Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 13.07.2016

13.07.2016, 17:50    просмотров: 1695

 

Від бердянських платників з початку року до держбюджету надійшло 10,4 млн. грн. військового збору

З початку року бердянські платники податків сплатили до державного бюджету 10364 тис.грн. військового збору, що на 1001,7 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року – повідомив начальник Бердянської ОДПІ Михайло Буймістер. З них 9,356 тис. грн.. надійшло від платників м. Бердянськ, що перевищує надходження минулого року на 728,1 тис. грн. Платники Бердянського району сплати до бюджету 1008,1 тис. грн. військового збору, що на 273,6 тис.грн. більше, ніж торік.

Нагадаємо, що ставка збору складає 1,5 відсотків від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового Кодексу, тобто доходи, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. 

 

Прес-служба ДФС повідомляє

Оціночна група митної та прикордонної служби США ознайомилась з системою навчання українських митників на Хмельниччині

Оціночна група митної та прикордонної служби США ознайомилась з роботою Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС. Американські партнери висловили неабияке зацікавлення системою функціонування цього сучасного навчального центру і наголосили на посиленні подальшої  співпраці.

«Хмельниччина унікальна в плані поєднання можливостей для підготовки фахівців митної справи, адже тут окрім Департаменту спецпідготовки та кінологічного забезпечення ДФС, який віднедавна отримав статус Регіонального навчального та кінологічного центру Всесвітньої митної організації, знаходиться Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Тому наші слухачі, а це митники, податківці і прикордонники, спільно відпрацьовують можливі нештатні ситуації, аби в практичній роботі надійно захистити український кордон», – зазначив на зустрічі з іноземними партнерами директор Департаменту СПКЗ ДФС Андрій Войцещук.

На зустрічі головну увагу було приділено можливостям підрозділів кінологічного забезпечення в упередженні протиправного обігу зброї, наркотиків, валюти, тютюну, а наразі й бурштину-сирцю, застосуванню новітніх технологій у протидії незаконному вивезенню за кордон культурної спадщини, у тому числі з використанням можливостей Інтерполу щодо пошуку викрадених культурних цінностей як джерела фінансування міжнародного тероризму. У зв‘язку з цим американським гостям було презентовано новий спеціальний посібник Департаменту за даною тематикою з врахуванням зниклих предметів історії та культури під час воєнних дій у Сирії та Іраку.

Ще одним цікавим відкриттям для американських гостей стало знайомство з новітнім інформаційним порталом з напряму протидії корупції, який  дозволяє отримувати етичну оцінку та анонімне анкетування щодо ставлення посадових осіб до цього явища. Крім того, розроблена фахівцями Департаменту програмна платформа дозволяє моделювати практичні ситуації з використанням 3-Д технологій.

Представники Оціночної групи також ознайомилися з результатами дворічної співпраці подільських митників з Департаментом енергетики США в плані контролю за обігом товарів подвійного використання та військової техніки. Загалом на сьогодні тут реалізують низку міжнародних програм, зокрема, з Місією Європейського Союзу у наданні прикордонної допомоги, з Посольством США в Україні щодо експортного контролю нерозповсюдження ядерної зброї, з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі в охороні навколишнього середовища і запобіганні незаконному транскордонного обороту небезпечних відходів та інших транскордонних екологічних правопорушень.

На завершення візиту директор департаменту Андрій Войцещук передав американським колегам низку пропозицій щодо сприяння у реформуванні митної системи і висловив вдячність за дієву і конструктивну співпрацю. 

 

Трубопрокатна компанія ухилилася від сплати 11,8 млн. грн. податку на прибуток

Працівниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи товариства, яке здійснює діяльність у сфері трубопрокату, не сплатили до бюджету 11,8 млн. гривень податку на прибуток.

З даною метою протягом 2011-2012 років ними були документально оформлені взаємовідносини з фіктивним підприємством.

 

У ДФС обговорили можливості покращення діяльності фармацевтичної галузі

Оподаткування підприємств фармацевтичного ринку та головні аспекти їх діяльності стали основними темами обговорення під час зустрічі фахівців ДФС з представниками Асоціації «Виробники ліків України». Зустріч відбулася за ініціативою фіскальної служби для налагодження діалогу з представниками галузі та пошуку компромісних шляхів вирішення проблемних питань.

Активне обговорення серед присутніх викликало питання сплати мита та податку на додану вартість при ввезенні в Україну обладнання, устаткування, матеріалів, субстанцій та допоміжних речовин, які не виробляються в державі резидентам謬¬¬¬ − виробниками лікарських засобів для власних потреб. За словами фармацевтів, на сьогодні існуюча ситуація створює неконкурентні умови для вітчизняних та іноземних виробників.

У свою чергу посадовці фіскальної служби зазначили, що ДФС виступає за створення рівних умов ведення бізнесу для всіх учасників ринку і у рамках своєї компетенції докладає всіх зусиль для досягнення цієї мети. Однак, питання зміни умов оподаткування товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту є таким, що стосується  формування державної податкової та митної політики, а  ДФС відповідно до свого положення лише реалізує політику у сфері державної митної справи.

Враховуючи це представникам бізнесу було також запропоновано внести свої пропозиції на розгляд Міністерства фінансів як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової та митної політики.

Розглянули в ДФС й пропозиції представників фармацевтики щодо відновлення дії норми про повернення виручки в іноземній валюті на рахунки резидентів через 180 днів (замість існуючих 90 днів) з дати митного оформлення продукції, що експортується. Однак зазначене питання належить до компетенції Національного банку України, а тому ДФС не має можливості ініціювати такі законодавчі зміни, водночас розгляне їх при надходженні.

Дещо дискусійним виявилося питання щодо встановлених та визначених Кабінетом Міністрів України обсягів квот етилового спирту для виробництва лікарських засобів. На думку представників фармацевтичної галузі, такі квоти необхідно відмінити, однак в ДФС цю ідею вважають такою, що потребує поглибленого опрацювання.

За словами посадовців, повна відміна квот сприятиме збільшенню контрафактної продукції, оскільки будуть відсутні заходи контролю за обігом спирту за ставкою акцизного податку у розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.  Учасники дискусії дійшли згоди, що для врегулювання зазначеного питання механізм формування квот необхідно переглянути.

Під час зустрічі також розглядалися питання щодо відшкодування податку на додану вартість підприємствам ринку фармацевтики, дії та повноваження податкової міліції тощо.

Загалом, за статистикою ДФС, підприємствами фармацевтичної галузі у І півріччі поточного року до зведеного бюджету сплачено 2,2 млрд. грн. податкових платежів при загальній сумі надходжень від підприємств різних галузей – 238,8 млрд. грн. Митних платежів (імпорт) зазначеними підприємствами сплачено 1,5 млрд. грн. при 104,5 млрд. грн. в цілому по Україні.

При цьому на одного працюючого робітника цієї галузі припадає 12,7 тис. грн. сплачених податків (за даними І кварталу 2016 року) при середньому по Україні 9,4 тис. гривень.

Детальніше з інформацією щодо сум сплачених податків до зведеного бюджету у розрізі видів діяльності, у тому числі підприємствами фармацевтичної галузі, можна ознайомитисятут.

 

Україна та Білорусь узгодили спільний план боротьби з митними правопорушеннями

За результатами зустрічі Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та Голови Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрія Сенька було підписано План практичних заходів митних органів України та Республіки Білорусь у правоохоронній сфері на ІІ півріччя 2016 року.

«Одним із пріоритетів у роботі українських та білоруських митників залишається боротьба з контрабандою та іншими митними правопорушеннями. Завдяки злагодженій взаємодії наших митників попереджено значну кількість порушень митних правил. Ми очікуємо, що реалізація цього Плану сприятиме збільшенню спільних заходів та поглибленню співробітництва двох відомств у митній сфері», - прокоментував підписання документу Роман Насіров.

За його словами, План передбачає інформаційно-аналітичну взаємодію, обмін досвідом та підвищення кваліфікації кадрів, а також  проведення практичних заходів, спрямованих на припинення незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, обороту контрафактних товарів, незаконного переміщення валютних цінностей, незаконного обігу тютюнових виробів та алкогольної продукції, незаконного переміщення товарів і транспортних засобів поза митним контролем та незаконного переміщення поза пунктами пропуску митного кордону сільськогосподарської продукції.

Крім того, за результатами зустрічі сторони підписали ще два документи – Протокол зустрічі делегації Державної фіскальної служби України  на чолі з Головою Романом Насіровим з делегацією Державного митного комітету Республіки Білорусь на чолі з Головою Юрієм Сеньком та Систему попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на білорусько-українському кордоні з метою підтримки ритмічності її перетину на рівні митних і прикордонних служб України та Республіки Білорусь.

«Співпраця українського та білоруського відомства є хорошим прикладом ефективної взаємодії. Ми маємо багато місць взаємодії, які будуть корисні обом сторонам. Зокрема, це стосується попередження митних правопорушень та створення додаткових бар’єрів для порушників. Впевнений, це тільки початок нашої плідної співпраці. ДФС має намір розвивати взаємодію з білоруською митницею і надалі», - наголосив Роман Насіров.

 

Роман Насіров: Україна та Білорусь поглиблюють співпрацю у митному напрямі

11 липня відбулася зустріч Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з Головою Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрієм Сеньком з метою обговорення актуальних питань співробітництва митних служб двох держав.

Під час зустрічі сторони позитивно оцінили стан виконання Протоколу зустрічі делегації Державної фіскальної служби України з делегацією Державного митного комітету Республіки Білорусь від 1 березня 2016 року.

Зокрема, для забезпечення спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-білоруському кордоні ДФС затверджено склад української частини спільної українсько-білоруської робочої групи. Перше засідання цієї  робочої групи відбулося 22 квітня 2016 року в пункті пропуску «Нові Яриловичі - Нова Гута».

«Сьогодні ми вийшли на якісно новий рівень співробітництва між митними відомствами обох країн. Завдяки тісному співробітництву вдалося покращити роботу спільних пунктів пропуску, тим самим спростивши процедуру перетину кордону і створивши зручні умови для переміщення громадян», - зазначив Голова ДФС Роман Насіров.

Він також наголосив, що сьогодні інформаційний обмін у рамках проекту «PRINEX» здійснюється на належному рівні, що підтверджує звірка даних переданої попередньої інформації за перший квартал 2016 року.

Крім того, сторони підтримали ініціативи один одного щодо розробки спільних заявок на проекти технічної допомоги в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство», спрямовані на оснащення автодорожніх пунктів пропуску на спільному кордоні інспекційно-доглядовими комплексами, розвиток митної інфраструктури.

«ДФС готова до подальшого спільного просування і реалізації проектних пропозицій. Ми направили на розгляд білоруської сторони  декілька проектних заявок щодо оснащення автомобільних пунктів пропуску скануючими системами, які дозволять оглядати товар, не розвантажуючи його з автомобілів», - повідомив Роман Насіров.

Також для забезпечення скоординованих дій митних і прикордонних відомств України та Республіки Білорусь у разі виникнення черг в пунктах пропуску під час зустрічі було підписано Систему попереднього оповіщення про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-білоруському кордоні для забезпечення його безперебійного перетину, перерозподілу потоків легкового та вантажного транспорту залежно від завантаження пунктів пропуску.

«Система попереднього оповіщення  спрямована на те, щоб значно підвищити пропускну спроможність на кордоні та зменшити час проходження митних і прикордонних процедур. Завдяки таким заходам вдасться збільшити пасажиро- та товаропотоки, а також посприяти розвитку туризму», - додав Голова ДФС.

 

Роман Насіров зустрівся з представниками МВФ

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з представниками технічної місії Податково-бюджетного департаменту МВФ, яка на теперішній час перебуває в Україні з метою оцінки реформи фіскальної служби.

Метою візиту технічної місії МВФ є перегляд Плану дій, який був розроблений минулого року, та оцінка виконання попередніх рекомендацій МФВ у сфері фіскальної політики.

«Представники місії Міжнародного валютного фонду оцінюватимуть зміни, які відбулися у діяльності ДФС. Протягом візиту вони вивчатимуть план проведення реформ фіскальної служби та нададуть практичні рекомендації щодо удосконалення діяльності податкових органів», - прокоментував візит технічної місії МВФ Голова ДФС Роман Насіров.

«Переконаний, що плідна співпраця між нашими органами допоможе прискорити реформу фіскальної служби та покращити якість надання послуг платникам податків», - додав він. 

Податковою міліцією м. Києва викрито конвертцентр з обігом понад 600 млн. грн.

Працівниками податкової міліції м. Києва в рамках розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 та ч.ч.1,3 ст.212 КК України припинено діяльність „конвертаційного центру”, організованого групою осіб, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Схема конвертації полягала в наступному: безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки, в тому числі підприємств-імпортерів, надходили на рахунки транзитно-конвертаційних суб’єктів господарювання у вигляді оплати за роботи або послуги. Після цього дані кошти з використанням підміни придбаної та реалізованої номенклатури товарів конвертувались та знімались готівкою учасниками центру для передачі замовникам за винятком 10-11%.

Загальний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки склав понад 600 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають понад 100 млн. гривень.

Проведено 7 обшуків в офісах і за місцями проживання фігурантів центру та їх транспортних засобах, де вилучено 131 тис. гривень готівкою, 5 печаток (у т.ч. підприємства-нерезидента), комп’ютерну техніку та фінансово-господарську документацію, що свідчить про їх протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії.

 

У Києві виявлено незаконно ввезену японську оргтехніку вартістю понад 12 млн. грн.

Працівниками податкової міліції м. Києва розслідується кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України відносно службових осіб підприємства, яке є офіційним дистриб’ютором однієї з відомих торгових марок японської оргтехніки.

В рамках даного розслідування припинено незаконну схему ввезення на митну територію України продукції даної торгової марки поза митним контролем через невстановлених фізичних осіб без сплати відповідних митних платежів.

Встановлено, що в подальшому оргтехніку реалізовували через підприємство, в податковій звітності якого придбання вказаного товару відображалось від підприємств з ознаками фіктивності.

За результатами обшуків, проведених в м. Києві в офісному та складських приміщеннях вилучено грошові кошти в сумі 30 тис. дол. США та 150 тис. грн.; комп’ютерну техніку, яка містить дані бухгалтерського обліку; первинні бухгалтерські документи, чорнові записи щодо ймовірного походження вказаної оргтехніки.

Крім того, оглянуто і описано наявний на складі товар на суму понад 12 мільйонів гривень.

Тривають слідчі дії.

 

З початку року до бюджету надійшло 5,2 млрд. грн. військового збору

За оперативними даними протягом січня-червня 2016 року до бюджету сплачено 5,2 млрд. грн.. військового збору. Про це повідомила заступник директора департаменту – начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко.

За її словами, цього року фіксується зростання сплати військового збору порівняно з відповідним періодом минулого року на 20 відс. Тоді платники сплатили майже 4,1 млрд. грн., а протягом всього минулого року – 9,2 млрд. грн. У 2014 році, коли у серпні  було впроваджено сплату збору, на потреби армії надійшло 2,5 млрд. гривень.

«Враховуючи ситуацію на сході нашої країни платники сумлінно сплачують військовий збір. До того ж і ставка 1,5% є не надто високою. На підвищення рівня надходжень також вплинули заходи з детінізації економіки, зокрема, виявлення робітників, які отримують зарплатню «в конвертах» без сплати податків, а також підвищення рівня мінімальної зарплатні», – зазначила Тетяна Федченко.

Посадовець також нагадала, що платниками збору є фізичні особи як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Збір сплачується з усіх доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Не є платниками військового збору громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.) та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України.  

 

Романа Насірова обрано Президентом Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА)

Вперше в історії Україна очолить Внутрішньо-європейську організацію податкових адміністрацій (ІОТА). Голову Державної фіскальної служби України Романа Насірова обрано Президентом ІОТА.

На 20-му засіданні Генеральної Асамблеї Організації представники 46 податкових відомств світу підтримали кандидатуру Романа  Насірова на посаду Президента ІОТА.

Коментуючи своє обрання на посаду Президента Організації, Роман Насіров наголосив, що для України це важлива подія: «Для України – це величезна подія. Ми очолюємо IOTA вперше. Наступного року у нашої країни є можливість отримати всі переваги проведення засідання Генеральної Асамблеї, яке за правилами організації проводиться в державі Президента IOTA. Ми вдячні за цю можливість, за визнання нашого досвіду і професіоналізму».

Він підкреслив, що Україна зробила вибір на користь Європейської спільноти, європейських цінностей та свобод, саме тому визнання та довіра європейських колег є надзвичайно важливими для української держави.

«Ми готові використовувати досвід інших країн для поліпшення нашої власної податкової системи. Але ми також будемо раді поділитися власними досягненнями та здобутками із європейськими колегами, зокрема, в сфері електронізації сервісів», - додав Голова ДФС.

«Ми розуміємо всю важливість розширення міжнародних контактів у податковій сфері для вдосконалення діяльності вітчизняної фіскальної служби. Україна готова поглиблювати співпрацю у цій сфері та на прикладі інших країн вдосконалювати власну податкову систему. Членство в ІОТА надає нам можливість долучатись до процесів обміну інформацією, підвищувати професійний рівень працівників податкової служби шляхом участі у заходах організації та обмінюватися досвідом з іншими країнами», - зазначив Голова ДФС під час виступу на засіданні Генеральної Асамблеї.

Говорячи про пріоритетні завдання роботи Організації на наступний рік, Роман Насіров акцентував увагу на трьох аспектах: удосконаленні  контролю за дотриманням податкового законодавства та збиранням податків; розвитку сервісів для платників податків та зниження адміністративного навантаження; зменшенні витрат на податкове адміністрування.

«Ми вбачаємо своє завдання у координації членів IOTA у подальшому ефективному забезпеченні співробітництва між податковими адміністраціями у європейському регіоні та підтримці їх розвитку. Наша основна мета – продовжити курс на поглиблення кооперації між європейськими країнами у податковій сфері та стимулювати міжвідомчу взаємодію», - підсумував Голова ДФС. 

 

Вилучено 20 тонн тканин вартістю 5 млн. грн., які були незаконно ввезені в Україну

Працівниками податкової міліції Львівської області в ході проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України викрито схему незаконного ввезення на територію України товарів народного споживання.

Встановлено, що через міжнародний пункт пропуску „Шегині” ввозилися товари подрібненими партіями. При цьому «кур’єри», які використовували мікроавтобуси марки „VW” і „Mersedes Sprinter”, декларували ввезення товару виключно для власних, сімейних потреб, не пов’язаних із веденням підприємницької діяльності, користуючись допустимими законодавством нормами ввезення товару без його розмитнення.

Далі товари накопичували в спеціалізованих місцях, розташованих в прикордонних зонах, з метою їх подальшого транспортування та збуту в інші регіони України.

У м. Львові працівниками податкової міліції було оглянуто вантажний автомобіль „Renault”, яким користувалися фігуранти провадження для перевезення товарно-матеріальних цінностей до м. Харкова.

За результатами огляду виявлено та вилучено 20 тонн тканини в рулонах (виготовлені із натуральних і синтетичних волокон), виробництва Республіки Туреччина, загальною орієнтовною вартістю 5 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

 

Роман Насіров зустрівся з керівником FAD IMF Хуаном Торо

У рамках 20-го засідання Генеральної Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) в м. Бухарест (Румунія) Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з начальником Управління податкового адміністрування Податково-бюджетного департаменту МВФ Хуаном Торо.

Під час зустрічі сторони торкнулися теми реформування фіскальної служби та перспектив подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Крім того, Роман Насіров та Хуан Торо  обговорили черговий візит Технічної місії Податково-бюджетного департаменту Фонду до України, який відбудеться у найближчий понеділок.

«Ми розуміємо, що проведення реформ є важливим чинником стійкого зростання України та запорукою майбутньої макроекономічної стабільності. Державна фіскальна служба реалізує низку необхідних реформ, які були узгоджені з МВФ та є необхідною умовою для отримання фінансової підтримки з боку організації», - заявив Роман Насіров.

Він наголосив, що ДФС здійснює низку заходів для боротьби з корупцією, підвищення контролю над порушенням податкового законодавства, створює та покращує сервіси для платників податків. 

 

Власники нерухомості вже сплатили 14 млн. гривень податку на нерухоме майно

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості надіслано близько 400 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. До сплати визначено податку на загальну суму понад 200 млн. грн. Про це повідомив директор департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у м. Києві – 19 млн. грн., Хмельницькій – 14 млн. грн.  та Івано-Франківській – 11 млн. грн. областях.

«Станом на 4 липня платниками вже сплачено 14 млн. грн. податку на нерухомість. Нагадаю, що податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Павло Дроняк.

Посадовець також підкреслив, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2015 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховувався на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад, але не більше 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на звітний період, - на житлову та 1% - нежитлову нерухомість.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовувалася ставка податку, складали:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

Нагадаємо, у 2016 році внесено зміни в порядок нарахування податку на нерухомість, тому у 2017 році платники сплачуватимуть за свою нерухомість вже за новими правилами. 

 

Внутрішньою безпекою ДФС під час одержання хабара у сумі 125 тис. грн. затримано керівника відділу центрального апарату ДФС

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки та  Генеральної прокуратури затримано «на гарячому» керівника відділу центрального апарату ДФС, яка вимагала від працівника регіонального підрозділу Державної фіскальної служби кошти в сумі 10 тис. доларів США за непритягнення останнього до відповідальності за результатами службового розслідування.

Хабарницю затримано під час отримання частини коштів в сумі 125 тис. гривень. Встановлено, що першу частину неправомірної вигоди вона отримала раніше.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України). 

З метою відшкодування збитків нанесених державі, встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочинів та додаткових обставин кримінальних правопорушень, проводяться слідчі дії.

Дмитро Донець: ІОТА – унікальний майданчик для обміну досвідом податкових адміністрацій Європи

Представники Державної фіскальної служби України беруть участь у  20-ій Генеральній Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА), яка проходитиме 7-8 липня у м. Бухарест (Румунія).

«Для нашої делегації можливість діалогу з представниками податкових адміністрацій країн Європи та світу є унікальною для обміну досвідом та налагодженню зв’язків. Досвід роботи українських податківців викликає зацікавленість у міжнародних колег», - зазначив Дмитро Донець, директор Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС.

Темою 20-ої Генеральної Асамблеї ІОТА буде «Електронне адміністрування податків». «На сучасному етапі розвитку міжнародного співробітництва тема електронізації податкових сервісів та автоматичного обміну інформацією країнами-учасниками ІОТА є надзвичайно актуальною. Автоматичний обмін інформацією – це один з дієвих інструментів міжнародного співробітництва в напрямі запобігання фінансової злочинності», - повідомила Зінаїда Кукіна, керівник Управління міжнародного співробітництва ДФС, яка у складі української делегації бере участь у роботі Асамблеї.

Нагадаємо,  ІОТА – це міжнародна організація, завдання якої полягає у забезпеченні співробітництва між податковими адміністраціями у європейському регіоні та підтримка їх розвитку відповідно до індивідуальних потреб кожної адміністрації.

 

ДФС не втручається у фінансову політику власників територій, на яких розміщені місця митного оформлення

Комплекс послуг, які надаються на території місця доставки власниками цих територій, та вартість надання таких послуг визначається суб’єктами господарювання та не відноситься до компетенції органів ДФС. Митниця не має жодних законодавчих повноважень впливати на фінансову політику суб’єктів, на територіях яких розташовуються місця митного оформлення. Про це повідомив заступник директора департаменту організації митного контролю ДФС Олександр Центнарук під час дискусійного майданчику, організованого виданням «Ділова столиця».

Як пояснив посадовець, митне оформлення товарів органами ДФС здійснюється безпосередньо на територіях або в приміщеннях підприємств, які останні згідно із законодавством безоплатно надають митницям у тимчасове користування. При цьому до адміністративних послуг, які надаються митниками, не належать послуги щодо в’їзду, перебування у місцях митного оформлення, проведення навантажувально-розвантажувальних робіт тощо. Відповідно, до встановлених власником підприємства цін на такі послуги ДФС не має жодного відношення.

«Працівники митниці митне оформлення здійснюють як у пунктах пропуску на кордоні, так й у так званих місцях доставки на митній території всередині країни. Це – відкриті для всіх суб’єктів господарювання місця, обладнані складами тимчасового збереження, митними складами різних типів – відкритими або закритими тощо. На території цих місць і розміщуються підрозділи митного оформлення, а також представники інших державних органів», – розповів Олександр Центнарук.

За його словами, на сьогодні на території України функціонують 239 місць доставки, у 215 з яких розташовані підрозділи митного оформлення.

Посадовець також зазначив, що у митному законодавстві немає такого поняття як «митний термінал». Водночас Митним кодексом України передбачено провадження виду господарської діяльності з відкриття та функціонування вантажного митного комплексу (ВМК). Сьогодні фахівці ДФС працюють з проектом наказу про вантажні митні комплекси та новими стандартами та вимогами до них, що дозволить залучити суб’єктів господарювання до облаштування таких комплексів. 

 

Делегація ДФС візьме участь у 20-й Генеральній Асамблеї ІОТА

Делегація ДФС на чолі з Головою ДФС Романом Насіровим візьме участь у 20-ій Генеральній Асамблеї Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА), яка проходитиме 7-8 липня у м. Бухарест (Румунія).

У роботі Генеральної Асамблеї візьмуть участь голови податкових адміністрацій країн-членів ІОТА, посадові особи Європейського Союзу, представники міжнародних організацій, а також фахівці з податкових питань та запрошені гості.

Темою 20-ої Генеральної Асамблеї ІОТА буде «Електронне адміністрування податків».

Нагадаємо,  ІОТА – це міжнародна організація, завдання якої полягає у забезпеченні співробітництва між податковими адміністраціями у європейському регіоні та підтримка їх розвитку відповідно до індивідуальних потреб кожної адміністрації.

Основною метою ІОТА є стимулювання багатосторонньої допомоги, обмін інформацією та кооперацією між членами ІОТА через постійний форум для податкових адміністрацій, проведення навчання, організація конференцій, семінарів, видання публікацій, надання технічної допомоги з урахуванням інтересів країн – членів ІОТА.

Співробітництво України з ІОТА триває з 1999 року, а у вересні 2003 року під час 7-ої Генеральної Асамблеї ІОТА, яка відбувалася у м. Таллін (Естонська Республіка), було схвалено рішення щодо набуття Україною асоційованого членства в Організації (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2004 № 784).

У травні 2006 року в м. Будапешті під час 10-ої Генеральної асамблеї ІОТА у результаті голосування абсолютною більшістю голосів Україну було прийнято у повні члени організації. Повне членство в ІОТА затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року № 582.

 

Оціночна група Митної та прикордонної служби США вивчала можливості експертних підрозділів ДФС

Оціночна група Митної та прикордонної служби США у рамках перебування в Державній фіскальній службі України відвідала Спеціалізовану лабораторію з питань експертизи та досліджень. У ході візиту начальник СЛЕД ДФС Юлія Шадевська ознайомила іноземних гостей зі структурою та основними напрямами діяльності Лабораторії.

На зустрічі головну увагу було приділено можливостям експертних підрозділів ДФС щодо застосування новітніх технологій досліджень, виявлення небезпечних складових у товарах, зокрема, у харчових продуктах. Також розглядалися основні аспекти співпраці Спеціалізованої лабораторії з правоохоронними органами, контролюючими установами та іншими державними органами.

Представники Оціночної групи ознайомились з особливостями дослідження підакцизних товарів – нафтопродуктів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Іноземні колеги, зокрема, цікавилися методами ідентифікації наркотичних засобів, психотропних сполук та їх прекурсорів, а також здійсненням контролю за обігом інших небезпечних речовин.

З цього приводу начальник Лабораторії зазначила, що, починаючи з 2008 року, експертами СЛЕД ідентифіковано 89 нових синтетичних сполук, виявлених переважно в міжнародних поштових відправленнях з Китаю, Ірландії, Бельгії, Іспанії, Болгарії, Литви, Латвії, Італії та інших країн.

«Такі досягнення стали можливими завдяки співпраці ДФС з Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Як результат - на сьогоднішній день переважна більшість нових синтетичних психотропних речовин законодавчо віднесена до контрольованих переліків», – підкреслила Юлія Шадевська.

На завершення візиту посадовець  подякувала американським колегам за приділену увагу та висловила впевненість у дієвій та продуктивній співпраці між експертними підрозділами ДФС і Митною та прикордонною службою США.

 

ДФС є лідером по оприлюдненню наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних

За результатами громадського моніторингу щодо стану виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у форматі відкритих даних» Державна фіскальна служба України займає першу позицію в ТОП-11 органів центральної влади, які повністю виконали зазначену Постанову (data.gov.ua/news/громадський-моніторинг-щодо-стану-виконання-постанови-кабінету-міністрів-україни-від-21-жовтня;http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/68054/Jak_organy_vlady_ne_vykonaly_Postanovu_pro).

 

В Електронному кабінеті платника з’явилися нові сервіси

З 1 липня поточного року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (cabinet.sfs.gov.ua). Так, платники мають можливість  підготувати, заповнити та надіслати звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді:

податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи;

податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за ф. 1-ДФ);

звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

повідомлення про прийняття працівника на роботу.

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Завдяки доопрацюванню ЕКП в частині подання звітності кількість користувачів зазначеного сервісу збільшилась вдвічі та станом на 06.07.2016 складає 1,8 млн.осіб.

Нагадуємо, що вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, а також безкоштовно в АЦСК Інформаційно - довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).

 

До основного складу мобільних груп попередньо відібрано кандидатів, - Роман Насіров

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров повідомив про вжиті відомством заходи щодо створення 20 мобільних груп з попередження та виявлення фактів порушень законодавства з питань державної митної справи.

«Для формування мобільних груп керівництвом профільних Департаментів ДФС проведено прозору процедуру попереднього відбору кандидатів серед працівників, які виявили бажання бути залученими до роботи у мобільних групах. Це високопрофесійні працівники з досвідом роботи, націлені на результат та здатні приймати оперативно виважені рішення», - поінформував Роман Насіров.

На даний момент матеріали особових справ кандидатів направлено для проведення антикорупційної перевірки до підрозділів внутрішньої безпеки, після чого буде прийматись остаточне рішення щодо придатності та допустимості кандидата для роботи в складі мобільних груп.

 «Наразі очікується рішення Кабінету Міністрів України про призначення керівника Центру. Саме на нього покладено обов’язок щодо формування Центру та затвердження складу мобільних груп, визначення посадових обов’язків їх членів та забезпечення практичної реалізації заходів, направлених на виконання покладених Урядом на ці підрозділи завдань», - додав Роман Насіров. 

 

У ДФС пройшли учбові заняття для майбутніх співробітників мобільних груп, - Роман Насіров

Упродовж двох днів у ДФС проводились учбові заняття для співробітників, які будуть залучені до роботи у Міжвідомчому цільовому центрі та мобільних групах. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він наголосив, що під час навчань відпрацьовувалась взаємодія й координація дій між  усіма співробітниками. Також до проведення занять були залучені представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

«Під час занять у ході жвавої дискусії обговорювались основні питання щодо здійснення митного контролю та оформлення товарів, пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються громадянами, виявлення та документування порушень митних правил», - зазначив Роман Насіров.

 За результатами проведених навчань майбутнім членам мобільних груп були роздані методично-роз’яснювальні матеріали, які стануть у нагоді при виконанні покладених на групи багатоцільових завдань.

 

Торговці електронною апаратурою ухилились від сплати майже 15 млн. грн. ПДВ

Працівниками податкової міліції Центрального офісу внесено відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення, що кваліфікується за ч.3 ст.212 КК України.

Встановлено, що посадові особи підприємства, яке здійснює в спеціалізованих магазинах роздрібну торгівлю електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку і зображення, ухилились від сплати 14,9 млн. грн. ПДВ, оформивши у 2016 році документально, без фактичного проведення, операції з придбання послуг із страхування.

У І півріччі до зведеного бюджету надійшло 307,1 млрд. гривень

За оперативними даними у січні-червні 2016 року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) 307,1 млрд. грн., що на 69,8 млрд. грн., або на 29,4 відс. більше січня-червня 2015 року. До державного бюджету забезпечено 241,9 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 65,2 млрд. гривень.

Довідково: надходження (збір) до зведеного бюджету у січні-червні 2016 року склали 343,2 млрд. грн. (+79,3 млрд. грн., або + 30,0 відс. до січня-червня 2015 року), у т. ч. до державного бюджету –278,1 млрд. гривень.

Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету склали 241,9 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 106,9 відс., додатково забезпечено 15,7 млрд. гривень.

У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – 102,9 відс. (+2,3 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (сальдо) – 124,4 відс. (+6,6 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 111,7 відс. (+2,8 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 106,0 відс. (+1,4 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств  – 113,1 відс. (+2,8 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 119,3 відс. (+2,5 млрд. грн.), ввізного мита – 102,3 відс. (+0,2 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 168,2 відс. (+1,9 млрд. грн.) тощо.

У розрізі основних платежів у січні-червні 2016 року приріст до відповідного періоду 2015 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 31,2 відс. (+19,2 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування  (сальдо) – на 44,9 відс. (+10,4 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – на 31,8 відс. (+6,5 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 44,8 відс. (+7,8 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств –11,8 відс. (+2,6 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 48,0 відс. (+ 5,6 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 47,4 відс. (+5,0млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,5 раза (+2,8 млрд. грн.), екологічного податку – на 16,9 відс. (+ 101,7 млн. грн.) тощо.

З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 36,1 млрд. грн. податку на додану вартість.

Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 62,3 млрд. гривень.

 

Бізнес – омбудсмен: Серед державних органів ДФС найбільше дослухаються до наших порад

Понад рік роботи в нашій країні інститут бізнес-омбудсмена довів свою ефективність та спроможність допомогти бізнесу вирішувати свої проблеми та налагодив достатньо ефективну комунікацію з владними інституціями. Про це йдеться в інтерв’ю Бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети виданню «Все про бухгалтерський облік».

Омбудсмен зазначив, що з початку роботи майже одразу до його офісу почали надходити скарги підприємців. На сьогодні  офіс отримав майже тисячу скарг в основному від представників малого та середнього бізнесу. За фактами скарг відкрито понад 500 і вже завершено 375 розслідувань. На думку Альгірдаса Шемети, зважаючи на специфіку українського законодавства це дуже позитивний результат.

«На початок червня ми видали 281 рекомендацію, з них 70% органами державної влади виконано. Державна фіскальна служба один з лідерів по виконанню рекомендацій омбудсмена – 72%» - повідомив Альгірдас Шемета.

Частина скарг викликана недосконалістю законодавства і значна частина порад офісу омбудсмена спрямована саме на цю проблематику. 


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.