Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 06.07.2016

6.07.2016, 16:10    просмотров: 810

 

З 1 липня фізичні особи  - власники нерухомості та землі починають сплату податку на нерухоме майно та плати за землю 

Згідно отриманих повідомлень-рішень із сумами податків, податок на нерухомість та плату за землю  необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, тобто до 30 серпня 2016 року. 

Крім житлових будинків, прибудов до них, квартир, котеджів, кімнат у багатосімейних (комунальних) квартирах, садових і дачних будинків, також будуть обкладати податком об'єкти нежитлової нерухомості - готельні, офісні торгові будівлі, гаражі, будівлі промислові та склади, будівлі для публічних виступів (казино, гральні будинки), господарські (присадибні) будівлі.

Отже, громадяни, які проживають (зареєстровані) у м. Бердянськ  та є  власникам квартир площею понад 120 квадратних метрів, будинків з прибудовами, загальною площею понад 300 квадратів, квартир і приватних будинків, площа яких у сумі перевищує 420 квадратних метрів доведеться сплатити податок до міського бюджету. А ось власники квартири і будинки, загальна площа яких перевищує 300 і 500 квадратних метрів, сплатять податок в розмірі 25 тис.грн.

 

За словами начальника Бердянської ОДПІ Михайла Буймістера з початку року мешканці Бердянська та Бердянського району сплатили до бюджетів  міста та сел 719 тис. грн податку на нерухоме майно. До  бюджету міста спрямовано 651 тис. грн., до міських бюджетів району  -  68 тис. грн.  

 

По м. Бердянськ ставка податку на нерухомість становить 0,1%,  по сільськім радам Бердянського району ставки від 0,1 % до 1 % від розміру мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня звітного року), за кожний квадратний метр загальної площі.  

 

Також звертаємося до громадян, які не отримали податкові повідомлення-рішення на сплату податку на нерухомість  або податку на землю! Для отримання  повідомлень-рішень або врегулювання виникаючих питань по сплаті податків прохання звертатися до Бердянської ОД ПІ за адресою м.Бердянськ, пр. Праці, 20. Графік роботи щоденно, крім вихідних днів, з 9-00 до 18-00, п’ятниця – до 16-45,  обідня перерва з 13-00 до 13-45. З питань податку на нерухоме майно звертатися до каб.209, з питань податку на землю до каб. 218.      

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

У Запоріжжі викрито озброєних "металістів", які конвертували тіньову виручку в долари

У Запоріжжі співробітники оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Запорізькій області викрили незаконну схему по заготівлі та реалізації брухту чорних металів і конвертації отриманих коштів у долари.

У рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 Кримінального Кодексу (ухилення від сплати податків, зборів), було встановлено, що зловмисники організували у Запоріжжі незаконний пункт прийому, схову та збуту металобрухту. Для того, щоб надати своїй діяльності вигляду легальної, використовували документи з реквізитами двох компаній. Металобрухт збувався на адресу місцевих металообробних підприємств.

Отримані від незаконної діяльності кошти, конвертувалися у долари США і використовувалися у тіньовому секторі економіки.

У результаті проведених обшуків оперативники виявили та вилучили майже 17 тисяч доларів США, документи і бланки про постачання брухту чорних металів, печатки, кліше, комп'ютерну техніку, півтори тисячі тонн металобрухту на 5,2 мільйона гривень, а також пістолет Safari mini, патрони до вогнепальної зброї, автомат МКМ-072.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 213 КК (порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом). Слідчі дії тривають.

 

Запорізькі митники викрили факт ввезення до Німеччини легованої сталі під виглядом феросиліцію

Одне з приватних підприємств Запоріжжя експортувало до Німеччини 240 тонн феросиліцію. Про це службові особи підприємства повідомили Запорізьку митницю ДФС, вказавши загальну вартість товару – понад 53 тисяч євро.

Але у ході проведення митної перевірки зовнішньоекономічних операцій запорізькі митники отримали матеріали від митних органів Німеччини, на основі яких було встановлено, що фактично за кордон вивезено інший товар, а саме – відходи легованої сталі. Оскільки легована сталь значно багатіша за вмістом інших металів на відміну від феросиліцію, до складу якого зазвичай входять залізо та кремній, оподатковується вона за іншими ставками. На вивезення такого товару встановлено експортне мито у розмірі 15% від його вартості. Отже від оборудки запорізького підприємства бюджет України майже не втратив 126 тисяч гривень митних платежів. 

За даним фактом Запорізькою митницею ДФС у відношенні керівника підприємства заведено справу про порушення митних правил за ст. 485 МК України, а саме – за заявлення митному органу під час митного оформлення неправдивих відомостей про товар, що призвело до ухилення від сплати обов'язкових митних платежів.

Зазначимо, санкція цієї статті передбачає накладення на правопорушника адмінстягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Усього з початку року Запорізькою митницею ДФС виявлено 177 порушень митного законодавства України громадянами та суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності на суму майже 29 мільйонів гривень..

 

Влада та агросектор об’єднуються у боротьбі з тіньовою економікою: обговорення проекту меморандуму

Перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олена Фоменко та начальник юридичного управління Руслан Рачинський взяли участь у обговоренні проекту меморандуму про взаємодію та партнерство з платниками податків у сфері агросектору, ініціатором якого стала обласна державна адміністрація.

Зустріч проходила під головуванням губернатора Запорізької області. Костянтин Бриль наголосив на тому, що результатом об’єднання зусиль органів влади та підприємців має стати детінізація економіки в агросекторі нашого регіону. Це дозволить забезпечити своєчасне виконання програм соціально-економічного розвитку області. Крім того, партнерство на основі взаємної довіри сприятиме легалізації трудових відносин, правомірності декларування зерна, своєчасному надходженню коштів до бюджету.

Олена Фоменко запевнила представників сільгосппідприємств у тому, що основна мета проведення в області операції "Урожай-2016" полягає саме у виявленні несумлінних платників податків, які застосовують протиправні схеми, здійснюють незаконну конвертацію виручки, а також чинять протиправний вплив на сумлінних суб’єктів господарювання. І в цій роботі Запорізька обласна державна адміністрація та фіскальна служба розраховують на підтримку з боку аграріїв.

Учасники обговорення мали можливість висловити своє бачення організаційних форм взаємодії та визначити попередні формулювання тексту меморандуму для подальшого його вдосконалення.

 

Мелітопольські оперативники викрили дві незаконні АЗС

Днями співробітники оперативного управління Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області в рамках операції "Акциз-2016" виявили дві автозаправні станції, на яких відбувалась торгівля паливно-мастильними матеріалами без необхідних дозвільних документів.

У результаті операції було вилучено 20 тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 440 тисяч гривень. У даних діях вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Прес-служба ДФС повідомляє

На Волині викрито схему незаконного ввезення промислових товарів. Вилучено ТМЦ на 4,2 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Волинської області в рамках проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.28 і ч.3 ст.212 КК України спільно з прокуратурою області викрито групу осіб, які організували масштабну схему по незаконному переміщенню товарів народного споживання в Україну без сплати митних платежів.

Встановлено, що учасники угрупування ввозили товари в Україну як "в чорну", так і з використанням схеми "піджаків". Ввезені товари накопичували та реалізовували на території декількох областей України без сплати належних платежів.

Зокрема, організатори створили схему, відповідно до якої група осіб на власних мікроавтобусах переміщувала товари з Польщі через "зелений" коридор Волинської митниці. При цьому товари декларували виключно для власних потреб і перевозили їх партіями вагою до 50 кілограмів і вартістю до 500 євро (що дозволяє не сплачувати митні платежі).

Друга група осіб, користуючись заступництвом співробітників Львівської митниці, ввозила товари в Україну з використанням мікроавтобусів, які за документами були порожні. Після цього товари потрапляли на склади в Києві, Київській області та Одесі. Із складів товари реалізовували дрібнооптовими партіями в різні області країни.

Під час розслідування кримінального провадження проведено обшуки за місцями проживання, в транспортних засобах і складських приміщеннях, які належать організаторам вказаної схеми.

За результатами обшуків виявлено і вилучено велику партію товарів, ввезених на територію України з порушенням митного законодавства, підготовлених до відправки замовникам в різні регіони країни. Серед таких товарів: автозапчастини, комплектуючі до комп'ютерної техніки, радіолокаційні системи, медичне устаткування, електронні системи сигналізації, парфумерія тощо. Орієнтовна вартість вилучених товарів складає 4,2 млн. грн.

Постановою Луцького міського суду на вилучений товар накладено арешт.

Крім того, було проведено три обшуки в складських приміщеннях, розташованих в Києві, Київській області та Одесі, за результатами яких було виявлено відеоносії інформації про факти відвантаження товарів, вантажні митні декларації, інвойси, чорнові записи.

Також було проведено обшук у посадовця Львівської митниці. В результаті обшуку за місцем його проживання виявлено і вилучено 104,5 тисячі гривень, майже 39,5 тисяч доларів США, 10,3 тисячі злотих, 815 євро, а також золоті прикраси вагою близько 50 грам та каміння бурштину великої фракції.

Слідчі дії тривають.

 

На Волині попереджено незаконне ввезення на територію України товарів на суму понад 3,3 млн. гривень

Працівниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС в зоні митного контролю митного поста «Ягодин» Волинської митниці ДФС ініційовано проведення огляду транспортного засобу, який згідно з товаросупровідними документами переміщував вантаж «одяг та речі, які були у використанні» на адресу одного з підприємств Київської області.

У результаті огляду зазначеного транспортного засобу виявлено незадекларований вантаж: новий одяг, взуття, шкіряні ремені, щітки та дитяча косметика загальною вагою 4,2 т.

Попередня оціночна вартість незадекларованого вантажу складає близько 3,3 млн. гривень.

За вказаним фактом складено протокол про порушення митних правил за ст. 482 Митного кодексу України (Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем).

На теперішній час вживаються заходи щодо встановлення посадових осіб Волинської митниці, причетних до організації незаконного переміщення товарів через митний кордон України.

 

У Чернівецькій області за вимагання грошових коштів затримано митного брокера

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернівецькій області затримано «на гарячому» митного брокера, який вимагав та одержав від громадянина грошові кошти у сумі 150 дол. США за зменшення митних платежів при митному оформленні легкового автомобіля.

Вказані кошти призначалися для передачі працівникам Чернівецької митниці.

Наразі митному брокеру повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Чернівецькій області встановлюються службові особи Чернівецької митниці ДФС, за сприяння яких митний брокер реалізовував власні протиправні наміри, та проводиться збір доказової бази.

Вказаним особам планується оголосити про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). 

 

Діяльність конвертцентру з обігом 2 млрд. грн. припинила податкова міліція Житомирщини

Працівниками податкової міліції Житомирської області в ході розслідування кримінального провадження за статтями 212, 364 і 366 Кримінального кодексу України припинено діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який надавав послуги з формування незаконного податкового кредиту, конвертації та переведення безготівкових коштів у готівку суб’єктам господарювання реального сектору економіки декількох областей.

Встановлено, що організатори «конверту», - громадяни України, - отримували безготівкові грошові кошти від легальних підприємств за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (у тому числі при здійсненні експортно-імпортних операцій), надані послуги та виконані роботи. Кошти надходили на розрахункові рахунки підконтрольних СГД, знімалися готівкою учасниками центру, після чого передавалися замовникам -посадовим особам реального сектору економіки.

Загальний обіг проконвертованих коштів за  2015-2016 роки склав понад 2 млрд. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 333 млн. гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів, на підставі ухвал суду проведено 10 обшуків в офісних приміщеннях та за адресами проживання фігурантів центру.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 5 тис. доларів США готівкою, 359 печаток підприємств (8 – нерезидентів), 2 штампи, 31 факсиміле, 3 системні блоки, 25 ноутбуків, 8 мобільних телефонів, електронні носії інформації, чорнові записи та бухгалтерські документи.

На розрахункові рахунки суб’єктів господарської діяльності із залишком коштів у сумі 141 тис. гривень накладено арешт.

Слідчі дії тривають.

 

З 1 липня пенсії у розмірі до 10 740 грн. не оподатковуються

З 1 липня поточного року не оподатковуються суми пенсій, що не перевищують десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року, для осіб, які втратили працездатність (у 2016 році – це 10740 гривень).

Такі зміни запроваджено у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій». Про це розповів директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

«Податком на доходи фізичних осіб та військовим збором не оподатковуються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону), розмір яких не перевищує у розрахунку на місяць 10740 гривень. Якщо ж громадянин отримує пенсію більшу за встановлену норму, то сума перевищення оподатковуватиметься за ставкою 18% та 1,5% відповідно», – зазначив Павло Дроняк.

При цьому, пояснив посадовець, не оподатковуватимуться також пенсії, які отримуються учасниками бойових дій, інвалідами війни та особами, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Загалом від оподаткування пенсій у минулому році до відповідних бюджетів надійшло майже 1,08 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб. За 6 місяців цього року сплачено 341,1 млн. гривень.

У зв’язку з нововведеннями в ДФС до кінця року очікують надходження ПДФО від оподаткування пенсій у розмірі майже 36 млн. гривень.

 

Викрито міжрегіональний конвертаційний центр з обігом понад 198 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Луганської області в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.27 і ч.1 ст.205 КК України припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території декількох областей, а також в м. Києві.

Встановлено, що організатори «конверту», - громадяни України, - без наміру здійснення статутної діяльності створили та зареєстрували низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності, через які здійснювали обготівкування коштів.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки склав понад 198 млн. грн., ймовірні втрати бюджету складають 33 млн. гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів на підставі ухвал суду проведено 6 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 14 печаток, комп’ютерну техніку, чорнові записи та фінансово-господарську документацію, 3 магнітні банківські картки та електронний носій інформації.

На розрахункових рахунках транзитно-конвертаційних підприємств заблоковано 501 тис. гривень.

Тривають слідчі дії.

 

На Волині внутрішньою безпекою ДФС затримано на хабарі двох посадовців Володимир-Волинської ОДПІ

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Волинській області спільно з працівниками УСБУ у Волинській області та прокуратури Волинської області затримано «на гарячому» керівника відділу Володимир-Волинської ОДПІ та його заступника, які вимагали та одержали від підприємця неправомірну вигоду у сумі 2,2 тисячі гривень за перереєстрацію останнього із загальної системи оподаткування на платника єдиного податку другої групи.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України). 

Наразі тривають першочергові слідчі дії та вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

 

З незаконного обігу вилучено авіазапчастини на суму понад 31 млн. грн.

Працівниками податкової міліції м. Києва в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України викрито та припинено незаконну діяльність посадових осіб підприємства, пов’язану з поставкою запчастин та приладів військової та цивільної авіації.

Встановлено, що вказані товари були ввезені без митного оформлення та в подальшому реалізовувалися на авіазаводи України, в тому числі за державні кошти.

Встановлено, що службові особи вказаного підприємства протягом 2014-2016 років незаконно сформували податковий кредит з ПДВ від підприємств з ознаками транзитності та фіктивності, які, в свою чергу, були зареєстровані на підставних осіб за грошову винагороду.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податку на додану вартість на суму понад 4,4 млн. грн.

За результатами обшуків у приміщеннях, які використовувалися для здійснення незаконної діяльності виявлено та вилучено авіазапчастини на суму понад 31 млн. гривень, готівку (706 тис. гривень, 261 тис. російських рублів, 875 доларів США), 4 штампи, комп’ютерну техніку, мобільний телефон та фінансово-господарську документацію.

На рахунки фіктивних підприємств накладено арешт.

Слідчі дії тривають.

 

У ДФС обговорили особливості функціонування українського авторинку

Актуальні питання діяльності українського авторинку та шляхи його подальшого розвитку обговорювалися під час робочої зустрічі представників ДФС та Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів. Зустріч стала продовженням серії виробничих нарад фахівців служби з галузевими організаціями та підприємствами для оперативного вирішення спірних моментів, які виникають в учасників ринку, та визначення законодавчих норм, які потребують змін та доопрацювання.

У рамках напрацювання законодавчих змін до податкового та митного законодавства, над яким наразі працюють фахівці служби, під час зустрічі автоімпортери мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції, спрямовані на покращення як функціонування авторинку, так і збільшення надходжень до бюджету.

Так, зокрема, одним з дискусійних питань стало повернення до практики використання сертифікатів відповідності стандартам при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться на територію України з метою вільного обігу.

Законодавчими нормами з 1 січня поточного року обов’язкову сертифікацію транспортних засобів було відмінено, і на сьогодні у митниць відповідно до вимог Митного кодексу відсутні підстави вимагати сертифікат як документ, що підтверджує дотримання встановлених законом обмежень.

У той же час згідно із Законом транспортні засоби, що ввозяться в Україну, повинні відповідати екологічними нормам не нижче рівня     «ЄВРО-5», а рівень екологічних норм, якому має відповідати за конструкцією транспортний засіб, зазначається в сертифікаті відповідності, виданому згідно із законодавством України.

З метою вирішення законодавчої колізії фахівці ДФС звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням надати доручення відповідним міністерствам щодо визначення доцільності контролю митницями сертифіката відповідності, виданого згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, та, у разі прийняття відповідного рішення, вжити заходів щодо внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», якими передбачити подання цього документа митницям при здійсненні митного оформлення транспортних засобів відповідно до Митного кодексу.

«Наразі вже ведуться перемовини з Мініфраструктури щодо надання доступу окремим працівникам митниці, які здійснюють митне оформлення,  до державного реєстру сертифікатів відповідності транспортних засобів, що дозволить митницям контролювати цей процес. Однак остаточне вирішення цієї проблеми можливе лише за умови внесення відповідних законодавчих змін», – наголосив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко.

Учасники зустрічі також обговорили застосування спеціальних правил оподаткування діяльності з постачання вживаних транспортних засобів, придбаних у фізичних осіб, які не є платниками податку, згідно з договорами передання права власності на ці товари, особливості захисту прав інтелектуальної власності, спірні моменти у визначенні класифікації товарів тощо.

На завершення зустрічі фахівці ДФС акцентували увагу представників асоціації на можливості доопрацювання окремих законодавчих норм та закликали до активної участі у роботі робочих груп з напрацювання змін до податкового та митного законодавства.

 

У червні 2016 р. державі відшкодовано 104,5 млн. грн. збитків по справі з транзиту газу

Працівниками податкової міліції Центрального офісу розслідується кримінальне провадження, зареєстроване у серпні 2015 року за ч.3 ст. 212 КК України стосовно посадових осіб одного з державних підприємств.

Встановлено, що дані посадові особи, зловживаючи службовим становищем, у 2013 році здійснили завищення тарифів на послуги з транзиту природного газу територією України.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податку на прибуток у сумі 1,5 млрд. гривень.

За результатами вжитих заходів протягом червня 2016 року державі відшкодовано збитки на суму 104,5 млн. гривень.

 

На Запоріжжі вилучено металобрухту на 5,2 млн. грн.

Працівниками податкової міліції Запорізької області в ході розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України припинено злочинну діяльність групи осіб, які організували незаконний пункт прийому, зберігання та збуту металобрухту підприємствам м. Запоріжжя з використанням реквізитів фіктивних підприємств.

На підставі ухвали суду проведено 3 обшуки в офісному приміщенні, за місцями зберігання і збуту металобрухту.

В ході проведення слідчих дій з незаконного обігу вилучено 16,9 тис. доларів США готівкою, 1,5 тис. тонн металобрухту чорного металу орієнтовною вартістю 5,2 млн. гривень, 5 одиниць комп’ютерної техніки, пістолет «Safari mini», 50 набоїв для травматичної зброї, автомат МКМ-072, 4 печатки і 3 кліше підприємств, чорнові записи та документацію.

Вилученні матеріальні цінності знаходяться під охороною працівників податкової міліції.

 

Сергій Білан: З незаконного обігу вилучено паливно-мастильних матеріалів на 90 млн. гривень

У рамках спецоперацій «Акциз-2016» та «Рубіж-2016», а також слідчо-оперативних заходів підрозділами податкової міліції з незаконного обігу вилучено 5,4 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 90 млн. грн. Припинено діяльність 12 незаконних виробництв ПММ. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан в інтерв’ю газеті «Бізнес».

«Після минулорічних масштабних заходів ми фактично перекрили канали контрабандного ввезення паливно-мастильних матеріалів. Також була ліквідована схема ухилення від сплати акцизного податку шляхом підміни підакцизного митного коду нафтопродуктів при імпорті платформату і реформату. В результаті від ввезення цієї продукції в бюджет уже надійшло близько 60 млн грн. акцизу», – зазначив Сергій Білан.

За його словами, податкова міліція сьогодні активно працює над перекриттям каналів незаконного ввезення палива малими партіями. Так, зокрема, наприкінці травня в одному з райцентрів Херсонщини під час обшуків в місцях зберігання та реалізації ПММ було вилучено бензин, дизпаливо та обладнання майже на 1 млн. гривень. Частина вилученого була ввезена незаконно, походження решти – внутрішні тіньові схеми.

Крім того, за словами Першого заступника Голови ДФС, припинено й нелегальний випуск палива, яке призначалося для реалізації через мережі заправок відомих брендів. Незаконне виробництво було виявлено у березні та листопаді минулого року.

Як з’ясувалося, паливо виготовлялося зі специфічних хімічних компонентів та без будь-яких дозволів та ліцензій. При цьому компоненти, як правило, імпортувалися або виготовлялися без сплати акцизного податку.

«Після розслідування кримінальних проваджень матеріали направили в суд для розгляду. Уже винесено обвинувальний вирок у відношенні одного з обвинувачених, йому призначено покарання у вигляді штрафу з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виробництва. Решта справ ще розглядаються», – розповів Сергій Білан.

Особам, притягнутим до кримінальної відповідальності, інкримінується незаконне виробництво понад 100 т бензину високооктанових марок і зберігання понад 280 т незаконно виготовлених (з порушенням відповідних норм і стандартів) нафтопродуктів.

Для виявлення об’єктів можливого виготовлення контрафактного палива податковою міліцією також здійснюється аналіз діяльності суб’єктів, які постачають хімічні компоненти палива залізницею на станції, де немає нафтохімічних виробництв.

«Податкова міліція в 2015-2016 роках перевірила 30 таких підозрілих залізничних станцій. І це було обгрунтовано - ми припинили незаконне виробництво контрафакту в Київській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях», – підкреслив Сергій Білан.

 

Роман Насіров взяв участь у нараді з представниками СУП

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров взяв участь у нараді під головуванням Прем’єр-міністра України з представниками Спілки Українських Підприємців (СУП). Під час зустрічі сторони обговорили пропозиції підприємців щодо стимулювання виробництва українських товарів, збільшення їх експорту, а також вирішення деяких проблемних питань підприємництва. Пропозиції стосувалися в тому числі сфери митного оформлення та сфери оподаткування.

Коментуючи подію, Роман Насіров наголосив на важливості подібних заходів. «Для ефективного функціонування ринку необхідно створювати оптимальні умови для розвитку бізнесу. Ми це розуміємо, тому активно впроваджуємо реформи в митній та податковій сферах. Вони спрямовані на спрощення митних процедур, удосконалення сервісів, налагодження ефективного діалогу між платниками податків та службою. Для оптимізації обслуговування великих платників податків також створено Офіс великих платників податків», - зауважив Голова ДФС.

За його словами, мета реформ – не тільки забезпечити збільшення фіскальних надходжень до державного бюджету, але й спростити бюрократичні процедури, налагодити взаємодію з платниками податків та мінімізувати безпосереднє втручання працівників служби у діяльність бізнесменів.

Роман Насіров додав, що наразі в Україні перебувають експерти Митної та прикордонної служби США. Їхня місія – проаналізувати роботу української митниці та сформувати план необхідних реформ. У подальшому відбудеться практична реалізація цього плану.

«ДФС буде максимально сприяти роботі американських експертів та надавати всю необхідну інформацію», - підкреслив очільник служби. 

 

Роман Насіров зустрівся з Оціночною групою Митної та прикордонної служби США

Відбулася зустріч керівництва Державної фіскальної служби України і Оціночної групи Митної та прикордонної служби США. У зустрічі взяв участь Голова ДФС Роман Насіров.

Під час зустрічі Роман Насіров повідомив представникам американської місії про процес реформування української митниці та діяльність митних органів, оптимізацію роботи фіскальної служби, а також результати реформ за останній рік. 

«Останнім часом відбулися значні зміни у роботі не лише митних органів, але і всієї служби. Якщо ж зосереджуватися на митниці, варто підкреслити збільшення митних надходжень. Це відбулося завдяки ефективній боротьбі з контрабандою, в тому числі контрабандою палива, та  підвищенню контролю за об’єктивністю визначення митної вартості», - зазначив очільник відомства.

Голова ДФС наголосив, що ДФС має чіткій план дій реформування митниці. «Водночас ми відкриті до міжнародної співпраці та пропозицій. Міжнародний досвід є вкрай важливим для успішного реформування митниці».

Роман Насіров висловив впевненість, що співпраця між Україною та США в митній сфері буде продуктивною та подякував американській стороні за допомогу у модернізації та розвитку митних органів України.

Місія сполучених Штатів Америки буде працювати в Україні з  30 червня по 13 липня 2016 року та оцінюватиме роботу української митниці. За результатами роботи експерти сформують план дій реформ і розпочнуть їх реалізацію.

 

Сергій Білан: Першочерговим завданням на сьогодні є реформа податкової міліції

Реформування податкової міліції, що наразі проходить у рамках інституційної реформи ДФС, на сьогодні є питанням номер один. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час робочої наради в ГУ ДФС у місті Києві.

«ДФС підготовлено концепцію створення Служби фінансових розслідувань. Для нас дуже важливими є як кадрова складова, адже служба не буде повноцінною без професіоналів, так і підходи до роботи, що базуються на аналітиці», – зазначив Сергій Білан.

За його словами, основним критерієм оцінки діяльності підрозділів податкової міліції визначено економічний ефект. Зокрема, ефект від роботи столичної податкової міліції за перше півріччя цього року склав понад 700 млн. грн., що становить понад два мільйони гривень на одного оперативного працівника.

«Водночас поряд з відшкодуванням збитків у кримінальних провадженнях і стягненням до бюджету коштів з вигодонабувачів конвертаційних центрів не менш важливо залучати до відповідальності реальних організаторів, а не лише знаходити підставних директорів фіктивних підприємств. Адже цим ми зможемо запобігти появі нових конвертів», – наголосив Сергій Білан.

Особлива увага також приділяється й протидії кримінальним правопорушенням у митній сфері. Так, з початку року у Києві виявлено 5 центрів мінімізації митних платежів. Під час розслідування кримінальних поводжень цієї категорії накладено арешт на майно на загальну суму близько 302 млн. гривень.

Сергій Білан наголосив, що оперативні підрозділи ДФС і надалі вживатимуть усіх заходів для того, щоб створити тіньовому бізнесу максимально невигідні умови для існування.

 

Ігор Скороход: Завдяки податковій міліції Києва до місцевого бюджету сплачено майже дев'ять мільйонів гривень пайових внесків

За півроку співробітники податкової міліції міста Києва домоглися сплати до місцевого бюджету майже дев'яти мільйонів гривень пайових внесків. Про це заявив перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби в м. Києві Ігор Скороход.

За його словами, виявлено 143 підприємства, які при будівництві та реконструкції об'єктів нерухомості не сплатили або сплатили не в повному обсязі суми пайового внеску до місцевого бюджету. Зазначені підприємства за останні кілька років ввели в експлуатацію об'єкти нерухомості площею понад п'ять тисяч квадратних метрів.

«Станом на сьогодні до Київської міської державної адміністрації відправлено 169 запитів з об'єктів нерухомості щодо встановлення фактів несплати пайової участі. Загалом у результаті вжитих заходів сплачено до місцевого бюджету 8 мільйонів 700 тисяч гривень», - наголосив Ігор Скороход.

 

Внутрішньою безпекою ДФС виявлено протиправні дії з боку службової особи ГУ ДФС у Одеській області

У лютому – червні поточного року співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС задокументовано факт отримання хабара керівником структурного підрозділу слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Одеській області.

Так, під час здійснення заходів, спрямованих на виявлення фактів вчинення співробітниками слідчих підрозділів ГУ ДФС в Одеській області корупційних правопорушень Головним управлінням внутрішньої безпеки отримано від директора приватного підприємства заяву про вимагання від нього неправомірної вигоди за закриття кримінального провадження відкритого за фактами ухилення від сплати податків даного підприємства та не перешкоджання подальшій підприємницькій діяльності суб’єкта.

За наданими внутрішньою безпекою матеріалами прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ст. 368 КК України «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». 

У подальшому, 23.06.2016 співробітниками ГУВБ ДФС спільно із працівниками Генеральної прокуратури України та співробітниками ГУ БКОЗ СБ України затримано на «гарячому» начальника відділу СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області під час отримання ним від директора приватного підприємства другої частини неправомірної вигоди у розмірі 3 тис. доларів США.

Встановлено, що загальна сума отриманої службовою особою неправомірної вигоди становить 4,6 тис. доларів США.

На сьогодні проводиться комплекс слідчих та розшукових дій спрямованих на встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та осіб причетних до протиправної діяльності.

 

Внутрішньою безпекою ДФС затримано хабарників на Дніпропетровщині

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України та прокуратури Дніпропетровської області затримано «на гарячому» двох працівників Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Службові особи податкової інспекції  вимагали та одержали від фізичної особи підприємця неправомірну вигоду у сумі 15 тисяч гривень за не донарахування штрафних санкцій під час проведення документальної перевірки його господарської діяльності.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України). 

Наразі тривають першочергові слідчі дії.


Партнерские новости:


Загрузка...

Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.