Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

18.06.2013, 09:43    просмотров: 2360

Митна декларація пасажира на території СНД матиме єдиний стандарт

Для громадян країн СНД готують спрощення документації, необхідної для перетину кордону. Планується, що митна декларація пасажира на території СНД матиме єдиний стандарт, що полегшить формальності для громадян, які подорожують між країнами Співдружності.   Формат відповідної декларації та правила її заповнення були погоджені сьогодні, 11 червня, в ході 57-го засідання Ради керівників митних служб країн СНД (РКМС СНД) в Херсоні. 

Окрім цього, під час засідання обговорювалися питання підвищення якості митного контролю в межах СНД. Так, країни-учасники Співдружності готуються підписати протокол про обмін інформацією між митними службами, а також координуватимуть зусилля у боротьбі з несанкціонованим реекспортом товарів. 

Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко у вітальному слові до учасників засідання наголосив, що Рада керівників митних служб вже майже два десятки років є ефективним механізмом налагодження співпраці та координації взаємодії митних служб держав-учасниць СНД в галузі митної політики. 

«Я впевнений, що наші спільні дії, спрямовані на вдосконалення митних процедур та сплати митних платежів та митного контролю шляхом аналізу, роботи з базами даних, оперативного обміну інформацією дозволять і в подальшому забезпечувати баланс між тим, щоб митний контроль був необтяжливим для бізнесу та громадян, проте ефективним як інструмент захисту національних інтересів у сфері міжнародної торгівлі», - підкреслив Міністр у своєму зверненні. 

По завершенню засідання було підписано низку двосторонніх документів про розвиток співробітництва між Міністерством доходів і зборів України та митними службами Російської Федерації та Білорусії. 

Зокрема, з Державним митним комітетом Республіки Білорусь підписано меморандум про наміри щодо взаємодії під час проведення в Білорусії чемпіонату світу з хокею. Змагання, нагадаємо, пройдуть у 2014 році. 

З російськими ж колегами українські фахівці митної справи узгодили оновлений план спільних заходів з розвитку співробітництва, в тому числі у напрямку здійснення митного контролю громадян, що планують відвідати Олімпійські ігри «Сочі-2014». 

Нагадаємо, Рада керівників митних служб держав - учасниць СНД є постійно діючим органом галузевого співробітництва Співдружності Незалежних Держав, діяльність якого спрямована на забезпечення координації взаємодії митних служб у галузі митної політики, гармонізацію митного законодавства і створення єдиних митних послуг. До складу Ради входять керівники митних служб держав-учасниць СНД.

 

ГУ Міндоходів у Запорізькій області повідомляє

Майже 200 млн. грн. земельного податку сплатили запорізькі платники

За п'ять місяців поточного року від плати за землю до місцевих бюджетів від фізичних і юридичних осіб надійшло 193 млн. грн., що у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 10,3 млн. грн. більше.

Аби мати повну картину про тих, хто користується землею і сплачує податки, фахівці Головного управління Міндоходів у Запорізькій області провели звірки із сільськими і селищними радами, територіальними органами Держземагенства і районних відділень фонду держмайна України. Як результат, виявлено 36 суб'єктів господарювання, які безоплатно користувалися 257 гектарами землі. Всіх їх залучено до оподаткування, бюджет додатково отримав понад півмільйона гривень податку.

Є в області й така категорія господарників, хто користується землею, але тривалий час не сплачує податок на землю. Як важіль впливу на боржників-вилучення землі і передача її платоспроможним платникам. Тільки протягом січня-травня поточного року вилучено 5,5 га землі і перерозподілено її між тими суб'єктами господарювання, хто буде вчасно розраховуватися із бюджетом.

 

На Запоріжжі встановлено майже 30 фактів продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім

За грубе порушення норм законодавства та нехтування дитячим здоров'ям за січень-травень 2013 року 29 власників торгових точок позбулися ліцензій на право реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів та сплатили штрафні санкції.

З початку року у сфері торгівлі алкоголем і тютюном працівники ГУ Міндоходів провели 52 перевірки суб'єктів господарювання. За їхніми результатами встановлено 59 порушень та донараховано санкцій на суму майже 360 тисяч гривень.

Усього з початку року було анульовано понад 580 ліцензій, видано нових – 6756, з яких 3462 – на право продажу алкоголю, 3294 – тютюновими виробами.

Як зазначають фахівці ГУ Міндоходів області, сфера обігу цієї групи товарів перебуватиме під ретельним контролем, особливо на предмет дотримання підприємцями вимог законодавства, що забороняє реалізацію алкогольної та тютюнової продукції особам, які не досягли 18 років.

Так, наприклад, працівниками ГУ Міндоходів у Запорізькій області спільно зі співробітниками Жовтневого райвідділу ЗМУ ГУМВС України у Запорізькій області в магазині, що знаходиться на території Жовтневого району, встановили факт продажу алкоголю та сигарет підлітку, який не досяг 18-річчя. Про порушення законодавства складено протокол про адміністративне правопорушення та акт перевірки, до порушника застосовано фінансову санкцію в розмірі 6800 гривень та анульовано ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Усього у Запорізькій області надходження від плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до місцевого бюджету склали майже 13 мільйонів гривень.

 

Здійснено 70 перевірок у рамках антикорупційного законодавства

Саме таку кількість перевірок за п’ять місяців поточного року провели співробітники управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області. За їхніми результатами внесено 56 подань щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку працівників. За припущені порушення до 45 співробітників застосовані заходи дисциплінарного впливу, в тому числі одну особу звільнено. Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними 43 працівникам винесено офіційні застереження. 

У рамках антикорупційної програми посилено вимоги до працівників ГУ Міндоходів у Запорізькій області щодо їх протиправних посягань. Хабарництво та зловживання службовим становищем, як відомо, караються законом. Порушуючи антикорупційне законодавство, до державних службовців можуть бути застосовані дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

Проведено понад 260 бесід та лекцій на антикорупційну тематику

У січні-травні поточного року фахівці управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області перевірили 111 кандидатів на посади в органи Міндоходів області. За результатами перевірок відносно 4 осіб прийнято рішення про відмову у призначенні. З метою попередження та запобігання проявам корупції в колективах органів Міндоходів області проведено 263 бесіди та лекції на антикорупційну тематику. 

Внаслідок реорганізації податкової та митної служб управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області провадить відповідно до закону оперативно-розшукову діяльність, а також досудове розслідування в межах наданих законом повноважень, вживає заходи щодо відшкодування завданих державі збитків; запобігання та протидії контрабанді, боротьби з порушеннями митних правил на митній території України; забезпечує у ГУ Міндоходів області та його територіальних органах безпеку діяльності, а також державних службовців і працівників від протиправних посягань, пов’язаних із виконанням ними службових обов’язків; запобігання корупції і контроль за їх здійсненням у ГУ Міндоходів області та його територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління. 

 

Запорізькі оперативники до бюджету мобілізували майже 42 млн. грн.

Саме така сума надійшла до бюджету завдяки роботі оперативників ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Про це повідомив під час прес-конференції заступник начальника управління - начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів області Олег Трохін. 

Він зазначив, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено і почато 98 досудових розслідувань за кримінальними правопорушеннями, зокрема за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах - 57. Загальна сума збитку склала майже 192 млн. грн. У червні цього року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесена інформація про правопорушення, здійснене службовими особами одного з підприємств області. Під час фінансово-господарської діяльності з продажу товарів через Інтернет-магазини вони здійснювали господарські операції з підприємствами, що мають ознаки "фіктивності", які фактично не проводилися. Таким чином, підприємці ухилилися від сплати податків на загальну суму 2,7 млн. грн. 

Також, оперативники протидіють і махінаціям, пов'язаних з податком на додану вартість. Так, виявлено 15 фактів необґрунтованої заяви до відшкодування ПДВ з бюджету на суму 9,8 млн. грн.

Припинена діяльність 3 центрів "конвертацій", сума проконвертированих коштів через які складає 78 млн. грн., втрати бюджету становлять понад 15 млн. грн. Також, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесена інформація по 10 кримінальних правопорушеннях, відповідальність за здійснення яких передбачена ст.205 КК України (фіктивне підприємництво).

 

На Запоріжжі виявили контрабандні цигарки на суму 1,3 млн. грн.

У червні оперативниками ГУ Міндоходів у Запорізькій області спільно з працівниками Запорізької митниці Міндоходів під час проведення заходів щодо попередження незаконного переміщення товарів через державний кордон і їх реалізації на території України, на 556 км траси Одеса–Новоазовськ затримано вантажний автомобіль "Мерседес Бенц". Згідно з товарно-супровідними документами в автомобілі перевозилися дитячі іграшки й інші товари народного вжитку. В ході огляду вантажу встановлено, що в автомобілі знаходилися тютюнові вироби виробництва Росії, Білорусії і Молдови. На них були відсутні марки акцизного податку України. Всього із незаконного обігу вилучено близько 147 тисяч пачок цигарок.

Відповідно до ст. 226.11 Кодексу – "Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комiсiю з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються".

 

Запорізькі оперативники із незаконного обігу вилучили ТМЦ на суму понад 20 млн. грн.

Під час проведення заходів щодо боротьби із незаконним обігом підакцизних та інших товарів оперативники ГУ Міндоходів у Запорізькій області вилучили товарно-матеріальних цінностей на суму 20,5 млн. грн. У тому числі алкогольних напоїв і спирту – на суму 3,6 млн. грн., тютюнових виробів – на 2 млн. грн. Припинена діяльність 5 "підпільних цехів" з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв, 1 "підпільного цеху" з виготовлення підроблених марок акцизного податку та 1 "підпільного цеху" з виробництва паливно-мастильних матеріалів.

Проводяться заходи контролю над дотриманням податкового законодавства в санаторно-курортних і туристичних зонах Запорізької області, в тому числі з недопущення безліцензійної торгівлі алкогольною і тютюновою продукцією в зонах масового відпочинку людей, а також реалізації фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів. Оперативниками ГУ Міндоходів у Запорізькій області в магазині пгт. Кирилівка Запорізької області встановлено факт реалізації алкоголю без ліцензії на право роздрібної торгівлі. За результатами огляду вилучено 204 пляшки даної продукції вартістю 6,2 тис. грн. Також, у м. Бердянськ Запорізької області зупинена діяльність "підпільної" гуральні. У місцевого жителя вилучено 1,2 тонни спирту, понад 160 пляшок оковитої, 960 літрів водно-спиртової суміші, обладнання і витратні матеріали.

 

На Запоріжжі коло "автоматичних" відшкодуванців ПДВ розширено до 10 платників

У Запорізькій області у січні-травні 2013 року (без врахування показників СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі) в автоматичному режимі відшкодовано податку на додану вартість десятьом підприємствам на суму майже 76 мільйонів гривень. Про це повідомила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

– Позитивна практика повернення ПДВ з Державного бюджету запорізьким платникам підтверджується щомісячним зростанням кількості учасників автоматичного відшкодування. Якщо за січень-травень 2012 року 6 запорізьких підприємств в он-лайн режимі отримали майже 30 мільйонів гривень ПДВ, то вже у цьому році коло відшкодуванців розширено до 10. Поряд із цим зростають й суми – з початку 2013 року "автоматом" відшкодовано майже у 2,5 разу більше, ніж торік. Основна причина стійкого зростання – дотримання платниками встановлених Податковим кодексом України критеріїв для зручної взаємодії з державою, – зазначила Людмила Балацька.

Усього в регіоні за п'ять місяців поточного року платникам відшкодовано 130 мільйонів гривень, що на 50 мільйонів або більш ніж у півтора разу перевищує суми компенсації у відповідному періоді минулого року.

Позитивна динаміка відшкодування податку на додану вартість не тільки дає змогу вчасно отримувати обігові кошти на рахунки запорізьких підприємств, але й стимулює інвестиційну привабливість Запорізького регіону.

 

Сумлінність запоріжців зростає – задекларовано майже 1,5 мільярда гривень

У Запорізькій області за період проведення кампанії декларування громадяни подали 49,2 тисячі декларацій про минулорічні доходи, що на 3100 більше, ніж минулого року. Про це під час прес-конференції повідомила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

За 2012 рік запоріжці задекларували 1 мільярд 448,3 мільйона гривень, що майже на 23 мільйони гривень більше, ніж торік. Із загальної кількості поданих звітів – 41,5 тисячі із податковими зобов'язаннями.

– Сума, яка надійшла до бюджету від кампанії декларування, складає близько 39 мільйонів гривень, що майже на 5,5 мільйона гривень більше, ніж минулого року. Саме ці кошти місцевих бюджетів буде спрямовано на вирішення важливих соціальних завдань і програм кожної території регіону. Важливим є те, що з кожним роком в області зростає кількість громадян, які декларують отримані доходи і чесно виконують свій конституційний обов'язок. Хочу констатувати – таких людей більшість, – підкреслила Людмила Балацька.

Значну частку в загальній кількості складають доходи від продажу сільськогосподарській продукції – надійшло майже 30 тисяч декларацій або більше 70 відсотків. Громадяни задекларували 114 мільйонів гривень доходів, до місцевих бюджетів надійде понад 17 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.

Від продажу рухомого майна надійшло 2900 декларацій, задекларована сума доходів складає майже 153 мільйони гривень, нараховано до сплати – 2,5 мільйона гривень.

На третьому місці – доходи, отримані від продажу корпоративних прав. Цього року 329 громадян задекларували інвестиційні прибутки на загальну суму майже 61 мільйон гривень. Це дозволить поповнити місцеві скарбниці на 4,4 мільйона гривень податку.

 

У Запорізькому регіоні 10 відсотків громадян подали декларації дистанційно

У ході кампанії "Декларування 2013" близько 5 тисяч або майже 10% поданих декларацій надійшла за допомогою мережі Інтернет. Про це зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька під час прес-конференції.

– Завдяки популяризації нового сервісу серед запорожців, у тому числі завдяки ЗМІ, цього року багато громадян змогли скористатися таким зручним сервісом, як – подача декларацій в режимі он-лайн. На веб-порталі Міндоходів за допомогою ключа цифрового підпису і програмного забезпечення у декларантів була можливість відправити декларацію в електронному вигляді, не відвідуючи податкову інспекцію. Тож, якісний сервіс і розвиток інформаційних технологій залишаються основою вдосконалення діяльності Міндоходів, – наголосила Людмила Балацька.

Вона також зазначила, що в цілому по області процес кампанії декларування пройшов успішно. Органи Міндоходів забезпечили усі необхідні умови для обслуговування людей. Завдяки роботі в кожному районі м. Запоріжжя і області Центрів з обслуговування платників для всіх громадянин процес декларування був комфортним і зрозумілим. Інспекції працювали за продовженим графіком, декларації можна було подати і у вихідні дні. Була організована активна роз'яснювальна і агітаційна робота, зокрема, в засобах масової інформації.

 

Майже 7700 запоріжців отримали податкову знижку

За результатами проведених розрахунків громадянам буде повернуто майже 6,8 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Як повідомила під час прес-конференції начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, найбільша кількість декларацій для отримання податкової знижки подано за навчання – 6746, за іпотечним кредитуванням і договорами довгострокового страхування життя – майже 500 декларацій.

У Запорізькому регіоні громадяни продовжують активно користуватися правом на отримання частки раніше сплаченого податку із заробітної плати. Тим більше, що державою збільшено на користь платника чинники, які впливають на отримання податкової знижки. Згідно із нормами Податкового кодексу України розширено перелік витрат для включення до податкової знижки, а також змінено порядок її розрахунку.

На відміну від декларування доходів, яке закінчилося 30 квітня, правом скористатися податковою знижкою кожен громадянин зможе впродовж всього року.

 

На Запоріжжі "мільйонерів" стало майже вдвічі більше

Під час кампанії "Декларування 2013" 107 громадян задекларували доходи, що перевищують 1 мільйон гривень, що на 57 осіб більше, ніж минулого року. Про це зазначила під час прес-конференції начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

Запорізькі "мільйонери" задекларували отримані минулого року доходи на загальну суму майже 429 мільйонів гривень. Після проведених перерахунків до місцевих бюджетів надійде 11,3 мільйона гривень.

Наприклад, минулого року від продажу корпоративних прав – акцій однієї з приватних фірм громадянин І. отримав дохід у сумі більше 153 мільйонів гривень. Інший громадянин А. продав акції компанії "Б" на суму майже 12 мільйонів гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб склала 1 мільйон 810 тисяч гривень. Громадянин В. отримав сукупний дохід – близько 7 мільйонів гривень, більша частина якого – це дивіденди компанії. Після проведених розрахунків до сплати до бюджету нараховано 368 тисяч гривень.

– Під час кампанії декларування завданням ГУ Міндоходів була підтримка рівня податкової культури серед населення і забезпечення сервісного обслуговування. На стимулювання добровільної сплати податків і зборів спрямована вся діяльність органів Міндоходів, – підкреслила Людмила Балацька.

Під час прес-конференції вона закликала прийти і задекларувати доходи тих громадян, які через низку певних обставин до цих пір цього не зробили.

 

Понад 193 млн. грн. земельного податку сплатили запорізькі платники

Саме така сума до місцевих бюджетів усіх рівнів надійшла від юридичних та фізичних осіб регіону. У порівнянні з відповідним періодом минулого року ці надходження збільшилися на 10,3 млн. грн. 

- Один із суттєвих резервів наповнення бюджету – залучення до оподаткування всіх земельних площ. - зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька - Адже практика, коли роками суб'єкти господарювання користуються земельними наділами, збирають і реалізовують врожаї, використовують гектари ріллі під власні бізнес-проекти, а бюджет від цього нічого не отримує, допоки повністю не викорінена. 

Фахівці Головного управління Міндоходів у Запорізькій області сьогодні впритул зайнялися з'ясуванням таких суб'єктів господарювання і залученням земельних площ до оподаткування. Звірки, які провели сільські і селищні ради, територіальні органи Держземагентства і районних відділень Фонду держмайна України, дали можливість виявити 36 суб'єктів господарювання, які безоплатно користувалися 257 гектарами землі. Ця робота була результативною: бюджет отримав майже 549 тис. грн. податку.

До того ж, на сьогодні є значна кількість договорів оренди у яких встановлена річна сума орендної плати за землю, яка не відповідає вимогам чинного законодавства, тобто нижче трикратного розміру земельного податку. Втрати бюджетів від таких договорів становлять близько 10 млн. грн. Заклики до перегляду договорів оренди деякі платники податків просто ігнорують. Тому працівники органів Міндоходів у Запорізькій області, аби привести суми орендної плати за землю до законодавчо встановленої норми, направляють пропозиції до органів місцевого самоврядування та прокуратури щодо зміни розміру орендної плати через судові органи. З початку року по чотирьох договорах оренди за рішеннями судових органів змінено розмір орендної плати за землю, додаткові надходження складають 56,5 тис. грн.

Є в області й така категорія господарників, які тривалий час не сплачують орендну плату за землю, віднесені до боржників. Один з важелів впливу на таких орендарів - вилучення землі й передача її платоспроможним суб'єктам господарювання. Протягом січня-травня поточного року вилучено 5,5 га землі у двох боржників і перерозподілено її між тими, хто буде вчасно розраховуватися із бюджетом.

 

На Запоріжжі коло "автоматичних" відшкодуванців ПДВ розширено до 10 платників

У Запорізькій області у січні-травні 2013 року (без врахування показників СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі) в автоматичному режимі відшкодовано податку на додану вартість десятьом підприємствам на суму майже 76 мільйонів гривень. Про це повідомила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

– Позитивна практика повернення ПДВ з Державного бюджету запорізьким платникам підтверджується щомісячним зростанням кількості учасників автоматичного відшкодування. Якщо за січень-травень 2012 року 6 запорізьких підприємств в он-лайн режимі отримали майже 30 мільйонів гривень ПДВ, то вже у цьому році коло відшкодуванців розширено до 10. Поряд із цим зростають й суми – з початку 2013 року "автоматом" відшкодовано майже у 2,5 разу більше, ніж торік. Основна причина стійкого зростання – дотримання платниками встановлених Податковим кодексом України критеріїв для зручної взаємодії з державою, – зазначила Людмила Балацька.

Усього в регіоні за п'ять місяців поточного року платникам відшкодовано 130 мільйонів гривень, що на 50 мільйонів або більш ніж у півтора разу перевищує суми компенсації у відповідному періоді минулого року.

Позитивна динаміка відшкодування податку на додану вартість не тільки дає змогу вчасно отримувати обігові кошти на рахунки запорізьких підприємств, але й стимулює інвестиційну привабливість Запорізького регіону.

 

Понад 81 млн. грн. до бюджету – за рахунок погашення податкового боргу запорізькими платниками

Така сума коштів надійшла до Зведеного бюджету у січні-травні 2013 року, у тому числі до Державного – 64 млн. грн., що відповідно на 38,6 млн. грн. та 32,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

У розрізі основних заходів стягнення податкового боргу від підприємств, які знаходяться в процедурах банкрутства, до бюджету надійшло 4,6 млн. грн. Також погашено податковий борг за рахунок: звернення до суду – у розмірі 1,8 млн. грн.; стягнення платіжними вимогами з рахунків боржників та вилучення у них готівкових коштів – 4 млн. грн., розстрочення податкового боргу – 5,4 млн. грн.; від застосування адмінарештів погашено податковий борг у сумі 0,1 млн. грн. і стільки ж від реалізації заставних активів.

З початку року скорочено податковий борг до Зведеного бюджету на 67,7 млн. грн. або майже на 17%, до Державного – на 67,9 млн. грн. або на 21,1%.

На початок червня поточного року сума боргу по області становить 333,5 млн. грн. та 254,0 млн. грн.. відповідно.

На отримання субвенції з бюджету для погашення заборгованості з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення залучено 9 підприємств-боржників, що мають податковий борг до Державного бюджету у сумі 17,5 млн. грн. Укладено 5 договорів про погашення податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 4,1 млн. грн. 

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

До уваги фізичних осіб - власників нежитлових приміщень в багатоквартирних житлових будинках!

Якщо фізична особа є власником нежитлових приміщень в багатоквартирному жилому будинку, така фізична особа – повинна сплачувати земельний податок.

В такому випадку сума земельного податку визначається на підставі даних земельного кадастру щодо земельної ділянки, на якій розташована така будівля та нараховується пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в користуванні такої фізичної особи, з урахуванням прибудинкової території.

Для отримання повідомлень-рішень на сплату земельного податку необхідно з’явитися до каб. 206 Бердянської ОДПІ в термін до 01 липня 2013 року. 

 

Ваша соціальна захищеність залежить саме від Вас!

Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога по всій Україні для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати, у розмірі меншому від мінімального, - порушення соціальних гарантій громадян України. 

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Сплачуйте туристичний збір за відпочиваючих

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб’єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір в розмірі 1% від вартості проживання. 

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк. 

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23. 

 

Виявлено незаконну торгівлю дисками

Оперативними співробітниками Головного управління Міндоходів у Запорізькій області встановлено факт реалізації DVD-дисків в центрі Бердянська без відповідних дозвільних документів на даний вид діяльності та без контрольних марок, з ознаками контрабандного походження. В результаті перевірки вилучено DVD-диски.

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Працює лінія Міністерства доходів "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Запроваджено нові форми реєстраційних документів 

 З метою спрощення процедури отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – АЦСК ІДД) запроваджено нові форми реєстраційних документів.

 Одночасно інформуємо, що разом із новими формами реєстраційних документів віддаленими пунктами реєстрації користувачів АЦСК ІДД до 01 липня 2013 року будуть прийматись і форми попереднього зразка!

 Нові форми реєстраційних документів ви можете завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД за адресою http://www.acskidd.gov.ua . 

 

Електронна податкова звітність: зручно, швидко, безкоштовно!

Подання податкової звітності в електронному вигляді, має багато переваг як для платників податків, так і для державних органів. Зокрема, платники податків отримають:

-економію робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків звітних документів (немає необхідності відвідувати податкову інспекцію, органи державної статистики України та Пенсійного фонду України, купувати бланки звітності); 

-звітність, надіслана до податкового органу електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання;

-уникнення витрачання часу у чергах до інспектора або «вікна» прийому звітності при поданні звітності, оскільки, достатньо її лише сформувати в електронному вигляді за допомогою спеціальних безкоштовних програм та передати через мережу Інтернет до податкового органу, органу державної статистики України та Пенсійного фонду України;

-можливість відправляти всі податкові звіти, податкові накладні та реєстр податкових накладних, митних декларацій та інше.

-гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та описок;

-оперативне оновлення форматів подання документів в електронному вигляді по телекомунікаційним каналам зв’язку;

-інформацію щодо стану розрахунків стосовно сплати податків та заборгованості перед бюджетом;

-конфіденційність інформації;

-оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі, органі державної статистики України та Пенсійного фонду України;

Отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису можна у пункті реєстрації користувачів у м. Бердянськ за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Щодо застосування права на податкову знижку

Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні. Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.

Лист Міндоходів від 14.05.2013 р. № 1129/С/99-99-17-02-01-14

 

Дії платника у випадку помилково поданої звітності

У разі помилкового подання суб’єктом господарювання податкової звітності до органу Міндоходів, він може повідомити про це відповідний орган письмово. У листі платник повинен обґрунтувати обставини помилково поданої податкової звітності та звернутися з проханням не визнавати дану звітність як податкову. Це стосується звітності, яку взагалі не потрібно було подавати або подано не до того органу Міндоходів. 

Нагадуємо, під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу Міндоходів, в якому перебуває на обліку платник податків, перевіряє наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п.48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника, до її прийняття перевірці не підлягають (відповідно до ст.49 ПКУ).

 

Заповнення Книги обліку доходів і витрат підприємцем

Фізичні особи – підприємці, що здійснюють свою діяльність на загальній системі оподаткування, повинні вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга) та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форму та порядок ведення Книги затверджено наказом ДПС України від 24.12.2010 №1025. 

 Для ведення Книги суб’єкту господарювання необхідно звернутися із заявою до органу Міндоходів за місцем основного обліку її реєстрації. При цьому, у разі використання фізичною особою – підприємцем у своїй господарській діяльності найманих працівників, Книги реєструються окремо на кожного найманого працівника. 

Книга повинна бути прошнурована з пронумерованими сторінками. На титульному аркуші зазначається: 

 - адреса місця здійснення діяльності; 

 - прізвище, ім`я, по батькові; 

 - реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН) або серія та номер паспорта у разі його відсутності. 

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, регулюється ст. 177 Податкового кодексу України.

 

Держмито сплачується до вчинення нотаріальних дій, за які воно справляється

При здійсненні нотаріальних дій державними нотаріальними конторами, а також виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад державне мито сплачується до вчинення таких дій. Водночас, за видачу дублікатів нотаріально посвідчених документів, що є в справах нотаріальних контор, держмито сплачується при їх видачі. 

Державне мито за угодами, за якими одна сторона звільняється від його сплати, сплачується іншою стороною, яка не звільнена від його сплати, або пропорційно за домовленістю сторін. 

За державну реєстрацію актів цивільного стану, а також за повторну видачу таких свідоцтв, держмито сплачується до подання відповідної заяви. 

Розрахункові документи про сплату держмита додаються до примірників посвідчених правочинів, до заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану, інших матеріалів про видачу документів тощо. 

Нагадаємо, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами. 

Державне мито справляється за ставками у розмірах (частинах) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та в процентному відношенні до відповідної суми документа (вартості відчужуваного майна тощо). 

Відповідні норми передбачено Інструкцією про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 №811. 

Законодавчим актом, яким регулюється сплата державного мита, розміри ставок, а також надання пільг по його сплаті є Декрет Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993р. №7-93 «Про державне мито» (із змінами і доповненнями).

 

Адвокати, що здійснюють підприємницьку діяльність, ведуть дві книги обліку

Якщо фізична особа провадить незалежну адвокатську діяльність, та одночасно здійснює й підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування, така особа веде дві книги обліку доходів і витрат: 

 1. Книгу обліку доходів і витрат (затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010р. №1025) – для відображення доходів, отриманих від адвокатської діяльності; 

 2. Книгу обліку доходів (затверджену наказом Мінфіну України від 15.12.2011р. №1637) – залежно від обраної групи платника єдиного податку. 

 Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування, відображаються у податковій декларації платника ЄП-фізичної особи-підприємця. Форму такої декларації затверджено наказом Мінфіну України від 21.12.2011 р. № 1688 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку». 

 Декларація подається у строки: 

 - для платників єдиного податку І та ІІ груп – у строки, встановлені для річного податкового періоду. Тобто, протягом 60 календарних днів, наступних за останнім днем звітного року. 

 - для спрощенців ІІІ та V груп – у строки, встановлені для квартального податкового періоду. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу. У 2013 році: за І квартал – до 10 травня; за півріччя – до 10 серпня; за 9 місяців – до 9 листопада; за рік – до 9 лютого. 

 Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначено розділом XIV Податкового кодексу України. 

 

Митні питання

Для митного контролю вимагаються лише документи передбачені Митним Кодексом

На вимогу митниць Міндоходів для здійснення митного контролю особи, які переміщують товари та транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи здійснюють діяльність, контроль за якою покладено на митниці Міндоходів, мають надати необхідні документи та відомості встановлені Митним кодексом України. 

Такі документи та відомості, надаються митним органам в усній, письмовій та/або електронній формі. Відомості з офіційних документів, наданих для митного контролю та/або митного оформлення, не потребують додаткового підтвердження. 

На письмові запити митниць Міндоходів або з власної ініціативи правоохоронні органи, фінансові установи та інші контролюючі органи України можуть надавати митницям Міндоходів інформацію про наявні відомості, необхідні для здійснення митного контролю. 

З метою здійснення митного контролю вже після випуску товарів митні органи також мають право направляти письмові запити та отримувати документи, їх засвідчені копії або інформацію (у тому числі в електронній формі) від контролюючих органів. Така інформація може стосуватися переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, випуску товарів та їх використання на території України або за її межами. 

Всі документи та відомості, у тому числі в електронній формі, що надавалися митним органам декларантами або уповноваженими ними особами для здійснення митного контролю, зберігаються не менш як 1095 днів з дня завершення митних процедур. 

Відповідні норми прописано у статті 334 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.