Доска объявлений Бесплатка Бердянск

Масляна пляма. «Викривач» провів розслідування історії з танками, «Агрінолом» та Пономарьовим (відео)

14.03.2018, 18:21    просмотров: 3153

6 лютого народний депутат Сергій Соболєв з трибуни Верховної ради оприлюднив  ухвалу суду в якій йшлося про  те, що компанія «Агрінол», пов’язана з народним депутатом Олександром Пономарьовим, поставила збройним силам України неякісне мастило, через що вийшло з ладу понад 20 танків.

В оригіналі судової ухвали Шевченківського райсуду Києва повідомляється, що це була не банальна схема постачання неякісного мастила, а змова службових осіб Міністерства оборони із спецслужбами і розвідкою Російської Федерації та українськими фірмами, які з 2016 року діють на шкоду суверенітету та державній безпеці України.

Журналісти проекту «Викривач» дізналися подробиці виходу з ладу українських танків, виявили подробиці зв’язку фірми-постачальника «Агрінол» з нардепом Олександром Пономарьовим, а також які фірми мають зв’язок з нардепом та як розігрують тендери.

 

Танковий прорив

У 2016-2017 роках Міноборони закупило 700 тон моторної оливи для бронетанкової техніки Азмол Гарант М-4042 ВТ виробництва  ТОВ «Російсько-українське спільне науково-виробниче підприємство Агрінол» (м. Бердянськ). Паливо закуповувалося у виробника не напряму, а через фірми-посередників – ТД «Агрінол» (21,67 млн грн) та «Регіон-Оіл»(24,49 млн грн). Як встановило розслідування фінансово-господарська діяльність фірм координується та контролюється посадовцями ТОВ «РУ НВП Агрінол».

Правоохоронці встановили, що поставлена моторна олива не відповідає вимогам якості, у результаті чого під час експлуатації двигунів призводить до утворення золи, нагару та як результат виходу їх з ладу. Це показали результати випробувань оливи від 09 червня 2017. За даними СБУ, у зв’язку з використанням вказаної оливи вийшло з ладу понад 20 танкових двигунів.

За даними сайту «Наші гроші», 30 серпня 2017 року правоохоронці вилучили 1,49 млн грн хабара, який представник ТОВ «РУ НВП Агрінол» Володимир Левін передав начальнику служби пального та пальних матеріалів Тилу Командування Сухопутних військ ЗСУ Олександру Заярному. Це були 6% від 24,49 млн грн перерахованих ТОВ «Регіон-Оіл», у якості винагороди Заярному та іншим службовим особам Міноборони за надання незаконних переваг під час проведення закупівель.

Крім того, слідство встановило, що до схеми, серед інших причетний начальник 10 Хіммотологічного центру Міноборони України Валерій Пивовар, який організовував видачу неправдивих протоколів якості на оливу.

За даними слідства, службовці Міноборони діяли за попередньою змовою з представниками спеціальних і розвідувальних органів Російської Федерації. Їхні дії, вважають українські правоохоронці, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності та державній безпеці України.

 

Дивні дива

Після того як СБУ почало розслідувати цю справу, почали коїтися дивні речі. З назви ТОВ «Російсько-українське НВП «Агрінол» зникають слова «Російсько-Українське», а подальшу експертизу двигунів – зупинено – на письмове прохання Начальника Центрального бронетанкового управління Збройних Сил України Юрія Мельника. Ось – пряма цитата: «Прошу вас не проводити перевірку двигуна 5ТДФ заводський номер A08ЕТ8244».  Лист надійшов 4 жовтня 2017 року, і того ж дня комісія Харківського конструкторського бюро двигунобудування зупиняє перевірку.

Дуже дивно, що історія з листом не викликала розголосу – бо саме Мельник був одним з п’яти високопосадовців, затриманих влітку за підозрою у закупівлі вживаних танкових двигунів для Т-72. Згодом його відпустили на поруки нардепів. І для  «Агрінола», який постачав неякісні мастила, таке заступництво виявилося дуже доречним.

Ще доречнішою стала надзвичайна подія – пожежа на складі мастил у Слов’янську 24 січня поточного року. На цьому складі зберігалося мастило, постачання якого розслідувало СБУ. На відео можна побачити, як зі складу викочують бочки мастила Агрінол.

У нагоді «Агрінолу» можуть стати не лише дивні прохання військових чиновників та пожежі, а й давній зв’язок з народним депутатом екс-регіоналом з Бердянська Олександром Пономарьовим (група «Воля народу»). Саме він до депутатства володів «Агрінолом» та багатьма іншими фірмами, а після обрання переписав усі активи на своє оточення.

Mr. Nobody

За даними офіційної декларації, у народного депутата Олександра Пономарьова немає жодного бізнесу, проте його називають одним з найвпливовіших бізнесменів Запорізької області.

За словами активістів народний депутат Олександр Пономарьов контролює значну частину бізнесу та медіа-ресурсу міста Бердянська.

«Все коррумпировано, узурпировано одним феодалом по фамилии Пономарев Александр Сергеевич. Поэтому даже бывшие сотрудники боятся его имя произносить, боятся преследования и так далее и так далее», – каже бердянський активіст Віталій Олешко.

З чого починав свій бізнес бердянський нардеп – версії різняться. Наприклад, екс-мер Бердянська Валерій Баранов розповідає наступне: «Он у нас в Бердянске начинал бизнес с фотографирования, а потом занимался поставками сырья на завод АЗМОЛ. А потом, когда на заводе АЗМОЛ начались внутренние проблемы, связанные с управлением, он параллельно за забором завода организовал производство каких-то смазочных материалов».

Журналісти «Викривача» отримали у своє розпорядження цікавий документ: власноруч написану трудову біографію нардепа Пономарьова, яку він подавав 2007-го – під час другої, тоді невдалої спроби здобути перемогу на виборах до парламенту. У документі виявились факти, які не знайти у публічних досьє нардепа. Зокрема, що у 1983-му Пономарьов два місяці пропрацював вантажником на Бердянському ордена трудового червоного знамені дослідному нафтомаслозаводі.  Згодом це передове підприємство отримає назву «АЗМОЛ», а ще згодом, перейде під контроль оточення народного депутата.

 

Інший цікавий і засекречений факт з трудової біографії нардепа стосується 1998-го року. Тоді успішний підприємець Пономарьов влаштовується водієм на місцеве підприємство ПрАТ «Бердянський райагропромпостач», а через два тижні трапляється дивовижний кар’єрний злет:  водій сідає в крісло голови правління цього підприємства. І потім 14 років – аж до обрання депутатом – керує цією структурою, яка за радянських часів постачала аграріям пальне, мастила та запчастини.

Паралельно мов на дріжджах ростуть і розвиваються десятки  підприємств, компаній, посередницьких структур з різними назвами, але одним кінцевим вигодонабувачем – Олександром Пономарьовим.

 

Орбіта Пономарьова

На час обрання нардепом бердянський бізнесмен офіційно володів вісьмома фірмами – «Бердянський райагропромпостач», ТД «Агрінол», «РУ НПП Агрінол», «Агрофірма «Приазовська», «Курорти Приазов’я», «Транском», «Рейвен» та «Протейсервіс». Проте, за найскромнішими підрахунками журналістів «Викривача», з Олександром Пономарьовим можуть бути пов’язані одразу 50 фірм. Що дає підстави вважати, що ці активи пов’язані між собою? Вони мають спільні адреси, номери телефонів, і засновників, багато з яких є родичами або помічниками нардепа Пономарьова.

Причетність до двох з них необачно визнав сам Пономарьов у 2007 році. За даними реєстру юридичних осіб, нардеп ніколи не був засновником фірм «Бердянськбудтрест» та «Завод ЗБК». Проте у власній автобіографії він вказав, що володіє цими фірмами.

«Являюсь співзасновником ряду підприємств, що спеціалізуються в різних секторах економіки, а саме: ТОВ «Бердянськбудтрест», ТОВ «Завод ЖБК»…», – вказав Пономарьов.

На запитання, навіщо Пономарьову стільки компаній клонів є очевидна і логічна відповідь: маса структур потрібна, щоб влаштувати видимість конкуренції на тендерних конкурсах. Вони між собою змагаються за бюджетні кошти – і не пускають на торги сторонніх.

Ми проаналізували державні закупівлі на постачання мастила та оливи, у яких брали участь фірми з орбіти Пономарьова. За даними сайту «Zакупівлі 2.0», з 2011 року фірми «РУ НПП Агрінол», «ТД «Агрінол», «Регіон-Оіл», «Міроіл» та «Азмол Брітіш Петрокемікалс» навигравали тендерів на загальну суму 1,2 млрд грн.

Останні два роки ці фірми постійно конкурують на торгах з фірмою «Трейд Енерго». На перший погляд, вона не має жодного зв’язку з орбітою Пономарьова: фірма прописана у Запоріжжі, зареєстрована на запорізького підприємця Олексія Вдовиченка і навіть має окремий номер телефону. Проте зв’язок все ж є:

1) «Трейд Енерго» на торгах завжди пропонує масла виробництва «РУ НПП Агрінол» і є дилером цього підприємства;

2) Олексій Вдовиченко – засновник нині ліквідованого ТОВ «ТД «ЛТС», яке також було дистриб’ютором продукції «Агрінолу»;

3) директор «Трейд Енерго» Олег Рудик раніше працював у ТОВ «ТД «ЛТС». Аналогічна ситуація з заступником начальника відділу збуту «Трейд Енерго» Олексієм Гейдюком, який до цього був засновником «ТД «ЛТС»;

4) Контактний номер «Трейд енерго» раніше належав фірмі «Лекс транс сервіс», яка розташовувалася в Запоріжжі за адресою дистрибуційного підрозділу «Агрінолу».

За час функціонування системи Prozorro, фірма «Трейд енерго» брала участь у 94 тендерах. У них вона конкурувала:

- 33 рази – з фірмою «Регіон-Оіл» (засновник фірми Іван Булигін раніше працював у підроізділі «Агрінолу» і підприємства мали спільний номер);

- 28 разів – з фірмою «ТД «Агрінол» (раніше серед засновників був Олександр Пономарьов, а зараз його племінники);

- 14 разів – з фірмою «РУ НПП Агрінол» (раніше серед засновників був Олександр Пономарьов, а зараз його племінники);

- 4 рази – з фірмою «Міроіл» (засновниця Юлія Мягченко на сторінці в Facebook вказала, що працює в Агрінолі);

- 1 раз – з фірмою «Азмол Брітіш Петрокемікалс» (засновник Павло Путілов керує фірмою Luboil, яка є дилером Агрінолу в Естонії).

- 1 раз – з фірмою «Транском» (раніше серед засновників був Олександр Пономарьов, а зараз його племінники).

Факти, викладені у ухвалі Шевченківського райсуду Києва за результатами розслідування СБУ, ставлять під сумнів якість лише одного з вироблених мастил фірми «Агрінол», а саме Азмол Гарант М-4042 ВТ. Проте, лише цей випадок може бути підставою для перевірки інших видів олив та мастил «Агрінолу», які закуповують Укрзалізниця, Київпастранс, Турбоатом, Енергоатом, Укртранснафта, обленерго, порти, шахти та десятки інших держпідприємств та закладів. Наше розслідування виявило ознаки недобросовісної конкуренції на державних закупівлях, на яких закуповуються ці мастила та оливи. Це також може бути підставою для перевірки Антимонопольного комітету.

Журналісти «Викривача» зверталися за коментарями до усіх фігурантів розслідування. У Міністерстві оборони відмовились від коментарів. У компанії «Агрінол» проігнорували письмовий запит, а почувши тему розмови під час телефонного дзвінку – одразу поклали слухавку.  Олександра Пономарьова ми так і не застали на сесії парламенту, а на листи та дзвінки – він не відповів.

Уляна Лотоцька та Геннадій Матвієнко

Джерело: vykryvach.com.ua

 


Партнерские новости:

Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.