заповнюється.

 

Який порядок відображення сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування в податковому обліку операції з експорту власновироблених сільськогосподарських товарів?

     Операції з експорту сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування власновироблених сільськогосподарських товарів оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою та відображаються у рядку 2 податкової декларації з податку на додану вартість з позначкою «0121»/«0122»/ «0123» за умови підтвердження такого вивезення товарів за межі митної території України (експорту) належним чином оформленою митною декларацією.

 

Які рядки в уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок потрібно заповнювати – усі, чи тільки ті, якими виправляються помилки, допущені у раніше поданій декларації?

     В уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі – уточнюючий розрахунок) відображаються всі заповнені рядки податкової декларації (далі – декларація), що уточнюється.

     В графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється; у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок; в графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх заповнених в уточнюючому розрахунку рядках з відповідним знаком (+/-), у разі якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

     При цьому, слід зазначити, що не заповнені рядки в декларації, в уточнюючому розрахунку залишаються не заповненими.

 

Який звітний (податковий) період зазначається в рядку 02 «Звітний (податковий) період» та в рядку 03 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» в уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок та в додатках до нього, у тому числі платниками, що обрали квартальний звітний (податковий) період?

     В уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок та додатках до нього зазначається:

     в рядку 02 «Звітний (податковий) період» - звітний (податковий) період, в якому подається уточнюючий розрахунок;

     в рядку 03 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» - період, за який виправляються виявлені помилки.

 

Яким чином виправити помилки, що допущені при заповненні уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ?

     Виправлення помилок, що допущені при заповненні уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість, здійснюється виключно шляхом подання нового уточнюючого розрахунку з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку.

 

Чи має право контролюючий орган вилучити суму ПДВ із податкового кредиту покупця, якщо постачальник не включив таку суму до податкових зобов’язань?

     Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

     Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

 

Який штраф передбачений чинним законодавством у разі якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала своєчасно заяву за формою №1-ПДВ та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ?

     Якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість, не подала своєчасно заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник податку на додану вартість, контролюючий орган зобов’язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосувати штраф у розмірі 25 відсотків (50 відсотків – при повторному порушенні) суми такого зобов’язання.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Роботодавці Запорізької області перерахували 580 мільйонів гривень ЄСВ

За два місяці поточного року до соціальних фондів надійшло майже 580 мільйонів гривень єдиного соціального внеску на загальнодержавне соціальне страхування. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, вказана сума на 16,6 мільйонів гривень перевищує прогнозний показник на січень-лютий.

- Водночас у зв'язку зі зниженням ставок ЄСВ у Запорізькому регіоні спостерігається зменшення надходжень. Зокрема, за два місяці поточного року надійшло на 151 мільйон гривень або на 21% менше, ніж за січень-лютий минулого року. Однак послаблення податкового навантаження на фонд оплати праці має стати рушієм виведення економіки з тіні та знищення такого явища як зарплатня "у конвертах", - наголосив Олексій Кавилін.

Нагадаємо, з початку року набули чинності зміни до податкового законодавства, зокрема, щодо адміністрування єдиного соціального внеску – його ставка зменшилась до 22%. Раніше вона коливалась від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику.

 

Працівники Головного оперативного управління ДФС викрили підприємців, дії яких завдали збитки державі майже на 100 млн. грн.

Працівниками Головного оперативного управління ДФС в рамках проведення операції "Рубіж 2016" та розслідування кримінального провадження встановлено, що службові особи підприємства – імпортера морепродуктів під час митного оформлення товару занижували його митну вартість за допомогою підконтрольних підприємств, зареєстрованих в офшорних зонах. 

Це призвело до ухилення від сплати митних платежів в особливо великих розмірах. Крім того, підприємство активно використовувалося в схемі виведення валюти за кордон, організованої посадовими особами одного з банків. Всього було імпортовано морепродуктів на загальну суму понад 1 мільярд гривень. 

Згідно з попередніми розрахунками, середнє заниження фактурної вартості продукції складає близько 40%. Таким чином, мінімальна сума завданих державі збитків становить близько 100 мільйонів гривень. 

В результаті 28 обшуків, проведених у Києві та Запоріжжі, було виявлено та вилучено реєстраційні документи чотирьох підприємств – нерезидентів, копії панамських паспортів, які належать засновникам зазначених підприємств та вісім печаток підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах. 

Також вилучено сервер, на якому зберігається бухгалтерська інформація і "чорна бухгалтерія", документи про імпорт і продаж продукції, комп'ютерну техніку, шість електронних ключів нерезидентів в банках України та понад 50 тисяч доларів. 

Слідчі дії тривають.

 

Оператори сервісу "Пульс" прийняли понад 40 сигналів від запорізьких платників

За січень-лютий 2016 року на антикорупційний сервіс "Пульс" надійшло 41 повідомлення, пов'язане із Запорізькою областю. Тільки за лютий 2016 року оператори "Пульсу" прийняли 22 звернення від запоріжців.

Як свідчить статистика, у 2016 році платники частіше почали звертатися на всеукраїнську "гарячу лінію" ДФС України. Так, з початку цього року від представників запорізького бізнесу та громадськості надійшло на 16 сигналів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Наразі із загальної кількості звернень 36 вирішено, ще по п'яти питаннях запорізьких заявників триває розгляд.

Зокрема, найчастіше платники звертаються щодо звітності та реєстрації накладних – за січень-лютий 2016 року надійшло 19 звернень, стосовно електронного адміністрування ПДВ – 10 повідомлень, щодо роботи органів ДФС – 10 сигналів, стосовно реєстрації платником ПДВ – 2.

Нагадаємо, всеукраїнський сервіс "Пульс" – це один з інструментів боротьби з корупцією в органах ДФС. На "гарячу телефонну лінію" можуть звертатися представники бізнесу та громадськості щодо роботи податкових та митних органів. "Пульс" працює за принципом зворотного зв'язку – оператори не тільки приймуть звернення, але і повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цілодобової телефонної лінії: (044) 284-00-07.

 

Податковою міліцією припинено діяльність двох підпільних цехів з виробництва алкогольного фальсифікату

Співробітниками податкової міліції Запорізької області під час проведення операції "Акциз-2016" та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.204 КК України спільно з працівниками Національної поліції припинено діяльність 2 підпільних цехів з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. 

Незаконне виробництво було виявлено під час 16 обшуків, проведених на підставі ухвал суду в гаражному приміщенні та приватних домоволодіннях фігурантів провадження. 

Виготовлений фальсифікат в подальшому транспортувався до торгових павільйонів Приазовського і Бердянського районів для подальшої реалізації. 

За результатами поведених заходів вилучено 955 літрів рідини з характерним запахом спирту, 1287 пляшок фальсифікату різних ємностей, 138 пластикових каністр ємністю 5 л, заповнених спиртовмісною рідиною, 1286 марок акцизного податку України з ознаками підробки, обладнання для виготовлення та розливу фальсифікату загальною орієнтовною вартістю 345 тис. гривень.

 

У Запорізькій області з незаконного обігу вилучили спиртовмісну рідину на 850 тис. грн.

Працівники податкової міліції Запорізької області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.204 КК України на підставі ухвали суду провели обшуки за адресами розташування офісу та виробничих потужностей. 

У ході проведених заходів із незаконного обігу вилучено 6360 літрів рідини з характерним запахом спирту без документів. 

Вилучену спиртовмісну рідину орієнтовною вартістю 850 тис. гривень передано на відповідальне зберігання.

 

Запорізькі роботодавці налагоджують соціальний діалог з органами влади та самоврядування

11 березня відбулося розширене засідання Ради Запорізької обласної федерації роботодавців та ЗОСППР "Потенціал", у роботі якого взяли участь представники місцевого самоврядування та органів влади: голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, в.о. голови Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, в.о. начальника Запорізької митниці ДФС Богдан Шило, а також представники Центру зайнятості, ГУ Пенсійного фонду України в Запорізькій області, керівники департаментів облдержадміністрації та підприємств Запоріжжя та області. 

Основною метою засідання стало налагодження соціального діалогу між бізнес-спільнотою та органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в умовах децентралізації.

Голова обласної федерації роботодавців та ЗОСППР "Потенціал" Петро Ванат у своїй промові наголосив на тому, що до участі у соціальному діалозі наразі долучається все більше організацій та підприємств області, і наступний етап – взаємодія у цих аспектах з органами місцевого самоврядування. Нині федерація роботодавців плідно співпрацює з фіскальною службою та митними органами, Запорізькою торгово-промисловою палатою, департаментами ОДА та іншими організаціями, які спільною метою вбачають поліпшення економічного клімату.

Голова Запорізької облради Григорій Самардак підкреслив, що сьогодні у Запорізькій області відбувається процес створення оптимальних умов для ведення бізнесу, якому сприяють усі державні структури.

Зі свого боку в.о. голови Запорізької ОДА Костянтин Бриль підтвердив готовність державних органів до співпраці з платниками податків, надання необхідної підтримки та прийняття компромісних рішень. Одним із основних напрямів цієї взаємодії він назвав спільну роботу з Головним управлінням ДФС у Запорізькій області щодо вирішення найбільш гострих питань, які хвилюють державу і підприємців.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, сьогодні співпраця фіскальної служби із платниками податків ґрунтується перш за все на засадах законності, відкритого діалогу та партнерства.

Керівники запорізьких підприємств у своїх виступах окреслили проблеми, з яким вони стикаються у роботі, та визначили шляхи співпраці з державними органами для вирішення цих проблем.

 

На Запоріжжі сплачено майже 534 мільйони гривень митних платежів

Таку суму сплатили запорізькі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності за січень-лютий 2016 року. Як відзначив в. о. начальника Запорізької митниці ДФС Богдан Шило, порівняно із аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися майже на 35 мільйонів гривень.

– Поряд із позитивною динамікою сплати митних платежів зросли й темпи щомісячних надходжень. На сьогодні цей показник зріс у порівнянні з минулорічним щонайменше на 200 тисяч гривень – до 13,7 мільйона гривень, – підкреслив Богдан Шило.

Він також зазначив, що основним джерелом надходжень у Запорізькій області є митні платежі, що сплачуються при ввезенні на митну територію України товарів для виробництва в промислових галузях регіону.

Лідерами зі сплати митних зборів стали підприємства гірничо-металургійної галузі – 32,5% від загальної суми надходжень. Від суб'єктів літакобудування, машинобудування, електротехнічної та інших галузей виробництва надійшло 30% митних платежів, від платників невиробничої сфери – 28,5%. На енергетичну галузь припадає близько 9%.

У розрізі товарних груп на Запорізькій митниці ДФС у вказаний період найбільше митних зборів перераховано за машини, устаткування та транспорт – 29% від усіх надходжень, метали та вироби з них – 23%, паливно-енергетичні товари – 15%, продовольчі товари та продукція сільського господарства – 12%, мінеральні продукти – 7% та інші.

 

Кількість адміністративних послуг, наданих запорізьким платникам податків, зросла на півтисячі

З початку року фахівці органів ДФС у Запорізькій області надали 20,5 тисячі адміністративних послуг представникам запорізького бізнесу та громадськості. Це майже на півтисячі перевищує показники січня-лютого 2015 року. Більшість послуг – близько 20 тисяч платники отримали у Центрах обслуговування, яких на сьогодні у Запоріжжі та області 27. Кількісний показник сервісу у ЦОПах зріс на 420 послуг.

Лише у попередньому місяці територіальними органами ДФС Запорізької області надано понад 11 тисяч адмінпослуг, що на 834 більше, ніж у лютому 2015 року. Також преважну більшість з них надано у ЦОПах – 10,8 тисячі послуг. 

– Зростання кількості наданих послуг свідчить про пожвавлення активності платників податків, що викликане, у тому числі, і змінами до законодавства. У свою чергу фіскальна служба продовжує підвищувати рівень сервісного обслуговування. Час не стоїть на місці, а отже ми рухаємось уперед, гарантуючи платникові нові сервіси та удосконалення існуючих послуг, – відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Традиційно, найбільшим попитом у платників користуються такі послуги: видача карток платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Держреєстру фізичних осіб-платників податків, реєстрація книг обліку розрахункових операцій, книг обліку доходів та витрат платників єдиного податку, отримання довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів, витягів з реєстру платників єдиного податку та інші.

Нагадаємо, детальну інформацію про роботу ЦОПів та перелік послуг, що надаються, можна переглянути на субсайті Головного управління ДФС у Запорізькій області у відповідному розділі: http://zp.sfs.gov.ua.

 

Круглий стіл "Обсяг і порядок звітності волонтерських та благодійних організацій про свою діяльність"

11 березня у Головному управлінні ДФС у Запорізькій області відбувся круглий стіл за участю спеціалістів фіскальної служби регіону, представників обласної державної адміністрації та запорізьких волонтерів. Учасники обговорення зосередили основну увагу на роз’ясненні механізмів оподаткування діяльності волонтерських організацій.

Заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Руслан Гришко розпочав роботу круглого столу зі слів подяки на адресу запорізьких волонтерів та наголосив на тому, що фахівці фіскальної служби завжди готові надати будь-які роз’яснення щодо обсягу і порядку звітності волонтерських та благодійних організацій про свою діяльність. 

У ході обговорення волонтери окреслили перелік найбільш актуальних питань, що необхідно розтлумачити – це і оформлення документів, зокрема, права передачі продуктів та речей на територію проведення антитерористичної операції, і персоніфікація суб'єктів, яким надається така допомога, а також особливої уваги потребують правила реєстрації міжнародної фінансової допомоги і оформлення транспортних витрат.

Результатом зустрічі стало спільне рішення про необхідність підготовки письмових роз’яснень, які були б корисні представникам волонтерських організацій задля вирішення усіх складних питань щодо обсягу і порядку звітності про свою діяльність.

 

У Запорізькій області ліквідовано три виробництва алкогольного сурогату

Днями оперативні співробітники фіскальної служби Запорізької області припинили діяльність трьох підпільних цехів з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, а також припинили їх подальший продаж. Оперативні заходи проводилися у рамках операції "Акциз-2016" та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.204 КК України.

Один з цехів було розміщено на території гаражного кооперативу в м. Мелітополі. У ньому було знайдено спирт, фальсифіковану горілку під виглядом українських торгових марок, марки акцизного податку, а також обладнання для виробництва фальсифікату.

Другий підпільний цех облаштували у приватному будинку. Зловмисник спеціалізувався переважно на виробництві коньяку. Власний рецепт виготовлення "елітного" напою був простим: змішувався спирт з водою, сиропом з перепаленого цукру та барвником-ароматизатором. Крім того, під час оперативно-слідчих заходів було зафіксовано факт незаконної реалізації фальсифікату в одному з сіл області. Внаслідок обшуку автомобіля, на якому перевозили алкоголь, було виявлено партію готової продукції.

Загалом у результаті проведених обшуків було вилучено майже 1350 літрів готових фальсифікованих алкогольних напоїв, близько тони спирту, а також цигарки без акцизних марок, тару та обладнання для незаконної діяльності на загальну суму понад 345 тисяч гривень. 

Ще один підпільний цех був налаштований на виробництво фальсифікованої горілки під виглядом однієї з торгових марок.

У рамках операції "Акциз-2016" та розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів) було встановлено, що нелегальну діяльність організував житель м. Запоріжжя.

У ході слідчо-оперативних заходів на території Кіровоградської області в офісі і виробничих приміщеннях власника торгової марки були проведені обшуки. Виявлено та вилучено документи з придбання і використання спирту, готової продукції і марок акцизного податку. Крім цього, в спиртосховищі підприємства виявлено та вилучено понад 6,3 тони спирту без документів, що підтверджують його походження і якість. Вартість вилученого спирту становить 850 тисяч гривень. Розслідування кримінального провадження триває.

 

У Запоріжжі власники газової АЗС сплатять майже 200 тисяч гривень штрафу за порушення готівкових розрахунків

Днями запорізькі податківці виявили одну з газових автозаправних станцій, де повністю ігнорувалися вимоги законодавства щодо застосування касової техніки. Зокрема, у касі підприємства було виявлено неоприбутковану готівку у сумі 30 тисяч гривень, встановлені ліміти залишку готівкових коштів перевищували 20 тисячі гривень. Крім того, попри здійснення готівкових розрахунків підприємство не звітувало з РРО, а саме: не надавало до органів ДФС електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

За вказані порушення до суб’єкта застосовані штрафні санкції у розмірі понад 190 тисяч гривень. 

Окрім цього, з початку року у сфері готівкових операцій запорізькі фахівці фіскальної служби провели 28 перевірок. До казни донараховано майже півмільйона гривень, понад 96% від цієї суми узгоджено.

Загалом за січень-лютий цього року підрозділи аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області здійснили 105 документальних перевірок, з яких 24 – планових та 81 – позапланову.

За їхніми результатами до бюджетів усіх рівнів додатково нараховано 16 мільйонів гривень узгоджених податкових зобов’язань, що на 3 мільйони гривень більше аналогічного періоду минулого року. На сьогодні порушники законодавства перерахували майже 12 мільйонів гривень.

У сфері фінансових операцій проведено 38 перевірок суб’єктів господарювання. За порушення вимог валютного законодавства, податків та інших платежів до бюджету донараховано пені і штрафних санкцій у сумі 1,5 мільйона гривень, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Наразі 1,3 мільйона гривень узгоджено та сплачено до бюджету.

 

Запоріжці спрямували на потреби армії майже 43 мільйони гривень

За січень-лютий 2016 року від запорізьких платників (без врахування підприємств, які стоять на обліку в СДПІ з обслуговування великих платників м. Запоріжжя) до бюджету надійшло 42,9 мільйона гривень військового збору. Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, з початку року надходження суттєво зросли. Сума перевищення до аналогічного періоду 2015 року склала 10,5 мільйона гривень, відповідно, зафіксовано темп росту майже на третину.

У розрізі територій найбільші суми забезпечили платники Вознесенівського району м. Запоріжжя, яких обслуговує Запорізька ОДПІ, – 6,4 мільйона гривень або 15 відсотків від загальної суми надходжень. Також у трійці лідерів зі сплати військового збору платники Енергодару – майже 5,2 мільйона гривень або 12 відсотків, Мелітополя та району – 4,1 мільйона гривень або 9 відсотків.

Далі у десятці найбільших платників податку на підтримку армії суб'єкти підприємництва та фізичні особи Олександрівського району Запоріжжя – 3,4 мільйона гривень, Дніпровського району обласного центру – 3,2 мільйона гривень, платники Бердянська та району забезпечили 2,8 мільйона гривень, Шевченківського району Запоріжжя – 2,7 мільйона гривень, у Комунарському районі сплачено 2,2 мільйона гривень, у Заводському районі – понад два мільйони гривень, у Василівському районі – майже два мільйони гривень.

Нагадаємо, у 2015 році платники перерахували до державного бюджету понад 277 мільйонів гривень військового збору.

На сьогодні ставка збору незмінна і становить 1,5% від об'єкта оподаткування. Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, а також  фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи із джерела їх походження в Україні та податкові агенти.

 

Відомий український спортсмен Армен Варданян задекларував свої доходи

Український борець греко-римського стилю, бронзовий призер Олімпійських ігор в Пекіні, триразовий срібний призер чемпіонату світу, двократний чемпіон Європи, заслужений майстер спорту України Армен Варданян долучився до кампанії декларування. 16 березня спортсмен відзвітував про доходи, які він отримав у 2015 році.

 – Я – патріот свої країни. На міжнародних змаганнях, коли я стою на п'єдесталі переможців і лунає гімн України, я пишаюся своєю державою. І я не бачу сенсу приховувати від неї свої доходи. Тому сьогодні я прийшов до інспекції задекларувати зароблені мною кошти, – зазначив Армен.

Начальник Запорізької ОДПІ Георгій Рассолов наголосив, що такі сумлінні платники, як Армен Варданян, є гордістю нашого міста: "Приємно, що наш земляк не лише прославляє Україну, виборюючи призові місця на міжнародних змаганнях, а й сумлінно сплачує податки. Долучившись до кампанії декларування, він чітко висловив свою громадянську позицію". 

Сьогодні Армен попри напружений спортивний графік веде активну громадську діяльність. У Запоріжжі вже стали традиційними турніри з греко-римської боротьби для школярів з усієї України, організовує які саме Армен Варданян.

Нагадаємо, у цьогорічні кампанії "Декларування 2016" спрощено саму форму декларації та додатків до неї. У податкових інспекціях декларантам надаються фахові консультації щодо їх заповнення. Спеціалісти Центрів обслуговування на період проведення кампанії працюють у посиленому режимі та за подовженим графіком. Поряд із цим останнім часом все більше платників віддають перевагу дистанційному звітуванню – надсилаючи декларації за допомогою інтернету.

 

Прес-служба ДФС повідомляє

Оприлюднено реєстри заяв на відшкодування ПДВ

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 р № 68 на сайті ДФСУ оприлюднені:

• Реєстр 1 заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, поданих платниками такого податку, які відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ПКУ;

• Реєстр 2 заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, поданих платниками такого податку, які не відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ПКУ.

Порядком № 68 встановлено автоматичне включення поданих заяв до реєстрів, а також перелік інформації про стан розгляду кожної заяви, яке вноситься в зазначені реєстри. Реєстри заяв складаються з двох частин.

Практична реалізація опублікування УКРІНФОРМ другій частині реєстрів заяв буде здійснюватися поетапно (після розробки відповідного програмного забезпечення).

 

На Сумщині вилучено 33,6 тонни деревного вугілля

Працівниками податкової міліції Сумської області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено обшуки в офісних приміщеннях, за місцями проживання посадових осіб-фігурантів провадження та в їх автомобілях.

Під час обшуку виявлено і вилучено фінансово-бухгалтерську документацію, 33,6 тонни деревного вугілля та 59 ємностей, призначених для його виготовлення, загальною орієнтовною вартістю 3,8 млн. гривень.

За два місяці контакт-центром ДФС надано 145,2 тис. відповідей на запитання платників податків

Протягом січня-лютого поточного року фахівцями контакт-центру ДФС надано 145,2 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість відповідей платники отримали по телефону – 140,7 тис., електронною поштою та факсом – 4,5 тис.

Найчастіше платники податків зверталися з питань податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб-підприємців.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді на звернення надаються з використанням Бази знань – автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян, яка постійно оновлюється і підтримується в актуальному стані. На 1 березня поточного року у Базі знань налічувалося 14,9 тис. уніфікованих запитань-відповідей. З її використанням протягом зазначеного періоду платникам надано 97 консультацій у письмовій формі.

Для зручності Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР). Скористатися нею відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час та самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять.

З початку 2016 року цією послугою вже скористалися 641 тис. користувачів, що на 19,9 відс. більше відповідного періоду минулого року.

Нагадаємо, що за допомогою ЗІР можна оперативно та у зручній формі отримати актуальну інформацію щодо змін у податковому та митному законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), користуватися можливістю покрокового пошуку інформації, розміщеної в інтерактивних мапах за напрямами «Митна справа» та «Єдиний соціальний внесок», здійснювати перегляд 10 найактуальніших запитань, з якими платники найчастіше зверталися до Контакт-центру за попередній день, та відповіді на них. 

Роман Насіров взяв участь у засіданні Антикорупційного комітету Верховної Ради України

Питання діяльності органів виконавчої влади щодо виконання Закону України «Про очищення влади» розглядалися під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції 10 березня.

Голова ДФС Роман Насіров поінформував присутніх про заходи ДФС щодо виконання люстраційного законодавства, оновленої кадрової політики та забезпечення прозорості кадрових призначень у відомстві. За його словами, в ДФС було звільнено 345 посадових осіб, які підпадали під дію Закону України «Про очищення влади».

Також Роман Насіров повідомив про виконання функцій, покладених на ДФС у рамках люстраційного закону, щодо забезпечення якісної перевірки достовірності відомостей про наявність майна, майнових прав та відповідність їх вартості, вказаній у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру службовців.

Учасники засідання обговорили заходи та пропозиції до законодавства щодо удосконалення порядку проведення перевірок даних декларацій для покращення проведення майнової люстрації.

У Київській області припинено діяльність конвертаційного центру з обігом 60 млн. грн.

За результатами розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 та ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу України податковою міліцією Київської області 10 березня 2016 року припинено діяльність потужного «конвертаційного центру», який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Київської та інших областей України.

Загальна сума проконвертованих грошових коштів становить 60 млн. гривень.

За результатами 9 обшуків, проведених 5 мобільними слідчо-оперативними групами у житлових приміщеннях та автомобілях фігурантів провадження у м. Києві та Київській області., вилучено печатки транзитно-конвертаційних підприємств, первинні бухгалтерські документи та документи на відкриття банківських рахунків.

Крім того, під час обшуку в приміщені організатора конвертаційного центру було вилучено мисливські ножі та військові кортики, гранату Ф1, автомат АКМС, понад 400 патронів калібру 7,62 мм з бронебійно-запалювальною кулею, тротилову шашку, детонатори та інше приладдя для виготовлення вибухівки, а також два службових посвідчення працівника Служби безпеки України та комітету Верховної Ради, які мають ознаки підробки.

 

У ДФС озвучили результати роботи, напрями реформи та основні пріоритети діяльності служби

Про підсумки перших двох місяців 2016 року та процеси, які відбуваються сьогодні в рамках реформи фіскальної служби розповів Голова ДФС Роман Насіров під час прес-конференції 11 березня.

За його словами, у відомстві визначено 4 основних блоки завдань, за основними функціональними напрямами ДФС.

У рамках першого блоку фахівці служби працюватимуть над відповідністю діяльності ДФС нормативним та корпоративним стандартам. Пріоритетом тут визначено адміністрування податків та зборів.

Так, за словами Романа Насірова, ДФС стабільно продовжує перевиконувати планові показники з надходжень до бюджету. У лютому досягнуто перевиконання індикативних показників Мінфіну на 12,3%, бюджет отримав додатково 4,1 млрд. грн., з них головними управліннями додатково спрямовано 2,3 млрд. грн., митницями – 1,8 млрд. гривень. Загалом у січні-лютому перевиконання склало 14,5%, додатково до бюджету надійшло 8,2 млрд. грн.

Фактичні надходження єдиного внеску у січні-лютому склали 19,8 млрд. грн., додатково надійшло 0,7 млрд. грн. При цьому через зміну бази оподаткування порівняно з відповідним періодом минулого року ЄСВ  сплачено на 6 млрд. грн. менше.

 «Надходження внеску зменшилися всього на 23%. Тобто ми бачимо частково детінізацію, частково збільшення зарплат і в абсолютних цифрах це – неризикові суми. Адже бюджетом країни було передбачено як перекривати ці недонадходження по ЄСВ і, з огляду на наше перевиконання, можна сказати, що держава комфортно може здійснювати всі соціальні виплати», – зазначив Голова ДФС.

Фіксується зростання середньомісячного збору ПДВ з вироблених в Україні товарів. Протягом цього року ця сума склала 11,5 млрд. грн. Водночас скорочується актуальна заборгованість з відшкодування ПДВ. На сьогодні ця сума складає 10,5 млрд. грн., а на кінець 2015 року вона сягала 12,9 млрд. грн.

 «Ми вже оприлюднили Реєстри заяв на відшкодування ПДВ. Основна мета – забезпечити прозорість процесу відшкодування. На сьогодні вже немає проблем з відшкодуванням – кошти повертаються вчасно у встановлені законодавством терміни. Немає протермінованої заборгованості, що було великою проблемою раніше», - підкреслив Роман Насіров.

Важливою новацією цього року є запровадження Системи електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та Єдиного реєстру акцизних накладних (ЄРАН). Цей сервіс дозволяє уникнути маніпуляцій на ринку пального та забезпечити прозорість адміністрування акцизного податку. Так, станом на 10 березня у СЕАРП зареєстровано близько 2,9 тисяч платників,  якими надано відомості про 10,2 тис. пунктів з реалізації пального.

Завдяки комплексу заходів, які здійснюються податковою міліцією, з незаконного обігу вже вилучено підакцизної продукції, зокрема нафтопродуктів на суму більше 50 млн. грн.

Загалом у правоохоронному напрямі в ДФС значну вагу приділяють перш за все досягненню економічного ефекту від діяльності слідчо-оперативних підрозділів служби. За словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, лише за лютий такий економічний ефект склав 711 млн. грн..

«По закінченим кримінальним провадженням відшкодовано до державного бюджету 35 млн. грн.  За результатами ініційованих перевірок конвертаційних центрів фінансовими порушниками добровільно відшкодовано  35 млн. грн., накладено арешт на майно та кошти на суму 536 млн. грн. – це кошти або майно тих суб’єктів господарської діяльності, які обґрунтовано підозрюються у фінансових порушеннях. І ми сподіваємось, що у разі прийняття відповідних рішень судами, це також буде спрямовано в дохід держави. З незаконного обігу вилучено продукції на суму понад 100 млн. грн.», – зазначив Сергій Білан.

Другий блок завдань, визначених в ДФС, присвячений розбудові сервісів для платників податків. Так, з січня цього року вже функціонує оновлений «Електронний кабінет платника», який дозволяє працювати з органами податкової служби в режимі реального часу дистанційно. Крім того, запускається тендер для обрання розробника Індексу задоволення платників рівнем якості сервісу, який надає фіскальна служба.

«Ми будемо його інтегрувати і в «Електронний кабінет платника», і будемо робити окрему сторінку на веб-сайті, навіть хочемо зробити мобільний додаток. Завдяки сервісу ми зможемо зробити аналітику по всім регіонам, типам індустрій для оперативного покращення ситуації. Тобто буде проста ефективна он-лайн комунікація з платниками податків», – зазначив Роман Насіров.

Третій блок завдань орієнтований на великий бізнес. Вже відкрито 5 оновлених регіональних Офісів великих платників, в яких передбачається спрощення бюрократичних процедур за рахунок запровадження електронних сервісів, впровадження аудиту в режимі реального часу, запровадження оновленої ризико-орієнтованої системи та відмова від перевірок.

У рамках останнього блоку – операційного – розроблятимуться та удосконалюватимуться такі функції як HR-політика, ІТ політика та  Комунікаційна політика.

Крім того, в ДФС особливу увагу приділено виконанню програми реформ на 2016 рік, розробленої з урахуванням основних стратегічних напрямів розвитку служби. Саме для цього створено окреме Управління реформ. 

 

З початку року до зведеного бюджету надійшло 83,4 млрд. гривень

За оперативними даними у січні-лютому 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 83,4 млрд. грн., що на 21 млрд. грн., або на 33,6 відс., більше січня-лютого 2015 року, у т. ч. до державного бюджету забезпечено 64,4 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 19 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету склали 64,4 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 114,5 відс., додатково забезпечено 8,2 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 106,1 відс. (+1,4 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 121,3 відс. (+1,4 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 118,9 відс. (+1,2 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – 145,8 відс.(+2,2 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 106,1 відс. (+0,2 млрд. грн.), ввізного мита – 108,1 відс. (+0,2 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 162,2 відс. (+0,3 млрд. грн.), збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – 111,2 відс. (+6,7 млн. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-лютому 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 33,6 відс. (+5,9 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 33,9 відс. (+2 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 65,7 відс. (+3,1 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – у 3,1 раза (+4,9 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (сальдо) – на 21,4 відс. (+1,2 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 128,5 відс. (+0,9 млрд. грн.), ввізного мита – на 21,8 відс. (+0,5 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – на 85,2 відс. (+0,3 млрд. грн.), збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – на 33,8 відс. (+16,7 млн. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 16 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 19,8 млрд. гривень.

 

Затримано працівника Центрального офісу з обслуговування великих платників за вимагання хабара у розмірі 5,5 тисяч доларів США

Днями, а саме 12 березня, працівниками внутрішньої безпеки Центрального офісу з обслуговування великих платників ДФС спільно зі співробітниками Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України затримано старшого слідчого з особливо важливих справ Центрального офісу з обслуговування великих платників та його посередника за вимагання неправомірної винагороди з директора підприємства за непроведення відносно нього слідчих дій та непритягнення його до кримінальної відповідальності.

Цей факт став відомий внаслідок звернення 11 березня 2016 року директора підприємства до підрозділу внутрішньої безпеки ДФС із відповідною заявою. У той же день, за вказанним фактом, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

В ході проведення слідчих дій вилучено грошові кошти в сумі 5,5 тис. доларів США та два мобільні телефони, за якими відбувались переговори.

Також проведено обшук в робочому кабінеті затриманого, в ході якого вилучено 1500 евро, 2400 доларів США, інші речі та документи.

На даний час проводяться слідчі дії.

 

На Житомирщині викрито факт ухилення від сплати 21,8 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції Житомирської області встановлено факт ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері надання юридичних послуг.

Встановлено, що зазначеними особами у 2015 році оформлено безтоварні операції, в результаті яких було неправомірно завищено податковий кредит.

Такі дії дали підприємству можливість ухилитись від сплати 21,8 млн. грн. податків.

За даним фактом до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України.

 

У рамках проекту TWINNING розпочався семінар для митників

Сьогодні, 14 березня 2016 року, в ДФС у рамках реалізації проекту TWINNING «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері» розпочав роботу семінар, присвячений питанням впровадження статусу Уповноваженого Економічного Оператора (УЕО) та спрощенню митних процедур.

Експерти Федерального Міністерства фінансів Німеччини ознайомлять українських митників з процедурами, які вже працюють в ЄС та поділяться практичним досвідом щодо функціонування інституту УЕО, спрощення митно-правових процедур, процедур при здійсненні митного транзиту тощо.

Голова ДФС Роман Насіров привітав учасників семінару та висловив впевненість щодо готовності українських митників докласти всіх необхідних зусиль для того, щоб ефективні інструменти управління митницями, контролю та оформлення успішно запрацювали в Україні та сприяли розвитку торгівлі, підвищенню сервісу та забезпеченню надійного захисту митних кордонів держави.

Участь у семінарі, який триватиме протягом тижня, беруть керівники та фахівці митниць ДФС з усіх регіонів України, а також керівники  структурних підрозділів ДФС митного напряму.

У Черкаській області викрито міжрегіональний конвертцентр із загальним обігом понад 48 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у Черкаській області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 27 та ст. 212 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру», який діяв на території м. Києва та Черкаської області. Центр було організовано групою осіб, які створили та зареєстрували на підставних осіб 22 суб`єкта господарської діяльності.

Схема конвертації полягала в наступному. Фіктивні підприємства формували штучний податковий кредит підприємствам реального сектору економіки, які перераховували грошові кошти за товарно-матеріальні цінності, роботи і послуги на розрахункові рахунки зазначених фіктивних підприємств та «податкових ям». У подальшому учасники групи знімали грошові кошти дрібними сумами (20-50 тис. грн.) та повертали клієнтам.

Загальний обіг коштів через розрахункові рахунки, відкриті у філіях комерційних банків, склав понад 48 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету становлять близько 8 млн. грн.

На підставі ухвал суду м. Черкаси проведено обшуки в офісних приміщеннях, за місцями проживання фігурантів, гаражному приміщенні організатора центру та автомобілі, що використовувався у протиправній діяльності.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 14 печаток, кліше, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, втрачені паспорти, бухгалтерські документи та чорнові записи, а також автомобіль «Ауді А4».

На розрахункових рахунках транзитно-конвертаційних підприємств заблоковано кошти у сумі 582 тис. грн.

Тривають слідчі дії.

 

У Києві під час обшуку вилучено харчові добавки орієнтовною вартістю 20 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 209 КК України та на підставі ухвали суду м. Києва, проведено обшуки офісного та складського приміщень, орендованих фігурантами провадження.

За результатами обшуків виявлено харчові добавки орієнтовною вартістю 20 млн. грн., фінансово-господарську документацію, яка свідчить про взаємовідносини фігурантів із фіктивними підприємствами – учасниками «конвертаційного центру», та чорнові записи.

Вказаний товар та документацію вилучено, тривають слідчі дії.

 

Майже на 1 млрд. грн. збільшено платниками фінансовий результат до оподаткування відповідно до норм ТЦО

Відповідно до податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за 2015 рік 121 платник податків провів самостійне коригування сум податкових зобов’язань відповідно до норм трансфертного ціноутворення (ТЦО).

Фінансовий результат до оподаткування платниками збільшено на загальну суму понад 913,9 млн. грн. Зокрема, фінансовий результат до оподаткування в операціях з реалізації товарів (послуг) збільшено на 613,6 млн. грн., в операціях з придбання товарів (послуг) – на 300,1 млн. грн.

Найбільші суми самостійного коригування задекларовано платниками, які обліковуються у Міжрегіональному головному управлінні ДФС – Центральному офісі з обслуговування великих платників – 742 млн. грн., в ГУ ДФС у Львівській області – 52,7 млн. грн. та  в ГУ ДФС у Харківської області – 26,8 млн. грн.

З урахуванням проведеного коригування платниками самостійно збільшено суму податкових зобов’язань зі сплати податку на прибуток підприємств на 164,5 млн. гривень.

Податкова міліція Івано-Франківської області встановила факт ухилення від сплати 36,4 млн. грн. податків одним з сільгосппідприємств

Співробітниками податкової міліції Івано-Франківської області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур.

Встановлено, що посадові особи зазначеного підприємства у 2014 році отримали від банку кредит у розмірі еквівалентному 60млн. доларів США. У цільовому призначенні кредиту було зазначено – для ведення фінансово-господарської діяльності. Але грошові кошти було використано не за призначенням, а саме – спрямовано, в більшості, на надання попередніх оплат контрагентам-постачальникам та на операції, які не передбачали прибуток.

Ці дії призвели до ухилення від сплати податків у сумі 36,4 млн. гривень.

 

Понад 1 млн. грн. задекларували 903 громадянина

За оперативними даними ДФС (станом на 11.03.2016) доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн.,  у 2015 році отримали 903 громадянина. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 4,6 млрд. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку «мільйонери» самостійно визначили до сплати до бюджету – 84,2 млн. грн., військового збору – 9,8 млн. грн.

Загалом громадянами подано майже 105 тис. декларацій про майновий стан і доходи. Найактивніше декларували свої статки жителі Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської та Полтавської областей.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 8,2 млрд. грн. Це на 1,1 млрд. грн., або на 15%. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно у 2016 році, становить 233,7 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 81,8 млн. грн., або на 54%. Найбільші суми до сплати задекларовано у м. Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.

Також, за даними декларацій, громадянами задекларовано до сплати 43,3 млн. грн. військового збору.

З початку деклараційної кампанії майже 26 тис. осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню – 38,3 млн. грн., що на 3,1 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.