Доска объявлений Бесплатка Бердянск«Державні батьки» для дітей та підлітків. 8 липня професійне свято відзначають співробітники ювенальної превенції Національної поліції

7.07.2018, 22:59    просмотров: 700

8-го липня професійне свято відзначають співробітники ювенальної превенції Національної поліції України.

 

«Мама Люда», так – «по-сімейному» свого часу називали підлітки легендарну начальницю відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх Бердянського міськвідділу Людмилу Лавську. Відчайдухи, розбишаки, «гроза» районів і «жах» учителів тремтіли у її присутності. Разом з тим зі своїми проблемами всі йшли до неї. Потім були Андрій Пітюкін, Дмитро Зіненко, які на протязі 10 років - кожний у свій період - були «державними батьками», радниками і беззаперечними авторитетами для цілих поколінь бердянської молоді – і це , незважаючи на те, що багато хто з них після «знайомства» отримували реальні строки позбавлення волі, та інші. 

Зараз цю нелегку естафету прийняли молоді співробітники відділення ювенальної превенції старший лейтенант поліції Павло Олександрович Кузін і капітан поліції Олександр Сергійович Тимченко, а також старший групи майор поліції Олена Юріївна Алейнікова – «тьотя Олена», так її називають підопічні, а за ними, з повагою і колеги. 

Незважаючи на звичне - «дитяча кімната», працюють тут «по-дорослому». Справа у тому, що, як правило, неповнолітні, які попадають в поле зору співробітників цієї служби поліції, відчувши несправедливість, моральне або фізичне знущання, почуття непотрібності з боку так би мовити «біологічних» батьків, дуже рано дорослішають. Отримавши ярлик «важка дитина» замикаються у собі, демонструють агресивну поведінку, порушуючи загально прийняті нормами моралі, або взагалі тікають з дому. Деякі з них стають на шлях скоєння злочинів у т.ч. і особливо тяжких. 

Підлітки інтуїтивно відчувають байдужість, «казеність» нотацій і номер з робочим днем з 9 до 18 тут не пройде. Тільки той хто щиро намагається вникнути в їх ситуацію, не рахуючись з часом, нехтуючи особистим життям, проблемами, які є, як і в кожної людини, може достукатися до їх поранених душ, заслужити на їх повагу. А робота тут дійсно цілодобова, потребує психологічної витримки і неабиякої фізичної підготовки. Це особливо відчувається при відвідувані сімей, де батьки зловживають алкоголем – ви дивилися в дорослі очі малюків які, інколи, позбавленні самого необхідного і відчувають, що не потрібні своїм рідним? 

А коли надходить заява про зникнення неповнолітніх, то тут взагалі застосовується алгоритм дій, як при навмисному вбивстві і безперервна робота може тривати кілька діб – до безумовного встановлення і повернення зниклого додому або до тимчасового закладу ( притулку, лікарні). 

В сферу діяльності співробітників ювенальної превенції згідно посадових обов’язків входять: «профілактична діяльність, спрямована на запобігання вчинення самими дітьми, а також відносно них, кримінальних і адміністративних правопорушень, виявлення причин і умов, які цьому сприяють, вжиття в межах своєї компетенції заходів для їх усунення».

 Але співробітники ювенальної Бердянського відділу поліції, у яких на території обслуговування (Бердянськ та Бердянський район) тільки місцевого дитячого населення близько 23 тисяч осіб і це не враховуючи 11 –х сезонних закладів оздоровлення та відпочинку, тому і користуються повагою «підопічних», що ніколи не підходять формально до своєї роботи: якщо проводиться лекція у шкільному закладі на правову тему, то обов’язково з демонстрацією відеоматеріалів, наведенням конкретних прикладів з кримінальної практики, надання порад, як діяти (або не діяти) в нестандартних ситуаціях, як строїти нормальні відносини зі своїм оточенням; з громадянами, які нехтують своїми обов’язками по вихованню дітей проводяться такі профілактично-виховні бесіди, що ті самі відчувають себе неслухняними дітьми і на деякий час стають зразковими батьками, а ті, у кого виникли труднощі у спілкуванні зі своїми нащадками, отримують практичні поради, як налагодити відносини у сім’ї, з можливою консультацією інших спеціалістів; якщо вони організовують за допомоги працівників музею похід до цих «нудних» закладів, то екскурсії, із залученням фахівців, які професійно розкажуть про історію міста, витвори мистецтва неповнолітні порушники слухають, що називається з «відкритим ротом»; а змагання з футболу між діючими поліцейськими і вихованцями школу - інтернату, наприклад, які регулярно організовують «ювенали» проходять у запеклій, безкомпромісній боротьбі – на рівних.

У дитячому садку вони розкажуть про роботу поліцейських, дадуть змогу посидіти у «справжньому поліцейському автомобілі», приміряти бронежилет, «перевірити» роботу гучномовця. За сприянням Управління пенітенціарної служби Запорізької області організовуються відвідування Бердянської виправної колонії (№77), де неповнолітні мають можливість ознайомитися з умовами утримання засуджених. А при відвідуванні, за домовленістю з керівництвом Державної установи «Мелітопольська установа виконання покарань (№144)», «важкі» неповнолітні мали можливість отримати, що називається «інформацію для роздумів» безпосередньо від своїх однолітків, яких неповага до закону завела так далеко. І це не залякування, а реальне попередження до чого може призвести асоціальна поведінка. Велика робота проводиться зі суб’єктами підприємницької діяльності за дотримання вимог законодавства, щодо недопущення продажу неповнолітнім алкоголю та тютюнових виробів. Тих же хто нехтує нормами закону, роз’яснювальними бесідами співробітників поліції, чекає безумовне притягнення до відповідальності і великі штрафні санкції. 

Незважаючи на солідний досвід - стаж служби у Олени Алейнікової понад 10 років, у Олександра Тимченка 9, працівники поліції постійно навчаються самі – приймають участь у різноманітних тренінгах, семінарах, які проводяться в місті, області і поза ними (Київ, Харків, Дніпро тощо) і обмінюються досвідом з «суміжниками» - спеціалістами служби у справах дітей, працівниками освіти та соціальних служб, медичними робітниками.

Робота поліцейського непроста, а в службі ювенальної превенції ще й дуже відповідальна. Це розуміють у Бердянському відділі і всі без винятку підрозділи чим можуть допомагають своїм колегам - мова йде, без перебільшення, про наше майбутнє.

Колектив і керівництво Бердянського відділу ГУНП в Запорізькій області вітають з професійним святом колектив підрозділу ювенальної превенції, ветеранів служби «дитячих кімнат міліції», їх рідних і близьких. Бажають міцного здоров’я, сімейного добробуту, терпіння і успіхів у їх непростій, але дуже потрібній справі.

Прес-служба Бердянської поліції

 


Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.