Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

3.07.2013, 12:55    просмотров: 3155

З наступного року сумлінних платників перевірятимуть «віртуально»

Вже з 1 січня 2014 року платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, зможуть скористатися новим сервісом – електронною перевіркою. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міністерства доходів і зборів України про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення. 

За рік, з 1 січня 2015 року, цю новацію буде розповсюджено на представників мікро-, малого та середнього бізнесу, що перебувають на загальній системі оподаткування. Нарешті, з початку 2016 року зможуть «замовити» собі проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки всі категорії платників податків в Україні. 

За оцінками фахівців Міндоходів, перехід до практики електронних перевірок дозволить не тільки підвищити якість і ефективність податкового аудиту, а й знизить адміністративне навантаження на платника податків. Із запровадженням електронної перевірки очікується значне скорочення часу на проведення аудиту та адміністративних витрат як для бізнесу, так і для держави. 

Право на електронну перевірку матимуть платники податків з незначним ступенем ризику на підставі заяви, у якій крім загальних облікових даних зазначається інформація про податкові періоди господарської діяльності, що підлягають перевірці; систему оподаткування, що застосовується платником податків; перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки тощо. 

Платник податків сам визначатиме податкові періоди, за які буде проводитися електронна перевірка, за умови, що за ці періоди не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити). 

Відповідний наказ Міністерства доходів і зборів України щодо порядку проведення електронних перевірок від 03.06.2013 № 143, був зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 червня 2013 року (№950/23482) та вступає в дію з 1 січня 2014 року.

 

Міндоходів безкоштовно надає 55 адміністративних послуг 

Завдяки сервісам Міністерства доходів і зборів платники податків можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, дозволи та свідоцтва. Так, зокрема, серед послуг, які пропонуються, – реєстрація книги обліку доходів та витрат, видача довідки про сплату роботодавцем податків та зборів, реєстрація реєстратора розрахункових операцій, видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, видача торгового патенту тощо. Загалом перелік таких адмінпослуг містить 55 найменувань та затверджений відповідним наказом Міністерства. 

Для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку. В ній зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адмінпослугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови її отримання. 

Так, зокрема, з інформаційної картки платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін її видачі, способи отримання результату тощо. 

З повним переліком усіх адміністративних послуг, які надаються Міністерством доходів і зборів та його територіальним органами, можна ознайомитися на сайті Міндоходів http://minrd.gov.ua/diyalnist-/katalog-poslug/informatsiya-pro-administrativni-poslu/.

 

Підприємців-«спрощенців» в Україні стає дедалі більше

Кількість підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування, в Україні продовжує зростати. У поточному році чисельність фізичних осіб, що є платниками єдиного податку, зросла порівняно з минулим на 75 тис. осіб., до 1,17 млн. підприємців. 

Найбільш активно нарощує представництво третя група платників єдиного податку – їхня кількість зросла майже на 60 тис. і досягла 262 тис. підприємців. 

Крім того, на 20 тис. зросла чисельність юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування. Сьогодні в державі 155 тис. таких підприємств. 

В міністерстві також вказують, що ця категорія платників значно збільшила відрахування до бюджетів всіх рівнів. В поточному році фізичні особи - «спрощенці» сплатили 2,1 млрд. грн., що на 71,4% більше від показників минулого року. Юридичні особи сплатили до бюджету 722,1 млн. грн. (на 304,6 млн. грн. більше, ніж торік). 

Позитивну динаміку кількості платників, що користуються спрощеною системою оподаткування, фахівці Міністерства доходів і зборів пов’язують з реалізацією низки заходів щодо лібералізації податкової політики стосовно малого та середнього бізнесу. 

Зокрема, у 2012 році введено дві додаткові групи платників єдиного податку – 5 и 6. У 5 групу включаються фізособи-підприємці, на яких працює до 20 співробітників і чий обсяг річного доходу не перевищує 20 млн. грн. До 6 групи відносяться юридичні особи, які мають не більше 50 співробітників і обсяг річного доходу не більше 20 млн. грн. 

З 2013 році платникам 5-ої групи спрощенців було зменшено ставки єдиного податку з 10% та 7 % до 7% та 5% відповідно, а для 2-ої групи – введено подання звітності раз на рік, а не щоквартально. «Спрощенці» також мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року вони мають змогу змінювати групу або ставку податку. 

В подальшому для малого та середнього бізнесу заплановано запровадження новацій, спрямованих на подальшу дерегуляцію цього сегменту. Незабаром будуть спрощені правила реєстрації та взяття на облік платників єдиного податку та ПДВ. Також з 1 січня 2014 року саме «спрощенці» першими отримають можливість користуватися новим сервісом – електронною перевіркою.

 

Діяльність Бердянської ОДПІ

Бердянська ОДПІ змінила назву

У зв’язку із створенням Міністерством доходів і зборів України, з 01 липня 2013 року діє нова назва Бердянської податкової інспекції. 

Скорочена назва: Бердянська ОДПІ, повна назва: Бердянська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Запорізькій області.

Сайт Міндоходів: http:/// www.minrd.gov.ua. 

Сайт Головного управління Міндоходів у Запорізькій області: http:/// www.zp.minrd.gov.ua 

Електронна адреса інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів: idd@ minrd .gov.ua

 

Мобілізація коштів до бюджетів всіх рівнів

За січень - червень 2013 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 76,4 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 3,4 мільйонів гривень. Темп росту складає 104,7%. Зокрема, на 24,8% або на 7,0 мільйонів гривень зросли надходження з податку на прибуток, за 7 місяців поточного року надійшло 35,3 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 98,5 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 6,9 мільйонів гривень. Темп росту – 107,6%.

 

Звернення громадян до Бердянської ОДПІ 

Протягом січня-червня 2013 року до Бердянської ОДПІ надійшло 41 письмове звернення громадян, що на 8 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року.

Всього Бердянською ОДПІ розглянуто та надано відповідь на 36 звернень, які надійшли протягом поточного року, 5 звернень знаходяться на розгляді в рамках термінів, що встановлені Законом України «Про звернення громадян». Фактів ненадання відповідей на звернення не зафіксовано. Усі звернення розглядаються своєчасно та об’єктивно.

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-червня 2013 року проведено 53 особистих прийомів, в тому числі 22 – виїзних прийомів.

Ознайомитися з графіком прийому громадян посадовими особами Бердянської ОДПІ можна на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net/ Бізнес/ Податкова служба/ Звернення громадян.

 

Право громадянин на доступ до публічної інформації

Закон України від 13.01.11 №2939-VI “Про доступ до публічної інформації” визначає порядок здійснення права кожного на доступ до публічної інформації, яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Під запитом на інформацію розуміється прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувачами публічної інформації є фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян без статусу юридичної особи.

Запит може подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштова адреса Бердянської ОДПІ – 71118, м. Бердянськ, пр. Праці, 20, Телефон (факс) – 3-84-07, електронна пошта – DPI0822@ukr.net) на вибір запитувача.

Письмовий запит подається в довільній формі та повинен містити: ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву чи зміст, підпис і дату за умови подання письмового запиту.

 

Ваша соціальна захищеність залежить саме від Вас!

Виплата мінімальної заробітної плати – обов’язкова вимога по всій Україні для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати, у розмірі меншому від мінімального, - порушення соціальних гарантій громадян України. 

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати телефонуйте до Бердянської податкової інспекції за телефоном 3-84-07. 

 

Сплата туристичного збору забезпечить розвиток улюбленого міста

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб’єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір в розмірі 1% від вартості проживання. 

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк. 

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23. 

 

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

09 липня 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе начальник Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби Горбатюк А.В.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Алла Володимирівна відповість на запитання платників податків щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України, щодо роботи зі зверненнями громадян та щодо порядку отримання публічної інформації.

 

Запрошуємо на інформаційний семінар!

10 липня 2013 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Актуальні питання Податкового Кодексу України. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Безкоштовні адміністративні послуги для платників податків

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.06.2013 №161 затверджено тимчасовий перелік безоплатних адміністративних послуг, що надаються Міністерством та його територіальними органами. Ознайомитися із Інформаційними картками адміністративних послуг, що безоплатно надаються платникам податків можна на офіційному веб-порталі Міндоходів України за адресою:

http://minrd.gov.ua/diyalnist-/katalog-poslug/informatsiya-pro-administrativni-poslu/admin-poslygi . 

Картки містять детальну інформацію про суб'єкта надання адміністративної послуги, його місцезнаходження (адреса, номер телефону, режим роботи), перелік документів, необхідних для отримання такої послуги, порядок та спосіб їх подання, розмір та порядок внесення плати (якщо це передбачено), строки та результати надання адмінпослуги, перелік підстав для відмови у її наданні та інше.

 

Працює лінія Міністерства доходів "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Продовжено підтримку програмного забезпечення «ДПС Захист звітності»

Шановні клієнти АЦСК ІДД! 

Повідомляємо, технічну підтримку програмного забезпечення «ДПС Захист звітності» продовжено до 01 серпня 2013 року. 

Нагадуємо, що для накладення електронного цифрового підпису на електронну звітність та подання її до контролюючих органів ви можете використовувати більш зручне безкоштовне програмне забезпечення або електронні сервіси компаній, які сприяють поліпшенню процесу подання звітності, впровадженню електронних сервісів та розвитку електронного документообігу. 

Переглянути перелік доступного програмного забезпечення можна за 

посиланням (http://acskidd.gov.ua/program_obespech ).

Ключі електронного цифрового підпису, отримані в АЦСК ІДД, можуть також використовуватись в інших системах електронної звітності та електронного документообігу.

 

Отримайте безкоштовний цифровий підпис!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Нині тут можна отримати ключі для митних операцій – посадовим особам митних органів, митним брокерам і суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати у режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt". 

Запрошуємо підприємців та керівників підприємств, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами. 

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219. Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті www.rada.berdyansk.net, розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Звітуємо за 2 квартал 2013 року

Останній день надання податкової звітності за півріччя (2 квартал) 2013 року – 09 серпня 2013 року.

Звертаємо Вашу увагу на нові форми податкових декларацій:

-Податкова декларація зі збору за спеціальне використання води (наказ Мінфіну від 21.12.2012 року №1403),

-Податковий розрахунок з плати за користування надрами (наказ Мінфіну від 17.06.2012 року №1000), 

-Податкові декларації платників єдиного податку (наказ Мінфіну від 07.11.2012 року №1159, внесено зміни до наказу Мінфіну від 21.12.2012 року №1688),

-Податкові декларації збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору (наказ Мінфіну від 21.12.2012 року №1402).

 

Перерахунок сум доходів у випадку надання податкової соціальної пільги

Податковий агент, який застосовує податкову соціальну пільгу до нарахованої платнику податку місячної заробітної плати, повинен провести перерахунок суми нарахованого доходу та наданої ПСП. 

Роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, які були нараховані такому платнику у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги. Перерахунок здійснюється з урахуванням положень абз. другого п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України. 

Зокрема, перерахунок податку на доходи фізичних осіб здійснюється: 

за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року; 

під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, коли така ПСП не повинна була застосовуватися; 

під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем. 

Водночас, для визначення правильності оподаткування, роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів і утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках, незалежно від того, чи має платник право на застосування ПСП. Тобто, роботодавець (податковий агент) може виправити будь-які помилки у разі їх допущення під час утримання ПДФО. 

Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг встановлений п.169.4 ст.169 ПКУ (із змінами та доповненнями).

 

Стосовно сплати екологічного податку за послід і гній

До 1 січня 2013 року сільськогосподарські підприємства, селянські та інші господарства, які займалися виробництвом (вирощуванням) продукції тваринництва та птахівництва і при цьому здійснювали розміщення протягом звітного кварталу відходів (гною та пташиного посліду), були платниками екологічного податку.

З 1 січня 2013 року у Податковому кодексі змінено значення поняття "розміщення відходів", а тому усувається подвійне оподаткування екологічним податком розміщення суб'єктами господарювання відходів на спеціально відведених місцях чи об'єктах, що розміщені на власних територіях, а відповідно, при тимчасовому зберіганні відходів суб'єкти господарювання не сплачуватимуть екологічний податок.

У листі Мінприроди України від 06.03.2012 р. №4794/07/10-12 на запит ДПС України зазначено, що відходи сільського господарства містять значну частку органічних речовин (органічну складову) та практично завжди повністю утилізуються за різними напрямами. Таким чином, хоча курячий послід або гній є відходами, але після нескладних підготовчих операцій відбувається остаточна утилізація зазначених відходів.

Зважаючи на викладене, з 1 січня 2013 року лише у разі розміщення сільськогосподарськими підприємствами, селянськими та іншими господарствами, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом продукції тваринництва та птахівництва, обсягів гною та пташиного посліду у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами, вони повинні за такі обсяги сплачувати екологічний податок.

Лист Міндоходів від 17.06.2013 р. № 8443/7/99-99-15-04-01-17

 

Правильно вказуйте код виду сплати

У зв’язку зі зміною структури та функціональних обов’язків Департаментів, згідно до вимог розпорядження Міністерства доходів і зборів України від 09.04.2013р. №10-р, функція проведення камеральних перевірок перейшла до Департаменту податкового та митного аудиту.

Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 07.07.2012р. №817 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету» сплата грошового зобов’язання, визначеного органами ДПС за результатами документальної перевірки підрозділів податкового контролю обліковується за кодом видів сплати «131».

До затвердження нового «Порядку заповнення документів на переказ коштів у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету податків, зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», необхідно при сплаті грошового зобов’язання, визначеного територіальними підрозділами Міністерства доходів і зборів України за результатами камеральної перевірки, в полі «Призначення платежу» вказувати код виду сплати «131». 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.