Доска объявлений Бесплатка БердянскВ очередной раз «разжевали» и поставили точку

23.04.2019, 17:58    просмотров: 850

На состоявшемся сегодня, 23 апреля, расширенном аппаратном совещании в мэрии в ответ на петицию о пятилетнем моратории на обрезку деревьев в городе, было сделано очередное «разжевывание» ситуации по данному вопросу. Выступали заместитель городского головы Григорий Горячев и директор КП «Зеленхоз» Владимир Шаповалов. 

 

Не будем повторять всего того, что уже не раз писали. Отметим только то, что Григорий Горячев акцентировал внимание на том, что и различные виды обрезки, и снос аварийных деревьев в Бердянске выполняется только после обследований и решений исполкома. Есть целая процедура, как это происходит, о которой чиновник четко рассказал, и даже три формы заявлений в зависимости от кого они поступают, кому интересно в записи это можно увидеть и послушать здесь, начиная с 24 минуты 34 сек. И вся эта процедура регламентирована государственными нормативными актами.

А Владимир Шаповалов добавил, что работа эта находится еще и под контролем экологической инспекции. В Бердянск регулярно приезжает эколог из Мариуполя, с которым согласовываются такого рода вопросы. И есть случаи, когда эколог не дает разрешение на снос, того или иного дерева даже при выполнении ремонтных или строительных работ. И в таких ситуациях позиция эколога имеет приоритетное значение.

Кроме того, действующие нормативные акты непросто разрешают, а обязывают проводить те или иные виды обрезки деревьев ежегодно. Потому что от этого зависит безопасность людей. 

В общем, говорить о моратории на обрезку в городе, где 80% зеленых насаждений имеют возраст от 50 до 70 лет – это просто, мягко говоря, показывать свою некомпетентность.

Так что, реакция городских властей на петицию в виде очередного детального «разжевывания» всех моментов, по идее должна поставить точку в этом давно разъясненном вопросе.  

Ну, а мы предлагаем вниманию читателей еще и официальный ответ на петицию предприятия «Зеленхоз»

 

Відповідь на петицію про п’ятирічний мораторій на необґрунтовану вирубку дерев

 

Порядок розгляду петицій

1.2. Петиція не може містити … посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) Петиції.

1.3. Петиція не може містити обвинувачення або припущення у звинуваченні, які не підтверджені у встановленому законом порядку.

 

У відповідь на Петицію «Про п’ятирічний мораторій на необґрунтовану вирубку дерев», вважаю, що вона є необґрунтованою і такою, що не підлягає задоволенню та повідомляю про наступне: 

1. КСП «Зеленгосп» БМР знаходиться у прямому підпорядкуванні Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради. Підприємство не займається вирубкою дерев і виконує покладені на нього функції по утриманню та поточному ремонту зелених насаджень (зокрема, знесення та обрізка аварійних дерев) згідно із Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006р. № 105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень» (далі-Наказ), Статутом та на підставі річного фінансового плану, затвердженого виконкомом БМР. Роботи проводяться з щоденним уточненням при необхідності виконання аварійних робіт, термінових доручень, першочергових завдань, заявок, здійснених підприємствами, установами та організаціями міста, а також фізичними особами у поточному порядку на протязі року та потім підприємство щоденно звітує про види та обсяг виконаних робіт до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради.

До того ж, порубка, відповідно до положень чинного Лісового законодавства, означає порубку дерев та чагарників у лісах. На території нашого міста з боку КСП «Зеленгосп» БМР, згідно положень п.9.1.10 Наказу для нормального росту й правильного розвитку дерев здійснюється догляд за кроною протягом усього життя рослин. Згідно п.9.1.11. Наказу, під час догляду за деревами застосовують три види обрізання: формувальне, санітарне й омолоджувальне. 

Під час проведення щорічних обстежень зелених насаджень потрібно виявляти аварійні дерева. Згідно п. 9.1.12 Наказу, аварійне дерево - це дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров'я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі. Згідно п. 9.1.13. Наказу на вулицях і площах населених пунктів у процесі обстеження зелених насаджень виявляють і потенційно аварійні гілки. 

Звертаю увагу, що автори Петиції фактично пропонують встановити мораторій на роботи, які проводяться КСП «Зеленгосп» БМР, строком на п’ять років. Разом із цим, згідно положень глави 9 Наказу, обрізання дерев повинно здійснюватися щорічно. Недотримання цих законодавчих вимог призведе до грубого порушення озеленення міста, сприятливих умов життєдіяльності мешканців та їх безпеки, правил охорони та збереження зелених насаджень, утримання  їх  у  здоровому  впорядкованому стані, створенню несприятливих умов для навколишнього природного середовища.

 

2. Підкреслюю, що роботи з боку КСП «Зеленгосп» БМР виконуються невідкладно, відповідно до заявок, здійснених підприємствами, установами та організаціями міста, а також фізичними особами у поточному порядку на протязі року. Вважаю, що викладена у Петиції вимога про попереднє інформування про проведення видалення аварійних чи окремих дерев мешканців найближчих будинків та екологозахисних громадських організацій міста призведе до штучного затягування робіт із знесення та обрізки аварійних зелених насаджень, що виконуються КСП «Зеленгосп» БМР. До того ж підприємство проводить ці роботи відповідно із ретельним дотриманням правил охорони праці та безпеки виробництва, що унеможливлює створення погрози для життя і здоров’я мешканців міста. Роботи із знесення та обрізання зелених насаджень здійснюються на професійній основі працівниками підприємства, із застосуванням спеціальної техніки, дотриманням правил її експлуатації та проведення робіт, що сприятиме не знищенню природного фонду, як необґрунтовано зазначено в Петиції, а неухильному та постійному здійсненню заходів, направлених на благоустрій нашого міста, захисту безпеки людей та їх майна.

Звертаю увагу, що згідно п. 1.2. Порядку розгляду петицій, розміщеному на офіційному сайті Бердянської міської ради (далі-Порядок), петиція не може містити посягання на права і свободи людини. Разом із тим, на теперішній час у нашій державі, внаслідок падіння дерев або гілок постраждало чимало людей або майна. Навпаки, діяльність КСП «Зеленгосп» БМР по знесенню та обрізці зелених насаджень, запобігає падінню дерев та гілок у нашому місті, тим самим забезпечуючи безпеку для людей та їх майна. Впровадження ж Мораторію, про що необґрунтовано зазначено у Петиції, фактично унеможливило би діяльність КСП «Зеленгосп» БМР, зробивши, внаслідок цього, безробітними його працівників та скоротивши поступлення податків до місцевого та державного бюджетів, залишивши місто без засобів та знарядь для його благоустрою по озелененню, а також створюючи небезпеку для життя та здоров’я людей та цілісності їх майна. Таким чином Петиція містить відомості, зміст яких складає суттєві посягання на права і свободи людини, саме, право на життя (ст. 27 Конституції України), право на власність (ст. 41 Конституції України), право на працю (ст. 43 Конституції України), на безпечне довкілля (ст. 50 Конституції України). Фактично Петиція містить вимоги припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, за що передбачено кримінальну відповідальність за ст. 206 КК України (протидія законній господарській діяльності).

 

Також, згідно п.1.3. Порядку, Петиція не може містити обвинувачення або припущення у звинуваченні, які не підтверджені у встановленому законом порядку. Разом із цим автор Петиції застосовує у її тексті власні неаргументовані висловлювання про вирубку і необґрунтовану обрізку всіх дерев, які перебувають на балансі міста, непрофесійну обрізку дерев, незаконну вирубку та бездіяльність міської влади, непрофесійний підхід відповідальних органів, тобто, таким чином грубо порушуючи передбачені законом вимоги щодо змісту цього документу та розповсюджуючи недостовірну інформацію щодо діяльності КСП «Зеленгосп» БМР та органів місцевої влади, підриваючи тим самим їхній авторитет у жителів міста.

Таким чином, автором вказаної Петиції порушено вимоги чинного законодавства щодо змісту цього документу, який фактично направлено на посягання на права і свободи людини, та містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 206 КК України.

Вважаю, що у зв’язку із вищенаведеними підставами, вказана Петиція не підлягає задоволенню.Юрист КСП «Зеленгосп» В. Педан 
Партнерские новости:Loading...Читайте также:


Для добавления комментария Вам необходимо войти под своим логином или зарегистрироваться.