Доска объявлений Бесплатка БердянскПрес-служба Міндоходів повідомляє

9.07.2013, 11:59    просмотров: 3105

Консультації Міндоходів стали в нагоді мільйонам платників

Консультації фахівців Міндоходів стають дедалі популярнішою послугою серед платників податків. За останні півроку консультанти call-центру надали 620,4 тис. відповідей на запитання платників. У телефонному режимі громадяни отримали 604,2 тис. консультацій, електронною поштою – 15,2 тис. 

За інформацією аналітиків Міністерства, з 2008 року (від початку дії центру інформаційно-довідкових послуг) надано близько 4 млн. відповідей на запитання платників податків. Якщо протягом перших місяців роботи центру в середньому за місяць надходило 10 тис. дзвінків, то на сьогодні – 90 тис. 

Фіксують у Міністерстві і зростання затребуваності віртуальної Бази знань, кількість користувачів якої в поточному році вже наближається до мільйона. Для порівняння: за весь 2012 рік за роз’ясненнями до неї звернулося 1,7 млн. клієнтів. 

База податкових знань розміщена на офіційному сайті Міндоходів та містить 18 тис. узгоджених кваліфікованих відповідей на найчастіші запитання платників. Незабаром її поповнить FAQ щодо митної справи та єдиного соціального внеску. 

Для зручності платників податків постійно впроваджуються нові послуги. Так, відтепер зареєстровані користувачі можуть надавати коментарі до вже існуючих редакцій запитань-відповідей. З моменту впровадження вже надійшло 37 таких відгуків. 

Всі коментарі опрацьовуватимуться та, при необхідності, до запитань-відповідей будуть внесені зміни. 

Крім того, майже 20 тис. платників цього року було надіслано 300 тисяч електронних листів.

Нагадуємо, телефон Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів: 0-800-501-007 (безкоштовно із  стаціонарних телефонів), з 8 год.00 хв. до 20 год.00 хв. щоденно, крім суботи та неділі. Електронна адреса: idd@ minrd .gov.ua (цілодобово). 

 

 

Міндоходів планує вдосконалити порядок пересилання приватних поштових посилок

Міністерство доходів і зборів України підготувало та винесло на громадське обговорення законопроект, який має на меті вдосконалити спрощений порядок пересилання товарів через митний кордон України, аби максимально унеможливити його нецільове використання і разом з тим  зберегти звичний для громадян і відповідний європейським стандартам спрощений порядок переміщення товарів. 

Нагадаємо, діюче законодавство передбачає спрощений порядок перетину кордону товарами, що пересилаються громадянами для особистих та сімейних потреб, не пов’язаних із підприємницькою діяльністю.  З  таких посилок не сплачуються митні платежі. 

Проте аналітики Міндоходів виявили численні випадки, коли спрощений порядок пересилки товарів використовується підприємцями у комерційних цілях. Зокрема, розповсюдженою є практика переміщення через митний кордон України товарів однорідного характеру або подрібненими партіями у дозволеному вартісному і ваговому еквіваленті та як правило кожного дня (раз на 24 години).  

Також типовим є випадок, коли суб’єкт підприємницької діяльності в Україні замовляє у юридичної особи за кордоном партію товарів, що надходить окремими міжнародними поштовими та/або експрес-відправленнями, вартість кожного з яких не перевищує неоподатковану митну вартість (300 євро), а одержувачами зазначаються інші фізичні особи. Для отримання вказаних відправлень фактичний замовник товару пред’являє довіреності від фізичних осіб, визначених як одержувачі відправлень, і фактично отримує комерційну партію товарів, але без оподаткування митними платежами. 

З огляду на це, в законопроекті передбачається, що у разі,  якщо товари, які пересилаються через митний кордон України, мають ознаки подрібненої партії товарів та/або товарів, які зазвичай не використовуються для задоволення звичайних повсякденних потреб громадян, такі товари незалежно від їх фактурної вартості підлягають письмовому декларуванню. Такими ознаками можуть бути: 

1) споживчі якості товарів, що свідчать про їх застосування в промисловості, а не для задоволення звичайних повсякденних побутових потреб громадян та/або 

2) кількість та однорідність товарів (найменування, розмір, фасон, колір тощо) 

3) періодичність переміщення товарів. 

Крім цього, у законопроекті пропонується  дещо зменшити неоподатковану вартість індивідуальної посилки – з 300 євро до 100 євро. Також передбачається створення системи обміну інформацією між органами Міндоходів та операторами поштового зв’язку, експрес-перевізниками, поширення митного контролю на місця міжнародного поштового обміну та центральні (регіональні) сортувальні станції. 

Фахівці Міністерства підкреслюють, що жодних змін ставок оподаткування чи запровадження нових форм документів, необхідних при митному контролі, законопроектом не передбачається. 

Із переліком  товарів, які  відповідно до п.10.ст.374 Митного кодексу при ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами, можна ознайомитися на сайті Міндоходів http://minrd.gov.ua/mk/rozdil-12/glava-55/. 

Верховна Рада остаточно врегулювала основні аспекти діяльності Міндоходів

Верховна Рада врегулювала діяльність Міністерства доходів і зборів України шляхом внесення змін до Податкового і Митного кодексів, а також низки законів. 

Сьогодні на засіданні Верховної Ради у другому читанні були прийняті законопроекти №2833-2835, які створюють передумови для ефективної реалізації податкової та митної політики у державі у зв’язку зі створенням на базі Державної податкової служби України та Державної митної служби Міністерства доходів і зборів України. 

Так, законопроектом № 2833 вносяться відповідні зміни до Податкового Кодексу. Документом визначаються законодавчі умови функціонування єдиної загальної системи адміністрування податків під проводом уповноваженого центрального органу виконавчої влади – Міністерства доходів і зборів. У чинній системи податкового адміністрування замість податкових органів з’являються органи доходів і зборів. 

До повноважень Міністерства законопроект відносить формування та реалізацію державної податкової та митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску, а також боротьбу з правопорушеннями у цих сферах. Відповідно, законопроектом передбачено, що норми Податкового кодексу України в частині утворення  та діяльності  підрозділів податкової міліції у складі Міністерства доходів і зборів  діють до прийняття законодавчого акту щодо податкової міліції, що цілком узгоджується із положеннями Указу Президента України від 18 березня 2013 року №141/2013. 

Законопроект № 2834 вносить відповідні зміни до Митного Кодексу. Замість «митних органів» вживатимуться терміни «органи доходів і зборів» та «митниці».  Крім того, впроваджується уніфікація служби в органах доходів і зборів – податківці та митники будуть однаково здійснювати проходження державної служби, матимуть одну процедуру присвоєння звань, а також однаковий рівень правового та соціального захисту. При цьому зміна існуючих процедур митного контролю та митного оформлення товарів, адміністрування митних платежів, а також порядку та способів боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил законопроектом не передбачається. 

Нарешті, законопроектом № 2835 вносяться зміни до 118 законодавчих актів, якими так чи інакше регулюється участь у правовідносинах органів державної податкової та митної служб. Відповідно, в цих законах тепер фігуруватимуть органи доходів і зборів. Також цей документ передбачає, що функції адміністрування єдиного соціального внеску відтепер покладаються на Міністерство доходів і зборів. При цьому, законопроектом не передбачається зміна суті унормованих на сьогодні правовідносин. 

Фахівці Міндоходів підкреслюють, що після підписання відповідних законопроектів Президентом України,  відомство нарешті матиме повноцінну правову базу для своєї діяльності, що має значно підвищити ефективність роботи внаслідок зникнення правових колізій. При цьому не передбачається збільшення фіскального навантаження на платників податків або зміни до чинних на сьогодні інститутів податкового та митного адміністрування. 

 

Верховна Рада України відтермінувала сплату податку на нерухомість

 Сьогодні Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.  

Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги. 

Так, пільга застосовуватиметься для власників: 

- квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.; 

-  будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.; 

- квартир та будинків – 370 м. кв. 

Ставки податку будуть диференційовані. 

Для власників: 

- квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення; 

- будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення; 

- квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення; 

Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності цього Закону. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів). 

Разом з цим, сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році. 

У Міністерстві запевняють, що платникам податків не має підстав для хвилювання. Відповідно до Податкового кодексу для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки. 

Міндоходів готове до використання векселів при адмініструванні ПДВ

Міністерство доходів і зборів України готове до адміністрування відшкодування податку на додану вартість шляхом оформлення казначейських фінансових векселів, що передбачається прийнятим сьогодні Верховною Радою України у другому читанні законопроектом №2847 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення процедури стосовно фінансових векселів, а також законопроектом №2290-а  про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (щодо реструктуризації бюджетної заборгованості). 

Запровадження фінансових казначейських векселів, з одного боку,  дозолить спростити і прискорити процедуру відшкодування ПДВ для платників податків, з іншого – допоможе частково зняти навантаження з бюджету. 

«У зв’язку із запровадженням інструменту фінансових казначейських векселів Міністерство доходів і зборів не тільки не знизить контроль за чистотою декларування, а й посилить роботу щодо попередження формування фіктивного податкового кредиту задля відшкодування ПДВ. Сучасні аналітичні методи та об’єднання податкового та митного аудиту дозволяють Міністерству посилити заходи боротьби з випадками податкових шахрайств з метою мінімізації податкових зобов’язань чи ухилення від оподаткування, в т.ч. щодо упередження незаконного відшкодування з бюджету ПДВ», - підкреслив Міністр Олександр Клименко. 

Враховуючи суспільний резонанс довкола питання запровадження фінансового казначейського векселя задля відшкодування ПДВ, вважаємо за доцільне підкреслити наступне. 

По-перше, отримання платниками податку бюджетного відшкодування шляхом видачі фінансових казначейських векселів базується на принципі добровільності. Тобто самі платники зможуть визначати в якій формі отримувати бюджетне відшкодування: грошима чи векселями. Адже відшкодування здійснюється за заявою платника податків. Нагадаємо, пропозиції відносно можливості запровадження механізму відшкодування податку на додану вартість  шляхом випуску цінних паперів ініційовані платниками податків. 

По-друге, така можливість не  поширюватиметься на автоматичне бюджетне відшкодування, яке проводитиметься як і зараз лише грошовими коштами. Відповідно бюджетне відшкодування ПДВ шляхом оформлення фінансового казначейського векселя пропонується проводити лише для тих платників, які не отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування, оскільки не відповідають встановленим Податковим кодексом критеріям. Видача фінансового казначейського векселя прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів із бюджетного рахунку на рахунок платника податку. 

По-третє, така можливість запропонована як тимчасова, до 1 січня 2014 року. До цього періоду платник податку матиме право за власним бажанням отримати в рахунок бюджетного відшкодування ПДВ фінансові казначейські векселі. Ведення реєстру векселів здійснюється Державною казначейською службою України. Строк обігу векселів – до 5 років,  дохідність векселів – 5% річних. Виплата доходу за векселями відбуватиметься в момент їх пред’явлення до сплати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету, поділятиметься на рівні частини, на кожну з яких буде оформлюватися окремий вексель із строком платежу один, два, три, чотири та п’ять років. 

По-четверте, відповідно до законопроекту, платник податку має право сплачувати суми узгоджених грошових зобов’язань (податкові зобов’язання, податковий борг), що сплачуються до Держбюджету, шляхом пред'явлення для сплати  фінансового казначейського векселя (не раніше настання строку платежу, визначеного в векселі). 

Позитивну різницю між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, він доплачуватиме коштами.  На суму від’ємної різниці між сумою узгодженого податкового зобов’язання, яку платник бажає погасити векселем та сумою векселя, він матиме право за бажанням  або отримати коштами, або отримати нові векселі, в яких дата сплати векселя може бути перенесена (відтермінована) на будь-яку іншу дату, що настає за датою сплати векселя, в межах календарного року, на який припадає дата сплати векселя. 

 

Напрями стратегічного розвитку Мін доходів визначено

06 липня 2013 року у м. Києві відбувся Всеукраїнський форум працівників Мін доходів, в якому взяли участь керівництво Міндоходів, всіх територіальних органів, представники підпорядкованих закладів науки та освіти, громадські організації, на якому було схвалено стратегію роботи на 5 років з  2013 по 2017 роки. 

Як зазначив, Міністр доходів і зборів Олександр Клименко: «Процес створення Міністерства доходів і зборів в цілому завершений. Затверджена структура та чітко визначені функції, сформовано кадровий склад, розпочато повноцінне функціонування  територіальних органів. 

Цього тижня Верховна Рада остаточно затвердила законодавчі зміни, що регулюють діяльність Міністерства. 

Ми нарешті маємо повністю легітимне відомство із чітко визначеними функціями та завданнями. 

Ще раз підкреслю, інтеграція податкової та митної служб пройшла в рекордні терміни -  шість  місяців. Це абсолютний показник серед країн світу, де проходили подібні об'єднання. 

Я вважаю це нашим спільним досягненням. Ми наочно продемонстрували всім свою здатність виконувати складні завдання у стислі терміни!» 

Також Міністр зазначив, що головним завдання Міндоходів є прискорення структурних реформи в національній економіці і, водночас, визначення відповідей на нові виклики, породжені глобальною економічною кризою.  Зараз стратегічний курс державної політики спрямовується на створення сприятливого бізнес-клімату,  забезпечення свободи підприємництва, прискорення процесу дерегуляції. 

«Виконуючи ці важливі завдання, нам слід пам’ятати про збереження тонкого балансу між створенням комфортної для бізнесу і громадян системи податкового та митного сервісу та стабільним наповненням бюджету» - підкреслив   Олександр Клименко. 

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

Запорізький бізнес за перше півріччя сплатив до бюджетів 3,7 мільярда гривень

За січень-червень поточного року (без показників СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжі) від запорізьких платників податків і зборів надійшло до Державного бюджету майже 2,2 мільярда гривень.

За 6 місяців 2013 року надійшло майже 293 мільйона гривень податку на прибуток, що складає понад 104 відсотка від плану, 22 мільйона гривень – від плати за користування надрами, планові показники виконані на 153 відсотки. 5 мільйонів гривень або майже у 2,2 разу більше від запланованого надійшло акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів.

– Стабільність у надходженнях спостерігається у місцевих бюджетах, які за І півріччя отримали майже 1,5 мільярда гривень, що на 6 відсотків більше запланованого і на 7,7 відсотка перевищує рівень минулого року. Саме показники наповнення місцевих скарбниць є основним регулятором виконання соціально-економічних програм і забезпечення життєдіяльності кожної території. Сумлінно сплачуючи податки і збори, представники запорізького бізнесу отримують якісне сервісне обслуговування та ефективну систему взаємодії, у тому числі із застосуванням електронного сервісу, – підкреслила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

За січень-червень поточного року сплачено майже 982 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, що складає 103,6 відсотка від планових показників, від плати за землю надійшло 232 мільйона гривень, що на 5,5 відсотка більше від запланованого, збору за спецвикористання води – 33,2 мільйона гривень або 114 відсотків від плану. Від малого і середнього бізнесу надійшло майже 109 мільйонів гривень єдиного податку, що на 18 відсотків більше планових показників.

Порівняно з відповідним періодом 2012 року досягнуто збільшення надходжень з податку на доходів фізичних осіб – на 47 мільйонів гривень або на 5 відсотків, з плати за землю – на 11,7 мільйона гривень або на 5,3 відсотка, з плати за користування надрами – на 5,6 мільйона гривень або на 23,3 відсотка, з єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва – на 40 мільйонів гривень або на 58,3 відсотка.

 

На Запоріжжі кількість платників ПДВ зросла до 9,6 тисячі 

У Запорізькому регіоні з початку року майже 500 суб'єктів господарювання отримали свідоцтва платника ПДВ. Як зазначила начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька, завдяки спрощенню процедури реєстрації, зокрема, скороченню обсягів необхідних документів і термінів видачі свідоцтв щомісяця зростає кількість нових платників податку.

– Нові, спрощені правила отримання свідоцтва платника ПДВ дають свої результати. За 5 місяців поточного року у Запорізькому регіоні кількість платників ПДВ зросла до 9 тисяч 620. Крім того, у виграші й державна казна. Лише за 5 місяців поточного року запорізький бізнес перерахував до Держбюджету понад 340 мільйонів гривень цього податку, – наголосила Людмила Балацька.

Позитивну динаміку підтверджують й помісячні показники – у середньому за місяць отримують нові свідоцтва 100 запорізьких платників.

Як підкреслила керівник ГУ Міндоходів, у подальшому очікується зростання платників податку на додану вартість, передусім, за рахунок впровадження електронної реєстрації свідоцтв платника ПДВ.

 

Платникам області видано понад 31 тисячу електронних ключів

У Запорізькому регіоні за час роботи Акредитованого центру сертифікації ключів цифрового підпису та його відділень запорізькі платники отримали 31,2 тисячі ключів електронного цифрового підпису. Про це повідомила під час зустрічі із журналістами начальник Головного управління Міндоходів у Запорізькій області Людмила Балацька.

За її словами, найбільшу кількість ключів ЕЦП видано фізичним особам – майже 21 тисячу, решта – підприємствам – юридичним особам.

– Дедалі більше запорізьких громадян та підприємств на практиці впевнюються у перевагах електронної взаємодії із органами влади. Ключі використовуються для здійснення в онлайновому режимі податкових, митних процедур, подачі звітності до Пенсійного фонду і органів статистики. Їхнє застосування однакове вигідно, як для підприємств, підприємців, так і для інших громадян. Про це свідчить й статистика. Приміром, громадяни можуть його застосовувати для подачі щорічних декларацій про отримані доходи і електронного документообігу. У цьому році майже 5 тисяч або 10 відсотків від загальної кількості декларацій про отримані минулого року доходи громадяни надіслали за допомогою мережі Інтернет, використовуючи цифровий підпис, – зазначила Людмила Балацька.

До того ж, суттєвому зростанню кількості отриманих електронних ключів сприяло відкриття додаткових відділень у Хортицькому районі м. Запоріжжі, а також в м. Мелітополі, Бердянську, Енергодарі. Також фахівці Центру неодноразово виїжджали до інших районів області, де додатково були надані послуги з видачі ключів близько 1000 платникам.

– Сервісне обслуговування ми робимо максимально доступним і комфортним для всіх платників і громадян. Спрощення процедури декларування і сплати податків, впровадження сучасних сервісів є результатом зростання економіки і надходжень до бюджетів усіх рівнів і, як результат, виконання соціальних програм і бюджетних виплат. Ми і надалі стимулюватимемо добросовісне відношення до сплати податків, – наголосила Людмила Балацька.

P.S. Отримати ключі електронного цифрового підпису запорізькі платники податків і зборів можуть за наступними адресами у м. Запоріжжі: 69001, вул. Чубаря, буд. 4а, 1-й поверх, тел.: (061) 219-06-27, 69114, вул. Гудименка, 10а, каб. 107, тел.: (061) 213-53-36; у м. Бердянську: 71118, просп. Праці, 20, каб. 219, тел.: (06153) 3-86-63; Центр працюють з понеділка по четвер – з 9-00 до 20-00 та у п'ятницю: з 9-00 до 18-45 (без перерви на обід).

 

ГУ Міндоходів області отримано понад 440 звернень громадян

Протягом першого кварталу 2013 року до Головного управління Міндоходів у Запорізькій області надійшло 442 звернення громадян. Це на 89 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року, з них: 440 заяв (99,5%), 2 скарги (0,5%), пропозицій не надходило.

За результатами проведеного аналізу звернень встановлено, що: 117 - стосувалися отримання податкової консультації індивідуального характеру у відповідності до вимог ст.52 Податкового кодексу України; у 128 випадках –  інформування органів влади про ухилення від сплати податків та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації; 51 -  про проведення контрольно-перевірочної роботи. Всього за шість місяців ГУ Міндоходів області розглянуто 396 звернень (89,6%) від загальної їх кількості. Із них: 101 – вирішено позитивно, 249 – роз’яснено, 1 – направлено до правоохоронних органів, 11 – визнано анонімними, 18 – надіслано за належністю, 4 – повернуто авторові (відповідно до ст. 5 і 7 Закону України «Про звернення громадян»),  12 – направлено за дорученням на розгляд до регіональних органів Міндоходів Запорізької області. 46 звернень громадян знаходяться на виконанні, оскільки термін не настав. До підрозділів Міндоходів у Запорізькій області надійшло 13 колективних звернень, що складає майже 3% від загальної їх кількості.

Крім того, у січні-червні поточного року посадові особи ГУ Міндоходів області провели 778 особистих прийомів громадян. Найбільше зверталися СПД-фізичні – 26,6% та СПД - юридичні особи – 28,6% від загальної кількості усних звернень. Актуальні  питання стосувалися оподаткування податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, загальної системи оподаткування, РРО та КОРРО, плати за землю. Протягом вказаного періоду здійснено 343 виїзні особисті прийоми громадян. 

 

Майже 130 запоріжців направили інформаційні запити

У січні-червні поточного року до органів ГУ Міндоходів у Запорізькій області надійшло 128 запитів на інформацію. Проведений аналіз статусу запитувачів свідчить, що із загальної їх кількості в 93 випадках  це були фізичні особи, 32 – юридичні особи, 3 запити отримано від інших органів виконавчої влади як належному розпоряднику інформації. 126 запитів отримано поштою, 2 - електронною поштою. За наслідками їх розгляду: по 32 запитах надано роз’яснення, що інформація, яка запитувалась, належить до категорії інформації з обмеженим доступом; на 91 –  надано інформацію; 4 запити надіслано належному розпоряднику інформації; 1 - знаходиться на виконанні.

 

Діяльність  Бердянської ОДПІ

Наповнюємо  бюджет спільно 

За січень - червень 2013 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 76,4 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 3,4 мільйонів гривень. Темп росту складає 104,7%. Зокрема, зросли надходження з податку на прибуток на 24,8% або на 7,0 мільйонів гривень, за 6 місяців поточного року надійшло 35,3 мільйонів гривень.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 98,5 мільйонів гривень, що більше показників минулого року на 6,9 мільйонів гривень. Темп росту – 107,6%.

У повному обсязі виконано завдання з податку на прибуток, частини чистого прибутку (доходу) державних підприємств, збору за спеціальне використання води, платежів за користування надрами, плати за землю, податку на доходи фізичних осіб  тощо.

Підводячи підсумки роботи за 1 півріччя, начальник Бердянської ОДПІ Алла Горбатюк зауважила: «100% виконанням бюджетного розпису ми закінчили 1 півріччя цього року. Наповнення державного та місцевого бюджету  - наш безумовний пріоритет в роботі. Адже саме від своєчасного та повного наповнення казни залежіть виконання всіх соціальних гарантій держави. На принципах партнерства та взаєморозуміння, в тісному та діловому контакті ми співпрацюємо з сумлінними платниками у справі наповнення бюджету держави та місцевих бюджетів». 

Також Алла Володимирівна наголосила, що на теперішній час та в перспективі ще одним пріоритетом нашої роботи залишається  надання високоякісних послуг платникам податків.  Саме в цьому  полягає основна задача роботи Центру обслуговування платників податків, в якому  всі бажаючі можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, дозволи,  свідоцтва, роз’яснення, консультації, допомогу у підготовці звітності та інші адміністративні послуги.   Так, за 1 півріччя 2013 року Центром обслуговування Бердянської ОДПІ надано понад 14 тисяч адміністративних послуг громадянам та платникам податків. 

Ще одним із поширеніших сервісів Міндоходів  є надання електронного цифрового підпису.   Електронне звітування вже не лякає підприємців, так як це було ще декілька років тому. Сучасні технології поступово входять до кожного дому, до кожного офісу. Тому електронна звітність сьогодні асоціюється зі зручним сервісом та комфортними умовами її надання.

Вже півроку в Бердянській ОДПІ працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту. Послуга електронного цифрового підпису надається безкоштовно як фізичним, так і юридичним особам. Обслуговує цей Пункт не тільки суб’єктів господарювання Бердянська та Бердянського району, а й платників Приморського району та інших найближчих населених пунктів.

За шість місяців діяльності Пункту власниками електронних ключів стали 2564 клієнтів. Їм безкоштовно видано 3533 посилених сертифікатів відкритих ключів. За цифровим підписом до податкової звернулося 1300 юридичних та фізичних осіб - підприємців. Новацією цього року стала можливість декларування доходів громадянами в режимі он-лайн. Під час компанії декларування доходів цифрові підписи отримали 1264 громадянина, які звітували про отримані доходи за допомогою Інтернет.    

Отримавши свій власний цифровий підпис та уклавши договір “Про визнання електронних документів”, платники економлять свій робочий часта власні кошти на придбання бланків звітності. Звітність, надіслана електронною поштою через мережу Інтернет із застосуванням посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання. Податкова  звітність, заповнена в електронному виді, автоматично перевіряється на наявність арифметичних помилок та описок.

Крім того, ключі видаються для митних операцій - посадовим особам митних органів, митним брокерам та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності. А нещодавно власники електронних ключів отримали можливість звітувати не лише до органів Міндоходів, а й до служби статистики та Пенсійного фонду, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt". 

Таким чином, впровадження нових сервісів для платників,  підвищення рівня надання послуг направлені на спрощення адміністрування податків, що допомагатиме платникам вести свій бізнес та сприятиме підвищенню надходжень до бюджету.  

 

Увага! Нова на зава та код ЄДРПОУ Бердянської ОДПІ

У зв’язку із створенням Міністерством доходів і зборів України, з 01 липня 2013 року діє нова назва Бердянської податкової інспекції.  Скорочена назва: Бердянська ОДПІ, повна назва: Бердянська об’єднана державна податкова інспекція Головного  управління Міндоходів у Запорізькій області.

Код ЄДРПОУ Бердянської ОДПІ: 38699859.

 

Ваша соціальна захищеність залежить саме від Вас!

Виплата заробітної плати не нижче мінімальної – обов’язкова вимога по всій Україні для підприємств всіх форм власності і господарювання. Нарахування заробітної плати, у розмірі меншому від мінімального, - порушення соціальних гарантій громадян України. 

По всіх фактах порушень з боку роботодавців щодо оформлення та виплати заробітної плати повідомляйте до Бердянської податкової інспекції за адресою:  пр. Праці, 20, каб. 322. 

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

Є проблеми  - дзвоніть на "Пульс"!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Лінія Міндоходів працює за принципом call-back – податківці та митники не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи 

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Звітуйте через Інтернет!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Нині тут можна отримати ключі для митних операцій – посадовим особам митних органів, митним брокерам і суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати у режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt". 

Запрошуємо підприємців та керівників підприємств, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами. 

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. Перелік документів, форми заяв, зразки заповнення заяв можна отримати на сайті  www.rada.berdyansk.net,  розділ Бізнес/Податкова служба/Електронний цифровий підпис. 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Останні день сплати податкових зобов’язань  громадян – 31 липня! 

Нагадуємо, що фізичні особи зобов’язані самостійно до 1 серпня 2013 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній податковій декларації  про отримані доходи за 2012 рік. 

 

До уваги платників збору за спецвикористання води! 

Податкова декларація по збору за спеціальне використання води за 1 півріччя 2013 року надається  в термін не пізніше 09 серпня 2013 року включно.

Обсяги води за 2 квартал розподіляються: 

01 квітня   - 16 квітня: дніпровська вода – 95%, підземні води (скважина) – 5%. 

17 квітня – 19 квітня: р. Берда – 92,3%, підземні води (скважина) – 7,7%. 

20 квітня   - 30 квітня: дніпровська вода – 95%, підземні води (скважина) – 5%. 

01 травня - 31 травня: дніпровська вода – 99%, підземні води (скважина) – 1%. 

01 червня - 16 червня: дніпровська вода – 99%, підземні води (скважина) – 1%. 

17 червня – 18 червня: р. Берда – 99%, підземні води (скважина) – 1%. 

19 червня - 30 червня: дніпровська вода – 99%, підземні води (скважина) – 1%. 

Ставки збору: Дніпр – 0,3123 грн/куб.м.,  Берда- 78,84 грн/куб.м, скважина – 0,4763 грн/куб.м.

 

 

Отримуєте  дохід від надання житла відпочиваючим  - сплатіть податки!

Громадяни, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%від отриманого доходу) та туристичний збір  в розмірі 1% від вартості проживання. 

Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк. 

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23. 

 

 

Вчасно звітуйте за квартал або півріччя 2013 року

Останнім днем подання податкової декларації за II квартал поточного року буде 9 серпня 2013 року.  Останнім днем сплати суми податкового зобов’язання зазначеної у податковій декларації – 19 серпня 2013 року. 

Нагадуємо, платники, які звітують за квартал чи за півріччя подають податкові декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). 

Також, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день. 

Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації. Така сума сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. 

 

Заповнення даних щодо номеру та дати митної декларації у податковій накладній

Законом України від 05.07.2012 № 5083-УІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні" пункт 201.1 статті 201 Кодексу доповнено новим підпунктом „ї", відповідно до якого перелік обов'язкових реквізитів, що повинна містити податкова накладна, доповнено новим реквізитом „номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України".

Разом з цим пунктом 4 розділу II „Прикінцеві положення" вказаного Закону доручено Кабінету Міністрів України забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

При цьому Законом України від 20.11.2012 №5503-УІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу України доповнено пунктом ЗО, яким тимчасово, до 1 липня 2013 року, призупинено дію підпункту „ї" пункту 201.1 статті 201 Кодексу.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу, обов'язкові реквізити у податковій накладній зазначаються в окремих рядках.

Таким чином, реквізити „номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України" підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.

Зобов'язуємо довести вказане до відома підпорядкованих органів Міндоходів і забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед платників податків із зазначеного питання.


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.