Доска объявлений Бесплатка БердянскБердянська ОДПІ повідомляє

29.06.2017, 11:32    просмотров: 537

Бердянці та приморчанє направили на обороноздатність країни понад  11 мільйонів гривень

Протягом п’яти місяців поточного року від платників податків Бердянської ОДПІ та Приморського відділення надійшло 11,2 мільйонів гривень військового збору.

Як повідомила начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження військового збору зросли на 2,3 мільйона гривень  ( за 5 місяців 2016 року  зібрано 8,8 млн.грн.).

Виконання завдання січня-травня 2017 року забезпечено на 109,2%, до бюджету додатково мобілізовано  майже 1 мільйон гривень.

Зокрема у травні до бюджету надійшло 2,4 мільйона гривень військового збору.

Найбільші суми збору забезпечені бердянськими платниками – сплачено понад 1,7 мільйона або 70,8 відсотків від загальних надходжень, платники Бердянського району спрямували до бюджету 0,3 мільйона гривень, Приморського – 0,4 мільйона гривень. 

 

Бердянські та приморські власники елітних автівок сплатили до місцевих бюджетів понад 135 тисяч гривень транспортного податку

За п’ять місяців 2017 року бердянські та приморські власники легкових авто, що згідно з законодавчими нормами підлягають оподаткуванню, спрямували до бюджетів територіальних громад 135,5 тисяч гривень транспортного податку. Як зазначила начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова, індикативний показник надходжень транспортного податку з початку поточного року перевищено на 37,2 тисяч .гривень. 

Від платників транспортного податку – юридичних осіб надійшло 84,7 тисяч гривень, минулорічні надходження перевищено на 7,8 тисяч гривень. Власники елітних автівок - фізичні особи сплатили до місцевих бюджетів понад 50,8 тисяч гривень транспортного податку, що більше на 17,8 тис грн. доведеного індикативного показника з початку року.

Нагадаємо, що платники транспортного податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації авто декларацію із розбивкою річної суми рівними частками щоквартально. Юридичні особи сплачують транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. 

Щодо фізичних осіб, то обчислення суми податку з об'єкта  оподаткування, здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку на підставі відомостей, необхідних для розрахунку податку, отриманих від органів внутрішніх справ. Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 року.

 

Не надійшло повідомлення про сплату податку на нерухоме майно – звертайтеся до органу фіскальної служби

В Бердянській ОДПІ звертають увагу громадян на те, що в 2017 році фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно за 2016 рік.

Як пояснив начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску Олександр Прошутінський, податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити будуть надіслані бердянцям та приморчанам за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня. Розрахунок буде здійснено на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Сплатити податок фізичним особам необхідно буде протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення-рішення. Останній день сплати податку припадає на 29 серпня.

З метою недопущення несвоєчасної сплати податку власникам об’єктів нерухомого майна, які володіють житловими будинками площею понад 120 кв.м., квартирами площею понад 60 кв.м., або об’єктами нежитлової нерухомості, у разі неотримання податкових повідомлень – рішень на сплату податку, або ж якщо платник податку не погодиться з розрахунком податку або виявить розбіжності в наявній у нього інформації про об’єкт нерухомості, він має звернутися з оригіналами документів на нерухомість до фіскальних органів за місцем своєї реєстрації, де, за наявності підстав, буде проведено перерахунок суми податку й надіслано нове податкове повідомлення-рішення.

 

До уваги неприбуткових організацій: щоб зберегти статус неприбутковості необхідно подати статутні документи із внесеними змінами до 1 липня 2017 року

В Бердянській ОДПІ нагадують, що  до 1 липня 2017 року неприбутковим підприємствам, установам та організаціям необхідно привести у відповідність до вимог Податкового кодексу України свої установчі документи.

Для неприбуткових релігійних організацій термін продовжено до 1 січня 2018 року.

Вимоги, яким повинні відповідати неприбуткові організації аби не втратити статус неприбутковості, визначені у підпункті 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

Отож, бердянські та приморські неприбуткові установи та організації мають обмаль часу для того, щоб виконати необхідні формальності для включення їх в Реєстр неприбуткових установ та організацій.

 

Новини законодавства

Змінено форму декларації акцизного податку 

Міністерством фінансів України наказом від 24.04.2017 №451 „Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", внесено зміни до розділів А, Б, В, Д декларації акцизного податку:

- так, у розділі А здійснена технічна правка в частині визначення показника графи А 10;

- у розділі Б - код операції Б 7 доповнено новою операцією, яка звільняється від оподаткування згідно п.п. 213.3.13 ст. 213 Податкового кодексу України (операції з неферментованою (непереробленою) тютюновою сировиною);

- розділ В доповнено рядком за кодом В 17 щодо декларування суми пільг з операцій, визначених п. 213.2 і 213.3 ст. 213 та ст. 229 Податкового кодексу, застосування яких зупинено для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) та /або здійснення діяльності  яких є  тимчасово окупована територія та/або територія, що розташована на лінії зіткнення;

- у  розділі Д у колонці «Код показника додатка» змінено назву показника Д 6 на «Усього».

Аналогічні зміни внесені до додатків до Декларації акцизного податку.

Крім того, уточнено визначення осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, та враховано, що номер паспорта громадянина України,   який виготовлено  у формі картки, містить дев'ять цифр та не містить серію. 

У зв'язку зі скасуванням акцизного податку з роздрібного продажу пального з 01.01.2017 р. суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізацію пального, не заповнюють розділ II додатка 6 до Декларації „Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів".

Розділ II додатка 6 до Декларації заповнюється лише у разі подання суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібний продаж пального, уточнюючої декларації за відповідними операціями, що були здійснені до 01.01.2017 та задекларовані у звітності, поданій до 21 січня 2017 року (тобто поданій за грудень 2016 року).

Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 06.06.2017 (опубліковано в «Офіційному віснику України"  від 06 06.2017 № 44).

Платники акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених наказом № 451, не пізніше 20 серпня 2017 року за липень 2017 року.

Зазначений порядок роз’яснений листом ДФС від 19.06.2017 р. № 15789/7/99-99-15-03-03-17.

Оновлену звітність з акцизного податку платники подають за липень

Міністерством фінансів України прийнято наказ від 24.04.2017 №451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку». Наказом вносяться зміни до форми декларації акцизного податку.

Змін зазнали розділи А, Б, В, Д.

У зв’язку зі скасуванням акцизного податку з роздрібного продажу пального з 01.01.2017 суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію пального, не заповнюють розділ II додатка 6 до декларації «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів». Цей розділ заповнюються лише при поданні суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібний продаж пального, уточнюючої декларації за відповідними операціями, що були здійснені до 1 січня 2017 року та задекларовані у звітності, поданій до 21 січня 2017 року.

Наказ №451 набрав чинності з 06.06.2017 р. Враховуючи норми частини другої п. 46,6 ст. 46 Податкового кодексу України, платники акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку з урахуванням змін, внесених наказом №451, не пізніше 20 серпня 2017 року за липень 2017 року.

Більш детально про зміни у розділах декларації акцизного податку йдеться у листі ДФС України №15789/7/99-99-15-03-03-17 від 19.06.2017.

 

Міністерством фінансів України з 20 червня  затверджено Критерії для зупинення реєстрації податкових накладних

З 20 червня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567, яким затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, та вичерпний Перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Такий документ було опубліковано у виданні «Офіційний вісник України» за 20.06.2017 р. № 48/2017.

Наказом № 567 передбачено перевірку всіх податкових накладних, що подаються на реєстрацію в ЄРПН, відповідно до таких ознак:

• податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю);

• обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, становить менш ніж 500 тис. грн, і керівник — посадова особа такого платника податку є особою, що обіймає аналогічну посаду менш ніж у 3-х платників податків;

• загальна сума сплачених у 2016 році сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (окрім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, яким подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в ЄРПН, становить більш ніж 5 млн грн (ознака використовується з 01.04.2017 р. до 01.01.2018 р.);

• одночасно значення показників D та P має таку величину: D>0,05, Р<Рм*1,3 (формулу розрахунку цих показників наведено в наказі);

• податкова накладна/розрахунок коригування відповідає інформації за формою згідно з Додатком до Критеріїв під час прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (окрім випадків, коли комісією ДФС виявлено недостовірність цієї інформації).

У разі якщо за результатами перевірки ДФС установлено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає одній із наведених ознак — така податкова накладна/розрахунок коригування не підлягає моніторингу.

Також  20 червня набрав чинності наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 566. Документом затверджено порядок роботи комісії ДФС з прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

 

Форма декларації з податку на прибуток підприємств зазнала змін

Нова форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467, який набув чинності з 09.06.2017.

Зміни до форми декларації внесено у зв’язку із прийняттям Закону України від 21 грудня 2016 року №1797-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», яким запроваджено, зокрема, нову концепцію оподаткування доходів (прибутків) лотерейної діяльності; виключено можливість зарахування сплаченого податку на майно в рахунок сплати податку на прибуток; уточнено порядок застосування різниць, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування; уточнено положення щодо уникнення подвійного врахування при визначенні фінансового результату до оподаткування доходів або витрат, виникнення яких для цілей оподаткування відбувається після 01.01.2015.

Нагадуємо, що відповідно Податкового кодексу України платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність, яка є додатком до декларації та її невід’ємною частиною.

 

Наслідки застосування індивідуальних податкових консультацій 

Порядок надання податкових консультацій з 1 квітня 2017 року  змінено та запроваджено Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій.

Для отримання індивідуальної податкової консультації письмовий запит платника податків обов'язково повинен містити реквізити, визначені п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу. 

У разі якщо звернення, не відповідає зазначеним вимогам, індивідуальна консультація не надається, а надсилається відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України "Про звернення громадян".

Переглянути видані індивідуальні податкові консультації та їх статус можна через електронний кабінет платника на порталі ДФС України за посиланням  https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx. 

Індивідуальна податкова консультація, надана фіскальним органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), звільняє платника податків (податкового агента та/або його посадову особу) від відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню), за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, вчинені до 31 грудня 2017 року (включно).

З 1 січня 2018 року індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом у письмовій або електронній формі до 31 березня 2017 року (включно), не підлягає застосуванню.

При цьому, у разі скасування/зміни в майбутньому узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації, наданої до 01.04.2017 р., платник податків не несе відповідальності, включаючи фінансову (штрафні санкції та/або пеню) (п.4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.12.16 №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату»).

Порядок надання податкових консультацій визначений ст. 52 і 53 та п. 39 підр. 10 розд. ХХ Податкового кодексу.

 

Особливості заповнення коду товару та коду послуги в податковій накладній

Нова форма податкової накладної передбачає обов’язкове заповнення коду товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) та коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

Кодексом дозволено зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (крім підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю (10 знаків).

Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД затверджено Законом України від 19.09.13 N584-VII "Про Митний тариф України".

При складанні податкової накладної за операціями з постачання самостійно виготовлених товарів платник податку самостійно визначає відповідність таких товарів певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, керуючись Законом N 584 та Поясненнями до УКТ ЗЕД, затвердженими наказом ДФС від 09.06.15 N 401.

Інформацію про код товарів згідно УКТ ЗЕД, яка зазначається в податковій накладній, можна отримати в регіональних торгово-промислових палатах

В той же час УКТ ЗЕД не містить кодів для окремих товарів (наприклад, об’єкти незавершеного будівництва, нерухомого майна, земельні ділянки, тощо).

Як визначено п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.15 №1307,  ДФС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних.

Довідник таких умовних кодів розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за адресою: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/288992.html.

Для визначення кодів послуг використовується Державний класифікатор продукції та послуг ДК 016:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 11.10.10 N457.

ДКПП використовується лише для визначення кодів послуг. Коди видів продукції з ДКПП для визначення кодів товарів не використовуються.

З питання визначення кодів послуг згідно з ДКПП платники податків мають можливість звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Зазначена норма визначена пп. 201.1 "і" ст. 201 Податкового кодексу та роз’яснена листом ДФС України від 16.06.2017 р. № 15731/7/99-99-15-03-02-17.

 

Роз’яснення законодавства

Самостійно задекларовані доходи необхідно сплатити до 1 серпня

Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 %. погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Зазначена норма визначена п. 179.7 ст. 179, п. 126.1 ст. 126, пп. 129.1.3 та п. 129.4 ст. 129 Податкового кодексу України.

 

Скільки необхідно вказувати знаків після коми в кількісних показниках у графах податкової накладної?

Відповідно до пункту 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307,   у графі 6 податкової накладної  зазначається кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг, у графі 7 – ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ, у графі 10 – обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ (значення графи 10 обраховується шляхом множення значення графи 6 на значення графи 7).

Пунктом 4 Порядку № 1307 встановлено, що усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками (крім показника графи 7, у разі якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).

У кількісному показнику необхідною кількістю знаків після коми вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 податкової накладної.

 

Чи потрібно застосовувати РРО при продажу Б/У телефонів?

Бердянська ОДПІ нагадує, що згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує                 1 000 000 гривень.

Водночас норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 16 березня 2017 року № 231 (далі – Перелік № 231).  

Згідно з Переліком № 231 до таких товарів належать, зокрема, смартфони та мобільні телефони, що мають згідно з УКТ ЗЕД код 8517 12 00 00.

При цьому винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

Отже, при роздрібній торгівлі мобільними телефонами, які були у використанні, фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням переведеного у фіскальний режим РРО.

Детальніше у листі ДФС України від 16.05.2017 № 205/Б/99-99-14-05-01-14/ІПК.

 

Чи може підприємець, який отримав посилені сертифікати відкритих ключів для подання звітності в електронному вигляді, скористатись цими ключами для подання звітності як фізична особа?

 Відповідно до ст. 1 Закону України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» електронний підпис - це дані в електронній формі, які додаються до інших електронних даних або логічно з ними пов’язані та призначені для ідентифікації підписувача цих даних; сертифікат відкритого ключа - документ, виданий центром сертифікації ключів, який засвідчує чинність і належність відкритого ключа підписувачу.

Під час реєстрації для отримання сертифіката ключа заявником - фізичною особою-підприємцем надаються такі документи:

заповнена та підписана заява на реєстрацію встановленого зразку та дозвіл на використання персональних даних підписувача для реєстрації підписувача у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД ДФС та формування посиленого сертифікату відкритого ключа;

паспорт або копія паспорту заявника (копії 1-4 сторінок), засвідчені власноручним підписом власника;

копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).

При ідентифікації фізичної особи, зокрема з’ясовують: прізвище, ім’я та по батькові; дату народження; серію і номер паспорта (або іншого документа, який засвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав.

Отже, ідентифікація фізичної особи стосується конкретно визначеної особи (прізвище, ім’я та по батькові; дата народження; серія і номер паспорта).

Тому фізична особа-підприємець, яка отримала посилені сертифікати відкритих ключів, може скористатись цими ключами для подання звітності в електронному вигляді, зокрема податкової декларації про майновий стан і доходи, як фізична особа.

 

Про прийняття працівника на роботу необхідно повідомляти до органів фіскальної служби

Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Додатково повідомляємо, що повідомлення про прийняття працівника на роботу, надані до територіальних органів Державної фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими, що не подавалися.

З відповідними роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301.01).

 

Строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН

Як визначено п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції визначені ст. 1201 Податкового  кодексу.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в ЄРПН, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 Податкового кодексу протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідній податковій накладній та/або розрахунку коригування.

Цей термін застосовується до податкових накладних та/або розрахунків коригування, дата складання яких припадає на періоди після 01.01.2017 р.

Реєстрація податкових накладних в ЄРПН за формою, затвердженою наказом МФУ від 23.02.2017 N276, здійснюється з 16 березня 2017 року, незалежно від дати складання таких податкових накладних (лист ДФС України від 10.03.2017 р. N 5953/7/99-99-15-03-02-17).

 

Для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД в  податковій накладній  зазначається  повністю (10 знаків)

Нова форма податкової накладної передбачає обов’язкове заповнення коду товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) та коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

Кодексом дозволено зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду (крім підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України код товару згідно з УКТ ЗЕД (графа 3.1 табличної частини податкової накладної) зазначається  повністю (10 знаків).

Отже,  починаючи з 1 січня 2017 року при здійсненні платниками податку операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов'язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків).

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД (графа 3.1 податкової накладної) зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Отже, якщо здійснюється постачання підакцизного товару або товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.1 має бути вказаний десятизначний код товару. 

Одночасно у разі постачання імпортованого товару у графі 3.2 (код ознаки імпортованого товару) проставляється позначка "Х". 

Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару, який було ввезено на митну територію України.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо).

Заповнення в одному рядку граф 3.1 (код товру згідно з УКТ ЗЕД), 3.2 (код ознаки імпортованого товару) та 3.3 (код послуги згідно ДКПП) одночасно або граф 3.2 та 3.3 не допускається.

Зазначена норма визначена пп. 201.1 "і" ст. 201 Податкового кодексу та роз’яснена листом ДФС України від 16.06.2017 р. № 15731/7/99-99-15-03-02-17.

 

Випадки, коли в податковій накладній не заповнюється код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з ДКПП

З 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

Разом з тим, розділ "Код" табличної частини податкової накладної (графи 3.1, 3.2 та 3.3) не заповнюється:

1) у податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.15 №1307. Це податкові накладні, складені в межах виконання багатосторонньої угоди про розподіл продукції оператором інвестору відповідно до п.п. 337.4 "а"  ст. 337 Податкового кодексу (порядковий номер такої податкової накладної у другій частині (після знака дробу) містить відповідний код (цифра 5));

2) у податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п. 11 Порядку № 1307. Це окремі зведені податкові накладні, які складаються у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу, у разі анулювання реєстрації платника податку при визначенні податкових зобов’язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, або у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності.

Такі податкові накладні не видаються покупцю (тип причини 04, 08, 09, 10, 13), а у рядку "Індивідуальний номер отримувача (покупця)" в таких податкових накладних проставляється умовний ІПН "600000000000";

3) у податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у п.15 Порядку № 1307. Це податкові накладні, які складаються у разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до ст. 188 і 189 Податкового кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (може бути складена зведена податкова накладна). 

Такі податкові накладні не видаються покупцю (тип причини 15), а у рядках таких податкових накладних, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Зазначена норма роз’яснена листом ДФС України від 16.06.2017 р. № 15731/7/99-99-15-03-02-17.

 

Особливості складання зведених податкових накладних

У разі складання зведеної податкової накладної в її верхній лівій частині у відповідному полі графи "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X".

У разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання чи починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування;

б) в операціях, звільнених від оподаткування;

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, покупцю не видаються. 

У верхній лівій частині таких податкових накладних у відповідному полі графи "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини. 

Типи причин, з яких податкова накладна не видається покупцю, перераховані в пункті 8 «Порядку заповнення податкової накладної», затвердженого наказом МФУ від 31.12.15 №1307.

У графі 2 зведених податкових накладних (номенклатура товарів/послуг продавця), зазначаються дати складання та номери отриманих платником податку податкових накладних, за якими він визначає податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу.

Інформація про коди товарів згідно з УКТ ЗЕД та про коди послуг у таких податкових накладних (графи 3.1, 3.2 та 3.3) не зазначається.

Зазначена норма визначена п. 198.5 ст. 198; п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України; п.11 Наказу МФУ від 31.12.15 №1307 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної" та роз’яснена листом ДФС України від 16.06.2017 р. № 15731/7/99-99-15-03-02-17.

 

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області 

У податкових спорах юристи фіскальної служби виграли понад 80 відсотків справ

З початку року на розгляді в судах усіх інстанцій знаходилось 2,2 тисячі справ, у яких однією зі сторін виступали органи фіскальної служби Запорізької області. Загальна сума предметів судових спорів – майже 3 мільярди гривень. За п'ять місяців розглянуто 455 справ, з яких 370 вирішено на користь ДФС, що складає 81 відсоток, до бюджету нараховано більш ніж 118 мільйонів гривень або 78 відсотків від суми.

За позовами платників податків до органів ДФС у Запорізькій області судами розглянуто 162 справи із понад 1,4 тисячі, із них 81 справу вирішено на користь фіскальної служби (на суму 38 мільйонів), стільки ж виграли суб'єкти господарювання (на суму 30,9 мільйона).

Станом на 1 червня в судах знаходилось понад 800 справ, ініційованих органами ДФС. На даний момент на користь держави суди винесли майже 300 рішень на суму 80 мільйонів, тобто 98,6% кількості розглянутих справ та 98% від суми у справах даної категорії.

Докладно про судову практику в органах Державної фіскальної служби можна ознайомитися на сайті за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/sudova-praktika/.

 

Чергове незаконне ввезення тютюну попередили запорізькі митники

Сьогодні, 21 червня, у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя співробітники Запорізької митниці ДФС виявили у громадянина Туреччини 33 кілограми тютюну, який він намагався незаконно ввезти на митну територію України.

Під час проведення митного контролю пасажирів рейсу "Стамбул-Запоріжжя" громадянин Туреччини самостійно обрав для проходження митного контролю "зелений коридор", де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку, без заповнення митної декларації. Після того, як він перетнув "білу смугу" митники встановили, що у його багажу та у ручній поклажі, окрім особистих речей, знаходиться 66 пачок тютюну загальною вагою 33 кілограми.

Таким чином, громадянин Туреччини порушив заборони та обмеження, визначені ч.2 ст. 376 та ст. 378 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю – переміщення через "зелений коридор" товарів в обсягах що заборонені, без ознак приховування).

 

У фіскальній службі області напередодні Дня Конституції відзначили кращих працівників

Напередодні Дня Конституції України у фіскальній службі відбулися урочисті збори за участю керівництва ДФС Запорізької області, Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради.

Звертаючись до колективу, голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль звернув увагу, що податкова система та органи ДФС наразі знаходяться в умовах реформування, що не заважає її співробітникам успішно виконувати поставлені перед ними завданнями з наповнення бюджетів. Губернатор відзначив високий професіоналізм запорізьких фахівців ДФС та висловив побажання, щоб реорганізація пройшла результативно.

На значному внеску фіскальної служби у забезпечення бюджетів громад наголосив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. Завдяки ефективній роботі регіон у цьому році має бюджет розвитку.

У свою чергу, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко висловила подяку працівникам служби:

– Я пишаюся тим, що ми не тільки працюємо задля наповнення державної скарбниці, але й сумлінно виконуємо свій конституційний обов’язок у сплаті податків. Ваша відповідальна праця є запорукою прогресивних змін не тільки в державі в цілому, а й у Запорізькому регіоні, який, за останніми даними, лідирує за показниками децентралізації. Ми констатуємо зростання доходів усіх територій Запорізької області. А це – додаткові гарантії їх стабільного розвитку та виконання соціально-економічних програм.

Під час заходу за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Запорізької області та з нагоди Дня Конституції України медалями "За розвиток Запорізького краю" нагороджено заступника начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Анну Пужай-Череду та заступника начальника Олега Матвійчука, орденами "За заслуги перед Запорізьким краєм" – начальника Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції Антоніну Вагилевич та начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області Артема Радзівіло.

Крім того, розпорядженням голови Запорізької ОДА грамотою Запорізької облдержадміністрації відзначено співробітника фіскальної служби Запорізької області – полковника податкової міліції Олександра Іващенка, який у складі спецпідрозділу "Фантом" ніс службу у зоні проведення Антитерористичної операції. Також відзнаки від керівництва області отримали кращі співробітники обласного апарату фіскальної служби та територіальних органів.

 

На Запоріжжі із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 9,6 мільйона гривень

З початку року співробітники податкової міліції Запорізької області ліквідували діяльність шести незаконних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв. Також встановлено та припинено 7 фактів незаконної торгівлі підакцизними товарами через мережу Інтернет.

Усього за результатами роботи із незаконного обігу вилучено товари підакцизної групи на суму 9,6 мільйона гривень.

Крім того, перекрито чотири канали постачання на територію України алкогольних напоїв, спиртовмісної продукції та тютюнових виробів, ввезених поза митним контролем.

Стосовно організаторів незаконного виготовлення, зберігання та збуту фальсифікату до суду з обвинувальним актом направлено 10 кримінальних проваджень.

 

Влада розраховує на конструктивний діалог із запорізькими агровиробниками

Підсумки проведення в Запорізькій області операції "Урожай-2016" та завдання на поточний рік обговорили члени робочої групи за участю керівництва Запорізької облдержадміністрації, Головного управління ДФС у Запорізькій області, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Говорячи про результати, голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль підкреслив, що, за даними фіскальної служби Запорізької області, минулорічна операція дала можливість залучити до бюджетів усіх рівнів 44,9 мільйона гривень, у тому числі за рахунок декларування – 15 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб, 17,8 мільйона гривень єдиного податку четвертої групи спрощеної системи оподаткування, 4,3 мільйона гривень орендної плати за землю.

Заходи з детінізації агросектора сприяють наповненню державного та місцевих бюджетів, протидії мінімізації податкових надходжень, а також добровільному виконанню представниками галузі своїх обов'язків зі сплати належних сум податків. Так, минулого року завдяки спільній роботі фіскальної служби та місцевих органів виконавчої влади і самоврядування роботодавці підвищили мінімальну заробітну плату понад 6 тисячам найманим працівникам. Громадяни, які реалізували вирощену сільгосппродукцію, самостійно задекларували майже 209 мільйонів гривень доходів, що на 50 мільйонів більше, ніж за попередній рік. 

Було підкреслено, що заходи "Врожай-2017" передбачають, перш за все, ефективне податкове адміністрування діяльності сільгосптоваровиробників, наповнення місцевих бюджетів та правову оцінку виявлених порушень. Водночас влада сподівається на конструктивний діалог із агровиробниками та сумлінну сплату податків.

 

Від ліцензування продажу алкогольної та тютюнової продукції до місцевих бюджетів надійшло майже 15,5 мільйона

З початку року до місцевих бюджетів Запорізької області надійшло майже 15,5 мільйона гривень плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Це на півмільйона більше, ніж торік та 285 тисяч – за очікувану суму на поточний рік.

Найбільшу кількість ліцензій, відповідно, плати за них забезпечили суб'єкти підприємництва м. Запоріжжя – майже 8,8 мільйона, що на 81 тисячу перевищує показник минулого року, м. Бердянськ та району – близько 2 мільйонів, що на 120 тисяч більше, ніж за п'ять місяців 2016 року, м. Мелітополь та району – 1,7 мільйона (+135 тисяч до минулорічного рівня), м. Енергодар – 640 тисяч (+48 тисяч), по 360 тисяч спрямували продавці підакцизних товарів Василівського та Токмацького районів.

На даний час органами ДФС Запорізької області видано близько 5 тисяч ліцензій, що дають право торгувати алкоголем та тютюном. Інформація про кількість виданих документів постійно оновлюється на сайті фіскальної служби регіону: http://zp.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

Фахівці фіскальної служби області регулярно проводять перевірки суб'єктів господарювання щодо виконання вимог законодавства, яке регулює обіг у роздрібній і оптовій торгівельній мережі підакцизної продукції, у тому числі, наявність ліцензій, дотримання законодавчо встановлених цін на алкогольні напої і тютюнові вироби тощо.

 

Запорізькі платники перерахували на підтримку армійців майже 155 мільйонів

У поточному році від платників Запорізької області до бюджету надійшло 154,9 мільйона гривень військового збору. На реформування і оборонну здатність Збройних Сил запоріжці спрямували на 34,4 мільйона, що на 28 відсотків більше, ніж торік. Очікувану суму доходів на поточний рік перевищено майже на 12 мільйонів.

Лише у травні з доходів платників забезпечено 32,6 мільйона, що 7,6 мільйона або на 30 відсотків випереджає травневі надходження у 2016 році.

Найбільший рівень сплати з початку року зафіксовано у Вознесенівському районі м. Запоріжжя – майже 26,5 мільйона гривень, м. Енергодар – близько 16 мільйонів, Мелітопольському районі – 14 мільйонів, Олександрівському – 13 мільйонів, у Дніпровському районі обласного центру перераховано понад 12 мільйонів, у Шевченківському – 10 мільйонів, 9,5 мільйона – у Бердянському, 8,6 мільйона – у Комунарському, 5,7 мільйона – у Заводському, 5,1 мільйона – у Хортицькому, 3,4 мільйона – у Вільнянському, 3,3 мільйона – у Пологівському районі.

Військовий збір, ставка якого складає 1,5 відсотка, встановлено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил. Відповідальними за його утримання та сплату до бюджету є роботодавці та інші платники податку з доходів.

 

Власна справа: як стати приватним підприємцем учаснику АТО

Питання працевлаштування учасників АТО останнім часом набуває неабиякої актуальності. І держава, і громадські активісти пропонують чимало ініціатив для полегшення адаптації колишніх воїнів до сучасних економічних реалій. 

Тож, 23 червня усі зацікавлені сторони зібралися за круглим столом, щоб обговорити механізми створення та розвитку власної справи учасниками АТО у Запоріжжі. Представники фіскальної служби, міської та обласної влади, центру зайнятості, експерти громадських організацій разом із демобілізованими службовцями розглянули особливості ведення бізнесу – починаючи з реєстрації фізичної особи-підприємця, специфіки оподаткування, також обговорили можливі напрями фінансування та перспективи підприємницької діяльності у Запоріжжі. 

Спектр питань для підприємців-початківців є дуже широким, тому учасники круглого столу вирішили продовжити взаємодію у подальших заходах. Представники державних органів засвідчили свою готовність до співпраці через надання консультацій, проведення предметних тренінгів та семінарів, а також запросили до участі у бізнес-інкубаторах.

 


Партнерские новости:


Загрузка...
Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.