Доска объявлений Бесплатка БердянскВалерий Баранов о главной проблеме Зеленского и партиях, как врагах местного самоуправления в Украине

9.11.2019, 20:11    просмотров: 3740

Сегодня, 9 ноября, в Киеве прошла III конференция политтехнологов и политконсультантов Украины. Одним из выступающих на конференции был наш земляк, трижды городской голова Бердянска, народный депутат Украины VI созыва Валерий Баранов.  

Предлагаем вниманию читателей, как всегда, прямое и откровенное выступление нашего земляка, в котором он поднял ряд злободневных проблем. 

 

"Вцілому ми маємо в Україні позитивну динаміку розвитку місцевого самоврядування за останні роки. Приклад тому фінансова децентралізація и територіальна реформа. 

Слід відзначити, що всі проекти рішень Кабміну та проекти законів тепер проходять експертизу Асоціації міст України і, як правило, ці зауваження враховуються. Але…

Головна проблема, з моєї точки зору сьогодніє утому, що справа Ющенко, а саме не професійність управління, знову розквітла. Схоже Зеленський цього не розуміє і це його головна проблема.

Але сьогодні я буду казати про місцеве самоврядування, яке завжди було заручником державного популізму та консерватизму. Разом з громадою воно живе своїм життям, в супереч державному недолугому керівництву. В нас нема проблеми, що ми не знаємо що і як робити, є проблема, що олігархічне корумповане керівництво не хотіло нічого міняти у власних інтересах, а нова команда ніколи не займалась тим, чим керує і що саме жахливе, не хоче чути, навіть якщо їм пропонуються готові рішення.

Що ж треба міняти першочергово:

1. Закріпити в Конституції нову модель місцевого самоврядування та територіальної організації влади, побудовану на принципах децентралізації та субсидіарності. Мається на увазі і закон про засади адмінтерустрою. Утворення виконавчих комитетів обласних рад з ліквідацією адміністрацій, які сьогодні вкрай некомпетентні і виконують лише функції передвиборчих штабів президента. До речі, моя власна думка в тому, що нам треба позбавитися двовладдя і нарешті перейти до парламентської республіки з ліквідацією відомого парткому.

2. Прийняти проект закону про службу в органах місцевого самоврядування, який дасть можливість перейти до формування професійного управління громадами. 

Стверджую, що законодавче втручання партій в місцеве самоврядування стало початком його професійної деградації! Це висновок мій, Асоціації міст України, та клубу мерів. З нами погодилось і нове керівництво профільного Міністерства, оскільки вже є загальне порозуміння необхідності ліквідації цієї біди.

Партизація місцевого самоврядування стала по факту корпоратизацією в управлінні міст, привела, по-перше, до ліквідації справжніх лідерів в місцевій владі. Якщо наприклад ви природній лідер і з командою однодумців обрані громадою міським головою, то перед вами в сесійному залі буде сидіти декілька парт угрупувань, до яких ви не входите і вони не дадуть вам прийняти жодного рішення. Вони не затвердять жодного вашого кадрового рішення. Почнеться боротьба, в якій гинуть проблеми мешканців міста. Це звичайна практика сьогодення. Тому вже підготовлені лідери, моральні авторитети і просто порядочні люди тепер не поспішають йти до влади, бо там рабство і бруд. 

Парткорпорація утворена для захоплення влади, отримання керованого  мера, формування кишенькової ради, апарату виконкому із складу своїх друзів та підлеглих зі свого бізнесу, які нічого не розуміють в цій справі, але сформують та поділять бюджет і землю в інтересах угрупування. 

Як показала практика, вони не мають бажання навчатися і це їх навіть не бентежить. Результат – ДФРР освоюється лише на 60 відсотків, а гроші на будівництво доріг на 70%! Кадри не спроможні проаналізувати проблеми, відокремити важливіші, зробити проекти, провести експертизу, тендери та освоїти гроші, я вже не кажу про розробку стратегій та проектів з залученням грошей МФО.

Валерій Баранов с політтехнологом Віталиєм Куликом 

Через п`ять років владу захоплює інша корпорація, або зазвичай стара купляє франшизу нової рейтингової партії і все пішло по колу. Одна і та команда міняє вивіску на офісі і нічого іншого. Інтереси угрупування тут зрозумілі, але де тут інтереси громади, яка чомусь очікує вирішення міських проблем та стратегії розвитку?

Я десять років або три скликання був міським головою Бердянська. Два строки з безпартійною радою ми творчо працювали і один з партійною командою в радідля мене були мукою. В раду тоді записали нікому не відомих людей і друзів і почався шантаж: - ми не проголосуємо за бюджет, поки ви не вирішите наші шкурні питання..

Тому я дуже добре на собі відчув це безглуздя. 

В цілому партизація призвела до непрофесійного управління послушниками на місцях тапанування київських корпорацій в регіонах. Але ж у громади і місцевого самоврядування немає партійних інтересів в опаленні осель, в роботі шкіл, лікарень і дитячих садочків, у благоустрою вулиць та вивезенні сміття. Як кажуть, каналізація безпартійна!

Перед ким звітує партійний депутат за сою роботу, якщо він не прикріплений до вулиці? На парткомі, чи на партзборах, яких не буває, бо і самі партії віртуальні, та існують вони лише у фейсбуці!

Відомо, що лише 3% нашого населення є членами якихось партій, але ця меншість захопила владу в містах всієї України.

Треба негайно міняти виборче законодавство, перейти до мажоритарних виборів з ліквідацією підкупу виборців відомими способами, а також впровадження професійного управління через механізмвпровадження професійних сіті менеджерів і непорушність кадрів фахівців з апаратів виконавчих органів. 

Так працює місцеве самоврядування в Канаді, де мені довелося бути тричі, вивчаючі їх успішний досвід. Вибори рад і мера там безпартійні, вибори проводять волонтери, які проходять навчання, отримують посвідчення та складають присягу. При питаннях про підкуп виборців, вони не розуміють про що мова, але за це кандидат негайно знімається з перегонів через суд. Нова рада оголошує конкурс на посаду Міського управителя, до якого є вимоги мати успішний досвід. Він отримує зарплату вдвічі більшу ніж мер. Його завдання – ефективно виконувати рішення ради, керуючі апаратом виконкому, в якому працюють фахівці по 10 - 20 років і ніякий партком не може їх усунуті заради кума. Вік фахівців нікого не цікавить – від 20 до 70.

Нажаль в Україні немає фахової системи підготовки кадрів для місцевого самоврядування. 

Є у Держслужбі курси, є Академія управління, де ми навчалися, але вони затеоретизуванні и не мають ніякого відношення до фахової та практичної підготовки кадрів місцевого самоврядування.

Асоціація міст зверталась до минулого Кабміну з пропозицією утворити разом таку структуру, де колишні успішні мери, їх заступники, та інші фахівці передавали б свій досвід та технології вирішення проблем слухачам, але безуспішно. Зараз ми знову передали свої пропозиції Міністру Альоні Бабак і чекаємо її підтримки.

Вочевидь, що непрофесійні кадри не спроможні забезпечити виконання навіть геніальних рішень центру. Хоча сьогодні ми бачимо, що почалося повторення експерименту Віктора Андрійовича Ющенко, коли він намагався з’ясувати, чи може хто попало керувати чим завгодно. Чим закінчилось це ми пам’ятаємо, але Зеленський мабуть не в курсі.

Мені здається, що після кожної революції все губили революціонери, які бралися керувати державою. Навіть Ленін у свій час це зрозумів, та повернув фахівців до управління, а потім і ввів НЕП, бо бачив, що зайшов у глухий кут.

Треба залишити намагання Порошенко підкорити місцеве самоврядування своїм партійним та корпоративним інтересам. Я маю на увазі два провалені нами намагання його команди спочатку прийняти безглуздий закон про контроль за діяльністю місцевого самоврядування, а потім вони додумались до утворення відповідної контрольної інспекції. Такої дурні раніше ніхто не пропонував, і хоча це вже історія, але контролювати зверху дуже хочеться і бажано самочинно, навіть без розгляду в суді. Як забажає партійній префект, або ячейка вирішить. Давайте утворимо префектури с тисячами співробітників і офісами по областях і регіонах, наберем юристів и вони почнуть вивчати щомісячно тисячі проектів рішень міських рад і ОТГ, потім на свій розсуд писати протести і заважати радам працювати. А що буде, коли мер наприклад з БЮТ, а префект з команді Зе? Їх конфлікт не дасть працювати всій раді! Заради чого ці витрати, та ризики?

Вочевидь, що всі повинні працювати в рамках законодавства і колись цю контрольну функцію дуже добре виконувала прокуратура і не було ніяких проблем. Поверніть їм цю функцію без зайвих фінансових витрат, нових офісів і зніміть проблему!

Підсумок: деолігархізація Держави і департизація місцевого самоврядування – це запорука утворення народовладдя, яке може стати базою для розбудови цивілізованої України!

 

Валерій Баранов, виступ на III конференції політтехнологів та політконсультантів України. 

 

 


Партнерские новости:


Загрузка...

Читайте также:


Комментарии  

 
+7 #1 stalker5505 10.11.2019 10:51
Бывший хитрый член комсомольской организации и член Коммунистической партии (именно ЧЛЕН, а не комсомолец и не коммунист) Валерий Баранов теперь в политтехнологи подался, штоле?! А как на мове забалакал-то! ))
П. С. Кулик (на фото): с бородой стал похож на очередного "моджахеда". Без бороды на нормального человека похож.
Сообщить модератору
 

Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.