Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 25.05.2016

25.05.2016, 16:03    просмотров: 1379

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Запорізькі оперативники припинили незаконну реалізацію дизпалива

Співробітники оперативних підрозділів фіскальної служби Запорізької області в ході проведення операції "Акциз-2016" встановили на території однієї з автостоянок факт реалізації дизельного пального фізичною особою без необхідних дозвільних документів.

У ході проведених заходів вилучено 35 тонн дизельного пального на суму 700 тис. гривень.

Відносно порушника складено адміністративний протокол за ч.1 ст.164 КУпАП.

 

На Запоріжжі в органах ДФС проведено понад 300 антикорупційних заходів

У напрямі профілактики корупційних ризиків з початку року фахівці управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області провели 51 перевірку кандидатів на посади до ДФС області.

Також, з метою запобігання вчинення посадовими особами ДФС та його територіальних органів корупційних діянь у колективах проведено понад 220 бесід та лекцій на антикорупційну тематику.

Як зазначив начальник управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області Олексій Пономарьов, однією з умов ефективної роботи державних органів та зокрема Державної фіскальної служби є недопущення застосування корупційних схем, які завдають збитків державі. Тому протягом чотирьох місяців проведено комплекс заходів, спрямованих на усунення причин та умов, що сприяють здійсненню корупційних діянь та інших правопорушень працівниками ДФС під час службової діяльності. 

Протягом вказаного періоду співробітники управління провели 53 службові перевірки, за результатами яких було направлено керівникам територіальних органів ДФС у Запорізькій області 37 подань щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. Відповідно, керівники територіальних органів до 35 осіб застосували заходи дисциплінарного впливу. Разом із тим 8 співробітникам винесені офіційні застереження про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними.   

З початку року 14 матеріалів перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно чинного законодавства. За ними розпочато 7 кримінальних проваджень.

 

 

Прес-служба ДФС повідомляє

Юрій Бондар: Внутрішній аудит ДФС переймає міжнародний досвід

Фахівці ДФС взяли участь у навчанні внутрішніх аудиторів центральних органів виконавчої влади у рамках співпраці Держфінінспекції з Міністерством фінансів Королівства Нідерландів.

 Так, відповідно до умов Угоди про асоціацію з ЄС в галузі управління державними фінансами сторони обмінюються інформацією, досвідом, найкращою практикою ЄС щодо внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту для розвитку та гармонізації процесів з міжнародно визнаними стандартами та методологіями.

Експерти Міністерства фінансів Королівства Нідерландів та Держфінінспекції під час навчальних заходів окреслили базові основи, методи та інструменти аудиту інформаційних технологій (ІТ-аудит), а також розглянули загальні аспекти проведення внутрішнього аудиту у вітчизняних органах виконавчої влади.

У ході навчання заступник директора Департаменту внутрішнього аудиту ДФС Юрій Куц презентував досвід ДФС та результати проведених внутрішніх аудитів ефективності з елементами ІТ-аудиту, окреслив бачення середовища досліджень ІТ-сфери в органах влади. Це отримало схвальні відгуки з боку експертів та викликало зацікавленість у колег інших центральних органів виконавчої влади.

«Важливо не залишатись осторонь навчального процесу та одразу застосовувати отриманий досвід з внутрішнього аудиту. Високий фаховий рівень працівників та активна участь у заходах дозволила проводити аудити ефективності з моменту створення підрозділів внутрішнього аудиту у 2012 році, а елементи ІТ-аудиту  використовувати з 2013 року», - зазначив директор департаменту внутрішнього аудиту ДФС Юрій Бондар.

Нагадаємо, що стан організації внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у центральних органах виконавчої влади є одним з індикаторів, які використовуються у Звіті з оцінки ефективності управління державними фінансами (Звіт РЕFA) в рамках аналітичної роботи Світового Банку спільно з Представництвом ЄС в Україні, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

 

ДФС працює над приєднанням до угоди про автоматичний обмін інформацією

За весь минулий рік Державна фіскальна служба України опрацювала майже 2000 запитів в рамках обміну податковою інформацією з іноземними колегами. Про це повідомила начальник Управління міжнародних зв’язків Зінаїда Кукіна.

«У рамках боротьби з розмиванням податкової бази та ухиленням від оподаткування актуальним стало питання запровадження автоматичного обміну інформацією (AEOI). Ми плануємо приєднатися до цього процесу вже найближчим часом, адже без AEOI боротьба з податковим шахрайством та оптимізацією просто неможлива», - підкреслила Зінаїда Кукіна.

За її словами, наразі ДФС фіналізує звіт Глобального форуму ОЕСР (The Global Forum on Transparency and Exchange of Information for Tax Purposes) з тим, щоб мати можливість приєднатися до Багатосторонньої угоди про автоматичний обмін інформацією.

Учасниками Угоди вже є 82 країни, серед яких Кіпр, Британські Віргінські острови, Беліз, Бермуди та ін. країни, з яких потенційно можна буде отримувати всю необхідну податкову інформацію, яка наразі майже недоступна.

 

Юрій Шеремет: ДФС проведено більше тисячі службових перевірок та розслідувань

 «Пріоритетом діяльності ДФС є виявлення та ліквідація масштабних корупційних схем щодо мінімізації податкових і митних платежів за участі службових осіб та відшкодування заподіяних державі збитків», - зазначив начальник Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України Юрій Шеремет.

Він повідомив, що за 4 місяці 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато 195 кримінальних проваджень. З них за фактами хабарництва розпочато 32  провадження (податкова сфера – 19; митна сфера – 9; податкова міліція – 4) та за фактами зловживання владою з боку працівників органів ДФС - 92 провадження.

«Про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності повідомлено 56 особам, у тому числі 29 - за одержання неправомірної вигоди. Це майже в 2,5 рази більше у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року», - підкреслив Юрій Шеремет.

За його словами, на даний момент до суду надіслано 34 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнані винними у скоєнні злочинів.

Крім того, за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 15 протоколів за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією, за якими до адміністративної відповідальності судом притягнуто 11 осіб.

«Для з’ясування причин і обставин вчинення посадовими особами фіскальної служби  правопорушень у сфері службової діяльності проведено 1170 службових перевірок та розслідувань. За їх результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто 196 осіб і звільнено 79 осіб», - наголосив начальник ГУВБ.

«Заходом профілактики корупційних ризиків є проведення співбесід з кандидатами на роботу ДФС із застосуванням так званих «детекторів брехні». Результати таких досліджень враховуються при призначенні та переведенні працівників», - додав Юрій Шеремет.

Як результат, не погоджено призначення на посади 22 особи, що відносяться до номенклатури Голови ДФС, в діях яких виявлено схильність до можливої участі у вчиненні корупційних правопорушень, а також 15 осіб, що відносяться до номенклатури територіальних підрозділів.

 

"Фантом" затримав партію фальсифікованих тютюнових виробів на суму 400 тис. грн. та майже 235 тис. грн. готівки

На Донеччині спецпідрозділом податкової міліції «Фантом» затримано партію тютюнових виробів та готівку, яку намагались перевезти через лінію розмежування.

Так, на блок пості першого рубежу оборони затримано та проведено огляд транспортних засобів мешканців смт. Новолуганське Донецької області, які прямували з тимчасово непідконтрольній Україні території.

За результатами огляду було виявлено 27330 пачок тютюнових виробів з явними ознаками підробки марок акцизного податку на загальну суму понад 400 тис. грн. та грошові кошти в сумі 234,4 тис. грн.

В діях осіб вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.ч. 1, 2 ст. 204 КК України «Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів» та ч. 1 ст. 199 КК України «Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в України з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку, чи голографічних захисних елементів».

 

Доопрацьовано «Електронний кабінет платника»

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету. 

Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку». 

 

Україна та США активізують співпрацю у митному напрямі

23 травня заплановане підписання Угоди між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України про взаємну допомогу між їх митними органами, – про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров.

«Після перемовин довжиною в рік та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас Угоди, вона буде підписана головою Прикордонно-митної служби США та ДФС», - зазначив Голова Служби.

Мета даної угоди - налагодити двостороннє співробітництво між митними органами України та США, та надавати взаємну адміністративну допомогу для попередження та припинення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн

Перемовини щодо переукладання Угоди з американською стороною, яка була підписана ще в далекому 1990 році, тривали декілька років. З моменту її підписання відбулись суттєві зміни у глобальній світовій економіці, що стосуються питань ведення зовнішньоекономічних відносин між суб’єктами господарювання, що вплинуло на зміну суті, форм, змісту та методів здійснення міжнародних поставок товарів.

Зважаючи на необхідність внесення значної кількості змін, що повністю змінюють чинну редакцію Угоди,  українською стороною у 2012 році було ініційовано питання щодо розробки та укладання нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом США про надання взаємної адміністративної допомоги в митних справах.

У червні 2015 року Голова ДФС Роман Насіров, перебуваючи з візитом в США, домовився з Головою СBP Гілом Керліковські щодо підписання нової угоди. Протягом року ДФС та Прикордонно-митна служба США узгоджували правки до тексту угоди. Під час візиту Гіла Керліковські (який є історичним – вперше в Україну прибуває голова Прикордонно-митної Служби США) до Києва Роман Насіров підпише нову Угоду з Урядом США про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями.

 

Надія Веселова: Відкритість, прозорість та оперативність – основні принципи комунікативної роботи ДФС

Сьогодні діяльність Державної фіскальної служби України, як і будь-якого іншого органу виконавчої влади, знаходиться під пильним контролем не лише Уряду, але й суспільства. Всі кроки та новації розглядаються через призму доцільності та ефективності для бізнесу і держави. Особливо, тепер, коли проходять процеси реформування як податкової та митної систем, так й інституційні відомчі зміни в Службі. Саме тому основний акцент у роботі ДФС зроблено на відкритості, прозорості та оперативності інформування суспільства про роботу відомства.

«Бути відвертими та відкритими - наш основний принцип. Адже створення позитивного іміджу залежить не тільки від того, що робить Служба на шляху перетворення від фіскальної до сервісної, а й від того наскільки зрозуміло ми це доводимо до кожного громадянина та платника. Нам є до чого прагнути, особливо в часи реформувань, коли суспільство не лише вимагає змін, але й бажає розуміти їх суть», – вважає начальник управління інформаційної політики ДФС Надія Веселова.

Так, протягом січня-квітня 2016 року комунікативними підрозділами органів ДФС територіального та центрального рівня проведено 1133 прес-конференції та брифінги для представників ЗМІ, під час яких журналісти не лише отримували оперативну інформацію про результати діяльності ДФС, але й мали змогу поспілкуватися з керівниками Служби, почути відповіді на запитання та отримати ексклюзивні матеріали для свого видання.  Організовано та проведено 3356 інтерв’ю, коментарів та роз’яснень за участі керівників та провідних фахівців ДФС. Протягом минулого року загальна кількість таких публічних заходів склала понад 15 тис.

За чотири місяці 2016 року надано  відповіді на 894 запити засобів масової інформації (у 2015 році – 2437 відповідей), що дозволило мас-медіа  оперативно отримати необхідну інформацію для підготовки публікацій, а ДФС – висвітлити свою позицію з того чи іншого питання.

Особливу увагу у роботі також приділено підготовці інформаційних повідомлень для розміщення на веб-порталі та у ЗМІ. «Діяльність ДФС завжди у полі зору засобів масової інформації, оскільки тема податків, державної казни та фінансів була й буде злободенною для суспільства. Саме тому кожне повідомлення повинне бути не лише іміджевим, але й вчасним та актуальним на сьогодні. Ми намагаємося зробити із сухих статистичних цифр цікавий текстовий матеріал, який буде зрозумілим для широкої аудиторії читачів», – підкреслила Надія Веселова.

За її словами, протягом поточного року розміщено понад 63 тис. інформаційних та роз’яснювальних матеріалів. Ці матеріали знайомлять читачів з новаціями у роботі ДФС, інформують про основні показники її роботи, пріоритети та завдання,  допомагають платникам орієнтуватися у законодавчих нормах тощо.

Про актуальні новини ДФС можна також дізнатися з соціальних мереж «Twitter», «Facebook», «Youtube», кількість користувачів яких постійно зростає.

Враховуючи необхідність постійної комунікації з бізнесом та громадськістю, побудову ефективного діалогу та співпраці органами ДФС проведено 24 засідання Громадської Ради, 1218 зустрічей з профільними бізнес-асоціаціями, Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торгівельною палатою. У 2015 року кількість таких заходів складала 102 та 4486 відповідно.

Для роз’яснення податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань єдиного соціального внеску за січень-квітень 2016 року проведено 8516 вебінарів, семінарів та гарячих ліній  (у 2015 році – понад 30 тис.), в яких взяли участь майже 186 тис. платників.

«Ми і надалі продовжуватимемо практику відкритого спілкування з мас-медіа, громадськістю та бізнесом. Суспільство змінюються, збільшується їх потреба в інформації. Враховуючи це, ДФС працює над новими формами комунікацій, які дозволять підвищити оперативність висвітлення відомчих матеріалів та зроблять їх більш сприйнятними та цікавішими для користувачів», – зазначила керівник управління інформаційної політики Надія Веселова.

 

У ДФС скорочено штатну чисельність

Сьогодні у рамках процесу докорінного реформування Державної фіскальної служби України триває кадрове оновлення служби, зокрема, значно скорочено її чисельність. Так, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України кількість працівників служби має бути скорочена на 30%, або на 17648 штатних одиниць.

«Наразі укомплектування нових штатних розписів ДФС становить 39828 осіб. Зокрема,  по головним управлінням ДФС на посади призначено  28196 осіб, по митницях ДФС – 9642 осіб. У центральному апараті ДФС за новим штатним розписом працює 1510 посадовців», - зазначила в.о. директора Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Лариса Лозова.

За її словами, в ДФС у старих штатних розписах ще лишаються 3382 працівники, з яких 2852 особи  вже  попереджені про наступне звільнення. Загальна чисельність працюючих в ДФС (станом на 20.05.2016) становить 43 210 осіб.

Лариса Лозова наголосила, що триває процес приведення фактичної чисельності ДФС до чисельності, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 840 «Про внесення змін у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85» щодо скорочення кількості працівників.

 

В Житомирській області ліквідовано конвертайційний центр з обігом 660 млн. гривень

Співробітники податкової міліції Житомирської області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України припинили діяльність конвертаційного центру з обігом 660 мільйонів гривень.

Під час слідства встановлено, що зловмисники надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконного податкового кредиту, переведення в готівку безготівкових коштів. Клієнтами конвертаційного центру в основному були компанії з Києва, Житомирської, Одеської та Херсонської областей.

Встановлено, що «клієнти» перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товари і послуги на розрахункові рахунки підконтрольних учасникам центру транзитних і фіктивних фірм. Потім кошти знімалися готівкою за вирахуванням відсотків за надані протиправні послуги і поверталися компаніям - вигодонабувачам. У своїй незаконній діяльності зловмисники використовували три банки.

Під час обшуків, проведених в Житомирі і Херсоні в офісних та житлових приміщеннях, а також на підприємстві, яке є вигодонабувачем, було виявлено та вилучено печатки підприємств, 16 штампів, 13 факсиміле, систему відеоспостереження, 38 одиниць комп'ютерної техніки, бухгалтерські документи, чорнові записи, чекові книжки, 138,4 тисяч гривень, копії паспортів на 50 осіб і 321 тисячу пар шкарпеток на орієнтовну суму близько 3,2 мільйона гривень

Крім того, на розрахункових рахунках в різних банках заблоковано понад 1,4 мільйона гривень. Також встановлено ще 120 компаній, що користувалися "послугами" зловмисників.

Наразі слідчі дії тривають, встановлюються усі причетні до незаконної діяльності.

Роман Насіров: Підписання Угоди про співпрацю підвищить ефективність роботи митників України та США

Сьогодні в рамках робочого візиту до України відбулась зустріч Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та Керівника Митної та прикордонної служби США Гіла Керліковські.

На зустрічі були обговорені стан та перспективи співпраці митних органів обох країн.

 «Останні роки США, в тому числі Митна та прикордонна служба, надає значну допомогу у реформуванні та модернізації митних органів України, зокрема, у сфері управління ризиками, протидії контрабанді наркотиків, зброї та інших небезпечних речовин, переміщення товарів подвійного призначення, удосконалення митних процедур у морських портах та перепідготовці співробітників», - зазначив Роман Насіров.

На сьогоднішній день обмін інформацією з компетентними органами США у сфері протидії митним правопорушенням в рамках надання адміністративної допомоги в митних справах здійснюється через офіс Міграційної та митної служби США у м. Відень.

«Для підвищення ефективності роботи митників обох країн ми прагнемо активізувати та розширити співпрацю. З цією метою сьогодні буде підписано Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями»,  - заявив Голова ДФС.

Він наголосив, що в минулі роки результативність співпраці з митними органами США у сфері надання адміністративної допомоги щодо протидії, викриття та розслідування митних правопорушень була на досить високому рівні.

Так, протягом 2015 року до митних органів США українською стороною було направлено 23 запити про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірок законності зовнішньоекономічних операцій та отримано 4 відповіді (в т.ч. на запити, що надсилались у попередні роки). За результатами опрацювання вказаних відповідей митницями ДФС у 2015 році задокументовано 92 факти порушень митного законодавства України на суму понад 15,8 млн. грн.

Підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями спрямоване на посилення співпраці між Україною та США у протидії контрабанді та митним правопорушенням.

 

Підприємці Харківської області ухилились від сплати понад 3,2 млн. гривень ПДФО

Податковою міліцією Харківської області в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 КК України викрито підприємців, які виплачуючи своїм працівникам заробітну плату «в конвертах» і таким чином ухилилися від сплати понад 3,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

Встановлено, що керівники охоронного підприємства виплачували зарплату своїм працівникам, розвозячи її на службових авто за адресами надання охоронних послуг. Крім того, посадові особи компанії змушували працівників підписувати заяви на прийняття на роботу без дати і оформляли накази на призначення не вказуючи її.

Згідно з документами, на підприємстві працювало 15 чоловік, проте в результаті проведених заходів з'ясувалося, що реальна чисельність співробітників компанії складає більше 100 працівників.

В результаті проведених обшуків в приміщеннях і автомобілях було виявлено та вилучено понад 260 тисяч гривень у національній та іноземній валюті, комп'ютерну техніку, 14 банківських карток, журнали в'їзду і виїзду авто, чорнові записи, відомості виплати заробітної плати з підписами про її отримання, печатки підприємств, а також два автомобіля.

До суду направлено клопотання про арешт вилученого майна. Слідчі дії тривають.

 

Роман Насіров підписав Угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями

Сьогодні, 23 травня, відбулося підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями. Зі сторони України Угода була підписана Головою ДФС Романом Насіровим, зі сторони США - Керівником Митної та прикордонної служби США Гілом Керліковські.

Проект було ініційовано українською стороною. У 2012 році американській стороні було запропоновано розглянути питання підписання нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом США про взаємну адміністративну допомогу в митних справах.

«У червні 2015 року, перебуваючи з візитом в США, ми домовилися з Гілом Керліковські підписати нову угоду. Протягом року ДФС та Прикордонно-митна служба США узгоджували правки до тексту угоди. Після перемовин довжиною в рік та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас Угоди, вона нарешті підписана», - заявив Роман Насіров.

Він підкреслив, що Угода стане черговим етапом у розвитку співпраці між Україною та США у митному напрямі. «Угода є свідченням посилення українсько-американського співробітництва щодо охорони кордонів та обміну митною інформацією. Крім того, її реалізація допоможе зміцнити безпекові спроможності митних підрозділів ДФС і покращити діяльність служби у сфері протидії митним правопорушенням та контрабандній діяльності», - зазначив очільник українського відомства.

Метою Угоди є удосконалення співробітництва між Україною та США у митній сфері, створення правових підстав для розвитку двостороннього співробітництва, надання взаємної адміністративної допомоги у митній сфері між Україною і США та їх митними адміністраціями, а також сприяння вжиттю заходів для припинення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн.

 

На Донеччині встановлено факт незаконного ввезення товарів, з яких до бюджету не сплачено 4 млн. грн. зборів

Співробітниками податкової міліції Донецької області зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків невстановленими особами.

Як з’ясувалося, з 2015 по 2016 рік порушники, використовуючи реквізити підконтрольних підприємств, ввезли на митну територію України, яка тимчасово непідконтрольна органам державної влади України, товари продуктової групи (цукор українського виробництва) та товари побутового призначення з території Російської Федерації.

Товар завозився без заповнення декларації та проведення необхідних митних формальностей. Внаслідок таких дій до бюджету не сплачено ввізного мита, ПДВ і додаткового імпортного збору  на загальну суму 4 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

 

Роман Насіров: Україна співпрацює з митними органами США в сфері управління ризиками

 «Активне співробітництво між митними органами України та США, в тому числі за напрямом управління ризиками, здійснюється протягом досить тривалого часу. Зокрема, ми беремо участь у реалізації таких міжнародних проектів, як Програма Держдепартаменту США з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) та Програма розвитку торговельного права Міністерства торгівлі США  (CLDP)», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі з Керівником Митної та прикордонної служби США Гілом Керліковські.

За словами очільника ДФС, в рамках вищезазначених проектів та програм здійснювались навчальні візити до США з метою ознайомлення із досвідом управління ризиками у Митно-прикордонній службі США та проводились навчальні заходи на території України із залученням американських експертів.

«Також згідно з програмою EXBS, Україні надається підтримка у впровадженні Системи з націлювання по вантажах Всесвітньої митної організації (WCO CTS). Застосування даної системи направлене, зокрема, на впровадження у роботу митних органів України ключових положень Рамкових стандартів безпеки ВМО та Кіотської конвенції».

WCO CTS дозволяє митним адміністраціям отримувати, накопичувати та обробляти попередню інформацію, отриману від морських агентів, з метою здійснення завчасного (до прибуття товарів у порт на території України) аналізу та оцінки ризиків безпеки. Система спрямована на протидію незаконному переміщенню зброї та її компонентів, наркотиків, прекурсорів, їх аналогів тощо.

 

Роман Насіров: За підтримки США в Україні реалізується Автоматизована Система Націлювання - версія «Глобал»

Митна і прикордонна охорона США є надійним партнером митних органів України. За підтримки американської сторони реалізується низка проектів, спрямованих на надання адміністративної допомоги ДФС, попередження та припинення митних правопорушень, посилення наших можливостей у протидії незаконному переміщенню товарів та контролю за ними. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він повідомив, що за підтримки Програми Держдепартаменту США з експортного контролю та безпеки кордонів в Україні реалізується Автоматизована Система Націлювання – версія «Глобал» (ATS-G), яка використовується Митною та прикордонною службою США для аналізу та оцінки ризиків за попередньою інформацією про пасажирів, які переміщується через повітряні пункти пропуску. Крім того, здійснюється допомога у створенні в Україні аналогів підрозділів з протидії тероризму та контрабандній діяльності (ATCET), які функціонують у Митній та прикордонній службі США.

«З метою оцінки наявних потужностей митних та прикордонних відомств України, а також виявлення можливих проблемних питань та потреб відповідних служб нещодавно відбувся візит експертів Митної і прикордонної охорони США (CBP) до України», - зазначив очільник служби.

Також за підтримки Програми розвитку торговельного права Міністерства торгівлі США  (CLDP) у квітні цього року в м. Києві відбувся семінар з питань оцінки ризиків та пост-митного аудиту, за результатами якого підготовлено пропозиції щодо подальшого вдосконалення роботи за напрямами управління ризиками та пост-митного аудиту.

 

Митники України та США посилюють співпрацю у протидії контрабанді та митним правопорушенням

Завдяки підписанню Угоди між Урядами України та Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу, яке відбулось сьогодні, 23 травня, буде значно посилено співпрацю між обома країнами щодо протидії контрабанді та митним правопорушенням. На цьому наголосив в.о. директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС Ігор Резнік.

За його словами, останніми роками відбулись суттєві зміни у глобальній світовій економіці щодо ведення зовнішньоекономічних відносин між суб’єктами господарювання, що у свою чергу викликало потребу у актуалізації договірно-правової бази співробітництва у митній сфері.

«Положення угоди, яка діяла з 1990 року, вже не відповідали сучасним можливостям обміну митною інформацією, не враховували нові можливості співробітництва митних адміністрацій країн. Нова угода про надання взаємної адміністративної допомоги в митних справах удосконалить співробітництво між Україною та США у митній сфері сприятиме запровадженню ефективних заходів для протидії протиправним діям, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн», - зазначив Ігор Резнік.

У той же час, за його словами у 2015 році, незважаючи на наявність проблем в обміні інформацією з компетентними органами США, співпраця з митними органами США у сфері надання адміністративної допомоги з метою протидії, викриття, розслідування митних правопорушень була на досить високому рівні.

Нагадаємо, що протягом 2015 року до митних органів США українською стороною було направлено 23 запити про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірок законності зовнішньоекономічних операцій та отримано 4 відповіді (в т.ч. на запити, що надсилались у попередні роки). За результатами опрацювання вказаних відповідей митницями ДФС у 2015 році задокументовано 92 факти порушень митного законодавства України на суму понад 15,8 млн. грн.

 

Ірина Столярик: Лише спільними зусиллями ми зможемо забезпечити сприятливі умови розвитку підприємництва у регіоні

З початку 2016 року фіскальною службою Івано-Франківської області до бюджетів усіх рівнів забезпечено надходження 1 млрд. 880 млн. грн., що на 636 млн. грн. більше фактичного збору у січні - квітні минулого року. Про це повідомила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

Особлива увага, за словами її словами, надається забезпеченню надходжень з податку на додану вартість. За січень-квітень цього року Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області  до бюджету забезпечено  250,1 млн. грн. ПДВ, що на 25,4 млн. грн. перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

До місцевих бюджетів Івано-Франківщини у січні - квітні 2016 року надійшло 858,6 млн. грн., що на 250,4 млн. грн,  або на 41,2%, більше, ніж у відповідному періоді 2015 року.

«Позитивним моментом роботи Івано-Франківської фіскальної служби є ініціювання змін податкового законодавства, які спрямовані на збільшення надходжень платежів до бюджету та унеможливлення мінімізації податкових зобов’язань. Так, за нашої ініціативи внесено зміни до Податкового кодексу в частині акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, в результаті чого лише по нашій області щомісячно бюджет отримує додаткових 5-6 мільйонів гривень платежу», - підкреслила Ірина Столярик.

Пріоритетним завданням, яке ставить перед собою керівництво Івано-франківської області, є налагодження співпраці з платниками податків та партнерські відносини з ними. Сьогодні фіскальна служба області активно співпрацює з найбільш авторитетними громадськими організаціями області, що представляють бізнес, до складу громадської ради при ГУ ДФС в області входять представники більше 40 громадських організацій.

«Переконана, лише спільними зусиллями ми зможемо забезпечити  сприятливі умови розвитку підприємництва у регіоні, запобігати правопорушенням у галузі податкових та митних відносин», - зазначила Ірина Столярик.

 

Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру, через який проконвертовано понад 180 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області під час розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 та 364 КК України, припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, що надавав послуги суб’єктам господарювання Київської, Кіровоградської, Запорізької і Дніпропетровської обл.

Злочинну діяльність організувала група осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували  низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності. На їх розрахункові рахунки легальні підприємства перераховували безготівкові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи. В подальшому кошти знімалися готівкою учасниками центру та передавалися клієнтам.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в філіях комерційних банків, склав понад 180 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 30 млн. гривень.

У ході проведених заходів здійснено 16 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів, де вилучено 120 тис. доларів США, 7,9 тис. гривень, 12 печаток підприємств, 22 одиниці комп’ютерної техніки, 6 засобів зв’язку, 4 електронних носії інформації та документи, що свідчать про протиправну діяльність.

Також на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, відкриті в філії комерційного банку, із залишком коштів у сумі 1,7 млн. гривень і 4,9 тис. доларів США накладено арешт.

Слідчі дії тривають.

 

На підпільному виробництві вилучено алкоголь та обладнання майже на 3 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції м. Києва в ході оперативного супроводження кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованої алкогольної продукції.

У нежитлових приміщеннях одного з міст Київської області, що належать фігуранту провадження, проведено обшук.

За результатами обшуку вилучено 1,8 тис. дал. рідини з характерним запахом спирту (1,9 млн. грн.) та обладнання для його виробництва (1 млн. грн.). Загальну сума вилученого - 2,9 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

 

Микола Чмерук: З початку 2016 року товарообіг між Україною та США зріс на 6%

Підписання Угоди між Урядами України та Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу сприятиме зростанню зовнішньої торгівлі між двома країнами. Про це повідомив директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

За його словами, у поточному році питома вага обсягу зовнішньої торгівлі між Україною та США складає 3% загального товарообігу України, який в 2016 році становить 22,5 млрд. дол. США. Порівняно з відповідним періодом минулого року протягом січня-квітня 2016 року експортно-імпортні операції між двома країнами зросли на 6% та склали 714 млн. дол. США.

 «У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ми фіксуємо збільшення імпорту товарів з США в Україну на 26%. За чотири місяці цього року він склав 610 млн. дол. США. За минулий рік ця цифра становила 1,5 млрд. дол. США», – зазначив Микола Чмерук.

Основними товарами, які імпортувалися в Україну, були засоби виробництва, а саме трактори, за винятком тракторів товарної позиції 8709; передавачі для радіотелефонного, радіотелеграфного зв'язку, радіомовлення, телебачення; машини та обладнання с/г тощо, – 36% від загальної суми імпорту.

Також ввозилися промислові товари, зокрема, полімери вінілхлориду або інших галогенованих олефінів; котки для спортивних майданчиків; кров людей, тварин; сироватки, вакцини, токсини; джгути з штучних ниток; сполуки сіркоорганічні, – 18%, транспортні засоби і запасні частини (автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей; моторні транспортні засоби спеціального призначення не призначені для перевезення людей або вантажів) – 16%, продовольчі товари та напої (насіння соняшнику; риба морожена; готова або консервована риба; ікра та ін.) – 13%.

Експорт українських товарів до США у поточному році склав 104 млн. дол. США. Найбільшу частку експорту – 69% становили промислові товари, зокрема, чавун переробний та чавун дзеркальний у чушках, прутки та бруски гарячекатані, вироблені з вуглецевої сталі та ін.

Продовольчі товари та напої (мед натуральний; патока; соки плодів чи овочеві, незброджені, без спирту; олії соняшникова, сафлорова або бавовняна) склали 13%, засоби виробництва (окрім транспорту) частини і устаткування (машини та апарати для паяння або зварювання, гарячого напилення металів або метаталокераміки; біноклі, монокуляри; інші астрономічні прилади та опори для них тощо) – 9%.

У 2015 році експорт товарів з України до США складав 483 млн. дол. США.

Загалом, за словами Миколи Чмерука, у 2015 року обсяг товарообігу з США займає 9 місце серед 211 країн-торговельних партнерів.

 

Роман Насіров: Імплементація «єдиного вікна» та електронізація сервісів ДФС – шлях до вдосконалення митної системи України

Голова ДФС Роман Насіров під час засідання круглого столу на тему: «Удосконалення митних процедур: на шляху спрощення та забезпечення прозорості» повідомив про головні результати реформування митного напряму ДФС.

Зокрема, очільник відомства зазначив, що за останній рік було суттєво спрощено митні процедури. «На даний момент 96% митних декларацій оформлюється митницями ДФС в електронній формі. Крім того, вдалось значно скоротити час митного оформлення товарів. Так,  середній час оформлення декларації на експорт на даний момент займає приблизно 1 годину, на імпорт – 2 години 14 хвилин, декларація без додаткового контролю оформлюється за 15 хв, а попередні декларації - в автоматичному режимі. Це значно менше від визначеного Митним кодексом терміну у 4 години», - зауважив Роман Насіров.

Крім того, у пілотному режимі використовується механізм прийняття попереднього рішення з визначення митної вартості товарів при митному оформленні, що повністю відповідає стандартам ЄС.

Серед інших важливих завдань, які допоможуть вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом, - імплементація «єдиного вікна» та електронізація сервісів ДФС.

«Сьогодні  максимально електронізовано процес адміністрування податків, зборів і єдиного соціального внеску. Наразі успішно працюють такі  електронні сервіси як «Електронний кабінет платника податків», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Декларування on-line» тощо», - підкреслив Роман Насіров.

«У майбутньому плануємо впровадити процедури автоматичного оформлення митних декларацій в залежності від рівня ризику: «зелений» коридор – оформлення відбувається в автоматичному режимі, «жовтий» коридор – посадова особа митниці перевіряє документи, «червоний» коридор - посадова особа митниці перевіряє документи і товари», - додав Голова ДФС.

 

Роман Насіров: створення інституту уповноваженого економічного оператора дозволить пришвидшити митні процедури

 «Угода про Асоціацію з Євросоюзом вимагає імплементації низки положень в митній сфері. Важливе завдання, реалізація якого допоможе вдосконалити митну систему України та налагодити взаємовідносини з бізнесом -  створення інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО), що дозволить пришвидшити митні процедури і встановити новий формат взаємодії між митними органами та бізнесом»,- зазначив Голова ДФС Роман Насіров під час засідання круглого столу на тему «Удосконалення митних процедур: на шляху спрощення та забезпечення прозорості».

За його словами, на даний момент вже розроблено законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей)». Законопроектом передбачається впровадження нового формату взаємодії між митними органами та бізнесом. Зокрема, підприємство буде  мати можливість отримати 2 види сертифікати уповноваженого економічного оператора: «на спрощення митних процедур» та «щодо надійності і безпеки». Перший передбачає мінімальну участь митниці та усуває «людський фактор», другий прискорює  проходження  митного контролю.

«ДФС також розробляє зміни законодавства України щодо впровадження норм NCTS - загальноєвропейської комп'ютеризованої системи управління транзитними вантажами, розробленої для електронного документообігу. Передбачається, що процес приєднання до цієї системи буде завершено протягом 2016 року», - зазначив Голова ДФС.

Під час виступу Роман Насіров торкнувся питання приєднання України до системи автоматичного обміну податковою інформацією. «Зважаючи на актуальність цього питання, ми пригнемо об’єднати зусилля з міжнародною спільнотою для боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями. Наразі обмін інформацією з країнами ЄС відбувається за підтримки проекту Twinning, з Республікою Білорусь – проекту міжнародної технічної допомоги PRINEX. В наших планах – реалізація подібних проектів з іншими країнами», - заявив очільник відомства. 

 

Аліна Данченко: Налагодження дієвої взаємодії, обміну інформацією та досвідом між митними адміністраціями України та США є нагальною необхідністю

Підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки  про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями є черговим кроком в напрямку інтеграції до світового простору. На цьому наголосила директор департаменту адміністрування митних платежів ДФС Аліна Данченко.

Вона зазначила, що на сьогодні Сполучені Штати Америки займають 9 місце серед 211 країн-торговельних партнерів України. За чотири місяці 2016 року на митну територію України імпортовано  645,415 тис. тонн товарів, походженням із США, загальною митною вартістю 538,150 млн. дол. США.

«Ми спостерігаємо впевнену тенденцію до зростання зовнішньої торгівлі між нашими країнами. Саме тому, налагодження дієвої взаємодії, обміну інформацією та досвідом, зокрема з питань економічної безпеки, є нагальною необхідністю, виходячи з викликів сьогодення», - підкреслили Аліна Данченко.

Крім того, за її словами, мобільність є однією з головних рис сучасної митниці, що знаходить своє відображення у швидкому та адекватному реагуванні на різні ситуації, упередженні негативних явищ, встановленні та фіксуванні фактів, що можуть спричинити загрозу економічній безпеці, а також можливості оперативно отримувати інформацію від країн-торговельних партнерів.

«Підписана Угода є правовим підґрунтям для створення та підтримання функціонування каналів зв’язку для забезпечення швидкого та безпечного обміну інформацією, ефективної координації, вивчення та випробування нового обладнання та процедур. Сподіваємось на якнайскоріше здійснення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності», - наголосила Аліна Данченко.

 

Митниці ДФС скоротили середній час на митне оформлення товарів, - Роман Насіров

Завдяки спрощенню митих процедур у січні-квітні 2016 року ДФС вдалось значно скоротити час митного оформлення товарів.  Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров.

За його словами, сьогодні середній час оформлення товарів значно менше від визначеного Митним кодексом у 4 години. При оформленні декларацій на експорт найкращий час показали  Донецька митниця – 31 хвилина, Енергетична – 39 хвилин та Кіровоградська – 47 хвилин.

Водночас найшвидше процедура оформлення декларацій на імпорт відбувається на Чернівецькій митниці – 1 година, Рівненській – 1 година 02 хвилини та Закарпатській – 1 година 16 хвилин.

«Хороші показники по оформленню транзитних митних декларацій спостерігаються на Чернігівській (13 хвилин), Рівненській (13 хвилин) та Харківській (16 хвилин) митницях», - зазначив очільник служби.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.