Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 23.06.2016

23.06.2016, 12:13    просмотров: 1504

 

 

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

Бердянською ОДПІ виявлено понад 70  найманих осіб, які не були офіційно працевлаштовані 

За словами начальника Бердянської ОДПІ Михайла Буймістера, з початку року за результатами перевірок суб’єктів господарювання виявлено 74 неоформлених найманих працівника, 68 з яких в результаті проведених заходів працевлаштовано. Додатково  сплачено 2,4 тич. грн. донарахованих  податку на доходи фізичних осіб та 3,9 тис. грн. єдиного внеску.

У ході проведення комплексу заходів виявлено 83 громадянина, які здійснювали підприємницьку діяльність без державної реєстрації. В результаті до бюджету сплачено 9 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 7 тис. грн. єдиного внеску. 

Тіньова зарплата  призводить до збитків місцевих бюджетів,  несплата єдиного внеску приводить до дефіциту Пенсійного фонду, а сам працівник  залишається без будь-якого соціального захисту.    Ще раз нагадуємо та закликаємо роботодавців та найманих осіб, які працюють без укладання трудових угод  – виконувати норми трудового законодавства та офіційно оформлювати найманих працівників.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє

Напередодні свят запорізькі оперативники викрили підпільний цех з розливу коньяку та горілки

 У Запоріжжі в рамках операції "Акциз-2016" та розслідування кримінального провадження за ст.204 КК України ліквідовано підпільний цех з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв.

Його викриттю передувало встановлення факту продажу в одному з кафе Запоріжжя фальсифікованої алкогольної продукції за значно заниженою ціною. Співробітники оперативних підрозділів ГУ ДФС у Запорізькій області провели перевірку, яка показала, що алкоголь поставлявся зловмисником. Він пропонував напої у асортименті, при цьому не пред'являючи на них жодних документів.

Днями оперативники викрили нелегальне виробництво цієї продукції. Воно розташовувалося в боксі одного з автокооперативів обласного центру. Організував "виготовлення" коньяку та горілки місцевий мешканець. Готову продукцію він постачав до однієї з торговельних мереж Запорізької області під виглядом відомих брендів – виробників горілки на коньяку.

На "виробництві" та за місцем проживання організатора оперативники провели обшуки. Усього вилучено 1,8 тисяч літрів фальсифікованих алкогольних напоїв, 268 пляшок готової продукції, обклеєних марками акцизного податку з ознаками підробки, 90 літрів спирту в пластикових ємностях різного об’єму, допоміжне обладнання для виготовлення алкогольних напоїв і фурнітуру.

Загальна сума вилученого становить понад 520 тисяч гривень. Слідчі дії тривають.

 

Запорізькі землекористувачі поповнили місцеві бюджети на 342 мільйони гривень

З початку 2016 року до місцевих бюджетів надійшло понад 342 мільйонів гривень плати за землю. Цей показник на 107 мільйонів перевищив рівень надходжень аналогічного періоду 2015 року. Найбільші суми перерахували підприємства-юридичні особи – 305 мільйонів гривень. Фізичні особи сплатили 37 мільйонів гривень.

В цілому по Запорізькій області зафіксоване значне зростання рівня сплати за землю. Начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін пов'язує цю тенденцію з дією трьох чинників.

По-перше, встановленням органами місцевого самоврядування нових ставок земельного податку та розмірів орендної плати. 

По-друге, дією підвищеного коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі. 

По-третє, позитивною взаємодією з органами місцевої влади щодо залучення до оподаткування нових платників цього податку, 

Крім того, Олексій Кавилін акцентував на тому, що відбувається укладання додаткових договорів оренди до вже  діючих.

За прогнозами податківців дія цих факторів дозволить бюджетам громад наприкінці року отримати додаткові 326 мільйонів гривень лише від юридичних осіб, яких на сьогодні в регіоні понад 9,5 тисячі.

У розрізі територій найбільші суми плати за землю отримали бюджети Запоріжжя – майже 154 мільйони гривень, Енергодара – близько 44 мільйонів. Платники Бердянського району сплатили майже 25 мільйонів гривень, Мелітопольського – більш ніж 21,5 мільйона гривень, Василівського – 13,5 мільйона гривень, Якимівського – на 12 мільйонів та Пологівського – на 10,5 мільйона.

 

Губернатор та голова Запорізької обласної ради нагородили працівників фіскальних органів

Керівництво Запорізької області відзначило працівників фіскальної служби регіону.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації вручив медалі "За розвиток Запорізького краю" начальнику Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексію Кавиліну та першому заступнику начальника ГУ ДФС Олені Фоменко. Грамотами ЗОДА Костянтин Бриль відзначив сумлінну працю та професіоналізм податківців. У вітальній промові губернатор наголосив на високих показниках надходжень до бюджетів усіх рівнів, що забезпечуються щоденною працею співробітників обласного апарату, районних інспекцій та Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі.

Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак нагородив орденом "За заслуги перед Запорізьким краєм" ІІІ ступеня полковника податкової міліції, першого заступника начальника ГУ ДФС Дмитра Кучерова та першого заступника начальника ГУ ДФС Олену Фоменко. Очільник облради підкреслив вагомий особистий внесок керівництва та працівників фіскального відомства у соціально-економічний розвиток Запорізької області.

 

Запорізьким аграріям роз'яснили проблемні аспекти електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку

Цьогорічні новації в адмініструванні акцизного податку та податку на додану вартість стали основною темою семінару для бухгалтерів агропідприємств, організаторами якого виступили Головне управління ДФС у Запорізькій області та обласний осередок громадської організації "Всеукраїнський бухгалтерський клуб". Захід проходив за підтримки Запорізького національного університету.

В ході зустрічі фахівці фіскальної служби виокремили коло основних питань щодо змін у законодавстві та розтлумачили офіційну позицію ДФС України стосовно кожного з них. Представники підприємств аграрного сектора отримали докладні роз'яснення різних аспектів оподаткування реалізації пального, умов оподаткування для сільськогосподарських підприємств та платників єдиного податку четвертої групи.

– Оскільки система електронного адміністрування акцизного податку впроваджена, передусім, з метою контролю над реалізацією палива, передбачена сувора адміністративна відповідальність за порушення норм законодавства. Поряд із цим не є учасником цієї системи лише кінцевий споживач, – відзначила головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Оксана Бугакова.

Продовжили семінар питання адміністрування податку на додану вартість у підприємств-сільгоспвиробників. Як підкреслила заступник начальника відділу адміністрування ПДВ, контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Мотрук, у цьому році законодавцем здійснено кардинальне реформування цього податку: впроваджені система електронного адміністрування ПДВ та нова форма декларації, змінився порядок заповнення накладних тощо. Фахівці фіскальної служби області доповіли про всі новації,  докладно зупинились на аспектах, які потребували роз'яснення для сільгоспвиробників, зокрема, умови реєстрації платником ПДВ, порядок подання декларації та розподіл податкового кредиту з ПДВ агровиробниками.

Також доповідачі зауважили на типових помилках, які допускають платники у використанні спецрахунків. Крім того, учасникам семінару нагадали, що платники мають можливість переглядати в режимі он-лайн рух коштів на рахунках за допомогою веб-порталу ДФС України. Там же розміщені інформаційні та консультаційні матеріали.

Під час заходу бухгалтери разом із фахівцями ДФС у форматі діалогу розглянули різні ситуації із оподаткуванням акцизним податком та ПДВ на підприємствах.

 

 

Прес-служба ДФС повідомляє

ДФС регламентувала діяльність центрів обслуговування платників

ДФС наказом від 20.05.2016 р № 458 затвердила Примірне положення про Центр обслуговування платників.

Центр обслуговування платників (ЦОП) - постійно діючий орган ДФС, в якому надаються послуги структурними підрозділами ГУ ДФС, ДПІ та працівниками відділень, відповідальними згідно з функціональними обов'язками за надання адмінпослуг, консультацій, прийом звітності, вхідної кореспонденції та видачу ключів ЕЦП.

До послуг, що надаються фізичним та юридичним особам в ЦОП, відносяться:

- Адміністративні послуги;

- Прийом і реєстрація вхідної кореспонденції;

- Прийом звітності, представленої виключно на паперових носіях;

- Прийом звітності, представленої на паперових носіях з додаванням копій, підготовлених на електронних носіях (електронні носії повертаються суб'єктам звернень після зчитування відповідних даних);

- Усні консультації;

- Видача ключів ЕЦП;

- Доступ до електронних сервісів;

- Доступ для роботи з документами, що містять публічну інформацію;

- Попередній запис громадян на особистий прийом;

- Супутні послуги.

Час прийому відвідувачів в ЦОП - з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, в п'ятницю - з 9:00 до 16:45, в суботу - з 9:00 до 13:00. Обідня перерва починається о 13.00, а закінчується о 13.45.

Оптимальний час обслуговування одного відвідувача 10 - 20 хвилин.

Павло Дроняк: ДФС виявлено 55 тис. найманих осіб, які працювали неофіційно

За результатами проведених ДФС заходів у січні – травні цього року до державної реєстрації залучено понад 21 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації.  Внаслідок чого до бюджету додатково сплачено понад 8 млн. грн. податків. Про це повідомив директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб Павло Дроняк.

За його словами, з початку 2016 року при перевірці суб`єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, у 60,5 відс. до перевірених ДФС встановлено порушення податкового законодавства.  До бюджетів донараховано понад 190 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб,  понад 46 млн. грн. єдиного внеску та 3 млн. грн. військового збору.

 «Працівники ДФС виявили близько 55 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцями без укладання трудових угод та без сплати податку. В результаті вжитих заходів до бюджетів сплачено понад 18 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та понад  16 млн. грн. єдиного внеску», - зазначив Павло Дроняк.

 Завдяки спільним заходам органів  ДФС та місцевої влади у січні – травні 2016 року рівень виплати заробітної плати  підвищили 14,2 тис. суб`єктів господарювання.  Бюджет додатково отримав 18 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб  та 21,6 млн. грн. єдиного внеску.

Внутрішньою безпекою ДФС попереджено незаконне ввезення на територію України товарів на суму понад 1 млн. гривень

Працівниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС в зоні діяльності Волинської митниці попереджено ввезення на територію України товарів поза митним контролем.

Так, в ході проведення перевірочних заходів працівниками ГУВБ ДФС ініційовано проведення переогляду транспортного засобу, який прямував з Республіки Польща на територію України під керуванням громадянина України по смузі «зелений коридор» та пройшов митний контроль.

В результаті переогляду зазначеного транспортного засобу виявлено не задекларовані товари «відеобладнання», попередня оціночна вартість яких складає близько 1 млн. гривень.

Стосовно порушника складено протокол про порушення митних правил за ст. 482 Митного кодексу України (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем).

На теперішній час вживаються заходи щодо встановлення посадових осіб Волинської митниці, причетних до організації незаконного переміщення товарів через митний кордон України.

Юрій Шеремет: на Волині перекрито злочинний канал ввезення в Україну товарів народного споживання

 

Головним управлінням внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України викрита злочинна схема незаконного ввозу на митну територію України товарів народного споживання через один з  пунктів пропуску Волинської митниці ДФС на кордоні з Польщею. Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

«В результаті злагоджених дій Головного управління внутрішньої безпеки та підрозділу боротьби з митними правопорушеннями Волинської митниці 20 червня в пункті пропуску на кордоні з Польщею зупинено три вантажні автомобілі, які по документам начебто перевозили вживаний, зношений одяг та взуття на адресу двох компаній, які знаходяться у м. Дніпро. При огляді одного з авто встановлено, що фактично фірма перевозить новий одяг турецького виробництва на суму близько 6 мільйонів гривень», - зазначив начальник управління.

«Таким чином, нечисті на руку імпортери мали намір реалізувати цей одяг на внутрішньому ринку без сплати, передбачених законом митних платежів», - додав Юрій Шеремет.

На даний час триває огляд авто, за попередніми даними в одному з них знаходиться брендове взуття.

Викрито орендодавців, які ухилилися від сплати понад 30 млн. грн. ПДВ

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 212 КК України відносно службових осіб комерційного підприємства, яке здійснює діяльність з надання в оренду і експлуатації власного чи орендованого нерухомого майна.

Встановлено, що фігуранти провадження у 2013 році не відобразили у податковій звітності перехід права власності на адміністративно-побутовий комплекс загальною площею 18405,0 кв. м.

Це призвело до ухилення від сплати податку на додану вартість на суму понад 30 млн. грн., що є особливо великим розміром.

Тривають слідчі дії.

 

Податковою міліцією попереджено збитки бюджету на суму понад 6 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Одеської області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за ст. 204 КК за фактом реалізації мешканцем Одеської області тютюнових виробів без марок акцизного податку України.

В ході проведення оперативно-слідчих дій, а також в рамках проведення операцій „Акциз-2016” і „Рубіж-2016” співробітники обласної податкової міліції спільно з працівниками Служби безпеки України провели огляд ангарного приміщення, яке належить комерційному підприємству в одному з населених пунктів Одеської області.

За результатами огляду виявлено та вилучено 689 тис. пачок цигарок, виробництва Республіки Білорусь і ОАЕ без марок акцизного податку України та 16 мішків тютюнових виробів насипом загальною орієнтовною вартістю 9,5 млн. гривень.

У разі потрапляння вилучених тютюнових виробів на ринок України та їх реалізації збитки у вигляді ненадходження до бюджету акцизного податку склали б понад шість мільйонів гривень.

Слідчі дії тривають.

 

Роман Насіров зустрівся з представниками НАБУ

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з представниками Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

 Під час зустрічі сторони торкнулися важливих питань для банківської сфери, зокрема, внесення необхідних змін у Податковий кодекс, формування резерву по дебіторській заборгованості та облік балансової вартості активів при розрахунку різниці для цілей оподаткування.

Крім того, представники НАБУ звернули увагу на важливість оновлення критеріїв визначення безнадійної заборгованості банків та прийняття рішення щодо банків на території анексованого Криму та у зоні АТО.

Роман Насіров наголосив, що подібні зустрічі є важливими для розуміння ситуації у банківській сфері та налагодження діалогу з представниками банківської спільноти.

«Ми відкриті до пропозицій та діалогу. Найближчим часом наші спеціалісти розглянуть подані НАБУ напрацювання та проведуть повторну зустріч для вирішення проблемних питань», - зазначив очільник відомства.

 

З початку року Центрами обслуговування платників надано понад 1,4 млн. послуг

Протягом січня – травня 2016 року Центрами обслуговування платників (ЦОП) надано 1 423 244 адміністративні послуги. Зокрема, у травні надано 271 093 послуги.

Серед них, найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку поточного року було надано понад 608 тис. таких послуг, з яких понад 111,4 тис. – у травні.

Також запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні-травні 2016 року ЦОП надано 168,9 тис. таких послуг. У травні було зареєстровано майже 37,4 тис. книг обліку розрахункових операцій.

Актуальними є послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку та реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку. У звітному періоді Центрами обслуговування платників було надано майже 104,9 тис. (18,7 тис. – у травні) та понад 82,8 тис. (13,5 тис. – у травні) таких послуг відповідно.

Отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами, також актуально для платників податків та громадян. Так, з початку 2016 року ЦОП було надано понад 71,3 тис. зазначених довідок, з них понад 14 тис. надано у травні.

Крім того, з початку поточного року було зареєстровано понад 78,7 тис. платників єдиного податку (у травні –13,5 тис.).

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 467 Центрами обслуговування платників, якими надається 92 адміністративні послуги (58 податкових та 34 митних).

 

В Києві із незаконного обігу вилучено парфумерної продукції на 21,5 млн. грн.

Співробітники податкової міліції м. Києва розслідують кримінальне провадження зареєстроване за ст. 212 КК України.

В рамках розслідування встановлено, що підприємство, яке здійснює діяльність у сфері торгівлі промисловими товарами, з метою ухилення від сплати податків формує податковий кредит від підконтрольних йому підприємств, які перебувають на спеціальному режимі оподаткування.

В офісному приміщенні підприємства проведено обшук, за результатами якого виявлено та вилучено парфумерну продукцію різних провідних торгівельних брендів загальною орієнтовною вартістю 21,5 млн. гривень, комп’ютерну техніку бухгалтерську документацію та чорнові записи.

Слідчі дії тривають.

 

Олексій Василенко: відеофіксація проведення митного огляду буде поетапно запроваджена на всіх митницях та митних постах

На першому етапі процедура відеофікасії проведення митного огляду буде запроваджена на Львівській, Одеській та Київській міській митницях ДФС. Про це повідомив директор Департаменту митного контролю Олексій Василенко.

За його словами,  у найближчі 3-4 місяці процедура фото-, відеофіксації буде здійснюватися по всім митницям та митним постам. Наразі, розробляється програмно-технічне забезпечення для поетапного впровадження цієї процедури в митницях ДФС.

«При проведенні кожного огляду посадова особа буде представлятися на відеокамеру та представляти усіх присутніх, які будуть залучені до його проведення, у тому числі представників правоохоронних органів, якщо цей огляд проводитеметься за їх ініціативою. Митний огляд з обов’язковим коментарем співробітників своїх дій буде зніматися безперервно на відеокамеру, інформація з якої  передаватиметься на центральний сервер. На рівні центрального апарату ДФС буде здіснюватися моніторинг митних оглядів, які проводяться на місцях», - зазначив Олексій Василенко.

Матеріали, які будуть формуватися на центральному сервері ДФС, надаватимуться НАБУ, СБУ,  Національної поліції, у т.ч. будуть використовуватись управлінням внутрішньої безпеки ДФС та профільними департаментами ДФС для контролю за діяльністю підлеглих. Цю інформацію  також зможуть використовувати керівники митниць для проведення відповідних службових розслідувань та перевірки діяльності посадових осіб, які безпосередньо здійснюють митний контроль та митне оформлення.

Планується, що кожна посадова особа митниці на початку свого робочого дня буде отримувати відповідну відеокамеру. Наразі розглядається питання для придбання відеокамер для посадових осіб Львівській, Одеській та Київській міській митниць ДФС.

Нагадаємо, що «Порядок здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами» було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 370, яка набирає чинності з 1 липня поточного року.

Відповідно до затвердженого порядку, засоби фото-, відеофіксації застосовуються:

-  посадовою особою органу доходів і зборів у разі, коли за результатами застосування системи управління ризиками необхідне здійснення фото-, відеофіксації під час проведення митних формальностей, а також у разі необхідності зафіксувати проведення митних формальностей на будь-якому етапі митного контролю;

- посадовою особою органу доходів і зборів у разі проведення огляду (переогляду) за ініціативою контролюючих та правоохоронних органів;

- посадовими особами ДФС, Адміністрації Держприкордонслужби та Національної поліції, що включені до складу Міжвідомчого цільового центру та спільних мобільних груп з попередження та виявлення фактів порушень законодавства з питань державної митної справи, на всіх етапах проведення заходів з виконання доручення Міжвідомчого цільового центру;

- посадовою особою органу доходів і зборів у разі проведення фізичного огляду товарів, передбаченого статтею 266 Митного кодексу України.

 

Тернопільські «підприємці» завдали державі 5 млн. грн. збитків

Співробітниками податкової міліції Тернопільської області проводиться розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.205, 212 КК України.

Дане провадження відкрито за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства та групи осіб, які створили ряд СГД для прикриття незаконної діяльності діючих суб’єктів господарської діяльності.

Внаслідок таких дій державі заподіяно велику матеріальну шкоду у сумі 5 млн. гривень.

В ході проведення оперативно-слідчих дій здійснено 8 обшуків в офісі та за адресами проживання фігурантів провадження.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 76,5 тис. доларів США, 1,7 тис. євро, 261 тис. гривень готівкою, 22 печатки, комп’ютерну техніку та фінансово-бухгалтерську документацію.

На 34 розрахункові рахунки, відкриті у філіях комерційних банків, із залишком коштів у сумі 80 тис. гривень накладено арешт.

Також згідно ухвали суду на вилучені готівкові кошти в гривневому еквіваленті 2,2 млн. гривень накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

 

Євген Бамбізов: з початку поточного року великим платникам відшкодовано майже 25 млрд. грн. ПДВ

За січень – травень 2016 року платниками, які знаходяться на обліку в Центральному офісі, відшкодовано 24,9 млрд. грн., що на 70% більше ніж за аналогічний період минулого року (14,7 млрд. грн.). Про це повідомив начальник Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників Євген Бамбізов в ефірі телеканалу «Рада».

«На сьогодні ми маємо інформацію про відшкодування в он-лайн режимі, яка повністю відображена на сайті ДФС. Щоденно публікується інформація щодо заявлених та відшкодованих сум ПДВ. Ми бачимо досить позитивну тенденцію з відшкодування податку на додану вартість як по системі в цілому, так і по системі Офісу великих платників податків», - зазначив Євген Бамбізов.

За його словами, також скорочуються залишки невідшкодованих сум ПДВ, що вдалося забезпечити, перш за все, завдяки збільшенню збору ПДВ до бюджету.

«Так, по Офісу великих платників, якщо ми зібрали за 5 місяців 2015 року 30 млрд. гривень, то вже з початку 2016 року зібрано 40 млрд. грн. ПДВ. Ми маємо збільшення надходжень до бюджету з податку на додану вартість на понад 10 млрд. грн. Також середньомісячний збір цього податку зріс з 6 млрд. грн. – у 2015 році до 8 млрд. грн. – у 2016 році», - наголосив Євген Бамбізов.

Він також підкреслив, що відшкодування ПДВ платникам здійснюється в нормальному режимі, очікування триває у середньому півтора – два місяці.

 

ДФС пропонує платникам податків використовувати електронний сервіс ЗІР

З початку поточного року платники податків майже 1,5 млн разів скористались інформацією, якою наповнено «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), що на 34,2 % більше, ніж у січні – травні 2015 року.

«ЗІР - це «живий» інформаційний ресурс, який оновлюється щоденно та містить понад 14 тис. запитань-відповідей, більше700 письмових консультацій, майже 900 нормативних документів та інформаційних матеріалів з питань оподаткування, митної справи та іншого законодавства контроль за додержанням якого покладено на ДФС», - зазначив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

Так, за його словами, протягом січня – травня 2016 року, у зв’язку зі зміною законодавства, обмежено термін дії по 1 131 запитанню-відповіді та внесено 936 нових редакцій запитань-відповідей.

Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом скористатись можна у будь-який зручний час через офіційний веб-портал ДФС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на рухомому рядку головної сторінки офіційного веб-порталу) або зазначивши повну назву ЗІР в пошуковій системі Інтернет мережі.

За допомогою ЗІР платники податків мають можливість оперативно у будь-який час та у зручній формі ознайомитись із:

відповідями на запитання, в тому числі з якими найчастіше звертаються суб’єкти господарювання та громадяни до ДФС (розділи «Актуальні запитання», «Запитання-відповіді з Бази знань» та «Письмові консультації»);

нормативно-правовими, розпорядчими документами та іншою довідковою інформацією,термінами подання звітності та сплати податків і зборів (розділи «Нормативні та інформаційні документи», «Останні зміни в законодавстві», «Необхідно знати»). Разом з цим, розділ «Інтерактивна мапа» дозволяє користуватися можливістю покрокового пошуку інформаціїза напрямами «Митна справа», «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО».

Крім того, користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру ДФС, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах, відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

ДФС пропонує суб’єктам господарювання та громадянам ознайомитись з функціоналом ЗІР і використовувати його для самостійної орієнтації в інформаційному просторі вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС.

 

На свята Центри обслуговування платників працюватимуть  20, 25 червня

Для зручності платників та створення комфортних умов при поданні податкової звітності у святкові та вихідні дні Центри обслуговування платників працюватимуть за таким графіком:

25 червня 2016 року — робочі дні до 13 год. 00 хв.;

20 червня 2016 року — робочий день у режимі чергування до 16 год. 00 хв.

У зв`язку зі святкуванням Дня Конституції України  26-28 червня 2016 року будуть вихідними днями.

Підрозділи митного оформлення, для яких встановлено цілодобовий режим роботи, у святкові дні працюватимуть у звичайному режимі.

Митні пости митниць Державної фіскальної служби працюватимуть за окремим графіком. Детальну інформацію про роботу постів можна дізнатися в оперативних чергових.

Сервіси ДФС працюватимуть цілодобово в режимі інтерактивного автовідповідача.

Для отримання консультацій з питань застосування норм податкового та митного законодавства телефонувати до Кол-центру за номером 0-800-501-00-7.

Для скарг на протиправні дії працівників Державної фіскальної служби та оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, необхідно звертатися до „Пульсу” - (044) 284-00-07. 

 

Роман Насіров: ДФС відкрита до пропозицій та конструктивного діалогу з бізнес-спільнотою

 «Для ДФС важливо побудувати міцні стосунки з бізнесом та створити ефективний механізм зворотного зв’язку з підприємцями». Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

Під час виступу очільник відомства наголосив на позитивних результатах проведених реформ у ДФС: «Багато вдалося зробити в напрямі покращення сервісів, наприклад, впроваджено цифрові підписи, діє сервіс «Електронний кабінет платника» та система електронного адміністрування ПДВ».

Роман Насіров наголосив, що «Електронний кабінет платника» є важливим інструментом комунікації та обміну інформацією. Наразі кількість користувачів складає 1 млн, кількість переглянутих сторінок – 3,2 млн. При цьому, за словами Голови ДФС, у службі розраховують на збільшення кількості користувачів сервісу не лише за рахунок юридичних осіб, але й фізичних.

«Серед планів – зробити всі реєстри електронними, запустити електронну акцизну марку, покращити існуючі сервіси. Тому для служби важлива думка експертного середовища та представників бізнесу. Ми відкриті до пропозицій і розглянемо всі практичні рекомендації щодо даного питання», - підкреслив Роман Насіров.

Наприкінці виступу Голова ДФС наголосив на важливості прийняття Верховною Радою законопроекту «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо УЕО та спрощень митних формальностей)».

Київські «зерновики» формували підприємствам незаконний кредит з ПДВ та завдали державі збитків на 11,6 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції м. Києва до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за ст.205 КК України.

Провадження відкрито за фактом порушення діючого законодавства невстановленими особами, які у 2015 році, діючи від імені комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, сприяли платникам реального сектору економіки в неправомірному формуванні податкового кредиту з ПДВ.

Своїми діями невстановлені особи завдали збитків державі в особливо великих розмірах та ухилились від сплати ПДВ на суму 11,6 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

 

У Харківській області викрито аферу у сфері будівництва

Співробітниками податкової міліції Харківської області розслідується кримінальне провадження, зареєстроване за ст. 219 КК України за фактом доведення до банкрутства комерційного підприємства, що здійснювало діяльність у сфері організації будівництва будівель.

Встановлено, що службові особи даного підприємства, з метою уникнення фінансових зобов’язань перед іншим суб’єктом господарської діяльності здійснили передачу активів та зобов’язань на суму 199 млн. гривень на підконтрольне їм підприємство. Після переведення активів було заявлено про самоліквідацію.

В ході здійснення оперативно-слідчих заходів проведено 5 обшуків в офісному приміщенні та за місцями проживання фігурантів провадження.

Під час обшуків виявлено та вилучено 132,6 тис. гривень готівкою, бойову гранату Ф-1, автомат Калашникова без набоїв, 36 печаток і 9 штампів підприємств, 31 електронний носій інформації та чорнові записи.

Слідчі дії тривають.

 

Сергій Білан: Податківці повертають до місцевих бюджетів кошти, не сплачені недобросовісними забудовниками

Останнім часом працівники податкової міліції викривають все більше компаній-забудовників, які навмисно не платять пайові внески при будівництві і створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури навколо об'єктів, що зводяться. Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

За його словами, зазначені внески повинні надходити до місцевих бюджетів, але в результаті дій недобросовісних забудовників вони зазнають мільйонних збитків.

«Як показує практика, значна частина компаній, які ведуть будівництво, не укладає договори про сплату пайової участі, а надає в Державну архітектурно-будівельну інспекцію і реєстраційну службу підроблені документи про введення об'єктів в експлуатацію та присвоєння поштових адрес, на підставі яких оформляє право власності на побудовані об'єкти нерухомості. Таким чином фактично здійснюється легалізація незаконно побудованих об'єктів, а до місцевого бюджету не надходять кошти у вигляді пайових внесків», - сказав Сергій Білан.

Він підкреслив, що зараз вже встановлено низку забудовників, які свідомо завдали місцевим бюджетам збитків у різних регіонах. Наприклад, у столиці встановлено підприємство, яке при будівництві торгового центру в Святошинському районі не заплатило 2,5 мільйона гривень внесків. У результаті вжитих працівниками податкової міліції заходів, компанія уклала договір з Київською міською державною адміністрацією і зараз зазначений збиток повністю відшкодовано. Ще одна фірма, яка будує житлові будинки, за згаданою вище схемою ухилилася від сплати 15,7 мільйона гривень внесків. За цим фактом відкрито кримінальне провадження та вживається заходів щодо стягнення грошей до місцевого бюджету.

За словами Першого заступника голови ДФС, тільки за останні два тижні відкрито п'ять кримінальних проваджень за фактами таких порушень.

«Проблема, безумовно, має загальнодержавний характер. Але податкова міліція чітко розуміє шляхи її вирішення і вже зараз у взаємодії з Державною архітектурно-будівельною інспекцією України забезпечує реальне наповнення бюджетів регіонів», - наголосив Сергій Білан.

 

З початку 2016 року платникам відшкодовано понад 36 млрд. грн. ПДВ

З початку року на рахунки платників (станом на 01.06.2016) відшкодовано податку на додану вартість у розмірі 36 млрд. грн. Це на 68,1%, або на 14,6 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

У травні 2016 року на рахунки платників відшкодовано майже 6,7 млрд. грн. ПДВ, що на 34,6%, або 1,7 млрд. грн. перевищує відшкодування цього податку у травні минулого року.

«Відшкодування ПДВ платникам відбувається у нормальному режимі. Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування вносяться до відповідного реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку. Ці реєстри розміщені на порталі ДФС. До того ж, на сайті Державного казначейства України розміщено перелік платників, яким відшкодовано ПДВ протягом звітного місяця», - зазначив директор Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Олексій Лишенко.

Нагадаємо, що заява на бюджетне відшкодування ПДВ на рахунок платника та в рахунок погашення зобов’язань та боргу по платежах до Державного бюджету подається до 20 числа місяця, наступного за звітнім.

Заява на бюджетне відшкодування у разі відповідності критеріям, визначеним у п.200.19 Податкового кодексу України надходить до першого Реєстру, а у разі не відповідності цим критеріям – до другого Реєстру. Далі триває камеральна перевірка зазначених сум бюджетного відшкодування (до 30 календарних днів), а також, за наявності обставин, визначених п.200.11 Податкового кодексу, – документальна перевірка (до 25 робочих днів). Надалі ДФС протягом 5 робочих днів надає висновок Державному казначейству України, а Казначейство протягом 5 операційних днів перераховує кошти платнику.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Напередодні свят запорізькі оперативники викрили підпільний цех з розливу коньяку та горілки

 У Запоріжжі в рамках операції "Акциз-2016" та розслідування кримінального провадження за ст.204 КК України ліквідовано підпільний цех з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв.

Його викриттю передувало встановлення факту продажу в одному з кафе Запоріжжя фальсифікованої алкогольної продукції за значно заниженою ціною. Співробітники оперативних підрозділів ГУ ДФС у Запорізькій області провели перевірку, яка показала, що алкоголь поставлявся зловмисником. Він пропонував напої у асортименті, при цьому не пред'являючи на них жодних документів.

Днями оперативники викрили нелегальне виробництво цієї продукції. Воно розташовувалося в боксі одного з автокооперативів обласного центру. Організував "виготовлення" коньяку та горілки місцевий мешканець. Готову продукцію він постачав до однієї з торговельних мереж Запорізької області під виглядом відомих брендів – виробників горілки на коньяку.

На "виробництві" та за місцем проживання організатора оперативники провели обшуки. Усього вилучено 1,8 тисяч літрів фальсифікованих алкогольних напоїв, 268 пляшок готової продукції, обклеєних марками акцизного податку з ознаками підробки, 90 літрів спирту в пластикових ємностях різного об’єму, допоміжне обладнання для виготовлення алкогольних напоїв і фурнітуру.

Загальна сума вилученого становить понад 520 тисяч гривень. Слідчі дії тривають.

 

Запорізькі землекористувачі поповнили місцеві бюджети на 342 мільйони гривень

З початку 2016 року до місцевих бюджетів надійшло понад 342 мільйонів гривень плати за землю. Цей показник на 107 мільйонів перевищив рівень надходжень аналогічного періоду 2015 року. Найбільші суми перерахували підприємства-юридичні особи – 305 мільйонів гривень. Фізичні особи сплатили 37 мільйонів гривень.

В цілому по Запорізькій області зафіксоване значне зростання рівня сплати за землю. Начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін пов'язує цю тенденцію з дією трьох чинників.

По-перше, встановленням органами місцевого самоврядування нових ставок земельного податку та розмірів орендної плати. 

По-друге, дією підвищеного коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі. 

По-третє, позитивною взаємодією з органами місцевої влади щодо залучення до оподаткування нових платників цього податку, 

Крім того, Олексій Кавилін акцентував на тому, що відбувається укладання додаткових договорів оренди до вже  діючих.

За прогнозами податківців дія цих факторів дозволить бюджетам громад наприкінці року отримати додаткові 326 мільйонів гривень лише від юридичних осіб, яких на сьогодні в регіоні понад 9,5 тисячі.

У розрізі територій найбільші суми плати за землю отримали бюджети Запоріжжя – майже 154 мільйони гривень, Енергодара – близько 44 мільйонів. Платники Бердянського району сплатили майже 25 мільйонів гривень, Мелітопольського – більш ніж 21,5 мільйона гривень, Василівського – 13,5 мільйона гривень, Якимівського – на 12 мільйонів та Пологівського – на 10,5 мільйона.

 

Губернатор та голова Запорізької обласної ради нагородили працівників фіскальних органів

Керівництво Запорізької області відзначило працівників фіскальної служби регіону.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації вручив медалі "За розвиток Запорізького краю" начальнику Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексію Кавиліну та першому заступнику начальника ГУ ДФС Олені Фоменко. Грамотами ЗОДА Костянтин Бриль відзначив сумлінну працю та професіоналізм податківців. У вітальній промові губернатор наголосив на високих показниках надходжень до бюджетів усіх рівнів, що забезпечуються щоденною працею співробітників обласного апарату, районних інспекцій та Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі.

Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак нагородив орденом "За заслуги перед Запорізьким краєм" ІІІ ступеня полковника податкової міліції, першого заступника начальника ГУ ДФС Дмитра Кучерова та першого заступника начальника ГУ ДФС Олену Фоменко. Очільник облради підкреслив вагомий особистий внесок керівництва та працівників фіскального відомства у соціально-економічний розвиток Запорізької області.

 

Запорізьким аграріям роз'яснили проблемні аспекти електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку

Цьогорічні новації в адмініструванні акцизного податку та податку на додану вартість стали основною темою семінару для бухгалтерів агропідприємств, організаторами якого виступили Головне управління ДФС у Запорізькій області та обласний осередок громадської організації "Всеукраїнський бухгалтерський клуб". Захід проходив за підтримки Запорізького національного університету.

В ході зустрічі фахівці фіскальної служби виокремили коло основних питань щодо змін у законодавстві та розтлумачили офіційну позицію ДФС України стосовно кожного з них. Представники підприємств аграрного сектора отримали докладні роз'яснення різних аспектів оподаткування реалізації пального, умов оподаткування для сільськогосподарських підприємств та платників єдиного податку четвертої групи.

– Оскільки система електронного адміністрування акцизного податку впроваджена, передусім, з метою контролю над реалізацією палива, передбачена сувора адміністративна відповідальність за порушення норм законодавства. Поряд із цим не є учасником цієї системи лише кінцевий споживач, – відзначила головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Оксана Бугакова.

Продовжили семінар питання адміністрування податку на додану вартість у підприємств-сільгоспвиробників. Як підкреслила заступник начальника відділу адміністрування ПДВ, контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Ірина Мотрук, у цьому році законодавцем здійснено кардинальне реформування цього податку: впроваджені система електронного адміністрування ПДВ та нова форма декларації, змінився порядок заповнення накладних тощо. Фахівці фіскальної служби області доповіли про всі новації,  докладно зупинились на аспектах, які потребували роз'яснення для сільгоспвиробників, зокрема, умови реєстрації платником ПДВ, порядок подання декларації та розподіл податкового кредиту з ПДВ агровиробниками.

Також доповідачі зауважили на типових помилках, які допускають платники у використанні спецрахунків. Крім того, учасникам семінару нагадали, що платники мають можливість переглядати в режимі он-лайн рух коштів на рахунках за допомогою веб-порталу ДФС України. Там же розміщені інформаційні та консультаційні матеріали.

Під час заходу бухгалтери разом із фахівцями ДФС у форматі діалогу розглянули різні ситуації із оподаткуванням акцизним податком та ПДВ на підприємствах.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.