Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 15.09.2016

15.09.2016, 09:04    просмотров: 1826

 

Бердянська ОДПІ повідомляє 

До уваги ФОП - платників єдиного податку  3 групи, які здійснюють готівкові розрахунки!

ФОП – платники єдиного податку третьої групи, які за перше півріччя 2016 року перевищили обсяг доходу 1 000 000 гривень, зобов’язані з 01.10.2016року при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

 

Електронні сервіси ДФС 

До уваги платників податків!

З метою забезпечення належного рівня поінформованості платників податків, систематизації інформації для зручності її пошуку та аналізу, в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі впроваджено новий розділ «Ставки податків і зборів».

В розділі можна оперативно у будь-який час та у зручній формі ознайомитись зі ставками загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з інформацією щодо оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму.

 

Електронний цифровий підпис

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів». 

 

Роз’яснення законодавства

Умови, за яких підприємці можуть обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

До платників єдиного податку  1-ї групи належать фізичні особи - підприємці, які:

- не використовують працю найманих осіб;

- здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;

- обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис.  грн.

До платників єдиного податку 2-ї групи  належать фізичні особи - підприємці, які:

- здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1, 5 млн. грн.

До платників єдиного податку 3-ї групи, належать фізичні особи - підприємці, які:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена;

 -  протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн. 

Крім того, для платників єдиного податку 1-3-ї груп визначені обмеження щодо певних видів діяльності, при здійсненні яких вони не можуть бути платниками єдиного податку. 

Зазначена норма передбачена п. 291.4, п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України. 

 

Об’єкт оподаткування військовим збором

Об’єктом оподаткування військовим збором резидента є:

 -     загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

-     доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);

-     іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

 Об’єктом оподаткування військовим збором  нерезидента є: 

-     загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;

-     доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання). 

Зазначена норма передбачена п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу.

 

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи,

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, 

- пенсіонери (за віком), 

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Звільнення від сплати земельного податку для таких категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари; 

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара; 

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара; 

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара; 

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара

Зазначена норма передбачена п. 281.1 та п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України.

 

Сплата земельного податку садівничим товариством

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру ( п. 286.1 ст. 286  Податкового кодексу України).

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку.

Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку, є платниками земельного податку.

 При цьому, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Садівниче товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

 

Відшкодовані комітентом додаткові витрати комісіонеру включаються до податкового кредиту

Витрати комісіонера, здійснені ним в межах договору комісії, є витратами по забезпеченню виконання складових частин загального обсягу послуги, що надається в межах договору комісії.

Отже, додаткові послуги в межах договору комісії є складовою частиною вартості послуги, операція з постачання якої підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими для договорів комісії.

Таким чином, суми ПДВ, сплачені комітентом комісіонеру у вартості компенсації додаткових витрат в межах договору комісії, включаються таким комітентом до податкового кредиту на підставі складеної та зареєстрованої в ЄРПН комісіонером відповідної податкової накладної.

Зазначена норма роз’яснена  листом ДФС України від 15.07.2016 р. N 15299/6/99-99-15-03-02-15.

 

Податкова накладна включається до податкового кредиту протягом 1095 днів

Належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, яка не була включена до складу податкового кредиту в податковому періоді її складання та з дати складання якої не минуло 365 днів, може бути включена до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати її складання шляхом відображення сум податку у розділі II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.

Таким чином, якщо сума ПДВ відображена у податковій накладній, яка була вчасно зареєстрована в ЄРПН, та з дати складання якої не минуло 1095 днів, не була включена до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів, платник податку може включити таку суму ПДВ до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу.

Зазначена норма передбачена п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України. 

 

Реєстраційна заява за формою 1-ПДВ при добровільній реєстрації платником ПДВ

Якщо особа добровільно реєструється як платник ПДВ, то реєстраційна заява за формою 1-ПДВ подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних. 

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ фіскальний орган протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви вносить до реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ::

- з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних;

- з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви до фіскального органу, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено.

Зазначена норма передбачена п. 183.3 та п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України.

 

Продаж квартири, що знаходиться у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року квартири, за умови її перебування у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Умова щодо перебування квартири у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане  у спадщину.

Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

Таким чином, щоб дохід у вигляді вартості проданої квартири не оподатковувався, мають бути дотримані дві умови: 

1) це має бути перша операція з продажу квартири за один календарний рік; 

2) квартира має перебувати у власності понад три роки, за винятком випадку, коли вона отримана у спадщину. 

Якщо хоча б одна з цих умов не дотримана, дохід оподатковується за ставкою 5 %.

Зазначена норма визначена п. 172.1 - 172.3  ст. 172 Податкового кодексу України.

 

Платники податку на прибуток витрати, пов’язані з благодійною діяльністю для потреб АТО, включають до складу витрат без обмежень

Платники податку на прибуток на період проведення антитерористичної операції до складу інших витрат звичайної діяльності без обмежень та без коригування на різниці включають кошти або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням, військовим частинам  для потреб АТО. 

Зазначена норма визначена підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України. 

 

Під час проведення перевірки платник податків не має права подавати уточнюючі декларації

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний:

- або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; 

- або відобразити суму недоплати у складі декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання. 

Разом з тим, під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник податків не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний період з відповідного податку і збору, який перевіряється.

Зазначена норма передбачена ст. 50 Податкового кодексу України.

 

Камеральна перевірка проводиться без будь-якого спеціального рішення керівника та направлення

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами фіскального органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. 

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. 

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. 

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами фіскального органу і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.

Зазначена норма визначена  ст. 76 та п. 86.2 ст. 86 Податкового кодексу України.

 

Податкова адреса платника податків

Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. 

Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. 

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. 

Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника. 

Зазначена норма визначена ст. 45 Податкового кодексу України.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Запоріжці підтримали армію 223 мільйонами гривень

За вісім місяців 2016 року платники податків сплатили до державного бюджету 223 мільйони гривень військового збору. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, це на 36,6 мільйона або майже на 20 відсотків більше, ніж очікувалося. При цьому істотно перевищено рівень минулого року – на 62 мільйони гривень або на 39 відсотків.

– На Запоріжжі зафіксована позитивна динаміка надходжень військового збору. З моменту його запровадження – з серпня 2014 року щомісячна сплата зросла щонайменше на 12 мільйонів гривень. Так, у 2014 році кожного місяця запоріжці забезпечували на підтримку Збройних Сил України, у середньому, 15,5 мільйона гривень, у 2015-му – 20 мільйонів, у нинішньому році цей показник підвищився майже до 28 мільйонів. Серед основних факторів – зростання мінімальних заробітних плат та результати заходів з протидії "конвертним" розрахункам та легалізації найманих працівників, адже військовий збір сплачується з легальних доходів, – підкреслив Олексій Кавилін.

Найбільше у поточному році сплачено військового збору у Вознесенівському районі м. Запоріжжя – 31,4 мільйона гривень, Шевченківському районі 28,7 мільйона, у м. Енергодар надійшло 23,6 мільйона, в Олександрівському районі обласного центру – понад 16 мільйонів, у Дніпровському районі – 14,6 мільйона. Мелітопольці спрямували майже 14 мільйонів гривень, у м. Бердянськ – більш ніж 12 мільйонів, у Комунарському районі м. Запоріжжя – 10,6 мільйона. Також у лідерах зі сплати Заводський та Василівський райони, які забезпечили, відповідно, 9,6 та 8,6 мільйона гривень.

Як відомо, ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об'єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

 

Запорізькі роботодавці перерахували до соцфондів майже 2,5 мільярда гривень ЄСВ

За січень-серпень поточного року запорізькі платники забезпечили 2 мільярди 492,5 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Показник очікуваних доходів перевищено на 3,6 відсотка або майже на 87 мільйонів. Лише у серпні надійшло 315 мільйонів, додатково сплачено 14,5 мільйона.

Водночас порівняно з минулорічними надходженнями спостерігається певне зниження, яке зумовлено змінами до законодавства з 1 січня. Так, через зменшення фактичної ставки ЄСВ з 38% до 22% рівень сплати за вісім місяців скоротився на 27%.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, зміни у законодавстві дозволили істотно зменшити навантаження на фонд оплати праці для роботодавців, а вивільнені кошти спрямувати на розвиток виробництва та інші потреби.

– У цьому році за рахунок зниження ставок ЄСВ до соціальних фондів надійшло на 919 мільйонів гривень менше, водночас лише завдяки заходам фіскальної служби з детінізації заробітних плат та офіційному оформленню працівників до бюджетів додатково надійшло майже 1,5 мільйона гривень. Це і є одним з основних компенсаторів законодавчих змін, – наголосив Олексій Кавилін.

Серед галузей, які забезпечили найбільшу сплату єдиного соцвнеску, лідерами є підприємства енергетики, промисловості, а також правоохоронні органи та військовослужбовці.

На сьогодні у Запорізькому регіоні ЄСВ сплачується з трудових доходів близько 360 тисяч громадян, зокрема, у юридичних осіб працюють понад 330 тисяч осіб та майже 30 тисяч – у фізосіб-підприємців.

 

У поточному році за порушення законодавства звільнено десятьох співробітників фіскальної служби

Десятьох звільнено з органів ДФС, проти ще десятьох – розпочаті кримінальні провадження – такі результати антикорупційних заходів фіскальної служби Запорізької області з початку року.

Але, насамперед, у заходах з протидії корупції співробітники підрозділів внутрішньої безпеки ефективними вважають профілактичні дії, у реалізації яких надається можливість попередити порушення. Одним із таких – є перевірка кандидатів, які бажають працювати у фіскальній службі. За вісім місяців цього року проведено перевірки стосовно 110 кандидатів на посади до ДФС області.

Також здійснено понад 90 службових перевірок, за результатами яких керівникам територіальних органів ДФС у Запорізькій області направлено 58 подань щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, які призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. На підставі цих документів до 46 працівників застосовано заходи дисциплінарного впливу, в тому числі 10 осіб звільнено з органів ДФС. Про неприпустимість скоєння дій, які межують з протиправними, 8 співробітникам винесені офіційні застереження.

За результатами службових перевірок 23 матеріали перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно з чинним законодавством. За цими матеріалами правоохоронці розпочали 10 кримінальних проваджень.

Крім того, у трудових колективах органів ДФС регіону проведено майже 500 бесід та лекцій на антикорупційну тематику.

 

Олексій Кавилін: "Кількість податкових перевірок запорізького бізнесу скорочено майже на сотню"

З початку року аудитори фіскальної служби Запорізької області провели 336 документальних перевірок, з яких 97 планових та 239 позапланових, що разом на 91 перевірку менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За їхніми результатами до бюджетів усіх рівнів донараховано узгоджених із платниками податкових зобов'язань на суму майже 50 мільйонів гривень. Це на 1,2 мільйона більше донарахувань 8 місяців 2015 року. На даний момент вже сплачено до бюджетів близько 40 мільйонів гривень.

Усього за результатами роботи підрозділів аудиту до держбюджету надійшло більш ніж 59 мільйонів гривень, при цьому рівень надходжень минулого року перевищено на 6,6 мільйона.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, суттєве зменшення кількості податкових перевірок – це черговий крок назустріч бізнесу поряд із розвитком обслуговуючих та сервісних функцій.

– Завдання органів ДФС – не тиснути на бізнес чи карати його, а всебічно допомагати і сприяти. Роль сьогоднішнього аудиту – це реагування на конкретні порушення податкового законодавства. Податкові інспектори йдуть лише на такі перевірки, де наявні ознаки недотримання норм Податкового кодексу. Усі вони спрямовані на руйнування "схем", запобігання бюджетним втратам та ухиленню від сплати податків, – наголосив Олексій Кавилін.

Також з початку року у галузі фінансових операцій фахівці ДФС перевірили 115 суб'єктів господарювання. За порушення вимог валютного законодавства до бюджету нараховано майже 8 мільйонів гривень податків та штрафних санкцій, з яких вже сплачено понад 7 мільйонів.

У сфері готівкових операцій за січень-серпень здійснено 231 фактичну перевірку, за результатами яких порушникам необхідно сплатити 2,8 мільйона гривень. З цієї суми вже надійшло 1,7 мільйона гривень.

Наприклад, нещодавно в одному із запорізьких кафе за недбайливе ставлення власників до вимог законодавства аудитори донарахували близько 20 тисяч гривень штрафів. Там фахівці ДФС встановили цілий ряд порушень – розрахункові операції проводилися без застосування касової техніки (РРО), за місцем реалізації недотримувався порядок обліку товарних запасів, готівкові кошти не оприбутковувались у книгах обліку, алкоголь у закладі продавався за цінами нижче мінімальних роздрібних. До речі, більша частина донарахованих штрафів – 10 тисяч гривень – стосувалася саме останнього порушення – щодо реалізації алкогольних напоїв.

 

Понад три тисячі запоріжців отримали офіційну роботу та зарплату

З початку року в Запорізькій області легалізовано працю 3089 робітників, які здійснювали професійну діяльність без належного оформлення. Цим громадянам виплачено більш ніж 3,3 мільйона гривень офіційних доходів, а до бюджету додатково сплачено майже 1,5 мільйона гривень, зокрема, 558 тисяч податку на доходи фізичних осіб та 818 тисяч єдиного соціального внеску.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільшу кількість неоформленої праці виявлено у сільському господарстві, у сфері надання послуг та громадського харчування. Для вжиття заходів щодо детінізації трудових відносин у цих галузях та належної сплати податків спільно із органами обласної виконавчої влади проводилися відповідні операції – "Урожай 2016" та "Курорт 2016". Вони дозволили залучити до оподаткування ряд суб'єктів господарювання, які неофіційно використовували найманих працівників та земельні ділянки.

Крім цього, з питань дотримання податкового законодавства при виплаті доходів громадянам упродовж року проведено 165 перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних і фізичних осіб-підприємців. Як результат – за порушення законодавства таким роботодавцям нараховано 18,4 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб із урахуванням штрафних санкцій та майже 4,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

 

Прес-служба ДФС повідомляє

ДФС перевіряє використання коштів, призначених для будівництва вітчизняних автодоріг

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо перевірки використання Укравтодором коштів, направлених на будівництво вітчизняних автодоріг, ДФС, зокрема, Департаментом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, та його регіональними підрозділами здійснюється аналіз фінансово-господарської діяльності відповідних служб та підприємств.  

На сьогоднішній день встановлено, що для будівництва та ремонту дорожнього покриття у 2014-2015 роках одне із державних підприємств використовувало дорожній бітум, який закуповувало у підприємств - постачальників по завищеним цінам.

Cлідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в одній з областей 30.08.2016 року у відношенні службових осіб ДП зареєстровано кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України та проведено обшуки на підприємстві. Триває слідство.

Зазначені службові особи підозрюються у заволодінні державними коштами  у період 2014 - 2015 років на  загальну суму - 8,7 млн. гривень.

У той же час, у ході перевірки одного з підприємств в сусідній області встановлено, що посадові особи підприємства у 2015 році не відобразили у бухгалтерському та податковому обліку операції з реалізації ремонтної техніки та транспортних засобів на загальну суму 31,6 млн. гривень.

Сума втрат державного бюджету складає 5,2 млн. гривень.

За даним фактом порушено кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 КК України. Триває збір додаткових матеріалів для відкриття провадження за ст.209 КК України.

ДФС продовжує роботу щодо контролю за ефективністю використання бюджетних коштів у цій галузі.

 

Роман Насіров: ДФС ретельно досліджує всі скарги платників та Ради бізнес-омбудсмена

Державною фіскальною службою постійно вживаються заходи щодо налагодження взаємовідносин з бізнесом та встановлення прямого, зрозумілого діалогу з профільними асоціаціями та конкретними підприємствами. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час зустрічі уряду з представниками бізнесу.

«Для оперативного вирішення проблемних питань ми намагаємося проводити зустрічі з бізнесом кожного місяця. Тільки за останні декілька тижнів відбулася низка зустрічей з представниками Ради бізнес-омбудсмена, з якою ми плідно взаємодіємо більше року, представниками Європейської Бізнес Асоціації, Американської торгівельної палати в Україні, Федерації роботодавців України, Торгово-промислової палати України, Громадської ради при ДФС. Ми зацікавлені, щоб цей діалог відбувався регулярно», - зазначив Роман Насіров.

Голова відомства наголосив, що ДФС ретельно досліджує всі скарги платників та Ради бізнес-омбудсмена.

«Протягом 2015-2016 років до ДФС надійшло близько 210 звернень від Ради бізнес-омбудсмена щодо скарг платників податків. Більшість з них стосуються, зокрема, електронного адміністрування ПДВ, відшкодування ПДВ, не реєстрації податкових накладних, розірвання договорів про визнання електронних документів, проведення перевірок суб’єктів господарювання та роботи митниць - митного оформлення та визначення митної вартості», - повідомив Роман Насіров.

За його словами, такі звернення допомагають виявляти та миттєво реагувати на системні проблеми в адмініструванні податків. Наприклад, в частині адміністративного оскарження за 2015-2016 роки ДФС було задоволено близько половини скарг за зверненням бізнес омбудсмена - 23 з 47.

Також протягом липня – серпня 2016 року було проведено 4 експертні групи з представниками ДФС з обговорення актуальних звернень від Ради бізнес-омбудсмена по наступних напрямках:

1. Відшкодування ПДВ;

2. Адміністрування ПДВ, в тому числі з питань одностороннього розривання договорів про визнання електронних документів;

3. Митні питання;

4. Кримінальні провадження.

«Крім того, окремо було проведено експертну групу з керівництвом Головного управління ДФС м. Києва щодо питань одностороннього розривання договорів про визнання електронних документів та блокування реєстрації податкових накладних контролюючими органами м. Києва», - додав посадовець. 

 

Викрито одне з товариств Київщини, яке завдало шкоди бюджету на 12,5 млн. гривень

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у М.Києві спільно з СБУ встановлені факти ймовірного привласнення бюджетних коштів з подальшою їх легалізацією.

Так, за результатами відкритих торгів між державним підприємством залізничного транспорту та одним з товариств з обмеженою відповідальністю Київської області було укладено договори на постачання гальмівних колодок. Для виготовлення цієї продукції товариство залучило постачальників сировини.

Однак з’ясувалося, що зазначені постачальники реалізацію товарів оформлювали лише «на папері», при цьому придбання товарів документально підтверджено не було.

Загальна сума можливої дегазації доходів, отриманих злочинним шляхом, складає 12,5 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального  правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 191 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

 

У Кіровоградській області внутрішньою безпекою ДФС затримано на хабарі двох податківців керівної ланки

Співробітниками підрозділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області спільно з працівниками прокуратури та УСБУ в Кіровоградській області затримано за одержання хабара двох посадових осіб керівної ланки однієї з інспекцій регіону.

Встановлено, що службові особи вимагали через посередника неправомірну вигоду у сумі 80 тисяч грн. за невідображення в акті документальної перевірки суб’єкта господарської діяльності виявлених порушень податкового законодавства.

За вказаним фактом ведеться досудове розслідування у кримінальному проваджені за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України). 

 

Роман Насіров: ДФС проводить щомісяця регулярне відшкодування ПДВ

Про вжиті ДФС заходи для забезпечення своєчасного відшкодування податку на додану вартість розповів Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час зустрічі Уряду з представниками бізнесу.

За його словами, у 2016 році зберігається позитивна тенденція збільшення відшкодованих сум ПДВ, що сприяє погашенню старих заявлених до відшкодування сум ПДВ. Відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості, у першу чергу сум, задекларованих платниками у цьому році.

«На сьогоднішній день ми проводимо щомісяця регулярне відшкодування ПДВ. За вісім місяців 2016 року в цілому по Україні відшкодовано коштами 55 млрд грн. Це майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року (37,9 млрд гривень)», - зазначив очільник відомства.

Роман Насіров повідомив, що тільки за серпень відшкодовано коштами більше 6 млрд гривень.

«Середньомісячне відшкодування ПДВ коштами у 2016 році зросло на 2,1 млрд грн. порівняно з аналогічним періодом 2015 року і на сьогодні складає майже 7 млрд грн. При цьому середньомісячні обсяги заявок до відшкодування сум ПДВ зросли на 1,6 млрд грн. – з 5,7 млрд грн. до 7,3 млрд гривень».

Таким чином, станом на 1 вересня в цілому по Україні залишок невідшкодованих сум ПДВ, задекларованих до відшкодування, складає 17 млрд грн, що майже відповідає сумі, заявленій до відшкодування за останні два місяці.

Роман Насіров також зазначив, що до кінця року планується скоротити термін відшкодування ПДВ до двох місяців.

 

Незабаром розпочне роботу Центр партнерства ДФС, - Роман Насіров

Важливим чинником  реформ  ДФС є курс на створення належних умов для обслуговування платників податків, поліпшення сервісів і послуг, підвищення довіри суспільства до служби. Відкриття «Центру партнерства» ДФС, яке відбудеться незабаром, стане черговим кроком у цьому напрямі. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

«Центр партнерства» буде універсальним місцем для обслуговування платників податків. Підприємці, які звертатимуться до Центру, зможуть отримати там необхідну консультацію стосовно роботи ДФС, а також матимуть можливість скористатися всіма сервісами фіскальної служби», - наголосив очільник відомства.

За його словами, сервіси і послуги, які надаються ДФС, тепер будуть сконцентровані в одному місці. «Досі подібних Центрів не існувало. Центр буде озброєний сучасним обладнанням, а підготовлений персонал допоможе отримати необхідні консультації з податкового та митного напрямів», - додав Роман Насіров.

Також «Центр партнерства» організує особистий прийом громадян та прийом платників при розгляді скарг чи апеляцій.

Весь процес буде організовано так, щоб все необхідне надавалося у стислі терміни і у повному обсязі. 

 

На Рівненщині вилучено підакцизні товари вартістю майже 1,2 млн. грн.

Співробітники податкової міліції Рівненської області в рамках операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ч.1ст. 204 КК України виявлено підпільний цех по незаконному виробництву фальсифікованих алкогольних напоїв.

Такий «бізнес» організував мешканець Львівської області. Основні «виробничі потужності» знаходилися на території одного з гаражних кооперативів Пустомитівського району Львівської області.

Алкогольний фальсифікат розливали у скляну тару об’ємом 0,5 л. з етикетками «Пшенична класична» та «Бурштинівка», «Люботинська пшенична» та «Пшенична люкс», а також картонні пакети «BAG-IN-BOX» об’ємом 10 л. з написом «Пшенична».

Реалізовувався «товар», обклеєний підробленими марками акцизного податку, на території Львівської та Рівненської областей.

На виконання ухвал Рівненського міського суду співробітниками податкової міліції проведено 11 обшуків за місцями виробництва, зберігання та збуту фальсифікату.

За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено:

•  4 175,6літрів (417,6дал) алкогольного фальсифікату;

•  5 678 літрів (567,8 дал) спирту;

• спеціальне обладнання (шланги, лійки, порожню тару та фурнітуру), що використовувалось у злочинній діяльності;

•  2 126 шт. підроблених марок акцизного податку.

Всього з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів вартістю майже 1,2 млн. гривень.

Слідство триває.

 

Митницями ДФС порушено майже 15 тис. справ про порушення митних правил

Протягом 8 місяців 2016 року митницями ДФС порушено 14 968 справ про порушення митних правил на суму понад 1,5 млрд. грн. Про це повідомив в.о. директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС Дмитро Горячов.

За його словами, в 5 160 справах реально вилучено предмети правопорушень на суму понад 387,06 млн. грн.

Так, промислових товарів вилучено на суму понад 201,67 млн. грн., продовольчих товарів – понад 38,28 млн. грн. Крім того, виявлено випадки незаконного переміщення через митний кордон валюти на суму понад 111,61 млн. грн.

Митницями ДФС також розглянуто 7 699 справ про порушення митних правил та застосовано штрафів на суму понад 423,20 млн. грн.

На розгляд до суду митницями ДФС передано 5 657 справ про порушення митних правил на суму майже 1,3 млрд. грн.

«За результатами вже розглянутих  справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму понад 235,76 млн. грн. Також накладено штрафів на суму понад 203,73 млн. грн.», – розповів Дмитро Горячов.

Він також повідомив, що до правоохоронних органів митницями ДФС направлено 1022 повідомлення про виявлення ознак кримінальних правопорушень. З них 26 повідомлень про виявлення ознак злочину, передбаченого ст. 212 КК України; 106 повідомлень – за ст. 201 КК України, 294 повідомлення – ст. 305 КК України, 596 повідомлення про виявлення ознак інших злочинів.

 

У Луганській області внутрішньою безпекою ДФС виявлено факти зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Луганській області у липні поточного року було виявлені корупційні правопорушення з боку посадових осіб однієї з податкових інспекцій області.

Встановлено, що податківці під час проведення документальної перевірки одного з підприємств не вжили відповідні перевірочні заходи, що призвело до ненарахування суб’єкту господарювання акцизного податку та ПДВ на суму понад 30 млн. грн.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Наразі  у ході досудового розслідування проведено обшуки у приміщені ДПІ, а також за юридичною адресою підприємства та за адресами мешкання службових осіб підприємства.

За результатами обшуків вилучені печатки, бланки документів підприємств, оргтехніка та інші докази, які свідчать про противоправну діяльність підприємства, а також про причетність посадових осіб інспекції до сприяння в ухиленні від сплати податків суб’єкту господарювання.

Проводяться подальші слідчі дії, направлені на встановлення винних осіб, повідомлення їм про підозру та направлення кримінального провадження до суду з обвинувальним актом. 

 

На Волині внутрішньою безпекою ДФС затримано на хабарі працівника податкової міліції

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Волинській області спільно з працівниками СБУ та прокуратури затримано «на гарячому» працівника відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Головного управління ДФС у Волинській області. Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет.

За його словами, встановлено, що працівник податкової міліції вимагав та одержав  неправомірну вигоду у сумі 7,5 тис гривень за не створення перешкод  певним суб’єктам при здійсненні на території області незаконних операцій з обігу підакцизних товарів. 

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України). 

Наразі працівнику податкової міліції оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.

У ході слідчих дій проведено 14 обшуків.

За словами Юрія Шеремета, подальші слідчі дії спрямовуються на встановлення повного кола посадових осіб, причетних до протиправної діяльності, та притягнення конкретних осіб до кримінальної відповідальності.

«Для забезпечення дієвого запобігання, попередження та профілактики корупції в ДФС діє Антикорупційна програма, затверджена на 2015 – 2017 роки. Цією програмою передбачено безпосереднє залучення до антикорупційних заходів керівників усіх без виключення підрозділів ДФС та персональну відповідальність за дії їх підлеглих», - зазначив Юрій Шеремет.

 

Юрій Шеремет: ДФС проведено більше 2 тисяч службових розслідувань

Упродовж січня-серпня 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато 378 кримінальних проваджень. Це – 90% від загальної кількості розпочатих проваджень всіма правоохоронними органами (420). У 2015 році цей показник дорівнював 85%. Про це повідомив начальник Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Юрій Шеремет. 

 «У цьому році підрозділами внутрішньої безпеки виявлено 69 фактів одержання працівниками служби неправомірної вигоди та 162 – зловживання владою або службовим становищем з боку працівників органів ДФС», - зазначив Юрій Шеремет.

«До суду з обвинувальним актом направлено 68 кримінальних проваджень. Це в 2,5 рази більше, ніж у січні-серпні 2015 року (27)», - додав  начальник ГУВБ ДФС.

Також, за його словами, судом винесено вироки стосовно 17 службових осіб, що понад ніж в 2 рази більше результату попереднього року.

Крім того, стосовно посадових осіб органів ДФС за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 30 протоколів за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією, за якими до адміністративної відповідальності притягнуто 17 осіб.

 «Для з’ясування причин і обставин вчинення посадовими особами фіскальної служби  правопорушень у сфері службової діяльності підрозділами внутрішньої безпеки проведено понад 2,2 тис. службових розслідувань (перевірок). За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 850 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 311 службових осіб,  звільнено – 148», - повідомив Юрій Шеремет.

Також перевірено 169  повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось – 28. За результатами перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб, 3 – звільнено та у 3 випадках розпочато кримінальні провадження.

Перевірено 901 скаргу (звернень) фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій, вчинених співробітниками органів ДФС, з них 187 підтвердилися.

«Заходом профілактики корупційних ризиків є проведення добровільного психофізичного інтерв’ю з використанням поліграфу. Результати таких досліджень враховуються при призначенні та переведенні працівників. Так, за результатами співбесіди не погоджено призначення на посади 58 осіб, що відносяться до номенклатури Голови ДФС, в діях яких виявлено схильність до можливої участі у вчиненні корупційних правопорушень, а також 20 особам, що відносяться до номенклатури територіальних підрозділів», - додав посадовець.

 

На Івано-Франківщині лісопильне підприємство ухилилося від сплати 1 млн. грн. податку на прибуток

Співробітниками податкової міліції Івано-Франківської області в рамках проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 212 КК України викрито підприємство, яке ухилилося від сплати 1 млн. грн. податку на прибуток підприємств.

Встановлено, що службові особи даної компанії, яка є суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності, упродовж 2013-2016 років документально відображали у бухгалтерському обліку та податковій звітності безтоварні операції з придбання деревини дуба у фізичних осіб – підприємців.

Окрім того, відповідно до установчих документів основним видом діяльності вказаного підприємства є лісопильне та стругальне виробництво.

Встановлено також, що підприємство здійснює виготовлення дубової ламелі, яку в подальшому експортує в країни Європи. Придбання сировини (дуба) службові особи даного підприємства оформляли від СГД, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та не є платниками ПДВ.

Під час проведених заходів встановлено низку суб’єктів господарювання – фізичних осіб, від яких вказаною компанією сформовано витрати по придбанню сировини, та які, у свою чергу, спростували факт поставки дуба на згадане підприємство.

В м. Болехів Івано-Франківської області проведено 3 обшуки в офісному та складських приміщеннях компанії-фігуранта провадження.

За результатами проведених заходів виявлено та вилучено 115 м3 деревини і 57 тис. м3 ламелі дубової загальною орієнтовною вартістю 4 млн. гривень та 12 печаток суб’єктів господарської діяльності.

Тривають слідчі дії.

 

До кінця року плануємо зменшити термін відшкодування ПДВ до двох місяців, - Роман Насіров

У серпні ДФС забезпечено збір коштів до загального фонду державного бюджету у розмірі  59,3 млрд гривень. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров в інтерв’ю журналу «Фокус».

«Це другий по успішності місяць після березневих 60 млрд гривень», - наголосив очільник відомства.

Він зазначив, що у січні-серпні цього року відшкодування ПДВ  платникам збільшено на 16,5 млрд грн. порівняно з минулим роком. «Що стосується обсягів невідшкодованого ПДВ, якщо в минулому році ця цифра наближалася до 30 млрд гривень, то на сьогодні ми прийшли до 14 млрд. Намагаємося прискорити цей процес», - зазначив Роман Насіров.

Він додав, що наразі процес відшкодування ПДВ  відбувається наступним чином: «Підприємство подає заявку на відшкодування, далі у нас є місяць камеральної перевірки і місяць хронологічної черги, в результаті ПДВ відшкодовується на третій місяць. До кінця року ми хочемо зменшити цей термін до двох місяців. Питання частково впирається в погашення цих 13-14 млрд гривень, через які і формується черга. Якщо її прибрати, то ми почнемо відшкодовувати ПДВ відразу після місяця камеральної перевірки».

Крім того, до бюджету у січні-серпні 2016 року надійшло 83,6 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

«Ставка ЄСВ зменшилася в 2 рази, до 22%, а збори тільки на третину: якщо в минулому році ми збирали в середньому 15 млрд гривень, то зараз близько 10 млрд. Це хороша динаміка, якщо говорити про детінізацію», - наголосив Роман Насіров. 

 

Роман Насіров: Зниження рівня корупції – один із головних пріоритетів у роботі ДФС

За перші вісім місяців Управлінням внутрішньої безпеки ДФС відкрито 378 кримінальних провадження, із яких за фактами хабарництва – 69. Безпосередньо в серпні заведено 27 справ, 4 з яких стосуються хабарництва. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров в інтерв’ю журналу «Фокус».

«Робота з ідентифікації посадових осіб-корупціонерів, яку ми активізували в цьому році, дає результати. Зараз ми швидко виявляємо хабарників і відразу ж звертаємося до СБУ і прокуратури, які проводять досудове слідство за наданими фактами», - зазначив Голова ДФС.

Також, за словами Романа Насірова, поряд зі зниженням корупційних ризиків одними із головних пріоритетів у діяльності ДФС є боротьба з порушенням митних правил, заниженням митної вартості товарів, контрабандою та проведення заходів щодо детінізації економіки.

«Ефект від нашої роботи видно по зборах ПДВ. Якщо у минулому році ми збирали при розмитненні товарів щомісяця в середньому по 9-11 млрд гривень ПДВ, то зараз - 14-15 млрд», - наголосив очільник відомства.

Він додав, що у 2015 році за рахунок детінізації вдалося зібрати фактично на 50 млрд гривень більше плану. Доходи бюджету в результаті склали 486 млрд гривень.

«У 2016 році дохідна частина бюджету була збільшена більше, ніж на 20%. Зараз ми справляємося з цим завданням і навіть перевиконуємо планові показники», - підкреслив Роман Насіров. 

 

У ДФС обговорили актуальні питання оподаткування підприємництва

Рівні та конкурентні умови діяльності підприємців, проблеми та шляхи їх вирішення обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова, в.о. заступника Голови ДФС Мирослава Продана з представниками Спілки українських підприємців.

«Ми завжди підтримуємо відкритий діалог з бізнесом для конструктивного обговорення проблемних питань, які виникають у підприємців, та пошуку оптимальних шляхів їх вирішення. Адже ефективне рішення тієї чи іншої проблеми можливе лише за умови її всебічного розгляду всіма учасниками комунікації. У такій співпраці можна досягти консенсусу та забезпечити баланс інтересів держави і платників податків», – зазначив Роман Насіров.

Учасники зустрічі розглянули низку питань, які потребують внесення змін до законодавчих актів, для забезпечення рівних умов ведення підприємницької діяльності.

Так, активне обговорення викликало питання щодо спрощеної системи оподаткування. І представники фіскальної служби, і підприємці висловилися за необхідність внесення певних змін до існуючої моделі «спрощенки», які б дозволили уникнути зловживань з боку недобросовісних платників податків та створили сприятливі умови роботи для сумлінних підприємців.

Під час зустрічі також обговорювалися питання трансфертного ціноутворення, роботи податкової міліції, відшкодування податку на додану вартість.

Голова ДФС Роман Насіров, зокрема, нагадав присутнім, що на сьогодні повернення ПДВ з бюджету відбувається виключно у хронологічному порядку відповідно до черговості. Відповідно до діючого законодавства ДФС щоденно оприлюднює на веб-порталі реєстри, що містять інформацію про платників, які подали заяви на відшкодування ПДВ, реквізити заяв, суми, заявлені до відшкодування, результати автоматизованої перевірки відповідності визначеним критеріям.

 

Роман Насіров: Наша мета - прозора та ефективна взаємодія з бізнесом

Практичні питання податкового адміністрування та проведення податкової реформи  розглядалися під час чергової зустрічі Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з представниками Американської Торгівельної Палати в Україні.

Під час зустрічі обговорювалися питання відшкодування ПДВ, механізми ліквідації заборгованості переплат з податку на прибуток, трансфертного ціноутворення, а також обліку та застосування аграрних розписок. Крім того, учасники заходу обговорили головні аспекти законопроекту про введення електронних акцизних марок для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який готує ДФС на базі відповідної концепції, прийнятої Урядом.

Роман Насіров наголосив, що ДФС зацікавлена в оперативному вирішенні питань, з якими звертається до фіскальних органів бізнес.

«ДФС виступає за  прозору, ефективну взаємодію з бізнесом та прагне створити  умови, що сприятимуть поліпшенню бізнес-клімату в країні. Ми зацікавлені у забезпеченні скоординованого формату комунікацій з бізнесом та  пошуку оптимальних шляхів вирішення проблемних питань, які виникають під час взаємодії підприємців з органами ДФС», - зазначив Роман Насіров.

«Всі зміни та реформи, які сьогодні відбуваються в службі, спрямовані головним чином на створення оптимальних умов для платників податків та стимулювання розвитку бізнесу», – додав очільник відомства.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.