Доска объявлений Бесплатка Бердянск



Прес-служба Міндоходів повідомляє

17.07.2013, 07:25    просмотров: 2359

Для повернення сплаченого податку на нерухомість достатньо подати заяву до органів Міндоходів 

Платники податків можуть безперешкодно отримати сплачені кошти за податок на нерухомість. Для цього їм потрібно лише звернутися із заявою до територіального органу Міндоходів. 

Однак, наголошують фахівці Міністерства, робити це потрібно після набрання чинності Закону України, яким внесено зміни до адміністрування цього податку, та не пізніше трьох років з дня сплати коштів. 

У заяві платник має чітко вказати напрям перерахування коштів – на поточний рахунок у банку або повернення готівкою по чеку. Також сплачені кошти можна зарахувати до сплати податку на нерухомість у 2014 році або перерахувати на погашення грошового зобов’язання з інших платежів, які контролюються Міндоходів. 

По отриманню такої заяви орган Міндоходів готує висновок про повернення відповідних сум коштів з бюджету та передає його до органу Держказначейства для перерахування коштів платнику. 

За статистикою Міністерства, податок на нерухомість вже сплатили 3,9 тис. платників-фізичних осіб. Бюджет отримав трохи більше 2 млн. грн. податку. 

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Відповідно до закону, податок на нерухомість за поточний рік сплачуватиметься  у 2014 році. 

 

Закон про трансфертне ціноутворення – ефективний інструмент протидії виведенню капіталів, - Олександр Клименко 

Прийнятий парламентом закон про трансфертне ціноутворення стане ефективним механізмом протидії неконтрольованому виведенню капіталів до офшорних зон та низькоподаткових юрисдикцій. 

Про це заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко під час прес-конференції. 

«Від винесення ініціативи на обговорення до затвердження у парламенті пройшло рівно півроку. Врешті решт у цьому дійсно революційному законопроекті  ми віднайшли баланс інтересів держави та бізнесу.  Це істотний крок вперед до європейських практик боротьби із податковою ерозією та виведенням точки прибутку з під оподаткування. Прийняття цього документу  принципово важливе  з точки зору державного патріотизму», - зазначив Міністр. 

Він додав, що в ході опрацювання законопроекту в профільному комітеті Верховної Ради та при розгляді в парламентській залі в тексті документу вдалося зберегти всі принципові положення. Так, держава контролюватиме не тільки операції з класичними офшорами, але й з усіма країнами, де запроваджені низькі ставки або пільгові режими оподаткування. Також у законі збережені норми щодо контролю за операціями між пов’язаними особами всередині країни з урахуванням того, що під контроль підпадатимуть тільки ті суб’єкти господарювання, що задекларували збитки за попередній звітний рік, застосовують спеціальні режими оподаткування чи користуються податковими пільгами. 

В цілому, за словами Олександра Клименка, у другому читанні в законопроекті були враховані ті пропозиції бізнесу, які дозволяють удосконалити механізм контролю за трансфертним ціноутворенням, але в той же час не нівелюють саму суть  ініціативи. 

Зокрема,  спрощені вимоги щодо звітності для бізнесу: до 1 травня року, наступного за звітним, бізнесу необхідно буде лише подати звіт про контрольовані операції. Для зручності бізнесу це можливо буде зробити в електронному вигляді. З закону виключена норма щодо необхідності подачі первинних документів. Вони можуть бути надані лише за запитом Міністерства доходів і зборів, під час перевірки. 

Міністр також підкреслив, що  в ході  перевірки з трансфертного ціноутворення інші податкові питання перевірятися не будуть, а бізнесу наданий перехідний період  по штрафах. Так,  штрафні санкції у період з 1 вересня 2013 року по 1 вересня 2014 року застосовуватимуться символічно,  у розмірі 1 гривні. Разом з тим збережений 5%-й штраф за неподання звітності. 

«Ця норма була з самого початку включена до законопроекту за пропозиціями бізнесу і покликана виконувати, в першу чергу, стимулюючу функцію – попередити ухилення бізнесу від подачі цієї звітності. Норми про звичайні ціни давно існують в українському податковому законодавстві, і до цих пір не виконувалися. Ми не хочемо повторення цієї ситуації і перетворення контролю за трансфертним ціноутворенням на формальність», - підкреслив Міністр. 

Окрім цього,  бізнесу не потрібно буде вести окремий бухгалтерський облік для цілей контролю за трансфертним ціноутворенням,  він матиме можливість визначати показники рентабельності на вибір – за національними чи за міжнародними стандартами бухгалтерського обліку та фінансової звітності. 

«Тепер наша мета – якісна імплементація норм трансфертного ціноутворення у національну практику. І ми також націлені на співпрацю в цьому питанні. Міністерство готове надавати консультації, інформаційну підтримку, брати участь у навчанні кадрів», - зауважив Олександр Клименко. 

Нагадаємо, 4 липня Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект «Про внесення змін в Податковий кодекс України про трансфертне ціноутворення» (№2515). На даний момент законопроект очікує на підписання Президентом України.  

 

Надходження до бюджету відповідають макроекономічним тенденціям, - Олександр Клименко 

Надходження податків та митних платежів до українського бюджету сьогодні є стабільним та адекватним до макроекономічних тенденцій. 

Про це під час прес-конференції заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко. 

Всього до зведеного бюджету країни за перше півріччя поточного року зібрано 204,3 млрд. грн., що на 1,7 млрд. грн. (+0,8%) перевищує аналогічний показник за відповідний період минулого року. Зокрема,  до державного бюджету надійшло 160,9 млрд. грн., місцеві бюджети отримали  43,5 млрд. грн. 

«З акцентом на активні заходи з детінізації економіки забезпечено цілком адекватний податковий супровід діяльності вітчизняного бізнесу», - підкреслив О. Клименко. 

Крім того, за перші півроку платникам було відшкодовано 27,5 млрд. грн. податку на додану вартість. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року відшкодування збільшено на 19,4% (+4,5 млрд.грн.). В автоматичному режимі платникам повернуто 11,6 млрд.грн. податку на додану вартість. 

За словами Міністра, поточна заявка від бізнесу на  відшкодування ПДВ, за якою ще не настав термін, складає 4,5 млрд. грн. Що стосується протермінованої заборгованості (11 млрд.грн.), то рішення щодо  її відшкодування на даний момент вирішується у судовому порядку або знаходиться на адміністративному оскарженні, або  підприємства мають ознаки фіктивності тощо. 

 

Міністерство доходів і зборів затвердило п’ятирічну стратегію розвитку 

В Міністерстві доходів і зборів затверджено п’ятирічну стратегію розвитку відомства, яка була розроблена спільно із консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers. Про це під час прес-конференції повідомив Міністр Олександр Клименко. 

«Жодна організація не може працювати без конкретного плану дій та розуміння своїх цілей і перспектив. Тому ми визначили  сім стратегічних напрямків роботи Міністерства. По кожному з них визначено відповідальних виконавців та методику оцінки ступеню реалізації поставлених завдань», - відзначив О. Клименко. 

За його словами, зусилля колективу Міністерства будуть зосереджені на розвитку податкового та митного сервісу, встановленні партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, а також на створенні більш дієвих методів боротьби з мінімізацією податків та тіньовим сектором економіки. 

Окремим стратегічним напрямом є розвиток міжнародної торгівлі, якісна імплементація норм Митного кодексу та стандартів Всесвітньої митної організації, підвищення ефективності процедур митного контролю, розвиток митної інфраструктури. 

«Стратегія була презентована на Всеукраїнському форумі працівників Міністерства, який відбувся 6 липня. Кожен співробітник Міністерства – від керівного складу до рядових виконавців  - чітко розуміє пріоритети роботи, шляхи та контрольні точки. Ми робили і робимо все, щоби кожен член нашого колективу усвідомлював свою особисту роль в процесі виконання стратегічних завдань та свою персональну відповідальність за спільні успіхи», - підкреслив Олександр Клименко. 

Нагадаємо, у 2012 році у Державній податковій службі України було розроблено та запроваджено Стратегічний план розвитку, яким було визначено 5 стратегічних напрямів розвитку служби і 13 стратегічних цілей на поточний рік. Вперше було впроваджено практику ключових показників діяльності (КПД) як служби в цілому, так і кожного структурного підрозділу на шляху реалізації стратегії. Кожен з 85 КПД був закріплений за відповідними структурними підрозділами, мав чіткі критерії оцінки його виконання в суворо відведених часових рамках. Відповідна практика запроваджена і у роботі  Міністерства доходів і зборів України, до складу якого увійшли податкова і митна служби. 

 

  

Власниками цифрових підписів від Міндоходів у 2013 році стали понад 290 тис. фізичних та юридичних осіб 

За І півріччя 2013 року за безкоштовними електронним ключами до акредитованого Центру сертифікації ключів, що діє при Міндоходів, звернулося понад 290 тис. осіб. Вони отримали 414,5 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. 

Як і раніше у лідерах серед клієнтів центру – фізичні особи. За перше півріччя 231,1 тис. таких абонентів отримали  269,1 тис. ключів. 

Юридичних осіб зареєструвалося 59 тис. клієнтів. Вони отримали 145,5 тис. цифрових підписів. 

Фахівці Міндоходів відзначають, що цифровий підпис є своєрідним захистом звітності, що надсилається “електронкою”. Однак  сфера застосування підпису не обмежується лише звітуванням. Платники податків також можуть укладати з іншими суб’єктами господарювання договори в електронній формі. 

Отримати посилені сертифікати відкритих ключів підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів. На сьогодні в Україні діє 104 таких пункти. 

Нагадаємо, що ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міністерства, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України. 

 

Головне управління Міндоходів у Запорізькій області

На Запоріжжі платники  сплатили 293 млн. грн. податку на прибуток

На таку  суму поповнився   загальний фонд  Державного бюджету податком на прибуток  від платників  Запорізького регіону.  Імпульсом до цього стали  ініціативи  Міністерства доходів і зборів України  спрямовані на  покращання адміністрування податку  для платників і детінінзацію економіки. Зокрема, зменшена кількість декларацій з податку на прибуток з чотирьох до однієї. Також з цього року скорочено документообіг за рахунок запровадження авансових платежів з даного податку.  Все це позначилося на результативності надходжень до бюджету.

В органах Головного управління Міндоходів Запорізької області зареєстровано 14235 платників податку на прибуток, з яких фактично сплачують податок – 13988 або 98,2 відсотка.  За перше півріччя поточного року до місцевих бюджетів надійшло 26,5 млн. грн. єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2012 року забезпечено приріст надходжень на 9,2 млн. грн або на 53,2 відсотка. 

До місцевих бюджетів  сплачено  майже 11 млн. грн. збору за провадження деяких видів  підприємницької діяльності.

 

У Запорізькому регіоні за півріччя до бюджетів від ліцензування надійшло майже 15 млн. грн. 

Від плати за ліцензії на право виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до місцевих бюджетів запорізькі платники податків сплатили 14,9 млн. грн., що складає 110,6% від розрахункової бази.      

З початку року видано 3870 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, в тому числі: 1973 – алкогольними напоями, 1897 – тютюновими виробами, анульовано 717 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами,  у тому числі 35 - за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. 

З початку року працівники відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Запорізькій області провели 52 перевірки суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну та/або оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

За результатами перевірок встановлено 60 порушень та застосовано фінансових санкцій на суму 359 тис. грн.

З початку року до бюджету надійшло 1,5 млн. грн. акцизного податку з вироблених в Україні товарів, а це перевищує минулорічні надходження відповідного періоду на 343,6 тис. грн. або 41 відсоток. 

Збільшилися також надходження акцизного податку із ввезених товарів, а саме надійшло 3,2 млн. грн., що більше проти відповідного періоду минулого року в 2,4 рази. 

 

Запорізькими фахівцями Міндоходів проведено 365 зустрічей, попереджуючих корупційні діяння

Інформування населення про виявлені факти корупційних діянь, підвищення рівня дотримання законності в органах Міндоходів, забезпечення захисту та безпеки працівників ГУ Міндоходів області та Запорізької митниці Міндоходів -  один із головних напрямків роботи фахівців управління внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Запорізькій області. Зокрема, у січні-червні проведено 365 бесід та лекції на антикорупційну тематику. 

Одним із існуючих профілактичних заходів є перевірка кандидатів на посади в органи Міндоходів області. З початку року проведено 119 таких перевірок, внаслідок чого відносно 5 осіб прийнято рішення про відмову у призначенні.

Також, протягом шести місяців поточного року фахівці управління провели 77 службових перевірок. За їхніми результатами внесено 58 подань щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, що призвели до скоєння правопорушень з боку працівників. За припущені порушення до 45 співробітників застосовані заходи дисциплінарного впливу, в тому числі 1 особу звільнено.  Про неприпустимість скоєння дій, які близько межують з протиправними 49 працівникам винесено офіційні застереження.  

    

Минулого тижня до бюджетів усіх рівнів мобілізовано понад 400 тис. грн.

Про це повідомили оперативники ГУ Міндоходів у Запорізькій області.  До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 6 кримінальних правопорушеннях,     3 із яких – за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Сума збитків за вказаними кримінальними правопорушеннями становить 11,5 млн. грн. Із незаконного обігу вилучено товарно–матеріальних цінностей на суму 424 тис. грн., у тому числі алкогольних напоїв та спирту на  408,2 тис. грн., тютюнових виробів на суму 15,8 тис. грн. Виявлено "підпільний" цех із незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв.

 

Горе-підприємець ухилилися від сплати податків на суму 2,5 млн. грн.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів області розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину відносно службових осіб одного з підприємств Запорізької області. Вони надавали послуги з транспортних перевезень, проте вносили недостовірні дані до документів податкової звітності, чим ухилилися від сплати податків у сумі понад 2,5 млн. грн.

 

В Запорізькій області  бізнесмени  в обхід закону  не сплатили до бюджету  майже 3 млн. грн.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Міндоходів у Запорізькій області розпочато кримінальне провадження відносно службових осіб одного з суб’єктів господарювання Запорізької області. Підприємці під час проведення будівельних робіт безпідставно відображали в бухгалтерському та податковому обліках операції з придбання товарів та отримання послуг у фірм, які фактично будь-якої продукції і послуг не постачали. В результаті вони ухилилися від сплати податків у розмірі майже 3 млн. грн.

Запорізькі оперативники виявили «підпільну» гуральню та вилучили ТМЦ на суму майже 100 тис. грн.

Днями оперативники  ГУ Міндоходів у Запорізької області виявили "підпільний" цех з незаконного виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв. У результаті обшуку вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 97,2 тис. грн., у тоту числі: 510 пляшок оковитої з етикетками горілки різноманітних виробників та найменувань, понад 1 тонну спирту, 150 літрів водно-спиртової рідини, обладнання для виготовлення та розливу алкогольних напоїв.

 

У Запоріжжі на складах вилучено понад 9 тисяч пляшок фальсифікату

Оперативники ГУ Міндоходів у Запорізької області  в складських приміщеннях та в місцях роздрібної торгівлі алкогольною продукцією виявили і вилучили алкогольні напої різноманітних найменувань з ознаками фальсифікації, а також первинні бухгалтерські документи щодо постачання вказаної продукції. За результатами проведених заходів вилучено понад 9 тис. пляшок алкоголю вартістю 307,8 тис. грн..

 

Сервіси Міністерства доходів і зборів

"Пульс" Мін доходів на зв’язку!

Оновлений "Пульс" надає представникам бізнесу, зокрема, суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників податкової та митної служби та оперативно розв'язати суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Номер цілодобової телефонної лінії сервісу "Пульс": (044) 284-00-07.

 

Електронні цифрові підписи для Вас!

В Бердянську працює Пункт реєстрації користувачів Управління центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Нині тут можна отримати ключі для митних операцій – посадовим особам митних органів, митним брокерам і суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності. Крім того, ключі електронного цифрового підпису дають змогу звітувати у режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс "іFіnZvіt". 

Запрошуємо підприємців та керівників підприємств, які ще не приєдналися до електронного звітування, скористатися його перевагами. 

Пункт реєстрації знаходиться за адресою: м. Бердянськ, пр. Праці, буд. 20, каб. 219.  Тел. 3-86-63. 

 

З 01 липня працюють РРО з електронною стрічкою 

Нагадуємо, що з 01 липня 2013 року набрав чинності п. 9 ст. 17 Закону про РРО, нормами якого передбачено, що до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за неподання до органів ДПС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку в разі обов’язковості її подання. застосовуватимуться штрафні санкції у розмір 170 грн. за кожне неподання такої звітності. 

 

Діяльність  Бердянської ОДПІ

Дзвоніть на «гарячу» лінію!

23 липня 2013 року «гарячу телефонну лінію» проведе заступник начальника Бердянської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби В’южаніна А.М.

З 14-00 до 15-00 за телефоном 0(53)3-54-28 Анжеліка Михайлівна відповість на запитання платників податків щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України, щодо роботи Центру сертифікації електронних ключів ДПС України, щодо детінізації доходів та упередження виплати заробітної плати в «конвертах».

 

Запрошуємо на інформаційний семінар!

24 липня 2013 року о 14-00 Бердянська ОДПІ проводить інформаційний семінар на тему: «Актуальні питання Податкового Кодексу України. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України» з платниками податків юридичними та фізичними особами-підприємцями м. Бердянська та Бердянського району. 

Семінар відбудеться у приміщенні Бердянської ОДПІ за адресою м. Бердянськ, пр. Праці, 20, к. 424.

 

 

Роз’яснення податкового законодавства

Сплачуйте туристичний збір на розвиток міста!

Бердянська ОДПІ нагадує, що суб’єктам господарювання та громадянам, які надають місця для тимчасового проживання відпочиваючим під час курортного сезону, необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб (15%) та туристичний збір  в розмірі 1% від вартості проживання. 

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк. 

Довідки за телефонами: 3-54-28, 3-84-23. 

 

Для здійснення діяльності арбітражного керуючого необхідно зареєструватися самозайнятою особою 

Особи, які планують здійснювати незалежну професійну діяльність, повинні стати на облік у територіальних органах Міндоходів України як самозайняті особи та отримати відповідну довідку. Зробити це необхідно за місцем свого постійного проживання. 

Арбітражні керуючі як особи, що провадять незалежну професійну діяльність, мають право на відрахування з суми доходу документально підтверджених витрат, необхідних для ведення такої діяльності. Якщо ж у такого платника відсутня довідка про взяття на облік, об’єктом оподаткування є  доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат. 

Для визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб розраховується середньомісячний оподатковуваний дохід. 

Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких здійснювалася діяльність. 

Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень ст. 178 Податкового кодексу України. 

 

Втратили документи пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів –повідомте орган Міндоходів 

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган Міндоходів за місцем обліку. 

Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу Міндоходів. 

Нагадаємо, для цілей оподаткування платник податків і зборів повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами – не допускається. 

Суб’єкт господарювання зобов’яаний забезпечити зберігання документів (вказаних в абзаці першому), не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи. 

Відповідна норма передбачена ст.16, 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями. 

 

   

Тимчасово припинили господарську діяльність – не забувайте звітувати 

Платник податків зобов’язаний за кожний звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Звітність подається до органу Міндоходів, в якому платник податків перебуває на обліку. Важливо пам’ятати, навіть якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї  господарської діяльності, то звітувати потрібно у будь-якому випадку. 

Нагадаємо, платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. 

Звітність подається в один із таких способів: 

- Особисто платником або уповноваженою на це особою; 

- Надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; 

- Засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. 

Відповідна норма передбачена ст.16, 49 Податкового кодексу України від

 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями. 

 

КВЕД ДК 009:2005

С 01.01.2012 г. вступил в силу КВЕД ДК 009:2010, утвержденный приказом Госпотребстандарта Украины от 11.10.2010 г. № 457, вместо КВЕД ДК 009:2005.

Вместе с тем, приказом Минэкономразвития от 07.02.2013 г. № 113 на период до 31.12.2013 г. ввозобновлено действие КВЕД ДК 009:2005, поєтому в 2013 г. он является действующим. 

(Письмо Миндоходов от 26.02.2013 г. № 1590/6/99-99-19-03-02-15. 

 

Витрати на охорону праці

КМУ внесено зміни в Постанову від 27.06.2003 р. № 994, згідно якого заходи та засоби з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат юридичної особи та фізичної особи - підприємця, що відповідно до законодавства використовують найману працю, здійснюються та придбаваються з урахуванням вимог підпункту "є" підпункту 138.10.1 пункту 138.10 статті 138 та підпункту 140.1.1 статті 140 Податкового кодексу України.

(Постанова КМУ від 27.06.2003, № 994 "Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат")

 

Язык составления первичных документов

При составлении первичных документов, обязательность ведения и хранения которых предусмотрена правилами ведения бухгалтерского учета, других документов, установленных Налоговым кодексом Украины, применять государственный язык Украины.

(Лист Міндоходів, від 07.05.2013, № 1018/Т/99-99-19-03-02-14 "Щодо ведення бухгалтерської документації та інших господарсько-правових документів")

 

 

ПОДАТОК   НА   ДОХОДИ   ФІЗИЧНИХ  ОСІБ

Який  порядок звільнення від  оподаткування податком на доходи доходів, отриманих від продажу власної  сільськогосподарської продукції?

Згідно з положеннями  пп. 165.1.24 статті 165 Податкового кодексу України (ПКУ)  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу  не включаються  доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п'яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов'язана падати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

 

 Профспілкова організація надає матеріальну допомогу членам профспілки.  Чи звільняється від оподаткування податком на доходи  зазначена матеріальна допомога?

Згідно з положеннями  пп. 165.1.47 статті 165 Податкового кодексу України (ПКУ)  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу  не включається   сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), що здійснюються за рішенням професійної спілки, її об'єднання та/або організації професійної спілки, прийнятим в установленому порядку, на користь члена такої професійної спілки протягом року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (у 2013 році  1610 грн. на рік).

Тобто якщо профспілкова організація надає матеріальну допомогу членам профспілки у розмірі що не перевищує 1610 грн.  сукупно за рік,  сума допомоги податком на доходи не оподатковується. У разі перевищення наданої суми матеріальної допомоги понад  1610 грн.,  сума перевищення  підлягає оподаткуванню податком на доходи за ставкою  пункту  167.1 статті 167  ПКУ. Зокрема, згідно з пунктом 167.1 ПКУ  ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування.  Якщо база оподаткування  в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році  11470 грн. на місяць), до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Пунктом  176.2 статті 176 ПКУ визначено, що  особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема,   подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу  податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. 

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) затверджений наказом ДПА України  від 24.12.2010р. № 1020 (далі Порядок).  Відповідно до  підпункту  3.6 Порядку у графі 5 "Ознака доходу" зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до цього Порядку. Сума виплат чи відшкодувань (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовими договорами), яка здійснюється професійними спілками своїм членам у  розмірі що не перевищує 1610 грн.  сукупно за рік,  відображається у Податковому розрахунку  (форма 1ДФ)  за ознакою доходу «167».

Сума  перевищення наданої  матеріальної допомоги понад  1610 грн.  відображається у Податковому розрахунку  (форма 1ДФ)  за ознакою доходу «126».

 

Чи звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартість путівки на оздоровлення, яка надається працівнику підприємства   за рахунок коштів підприємства?

Оподаткування доходів, отриманих фізичними особами податком на доходи визначається Розділом ІУ Податкового кодексу України (далі ПКУ).

Згідно з пп. 165.1.35 статті 165 ПКУ,  до загального місячного (річного) оподатковуваного  доходу не включається  вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Вартість  путівок, які надаються  за інших умов, ніж передбачені  пп. 165.1.35 статті 165 ПКУ,  в тому числі  вартість путівки,  яка надається  за рахунок коштів підприємств є  додатковим благом  працівника та підлягає оподаткуванню  податком на доходи  на загальних підставах за ставкою  пункту  167.1 статті 167  ПКУ.  Зокрема, згідно з пунктом 167.1 ПКУ  ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування.  Якщо база оподаткування  в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році  11470 грн. на місяць), до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

 

Підприємством  з нагоди Дня Конституції України   надані  подарунки  працівникам  підприємства. Чи оподатковується вартість таких подарунків податком  на доходи?

Згідно з положеннями Податкового кодексу України податком на доходи не оподатковується  вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.   Тобто у 2013 році   податком на доходи  не оподатковується вартість подарунків, за винятком грошових виплат,  у сумі 573 грн. 50 коп. на місяць. Якщо вартість подарунка перевищує зазначену суму,  сума перевищення підлягає оподаткуванню на загальних підставах. 

Також у разі  надання  підприємством  подарунків  у вигляді грошових виплат, зазначений дохід оподатковується податком на доходи на  загальних підставах.

 

Чи оподатковується податком на доходи  оплата  лікарняного листа  по вагітності та пологах?

Підпунктом 165.1.1  статті Податкового кодексу України визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема,  сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.  

Тобто сума допомоги по вагітності та пологах (оплата  лікарняного листа  по вагітності та пологах)  податком на доходи не оподатковується.

Зазначений дохід необхідно відобразити у  Податковому  розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ),  затвердженому  наказом ДПА України  від 24.12.2010р. № 1020.  

Сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом   відображається у Податковому розрахунку  (форма 1ДФ)  за ознакою доходу «128».

 

Який порядок перерахування податку на доходи фізичними особами?

Відповідно до пп. 168.4.5 статті 168 Податкового кодексу України   фізична особа, відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету: 

-  у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації в органах державної податкової служби; 

-  у разі нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

-  в інших випадках - за її податковою адресою.

 

Влітку громадянин надає в оренду житлове приміщення іншим фізичним особа,  які прибули на відпочинок.  В якому порядку оподатковується податком на доходи сума отриманої орендної плати?

Положеннями  Податкового кодексу України визначено,  якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець. При цьому  такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету  протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу.  Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. 

Тобто  у разі надання в оренду нерухомого майна  фізичною особою іншому громадянину,  така фізична особа зобов’язана протягом 40 календарних днів, після останнього дня  звітного  кварталу самостійно сплатити податок   на доходи  фізичних осіб з отриманого доходу за ставкою  пункту  167.1 статті 167  ПКУ. Згідно з пунктом 167.1. Кодексу ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування.  Якщо база оподаткування  в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році  11470 грн. на місяць), до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків.

Громадяни, які отримували протягом звітного року доходи від інших фізичних осіб,  зокрема, у вигляді орендної плати, зобов’язані  до 1 травня року, що настає за  звітним,  надати  податкову декларацію в якій відобразити  суму  отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного  року податку та податкового зобов'язання.  Сума податкового зобов'язання, зазначена  в   податковій декларації сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

 

Який порядок оподаткування доходів  громадян, які  є найманими працівниками у інших фізичних осіб?

 На  даний  значна кількість громадян використовують працю інших громадян, зокрема, працю домогосподарок, нянь, садівників, кухарів та інших.  Тобто громадяни, які працюють у інших громадян є найманими працівниками, а фізичні особи, які  використовують таку працю  відповідно є працедавцями.

 Порядок оформлення трудових відносин  між працівником і  фізичною особою – працедавцем  має  свої особливості,  які  визначаються  Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженим наказом Міністерства праці від 08.06.2001 року  № 260. Цей Порядок поширюється на фізичних осіб, які використовують найману працю, зокрема,  на фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо).  Зазначеним Порядок визначено, що громадяни   зобов’язані укласти трудовий договір між працівником і фізичною особою.   Укладений у письмовій формі трудовий договір  у трьох примірниках фізична особа повинна подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи.

Оподаткування податком на доходи  заробітної плати та інших доходів, виплачених найманим працівникам, регулюється  Розділом ІУ  Податкового кодексу України. Як визначено положеннями Кодексу, платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. 

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність. 

Таким чином громадяни, які отримували протягом звітного року доходи не від податкових агентів, зокрема від  інших фізичних осіб,   зобов’язані  до 1 травня року, що настає за  звітним,  надати  податкову декларацію в якій відобразити  суму  отриманого доходу, суму сплаченого протягом звітного  року податку та податкового зобов'язання.  Сума податкового зобов'язання, зазначена  в   податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.

 

                                                                        

ФОП – ПЛАТНИКАМ  ЄДИНОГО ПОДАТКУ   

Як розраховується  кількість найманих працівників, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою?

 Згідно з положеннями статті 291 Податкового кодексу України при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

 

Який звітний період передбачений для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку?

Статтею  294  Податкового кодексу України визначено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої - шостої груп є календарний квартал.

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Для суб'єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому таким особам виписано свідоцтво платника єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому виписано свідоцтво платника єдиного податку.

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання (новостворених), які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо зміни податкової адреси.

 

Чи звільняється платник єдиного податку   першої групи  від сплати єдиного податку за час відпустки?

    Відповідно до норм п. 295.5 статті  295 Податкового кодексу України  платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Тобто якщо платник єдиного податку першої групи йде у відпустку, він може не сплачувати єдиний податок за час відпустки, але не більше ніж за один календарний місяць на рік, за умови подання відповідної заяви до органу ДПС.

Окремого терміну подання до органу ДПС заяви щодо періоду щорічної відпустки та форми даної заяви нормами Податкового кодексу не передбачено, тому заява подається до органу ДПС у довільній формі. З метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до органу ДПС заяву щодо періоду щорічної відпустки до її початку.

Аналогічний порядок несплати авансових внесків діє щодо періоду хвороби, яка триває 30 і більше днів, відповідну заяву з листком непрацездатності, який слід додати, доцільно подати одразу після закінчення лікарняного.

              

Закон о трансфертном ценообразовании

 4 июля 2013 года Верховная Рада приняла Закон о внесении изменений в Налоговый кодекс относительно трансфертного ценообразования (проект № 2515), которым вводится механизм налогового контроля за трансфертным ценообразованием, основанный на принципе "вытянутой руки" - международном стандарте, согласованном государствами-членами ОЭСР в качестве рекомендуемого к использованию по установлению трансфертных цен для налоговых нужд. 

Налоговый контроль за трансфертным ценообразованием предусматривает корректировку налоговых обязательств налогоплательщика до уровня налоговых обязательств, рассчитанных при условии соответствия коммерческих и/или финансовых условий контролируемой операции коммерческим и/или финансовым условиям, которые имели место во время осуществления сопоставимых операций, предусмотренных ст. 39 НК, стороны которых не являются связанными лицами. В случае применения налогоплательщиком при осуществлении контролируемых операций цен, которые не соответствуют уровню обычных цен на соответствующие товары (работы, услуги), и если в результате такого несоответствия возникает занижение налогового обязательства, налогоплательщик вправе самостоятельно произвести корректировку налоговых обязательств и уплаченных сумм налога в соответствии с подпунктом 39.5.4 пункта 39.5 ст. 39 НК.

Установлено, что контролируемыми операциями являются:

1) хозяйственные операции по приобретению (продаже) товаров (работ, услуг), осуществляемых налогоплательщиками со связанными лицами - нерезидентами;

2) хозяйственные операции по приобретению (продаже) товаров (работ, услуг), осуществляемых налогоплательщиками со связанными лицами - резидентами, которые:

- задекларировали отрицательное значение объекта налогообложения по налогу на прибыль за предыдущий налоговый (отчетный) год;

- применяют специальные режимы налогообложения по состоянию на начало налогового (отчетного) года;

- уплачивают налог на прибыль предприятий и/или НДС по другой ставке чем базовая (основная) в соответствии с НК на начало налогового (отчетного) года;

- не были плательщиками налога на прибыль предприятий и/или НДС по состоянию на начало налогового (отчетного) года;

3) операции, одной из сторон которых является нерезидент, зарегистрированный в государстве (на территории), в которой ставка налога на прибыль (корпоративный налог) на 5 и более процентных пунктов ниже, чем в Украине, или который платит налог на прибыль (корпоративный налог ) по ставке на 5 и более процентных пунктов ниже, чем в Украине. Перечень этих государств (территорий) утверждается Кабмином.

Определение цены в целях налогообложения доходов (прибыли, выручки) налогоплательщиков, которые являются сторонами контролируемой операции, осуществляется при помощи одного из методов: сравнительной неконтролируемой цены (аналогов продажи); цены перепродажи; "затраты плюс"; чистой прибыли; распределения прибыли. При выборе метода, используемого для определения цены в контролируемой сделке, должны учитываться полнота и достоверность исходных данных, а также обоснованность корректировки, осуществляемой в целях обеспечения сопоставимости условий проведения контролируемой и сопоставимых операций. Допускается использование комбинации двух и более методов.

 

Щодо припинення сплати авансових внесків

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) (з доповненнями, внесеними Законом N 5083) встановлено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Згідно з пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу (з доповненнями, внесеними Законом N 5083) платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку в розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до абзацу сьомого п. 57.1 ст. 57 Кодексу у разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому - четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Виходячи з вищевикладеного, якщо платник податку на прибуток, який сплачує до бюджету авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного року отримав збиток, такий платник має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал та податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками кварталу, першого півріччя, трьох кварталів та за рік. При цьому платник податку авансових внесків у II - IV кварталах 2013 року (в т. ч. у квітні 2013 року) не здійснює.

Разом з тим податкові зобов'язання, визначені на підставі податкової декларації за підсумками першого кварталу, зменшуються на суму авансових внесків за січень - березень 2013 року.

 

Щодо сплати авансових внесків у разі ліквідації підприємства

Незалежно від кількості місяців, протягом яких провадилась діяльність, застосовується загальний алгоритм розрахунку: для сплати у січні - лютому 2013 року - нарахований податок ділиться на 9, у березні 2013 року - лютому 2014 року - ділиться на 12.

У рядку 14 декларації відображається нарахована сума податку на прибуток, а сума авансового внеску при виплаті дивідендів, що має бути сплачена у звітному (податковому) періоді, відображається у рядку 20 декларації.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Кодексу (з доповненнями, внесеними Законом [від 05.07.2012 р.] N 5083) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Підприємство, що підпадає під дію пункту 57.1 статті 57 Кодексу та розпочало процедуру ліквідації, припиняє сплачувати авансові внески у звітному місяці, у якому подається ліквідаційний баланс. Нараховані таким платником авансові внески враховуються у зменшення задекларованих зобов'язань у ліквідаційній декларації з податку на прибуток, що подається платником на відповідну дату звітного року.

Отже, якщо доходи платника податку на прибуток за останній річний звітний податковий період перевищують 10 мільйонів гривень, за підсумками минулого року платник отримав прибуток та нарахував податкові зобов'язання, то незалежно від того, чи призупинив він діяльність чи ні, платник повинен щомісяця сплачувати авансовий внесок у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

 

 Щодо визначення податкових агентів при купівлі-продажу транспортних засобів

Податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу (пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. 173.3 ст. 173 у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до пунктів 173.1 або 173.2 цієї статті з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

У разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна.

Отже, у разі здійснення операцій щодо оформлення договорів купівлі продажу транспортних засобів органами Державтоінспекції МВС України зазначений орган виконує всі функції податкового агента.

 

 

Щодо строку повернення надміру сплачених коштів

Згідно з вимогами статті 43 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (пункт 43.5 статті 43 Кодексу).

Оскільки норми Кодексу не містять посилання на визначення "двадцятиденні робочі дні", а згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в пункті 43.5 статті 43 Кодексу йдеться про календарний відлік часу.

 

Щодо податкового кредиту з ПДВ та заяви зі скаргою на постачальника

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виняток із цього загального правила встановлено абзацом 11 пункту 201.10 статті 201 ПКУ, згідно з яким у разі порушення постачальником порядку заповнення податкової накладної та/або порядку реєстрації її в Єдиному реєстрі податкових накладних покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до статті 9 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон N 996), що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Виконання платником зазначеного правила дозволяє платнику податку реалізувати своє право на отримання податкового кредиту.

Форма заяви про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 р. N 1492, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 р. за N 1490/20228 (додаток 8 до податкової декларації з ПДВ).

Статтею 1 Закону N 996 визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до статті 9 Закону N 996 первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення, на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

При цьому ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. N 88 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.95 р. за N 168/704.

Таким чином, акт виконаних робіт, який містить всі обов'язкові реквізити первинного документа бухгалтерського обліку, може бути доданим до заяви із скаргою на постачальника, який своєчасно не надав податкову накладну, та є достатньою підставою для включення сум податку на додану вартість, сплачених у складі вартості поставлених згідно із зазначеним актом послуг, до складу податкового кредиту звітного періоду.

 

Деякі питання заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної

Законом України від 05.07.2012 N 5083-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні" пункт 201.1 статті 201 Кодексу доповнено новим підпунктом "ї", відповідно до якого перелік обов'язкових реквізитів, що повинна містити податкова накладна, доповнено новим реквізитом "номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України".

Разом з цим пунктом 4 розділу II "Прикінцеві положення" вказаного Закону доручено Кабінету Міністрів України забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

При цьому Законом України від 20.11.2012 N 5503-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу України доповнено пунктом 30, яким тимчасово, до 1 липня 2013 року, призупинено дію підпункту "ї" пункту 201.1 статті 201 Кодексу.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу обов'язкові реквізити у податковій накладній зазначаються в окремих рядках.

Таким чином, реквізити "номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України" підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.

Зобов'язуємо довести вказане до відома підпорядкованих органів Міндоходів і забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед платників податків із зазначеного питання.

 

 

Митні питання

Суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності зможуть швидше отримувати товар із-за кордону 

Київська міжрегіональна митниця Міндоходів почала здійснювати митне оформлення імпортованих в Україну товарів без їх фізичного пред‘явлення митниці призначення. Тобто одразу після перетину митного кордону товар випускається у заявлений підприємцем митний режим. 

Міністерством розроблено відповідне програмне забезпечення та проведено по митній системі Міндоходів пілотний проект, який підтвердив готовність митниць до виконання таких процедур. 

У такий спосіб київські працівники Міндоходів дистанційно випустили у вільний обіг перші 8 партій товару, які перетнули митний кордон України та знаходились у пунктах пропуску в Волинській та Чернігівській областях.  Без доставлення до митниці товар з кордону поїхав у місце призначення, визначене підприємством. 

Застосування такої процедури декларування товарів значно економить імпортерам час, кошти та надає можливість мінімізувати безпосередній контакт з працівниками Міндоходів. 

Для здійснення митного оформлення за такою процедурою підприємцю ще до фактичного ввезення товару в Україну достатньо направити в митницю призначення попередню митну декларацію, яка і буде підставою для випуску товару у митний режим після перетину ним кордону. 

Згідно з положеннями Митного кодексу України, за умови дотримання заходів тарифного та нетарифного регулювання за такою схемою можуть оформлятись всі товари (крім підакцизних), за якими відсутні ризики.


Партнерские новости:


Загрузка...




Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.