Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє 24.11.2016

24.11.2016, 17:20    просмотров: 1994

 

 

До уваги платників Единого соціального внеску!

Розрахункові рахунки ЕСВ для  платиків м.Бердянськ та Бердянського району не змінюються. 

Нові рахунки були відкрити тільки для платників ЕСВ м.Приморськ та Приморського району.

При перерахування ЕСВ (в.т.ч. при пошуку рахунків на сайті ДФС) будьте уважні:

-  для платників ЕСВ м.Бердянськ та Бердянського району «отримувач  платежу» - БЕРДЯНСЬКА ОДПI

- для платників ЕСВ м.Приморстк та Приморського району «отримувач  платежу» - БЕРДЯНСЬКА ОДПI (ПРИМОРСЬКЕ В.).

 

Новини законодавства

Релігійним організаціям дозволили надавати гуманітарну допомогу за рахунок власних доходів

Президент підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій".

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла Закон 6 жовтня 2016 року. Згідно з документом доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватися не тільки для фінансування витрат на їх утримання і напрямків діяльності, визначених їх установчими документами, але і для здійснення некомерційної (благодійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, в тому числі для надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

При цьому фінансування цих витрат не вважається розподілом отриманих доходів (прибутку) чи їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

 

У СЕА ПДВ врегульовані деякі питання для підприємств, що надають комунальні послуги

Уряд затвердив постанову від 09.11.2016 р. № 788, врегулювавши питання щодо врахування в СЕА ПДВ сум податку, на які підприємства, що надають комунальні послуги, зменшили заборгованість з податку в рамках проведення розрахунків з погашення за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення та інші послуги, які постачалися населенню.

Як наголошується на Урядовому порталі, підприємства зможуть виписувати податкові накладні на відповідні суми без відволікання оборотних коштів на поповнення електронного рахунку в даній системі для здійснення господарської діяльності.

 

Оновлено форму декларації з акцизного податку

Мінфін наказом від 26.09.2016р. № 841 виклав у новій редакції форму декларації з акцизного податку.

Так, внесено зміни до розділів декларації в частині відображення податкових зобов'язань за операціями з реалізації палива, введено нові додатки до декларації для розрахунку сум акцизного податку з реалізації палива, а також розрахунку сум акцизного податку для суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі паливом.

У Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку надається пояснення щодо заповнення кожного розділу і кожної форми додатка по кожній групі підакцизних товарів окремо відповідно до порядку обчислення акцизного податку.

Крім того, з нумерації розділів декларації виключена буква "Ґ".

 

В Порядок оформлення і подачі скарг платниками податків внесено зміни

Мінфін наказом від 28.09.2016 р. № 849 затвердив зміни до Порядку оформлення і подачі скарг платниками податків і їх розгляду контролюючими органами.

Документом визначено, що розгляд матеріалів скарг платників податків відбувається в закритому засіданні, у відкритому засіданні - виключно на підставі письмового клопотання платника податків про відкрите розгляді матеріалів скарги, що додається, яка повинна містити:

• перелік осіб, залучення яких необхідно для розгляду матеріалів скарги у відкритому засіданні;

• надання згоди на розголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника, які містять конфіденційну інформацію, комерційну або банківську таємницю і стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов'язків;

• надання згоди контролюючому органу на присутність залучених осіб під час відкритого засідання.. Не допускається відкрите розгляд скарги, якщо в матеріалах справи є відомості, що становлять державну таємницю.

Крім того, розширено права особи, яка подала скаргу. Подавач скарги матиме право:

• ознайомлюватися з матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки з допомогою технічних засобів;

• здійснювати технічну фіксацію засідання з розгляду матеріалів скарги за допомогою фото-, кінозйомки, відео-, звукозапису;

• заявляти клопотання, що стосуються предмета розгляду скарги.

Визначено, що клопотання розглядається контролюючим органом протягом 10 робочих днів з моменту його отримання. Не пізніше п'яти робочих днів до дати розгляду матеріалів скарги контролюючий орган повідомляє особу, яка його заявило, про результати розгляду клопотання.

Контролюючий орган не має права відмовити в задоволенні клопотання платника податків про розгляд матеріалів скарги у відкритому засіданні, за винятком випадків, коли в клопотанні платник податків не має відомості, передбачені цим Порядком та / або в матеріалах справи є відомості, що становлять державну таємницю.

Крім того, Порядок доповнено спеціальною формою клопотання платника податків про відкрите розгляді матеріалів скарги.

Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування, орієнтовно з 25 листопада 2016 року.

 

Уряд підвищив мінімальні ціни на алкоголь

Кабмін 9 листопада 2016 року постановою № 828 затвердив нові мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв.

Зокрема, мінімальна оптова ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 100-відсоткового спирту складе 225 грн, роздрібна - 348,9 грн.

Роздрібна ціна на вина виноградні натуральні в скляній тарі ємністю 0,7 л і в іншій тарі місткістю 1 л становитиме 33 грн.

Постанова набуде чинності з 04 грудня 2016 року.

Наказ набрав чинності з 22 листопада 2016 року.

 

Оновлений звіт по ЄСВ вперше подається за листопад

ДФС в листі від 08.11.2016 р №35758 / 7 / 99-99-13-02-01-17 відзначили, що звітність з ЄСВ із змінами, внесеними наказом Мінфіну від 07.09.2016 р № 813, буде подаватися платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.2016 р

 

Внесено зміни до Податкової декларації про майновий стан і доходи

Міністерством фінансів України наказом від 15.09.2016 р. № 821 викладено у новій редакції Податкову декларацію про майновий стан і доходи та Інструкцію про порядок її заповнення. 

Податкова декларація складається із 7 розділів (до змін було 8):

I. Загальні відомості

II. Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу

III. Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу

IV. Загальна сума річного доходу

V. Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у зв'язку з використанням права на податкову знижку згідно зі статтею 166 розділу IV Податкового кодексу України

VI. Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб/військового збору

VII. Розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах.

 Податкова декларація містить  два додатки (було чотири):

- Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (Додаток Ф1)

- Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (Додаток Ф2). 

Додатки є складовою частиною декларації і без декларації не є дійсними. 

Додатки заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

Наказ набирає чинності 31 грудня 2016 року (наказ опубліковано в «Офіційному віснику України» №86 від 08.11.2016 р.).

 

Благодійні СМС не оподатковуються ПДВ

Від оподаткування ПДВ звільняються операції оператора телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг у частині здійснення благодійного телекомунікаційного повідомлення на благодійні цілі.

Тобто, відправлені телекомунікаційні повідомлення (смс) на благодійні цілі звільняються від оподаткування ПДВ. 

Зазначена норма передбачена Законом України від 06.10.16 № 1665-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень" (передбачено новий  п.197.24 ст. 197). 

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (опублікований в «Голосі України» від 05.11.2016 №211).

 

Внесено зміни до форм КОРО на РРО та на господарську одиницю

Міністерством фінансів України затверджено наказ від 23.09.2016 р. № 837 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547".

Згідно наказу №837, вимоги щодо відображення акцизного податку (або іншого податку) у Книгах обліку розрахункових операцій (КОРО) не поширюються на записи, які формуються на підставі фіскальних касових чеків, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення, яких включено до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп'ютерних систем до 11.03.2016 р.

КОРО за формами, наведеними у додатках 1 та 2 до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.13 № 417, можуть бути зареєстровані, перереєстровані у відповідному контролюючому органі, а також використовуватись суб'єктами господарювання до скасування реєстрації таких КОРО.

При розрахункових операціях за підакцизні товари такі КОРО можуть використовуватись за умови відображення сум акцизного податку (або іншого податку) у графах, в яких відображається сума ПДВ. 

Крім того, внесено зміни до форм:

- Книги обліку розрахункових операцій на РРО;

- Книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю.

Наказ набув чинності з 04 листопада 2016 року (опублікований в «Офіційному віснику України»  №85 від 04.11.2016 р.).

 

Роз’яснення законодавства

Керівник у відрядженні: нюанси оподаткування добових

ДФС в листі від 13.10.2016 р № 22230/10 / 26-15-13-01-12 повідомила, що витрати, здійснені керівником підприємства в зв'язку з відрядженням, не підтверджені відповідними документами (крім добових витрат), або сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо і оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Оподаткування додаткового блага здійснюється за ставкою 18%. У розрахунку за ф. 1ДФ дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "126".

Не включаються до оподатковуваного доходу платника відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більше 0,2 розміру мінзарплати (в 2016 р - 275,60 грн), а для відряджень за кордон - не вище 0,75 розміру мінзарплати (в 2016 р - 1033,50 грн. у розрахунку за кожен календарний день такого відрядження (пп. "а "170.9.1 ПКУ). 

 

Податковий кредит на підставі бухгалтерської довідки: відображаємо суми ПДВ в декларації

ДФС в листі від 03.10.2016 р. № 21411/6 / 99-99-15-03-02-15 нагадала, що платник ПДВ має право на підставі бухгалтерської довідки включити до складу податкового кредиту суми ПДВ з вартості товарів / послуг, необоротних активів, придбаних до 01.07.2015 року, які після цієї дати починають використовуватися повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності платника податку (п. 36 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

Податковий кредит визначається на дату початку фактичного використання товарів / послуг, необоротних активів, визначену в первинних документах.

У декларації з ПДВ дані бухгалтерської довідки за вказаними операціями відображаються в рядках 10.1, 10.2 і 11.1, 11.2.

При заповненні рядків 10.1 та / або 10.2 подається додаток 5 до декларації (далі - додаток 5).

У таблиці 2 "Операції з придбання з податку на Доданий ВАРТІСТЬ, Які підлягають оподаткування за основною ставкою та ставкою 7%" розділу II "Податковий кредит" додатка 5указиваются такі дані бухгалтерської довідки:

• у графі 2 "Постачальник (індивідуальний податковий номер)" - ІПН платника податку;

• у графі 3 "Податкова накладна, Інший документ / период складання" - дата складання бухгалтерської довідки;

• в графі 5 - фактичний обсяг поставки (без ПДВ);

• в графах 6, 7 - сума ПДВ, розрахована за відповідною ставкою податку (20% або 7%).

 

Яку декларацію подає єдинник в разі переходу на загальну систему

ДФС в листі від 28.10.2016 р № 23354/6 / 99-99-15-02-02-15 відзначила, що платники єдиного податку, які з 01 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему і закінчується 31 грудня такого року.

Якщо платник єдиного податку переходить на загальну систему оподаткування з 01.07.2016 р, фінансовий результат до оподаткування при декларуванні податку на прибуток за 2016 рік визначається за правилами бухгалтерського обліку в періоді перебування такого платника на загальній системі оподаткування.

Отже, платник податку подає податкову декларацію з податку на прибуток за звітний 2016 рік, який починається 01.07.2016 р і закінчується 31.12.2016 р

При цьому, з огляду на особливості визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток, такий платник податку разом з декларацією з податку на прибуток підприємств долженпредставіть фінансову звітність за I півріччя і 2016 рік.

 

Нюанси заповнення податкової накладної та розрахунку коригування

Відповідно до форми і порядку заповнення податкової накладної, затверджених наказом Мінфіну від 31.12.2015 р № 1307, в податковій накладній не передбачені графи для зазначення виду цивільно-правового договору.

У той же час реквізит "Номенклатура товарів / послуг продавця", який відповідно до пп. "Е" п. 201.1 ПКУ є обов'язковим, повинен відповідати формулюванні в первинних документах, якими супроводжуються поставки таких товарів / послуг, та не повинен містити інших даних, зокрема номера і дати цивільно-правового договору.

У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до ст.192 Кодексу постачальник (продавець) товарів / послуг становить розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

У графі 1 розділу Б "№ з / п рядка податкової накладної, что корігується" розрахунку корректіровкіуказивается саме номер рядка податкової накладної, до якої складається розрахунок коригування, згідно з номенклатурою товарів / послуг, вартість або кількість яких коригується.

Наявність помилок при заповненні граф податкової накладної / розрахунку коригування "Номенклатура товарів / послуг продавця" та "№ з / п рядка податкової накладної, что корігується" не заважають ідентифікувати операцію, її зміст (товар / послугу, що поставляються), період, сторони та суму податкових зобов'язань. Така помилка не може бути підставою для виключення податкової накладної / розрахунку коригування зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Для виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, в тому числі не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів / послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної, в якій допущені такі помилки. Такий розрахунок повинен бути зареєстрований в ЄРПН.

При допущенні помилки в розрахунку коригування, платник податку має право скласти другий розрахунок коригування до податкової накладної, в якому будуть виправлені показники розрахунку коригування, складеного з помилками.

При цьому розрахунки коригування, складені з метою виправлення помилок, які пов'язані зі зміною суми компенсації вартості товарів / послуг, в податковій звітності з ПДВ не відображаються.

Всі графи податкової накладної, які мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками. Крім того, не визначені обмеження за кількістю знаків, яке можуть містити після коми кількісні показники, які вказуються в графі 6 податкової накладної.

Лист ДФС  від 03.10.2016 р № 21408/6 / 99-99-15-03-02-15.

 

Участь в тендері обкладається ПДВ

Участь підприємств у тендері не є законодавчо встановленої обов'язком, а визначається учасником конкурсу самостійно і на добровільних засадах.

Тому операції з поставки оператором послуг в рамках проведення процедур закупівель (тендерних процедур) не є операціями з постачання державних платних послуг і підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких встановлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита та т. п. (пп. 197.1.18 ПКУ).

Лист ДФС  від 06.10.2016 р № 21765/6 / 99-99-15-03-02-15.

 

Єдинник працює за агентським договором: чи застосовується РРО

Якщо платники єдиного податку здійснюють діяльність на підставі агентського договору, до складу доходу суб'єкта господарювання включається сума винагороди агенту.

При здійсненні розрахункових операції в готівковій та / або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. П.) Застосування РРО є обов'язковим.

РРО не застосовується при здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банків.

 

Підприємець повинен відображати винагороду від агента в Книзі обліку доходів

Фізичну особу - підприємця, який надає послуги за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або агентськими договорами, оштрафують за неоприбуткування в книзі обліку доходу у вигляді винагороди повіреного (агента).

Нагадаємо, згідно зі ст. 164 прим. 1 КпАП неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат суб'єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від 51 до 136 грн.

Крім того, за неоприбуткування, неповне та / або несвоєчасне оприбуткування готівки в Книзі обліку доходів і книги обліку доходів і витрат контролюючі органи пріменяютштрафние санкції у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми відповідно до вимог Указу Президента України від 12.06. 1995 № 436/95-ВР "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".

 

Як єдиннику відобразити в обліку повернення коштів

Платники фізичні особи - підприємці III групи - платники ПДВ ведуть Книгу обліку доходів і витрат за формою та в порядку, затвердженому наказом Мінфіну від 19.06.2015 р № 579.

Сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та / або передплати відображаються в графі 3 книги, показник якої враховується при визначенні скоригованої суми доходу за продані товари, виконані роботи, надані послуги (графа 4 книги) і загальної суми доходу (графа 7 книги).

Дані книги використовуються єдинником для заповнення Декларації платника єдиного податку, яка складається наростаючим підсумком з початку року. Тобто загальна сума доходу від здійснення діяльності, визначена з урахуванням суми повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та / або передплати, переноситься до відповідних рядків податкової декларації.

Якщо повернення коштів, що надійшли на поточний рахунок як оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), состоялCя в іншому податковому періоді, така оплата (аванс) включається до складу доходу в звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, і здійснюється перерахунок доходу в податковому періоді, в якому відбулося їх повернення.

Таким чином, скоригована сума доходу єдинника третьої групи платника єдиного податку в періоді повернення коштів відображається у відповідному рядку розділу IV "Показники господарської діяльності для платника єдиного податку третьої групи" декларації за єдиним податком, затвердженої наказом Мінфіну України від 19.06.2015 р № 578.

 

Як обкладати ПДВ поставку самостійно виготовлених товарів або послуг

ДФС в листі від 19.10.2016 р. № 22624/6 / 99-99-15-03-02-15 відзначила, що на сьогоднішній день норми ПКУ (не враховуючи норми для окремих (специфічних) видів операцій):

• визначають, що база оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів / послуг не може бути нижчою за звичайну ціну, яка відповідає ринковим;

• встановлюють ряд обов'язкових умов відповідності ціни поставки (договірної ціни) ринковою ціною, одним з яких є володіння сторонами достатньою інформацією про ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівнянних економічних (комерційних ) умовах;

• передбачають можливість довести невідповідність договірної ціни рівню ринкових цін.

Таким чином, в розумінні норм ПКУ звичайною ціною для здійснення розрахунку бази оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів / послуг є ціна, визначена зацікавленими сторонами в цивільно-правовому договорі, яка в свою чергу повинна відповідати ринковій ціні (ціні, що склалася на ринку товарів / послуг).

 

Хто відноситься до малого, середнього або великого підприємництва

ДФС в листі від 08.11.2016 р № 24033/6 / 99-99-14-03-03-15 нагадала, що суб'єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб'єктів малого підприємництва, в тому числі до суб'єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва.

До суб'єктів мікропідприємництва відносяться фізичні особи - підприємці та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 млн євро.

Суб'єктами малого підприємництва є фізичні особи - підприємці юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.

Суб'єктами великого підприємництва є юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності перевищує суму, еквівалентну 50 млн євро, визначену за середньорічним курсу НБУ.

Інші суб'єкти господарювання належать до суб'єктів середнього підприємництва.

Крім того, до великих платників податків відносяться юридичні особи, у яких обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує 500 млн грн або загальна сума сплачених до Держбюджету податків по платежах, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий же період перевищує 12 млн грн.

 

 

 

Коли ОСББ повинно зареєструватися платникоа ПДВ

ДФС в листі від 01.11.2016 р № 7074 / К / 26-15-12-05-11 відзначили, що в ОСББ відсутній об'єкт оподаткування по водо-, тепло-, газо-, електропостачання, гарячого водопостачання та інших послуг, кошти за які власники житлових і нежитлових приміщень перераховують безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, які надають ці послуги, або перераховують на рахунок об'єднання для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які надають ці послуги.

Якщо для власників житлових і нежитлових приміщень ОСББ встановило окрему плату за послуги з перерахування отриманих від власників коштів підприємствам, організаціям, які надають такі та інші послуги, у ОСББ виникає об'єкт оподаткування НДСісходя з вартості наданих послуг.

Також кошти, що надходять на банківський рахунок ОСББ від власників житлових і нежитлових приміщень для компенсації витрат на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності об'єднання, не підпадають під об'єкт оподаткування ПДВ.

Крім того, ОСББ може здійснювати госпдіяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами. Така господарська діяльність об'єднання (наприклад, здача в оренду нежитлових приміщень), підпадає під визначення об'єкта оподаткування ПДВ.

Якщо обсяг операцій, які обкладаються ПДВ, протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. Грн (без ПДВ), ОСББ має зареєструватися платником податку в обов'язковому порядку.

Для обов'язкової реєстрації платником податку враховується обсяг операцій, які згідно з ПКУ є об'єктом оподаткування (підлягають оподаткуванню за ставкою 20%, 7% або 0%, а також ті, які звільнені від оподаткування). Операції, що не є об'єктом оподаткування (перераховані в ст. 196 ПКУ) при визначенні обсягу операцій, по досягненню якого реєстрація платником податку є обов'язковою, не враховуються.

 

Коли слід повернути аванс, якщо працівник не поїхав у відрядження

Якщо працівник отримав аванс на відрядження і не виїхав, то він повинен протягом трьох банківських днів з дня прийняття рішення про відміну поїздки повернути до каси підприємства зазначені кошти відповідно до п. 11 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон №59.

У разі, якщо не відбулася відрядження, нормами законодавства не передбачено додаткових термінів для здачі грошових коштів в касу підприємства, отриманих в якості авансу на відрядження.

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт (пп. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 ПКУ).

 

Нюанси розрахунків в сфері електронної комерції

Нацбанк зазначив, що розрахунки в сфері електронної комерції можуть здійснюватися з використанням платіжних інструментів, електронних грошей, шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України.

Здійснені через ПТКС (програмно-технічний комплекс самообслуговування) операції по внесенню готівки для подальшого зарахування їх на рахунок одержувача відносяться до розрахунків у готівковій формі.

Під час здійснення розрахунків через ПТКС формується касовий документ. Реквізити касових документів, які формуються із застосуванням платіжних пристроїв за результатами касових операцій, заповнюються як клієнтами, так і в автоматичному режимі платіжного пристрою, які використовують бази даних автоматизованої системи.

Лист НБУ від 19.10.2016 р № 57-0002 / 86441.

 

Кошти за оплачений товар через платіжну систему можна повернути готівкою

ДФС в листі від 04.11.2016 р. № 23689/6 / 99-99-14-05-01-15 повідомили, що в разі якщо споживач замовив товар через Інтернет і розрахувався за нього через платіжні системи FORPOST, LIQPAY, PAYPAL, PORTMONE .COM і інші, в тому числі використовуючи програмно-технічні комплекси самообслуговування (далі - ПТКС), то суб'єкт господарювання зобов'язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек РРО) і відповідним чином оформлений гарантійний талон.

При поверненні товару споживач, який придбав товар, звертається до представника інтернет-магазину і надає всі наявні документи, в тому числі розрахунковий документ встановленої форми (чек РРО) і чек з ПТКС.

У разі повернення сплаченого з використанням ПТКС товару, повернення коштів споживачеві здійснюється в готівковій або безготівковій формі.

Компенсація витрат, понесених працівником у відрядженні, що не підтверджені документально (крім добових), оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором

Не є доходом платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме, на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку із здійсненням таких витрат.

Зазначені витрати не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона та документа про сплату за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо.

Після повернення з відрядження працівник зобов'язаний надати звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, при цьому умовою відшкодування витрат на відрядження є наявність оригіналів документів, що підтверджують вартість таких витрат (квитки, квитанції, чеки, розрахунки тощо).

Витрати, здійснені у зв'язку з відрядженням, що не підтверджені відповідними документами (крім добових витрат), не відшкодовуються.

У разі, якщо за рішенням керівника підприємства такі втрати будуть відшкодовані, то сума такого відшкодування вважається додатковим благом та включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.

Оподаткування додаткового блага здійснюється за ставкою18 відсотків.

Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "126".

Крім того, доходи, отримані як додатково благо, є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Отже, компенсація витрат, понесених працівником підприємства у зв'язку з відрядженням, що не підтверджені відповідними документами (крім добових витрат), включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу  як додаткове благо та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (18%) та військовим збором  (1,5%) на загальних підставах.

Зазначена норма передбачена  пп. 164.2.17 "г" ст. 164; пп. 168.1.1 ст. 168, пп. 170.9.1 ст. 170; пп. 1.2 п. 16 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу України.

Податкова накладна, складена з помилковою датою, не включається покупцем  до складу податкового кредиту

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ - постачальник (продавець) товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань з ПДВ платника ПДВ – постачальника (продавця) товарів/послуг (за правилом "першої події»), а саме на дату, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

- зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

-відвантаження товарів.

У разі здійснення платником ПДВ - постачальником (продавцем) товарів/послуг операції з постачання товарів/послуг податкова накладна, складена іншою датою ніж дата виникнення вищевказаних подій за такою операцією, є помилково складеною податковою накладною.

Отже, податкова накладна, складена з помилковою датою, не дає можливості ідентифікувати період здійснення операції з постачання товарів/послуг, а тому платник ПДВ - покупець товарів/послуг не має права на включення до складу податкового кредиту суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній.

Зазначена норма визначена п. 187.1 ст. 187; п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 13.09.2016 р. № 19854/6/99-99-15-03-02-15.

Повідомлення за формою № 20-ОПП подається до фіскального органу за основним місцем обліку, протягом 10 робочих днів після  реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування

Платник податків зобов’язаний, зокрема, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. 

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 11 «Порядку обліку платників податків і зборів») подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою № 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи.

Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднено на офіційному веб-сайті ДФС України (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html).

Можливості подання платниками податків повідомлення за формою № 20-ОПП в електронному вигляді не передбачено.

Зазначена норма передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України,  п. 8.4 та п. 8.7 розд. VIII «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 № 1588.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, до фіскального органу за основним місцем обліку надається повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних фіскальних органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, фіскальні органи за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення за ф. № 20-ОПП (додаток 11 «Порядку обліку платників податків і зборів).

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до фіскального органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. 

У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

При цьому, в разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Зазначена норма передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України,  п. 8.5 розд. VIII «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 № 1588.

 

Коригування платником податку на прибуток фінансового результату на різниці, при списанні дебіторської заборгованості

Фінансовий результат у разі коригування на різниці, які виникають при формуванні сумнівних боргів, збільшується на суму витрат:

-  формування резерву сумнівних боргів відповідно до правил бухгалтерського обліку 

- від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ст. 11 Податкового кодексу, понад суму резерву сумнівних боргів.

Фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних П(С) БО або міжнародних стандартів фінансової звітності.

У разі використання резерву для списання дебіторської заборгованості, така заборгованість перевіряється на відповідність критеріям безнадійності, визначеним пп. 14.1.11 ст. 14 Податкового кодексу, і якщо вона їм відповідає, то не здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат від списання дебіторської заборгованості понад суми резерву сумнівних боргів.

Зазначена норма визначена п.п. 139.2.1, п.п. 139.2.2 ст. 139 Податкового кодексу України.

У разі переходу на сплату податку на прибуток з IV кварталу 2016 року, фінансовий результат до оподаткування, визначається згідно бухгалтерського обліку за IV квартал 2016 року

Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Юридичні особи-платники єдиного податку, які з 01 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року, 

При декларуванні податку на прибуток за 2016 рік, у разі переходу на загальну систему оподаткування з IV кварталу 2016 року, фінансовий результат до оподаткування, визначається за правилами бухгалтерського обліку за IV квартал 2016 року.

Зазначена норма передбачена п. 44.2 ст. 44 та п.п. 137.5"а" ст. 137 Податкового кодексу України.

Якщо виявлена помилка у повідомленні за ф. № 20-ОПП, суб’єкт господарювання повинен подати повідомлення з виправленою інформацією

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних фіскальних органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, фіскальні органи за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення за ф. № 20-ОПП (додаток 11 «Порядку обліку платників податків і зборів*).

Якщо суб’єкт господарювання виявив помилку у повідомленні за ф. № 20-ОПП, він повинен подати повідомлення з виправленою інформацією про такі об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП до органу ДФС за основним місцем обліку. 

При заповненні повідомлення за ф. № 20-ОПП з виправленою інформацією у другій графі відомостей про об’єкти оподаткування платником податків зазначається код ознаки надання інформації 3 (надання інформації щодо зміни відомостей про об’єкт оподаткування). 

При цьому таке повідомлення подається разом з супровідним листом, в якому зазначається факт виправлення помилок у відомостях про об’єкт оподаткування.

Зазначена норма передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України,  п. 8.5 розд. VIII «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 № 1588.

 

Якщо юридичною особою при продажу рухомого майна надається індивідуальна знижка фізичній особі, то у фізичної особи виникає дохід у розмірі наданої знижки

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Отже, якщо продаж рухомого майна здійснюється юридичною особою фізичній особі за звичайними цінами, то об’єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи не виникає, оскільки фізична особа фактично несе витрати на придбання майна.

Однак, якщо при продажу рухомого майна юридичною особою надається індивідуальна знижка фізичній особі, то у фізичної особи виникає дохід у розмірі наданої знижки.

Зазначена норма визначена п.п. 164.2.17 «е» ст. 164 Податкового кодексу України.  

При наданні безповоротної фінансової допомоги неприбутковій організації, передбачено коригування фінансового результату до оподаткування

Платники податку на прибуток, які визначають різниці, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшують на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. 

Якщо фінансовий результат попереднього звітного року є від'ємним (об'єкт оподаткування податку на прибуток відсутній), то фінансовий результат до оподаткування поточного року необхідно збільшити на всю суму безоплатно перерахованих коштів неприбутковим організаціям.

При цьому, тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, зазначене коригування не проводиться, починаючи з 01.01.2015 року, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення АТО.

Разом з тим, не передбачено різниці для коригування фінансового результату до оподаткування при наданні безповоротної фінансової допомоги юридичній особі - платнику податку на прибуток на загальних підставах.

Зазначена норма передбачена пп. 140.5.9 ст. 140 та п. 33 підр. 4 розд. XX Податкового кодексу України.

 

Затверджено перелік товарів (виконаних робіт, послуг), вартість яких на період проведення АТО платники податку на прибуток включають до інших витрат звичайної діяльності без обмежень

 

Платники податку на прибуток на період проведення антитерористичної операції до складу інших витрат звичайної діяльності без обмежень та без коригування на різниці включають кошти або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням, військовим частинам  для потреб АТО. 

Зазначена норма визначена підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України. 

Постановою КМУ від 26.10.2016 №758 затверджено перелік товарів, виконаних робіт, наданих послуг за кодами згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010, вартість яких на період проведення антитерористичної операції включається до інших витрат звичайної діяльності або на вартість яких не проводиться коригування фінансового результату до оподаткування.

Постанова опублікована в «Урядовому кур’єрі» №205 від 02.11.2016 року.

Платник податку на прибуток – правонаступник не зменшує фінансовий результат до оподаткування на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, який припиняється в процесі реорганізації

Якщо платник податку на прибуток ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) року), останнім податковим (звітним) роком вважається період, на який припадає дата ліквідації.

Отже, підприємство, що припиняється у процесі реорганізації шляхом приєднання, повинне скласти податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, на який припадає дата його приєднання.

Крім того, таке підприємство повинне самостійно здійснити розрахунки з бюджетом.

Фінансовий результат до оподаткування платника податку - правонаступника не зменшується на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування, що обліковувалось у платника податку (платників податків), який (які) припиняється (припиняються) в процесі реорганізації шляхом приєднання, перетворення, злиття, на дату затвердження передавального акта.

Такий порядок застосовується, оскільки не встановлено перехідних положень, що надають право платникам при реорганізації здійснювати врахування при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємством, яке приєднало іншого збиткового платника податку, його податкових збитків.

Зазначена норма визначена п.п.137.4.3 ст. 137 Податкового кодексу України та роз’яснена листом ДФС України від 13.10.16 № 22278/6/99-99-15-02-02-15.

 

Платники запитували 

 

Як відображаються отримані платником ПДВ за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення за формами «В1» та «В3» в показниках системи електронного адміністрування ПДВ?

     На сьогодні в системі електронного адміністрування ПДВ не враховуються результати проведених контролюючим органом перевірок сум ПДВ, заявлених до бюджетного відшкодування. Остаточну відповідь з зазначеного питання можливо буде надати після внесення відповідних змін до п. 200 прим. 1 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України.

Чи включаються відокремлені підрозділи (філії) до Реєстру неприбуткових установ та організацій, який формується з 01.01.2017, та чи підтверджують відповідність установчих документів, якщо були включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій станом на 13.08.2016?ВідповідьКоротка:

     Оскільки статус неприбуткової організації, яка відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), надається тільки підприємствам, установам та організаціям зі статусом юридичні особи, то відокремлені підрозділи таких неприбуткових організацій без статусу юридичної особи, включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату набрання чинності 13.08.2015 Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», не включаються до Реєстру неприбуткових установ та організацій з 01.01.2017, та не підтверджують відповідність установчих документів вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 ПКУ..

 

Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств відображаються суми авансових внесків при виплаті дивідендів (прирівняних до них платежів) (у т. ч. платниками, які звітують щоквартально) у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток?

     Сума авансового внеску, яка має бути сплачена при виплаті дивідендів (прирівняних до них платежів) у звітному (податковому) періоді, відображається у рядку 6 додатка АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація), та переноситься до рядка 20 Декларації.

     Розрахунок зменшення нарахованої суми податку на прибуток на суму сплачених авансових внесків здійснюється у додатку ЗП до Декларації, а саме:

     у рядку 16.2 додатка ЗП відображаються авансові внески, нараховані та сплачені у звітному (податковому) періоді (значення показника рядка 6 додатка АВ до Декларації);

     у рядку 16.3 – авансові внески, нараховані та сплачені у минулих звітних (податкових) періодах. які не враховані у зменшення податку на прибуток (значення показника рядка 16.4.2 додатка ЗП до Декларації попереднього звітного (податкового) року);

     у рядку 16.4 – сумарне значення рядка 16.2 (нараховані та сплачені авансові внески у звітному (податковому) періоді (першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році)) та рядка 16.3 (авансові внески, не зараховані у зменшення податку у минулих періодах), у тому числі:

     у рядку 16.4.1 (до внесення змін до форми Декларації наказом Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 585 – рядок 16.3.1 додатка ЗП до Декларації) – нараховані та сплачені у поточному звітному (податковому) періоді авансові внески, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток за такий звітний період. 

     Платники податку, які подають Декларацію щоквартально, відображають у рядку 16.4.1 нараховані та сплачені у першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році авансові внески при виплаті дивідендів, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток за такий перший квартал, півріччя, три квартали, рік;

     у рядку 16.4.2 – нараховані та сплачені авансові внески, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток в наступних звітних (податкових) періодах (рядок 16.4 - рядок 16.4.1, переноситься до рядка 16.3 додатка ЗП до рядка 16 Декларації за наступний звітний (податковий) період).

 

Чи потрібно ЮО утримувати ПДФО із вартості навчання працівника, який припиняє трудові відносини, не відпрацювавши трьох років, якщо працівник згідно заяви буде компенсувати таку оплату рівними частками?

     Якщо при проведенні остаточного розрахунку працівник відшкодовує підприємству витрати на навчання, то у нього не виникає доходу, отриманого як додаткове благо.

     В інших випадках підприємство із суми, сплаченої в рахунок оплати за навчання, утримує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків з урахуванням коефіцієнта.

 

Чи оподатковується ПДФО сума середнього заробітку військовозобов’язаних, у тому числі резервістів, призваних на збори, що виплачується роботодавцем, з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті?

     Сума середнього заробітку нарахована (виплачена) роботодавцем військовозобов’язаним, у тому числі резервістам, призваним на збори, оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах. При цьому відшкодування роботодавцю таких виплат здійснюється за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

 

Чи відображається ЮО в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума списаної до закінчення терміну позовної давності заборгованості за надані, але не оплачені товари (роботи, послуги) на користь ФОП ЄП?

     Якщо за домовленістю сторін заборгованість за надані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності, то товари (роботи, послуги) є безоплатно отриманими, оскільки особа, яка передала їх не вимагає компенсації їх вартості.

     Вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до доходу платника єдиного податку у звітному періоді, в якому досягнуто домовленість щодо прощення заборгованості.

     При цьому, юридична особа суму такої списаної заборгованості на користь фізичної особи - підприємця – платника єдиного податку у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображає за ознакою доходу «157».

 

Яку суму доходу необхідно відображати нотаріусу/ЮО-посереднику у податковому розрахунку ф. 1ДФ за операцією купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна між ФО, якщо в договорі одночасно вказана договірна ціна об’єкта відповідного майна та його оціночна вартість?

     Якщо у договорі купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) між фізичними особами одночасно вказана договірна ціна об’єкта та його оціночна вартість, нотаріус у ф. № 1ДФ відображає суму доходу платника податку, отриманого від продажу об’єкта відповідного майна, яка визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості цих об’єктів. У разі якщо об’єкт рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) продається за посередництвом юридичної особи цей посередник у ф. № 1ДФ відображає дохід від такого продажу також виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості. 

     У разі продажу платником податку легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда нотаріусом/юридичною особою-посередником відображається сума доходу платника зазначена у договорі купівлі-продажу, яка не може бути нижчою або середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або оціночної вартості об’єкта (за вибором платника податку).

 

Скільки декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, необхідно подавати ЮО у разі одночасного уточнення податкового зобов’язання як по житловій так і нежитловій нерухомості?

          Відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – ЮО самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

          Якщо платник податку після граничного терміну подання Декларації виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання Декларації із зазначенням типу «Уточнююча».

          Зважаючи на особливості програмного забезпечення щодо прийняття Декларацій за типом «Уточнююча», з метою коригування податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платнику необхідно подати дві уточнюючі Декларації: окремо для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. 

          Наприклад, для уточнення показників Декларації по житловій нерухомості (код від 1 до 3):

          у рядках 1-5 вказується виправлена (правильна) інформація у розрізі типів об’єктів нерухомості від 1 до 3;

          у рядку 6 підсумовується уточнена річна сума податку, яка підлягає сплаті (сума значень колонок 7-11 рядків 1-5);

          у рядок 7 переноситься нарахована сума податку з рядка 6 раніше поданої Декларації;

          у рядку 8 (позитивне значення розрахунку: рядок 6 - рядок 7) відображається збільшення податкового зобов’язання в результаті уточнення показників;

          у рядку 9 наводиться розмір заниження (недоплата) податкового зобов’язання, за яким на момент подання уточнюючої Декларації минув термін сплати;

          у рядку 10 (позитивне значення розрахунку: рядок 7 - рядок 6) відображається розмір зменшення податкового зобов’язання в результаті уточнення показників;

          у рядку 11 зазначається розмір завищення податкового зобов’язання, за яким на момент подання уточнюючої Декларації минув термін сплати.

          Платник податку, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, відповідно до п.п. «а» п. 50.1 ст. 50 ПКУ, зобов’язаний до подання уточнюючого розрахунку сплатити суму недоплати та штраф.

          Сума штрафу, нарахована на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації минув, відображається у рядку12 Декларації.

          Сума пені (рядок 13) нараховується платником самостійно відповідно до п.п. 129.1.2 п. 129.1 

ст. 129 ПКУ. 

          Аналогічно заповнюються рядки уточнюючої Декларації для об’єктів нежитлової нерухомості (код від 4 до 9).

 

За який період визначається у поточному році дохід ЮО-платника єдиного податку з метою перебування на спрощеній системі оподаткування, якщо перехід на спрощену систему оподаткування відбувся всередині року?

     Якщо юридична особа здійснила перехід на спрощену систему оподаткування з 01 квітня, або 01 липня, або 01 жовтня поточного року, то юридична особа – платник єдиного податку третьої групи з метою перебування на спрощеній системі оподаткування визначає сумарний дохід у поточному році з початку цього календарного року: дохід, отриманий під час перебування на загальній системі оподаткування, та дохід, отриманий під час перебування на спрощеній системі оподаткування (за повні календарні квартали).

Для перебування на спрощеній системі оподаткування обсяг доходу за календарний рік не має перевищувати 5 млн. гривень.

 

Яким чином здійснюється скасування реєстрації РРО?

     Заяву про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операції (далі – РРО) за формою № 4-РРО (далі – заява про скасування реєстрації) суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО.

     Перед скасуванням реєстрації РРО його необхідно розпломбувати в Центрі сервісного обслуговування (далі – ЦСО), з яким суб’єктом господарювання укладено договір про технічне обслуговування та ремонт РРО.

     Разом із заявою про скасування реєстрації суб’єкт господарювання надає довідку ЦСО про розпломбування РРО (крім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника) та повертає контролюючому органу реєстраційне посвідчення.

     Процедура розпломбування РРО в ЦСО за можливості проводиться і для РРО, щодо яких контролюючим органом прийнято рішення про примусове скасування реєстрації.

     У разі викрадення РРО для скасування його реєстрації суб’єкт господарювання разом із заявою про скасування реєстрації надає копію відповідного документа органу поліції. 

     У заяві про скасування реєстрації зазначається спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО за формою № 6-РРО (додаток 6 до Порядку) (далі – довідка про скасування реєстрації) (поштою або безпосередньо в контролюючому органі).

     Посадова особа контролюючого органу протягом п’яти календарних днів з дня отримання заяви про скасування реєстрації, довідки ЦСО про розпломбування РРО та реєстраційного посвідчення або прийняття рішення контролюючого органу про скасування реєстрації РРО проводить скасування реєстрації РРО шляхом внесення реєстраційного запису до інформаційної системи ДФС та надає суб’єкту

 

Який порядок використання (заповнення) КОРО, зареєстрованої на РРО?

     Відповідно до п. 1 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок), суб’єкт господарювання повинен забезпечити, зокрема використання книги обліку розрахункових операцій (далі – книги ОРО) з тим реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО), до якого така книга зареєстрована.

     Перед початком використання книги ОРО на її титульній сторінці слід зазначити дату початку використання. Записи в книзі ОРО мають виконуватися кульковою ручкою з пастою темного кольору (п. 4 глави 4 розд. II Порядку).

     Згідно з п. 6 глави 4 розд. II Порядку використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:

     наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;

     підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО;

     щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо;

     у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії - здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій;

     ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі книги ОРО.

     Пунктом 8 глави 4 розд. II Порядку передбачено, що у разі роздрукування на РРО протягом робочого дня декількох фіскальних звітних чеків усі вони вклеюються у відповідну книгу ОРО, записи в розд. 2 книги ОРО робляться за кожним фіскальним звітним чеком окремо. Якщо фіскальний звітний чек містить дані про операції службового внесення та службової видачі коштів, графи 3, 4 розд. 2 книги ОРО можна не заповнювати.

     За бажанням суб’єкта господарювання у графах 5 - 10 розд. 2 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, можна створювати додаткові графи для зазначення сум розрахунків, суми податку на додану вартість, суми акцизного податку або іншого податку (збору) та виданих при поверненні товару коштів, які отримані (видані) з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Крім того, у цьому розділі книги ОРО на РРО можна виконувати додаткові записи, що підсумовують дані за розрахунками за день чи за місяць.

     У розд. 3 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1 - 5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6 - 8 - до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту (п. 9 глави 4 розд. II Порядку).

     Якщо початок та закінчення одного циклу використання розрахункової книжки при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, за кожний робочий день у розд. 3 книги ОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1, 2 заповнюються тільки в перший, а графа 8 - тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки.

     Крім того, на підставі даних розрахункових квитанцій щодня здійснюються записи в розд. 2; до запису за перший день слід включити дані про відповідні суми (графи 3 - 10) за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. У записі за даними фіскального звітного чека, роздрукованого після відновлення роботи на РРО, необхідно зазначити, за які попередні дати підсумовані дані в цьому фіскальному чеку (п. 10 глави 4 розд. II Порядку).

     У розд. 4 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються ремонти, роботи з технічного обслуговування, а також перевірки конструкції та програмного забезпечення РРО. Графи 1 - 5 заповнює особа, яка здійснює ремонт, технічне обслуговування або перевірку, графи 6 та 7 - працівник суб’єкта господарювання після відновлення працездатності РРО. У разі виходу РРО з ладу графи 1, 2 заповнює працівник суб’єкта господарювання безпосередньо після виходу РРО з ладу. За потреби до розд. 4 книги ОРО може вноситися додаткова інформація (п. 11 глави 4 розд. II Порядку).

     Після закінчення використання книги ОРО на її титульній сторінці необхідно зазначити дату закінчення. У разі відсутності у суб’єкта господарювання бухгалтерії до останньої сторінки книги ОРО підклеюються акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку (п. 12 глави 4 розд. II Порядку).

     Відповідно до п. 13 глави 4 розд. II Порядку виправлення записів у книзі ОРО може бути зроблено тільки тими особами, які здійснювали ці записи, або особами, які виконують їх обов’язки. Виправлення повинно засвідчуватись підписом відповідальної особи суб’єкта господарювання або суб’єкта господарювання - фізичної особи – підприємця.

     Зіпсовані аркуші книги ОРО та такі, на яких зроблено більше 5 виправлень, слід перекреслити по діагоналі з обох боків, зробити на них напис «Анульовано», проставити дату анулювання, засвідчити підписом відповідальної особи суб’єкта господарювання або суб’єкта господарювання - фізичної особи - підприємця. Усі дані з анульованого аркуша переносяться на новий аркуш книги ОРО, номер якого проставляється на анульованому аркуші (п. 14 глави 4 розд. II Порядку).

 

Який порядок розрахунків у разі відключення електроенергії або в період ремонту РРО та ведення КОРО?

     Якщо на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) або в разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки, то після встановлення відремонтованого (резервного) РРО або відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам’яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість, акцизного податку або іншого податку (збору), після чого слід виконати Z-звіт. За потреби виконується операція «службове внесення» на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків.

 

Чи можливо припинення зобов’язань за експортно-імпортними операціями шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог?

На період з 15.09.2016 до 15.12.2016 включно у зв’язку із запровадженням вимоги щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону уповноважені банки не можуть знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог:

     в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора/російських рублях (незалежно від суми операції);

     в інших валютах (якщо загальна сума зобов’язань, що припиняються зарахуванням у межах одного договору щодо експорту товарів, перевищує в еквіваленті 500 000 доларів США).

     Водночас вищезазначені вимоги не поширюються на випадки припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог за операціями операторів телекомунікацій з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку).

 

Як в звіті за формою № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» відображаються алкогольні напої, які використовуються для виробництва фірмових страв, кулінарних та борошняних кондитерських і булочних виробів, при додаванні таких напоїв у каву, чай, шоколад або при виготовленні коктейлів?

     Суб’єкт господарювання, що має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями відображає у графах Звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» (далі – Звіт № 1-РА) всі дані передбачені формою. 

     Якщо суб’єкт господарювання використовує алкогольні напої для виробництва фірмових страв, кулінарних та борошняних кондитерських і булочних виробів, додає такі напої у каву, чай, шоколад або при виготовленні коктейлів, то такий суб’єкт відображає обсяги алкогольних напоїв, що використані у такому виробництві:

     у графі 5 Звіту № 1-РА – у разі, якщо така продукція була вироблена та реалізована протягом звітного періоду;

     у графі 7 Звіту № 1-РА – у разі, якщо така продукція була вироблена, але не реалізована протягом звітного періоду (із зазначенням відповідних пояснень).

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

Надходження акцизного податку до місцевих бюджетів Запорізької області збільшились на 53 відсотки

У січні-жовтні поточного року суб'єкти господарювання, які торгують уроздріб підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів області 460,7 мільйона гривень акцизного податку. Це на 159 мільйонів або на 53 відсотки більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільші суми податку забезпечені від реалізації нафтопродуктів – 275 мільйонів, що вдвічі більше проти відповідного періоду 2015 року. Від продажу алкогольних напоїв сплачено 102 мільйони, рівень минулого року перевищено на чверть – додатково надійшло 22 мільйони. Торгівля тютюновими виробами дозволила залучити до місцевих скарбниць майже 84 мільйони, це на 4,4 мільйона більше, ніж торік.

Сплата і адміністрування акцизного податку з продажу запроваджено з минулого року. Відтоді місцеві громади отримали додатковий та стабільний ресурс наповнення бюджетів. Приміром, у м. Мелітополь надійшло понад 62 мільйони, у Шевченківському районі м. Запоріжжя – 58 мільйонів, у Комунарському – 35 мільйонів, у м. Бердянськ – 32 мільйони.

Для торгівлі підакцизними товарами суб'єктам господарювання необхідно мати відповідні ліцензії. Таких з початку року в регіоні налічується майже 8,2 тисячі. Від ліцензування права на здійснення реалізації алкогольної і тютюнової продукції до місцевих бюджетів надійшло 37,6 мільйона гривень, що майже на 4 мільйони більше аналогічного періоду минулого року. Лише у жовтні 2016 року видано 649 ліцензій, з яких 343 – на торгівлю алкогольними напоями та 306 – на право продажу тютюнових виробів. Крім цього, продовжено термін дії 945 ліцензій, призупинено 77 та анульовано 212 дозволів.

 

Управління власної безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області провело 102 службові перевірки

З початку року співробітники управління власної безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області провели 102 службові перевірки працівників фіскальної служби регіону. За їхніми результатами підготовлено 64 подання керівникам територіальних органів ДФС щодо усунення причин і умов, які призвели до правопорушень з боку фахівців служби.

На підставі подань до 55 осіб керівники органів ДФС застосували заходи дисциплінарного впливу, у тому числі десятьох звільнено. Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними, 8 співробітникам винесені офіційні застереження.

За результатами службових перевірок 30 матеріалів направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно з чинним законодавством. На даний час правоохоронці розпочали 11 кримінальних проваджень.

Певним запобіжником потрапляння до лав фіскальної служби фахівців з корупційними ризиками є перевірка кандидатів на посади в органи ДФС. Такі заходи з початку року проведено стосовно 122 потенційних співробітників.

З метою профілактики проявів корупції співробітники управління проводять тематичні заходи. Зокрема, для трудових колективів ДФС за 10 місяців організовано більш ніж 600 лекцій та бесід.

 

У Запоріжжі податківці вилучили незаконного алкоголю майже на півмільйона гривень

У м. Запоріжжя співробітники податкової міліції вилучили майже 700 літрів незаконно ввезеного на територію України алкоголю іноземного виробництва.

У ході операцій "Акциз-2016", "Рубіж-2016" і розслідування кримінального провадження, відкритого за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), було встановлено, що мешканець Запоріжжя організував незаконну діяльність з реалізації алкоголю без марок акцизного податку.

Ввезені в Україну поза митним контролем алкогольні напої зловмисник отримував з Одеської та Київської областей. Реалізація у подальшому здійснювалася через один з Інтернет-сайтів.

У результаті проведеного обшуку було виявлено та вилучено алкогольної продукції іноземного виробництва без марок акцизного податку загальною вартістю понад півмільйона гривень. На даний час триває розслідування кримінального провадження.

Керівництво ГУ ДФС у Запорізькій області взяло участь в урочистостях з нагоди Дня Гідності та Свободи

21 листопада у м. Запоріжжя відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня Гідності та Свободи за участю керівництва Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, міської влади, Головного управління ДФС у Запорізькій області, інших органів влади, депутатського корпусу, представників різних релігійних конфесій, військовослужбовців та громадськості.

До учасників зібрання звернувся голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, який відзначив внесок Героїв Революції Гідності у розбудову незалежності України, становленні нових засад свобод і достоїнств її громадян. Було наголошено, що й нині тисячі українців із честю боронять нашу країну на Сході.

Присутні вшанували загиблих героїв України хвилиною мовчання, після чого пройшов молебень, який відслужили представники релігійних громад. 

Заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олег Матвійчук взяв участь у покладанні квітів біля пам'ятного знака Героям Революції Гідності..

 

Ветерани-податківці зустрілися з керівництвом фіскальної служби Запорізької області

Святкова зустріч з нагоди 10-річчя заснування Всеукраїнської громадської організації "Асоціація ветеранів державної податкової служби України" відбулася у приміщенні ГУ ДФС у Запорізькій області. Перший заступник начальника Юліана Козаченко радо зустріла Ельвіру Єрмолаєву – керівника організації, яка була першим очільником податкової служби у Запорізькій області.

У теплій атмосфері вони обговорили основні здобутки Всеукраїнської організації, до якої на сьогодні входять сотні пенсіонерів та податківців, які працювали у податкових органах понад 15 років. Зокрема, місцевий осередок Асоціації у Запорізькій області об'єднує понад 400 членів. Саме для них постійно організовуються культурні і просвітницькі заходи, налагоджена робота з соціальної підтримки.

Під час зустрічі Ельвіра Єрмолаєва презентувала книгу про діяльність Асоціації ветеранів, присвячену ювілею організації.

Юліана Козаченко наголосила на тому, що основні пріоритети роботи служби, пов'язані, передусім, із реформуванням податкової системи, проведенням реорганізаційних заходів ДФС та удосконаленням роботи з сервісного обслуговування платників податків.

У свою чергу, керівник Асоціації запевнила, що фахівці фіскальної служби завжди можуть розраховувати на підтримку з боку ветеранів ДФС, спиратися на їх життєвий і фаховий досвід.

 

Запорізькі власники "люксових" автівок поповнили місцевий бюджет на 6,6 мільйона гривень

З початку року надходження транспортного податку на Запоріжжі склали 6 мільйонів 630 тисяч гривень. Зокрема, левова частка сплати (62 відсотки) припадає на автовласників – фізичних осіб, які спрямували понад 4,1 мільйона, суб'єкти господарювання – юридичні особи забезпечили 2,5 мільйона.

Як зазначила перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у десятці лідерів зі сплати податку за елітні автомобілі – Дніпровський район м. Запоріжжя, де відрахування становлять майже 917 тисяч гривень, на другому місці – Вознесенівський район – 779 тисяч, на третьому – Шевченківський район, де власники транспортних засобів поповнили місцевий бюджет на 770 тисяч. Близько 600 тисяч сплачено в Олександрівському районі обласного центру, понад 428 тисяч – у Комунарському, в місті Мелітополь надійшло майже 414 тисяч, у Пологівському районі – 336 тисяч, у Хортицькому – 324 тисячі, бердянські платники перерахували 308 тисяч, у Запорізькому районі – більш ніж 264 тисячі.

Нагадаємо, що у 2016 році транспортний податок, ставка якого складає 25 тисяч гривень, сплачують власники легкових автомобілів віком не старше 5 років, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об'єму двигуна.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку і подають декларації. Сплачується платіж авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо фізичних осіб, то обчислення суми податку з об'єкта або об'єктів оподаткування, які їм належать і зареєстровані в Україні, здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку на підставі відомостей, необхідних для розрахунку податку, отриманих від органів внутрішніх справ.

 

 

За результатами роботи запорізьких слідчих ДФС державі відшкодовано майже 12 мільйонів гривень

З початку року в провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області знаходилось 244 кримінальні провадження, 182 з яких розпочато у поточному році.

Як повідомив начальник слідчого управління фінансових розслідувань Артем Радзівіло, більшість справ стосуються тяжких злочинів у сфері економіки – 141, у тому числі 102 провадження – за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України, у яких йдеться про ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) в особливо великих розмірах.

До суду направлено 22 справи з обвинувальним актом та 8 кримінальних проваджень для звільнення осіб від кримінальної відповідальності, 6 з яких – через повне відшкодування завданих державі збитків.

За закінченими кримінальними провадженнями до бюджету спрямовано 11 мільйонів 757 тисяч гривень, що майже на 3,9 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Так, нещодавно слідчі поставили крапку у справі про черговий "конвертаційний центр", викритий у м. Запоріжжя, та передали матеріали до суду.

Нагадаємо, у жовтні цього року співробітники слідчого управління спільно з оперативними підрозділами виявили організовану злочинну групу, до складу якої входили 3 особи, які створили 18 фіктивних підприємств. Вони використовували їх для надання послуг з незаконної конвертації безготівкових коштів у готівку та безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки. Дії зловмисників дозволили ухилитись від сплати податків на загальну суму понад 20 мільйонів гривень.

На даний момент матеріали кримінального провадження відносно групи осіб за підозрою у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.28 ч.2 ст.205, ч.3 ст.28 ч.2 ст.205, ч.5 ст.27 ч.2 ст.212 КК України разом з обвинувальним актом направлено до суду. Зловмисникам обрано запобіжні заходи у вигляді застави.

 

ДФС України

На території України з порушенням терміну транзиту  перебувають 15 752 автівок

Значно збільшилась кількість автомобілів, які перебувають на території України з порушенням терміну транзиту. Про це повідомив заступник директора Департаменту організації митного контролю ДФС Євген Сафонов в ефірі «5 каналу».

Він зазначив, що ДФС фіксує кожний автомобіль, який перебуває у будь-якому митному режимі на території України: тимчасове ввезення або режим транзиту.

«Все фіксується нашим програмно-інформаційним комплексом, і ми знаємо, скільки машин перебувають під митним контролем, скільки автівок порушили терміни тимчасового ввезення і транзиту. Так, наприкінці вересня 11 тис. автівок перебували на території України з порушенням терміну транзиту – на даний час їх кількість збільшилась до 15 752 автівок», - підкреслив Євген Сафонов.

За його словами, наразі розробляється механізм боротьби з цим негативним явищем. Окрім практичних заходів співпраці з територіальними органами поліції, ДФС підготувала пропозиції щодо внесення змін до законодавства України.  Адже переважна більшість машин, які знаходяться в режимі транзиту, фактично знаходяться в режимі тимчасового ввезення.

"Ми пропонуємо: якщо громадянин України хоче тимчасово ввезти на територію України транспортний засіб з іноземною реєстрацією: по-перше, цей транспортний засіб має бути на обліку в іноземній державі. По-друге, громадянин України повинен мати технічний паспорт автомобіля, на якому в’їжджає в Україну.  Ми також запропонували, щоб громадянин України заповнював митну декларацію і декларував свій автомобіль у режимі тимчасового ввезення. При цьому йде щомісячна сплата грошових коштів у державний бюджет України – відсоток від суми митних платежів", - пояснив Євген Сафонов.

Він також підкреслив, що ДФС працює над тим,  щоб громадянам було вигідно сплатити відсоток за тимчасове ввезення свого транспортного засобу, але не порушуючи термінів і транзиту, і тимчасового ввезення. При цьому в пропозиціях змін до законодавства передбачена більш сувора відповідальність за порушення термінів.

Столичні митники упередили вивезення до Китаю колекції картин 18 – початку 20 століття

Київською міською митницею ДФС виявлено та упереджено спробу незаконного вивезення з України колекції картин європейських живописців 18 – початку 20 століття. Виявлена колекція представлена 21 картиною. Твори живопису українка намагалась вивезти до Китаю.

Під час митного оформлення вкладення міжнародного експрес-відправлення, заявленого нашою співвітчизницею як копії картин, виникли підозри щодо достовірності заявлених нею відомостей.

Після проведення митного огляду із залученням експертів-мистецтвознавців, підозри підтвердилися. Згідно з попереднім висновком фахівців, 18 з оглянутих картин є оригінальними творами живопису, виконані професійними європейськими, переважно німецькими, живописцями 18 – початку 20 століття. Всі картини відрізняються високим рівнем виконавчої майстерності, що дозволяє віднести їх до Державного реєстру національного культурного надбання.

Таким чином, громадянка України намагалася вивезти під виглядом копій оригінальні твори живопису, що мають значну художню та культурну цінність.

Наразі Київською міською митницею ДФС складено протоколи про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Картини вилучено.

Виявлена колекція є досить різноманітною як за тематикою зображеного (пейзажі, пікніки, катання на човнах, міфічні сцени та сцени полювання, рибалки тощо), так і за розміром. Проте, око пересічного спостерігача найбільше привертає увагу велетенська картина з пейзажем розміром майже два на півтора  метри.

Остаточна цінність та вартість всієї колекції буде встановлена після проведення ґрунтовної мистецтвознавчої експертизи. За результатами висновку Київською міською митницею спільно з СБУ буде розглядатися питання наявності ознак кримінального правопорушення.

Іван Романов: З початку року Центром сертифікації ключів ДФС видано 878,2 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів

Протягом січня-жовтня поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК ІДД ДФС), який діє при ДФС, сформовано 878,2 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Це на 45 відс. більше відповідного періоду 2015 року – тоді було сформовано 605,3 тис. посилених сертифікатів. Про це повідомив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

«Стабільно зростає як кількість виданих посилених сертифікатів, так і кількість клієнтів АЦСК ІДД ДФС. За 10 місяців цього року за послугами електронного цифрового підпису звернулися 269,3 тис. платників. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зросла майже на 32 відс.», – розповів Іван Романов.

За словами посадовця, найчастіше до ДФС за послугами електронного цифрового підпису звертаються фізичні особи. За вказаний період 174,7 тис. таких платників отримали 383,1 тис. посилених сертифікатів.

Кількість юридичних осіб майже вдвічі менша – 94,6 тис. осіб. Їм сформовано 495,1 тис. посилених сертифікатів.

Загалом, з початку своєї діяльності Центр обслуговує 4902 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. 

Посадовець також нагадав, що клієнти АЦСК ІДД ДФС отримують посилені сертифікати безкоштовно на відміну від комерційних структур. За допомогою отриманих електронних ключів платники мають змогу звітувати також до органів державної статистики та Пенсійного фонду України. 

Роман Насіров: ДФС зацікавлена якнайшвидше запровадити спільний контроль на кордоні з Угорщиною

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до м. Будапешт, Угорщина, зустрівся з представниками Національної податково-митної адміністрації Угорщини (National Tax and Customs Administration of Hungary).

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи «шовкового шляху», впровадження спільного контролю, розширення списку пунктів пропуску та проблеми прикордонної інфраструктури. Зокрема, мова йшла і про необхідність відкриття нового пункту пропуску через кордон «Велика Паладь-Нодь Ходош».

«ДФС зацікавлена якнайшвидше запровадити спільний контроль на кордоні з Угорщиною та закінчити будівництво відповідного пункту пропуску», - запевнив очільник відомства.

 Крім того, за словами Романа Насірова, гарною перспективою найближчого майбутнього є будівництво вантажного терміналу у пункті пропуску «Лужанка», яке здійснюється в рамках Міжнародного проекту технічної допомоги «Ефективний та безпечний кордон між Україною та Угорщиною».

«Наявність такого терміналу надасть змогу більш ефективно здійснювати пропускні операції на західному кордоні та сприятиме вирішенню проблем на Закарпатті», - підкреслив Голова ДФС.

Роман Насіров візьме участь в міжнародній конференції в Будапешті

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров перебуває з робочим візитом у м. Будапешт, Угорщина.

У програмі візиту передбачена участь Голови ДФС у міжнародній конференції «Сучасні платформи взаємодії – зміцнення співпраці між податковою і митною адміністраціями». Серед учасників заходу – представники міжнародних організацій, митних і податкових відомств та урядовці з різних країн світу.

У рамках конференції обговорюватимуться актуальні аспекти розвитку митної та податкової систем, досвід об’єднання відповідних служб, перспективи впровадження електронних сервісів та удосконалення системи ризиків. 

У пункті пропуску «Бориспіль» митники виявили в багажі чотирьох живих соколів, яких намагалися незаконно вивезти до Лівану

Чотирьох соколоподібних птахів біло-коричневого кольору, крила яких були загорнуті у тканину та скріплені клейкою стрічкою в області лап, наш співвітчизник приховував у дерев’яній коробці  з отворами.

Громадянин для проходження митного контролю самостійно обрав спрощену систему «зелений коридор», чим автоматично засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за митну територію України.

Птахів було виявлено після проходження багажу через рентген-апарат служби авіабезпеки  під час здійснення митного контролю багажу.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та документів на право переміщення живих тварин, а саме дозволу CITES, документів про право набуття тварин, ветеринарного свідоцтва громадянин не мав та до моменту перетину «білої лінії» до інспектора митниці не звертався. 

Згідно з Конвенцією „Про Міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення” CITES, живі тварини (соколоподібні птахи) обмежені до переміщення через митний кордон України.

Складено протокол про порушення митних правил. Птахів вилучено до винесення судом рішення у справі. Вони оформляються на відповідальне зберігання у профільний заклад.

Мирослав Продан: Україна продовжує співпрацю з Місією EUBAM

В.о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан взяв участь у 27-у засіданні Консультативної ради Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM), яке проходило у м. Кишинів (Молдова).

Під час виступу посадовець наголосив на важливості проведення роботи щодо вироблення проекту консолідованої концепції подальшої діяльності Місії EUBAM. «Необхідно адаптувати завдання Місії до сьогоднішніх реалій і тих викликів, які постали перед митними та прикордонними службами України та Республіки Молдова. В основі майбутнього Місії повинні лежати позитивні напрацювання і здобутки за попередні роки її діяльності», - зазначив він.

Зокрема, за словами Мирослава Продана, успішний досвід сприяння Місії EUBAM митним службам України та Молдови у впровадженні та розвитку попереднього обміну інформацією про товари та транспортні засоби, які перетинають кордони наших держав, може бути використаний при реалізації аналогічних пілотних проектів з обміну інформацією між ЄС та Україною, ЄС і Молдовою.

«Зараз ми очікуємо узгодження Європейською стороною Технічних умов Пілотного проекту з обміну попередньою інформацією», - повідомив посадовець.

Крім того, на його думку, досвід спільних операцій по боротьбі з контрабандою підакцизних товарів, у першу чергу тютюнових виробів, також доцільно використовувати і при плануванні та проведенні аналогічних спільних операцій щодо боротьби з незаконним переміщенням зброї, боєприпасів, інших небезпечних речовин. І до цих процесів Європейські структури, в першу чергу Місія EUBAM і ОЛАФ (OLAF), повинні активно залучатися.

«Концепція діяльності Місії EUBAM повинна містити чіткий і сфокусований список пріоритетів діяльності Місії після листопада 2017 року. Ці пріоритети повинні базуватися на принципах, з яких виходили при створенні Місії EUBAM - безпека і сприяння торгівлі. Унікальність Місії повинна бути збережена», - підсумував Мирослав Продан. 

За підміну товарів в документах товариство сплатить до бюджету понад 28 млн. грн. завданих збитків

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Харківській області спільно з управлінням СБУ у Луганській області встановлені факти маніпулювання з податковими та іншими офіційними документами посадовими особами одного з товариств з обмеженою відповідальністю, зареєстрованого у м.Харкові.

З’ясувалося, що протягом 2015 року та І півріччя 2016 року зазначене товариство придбало продукти харчування та зерно на загальну суму близько 200 млн. грн. В подальшому цей товар фактично був реалізований через роздрібну мережу на території Луганської області без документального оформлення такого продажу.

Натомість до офіційних документів посадовці внесли неправдиві відомості щодо реалізації товарів іншої номенклатури (вапно, будматеріали, металопрокат), які не закуповувалися, та послуг, що не надавалися.

Такі дії товариства дозволили контрагентам-покупцям зменшити суму сплати ПДВ до бюджету, а також надати легального вигляду товарно-матеріальним цінностям сумнівного походження. Загальна сума завданих державі збитків становить 28,6 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

 

Роман Насіров: Дані з Єдиного державного реєстру виробників лікеро-горілчаної продукції оприлюднені на порталі ДФС

На офіційному веб-порталі ДФС оприлюднені дані з Єдиного державного реєстру виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров після зустрічі з виробниками лікеро-горілчаної продукції.

«Всі дані з Реєстру розміщено на офіційному порталі ДФС. Зокрема, це інформація щодо суб’єкта господарювання, виду господарської діяльності, серії, номера ліцензії та терміну її дії, а також дати включення та дати виключення суб’єкта господарювання з Реєстру», - зазначив очільник відомства.

Дані з Реєстру розміщено за адресою: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/151988.html. 

Крім того, оприлюднюються відомості з Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок. Їх можна знайти за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/191577.html.

Роман Насіров: Україна та Хорватія поглиблюють співпрацю у митній сфері

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров та Віце-прем'єр-міністр, Міністр економіки, малого та середнього підприємництва і ремесел Республіки Хорватія Мартіна Далич підписали Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про зміни та доповнення до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про взаємну допомогу в митних справах.

«Ми маємо достатньо серйозний потенціал щодо розвитку українсько-хорватських відносин у сфері митної справи. Зокрема, мова йде про технічну допомогу та обмін інформацією між відповідними митними органами щодо правильного застосування митного законодавства,  щодо  перевезення  і  відвантаження  товарів,  їхнього розташування,   призначення,   вартості  та  походження,  а  також щодо вчинених або запланованих дій,  які порушують  або можуть порушити митне законодавство», - прокоментував підписання Протоколу Роман Насіров.

За його словами, скоординована співпраця України та Хорватії сприятиме покращенню митного контролю на кордонах та захисту фінансової безпеки держави.

Роман Насіров також наголосив, що для України дуже важливим є залучення успішного досвіду інших країн, у тому числі Хорватії, у цій сфері. «Ми аналізуємо найкращі здобутки та напрацювання наших колег, аби адаптувати їх до наших реалій», - підкреслив очільник відомства. 

Співробітники Міжрегіональної митниці ДФС припинили спробу незаконного ввезення товарів на суму 9,3 млн. грн.

Працівники Міжрегіональної митниці ДФС викрили спробу незаконного ввезення товарів на митну територію України без належного декларування та оподаткування.

Так, згідно з інформаційними базами даних ДФС, два вантажних фургона «IVECO» під керуванням громадянина України виїхали з території України 13.11.2016 через пункт пропуску «Ягодин» Волинської митниці ДФС та після завантаження товаром в’їхали в польський пункт пропуску «Корчова» 17.11.2016, пробувши там до 18.11.2016. Аналогічно, вантажний фургон «MAN» виїхав з території України 10.11.2016 через пункт пропуску «Ягодин» Волинської митниці ДФС та після завантаження товаром також в’їхав в польський пункт пропуску «Корчова» 17.11.2016, пробувши там до 18.11.2016.

Перетин кордону планувався через пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС без належного декларування та оформлення поза митним контролем.

Переміщення даних вантажівок було поставлено на окремий контроль керівництвом Міжрегіональної митниці ДФС з моменту виїзду їх за межі митної території України, а інформація про оперативні заходи була обмежена та не розголошувалась.

Вищезазначені транспортні засоби 18.11.2016 в’їхали в пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС по смузі руху «червоний коридор». При усному опитуванні водії вантажівок намагались приховати інформацію про кількість та вартість вантажу, не пред’являли товаросупровідні документи та надавали неправдиву інформацію. Однак, працівники оперативної робочої групи Міжрегіональної митниці ДФС зобов’язали водіїв заповнити митні декларації, а вантажівки були переміщені в зону митного контролю на спеціальний огороджений майданчик для затриманих транспортних засобів.

З’ясувалось, що вантажівки переміщують запчастини для транспортних засобів, різну електроніку, побутову техніку, одяг, аксесуари та інші високоліквідні товари загальною вагою 29440 кг на загальну суму 9 282 597 гривень.

Наразі продовжуються митні формальності щодо зазначених товарів, а транспортні засоби та водії затримані у пункті пропуску.

Роман Насіров: ДФС регулярно наповнює дохідну частину бюджету

Цього року ДФС перевиконала плани практично по всім показникам. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

Він зазначив, що ДФС постійно наповнює дохідну частину бюджету, не зважаючи на її постійне підвищення.

«У 2015 році у нас було кілька підвищень дохідної частини бюджету з 420 млрд до 480 млрд гривень. У бюджеті 2016 роки вже на рівні 611 млрд – це плюс 25%. На початок року загальна ризикова зона була в розмірі 40 – 45 млрд гривень, і для нас завданням було знайти, як її можна перекрити за рахунок перевиконань. До середини року ризикова частина знизилася до 20 – 25 млрд. Зараз – це 5 – 10 мільярдів», – зазначив Роман Насіров.

Він підкреслив, що у 2016 році було суттєво збільшено збір ПДВ. Водночас, регулярно відбувається відшкодування податку на додану вартість. «Ми намагаємося віддати бізнесу те, що у нього забирали протягом багатьох років. На сьогоднішній день проблем з поверненням ПДВ немає», – підкреслив очільник відомства.

Роман Насіров: Україні потрібно рухатися в напрямі підвищення реальної заробітної плати

Про необхідність підвищення мінімальної заробітної плати повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

«Підвищення заробітної плати - це м'яке підштовхування до детінізації економіки та забезпечення добробуту людей. Сьогодні реальна середня заробітна плата навіть у бюджетників знаходиться в районі 5 тисяч гривень. Потрібно рухатися в напрямку підвищення реальної зарплати, тим самим витягаючи і реальну мінімальну», - наголосив очільник відомства.

Він підкреслив, що питання підвищення заробітної плати знаходиться в площині детінізації оплати праці та чесної сплати податків. «Необхідно зробити так, щоб платити зарплату в конвертах, не сплачуючи податки, було не вигідно. Це, в свою чергу, буде стимулювати виробництво, споживання, будуть з'являтися нові цикли економіки, які створюють нові робочі місця».

«Уряд зробив хороший перший крок, вийшовши з ініціативою підвищити «мінімалку» до 3200 гривень. Думаю, що дуже скоро потрібно йти далі - до 5000, а потім - на рівень більше 7000», - додав Роман Насіров.


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.